PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كمك براي انتخاب از بين 3 گوشي زير

ashkankhoshtip
22-10-2010, 21:47
به نام خدا
با سلام خدمت دوستان عزيز بالاخره پس از بررسي هاي فراوان و كمك شما اساتيد محترم به يك جمع بندي رسيدم كه گوشي بعدي رو از بين 3 گوشي زير انتخاب كنم.حالا لطفا كمك كنيد تا انتخاب بهتري داشته باشم.
1-htc desire hd
2-iphone4
3-i9000 galaxy s
ممنون از همه

Mparvin2
22-10-2010, 21:52
شما خواسته هات و مقدار هزینه رو بگو تا بهتر بشه کمکت کرد

maryam_am90
22-10-2010, 21:58
به نظر من همون 8910 بهترینههههههههههههههههههه و اپل 4 و گالکسی هم یکیه البته گالکسی ارزونتره
در ضمن دور اچ تی سی را خط بکش که یه عمر پشیمون میشی

parvizb
22-10-2010, 22:00
شما ننوشتی چه انتظاراتی از اون گوشی که میخواهید بخرید را دارید ؟؟؟ یکی گوشی میخوات برای دوربین و یکی گوشی میخوات برای مالتی مدیا و دیگری میخره برای نرم افزار .شما چه انتظاری از گوشی دارید ؟؟؟

AkSamsunG
22-10-2010, 22:01
من گالکسی رو توصیه میکنم شک نکن اگه از بین این سه تا میخوای بخری گالکسی رو بگیر

GAMELAIN
22-10-2010, 22:13
9000 galaxy

Sandroid
22-10-2010, 22:14
به نام خدا
با سلام خدمت دوستان عزيز بالاخره پس از بررسي هاي فراوان و كمك شما اساتيد محترم به يك جمع بندي رسيدم كه گوشي بعدي رو از بين 3 گوشي زير انتخاب كنم.حالا لطفا كمك كنيد تا انتخاب بهتري داشته باشم.
1-htc desire hd
2-iphone4
3-i9000 galaxy s
ممنون از همه
انتظارات...سقف بودجه؟؟؟!!!!

به نظر من همون 8910 بهترینههههههههههههههههههه و اپل 4 و گالکسی هم یکیه البته گالکسی ارزونتره
در ضمن دور اچ تی سی را خط بکش که یه عمر پشیمون میشی
چرا؟؟؟فک کنم شما htc رو با glx اشتباه گرفتی دوست عزیز.نه؟:al:
من بیشتر از 4ساله که دارم htc کار میکنم...چرا حتی 1لحظه پشیمون نشدم!!!
کاش واسه حرفامون دلیل و منطق داشته باشیم و اطلاعاتمون رو فقط محدود به شنیده هامون نکنیم.

من گالکسی رو توصیه میکنم شک نکن اگه از بین این سه تا میخوای بخری گالکسی رو بگیر

بهتر نیس از این جمله های کلیشه ای دست برداریم همه؟
شک نکن و برو بخر...اخه صاحب تاپیک که اگه شک نداشت میرفت میخرید و نیازی به ایجاد تاپیک نداشت.
اینجا بخش مشاوره هستش و وظیفه من و شما و بقیه دوستان اینه که با دلیل و سند یه گوشی رو پیشنهاد کنیم.نه صرفا بخاطر سلایق شخصی و یا گاها تعصب

AkSamsunG
22-10-2010, 22:19
انتظارات...سقف بودجه؟؟؟!!!!

چرا؟؟؟فک کنم شما htc رو با glx اشتباه گرفتی دوست عزیز.نه؟:al:
من بیشتر از 4ساله که دارم htc کار میکنم...چرا حتی 1لحظه پشیمون نشدم!!!
کاش واسه حرفامون دلیل و منطق داشته باشیم و اطلاعاتمون رو فقط محدود به شنیده هامون نکنیم.

بهتر نیس از این جمله های کلیشه ای دست برداریم همه؟
شک نکن و برو بخر...اخه صاحب تاپیک که اگه شک نداشت میرفت میخرید و نیازی به ایجاد تاپیک نداشت.
اینجا بخش مشاوره هستش و وظیفه من و شما و بقیه دوستان اینه که با دلیل و سند یه گوشی رو پیشنهاد کنیم.نه صرفا بخاطر سلایق شخصی و یا گاها تعصب

دوست عزیز به نطر میاد شما تعصبی جواب دادی نه من
من کل سایتهای خارجیو ایرانیو ویدیو های مقایسه رو همه نظرها رو توی سایتهای مختلف خوندم و نظر خودم رو گفتم
اگه بخوام سندو مدرک بیارم از حوصله این تاپیک خارجه
در ضمن نگفتم نویسنده شک داره گفتم شک نکن و بخر اگه به منه که میگم ویو بخره تعصبه من روی ویو هست

Sandroid
22-10-2010, 22:29
دوست عزیز به نطر میاد شما تعصبی جواب دادی نه من
من کل سایتهای خارجیو ایرانیو ویدیو های مقایسه رو همه نظرها رو توی سایتهای مختلف خوندم و نظر خودم رو گفتم
اگه بخوام سندو مدرک بیارم از حوصله این تاپیک خارجه
در ضمن نگفتم نویسنده شک داره گفتم شک نکن و بخر اگه به منه که میگم ویو بخره تعصبه من روی ویو هست

خب عزیز دل منم همه حرفم همینه...
اینجا کسی بخاطر حوصله داشتن یا نداشتن نظر نمیده...
شما اگه فک میکنی گالکسی و ویو بهترین گوشی هستن که خوب نظرتون محترمه...

ولی قبل از اینکه نظرتون رو بدید باید صبر کنید تا صاحب تاپیک بیاد و انتظاتشو از گوشی اعلام کنه و بعد ما نظر بدیم.
شاید صاحب تاپیک براش داشتن فلش دوربین مهم باشه...اونوقت شما باز میخوای گالکسی رو بدون شک پیشنهاد کنی؟
بهتره صبر کنیم تا صاحب تاپیک انتظاراتشو اعلام کنه و بعد ما نظر بدیم

maryam_am90
22-10-2010, 22:36
خب عزیز دل منم همه حرفم همینه...
اینجا کسی بخاطر حوصله داشتن یا نداشتن نظر نمیده...
شما اگه فک میکنی گالکسی و ویو بهترین گوشی هستن که خوب نظرتون محترمه...

ولی قبل از اینکه نظرتون رو بدید باید صبر کنید تا صاحب تاپیک بیاد و انتظاتشو از گوشی اعلام کنه و بعد ما نظر بدیم.
شاید صاحب تاپیک براش داشتن فلش دوربین مهم باشه...اونوقت شما باز میخوای گالکسی رو بدون شک پیشنهاد کنی؟
بهتره صبر کنیم تا صاحب تاپیک انتظاراتشو اعلام کنه و بعد ما نظر بدیم

اگه شما 4 سال htc کار میکنی من 5 بار htc عوض کردم
در ضمن اگه طرف فلاش دوربین واسش مهمه بهتره بره w750 بخره:cm:

™ليلاشGSM
22-10-2010, 22:37
دوست عزيز لطفاً قوانين رو به خوبي مطالعه كرده بعد تاپيك بزنين...

Sandroid
22-10-2010, 22:57
اگه شما 4 سال htc کار میکنی من 5 بار htc عوض کردم
در ضمن اگه طرف فلاش دوربین واسش مهمه بهتره بره w750 بخره:cm:

بحث رو به حاشیه نکشونید خواهشا.
گفتم که اجازه بدید صاحب تاپیک انتظاراتشو بگه و بعد بهشون نظر بدیم.
راجع به فلش هم بهتره کار رو به سلیقه افراد بسپریم...

درضمن این موضوع تعویض 5باره شما هم در نوع خودش جالبه...اخه خیلی کم افرادی هستن که برای 5بار از یه برند خرید کنن و عین 5بار هم تجربه ناموفق داشته باشن.چون کسی که یه بار یه اشتباهی انجام میده دیگه تکرار نمیکنه.

شاید تجربه و اطلاعات کمی داشتید راجع به گوشی تون.چون من کسی رو ندیدم که به جد با این این برند مشکل داشته باشه.حتی کسی که کوچکترین اطلاعی از اندروید و ویندوز موبایل نداره میتونه تو 1ماه برای خودش تبدیل به یه حرفه ای بشه

maryam_am90
22-10-2010, 23:04
بحث رو به حاشیه نکشونید خواهشا.
گفتم که اجازه بدید صاحب تاپیک انتظاراتشو بگه و بعد بهشون نظر بدیم.
راجع به فلش هم بهتره کار رو به سلیقه افراد بسپریم...

درضمن این موضوع تعویض 5باره شما هم در نوع خودش جالبه...اخه خیلی کم افرادی هستن که برای 5بار از یه برند خرید کنن و عین 5بار هم تجربه ناموفق داشته باشن.چون کسی که یه بار یه اشتباهی انجام میده دیگه تکرار نمیکنه.

شاید تجربه و اطلاعات کمی داشتید راجع به گوشی تون.چون من کسی رو ندیدم که به جد با این این برند مشکل داشته باشه.حتی کسی که کوچکترین اطلاعی از اندروید و ویندوز موبایل نداره میتونه تو 1ماه برای خودش تبدیل به یه حرفه ای بشه

من 5 بار htc دستم بوده چون کسایی که ناراضی بودن واسه فروش می آوردن و مجبور به تست بودم

x_zarbat
23-10-2010, 00:49
فعلا چیزی که همرو شگفت زده میکنه htc desire hd هست اینده درخشانی داره
علت هاش هم زیاده از دوربین بگیر تا رم و ساپورت بهتر اون از طرف htc و صفحه بزرگتر بدنه فلزی که اثر انگشت روش نمیمونه عزیزم من میخواستم این هفته بخرم ولی با تحقیق روی htc desire hd پشیمون شدم که گالکسی بگیرم صبر میکنم htc desire hd بیاد واقعا معرکه هست و کسی نمیتونه انکار کنه

x_zarbat
23-10-2010, 00:54
من 5 بار htc دستم بوده چون کسایی که ناراضی بودن واسه فروش می آوردن و مجبور به تست بودم

عزیز بحث کمک به دوستمونه نه این چیزا و اینکه من خودم اینهمه وقته htc دارم همیشه راضیم کرده سامسونگ 1 بار داشتم امنیا دید شد درستم نشد رام ریختم روش دیگه بالا نیومد خیلی ها اینجوری شدن تو خود سایتمون نزدیک 150 تا گالکسی هم تا حالا 3 نفر تو سایت اینجوری شدخ و بریک شده کلا سامسونگ رو رو این مسئله ضعیفه به هر حال

htc desire hd هیچی از گالکسی کم نداره به جز دوربین جلو که اونم تو اندروید ساپروت نمیشه میشدم تو ایران کارای نداره فعلا
htc desire hd امکانات بالا تری داره همه میدونن تو پست قبلیم توضیح دادم مشه یک مشکل از htc desire hd بگیرید؟

topol khan
23-10-2010, 01:14
من که desire hd رو خیلی خوشم اومده واقعا گوشی عالیه

TAAW
23-10-2010, 01:27
دوست عزیز اگه شما میتونی هزینه کنی صد در صد htc desire hd به نظر من بهترین گزینه است.موفق باشین

mako
23-10-2010, 01:41
به نظر من گالاکسی میتونه خوب باشه

pulp_152
23-10-2010, 02:25
عزیز بحث کمک به دوستمونه نه این چیزا و اینکه من خودم اینهمه وقته htc دارم همیشه راضیم کرده سامسونگ 1 بار داشتم امنیا دید شد درستم نشد رام ریختم روش دیگه بالا نیومد خیلی ها اینجوری شدن تو خود سایتمون نزدیک 150 تا گالکسی هم تا حالا 3 نفر تو سایت اینجوری شدخ و بریک شده کلا سامسونگ رو رو این مسئله ضعیفه به هر حال

htc desire hd هیچی از گالکسی کم نداره به جز دوربین جلو که اونم تو اندروید ساپروت نمیشه میشدم تو ایران کارای نداره فعلا
htc desire hd امکانات بالا تری داره همه میدونن تو پست قبلیم توضیح دادم مشه یک مشکل از htc desire hd بگیرید؟

برتریهای گالاکسی

1- پردازنده قویتر

2-صفحه نمایش با کیفیت تر

3- خوش دست بودن

4-ژیروسکوپ

5- باتری قویتر (طبق اولین ریویو باتری دزایر اچ دی فوق العاده ضعیفه)

6-تاچ و مولتی تاچ اتمل

7-رام بیشتر

8-پورت تبدیل hdmi با tv-out

9-بلوتوث 3

10- قیمت کمتر فعلا

11- وزن کمتر

12-دوربین ثانوی

13-ضخامت کمتر

14-صفحه نمایش ضد خش گوریلا

15-ساپورت بهتر فایلهای تصویری و صوتی بصورت پیش فرض

16- احتمالات (دوربین فیلمبرداری بهتر + بهتر بودن صدا در هندزفری)

برتریهای دزایر اچ دی

1- صفحه نمایش بزرگتر

2- دوربین 8 مگاپیکسل (روی کاغذ )

3-فلش

4-رم بیشتر

5-جذب نکردن اثر انگشت توسط بدنه

6-

اگر اضافه ای بود بگید .. اگر درست بود تایید میشه نبود منبع میدم ...

Mparvin2
23-10-2010, 03:50
سلام
1.میشه ثابت کنی arm cortex A8 از QSD8255 قویتره؟
3.hd2 هم همین اندازس ولی خیلی خوش دسته فکر نمیکنی غلطه که این امتیازو به گالکسی بدی؟
4.من جایی ندیدم نوشته باشه گالکسی ژیرو داره
7.رام برای نصب برنامس ولی وقتی بشه رو مموری جانبی هم نصب کرد حالا کمتر و بیشتر رام مهم نیست
12.دوربین ثانویه که تو آندروید ساپورت نمیشه بشه هم که اینجا ایرانه
15.جفتشون مثله هم هستنا
16.همین احتمالات هم برای دیزایر هست پس بهتره جزو برتریای گالکسی انتخاب نشه
البته دیزایر دالبی سوراند هم داره

wild dragon
23-10-2010, 07:26
من در درجه اول آیفون 4 را پیشنهاد میدم. چون تو برنامه واقعا از هر گوشی دیگه ای یه سر و گردن بالاتره
بعد از اون گالکسی. چون مزایای بسیار خوبی نسبت به دیزایر hd داره

ng22
23-10-2010, 07:52
دوست عزیز صاحب تاپیک با وجود درخواست سایرین هنوز انتظارات /اولویت هاشونو رو مشخص نکردن
تاراهنمایی مناسب ارایه بشه

x_zarbat
23-10-2010, 10:23
برتریهای گالاکسی

1- پردازنده قویتر

2-صفحه نمایش با کیفیت تر

3- خوش دست بودن

4-ژیروسکوپ

6-تاچ و مولتی تاچ اتمل

7-رام بیشتر

9-بلوتوث 3

10- قیمت کمتر فعلا

11- وزن کمتر

12-دوربین ثانوی

13-ضخامت کمتر

برتریهای دزایر اچ دی

1- صفحه نمایش بزرگتر

3-فلش

4-رم بیشتر

6-

دوست عزیز طبق کدوم منبع میگید سی پی یو گالکسی قوی تره؟
3 خوش دست بودن سلیقه ای هست شاید یکی دوست داشته باشه گوشی بزرگ بگیره دست مثل خودم پس اینم هیچی
4.فقط گفته شده در بعضی مدل ها ژیروسکوپ داره یک جا بیار که نوشته باشه ژیروسکوپ داره؟
پس هیچی 8 پورت که هنوز معلوم نیست!
11.همچین میگید وزن کمتر انگار 2-3 کیلو سنگین تره اضافه بار که نیست :ca:
12 دوربین دوم که اصلا اندروید ساپرت نمیکنه!!!
15 با یک برنامه کوچیک حله!
16 اونم احتمال پس هیچی!!!

دوستان سعی کنیم از تعصب دست بر داریم دوستان خودمونو گمراه نکنیم

اگر هزینه رو میتونید بدید دیزایر 100% انتخواب بهتری هست جای شکی نیست!

mahdyshr
23-10-2010, 11:20
سلام

با عرض سلام
میشه منبع بیارید که ساپورت نمی کنه؟
اخه تو گالاکسی امکان برقراری تماس تصویری وجود داره هم گزینه video call هست هم میشه براش زنگ انتخاب کرد(ولی به خاطر نبود بستر مناسب در ایران نتونستم تست کنم)

Sandroid
23-10-2010, 11:37
برتریهای گالاکسی

1- پردازنده قویتر

2-صفحه نمایش با کیفیت تر

3- خوش دست بودن

4-ژیروسکوپ

6-تاچ و مولتی تاچ اتمل

7-رام بیشتر

9-بلوتوث 3

10- قیمت کمتر فعلا

11- وزن کمتر

12-دوربین ثانوی

13-ضخامت کمتر

برتریهای دزایر اچ دی

1- صفحه نمایش بزرگتر

3-فلش

4-رم بیشتر

6-

من اخر سر نفهمیدم شما ضخامت بیشتر برات یه حسن هست یا یه ضعف.
همچنین راجع به وزن هم همینطور.
چون تو هر تاپیک یه نظر میدی اخه محمد جان...ادم نمیتونه درک کنه واقعا
ولی تو این شکی نیس که ضخامت و وزن و صفحه بزرگ یا کوچیک کاملا سلیقه ای هستش.

1:همونطور که دوستان هم گفتن نمیشه گفت که این سی-پی-یو که برای اولین بار داره ازش استفاده میشه رو ضعیفتر از سی-پی-یو سامسونگ گالکسی خوند.
مقایسه ای هم بینش وجود نداره.پس نمیشه گفت کدوم بهتره.البته اگه بدون منبع بخوایم بگیم و همراه با تعصب خوب منم میگم سی-پی-یو دیزایر اچ-دی قویتره.ولی خب اینطور نیس و نمیشه راجع به این موضوع فعلا نظر داد.ولی 100% بعد از مقایسه اجرای بازیهای بصورت همزمان مشخص خواهد شد که پردازنده دیزایر اچ-دی قویتر از دیگر گوشیهای اندرویدی هستش.

2:صفحه نمایش گالکسی 100% با کیفیت تز از دیزایر اچ-دی هست

3:بنظر شما گالکسی خوش دست هست.بنظر من یه گوشی کاملا بی کلاس و زشت از لحاظ ظاهری هستش.دقیقا انگار یکی سامسونگ استار رو برداشته و بزرگتر کرده.همون طرح قبلی که 80%گوشیهای تاچ ساموسنگی دارن

4:ژیرسکوپ؟گالکسی؟

5:صفحه نمایش s-lcd و سی-پی-یو دیزایر اچ-دی عملکردی دارند که به هیچ عنوان مشکل باتری اینقدر محسوس نخواهد بود...و مث تمامی اندروید های دیگه عمل خواهد کرد عمر باتری این گوشی.همونطور که اگه کسی با گالکسی 3 ساعت مداوم کار کنه(بازی و اینترنت...)گوشی شارژش از 100 به 0 میرسه

6:راجع به این موضوع من فقط باز از شما شنیدم بدون منبع

7:وقتی بتونی رو مموری برنامه نصب کنی دیگه رام 64 گیگ با 4 گیگ فرقی نمیکنه.
چون میتونی برای گوشیت مموری کارت بخری.

8:این پورت تو پک اصلی گوشی هست یا فقط جزو لوازم جانبی اش هست که باید جدا خریداری شه؟

9:بلوتوث 3 عملا بی استفاده است...البته تا وقتی که طرف مقابل هم بلوتوث 3 داشته باشه.اونوقت شاید سرعت انتقال داده تنها چند ثانیه سریعتر عمل کنه(زیر3 ثانیه سرعت برتری خاصی نیس و هیچوقت به چشم نمیاد)

10:این دیگه واقعا خنده داره...پس اگه بخوایم گوشیهای عالی رو با هم مقایسه کنیم و بگیم چون فلان گوشی بالای 800 هست اصلا نمیشه مقایسه کرد...
اتفاقا داشتن قیمت بالاتر از خیلی جهات بهتر هستش.
چون من فک میکنم یکی از دلایلی که ایفون همیشه محبوب بوده قیمت بالای اون بوده

11:سلیقه شخصی شماست که این موضع رو هم به نفع سامسونگ...

12:مگه دوربین دوم ساپرت میشه از سمت اندروید؟

13:بازم سلیقه شخصی شما

14:ضد خش؟؟؟چند تا گالکسی کار کرده میخواید بهتون نشون بدم که روش تا دلت بخواد خط و خش افتاده؟؟؟

15:اینم از اون برتری های کشک بود...مث بلوتوث3...چون این برتری گالکسی با نصب یه نرم افزار از بین میره.

16:این احتمالات شما هم جالب بود...خنده دار تر از همیشه.چون هنوز معلون نیس دیزایر اچ-دی چند فریم بر ثانیه فیلم برداری میکنه...ولی شما اینم به نفع سامسونگ حساب کردی...در حالیکه امکان نداره کمتر از 30فریم بر ثانیه باشه

Sandroid
23-10-2010, 12:00
1:رابط کاربری sunse که فوقالعاده راحت تر و کارامد تر از touch wiz هست.

2:دالبی

3:SRS sound enhancement

4:کلاس 32 gprs در مقابل کلاس 12

5:کلاس 32 edge در مقابل کلاس 12

6:سرعت 2 برابر در شبکه 3g(که زا بهمن وارد ایران هم میشه) HSDPA, 14.4 Mbps در مقابل
HSDPA, 7.2 Mbps

7:دوربین 8 در مقابل 5

8:پیکسل بالاتر ...3264x2448 در مقابل 2592 x 1944

9:راجع به os و cpu چیزی نمیگم تا وقتی که مقایسه دقیقی انجام بشه/ولی پیروز احتمالی باز هم دیزایر اچ-دی خواهد بود

10:دوال فلش در مقابل بدون فلش بودن گالکسی

11:رم بیشتر(این یکی مث رام نیس که بشه افزایشش داد)

12:بزرگترین صفحه نمایش در بین گوشیهای موجود

13:جنس بدنه عالی

همونطور که دیدیدبرتریهای مولتی مدیا دیزایر اچ-دی خیلی مشهود بود اگه نخوایم با تعصب نیگا کنیم.
از لحاظ سخت افزاری هم همینطور...سی-پی-یو قویتر(نظر شخصی)و رم بیشتر و کلاس اینترنت ...ولی باید منتظر موند تا مقایسه اجرای 2برنامه و یا بازی بصورت همزمان رو این گوشی انجام شه کی بی شک برنده بی چون و چرا دیزایر اچ-دی خواهد بود...همچنین فاصله زیاد بنچمارک ها هم انتظار میره که نشان از قدرت غول جدید htc خواهد بود.

هرچند...انتظار نمیره که دیزایر اچ-دی مشکلات عجیب و غریب سامسونگ رو از قبیل سرعت پایین gps و لگ و سه دکمه و...داشته باشه.
من موندم کسایی که میگن گالکسی سخت افزار قوی داره...چطور این مشکلات سخت افزاری رو به یاد نمیارن؟؟؟!!!!

pulp_152
23-10-2010, 12:25
سلام
1.میشه ثابت کنی arm cortex A8 از QSD8255 قویتره؟
3.hd2 هم همین اندازس ولی خیلی خوش دسته فکر نمیکنی غلطه که این امتیازو به گالکسی بدی؟
4.من جایی ندیدم نوشته باشه گالکسی ژیرو داره
7.رام برای نصب برنامس ولی وقتی بشه رو مموری جانبی هم نصب کرد حالا کمتر و بیشتر رام مهم نیست
15.جفتشون مثله هم هستنا
16.همین احتمالات هم برای دیزایر هست پس بهتره جزو برتریای گالکسی انتخاب نشه
البته دیزایر دالبی سوراند هم داره

arm cortex a-8 -1 هسته تشکیل دهنده پردازنده گالاکسی هست .. همینطور که arm cortex a-8 هسته تشکیل دهنده droid x هم هست .. اما از لحاظ عملکرد و ساخت با یکدیگر فرق دارند ...

من نمیتونم ثابت کنم که arm-cortex a-8 قویتر از snapdragon هست چون چیزی در اینباره هیچ جا نوشته نشده... فقط میتونم ثایت کنم soc استفاده شده در گالاکسی قویتر از soc استفاده شده در اچ دی دزایر هست ...

soc دزایر اچ دی

MSM8255

توانایی ضبط و پخش در حالت 720p) hd) با 30 فریم در ثانیه

از لحاظ گرافیکی میتونه تا 41 میلیون مثلث گرافیکی در ثانیه و 250 میلیون پیکسل پردازش کند .

hammingbird

توانایی ضبط و پخش در حالت ( 1080p) یا full hd با 30 فریم در ثانیه

از لحاظ گرافیکی میتونه تا 90 میلیون مثلث گرافیکی در ثانیه و 1 گیگا پیکسل پردازش کند

http://www.gearlog.com/images/IMG_1452.JPG

snapdragon MSM8255 (دزایر اچ دی):41M Triange/Second
Snapdragon 8250 (نکسس): 22M Triange/Second
Snapdragon 8672 ( استفاده نشده): 80M Triange/Second
Tegra & Marvell Armada 610: 45M Triangle/Second
Tegra 2: 85-90M Triangle/Second
89-90M Triange/Second: cortex a8 wave ( galaxy, s8500)

کنسول ها:

PS3: 250M Triangle/Second
Xbox 360: 500M Triangle/Second

منابع hammingbird (اگر کم بود بگید منابع بیشتر بزارم)

http://en.wikipedia.org/wiki/Snapdragon_%28processor%29

http://www.wired.com/gadgetlab/2010/03/samsung-galaxy-s-phone-processor-packs-a-punch/

http://phandroid.com/2010/03/26/galaxy-s-flies-with-hummingbird-graphics-processor/

منابع پردازنده دزایر اچ دی

http://en.wikipedia.org/wiki/Snapdragon_%28processor%29

http://www.brandsonly.nl/android/?cat=7797

http://www.talkandroid.com/14861-htc-desire-hd-gets-a-test-rom/
-----------------------------------------

3- اچ دی 2 باریکتر و کوچکتر از دزایر اچ دی هست. مهم اینه که یک گوشی باهاش بشه با یک دست کار کرد .. با دزایر اچ دی فقط یک سری از کسانی که دستهای خیلی بزرگ دارند میتونن با یک دست کار کنند .. همینطور دزایر اچ دی ... ولی گالاکسی با اینکه صفحه 4 اینچ هست با یک دست متوسط به راحتی میشه با یک دست کار کرد بدلیل ضخامت کنتر و پهنای کمتر + لبه های زیری گوشی گرد هست و بندهای انگشت راحت قفل میشه... هر فیلمی که از دزایر اچ دی ببینید .. طرف دو دستی با گوشی کار میکنه حتی دوستانم با اچ دی 2 +خودم هم به همین صورت هست .. در حالیکه این مسئله کاملا برای گالاکسی معکوسه و بسیار خوش دست هست .. و خیلی جاها به دردت میخوره ..(تو پارک در حال قدم زدن باید دو دستی با گوشی کار کنی .. پشت فرمون بخوای شماره بگیری باید با هر 2 دست این عمل رو انجام بدی و ...

4- http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=410776&stc=1&d=1279107919

SMB380 - Acceleration Sensor ساخت Bosch
YAS529 - Magnetic Field Sensor ساخت YAMAHA
gp2a - proximity Sensor ساخت gp2a
Light Sensor ساخت Sharp

SMB380 يک Accelerometer با 3 محور است. (Datasheet)
اما بحث اصلی بر سر Geomagnetic sensor اين گوشی است. YAS529 يک سنسور Geomagnetic با 3 محور ميباشد. (Datasheet)
بدين ترتيب با ترکيب اين دو سنسور ، Galaxy S به هر 6 محور حرکتی دسترسی دارد.
ويدئويی از کنفرانس MobileBeat که Omarkhan خبر از توانايی سنس 6 محور حرکتی توسط Galaxy S ميدهد

با توجه به تاريخ معرفی Galaxy S ، ميتوان ادعا کرد که سامسونگ پيشتاز استفاده از 6 محور حرکتی در گوشی ها بوده است.

:

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=107617

منبع بیشتر خواستی بگو بزارم.

7- شاید خیلی مهم نباشه.

12- با برنامه fring اگر اشتباه نکنم میشه .

15- اچ دی mkv - divx

16-گالاکسی هم دالبی ساراند srs داره.

http://mobilitydigest.com/wp-content/uploads/2010/08/srs2_thumb.jpg

http://phandroid.com/2010/08/27/srs-5-1-virtual-surround-sound-in-all-galaxy-s-phones/

http://android.mobilitydigest.com/srs-5-1-virtual-surround-available-on-all-samsung-galaxy-s-smart-phones/

pulp_152
23-10-2010, 12:38
دوست عزیز طبق کدوم منبع میگید سی پی یو گالکسی قوی تره؟
3 خوش دست بودن سلیقه ای هست شاید یکی دوست داشته باشه گوشی بزرگ بگیره دست مثل خودم پس اینم هیچی
4.فقط گفته شده در بعضی مدل ها ژیروسکوپ داره یک جا بیار که نوشته باشه ژیروسکوپ داره؟
پس هیچی 8 پورت که هنوز معلوم نیست!
11.همچین میگید وزن کمتر انگار 2-3 کیلو سنگین تره اضافه بار که نیست :ca:
15 با یک برنامه کوچیک حله!
16 اونم احتمال پس هیچی!!!

دوستان سعی کنیم از تعصب دست بر داریم دوستان خودمونو گمراه نکنیم

اگر هزینه رو میتونید بدید دیزایر 100% انتخواب بهتری هست جای شکی نیست!

گفتم.

3-خوش دست بودن یک مزیته بزرگ بودن صفحه نمایش هم یک مزیته . و سلیقه فقط برای بزرگ بودن صفحه نمایش میتونه کاربرد داشته باشه نه خوش دست بودن ... وقتی پهنای دزایر اچ دی بیشتره +ضخامت +لبه های زیری قفل نمیشه تو بند انگشتان ... این به معنی بدتر بودنه و سلیقه هم در کار نیست .. اچ تی سی میتونست همین گوشی رو با پهنای کمتر و ضخامت کمتر هم تولید کنه اگر دوربین 8 نمیزاشت و soc کوچکتری تولید میکرد یا صفحه نمایش s-amoled میزاشت..

4- گذاشتم

11- قراره هر روز تو جیبت باشه تو یک سال حساب کن چقدر وزن جابجا میشه ... وقتی بازی میکنی 1 ساعت 50 گرم وزن بیشتر خستگی دست رو بیشتر میکنه و ... پس خیلی مهمه

12- جواب دادم

15- نداریم فعلا اون برنامه کوچک رو

16-اینم هیچی

pulp_152
23-10-2010, 15:08
من اخر سر نفهمیدم شما ضخامت بیشتر برات یه حسن هست یا یه ضعف.
همچنین راجع به وزن هم همینطور.
چون تو هر تاپیک یه نظر میدی اخه محمد جان...ادم نمیتونه درک کنه واقعا
ولی تو این شکی نیس که ضخامت و وزن و صفحه بزرگ یا کوچیک کاملا سلیقه ای هستش.

تمامی پست های من تو پروفایلم هست ... هر جا که گفتم ضخامت کمتر ضعف هست .. لطف کنید بیارید تا ما هم درک کینم شما کجا چنین مطلبی دیدید ...

ضخامت کمتر یک برتری هست و این برتری ناشی از تکنولوژی بالاتر هست برای مثال برای رسیدن به ضخامت کمتر

باید صفحه نمایش قطر کمتر داشته باشه .. که s-amoled کمترین ضخامت رو بین تمامی صفحات نمایش داره ...

باید پردازنده و soc با فناوری بهتری ساخته شده باشند تا حجم کمتری بگیرند ...(فناوری 45 نانومتری .. 65 نانومتری .. 90 نانومتری ... 28 نانو متری و ..)

باید از سنسور و لنز با فناور یو تکنولوژی بهتری استفاده شده باشه تا ضخامت و حجم کمتری داشته باشند ...

باید نحوه قرار گیری انتن و باتری و کیت در بدنه به بهترین وجه انجام بشه تا ضخامت کمتر بشه ...

این همه زحمت و تکنولوژِی برای کمتر کردن و خوش دست کردن یک گوشی سلیقه ای هست ؟ !فکر میکنی گالاکسی چرا فلش نداره ؟ غیر اینه که اگر میخواست فلش هم بزاره یا باید گوشی رو بزرگتر میکرد یا حجمشو بیشتر میکرد .. گوشی که مخصوص وریزون هست فلش داره ولی ضخامتش بیشتره ... اگر فلش عیب هست ضخامت هم حسن هست ..

صفحه بزرگتر هم حسن هست و اصلا سلیقه ای نیست ..

ولی ابعاد بزرگتر هم ضعف هست(تا جایی که نشه با یک دست کار کرد) ... اگر تونست صفحه 4.3 بزنه با ابعادی که بشه با یک دست کار کرد یعنی هم ضخامتش مناسب باشه هم پهناش هم نحوه قرار گیری بندهای انگشت اون موقع این عیب ازبین میره .

3:بنظر شما گالکسی خوش دست هست.بنظر من یه گوشی کاملا بی کلاس و زشت از لحاظ ظاهری هستش.دقیقا انگار یکی سامسونگ استار رو برداشته و بزرگتر کرده.همون طرح قبلی که 80%گوشیهای تاچ ساموسنگی دارن

خوش دستی چه ربطی به زشتی داره ؟

قیافه سلیقه ای هست و این بله .. ولی شما اگر استار رو از نزدیک دیده باش یو گالاکسی هیچ وقت این حرفو نمیزدی .. ولی چرااز تو عکس همینیه که شما میگی.

:ژیرسکوپ؟گالکسی؟

فکر کنم با هم پست دادیم

5:صفحه نمایش s-lcd و سی-پی-یو دیزایر اچ-دی عملکردی دارند که به هیچ عنوان مشکل باتری اینقدر محسوس نخواهد بود...و مث تمامی اندروید های دیگه عمل خواهد کرد عمر باتری این گوشی.همونطور که اگه کسی با گالکسی 3 ساعت مداوم کار کنه(بازی و اینترنت...)گوشی شارژش از 100 به 0 میرسه

باتری گالاکسی 1500 میلی امپر هست .. با پردازنده ای که مصرف کمتری داره یعنی به راحتی با 1 ولت با حداکثر سرعت کار میکنه +تاچی که باز هم مصرف کمتری داره یعنی مولتی تاچ اتمل + صفحه نمایشی که هم کوچکتر هست هم سوپر امولدی هست که باز هم مصرفش کمتر هست ...

باتری دزایر اچ دی 1230 هست ..صفحه نمایش بزرگتر و پر مصرف تر داره و ..

تو اولین ریویو هم این مورد اذعان شده

نقاط قوت
The good: Huge 4.3-inch screen; updated HTC Sense interface; 720p video recording; HTCSense.com service for added data security; improved graphics performance; comprehensive Locations navigation software included.

نقاط ضعف:

The bad: Video calls not supported; very short battery life; plastic cutouts could have been better designed; no built-in storage; screen doesn't look as vibrant as AMOLED or sub-4-inch LCD panels.

http://asia.cnet.com/reviews/mobilephones/0,39051200,45305089p,00.htm

6:راجع به این موضوع من فقط باز از شما شنیدم بدون منبع

تاچ اتمل بهترین تاچ موجود استفاده شده در تلفن همراه .

* Unlimited touches
* Low power consumption
* Fast response — completely redraws screen every 4/1000 of a second (4ms) to eliminate recalibration issues
* Excellent signal-to-noise ratio for superior precision — 3x better than competitive products
* Superior performance for first-touch response — 3x better than competitive products
* Unambiguous, unlimited touch support
* Responsive user interface: > 250 Hz report rate for a single touch
* Extremely low current consumption: < 1.8 mW in “touch-ready” state
* Two touch adjacency of less than 10 mm on a 4.3″ touchscreen
* Small footprint with few external components
* Supports stylus, fingernails, and gloves
* Grip and face suppression functionality: avoids false touches
* Size and angle of touch supported
* Screen sizes up to 10.2″ are supported by a single chip
* Proximity channel support

http://androidandme.com/2010/05/news/samsung-galaxy-s-to-also-feature-atmel-maxtouch-sensors/

8:این پورت تو پک اصلی گوشی هست یا فقط جزو لوازم جانبی اش هست که باید جدا خریداری شه؟

باید جدا خریداری بشه .

9:بلوتوث 3 عملا بی استفاده است...البته تا وقتی که طرف مقابل هم بلوتوث 3 داشته باشه.اونوقت شاید سرعت انتقال داده تنها چند ثانیه سریعتر عمل کنه(زیر3 ثانیه سرعت برتری خاصی نیس و هیچوقت به چشم نمیاد)

4 برابر سرعت انتقال داده بیشتر هستش ..

10:این دیگه واقعا خنده داره...پس اگه بخوایم گوشیهای عالی رو با هم مقایسه کنیم و بگیم چون فلان گوشی بالای 800 هست اصلا نمیشه مقایسه کرد...
اتفاقا داشتن قیمت بالاتر از خیلی جهات بهتر هستش.
چون من فک میکنم یکی از دلایلی که ایفون همیشه محبوب بوده قیمت بالای اون بوده

تو همه ریویو ها قیمت هم ملاک قرار میگیره و فکر نمیکنم خنده دار باشه. به هر حال ایفون هم یکی ازنقاط ضعفش قیمت بالاش محسوب میشه .. شاید برای شمانقطه قوت باشه اما برای عموم و جمه نقطه ضعف هست.

11:سلیقه شخصی شماست که این موضع رو هم به نفع سامسونگ...

ای بابا ! کاش 2 تا مقایسه میخوندید . وزن کمتر برتری هست بالا هم توضیح دادم که چرا برتری هست

12:مگه دوربین دوم ساپرت میشه از سمت اندروید؟

بله با نرم افزار های جانبی میشه فعالش کرد ...

14:ضد خش؟؟؟چند تا گالکسی کار کرده میخواید بهتون نشون بدم که روش تا دلت بخواد خط و خش افتاده؟؟؟

صفحه نمایش ضدخش گوریلا ... حتما روی پشتش خط های ریز افتاده ربطی به صفحه نمایش نداره .. قرار هم نیست وقتی میگن ضد خش بری با تیزر بیفتی جونش بگیاینکه ضد خش هست ! .. مثلا تو جیبت باشه کنارش هم کلیدی باشه رو صفحه نمایش خط نمیفته .. بچه هایی که 8910 دارن یا ایفون 4 و .. میتونن توضیح بدن به شما .. چون انگاری هر چزی که بنده میگم اگر هم با منبع باشه سلیقه شخصیه یا تعصبه ولی هر چیزی که شما و دوستان میگید بدون منبع و غیر سلیقه شخصی .

سوا همه این مسائل هر کی هر چیزی میخره مبارکش باشه و اصلا به من ربط نداره که کسی که اصرارداره به خرید یک گوشی و از همه مزایای گوشی اشناست چه گوشی میخواد بخره و اصلا هم دلم نمیخواد و حوصلشم ندارم که بیام اون عدرو قانع کنم یا باهشون بحث کنم.. هر چیزی میگم فقط برای کسانی هست که بین 2 گوشی شک دارند ..

15:
اینم از اون برتری های کشک بود...مث بلوتوث3...چون این برتری گالکسی با نصب یه نرم افزار از بین میره.

همین برتری کشک رو gsm arena تیتر کرد تو اخبارش و نوشت که برای اولین بار گوشی گالاکسی تونسته mkv اچ دی استاندارد رو با کیفیت عالی پخش کنه

اگر با یک نرم افزار حل میشه نرم افزارش رو معرفی کنید

این احتمالات شما هم جالب بود...خنده دار تر از همیشه.چون هنوز معلون نیس دیزایر اچ-دی چند فریم بر ثانیه فیلم برداری میکنه...ولی شما اینم به نفع سامسونگ حساب کردی...در حالیکه امکان نداره کمتر از 30فریم بر ثانیه باشه

این احتمالات رو طبق عادت همیشگی دادم .. شاید هم بهتر بگیره ولی کیفیت که فقط به 30 فریم و روانی تصویر نیست . باید خود تصویر هم بهتر باشه .

از اینکه گفته هام خنده دار جلوه میکنه ..نه افسوس میخورم نه شادمانم .. امیدوارم گفته های شما هیچ وقت خنده دار جلوه نکنه .

روز خوش

MADE IN IRAN
23-10-2010, 15:31
فركانس humingbird با snapdragon يكي هست! اما....!
مصرف انرژي و بازدهي سامسونگ بهتره!

sasanrp
23-10-2010, 16:22
اولا همیشه گفتم الان هم میگم دیزایر یقینا نسبت به گلکسی برتری داره اما آیا این دو گوشی در یک زمان عرضه شدن که شما دارید با هم مقایسشون میکنید؟ آیا این دو گوشی دارای یک قیمت هستند؟ سلیقه ها متفاوته نه ؟
دوما مطمن باشید هیچ وقت هیچ شرکتی مدلی رو به بازار عرضه نمیکنه که ایجاد رقابت نکنه اگر اینطور نبود که باید ورشکست میشدن :by:
و اینکه از همه شما هموطنان عزیز درخواست دارم واسه همیشه این بحث هایی رو که نتیجه ای هم در بر ندارد رو کنار بگذاریم و عزم خودمون رو در پیشرفت هر چه تمام تر موبایلستان به کار ببریم :cv:

Sandroid
23-10-2010, 16:24
اول یه توضیح کلی راجع به پستهاتون بدم...
اول اینکه شما یه جا gsmarena رو قبول داری و دو خط پایین تر نه...
اگه gsmarena رو قبول داری که من چیزی راجع به دالبی و srs و ژیرسکوپ برای گالکسی ندیدم...

دوما...نداشتن فلش برای گوشی به هیچ عنوان مزیت نیس...این فقط بهونه هست که اگه میخواست فلش بزاره باید ضخامت رو بیشتر میکرد.به هر حال نداشتن فلش یکی از بزرگترین مشکلات گالکسی هست که با نرم افزار جانبی هم حل نمیشه.

سوما...شما امکان نداره بتونی با گوشی بالای 4اینچ فقط و فقط با یه دست کار کنی...هیچ ربطی هم ضخامت و سنگینی نداره.
مث این میمونه که شما بیای و بگی تبلت 7اینچی خیلی بهتر از تبلت 10 اینچی هست.چون تو جیب جا میشه!!!!
این روزها همه کمپانی ها دارن تلاش میکنن که صفحه نمایش بزرگ برای گوشیهاشون داشته باشن.
پس ضخامت و صفحه نمایش بزرگ برای این گوشی عیب که نیس بلکه حسن هم هست.

1:راجع به پردازنده که مشکلی نیس و هم من و هم شما اعتراف کردیم که فعلا نمیشه راجع به این2 پیش داوری کرد
2:صفحه نمایش با کیفیت گالکسی هم که مشخصه.
3:متاسفانه من وقتی داشتم گوشی دوستم رو روت میکردم و لگ هاشو برطرف میکرد با این گوشی کار کردم.
نمیدونم شما چه شکلی میتونی با یه دست با این گوشی کار کنی...مثلا وقتی با دست راست پایین گوشی رو گرفتی و میخوای نوار status bar رو پایین بکشی هیچ راهی نداری جز اینکه از دست چپ استفاده کنی یا اینکه دست راستت رو بیاری و از وسط گوشی رو کنترل کنی.
واقعا این گوشی نه طراحی جالبی داره و نه به قول شما خوش دست هست.
نمیدونم...شایدم تو گزارشهای مردمی که samsunghub تهیه کرده این گوشی بهترین و خوش دست ترین انتخاب شده به صورت رسمی!!!!
4:ژیرسکوپ رو میشه یه لینک تو gsmarena بدید
5:در شماره 8 توضیح خواهم داد
6:...
7:رام که به توافق رسیدیم که بالا بودن عدد رام دگه مهم نیس
8:وقتی این پورت تو پک اصلی نیس...خوب پس نمیشه جزو مزیتها به حساب اورد...اگه میشه خوب باید این رو هم بدونیم که مثلا میشه باتری 2300میلی امپر برای دیزایر اچ-دی تهیه کرد که این گوشی رو تبدیل به قوی ترین گوشی از لحاظ ماندگاری میکنه!!!
9:بازم میگم...وقتی سرعت انتقال داده زیاد میشه که هر 2 گوشی از یه نسخه استفاده کنن.
10:قیمت بالا حسن نیست.قیمت پایین هم حسن نیس...
پس اگه اینطور باشه i5500 باید بخاطر قیمت پایینش بهترین اندروید باشه.
اخه اگه به این نمیگن حرف متعصبانه پس معنی تعصب چیه اخه؟
یه لینک راجع به تعصب هم بادی پیدا کرد واقعا برای اینجور موارد
11 و 13:وزن و ضخامت نمیتونن دلیل خوبی برای خرید گوشی باشن.نه؟مثلا شما گوشی میخری صرفا بخاطر اینکه از رقباش وزن کمتری داره؟یا بخاطر داشتن فلش و طراحی زیبا تر و صفحه نمایش بزرگتر و بقیه 13 تا دلیلی که اوردم؟
12:اگه بشه که عالیه واقعا...
14:بازم میگم.رو صفحه نمایش گالکسی هم به راحتی خش میفته
15:با نرم افزار yxplayer و یا r player تمامی فرمتهای صوتی و تصویری ساپرت میشن.
16:احتمالات؟؟!!

برتریهای دیزایر اچ-دی

6:سرعت 2 برابر در شبکه 3g(که زا بهمن وارد ایران هم میشه) HSDPA, 14.4 Mbps در مقابل
HSDPA, 7.2 Mbps

9:راجع به os و cpu چیزی نمیگم تا وقتی که مقایسه دقیقی انجام بشه/ولی پیروز احتمالی باز هم دیزایر اچ-دی خواهد بود

14:طراحی زیباتر

15:Adobe Flash 10.1 پیشفرض

16:t9

17:داشتن دکمه مجزا برای search

Sandroid
23-10-2010, 16:31
اولا همیشه گفتم الان هم میگم دیزایر یقینا نسبت به گلکسی برتری داره اما آیا این دو گوشی در یک زمان عرضه شدن که شما دارید با هم مقایسشون میکنید؟ آیا این دو گوشی دارای یک قیمت هستند؟ سلیقه ها متفاوته نه ؟
دوما مطمن باشید هیچ وقت هیچ شرکتی مدلی رو به بازار عرضه نمیکنه که ایجاد رقابت نکنه اگر اینطور نبود که باید ورشکست میشدن :by:
و اینکه از همه شما هموطنان عزیز درخواست دارم واسه همیشه این بحث هایی رو که نتیجه ای هم در بر ندارد رو کنار بگذاریم و عزم خودمون رو در پیشرفت هر چه تمام تر موبایلستان به کار ببریم :cv:

ساسان جان(اینجا همه یا همشهری هستن یا هم اسم) اگه بخوایم برای مقایسه هم محدودیت بزاریم پس چه شکلی میتونیم بین بهترینها انتخاب کنیم؟؟!!
اگه به فرمایش شما باشه که نباید
گالکسی با ایفون4
ایفون 4 با ان8
گالکسی با نکسوس... رو با هم مقایسه کرد
چون ماه معرفی شده و قیمت بازار یکسان ندارند...

فک کنم من و محمد رضا تنها زوج(فکر منحرف نکن بچه)منقدی باشیم که همیشه خیلی مودبانه و منطقی با هم بحث میکنیم و هیچوقت هم مشکلی برای کسی بوجود نیومده
اصلا مگه میشه تاپیکی راجع به htc و samsung باشه و خدایی نکرده ما حضور به هم نرسونیم؟؟؟!!!

sasanrp
23-10-2010, 17:30
بله شاید شما درست میگید اما شد یکبار بیاید از حسنات برند دشمنتون ( نه اون دشمن ) تعریف کنید ؟ :cu:
حالا تو این گیرو ویری یه سوال
دیزایر اچ دی هم مثل گلکسی و ویو قابلیت all share همون پخش بیسیم فیلم بوسیله dlna روی led tv داره

Sandroid
23-10-2010, 18:51
بله شاید شما درست میگید اما شد یکبار بیاید از حسنات برند دشمنتون ( نه اون دشمن ) تعریف کنید ؟ :cu:
حالا تو این گیرو ویری یه سوال
دیزایر اچ دی هم مثل گلکسی و ویو قابلیت all share همون پخش بیسیم فیلم بوسیله dlna روی led tv داره

ساسان جان شاید محمد رضا کم لطفی کنه و هیچوقت تو بخش مشاوره گوشی جز برند سامسونگ رو به کسی پیشنهاد نکنه...
ولی من همه نوع گوشی رو با توجه با سلیقه صاحب تاپیک پیشنهاد دادم.
ویو...گالکسی...سامسونگ استار...کوربی...جت...
ایکس6...ان8
ساتیو...ویواز...ویواز پرو

این تاپیک هم اگه یکم بحث ها 2جانبه صورت گرفت فقط بخاطر اینه که صاحب تاپیک هنوز نگفته چه مشخصاتی براش اولویت داره...مسلما اگه ایشون بیاد بگه براش کیفیت صفحه نمایش مهمه من هیچوقت بهش نمیگم دیزایر اچ-دی بگیر...

منظورت hdmi هستش؟نه...دیزایر اچ-دی این قابلیت رو نداره

mahdyshr
23-10-2010, 18:59
با عرض سلام
میشه منبع بیارید که ساپورت نمی کنه؟
اخه تو گالاکسی امکان برقراری تماس تصویری وجود داره هم گزینه video call هست هم میشه براش زنگ انتخاب کرد(ولی به خاطر نبود بستر مناسب در ایران نتونستم تست کنم)

دوستان در پست های بالا اشاره کردند که آندروید تماس تصویری رو پشتیبانی نمی کند ومنبعی هم نیاوردند
من یک سری تصویر می گذارم که حداقل در گالاکسی پشتیبانی می شود.(عکس ها از گوشی خودم است.)
در عکس اول روی آیکون تماس تصویری فلش گذاشتم
در عکس سوم مشاهده می کنید که در حال شماره گیری است و روی عکس هم تصویر دوربین دوم را دارد نشان می‌دهد
در عکس دوم هم به خاطر نبود شبکه 3g ارور داده است.(ترتیبشون کمی بهم خورده:4: )

sasanrp
23-10-2010, 19:03
ساسان جان شاید محمد رضا کم لطفی کنه و هیچوقت تو بخش مشاوره گوشی جز برند سامسونگ رو به کسی پیشنهاد نکنه...
ولی من همه نوع گوشی رو با توجه با سلیقه صاحب تاپیک پیشنهاد دادم.
ویو...گالکسی...سامسونگ استار...کوربی...جت...
ایکس6...ان8
ساتیو...ویواز...ویواز پرو

این تاپیک هم اگه یکم بحث ها 2جانبه صورت گرفت فقط بخاطر اینه که صاحب تاپیک هنوز نگفته چه مشخصاتی براش اولویت داره...مسلما اگه ایشون بیاد بگه براش کیفیت صفحه نمایش مهمه من هیچوقت بهش نمیگم دیزایر اچ-دی بگیر...

منظورت hdmi هستش؟نه...دیزایر اچ-دی این قابلیت رو نداره

نه عزیز دل یه نگاه به این بنداز متوجه میشی
http://www.........com/watch?v=m5vie0bFRao&feature=rec-LGOUT-exp_fresh+div-1r-4-HM
http://www.........com/watch?v=5RkubqmLWkM

pulp_152
23-10-2010, 19:25

HSDPA, 7.2 Mbps

14:طراحی زیباتر

15:Adobe Flash 10.1 پیشفرض

16:t9

17:داشتن دکمه مجزا برای

1- اینکه سلیقه ای هست شمامیگی فوق العاده بهتر و راحتتر .. تاچ ویز 3 غیر از چند تاایکون تفاوتی با دیفالت اندروید نداره ..

2-دالبی گالاکسی هم داره .. کافیه یک نفر که گالاکسی داره بگه وقتی فیلم نگاه میکنه علامت 5.1 تو تنظیماتش هست یا نه

3- srs ساراند همون دالبی هست .. اسم شرکتی که دالبی داره میده srs هست ..

4- چه فرقی دارند

5-edge چی هست ؟ تو ایران کاربرد داره ؟ کلاسشون فرق میکنه بهتره یا بدتره ؟

6-شبکه 3g فکر کنم مربوط به دوربین دوم میشه ها ...

7- بله

8- 8 مگاپیکسل مگه این نیست ؟ مگاپیکسل 8= 3264x2448

دوبله میشماری ها :do:

9- والا تا جایی که من از شما شناخت دارم .. پیروزی قطعی هم از قبل برای اچ تی سی دزایر (قدیمی) بود ... این که دیگه 100 درصد پیروزه

10-همون فلشه خودمون دیگه .

11-اوه .. درسته

12- دل استریک پس چیه ؟ گالاکسی تب چیه ؟

13- تو ریویو که نوشته عالی نیست در ضمن بدنه گالاکسی تا 6- 7 برابر محکمتر از بدنه پلاستیک های معمولی و استفاده شده قبلی هست .. + اینکه سبکتر هم هست .. فقط مشکلش اثر انگشته.

14 - سلیقه ای هست .. ولی خوب اینم باشه چون شما دوست داری

15- گالاکسی هم پیش فرض ...فلش 10.1 داره ... اپدیت رسمی فرویو

16- 1100 هم دیگه t9 داره .. خدایی حرفای من خنده داره یا شما ! .. گالاکسی هم داره +سریعترین کیبرد جهان .. سوایپ بصورت پیش فرض و البته ابتکار سامسونگ

همونطور که دیدیدبرتریهای مولتی مدیا دیزایر اچ-دی خیلی مشهود بود اگه نخوایم با تعصب نیگا کنیم.
از لحاظ سخت افزاری هم همینطور...سی-پی-یو قویتر(نظر شخصی)و رم بیشتر و کلاس اینترنت ...ولی باید منتظر موند تا مقایسه اجرای 2برنامه و یا بازی بصورت همزمان رو این گوشی انجام شه کی بی شک برنده بی چون و چرا دیزایر اچ-دی خواهد بود...همچنین فاصله زیاد بنچمارک ها هم انتظار میره که نشان از قدرت غول جدید htc خواهد بود.

هرچند...انتظار نمیره که دیزایر اچ-دی مشکلات عجیب و غریب سامسونگ رو از قبیل سرعت پایین gps و لگ و سه دکمه و...داشته باشه.
من موندم کسایی که میگن گالکسی سخت افزار قوی داره...چطور این مشکلات سخت افزاری رو به یاد نمیارن؟؟؟!!!!

با تعصب که نگاه نمیکنیم قطعا .. برتریهاش هم واقعا اساسی و مهم بود به گفته شما ..

از لحاظ سخت افزاری هم به گفته شما برتری دزایر اچ دی مهم و اساسی هست ..

و البته بی عیب ترین گوشی هست بازم از نظر شما ...

اول یه توضیح کلی راجع به پستهاتون بدم...
اول اینکه شما یه جا gsmarena رو قبول داری و دو خط پایین تر نه...
اگه gsmarena رو قبول داری که من چیزی راجع به دالبی و srs و ژیرسکوپ برای گالکسی ندیدم...

دوما...نداشتن فلش برای گوشی به هیچ عنوان مزیت نیس...این فقط بهونه هست که اگه میخواست فلش بزاره باید ضخامت رو بیشتر میکرد.به هر حال نداشتن فلش یکی از بزرگترین مشکلات گالکسی هست که با نرم افزار جانبی هم حل نمیشه.

سوما...شما امکان نداره بتونی با گوشی بالای 4اینچ فقط و فقط با یه دست کار کنی...هیچ ربطی هم ضخامت و سنگینی نداره.
مث این میمونه که شما بیای و بگی تبلت 7اینچی خیلی بهتر از تبلت 10 اینچی هست.چون تو جیب جا میشه!!!!
این روزها همه کمپانی ها دارن تلاش میکنن که صفحه نمایش بزرگ برای گوشیهاشون داشته باشن.
پس ضخامت و صفحه نمایش بزرگ برای این گوشی عیب که نیس بلکه حسن هم هست.

1:راجع به پردازنده که مشکلی نیس و هم من و هم شما اعتراف کردیم که فعلا نمیشه راجع به این2 پیش داوری کرد
2:صفحه نمایش با کیفیت گالکسی هم که مشخصه.
3:متاسفانه من وقتی داشتم گوشی دوستم رو روت میکردم و لگ هاشو برطرف میکرد با این گوشی کار کردم.
نمیدونم شما چه شکلی میتونی با یه دست با این گوشی کار کنی...مثلا وقتی با دست راست پایین گوشی رو گرفتی و میخوای نوار status bar رو پایین بکشی هیچ راهی نداری جز اینکه از دست چپ استفاده کنی یا اینکه دست راستت رو بیاری و از وسط گوشی رو کنترل کنی.
واقعا این گوشی نه طراحی جالبی داره و نه به قول شما خوش دست هست.
نمیدونم...شایدم تو گزارشهای مردمی که samsunghub تهیه کرده این گوشی بهترین و خوش دست ترین انتخاب شده به صورت رسمی!!!!
4:ژیرسکوپ رو میشه یه لینک تو gsmarena بدید
5:در شماره 8 توضیح خواهم داد
6:...
7:رام که به توافق رسیدیم که بالا بودن عدد رام دگه مهم نیس
8:وقتی این پورت تو پک اصلی نیس...خوب پس نمیشه جزو مزیتها به حساب اورد...اگه میشه خوب باید این رو هم بدونیم که مثلا میشه باتری 2300میلی امپر برای دیزایر اچ-دی تهیه کرد که این گوشی رو تبدیل به قوی ترین گوشی از لحاظ ماندگاری میکنه!!!
9:بازم میگم...وقتی سرعت انتقال داده زیاد میشه که هر 2 گوشی از یه نسخه استفاده کنن.
10:قیمت بالا حسن نیست.قیمت پایین هم حسن نیس...
پس اگه اینطور باشه i5500 باید بخاطر قیمت پایینش بهترین اندروید باشه.
اخه اگه به این نمیگن حرف متعصبانه پس معنی تعصب چیه اخه؟
یه لینک راجع به تعصب هم بادی پیدا کرد واقعا برای اینجور موارد
11 و 13:وزن و ضخامت نمیتونن دلیل خوبی برای خرید گوشی باشن.نه؟مثلا شما گوشی میخری صرفا بخاطر اینکه از رقباش وزن کمتری داره؟یا بخاطر داشتن فلش و طراحی زیبا تر و صفحه نمایش بزرگتر و بقیه 13 تا دلیلی که اوردم؟
12:اگه بشه که عالیه واقعا...
14:بازم میگم.رو صفحه نمایش گالکسی هم به راحتی خش میفته
15:با نرم افزار yxplayer و یا r player تمامی فرمتهای صوتی و تصویری ساپرت میشن.
16:احتمالات؟؟!!

جی اس ام ارنا ...

ریویو هاش قابل تایید هست .. ولی اطلاعاتش تکمیل نیست ..اصلا مگه میتونه تو یک صفحه اطلاعات رو تکمیل کنه ؟ ... اونم تو چند بخش تفکیک شده ؟ جی اس ام ارنا سایت ریویو هست عزیز و هیچ وقت دل و روده گوشی رو در نمیاره و در مورد پردازنده هم تخصصی کار نمیکنه .. حتی اسم پردازنده ها رو دقیق نمینویسه و فقط فرکانسش رو مینویسه ..

دوما ..

نگفتم فلش مزیته ؟جایی چنین نوشته ای دیدی؟ اگر دیدی بیار ببینم .. ؟

منظورت اینه که اچ تی سی تو دوربین قویتر از سامسونگه ؟ سامسونگ بهترین دوربین 12 با فلش ال ای دی +زنون رو سال پیش داشت چون خودش سازنده سنسور و لنزه . ... براش کاری نداره یک فلش ال ای دی گذاشتن ! اگر امسال اچ تی سی دوربین 8 میزاره .. 2 سال پیش اولین و بهترین دوربین 8 طبق ریویو خود جی اس ام ارنا متعلق به 8510 بود ... دلیلش فقط ضخامته گوشیه.

4- اتفاقا خیلی ربط به ضخامت داره ! .. گوشیهای ایفون دلیل خوش دستیشون همین ضخامت کمشون بوده همیشه .. از اون حرفایی میزنید که هر کسی ندونه فکر میکنه شما تا کنون اصلا با گوشی کار نکردید .. واقعا این جوابها خسته کنندست چون جوابش واضح و روشنه .. ضخامت کمتر بهتر از ضخامت بیشتره ... اینو باید چه جوری بگیم ؟
ببقیه نوشته هاتم همینه !

i5500 قیمتش کمتره یک مزیته ! .. اگر بیشتر بود اون مزیت هم نداشت . مزیت یعنی چی؟ یعنی اینکه یک امکان یک خاصیت بتونه یک طیف از بازار رو به سمت خودش جذب کنه .. قیمت یکی از اوناست .. ضخامت یکی از اوناست .. سیستم عامل یکی از اوناست .. دوربین یکی از اوناست .. پردازنده یکی از اوناست .. عجب گیری کردیم .. اینارو هم باید توضیح بدیم.

دیگه همینجا بحثو میبندم و جوابی هم ندارم قطعا دوستمون که مشاوره خواستن .. خودشون متوجه میشن .. اگر فک رکردند که شما درست میگی .. مبارکشون باشه اگر فکر میکنند بنده درست میگم بازم مبارکشون باشه

یا حق.

Sandroid
23-10-2010, 20:04
اول از همه معذرت میخوام بخاطر اسپم...
ولی یه سوال میشه بپرسم؟چند سالته؟میخوام بدونم یکی از عزیزترین دوستان موبایلستانیم چند سالشه(فک کن رو صندلی داغ نشستی)

درضمن چرا نارحت میشی؟
مگه من گفتم سامسونگ زورش به دوربین 8 نمیرسه یا اولین دوربین ماله کی بوده یا تکنولوژیش دسته کیه؟
باز بحث رو به حاشیه میکشونی ها!!!میخوای باز واسم سند بیاری که سرمایه کمپانی سامسونگ فلان برابر htc هستش؟
من فقط گفتم دوربین دیزایر اچ-دی خیلی بهتر از گالکسی هست.
چرا بحث رو باز رو 2تا کمپانی متمرکز میکنی؟

1:چی بگم...اینم میزاریم رو سلیقه افراد...ولی هر جای نت رو بگردی همه دنبال لانچر سنس هستن...
4:فرقشون سرعت بالاتر تو نت گردی و دانلود و ...مثلا ان 8 کلاس 33 داره که از هر 2اینا بهتره
5:تو ایران هم کار میکنه.شما بعضی جاها که با گوشیت کانکت باشی از شبکه edge استفاده میکنه گوشیت به جای gprs.رو گوشی هم به جای علامت G مینویسه E.بالا بودن کلاس هم مث قبلی باعث بالا رفتن سرعت بالا تو نت گردی میشه
6:تری-جی به دوربین دوم ربط داره...ولی بیشتر از اون به نت گردی مربوطه.با اومدن اپراتور جدید و فعال شدن شبکه 3g علاوه بر مکالمات تصویری سرعت بسیار بالای نت گردی هم اضافه خواهدشد.
الان این شبکه تو ترکیه با 3تا اپراتور در حال فعالیت هستش که استقبال وحشتناکی از اینترنت پر سرعت اون به عمل اومده.
اپراتور ها هم flash modem هایی بر اساس همین شبکه به مشتری ها عرضه میکنن.
7 و 8 رو دوست داشتم دوبل بشمرم.حرفیه؟:دی
9:راجع به این حالا وقت زیاده
10 و 11:خدا رو شکر
12:عزیزم؟؟!!!خودت داری میگی تبلت...حالا درسته سیم هم میخوره ولی خیلی نا مردی که تبلت رو با گوشی مقایسه میکنی.درضمن منظور در بین گوشیهای اندرویدی بود
13:جنس بدنه عالی در مقایسه با گالکسی
14:دیگه چی بگم.اینم پای سلیقه
15:بی اطلاع بودم.مرسی
16:دیدم به ضررمه اگه پای SWYPE بیاد وسط واسه همین...ولی همین سویپ هم با نرم افزار رو تمام اندروید ها نصب میشه
17:دیگه این که اجازه هست؟بالاخره یه مزیته دیگه.نکنه الان باز باید بحث رو بکشیم به سرمایه 2تا کمپانی و قدرت سامسونگ و تکنولوژی و اختراعات سامسونگ؟

عزیزم مقایسه فقط و فقط بین این 2تا گوشی هست.نه 2تا کمپانی.پس توروخدا فقط راجع به این 2گوشی صحبت کنیم.
چون نه من و نه شما سهام دار این 2 کمپانی نیستیم(اگه بودیم واقعا چی میشد)

راجع به قیمت...شاید بشه ضخامت و وزن کم رو مزیت حساب کرد...ولی قیمت کمتر دیگه...!!!!
شما که انتظار نداری گوشی بعدی سامسونگ با اندروید 3 و دوربین 12 و فلش و hdmi و usb hosting و صفحه نمایش 4 سوپر امو-ای-ای-دی و بدنه المینیومی و رم 1گیگ و رام 32 گیگ و سی-پی-یو دهسته ای 2 و ... قیمتش 600تومن باشه؟؟؟
خب عزیزم مصرف کننده باید پول تکنولوژی که استفاده میکنه رو به کمپانی تولید کننده بده.
هرچند که قیمت دیزایر اچ-دی الان به شدت کاذب هست و قیمت عادیش تا 750 هم پایین خواهد اومد

rouzbeh_ziafati
23-10-2010, 20:09
c5
6720 classic
e52

از بين اين گوشي ها مي خوام يکي رو انتخب کنم
برام GPS - کيفيت صدا زنگ - کيفيت پخش موزيک ار هدست - مديريت راحت موزيکش - کيفيت lcd - راحتي تايپ اس ام اس و دوربين عکاسي در حد متوسط رو به خوب اهميت داره
از بين 3 مدل فوق کدوم يکي بهتر هست؟ لطفا از روي تجربه راهنمايي کنيد نه اطلاعاتي که در سايت هاي مختلف هست

sasanrp
23-10-2010, 20:31
c5
6720 classic
e52

برام GPS - کيفيت صدا زنگ - کيفيت پخش موزيک ار هدست - مديريت راحت موزيکش - کيفيت lcd - راحتي تايپ اس ام اس و دوربين عکاسي در حد متوسط رو به خوب اهميت داره
از بين 3 مدل فوق کدوم يکي بهتر هست؟ لطفا از روي تجربه راهنمايي کنيد نه اطلاعاتي که در سايت هاي مختلف هست

فکر کنم اینجا یه صاحب تاپیک دیگه ای داشت :ci:

TAAW
23-10-2010, 20:33
خدایی تو گوشیای جدیدی که معرفی شدن و به بازار اومدن nokia n8و desire hd بهترینند.من طرفدار هیچ برندی نیستم.اما خودتون امکانات رو مقایسه کنید و بعد نظر بدین

habibfadae
23-10-2010, 20:44
c5
6720 classic
e52

برام gps - کيفيت صدا زنگ - کيفيت پخش موزيک ار هدست - مديريت راحت موزيکش - کيفيت lcd - راحتي تايپ اس ام اس و دوربين عکاسي در حد متوسط رو به خوب اهميت داره

دوست عزیز بهتره یه پست مشاوره جدید خودت بزنی
اینجا درباره 3 گوشی دیگه بحث میشه

ashkankhoshtip
23-10-2010, 22:22
شرمنده تمام دوستان هستم.يه مشكلي برام پيش اومده بود كه نميتونستم بيام اينترنت.به هر حال ممنون از همه.انتظارات من صفحه نمايش بزرگ و با كيفيت-تاچ عالي-سخت افزار قوي-دوربين عالي-پخش موزيك عالي-نرم افزارهاي زياد-با كلاس بودن گوشي هستن.قيمت هم زياد برام مهم نيست.از بين اون 3 تا گوشي هم اولويتهام به اين ترتيب هستن 1-ديزاير اچ دي 2-ايفون4 3-گالاكسي البته ظاهرا نظر دوستان هم بيشتر روي گالاكسي و ديزاير هستش.بازم ممنون و شرمنده

Sandroid
23-10-2010, 23:27
صفحه نمایش بزرگ :دیزایر اچ-دی
صفحه نمایش با کیفیت و بزرگ:گالکسی
تاچ عالی:ایفون4 و گالکسی
دوربین عالی:دیزایر اچ-دی
سخت افزار قوی:دیزایر اچ-دی(نظر شخصی)
ساپرت نرم افزاری:هر3
باکلاس بودن:فقط ایفون4

sasanrp
23-10-2010, 23:28
این بنده خداها این همه چیز زدن دیگه فکر کنم هر حرفی که بود زده شد یخده دیگه بحث ادامه داشت تفرقه ایجاد میشد :do: شوخی میکنم
این سه گوشی که شما میگی هر کدوم قیمتی داره شما با پول مشکل نداری 100 درصد آیفون بگیر البته اگر حوصلشو داری
بین اون دوتا هم خوب عقل آدم میگه گلکسی به صرفه تره بنده خدا آقا محمد رضا این همه توضیح دادن نخوندیشون نه ؟
کسی نمیگه دیزایر بده اما الان بهترین انتخواب گلکسی, چرا ؟ چون عملا تو سایت جا افتاده و اگه مشکلی واست پیش اومد به راحتی با استفاده از تجربیات عزیزان قابل حله

ng22
24-10-2010, 15:10
:16:من دیزایر اچ دی رو خبر ندارم اما گالاکسی و ایفون 4 رو الان دارم .
صفحه نمایش گالاکسی اشباع رنگ و کنتراست بالاتری داره و رزولوشون و خوانایی زیر افتاب ایفون بهتره
هر دو سخت افزار عالی دارن اما مچ بودن نرم افزار /سخت افزار ایفون مزیت های غیر قابل انکاری داره
پخش موزیک ( کیفیت/بلندی تو هدفون ) : ایفون خیلی بالاتر هستش , نرم افزار / کنترل پخش از هدفون بازم ایفون بهتره-- اسپیکر : جفتشون مزخرف هستند
دوربین: ایفون خیلی بهتره از لحاظ کیفیت عکس و فیلم( دوربین ایفون 4 خیلی خوب شده -ازاپل بعید بود. :) )....اما کیفیت و ضیط صدا موقع فیلم برداری گالاکسی دو برابر بهتر ازایفون هستش
با کلاس بودن :وقتی تو متروبا ایفون صحبت مبکنم همه با کلاس ! نگاه میکنن....
در ضمن باتری گالاکسی خیلی خوبه ( اینم از سامسونگ بعید بود )

alinero
24-10-2010, 16:46
پست ارسال شده توسط موبايل

ashkankhoshtip
27-10-2010, 01:47
دوستان به نظر شما صفحه نمايش desire hd قابل مقايسه با صفحه نمايش گالاكسي هست.يعني اختلاف كيفيت صفحه نمايش دو گوشي اختلاف فاحشي هست.من الان i8910 دارم و كيفيت صفحه نمايشش هم خوبه.حالا نميدونم صفحه نمايش ديزاير اچ دي در مقايسه با اين دو گوشي چجوريه؟موفق باشين

arash998
11-03-2011, 23:11
درود بر همه دوستان
در کمال ناباوری همه بحث های این تاپیک رو خوندم !
اجازه میخوام که من هم یه مقایسه ای داشته باشم (البته فقط در موارد کاربردی !):
ابتدا بگم که یه سری امکانات در قبال از دست دادن یه سری دیگه بدست میاد. پس تشخیص اینکه کدوم برتری محسوب میشه از دید هر فرد متفاوته و به کاربر مربوط میشه (با توجه به نیازهائی که داره). در مورد این دو گوشی هم چند مورد از این دست وجود داره نظیر کیفیت ساخت بسیار عالی و وزن زیادتر برای Desire HD در مقابل وزن کمتر و کیفیت ساخت پائین در Galaxy S ...

و اما مقایسه:
ابعاد گوشی، صفحه نمایش و مدت زمان نگهداری شارژ:
طول تقریبا برابر و تفاوت نامحسوس کمتر از 4 میلیمتر در عرض، با توجه به اینکه صفحه نمایش Desire HD به میزان 0.3 اینچ بزگتر هست (و این یکی کاملا محسوسه !) موجب برتری Desire HD در این زمینه میشه.
صفحه نمایش LEDدر Galaxy S که علاوه بر کیفیت بهتر موجب کم شدن ضخامت گوشی و مصرف کمتر باتری هم میشه !
به یاری صفحه نمایش مذکور Galaxy S به میزان 2 میلیمتر (در عرض محسوس نیست اما در ضخامت چرا) نازکتره و زمان بیشتری شارژ نگه میداره. البته نباید ظرفیت بالاتر باتری ارائه شده در پکیج خریداری شده گوشی رو هم فراموش کرد! برای Desire HD هم باتری با ظرفیت های بالا هست اما مستلزم بودجه اضافیه. پس Galaxy S در این زمینه برتره.

رابط کاربری:
با توجه به اینکه این یه بحث سلیقه ایه زیاد بهش نمیپردازم. فقط این رو بگم که رابط کاربری HTC Sense در حدی پرطرفداره که برای خیلی از افراد یکی از معیارهای اصلی در انتخاب گوشی بشمار میره و توی اینترنت میبینیم که اکثرا بدنبال رام های سنس دار یا لانچرهائی برای این موضوع هستند. به هر حال پیشنهاد میکتم حتما قبل از انتخاب گوشی با رابط های کاربری محتلف کار کنید و بعد تصمیم بگیرید چون این بخشیه که بیشتر از هر چیزی باهاش سر و کار دارید !

امکانات ارتباطی و انتقال اطلاعات:
Desire HD در تکنولوژی های GPRS، 3G و EDGE برتری کاملا مشخصی داره. در مقابل Galaxy S با بهرمندی از نسخه سوم Bluetooth از Desire HD با نسخه دوم Bluetooth جلوتره.
با توجه به وجود تکنولوژی های GPRS، 3G و EDGE در ایران و همینطور وجود راه های متداول تر انتقال اطلاعات نسبت به نسخه سوم Bluetooth که در حال حاضر کاربردی نیست، بی شک برتری در این زمینه با Desire HD خواهد بود.

کیفیت صدا:
در این زمینه نظریات متفاوته اما ظاهرا Desire HD برتری اندکی داره (مطمئن نیستم)، همچنین وجود میکروفن بهتر و استریو در Desire HD میتونه در مکالمه و نیز کیفیت ضبط صدا موثر باشه.

دوربین:
وجود فلش موثر و بسیار قوی (لطفا دقت کنید به عنوانFlash LED بسیار قویه !) برای عکاسی و فیلمبرداری در نور کم و همچنین نویز کمتر در مقابل دوربین Galaxy S که عملا تنها در محیط باز و پرنور قادر به فیلمبرداری و ثبت عکس های قابل قبوله برتری رو از آن دوربین Desire HD میکنه.
از پرداختن به باقی تفاوت ها از قبیل تفاوت عدد MegaPixel پرهیز میکنم چون به ندرت کاربردی هستند !
دوربین دوم رو فراموش نکنید! درسته که اکثرا میگند دوربین جلو ساپورت نمیشه و اصلا کاربردی نیست (حداقل فعلا) اما من اون رو بعنوان مزیت برای Galaxy S ذکر میکنم.

حافظه:
ROM - Memory card : Galaxy S 8 گیگابایت (دقیقا 7.6) مموری داخلی داره و Desire HD 2 گیگابایت (نیم گیگابایت در اختیار سیستم عامله که در مشخصات ذکر نمیشه) اما بهمراه Desire HD یک مموری کارت 8 گیگابایتی ارائه میشه که در مجموع حافظه بیشتری نسبت به Galaxy S در اختیار کاربر قرار میده که به نظر من با توجه به قیمت این دو گوشی در ایران فعلا اوضاع بکام Desire HD هستش (البته نظر افراد متفاوته)
RAM : Desire HD دارای حافظه ای به میزان 256 مگابایت (50% بیشتر از Galaxy S) بیشتر نسبت به Galaxy S هستش و با توجه به اینکه RAM بر خلاف CPU های فوق سریعی که عملا کمتر به حداکثر فرکانسشون میرسند بسیار کاربردیه بدون تردید در این زمینه برتری با Desire HD خواهد بود.

درمورد CPU و GPU چون ملاک بنچمارک ها هستند و هرکدوم یه چیزی میگند (اکثرا در مورد CPU رای به برتری Desire HD میدند و در مورد GPU هم به برتری Galaxy S) مطلبی نمیگم.
درباره نرم افزارها هم با توجه به اینکه خود کاربر براحتی میتونه اونا رو نصب کنه هیچ برتری بابت Swype، Flash Player، DivX Player، Office و ... برای هیچکدوم از گوشی ها قائل نیستم.
با وجود اینکه شاید خیلیا فکر کنند که من طرفدار Desire HD هستم اما اگه Galaxy S کمی کیفیت ساختش بهتر بود و دوربینش فلش داشت (البته میشد Nexsus S که تو ایران نیست! حداقل با قیمت عادلانه!) حتما تاحالا خریده بودمش !
به نظر من Galaxy S رو بهتره با Incredible S مقایسه کنیم که شباهت بسیار زیادی دارند !
اگه Galaxy S II در حد انتظار نباشه و بخوام دوباره برم سمت HTC احتمالا گوشی بعدیم Incredible S خواهد بود. پیشنهاد میکنم دوستانی که دنبال این تیپ گوشیان یه نگاهی هم به اون بندازند.
در آخر بازم این جمله کلیشه ای رو میگم که در نهایت همه چیز به سلیقه و نیازهای شخصی کاربر برمیگرده ...

faridkhayyer
12-03-2011, 00:56
درود بر همه دوستان
در کمال ناباوری همه بحث های این تاپیک رو خوندم !
اجازه میخوام که من هم یه مقایسه ای داشته باشم (البته فقط در موارد کاربردی !):
ابتدا بگم که یه سری امکانات در قبال از دست دادن یه سری دیگه بدست میاد. پس تشخیص اینکه کدوم برتری محسوب میشه از دید هر فرد متفاوته و به کاربر مربوط میشه (با توجه به نیازهائی که داره). در مورد این دو گوشی هم چند مورد از این دست وجود داره نظیر کیفیت ساخت بسیار عالی و وزن زیادتر برای Desire HD در مقابل وزن کمتر و کیفیت ساخت پائین در Galaxy S ...

و اما مقایسه:
ابعاد گوشی، صفحه نمایش و مدت زمان نگهداری شارژ:
طول تقریبا برابر و تفاوت نامحسوس کمتر از 4 میلیمتر در عرض، با توجه به اینکه صفحه نمایش Desire HD به میزان 0.3 اینچ بزگتر هست (و این یکی کاملا محسوسه !) موجب برتری Desire HD در این زمینه میشه.
صفحه نمایش LEDدر Galaxy S که علاوه بر کیفیت بهتر موجب کم شدن ضخامت گوشی و مصرف کمتر باتری هم میشه !
به یاری صفحه نمایش مذکور Galaxy S به میزان 2 میلیمتر (در عرض محسوس نیست اما در ضخامت چرا) نازکتره و زمان بیشتری شارژ نگه میداره. البته نباید ظرفیت بالاتر باتری ارائه شده در پکیج خریداری شده گوشی رو هم فراموش کرد! برای Desire HD هم باتری با ظرفیت های بالا هست اما مستلزم بودجه اضافیه. پس Galaxy S در این زمینه برتره.

رابط کاربری:
با توجه به اینکه این یه بحث سلیقه ایه زیاد بهش نمیپردازم. فقط این رو بگم که رابط کاربری HTC Sense در حدی پرطرفداره که برای خیلی از افراد یکی از معیارهای اصلی در انتخاب گوشی بشمار میره و توی اینترنت میبینیم که اکثرا بدنبال رام های سنس دار یا لانچرهائی برای این موضوع هستند. به هر حال پیشنهاد میکتم حتما قبل از انتخاب گوشی با رابط های کاربری محتلف کار کنید و بعد تصمیم بگیرید چون این بخشیه که بیشتر از هر چیزی باهاش سر و کار دارید !

امکانات ارتباطی و انتقال اطلاعات:
Desire HD در تکنولوژی های GPRS، 3G و EDGE برتری کاملا مشخصی داره. در مقابل Galaxy S با بهرمندی از نسخه سوم Bluetooth از Desire HD با نسخه دوم Bluetooth جلوتره.
با توجه به وجود تکنولوژی های GPRS، 3G و EDGE در ایران و همینطور وجود راه های متداول تر انتقال اطلاعات نسبت به نسخه سوم Bluetooth که در حال حاضر کاربردی نیست، بی شک برتری در این زمینه با Desire HD خواهد بود.

کیفیت صدا:
در این زمینه نظریات متفاوته اما ظاهرا Desire HD برتری اندکی داره (مطمئن نیستم)، همچنین وجود میکروفن بهتر و استریو در Desire HD میتونه در مکالمه و نیز کیفیت ضبط صدا موثر باشه.

دوربین:
وجود فلش موثر و بسیار قوی (لطفا دقت کنید به عنوانFlash LED بسیار قویه !) برای عکاسی و فیلمبرداری در نور کم و همچنین نویز کمتر در مقابل دوربین Galaxy S که عملا تنها در محیط باز و پرنور قادر به فیلمبرداری و ثبت عکس های قابل قبوله برتری رو از آن دوربین Desire HD میکنه.
از پرداختن به باقی تفاوت ها از قبیل تفاوت عدد MegaPixel پرهیز میکنم چون به ندرت کاربردی هستند !
دوربین دوم رو فراموش نکنید! درسته که اکثرا میگند دوربین جلو ساپورت نمیشه و اصلا کاربردی نیست (حداقل فعلا) اما من اون رو بعنوان مزیت برای Galaxy S ذکر میکنم.

حافظه:
ROM - Memory card : Galaxy S 8 گیگابایت (دقیقا 7.6) مموری داخلی داره و Desire HD 2 گیگابایت (نیم گیگابایت در اختیار سیستم عامله که در مشخصات ذکر نمیشه) اما بهمراه Desire HD یک مموری کارت 8 گیگابایتی ارائه میشه که در مجموع حافظه بیشتری نسبت به Galaxy S در اختیار کاربر قرار میده که به نظر من با توجه به قیمت این دو گوشی در ایران فعلا اوضاع بکام Desire HD هستش (البته نظر افراد متفاوته)
RAM : Desire HD دارای حافظه ای به میزان 256 مگابایت (50% بیشتر از Galaxy S) بیشتر نسبت به Galaxy S هستش و با توجه به اینکه RAM بر خلاف CPU های فوق سریعی که عملا کمتر به حداکثر فرکانسشون میرسند بسیار کاربردیه بدون تردید در این زمینه برتری با Desire HD خواهد بود.

درمورد CPU و GPU چون ملاک بنچمارک ها هستند و هرکدوم یه چیزی میگند (اکثرا در مورد CPU رای به برتری Desire HD میدند و در مورد GPU هم به برتری Galaxy S) مطلبی نمیگم.
درباره نرم افزارها هم با توجه به اینکه خود کاربر براحتی میتونه اونا رو نصب کنه هیچ برتری بابت Swype، Flash Player، DivX Player، Office و ... برای هیچکدوم از گوشی ها قائل نیستم.
با وجود اینکه شاید خیلیا فکر کنند که من طرفدار Desire HD هستم اما اگه Galaxy S کمی کیفیت ساختش بهتر بود و دوربینش فلش داشت (البته میشد Nexsus S که تو ایران نیست! حداقل با قیمت عادلانه!) حتما تاحالا خریده بودمش !
به نظر من Galaxy S رو بهتره با Incredible S مقایسه کنیم که شباهت بسیار زیادی دارند !
اگه Galaxy S II در حد انتظار نباشه و بخوام دوباره برم سمت HTC احتمالا گوشی بعدیم Incredible S خواهد بود. پیشنهاد میکنم دوستانی که دنبال این تیپ گوشیان یه نگاهی هم به اون بندازند.
در آخر بازم این جمله کلیشه ای رو میگم که در نهایت همه چیز به سلیقه و نیازهای شخصی کاربر برمیگرده ...

آرش جان من كاملا تو اين زمينه با تو موافقم و اعتقاد شخصيم اينه كه در حال حاضر برتري از آنِ Desire HD هستش، البته هيچي HD2 نميشه داداش.:df:

arash998
12-03-2011, 01:05
آرش جان من كاملا تو اين زمينه با تو موافقم و اعتقاد شخصيم اينه كه در حال حاضر برتري از آنِ Desire HD هستش، البته هيچي HD2 نميشه داداش.:df:

مرسی فرید جان
قطعا همینطوره ! ;) :D
تمام سیستم عامل ها با هم اونم بصورت کامل و بی نقص !
جدیدا هم که Gingerbread with HTC Sense و Honeycomb
Viva HD2
دوستان بد نیست این رو هم مدنظر قرار بدیدا !
با تشکر

ehsan_bibak07
13-03-2011, 10:35
به نظر من یه 1100 بگیر از همش بهتره

behzad_estakhri
19-03-2011, 00:24
سلام دوست من
به نظر منم Galaxy s بهتر