PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتخاب سيستم عاملي واقعا كارا !

Jamal.M
06-11-2010, 08:13
مسلما تاكنون مقالات و مطالب زيادي در مورد سيستم عامل هاي موبايل خوانده يا شنيده ايد. اما در اين

مقاله قصد دارم از زاويه ديگري به اين موضوع نگاه كنم و تجربه شخصي خودم را درباره دو سيستم عامل

سيمبين و آندروييد بازگو كنم.

در ابتدا اجازه دهيد نگاهي مختصر درباره چند سيستم عامل معروف موبايل بياندازيم:

سيمبين : قدمت شركت سازنده اين سيستم عامل به حدود 30 سال پيش برميگردد اما توليد سيستم

عامل سيمبين براي موبايل از سال 1998 شروع شد. درضمن شركت نوكيا در اواسط سال 2008 تمامي

سهام اين شركت را خريد و رسما مالك سيمبين شد !

ios (اپل) : اين سيستم عامل ساخت شركت معروف كامپيوتري اپل است كه از سال 2007 بر روي

گوشيهاي اين شركت نصب شد. اين شركت تنها يك مدل(آيفون) تلفن همراه توليد كرده است. تاكنون

نسخه هاي متفاوت اين سيستم عامل توليد شده است.

ويندوز موبايل : همانطور كه از نام اين سيستم عامل هم برمي آيد اين سيستم عامل محصول شركت

مايكروسافت است. كه از سال 2002 توليد شده و هم اكنون جديد ترين ورژن آن (ورژن 7) به تازگي وارد

بازار شده است .

آندروئيد : محصول شركت گوگل است. نخستين گوشي با اين سيستم عامل htc dream بود (سال 2008 )

مائمو :محصول شركت نوكياست كه هسته اش بر اساس debian است. البته شركت نوكيا با همكاري

شركت اينتل قرار است نسخه جديدتري از اين سيستم عامل با نام meego را توليد كند.

البته سيستم عامل هاي ديگري چون rim و brew وجود دارند كه سخن كوتاه كرده و به همين موارد اكتفا

ميكنيم.

و اما

خسته و مانده از سالهاي متمادي استفاده از سيمبين(6600 و N73 و N95 ) از شركت نوكيا و اينوويت و

امنيا اچ دي از شركت سامسونگ گفتيم كه ديگر قيد سيمبين را زده و به سراغ سيستم عامل ديگري

برويم. و در اين ميان نيز آندروييد انتخاب شد. علت انتخاب نيز تبليغات زيادي بود كه درباره اين سيستم

عامل شده بود كه آندروييد چنين است و چنان است و تا سالهاي ديگر دنيا در تسخير آندروييد است و ....

در ميان گوشيهاي آندروييدي هم موتورولا xt720 را انتخاب كردم(چون دوربين و امكاناتي مثل hdmi هم

برايم مهم بود) . خلاصه با كلي ذوق و شوق گوشي را خريديم و به خانه برگشتيم و سريع سيم كارت

انداخته و گوشي را روشن كرديم. بگذريم كه در ابتدا با چه دردسري از پيغام اوليه گوشي مبني بر ساختن

اكانت گوگل گذشتيم و اين مرحله را رد كرديم. در حال ور رفتن با گوشي بوديم كه پيامكي از دوستان

رسيد و ناگهان در همان لحظه احساس كردم كه چند هزار سال به عقب برگشته ام و رد و بدل پيام با

اشكال هندسي و حروف خرچنگ قورباغه صورت ميگيرد. متوجه شدم كه گوشي حروف فارسي را

ساپورت نميكند. دست به كار شديم براي فارسي كردن گوشي و متوجه شديم كه ابتدا بايد از ديواري به

نام روت هم بگذريم. پيغامهاي خصوصي ما به دوستان آندروييدي شروع شد(خصوصا يكي از دوستان

بخش مايلستون). و خلاصه چند روز بعد گوشي ما به صورت نصفه نيمه فارسي را ميشناخت. امكانات

مولتي مدياي گوشي هم كه حتي به گرد پاي I8910 هم نميرسيد. چه از لحاظ فيلم و عكس و چه

ساپورت فرمتهاي صوتي و تصويري به صورت ديفالت و ......

نرم افزار هم تقريبا مشابه همان نرم افزارهايي كه بر روي سيمبين هاي خود داشتم بر روي آندروييد هم

نصب كردم مثل فايل منجر و چند ديكشنري و چند نرم افزار جاوا....تازه بگذريم كه براي نصب تم بايد هفت

خوان رستم را طي ميكرديم و قيدش را زديم.

خلاصه دو هفته بعد من عطاي گوشي را به لقايش بخشيدم و آن را فروختم. گوشي را كه رد كردم رفت

ولي يك سوال در ذهن من ماند ! سيمبين چه نداشت كه آندروييد داشت و يا آندروييد چه نداشت كه

سيمبين داشت ؟ و چرا آندروييد انتظارات مرا بر آورده نكرد ؟ من به بحثهاي تخصصي مثل استفاده بهتر

سيمبين از ريسورسها يا اپن سورس بون آندروييد يا قدرت پردازنده ها يا ... كار ندارم و در اين مقاله به آنها

نميپردازم،نگاه من كلي و فقط در راستاي انخاب يك سيستم عامل ساده و كارا براي گوشيهاي همراه

است.

والبته با اپن سورس شدن سيمبين مسلما developer هاي بيشتري براي آن برنامه مينويسند و تنوع نرم

افزارهاش هم بالاتر ميرود. البته قابليت مولتي تاچ و usb host هم كه به سيمبين 3 اضاف شده هم

فراموش نشود و مهمتر از اينها ايرادي بود كه سيمبين قابل ارتقاء نيست و بايد هميشه يك ورژن سيمبين

روي گوشي را تحمل كرد كه ظاهرا از n8 به بعد اين مشكل هم وجود نخواهد داشت.

البته مسئله اصلي اين است كه از يك سيستم عامل چه ميخواهيم و انتظارات ما چيست.

تصور من اين است كه آندروييد را تبليغات اين گونه بزرگ و كارا جلوه داده است ولي در عمل....

آيا كساني كه گوشي را براي امكانات مولتي مدياي آن و سيستم عامل را براي نصب نرم افزارهاي

كاربردي ميخواهند آيا سيمبين بهترين است يا نه ؟

و در پايان اين هم از جدولي در مورد فروش و محبوبيت چند سيستم عامل در حال حاضر و پيش بيني

كارشناسان براي آينده آنها :

http://up.iranblog.com/Files73/f4d527810a38412a8368.JPG

البته با ورود سيمبين 3 و اپن سورس بودن آن شايد دور از انتظار نباشد كه بتوان انتظار رشد بيشتري از

پيش بيني ها را براي سيمبين داشت.

*منبع قسمتي از مقاله هفته نامه كليك بوده است.

Ceramic
06-11-2010, 08:43
با اجازه ی استارتر ، چند حاشیه ی کوچک بر مطلب خوب شان می نویسم :

1. فرموده اید :

البته سيستم عامل هاي ديگري چون rim و brew وجود دارند كه سخن كوتاه كرده و به همين موارد اكتفا ميكنيم

کم لطفی کردید قربان !

سیستم عامل بلک بری ( نه به خاطر این که من همکار انجمن اش هستم ) در حال حاضر هنوز به لحاظ عددی پر فروش ترین سیستم عامل در آمریکاست . دلیل اش هم امکانات فوق العاده ی ارتباطی و امنیت بی نظیر اش است که متاسفانه بخش اول در ایران قابل استفاده نیست . به هر حال این را نوشتم تا ادای تکلیفی کرده باشم ، هر چند مستقیما در راستای موضوع تاپیک نبود .

2. به نکته ی بسیار خوبی اشاره کرده اید . خیلی از آپشن ها ، برای اکثر کاربران کاربرد ندارد ، اما آن را با چنان آب و تابی مطرح می کنند که آدم خیال می کند شب و روز با آن بخش سر و کار دارند ! خیلی از تبلیغ ها ، اگر درست به آن توجه کنیم ، تغییری در محتوای " کاربری " ما نمی دهد . مثلا گفته می شود که اندروید صد هزار برنامه یا آیفون سیصد هزار برنامه و گیم در مارکت خود دارد ، سئوال کلیدی این است که یک دارنده ی موبایل ، چقدر فرصت برای چک کردن این صد هزار برنامه یا نصب آن دارد ؟!!! و عملا روی پیشرفته ترین گوشی ها چند نرم افزار می توان نصب کرد ؟

آیا بهتر نیست تنها بیست برنامه ی به درد بخور ، اجرا شدنی و درست و حسابی داشته باشیم ، تا دهها هزار برنامه ی تجاری که نمی توانیم آن را بخریم ؟ یا باید با هزار و یک ترفند آن را بخریم ، و خیلی هایش هم اصلا در راستای نوع کاربری ما نیست !

یکی از مدیران بلک بری در پاسخ اعتراضی که به او در باره ی تعداد برنامه های کم برای بلک بری شده بود ، گفت : " ما نیازی نداریم که حدود هفتاد برنامه برای تولید صدای گ...وز در مارکت داشته باشیم !! " این طعنه واقعی بود . عملا حدود این تعداد برنامه در مارکت اپل هست که صدای گ...وز را تقلید می کند !

3. بحث راه اندازی و کاربر پسند بودن هم مسئله ی مهم دیگری است که به درستی به آن پرداخته اید . هر چند شما از تجربه ی شخصی خود مایه گذاشته اید و این به خودی خود برای دیگران ملاک نمی شود ، اما در عین حال این یک واقعیت است که خیلی از دستگاه های تازه از راه رسیده ، کانفیگوریشن دشواری دارد و بعد از گذر از هفت خوان رستم ، تازه می بینید آن چه در اختیارتان قرار گرفته ، چیزی است که قبلا بی دردسر داشته اید !

برای روشن شدن موضوع مثالی می زنم : خیلی از کاربران گوشی های جاوای سونی اریکسون از والپیپرهای فلش استفاده می کنند . مثلا والپیپرهای طبیعت ، یا ساعت که متحرک و بسیار زیباست . آیا می دانید که انجام این کار در ویندوز موبایل تقریبا غیر ممکن است ؟ شما در هیچ پاکت پی سی یا اسمارت فون ویندوزی ای نمی توانید والپیپر فلش داشته باشید !! و تنها راه موجود این است که از اینترنت تم هایی را خریداری کنید که نویسندگان اش با استفاده از ترفندهایی از فایل های Gif به عنوان پس زمینه ی متحرک استفاده کرده اند ( و تازه این هم خیلی سکرت و محرمانه است و آن را لو نمی دهند ) . پس شما در یک K770 امکانی را دارید که در یک پاکت پی سی 600 هزار تومانی مانند اچ دی 2 از آن محروم هستید .

4. موضوع بعدی ، نوع کاربری است . به همه ی کاربران عزیز موبایلستان توصیه می کنم در هنگام خرید به جای توجه به اسم و تیلیغات و زبان بازی های فروشندگان گرامی ، به نوع کاربری خود توجه داشته باشند و ببینند از یک گوشی چه انتظاری دارند و آن را برای چه کارهایی می خواهند ؟ پول دادن پای دوربین 8.0 یا 12.0 مگاپیکسلی ای که در سال پنج تا عکس هم با آن نمی اندازیم ، عین اشتباه است .

اگر کسی عمده ی نیازش گوشی دادن به موسیقی و تلفن و اس ام اس است ( بیشتر کاربران این گونه اند ) نیازی به خریدن گوشی های فول اسکرین گران قیمت ندارد . یک گوشی موزیک ادیشن مثل 5310 نوکیا یا E8 موتورولا با قیمتی به مراتب کمتر کارش را راه می اندازد . اگر کسی ناچار است در حال رانندگی هم به تلفن های مکرر جواب بدهد ، به هیچ عنوان نباید تاچ بخرد چون پاسخ دادن به گوشی های تاچ به دلیل نیاز به استفاده ی هم زمان از دست و چشم ، برای او بسیار خطرناک است ، اگر کسی به تماشای فیلم با گوشی علاقه دارد ، I8910 سامسونگ برایش بهتر از اچ دی 2 است ... و همین طور الی آخر !

به راستی که خیلی از خریدهای ما فقط به خاطر تیلیغات است ، بدون این که در باره ی آن چه می خریم اطلاعات درستی داشته باشیم . برای خودم و همه امیدوارم که در باره ی خریدهایمان بیشتر فکر کنیم و چیزی را نخریم که فقط پول اضافه بابت اش می پردازیم و از آن استفاده هم نمی کنیم . جالب این که در کشورهای پیشرفته مردم خیلی بیشتر از ما که جهان سومی هستیم به مسئله ی خریدی که انجام می دهند ، دقت می کنند .

Jamal.M
06-11-2010, 08:56
با اجازه ی استارتر ، چند حاشیه ی کوچک بر مطلب خوب شان می نویسم :

1. فرموده اید :
البته سيستم عامل هاي ديگري چون rim و brew وجود دارند كه سخن كوتاه كرده و به همين موارد اكتفا ميكنيم

کم لطفی کردید قربان !

سیستم عامل بلک بری ( نه به خاطر این که من همکار انجمن اش هستم ) در حال حاضر هنوز به لحاظ عددی پر فروش ترین سیستم عامل در آمریکاست . دلیل اش هم امکانات فوق العاده ی ارتباطی و امنیت بی نظیر اش است که متاسفانه بخش اول در ایران قابل استفاده نیست . به هر حال این را نوشتم تا ادای تکلیفی کرده باشم ، هر چند مستقیما در راستای موضوع تاپیک نبود .

2. به نکته ی بسیار خوبی اشاره کرده اید . ....
آیا بهتر نیست تنها بیست برنامه ی به درد بخور ...
یکی از مدیران بلک بری در ....
3. بحث راه اندازی و کاربر پسند بودن ...

4. موضوع بعدی ، نوع کاربری است ....

اگر کسی عمده ی نیازش ....

به راستی که خیلی از خریدهای ما فقط به خاطر تیلیغات است ... .

ممنونم دوست عزيز
شخصا با تمام مواردي كه ذكر كرديد كاملا موافقم

انشاالله در مورد بلك بري هم مقاله اي در دست تهيه است كه از شرمندگي دوستان بلك بري هم دربياييم

Milo.Metallboy
06-11-2010, 09:23
من هم کاملا با جمال عزیز موافقم

من شرط میبندم که اگر سیمبین از این اینترفیس بسیار خسته کننده پایش را فراتر گذاشته و کمی هم به شمایل سیستم عامل خود برسد قطعا سیستم عامل شماره ی 1 دنیا خواهد بود

علت کنار گذاشتن سیمبین از نظر خیلی ها شکل خسته کننده و تکراری بودن اینترفیس بوده و نه چیز دیگه
البته سخت افزار ظعیف گوشی های سیمبین هم کم علت نبوده که با ورود سیمبین3 روند رو به رشدی را در پیش گرفته

موفق باشید

Milo.Metallboy
06-11-2010, 09:38
ضمنا این دوستمون در سایتی دیگر به نکات جالبی اشاره کرده
البته بحت در مورد n8 هم کرده اما شما به حساب سیمبین بزارین:

این پست رو kamran2011 توی GSM نوشته

سلام- وقت به خیر-- با نظر amunima در مورد قیمت کاذب این گوشی در ایران کاملا موافقم ولی یادمون نره که این مسئله به هیچ عنوان به نوکیا مربوط نمیشه- نوکیا این گوشی رو با قیمتی در حدود کمتر از 500 هزار تومان به جهان عرضه کرده و میبینیم که نسبت به قیمتش ارزش داره ولیکن دلیل گران بودن این گوشی در ایران بی ثباتی بازار- وجود واسطه و عدم مدیریت مسئولین ذیربط میباشد-- پس لطفا به قیمت بالای این گوشی گیر ندین و اگر هم قیمت N8 کاهش پیدا کرد و به قیمت واقعیش نزدیکتر شد این مسئله رو دلیل ضعف و عدم استقبال مردم ندونید- راستی خیلی جالبه و البته باعث شگفتیه که نظرات در مورد این گوشی از مرز 750 گذشته- فکر نمیکنم هیچ گوشی دیگه ای اینقدر نظر داشته باشه ولی ایکاش عزیزان منتقد سرسخت و قسم خورده نوکیا نیم نگاهی هم به گوشیهای سایر برندها داشته باشند و ایرادات غیر قابل چشم پوشی اونها رو هم مورد نقد خودشون قرار بدن. چرا هیچ کسی از نداشتن بلوتوث در گوشیهای iphone و گوشیهای مبتنی بر سیستم عامل ویندوز 7 چیزی نمیگه؟ چرا برای هیچکدوم از این عزیزان منتقد مهم نیست که جدیدترین گوشی اپل که اسمش iphone4G نام داره از ضعف سخت افزاری انتن دهی رنج میبره طوری که برای عدم اختلال در انتن دهی نباید قسمت پایین و سمت چپ این گوشی رو لمس کرد. یا اینکه مدت زیادیه که دوربین گوشیهای سامسونگ روی عدد 5 گیر کرده و حتی بهترین گوشی این کمپانی که گلکسی باشه دوربین 5 مگاپیکسلیش فلش نداره. یا اینکه گوشی نکسوس وان گوگل که سیستم عاملش اندرویده قابلیت پشتیبانی از فایلهای فلش در اینترنت رو نداره و... خداوکیلی مگه اینا ایراد نیستند؟ پس چرا بند کردین به نوکیا و سیمبین بیچاره؟ یه عده میگن سیمبین خوب نیست-- چرا؟؟؟ چون محیط گول زنک و فریبنده ای نداره اینو میگین؟ اخه مگه همه چیز تو محیط رنگین کمون مانند خلاصه میشه؟ پس قابلیتهای کلیدی چی میشه؟ خداییش همین سیمبین که دائما دارید نقدش میکنید که چه نقصی داره؟ گوشیهای مبتنی بر سیستم عامل سیمبین نوکیا از لحاظ قابلیتهای کلیدی و مهم اینترنت- مسیریابی(GPS)- دوربین- موزیک پلیر- ایمیل- مدیریت همزمان برنامه ها و... اگر همیشه اولین نبوده لااقل همیشه جزء بهترینها بوده. جناب amunima که کماکان اصرار بر این داری که N8 چیز خاصی نداره لطفا بفرمایید چیز خاص به چی میگن؟ اگه N8 مثل ایفون4 بلوتوث نداشت و یا یه دوربین 3.2 بدون فلش داشت اون وقت چیز خاص رو پیدا میکرد؟ نکنه منظورتون از چیز خاص داشتن کارت سوخت- یه ویلای دوبلکس تو کلاردشت- نانوایی فانتزی و یا سونا جکوزیه؟ به هر حال چه بخواهید و چه نخواهید نوکیا با اختلاف بسیار زیاد در میزان سود و فروش دارای مقام اوله-- فعلا BYE BYE

H@DI
06-11-2010, 09:49
منم با صحبت های دوستان موافقم.....
من خودم چند سال با سیمبیان کار کردم وحدود چند ماهی است که به سمت ویندوز رفته ام چون فقط از ظاهر سیمبیان خسته شده بودم....
البته برتریهایی سیستم عامل سیمبیان نسبت به ویندوز وبرعکس ویندوز نسبت به سیمبیان دارد که به چند نمونه اکتفا میکنم:
برتریهای سیمبیان نسبت به ویندوز:
فارسی سازی:گوشیهای سیمبیان به راحتی با یک فلش فارسی رو ساپورت میکنند ولی در گوشیهای ویندوزی هنوز که هنوزه یک فارسی ساز که سازگار با همه گوشیها باشه نیومده...
راحتی استفاده از بلوتوث:در ویندوز کلا خیلی سخته فرستادن فایل با بلوتوث که در نهایت باید برنامه resco explorer رو نصب کنی تا بتونی فایل بفرستی که اینم خودش 2تا مشکل داره اولیش تو بعضی ورژنهاش اصلا نمیشه فایل بفرستی دومیش هم اینه که با بعضی فارسی سازها مشکل داره.....
Gps:مطمئنن با وجود برنامه ovi maps برنده در این قسمت سیمبیا خواهد بود به خصوص واسه کشور ایران که امکان استفاده از برنامه هایی نظیر گوگل مپس وجود نداره....
برتریهای ویندوز به سیمبیان:
تنوع در نصب انواع رام:واقعا واسه گوشیهای ویندوز اینقدر رام کوک میشه که آدم گیج میشه که کدوم رو نصب کنه اینم بگم که واسه همه جور کاربر رام کوک میشه یکی باتری زیاد میخواد,یکی رم بالا میخواد,یکی زیبایی میخواد......
تنوع نرم افزاری قوی:به جرات میتونم بگم در این سیستم عامل وسیستم عاملهایی نظیر ios وآندروید میشه همه جای گوشی رو شخصی سازی کنیم از صفحه اول گرفته تا دیالر ودفتر تلفن ونوار باتری وآنتن رو و....
امکان نصب سیستم عاملهای جدید روی این گوشیها:مثلا همین گوشیه خودم i8000 اولش که اومد ویندوزش 6.1 بود بعد از اون به 6.5 ارتقا پیدا کرد وبعد از اون ویندوز 6.5.3.....
یا مثلا گوشیه hd2 که همین مسیر i8000 رو طی کرد +اینکه هم براشون آندروید کوک شد وهم اینکه مراحل نهایی ویندوز 7 واسه این گوشی هم داره تموم میشه...تازه یه جای دیگه هم خوندم ظاهرا میگو هم احتمال داره واسش پورت بشه.....
کلا نظر من اینه نمیشه یک سیستم عامل رو مطلق بازار بدونیم یکی در یه جایی برتری داره ویکی دیگه در جایی دیگه.....

wild dragon
06-11-2010, 10:12
به صحبت های آقا هادی این را هم اضافه کنم که سیمبین هم قابل آپدیت به ورژن های جدید هست

H@DI
06-11-2010, 10:18
به صحبت های آقا هادی این را هم اضافه کنم که سیمبین هم قابل آپدیت به ورژن های جدید هست

آره ولی این قابلیت تازه اضافه شده وگرنه قبلا شما نمیتونستی از سیمبیان 9.3 به سیمبیان 9.5 آپدیت کنید واین میتونه یه نکته مثبت در حرکت نوین سیمبیان ونوکیا باشه....

Jamal.M
06-11-2010, 10:22
برتریهای ویندوز به سیمبیان:
تنوع در نصب انواع رام:واقعا واسه گوشیهای ویندوز اینقدر رام کوک میشه که آدم گیج میشه که کدوم رو نصب کنه اینم بگم که واسه همه جور کاربر رام کوک میشه یکی باتری زیاد میخواد,یکی رم بالا میخواد,یکی زیبایی میخواد......

تنوع نرم افزاری قوی:به جرات میتونم بگم در این سیستم عامل وسیستم عاملهایی نظیر ios وآندروید میشه همه جای گوشی رو شخصی سازی کنیم از صفحه اول گرفته تا دیالر ودفتر تلفن ونوار باتری وآنتن رو و....

امکان نصب سیستم عاملهای جدید روی این گوشیها:مثلا همین گوشیه خودم i8000 اولش که اومد ویندوزش 6.1 بود بعد از اون به 6.5 ارتقا پیدا کرد وبعد از اون ویندوز 6.5.3.....

مورد اول را فعلا با شما موافقم(شايد در آينده ديگه نه)

مورد دوم اگه منظور نرم افزارهاي واقعا كاربردي باشه فكر نميكنم سيمبين كم از ويندوز داشته باشه ولي اگر به قول دوستمون نرم افزارهايي واسه توليد گ.... باشن شايد ويندوز بيشتر داشته باشه

مورد سوم هم ظاهرا قراره روي n8 سيمبين 4 هم نصب بشه كه اگه اين موضوع واقيت پيدا كنه اين نقطه ضعف سيمبين هم از بين خواهد رفت

pulp_152
06-11-2010, 10:44
سلام جمال جان .

ممنون از مقاله ای که نوشتی ...

جمال جان اول بگم اون جدولی که دادی با امارهایی که ما داریم همخوانی نداره !

برای مثال اندروید بیشترین تعداد روشن شدن رو در روز داره ! ...در جهان !

من تعجبم چگونه اپل در سطحی بالاتری ایستاده و حتی ریم و ویندوز!!

بادا در این قسمت کجاست ؟

ویو به تنهای 2 میلیون فروش داشته یعنی سیستم عامل بادا تا کنون بیش از 2 میلیون فروش داشته ایا نباید در این لیست دیده بشه ؟

جمال جان با گذشت زمان رقابت شدیدتر شده و سیستم عامل هایی ظهور کرده اند که امکانات زیادی رو به کاربر ارائه میدن ...

شما موتورولا xt720 رو با 8910 مقایسه کردید ! که مورد ذکر شده در این مقایسه امکانات مولتی مدیایی قویتر 8910 بود ...

خوب امکانات مولتی مدیایی 8910 چه ربطی به اندروید بودن یا نبودن یا سیبمین بودن داره ؟ شاید شما اگر 9000 یا گوشی مانند i8520 رو انتخاب میکردید امکاناتمولتی مدیایی اندروید شما رو تحت تاثیر خودش قرار میداد !...

مشکل فارسی سازی هم در همه گوشی های اندروید دیده نمیشه مخصوصا باز i9000 .. که رام فارسی خود سامسونگ میده بیرون ... و نیازی به روت هم نیست

ساپورت فرمت های تصویری بصورت دیفالت هم باز i9000 قویتر از 8910 هست ! ...

روت همانند هک هست ! که در سیمبین متدوال است ...

خوب اگر شما میخواهید برنام را بصورت کرک شده نصب کنید باید هک یا روت کنید ! روت گالاکسی از i9000 سریعتر و راحت تر است ! تنها با یک کلیک .

برای نصب تم یا لانچر هم که دیگه در این زمینه ! 9000 بی رقیب است و انقدر رام های کوک شده با تنوع لایو والپییر و تم ها زیاد است که نیازی به هفت خوان رستم نیست ...

لپ کلام رو عرض میکنم ...

تمامی مشکلات شما مخصوص به گوشی خاصی بوده نه اندروید ! ... و از همه مهمتر جمال جان این بوده که شما اشنایی زیادی با اندروید نداشتی و نمیدونستی باید چه کنی (در حالیکه این قضیه در سیمبینن متفاوت بوده و چندین سال باهاش کار کردی .. اگر میزاشتی از گذشت خرید گوشی 2 ماه بگذره قطعا بسیاری از این ایرادات گرفته نمیشد )

در نهایت عرض میکنم !

سیمبین تنها یک بار تونست در رده لمسی اسمارت فون قابلی رو عرضه کند و در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشد و انهم در زمان 8910 و ساتیو و ..بود

در اون زمان هم امکاناتی که داشت تازگی داشت .. از قبیل دوربین 8 فیلمبرداری اچ دی .. هم پردازنده قلدر و قدرتمندی نسبت به زمانش داشت ! .. و هم اندروید و بادا و .. نبودند ! ..

وین موبایلی رقیبش بود که امروز از دور خارج شده ! ....

سیمبین برگ برنده اش تا کنون در رده entery level و mid level بوده (غیر از ابتدای کار یعنی ان 95 و رمان 8910 ) ! که با قدرت گرفتن بادا در این رده و همینطور اندروید (کم و بیش) شانس این سیستم عامل کم رنگ خواهد شد ...

بدلایلی که بعد توضیح خواهم داد (الان کار دارم)

pulp_152
06-11-2010, 10:47
سلام جمال جان .

بادا در این قسمت کجاست ؟

ویو به تنهای 2 میلیون فروش داشته یعنی سیستم عامل بادا تا کنون بیش از 2 میلیون فروش داشته ایا نباید در این لیست دیده بشه ؟

جمال جان با گذشت زمان رقابت شدیدتر شده و سیستم عامل هایی ظهور کرده اند که امکانات زیادی رو به کاربر ارائه میدن ...

شما موتورولا xt720 رو با 8910 مقایسه کردید ! که مورد ذکر شده در این مقایسه امکانات مولتی مدیایی قویتر 8910 بود ...

خوب امکانات مولتی مدیایی 8910 چه ربطی به اندروید بودن یا نبودن یا سیبمین بودن داره ؟ شاید شما اگر 9000 یا گوشی مانند i8520 رو انتخاب میکردید امکاناتمولتی مدیایی اندروید شما رو تحت تاثیر خودش قرار میداد !...

مشکل فارسی سازی هم در همه گوشی های اندروید دیده نمیشه مخصوصا باز i9000 .. که رام فارسی خود سامسونگ میده بیرون ... و نیازی به روت هم نیست

خوب اگر شما میخواهید برنام را بصورت کرک شده نصب کنید باید هک یا روت کنید ! روت گالاکسی از i9000 سریعتر و راحت تر است ! تنها با یک کلیک .

برای نصب تم یا لانچر هم که دیگه در این زمینه ! 9000 بی رقیب است و انقدر رام های کوک شده با تنوع لایو والپییر و تم ها زیاد است که نیازی به هفت خوان رستم نیست ...

لپ کلام رو عرض میکنم ...

تمامی مشکلات شما مخصوص به گوشی خاصی بوده نه اندروید ! ... و از همه مهمتر جمال جان این بوده که شما اشنایی زیادی با اندروید نداشتی و نمیدونستی باید چه کنی (در حالیکه این قضیه در سیمبینن متفاوت بوده و چندین سال باهاش کار کردی .. اگر میزاشتی از گذشت خرید گوشی 2 ماه بگذره قطعا بسیاری از این ایرادات گرفته نمیشد )

در نهایت عرض میکنم !

سیمبین یک بار تونست در رده های اند و اسمارت فون در لمسی ها خودی نشان دهد و انهم در زمان 8910 بود ...

در اون زمان امکاناتی که داشت تازگی داشت ..

از قبیل دوربین 8 فیلمبرداری اچ دی .. پردازنده قلدر و قدرتمندی نسبت به زمانش داشت ! صفحه نمایش 3.7 اینچی که بزرگترین (بعد از 3.8 اینچی تاچ اچ دی ) در نوع خودش + با کیفیت ترین بود .. صدای زیاد و استریو .. قابلیت 5.1 کاناله دالبی و ..

.. و هم اندروید و بادا و .. نبودند ! ..

سیمبین برگ برنده اش تا کنون در رده entery level و mid level بوده ! که با قدرت گرفتن بادا در این رده و همینطور اندروید (کم و بیش) شانس این سیستم عامل کم رنگ خواهد شد ...

H@DI
06-11-2010, 10:56
مورد دوم اگه منظور نرم افزارهاي واقعا كاربردي باشه فكر نميكنم سيمبين كم از ويندوز داشته باشه ولي اگر به قول دوستمون نرم افزارهايي واسه توليد گ.... باشن شايد ويندوز بيشتر داشته باشه

100 درصد منظورم برنامه های کاربردی است وگرنه این مثالی که زدید من هنوز اصلا ندیدم...
به نظرتون برنامه هایی نظیر دیالر,فون بوک ,تودی اسکرین,برنامه های پزشکی(که البته بیشترشون زبان انگلیسی هستند)و...که واسه هر جای گوشی چندین وچند نرم افزار است کاربردی نیستند؟  
مثلا سیمبیان رو به هیچ وجه نمیشه دیالرش رو عوض کرد.....
به هرحال امیدوارم سیمبیان هم ازاین یکنواختگی بیرون اومده باشه ......

mehrdad-ati
06-11-2010, 11:17
چیزی که سیمبن کم داره فقط یه خورده سلیقه برای طرحی یه ui مرگی (!) و 2 تا developer خوب برای نوشتن 4 تا برنامه ی سوسولی هست که دهن پر کن باشه .

البته اندروید از سیمبین به طور حتم سیستم عامل بهتریه .البته قبول دارم کمی دست و پا گیره اما اگر قرار باشه بنده فقط خود سیستم عاملها رو به ترتیب برتری مرتب کنم بعد از android سیمبین رو انتخاب می کردم . (منظورم خود سیستم عامل هست نه app هایی که براش موجوده)

انعطاف سخت افزاری سیمبین همیشه جالب بوده ! اون زمانی که 8910 اومد سامسونگ اصلا نمیتونست این گوشی رو با سیستم عامل دیگه ای بیرون بده چون فقط سیمبین بود که کامل میتونست از اون استانداردهایی که سامسونگ میخواست پشتیبانی کنه . مثلا فیلم برداری 720p اون زمان فقط در سیمبین امکان پذیر بود .

هنوز هم میبینیم سیمبین انعطاف سخت افزاری بیشتری داره . مثلا usb host که فقط symbian پشتبیانی میکنه (البته سیستم عاملهای تحت لینوکس مثل اندروید و ممو هم این قابلیت رو دارند ولی دردسر زیاد داره راه اندازیش) . الان فکر نمیکنم سیستم عاملی باشه که بهتر از symbian^3 بتونه از قدرت gpu استفاده کنه .

البته بنده در مورد blackberry هیچ اطلاعی ندارم . اما باید چیز جالبی باشه که این مدت زیاد توی ایلات متده اول بوده .

راستی بابت مقاله هم ممنون

Jamal.M
06-11-2010, 11:19
سلام جمال جان .

بادا در این قسمت کجاست ؟

لپ کلام رو عرض میکنم ...

در نهایت عرض میکنم !

سیمبین یک بار تونست در رده های اند و اسمارت فون در لمسی ها خودی نشان دهد و انهم در زمان 8910 بود ...

در اون زمان امکاناتی که داشت تازگی داشت ..

از قبیل دوربین 8 فیلمبرداری اچ دی .. پردازنده قلدر و قدرتمندی نسبت به زمانش داشت ! صفحه نمایش 7 اینچی که بزرگترین در نوع خودش +با کیفیت ترین بود .. صدای زیاد و استریو .. قابلیت 5.1 کاناله دالبی و ..

.. و هم اندروید و بادا و .. نبودند ! ..

سیمبین برگ برنده اش تا کنون در رده entery level و mid level بوده ! که با قدرت گرفتن بادا در این رده و همینطور اندروید (کم و بیش) شانس این سیستم عامل کم رنگ خواهد شد ...

محمدرضا جان با تشكر از نظرتون چند نكته رو خدمتتون عرض ميكنم

در مورد آمارها همانطور كه در پايان مقاله هم ذكر كردم من از هفته نامه كليك گرفتم ولي شخصا فكر ميكنم كه سيمبين جديد آيندش بد نباشه

و مورد ديگه: خود شما فقط يكي دو مدل از سامسونگ رو مثال زديد كه شايد مشكل فارسي سازي و رام و مولتي مديا نداشته باشن. در حالي كه همونجور كه خودتون هم ميدونيد اكثر گوشيهاي آندروييدي مشكل مولتي مديا و فارسي سازي دارن(تازه اون هم چه فارسي سازي ؛ حرفهاي جدا از هم . مشكل فارسي در بروزر. در اس ام اس و ....)
و مورد ديگه ساپورت گوشيهاي آندروييدي و سيستم عامل هاي ديگه از فرمتهاي مختلف تصويري و همچنين از فلش و امكاناتي نظير usb host به صورت ديفالت و همچنين مولتي مديا و دوربين ضعيفتر نسبت به سيمبين....

به نظر شما اين مشكلات براي آندروييد وجود نداره ؟
و همچنين عدم آشنايي من با آندروييد هم دليل بر نداشتن مشكل در آندروييد نيست. اگه من چند سال هم آندروييد داشتم باز هم همين مشكل فارسي سازي و مولتي مديا بود فقط شايد راحت تر باهاشون كنار ميومدم وگرنه اصل مشكل سرجاش بود.

در ضمن محمدرضا جان من طرفدار سيمبين يا هر سيستم عامل ديگه اي نيستم. ولي احساس كردم كه سيستم عامل هايي مثل آندروييد يا وين 7 رو فقط تبليغات بزرگ كرده وگرنه در عمل چيزي بيشتر از سيمبين ندارن
منتظر بقيه نظرات شما هم هستم.

wild dragon
06-11-2010, 11:22
مجمدرضا جان تا حدودی حق با شماست مسلما میزان کار با یه سیستم عامل در آشنایی فرد با اون سیستم عامل خیلی تاثیر داره. و مورد دیگه گوشی هست که از اون سیستم عامل انتخاب میکنی. شما انتظار داری 8910 با بهترین اندرویدی مقایسه بشه؟ مسلما در مورد مقایسه با گاکسی باید گوشی هایی مثل n8 و e7 که جدیدترین ورژن سیمبین را دارند را وارد مقایسه کنی نه یه گوشی قدیمی سیمبین را
8910 در زمان خودش غول سیمبین بوده ولی با ورود n8 طلایه دار سیمبین n8 هست

در مورد بازار فروش سیمبین همون طور که گفتین تقریبا هر سال یک گوشی میاد که در حد high-end سیمبین را مطرح میکنه (مثل n95 یا n95 8gig و i8910) و امسال هم n8 و e7

در مورد سیمبین3 تا امروز که نشنیدم که گوشی را کسی هک کرده باشه
ولی بازی های پولی ساین شده به راحتی روی گوشی نصب و اجرا میشه
من در حال حاضر سیمبین3 را بعد از مک و اندروید در رده سوم سیستم عامل ها میبینم
در مورد آینده هم هیچ نظری نمیشه داد

mehrdad-ati
06-11-2010, 11:25

مک سیسستم عاملش مالی نیست . برنامه های زیادش مای هستند ! :4:

مولتی تسکینگش حتی نزدیک به واقعی نیست !

در مقابل i9000 با هسته ی یکسان امتیاز integer ای که گرفته خیلی کمتر بوده (آیفون 4 رو میگم)

کلا شخصی سازی هم خیلی سخت میشه و باید گوشی رو حتما jailbreak کرد

. عدم ساپورت خیلی چیزها (!) مثل مموری کارد

نداشتن حالت ارتباطی usb bridge

و ...

اما یه عالمه برنامه داره که خیلی ها رو به سمت خودش میشکونه و البته ui دلپذیری هم داره

wild dragon
06-11-2010, 11:32
مک از نظر قابلیت های سیستم عامل مالی نیست ولی از نظر سرعت (که تا حدودی نتیجه همون محدود کردن یوزر در بعضی موارد هست) خیلی سریع هست
برنامه ها هم یکی از ویژگی های هر سیستم عاملی هست. البته برا یکی مثل من که مهم برنامه های کاربردی بازی های سرگرم کننده و چندتا برنامه fun هست همون سیمبین کافیه. ولی من کسی را دیدم که شاید حدود 10 صفحه از منوی آیفون 4 خودش را به برنامه های fun اختصاص داده بود

Ceramic
06-11-2010, 11:33
چند یادآوری :

1. اندروید و بادا سیستم های عاملی هستند که با گوشی های فول اسکرین سازگارند . هر چند مدل های محدودی از اندروید با صفحه کلید هم عرضه شده اما به یقین پرفورمنس کامل این او اس در فول تاچ است . این در حالی است که طیف بسیار وسیعی از کاربران هستند که اصولا یا علاقه ای به دستگاه های فول تاچ ندارند ، یا بنا به دلایل متفاوتی امکان کار با آن را ندارند و هنوز این دو سیستم عامل در بخش صفحه کلید چیز جالبی نیستند .در باره ی ویندوز موبایل هم همین مسئله صادق است . اگر از خیر پاکت پی سی بگذریم ونخواهیم با تاچ اسکرین کار کنیم ، باید از ویندوز موبایل استاندارد استفاده کنیم که بی شک حتی نصف توانایی های پاکت پی سی را ندارد .

2. متاسفانه بعضی از دوستان مجددا به رکوردها مراجعه می کنند و مثلا i8910 را یا گلکسی مقایسه می کنند در حالی که بحث در باره ی کلیت سیستم های عامل بود نه الزاما این که بهترین گوشی در هر سیستم عامل کدام است .

3. در بحث ارتقا هم دارندگان گوشی اچ دی 2 از ارتقای آن محروم شدند ، با آن که مدت زیادی از عرضه ی آن نمی گذرد. این را نوشتم که بدانیم در سایر سیستم های عامل هم از این اتفاق ها رخ می دهد . در باره ی بادا به نظرم اصلا هنوز در سطحی نیست که بخواهد وارد این مقایسه ها شود .

mehrdad-ati
06-11-2010, 11:35
حمید جان . اون مولتی تسکینگی که مک داره رو هز سیستم عامل دیگه ای هم داشت مطمعن باش سرعتش بیشتر هم می شد حتی !

مثلا سرعت hd7 چند برابر hd2 هست و خیلی خیلی بالاست . اما سخت افزارشون یکیه . تفاوت در اینه که hd2 دارای winmobile 6.5 هست که مولتی تسکینگ کامل داره و hd7 دارای winphone 7 هست که مولتی تسکینگش ناقص هست . البته از ios بهتره .

سیمبین الان رسما تنها سیستم عامل زنده (!) ای هستد که مولتی تسکینگ کامل رو داره .

A.M.2
06-11-2010, 11:46
این کارشناسان هم عجب دل و جراتی دارند همچین اماری رو میدند ...
4 سال پیش کی فکرش رو میکرد که یه سیستم عامل بیاد ( آندروید ) و بازار موبایل رو متحول کنه ...
یادمه اون اوایل که اومده بود حتی بعضی از این کارشناس ها هم اسمش رو نشنیده بودند و در آمارهای که ارائه میداند اصلاً نامی ازش نبود ...
ولی حالا ....
این سیستم عامل آندروید به تازگی معرفی شده ولی همین الان 2 سال از بقیه سیستم عامل ها جلو هست ...
معلوم نیست تا 2 سال دیگه سیمبین و یا ریم وجود داشته باشند یا نه ..!!؟؟
ولی مطمئناً حتی اگه اندروید تو این 2 سال هیچ پشتیبانی از سیستم عاملش نکنه بازهم در 2 سال آینده صدر بازار قرار میگیره ...

AmirSAMSUNG
06-11-2010, 12:29
واقعا استفاده کردیم از نظرات دوستان خیلی نکات جالبی بود ممنون.

ولی من مطلبی رو میگم که بارها همه جا اشاره کردم و به خیلی ها هم برخورده اینه که به رخ کشیدن برنامه ها تو ایران اصلا معنی نداره! اینکه فلان os چند هزارتا برنامه داره!
مطمئنم کسی که تو ایران گوشی میخره - فاکتور میگیریم از دوستانی که فعال هستن تو فروم ها و اینترنت و مخصوصا موبایلستان -باور بفرمایید فرق سیستم عامل هارو نمیدونن! شاید اصلا ندونن که فرق اندرویید با بادا و ios چیه!! چنین افرادی مطمئنا کم نیستن خودم همین الان چند نفرشونو میشناسم که فقط برای اینکه صرفا توی جمع گوشیشونو به رخ بکشن اقدام به خرید گوشی های گران قیمت کردن که حتی واقعا متاسفم بگم که نمیتونن sms هم باهاشون تایپ کنن!!

خوب حرف من به اینجا میرسه داشتن برنامه تو مارکت ملاک خوب بودن یه سیستم عامل نیست! خیلی ها از کم بودن برنامه برای بادا رو یه ضعف میدونن که من به جرات میتونم بگم بادا کاربردی ترین برنامه هارو داره این سیستم عامل مثل آب خوردن صاحب بهترین ساپورت فارسی میشه انواع دیکشنری ها رو در مارکتش داره که واقعا عالی هستن! نمیخوام بگم بادا خوبه یا اندرویید بده یا این سیستم عامل کارایی نداره به هیچ وجه.

همه باید با توجه به نیاز هاشون اقدام به خرید گوشی و سیستم عامل مورد نیاز خودشون بکنن نه اینکه به دلیل تبلیغات و صرفا کلاس یه سیستم عامل و برند برن دنبال یه سیستم عامل که متاسفانه تو ایران برعکسه! یعنی دقیقا ملاک های انتخاب یه فرد کلاس و برند هست نه نیاز ها ی اون فرد از گوشی ـ البته بازم فاکتور میگیریم از افراد مطلع که مطمئنا تعداد اندکی رو شامل میشه.

و با حرف شما هم موافقم جمال عزیز که تبلیغات بر روی برخی موارد خیلی بالاست که کاذب هم هست متاسفانه و در کشور های جهان سوم هم متاسفانه کم خریدار نداره!!

البته منکر برتری های محسوس اندرویید ، پیشرفت های سیمبین ، تنوع مارکت ios ، سیستم عامل bOS که ظاهرا در امریکا طرفداران واقعا بیشماری داره و همچنین سیستم عامل بادا که طرفداران زیادی پیدا کرده در ماه های اخیر نیستم.

wild dragon
06-11-2010, 12:30
آقا امیر بازم به کارشناسان که فقط یه پیش بینی میکنن
شما که داری با اطمینان کامل نظر میدی. سیمبین با این روند نزولیش هنوز تو صدر پرفروش ترین سیستم عامل هاست
پس حالا که تو یه روند صعودی قرار گزفته وضعش بهتر میشه

آقا مهرداد من هم که گفتم مک از نظر امکانات چندان مالی نیست و سرعتشم تا حد زیادی مدیون همون محدودیت هاست
بگذریم اصلا بحث اندروید و سیمبین بود

pulp_152
06-11-2010, 12:48
محمدرضا جان با تشكر از نظرتون چند نكته رو خدمتتون عرض ميكنم

در مورد آمارها همانطور كه در پايان مقاله هم ذكر كردم من از هفته نامه كليك گرفتم ولي شخصا فكر ميكنم كه سيمبين جديد آيندش بد نباشه

من که این هفته نامه کلیک رو نمیشناسم ! ...

ولی چیزی که میدونم اینه که فروش 1 ساله گالاکسی به تنهایی از اندروید مساویست با 1 دهم فروش کل گوشیهای نوکیا در یک سال. و با این وجود فکر نمیکنم سیمبین این مقدار تفاوت رو با اندروید داشته باشه که اینجا نوشته شده ... (طبق اخرین اخبار فعلا بیش از 7 میلیون فروش داشته که کمتر 7 ماه از فروشش میگذره )

و مورد ديگه: خود شما فقط يكي دو مدل از سامسونگ رو مثال زديد كه شايد مشكل فارسي سازي و رام و مولتي مديا نداشته باشن. در حالي كه همونجور كه خودتون هم ميدونيد اكثر گوشيهاي آندروييدي مشكل مولتي مديا و فارسي سازي دارن(تازه اون هم چه فارسي سازي ؛ حرفهاي جدا از هم . مشكل فارسي در بروزر. در اس ام اس و ....)
و مورد ديگه ساپورت گوشيهاي آندروييدي و سيستم عامل هاي ديگه از فرمتهاي مختلف تصويري و همچنين از فلش و امكاناتي نظير usb host به صورت ديفالت و همچنين مولتي مديا و دوربين ضعيفتر نسبت به سيمبين....

ببینید جمال جان .. شما از 8910 مثال زدید که بصورت دیفالت divx یا امکانات مولتی مدیایی خوبی داشته (و این قابلیت رو برای سیمبین دونستید ) در حالی که این قابلیت سیمبین نبوده چون گوشی سامسونگ این قابلیت رو داشته و بقیه سیمبینی ها از این قابلیت ها بصورت دیفالت محروم بودند ) بنابراین اگر یک گوشی ملاک میشه برای سیمبین .. یک گوشی هم میتونه ملاک بشه برای اندروید ...

اگر منظور قابلیت های خود سیمبین هست .. که سال پیش سیمبین خودش خیلی از امکاناتی که 8910 داشت رو نداشت ! ...

و سامسونگ چون یکی ذینفع ها بود تغییراتی رو در سیمبین داد که یکیش ui خودش بود ... و یکیش divx بصورت دیفالت و ...

به نظر شما اين مشكلات براي آندروييد وجود نداره ؟
و همچنين عدم آشنايي من با آندروييد هم دليل بر نداشتن مشكل در آندروييد نيست. اگه من چند سال هم آندروييد داشتم باز هم همين مشكل فارسي سازي و مولتي مديا بود فقط شايد راحت تر باهاشون كنار ميومدم وگرنه اصل مشكل سرجاش بود.

به نظر من چرا یک سری اشکالات بر اندروید وارده ! ...

و اون اشکالات هم مربوط به ایران هست مثل فارسی سازی .. (غیر از گوشیهای سامسونگ) اون هم بدلیل ..... گوگل هست نه بدلیل ضعف سیستم عامل

در ضمن محمدرضا جان من طرفدار سيمبين يا هر سيستم عامل ديگه اي نيستم. ولي احساس كردم كه سيستم عامل هايي مثل آندروييد يا وين 7 رو فقط تبليغات بزرگ كرده وگرنه در عمل چيزي بيشتر از سيمبين ندارن

منم همینطور ..

تفاوتی که اندروید یا بادا با سیمبین دارند رو در پست های بعد عرض میکنم

mahdyshr
06-11-2010, 12:53
با عرض سلام

به نظر من یکی از ویژگی های آندروید که در این مقاله هم کم و بیش به اون اشاره شد ثابت نبودن تجربه این سیتم عامل روی گوشی های متفاوت است.که این ثابت نبودن هم می تونه خیلی خوب باشه وهم خیلی بد.....
جنبه خوبش اینکه طیف گستردگی از ویژگی های ظاهری و حتی امکانات مختلف می تواند در قالب این سیستم عامل عرضه بشه که مثلا ui های مختلف یکی از این موارده.
جنبه بدش همینه که دوستمون تو مقالشون گفتن.از اینکه بعضی از گوشی ها قابلیت های مالتی مدیای خوبی ندارند ولی بعضی ها در این زمینه خیلی عالی عمل می کنند.بعضی ها از زبان فارسی به این راحتی ها پشتیبانی نمی کنند وبعضی به راحتی پشتیبانی فارسی دارند.

البته به نظر من جنبه مثبتی که برای آندروید ذکر کردم دقیقا جنبه منفی سیمبیان هم هست.یعنی من مطمئن هستم گوشی هایی مثل n8 و e7 و c7 تجربه یکسانی را روی گوشی ارائه می دهند.حتی از نظر ظاهر ui این گوشی ها شباهت بسیار زیادی به اجداد خود دارند.(من وقتی review های مختلف از کار با n8 رو می بینم احساس می کنم از لحاظ ظاهری و حتی بعضی ویژگی های سیستم عامل شباهت بسیار زیادی به گوشی n80 قدیمی خودم دارد.) و این شباهت به نظر من باعث میشه که حس تنوع طلبی من رو ارضا نکنه.
ولی از طرفی ثابت بودن کارایی بین گوشی های مختلف در پلتفرم سیمبیان باعث میشه کاربر مشکلاتی مثل ضعیف بودن مالتی مدیا و نبود ساپورت فارسی رو کمتر داشته باشه.

در مجموع به نظر من سیمبیان یکی از کاراترین سیستم های موجوده و در صورت اینکه بتونه ui خودش رو تعویض کنه پیشرفت قابل توجهی میکنه.
البته در این بحث ها بازهم به نیاز هم باید توجه کرد با وجود کارا بودن سیمبیان اگر کسی نیاز به نرم افزارهای پزشکی داشته باشه ، مثلا گوشی سیمبیان رو خریداری کنه به نظر من چیز زیادی در این پلت فرم پیدا نمی کنه.
(یک نکته هم در مورد روت کردن فرمودید.این مسئله هم به نظر جز همون مسائله که در گوشی ها متفاوت آندروید متفاوته مثلا روت کردن در galaxy پرچین هم محسوب نمی شه چه برسه به دیوار :4:)
البته اگر در عنوان تاپیک به نحوی اشاره یمشد که این مقایسه بیشتر در مورد کشور خودمون هست بهتر بود.(چون عدم ساپورت فارسی در آندروید در فروش جهانیش تاثیر چندانی نداره)

pulp_152
06-11-2010, 13:14
مجمدرضا جان تا حدودی حق با شماست مسلما میزان کار با یه سیستم عامل در آشنایی فرد با اون سیستم عامل خیلی تاثیر داره. و مورد دیگه گوشی هست که از اون سیستم عامل انتخاب میکنی. شما انتظار داری 8910 با بهترین اندرویدی مقایسه بشه؟ مسلما در مورد مقایسه با گاکسی باید گوشی هایی مثل n8 و e7 که جدیدترین ورژن سیمبین را دارند را وارد مقایسه کنی نه یه گوشی قدیمی سیمبین را
8910 در زمان خودش غول سیمبین بوده ولی با ورود n8 طلایه دار سیمبین n8 هست

من انتظاری اینچنینی ندارم که گوشی سال پیش قویتر از گوشی امسال باشد ...

اما اینطور که مقاله رو خوندم به نظرم امد که گوشی اندرویدی امسال ضعیفت راز گوشی سیمبینی سال پیش هست بنابراین عرض کردم که گوشی امسال اندروید بهتر از گوشی سال پیش سیمبین هست (قویترین امسال با قویترین سال گذشته) وگرنه بنده هم میتونم بیام 9000 رو با ان 97 مقایسه کنیم بگیم سیمبین چی داشته و اندروید چی نداشته !

در مورد بازار فروش سیمبین همون طور که گفتین تقریبا هر سال یک گوشی میاد که در حد high-end سیمبین را مطرح میکنه (مثل n95 یا n95 8gig و i8910) و امسال هم n8 و e7

در مورد سیمبین3 تا امروز که نشنیدم که گوشی را کسی هک کرده باشه
ولی بازی های پولی ساین شده به راحتی روی گوشی نصب و اجرا میشه
در مورد آینده هم هیچ نظری نمیشه داد

اگر پستم رو دوباره بخونی میبینی که منظورم لمسی ها بود ... که امروزه جای خودش رو در جهان تثبیت کرده است

در مورد ان 8 هم ترجیح میدم 6 ماه از فروشش بگذرد و مقایسه کنیم با سیمبین سال پیش و سیستم عامل های دیگه ! ...

1. اندروید و بادا سیستم های عاملی هستند که با گوشی های فول اسکرین سازگارند . هر چند مدل های محدودی از اندروید با صفحه کلید هم عرضه شده اما به یقین پرفورمنس کامل این او اس در فول تاچ است . این در حالی است که طیف بسیار وسیعی از کاربران هستند که اصولا یا علاقه ای به دستگاه های فول تاچ ندارند ، یا بنا به دلایل متفاوتی امکان کار با آن را ندارند و هنوز این دو سیستم عامل در بخش صفحه کلید چیز جالبی نیستند .در باره ی ویندوز موبایل هم همین مسئله صادق است . اگر از خیر پاکت پی سی بگذریم ونخواهیم با تاچ اسکرین کار کنیم ، باید از ویندوز موبایل استاندارد استفاده کنیم که بی شک حتی نصف توانایی های پاکت پی سی را ندارد .

2. متاسفانه بعضی از دوستان مجددا به رکوردها مراجعه می کنند و مثلا i8910 را یا گلکسی مقایسه می کنند در حالی که بحث در باره ی کلیت سیستم های عامل بود نه الزاما این که بهترین گوشی در هر سیستم عامل کدام است .

3. در بحث ارتقا هم دارندگان گوشی اچ دی 2 از ارتقای آن محروم شدند ، با آن که مدت زیادی از عرضه ی آن نمی گذرد. این را نوشتم که بدانیم در سایر سیستم های عامل هم از این اتفاق ها رخ می دهد . در باره ی بادا به نظرم اصلا هنوز در سطحی نیست که بخواهد وارد این مقایسه ها شود .

1- اولین سیستم عاملی که از مولتی کلیک در کیبرد پشتیبانی میکنه بادا است! ... و این درحالی هست که قدرت بلامنازع در این سطح متعلق به بلک بری است کافیست یک بار با کیبرد ان کار کنید .

2-دوست عزیز مطمئنم شما پست هارو نخوندید ! .. چون استارتر این تاپیک این مقایسه رو انجام داده است و بنده هم پشتش رو گرفتم ... هر چند که این یک مقاله است و ایرادی بر این مساله وارد نیست

3-چون ویندوز موبایل تمام شد ! .. اگر تمام نمیشد قطعا اچ دی 2 هم پیشرفت میکرد و این مرگ ممکن است در هر سیستم عاملی بوجود بیاد و ربطی به قوی بودن یا ضعیف بودن اون سیستم عامل نداره

مک سیسستم عاملش مالی نیست . برنامه های زیادش مای هستند !

مولتی تسکینگش حتی نزدیک به واقعی نیست !

در مقابل i9000 با هسته ی یکسان امتیاز integer ای که گرفته خیلی کمتر بوده (آیفون 4 رو میگم)

کلا شخصی سازی هم خیلی سخت میشه و باید گوشی رو حتما jailbreak کرد

. عدم ساپورت خیلی چیزها (!) مثل مموری کارد

نداشتن حالت ارتباطی usb bridge

و ...

اما یه عالمه برنامه داره که خیلی ها رو به سمت خودش میشکونه و البته ui دلپذیری هم داره

مهرداد جان چیزی که باعث میشه سیمبین اینده ای نداشته باشه

1- انعطاف پذیری ( اندروید چی بود ؟ چی شد؟ به کجا داره میرسه ؟ نوکیا 2 سال تمام روی سیمبین 3 کار کرد تا شد این ! اما گوگل هر 6 ماه یک ورژن جدید ارائه میده که با ورژن قبل اصلا قابل قیاس نیست چه از لحاظ پرفرمنس چه از لحاظ عملکرد و امکانات مولتی مدیایی

همین بادا رو در ورژن 1.5 و 2 ببینید ... در حال حاضر مولتی تسک بادا 1 برنامه بادا و 4 برنامه جاوا رو همزمان باز میکنه در ورژن 1.5 همه برنامه هارو با هم باز میکنه ...

در کل پیشرفت اندروید و بادا بسیار بیشتر از سیمبین خواهد بود ... چون انعطاف و قابلیت های بالاتری برای ارتقا دارند

دلیلش هم این است که هسته لینوکس سالها روش کار شده ! از موتورولا گرفته( سیستم عامل قبلش) تا خود نوکیا و سامسونگ ( لیمو و بادا ) و گوگل و ...

هسته لینوکس در حال حاضر بهترین هسته هست و پشتش هم کلی برند ایستادند ..

2-قابل ارتقا نبودن ... این که میگن ارتقا پیدا میکنه با سیمبین 4 صرفا یک شوخی بیش نیست .. چون هسته سیمبین این انعطاف برای اپگرید شدن رو نداره ! مگر همون سیمبین 3 رو بردارند تغییرات کوچکی درش بدند و بگن این سیبمین 4 هست

3-پشتیبانی به تنهای نوکیا که برندهایی چون سونی و سامسونگ ازسیمبین و بنیادش کناره گیری کردند

4- میگو . همین میگو باعث میشه سیمبین تضعیف بشه

5-وجود رقبای قوی مثل بادا یا اندروید و حتی وین 7 ...

که قوی ترین رقیب بدون شک بادا خواهد بود ... چون در سطح ارزان قیمت ها و متوسط هم فعالیت چشمگیری خواهد داشت .. از حالا تا بعد .

F A R D ! N
06-11-2010, 13:18
همونطور كه هميشه گفتم به نظر من سيمبين توى كشور ما با اين امكانات ضعيف ارتباطى و ... بهترين سيستم عامل بوده و هست.
قبول دارم كه آندرويد خيلى پيشرفت داشته ولى بايد قبول كنيم كه ما نميتونيم تو اين كشور به خوبى از آندرويد استفاده كنيم...

wild dragon
06-11-2010, 13:36
محمدرضا مثل اینکه شما یکم از اخبار سیمبین دوری
رسما اعلام شده که دیگه سیمبین 3 و 4 و ... سیستم عامل های جدایی نیستن و در واقع از این به بعد یک سیمبین بیشتر وجود نخواهد داشت و عدد کنارش میشه همون آپدیت ها پس همون طور که برا سیمبین 3 در آینده آپدیت های مختلفی میاد یکی از این آپدیت ها هم سیمبین4 خواهد بود که یه سری عکس از اینترفیسش قبلا منتشر شده بود

میگو چرا باعث تضعیف سیمبین میشه؟

همیشه وجود رقبای قوی باعث پیشرفت میشه نه تضعیف پس وجود بادا با قیمت پایین یه مزیت برا علاقه مندان به سیمبینه نه یه مشکل

ضمنا من هر آماری که دیدم سیمبین در صدر پرفروش ها بوده

Milo.Metallboy
06-11-2010, 13:42
قابل ارتقا نبودن ... این که میگن ارتقا پیدا میکنه با سیمبین 4 صرفا یک شوخی بیش نیست .. چون هسته سیمبین این انعطاف برای اپگرید شدن رو نداره ! مگر همون سیمبین 3 رو بردارند تغییرات کوچکی درش بدند و بگن این سیبمین 4 هست

اصلا نیازی نیست ارتقا پیدا کنه
شما که اینهمه از بادا دفاع میکنید در ورژن 2 به گفته ی خود شما میتونه چند تا برنامه رو باز کنه
خب اگه اینطوریه که 6600 با اولین نسخه از سیمبین میتونست تمام برنامه هاش رو با هم باز کنه !!!!

در حال حاظر کدام سیستم عامل میتونه مثل سیمبین از سخت افزارش استفاده کنه یا بتونه سخت افزار های جدید رو ساپرت کنه ؟

که قوی ترین رقیب بدون شک بادا خواهد بود ... چون در سطح ارزان قیمت ها و متوسط هم فعالیت چشمگیری خواهد داشت .. از حالا تا بعد .

مگه سیمبین در ارزان قیمت ها فعالیت نمیکنه ؟
همین ان8 قیمت جهانیش با همون ویو چندان تفاوتی نمیکنه ولی ان8 کجا و ویو کجا ؟

در کل پیشرفت اندروید و بادا بسیار بیشتر از سیمبین خواهد بود ... چون انعطاف و قابلیت های بالاتری برای ارتقا دارند

کاملا اشتباه
اولین سیستم عاملی که تونست فیلم برداری hd رو ارائه بده کدام بود ؟
اولین سیستم عاملی که تونست خروجی 720p بده کدام بود ؟
اولین سیستم عاملی که تونست usb on the go رو ارائه بده کدام بود ؟
اولین سیستم عاملی که fm transmiter رو ارائه کرد کدام بود ؟
اولین سیستم عاملی که مولتی تسک رو ارائه کدام بود ؟

Sandroid
06-11-2010, 14:46
مسلما تاكنون مقالات و مطالب زيادي در مورد سيستم عامل هاي موبايل خوانده يا شنيده ايد. اما در اين

مقاله قصد دارم از زاويه ديگري به اين موضوع نگاه كنم و تجربه شخصي خودم را درباره دو سيستم عامل

سيمبين و آندروييد بازگو كنم.

در ابتدا اجازه دهيد نگاهي مختصر درباره چند سيستم عامل معروف موبايل بياندازيم:

سيمبين : قدمت شركت سازنده اين سيستم عامل به حدود 30 سال پيش برميگردد اما توليد سيستم

عامل سيمبين براي موبايل از سال 1998 شروع شد. درضمن شركت نوكيا در اواسط سال 2008 تمامي

سهام اين شركت را خريد و رسما مالك سيمبين شد !

ios (اپل) : اين سيستم عامل ساخت شركت معروف كامپيوتري اپل است كه از سال 2007 بر روي

گوشيهاي اين شركت نصب شد. اين شركت تنها يك مدل(آيفون) تلفن همراه توليد كرده است. تاكنون

نسخه هاي متفاوت اين سيستم عامل توليد شده است.

ويندوز موبايل : همانطور كه از نام اين سيستم عامل هم برمي آيد اين سيستم عامل محصول شركت

مايكروسافت است. كه از سال 2002 توليد شده و هم اكنون جديد ترين ورژن آن (ورژن 7) به تازگي وارد

بازار شده است .

آندروئيد : محصول شركت گوگل است. نخستين گوشي با اين سيستم عامل htc dream بود (سال 2008 )

مائمو :محصول شركت نوكياست كه هسته اش بر اساس debian است. البته شركت نوكيا با همكاري

شركت اينتل قرار است نسخه جديدتري از اين سيستم عامل با نام meego را توليد كند.

البته سيستم عامل هاي ديگري چون rim و brew وجود دارند كه سخن كوتاه كرده و به همين موارد اكتفا

ميكنيم.

و اما

خسته و مانده از سالهاي متمادي استفاده از سيمبين(6600 و N73 و N95 ) از شركت نوكيا و اينوويت و

امنيا اچ دي از شركت سامسونگ گفتيم كه ديگر قيد سيمبين را زده و به سراغ سيستم عامل ديگري

برويم. و در اين ميان نيز آندروييد انتخاب شد. علت انتخاب نيز تبليغات زيادي بود كه درباره اين سيستم

عامل شده بود كه آندروييد چنين است و چنان است و تا سالهاي ديگر دنيا در تسخير آندروييد است و ....

در ميان گوشيهاي آندروييدي هم موتورولا xt720 را انتخاب كردم(چون دوربين و امكاناتي مثل hdmi هم

برايم مهم بود) . خلاصه با كلي ذوق و شوق گوشي را خريديم و به خانه برگشتيم و سريع سيم كارت

انداخته و گوشي را روشن كرديم. بگذريم كه در ابتدا با چه دردسري از پيغام اوليه گوشي مبني بر ساختن

اكانت گوگل گذشتيم و اين مرحله را رد كرديم. در حال ور رفتن با گوشي بوديم كه پيامكي از دوستان

رسيد و ناگهان در همان لحظه احساس كردم كه چند هزار سال به عقب برگشته ام و رد و بدل پيام با

اشكال هندسي و حروف خرچنگ قورباغه صورت ميگيرد. متوجه شدم كه گوشي حروف فارسي را

ساپورت نميكند. دست به كار شديم براي فارسي كردن گوشي و متوجه شديم كه ابتدا بايد از ديواري به

نام روت هم بگذريم. پيغامهاي خصوصي ما به دوستان آندروييدي شروع شد(خصوصا يكي از دوستان

بخش مايلستون). و خلاصه چند روز بعد گوشي ما به صورت نصفه نيمه فارسي را ميشناخت. امكانات

مولتي مدياي گوشي هم كه حتي به گرد پاي I8910 هم نميرسيد. چه از لحاظ فيلم و عكس و چه

ساپورت فرمتهاي صوتي و تصويري به صورت ديفالت و ......

نرم افزار هم تقريبا مشابه همان نرم افزارهايي كه بر روي سيمبين هاي خود داشتم بر روي آندروييد هم

نصب كردم مثل فايل منجر و چند ديكشنري و چند نرم افزار جاوا....تازه بگذريم كه براي نصب تم بايد هفت

خوان رستم را طي ميكرديم و قيدش را زديم.

خلاصه دو هفته بعد من عطاي گوشي را به لقايش بخشيدم و آن را فروختم. گوشي را كه رد كردم رفت

ولي يك سوال در ذهن من ماند ! سيمبين چه نداشت كه آندروييد داشت و يا آندروييد چه نداشت كه

سيمبين داشت ؟ و چرا آندروييد انتظارات مرا بر آورده نكرد ؟ من به بحثهاي تخصصي مثل استفاده بهتر

سيمبين از ريسورسها يا اپن سورس بون آندروييد يا قدرت پردازنده ها يا ... كار ندارم و در اين مقاله به آنها

نميپردازم،نگاه من كلي و فقط در راستاي انخاب يك سيستم عامل ساده و كارا براي گوشيهاي همراه

است.

والبته با اپن سورس شدن سيمبين مسلما developer هاي بيشتري براي آن برنامه مينويسند و تنوع نرم

افزارهاش هم بالاتر ميرود. البته قابليت مولتي تاچ و usb host هم كه به سيمبين 3 اضاف شده هم

فراموش نشود و مهمتر از اينها ايرادي بود كه سيمبين قابل ارتقاء نيست و بايد هميشه يك ورژن سيمبين

روي گوشي را تحمل كرد كه ظاهرا از n8 به بعد اين مشكل هم وجود نخواهد داشت.

البته مسئله اصلي اين است كه از يك سيستم عامل چه ميخواهيم و انتظارات ما چيست.

تصور من اين است كه آندروييد را تبليغات اين گونه بزرگ و كارا جلوه داده است ولي در عمل....

آيا كساني كه گوشي را براي امكانات مولتي مدياي آن و سيستم عامل را براي نصب نرم افزارهاي

كاربردي ميخواهند آيا سيمبين بهترين است يا نه ؟

و در پايان اين هم از جدولي در مورد فروش و محبوبيت چند سيستم عامل در حال حاضر و پيش بيني

كارشناسان براي آينده آنها :

http://up.iranblog.com/Files73/f4d527810a38412a8368.JPG

البته با ورود سيمبين 3 و اپن سورس بودن آن شايد دور از انتظار نباشد كه بتوان انتظار رشد بيشتري از

پيش بيني ها را براي سيمبين داشت.

*منبع قسمتي از مقاله هفته نامه كليك بوده است.

سلام جمال جان .

بادا در این قسمت کجاست ؟

لپ کلام رو عرض میکنم ...

در نهایت عرض میکنم !

سیمبین تنها یک بار تونست در رده لمسی اسمارت فون قابلی رو عرضه کند و در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشد و انهم در زمان 8910 و ساتیو و ..بود

در اون زمان هم امکاناتی که داشت تازگی داشت .. از قبیل دوربین 8 فیلمبرداری اچ دی .. هم پردازنده قلدر و قدرتمندی نسبت به زمانش داشت ! .. و هم اندروید و بادا و .. نبودند ! ..

سیمبین برگ برنده اش تا کنون در رده entery level و mid level بوده (غیر از ابتدای کار یعنی ان 95 و رمان 8910 ) ! که با قدرت گرفتن بادا در این رده و همینطور اندروید (کم و بیش) شانس این سیستم عامل کم رنگ خواهد شد ...

100%صحبتهای محمد رضا تایید میشه.
من به هیچ وجه اون جدول رو قبول ندارم...چون هیچ صحبتی از بلک بری(که همیشه یا اول و یا دومین پرفروش ترین پلتفرم در امریکا بوده)و ویندوز.فون.7 در سال 2014 و 2010 به میون نیومده.
حتی بادا با فروش بالایی که داشته از صحبتی نشده

همونطور كه هميشه گفتم به نظر من سيمبين توى كشور ما با اين امكانات ضعيف ارتباطى و ... بهترين سيستم عامل بوده و هست.
قبول دارم كه آندرويد خيلى پيشرفت داشته ولى بايد قبول كنيم كه ما نميتونيم تو اين كشور به خوبى از آندرويد استفاده كنيم...

عزیزم شما تا حالا با کدوم اندروید کار کردی؟
کدوم یکی از امکاناتش در ایران قابل استفاده نیس دقیقا؟
خواهشا اگه تجربه ای ندارید...صرفا از روی شنیده هاتون نظر ندید

با عرض معذرت...ولی این مقاله ای که خوندم یکی از ابتدایی ترین مقالاتی بوده که خوندم...
و مقایسه ای که بین اندروید و سیمبین هم شده بود...یکی از کودکانه ترین مقایسه ها...

1:عزیزم اولا اینکه روت کردن دقیقا چیزی شبیه به هک کردن هستش...
همونطور که شما قبل از هک کردن خیلی از برنامه ها رو نمیتونی نصب کنی...
در اندروید هم نمیتونی خیلی از نرمافزارها رو نصب کنی.

2:مشکل فارسی سازی در هیچ یک از دستگاهای اندروید به هیچ وجه وجود نداره دیگه...
i)شما میتونی گوشیت رو روت کنی و از فونتهای فارسی استفاده کنی و گوشیت رو کامل فارسی کنی
II)اگه دوست نداری گوشیت رو روت کنی میتونی برای خوندن اس-ام-اس ها از برنامه میرسال استفاده کنی...برای اینترنت هم از برنامه اپرا یا ucbrowser
III)از رامهایی که بصورت پیشفرض از فارسی ساپرت میکنن استفاده کنی

3:نصب تم یکی از اسونترین کارهاست در اندروید...بستگی به لانچری داره که شما استفاده میکنی...

4:کسی که اندروید میخره...فقط برای امکانات مولتی مدیا اینکا رو نمیکنه...برای قدرت نرمافزاریش اینکارو میکنه...چون بعد از اپل که 300.000 نرمافزار در app.store خودش داره...اندروید با داشتن 100.000 نرمافزار قویترین مارکت رو داره.که خیلی بیشتر از یه فایل منیجر و دیکسنری و .... گستردگی داره

در اخر....من احساس میکنم شما از اونجایی که سالهاست دارید با سیمبین کار میکنید...نتونستید خیلی خوب با اندروید خودتون رو هماهنگ کنید...
در حالیکه هیچ چیز پیچیده ای نداشت و نداره...

اندروید با گستردگی نرم افزار...قدرت گرافیکی بالا...ساپرت عالی از گوگل+سامسونگ+htc+...در حال حاظر بعد از مک بهترین هستش...مطمئنا با اومدن اندروید 3 (گینگربرد)و اندروید4(ice cream)
اندروید قدرتش چندین برابر خواهد شد...

F A R D ! N
06-11-2010, 15:03
100%

عزیزم شما تا حالا با کدوم اندروید کار کردی؟
کدوم یکی از امکاناتش در ایران قابل استفاده نیس دقیقا؟
خواهشا اگه تجربه ای ندارید...صرفا از روی شنیده هاتون نظر ندید

.
دوست عزيز قصد ندارم بحث رو طولانى بكنم ولى به نظر شما چند درصد از كاربراى ايرانى اينترنت پر سرعت و وقت كافى دارند تا همچين امكانات اوليه اى رو به آندرويد اضافه كنند؟؟؟
اگه دقت كرده باشى من گفتم آندرويد رو به عنوان يه سيستم عامل قوى قبول دارم ولى بدون شك سيمبين داخل ايران خيلى برترى داره...
من ديگه بحثى ندارم.

wild dragon
06-11-2010, 15:05
بلک بری گزینه دومیه که اومده تو لیست

1. همون طور که گفته شده در سیمبین جدید نیازی به هک فعلا نبوده
البته اگه هک بشه تغییرات گسترده تری میشه روش داد ولی از نظر نصب برنامه بدون هک هم مشکلی نبوده تا الان

4. این مقایسه صرفا نظر خود ایشون در مورد این 2 سیستم عامل با توجه به نیازاشونه
امکانات مولتی مدیا خیلی مهمه و دلیل نمیشه اگه یه گوشی تو این مورد ضعیف بود بخوای اهمیت امکانات مولتی مدیا را نادیده بگیری ولی همون طور که محمدرضا گفت این چیزیه که در گوشی های مختلف فرق میکنه و ظاهرا در گالکسی امکانات مولتی مدیا خوبه

Sandroid
06-11-2010, 15:09
فردین جان اخه چه ربطی داره؟
کدوم امکانات از طریق اینترنت به اندروید اضافه میشن؟
جز نرمافزارهایی که با نت کار میکنن(که برای تمامی سیستمهای عامل هم موجوده)دیگه برای اضافه کردن امکانات به نت نیازی نیس که عزیزم...

باز اگه میگفتی ایفون یه چیزی...چون برای راه اندازی ایفون و حتی نصب نرم افزارهای اولیه هم به نت نیازه...ولی تو اندروید که دیگه اینجوری نیس

F A R D ! N
06-11-2010, 15:22
سلام مجدد
ساسان عزيز بذار يه خرده منظورم رو واضح تر بگم
كار با آندرويد به نسبت كار با سيمبين خيلى سخت تره ، چرا؟؟؟ چون براى هر كارى كه ميخواى انجام بدى يه روش خاص وجود داره مثل آپديت هاى جديدى كه مياد اضافه كردن فونت فارسى ويجت هاى مختلف و ...
بيشتر كاربراى ايرانى هنوز اطلاعى درباره آندرويد ندارند و براى راه افتادن در اين بحث بايد كلى وقتشون رو پاى اينترنت بگذارن.
ولى سيمبين چى؟؟؟
كافيه يه برنامه رو از گوشى به گوشى بلوتوث كنى ديگه كار تمومه!!!
بيشتر برنامه هاى كه براى آندرويد مياد وابسته به اينترنت هست ( كلا سيستم عامل ْآنلاينى هستش) و يا برنامه هايى هست براى ارتباط در شبكه هاى اجتماعى ( نه اينكه همه برنامه هاش اينجورى باشه ، منظورم تعداد زيادى) ، شما خودت قضاوت كن با اين تعرفه اينترنت اپراتور ها چند درصد از كاربران ميتونن اين كار رو بكنن؟؟؟

Sandroid
06-11-2010, 15:33
این رو قبول دارم...کار کردن با سیمبین خیلی راحت تره...اندروید و مک یه سری پیچیدگیهایی دارن که برای کسانی که به کار با سیمبین عادت دارن خیلی اسون نیس...

ولی این بازم دلیل نمیشه که بگیم چون سیمبین کار کردن باهاش اسونتره پس بهتره...
البته با شما موافقم...در کشور ما اینطوریه...کسی خیلی از اندروید خبر نداره....

یادمه وقتی میخواستم هیرو رو بخرم...رفتم تو یه مغازه و گفتم که اقا هیرو قیمت چند...گفت هیرو ندارم...بیا این ایکس6 رو بردار...گفتم نه/مرسی/هیرو رو بخاطر اندروید بودنش انخاب کردم...گفت چی؟اندروید؟همون بازیه؟شما ایکس 6 رو بردار...ما تمام بازیهاش رو هم برات میریزیم.(طبقه همکف علائدین)
طرف فک میکرد اندروید بازیه(همین 4ماه پیش)

ashkan_mc
06-11-2010, 15:52
من الان آلمان ام و Desire دارم و واقعاً از کار با آندورید لذت می برم ... اینترنت پر سرعت و عالی خیلی روی آندورید حال میده ... Browser آندروید محشره ...

آندروید مارکت هم عالیه ... به نظرم فقط آندورید و ios

A.M.2
06-11-2010, 16:23
آقا امیر بازم به کارشناسان که فقط یه پیش بینی میکنن
شما که داری با اطمینان کامل نظر میدی. سیمبین با این روند نزولیش هنوز تو صدر پرفروش ترین سیستم عامل هاست
پس حالا که تو یه روند صعودی قرار گزفته وضعش بهتر میشه

آقا مهرداد من هم که گفتم مک از نظر امکانات چندان مالی نیست و سرعتشم تا حد زیادی مدیون همون محدودیت هاست
بگذریم اصلا بحث اندروید و سیمبین بود

سلام حمید جان .. خوبی داداش
من که گفتم شاید ...:dn:
من نمیگم سیستم عامل سیمبین بد هست خدایی این روزها خوب کار کرده
ولی بحث من اینکه که آندروید کار 2 سال بعد رو الان انجام داده ... همین...
خدا رو چه دیدی شاید تا 3 الی 4 ساله دیگه یه سیستم عامل جدید بیاد بزنه رو دست مک و سیمبیان و آندروید ؟؟!!!:ab::ab:

r_you168
06-11-2010, 16:31
سیمبین برای اپراتورهای کشورهای جهان سوم مناسب و سیستم عامل هایی مثل ویندوز 7 ios و اندروید دقیقا بنا به نیاز اپراتورها و کاربرهای کشورهای پیشرفته طراحی شدن.سیمبین مناسب ترین سیستم عامل برای ایران و کشورهایی مثل ایران که هنوز اپراتورها در حد فروختن یه سیم کارت خدمات میدن
سهمش در هر صورت در کشورهای پیشرفته داره پایین میاد و خواهد امد چون نیازهای یه کاربر در یه کشور اروپایی و امریکا از یه اسمارت فون خیلی با نقاط قوت سیمبین فاصله داره.

ehsan2004
06-11-2010, 17:13
ماشاءالله نظرات دوستان خیلی متنوع و جالب هست ولی من خودم به عنوان کسی که هم سیمبیان و هم اندروید را به صورت تخصصی بررسی کرده میگم که سیمبیان واقعا با این وضعی که داره میره جلو هیچ کاری دیگه نمیتونه از پیش ببره چون همون طور که خیلی از دوستان گفتند اینترفیس بسیار ساده و همچنینی استفاده از رنگ های مرده باعث شده که این سیستم عامل زود جای خودشو به بقیه سیستم عامل ها بده یه نکته ای دیگه هم همون متن باز بودن یا نبودن سیستم عامل هست که محبوبیتش را تعیین میکنه من خودم به شخصه از اندروید خیلی راضیم و خیلی اونو دوست دارم یکی به خاطر اینکه سیستم عامل متن باز بودنش هست که شما هر کاری که دلتون بخوات میتونین روی این سیستم عامل انجام بدین حتی میتونین security بخش رام را هم بردارین که راحت دسترسی با قابلیت write به این بخش داشته باشین یه چیزی مشابه به دسترسی به درایو z در سیمبیان که عمرا بتونین در سیمبیان چنین کاری بکنین در هر صورت من اندروید را قبول دارم و مطمئن هستم که بهترین خواهد بود در کنار ios اپل:df::df::df:

PEYMAN
06-11-2010, 17:20
هزار بار گفته بودم نوشتن مقاله فقط بازی با کلمات نیست و آدم باید علمش رو داشته باشه.گوش کسی که بدهکار نبود...

jetdroid
06-11-2010, 17:21
در باره ی بادا به نظرم اصلا هنوز در سطحی نیست که بخواهد وارد این مقایسه ها شود .

سلام.
من دیگه نمیخواستم توی تاپیک های مقایسه ای شرکت کنم ولی..................
لطفا قبل از اینکه درمورد یه سیستم عامل نظر بدید و ذهنیت هارو درموردش خراب کنید یه خرده تحقیق کنید.
بادا با اینکه نوپاست ولی تو همین مدت کوتاه خیلی رشد کرده و پس از چند ماه فعالیت تونسته بین سیستم عامل ها جایی واسه خودش دست و پا کنه حتی با همین تعداد گوشی کم.
البته این تاپیک جایی برای مقایسه بین N8 و Wave نیست ولی میشه بگی N8 کجا و Wave کجا رو از چه لحاظ گفتی؟

wild dragon
06-11-2010, 17:25
آقا امیر مثلا میی گو چطوره؟ ;)

آقا احسان سیمبین هم اوپن سورس شده
مشکل اینترفیسش هم تا حدود زیادی با spbshell حل میشه
البته هنوز با اندروید فاصله داره که امیدوارم در سیمبین4 وضعش بهبود پیدا کنه

pulp_152
06-11-2010, 17:34
دوستان لطفا بحث راه نندازید ! ... نوشتن مقاله برای هر کسی امکان پذیره ! با هر نظری ...با هر سلیقه ای ! هر کسی میتونه اینکارو بکنه .. جمال عزیز یکی از کاربران خوب موبایلستان هست که همیشه از مقالاتش استفاده کردیم .

.................................................. ..........

مهرداد جان شما گفتی ! سیمبین بیشتری انعطاف سخت افزاری رو داره ؟

1 سوال دارم

از ابتدا تا کنون مگر غیر هسته کورتکس سیمبین با پردازنده ای دیگه هم مچ بوده ؟ یا کار کرده ؟

دلیل اینکه نوکیا حاضر نمیشه پردازنده ان 8 رو نسبت به مدلهای قبلی عوض کنه !در عوض میره یک gpu که هیچ وقت کار cpu رو نمیکنه میبنده رو بورد فکر میکنی چی باشه ؟!

2 دلیل بیشتر نداره !

1- کم کردن هزینه ها

2- مچ بودن این cpu با سیمبین و نوکیا ! ... من حداقل فکر میکردم نوکیا در سیمبین 3 روی پردازنده قویتری سرمایه گذاری کنه !و ادامه اش بده ! نه اینکه بره روی پردازنده قدیمی دوباره کار کنه چون هزینه هاش ! و وقت گذاشتن برای مچ کردن با سیستم عامل پایین بیاد ! ...

این عمل مثلا در گوشیهای htc صادقه ! ... یک اسنپ دراگون 8250 رو تا 2 سال اچ تی سی بیخیال نشد ! ولی دیگه امسال برای رقابت با اینکه 1 گیگا هرتز هست بیخیال میشه ...

حالا انصافا نوکیا میخواد با همون پردازنده 330 مگاهرتزی تا کی بتازونه؟

pulp_152
06-11-2010, 17:52
محمدرضا مثل اینکه شما یکم از اخبار سیمبین دوری
رسما اعلام شده که دیگه سیمبین 3 و 4 و ... سیستم عامل های جدایی نیستن و در واقع از این به بعد یک سیمبین بیشتر وجود نخواهد داشت و عدد کنارش میشه همون آپدیت ها پس همون طور که برا سیمبین 3 در آینده آپدیت های مختلفی میاد یکی از این آپدیت ها هم سیمبین4 خواهد بود که یه سری عکس از اینترفیسش قبلا منتشر شده بود

میگو چرا باعث تضعیف سیمبین میشه؟

همیشه وجود رقبای قوی باعث پیشرفت میشه نه تضعیف پس وجود بادا با قیمت پایین یه مزیت برا علاقه مندان به سیمبینه نه یه مشکل

ضمنا من هر آماری که دیدم سیمبین در صدر پرفروش ها بوده

به هر حال منظورم این هست که تغییرات زیاد نیست حتی اگر اسمش سیمبین 4 باشه .
---------------------------------
میگو به این دلیل باعث تضعیف سیمبین میشه چون نوکیا میخواد بیشتر وقتش رو روی میگو بزاره و از اونجایی که هر 2 سیستم عامل متعلق به یک برند با نام نوکیا هست باعث میشه که هم وقت کمتر و سرمایه کمتری برای سیمبین در نظر گرفته بشه هم اینکه بسیاری از طرفداران نوکیا از سیمبین به میگو مهاجرت کنند که همین مسئله باعث میشه سیمبین تضعیف بشه ...
------------------------------
وجود رقبا به شرطی باعث پیشرفت میشه که از اونها سیمبین استفاده کنه مثلا امکانات و بازیهای مک یا اندروید رو پورت کنه برای خودش ! ولی مهمترین دلیل موندن سیمبین ارزان بودن گوشیهاشه که کاربران رو به خودش جذب کرده و فروشش بالا رفته ...

با امدن بادا در سطح ارزان قیمت ها این قوت از بین میره !

اصلا نیازی نیست ارتقا پیدا کنه
شما که اینهمه از بادا دفاع میکنید در ورژن 2 به گفته ی خود شما میتونه چند تا برنامه رو باز کنه
خب اگه اینطوریه که 6600 با اولین نسخه از سیمبین میتونست تمام برنامه هاش رو با هم باز کنه !!!!

این چه حرفیه ! ... هر چند ه که یک سیستم عامل خوب باشه باز هم نیاز به ارتقا داره !

بادا در ورژن بعد که تا 2ماه بعد ارائه میشه مولتی تسکش کامل میشه ...

شما عمر این 2 سیستم عامل رو هم با مقایسه کن !...

در حال حاظر کدام سیستم عامل میتونه مثل سیمبین از سخت افزارش استفاده کنه یا بتونه سخت افزار های جدید رو ساپرت کنه ؟

عرض کردم بالا ... اندروید فعلا تنها سیستم عاملی بوده که از چند هسته متفاوت استفاده کرده ..

چون برگ برنده سیمبین ارزان قیمت ها بوده .. عرض کردم که با رقیب جدی در این رده روبرو هست .. رقیبی که به ایران توجه زیادی داره و برای ایران مارکت گذاشته ! .. برنامه رایگان گذاشته ! .. دارای نظم خوبی بوده ... از لحاظ سخت افزاری کمبودی نداره و قیمت ها بسیار خوبه و ...

کاملا اشتباه
اولین سیستم عاملی که تونست فیلم برداری hd رو ارائه بده کدام بود ؟
اولین سیستم عاملی که تونست خروجی 720p بده کدام بود ؟
اولین سیستم عاملی که تونست usb on the go رو ارائه بده کدام بود ؟
اولین سیستم عاملی که fm transmiter رو ارائه کرد کدام بود ؟
اولین سیستم عاملی که مولتی تسک رو ارائه کدام بود ؟

بهتره بگیم اولین برند که تونست ! چون این عمل در جاوا هم امکان پذیر بوده و هست !...

سیمبین یک زمانی بسیار خوب بود ولی از اون زمان تا کنون رشدی نداشته !

بعد از 2 سال تلاش نوکیا تونست سیمبین 3 رو بده بیرون که باز هم ایرادات قبلی مثل ui و .. هنوز بهش وارده !.

PEYMAN
06-11-2010, 18:04
دوستان لطفا بحث راه نندازید ! ... نوشتن مقاله برای هر کسی امکان پذیره ! با هر نظری ...با هر سلیقه ای ! هر کسی میتونه اینکارو بکنه .. جمال عزیز یکی از کاربران خوب موبایلستان هست که همیشه از مقالاتش استفاده کردیم .

بله هر کسی میتونه هر چیزی بنویسه ولی خوب نباید از استعداد های فوق العادش استفاده کنه.
این مقاله رو با علم5سال پیش هم میشد نوشت.
هیچ بار علمی توی مقاله نبود هیچ،خیلی افرادی هم که میخوننش اطلاعات غلط میگیرن

ehsan2004
06-11-2010, 18:04

عزیزم میتونی به من تعریف open source بودن را توضیح بدین؟

متن باز بودن یعنی اینکه سازگار با خیلی از سخت افزارها متن باز بودن یعنی دسترسی به همه چیز شما به من بگو سیمبیان که متن باز شده میشه درایو z اونو باز کرد اگه میشه که تاپیک بزنین آموزش بدین؟توی سیمبیان میشه splash screnn را تغییر داد این مورد فرق داره با بوت انیمیشنا اگه میشه بگین تا ما بدونیم؟سیمبیان تا حالا روی چند تا گوشی پورت شده؟نام ببرین؟اینها همه جوابهای هست که برای سیمبیان منفی هست در ضمن یه مورده دیگه هم ساپورت بسیار عالی اندروید هست که سیمبیان متاسفانه ...

الان ببینین چند تا گوشی سیمبیان داره ساخته میشه چند تا اندروبد چند تا شرکت سیمبیان میزنن و چند تا شرکت اندروید چند تا تبلت سیمبیان هستند و چند تا تبلت اندورید من فکر نمیکنم چنین مواردی جوابی سیمبیان داشته باشه ...

pulp_152
06-11-2010, 18:11
بله هر کسی میتونه هر چیزی بنویسه ولی خوب نباید از استعداد های فوق العادش استفاده کنه.

والا پیمان جان ..

جمال جان فعلا داره این بخش رو یه تنه میگردونه !... اگر کسی کمکش میکرد درست .

فکر کنم یک مقدار اگر مراعاتش کنیم بد نباشه یا باید برای این بخش به جمال کمک بشه یا اینکه با اینی که هست بسازیم .. و یک خوبی که این مقاله داشته اینه که مکانی رو بوجود اورده تا دوستان با هم تبادل نظر بدون درگیری داشته باشن .. که قطعا همگی ما از این تجربیات و نظرات استفاده خواهیم کرد ...

Jamal.M
06-11-2010, 18:23
100%

با عرض معذرت...ولی این مقاله ای که خوندم یکی از ابتدایی ترین مقالاتی بوده که خوندم...
و مقایسه ای که بین اندروید و سیمبین هم شده بود...یکی از کودکانه ترین مقایسه ها...

2:مشکل فارسی سازی در هیچ یک از دستگاهای اندروید به هیچ وجه وجود نداره دیگه...
i)شما میتونی گوشیت رو روت کنی و از فونتهای فارسی استفاده کنی و گوشیت رو کامل فارسی کنی
II)اگه دوست نداری گوشیت رو روت کنی میتونی برای خوندن اس-ام-اس ها از برنامه میرسال استفاده کنی...برای اینترنت هم از برنامه اپرا یا ucbrowser

خودم هم اشاره کردم که این مقاله یه مقاله ساده است و تجربه شخصی خودمه و درباره مسائل تخصصی بحث نمیکنم. فقط اینکه کدوم سیستم عامل ساده و کاراست

2- حداقل من خودم با دو گوشی آندروییدی کار کردم که بعد از فارسی سازی هم مشکل فارسی داشتن یکی xt720 و یکی هم سونی اریکسون x10 .هر دوتاشون مشکل داشتن؛xt720 که اگه پیام فارسی می اومد اولش خرچنگ قورباغه بود. باید یه بار میرفتی بیرون دوباره بازش میکردی تا درست باشه. x10 هم که همه حروف فارسیش جدا از هم بود و خوندن هر پیام چند دقیقه وقت میگرفت. تازه این دو مورده.
II) اگه بخوایم هر کاری رو با برنامه انجام بدیم وسیستم عامل به صورت دیفالت هیچی نداشته باشه که اینجوری میشه روی فرغون هم موتور هواپیما بست و پرواز کنه و بعد بگیم فرغون ما پرواز کرد !!!(منظور من آندرویید نیست . منظور من هر سستم عاملیه که بخواد کارهای اولیه و ساده خودش رو هم با نرم افزار کنه)

Jamal.M
06-11-2010, 18:30
هزار بار گفته بودم نوشتن مقاله فقط بازی با کلمات نیست و آدم باید علمش رو داشته باشه.گوش کسی که بدهکار نبود...

پیمان جان من فقط تجربه خودم رو در مورد کار با دوسیستم عامل گفتم و همانطور هم که اشاره کردم این یه مقاله ساده بود و وارد بحث های تخصصی نشدم ،فقط هدفم همین چیزی بود که نوشتم نه یک مقاله علمی و تخصصی. صحبت از تجربه و گفتن دیدگاه، علم بالایی میخواد ؟

wild dragon
06-11-2010, 18:44
نمیشه گفت تغییرات زیاد نیست. اگه همون قدر که تو جهش به سیمبین 3 تغییر داشته به سیمبین4 هم همین مقدار تغییر داشته باشه یعنی عالیه
نمیتونم قبول کنم که پرداختن به مییگو ساپورت سیمبین را کم میکنه. مگه الان که سامسونگ به بادا میپردازه دیگه نمیشه به ساپورتش از اندروید و وینفو امیدی داشت؟

مگه مزایای سیستم عامل های دیگه به سیمبین منتقل نمیشه؟ فعلا که بازیهای ios داره پورت میشه برا سیمبین. اینترفیس سیمبین4 هم تا حدودی از اندروید گرفته شده (البته هوم اسکرینش)

سیمبین قبلا پیشرفت کمی داشته. مخصوصا توی v5 ولی تو سیمبین3 پیشرفتش خوب بوده
یوزر اینترفیس فقط یکی از ایراداتی بود که به سیمبین وارد بود و کماکان پابرجاست
ولی ایراداتی مثل هنگ زیاد، نداشتن چیپست گرافیکی در اکثر گوشی های مبتنی بر سیمبین (مخصوصا محصولات نوکیا) اوپن سورس نبودن، سرعت پایین حل شده است
البته اینترفیس در بعضی جاها مثل موزیک پلیر و کانتکت ها خیلی خوب شده ولی هنوز جاهایی مثل هوم اسکرین و setting جای پیشرفت داره

wild dragon
06-11-2010, 18:45
نمیشه گفت تغییرات زیاد نیست. اگه همون قدر که تو جهش به سیمبین 3 تغییر داشته به سیمبین4 هم همین مقدار تغییر داشته باشه یعنی عالیه
نمیتونم قبول کنم که پرداختن به مییگو ساپورت سیمبین را کم میکنه. مگه الان که سامسونگ به بادا میپردازه دیگه نمیشه به ساپورتش از اندروید و وینفو امیدی داشت؟

مگه مزایای سیستم عامل های دیگه به سیمبین منتقل نمیشه؟ فعلا که بازیهای ios داره پورت میشه برا سیمبین. اینترفیس سیمبین4 هم تا حدودی از اندروید گرفته شده (البته هوم اسکرینش)

سیمبین قبلا پیشرفت کمی داشته. مخصوصا توی v5 ولی تو سیمبین3 پیشرفتش خوب بوده
یوزر اینترفیس فقط یکی از ایراداتی بود که به سیمبین وارد بود و کماکان پابرجاست
ولی ایراداتی مثل هنگ زیاد، نداشتن چیپست گرافیکی در اکثر گوشی های مبتنی بر سیمبین (مخصوصا محصولات نوکیا) اوپن سورس نبودن، سرعت پایین حل شده است
البته اینترفیس در بعضی جاها مثل موزیک پلیر و کانتکت ها خیلی خوب شده ولی هنوز جاهایی مثل هوم اسکرین و setting جای پیشرفت داره

wild dragon
06-11-2010, 18:58
جواب سوالاتونو نمیدونم فقط جواب 2تا سوال آخرتون:
کسی دنبال این نیست که سیمبین را روی گوشی دیگه پورت کنه همون جور که کسی بادا را پورت نمیکنه در صورتی که هر2 اوپن سورسند
در مورد ساپورت سیمبین کی گفته ضعیفه؟ الان چه برنامه ای برای n8 میخوای که پیدا نمیکنی؟ نوکیا مسابقه 10 میلیون دلاری برا برنامه نویسای سیمبین گذاشته این مفهومش ساپورت نرم افزاریه. البته این جدا از قراردادها با شرکت های برنامه نویسی مختلفه
در مورد ساپورت سیستم عامل و آپدیت ها هم گوشی N8 تازه اومده و هنوز تو بعضی کشورا عرضه نشده بنابراین نمیشه گفت چرا هنوز آپدیتی براش نیومده

سیمبین را الان فقط نوکیا میزنه خوب مسلما تعداد گوشی هاش کمتر میشه ولی از طرفی نظمش بیشتر میشه یعنی گوشی های سیمبین 3 همه با سخت افزار مشابه اومدن و این باعث میشه ساپورت هر کدوم به مفهوم ساپورت مجموعه باشه. مثلا این که الان HYPERX داره رو N8 کار میکنه این به مفهوم ساپورت تمام گوشی های سیمبین از جانب تیم hyper هست

Sandroid
06-11-2010, 19:05
بله...متاسفانه این مقالات با این سطح پایین علمی شاید خیلی هارو به اشتباه بندازه///

والا پیمان جان ..

فکر کنم یک مقدار اگر مراعاتش کنیم بد نباشه یا باید برای این بخش به جمال کمک بشه یا اینکه با اینی که هست بسازیم .. و یک خوبی که این مقاله داشته اینه که مکانی رو بوجود اورده تا دوستان با هم تبادل نظر بدون درگیری داشته باشن .. که قطعا همگی ما از این تجربیات و نظرات استفاده خواهیم کرد ...
بله خب...ایشون دارن تو بخش مقاله نویسی زحمت میکشن.مقاله های جالبی رو هم داشتن...مث مقاله تقدیر و تشکر از موبایلستان(عاشقانه و رمانتیک)
ولی خب...حقیقت رو هم باید گفت...این مقاله هیچ ارزش علمی نداشت.
تجربه هر شخص برای خودش محترمه...ولی هر تجربه ارزش مقاله شدن رو نداره...
بخصوص این مقالات که صرفا هدفی جز تحمیل کردن نظرات شخصی رو نداره...

خودم هم اشاره کردم که این مقاله یه مقاله ساده است و تجربه شخصی خودمه و درباره مسائل تخصصی بحث نمیکنم. فقط اینکه کدوم سیستم عامل ساده و کاراست

2- حداقل من خودم با دو گوشی آندروییدی کار کردم که بعد از فارسی سازی هم مشکل فارسی داشتن یکی xt720 و یکی هم سونی اریکسون x10 .هر دوتاشون مشکل داشتن؛xt720 که اگه پیام فارسی می اومد اولش خرچنگ قورباغه بود. باید یه بار میرفتی بیرون دوباره بازش میکردی تا درست باشه. x10 هم که همه حروف فارسیش جدا از هم بود و خوندن هر پیام چند دقیقه وقت میگرفت. تازه این دو مورده.
II) اگه بخوایم هر کاری رو با برنامه انجام بدیم وسیستم عامل به صورت دیفالت هیچی نداشته باشه که اینجوری میشه روی فرغون هم موتور هواپیما بست و پرواز کنه و بعد بگیم فرغون ما پرواز کرد !!!

کلا جملات شما خیلی وقتا حالت طنز داره و به دور از مبنای علمی و تخصصی هستش انگار(حقیقت رو گفتم...خواهشا ناراحت نشید...بر اساس فرغون و هواپیما و ...)

من هنوزم دارم میگم...شما هیچ بار علمی راجع به اندروید نداری.تمام مشکلاتتون هم به همین دلیل بود...اگه فقط 24 ساعت وقت میزاشتید برای تحقیق(درست و حرفه ای)هیچ مشکلی با گوشی نداشتید.
من بطور کامل فارسی سازی رو براتون توضیح دادم.اگه حتی هنوزم هیچی از اندروید بلد نباشید میتونید با اون3روش کاملا مشکل فارسی رو در تمام گوشیها حل کنید.
ولی برای تشریح مسائل میتونید به کلوپهای اختصاصی برید...اتفاقا emprex عزیز فارسی سازی کامل x10 رو هم در بخش اختصاصی این گوشی گزاشته.
شما متاسفانه با اینکه چیز خاصی از اندروید نمیدونستید...حتی نتونستید خوب تحقیق کنید و خوب یاد بگیرید استفاده از اندروید رو...استفاده که هیچ...شما کوچکترین مسائل و مشکلات رو برای خودتون لا ینحل هم کردید(مث فارسی سازی و ریختن تم و ....)

الان اکثر گوشیها با اکثر پلتفرمهایی که وارد بازار میشن باید روشون یه سری تغییرات انجام بدی تا بتونی ازش بهره 100%ببری.دیگه دوران گوشیهایی مث ان95 و ... تموم شده
اندروید:روت
ایفون:جیلبریک
3:ویندوز موبایل:اپدیت رام/انلاک

هیچ ربطی هم به هواپیما و فرغون و ...نداره...(یاد کسی افتادم که میگفت htc hd خیلی گوشیه مسخره ای هستش...هیچکدوم از نرمافزارهای n73 روش نصب نمیشه!!!)
من فقط خدا رو شکر میکنم که شما به سمت اندروید رفتی و ایفون نخریدی...چون دنگ و فنگ های ایفون واقعا 10برابر اندروید هست...

PEYMAN
06-11-2010, 19:05
پیمان جان من فقط تجربه خودم رو در مورد کار با دوسیستم عامل گفتم و همانطور هم که اشاره کردم این یه مقاله ساده بود و وارد بحث های تخصصی نشدم ،فقط هدفم همین چیزی بود که نوشتم نه یک مقاله علمی و تخصصی. صحبت از تجربه و گفتن دیدگاه، علم بالایی میخواد ؟

والا پیمان جان ..

این صحبت ها باعث نمیشه یه مقاله ی بهتر بشه.
خوب اقا جلال با یکم تحقیق در مورد این سیستم عامل ها راحت میتونستند یه مقاله ی خوب بنویسند.همه چیز رو که نمیشه بصری مشاهده کرد.

من هدفم از این حرف ها زدن تلنگری برای بهتر شدن مقالاته و دوست ندارم کسی رو ناراحت کنم.کسی هم ناراحت شده ازش عذر میخوام.

Sandroid
06-11-2010, 19:10
در مورد ساپورت سیمبین کی گفته ضعیفه؟ الان چه برنامه ای برای n8 میخوای که پیدا نمیکنی؟

در مورد ساپورت سیستم عامل و آپدیت ها هم گوشی n8 تازه اومده و هنوز تو بعضی کشورا عرضه نشده بنابراین نمیشه گفت چرا هنوز آپدیتی براش نیومده

سیمبین را الان فقط نوکیا میزنه خوب مسلما تعداد گوشی هاش کمتر میشه ولی از طرفی نظمش بیشتر میشه یعنی گوشی های سیمبین 3 همه با سخت افزار مشابه اومدن و این باعث میشه ساپورت هر کدوم به مفهوم ساپورت مجموعه باشه. مثلا این که الان hyperx داره رو n8 کار میکنه این به مفهوم ساپورت تمام گوشی های سیمبین از جانب تیم hyper هست

شما دیگه چرا؟؟!!!
عزیزم قبول کن که ساپرت ضعیفی داره سیمبین...
الان ویندوز.فون.7 هم که تازه عرضه شده...ولی براش بیشتر از 1500 تا برنامه موجوده...
دوس دارم بدونم برای سیمبین3 چند تا برنامه تا حالا معرفی شده؟؟!!

در مورد قسمت دوم صحبتهاتون...
عزیزم ایفون رو هم فقط اپل تولید میکنه...ولی ساپرت اپل کجا و ساپرت نوکیا کجا

Jamal.M
06-11-2010, 19:10
خیلی افرادی هم که میخوننش اطلاعات غلط میگیرن

پیمان جان خود شما چه اطلاعات غلطی از این مقاله گرفتی ؟

در ضمن پیمان جان من نه تنها ناراحت نشدم بلکه از شنیدن انتقادات خوشحال هم میشم . چون میدونم دوستان به مقاله های بخش مقاله نویسی اهمیت میدن و در پی بهبود اون هستند.

ولی شما هم قبول کنید که خیلی از انتقادات از من به خاطر اینه که شاید از آندرویید بد گفتم. من باز هم میگم من نه طرفدار سیمبینم نه آندرویید نه ..... من فقط تجربه خودم رو گفتم همین. چرا آندرویید دیفالت فارسی نداره؟ چرا آندرویید دیفالت فایل منجر نداره که من بدونم چی داخل گوشی هست چی نیست ؟ چرا آندرویید دیفالت.....
چرا ما از طرف گوگل ..... هستیم و زبان فارسی رو آندرویید نیست ؟ آیا واقعا این ..... به دولت ضربه میزنه یا کاربران و مصرف کنندگان ایرانی رو ؟ گر چه من از نوکیا هم به خطر فروش دستگاههای شنود دل خوشی ندارم ولی حداقل سیستم عاملش سادگی و کارایی لازم رو داره. (بگذریم بحث به بیراهه نره )

Sandroid
06-11-2010, 19:21
راستی...اینم یادم رفت بگم....مقالتون یه ایراد خیلی بزرگ هم داشت...

شما وین.فون.7 رو نسخه جدید همون ویندوز موبایل اشاره کردید...در حالیکه اصلا اینطور نیس...

و ویندوز موبایل و وین.فون.7 کلا با هم فرق دارن...حتی برنامه هاشون هم به هم نمیخوره

wild dragon
06-11-2010, 19:32
شما دیگه چرا؟؟!!!
عزیزم قبول کن که ساپرت ضعیفی داره سیمبین...
الان ویندوز.فون.7 هم که تازه عرضه شده...ولی براش بیشتر از 1500 تا برنامه موجوده...
دوس دارم بدونم برای سیمبین3 چند تا برنامه تا حالا معرفی شده؟؟!!

در مورد قسمت دوم صحبتهاتون...
عزیزم ایفون رو هم فقط اپل تولید میکنه...ولی ساپرت اپل کجا و ساپرت نوکیا کجا

برا گوشی n8 بیشتر از 2000 برنامه هست ولی شما همین مسابقه ای که گفتم را در نظر بگیر. فکر میکنی چندتا برنامه نویس برا چنین مسابقه ای برنامه بنویسن؟ البته اکثرا سعی میکنن آخر وقت برنامشون را تحویل بدن که بیشتر روش کار کرده باشن. پس تا 2 ماه دیگه موجی از برنامه ها برا سیمبین میاد.

سیاست آیفون سیاست منحصر به فردیه که از اولین گوشی آیفون که تولید شد شروع شد و الان بقیه کمپانی ها تو مسیر مشابه قرار گرفتن ولی اولین شرط داشتن حجم برنامه های آیفون فروش زیاد یک گوشیه
که الان با یکسان بودن سخت افزار گوشی های سیمبین3 این امکان هست که فروش کل سیستم عامل سیمبین3 را دلیل موجه برای برنامه نویس ها دونست نه صرفا فروش مثلا یک گوشی n8 را

mehrdad-ati
06-11-2010, 19:49
دلیل اینکه نوکیا حاضر نمیشه پردازنده ان 8 رو نسبت به مدلهای قبلی عوض کنه !در عوض میره یک gpu که هیچ وقت کار cpu رو نمیکنه میبنده رو بورد فکر میکنی چی باشه ؟!

محمدرضا جان شما از یک طرف گفتید که سیمبین که همیشه از یه خانواده ی پردازنده داره استفاده میکنه تنوع سخت افزاری داره اما از طرف دیگه این مطلب رو کاملا نادیده گرفتی که gpu که الان داره درش استفاده میشه برای اولین بار در یک وبایل استفاده شده و یه جورایی این به اون در :4:

بعد شما یه تحقیق در مورد parallel processing انجام بدید که نوع پردازش مختص gpu هست متوجه میشید که با یک api خوب میشه از تمام قدرت gpu که اتفاقا بسیار بیشتر از قدرت پردازشی cpu هست برای سایر قسمت ها هم استفاده کرد و کاملا این امر در symbian^3 مشهوده . اون مقایسه ای که با hd2 کردمش یادته ؟! با اینکه flashlite بود و قاعدتا نباید از gpu استفاده می کرد اما خیلی بهتر از hd2 داشت رندر میکرد فایل فلش رو و این فقط یه معنی میده . نوکیا در symbian 3 از یه api استفاده کرده که از قدرت gpu در کارهای غیر گرافیکی هم استفاده میکنه . درست مثل api هایی مثل nvidia cuda و ati stream . اگر با این نگرش بریم جولو استفاده از arm11 کاملا توجیه میشه .

Mahshid_1
06-11-2010, 20:15
سلام به دوستان خوب موبایلستان
ممنون از مقاله جالبتون دوست عزیز، حداقل نکته مثبتی که داره اینکه فکر کنیم چقدر با سیستم عاملا آشنا هستیم
خوب به نظر من نمی شه بین سیستم عاملها گفت کدوم بهتره چون هر کدوم مزایا و معایب خودشونو دارن
بستگی داره چه کاربری در چپه مکانی با چه اطلاعاتی داره ازش استفاده می کنه
من خودم با سیمبیان کامل کار کردم و ازش راضی بودم، الانم برای تنوع مائمو دارم تا اینجا که باهاش کار کردم متفاوت
بوده و برام جذابیت بیشتری داشته ولی سیمبیان رو رد نمی کنم چون حداقل مزیتش راحتی کار بود و... در عوض مولتی تسکینگ و .. مائمو یه چیز دیگست
به نظرم در مورد آندروید هم همینه شاید کار باهاش سخت باشه ولی حتما جذابیت خودشو داره

r_you168
06-11-2010, 20:43
سیمبین 3 از پردازش موازی استفاده میکنه همون اول نوکیا با افتخار اعلام کرد ویکی از حسن هاش همین و 100% داره از قدرت پردازش gpu در پردازش کلی استفاده میکنه و خود اینترفیس که نوکیا هم اعلام کرد
احتمالا این کار برای پایین اوردن قیمت انجام داده.
هسته سیمبین هم که دیگه تغییری نخواهد داشت و این آخرین اصلاحش بود و طبق گفته خود نوکیا سیمبین 4 در کار نیست و فقط با آپدیت ها سعی در بهتر شدن نرم افزارها از جمله بروزر اینترفیس ......خواهد شد و گوشیهای بعدی فقط سخت افزار بهتری خواهند داشت و بیشتر سعی در توسعه Qt خواهد شد البته سخت افزار شک دارم حالا حالاها از این gpu استفاده میکنه.
خود نوکیا داره میگه هسته سیمبین بیشتر این اصلاح نمیشه و می خواد میی گو جایگزین کنه و از سیمبین در گوشیهای متوسط که واقعا اونجا بی رقیب استفاده کنه.
باز هم نظرم این سیمبین بهترین سیستم عامل برای گوشیهای متوسط مثل کامرافون موزیک بیزنس.......هست و نه اسمارت فون
چون اسمارت فون هم در ایران بیشتر جک تاقابل استفاده بودن پس بهترین سیستم عامل برای ایران سیمبین
سیمبین هم با این اصلاحات و سرمایه گذاری نوکیا بهترین سیستم عامل برای گوشیهای مولتی مدیا خواهد بود ولی باسهم کمتری نسبت به الان چون نیاز کاربرهای کشورهای پیشرفته بیشتر به اسمارت فون با استاندارهای ios ,اندروید, ویندوز 7 تا مولتی مدیا(چراش باید در محیط قرار بگیرید تا متوجه منظورم بشید که چه نیازی از تلفن همراه در یک کشور پیشرفته دارید که سیمبین در این زمینه آخرین سیستم عامل از لحاظ کیفیت در این بخش) و از لحاظ روانی همه دنبال cpu بالاتر هستند تا راحتر پول نازنین جای گوشی بدن(مگه چند نفر می دونند parallel processing چی که بشه گفت جنبه تبلیغ برای سیمبین داشته باشه) , کاهش سهم سیمبین که الان اتفاق افتاده طبیعی و ادامه خواهد داشت و از قسمت اسمارت فونها داره میره بیرون چون کاربرا این می خوان (وقتی سیستم عاملی بهتری هست در این زمینه چرا که نه)
باید دید میی گو وارد با شعار جدید موبایل کامپیوتر کارش به کجا می کشه

منبع
استفاده از parallel processing . سیمبین4 در کارنیست و برنامه های آینده سیمبین .......
Also this signifies that S^3/S^4/S^5/S^6 no longer exist
http://conversations.nokia.com/2010/10/21/nokia-focuses-on-qt-to-extend-reach-for-developers-make-mobile-experience-richer-for-users/

mahdyshr
06-11-2010, 20:43
سیمبین برای اپراتورهای کشورهای جهان سوم مناسب و سیستم عامل هایی مثل ویندوز 7 ios و اندروید دقیقا بنا به نیاز اپراتورها و کاربرهای کشورهای پیشرفته طراحی شدن.سیمبین مناسب ترین سیستم عامل برای ایران و کشورهایی مثل ایران که هنوز اپراتورها در حد فروختن یه سیم کارت خدمات میدن
سهمش در هر صورت در کشورهای پیشرفته داره پایین میاد و خواهد امد چون نیازهای یه کاربر در یه کشور اروپایی و امریکا از یه اسمارت فون خیلی با نقاط قوت سیمبین فاصله داره.
میشه دقیقا بفرمایید چه کارهایی رو آندروید انجام میده که مثلا symbian 3 انجام نمیده؟

ماشاءالله نظرات دوستان خیلی متنوع و جالب هست ولی من خودم به عنوان کسی که هم سیمبیان و هم اندروید را به صورت تخصصی بررسی کرده میگم که سیمبیان واقعا با این وضعی که داره میره جلو هیچ کاری دیگه نمیتونه از پیش ببره چون همون طور که خیلی از دوستان گفتند اینترفیس بسیار ساده و همچنینی استفاده از رنگ های مرده باعث شده که این سیستم عامل زود جای خودشو به بقیه سیستم عامل ها بده یه نکته ای دیگه هم همون متن باز بودن یا نبودن سیستم عامل هست که محبوبیتش را تعیین میکنه من خودم به شخصه از اندروید خیلی راضیم و خیلی اونو دوست دارم یکی به خاطر اینکه سیستم عامل متن باز بودنش هست که شما هر کاری که دلتون بخوات میتونین روی این سیستم عامل انجام بدین حتی میتونین security بخش رام را هم بردارین که راحت دسترسی با قابلیت write به این بخش داشته باشین یه چیزی مشابه به دسترسی به درایو z در سیمبیان که عمرا بتونین در سیمبیان چنین کاری بکنین در هر صورت من اندروید را قبول دارم و مطمئن هستم که بهترین خواهد بود در کنار ios اپل:df::df::df:

عزیزم میتونی به من تعریف open source بودن را توضیح بدین؟

متن باز بودن یعنی اینکه سازگار با خیلی از سخت افزارها متن باز بودن یعنی دسترسی به همه چیز شما به من بگو سیمبیان که متن باز شده میشه درایو z اونو باز کرد اگه میشه که تاپیک بزنین آموزش بدین؟توی سیمبیان میشه splash screnn را تغییر داد این مورد فرق داره با بوت انیمیشنا اگه میشه بگین تا ما بدونیم؟سیمبیان تا حالا روی چند تا گوشی پورت شده؟نام ببرین؟اینها همه جوابهای هست که برای سیمبیان منفی هست در ضمن یه مورده دیگه هم ساپورت بسیار عالی اندروید هست که سیمبیان متاسفانه ...

الان ببینین چند تا گوشی سیمبیان داره ساخته میشه چند تا اندروبد چند تا شرکت سیمبیان میزنن و چند تا شرکت اندروید چند تا تبلت سیمبیان هستند و چند تا تبلت اندورید من فکر نمیکنم چنین مواردی جوابی سیمبیان داشته باشه ...

ببخشید ولی معنی open source هیچ کدوم از این ها نیست ها. :4:
سیمبیان هم open source هست ولی برخلاف آندروید و بادا از هسته linux استفاده نمی کنه.یکی از دلیله ای پیشرفتش هم همینه یعنی تمام کسانی که برنامه نویسی برای linux رو بلدند می تونند روی android هم کار کنند.

pulp_152
06-11-2010, 20:49
محمدرضا جان شما از یک طرف گفتید که سیمبین که همیشه از یه خانواده ی پردازنده داره استفاده میکنه تنوع سخت افزاری داره اما از طرف دیگه این مطلب رو کاملا نادیده گرفتی که gpu که الان داره درش استفاده میشه برای اولین بار در یک وبایل استفاده شده و یه جورایی این به اون در :4:

بعد شما یه تحقیق در مورد parallel processing انجام بدید که نوع پردازش مختص gpu هست متوجه میشید که با یک api خوب میشه از تمام قدرت gpu که اتفاقا بسیار بیشتر از قدرت پردازشی cpu هست برای سایر قسمت ها هم استفاده کرد و کاملا این امر در symbian^3 مشهوده . اون مقایسه ای که با hd2 کردمش یادته ؟! با اینکه flashlite بود و قاعدتا نباید از gpu استفاده می کرد اما خیلی بهتر از hd2 داشت رندر میکرد فایل فلش رو و این فقط یه معنی میده . نوکیا در symbian 3 از یه api استفاده کرده که از قدرت gpu در کارهای غیر گرافیکی هم استفاده میکنه . درست مثل api هایی مثل nvidia cuda و ati stream . اگر با این نگرش بریم جولو استفاده از arm11 کاملا توجیه میشه .

مهرداد جان soc همون soc هست !نوکیا نیومده soc رو تغییر بده تنها اومده یک مقدار وی گیت های منطقی کار کرده که بتونه کلاک رو بیشتر کنه و بقیه مسائل که پایدار باشه در این فرکانس ... ه البته باز هم به نظرم خیلی بهتر میبود که از omap 3430 حداقل استفاده میشد .. یعنی همون پردازنده ای که ان 900 و 8910 دارند ... به جای omap 2420 ...

حالا چکار کرده ... برای اینکه بتونه از gpu هم علاوه بر اون soc استفاده کنه ... gpu رو جداگانه روی بورد گذاشته و فشار رو تقسیم کرده بین این 2 یعنی soc , gpu ...

حالا عرضم اینه که اگر سیمبین سارگار یو قدرت انعطاف پذیری و مچ شدن بالایی داره چرا نوکیا از اسنپ استفاده نکرد .. ؟ چرا از omap 3430 استفاده نشد ؟

دلیلش اینه که نوکیا داره 6 سال روی این پردازنده کار میکنه ! و هیچ وقت حاضر نمیشه این پردازنده رو رها کنه بدلیل قیمت بسیار پایینی که براش داره +پرفرمنس بالایی که ازش میگیره ...

که این سازگاری در پرفرمنس در نکسوس و اچ دی 2 شاهد بودیم ... از اچ تی سی!

که همون اچ تی سی امروز پردازندش رو عوض کرد و روی اورد به پردازنده اچ دی دزایر (چون راهی دیگه ای برای ماندن نداشت ) علی رغم اینکه پرفرمنس خوبی هم از پردازنده قبلی میگرفت که البته فعلا کمی لگ داره که باید وقت صرف کنه تا بتونه به خوبی مچ کنه ! ..

ولی شرکتی موفق تره که خودش رو به روز کنه ! به جای افزایش کلاک پردازنده رو قویتر کنه ! تا دست کاربر بیشتر باز باشه و امیدوارتر به اینده !نه اینکه فکر کنه این نهایت قدرت و سرعتی هست که ان 8 میتونه داشته باشه !

این احساس رو یک کاربر هیچ وقت در مورد گالاکسی یا ویو نخواهد داشت ...

گالاکسی رو تا 1.6 گيگاهرتز آورکلاک کردن(قبلا ذکر کرده بودم بصورت تئوری امکان پذیره) ، ته خط هامينگ برد که پایدار هست و نیازی به تامین ولتاژ هم نبوده ! بنچ مارک هم گرفتن : 3196 ! البته با اندروید 2.1

http://www.handheldusers.com/upc/image-B9ED_4CC8A1E6.jpg

http://www.handheldusers.com/upc/image-EDA1_4CC93639.jpg

حالا اون مسئله ای که عرض میکردم یعنی بسته بودن v-sync که باعث میشد در تست ها و gpu .. بیشتر از 56 fps گالاکسی نشون نده و بالاتر نره

اون سنسور رو غیر فعال کردند

http://www.handheldusers.com/upc/image-CA59_4CC93639.jpg

و کاملا اسموچ بوده و مشکل ولتاژ هم نداشته ...

-----------------------------------------

حالا عرضم از سیستم عامل متن باز و اوپن سورس چیست

ببینید کوکرها چه کردند

کرنل سرعتی Froyo | vH1

همینطور که همه میدونیم لگ هایی در گالاکسی وجود داشت ! که بدلیلی پارتیشن بندی گالاکسی بصورت RFS بود که سازگاری با اندروید نداشت و سامسونگ هم از خر شیطون پایین نمیومد و به این فرمت اعتقاد داشت که بارها کوکرها چندین رفع لگ رو (حداقل 6 روش که زیاد استفاده شد از 6 کوکر مختلف تست کردند )

حالا کوکرها چه کردند !

قبلا یک ext 2 مجازی دست میشد ! روی این فرمت RFS .. که باعث میشد لگ از بین بره ولی بعد از چند هفته دوباره لگ تا حدودی مشاهده میشد چون از ریشه این کار انجام نشده بود ...

کوکرها اومدن به کل RFS رو ریشه کن کردند ... که این قدرت باز بودن اندروید و امید به پیشرفت رو نشون میده

لگ هایی که عرضه شده و در حال حاضر به بهترین نحو با قابلیت های مختلف عرضه میشه یکی مصرف باتری بهتر یکی رم بالاتر و ..

* OCLF: /data stays at rfs, but has an ext2 loop device on top of it
* Voodoo: /data is ext4, all others are kept at rfs
* JFS Voodoo: /data is jfs, all others are still rfs
* No-RFS Standard: /data is rfs+ext2, all other partitions are ext4
* No-RFS Advanced: all partitions are ext4
* No-RFS Advanced JFS: all partitions are jfs
* No-RFS Overkill: turns on all options: everything is ext4+ext2 and /data/data is bound to /dbdata
* No-RFS Overkill JFS: turns on all options: everything is jfs+ext2 and /data/data is bound to /dbdata

حالا بریم سر مطالب دیگه !

در کرنل vH1 ، عمل Sharpness Optimization هم که قبلا در روش Voodoo بود انجام ميشه، حالا اين Sharpness Optimization چی هست ؟
در Galaxy S فيلتر Sharpness بسيار پيچيده اي برای خواندن راحت تر متون پياده سازی شده اما اين فيلتر ، تاثير منفی روی حاشيه کاراکترها داره ، Sharpness Optimization اين مشکل رو برطرف ميکنه، عکس بالايی مربوط به قبل از اعمال Optimization و پايينی بعد از اعمال Optimization است

http://www.handheldusers.com/upc/image-A697_4CD5391C.jpg

http://www.handheldusers.com/upc/image-BEBD_4CD5391C.jpg

در مورد صدا

مثلا یک نفر از هدفون یا میکروفن گوشی ناراضیست ! باز برنامه ای کوکرها درست کردند به نام audio boost که تنها با یک کلیک شما میتونید صدا رو به قدری در هدفون زیاد کنید که گوشتان بترکد و همینطور میکروفن که برنامه اش رو به تردید دادم !...

از این قبیل مسائل در اندروید زیاده ..

وقتی گفته میشه سیستم عامل

فقط در سرعت و بازی و کارهای عددی نیست

mOr_uSe
06-11-2010, 20:51
انتخاب سیستم عاملی واقعا کارا.......

حالا نظرات ما در مورد سیستم عامل ها همینه....

چه سیستم عاملی نیاز های مارو الان و در ایران پاسخ میده.......

فکر نمیکنم امار و ارقام در مورد مک و اندروید و بادا در مقابل با سیمبیان 1 به 5 باشه در ایران......

یکی از سخنان خیلی جالب که قبلا بیان شده بود توسط رسول عزیز که میگفت حداقل 2000 کتاب به زبان فارسی هست که توسط سیمبیان یا همون جاواهای معمولی اجرا میشه.....

نظر بنده اینه که ما تو ایران چه امکاناتی از گوشی میخواهیم که برامون بر اورده کنه...

سیمبیان حداقل تو ایران جواب داده و این مقاله هم در مورد استفاده شخصی بوده...

ممنون جمال جان....

مقاله واقعا جالبی بود و بنده دیدگاهم عوض شد

موفق باشی

r_you168
06-11-2010, 21:11
میشه دقیقا بفرمایید چه کارهایی رو آندروید انجام میده که مثلا symbian 3 انجام نمیده؟
باید خودنون تجربه کنیدگفتن من فایده نداره حالشم ندارم تایپ کنم درهمین حدمیگم کیفیت ارائه مهم و planها.........
همه گوشیها دوربیندارعکس میگیرند نه؟فرقی ندارند؟
در کل دیگه بحثی ندارم

Sandroid
06-11-2010, 21:30
مهرداد جان soc همون soc هست !نوکیا نیومده soc رو تغییر بده تنها اومده یک مقدار وی گیت های منطقی کار کرده که بتونه کلاک رو بیشتر و بقیه مسائل که پایدار باشه در این فرکانس ... ه البته باز هم به نظرم خیلی بهتر میبود که از omap 3430 حداقل استفاده میشد .. یعنی همون پردازنده ای که ان 900 و 8910 دارند ... به جای omap 2420 ...

حالا چکار کرده ... برای اینکه بتونه از gpu هم علاوه بر اون soc استفاده کنه ... gpu رو جداگانه روی بورد گذاشته و فشار رو تقسیم کرده بین این 2 یعنی soc , gpu ...

حالا عرضم اینه که اگر سیمبین سارگار یو قدرت انعطاف پذیری و مچ شدن بالایی داره چرا نوکیا از اسنپ استفاده نکرد .. ؟ چرا از omap 3430 استفاده نشد ؟

دلیلش اینه که نوکیا داره 6 سال روی این پردازنده کار میکنه ! و هیچ وقت حاضر نمیشه این پردازنده رو رها کنه بدلیل قیمت بسیار پایینی که براش داره +پرفرمنس بالایی که ازش میگیره ...

که این سازگاری در پرفرمنس در نکسوس و اچ دی 2 شاهد بودیم ... از اچ تی سی!

که همون اچ تی سی امروز پردازندش رو عوض کرد و روی اورد به پردازنده اچ دی دزایر (چون راهی دیگه ای برای ماندن نداشت ) علی رغم اینکه پرفرمنس خوبی هم از پردازنده قبلی میگرفت که البته فعلا کمی لگ داره که باید وقت صرف کنه تا بتونه به خوبی مچ کنه ! ..

ولی شرکتی موفق تره که خودش رو به روز کنه ! به جای افزایش کلاک پردازنده رو قویتر کنه ! تا دست کاربر بیشتر باز باشه و امیدوارتر به اینده !نه اینکه فکر کنه این نهایت قدرت و سرعتی هست که ان 8 میتونه داشته باشه !

این احساس رو یک کاربر هیچ وقت در مورد گالاکسی یا ویو نخواهد داشت ...

گالاکسی رو تا 1.6 گيگاهرتز آورکلاک کردن(قبلا ذکر کرده بودم بصورت تئوری امکان پذیره) ، ته خط هامينگ برد که پایدار هست و نیازی به تامین ولتاژ هم نبوده ! بنچ مارک هم گرفتن : 3196 ! البته با اندروید 2.1

http://www.handheldusers.com/upc/image-B9ED_4CC8A1E6.jpg

http://www.handheldusers.com/upc/image-EDA1_4CC93639.jpg

حالا اون مسئله ای که عرض میکردم یعنی بسته بودن v-sync که باعث میشد در تست ها و gpu .. بیشتر از 56 fps گالاکسی نشون نده و بالاتر نره

اون سنسور رو غیر فعال کردند

http://www.handheldusers.com/upc/image-CA59_4CC93639.jpg

و کاملا اسموچ بوده و مشکل ولتاژ هم نداشته ...

حالا عرضم از سیستم عامل متن باز و اوپن سورس چیست

ببینید کوکرها چه کردند

کرنل سرعتی Froyo | vH1

همینطور که همه میدونیم لگ هایی در گالاکسی وجود داشت ! که بدلیلی پارتیشن بندی گالاکسی بصورت RFS بود که سازگاری با اندروید نداشت و سامسونگ هم از خر شیطون پایین نمیومد و به این فرمت اعتقاد داشت که بارها کوکرها چندین رفع لگ رو (حداقل 6 روش که زیاد استفاده شد از 6 کوکر مختلف تست کردند )

حالا کوکرها چه کردند !

قبلا یک ext 2 مجازی دست میشد ! روی این فرمت RFS .. که باعث میشد لگ از بین بره ولی بعد از چند هفته دوباره لگ تا حدودی مشاهده میشد چون از ریشه این کار انجام نشده بود ...

کوکرها اومدن به کل RFS رو ریشه کن کردند ... که این قدرت باز بودن اندروید و امید به پیشرفت رو نشون میده

لگ هایی که عرضه شده و در حال حاضر به بهترین نحو با قابلیت های مختلف عرضه میشه یکی مصرف باتری بهتر یکی رم بالاتر و ..

* OCLF: /data stays at rfs, but has an ext2 loop device on top of it
* Voodoo: /data is ext4, all others are kept at rfs
* JFS Voodoo: /data is jfs, all others are still rfs
* No-RFS Standard: /data is rfs+ext2, all other partitions are ext4
* No-RFS Advanced: all partitions are ext4
* No-RFS Advanced JFS: all partitions are jfs
* No-RFS Overkill: turns on all options: everything is ext4+ext2 and /data/data is bound to /dbdata
* No-RFS Overkill JFS: turns on all options: everything is jfs+ext2 and /data/data is bound to /dbdata

حالا بریم سر مطالب دیگه !

در کرنل vH1 ، عمل Sharpness Optimization هم که قبلا در روش Voodoo بود انجام ميشه، حالا اين Sharpness Optimization چی هست ؟
در Galaxy S فيلتر Sharpness بسيار پيچيده اي برای خواندن راحت تر متون پياده سازی شده اما اين فيلتر ، تاثير منفی روی حاشيه کاراکترها داره ، Sharpness Optimization اين مشکل رو برطرف ميکنه، عکس بالايی مربوط به قبل از اعمال Optimization و پايينی بعد از اعمال Optimization است

http://www.handheldusers.com/upc/image-A697_4CD5391C.jpg

http://www.handheldusers.com/upc/image-BEBD_4CD5391C.jpg

در مورد صدا

مثلا یک نفر از هدفون یا میکروفن گوشی ناراضیست ! باز برنامه ای کوکرها درست کردند به نام audio boost که تنها با یک کلیک شما میتونید صدا رو به قدری در هدفون زیاد کنید که گوشتان بترکد و همینطور میکروفن که برنامه اش رو به تردید دادم !...

از این قبیل مسائل در اندروید زیاده ..

وقتی گفته میشه سیستم عامل

فقط در سرعت و بازی و کارهای عددی نیست
بازم تایید میشه...با برنامه set cpu و یا cpu speed گالکسی تا 1.6 اورکلاک میشه

انتخاب سیستم عاملی واقعا کارا.......

حالا نظرات ما در مورد سیستم عامل ها همینه....

چه سیستم عاملی نیاز های مارو الان و در ایران پاسخ میده.......

فکر نمیکنم امار و ارقام در مورد مک و اندروید و بادا در مقابل با سیمبیان 1 به 5 باشه در ایران......

یکی از سخنان خیلی جالب که قبلا بیان شده بود توسط رسول عزیز که میگفت حداقل 2000 کتاب به زبان فارسی هست که توسط سیمبیان یا همون جاواهای معمولی اجرا میشه.....

نظر بنده اینه که ما تو ایران چه امکاناتی از گوشی میخواهیم که برامون بر اورده کنه...

سیمبیان حداقل تو ایران جواب داده و این مقاله هم در مورد استفاده شخصی بوده...

ممنون جمال جان....

مقاله واقعا جالبی بود و بنده دیدگاهم عوض شد

موفق باشی

عزیزم یه توضیحی بدید اخه...کدوم یکی از امکانات اندروید رو نمیشه در ایران استفاده کرد؟؟!!
ایفون با اینهمه محدودیت و مسدودیت باز الان بطور کامل و 100% میشه ازش استفاده کرد
باز اگه میگفتید بلک بری در بازار ایران بخاطر محدودیت اپراتور ها قابل استفاده نیس...اره خب.قابل قبول بود.
ولی اندروید با تمام محدودیتها و ... در ایران هم بطور کامل و 100%قابل استفاده هستش

mOr_uSe
06-11-2010, 21:47
دوست عزیز من نگفتم اندروید جواب نمیده گفتم امار 1 به 5 هست یعنی اگر ما هر ایرانیو در نظر بگیریم با یک گوشی اندروید در مقابل 5 نفر از سیمبیان استفاده میکنن....این یعنی اینکه استفاده از سیمبیان در ایران راحتتر از بقیه گوشی هاست و همینطور طرفدار زیادم داره.....نظر شخصی بنده با این توضیح که 3 سال تو ببخش فروش و تعمیرات بودم

pulp_152
06-11-2010, 21:52
تمام این توضیحات رو دادم !>..

تا بگم که وقتی دست کوکرها انقدر در سیستم عامل باز هست تا کوچکترین ضعف ها وگرفتن بالاترین پرفرمنس ها +در نظر گرفتن تنوع و سلیقه ها ... که حتی خود برند ها هم سراغش نمیرن رو پوشش بده ! این به این معنیه که در این سیستم عامل هر غیر ممکنی ممکن میشود ! و به راحتی شما تا 2 یا 3 سال اگر سخت افزار قوی در اختیار داشته باشی راحتی و کوکرها جوری ساپورتت میکنند که اصلا نیازی به برندی نداشته باشید ...

حالا ببینید دست خود گوگل یا سامسونگ یا اچ تی سی و .. چقدر بازه و چه کارها با این سیستم عامل ها میتونن بکنند .. و چقدر سریع میتونه پیشرفت کنه

JABER
06-11-2010, 21:58
ولی چیزی که میدونم اینه که فروش 1 ساله گالاکسی به تنهایی از اندروید مساویست با 1 دهم فروش کل گوشیهای نوکیا در یک سال.

محمد،این را مطمئنی؟؟؟؟؟
رو این حساب ویو هم که یک بیستم نوکیا فروخته
اچ دی7 هم که میفروشه

پس فکر کنم با حرف شما سامسونگ امسال اول بشه:dy::dy:

یک دهم کجا بود؟؟؟؟؟؟؟؟
کل فروش سامسونگ تقریبا نصف فروش نوکیا هست

البته این تاپیک جایی برای مقایسه بین N8 و Wave نیست ولی میشه بگی N8 کجا و Wave کجا رو از چه لحاظ گفتی؟

خداییش من هم میگم ان8 کجا و ویو کجا!!!!
ویو را در حد مقایسه با ان8 هم نمیدونم

و اما نظر من:
2تا تذکر:
1)چرا رفتید سراغ برند و گوشی؟؟؟
2)چرا فقط نوک دماغتون را میبینید؟؟؟؟؟

هیچ کس آینده را نگاه نکرد

در 2-3سال آینده:

در آینده از سهم مکینتاش کم میشه
سیمبیان به رده گوشیهای ضعیف سقوط میکنه
بادا به تاریخ میپیونده
ویندوز 7،دست و پا شکیته کار میکنه تا ورشکست نشه

فقط 2تا سیستم عامل باقی میمونند:
میگو-آندروید

این2 هم فقط و فقط بخاطر اینکه هسته لینوکس دارند
و البته من به میگو خوش بین ترم--چون هسته بسیار قوی ای داره

بنابراین این جدول واقعا الکی پیشبینی کرده بود

حال حاضر:
سیمبیان همه چی داره بجز ایترفیس--فقط بگید چی را نداره
در ورژنهای قبلی نداشت-ولی الان تکمیله

به نظر من امسال و سال آینده فقط برای پیشرفت سیستم عاملهاست
پس سیستم عاملی را بردارید که کار راه انداز باشه

فعلا مکینتاش اول
آندروید دوم
مایمو سوم
سیمبیان چهارم
ویندوز موبایل پنجم
بادا ششم

هستند

Sandroid
06-11-2010, 21:59
مرتضی جان حرف شما درست...حتی شاید امار 1 به 10 هم باشه...
ولی این دلیلش این نیس که امکانات اندروید در ایران قابل استفاده نیس...

دلیلش اینه که...
1:علم مردم کشور ما هنوز اونقدر بالا نرفته که بخوان از موبایل خودشون بجای یه کامپیوتر شخصی استفاده کنن و به همون برنامه ها ی جاوا و سیمبین در حد نهایت 10 مگ راضی ان...
2:خیلی ها حوصله تحقیق راجع به سیستم عامل ها رو ندارن...بهتر بگم...کسی نمیدونه که اندروید چه برتری هایی نسبت به ویندوز و سیمبین و ... داره
حالا تحقیق به کنار...حتی علاقه ای به یادگیری هم بین افراد جامعه نیس...مثلا اگه طرف در ابتدای کار مشکل فارسی سازی رو داره...میگه:اینم شد گوشی؟قربون همون ان96 خودم برم که همه چیش توپ بود...اندروید کلا به درد نمیخوره!!!
3:علاقه ای برای تجربه های جدید وجود نداره...مثلا طرف همیشه از سیمبین استفاده کرده...و حالا که رفته یه گوشی ویندوز موبایل خریده...انتظار داره نرم افزارهای سیمبین رو گوشی ویندوزش نصب کنه...و وقتی موفق نمیشه میاد و میگه ویندوز موبایل اشغاله!!!
یا اینکه همون انتظاراتی که از سیمبین دارن...دوست دارن رو ویندوز موبایل هم تجربه کنن.که خب طبیعتا موفق نمیشن و باز برمیگردن به همون سیمبین
4:بودجه زیر 400...خیلی از افراد حاظر نیستن بیشتر از 400 خرج کنن.
ولی من معتقدم که اگه بودجه افراد برای خرید گوشی بالای 800 بود...هیچوقت سیمبین اینقدر طرفدار نداشت.
بلکه برعکس...مطمئنا ایفون و اندروید و بادا و ویندوز موبایل و وین.فون.7 جزو برترینها بودن و سیمبین باید با جاوا به رقابت میپرداخت

Sandroid
06-11-2010, 22:04
هیچ کس آینده را نگاه نکرد

در 2-3سال آینده:

در آینده از سهم مکینتاش کم میشه
سیمبیان به رده گوشیهای ضعیف سقوط میکنه
بادا به تاریخ میپیونده
ویندوز 7،دست و پا شکیته کار میکنه تا ورشکست نشه

فقط 2تا سیستم عامل باقی میمونند:
میگو-آندروید

این نظر شماست که هیچ منبع علمی و غیر علمی هم براش موجود نیس و صرفا یه حرف کاملا احساسی هستش...

بادا که داره عالی کار میکنه و نسخه 2 این سیستم عامل مطمئنا خیلی حرف برای گفتن خواهد داشت...
وین.فون.7 داره عالی پیش میره و مطمئنا جدیدترین رقیب مک و اندروید هستش
راجع به سیمبین و میگو نظری ندارم....
مک هم همیشه پیشتاز بوده و خواهد بود...فقط و فقط بخاطر ساپرت شدید نرم افزاری که داشته و خواد داشت

pulp_152
06-11-2010, 22:32
محمد،این را مطمئنی؟؟؟؟؟
رو این حساب ویو هم که یک بیستم نوکیا فروخته
اچ دی7 هم که میفروشه

پس فکر کنم با حرف شما سامسونگ امسال اول بشه

هر چی گشتم پستش رو پیدا نکردم ! تو همین سایت هم گذاشته بودن !

ولی خوب اینجوری بود جدیدترین امار

نوکیا 110 میلیون

سامسونگ 71 میلیون

که نوکیا 32 درصد فروش داشته و سامسونگ 21 درصد فکر کنم !

ممکنه هم اشتباه کنم امار 3 ماهه باشه نه 1 یک ساله ...که فکر میکنم امار 3 ماهه درست باشه و اشتباه متوجه شدم.

mOr_uSe
06-11-2010, 22:35
مرتضی جان حرف شما درست...حتی شاید امار 1 به 10 هم باشه...
ولی این دلیلش این نیس که امکانات اندروید در ایران قابل استفاده نیس...

دلیلش اینه که...
1:علم مردم کشور ما هنوز اونقدر بالا نرفته که بخوان از موبایل خودشون بجای یه کامپیوتر شخصی استفاده کنن و به همون برنامه ها ی جاوا و سیمبین در حد نهایت 10 مگ راضی ان...
2:خیلی ها حوصله تحقیق راجع به سیستم عامل ها رو ندارن...بهتر بگم...کسی نمیدونه که اندروید چه برتری هایی نسبت به ویندوز و سیمبین و ... داره
حالا تحقیق به کنار...حتی علاقه ای به یادگیری هم بین افراد جامعه نیس...مثلا اگه طرف در ابتدای کار مشکل فارسی سازی رو داره...میگه:اینم شد گوشی؟قربون همون ان96 خودم برم که همه چیش توپ بود...اندروید کلا به درد نمیخوره!!!
3:علاقه ای برای تجربه های جدید وجود نداره...مثلا طرف همیشه از سیمبین استفاده کرده...و حالا که رفته یه گوشی ویندوز موبایل خریده...انتظار داره نرم افزارهای سیمبین رو گوشی ویندوزش نصب کنه...و وقتی موفق نمیشه میاد و میگه ویندوز موبایل اشغاله!!!
یا اینکه همون انتظاراتی که از سیمبین دارن...دوست دارن رو ویندوز موبایل هم تجربه کنن.که خب طبیعتا موفق نمیشن و باز برمیگردن به همون سیمبین
4:بودجه زیر 400...خیلی از افراد حاظر نیستن بیشتر از 400 خرج کنن.
ولی من معتقدم که اگه بودجه افراد برای خرید گوشی بالای 800 بود...هیچوقت سیمبین اینقدر طرفدار نداشت.
بلکه برعکس...مطمئنا ایفون و اندروید و بادا و ویندوز موبایل و وین.فون.7 جزو برترینها بودن و سیمبین باید با جاوا به رقابت میپرداخت

دقیقا مشکل همینجاست...هیچکس از گوشی خوب با امکانات بالا بدش نمیاد اما هزینه ها بالاست و اکثرا قشر ضعیف مثل خود بنده..

اما اینم بگم که اگه من الان پولشو داشتم بازم سیمبیان میگرفتم...چون نیاز های من یکیو براورده کرده

اما منصفانه نیست که بگی سیمبیان با جاوا باید مقایسه بشه....

mahdyshr
06-11-2010, 23:00
دقیقا مشکل همینجاست...هیچکس از گوشی خوب با امکانات بالا بدش نمیاد اما هزینه ها بالاست و اکثرا قشر ضعیف مثل خود بنده..
فکر نکنید کل دنیا پولشون از پارو بالا می ره و ما می توانند گوشی های گرون گرون رو خریداری کنند
یکی از دلایل موفقیت گوشی های high end اینه که این گوشی ها اکثرا با قرارداد عرضه می شوند(البته گوشی های سطح پایین هم با قرار داد عرضه میشوند ولی این مسئله در سطوح بالای بازار مهم تره) واین عرضه با قرارداد باعث می شه که قیمت اولیه گوشی پایین تر بیاد درسته که در اکثرمواقع قیمت نهایی گوشی با قرارداد گرون تر از گوشی unlock و بدون قرارداد در می آید ولی به خاطر اینکه این پول کمکم به اپراتور داده میشود فشار زیادی به مصرف کننده نمی آید...

wild dragon
06-11-2010, 23:13
علاوه بر اون این پولی که ماهیانه پرداخت میشه شامل مقداری هزینه مکالمه و sms و gprs هم میشه مثل همین طرح های ایرانسل با این تفاوت که اولا تا 2 سال اجبارا باید تو طرح باشی و ثانیا این جور نیست که هزینه ها را کاهش بده بلکه تا یه میزان مصرفی رایگان میشه برات

Milo.Metallboy
07-11-2010, 08:06
بهتره بگیم اولین برند که تونست ! چون این عمل در جاوا هم امکان پذیر بوده و هست !...

ایییین چه حرفیه ؟؟؟؟؟ کدام گوشی جاوا تا حالا این امکانات رو ارائه داده ؟
اگه اینطور بود که دیگه سیستم عامل میخواستیم چکار ؟ با همون جاوا ها کار میکردیم !!!
شما چطور یک گوشی از سامسونگ رو بدلیل اینکه قرار هست در آینده مولتی تسک رو داشته باشه رو از سیستم عاملی که 10 سال پیش مولتی تسک داشته بهتر دونستین ؟؟؟

اصلا بادا سیستم عاملی نیست که بخواد با سیمبین رقابت کنه ؟
شما به من بگو در حال حاظر سیمبین و مشخصا گوشی n8 چه کمبودی در کارایی داره ؟ شما که هی از سی پی یو ایراد میگیری این گوشی کی با این سی پی یو به مشکل بر خورده ؟ در کجا کم آورده ؟ من آسفالت 5 رو روی ویو بازی کردم شبیه به شوخی بود. همش گیر میکرد و با لگ اجرا میشد . دوستانی که دارن بیان بگن من دروغ میگم یا راست میگم ؟ مگه سی پی یو ویو کم هست ؟ چرا نمیتونه 1 بازی رو درست اجرا کنه؟ همون بازی رو روی ان8 ببینین کف میکنین

این گوشی های سیمبین بودن که همیشه نو آور بودن و هر زمان که یک گوشی( های اند )سیمبین بیرون اومده تمام استاندارد بازار رو تغییر داره
طوری که الان هر کی بخواد گوشی بخره با خودش میگه دوربینش چنده ؟ خروجی اچ دی داره ؟ فلش و هارد و usb بهش وصل میشه ؟ فیلم برداری اچ دی داره ؟ فرستنده ی رادیویی داره ؟ جی پی اس داره ؟ و....
تمام گوشی های دیگه از گوشی های سیمبین بعضی از این امکانات رو به گوشی هاشون منتقل کردن و سیمبین تنها چیزی که بدست آورد و قبلا نداشت تاچ اسکرین بود وگر نه همیشه نو آور بوده

این چه منطقی هست که بگید فلان سیستم عامل بهتره چون دست کوکر ها رو بیشتر باز گذاشته !!!!!
مگه خوبیه یک سیستم عامل به کوکر هاشه ؟؟
باید ببینین در حالت معمولی یک سیستم عامل چه کارایی های داره نه اینکه فلان کوکر فلان بلا رو سر؟ اصلا منطقی نیست صحبت های شما
95 درصد مردم اصلا نمیدونن کوک یهنی چی
هک یعنی چی
جلبریک یعنی چی
روت یعنی چی
و هیچوقت هم دنبالش نمیرن

اما در سیمبین نیازی به هک نیست فقط کافیه فایل سر و کی رو در اختیار داشته باشید و تمااااااام

H@DI
07-11-2010, 08:23
به نظر من مهم اینه که سخت افزار با سیستم عامل مچ بشه اگه این اتفاق بیفته همه چیز حله من چند ویدیو از n8 دیدم واقعا با اینکه 680 مگ است ولی خیلی خوب ورون کار میکرد در گالری مکث فوق العاده کمی داشت(البته این بستگی داره چند عکس وویدیو داخلش است) یا همین بازی آسفالت 5 بدون هرگونه مکث وتاخیری خیلی روان اجراش کرد....
به نظر من الان پیش بینی واسه سیستم عاملها سخته چون همشون دارن دوران پیشرفت رو طی میکنند انصافا واسه سیستم عاملهایی مثل بادا ووینفو 7 خیلی زوده قضاوت چون تازه اول راه هستند از کجا معلوم همین بادا 2سال دیگه سیستم عامل اول یا دوم نباشه(البته اگه سامسونگ پشتیبانش رو دوچندان کنه)....
به نظر من باید یه شرایط مساوی باشه تا بشه دربارشون تجزیه وتحلیل کرد....
مثلا الان ios رو به هیچوجه نباید با وینفو7 مقایسه کنیم چون اون یکی حدود 3ساله اومده واین یکی حدود یکی 2ماه.....

هر چی گشتم پستش رو پیدا نکردم ! تو همین سایت هم گذاشته بودن !

ولی خوب اینجوری بود جدیدترین امار

نوکیا 110 میلیون

سامسونگ 71 میلیون

که نوکیا 32 درصد فروش داشته و سامسونگ 21 درصد فکر کنم !

ممکنه هم اشتباه کنم امار 3 ماهه باشه نه 1 یک ساله ...که فکر میکنم امار 3 ماهه درست باشه و اشتباه متوجه شدم.
ایناها محمد رضا این تایپیکه که همون 3ماهه هم درسته...
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=119834

JABER
07-11-2010, 10:55
این نظر شماست که هیچ منبع علمی و غیر علمی هم براش موجود نیس و صرفا یه حرف کاملا احساسی هستش...

بادا که داره عالی کار میکنه و نسخه 2 این سیستم عامل مطمئنا خیلی حرف برای گفتن خواهد داشت...
وین.فون.7 داره عالی پیش میره و مطمئنا جدیدترین رقیب مک و اندروید هستش
راجع به سیمبین و میگو نظری ندارم....
مک هم همیشه پیشتاز بوده و خواهد بود...فقط و فقط بخاطر ساپرت شدید نرم افزاری که داشته و خواد داشت

آقا ساسان،من اول صحبتم گفتم و اما نظر من:

درباره بادا:شما سامسونگ را نمیشناسید---حالا خوب روی سیستم عاملش کار میکنه-ولی بعد ولش میکنه
درضمن خود سامسونگ هم گفته بادا را به عنوان سیستم عامل دوم استفاده میکنه-یعنی جایگزین سیسمبیان
پس خودش هم انتظار پیشرفت چشمگیر نداره

وینوز7:عینا راه مکینتاش سال2007 را پیش گرفته--که چنتا مشکل داره:
اولا 3سال از مکینتاش عقبه
دوما هیچ وقت ساپورتش به گرد پای مک هم نمیرسه

پس در آینده هرکس بخواهد انتخاب کنه،بین مک و ویندوز7،مکینتاش را انتخاب میکنه
و ویندوز محکوم به فناست

بازم میگم:
مکینتاش دیگه زورش داره تموم میشه(البته تا 2سال دیگه بهترینه)

فقط میمونه میگو و آندروید-به 2دلیل:
1)هسته هر2 جای پیشرفت بسیار بسیار زیاد داره
2)پشتبانه هر2 بسیار قویه
(نکته:پشتوانه ویندوز7 هم قویه،ولی به دلیل مشکلات دیگر هرگز به اوج نمیرسه)

Mparvin2
07-11-2010, 10:57
این گوشی های سیمبین بودن که همیشه نو آور بودن و هر زمان که یک گوشی( های اند )سیمبین بیرون اومده تمام استاندارد بازار رو تغییر داره
طوری که الان هر کی بخواد گوشی بخره با خودش میگه دوربینش چنده ؟ خروجی اچ دی داره ؟ فلش و هارد و usb بهش وصل میشه ؟ فیلم برداری اچ دی داره ؟ فرستنده ی رادیویی داره ؟ جی پی اس داره ؟ و....
تمام گوشی های دیگه از گوشی های سیمبین بعضی از این امکانات رو به گوشی هاشون منتقل کردن و سیمبین تنها چیزی که بدست آورد و قبلا نداشت تاچ اسکرین بود وگر نه همیشه نو آور بوده

این چه منطقی هست که بگید فلان سیستم عامل بهتره چون دست کوکر ها رو بیشتر باز گذاشته !!!!!
باید ببینین در حالت معمولی یک سیستم عامل چه کارایی های داره نه اینکه فلان کوکر فلان بلا رو سر؟ اصلا منطقی نیست صحبت های شما
هک یعنی چی
جلبریک یعنی چی
روت یعنی چی
و هیچوقت هم دنبالش نمیرن

اما در سیمبین نیازی به هک نیست فقط کافیه فایل سر و کی رو در اختیار داشته باشید و تمااااااام

ببخشید مگه سیمبین گوشی های اند هم داشته؟!!
اگه گوشی های اند به داشتن دوربین 12 یا خروجی hdmi هستش پس نه آیفون 4 نه گالکسی اس و نه هیچ گوشیه دیگه ای های اند نیستش فقط N8 های انده!!!
ولی زمانه ما به گوشی که سی پی یو و رم .... بالا داشت میگفتن های اند حالا شاید عوض شده من نمیدونم

من گمان میکنم اونی که نمیدونه کوک چیه روت چیه جیلبرک چیه هیچ وقت پول زیادی برای گوشی نمیده گرچه هستند یه سریهایی که خوب یا بد بودن موبایل رو فقط از مگاپیکسل دوربین تشخیص میدن بعد یه سوال دیگه شما cer و key را هم گرفتید بعدش باید چی کار کنید؟
والا باز هم زمان ما تا گوشی سیمبین هک نمیشد نمیزاشت روش برنامه بریزیم و ارور ساین میداد حالا بازم شاید عوض شده

Mparvin2
07-11-2010, 11:20
آقا ساسان،من اول صحبتم گفتم و اما نظر من:

درباره بادا:شما سامسونگ را نمیشناسید---حالا خوب روی سیستم عاملش کار میکنه-ولی بعد ولش میکنه
درضمن خود سامسونگ هم گفته بادا را به عنوان سیستم عامل دوم استفاده میکنه-یعنی جایگزین سیسمبیان

وینوز7:عینا راه مکینتاش سال2007 را پیش گرفته--که چنتا مشکل داره:
اولا 3سال از مکینتاش عقبه
دوما هیچ وقت ساپورتش به گرد پای مک هم نمیرسه

پس در آینده هرکس بخواهد انتخاب کنه،بین مک و ویندوز7،مکینتاش را انتخاب میکنه
و ویندوز محکوم به فناست

بازم میگم:
مکینتاش دیگه زورش داره تموم میشه(البته تا 2سال دیگه بهترینه)

فقط میمونه میگو و آندروید-به 2دلیل:
1)هسته هر2 جای پیشرفت بسیار بسیار زیاد داره
2)پشتبانه هر2 بسیار قویه
(نکته:پشتوانه ویندوز7 هم قویه،ولی به دلیل مشکلات دیگر هرگز به اوج نمیرسه)

ببخشید مکنتاش چرا داره زورش تموم میشه؟
رو چه حسابی این حرف رومیزنید؟
شما از کجا میدونی پشتیبانه میگو قویه مگه ماله نوکیا نیست اگه قوی بود که الان سیمبین باید رو هوا باشه نه اینکه روز به روز از تعداد کاربراش کم بشه
بابا وقتی آندروید براش برنامه بیاد برای iOS هم میاد این طوری نیست که برای آندروید میاد برای iOS نمیاد در ضمن خود عمو استیو گفت ما سال 2007 داشتیم رو آیفون 4 کار میکردیم پس گذاشته به فصلش بده
به نظرم درست نیست فعلا راجع به چیزی که نیومده و هنوز نه به داره نه به باره حرف زد

JABER
07-11-2010, 11:33
ببخشید مگه سیمبین گوشی های اند هم داشته؟!!
اگه گوشی های اند به داشتن دوربین 12 یا خروجی hdmi هستش پس نه آیفون 4 نه گالکسی اس و نه هیچ گوشیه دیگه ای های اند نیستش فقط n8 های انده!!!
ولی زمانه ما به گوشی که سی پی یو و رم .... بالا داشت میگفتن های اند حالا شاید عوض شده من نمیدونم

من گمان میکنم اونی که نمیدونه کوک چیه روت چیه جیلبرک چیه هیچ وقت پول زیادی برای گوشی نمیده گرچه هستند یه سریهایی که خوب یا بد بودن موبایل رو فقط از مگاپیکسل دوربین تشخیص میدن بعد یه سوال دیگه شما cer و key را هم گرفتید بعدش باید چی کار کنید؟
والا باز هم زمان ما تا گوشی سیمبین هک نمیشد نمیزاشت روش برنامه بریزیم و ارور ساین میداد حالا بازم شاید عوض شده

من هم تا یادم میاد به سی پی یو و رم بالا نمیگند های اند

گوشی باید همه فن حریف باشه
گوشیهای های اند سابق:
ان95 هم های اند بوده
آیفون هست
گالکسی هست
ان8 هم هست

بابا وقتی آندروید براش برنامه بیاد برای ios هم میاد این طوری نیست که برای آندروید میاد برای ios نمیاد در ضمن خود عمو استیو گفت ما سال 2007 داشتیم رو آیفون 4 کار میکردیم پس گذاشته به فصلش بده
به نظرم درست نیست فعلا راجع به چیزی که نیومده و هنوز نه به داره نه به باره حرف زد

این را خداییش راست میگید
تا نیومده نباید درباره چیزی صحبت کرد

درضمن من میدونم هر نرم افزار برای آندروید بیاد،برای مک جند برابرش میاد
ولی حرف من اینه:
کل پیشرفت مک به نرم افزار قوی اش بود
ولی وقتی نرم افزارهای آنروید به پای مکینتاش برسه،فکر کنم دیگه مک رو به نزول بره

A.M.2
07-11-2010, 11:56

میگو هم خوبه ولی زیاد تو دل برو نیست ...
این که میگم تو دل برو خیلی مهمه
من وقتی برای اولین با سیستم عامل آندرید کار کردم واقعاً لذت بردم ... فوق العاده بود ...
ولی همین یک هفته پیش یه n900 گرفتم تو دستم و یه دو ساعتی باهاش کار کردم اصلاً ازش خوشم نیومد ... به نظرم سیمبین بهتر از میگو هست ...
با اپل هم یه 2 روزی کار کردم ولی به اندازه اندروید برای من لذت بخش نبوده ...
با I8000 هم کار کردم سیستم عاملش بدک نبود ... به نظرم مسلماً وین 7 بهتره ...
متأسفانه تا بحال با بادا کار نکردم ... نمی دونم چطوری هست ؟! خوبه یا بد ؟!

Mparvin2
07-11-2010, 11:58
بله درسته ولی آندروید همینی هم که داره بیشترش پورت شده از آیفونه
پس برای چی اپل داره اجازه میده که یه سری از چیزهایی که نمیزاشت تو app store باشه رو قرار میده مثله skyfire که برای پشتیبانی فلش تو نت هستش که خیلی هم دانلود داشته
پس میبینی که اپل اگه یه سرس از محدودیت هارو برداره که داره یواش یواش این کارو میکنه
آندروید هنوز خیلی راه داره تا به iOS برسه

AmirSAMSUNG
07-11-2010, 13:08
من آسفالت 5 رو روی ویو بازی کردم شبیه به شوخی بود. همش گیر میکرد و با لگ اجرا میشد

ولی همچین چیزی غیر ممکنه من چندین فیلم از اجرای این بازی روی ویو دیدم چندتاشم تو کامپیوترم دارم اگه لازم شد کات میکنم اپلود میکنم تو سایت. از دوستانی که ویو هم دارن همچین چیزی نشنیدم.

persianboy_i
07-11-2010, 13:43
اگه اینطور بود که دیگه سیستم عامل میخواستیم چکار ؟ با همون جاوا ها کار میکردیم !!!
شما چطور یک گوشی از سامسونگ رو بدلیل اینکه قرار هست در آینده مولتی تسک رو داشته باشه رو از سیستم عاملی که 10 سال پیش مولتی تسک داشته بهتر دونستین ؟؟؟

شما به من بگو در حال حاظر سیمبین و مشخصا گوشی n8 چه کمبودی در کارایی داره ؟ شما که هی از سی پی یو ایراد میگیری این گوشی کی با این سی پی یو به مشکل بر خورده ؟ در کجا کم آورده ؟ من آسفالت 5 رو روی ویو بازی کردم شبیه به شوخی بود. همش گیر میکرد و با لگ اجرا میشد . دوستانی که دارن بیان بگن من دروغ میگم یا راست میگم ؟ مگه سی پی یو ویو کم هست ؟ چرا نمیتونه 1 بازی رو درست اجرا کنه؟ همون بازی رو روی ان8 ببینین کف میکنین

هک یعنی چی
جلبریک یعنی چی
روت یعنی چی
و هیچوقت هم دنبالش نمیرن

خوب من ويو دارم ببينيد بريم سراغ اسفالت روي آندرويد و بادا
اولا اينكه روي desire اسفالت اينقدر داغونه كه اصلا نميشه بازي كرد در صورتي كه روي بادا بسيار عالي و قابل بازي هست(به استثناي galaxy s كه همه ميدونن مثل ويو چه سخت افزار عالي داره) و اينكه اين بازي روي بادا بسيار بهتر از خيلي از آندرويدي ها اجرا ميشه
اگه بخوايد با آيفون مقايسه كنيد بازم 3gs حرفي واسه گفتن نداره چون اين بازيو روي 480*340 اجرا ميكنه در صورتي كه ويو 800*480 هستش .ولي خوب آيفون 4 شاخيه واسه خودش .
ولي بريم سراغ سيمبين
اين بازي روي سيمبين 360*640 اجرا ميشه تازه اونم فريم ريت پايين پس خواهشا با ويو مقايسه نكنيد ويو 3 برابر n8 قدرت پردازش گرافيك داره . من سيمبين هم زياد داشتم ولي نميدونم چرا به شدت خسته كننده ميشه ولي خوب وقتي با ويو كار ميكني واقعا ميبيني كه پتانسيل بالايي داره
اگرم بريد به samsungapps ميبينيد كه حداقل هفته اي 200 تا برنامه و بازي واسش مياد و اين تازه براي شروع كار هستش

Milo.Metallboy
07-11-2010, 13:55
اين بازي روي سيمبين 360*640 اجرا ميشه تازه اونم فريم ريت پايين پس خواهشا با ويو مقايسه نكنيد ويو 3 برابر n8 قدرت پردازش گرافيك داره

آخه تا کی میخواین پایبند تعصبات خودتون باشید ؟؟؟
اگه صحبتی میکنین باید مستند باشه درسته یا نه ؟
شما گفتین ویو 3 برابر ان8 قدرت پردازنده ی گرافیکی داره که این حرفتون خیلی ...

دوست عزیز چیپست گرافیکی ای که در ان8 بکار برده شده شبیه به هیولا میمونه
در تست های معتبر و بنچمارک های معتبر مجموع امتیاز سی پی یو و جی پی یو در ان8 حتی آیفون 4 رو پشت سر گذاشته اونوقت شما با ویو مقایسش میکنین

بنده شخصا آسفالت5 رو روی ویو بازی کردم و خیلی بد اجرا شد. دوستان منطقی و غیر متعصبی که ویو دارن لطفا بیان بگن که من راست میگم یا دروغ ؟

اگرم بريد به samsungapps ميبينيد كه حداقل هفته اي 200 تا برنامه و بازي واسش مياد و اين تازه براي شروع كار هستش
اصلا شما بگو روزی 100000000 تا برنامه واسش میاد وقتی برنامه های درپیت زیاد باشه که دلیل بر برتری نیست ! شما بگو کدوم برنامه وجود داره در بادا که مشابهش در سیمبین نیست ؟؟؟؟ سوال سختی نیست که درسته ؟ لطفا فقط جواب همین سوال ساده رو بدید

ببینید دوستان این تصور درستی نیست که بگین سیمبین از نظر برنامه کمبود داره
مشکل سیمبین این بوده که مارکت درست و حسابی نداشته و برنامه هاش بسیار پراکنده هستند
اگه برنامه های سیمبین رو در یک مارکت منظم قرار بدین میدونین چند هزار تا برنامه داره ؟

wild dragon
07-11-2010, 14:06
از کجا میگی قدرت پردازش گرافیک ویو 3 برابر n8 هست؟ لطفا روی سلیقه صحبت نکنید
من آسفالت را هم روی n8 بازی کردم هم روی ویو
روی n8 به نظرم روون تر اومد. وقتی خودم n8 خریدم میذارم همزمان کنار هم تا ببینم کدوم بهتره
ولی خیلی مسخرست که قدرت اجرای یه بازی را از روی رزولوشن مقایسه میکنین

ضمنا برا یه کاربر ایرانی عموما بازی ها و برنامه هایی مهمه که نخواد بابتش پول بده (اکثرا اینجورین) خوب بازیهای پولی سیمبین3 همگی بدون نیاز به هک گوشی رو n8 قابل اجران
پس برا کسی که بازی براش مهمه و نمی خواد پول برا بازی بده n8 و سیمبین3 کاملا گزینه بهتریه (البته این دلیل برتری سیمبین3 نیست. این دلیل مناسب بودن سیمبین3 برا افرادیه که نمیخوان پول بازی بدن)

این که اپل مجبور شده محدودیت ها را کم کنه نشون از شدید شدن رقابت سیستم عامل هاست ولی فراموش نکنین که با حذف محدودیت ها سرعت سیستم عامل مک کاهش پیدا میکنه

persianboy_i
07-11-2010, 14:42
آخه تا کی میخواین پایبند تعصبات خودتون باشید ؟؟؟

ببين دوستاني مثل pulp اگه بيان تاييد ميكنن كه broadcom bcm2727 سي ميليون مثلث در ثانيه قدرت پردازش گرافيكي داره در صورتي كه روي ويو powervr sgx 540 هستش كه به تنهايي بيست و دو ميليون در ثانيه قدرت داره كه به همراه هامينگبرد به نود ميليون بر ثانيه ميرسه.

در تست های معتبر و بنچمارک های معتبر مجموع امتیاز سی پی یو و جی پی یو در ان8 حتی آیفون 4 رو پشت سر گذاشته اونوقت شما با ویو مقایسش میکنین
اين بنچمارك كه ميگي مال سايت gl benchmark هستش ديگه اين سايت opengl es 1 رو مقايسه ميكنه در صورتي كه بازي هاي جديد اكثرا open gl es 2 هستن و يه مورد ديگه اينكه ويو و galaxy رزولوشن صفحه بالاتري دارن كه روي نتيجه تاثير ميزاره
مثلا من يه كليپ از اجراي raging thunder 2 روي n8 در يوتيوب ديدم كه جزييات گرافيكي پايين تري از ورژن آندرويدي داشت .
اين بازي از opengl es 2 پشتيباني ميكنه.

بنده شخصا آسفالت5 رو روی ویو بازی کردم و خیلی بد اجرا شد. دوستان منطقی و غیر متعصبی که ویو دارن لطفا بیان بگن که من راست میگم یا دروغ ؟
والا من كه به شدت از لگ بدم مياد راحت بازي كردم حالا بقيه دوستان ويو دار نظر بدن .

اصلا شما بگو روزی 100000000 تا برنامه واسش میاد وقتی برنامه های درپیت زیاد باشه که دلیل بر برتری نیست ! شما بگو کدوم برنامه وجود داره در بادا که مشابهش در سیمبین نیست ؟؟؟؟ سوال سختی نیست که درسته ؟ لطفا فقط جواب همین سوال ساده رو بدید
قرار نيست همه كارايي داشته باشه تو ماركت هاي آندرويد و آيفون برنامه درپيت زياده .
من 4 تا گوشي سيمبين داشتم .سيمبين هم برنامه درپيت زياد داره.

pulp_152
07-11-2010, 15:02

سال پیش جت s8000 همین امکانات 8910 رو ارائه میداد!

فقط فیلمبرداری اچ دی نداشت اون هم نه بدلیل جاوا بودن بدلیل پردازنده ضعیفتر بود ! ... که هیچ وقت هیچ برندی پردازنده omap به اون قوی در سال پیش رو طبیعتا روی جاوا نخواهد گذاشت ! ...

سیستم عامل واسه اینه که اگر گوشیت مشکلی داشت بتونی با کمک کوکرها ارتقا بدی .. اگر از جاییش خوشت نیومد بتونی شخصی سازیش کنی ... سیستم عامل یعنی پرفرمنس بهتر گرفتن ... باز هم سیستم عامل رو معنی کنم ؟! سیستم عامل هیچ ربطی به دوربین و فیلمبرداری و امکانات مولتی مدیایی نداره ! ... روی موتور جاوا هم میشه امکانات رو ارائه داد

! b7300 گوشی 200 هزاری ... ویندوز موبایل به روانی اسفالت 5 رو ساپورت میکرد سال پیش ! بعد ویو که 20 برابر اون قدرت گرافیکی و چندین برابر تو پردازنده سریعتره کم میاره! یا ویو که باهاش کار کردی چینی بوده .. یا اینکه ویو نبوده .. اولین فیلمی که از مقایسه ویو اومد در کنار 3gs بود که روونتر از 3gs اجرا میشد

در صحبتهای بعد و پست های بعدی بیشتر توضیح میدم.

شما دوست داری اینجوری قلمداد کنی .. مشکلی نیست .. ولی عقیده بنده اینه که امکانات مولتی مدیایی ربط به برند داره نه سیستم عامل.

منطق اینه !

خوبی یک سیستم عامل به اینه که کوکرها دسترسی به جای نداشته باشند و نتونن اشکالاتش رو رفع کنند ! .. مثلا سال پیش منش تلفنی 8910 بسته بود ... و هیچ کوکری هم نتونست اون رو باز کنه !

این خوبه؟

این خیلی خوبه که بعد دو سال کار کردن نوکیا روی سیمبین , ui هنوز همون شکلیه ! .. بخاطر اینکه انعطافش کمه ..

اگر همه اینها خوبه .. اونهایی که من گفتم بده ! اگر اونها خوبه اینها بده ...

حالا منطق شما چی میگه ؟

کدوم خوبه کدوم بده ؟

یکی از دلایل بهتر بودن یک سیستم عامل بیشتر بودن کوکرهاشه ...

ولی منظور من این نبود که چون کوکر بیشتر داره پس بهتره

منظورم این بود که دسترسی و برنامه نویسی این سیستم عامل راحت تره .. بنابراین ظرفیت ارتقا پیدا کردنش بیشتره ...

هک یعنی چی
جلبریک یعنی چی
روت یعنی چی
و هیچوقت هم دنبالش نمیرن

مردم ندونند ! ما اینجا داریم در مورد اینده ! و سیستم عامل صحبت میکنیم .. 95 درصد مردم هم شاید ندونن سیمبین یعنی چی ! ولی وقتی با سیمبین کار میکنند میگن نوکیا خوبه ! وقتی با بادا کار میکنند میگن سامسونگ خوبه .. وقتی با جاوا کار میکنند میگن سامسونگ اینجوری بود اذیت کرد !...

مثل این میمونه که شما ندونی خودرو موتورش 3000 هستش یا 2000 ... ولی وقتی میشینی پشتش میبینی قدرتش زیاده لذت داره ... بنابراین به سمتش کشیده میشی ! ...

! این مسئله در همه سیستم عاملها وجود داره ! حتی جاوا ! ..اگر کلید رو پیدا کنی دیگه نیازی به روت و جیلبرک و هک و .. نیست !

wild dragon
07-11-2010, 15:04
قرار نیست برنامه های درپیت مقایسه بشن قراره برنامه های کاربردی و بازی ها و برنامه های fun مقایسه بشن
من برنامه ای توی مارکت بادا ندیدم که مشابهش برا سیمبین نباشه

من خودم هم با ویو و هم با n8 آسفالت را بازی کردم و تو n8 بهتر اجرا شده

wild dragon
07-11-2010, 15:14
ui سیمبین با spb به شکل بسیار جذابی درمیاد برا اونایی که اینترفیس براشون مهمه

فعلا یه تیم قوی از کوکرها (hyper x) پشت سیمبین3 هست که هنوز هیچی نشده کارهای بسیار مهمی برا این گوشی انجام دادن. همین یه تیم خیال منو از بابت خیلی چیزا راحت میکنه

persianboy_i
07-11-2010, 15:22
من خودم هم با ویو و هم با n8 آسفالت را بازی کردم و تو n8 بهتر اجرا شده

هر كي ميگه آسفالت روي n8 بهتر اجرا ميشه اينو ببينه و خجالت بكشه
http://www.........com/watch?v=9TVVb1HwSvs

pulp_152
07-11-2010, 15:34

عزیز اصلا چنین چیزی نیست ! اولا سامسونگ به تنهایی سال پیش 370 میلیون یورو برای بادا هزینه کرد ! ...

اگر نوکیا 10 میلیون داده براش بازی بسازن اونم برای کل مجموعه N ..

سال پیش فقط برای امنیا 8000 که نه سیستم عامل خودش بود و نه چیزی 2.700 جایزه داد که این یکی از مسابقاتش هست
http://www.1800pocketpc.com/blog/wp-content/uploads/2009/12/sac_Eng.png

http://www.1800pocketpc.com/2009/12/25/samsung-application-store-development-challenge-winners-announced.html

دوباره برای بادا در بدو ورود سال پیش 2.700 دیگه جایزه گذاشت

http://c1606362.cdn.cloudfiles.rackspacecloud.com/Samsung-Bada-Developers-Challenge.jpg

the Samsung bada Champion ”
“ 300,000

7 First Place prizes of $100,000 each

8 Second Place prizes of $60,000 each

8 Third Place prizes of $40,000 each

10
Special winner prizes (awarded to developers of small and highly optimized applications) of $30,000 each
56 prizes of $8,000 each

نحوه اجرای بازی اسفالت 5

http://www.blogdemoviles.com.ar/wp-content/uploads/2010/02/juego-samsung-wave.jpg

http://img.xatakamovil.com/2010/02/gameloft01.jpg

http://www.xatakamovil.com/aplicaciones/bada-ya-tiene-juegos-probando-asphalt-5-en-el-samsung-wave

http://www.........com/watch?v=myliFc36KW4

پخش فرمت دایویکس اچ دی ...

http://www.........com/watch?v=3BGIBp3wYAE

سایت divx لیستی از گوشیهایی که میتونند دایویکس اچ دی استاندارد رو پخش کنند نوشته

http://www.tehranpic.net/images/0pbwyy1soyf7dgkbhog.jpg

http://www.divx.com/en/electronics/categories/mobile-phones

برای دیدن بقیه لیست هم برید نگاه کنید

خود سامسونگ نگفته بادا به عنوان سیستم عامل دوم استفاده میشه !

گفته فعلا روی اندروید بیشتر گوشی میدم ... همین !... این دلیلی میشه که سیستم عامل خودشو ول کنه !؟

در ضمن هسته بادا هم لینوکسه! و به قول مسئولان ea یا game loft .. بادا یکی از بهترین سیستم عاملها برای بازی سازیست .

pulp_152
07-11-2010, 16:02
اخه تا کی میخواین پایبند تعصبات خودتون باشید ؟؟؟

عزیز جان قدرت گرافیکی ویو

http://www.gearlog.com/images/IMG_1452.JPG

قدرت گرافیکی ان 8 هم همه میدونند که 32 میلیون هست ! ...

حالا 3 برابر میشه یا نه ؟

بحث پردازنده هم بیخیال ..

درپیت !؟

Modern Combat: Sandstorm

http://samsung.hdblog.it/wp-content/uploads/2010/05/Modern-Combat-Sandstorm-samsung-bada.jpg

Dark Shrine

http://img.samsungapps.com/product/2010/0524/000000010996/IconImage_20100524070822338_NEW_WEB_SHOT2_HALF.png
http://www.appshouter.com/wp-content/uploads/2010/03/DS2.jpg

Hero of Sparta

http://img.samsungapps.com/product/2010/0702/000000019943/IconImage_20100702113742350_NEW_WEB_SHOT2_HALF.png

NFS Shift

http://samsung.hdblog.it/wp-content/uploads/2010/06/Need-For-Speed-Shift-Samsugn-wave-bada.jpg

اسفالت 5

http://chip.co.id/articles/news/files/2010/07/CHIP_Online_1862_Bada_Developer_Day.JPG

http://wis.wcg.com/dext/2010/F260A3F3-9080-4CEB-A97D-45302D313A99.jpg

بازی زیبای 3بعدی Dungeon Hunter

http://samsung.hdblog.it/wp-content/uploads/2010/07/Dungeon-Hunter-samsung-Wave-s8500.jpg

Hockey Nations 2010
http://samsung.hdblog.it/wp-content/uploads/2010/07/Hockey-Nations-2010-Samsung-S8500.jpg

Evolution Ferrari GT

http://samsung.hdblog.it/wp-content/uploads/2010/07/Ferrari-GT-Evolution.jpg

opera mini

http://samsung.hdblog.it/wp-content/uploads/2010/06/Samsung-Wave-s8500-opera-mini-237x495.jpg

Real Football 2010

http://samsung.hdblog.it/wp-content/uploads/2010/05/real-fottball-2010-samsungbada.jpg

Let's Golf

http://samsung.hdblog.it/wp-content/uploads/2010/06/Samsung-Wave-lets-Golf-giochi.jpg

MyMirror

http://img.samsungapps.com/product/2010/0611/000000016422/IconImage_20100611112026588_NEW_WEB_SHOT1_HALF.png

TV QWERTY Remote Control Application

برنامه ای برای کنترل تلویزیون از طریق WIFI

http://img.samsungapps.com/product/2010/0525/000000014192/IconImage_20100525064257973_NEW_WEB_SHOT1_HALF.png

http://img.samsungapps.com/product/2010/0525/000000014192/IconImage_20100525064257973_NEW_WEB_SHOT2_HALF.png

دیکشنری انگلیسی به انگلیسی

http://img.samsungapps.com/product/2010/0530/000000014703/IconImage_20100530020605038_NEW_WEB_SHOT1_HALF.png

وضع اب و هوا

http://img.samsungapps.com/product/2010/0715/000000021631/IconImage_20100715152201688_NEW_WEB_SHOT3_HALF.png

برنامه ای برای کوک کردن گیتار
http://img.samsungapps.com/product/2010/0505/000000011367/IconImage_20100505050818270_NEW_WEB_SHOT1_HALF.png

ویکی پدیا برای بادا

http://img.samsungapps.com/product/2010/0705/000000020038/IconImage_20100705143658140_NEW_WEB_SHOT3_HALF.png

Anti-Mosquito
دور کننده پشه

James Cameron's Avatar

http://img.samsungapps.com/product/2010/0708/000000020714/IconImage_20100708133357352_NEW_WEB_SHOT1_HALF.png

http://img.samsungapps.com/product/2010/0708/000000020714/IconImage_20100708133357352_NEW_WEB_SHOT2_HALF.png

N.O.V.A. - Near Orbit Vanguard Alliance

http://img.samsungapps.com/product/2010/0618/000000017928/IconImage_20100618152741092_NEW_WEB_SHOT2_HALF.png

ادامه دارد

pulp_152
07-11-2010, 16:06
Kroll

http://img.samsungapps.com/product/2010/0601/000000015087/IconImage_20100601082843974_NEW_WEB_SHOT1_HALF.png

http://img.samsungapps.com/product/2010/0601/000000015087/IconImage_20100601082843974_NEW_WEB_SHOT3_HALF.png

GT Racing: Motor Academy

http://img.samsungapps.com/product/2010/0705/000000020020/IconImage_20100705095924602_NEW_WEB_SHOT4_HALF.png

NDrive
310 مگابایت

http://img.samsungapps.com/product/2010/0716/000000021797/IconImage_20100716172324830_NEW_WEB_SHOT1_HALF.png

Tom Clancy`s H.A.W.X

http://img.samsungapps.com/product/2010/0423/000000010793/IconImage_20100423144342104_NEW_WEB_SHOT3_HALF.png

The Settlers HD

http://img.samsungapps.com/product/2010/0728/000000023505/IconImage_20100728182336888_NEW_WEB_SHOT1_HALF.png

Blades of Fury HD

http://img.samsungapps.com/product/2010/0804/000000024196/IconImage_20100804133329475_NEW_WEB_SHOT1_HALF.png

Backbreaker Football

http://img.samsungapps.com/product/2010/0720/000000018795/IconImage_20100720111549416_NEW_WEB_SHOT2_HALF.png

Assassin's Creed Altair's Chronicles HD

http://img.samsungapps.com/product/2010/0811/000000024753/IconImage_20100811083512580_NEW_WEB_SHOT4_HALF.png

http://img.samsungapps.com/product/2010/0811/000000024753/IconImage_20100811083512580_NEW_WEB_SHOT1_HALF.png

برنامه Picsel Smart Office یک برنامه حرفه ای برای نمایش و ویرایش فایلهای Office و PDF

http://img.samsungapps.com/product/2010/0811/000000024779/IconImage_20100811114958740_NEW_WEB_SHOT2_HALF.png

Bruce Lee Dragon Warrior

http://img.samsungapps.com/product/2010/0529/000000014698/IconImage_20100529215723668_NEW_WEB_SHOT1_HALF.png

Earthworm Jim HD

http://img.samsungapps.com/product/2010/0816/000000025355/IconImage_20100816131323168_NEW_WEB_SHOT1_HALF.png

نرم افزار ساخت تم برای بادا

http://innovator.samsungmobile.com/images/newsletter/event/mail_2010_10_12_01.jpg

بسه؟

dark ghost
07-11-2010, 16:22
یکی هم بره قسمت سیمبین^3 شات برنامه های اونو بیاره کپی پیست کنه
تار بار فنی تاپیک بره بالاتر !:bp:

این چه معیار مقایسه است که با اسکرین شات برتری رو میخواید ثابت کنید؟؟
80% بازی های بالا
برای همه پلت فرم ها(آندو سیمبین ای او اس) موجوده چون سازندشون یکیه و برای همه سیستم عامل ها پورت کرده

یه موضوع در مورد بادا یادم رفت بگم
کسی ویو رو بخاطر بادا نمیخره(حداقل 95% خریداران!!)
ویو رو بخاطر سخت افزار و قیمتش میخرن
که البته بادا نصبه روش !
ولی همه آیفون رو بخاطر سیستم عاملش میخرن

حالا مقایسه فروش آیفون و ویو (ویا هرگوشی دیگه ای)و ربط دادن اون ها به مقبولیت سیستم عامل منطقیه ؟؟

Ceramic
07-11-2010, 16:26
دیگه دوران گوشیهایی مث ان95 و ... تموم شده

بسیار متاسفم که یک تاپیک " واقع بینانه " و ساده در باره ی این موضوع باید حتما به رکوردها و موضوع شکافتن اتم با نکسوس یا گلکسی کشیده شود ! بعضی دوستان اصلا توجه نمی کنند که در این جا کسی توانایی های آیفون یا گلکسی یا وینفون 7 را زیر سئوال نبرده است . موضوع خیلی ساده تر از این حرف هاست :

1. برای من ، شما یا هر کس دیگر ، بخشی از پولی که بابت گوشی می پردازیم ، بهای سیستم عامل آن است . دقیقا به همین دلیل ، بین دو گوشی تقریبا بکسان که یکی اش جاواست ، و دیگری دارای سیستم عامل ، آن یکی که جاواست ارزان تر است . بنابراین خریدار باید به این نکته توجه کند که برای چه چیزی ؟ و چقدر پول می پردازد . آیا او واقعا به تماشای یک فیلم دوساعته در یک اسکرین 3.5 اینچی نیاز دارد ؟ و آیا او اصلا این کار را هیچوقت انجام خواهد داد ؟ آیا اصلا تماشای یک فیلم سینمایی روی چنین صفحه ی کوچکی کار خنده داری نیست ؟ چون به هر حال ، خریدار پول آن سی پی یو و رم و رام لازم برای چنین کاری را خواهد پرداخت .

2. خیلی از امکانات گوشی های جدید ، یا سیستم های عامل شان ، روی کاغذ دهن پر کن و خیره کننده است ، اما وقتی نوبت به عمل می رسد ، یا غیر قابل استفاده ، یا در حد فان و شوخی است . به عنوان مثال ، ممکن است خواندن یکی دو پاراگراف روی صفحه ی 3.5 یا 4.0 اینچی آزار دهنده نباشد ، اما بی شک چنین اندازه ای به درد خواندن کتاب ( یا حتی مقاله های طولانی ) نمی خورد . اگر چنین اندازه ای برای این کار مناسب بود ، گجت هایی مانند آیپد ، گلکسی تب ، ایبوک ریدرها یا دهها دیوایس دیگر تولید نمی شد ( این در حالی است که صدها مقاله و نوشته های پرهیاهوی مختلف در باره ی قابلیت pinch to zoom که عمدتا در محیط های متنی و اینترنت مصرف دارد نوشته شد و خریداران بابت این قابلیت بهای اضافی یامفتی را به کمپانی ها پرداختند و می پردازند )

3. این سخن که دوران گوشی ای مانند N95 گذشته است ، تنها یک گزافه گویی است . بسیارند افرادی که اصلا دوست ندارند با گوشی تاچ اسکرین کار کنند ( تا به حال با یک گوشی تاچ در حال رانندگی شماره ی کسی را گرفته اید ؟ ) و دائم روی آن را بمالند !!!! گوشی N95 هم دستگاه بسیار خوبی است که انواع ارتباطات را پشتیبانی می کند و اسکرین آن هم اندازه ی بسیار خوب دارد ( 2.8 اینچی )و اگر کسی ( استثنائا ) عادت کرده که فیلم های سینمایی واید اسکرین را روی موبایل خود تماشا کند ! ، این دیگر مشکل اوست که باید به دنبال دستگاه مناسبی برای نوع کاربری خودش باشد .

pulp_152
07-11-2010, 16:39
من نخواستم برتری بادا رو با نشان دادن شات هاش نشون بدم !... بلکه خواستم نشون بدم که 95 درصد برنامه هاش خوب و کاربردی و پر گرافیک هستن و درپیت هم وجود نداره !

به عقیده من که هم مارکت اندروید و مک رو دیدم و هم بادا .. فعلا مارکت بادا از لحاظ کیفیت بهترینه ! ولی از لحاظ کمیت پایینه ! .. از لحاظ نظم هم در حد مارکت مک هست ... با اینکه اوپن سورس هست (البته این موضوع باید با امدن گوشیهایی بیشتر باشه )

خیلی از بازیهایی که ارائه دادم نمونه مشابهی در سیمبین 3 نداره ... و خیلی از بازیهای و نرم افزارهای دیگری هم هست که برای سیمبین 3 نمونه مشابهی نداره .. بیشتر از 50% ...

توجه داشته باشید ..که سیمبین 3 از لحاظ نرم افزاری زیر سوال نیست ! بلکه از لحاظ انعطاف پذیری زیر سوال است ! و اگر مقایسه ای به میون امد از این لحاظ چون گفته شد بادا ضعیفه و برای اثبات این قضیه که بادا ضعیف نیست نشان دادن چند شات امری بدیهی و طبیعیست ...

هر چند که از لحاظ گرافیکی بادا بسیار جلوتر از سیمبین 3 هست .

JABER
07-11-2010, 16:44
اين بازي روي سيمبين 360*640 اجرا ميشه تازه اونم فريم ريت پايين پس خواهشا با ويو مقايسه نكنيد ويو 3 برابر n8 قدرت پردازش گرافيك داره

ببين دوستاني مثل pulp اگه بيان تاييد ميكنن كه broadcom bcm2727 سي ميليون مثلث در ثانيه قدرت پردازش گرافيكي داره در صورتي كه روي ويو powervr sgx 540 هستش كه به تنهايي بيست و دو ميليون در ثانيه قدرت داره كه به همراه هامينگبرد به نود ميليون بر ثانيه ميرسه.

تا اینها را شنیدم،از تعجب شاخ در آوردم
چیپ گرافیکی ان8 بدون شک میگم،قویترین gpu حال حاضر دنیای موبایله

شما فکر کردید چیپ گرافیکی فقط مخصوص بازیه و بس؟؟؟؟؟

سایت divx لیستی از گوشیهایی که میتونند دایویکس اچ دی استاندارد رو پخش کنند نوشته

پس چرا نوکیا ان8 تو اینها نبود؟؟؟؟؟
یا ای7؟؟؟؟؟

pulp_152
07-11-2010, 16:52
پس چرا نوکیا ان8 تو اینها نبود؟؟؟؟؟
یا ای7؟؟؟؟؟

ای 7 که نیومده !

ولی ان 8 دو احتمال داره ..

یا اینکه نمیتونه دایویکس اچ دی استاندارد رو پخش کنه به اون صورتی که قابل قبوله

یا اینکه هنوز سایت دایویکس اطلاعاتش رو به روز نکرده ...

(gpu power sgx 540 ) به تنهایی تا 35 میلیون مثلث گرافیکی رو ساپورت میکنه ... که روی ویو یا گالاکسی هست.

قویترین gpu که اطلاعاتی ازش دارم ..

روی اوریون هست ... یعنی پردازنده دو هسته ای سامسونگ که تا یک ماه دیگه روی یک گوشی معرفی میشه

که یا نکسوس 2 خواهد بود ..

یا ویو 2 .. s9000

که به تنهایی 140 میلیون مثلث گرافیکی رو ساپورت میکنه +4 گیگا پیکسل

power sgx 543 mp

wild dragon
07-11-2010, 17:06
هر كي ميگه آسفالت روي n8 بهتر اجرا ميشه اينو ببينه و خجالت بكشه
http://www.........com/watch?v=9TVVb1HwSvs

ایول. خیلی فیلم خوبی گذاشتی. دقیقا همون گیری که من میگفتم این ویو هم داره
دقیقه 3 تا 3:05 را ببین میبینی ویو گیر میکنه
من نمیفهمم چرا یارو میگه ویو بهتر از n8 هست در حالی که n8 خیلی بهتر و روون تر اجرا کرد
البته قبول دارم بازی تو صفحه سوپرآمولد لذت بخشه ولی وقتی که روون و بدون گیر کردن اجرا بشه نه مثل الان

wild dragon
07-11-2010, 17:27
خیلی از این بازیا برا n8 هم هست. بعضی بازیها هم برا n8 اومده که برا ویو نیست
خیلی از برنامه های ویو برا n8 هم هست و خیلی برنامه های n8 هست که هنوز برا ویو نیومده
ولی یه چیزی را هم توجه کنین که اکثر این برنامه ها و بازیهای ویو پولیه. البته مجانیاشو من نصب کردم و جالب هم بودن ولی تمام مجانیاش (تا آخرین باری که تو store گشت زدم برنامه های مجانیش را سیمبین هم داره)
در حالی که تو برنامه های مجانی سیمبین برنامه های جذابی هست که تو بادا پیدا نمیکنی. پولیهاشم که ساین شده همش

محمدرضا شما داری در مورد گوشی های آینده صحبت میکنی

r_you168
07-11-2010, 17:29
من که هر چی که بیشتر نگاه می کنم بین این 3 گوشی n8 از همه کیفیت اجراش پایین تره شاید چشم من ایراد داره.بعدش این بحث گوشیها چه ربطی به بحث سیستم عامل داره؟

wild dragon
07-11-2010, 17:42
من که هر چی که بیشتر نگاه می کنم بین این 3 گوشی n8 از همه کیفیت اجراش پایین تره شاید چشم من ایراد داره.بعدش این بحث گوشیها چه ربطی به بحث سیستم عامل داره؟

یعنی واقعا باگ ویو را در دقیقه 3 فیلم نمیبینی. فکر نکن اتفاقیه
چون من هم هر بار آسفالت را رو ویو بازی کردم این گیر را داشت
حالا یا چشم من مشکل داره یا چشم شما

رو چه حسابی میگی n8 ضعیفترینه؟ میشه توضیح بدی؟
رو n8 که خیلی خوب اجرا شد

دلیل بحث بین این دو گوشی اینه که ویو طلایه دار بادا و n8 طلایه دار سیمبینه
روی بازیهای بادا خیلی مانور داده شده ولی تو اجرای آسفالت با وجود سخت افزار قوی در مقابل n8 کم آورده

pulp_152
07-11-2010, 17:47
خیلی از این بازیا برا n8 هم هست. بعضی بازیها هم برا n8 اومده که برا ویو نیست
خیلی از برنامه های ویو برا n8 هم هست و خیلی برنامه های n8 هست که هنوز برا ویو نیومده
ولی یه چیزی را هم توجه کنین که اکثر این برنامه ها و بازیهای ویو پولیه. البته مجانیاشو من نصب کردم و جالب هم بودن ولی تمام مجانیاش (تا آخرین باری که تو store گشت زدم برنامه های مجانیش را سیمبین هم داره)
در حالی که تو برنامه های مجانی سیمبین برنامه های جذابی هست که تو بادا پیدا نمیکنی. پولیهاشم که ساین شده همش

اطلاع زیادی از بازیها و نرم افزارهایی که برای سیمبین 3 امده ندارم !...

دوستانی که میدونند لطف کنند غیر از بازیهایی که قبلا اعلام شده مثل اسفالت و نرم افزار چراغ قوه که برای بادا هم هست و .. ...

چند بازی و نرم افزار خوب برای ان 8 لینک بدن ببینیم .

در ضمن عزیز اسفالت 5 بازی سال پیش هست که روی گوشیهای متوسط اون زمان هم مثل b7300 روان اجرا شد ! ..

(برنامه های 8910 رو هم نیارید ... مثلا اسفالت 5 برای 8910 هم بود )

اگر مقایسه میکنید سعی کنید بازی شاخ امسال رو مقایسه کنید .

در مورد نرم افزارهای مجانی هم موافق نیستم !>.. مثلا بروسلی رو سیمبین نداره !...

(همه بازیهای مک و اندروید هم پولی هستن +نرم افزارها و بازیهای رایگان هم دارند)

که تا وقتی روت یا جیلبرک نکنی نمیتونی پولی هارو بریزی و باید به رایگان ها دل خوش کنی !...

بادا هم به همین صورته !

فعلا چون تازه امده هک نشده ! ...

ولی وقتی هک بشه مثل بقیه سیستم عاملها همه بازیهایی که در فروشگاه هست ریخته میشه مجانی ...

این رو هم در نظر بگیر که بادا فعلا اگر نسبت بگیریم تو مارکت ها بیشترین نرم افزار و بازی رایگان رو داره.

r_you168
07-11-2010, 17:50
مشخص فرمها در n8 کمتره راحت میشه تشخیص داد کاری به اون یه تیکه ندارم
فکر کنم دیگه تیم مهندسی نوکیا قوی تره ما باشه که گفت سیمبین به درد اسمارت فون نمی خوره و طی 4 سال حتی میی گو در گوشیهای متوسط هم جایگزینش می کنیم
اگه شما بیشتر تیم نوکیا می دونید دیگه بحثی نیست

mehrdad-ati
07-11-2010, 17:55
من asphalt رو دارم روی n8 هیچ مشکلی نداره . روی ویو هم نه دیدم نه کاری دارم . در مورد انعطاف سخت افزاری بادا هم چیزی نمیتونم بگم چون هنوز گوشی زیادی باهاش معرفی نشده .

در مورد پایین تر بودن کیفیت تصویر n8 هم کاملا واضه شما یه صفحه ی super amoled و باسایز پایین تر و وضوح بالاتر رو wave میخواید با n8 مقایسه کنید ؟! در مورد قدرت پردازش گرافیکی اگر بتونید glbenchamark رو نصب کنید و ببینید چقدر میده برای رندر فایلهای hd ؟ n8 تونست 130 فرم در ثانیه بگیره ! البته فکر نمیکنم ورژنی برای بادا داشته باشه .

در مورد نرم افزارهای s^3 باید بگم سیمبین نرم افزاراش اختصاصی نیستند یعنی نرم افزارهای سری 5 هم روی s^3 جواب میدند به سادگی .

wild dragon
07-11-2010, 18:47
شما کاری به اون یه تیکه نداری ولی وقتی اون یه تیکه وسط بازی مرتب تکرار بشه اون موقع اونه که با تو کار داره
به قول شما آسفالت5 را همه موبایل ها اجرا کردن ولی ویو نتونست به خوبی اجرا کنه

بازی ها:
angry birds
Armageddon Squadron
Asphalt5
bobble blast
Cannonball
Crazy hamster
Rally master
Fuzzies
Racing Motor
Real football
Guitar rock
hero of Sparta
Warchess
Need for speed shift
Raging Thunder
Space Impact
Sims3
Uno hd
Wave blazer
monopoly
galaxy on fire
Alien Pinball
Running man
iRace
Road to hell
Minigolf
یه سری از بازیهاشه

برنامه ها هم اینقدر زیادن که حوصلشو ندارم توشون چندتا را انتخاب کنم
ولی دیکشنریش بهترین دیکشنری که تا حالا دیدم

wild dragon
07-11-2010, 18:48
شما کاری به اون یه تیکه نداری ولی وقتی اون یه تیکه وسط بازی مرتب تکرار بشه اون موقع اونه که با تو کار داره
به قول شما آسفالت5 را همه موبایل ها اجرا کردن ولی ویو نتونست به خوبی اجرا کنه

بازی ها:
angry birds
Armageddon Squadron
Asphalt5
bobble blast
Cannonball
Crazy hamster
Rally master
Fuzzies
Racing Motor
Real football
Guitar rock
hero of Sparta
Warchess
Need for speed shift
Raging Thunder
Space Impact
Sims3
Uno hd
Wave blazer
monopoly
galaxy on fire
Alien Pinball
Running man
iRace
Road to hell
Minigolf
یه سری از بازیهاشه

برنامه ها هم اینقدر زیادن که حوصلشو ندارم توشون چندتا را انتخاب کنم
ولی دیکشنریش بهترین دیکشنری که تا حالا دیدم

Sandroid
07-11-2010, 19:37
این تاپیک چرا اینجوری شد؟؟؟؟
مگه مقاله راجع به سیمبین و اندروید نبود؟تازه اونم سیمبین ورژن 60 سری 5 با اندروید...

دیگه چه ربطی به مک و سیمبین3 و ویو داره اخه؟؟؟؟
چرا تاپیک رو منحرف کردید اینقدر اخه!!!

بحث سر این بود که اندروید با ساپرت عالی از سمت غولهایی مانند htc و samsung و google ه.نطور که تا حالا خیلی پیشرفت داشته...از این به بعد هم پیشرفت چشم گیری خواهد داشت...
ولی متاسفانه این گوشیها در ایران خیلی برای ذهن بسته افراد جامعه ما...مناسب نیس...

بیخیال سیمبین3 و ویو و ...شید.اینجا تاپیک کل-کل نیس عزیزان

persianboy_i
07-11-2010, 19:48
ایول. خیلی فیلم خوبی گذاشتی. دقیقا همون گیری که من میگفتم این ویو هم داره
دقیقه 3 تا 3:05 را ببین میبینی ویو گیر میکنه
من نمیفهمم چرا یارو میگه ویو بهتر از n8 هست در حالی که n8 خیلی بهتر و روون تر اجرا کرد
البته قبول دارم بازی تو صفحه سوپرآمولد لذت بخشه ولی وقتی که روون و بدون گیر کردن اجرا بشه نه مثل الان

فكر كنم تنها كسي در دنيا كه بگه رو n8 بهتر اجرا ميشه شما باشي .ديگه ازين تابلوتر نميشه مقايسه كرد تعصب نداشته باش دوست من. حداقل اگه ميانگين فريم هم بگيريم ويو فريم ريتش خيلي بالاتره .اينم در نظر بگيريد كه بادا ورژن 1.2 هم داره كه قطعا بهتر از اينم اجرا ميكنه.هر كي فيلمو ديده نظر بده لطفا

pulp_152
07-11-2010, 21:10
فیلمو دیدم علاوه بر اون چند تا فیلم دیگه هم از بازیهای مشابه دیدم ...

اسفالت 5 روی ویو روانتر و بهتر اجرا میشه ولی انگاری نسخه بازی روی بادا مشکل داره که یک تیک وسط یک مرحله داره .

-----------------------
بازی اواتار ..

در ویو کاملا روان و اسموچ

در ان 8 اعصاب خورد کن پر لگ

بازی هرو اسپارتا :

در ویو کاملا اسموچ و روان

در ان 8

کمی دچار لگ و تاخیر اما میشه بازی کرد (البته شاید در مراحل اخر که حجم بازی سنگین تر میشه نشه)

بازی ماشین سواری nfs

روی ویو کاملا روان و اسموچ ..

روی ان 8 هم خوب

-------------------------------------------

دیگه هم در این مورد بحث نمیکنم فقط هر کسی خواست ( کافیه اسم بازی رو تو گوگل سرچ کنه یک بار با ویو ببینه یک بار با ان 8 )

برای نمونه اواتار در ان 8

http://www.esphoneblog.com/2010/11/06/gameplay-video-avatar-hd-on-nokia-n8/

wild dragon
07-11-2010, 21:38
من هیچ وقت رو فیلما قضاوت نمیکنم
اون چیزی که خودم بازی کردم را میگم و اون این بود که در n8 آسفالت خیلی روونتر از ویو اجرا شد
تو ویو گیر داشت و این چیزی نبود که یه بار باشه و تموم شه
ولی شاید به قول شما مشکل فقط تو این بازی باشه

به هر حال موافقم که بحث بازی های سیمبین و ویو خیلی کش پیدا کرد. در مورد بقیه چیزای سیستم عاملا صحبت بشه بهتره

wild dragon
07-11-2010, 21:41
من هیچ وقت رو فیلما قضاوت نمیکنم
اون چیزی که خودم بازی کردم را میگم و اون این بود که در n8 آسفالت خیلی روونتر از ویو اجرا شد
تو ویو گیر داشت و این چیزی نبود که یه بار باشه و تموم شه
ولی شاید به قول شما مشکل فقط تو این بازی باشه

به هر حال موافقم که بحث بازی های سیمبین و ویو خیلی کش پیدا کرد. در مورد بقیه چیزای سیستم عاملا صحبت بشه بهتره

Milo.Metallboy
07-11-2010, 21:56
ويو و galaxy رزولوشن صفحه بالاتري دارن كه روي نتيجه تاثير ميزاره

تا حالا نمیدونستم و نه شنیده بودم که رزولوشن صفحه میتونه تو بهتر اجرا شدن بازی ماثر باشه !!!! کمی منطقی تر لطفا...

من 4 تا گوشي سيمبين داشتم .سيمبين هم برنامه درپيت زياد داره.

منم نگفتم نداره .
شما گفتین روزی 200 تا برنامه واسش میاد منم گفتم که اکثرش در پیت هست

سال پیش جت s8000 همین امکانات 8910 رو ارائه میداد!

فقط فیلمبرداری اچ دی نداشت اون هم نه بدلیل جاوا بودن بدلیل پردازنده ضعیفتر بود !

چه ربطی به صحبت من داشت ؟
من اصلا حرفی از امنیا زدم ؟
من گفتم کدام گوشی جاوا تا بحال فیلم برداری اچ دی داشته ؟ کدام ورودی usb داشته ؟ کدام خروجی اچ دی داشته ؟ کدام....
که شما در جواب گفتین که گوشی های جاوا هم داشتن. لطفا مثال بزنین

سیستم عامل واسه اینه که اگر گوشیت مشکلی داشت بتونی با کمک کوکرها ارتقا بدی .. اگر از جاییش خوشت نیومد بتونی شخصی سازیش کنی ... سیستم عامل یعنی پرفرمنس بهتر گرفتن ... باز هم سیستم عامل رو معنی کنم ؟! سیستم عامل هیچ ربطی به دوربین و فیلمبرداری و امکانات مولتی مدیایی نداره !

آهان پس دوستان آگاه باشید که تعریف جدیدی از سیستم عامل هم ارائه شد !!!
اییییییییییییین چه حرفیییییییییییه !!!!!!!!
پس از حرف های شما نتیجه میگیریم که سیستم عامل یعنی اینکه بتونی ظاهرش رو بزک کنی ؟ اگه از جاییش خوشت نیومد بتونی شخصی سازیش کنی ؟؟؟؟ :ak:

خوبی یک سیستم عامل به اینه که کوکرها دسترسی به جای نداشته باشند و نتونن اشکالاتش رو رفع کنند ! .. مثلا سال پیش منش تلفنی 8910 بسته بود ... و هیچ کوکری هم نتونست اون رو باز کنه !

ایییییییییییییی خداااااااااااااااااا

کوکر ؟؟؟؟

از نظر شما سیستم عاملی خوبه که پر از ایراد باشه و عرضه هم بشه به امید اینکه کوکر ها اصلاحش کنن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی سازنده ها گوشی رو با سیستم عاملش میدن بیرون به امید کوکر ها ؟؟؟ اصلا از شما توقع همچین منطقی رو نداشتم
اگه اینطوره که من و چه های محل هم یک سیستم عامل 2زاری و مسخره میدیم بیرون تا ببینیم کوکر ها چکارش میکنن ! حتما میاد اول پر فروش ها ! چون دست کوکر ها رو باز گذاشتیم

این خیلی خوبه که بعد دو سال کار کردن نوکیا روی سیمبین , ui هنوز همون شکلیه ! .. بخاطر اینکه انعطافش کمه ..

چون به سنت خودش پایدار بوده و ربطی به سیستم عامل نداره . مگه مکینتاش چه تغییری در ui داده در طول اینهمه سال ؟

یکی از دلایل بهتر بودن یک سیستم عامل بیشتر بودن کوکرهاشه ...

اگه اینطوره که ویندوز موبایل 6x از همه بهتره !!!!!!! چون مثلا برای فلان گوشی ویندوز موبایل htc من میتونم همین الان بیش از 50 ورژن از سیتم عامل ویندوز کوک شده از کوکر های مختلف بزارم همینجا تا ببینین
این چهههه حرفیه ؟؟

مردم ندونند ! ما اینجا داریم در مورد اینده ! و سیستم عامل صحبت میکنیم

کی قرار بوده در مورد این مسئله بحث کنیم. بحث سر راحتی و استفاده ی کارا و سریع از سیستم عامله
توجه شما رو یک بار دیگه با عنوان تاپیک جلب میکنم : انتخاب سيستم عاملي واقعا كارا !

این مسئله در همه سیستم عاملها وجود داره ! حتی جاوا ! ..اگر کلید رو پیدا کنی دیگه نیازی به روت و جیلبرک و هک و .. نیست !
خب مشکل هم همینه دیگه. کلید اونا پیدا نمیشه ولی کلید سیمبین به راحتی در دسترس هست
بحث سر استفاده ی آسان و بدون دنگ و فنگ از سیستم عامل هست نه چیز دیگه

قدرت گرافیکی ان 8 هم همه میدونند که 32 میلیون هست ! ...

حالا 3 برابر میشه یا نه ؟

بحث پردازنده هم بیخیال ..

دوست عزیز اون که شما میگی اطفاقا دقیقا سی پی یو هست نه جی پی یو
بحث سر سی پی یو نبود سر جی پی یو بود
وگر نه همه میدونیم که سی پی یو در ویو خیلی از ان8 بهتره

============

نمیدونم 100 تا اسکرین شات گذاشتین که چی رو ثابت کنین ؟؟؟

اون دوستمون گفت روزی 200 تا برنامه واسش میاد من گفتم اگه روزی 1000 تا هم بیاد مهم نیست مهم اینه که چی بیاد ! نه چند تا بیاد !

شما تمام برنامه و بازی های درست و حسابی ویو رو گذاشتی اینجا و تمام شد.

شما روزی 200 تا بیا ازین بازی ها و برنامه ها بزار من حرف شما رو قبول میکنم
اگه ما بخوایم برنامه و بازی های سیمبین رو بزاریم اینجا که تاپیک تا صفحه 100000 میشه همش اسکرین شات !!!

pulp_152
07-11-2010, 22:26
تا حالا نمیدونستم و نه شنیده بودم که رزولوشن صفحه میتونه تو بهتر اجرا شدن بازی ماثر باشه !!!! کمی منطقی تر لطفا...

ولی تاثیر گذاره ! ... به نظر شما چرا گوشیهای ضعیفتر برنامه هاشون یا بازیهاشون اینه

320*240 یا 400*240 ؟

دلیلش اینه که همینطور که هر چه پیکسل بالاتر میره در فیلمبرداری (1280*720) فشار بیشتری رو پردازنده و گرافیک میاد و طبیعتا کیفیت هم بالاتر میره .. همینطور هم هر چه بازی دارای پیکسل بیشتری باشه پر گرافیک تر میشه و فشار بیشتری روی پردازنده وارد میشه .. بنابراین چون گوشیهای ضعیفتر پردازنده ضعیفتر دارند 320*240 میکنند که بازیها برای اونها هم اجرا بشه ولی هیچ وقت گرافیک بازی 800*480 رو ندارند ...

چه ربطی به صحبت من داشت ؟
من اصلا حرفی از امنیا زدم ؟
من گفتم کدام گوشی جاوا تا بحال فیلم برداری اچ دی داشته ؟ کدام ورودی usb داشته ؟ کدام خروجی اچ دی داشته ؟ کدام....
که شما در جواب گفتین که گوشی های جاوا هم داشتن. لطفا مثال بزنین

تمام این امکاناتی که شما گفتی امسال ارائه شده در حالیکه ما داشتیم در مورد گذشته صحبت میکردیم که بنده بین جت و 8910 مقایسه کردم و گفتم که امکانات مولتی مدیایی ربطی به سیستم عامل ندارند !

در ضمن usb otg یک امکان مولتی مدیایی نیست و نقطه قوتی برای سیمبین هست .

امکان مولتی مدیایی دوربین و بلوتوث و از این قبیل مسائله که سیستم عامل درش دخیل نیست یا اگر هست درصدش خیلی پایینه ...

آهان پس دوستان آگاه باشید که تعریف جدیدی از سیستم عامل هم ارائه شد !!!
اییییییییییییین چه حرفیییییییییییه !!!!!!!!
پس از حرف های شما نتیجه میگیریم که سیستم عامل یعنی اینکه بتونی ظاهرش رو بزک کنی ؟ اگه از جاییش خوشت نیومد بتونی شخصی سازیش کنی ؟؟؟؟ :ak:

از نظر من ؟ چرا نظر منو میپرسی من که نظرمو دادم قبلا .. ( سیستم عامل باید انعطاف پذیر باشه .. اگر محدودیتی داشت حل بشه )

اقا احسان یکی از کوکرهای ایرانی هستند که روی گوشی های سیمبین فعالیت میکردند و نظرشون رو هم دادند ! ... کافیه برید چند صفحه قبل بخونید ...

در ضمن به قول رضا وقتی تیم نوکیا میگه سیمبین دیگه داره جایگزین میشه شما چی میگی؟

از نظر شما سیستم عاملی خوبه که پر از ایراد باشه و عرضه هم بشه به امید اینکه کوکر ها اصلاحش کنن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی سازنده ها گوشی رو با سیستم عاملش میدن بیرون به امید کوکر ها ؟؟؟ اصلا از شما توقع همچین منطقی رو نداشتم
اگه اینطوره که من و چه های محل هم یک سیستم عامل 2زاری و مسخره میدیم بیرون تا ببینیم کوکر ها چکارش میکنن ! حتما میاد اول پر فروش ها ! چون دست کوکر ها رو باز گذاشتیم

حالا اگر امدیم سیستم عاملی عالی بود و ایراد داشت .. نباید بشه اون ایراد رو رفع کرد ! اگر قرار باشه سفسطه کنیم .. هر کسی میتونه سفسطه کنه !...

من نگفتم سازنده ها گوشی رو بیرون میدن به امید کوکرها !گفتم سیستم عامل یکه تعداد کوکرهاش بیشتر باشند این یک مزیته !

اگر کوکرها بدرد نمیخورند چرا دوستان به هایپریکس امید بستند ؟

اگر کوکر بده چرا این همه متقاضی داره ؟

همه کار هارو که قرار نیست یک برند انجام بده (توجه داشته باشید همین هک و ساین رو کوکر برای شما انجام میده نه برند )

چون به سنت خودش پایدار بوده و ربطی به سیستم عامل نداره . مگه مکینتاش چه تغییری در ui داده در طول اینهمه سال ؟

مکینتاش اگر دست نمیزنه در عوض انقدر تم و نرم افزار برای شخصی سازی موجوده ک ه اصلا کاربران هیچ نیازی ندارند ...

spb shell چیز جدیدی نیست و هیچ وقت کار ui رو نمیکنه ( ویندوز موبایل هم spb shell رو داشت)

اگه اینطوره که ویندوز موبایل 6x از همه بهتره !!!!!!! چون مثلا برای فلان گوشی ویندوز موبایل htc من میتونم همین الان بیش از 50 ورژن از سیتم عامل ویندوز کوک شده از کوکر های مختلف بزارم همینجا تا ببینین
این چهههه حرفیه ؟؟

قرار نیست وقتی یک سیستم عامل یک مزیت داشته باشه دیگه از همه بهتر باشه! .. فقط اسمش اینه که این یک مزیته و اگر اچ دی 2 به چند تا سیستم عامل کوک میشه این یک مزیته ..

کی قرار بوده در مورد این مسئله بحث کنیم. بحث سر راحتی و استفاده ی کارا و سریع از سیستم عامله
توجه شما رو یک بار دیگه با عنوان تاپیک جلب میکنم : انتخاب سيستم عاملي واقعا كارا !

والا من نمفیهم شما اینجا چی میگی (فقط جواب شمارو دادم در پست قبل که ربط داشت ولی نفهمیدم اینجا چه ربطی داشت)

خب مشکل هم همینه دیگه. کلید اونا پیدا نمیشه ولی کلید سیمبین به راحتی در دسترس هست

اینم حرفیه .. بله این یک مزیت برای سیمبین هست ...که تا بادا هک نشه فعلا به همین منواله و فقط بازیهای رایگان ر و میشه رایگان استفاده کرد...

البته فکر کنم هنوز ان 8 هم هک نشده.

دوست عزیز اون که شما میگی اطفاقا دقیقا سی پی یو هست نه جی پی یو
بحث سر سی پی یو نبود سر جی پی یو بود
وگر نه همه میدونیم که سی پی یو در ویو خیلی از ان8 بهتره

واقعا 89 میلیون triangles چه ربطی به cpu داره؟

بحث های کلیشه ای نکنید هم من خسته میشم هم کسی که میخواد این پستهارو بخونه !.

============

نمیدونم 100 تا اسکرین شات گذاشتین که چی رو ثابت کنین ؟؟؟

اون دوستمون گفت روزی 200 تا برنامه واسش میاد من گفتم اگه روزی 1000 تا هم بیاد مهم نیست مهم اینه که چی بیاد ! نه چند تا بیاد !

شما تمام برنامه و بازی های درست و حسابی ویو رو گذاشتی اینجا و تمام شد.

شما روزی 200 تا بیا ازین بازی ها و برنامه ها بزار من حرف شما رو قبول میکنم
اگه ما بخوایم برنامه و بازی های سیمبین رو بزاریم اینجا که تاپیک تا صفحه 100000 میشه همش اسکرین شات !!!

تمام نشد !

جاش نیست ها وگرنه تا صبح برات میزاشتم:be:!

90 تا 95 درصد بازیها و برنامه هاش به همین منواله ! ... 1000 تا بازی و برنامه داره در کل .. :au:

Jamal.M
07-11-2010, 22:37
. بحث سر راحتی و استفاده ی کارا و سریع از سیستم عامله

با تشکر از دوست عزیزم میلاد جان همین الان میخواستم به این نکته اشاره کنم. بحث داره به جاهایی میره که مورد نظر من نبود من نمیخواستم بحث اینقدر تخصصی باشه و به مسایلی مثل cpu یا gpu یا مسئله کوکرها و غیره برسه یا به بررسی بازیهای سیستم عاملهای مختلف برسه و به همین خاطر هم این مقاله رو اینجور ساده نوشتم و تجربه خودم رو از کار با دوسیستم عامل خیلی ساده مطرح کردم .

همینجور که میلاد جان هم اشاره کردن دقیقا منظور من این بود که کدوم سیستم عامل کارایی و سادگی بیشتری داره و ایرادات کمتری توش هست و بدون دخالت به اصطلاح کوکرها و کوک کردن بتونه گلیم خودش رو از آب بکشه بیرون و اکثر نیاز کاربران را برآورده کنه.(البته من نمیگم کوک کردن بده. منظور من اینه که بدون کوک کردن ایراد کمتری توش باشه و همچنین کارا باشه)
من دوست دارم دوستان در این مورد بحث رو ادامه بدن و با ذکر دلایلشون بگن که کدوم سیستم عامل چنین مشخصاتی داره.

dgmuhammad
07-11-2010, 22:49
جمال مقاله توپی بود که این همه پست زدن من این رو قبول دارم که فقط تبلیغات زیادی میکنن وگرنه چیزی ندارن

pulp_152
07-11-2010, 22:55
همینجور که میلاد جان هم اشاره کردن دقیقا منظور من این بود که کدوم سیستم عامل کارایی و سادگی بیشتری داره و بدون دخالت به اصطلاح کوکرها و کوک کردن بتونه گلیم خودش رو از آب بکشه بیرون و اکثر نیاز کاربران را برآورده کنه.
من دوست دارم دوستان در این مورد بحث رو ادامه بدن و با ذکر دلایلشون بگن که کدوم سیستم عامل چنین مشخصاتی داره.

ببین جمال عزیز ... سیستم عامل بدون کوکر بی معنیه ! ....

بالاخره یکی باید این سیستم عامل رو هک یا روت یا جیلبر ک کنه یا نه ؟

اگر نه که شما بدون هک یا ساین تقریبا در سیمبین هیچ کاره اید و خیلی از بازیها و نرم افزارها هم بلا استفادست همینطور که این فعلا یک عیب از دید یک کاربر برای بادا است که هنوز هک نشده.... !

اگر صحبتی در مورد کوکرها شد ! ... منظور من این بود که وقتی دست کوکرها انقدر باز هست ! که میتونن یک سیستم عامل رو در عرض کمتر از چند ماه اینقدر تغییر بدهند و حتی پارتیشن بندیش رو به کل ریشه کن کنند یا براش برنامه بنویسن که تمام گوشیهاش کلاک بشند و غیره ! ...

چه نتیجه ای میشه گرفت ؟

غیر اینکه این سیستم عامل انعطاف بیشتری داره و بیشتر پیشرفت میکنه ؟

اینکه د رمورد مسائل به خصوصی مثل ui یا قابل ارتقا نبودن سیمبین و غیره لجبازی کنیم و بگیم نه این یک مزیته نه عیب ! و بر عکس اگر یک سیستم عامل لایو ووالپیپر داشته باشه و برنامه هایی برای شخصی سازی و رابط های بهتر و کاربردی تر .. میشه بزک و ...

چیزی بجز سفسطه نیست !

اگر دوستان ! نه تنها میلاد ... در مورد مسائل ثابت شده لجبازی نکنند بحث به همین منوال پیش میره !

اما زمانی که عنوان میشه چند بار پیاپی بادا هیچی نداره و اخره یا بادا اصلا مالی نیست بدون دلیل بدون منطق درمقابل سیمبین طبیعتا کار به جایی میکشه که چند تا شات هم گذاشته بشه و بحث در این باره بالا بگیره ! ... و از موضوع اصلی دور بیفتیم ...

--------------------

حالا شما داری میگی چه سیستم عامل یمیتونه نیاز کاربران رو براورده کنه ! ... طبیعتا نیاز کاربران قابل شمارش نیست و ما نمیدونیم هر شخصی چه نیازی داره ! ...

بسیاری از نیازها مثل دوربین یا امکانات مولتی مدیایی ربطی به سیستم عامل ندارند !...

و نیازها رو فقط میشه بصورت کلی و عمومی بررسی کرد و یک قسمت رو مزیت دونست برای عموم و یک قسمت رو عیب !

که شاید اون یک قسمت عیب حتی مزیت باشه برای یک شخص !(اما برای عمده عموم این یک عیب هست نه مزیت)

و برام جالبه یکی از دوستان عنوان کرده بودند که اگر ویو و سخت افزارش نبود بادا هم فروش نداشت !

باید از دوستمون پرسید که اگر ان 8 و امکانات مولتی مدیاییش نبود سیمبین های اند فروش داشت در مقابل سیستم عاملهایی نظیر اندروید یا مک ؟

بعیید میدونم!

قطعا اکثر قریب به اتفاق کاربرانی که امروز ان 8 میخرند بخاطر سیستم عامل این گوشیو نمیخرند وترجیح میدادند که اندروید یا مک روی این گوشی سوار بود !

=====================

و اصلی ترین دلیلی که باعث میشه به سیمبین فشار وارد بشه عمر زیاد این سیستم عامله ...

اگر سیمبین امروز 1 سال عمر داشت .. قطعا بهش انقدر خرده گرفته نمیشد !...

همینطور که به وین 7 فرصت داده میشه به بادا داده میشه به میگو هم داده میشه ! ولی برای سیمبین دیر است و باید خیلی جلوتر از اینها میبود که هست با توجه به قدمتی که داره .

dark ghost
07-11-2010, 22:58
با تشکر از دوست عزیزم میلاد جان همین الان میخواستم به این نکته اشاره کنم. بحث داره به جاهایی میره که مورد نظر من نبود من نمیخواستم بحث اینقدر تخصصی باشه و به مسایلی مثل cpu یا gpu یا مسئله کوکرها و غیره برسه یا به بررسی بازیهای سیستم عاملهای مختلف برسه و به همین خاطر هم این مقاله رو اینجور ساده نوشتم و تجربه خودم رو از کار با دوسیستم عامل خیلی ساده مطرح کردم .

همینجور که میلاد جان هم اشاره کردن دقیقا منظور من این بود که کدوم سیستم عامل کارایی و سادگی بیشتری داره و بدون دخالت به اصطلاح کوکرها و کوک کردن بتونه گلیم خودش رو از آب بکشه بیرون و اکثر نیاز کاربران را برآورده کنه.

جمال جان به نظر من کاررا ترین سیستم عاملی که
تمام نیازهای یه فرد عادی رو تامین کنه
تو ایران جا افتاده باشه
برنامه های کاربردی اش به اندازه برآورد کردن احتیاجات باشه
انواع و اقسام سخت افزار ها رو ساپورت کنه
لازم نباشه برای انجام کارهای روزمره درگیر کارکردن با برنامه های اعصاب خورد کنی مثل آیتونز
یا دیبرند کردن برای آپدیت و یا نصب فایل منجر از طریق اینترنت
و یا رفتن 10 راه برای فارسی خوندن و نوشتن تو اون محیط یا.....(کلی میگم الان نیاید بگین تو فریو همچین مشکلی نیست یا آیتونز مشکلی نداره یا جیلبریک کاری نداره و اینا!!)
سیمبینه
این نظر شخصی منه

اگه کسی وقت اضافی داشته باشه که بخواد صبح تا شب بشینه پای پی سی
باید بره سراغ آندورید و مک
و به طبع اون وقتی که واسه دانلوذ مردن فایل های حجم بالا و جیلبریک و آپدیت و...
میزاره
بازی ها و نرم افزارهای بیشتری رو دریافت میکنه
ولی یه فرد عادی به نظرتون همچین وقتی رو داره ؟

شاید مهمترین دلیل انتقاد خیلی ها از سیمبین یوزر اینترفیسشه همین !

در ضمن ایراد اصلی سیمبین هم که قابل ارتقا نبودنش بود برداشته شده
و هر ورژن جدیدی ازش بیادروی تمامی گوشی ها نصب میشه
لطفا در مواردی که میخواین اظهار نظر کنین یه سرچ کوچولو بزنین بعدا ایراد بگیرین

اگه ان8 بخاطر دوربینش و امکاناتش فروش میره (که البته غیر از این هم نیست)
سیمبین بودنش هم مزیته براش (ممکنه 30% مردم سیمبین ان8 رو مزیتی براش بدونن)

ولی فکر نمیکنم 5% خریداران (و نه مردم عادی) بادا بودن رو برای ویو مزیتی بدونن !

pulp_152
07-11-2010, 23:16
جمال جان به نظر من کاررا ترین سیستم عاملی که
تمام نیازهای یه فرد عادی رو تامین کنه
تو ایران جا افتاده باشه
برنامه های کاربردی اش به اندازه برآورد کردن احتیاجات باشه
انواع و اقسام سخت افزار ها رو ساپورت کنه
لازم نباشه برای انجام کارهای روزمره درگیر کارکردن با برنامه های اعصاب خورد کنی مثل آیتونز
یا دیبرند کردن برای آپدیت و یا نصب فایل منجر از طریق اینترنت
و یا رفتن 10 راه برای فارسی خوندن و نوشتن تو اون محیط یا.....(کلی میگم الان نیاید بگین تو فریو همچین مشکلی نیست یا آیتونز مشکلی نداره یا جیلبریک کاری نداره و اینا!!)
سیمبینه
این نظر شخصی منه

نظر شخصی شما درسته . اونم برای ایران مخصوصا...

+ دو سیستم عامل دیگه

بادا + ویندوز موبایل

اگه کسی وقت اضافی داشته باشه که بخواد صبح تا شب بشینه پای پی سی
باید بره سراغ آندورید و مک
و به طبع اون وقتی که واسه دانلوذ مردن فایل های حجم بالا و جیلبریک و آپدیت و...
میزاره
بازی ها و نرم افزارهای بیشتری رو دریافت میکنه
ولی یه فرد عادی به نظرتون همچین وقتی رو داره ؟

گوشی اسمارت فون باید اپدیت بشه باید به روز بشه باید روت بشه و کسی که اسمارت فون میخواد باید این وقت رو هم بزاره !

اگر نشه اسمارت فون نیست ! بابت همین هم هست که عرض کردم که سیمبین در رده ارزان قیمت ها و متوسط ها مخصوصا در ایران تا کنون برگ برنده داشته بدلیل همون مسائلی که عرض کردید چون یک اسمارت فون واقعی گوشیهاش نیست ...

که با امدن بادا در این رده این برگ برنده کمرنگ خواهد شد .

در ضمن ایراد اصلی سیمبین هم که قابل ارتقا نبودنش بود برداشته شده
و هر ورژن جدیدی ازش بیادروی تمامی گوشی ها نصب میشه
لطفا در مواردی که میخواین اظهار نظر کنین یه سرچ کوچولو بزنین بعدا ایراد بگیرین

اگه ان8 بخاطر دوربینش و امکاناتش فروش میره (که البته غیر از این هم نیست)
سیمبین بودنش هم مزیته براش (ممکنه 30% مردم سیمبین ان8 رو مزیتی براش بدونن)

ولی فکر نمیکنم 5% خریداران (و نه مردم عادی) بادا بودن رو برای ویو مزیتی بدونن !

اگر چنین چیزی حصت داشته باشه قطعا یک بازی با کلمات خواهدبود ! .. اگر سیمبین 3 با 4 فرق کنه .. یعنی کرنلش عوض بشه سیمبین ارتقا داده نمیشه ...

چرا اگر سیمبین کرنل و زیر بناش همین باشه هی خورده خورده اپدیت بشه بله !..

این اسمش تغییر ورژن نیست .. این اسمش اپدیت هست .
-------------

این دیگه نظر شماست که بادا بودن مزیت نیست و سیمبین بودن مزیته ! ..

Jamal.M
07-11-2010, 23:31
ببین جمال عزیز ... سیستم عامل بدون کوکر بی معنیه ! ....

بالاخره یکی باید این سیستم عامل رو هک یا روت یا جیلبر ک کنه یا نه ؟

محمدرضا جان من موافقم که سیتم عامل با هک و روت و کوک و...کارایی بیشتری پیدا میکنه و منکر این قضیه نیستم ولی سوال من اینه که توی کدوم سیتم عامل بدون این کارها دست کاربر بازتره و سیستم عامل کارایی بیشتری داره. مثلا سیمبین و آندرویید و آیفون بدون اینکه هک یا روت یا جیلبریک بشن کدومش کاراییش بیشتره ؟ شما اگه مثلا آندویید رو دستکاری نکنید حتی اس ام اس فارسی هم به زور میشه داد چه برسه به مسائل تخصصی دیگه. ولی سیمبین تقریبا تمام کارها رو میشه بدون ساین یا هک انجام داد.
با این نظر موافقی ؟

pulp_152
07-11-2010, 23:40
محمدرضا جان من موافقم که سیتم عامل با هک و روت و کوک و...کارایی بیشتری پیدا میکنه و منکر این قضیه نیستم ولی سوال من اینه که توی کدوم سیتم عامل بدون این کارها دست کاربر بازتره و سیستم عامل کارایی بیشتری داره. مثلا سیمبین و آندرویید و مک بدون اینکه هک یا روت یا جیلبریک و... بشن کدومش کاراییش بیشتره ؟ شما اگه مثلا آندویید رو دستکاری نکنید حتی اس ام اس فارسی هم به زور میشه داد چه برسه به مسائل تخصصی دیگه. ولی سیمبین تقریبا تمام کارها رو میشه بدون ساین یا هک انجام داد.
با این نظر موافقی ؟

در مورد گوشیهای سامسونگ خیر ( چون هم مارکت جدا داره هم فارسی هست در بدو ورود)

ولی بقیه گوشیها قبول دارم که اگر روت نکنید به مشکل میخورید ...

البته در مورد این میرسال هم من نمیدونم یکی میگه خوبه یکی میگه بده یکی میگه بدون روته یکی میگه نیست خلاصه اگر میرسال بدون روت بشه .. خوبه .

به نظرم فعلا سیستم عامل هایی که برای ایران بها دادند

خود سیستم عامل(بصورت دیفالت) منظورم هست !

بادا و سیمبین .

در مورد کارایی هم باید عنوان کنی منظورت از کارایی چیه ؟ usb otg هست یا مثلا نرم افزار فارسی سازی یا ..؟

wild dragon
08-11-2010, 00:26
درسته که سیمبین3 هنوز هک نشده ولی برای نصب بازیهای پولی نیازی به هک شدن سیستم عامل نیست. فقط فایل خود برنامه باید ساین بشه
ولی بادا نیازه که حتما سیستم عامل هک بشه تا برنامه های پولی روش نصب بشن

البته مسلما هک سیستم عامل فقط برا نصب برنامه نیست
و من منتظرم سیمبین3 هم هک بشه تا بفهمیم چه کارایی روش میکنن

آقا محمدرضا من یه چیزی را تو حرفاتون متوجه نشدم
شما میگی ضعف سیمبین این بوده که قابل ارتقا نبود
ما وقتی میگیم n8 قابل ارتقا هست شما میگی این جوری یعنی ورژن جدید در حد یه آپدیت جزئیه. دلیل این حرفت چیه؟
مگه وقتی گالکسی به ورژن 2.2 ارتقا پیدا کرد این فقط یعنی یه تغییر جزئی و رفع باگها؟
یعنی اگه بر فرض گالکسی به اندروید3 ارتقا پیدا کنه یعنی اندروید3 بیخوده و در سطح رفع باگهاست؟

RASOOL AMIRI
08-11-2010, 03:41
محمدرضا جان من موافقم که سیتم عامل با هک و روت و کوک و...کارایی بیشتری پیدا میکنه و منکر این قضیه نیستم ولی سوال من اینه که توی کدوم سیتم عامل بدون این کارها دست کاربر بازتره و سیستم عامل کارایی بیشتری داره. مثلا سیمبین و آندرویید و آیفون بدون اینکه هک یا روت یا جیلبریک بشن کدومش کاراییش بیشتره ؟ شما اگه مثلا آندویید رو دستکاری نکنید حتی اس ام اس فارسی هم به زور میشه داد چه برسه به مسائل تخصصی دیگه. ولی سیمبین تقریبا تمام کارها رو میشه بدون ساین یا هک انجام داد.
با این نظر موافقی ؟

برادر عزیز .همکار انجمن .ای مغرض حرف بزن . ای از اندروید ناراضی .کی گفته هک نکردن باعث محدودیت می شه در اندروید
من گوشیم هک نکردم و همون استفاده ای که از n95 می کردم دارم از دیزایرم می کنم شما اگه خیلی لنگ اس ام اس فارسی هستی خوب یه دونه موبایل 10 تومانی بخر با اون اس ام اس بده چون اغلب کسایی که زیاد اهل اس ام اسن اغلب دو تا سیم کارتم دارن ولی تا اونجایی که تجربه من می گه میرسال کار من رو در حد اندازه موبایل سابقم n95 راه می اندازه دیگه حالا نمی دونم شما با موبایل داستان اس ام اس می کردین جای خودش داره
دیگه شما اسم بیار تا من برات بگم بدون هک چه کارهایی می کنم چون من خوشم نمیاد موبایلم رو روت کنم به نظر من ورژنی که شرکت سازنده در نظر می گیره از همه نظر کارآمدتر بعدشم من بدون روت کردن بیا ببینم چقدر می تونی سیمبین رو خصوصی سازی کنی برای مثال شما همون ساعت که گوشه سمت چپ صفحه نوکیاست چقدر می تونی تغییر بدی من الان بدون روت فقط 30 نوع ساعت مختلف می تونم برات در اون قسمت قرار بدم تا همین الان حدود 10 نوع شکل برا بلوتوث دارم که می تونی هرکدام دوست نداری تغییر بدی و....بطوریکه هیچوقت احساس تکراری بودن از صفحه موبایلت نداشته باشی (اینا همه بدون روت )از برنامه های کاربردی به قول خودت دیکشنری که از مارکت گرفتم که همش داخل سایت هم هست و راحتتر از سیمبین هم نصب می شه چون نیاز به ساینم نداره تقریبا کامل و تقویم و فایل منیجر وقرآن و مفاتیح ودیوان حافظ و خیام وهرنوع بروزر از جمله persian browser (که شما بدون روت سایتهای فارسی رو بصورت تمام و کمال می بینی بدون اینکه کلمات از هم جدا باشند یا هر مشکل دیگه ای )قفل تک تک قسمت های موبایل وهر برنامه ای که به ذهنت می رسه (منظورم ای نیست که سیمبین نداره منظور اینه که بدون روت من همه کار باهاش می کنم خندم می گیره شما کدام برنامه کاربردی رو می گی که تو اندروید برای داشتنش حتما باید روت کرد ) بعدشم اندروید با پشتیبانی کامل فارسی می خوای نیاز به روتم نداری جدیدا همین دیزایر سریهایی زده برای کشورهای عربی که بدون روت و بدون ارتقا به 2.2 اس ام اس کاملا فارسی میاد و اینترنتم که فارسی فقط خوب اغلبشون چینی تحت لیسانس تایوان که هیچ فرقی با اصلی ندارن عین n8 چینی و فنلاندی که یکی از دوستان که به من پ.خ داد و گفت موبایلش از علاالدین خریده و کاملا فارسی رو ساپورت می کنه بدون هیچ مشکلی ومن خودم تعجب کردم که خندش گرفت اسم سایتی رو داد که من الان خاطرم نیست و گفت اونجا خیلیا خریدن و این چیز عجیبی نیست تازه گالاکسیم اینطور که شنیدم فارسی رو ساپورت می کنه نیاز به روت نداره تازه می گن منوهاشم می شه فارسی کرد
از دیگه چیزهای خوبی که نسبت به سیمبین دیدم اینه که فایلی که بلوتوث برات می شه نیاز نیست از داخل inbox هی بری فایل سیو کنی بلکه مثل موبایلهای جاوای سونی اریکسون هر فایلی به تفکیک نوعش جای مربوط می شینه عکس تو آلبوم عکس و ...
بازیها هم من فک می کنم برای همه یکیه

(مثلا پرنده های عصبانی برا همه اومده و...)الان اندروید وضعیتش عالیه و لازم شما یه سر به تایپیکش بزنید تا متوجه بشید و
کسی که سراغ این سیستم عامل یا موبایل میاد از یکنواختی خسته می شه این سیستم عامل این امکان رو به تمام افراد مبتدی مثل من می ده که بدون هک موبایل (که بعضی ها تو سیمبین فقط جرات انجامش داشتن و تازه اونم زیاد تغییرات عمقی نمی تونستن به ظاهر بدن )بیایم به هرشکلی که عشقمون می کشه موبایل رو شخصی سازی کنیم
و از قدیم گفتن هرکه بامش بیش برفش بیشتر شما بیشتر پول می دی باید موبایلت کارایی های بیشتر داشته باشه
من احساس می کنم شما اگرم اندروید داشتی از سریهای اول داشتی که اصلا برای منطقه خاور میانه نبوده ولی الان اوضاع فرق کرده اندروید داره همه گیر می شه و به تبعش برای جاهای مختلف امکاناتی مثل زبان کشورهای اون منطقه روی گوشی رعایت می شه

RASOOL AMIRI
08-11-2010, 03:46
یک نکته یادم رفت اونم اینکه شما برای گرفتن برنامه اصلا نیاز نیست ساعتها تو اینترنت باشی و و قت نابود کنی اندرویدم مثل سیمبین از همین سایت برنامه بگیر بریز رو گوشیت چون برنامه هایی که دوستا گذاشتن کاربردیه و کار راه انداز عین سیمبین بااین تفاوت که نیاز به ساین نداره

Milo.Metallboy
08-11-2010, 08:46
اگر دوستان ! نه تنها میلاد ... در مورد مسائل ثابت شده لجبازی نکنند بحث به همین منوال پیش میره !

من کی لجبازی کردم ؟ یه نگاهی به امضایه من بکنین میبینین که بهترین سیستم عامل موبایل از نظر من آندروید هست اما اندروید و مک و بادا دنگ و فنگ خیلی دارن ولی سیمبین به راحتی میتونی از تمتم قابلیت های گوشی استفاده کنی بدون اینکه حتی 1 ثانیه بخوای به اینترنت سر بزنی
هدف این مقاله هم همین بود نه چیز دیگه

اگه عنوان تاپیک بود بهترین سیستم عامل در آینده منم میومدم میگفتم آندروید از همه بهتره

شما متاسفانه در روند اصلی تاپیک بحث نمیکنین
شما میای مثلا میگی ان8 که سیمبین داره سخت افزار ضعیفی داره !!!! خب مگه wildfire و Tatto و... که آندروید هستند سخت افزار قوی ای دارند ؟ این چه ربطی به سیستم عامل داره ؟ مگه گالاکسی که صفحه نمایش خیلی خوبی داره بخاطر آندروید داره ؟ البته میدونم که منظورتون این نبوده

چه کسی میتونه کارا بودن و در عین حال ساده بودن استفاده در سیمبین رو زیر سوال ببره ؟؟؟ بحث تاپیم همینه و بس

RASOOL AMIRI
08-11-2010, 10:03
من کی لجبازی کردم ؟ یه نگاهی به امضایه من بکنین میبینین که بهترین سیستم عامل موبایل از نظر من آندروید هست اما اندروید و مک و بادا دنگ و فنگ خیلی دارن ولی سیمبین به راحتی میتونی از تمتم قابلیت های گوشی استفاده کنی بدون اینکه حتی 1 ثانیه بخوای به اینترنت سر بزنی
هدف این مقاله هم همین بود نه چیز دیگه

من نمی دانم شما از کدام دنگ و فنگ حرف می زنی خوب یه نمونه بگو تا بنده ببینم اندروید چه چیزش دنگ و فنگ داره حالا شاید 2 سال پیش اینطوری که شما می گید بود ولی الان اصلا اوضاع فرق کرده واینم مربوط به سیستم عامل آینده نمی شه به نظر من اندروید تو همین مقطع زمانی بهترین انتخاب برا ما ایرانیاست چون شما عین نوکیا اصلا نیاز به اینترنت خیلی وحشتناک و وقت صرف کردن آنچنانی ندارید
بعدشم شما اصلا منظور بعضی ها رو احساس می کنم بد متوجه شدی مثلا بنده تو یه تایپیکی گفتم اگه اینترنت درست و درمونی دارین حتما اندروید رو انتخاب کنید این بدلیل لنگ بودن موبایل به اینترنت نیست بلکه وب گردی با سرعت موبایلهای اندروید بخصوص دیزایر و پشتیبانی از یو تو ب خیلی از سایتهای که قابلیت پخش فیلم رو خودشون دارند و همچنین قابلیت استفاده از v.....p.....n به راحتی هرچه تمامتر و ورود به سایتهای شیلتر درهرجا و هرمکانی جذابیتهای زیادی رو به انسان می ده که حتی من اینطور که می دونم امکان استفاده از v....p....n در n8هم به این راحتی نیست و شاید برای بعضی ها که موبایلشون دستکاری نمی کنند وجود نداره تا اونجایی که من اطلاع دارم چون n95 که اینطور بود
و من به خاطر این بود که گفتم اینترنت اگرنه که اندروید یه سیستم عامل کارآمدی که اصلا شما نیاز به اینترنت آنچنانی ندارین و حتی نمی خواد 2الی 3 روز منتظر ساین گوشی تو سایت خودمون هم باشی برنامه می گیری عین نوکیا می ریزی رو گوشیت من خداییش نمی دونم دیگه چه دنگ و فنگی
من به یکی از دوستان که موبایلش کاملا فارسی ساپورت می کرد گفتم فلانی تو چرا گوشیت روت کردی بهم گفت از کنجکاوی داشتم می ترکیدم ببینم چیه اینم دلیل بعضی ها برا روت که خوب منطقیم هست وقتی موبایلی رو می تونی اصلا خودت وظایفش تعریف کنی خوب بعضی ها دوست دارن ببینن چیه
مثل اوایلی که ان95 اومد همه پایین امضاشون زده بودن برا استفاده از بازیها گوشیتون رو هک کنید که من همون هفته دوم پس از خرید گوشی رو هک کردم در صورتیکه بعد از ارتقا گوشی برنامه موبایل رو ساین می کردم و دیدم تفاوت هک و غیر هک خیلیم نیست

اگه عنوان تاپیک بود بهترین سیستم عامل در آینده منم میومدم میگفتم آندروید از همه بهتره
نه به نظر من در حال حاضرم (کار به جاهای دیگه دنیا ندارم تو کشور خودم و با امکانات خودمون می گم )بهترین و کارآمد ترین که در حال حاضر سیمبین به گرد پاشم نمی رسه فقط تبلیغات منفی براش زیاد که اونم به مرور زمان درست می شه

کسی میتونه کارا بودن و در عین حال ساده بودن استفاده در سیمبین رو زیر سوال ببره ؟؟؟ بحث تاپیکم همینه و بس

بر منکرش لعنت ولی به نظر من اندروید همون سادگی رو داره تازه بیشترشم با امکانات بیشتر و کارآمد تر

اگه مثلا آندویید رو دستکاری نکنید حتی اس ام اس فارسی هم به زور میشه داد چه برسه به مسائل تخصصی دیگه. ولی سیمبین تقریبا تمام کارها رو میشه بدون ساین یا هک انجام داد.

آقا جمال یه نکته ای رو اشاره کنم که شاید لازم باشه همه بدونیم متاسفانه خیلی ها به دلیل اینکه منبع تولید دو سیستم عامل اندروید و مک در کشور آمریکاست و این دارن به عنوان رقیب های جدی جلوی هم قد علم میکنن به خاطر این کارایی هاشون هم مثل هم می بینیم
اول اینکه مک سیستم عاملش فقط رو آیفون و اونم فقط به یه سری کشورهای محدود اروپایی و آمریکایی و آسیایی که در حد 14 الی 15 کشورند فرستاده می شه یعنی بازر عمدش اونجاست اونیم که به دست ما میرسه یا قاچاق یا سفارش کشورهای عربی به همین دلیل بچه ها البته اونم می گم از دید ما یه خورده در فارسی سازیش شاید مشکل داشته باشند اونم می گم از نظر ما من خودم آیفون نداشتم این اجازم به خودم نمی دم از مشکلاتی که شنیدم بگم چون در حد شنیدست
ولی اندروید قضیش فرق داره اولا این سیستم عامل الان داره رو 3الی 4 برند معروف دنیا از جمله سامسونگ وسونی اریکسون و موتورولا و اچ تی سی ارائه و مثل آیفون محدودیت پخش ندارند ومی شه گفت بازر جهانی رو هدف قرار دادند و سونی اریکسون یا سامسونگ و حتی htc مطمئنن موبایلی رو که برا منطقه ما می دهند دیگه از چند وقت پیش می شه گفت مشکلی از نظر ساپورت زبان ندارند حالا به غیر فکر کنم اون جنس های قدیمی که تو بازار هنوزم داره فروش می ره اگرنه طبق اون چیزهایی که دارم می شنوم از چند وقت دیگه شاید برای ارتقا هم به عنوان زبان پیش فرض از طرف شرکتهای سازنده موبایل نه google چون ما تحریمیم زبان فارسی گنجنده بشه همونطور که الان رو گالاکسی اینجور که شنیدم هست چون سامسونگ مارو ..... نکرده

Mparvin2
08-11-2010, 11:48
نه من خودم آیفون دارم از ورژن 3 به اینور زبان عربی که اومد توش حرف پ ژ گ چ هم داره و به نظرم یکی از بهترین و قشنگ ترین فونتای فارسی رو داره(به صورت پیش فرض)

mehrdad-ati
08-11-2010, 12:58
بازی اواتار ..

در ویو کاملا روان و اسموچ

در ان 8 اعصاب خورد کن پر لگ

بازی هرو اسپارتا :

در ویو کاملا اسموچ و روان

در ان 8

کمی دچار لگ و تاخیر اما میشه بازی کرد (البته شاید در مراحل اخر که حجم بازی سنگین تر میشه نشه)

بازی ماشین سواری nfs

روی ویو کاملا روان و اسموچ ..

روی ان 8 هم خوب

محمد جان من نمیدونم اون بازی که شما از n8 دیدی چرا کند بوده و اصلا دلیلش چی بوده . به هر حال من این نوشته ی شما رو خوندم و خودم رفتم avatar رو دانلود کردم و از gameplay اش فیلم گرفتم که الان میزارم اینجا . فقط توجه بشه که حجم فیلمی که گرفتم با اینکه من با پایین ترین کیفیت ممکن گرفتم شد 70 مگ که مجبور شدم باز هم بیارمش پایین و کردمش 13 مگ برای همین یه مقدار کیفیت و فرم ریت اومده پایین اما اصل ماجرا مشخص هست . من فیلم هایی که خودم از wave دیدم در اجرای avatar باید بگم در بهترین حالت میشه گفت مثل هم اجرا میکنند .

یه تیکه یه گیر کوچیک میکنه که اونجا checkpoint هست و داره save میکنه

اینم لینک . سایر بازی ها هم مطمعنم هیچ مشکلی ندارند . اگر خواستید اون ها رو هم تست میکنم .
http://rapidshare.com/files/429571610/00019.mov

wild dragon
08-11-2010, 13:35
آره کیبرد فارسی آیفون خیلی خوبه مشکلی نداره
راستی هر کی به دو تا آیفون4 دسترسی داره رو یکیش فلش را نصب کنه و سرعت براوزر را چک کنه ببینه پایین میاد یا نه

Ceramic
08-11-2010, 15:24
اجازه بدهید باز هم به اصل موضوع تاپیک بازگردیم . من به کرات در نوشته های دوستان مشاهده کرده ام که دستکاری سیستم عامل ( هک ، آنلاک ، روت ، جیلبریک و نظایر آن ) را در نهایت یک امتیاز ( یا حداقل یک کار مثبت ) تلقی می کنند ، در حالی که از دیدگاه کلی ، جز در موارد استثنایی ، این سخن درستی نیست . هک کردن سیستم عامل باعث بروز انواع باگ ها ، بی ثباتی ، ضعف های امنیتی ، و در کل موجب نزول سطح کیفی آن می شود و هر چند ممکن است در کوتاه مدت نتایج اش مطلوب به نظر برسد ، اما در یک روند کلی نتایج مخربی دارد .

دقیقا به همین دلیل ، بعضی تولید کنندگان گوشی های همراه ، به تدریج در حال نصب فیوز های الکترونیکی ظریفی هستند که گوشی ها را غیر قابل هک می کند. دلیل این کار ، این است که کمپانی ها از میزان خرابی های ناشی از تلاش برای هک سیستم عامل ، و همین طور خرابی های پس از آن نگران اند ( تا دو سه سال پیش ، هک سیستم عامل مربوط به یکی دو سیستم عامل بود و آن هم در سطح خیلی محدود انجام می شد . اما الان تعداد کاربران xda به بیش از یک میلیون نفر رسیده و کوکرها مدام به کار دستکاری در او اس دستگاه های مختلف مشغول اند ) و در مجموع این نوع روش ها را ( ولو غیر قانونی تلقی نشود ) بیشتر مایه ی دردسر و تولید گرفتاری ارزیابی می کنند .

البته دیدگاه برندها تابع منافع آن هاست که ممکن است الزاما با منافع مصرف کنندگان ( جامعه ی کاربری ) هم راستا نباشد ، اما به عنوان شاهد ، همه ی ما با خرابکاری های ناشی از هک سیستم عامل آشنا هستیم . سوای آن ، ورژن های هک شده هر چند دارای امکانات و قابلیت های بیشتری نسبت به ورژن های رسمی است ، اما مشاهده ی انواع خطاها و ناپایداری های جزئی و کلی که حتی گاه کوکر را وادار به توقف و هشدار در باره ی عدم مصرف آن می کند ، امر عجیبی نیست .

saaapy
08-11-2010, 15:36
با این نظر موافقی ؟
من این حرفتو قبول ندارم این که در سیمبین میشه کار های عمومی مثل مسیج زدن به صورت فارسی انجام داد به نوکیا برمیگرده بالاخره از سال 73 تو ایران داره فعالیت میکنه و به نظر شما این که برنامه های سیمبین نیاز به ساین داره خوبه من فکر نمیکنم

saaapy
08-11-2010, 15:41
اجازه بدهید باز هم به اصل موضوع تاپیک بازگردیم . من به کرات در نوشته های دوستان مشاهده کرده ام که دستکاری سیستم عامل ( هک ، آنلاک ، روت ، جیلبریک و نظایر آن ) را در نهایت یک امتیاز ( یا حداقل یک کار مثبت ) تلقی می کنند ، در حالی که از دیدگاه کلی ، جز در موارد استثنایی ، این سخن درستی نیست . هک کردن سیستم عامل باعث بروز انواع باگ ها ، بی ثباتی ، ضعف های امنیتی ، و در کل موجب نزول سطح کیفی آن می شود و هر چند ممکن است در کوتاه مدت نتایج اش مطلوب به نظر برسد ، اما در یک روند کلی نتایج مخربی دارد .

دقیقا به همین دلیل ، بعضی تولید کنندگان گوشی های همراه ، به تدریج در حال نصب فیوز های الکترونیکی ظریفی هستند که گوشی ها را غیر قابل هک می کند. دلیل این کار ، این است که کمپانی ها از میزان خرابی های ناشی از تلاش برای هک سیستم عامل ، و همین طور خرابی های پس از آن نگران اند ( تا دو سه سال پیش ، هک سیستم عامل مربوط به یکی دو سیستم عامل بود و آن هم در سطح خیلی محدود انجام می شد . اما الان تعداد کاربران xda به بیش از یک میلیون نفر رسیده و کوکرها مدام به کار دستکاری در او اس دستگاه های مختلف مشغول اند ) و در مجموع این نوع روش ها را ( ولو غیر قانونی تلقی نشود ) بیشتر مایه ی دردسر و تولید گرفتاری ارزیابی می کنند .

البته دیدگاه برندها تابع منافع آن هاست که ممکن است الزاما با منافع مصرف کنندگان ( جامعه ی کاربری ) هم راستا نباشد ، اما به عنوان شاهد ، همه ی ما با خرابکاری های ناشی از هک سیستم عامل آشنا هستیم . سوای آن ، ورژن های هک شده هر چند دارای امکانات و قابلیت های بیشتری نسبت به ورژن های رسمی است ، اما مشاهده ی انواع خطاها و ناپایداری های جزئی و کلی که حتی گاه کوکر را وادار به توقف و هشدار در باره ی عدم مصرف آن می کند ، امر عجیبی نیست .
من این طور فکر نمیکنم یعنی بازار این جوری نمیخواد
مثال زندش الان x10 در آندرویدی ها فقط به خاطر این که bootloader بستس و کاستوم رام نداره مورد توجه خیلی ها نیست به نظر من این مزیت حساب نمیشه یک شرکت بیاد محصولشو این جوری بده بیرون
مثلا x10 سه یا 4 ماه طول کشید روت شه ولی galaxy سامسونگ فکر کنم یک روز

mehrdad-ati
08-11-2010, 16:33
برای اینکه زمان x10 هنوز درست حسابی روت شدن جا نیفتاده بود ولی گالسی زمانی اومد که دیگه روت عادی شده بود .

ولی خدایی این همه هک و روت کردند روی winmo و android رو مقایسه کنید با 2 تا موردی که hyperx برای n8 داده مخصوصا فوکوس خودکار ممتد . همون روزی که n8 اومد هایپر 3 تا مود مرگی داد بیرون : یکی فیلم برداری 720p با 30 فرم درثانیه . یکی uncompress کردن و حذف نویز تصاویر دوربین و یکی هم فعال کردن continues auto focus که این سومی رو فکر کنم هیچ هکری تا به جال نتونسته با کوک کردن به یک گوشی اضافه کنه که هایپر در symbian^3 حتی گوشی رو هم هک نکرد و در قالب یک پچ با فرمت sis این قابلیت ها رو در اختیار کاربرها گذاشت .

wild dragon
08-11-2010, 17:01
من اگه گوشی n8 دو قابلیت از گالکسی را داشت با خیال راحت اونو به عنوان بهترین گوشی حال حاضر اسم میبردم (البته با توجه به خواسته های خودم)
یکی رزولوشن بالاتر و دیگری اینترفیس کمی جذابتر (اولی احتمالا به cpu بالاتر و در نتیجه قیمت بیشتر منتهی میشد و دومی شاید با spb قابل حل باشه)

گرچه رزولوشن به هیچ عنوان ضعف سیستم عامل نیست ولی به دلیل رزولوشن پایین گوشی های مبتنی بر سیمبین انتخاب سیمبین در واقع قبول رزولوشن پایین تره (بحث در مورد الانه نه آینده. گوشی های آینده سیمبین ممکنه هر رزولوشنی داشته باشن)
ولی اینترفیس یکی از ایرادای بسیار بزرگ سیمبینه که کسی نمیتونه بگه برام مهم نیست. در واقع تمام افرادی که سیمبین را انتخاب میکنن با این مشکل کنار میان

ولی بقیه ضعف های سیمبین نسبت به اندروید برا من مهم نیست
مثلا درسته که سیمبین برنامه هاش خیلی کمتر از اندرویده ولی برنامه های fun و کاربردی و بازیهاش این قدر زیاد هست که احساس کمبود نکنم

اما ربطش به این تاپیک:
من به عنوان یک کاربر عادی ایرانی از بین تمام سیستم عامل های و گوشی های موجود گوشی n8 مبتنی بر سیمبین را انتخاب کردم و از نظر من تمام نیازهای من را این گوشی و این سیستم عامل میتونه برطرف کنه و از بین تمام مزیتهای بهترین گوشی اندرویدی (گالکسی) نسبت به گوشی سیمبین انتخابی من تنها دو موردشه که برا من اهمیت ویژه داره که یکیش به خود گوشی مربوطه و یکیش به سیستم عاملش

فکر میکنم بقیه دوستان هم یه همچین مقایسه ای بذارن که مثلا اگه فلان گوشی یا سیستم عامل را انتخاب میکنن چه چیزهایی از گوشی ها و سیستم عامل های دیگه هست که دوست داشتن اونا رو گوشیشون داشته باشن
این کاریه که تا الان انجام نشده بیاین تو این تاپیک که نامربوط هم نیست این کار را بکنیم ببینیم چه نتیجه ای خواهد داشت

hessam1
08-11-2010, 17:19
دوستان واقعا سيمبين فوق العاده هست من 5800 داشتم:cm::dy:
الانم امينا دارم ولي 5800 هم بازي بيشتر داشت هم برنامه هايي كه درست كار كنه اخه الان تو ويندوز موبايل نه منشي تلفن سالم نه بلكليست نه ..... كلا فقط براي كار و گوشي مهندسي ما كه ميخوايم با گوشي تفريح كنيم بهترين گزينه سيمبين مخصوصا N8:123:

Jamal.M
08-11-2010, 18:57
من میخوام از دوستان بپرسم که به نظر اونا یه سیستم عامل خوب و کارا چه سیستم عاملیه؟ و از نگاه خوانندگان این تاپیک یک سیستم عامل خوب و کارا چه مشخصاتی باید داشته باشه ؟

Sandroid
08-11-2010, 19:44
دوستان واقعا سيمبين فوق العاده هست من 5800 داشتم:cm::dy:
الانم امينا دارم ولي 5800 هم بازي بيشتر داشت هم برنامه هايي كه درست كار كنه اخه الان تو ويندوز موبايل نه منشي تلفن سالم نه بلكليست نه ..... كلا فقط براي كار و گوشي مهندسي ما كه ميخوايم با گوشي تفريح كنيم بهترين گزينه سيمبين مخصوصا n8:123:
شما هم جز اون دوستانی هستی که نگشتی و فک میکنی نیس...
برای ویندوز هم برنامه بلک لیست هست و هم منشی!!!!

من میخوام از دوستان بپرسم که به نظر اونا یه سیستم عامل خوب و کارا چه سیستم عاملیه؟ و از نگاه خوانندگان این تاپیک یک سیستم عامل خوب و کارا چه مشخصاتی باید داشته باشه ؟

سوال عالی بود جمال عزیز...امیدوارم دوستان بجای بحث های حاشیه ای به این مساله بپردازن...

Ceramic
08-11-2010, 19:59

من به سهم خودم به سئوال شما این گونه پاسخ می دهم :

1. رابط کاربری ( User Interface ) قابل فهم ، ساده و انعطاف پذیری داشته باشد تا بتوانم کاربری های حیاتی خودم را به گونه ای در آن برنامه ریزی کنم که در کوتاه ترین زمان ممکن به عملیات کلیدی ( از نظر خودم ) دسترسی داشته باشم . در عین حال رابط کاربری اش قابل تنظیم و تغییر ظاهری باشد تا خسته کننده نشود .

2. برنامه های متنوع ( ترجیحا رایگان ) و قابل اطمینان برای انجام کارهای مورد نظرم برای آن زیاد و در دسترس باشد و ناچار نباشم برای نصب یک برنامه چندین مرحله کار انجام بدهم .

3. سبک ، سریع ، امن ، و پایدار باشد و مدام مجبور نشوم گوشی را با مشاهده ی باگ یا توقف ، ری استارت کنم.

4. قادر به مدیریت سخت افزار گوشی باشد و توان سی پی یو یا رم گوشی را که من برای آن پول پرداخته ام ، هدر ندهد .

5. آپدیت های منظمی برای آن عرضه شود .

wild dragon
08-11-2010, 20:02
- هنگ نداشته باشه (سیمبین های قدیمی هنگ زیاد داشتن. همین طور ویندوز موبایل)
- روون و با سرعت مناسب باشه
- از امکانات گوشی به بهترین نحو استفاده کنه (مثلا سیمبین برا استفاده از gps بهترین برنامه ها را داره)
- اینترفیس خوبی داشته باشه (ایراد سیمبین)
- برنامه زیاد داشته باشه و store مناسبی برا دسترسی به برنامه ها باشه (بهترین store مسلما متعلق به مک هست)
- برنامه نویسی براش راحت باشه (نمونه بارزش میمو هست که دو تا از دوستام که میمو دارن هر وقت به مشکلی برمیخورن صبر نمیکنن که برن تو اینترنت دنبال برنامش بگردن بلکه همون وقت خودشون برنامه را با گوشی مینویسن و اجراش میکنن) ( نوکیا در حال حاضر سعی کرده با استفاده از Qt به برنامه نویسا در جهت نوشتن برنامه برای سیمبین و میمو و میگو کمک کنه)

wild dragon
08-11-2010, 20:04
- هنگ نداشته باشه (سیمبین های قدیمی هنگ زیاد داشتن. همین طور ویندوز موبایل)
- روون و با سرعت مناسب باشه
- از امکانات گوشی به بهترین نحو استفاده کنه (مثلا سیمبین برا استفاده از gps بهترین برنامه ها را داره)
- اینترفیس خوبی داشته باشه (ایراد سیمبین)
- برنامه زیاد داشته باشه و store مناسبی برا دسترسی به برنامه ها باشه (بهترین store مسلما متعلق به مک هست)
- برنامه نویسی براش راحت باشه (نمونه بارزش میمو هست که دو تا از دوستام که میمو دارن هر وقت به مشکلی برمیخورن صبر نمیکنن که برن تو اینترنت دنبال برنامش بگردن بلکه همون وقت خودشون برنامه را با گوشی مینویسن و اجراش میکنن) ( نوکیا در حال حاضر سعی کرده با استفاده از Qt به برنامه نویسا در جهت نوشتن برنامه برای سیمبین و میمو و میگو کمک کنه)

hessam1
08-11-2010, 20:07
شما هم جز اون دوستانی هستی که نگشتی و فک میکنی نیس...
برای ویندوز هم برنامه بلک لیست هست و هم منشی!!!!

سوال عالی بود جمال عزیز...امیدوارم دوستان بجای بحث های حاشیه ای به این مساله بپردازن...
داداش داشتن داره كار نميكنه مثلا isecretery يا...:dn:

Jamal.M
08-11-2010, 20:56

و البته به سوال خودم این را هم اضاف کنم که در کنار ذکر مشخصات یک سیستم عامل خوب، کدوم سیستم عامل حال حاضر مشخصات مورد نظر اونها رو داره ؟

RASOOL AMIRI
08-11-2010, 21:00
از نگاه خوانندگان این تاپیک یک سیستم عامل خوب و کارا چه مشخصاتی باید داشته باشه ؟
1-اینترفیس جذاب و قابل تغییر وقابل شخصی سازی برای رفع یکنواختی(مشکل اصلی سیمبین)
2-سرعت سیستم عامل و روان اجرا کردن برنامه ها و بازی ها
3-صدای شفاف و بدون نویز کپسول گوشی در زمان مکالمه با مخاطب
4-صدای بلند اسپیکر (n958gig نوکیا)عشق من :cv:حیف که دیگه از اینترفیسش خسته شدم
5- مارکتینگ با بیشترین حجم برنامه های رایگان و کاربردی
6-کلا اندروید گونه باشه:ag::ag:

mehrdad-ati
08-11-2010, 23:02
بابا یدفعه بگو اندروید دیگه :4: تقریبا موافقم

Ceramic
09-11-2010, 07:16
و البته به سوال خودم این را هم اضاف کنم که در کنار ذکر مشخصات یک سیستم عامل خوب، کدوم سیستم عامل حال حاضر مشخصات مورد نظر اونها رو داره ؟

با تعاریفی که خودم داده ام ، متاسفانه فعلا هیچ یک از سیستم های عامل در این سطح نیست و هر یک ، مشمول بخشی از آن ها نمی شود .

wild dragon
09-11-2010, 09:36
مشکل اینترفیس را اگه بذاریم کنار به نظر من سیمبین بهترینه
البته من در شرایط حال حاضر میگم و کاری به آینده ندارم

البته من میمو را هم خیلی قبولش دارم به خاطر همین به اینده میگو خیلی امیدوارم

saaapy
10-11-2010, 11:38
میدونی جمال جان مشکل اینه که همه میاین برند بررسی میکنن و همه هم تعصب دارن در ضمن بیشتریام سخت افزار نگاه میکنن من منکر این قضیه نمیشم که سختت افزار مهم نیست ولی مهم هماهنگی کل مجموعه هست
مثلا در حال حاضر مثلا رزلوشین 960*640 بالاترین آیا این پایداره مثلا خیر این یک عمر موقتی داره پس انقدر جزئی نگاه نکنیم
در مورد هنگ باز به مجموعه برمیگرده
در مورد ios بهترین چیزش UI یا همون رابط کاربریشه سادگیش و قابل استفاده برای تمامی سنین به نظر من
برنامه های فوق العاده زیادش البته همش کاربردی نیست ولی خوب خیلی هاش عالیه در مورد بازی باید ios بهترین بدونیم در گذشته کسی از موبایل توقع کنسول بازی نداشت ولی الان نگاه ها فرق کرده

andriod کار کردن باهاش راحته ولی یکم به تخصص احتیاج داره به نظر من
منظور این که باید باهاش کلنجار رفت مثل ios همه چی آماده نیست برنامه ها خوب از نظر تعداد باز همهش کاربردی نیست
گرافیک متوسط رو به بالا در بازی با ios فاصله تقریبا زیادی داره مگر اینکه Sony Ericsson PlayStation phone یک کاری بتونه بکنه تمامی سنین میتونن باهاش کار کنن البته نه تمامی کار هاشو

symbian چون قدیمی هست بخشی از فرهنگ ماست تعداد برنامه بالا البته نیاز به sign گرافیک متوسط در بازی
به نظر من برای این که در رقابت بمونه symbian 3 را داد بیرون که اگر این کار نمیکرد شاید عمرش به پایان نمیرسید
در هر صورت با همه خوبی ها و بدی هایی که داره باز طرفدار های خودش داره ولی من به شخصا اصلا قبولش ندارم با این که یک زمان سلطان بازار بود

در مورد wp7 هم در حال حاضر مشکلاتش بقدری زیاده که بهتره دربارش صحبت نکنم

RASOOL AMIRI
10-11-2010, 21:19
یکی از دوستان تو همین سایت به دلیل اینکه اصرار می کرد اس ام اس ها ناخوانا و به صورت جدا میاد بالاخره گوشی خودم فقط با یه کلیک بدون تمام روشهای سخت روت کرده و اینم یه عکس از قسمت اس ام اس و منظورم از این کار اینه که هر چه اندروید گستردگی پیدا کنه روشهایی مثل همین روشی که من باهاش گوشیم روت کردم که حتی به اندازه ساین کردن یکی از برنامه های سیمبین هم زمان نبرد وبدون گلدکارت و دست بردن تو قسمت سیستماتیک و دقیقا شبیه زمانی که شما پرو داکت گوشی نوکیا رو عوض می کنی من تونستم گوشیم فارسی کنم البته راحتتر از عوض کردن پرداکت و یا فلش کردن گوشی های سیمبین اینم تقدیم به دوستمون که اینو علت رد اندروید دونستن
http://mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=459456&d=1289352780
http://mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=459458&d=1289353195
یکی از تصاویر مربوط به قسمت مسیج های اصلی دیزایر که دوستان دیزایر دار می تونن تایید کنن و یکی دیگه هم مربوط به اینترنت اگه خواستین از هر جای دیگه که فکر می کنیین گوشی های اندروید مشکل ساپورت فارسی دارن عکس بگیرم مثل فیسبوک و هر سایت فارسی دیگه
راستی پیرو حرف قبلیم که گفتم اندروید امروز با 2 سال پیش فرق داره و بنابه خصوصیات کشورهای منطقه زبان های مربوط به همون منطقه رو ساپورت می کنه یا براش به صورت فونت میاد بگم که این روش مختص دیزایر فقط نبود بلکه 4الی 5 نوع از گوشی های htc تعداد زیادی دیگر از موبایلهای پرفروش اندروید این قابلیت دارند البته بازم می گم یک سری از گوشی ها مثل سری دوم گوشی های نوکیا که ساخت چین و بصورت پیش فرض فارسی رو ساپورت میکنند مثالم همون گالاکسی و برخی مدلهای تازه به بازار آمده دیزایر فارسی رو بصورت پیش فرض ساپورت می کنند

berabar
10-11-2010, 21:32
ممنون آقا جمال بابت مقاله. البته من بهتون حق میدم قبلا آندویید مشکلات زیاد داشت از قارسی سازی بگیر تا... ولی الان خیلی از مشکلات رفع شده و از لحاظ سادگی داره به سیمبین میرسه

عماد ورمه زیار
10-11-2010, 23:05
اخر چه سیستم عاملی بهتر از همه نظز

Jamal.M
11-11-2010, 08:20
البته سلیقه ای است و نظرها هم متفاوت. ولی فکر کنم بیشتر روی آندرویید نظر دارن

mehdimdi
11-11-2010, 08:45

.... اگه با وجود سیستم عاملی مثل ios ، اندریود رو بهتر بدونیم . سیستم عامل خوب سیستم عاملیه که ساده ترین کاربری رو داشته باشه و در عین حال با سخت افزار بخوبی مچ بشه و برنامه نویسا بتونن بهترین بهره رو از سخت افزار ببرن . ساپورت خود شرکت تولید کننده سیستم عامل و بهتر بگم مدیریت اینده سیستم عامل هم که جای خود داره (جابز اعجوبه ایه واسه خودش) .
اصلا نمیخوام مقایسه کنم و بحثا و دوباره شروع کنم ولی میتونین براحتی به مارکت اندریود و به اپ استور اپل سر بزنین تا تفاوت رو متوجه بشین .

Ceramic
11-11-2010, 09:24

چنین چیزی وجود ندارد دوست من . هر کدام از این ها مزیت ها و نقاط ضعفی نسبت به یکدیگر دارد .

Jamal.M
11-11-2010, 18:54
واقعا ساده لوحانس اگه با وجود سیستم عاملی مثل ios ، اندریود رو بهتر بدونیم .
دوست عزیز دیگران که نظر شما رو قبول ندارند ساده لوح هستند ؟ بهتر نیست با ادبیات بهتری با دوستان خود صحبت کنید ؟؟!!

mahyank750
25-04-2012, 21:59
سلام من هم دقیقا به همین مشکل برخوردم من گوشی سامسونگ گالکسی فیت را خریدم چون سامسونگ فارسی را ساپورت میکنه . بگذریم خیلی کتاب میخونم اون هم فقط الکترونیکی و چه بهتر فایلهای جاوای کم حجم و راحت . آمدیم اولین کتاب را که ریخیتیم جواب داد که متاسفیم آره بابا برو فایل apk بریز و از این جور حرفا. حالا فایل apkاز کجا بیاوریم که شد شروع ماجرا و زیر و رو کردن اینترنت و روت و... خلاصه پدری از ما درامد که بیا وببین اندروید یه تبلیغ بزرگه . اگه کار خاصی با گوشی ندارید برنامه انچنانی هم نمیخواهید بچسبید به همان سونی اریکسونهای قدیمی و نوکیا ها . هیچ جا هیچ خبری نیست

behzad_emp
25-04-2012, 22:22
برترین سیستم عامل همون جاوای خودمونه :bv:

REZ@HTC2
26-04-2012, 11:35
ios بهترین سیستم عامل است

gaia
26-04-2012, 12:43
ios واقعا کاراست ولی خسته کننده میشه اینترفیسش بعده یه مدت من خودم الان ایفون دارم ولی میخوام یه اندروید هم بگیرم

salar_7
26-04-2012, 12:44
مطمئنا ios .سيستم عاملي که روش واقعا فکر شده...

Sent from tapatalk

maziyar74
26-04-2012, 13:27
برترین سیستم عامل همون جاوای خودمونه :bv:

ببخشید ولی جاوا سیستم عامل نیست . پلتفرم هست :4:

نظر خودم هم اندروید هست . (منکر خوب بودن ios هم نیستم!)