PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : به نظر شما سیمبین 3 موفق خواهد بود؟

TAAW
05-12-2010, 23:50
سلام دوستان موبایلستانی.با اجازه ی مدیران محترم ......دوستان به نظر شما سیمبین 3 موفق خواهد بود و سیمبین به کار ادامه خواهد داد؟هر کی هم نظری داشت کوچولوووو بگه.ممنون

RADIKAL
06-12-2010, 15:40
بله دوست عزیز من فک میکنم موفق خواهد بود حدالاقل تو کشور ما

reza50cent
06-12-2010, 15:44
توايران خير زيرا همش به اينترنت پرسرعت نياز دارد

F A R D ! N
06-12-2010, 16:02
به نظرم تا حدودى ميتونه موفق باشه ، البته تو ايران بيشتر

mohammad 18
06-12-2010, 16:21
با سلام وتشکر به نظر من به جای این همه سیمبین زدن .نوکیا باید یه تحولی در خود بده خیلی بهتره (روانه کردن گوشیهای با سیستم عاملهای دیگه چون دیگه خیلی تکراری شده ) با تشکر از موضوع جالبت سپاس.http://www10.speedyshare.com/files/25558584/download/Yadegari-az-.gif

magicboy
06-12-2010, 16:41
موفق نه در مقایسه با بقیه سیستم عامل ها ولی نسبت به ورژن های قبلی سیمبیان شاید بشه گفت موفق ...

TAAW
06-12-2010, 18:47
ممنون که تو بحث شرکت میکنید.خب فکر نمیکنید همین که نوکیا وارد دنیای سیستم عامل های open source شده به معنی کنار گذاشتن سنت ها و خط قرمز هاش باشه ؟من فکر میکنم تحولات بیشتری هم خواهد کرد و این تنها یک مقدمه است

JABER
06-12-2010, 18:51
من هم فکر میکنم در حد خودش خوب باشه
ولی تا میگو بیاد،سیمبیان 3 به گوشیهای رده متوسط نوکیا تنزل پیدا میکنه

r_you168
06-12-2010, 18:56
non

saeedalipour20
06-12-2010, 19:08
والا من فکر نکنم سیمبین موفق بشه.
چون کمپانی های سونی اریکسون و سامسونگ این سیستم عامل رو کار گذاشتن باشه.

از طرف دیگه سیستم عامل های قدرمند android و wm7 وbada و وجود داره که همشون راضی کننده هستن.

TAAW
07-12-2010, 13:35
خب فکر نکنم این تاثیر آنچنانی رو سیمبین داشته باشه.سامسونگ و سونی مدت محدودی سیمبین رو کار کردند و فقط استفاده کردند و کار آنچنانی برای پیشرفتش نکردند.قبل اونا هم نوکیا به تنهایی ساپورتش میکرد و همین هم موجب شد محبوب ترین سیستم عامل دنیا بشه.همین الان هم محبوب ترینه.من فکر کنم خروج این دو کمپانی تاثیری نداشته باشه

SOSFELFEL
07-12-2010, 13:42
سلام
به نظر من تو ایران زیاد سیستم عامل مهم نیست ولی میتونه موفق بشه با برنامه های جدید و توپ.......:bw:

™Arman
07-12-2010, 16:17
بــــــــــــــــــــــــ ـــــــــله

ali_mascheran
07-12-2010, 16:56
شک نکنید که سیمبین 3 شکست سختی میخوره! من توی همین ایرانش با آدمایی که هیچی از سیستم عامل نمیدونستم برخورد کردم و دیدم که میگن نوکیا دیگه تموم شد چه برسه به کسانی که میدونند توی این شرکت چی میگذره! نوکیا دیگه با این سیاه کاریا و بالا بردن دوربین و مقدار مموری به جایی نمیرسه . . . تنها راه فرار نوکیا پناه بردن به آندرویده همین!

pouyan_ta
07-12-2010, 17:22
نوکیا با سیمبین که عمرا به جایی نمیرسه.مایمو هم بدرد نمیخورد.شاید meego نوکیا رو به یه جایی برسونه ولی تا سیستم عامل هایی مثل android و iphone هست بنده طبق تجربه ی شخصی بین این سه تا و windows mobile 6.5
با اطمینان میگم که نوکیا با سیمبین 10 هم شکست میخوره.

armin_punisher6
07-12-2010, 21:33
به نظر من تو ایران میتونه موفقیت داشته باشه چون جهان سومیم ولی تو جاهایی مثل کره و آمریکا به هیچ وجه.

TAAW
09-12-2010, 00:12
نوکیا با سیمبین که عمرا به جایی نمیرسه.مایمو هم بدرد نمیخورد.شاید meego نوکیا رو به یه جایی برسونه ولی تا سیستم عامل هایی مثل android و iphone هست بنده طبق تجربه ی شخصی بین این سه تا و windows mobile 6.5
با اطمینان میگم که نوکیا با سیمبین 10 هم شکست میخوره.

دوست عزیز سیمبین تغییر کرده و فکر نکنم درست باشه از الان بگیم صد در صد شکست میخوره.در ضمن windows 6.5 که ابدا نباید مقایسه بشه چون win 7 آپدیت اونه و تا مدتی دیگه در هیچ گوشیی از 6.5 استفاده نخواهد شد

x_zarbat
09-12-2010, 13:35
سلام
از نظر من از سیمبین قبلی پیشرفت بیشتری داره اما چشم گیر نیست و به پای سیستم عامل های مطرح مثل اندروئید نمیرسه!!!

roozbeh71
10-12-2010, 16:50
خوشم میاد ادمهایی اینکجا میبینم اصلا n8 یا C7 رو از 1 کیلومتری هم ندیدن ..حتی پشت ویترین بعد میان اضهار نظر میکنن ...

هر موقع اندروید تونست 800 تا فایل عکس رو تو یک ثانیه LOAD کنه ... بعد بیاید نظر بدید ...

خودم رو c7 تست کردم .

vahidaaaaa
10-12-2010, 17:23
آقای عزیز اینکه گوشی سیمبیان میتونه چنین کاری بکنه از قدرت سیستم عاملش نیست بیشتر مربوط به خود سیستم نرم افزاریه گالری عکس میشه در غیر اینصورت قویترین گوشی سیمبیان cpu از 680 بالاتر نیست در حالی که اکثر گوشی های آندروید cpu شون 1 گیگه . شما که امتحان کردید چرا از گالری فوق العاده پیشرفته آندروید چیزی نمیگید
به نظرم من سیمبیان تا چند سال دیگه به سرنوشت uiq3 دچار میشه و کاملا از بین میره مگه اینکه تحول بزرگی توش بشه
که در سطح آندروید و ویندوز فون 7 قرار بگیره

sarimobile
10-12-2010, 17:33
سیمبیان دیگه داره شعلش خاموش میشه . اگر این طور بخواد ادامه بده تا 2 سال دیگه دووم میاره ..

باید تغییری بده توی سیستم عاملش ( سی پی یو قوی تری - ساپورت فرمت های divx - تغییر ساعت یا آیکن هاش )

این کار هارو نکنه تا 2 سال دیگه مثل uiq میشه !!!!

uiq زمان p990 چه سرو صدایی داشت !!! الان چی شده ؟!!

این سیمبین 3 رو n86 و n79 نگه داشتن !!!

انگار مسعولانش درِ بخش آپگریتو تخته کردند !!!! ورژن 1 با ورژن 31 هیچ فرقی نداره !!!

™HAMID
13-12-2010, 10:22
به نظر من هم نوکیا باید یه تغییراتی مخصوصا تو قسمت اینترفیس حتما بده و گرنه کاربرهاش را از دست میده

TAAW
13-12-2010, 11:39
من هم موافقم...همه به اینترفیس سیمبین گیر میدن و اکثرا با اون مشکل دارند.حالا دیگه نمیشه گفت سیمبین کنده و ....چون الان c7 و n8 واقعا عالی هستند از نظر سرعت با سیمبین 3.من که واقعا دارم لذت میبرم از n8

pouyan_ta
15-12-2010, 00:33
دوست عزیز سیمبین تغییر کرده و فکر نکنم درست باشه از الان بگیم صد در صد شکست میخوره.در ضمن windows 6.5 که ابدا نباید مقایسه بشه چون win 7 آپدیت اونه و تا مدتی دیگه در هیچ گوشیی از 6.5 استفاده نخواهد شد

شما منظورمو متوجه نشدی من گفتم که با سیستم عاملهای Android وiphone و WinMo 6.5 +simbian3کار کردم و همشون از سیمبین بهترن و منظورم این بود که winmo 6.5 هم از سیمبین 3 بهتره چه برسه به windows phone7.:ab:

TAAW
15-12-2010, 08:48
خب شما باید دلیل و سند بیارین واسه اینکه میگین همه از سیمبین بهترن.بعدشم iphone که سیستم عامل نیست داداش.

Djhacker
15-12-2010, 15:20
نه!
اگر قبلا قیمت بالای گوشی های IOS جلوی گسترش این نوع گوشی ها را در ایران گرفته بود ولی الان اندروید گوشی هایی زیر 300 هزار تومن داره! الان دیگه قضیه فرق کرده سیمبین 3 در واقعیت یک ورژن ارتقا یافته از همان سیمبین قدیمی است حتی صفحه کلید قدیمی مولتی تپ را داره و هنوز با سیستم عامل هایی مثل اندروید و یا IOS خیلی فاصله داره ... سیستم عامل Meego نیز که هنوز در مرحله تست هست و خیلی تا واقعیت فاصله دارد.
الانم که دیگه مشکل فارسی داره کم کم حل میشه و اندروید فارسی داره کم کم دیگه جای خودش را باز می کنه هنوز تاچ نوکیا ،LCD و پردازنده های ضعیف نوکیا باید دست از غرور و تعصب بر روی محصولات خود بردارد و کمی در خود تحول ایجاد کند .الان هم بیشتر فروش نوکیا مربوط به کشور های در حال توسعه و جهان سوم است و در کشور های پیشرفته حرفی برای گفتن ندارد.

TAAW
15-12-2010, 18:39
دوست عزیز در مورد تاچ و lcd پیشنهاد میکنم n8 رو یه بار تست کنید تا متوجه پیشرفت زیاد نوکیا بشید.واقعا دوتاش تو n8 عالیه.در مورد cpu هم بخش اخبار رو بخون.قراره برای اولین بار دو هسته ای رو نوکیا ارایه کنه و همچنین cpu های 1 گیگا هرتزی ر آینده ی نزدیک.احتمالا تا نهایتا 1 سال دیگه

Djhacker
16-12-2010, 19:31
دوست عزیز در مورد تاچ و lcd پیشنهاد میکنم n8 رو یه بار تست کنید تا متوجه پیشرفت زیاد نوکیا بشید.واقعا دوتاش تو n8 عالیه.در مورد cpu هم بخش اخبار رو بخون.قراره برای اولین بار دو هسته ای رو نوکیا ارایه کنه و همچنین cpu های 1 گیگا هرتزی ر آینده ی نزدیک.احتمالا تا نهایتا 1 سال دیگه

دوست عزیز من 3 ماه پیش تا حالا N8 های زیادی رو تست کردم ولی LCD با تکنولوژی مثل Super AMOLED سامسونگ فاصله زیادی داره در مورد تاچ هم باید بگم شاید تاچ خوب باشه ولی هنوز سمبین نمیتونه از این استفاده ببره.:be: اینم خدمتتون بگم که اولین گوشی با پردازنده 2 هسته ای رو LG P990 star معرفی گردیده و به زودی به بازار عرضه خواهد شد.:bo: پس نوکیا در واقع چیزی برای رو کردن ندارد:ak:

pouyan_ta
18-12-2010, 16:25
خب شما باید دلیل و سند بیارین واسه اینکه میگین همه از سیمبین بهترن.بعدشم iphone که سیستم عامل نیست داداش.

داداش گیر نده دیگه وقتی میگم سیستم عامل iphone منظورم همون IOS هسش دیگه.(شما که خودت وارد تر از مایی!!)در ضمن:
IOS:Iphone Operating System
پس IOS یعنی سیستم عامل آیفون!

mahdihaj
18-12-2010, 16:41
من هم با اینکه نوکیا رو شرکت موفقی می دونم نظرم اینه که دیگه حال همه از اینترفیس قدیمی ش داره به هم میخوره !

سیمبین 3 تغییرات خیلی خاصی نداشته .

گویا قراره که سیمبین 4 به کل متفاوت از قبلی ها باشه . امیدوارم همینطور باشه .

benimclaren
18-12-2010, 17:54
اول نظرمو بگم: سيمبين 3 آغاز راهي هست كه نوكيا براي ورود به دنياي اپن سورس شروع كرده و البته نبايد فعلاتوقع معجزه داشت، به نظرم سيمبين با ورژن 4، وارد فاز رقابت اصلي با آندرويد ميشه. (در صورت امكان تو همين تاپيك چند نمونه فيلم از سيمبين 4 آپلود خواهم كرد). اين درست كه كمي دير حركت از سوي نوكيا و بنياد سيمبين آغاز شد، اما باورم اينه كه سيمبين ميتونه همچنان در ميان موبايل بازها جايي براي خودش داشته باشه.
دوم جواب به دوتا از حرفهاي بچه ها:
1- نوكيا اولين دو هسته اي را خواهد زد...
اين اشتباهه درواقع همين الان ال جي اولين دو هسته اي رو رو كرده به اين اسم: اپتيموس 2ايكس
http://www.........ir/images/stories/authors2/aliasghar/5/lg2x.jpg

نوكيا اعلام كرده اواخر 2011 و اوايل 2012 شروع به توليد اين سري از سوپرفونها خواهد كرد.
رجوع شود به: http://forum.mobilestan.net/showthread.php?p=1685555#post1685555
2- جناب پارسا گفته، ان8 ال سي دي!!!!!!
اگه كمي دنباله رو مطالب ان8 باشيد مي بينيد كه ال سي دي نيست و يه ورژن پايين تر از سوپرامولدي سامسونگه يعني امولدي

TAAW
18-12-2010, 20:46
اول نظرمو بگم: سيمبين 3 آغاز راهي هست كه نوكيا براي ورود به دنياي اپن سورس شروع كرده و البته نبايد فعلاتوقع معجزه داشت، به نظرم سيمبين با ورژن 4، وارد فاز رقابت اصلي با آندرويد ميشه. (در صورت امكان تو همين تاپيك چند نمونه فيلم از سيمبين 4 آپلود خواهم كرد). اين درست كه كمي دير حركت از سوي نوكيا و بنياد سيمبين آغاز شد، اما باورم اينه كه سيمبين ميتونه همچنان در ميان موبايل بازها جايي براي خودش داشته باشه.
دوم جواب به دوتا از حرفهاي بچه ها:
1- نوكيا اولين دو هسته اي را خواهد زد...
اين اشتباهه درواقع همين الان ال جي اولين دو هسته اي رو رو كرده به اين اسم: اپتيموس 2ايكس
http://www.........ir/images/stories/authors2/aliasghar/5/lg2x.jpg

نوكيا اعلام كرده اواخر 2011 و اوايل 2012 شروع به توليد اين سري از سوپرفونها خواهد كرد.
رجوع شود به: http://forum.mobilestan.net/showthread.php?p=1685555#post1685555
2- جناب پارسا گفته، ان8 ال سي دي!!!!!!
اگه كمي دنباله رو مطالب ان8 باشيد مي بينيد كه ال سي دي نيست و يه ورژن پايين تر از سوپرامولدي سامسونگه يعني امولدي

دوست عزیز لطفا بیشتر توجه کنید و با دقت بیشتر پست بدید.من زمانی این پست رو نوشتم که هنوز lg دو هسته ایش معرفی نشده بود.وگرنه انقد اطلاعات داریم..............در ضمن مهم تولید و فروش به صورت انبوه و استقبال از اونه که من فکر نمیکنم ال جی بتونه این گوشی رو گسترش بده.در حالی که نوکیا هر پروژه ای رو که آغاز کنه با تولید انبوه و فروش جهانی به پایان میرسونه.در مورد اینکه سیمبین 3 آغاز حرکت نوکیا هست هم موافقم .به نظر من این میتونه بسیار عالی باشه که نوکیا وارد دنیای سیستم عامل های open source بشه و سیمبین 3 تنها آغاز این راهه.عکس هم اگه داشتید مال سیمبین 4 بزارید.مممنون.این تایپیک رو زدم که کامل راجع به سیمبین بحث کنیم.ممنون میشم همه تو بحث ها شرکت کنند

benimclaren
18-12-2010, 22:07
ضمن تشکر از هژیر گرامی... این دو تا فایل رو میزارم از اولین ویدئوهایی که واسه سیمبین 4 منتشر شده + صحبتهای مدیر ارشد نوکیا درباره آینده سیمبین 3 و 4. خیلی جالبه که تمامی این نگرانی هایی که الان بچه های سایت درباره این سیستم عامل دارن, مورد توجه مسوولان قرار گرفته و خب وعده های جالبی هم میده. فکر نکنم درک صحبتهای این آقا خیلی سخت باشه چون به وضوح اعلام میکنه قراره در سال 2011 ما سیمبینی دگرگونه ببینیم. (به تصاویر پشت سر این آقا که فکر کنم نیکلاس ساوندر باشه خوب دقت کنید)

http://www.misnoticiasdetecnologia.com/wp-content/uploads/symbian4.jpg

http://tech18.com/wp-content/uploads/2010/07/Symbian-431.jpg

http://www.google.com/url?source=imgres&ct=tbn&q=http://symbianuibrainstorm.files.wordpress.com/2010/06/symbian4-ui-optionalen.jpg&sa=X&ei=_gUNTfUuwfngBtS8xIQC&ved=0CAUQ8wc4RA&usg=AFQjCNHmhwc07n7uQgkhuFbuIggKpKZVlA

Djhacker
18-12-2010, 23:45
چیزی که من از این ظاهر دیدم این هست که این نسخه یا همان سیمبین4 در واقع همان Megoo می باشد و نوکیا به دنبال همان رویه و پافشاری خود هست و فکر می کند هنوز هم می تواند موفقیت های تاریخی مثل N95 را تکرار کند.. دیگر باید از خواب خرگوشی بیرون بیاید و ببیند که دیگران نیز بی کار نیستند و به سرعت در حال پیشرفت هستند. نوکیا هنوز بر استفاده از معماری ARM و نیز استفاده از اینتر فیس خود تاکید دارد. حتی در بروز آوری های نرم افزاری نیز تحول شگرفی نمی توان ملاحضه نمود ولی در عوض در مثلا Android وقتی گفته می شود از نسخه 2.1 به 2.2 سرعت کار 5 برابر شده است خود واقعا این برای مصرف کننده قابل رویت است و این را حس می کند ولی شما به هیچ وجه در نوکیا شاهد چنین چیزی نیستید حتی اگر نوکیا بهترین سخت افزار های را به کار ببندد بعد از مدت کوتاهی باز برای مصرف کننده تکراری خواهد شد . اصلی که شرکتی مانند اپل از آن بسیار استفاده کرده و امکانات را کم کم اضافه می کند تا برای کاربرانش ملموس باشد اینطور هیچ گاه یک نفر از گوشی خود خسته نمی شود. شما اگر مثلا X6 نوکیا را داشته باشید از ابتدا تا کنون همین بوده و هیچ تغییر قابل ملاحضه ای در بروز آوری نداشته است.( البته در سیستم GPS واقعا نوکیا تحول خوبی داشته است) که البته به نظر من با هک گوشی های نوکیا و کوک کردن نسخه های نوکیا این مسئله کمی پوشش پیدا کرده است ولی باز هم همان سیستم است که بوده است در هسته خود مانده است..

TAAW
19-12-2010, 09:27
ممنون از بنیامین عزیز به خاطر کار عالیشون.حالا مسئله اینه که آیا این تغییرات رو سیمبین 3 هم لحاظ خواهد شد و هم اینکه آیا سیمبین 4 روی گوشیایی مثل n8 و e7 و c7 هم پورت خواهد شد ؟

Milo.Metallboy
19-12-2010, 12:16
اینطور که تا حالا ما از نوکیا دیدیم فکر نمیکنم سیمبین 4 روی گوشی های 2010 این شرکت قابل اجرا باشه ! چون اگه قرار باشه arm رو کنار بزاره تغییرات اساسی ای لازم هست که فکر نمیکنم گوشی های فعلی بتونن پشتیبانی کنن و همینطور اگه اینطور بشه فروش آینده ی گوشی های سیمبین 4 خدشه دار خواهد شد. به هر حال امیدوارم که نوکیا از حمایت گوشی های 2010 مثل ان8 و سی7 و ... دست بر نداره...

benimclaren
19-12-2010, 13:32
نوكيا اعلام كرده بود كه از 17 دسامبر تا 31 ژانويه 2011، سايت رسمي سيمبين بسته خواهد شد و بعد از اون دوباره با شكل و شمايل جديدي باز ميشه. درحال حاضر سايت رسمي (شايد هم بلاگ رسمي) سيمبين توسط نوكيا اين آدرس هستش:
http://symbian.nokia.com/

http://zomgitscj.com/wp-content/uploads/2010/06/New-Symbian-300x2501.jpg

wild dragon
19-12-2010, 14:01
اولا در مورد صفحه نمایش n8 صحبت شد. من قبول دارم که در حد سوپرآمولد نیست ولی اینجور نیست که اختلاف خیلی زیادی داشته باشه. الان فقط 2 تا گوشی (که اخیرا با نکسوس اس شده 3تا) با سوپرآمولد هست حالا چون صفحه n8 از اونا پایینتره یعنی صفحش ضعیفه؟ بعد از این 3 گوشی و رتینای اپل بهترین صفحه نمایش متعلق به همین n8 هست
تازه صفحه نمایش خیلی بهتری را که کاملا قابل مقایسه با سوپرآمولد هست را نوکیا رو گوشی های c6-01 و e7 به کار برده

در مورد تاچ هم که کاملا n8 تاچ خوبی را عرضه کرده

در مورد cpu اگه اولین 2 هسته ای را lg بزنه یعنی بقیه نباید بزنن؟ خوب این تکنولوژی عمومی سال اینده گوشی هاست که فکر میکنم اکثر برندها ازش استفاده کنن ولی شاید به این زودی رو سیمبین استفاده نشه. چون به نظر میرسه این وعده مال میگو هست

n8 به سیمبین4 آپدیت خواهد شد. این چیزیه که بارها نوکیا اعلام کرده ولی تغییرات اینترفیس کاملا مربوط به سیمبین4 نیست و قسمتی از اون در اولین آپدیت سیمبین 3 اعمال خواهد شد

mehdio07
28-12-2010, 03:37
سیمبیان دیگه داره شعلش خاموش میشه . اگر این طور بخواد ادامه بده تا 2 سال دیگه دووم میاره ..

باید تغییری بده توی سیستم عاملش ( سی پی یو قوی تری - ساپورت فرمت های divx - تغییر ساعت یا آیکن هاش )

این کار هارو نکنه تا 2 سال دیگه مثل uiq میشه !!!!

uiq زمان p990 چه سرو صدایی داشت !!! الان چی شده ؟!!

این سیمبین 3 رو n86 و n79 نگه داشتن !!!

انگار مسعولانش درِ بخش آپگریتو تخته کردند !!!! ورژن 1 با ورژن 31 هیچ فرقی نداره !!!

پست ارسال شده توسط موبايل
چی میگی شما؟
n86 n79 چیه؟
برادر من اون که شما میگی s60‎ v3‎ ‎‏ هست و با سیمبین^3 خیلی فرق داره؛
اصلا تا حالا N8 دیدی؟

amirtycoon
30-12-2010, 21:38
دوستان لطفا به هم توهين نكنيد و سواد همديگر رو زير سوال نبريد!!
من به عنوان فرد بي طرف چند مسئله رو مي خوام روشن كنم:

به عنوان معايب شركت نوكيا:

1- پا فشاري بيش از حد بروي اشتباهات!! درست متوجه شديد اين شركت از ضعيف ترين نوع سخت افزار (CPU - RAM و..) در گوشي هاي سري S60 V5استفاده كرد. يكي از بزرگترين علل روي آوردن كاربر ها به سوي سيستم عامل هاي جايگزين.
حتي در سیمبین^3 هم با معرفي رم و پردازنده محدود اين مشكل را كامل بر طرف نكرد. درست است كه سیمبین^3 بهينه شده ولي همواره گزينه هاي بهتر هم وجود دارد.

2-عدم پشتيباني مناسب از محصولات فروخته شده - متاسفانه شركت نوكيا تا اين لحظه فقط گوشي هاي پر فروشش رو پشتيباني نرم افزاري كرده و توجه اي به هزينه پرداخت شده توسط كاربر نمي كنه. مثال هم كه فراوان هست مثل گوشي N97 يا N97 mini و ..... ولي گوشي ارزان قيمت 5230 هنوز آپديت ميشه يا گوشي قديمي E71 و ....
اين قضيه در مورد نرم افزار هاي توليد هم صدق مي كنه بخصوص تيم BETA LAB نوكيا كه فقط براي گوشي هاي روز برنامه عرضه مي كنند.

3-بازي با امكانات محدود گوشي ها - نوكيا در چند سال گذشته با استفاده از حافظه داخلي زياد 16 يا 32 گيگ و دوربين 5 مگا به بالا و اقلامي مشابه اين سعي در فريب كاربران داشته كه متاسفانه باعث دلسردي كاربران شده است.
الان اكثر گوشي هاي آندرويدي دوربين 5 مگا پيكسل دارند اما كسي به عنوان يك امتياز به آن نگاه نمي كند!
براي مثال مگر هر كاربر چند عكس با موبايل خود مي گيرد كه نياز به دوربين 12 داشته باشد ولي در عوض يك مرورگر اينترنت خوب و سريع ، پشتياني كامل از
شبكه هاي اجتماعي يا مجموعه متنوعي از برنامه ها كاربرد روزانه دارد.

4-صفحه نمايش با دقت متوسط !! متاسفانه گوشي هاي سيمبين 3 هم مثل نسل گذشته صفحه نمايش 360 در 640 را به ارث بردن!! در حالي كه اپل و گوگل و ماكروسافت تمامي محصولات خود را با دقت بالاي 800 در 480 و بالا تر عرضه نمودند.
فراموش نكنيد دقت بالاتر يعني بهتر ديدن صفحات وب ، تصاوير واضح تر و .... امتيازي كه هر كاربري را وسوسه مي كند.

بنده از گفتن امتيازات صرفه نظر مي كنم چون اكثر دارندگان گوشي سيميان به آن آگاه هستند.

در پايان با توجه تجربيات اين حقير در استفاده از سيستم عامل هاي مختلف بايد بگم كه نوكيا در مسير درست قرار گرفته ولي متاسفانه رقيب ها بيش از پيش قوي شده اند و به سرعت به نياز كاربر ها پاسخ مي دهند كاري كه نوكيا نياز به سرمايه گذاري در آن دارد يعني ارائه محصولي با نياز روز كاربر نه افزودن امكانات جانبي محدود !!!

reza_243
01-01-2011, 20:12
تا زمانیکه به Bada بگید موفق، انتظاری از درک Symbian نیست !

http://aldo.splitsys.com/blog/wp-content/uploads/2010/11/Smartphone_share_current.png

Mamad 4147
01-01-2011, 21:33
سیمبین روبه نزول ، اما به قول دوستان لااقل تا چندسال دیگه توی ایران دوام میاره . . .

bahareman
01-01-2011, 21:41
تو این جند وقته بقیه سیستم عاملا که کولاک به پا کردن و خوب طبیعتا نوکیا هم برا اینکه از این قافله عقب نمونه مجبوره تحولات اساسی در سیستم عاملاش به وجود بیاره. البته بستگی داره که سیستم عامل دیگه نوکیا یعنی میگو چه جوری از آب در بیاد اگه موفق باشه شاید بشه گفت که سیمبیان به حاشیه رونده بشه و میگو از اون پیش بیفته. به هر حال باید کمی دیگه منتظر موند تا ببینیم نوکیا چه میکنه.

ahmadasus
06-01-2011, 06:03
:dy:به نظر من گوشی فقط سیمبین
میگو پیگو رو بزار کنار اندروید وبقیه سیستم ها هم دردسرهای زیادی داره جای زیادی داره تا به سیمبین برسه
به نظر من مهم نیست که سامسونگ و سونی سیمبین رو گذاشتن کنار چون میخوان به سود خودشون برسن چون فعلا مردم چشم به اون سیستم عاملها دارن وقتی مردم چشمشون باز بشه و بفهمن سیمبین چیز دیگست و رو بیارن به سیمبین شرکتها هم گردن شکسته رو میارن به سیمبین!
:bi:www.ahmadasus.blogfa.com

ahmadasus
06-01-2011, 06:06
به نظر من گوشی فقط سیمبین
میگو پیگو رو بزار کنار اندروید وبقیه سیستم ها هم دردسرهای زیادی داره جای زیادی داره تا به سیمبین برسه
به نظر من مهم نیست که سامسونگ و سونی سیمبین رو گذاشتن کنار چون میخوان به سود خودشون برسن چون فعلا مردم چشم به اون سیستم عاملها دارن وقتی مردم چشمشون باز بشه و بفهمن سیمبین چیز دیگست و رو بیارن به سیمبین شرکتها هم گردن شکسته رو میارن به سیمبین!
www.ahmadasus.blogfa.com

TAAW
07-01-2011, 13:54
اینطور که تا حالا ما از نوکیا دیدیم فکر نمیکنم سیمبین 4 روی گوشی های 2010 این شرکت قابل اجرا باشه ! چون اگه قرار باشه arm رو کنار بزاره تغییرات اساسی ای لازم هست که فکر نمیکنم گوشی های فعلی بتونن پشتیبانی کنن و همینطور اگه اینطور بشه فروش آینده ی گوشی های سیمبین 4 خدشه دار خواهد شد. به هر حال امیدوارم که نوکیا از حمایت گوشی های 2010 مثل ان8 و سی7 و ... دست بر نداره...

البته اون طور که گفته شده امکانش هست و من خوشبینم.همین که سیمبین 4 جدا نیست و قراره آپدیت هایی باشه واسه سیمبین 3 تا به 4 تبدیل بشه این مساله رو تقویت میکنه.

justliverpool
07-01-2011, 14:00
چه نتیجه نزدیکه؟!!

foreigner
08-01-2011, 13:16
فکر میکنم تغییرات زیادی داشته و حتما هم موفق میشه.از بادای سامسونگ که بهتره

ali_tmo
08-01-2011, 13:29
این سیمبینی ه من دیدم روی n8 قطعا نه

Hamid_Mol
12-01-2011, 09:02
از iOS موفق تره و البته رقیب سر سخت اندروید خواهد بود .

BehrouzKhan
13-01-2011, 00:28
با توجه به تنوع تفریحی و قیمت بسیار نازل بله این سیستم عامل موفق خواهد بود

armin_punisher6
13-01-2011, 11:21
از iOS موفق تره و البته رقیب سر سخت اندروید خواهد بود .

بازم این آقایون مهندس حمع شدن و به بررسی سیمبیان پرداختن.
همین مونده بود که سیمبیان از ios بهتر باشه.

alijoon251
13-01-2011, 17:35
به نظر من فوق العادست... درسته قدیمیه درسته از لحاظ زیبایی به اندروید و... نمیرسه ولی واقعا سیستم عامل قوی هست اگر با یه گوشی سیمبیان کار کنی میفهمی اشکالات برنامه نویسی و باگهاش واقعا کمه ولی یکی مثل بادا افتضاحه یا اندرویید که تا شاید 1 سال پیش بود نمیشد باهاش بلوتوث فرستاد... کلا همه سیستم عاملای جدید ریسک دارن ولی یکی مثل سیمبیان که قدیمیه واقعا باگ هاش کمه وکامله...

ehsannp
13-01-2011, 18:00
به نظر من اندروید و win آینده بهتری دارند.

Aliwar
13-01-2011, 18:08
قطعا
به نظر من که نوکیا برای رقابت با آندروید حتما تلاش میکنه و سیمبیان رو ارتقا میده و همین رقابت باعث پیشرفتش میشه.

Hamid_Mol
13-01-2011, 18:35

هست !

TAAW
13-01-2011, 18:48

دوست عزیز شما هم نظرات خودت رو بگو.بی احترامی هم نکن لطفا.نمیشه که همه مهندس باشن.هر کسی عقایدی داره و انتظاراتی.......پس چرا شما تو اون یکی تایپیک میای میگی بهترین گوشی دنیا آیفونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا رعایت کنید.....

Hamid_Mol
13-01-2011, 18:52

سلام

آقا میلاد :ax: یکی از فرق های مهم توان 3 با قبلی ها اینه که این سیستم عامل شبیه سیستم عامل های PC که روی هر پی سی ای می تونید نصب کنید و بعد درایور ها رو نصب کنید .
دارای یک بخش اصلی و یک بخش مخصوص هر گوشی است و این موضوع باعث می شه به راحتی اونو روی گوشی های قدیمی تر مثل N8 نصب کرد .

من نوکیا رو تو ساپرت از سونی اریکسون و سامسونگ که خیلی بیشتر قبول دارم چون اونا مثل یتیم با گوشی هاشون برخورد می کنند .
در مورد ساپرت بقیه ی شرکت ها هم اطلاعی ندارم اما اونایی که اطلاع دارن آیا از نوکیا بهترن ؟؟

Milad-t.A.T.u
13-01-2011, 18:59
به نظر من نوکیا همیشه دستی دستی خودشو میکشه!!!
هنوز از ورود این سیستم عامل مدت زیادی نگزشته نوکیا میخواد meego رو وارد بازار کنه!!!
در کل به نظر من سیستم عامل موفقی نخواهد بود!!!

hn200
13-01-2011, 19:15
در ايران حتما موفق خواهد بود جون بيشتر ملت رو قشر متوسط وكم در امد تشكيل ميده ونياز ما ايراني ها وامكاناتي كه مادر اختيار داريم بسيار متفاوت خواهد بود در خارج از كشور با كوشي تجارت هم ميكنند ولي مايا تحريميم يا هزينه خريد اينجور كوشي هارو نداريم من كه خودم سه ماهه به بدرم التماس ميكنم نميخره انقدر قسط وام داره كه نكو.......

Ma3ouD
15-01-2011, 18:10
در صورتی موفق خواهد بود که به سیمبان 4 قابل ارتقاء باشد...!

farhad2705
17-01-2011, 21:31
سلام به همه دوستان
من قصد خرید c7 با سیستم عامل 3^symbian دارم ولی شنیدم این سیستم عامل نرم افزارهای OS قبلیشو S60 V5 و ... رو خوب ساپورت نمی کنه و به مشکل می خوره مثل نرم افزار gps مثل smartcom gps یا garmin لطفا راهنماییم کنید کسایی که موبایشون symbian^3 داره.

ممنون می شم.

LOTUS
18-01-2011, 01:59
واقعا چه قدر بحث سیستم عامل مهم شده این نشون از آگاهی خریدارای موبایل تو ایران داره من موافق نیستم که سیمبین و نوکیا مخصوص کشورهای در حال توسعه است! نوکیا همه گیره اینو باید قبول کرد! در مورد سیمبین هم باید بگم به نظرم با تمام ایراداتش، حتی ورژن 3 هم خیلی ایراد داره، تا الان موفق بوده و اگر نوکیا سیمبیان 4 رو طبق وعده هایی که توی اون ویدیو دیدیم ، با اون شکل و شمایل و با اون اینترفیس زیبا و منوهای دینامیک، با یه سخت افزار قدرتمند و سریع مثل پروسسور 1GHz بده بیرون، نه تنها برعکس اکثر نظرات سیمبین دفن نخواهد شد، بلکه میتونه یه رقیب جدی برای Android باشه. واقعا Android فوق العادس سیمبین 3 با اندروید هنوز فاصل داره ولی بدون شک همین سیمبین 3 تا حدودی از IOS بهتره! بزرگترین مزیت سیمبین که با وجود این که خیلا یه عیب میدوننش همین ساده و راحت بودنشه که بقیه سیستم عاملها کمتر ازش بهره بردن امیدوارم این سادگی تو سیمبین 4 هم در کنار کاربرپسند بودن اعمال بشه
نکته عجیب این وسط نحوه ی برخورد بین سیمبین 4 و MeeGo هستش به نظرتون اگه سیمبین 4 میتونه طبق ویدئو انقدر زیبا و سریع باشه ، پس MeeGo باید خیلی عجیبتر و فانتزی تر از سیمبین 4 باشه!! کسی اطلاعاتی در مورد MeeGo نداره؟!

khafan11
04-03-2011, 02:17
من که راضی هستم خوشم اومده ازش
پست ارسال شده توسط موبايل

Reza 7
13-03-2011, 18:25
به نظرم برای گوشی های رده متوسط خوبه اما برای رده بالا نه جلوی آندرويد
حرفی برای گفتن نداره

hamed255
11-04-2011, 19:29
آقای عزیز اینکه گوشی سیمبیان میتونه چنین کاری بکنه از قدرت سیستم عاملش نیست بیشتر مربوط به خود سیستم نرم افزاریه گالری عکس میشه در غیر اینصورت قویترین گوشی سیمبیان cpu از 680 بالاتر نیست در حالی که اکثر گوشی های آندروید cpu شون 1 گیگه . شما که امتحان کردید چرا از گالری فوق العاده پیشرفته آندروید چیزی نمیگید
به نظرم من سیمبیان تا چند سال دیگه به سرنوشت uiq3 دچار میشه و کاملا از بین میره مگه اینکه تحول بزرگی توش بشه
که در سطح آندروید و ویندوز فون 7 قرار بگیره

البته اينطورم نيست مثلا n8 از يك پردازنده براي كارهاي گرافيكيش استفادهميكنه در اين صورت فراتر از cpu هاي 1 گيگه ساير گوشي هاست

ASSO
01-05-2011, 18:09
به نظر من همین الان هم موفقه چون در حال حاضر نوکیا بازار ایران رو قبضه کرده و سیمبین 3 امکانات متفاوتی رو عرضه کرده . اگه نوکیا به پشتیبانی از این سیستم عامل ادامه بده که بهتر هم میشه

EmmaWLove
01-05-2011, 19:12
منم از Symbian^3 راضیم. کارمو راه میندازه. برنامه هم به اندازه کافی داره.

mamalo.bikhial
01-05-2011, 20:05
والا من که ازش راضیم بنده خدا کاری به کسی نداره سرش تو لاک خودشه :di:

mehrshadkh
01-05-2011, 20:21
سیمبین بد ترین سیستم عامل دنیاست...! نوکیا جلوی غول های موبایل سازی کم آورد..! این رو من نمی گم مدیر عاملش میگه:
http://gsm.ir/news_details.php?id=8897
واقعا سیمبین و ساپورت نوکیا نا امید کننده ترین در بازار دنیاست..!
راستی نوکیا سیمبین رو واگذار کرد:
http://conversations.nokia.com/2011/04/27/nokia-to-transfer-symbian-software-activities-to-accenture/
اینم من نمی گم سایت رسمیش میگه...!
آخ یه خبر دیگه نوکیا داره تودیع نیرو می کنه...! و ازین ببعد فقط 3 هزار نفر روی سیمبین کار می کنن تا نگن نوکیا با واگذاریش سیمبین رو رها کرد... خیلی بهونه جالبیه... اینم خبرش:
http://conversations.nokia.com/2011/04/27/nokia-announces-next-steps-in-transformation/
سیمبین نا امید کننده ترین سیستم عامل دنیاست....!!!

moeinakbari
01-05-2011, 20:28
سیمبین 3 عالیه فقط همین!

من ازش راضیم عالیه ولی هرف شماهم درسته آقا مهرشاد

Solid Snake
01-05-2011, 20:47
راستش به نظرم موفق نمیشه تو سطح جهانی.به دلایل زیر:
1.نوکیا به عنوان سیستم عامل اصلی گوشی های high-endمی خواد از ویندوز فون با میگو استفاده کنه.پس سرمایه گزاری لازم وتمرکز کافی رو سیمبین نمی زاره.
2.تو زمینه یوزر اینترفیس و پشتیبانی نرم افزاری خیلی عقبه.
3.بروزرش نسبت به بقیه داغونه.
4.نوکیا باید سیاستشو تو زمینه پردازنده و رم عوض کنه.
5.قیمت گذاری نوکیا وحشتناکه.

البته اینم بگم که e7 منو کشت.اگه سیمبین نبود و رزولوشنش بالاتر بود بی تردید می خریدمش.
در کل نظر من راجب نوکیا e7 ,n8اینه:
سخت افزار فوق العاده /نرم افزار ضعیف

UQID
07-05-2011, 13:12
در مورد اینتر فیس واقعا موافقم چون من بعد 5800 هر کدوم از گوشیای نوکیا رو تست کردنم تفاوت فاحشی با هم نداشتن یعنی اول رفتم سراغ n97 و بعد c7 و بعد n8 در کل به غیر از تفاوت سخت افزاری محدود مثل فرستنده اف ام و ... چیز زیادی پیدا نکردم یعنی حس نگرفتم.یادمه 6 سال پیش که 6680 نوکیارو داشتم وقتی رفتم سراغ p990 سونی اریکسون واقعا مجذوب اینتر فیس و فونت و ... گوشی شدم ولی تا حالا چند بار خواستم بزنم تو خط ان 8 یا سی 7 ولی تکراری بودن اینتر فیس باعث پشیمونیم شده.
از لحاظ آینده نگری هم اگه نوکیا تحول محسوسی تو سیستم عامل ارائه شده ایجاد نکنه احتمال افولش وجود داره.همچنین ساپورت نرم افزاریش نسبت به مثلا ios خیلی ضعیفه نمونش یکی از سایت های مشهور کشوره که در مرحله اول رو نرم افزار های ایفون و در مرحله بعد رو Android فوکوس کرده یعنی یه 6 ماهای میشه که سیمبین رو آپدیت نکرده.
درسته که ویندوز موبایل کارایی فراوونی در حیطه اینترنت و نرم افزاری داره ولی خودتو ببینید چند در صد مردم از این قابلیت هاش میتونن استفاده بکنن و چند درصد اینترنت بی سیم یا ... در اختیارشونه که بتونن استفاده بکنن.سیمبین به عنوان یک سیستم عامل میانه رو رو من به شخصه قبول دارم و یادمم نمیره که نوکیا اولین شرکتی بود که به شکل تیراژ بالا از سیستم عامل تو گوشیاش استفاده کرد.