PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فیرم ور کوک شده 5230 ورژن 20 توسط .: Lithium :. (تاریخ 28-02-89)

.: Lithium :.
18-05-2010, 18:46
به نام خدا

با سلام به دوستان گلم

کار اولین و بهترین فیرمور کوک شده 5230 ورژن 20 بالأخره توسط بنده بعد از کلی تلاش به پایان رسید!!! البته با کمک های فراوان از طرف دوست بسیار خوبم، مهندس rezaee3001 عزیز که واقعاً خیلی در ساخت این فیرمور کوک شده به من کمک کردند. از همینجا صمیمانه از ایشون تشکر میکنم.

سعی کردم تغییرات زیادی در گوشی بدم تا 5230 دارای سایت خوششون بیاد که این تغییرات شامل:
1- نصب ovi maps v3.04 بر روی گوشی که دیگه لازم نیست حدود 7 مگابایت از فضای
phone memory رو وقف این برنامه کنید.

2- تقویم شمسی به همراه مناسبت ها بر روی calendar اصلی گوشی

3- دیکشنری فارسی نصب شده در دیکشنری خود گوشی

4- منو بندی بسیار جالب و کارا (توسط rezaee3001 عزیز)

5- شماره گیر (dialer) در هوم اسکرین های Navigation Bar و 6 Icons (توسط rezaee3001 عزیز)

6- رینگتون پیش فرض گوشی با یک آهنگ بسیار زیبای گیتار عوض شده (خیلی گشتما!!)

7- تغییر تصویر استارت آپ گوشی طرح ویندوز 7 که پیشنهاد میکنم با طرحی که میزارم عوضش کنین، چون حجمش زیاد بود نتونستم ازش استفاده کنم، ولی فایل رو میزارم خودتون به مسیر C:\boot انتقال بدین، و جایگزین قبلی کنین. بوت اسکرینی که براتون میزارم بوت اسکرین اصل گوشی n900 هستش که خیلی زیباست.

8- تغییر صدای استارآپ به آهنگ استارت آپ LG

9- تغییر صدای shutdown به آهنگ Sony

10- افزایش صدای startup و shutdown

11- برنامه Conversation ویواز در Messaging خود گوشی

12- گزینه Tapping Control به بخش سنسور های گوشی اضافه شده که دارای گزینه های Silencing Calls و Snoozing Alarms میباشد.

13- Voice recorder با قابلیت پخش استریو و فرمت ذخیره سازی mp4 بدون محدودیت زمانی

14- ارسال هر فایلی با فایل منیجر خود گوشی

15- موزیک پلیر آهنگ ها را از مسیر E:\Music لود میکنه.

16- آزاد شدن ram اشغال شده توسط دوربین بعد از خروج از دوربین.

17- سرعت لود اولیه ی گوشی بیشتر شده، بدلیل حذف برنامه هایی مثل messaging و... از startup

18- ویبره باز و بسته کردن گوشی برداشته شد. (برای صرفه جویی در مصرف باتری)

19- سرعت گوشی بیشتر شده بدلیل اضافه کردن مد UI Acceleration

20- صدای شاتر دوربین خاموش است اما میتوانید به قسمت تنظیمات دوربین رفته و از بخش Capture Tone Camera1 را به Camera 2 یا 3 یا 4 تغییر بدهید تا انواع صدای شاتر را داشته باشید.

21- زبان های اضافه از گوشی حذف شده، فقط فارسی و انگلیسی موجوده

22- ارسال اتوماتیک welcome sms نوکیا غیر فعال شده.

23- اسم بلوتوث .: Lithium :.

24- Splash Screen برای startup ساخته شده توسط خودم.

25- Splash Screen برای Shutdown ساخته شده توسط خودم.

26- تم Omnia رو اضافه کردم به خود گوشی، بقیه دیفالت.

27- بعد از فلش حدود 72 مگابایت فضای خالی در فون مموری خواهید داشت، که میتونید با انتقال عکس های موجود در مسیر C:\Data\Images\Wallpapers به مموری کارد، این فضا رو افزایش دهید.

28- فایل Reserved اگر در مسیرهای C:\private\101f6efa و یا C:\private\102072C4 وجود داشت پاک کنید.

29- تغییر تم افکت گوشی، به یک تم افکت زیبا

30- نصب رام پچر و هک دائمی گوشی، بعلاوه ی 20 پچ که البته یکیش اضافست، که مربوط به خاموش کردن LED قرمز موقع فیلمبرداری میشه، که 5230 اصلاً فلش LED نداره.

پچ های موجود:
2THEMES : برای فعال کردن بعضی هوم اسکرین ها و ... کاربرد دارد.
Call log 12 Months.rmp :برای این که لوگ گوشی تا 12 ماه (به جای 30روز) پاک نشن
Improve Bass.rmp :دقیق نمیدونم اما به احتمال زیاد کیفیت بیس صدا رو بیشتر میکنه.
Install Server RP+.rmp :نصب برنامه ها بدون محدودیت
KastorUI.rmp : برای بعضی از تم افکت ها کاربرد دارد.
LCD Light Always ON.rmp :هیچ وقت ال سی دی گوشی خاموش نشود.
Lcd Off-Full Battery.rmp: موقع فول شارژ شدن باطری همه ی چراغ ها خاموش خواهند شد.
Lock Bluetooth.rmp :بلوتوث غیر فعال میشود
Lock GPRS WLAN.rmp :هیچ انتقال داده ای از قبیل اینترنت گوشی و وایرلس صورت نگیرد.
Lock Settings.rmp :تنظیمات غیر قابل دسترس شوند.
Open4All RP+.rmp :دستیابی به فایل های سیستمی
Record Tone OFF.rmp :صدای Record را غیر فعال میکند.
Remove Beep RecMode.rmp: صدای بیپ را موقع فیلم برداری غیر فعال میکند.
Remove Charger Notes.rmp :موقع شارژ گوشی هیچ پیغامی ظاهر نشود.
Remove Show Open Apps :برنامه های در حال اجرا را نشان ندهد.
Restart Power Btn.rmp :موقع نگه داشتن دکمه پاور گوشی به جای آن که خاموش شود ریست شود(توجه کنید که اگه میخواهید کار بده اونو رو اوتو قرار بدهید)
Short Multi Tap.rmp: تغییر در ابزار های موقع نوشتن متن یا منو ها
برنامه های نصب شده:
BTSwitch برای روشن/خاموش کردن بلوتوث به روشی راحت تر
AutoInstaller برای نصب چند برنامه بصورت یکجا، برنامه هایی که میخواهید در فون مموری نصب شوند رو به مسیر E:\thinkchange\C و برنامه هایی که میخواهید در مموری کارد نصب شوند رو به مسیر E:\thinkchange\E
بریزید
Best Screen Snap برای عکس برداری از صفحه
Kill me برای مدیریت فرایند های موجود در گوشی
Restart که مشخصه برای ریستارت گوشی (خاموش، روشن)
For Your Ears Only برای اینکه وقتی آهنگ گوش میکنید اگه هندزفری جدا شه، آهنگ هم قطع میشه.
Virtual Keyboard یا همون کیبرد مجازی هم نصبیده شده....
هوم اسکرین ها:
Omnia Basic --------------- با آیکون های رنگی fix شده توسط خودم
Finger Use -------------- با آیکون های رنگی fix شده توسط خودم
6 Icons
Contacts bar
Navigation bar
نکات :
قبل از فلش مسیر های سیستمی: SYS,Private,Resource,System را حتما از مموری کارتتون پاک کنید.
حتما با مموری کارت فلش بزنید تا پچ ها اتومات به مموری کارتتون کپی شن
گوشی رو حتماً با *#7370# ریست کنید
آهنگ هاتون رو به مسیر E/Music انتقال بدهید.
با استفاده از فایلی که درپست های بعدی میزارم گوشی رو فلش کنید. حتماً در حالت خاموش فلش بزنید.

.: All Rights Reserved For .: Lithium
پخش در سایت های دیگر فقط با ذکر نام Lithium و نام سایت مجاز میباشد.
لطفاً تشکر و امتیاز هرگز فراموش نشود. تا خستگیم در بره، خداییش خیلی روش کار کردم. مرسی
لینک دانلود PPM بصورت یکجا از 4Shared :

http://www.4shared.com/file/rqNb-Szl/RM-588_200005_prdrofs2.html
بصورت پارت پارت در فایل پیوست:
رمز فایل فشرده: lithium

18-05-2010, 18:49
دانلود فایلCNT و اسکرین شات ها:

http://akspic.com/pictures/ff8f6a352540537c208ca8780bb1e43e.jpg

http://akspic.com/pictures/67ba56c4cb39af27f77a9811c35a3470.jpg

http://akspic.com/pictures/a74f52a013c5ecbbdb49a6bc2dfaa294.jpg

18-05-2010, 18:50
فایل آموزشی فلش گوشی در حالت خاموش: البته از فایل uda هم حتماً استفاده کنید... حتماً...

18-05-2010, 18:52
فایل رو دانلود کنید، و به مسیر C:\Boot انتقال دهید و جاگزین قبلی کنید، البته اگر خوشتون اومد.:003:

منتظر نظراتتون هستم.......

online_on
30-05-2010, 14:34
باتشکر فراوان دوست عزیز خیلی حال دادی
1-ovi maps 3.4 در حالت فارسی اصلا اجرا نمیشه و مشکل داره

03-06-2010, 19:42
باتشکر فراوان دوست عزیز خیلی حال دادی
1-ovi maps 3.4 در حالت فارسی اصلا اجرا نمیشه و مشکل داره

سلام

ببخشید خیلی دیر جواب میدم. شرمنده.

بله حق با شماست زبان فارسی رو اضافه نکرده بودم برای ovi maps ایشالله در روزهای آینده ورژن جدید درست میکنم با چند تا ویژگی جدید برای شما عزیزان.
فقط باید یه خورده صبر کنید.

موفق باشید.

online_on
05-06-2010, 07:07
با تشکر دوست عزیز

ما بی صبرانه منتظریم.........................!:54::16:

nasi1962
05-06-2010, 19:31
سلام دوستان عزیز من وقتی میخوام فایل MCU رو ADD کنم نمیتونه این فایل رو پیدا کنه (درضمن من کل فریمور رو هم دانلود کردم و این کوک شده رو هم همینطور)
گوشیمو با Nokia Updator آپدیت کردم
نمیدونم باید چیکار کنم گوشیم نه هک میشه نه حتی یه تم نصب میکنه
ممنون

06-06-2010, 08:54
سلام دوستان عزیز من وقتی میخوام فایل MCU رو ADD کنم نمیتونه این فایل رو پیدا کنه (درضمن من کل فریمور رو هم دانلود کردم و این کوک شده رو هم همینطور)
گوشیمو با Nokia Updator آپدیت کردم
نمیدونم باید چیکار کنم گوشیم نه هک میشه نه حتی یه تم نصب میکنه
ممنون

سلام

اگر میخواید از این فیرمور استفاده کنید، باید با jaf فلش بزنید، که روشش رو گفتم.
و نکته اینکه در ورژن ها اشتباه نکنید. این فیرمور مخصوص ورژن 20.00.05 هستش.

موفق باشید.

08-06-2010, 15:10
دوستان به احتمال زیاد تا هفته آینده ورژن جدید رلیز کنم، به نظرتون هوم اسکرین تسونامی رو اضافه کنم، یا اینکه بزارم خودتون نصبش کنید؟
7 تا هوم اسکرین بصورت پیش فرض نصب میکنم، اگه خواستید orange tsunami رو هم اضافه میکنم.

online_on
09-06-2010, 12:15
سلام
دوست عزیز زحمت میکشی
اضافه کن اگه مشکلی نسیت خوشمان آمد استفاده و دعات میکنیم :4::54::16:

E.R.M.I.A
10-06-2010, 20:23
تو رو خدا ورژن 20.6.007 و هک کنید !!

بعد یه سوال!! اصلا نمیشه با فونیکس فلش زد؟؟

11-06-2010, 08:15
تو رو خدا ورژن 20.6.007 و هک کنید !!

بعد یه سوال!! اصلا نمیشه با فونیکس فلش زد؟؟

حتماً باید این ورژن رو کوک کنم؟؟

شما که آپدیت کردی فرقی دیدی توی این 2 تا ورژن 20.00.05 و 20.6.007 ؟؟

با فینیکس نمیشه فلش زد. فقط با Jaf اونم در حالت خاموش.

موفق باشید.../.

E.R.M.I.A
11-06-2010, 09:11
حتماً باید این ورژن رو کوک کنم؟؟

شما که آپدیت کردی فرقی دیدی توی این 2 تا ورژن 20.00.05 و 20.6.007 ؟؟

با فینیکس نمیشه فلش زد. فقط با jaf اونم در حالت خاموش.

موفق باشید.../.

خب اخه منی که الان به این ورژن آپدیت کردم مگه می تونم در حالت خاموش اونم با جاف ورژن قبلی و روی گوشی بریزم ( یعنی همون دانگرید ) و اینکه اگر به فرض بشه ریخت اگه بعده ها ورژن جدیدتر فارسی بیاد میشه با فونیکس طبق روال عادی آپدیتش کرد؟ اخه از یکی شنیدم اگر گوشی به ورژن قبلی دانگرید بشه دیگه آپدیت فلش کردن با فونیکس براش دردسرساز میشه!! درسته؟

11-06-2010, 10:01
خب اخه منی که الان به این ورژن آپدیت کردم مگه می تونم در حالت خاموش اونم با جاف ورژن قبلی و روی گوشی بریزم ( یعنی همون دانگرید ) و اینکه اگر به فرض بشه ریخت اگه بعده ها ورژن جدیدتر فارسی بیاد میشه با فونیکس طبق روال عادی آپدیتش کرد؟ اخه از یکی شنیدم اگر گوشی به ورژن قبلی دانگرید بشه دیگه آپدیت فلش کردن با فونیکس براش دردسرساز میشه!! درسته؟

نه دانگرید باعث میشه گوشی به فنا بره.اصلاً فکرشو نکنید. من ورژن جدید رو کوک میکنم، فقط فرقش واسه من اینه که همه کارها رو باید از اول انجام بدم.:020:

دوستانی که تا این لحظه همراهم بودین، خدمتون عرض کنم که کار کوک ورژن جدید 5230 رو از روز دوشنبه شروع میکنم، نهایتاً تا 2،3 روز بعدش آپ میکنم براتون.

E.R.M.I.A
11-06-2010, 10:08
نه دانگرید باعث میشه گوشی به فنا بره.اصلاً فکرشو نکنید. من ورژن جدید رو کوک میکنم، فقط فرقش واسه من اینه که همه کارها رو باید از اول انجام بدم.:020:

دوستانی که تا این لحظه همراهم بودین، خدمتون عرض کنم که کار کوک ورژن جدید 5230 رو از روز دوشنبه شروع میکنم، نهایتاً تا 2،3 روز بعدش آپ میکنم براتون.

بدبختی منم همینه که ورژن جدید ریختم و بدتر اینکه این ورژن جدید هم اصلا فارسی نداره!! فقط عربی و انگلیسی که البته فارسیش زیاد برام مهم نیست!!

فقط برام بالاتر رفتن سرعت گوشی و همونایی که تو اولین پست نوشتی مهمه!! مخصوصا هک کردنش!!

بعد رئیس یه سوال!!؟ من تا به حال فریمور کوک شده فلش نکردم و امروز مجبورم برم آموزش های محسن گل و بخونم در مورد جاف!

فقط بهم بگید من درست فهمیدم یا نه!! این فایل هایی که میذاری و باید در کنار فایل های اصلی فریمور گوشی قرار بدیم و بعد فلش کنیم اره؟ یعنی اگر گوشی 8 تا فایل اصلی داره و شما دوتا فایل ( به اسم فریمور کوک شده ) گذاشتی ما باید اون دو فایل اصلی و حذف کنیم و این دو فایل شمارو در کنار باقی فایل های اصلی قرار بدیم و فلش کنیم اره؟:17:

11-06-2010, 10:34
بدبختی منم همینه که ورژن جدید ریختم و بدتر اینکه این ورژن جدید هم اصلا فارسی نداره!! فقط عربی و انگلیسی که البته فارسیش زیاد برام مهم نیست!!

فقط برام بالاتر رفتن سرعت گوشی و همونایی که تو اولین پست نوشتی مهمه!! مخصوصا هک کردنش!!

بعد رئیس یه سوال!!؟ من تا به حال فریمور کوک شده فلش نکردم و امروز مجبورم برم آموزش های محسن گل و بخونم در مورد جاف!

فقط بهم بگید من درست فهمیدم یا نه!! این فایل هایی که میذاری و باید در کنار فایل های اصلی فریمور گوشی قرار بدیم و بعد فلش کنیم اره؟ یعنی اگر گوشی 8 تا فایل اصلی داره و شما دوتا فایل ( به اسم فریمور کوک شده ) گذاشتی ما باید اون دو فایل اصلی و حذف کنیم و این دو فایل شمارو در کنار باقی فایل های اصلی قرار بدیم و فلش کنیم اره؟:17:

اشکال نداره. زیاد نگران نباشید توی ورژن جدید فارسی رو هم اضافه میکنم، هرچند هنوز واسه ایران نیومده...

در مورد کوک و ویژگی ها هم خیالتون راحت باشه...حتماً خوشتون خواهد امد :003:

نگران نحوه فلش نباشید. فقط برنامه jaf رو نصب کنید، بقیش با من :001:

برای فلش 4 تا فایل لازمه:

MCU همون فایل اصلی هستش که نوکیا میده (106 ~ مگ)
PPM که باید از فایلی که من میگذارم استفاده کنید و جایگزین ppm نوکیا کنید.
CNT رو هم من میذارم تا جایگزین اصلیش کنید.
ape variant که اونم لینک دانلودشو میزارم براتون (شایدم اونم دستکاری شده بزارم)

=============================

پ.ن: تاپیک شما رو دیدم، (متن ترنسپرنت و ...) خیلی عالی بود. واقعاً لذت بردم. پست هام به 50 برسه یه زحمت برات دارم. :003:

موفق باشید :8:

E.R.M.I.A
11-06-2010, 10:42
اشکال نداره. زیاد نگران نباشید توی ورژن جدید فارسی رو هم اضافه میکنم، هرچند هنوز واسه ایران نیومده...

در مورد کوک و ویژگی ها هم خیالتون راحت باشه...حتماً خوشتون خواهد امد :003:

نگران نحوه فلش نباشید. فقط برنامه jaf رو نصب کنید، بقیش با من :001:

برای فلش 4 تا فایل لازمه:

Mcu همون فایل اصلی هستش که نوکیا میده (106 ~ مگ)
ppm که باید از فایلی که من میگذارم استفاده کنید و جایگزین ppm نوکیا کنید.
Cnt رو هم من میذارم تا جایگزین اصلیش کنید.
Ape variant که اونم لینک دانلودشو میزارم براتون (شایدم اونم دستکاری شده بزارم)

=============================

پ.ن: تاپیک شما رو دیدم، (متن ترنسپرنت و ...) خیلی عالی بود. واقعاً لذت بردم. پست هام به 50 برسه یه زحمت برات دارم. :003:

موفق باشید :8:

واقعا ممنون! منم زیاد اهل آپدیت بازی نیستم!! یعنی از وقتی این مسخره بازی هک نشدن روی گوشی پیاده شده دیگه بیخیال آپدیت های مداوم شدم!! ایشالله این فریموری که میذاری به صورت دائم رو گوشی باشه و تا جایی که گوشی جون داره نیاز مارو براورده کنه!!
پس بی صبرانه منتظر عملیات استشهادی شما هستم برادر!

در مورد ترنسپرنت هم در خدمت هستیم:8:

E.R.M.I.A
15-06-2010, 10:23
همچنان لحظه شماری می نمائیم برای ورژن جدید کوک شده :54:

راستی از باب اطلاع!! من ورژن چدید و با نسخه ی پاکستان ریختم زبان فارسی به صورت کامل داشت! هم زبان گوشی هم نوشتاری!! نسبت به باقی ورژن ها مخصوصا عربی و امارات خیلی سریعتر و بهتره!!

15-06-2010, 10:51
همچنان لحظه شماری می نمائیم برای ورژن جدید کوک شده :54:

راستی از باب اطلاع!! من ورژن چدید و با نسخه ی پاکستان ریختم زبان فارسی به صورت کامل داشت! هم زبان گوشی هم نوشتاری!! نسبت به باقی ورژن ها مخصوصا عربی و امارات خیلی سریعتر و بهتره!!

تقریباً نصف کاراش رو انجام دادم، ببخشید شاید یکم طول بکشه، این درس ها بذارن حتماً تا فردا دیگه میزارمش.(به احتمال 90 درصد:17:)

بله اتفاقاً از نسخه پاکستانی دارم استفاده میکنم.

E.R.M.I.A
15-06-2010, 10:58
تقریباً نصف کاراش رو انجام دادم، ببخشید شاید یکم طول بکشه، این درس ها بذارن حتماً تا فردا دیگه میزارمش.(به احتمال 90 درصد:17:)

بله اتفاقاً از نسخه پاکستانی دارم استفاده میکنم.

دمت گرم بابا!! اول درس!! می دونم چی میگی!! منم 4 تا امتحان پشت هم دارم اونم درسای شونصد صفحه ای عربی انگلیسی فارسی فول با هم :))

ولی خدائیش ایول داری!! اگر تونستی تم مشکی اورجینال 5800 توش بذار!! من عاشق تم مشکی 5800 ساده ام!! اگرم نمیشه که فدای سرت همینشم از سر ما زیاده :8: به هر حال خودتو اذیت نکن!! کارای شما ارزش یه سال صبر کردن هم داره!:6:

15-06-2010, 23:14
ساخته شد....

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=104184

RADIKAL
26-06-2010, 12:22
ممنون دوست عزیز من امتحان کردم عالیه

26-06-2010, 12:46
ممنون دوست عزیز من امتحان کردم عالیه

خواهش میکنم، این ورژن رو تست کردین، یا ورژن جدیدتر رو؟ :001:

RADIKAL
26-06-2010, 13:29
من ورزن 20.00.5 را زدم خیلی هم خوب بود ولی این دفه اگه یه گوشی دیگه پیدا کنم ورزن جدید و امتحان میکنم ممنون از لطفتون

iraj20ok
29-08-2010, 22:43
سلام.من گوشیمو به ورژن 21.6.005 آپدیت کردم.می تونم دوباره از این ورژن استفاده کنم؟

iraj20ok
29-08-2010, 23:15
من گوشیمو به ورژن 21.6.005 آپدیت کردم.می تونم دوباره از این ورژن استفاده کنم؟

choopan
30-08-2010, 09:47
اره میتونی دوباره به همین ورژن فلش بزنی مشکلی پیش نمیاد.