PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [آموزش] نصب ريكاوري مد در دیزایر اچ دی : CWM Recovery

صفحه ها : [1] 2

kia1349
23-12-2010, 14:39
ریکاوری CWM

اگر گوشيتون روت و s-off شده باشه ، قطعا اولين قدمي كه بر ميداريد ، نصب يه رام خوبه،
خوب براي نصب رام شما بايد بتونيد گوشي رو به محيط ريكاوري مد ببريد و از اونجا رام را نصب كنيد

براي نصب ريكاوري مد بر روي گوشي ديزاير hd بايد مراحل زير رو انجام بديد

فايلهاي ضميمه رو دانلود كنيد(ضمیمه های fastboot.rar (http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=475576&stc=1&d=1300178312) وrecovery-clockwork-2.5.1.3-ace.rar (http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=484107&stc=1&d=1300178312)) و محتويات اونو كه دوتا فايل بنامهاي
fastboot.exe و recovery-clockwork-2.5.1.3-ace.img هست رو در فولدر sdk خودتون يا يه مسير مشخصي توي كامپيوتر قرار بديد

گوشي رو از طريق يكي از روشهاي زير به مد bootloader ببريد

1-از محيط ترمينال ويندوز (منوي run و اجراي دستور cmd) و برید به فولدر sdk\tools و دستور adb shell reboot bootloader را اجرا کنید

2-گوشي را خاموش كرده و با گرفتن دكمه پايين ولوم و پاور به bootloader بريد

توجه:اگر با گرفتن دكمه پايين ولوم و پاور ، گوشي به bootloader نرفت يكبار گوشي را خاموش كنيد و باطري را كامل خارج كنيد و دوباره جا بزنيد و با گرفتن دكمه پايين ولوم و پاور به bootloader بريد

وقتي به محيط bootloader رفتيد گوشي رو با كابل به كامپيوتر وصل كنيد تا گوشيتون شناخته بشه

وقتي كامپيوتر گوشي شما رو در محيط bootloader شناخت دستور زير رو از محيط ترمينال ويندوز اجرا كنيد.

(بايد مسير ترمينال همونجايي باشه كه فايلهاي fastboot.exe و recovery-clockwork-2.5.1.2-ace-modaco-r2.img هست)

این دستور:

fastboot flash recovery recovery-clockwork-2.5.1.2-ace-modaco-r2.img

کار تمام شد..

حالا ريكاوري مد هم روي گوشيتون نصب شد و هر وقت بخواهيد رامي نصب كنيد از طريق منوي هاي ريكاوري ميتونيد اينكار رو به راحتي انجام بديد

آموزش دوم:

اول از همه به مسير زير بريد

Settings > Applications > Development
و مطمئن بشيد كه گزينه USB Debugging فعاله و تيك خورده

برنامه htc sync رو حتما بايد روي كامپيوتر نصب بشه.در موقع نصب هم حتما بايد آنتي ويروستون غير فعال باشه

فولدر tools رو كه از مجموعه sdk اندرويده براتون آپ كردم از ضمیمه دانلود و از محيط cmd ويندوز بريد به مسير فولدر tools .بطور مثال:

cd\
cd AndroidSDK\tools\

حالا دستور

adb devices
تايپ كنيد.اگر گوشي شما شناخته شد و يه شماره سريال روي نمايشگر كامپيوتر بهتون داد يعني كه الان كامپيوتر گوشي رو ميشناسه.اگر شماره سريالي نديديد بايد مجددا درايور گوشي رو نصب كنيد(همون برنامه htc sync ) يا به سايت htc بريد و درايور usb گوشي خودتون رو از اونجا دانلود و نصب كنيد

ضمنا اگر گوشي شما در حالت معمولي به كامپيوتر وصل شد و توسط كامپيوتر به خوبي شناخته شد ميتونيد از همون محيطي كه هستيد دستور

adb reboot bootloader
صادر كنيد تا گوشي مستقيما به محيط بوت لودر بره

اينم نسخه جديد ريكاوري.فايل رو باز كنيد و از ايميج داخلش استفاده كنيد
به sdk كامل نياز نيست همون فولدر tools استفاده كنيد

براي آموزش نصب رام هم اين تاپيك زير رو زدم:

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?p=1725752#post1725752

برای دانلود درایور هم به تاپیک زیر برید:

[آموزش] کلیه موارد لازم برای اتصال Desire HD به کامپیوتر (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=135774)

---------------------------------------------------------------------

قبل از نصب باید گوشیتون رو root , S-OFF کنید

نحوه آپگرید ریکاوری مد (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=138270)

ریکاوری:
ClockworkMod Recovery 3.0.1.9

http://www.multiupload.com/Y36WB1U6WP
MD5: 0b82b23a5944dceb406018dcd5e620da

ریکاوری:

ClockworkMod Recovery 3.0.2.4

دانلود (http://mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=532557&stc=1&d=1300398041)

ریکاوری:

ClockworkMod Recovery 3.0.2.4_r1

MD5: ef49f60a9b5ca325c9dbd64109f83e53

SHA-1: d224d5461fe97a4d8ee5d0f70bd7dcbf07a5c30c

تغییرات این نسخه:

Fix keys for many new devices

(http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=138270)

format .android_secure on RM data wipe.
bml fixes
fix bug where the wrong SD Card block gets partitioned. rely on the ftsab to glean the sdcard mmcblk
remove old chargemode crap
add offmode charging for htc
[LEFT] Fix improper variable check
دانلود ریکاوری مد:

Recovery_Ace_v3.0.2.7.zip (http://mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=550302&stc=1&d=1302976307)

MD5: c7a5f7066511e1a8012a9de60697d359

SHA-1: dc256e05d1528e00df290469d726d7da49a35fd5

CRC32: 003e266d

---------------------------------------------------------------------

با توجه به اينكه توي خيلي از سايت ها آموزش نصب ريكاوري موجوده

ورژن 4.0.0.2 رو براتون آپلود كردم كه مثل هلو كار ميكنه خودمم تستش كردم و بايد بگم اين تنها ورژن ريكاوري بوده كه روي گوشيم به خوبي اسب كار كرده!

اينو هم بگم كه آموزشش ماله ورژن 4.0.0.5 هستش. كه فقط بايد بجاي مرحله 6 آموزش ، متن زير رو تايپ كنيد. همين (اينو هم بگم كه گوشيتون حتماً بايد روت شده باشه)
fastboot flash recovery recovery clockwork 4.0.0.2.img

ویرایش توسط مدیریت بخش

kia1349
23-12-2010, 20:59
درسته که داشتن sdk لازمه ولی اگر کل sdk رو نصب نکردید هم اشکالی نداره ولی مهمتر از اون فولدر tools هست که برنامه های داخلش برای کار با گوشی لازمه

مسیر فولدر tools رو حتما باید به ویندوز معرفی کنید
روش:
روی my computer راست کلیک کنید و گزینه properties رو بزنید
تب advanced رو انتخاب و دکمه پایین رو که روی اون نوشته environment variables رو بزنید
در کادر system variables گزینه paths رو انتخاب و دکمه edit رو بزنید و مسیر فولدر tools رو بطور کامل در ادامه مسیرهایی که ثبت شده درج کنید و با تایید از این قسمتها خارج شوید

ضمنا من درایور ورژن 4 مربوط به usb رو براتون ضمیمه کردم که خودم دستکاریش کردم تا بهتر desire hd رو بشناسه.شما باید در کامپیوترتون این درایور رو مسیر بدید تا اون علامت زرد برطرف بشه.فقط وقتی دارید درایور رو نصب میکنید ، اگر مسیر درایور رو دادید و نشناخت ، دفعه بعد برای دادن مسیر اینطوری عمل کنید:
در صفحه ای که مسیر درایور رو میخواد شما اینبار گزینه dont search.i will choose the driver to install رو انتخاب کنید و در صفحه بعدی دکمه have a disk رو بزنید و مسیر فولدر درایور usb رو که براتون گذاشتم بدید و بعدش هم درایوری رو که نشونتون میده و براتون توی لیست میاره انتخاب و نصب کنید و حتما کامپیوترتون رو یه بار ری استارت کنید

ArashiKage
26-12-2010, 11:25
برای من موقع دستور fastboot flash recovery recovery-clockwork-2.5.1.2-ace-modaco-r2.img ارور زیر رو میده
C:\AndroidSDK\tools>fastboot flash recovery recovery-clockwork-2.5.1.2-ace-modaco-r2.img
sending 'recovery' (4232 KB)... FAILED (status malformed (1 bytes))

فایل جدید روکوری هم اومده. ورژن 2.5.1.3

baktash70
27-12-2010, 14:01
سلام
من تمام کارها رو انجام دادم.اما در cmd بد از زدن اون نوشته همینجور رو صفحه مونده و هیچکاری نمیکنه.نه روی گوشی اتفاقی میفته نه روی سیستم.
زیاد طول میکشه؟
چه کنم؟
توروخدا یکی سریع جواب بده
میتونم گوشی رو الان خاموش کنم؟بهش آسیب نمیرسه؟

ArashiKage
27-12-2010, 19:11
آقا ما بالاخره موفق شدم این کار رو انجام بدم
baktash70 جان بگو تا حالا چیکار کردی و کجا گیر کردی

گوشیتو به هیچ وجه خاموش یا ریست نکن تا ببینیم کجایی

ArashiKage
27-12-2010, 19:14
آقا ما بالاخره موفق شدم این کار رو انجام بدم
baktash70 جان بگو تا حالا چیکار کردی و کجا گیر کردی

گوشیتو به هیچ وجه خاموش یا ریست نکن تا ببینیم کجایی

kia1349
28-12-2010, 07:01
سلام
من تمام کارها رو انجام دادم.اما در cmd بد از زدن اون نوشته همینجور رو صفحه مونده و هیچکاری نمیکنه.نه روی گوشی اتفاقی میفته نه روی سیستم.
زیاد طول میکشه؟
چه کنم؟
توروخدا یکی سریع جواب بده
میتونم گوشی رو الان خاموش کنم؟بهش آسیب نمیرسه؟

نبايد خيلي طول بكشه.احتمالا ويندوز در شناختن گوشيتون مشكل داره

CROSSHAIR
04-01-2011, 13:05
sdk رو باید از کجا داونلود کرد ونصب کرد ممنون.لینک .

بعد از داونلود sdk با جاوا مشکل داره این نرم افزار ونصب نمیشه .اساتید راهنمایی کنن ممنون میشم.
با تشکر

skuzz0011
05-01-2011, 20:09
عزیز همه چیو توضیح دادی الا اینکه حالا چطوری رام رو بریزم رو گوشی؟

net4dl
07-01-2011, 14:12
عزیز همه چیو توضیح دادی الا اینکه حالا چطوری رام رو بریزم رو گوشی؟

تائید میشه !
دوست عزیز منتظر آموزش نصب رامهم هستیماااااااااااا
ممنون ، کارت درسته .:bf:

alizhoon
07-01-2011, 17:24
recovery-clockwork-2.5.1.2-ace-modaco-r2.img

این فایل رو پیدا نمی کنم ؟؟؟؟؟؟

iranigoal
11-01-2011, 12:12
دوست عزیز،این recovery-clockwork-2.5.1.2-ace-modaco-r2.img در بین فایلهای ضمیمه نیست،و دوم اینکه گوشی من به حالت bootloader نمیره

arghish
12-01-2011, 19:28
همه اینها را انجام دادیم. چطوری وارد این محیط رکاوری بشیم..؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ehsan2004
13-01-2011, 12:39
باتشکر از اقا رضا بابت معرفی ورژن جدید ریکاوری به پست اول منتقل شد..

smnzzkhn
14-01-2011, 01:14
نصب از مارکت بسیار ساده تر هستش ها!!!
فرقی با این داره؟

kia1349
14-01-2011, 07:32
اون که توی مارکته برنامه نرم افزاری است برای رفتن به محیط ریکاوری.تا این image رو نصب نکنید اون برنامه هم کار نمیکنه
البته سایت موداکو قول داده که در اولین زمان ممکن برنامه یکپارچه ای براش میسازه

smnzzkhn
14-01-2011, 10:48
اون که توی مارکته برنامه نرم افزاری است برای رفتن به محیط ریکاوری.تا این image رو نصب نکنید اون برنامه هم کار نمیکنه
البته سایت موداکو قول داده که در اولین زمان ممکن برنامه یکپارچه ای براش میسازه
آخه من اون رو نصب کردم بعد گفت که باید یه چیز دیگه نصب کنه وقتی خواستم برم توی ریکاوری مود یه چیز دیگه دانلود کرد بعد ریکاوری مود هم فعال شد به نظر خودم الان درست داره کار میکنه :ag:
فارسی ساز رو همینجوری من نصب کردم روی گوشیم چون هر کاری کردم با ویندوز نشد نمیدونم چرا

iranigoal
14-01-2011, 10:58
چرا کسی به من کمک نمیکنه؟؟؟ منم میخوام رام فارسی ساز نصب کنم،ولی نمیتونم به ریکاوری برم!!

kia1349
14-01-2011, 11:08
مشکلت چیه داداش گلم؟
رام فارسیساز نداریم(هرچند بعضی از رامها رو دوستان طوری دستکاری کردن که فایلهای فارسی ساز رو هم توش داره).رام مجموعه سیستم عامله و فارسی ساز یک تعداد فایلهای سیستمیه که ویرایش شده و روی گوشیتون نصب میکنید تا امکان خواندن و نوشتن فارسی در گوشیتون فعال بشه

iranigoal
14-01-2011, 11:19
من روت کردم گوشی رو،ولس نمستونم با روشهایی که شما گفتید ریکاوری کنم! گوشیم به bootloader نمیره،اون sdk هم نصب نمیشه! چیکار کنم؟ زمان مسیجها توی گوشیم به هم ریخته است،و فونت فارسی رو تکه تکه نشون میده

kia1349
14-01-2011, 12:19
htc sysnc رو از روی کامپیوتر تون بصورت موقت پاک کنید.گوشی رو خودتون دستی به محیط بوت لودر ببرید(گوشی رو خاموش کنیئ.باطری رو یه بار کامل از گوشی خارج کنید و دوباره جا بزنید.با گرفتن دکمه ولوم پایین و زدن دکمه پاور گوشی رو روشن کنید تا به محیط ریکاوری بره)
گوشی رو با کابل usb به کامپیوتر وصل کنید و وقتی خواست درایور رو نصب کنه مسیر درایور usb رو که دارید بهش بدید
حالا گوشیتون در محیط دیکاوری و بوت لودر هم شناخته میشه و میتونید کارایی رو که لازمه انجام بدید

milad_jes
15-01-2011, 00:52
چطوری میشه فهمید کامپیوتر در محیط بوت لودر شناخته شده ؟
فیلم آموزشی نیست ؟

ehsan2004
15-01-2011, 12:12
چطوری میشه فهمید کامپیوتر در محیط بوت لودر شناخته شده ؟
فیلم آموزشی نیست ؟

هر وقت که به کامپیوتر وصلش کردین دستور روبرو را توی SDK وارد کنین: fastboot.exe devices
بعد اگه وصل باشه کد گوشیتون را میگه....

milad_jes
15-01-2011, 12:31
ببینید منظور شما از sdk همینه که من اتچ کردم ؟
این قسمت کار با sdk رو یه کم سخت توضیح دادید واسه تازه کار ها

ehsan2004
15-01-2011, 12:42
ببینید منظور شما از sdk همینه که من اتچ کردم ؟
این قسمت کار با sdk رو یه کم سخت توضیح دادید واسه تازه کار ها

عزیزم کار سختی نیست شما SDK را دانلود کردین اکسترکت کنین بعد فایل cmd داس ویندوزتون را از توی system32 پیدا کنین و توی پوشه SDK کپی کنین و بعد این دستور و هر دستور دیگه که خواستی را اجرا کن

موفق باشی

mahan2003
15-01-2011, 13:13
سلام کسی میتونه واسم فایل pdf یا word راهنمای کامل ریکاوری کردن رو واسم بزاره ممنون از همه شما

milad_jes
15-01-2011, 14:48
-----جواب گرفتم -----

مشکلی بود اینه که فایلی که زیپ شده اتچ کردید اسمش را دستوری که گذاشتید یکی نیست

اما اسم فایل درون پوشه زیپ اینه :
recovery-clockwork-2.5.1.3-ace.img

milad_jes
15-01-2011, 15:40
من انجام دادم و اینو نمایش داد :
< waiting for device >
sending 'recovery' (4232 KB)... OKAY
writing 'recovery'... OKAY

الان برنامه برنامه clockwork mod نصب شده یا باید نصبش کنم؟

kia1349
16-01-2011, 06:11
خوب اون ورژن جديدترشه كه گذاشتم.منطقيه كه بايد دستور رو طوري بزنيد كه فايل با اسم جديد رو نصب كنيد
بهتون تبريك ميگم.كامل نصب شده داداش گلم

BehrouzKhan
16-01-2011, 09:39
در صورت امکان دستور صحیح رو بزنید

BehrouzKhan
16-01-2011, 11:16
دوستان عزیز من هر کاری می کنم این ایراد میاد و اصلا نمیشه درستش کرد
لطف می کنید و راهنمایی بفرمایید

iranigoal
16-01-2011, 14:07
اگر گوشيتون روت و s-off شده باشه ، قطعا اولين قدمي كه بر ميداريد ، نصب يه رام خوبه،
خوب براي نصب رام شما بايد بتونيد گوشي رو به محيط ريكاوري مد ببريد و از اونجا رام را نصب كنيد

براي نصب ريكاوري مد بر روي گوشي ديزاير hd بايد مراحل زير رو انجام بديد

فايلهاي ضميمه رو دانلود كنيد و محتويات اونو كه دوتا فايل بنامهاي
fastboot.exe و recovery-clockwork-2.5.1.2-ace-modaco-r2.img هست رو در فولدر sdk خودتون يا يه مسير مشخصي توي كامپيوتر قرار بديد

گوشي رو از طريق يكي از روشهاي زير به مد bootloader ببريد

1-از محيط ترمينال ويندوز (منوي run و اجراي دستور cmd) و رفتن به فولدر sdk\tools با اجراي دستور adb shell reboot bootloader

2-گوشي را خاموش كرده و با گرفتن دكمه پايين ولوم و پاور به bootloader بريد

توجه:اگر با گرفتن دكمه پايين ولوم و پاور ، گوشي به bootloader نرفت يكبار گوشي را خاموش كنيد و باطري را كامل خارج كنيد و دوباره جا بزنيد و با گرفتن دكمه پايين ولوم و پاور به bootloader بريد

وقتي به محيط bootloader رفتيد گوشي رو با كابل به كامپيوتر وصل كنيد تا گوشيتون شناخته بشه

وقتي كامپيوتر گوشي شما رو در محيط bootloader شناخت دستور زير رو از محيط ترمينال ويندوز اجرا كنيد.

بايد مسير ترمينال همونجايي باشه كه فايلهاي fastboot.exe و recovery-clockwork-2.5.1.2-ace-modaco-r2.img هست

حالا ريكاوري مد هم روي گوشيتون نصب شده و هر وقت بخواهيد رامي نصب كنيد از طريق منوي هاي ريكاوري ميتونيد اينكار رو به راحتي انجام بديد

فعلا براي نصب رام هم من اين رام رو پيشنهاد ميكنم تا بعدا كه رامها رو توي فروم بزاريم

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=840040

آموزش دوم:

برنامه htc sync رو حتما بايد روي كامپيوتر نصب بشه.در موقع نصب هم حتما بايد آنتي ويروستون غير فعال باشه

من فولدر tools رو كه از مجموعه sdk اندرويده براتون آپ كردم كه بايد دانلود كنيد و از محيط cmd ويندوز بريد به مسير فولدر tools .بطور مثال:

cd\
cd AndroidSDK\tools\

حالا دستور

adb devices
تايپ كنيد.اگر گوشي شما شناخته شد و يه شماره سريال روي نمايشگر كامپيوتر بهتون داد يعني كه الان كامپيوتر گوشي رو ميشناسه.اگر شماره سريالي نديديد بايد مجددا درايور گوشي رو نصب كنيد(همون برنامه htc sync ) يا به سايت htc بريد و درايور usb گوشي خودتون رو از اونجا دانلود و نصب كنيد

ضمنا اگر گوشي شما در حالت معمولي به كامپيوتر وصل شد و توسط كامپيوتر به خوبي شناخته شد ميتونيد از همون محيطي كه هستيد دستور

adb reboot bootloader

اينم نسخه جديد ريكاوري.فايل رو باز كنيد و از ايميج داخلش استفاده كنيد
به sdk كامل نياز نيست همون فولدر tools استفاده كنيد
براي آموزش نصب رام هم اين تاپيك زير رو زدم

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?p=1725752#post1725752

ویرایش توسط مدیریت بخش
ترمینال ویندوز کجای ویندوزه؟

kia1349
16-01-2011, 14:22
نياز نبود اين همه صفحه رو پر كني عزيزم
توي xp:
start>run>cmd
توي seven و vista:
توي كادر منوي استارت ميزني cmd

kia1349
16-01-2011, 14:24
دوستان عزیز من هر کاری می کنم این ایراد میاد و اصلا نمیشه درستش کرد
لطف می کنید و راهنمایی بفرمایید

دوست عزيز شما چك كنيد كه در اين حالتي كه هستيد و گوشيتون با usb به ويندوز متصله ، آيا توي ليست سخت افزارهاي سيستم گوشي شما هم هست و شناخته شده يا نه؟

ظاهرا كه نه. چون دستوراتي كه صادر كرديد بدليل شناخته نشدن گوشي و درست نصب نشدن درايور گوشي انجام نشدن.

aminzahedi
16-01-2011, 16:30
با سلام و تشکر از زحمات دوستان
من هر کاری کردم ویندوز گوشیمو نمیشناسه
ویندوزم 7 64bit هستش
خواهشا کمکم کنید
ممنون

aminzahedi
16-01-2011, 16:33
ضمنان هر دستوری که میزنم اجرا نمیکنه و میگه که 1 فایل dll نیست
اسم فایلی که میگه گم شده اینه AdbWinApi.dll

kia1349
16-01-2011, 17:23
ضميمه ها رو ببين
اولي رو كه اسمش هست google-usb_driver سه تا پارتش رو يه جا اكستركت كن كه مثلا ورژن جديدترشه و بايد ديزاير اچ دي رو بهتر بشناسه
دومي هم بنام usb_driver هست كه اصل درايور هاست ورژن قبليش كه اون فايل dll رو هم برات گذاشتم توش بري حالشو ببري

kia1349
16-01-2011, 17:33
اگر هم ديدي خيلي داره بد قلقي ميكنه اين فايل پيوست رو دانلود كن و فايل توشو كه اسمش هست android_winusb.inf به جاي فايل اصلي در فولدر هاي بالا قرار بده.اينو خودم دستكاري كردم و درايور رو طوري تغيير دادم كه ديزاير اچ دي رو مثل آب خوردن بشناسه
مديرا نكن چرا دو تا پست پشت سر هم دادي.خواستم با هم قاتي نشن

aminzahedi
16-01-2011, 17:50
خیلی ممنونتم
الان امتحان میکنم و خبرشو میدم
مرسی

حالا هم این ارور رو میده
sending 'recovery' (4232 KB)... FAILED (status malformed (1 bytes
حالا چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفن کمکم کن کیا جان

1 نفر کمکم کنه
بد جوری گیر کردم

BehrouzKhan
16-01-2011, 22:44
نياز نبود اين همه صفحه رو پر كني عزيزم
توي xp:
Start>run>cmd
توي seven و vista:
توي كادر منوي استارت ميزني cmd

دوست عزیز گوشی کاملا شناخته شده و همه کاری می کنم و تازه با دستور زیر

fastboot devices
به راحتی مشخصه گوشی میاد
لطفا کمک کنید

در ضمن یه سوال دیکه بیلد گوشی چطوری مشخص میشه؟

kia1349
17-01-2011, 06:54
يه بار نحوه اتصال گوشي به كامپيوتر رو عوض كن.مثلا تغيير بده به htc sync و يا ....
اگر اون پايين كامپيوتر دست راست خواست درايوري رو شناسايي كنه اونوقت دوباره مسير درايورها رو بديد تا دوباره نصب كنه
به خدا فقط به خاطر اينه كه توي محيط bootloader و fastboot گوشيتون توسط كامپيوتر شناخته نشده.همه شما فكر ميكنيد وقتي گوشي بطور طبيعي روشنه و كامپيوتر اونو شناخته پس بايد توي محيطهاي bootloader و fastboot هم همينطور باشه در صورتي كه توي اين محيطها هم يه بار ديگه بايد درايور نصب بشه

setting-about phone - software information
اولي ورژن اندرويد
دومي ورژن راديو
سومي بيلد نامبر يا همون آخرين شماره آپديت
چهارمي نام رام و شماره اش

alizhoon
18-01-2011, 22:19
این sdk چیه توضیح بدید
اگه برنامه هستش بزارید برا دانلود
ممنون میشم راهنمایی کنید

kia1349
19-01-2011, 06:11
sdk مجموعه نرم افزارهاييه كه براي كار با گوشيهاي اندرويدي طراحي شده.پيش نياز نصب محيطهاي برنامه نويسي اندرويده و به تنهايي داراي فولدري بنام tools در خودش هست كه در اون فولدر فايلهايي وجود دارند كه بواسطه اونها ميتونيد كارهاي سيستمي روي گوشيتون بكنيد
توي سايت يه جستجوي كوچولو بكنيد پيداش ميكنيد

avafz
20-01-2011, 03:00
سلام

من وقتی دستور fastboot flash recovery را میدهم

sending recovery ---okay

ولی

writing recovery FAILED <remote: not allowed

میدهد،لطفا راهنمایی کنید

ehsan2004
20-01-2011, 09:20
سلام

من وقتی دستور fastboot flash recovery را میدهم

sending recovery ---okay

ولی

writing recovery failed <remote: Not allowed

میدهد،لطفا راهنمایی کنید

عزیزم اگه این مشکل را دارین مربوط میشه به روت چون این ارور به خاطر عدک دسترسی به بخش سیستم هست و گوشیتون روت نشده

موفق باشی

avafz
20-01-2011, 14:18
ممنون از پاسخ شما

وقتی تو بوت لودر s-off نشون میده یعنی رووت شده یا رووت با s-off متفاوت هست؟

مال من s-off رو نشون میده !

BehrouzKhan
20-01-2011, 14:41
عزیزم اگه این مشکل را دارین مربوط میشه به روت چون این ارور به خاطر عدک دسترسی به بخش سیستم هست و گوشیتون روت نشده

موفق باشی

من هم دقیقا همین ایراد و دارم
گوشی روت شده و به فایلهای سیستمی هم دسترسی دارم

JALIL1990
20-01-2011, 15:26
با عرض سلام خدمت عزیزان این بخش
من چند سوال دارم بنده گوشی دزایر اچ دی خودم را روت کردم ولی بعد از اون رامی که داخل سایت بود ( RUU HTC Ace WWE Official Rom 1.72.405.3 - By Sam_k ) را نصب کردم و حالا که داخل اطلاعات گوشی میرم ورژن اندروید را 2.2.1 میزنه.
اول اینکه روت من پریده ؟
دوم اینکه مگه این رام نباید فارسی یا عربی ساپورت باشه ؟ ( پس چرا باز هم حروف فارسی جدا جدا هستند ؟ )
و اما اگر تا حالا به هم بد و بیراه گفتید که جای این سوالات اینجا نیست اشتباه کردید چون از این به بعد مربوطه
سوم اینکه حالا که من با دکمه ولوم کم و پاور به بوت لودر میرم در آخر اولین خط نوشته S-off حالا گوشی من روت شده ؟
چهارم اینکه بنده تمام مراحل ریکاوری را انجام دادم ( خودم به بوت لودر رفتم ، درایور گوشیم را کامل نصب کردم ) ولی باز هم feild میشه . ( مطابق شکل زیر )
در ضمن و نام ایمیج ریکاوری را خودم عوض کردم تا راحت تر بتونم پیداش کنم

kia1349
20-01-2011, 17:41
وقتی تو بوت لودر s-off میبینید یعنی سکوریتی بوت s-off شده و برای نصب ریکاوری و رام مشکلی ندارید.ولی برای نصب رادیو باید radio s-off هم بکنید

با عرض سلام خدمت عزیزان این بخش
من چند سوال دارم بنده گوشی دزایر اچ دی خودم را روت کردم ولی بعد از اون رامی که داخل سایت بود ( RUU HTC Ace WWE Official Rom 1.72.405.3 - By Sam_k ) را نصب کردم و حالا که داخل اطلاعات گوشی میرم ورژن اندروید را 2.2.1 میزنه.
اول اینکه روت من پریده ؟
دوم اینکه مگه این رام نباید فارسی یا عربی ساپورت باشه ؟ ( پس چرا باز هم حروف فارسی جدا جدا هستند ؟ )
و اما اگر تا حالا به هم بد و بیراه گفتید که جای این سوالات اینجا نیست اشتباه کردید چون از این به بعد مربوطه
سوم اینکه حالا که من با دکمه ولوم کم و پاور به بوت لودر میرم در آخر اولین خط نوشته S-off حالا گوشی من روت شده ؟
چهارم اینکه بنده تمام مراحل ریکاوری را انجام دادم ( خودم به بوت لودر رفتم ، درایور گوشیم را کامل نصب کردم ) ولی باز هم feild میشه . ( مطابق شکل زیر )
در ضمن و نام ایمیج ریکاوری را خودم عوض کردم تا راحت تر بتونم پیداش کنم

دوست عزیز شما با نصب رام آفشیال 1.72 روتتون رو پروندید.اون رامی که ریختید فارسی ساپورت نمیکنه و عربی رو هم جدا جدا نشون میده.
به بخش دانگرید برید و اون آموزشها رو خوب مطالعه کنید و از ابتدا روت رو انجام بدبد

JALIL1990
20-01-2011, 20:18
وقتی تو بوت لودر s-off میبینید یعنی سکوریتی بوت s-off شده و برای نصب ریکاوری و رام مشکلی ندارید.ولی برای نصب رادیو باید radio s-off هم بکنید

دوست عزیز شما با نصب رام آفشیال 1.72 روتتون رو پروندید.اون رامی که ریختید فارسی ساپورت نمیکنه و عربی رو هم جدا جدا نشون میده.
به بخش دانگرید برید و اون آموزشها رو خوب مطالعه کنید و از ابتدا روت رو انجام بدبد

شرمندم دوست من
مگه روت با S-OFF فرق داره ؟
من که الان گوشیم توی بوت لودر می نویسه S-OFF
در ضمن بنده روت را با روش One click Radio tool انجام دادم ( امیدوارم متوجه منظورم شده باشید )
پس این چیه

اين فارسي ساز براي رامهاي 2.2.1 با آپديت جديد 1.72 و 1.75 ميباشد
ولی برای این فارسی ساز هم میگه باید به محیط ریکاوری برم
البته در آخر هم ذکر کنم باز هم سعی کردم روت کنم توسط همون حالت قبلی ولی وقتی temproot را می زنم سرعت گوشی خیلی پایین می یاد و دیگه نه از برنامه خارج میشه نه وارد برنامه میشهوقتی هم روی attempt permroot now کلیک میکنم میگه temproot انجام بدید.
در مورد فرق S-OFF و RADIO S-OFF توضیح بدید که چه فرقی دارند چطور میشه فهمید کدوم الان روت شده و در مورد کار بنده هم بفرمایید که الان اگر رام را پایین نیارم چه مشکلی پیدا میکنم ؟ با این وضعیت میتونم رامی مه شما پیشنهاد میدادی را نصب کنم ؟
راستی در مورد عکسی هم که ضمیمه کردم توضیح بفرمایید که حالا باید چطور ریکاوری را ایجاد کنم
لطفا راهنمایی بفرمایید
خیلی دلم میخواد یک رام زیبا با فارسی ساز داشته باشم
( ولی خواهشن نگید دانگر )
می دونم خیلی سوالاتم زیاده و در هم ولی خواهشن جواب بدید بهم

kia1349
20-01-2011, 21:32
روت کامل دو بخشه
1- boot s-off که سکوریتی بخش بوت سیستم رو off میکنه.با این روش شما میتونید ریکاوری مد و رام و فارسی ساز نصب کنید در غیر اینصورت در حین انجام عملیات با خطا مواجه میشید
2-radio s-off که سکوریتی بخش سیستم کنترل باطری-گرافیک-آنتن و ... رو off میکنه.با این کار شما میتونید روی گوشیتون رادیو نصب کنید.برخی از رامها (چه اورجینال و چه کوک شده)باید از رادیو جدید استفاده کنند وگرنه به هیچ عنوان عملکرد خوبی نخواهند داشت

رام اورجینال 2.2.1 با شماره بیلد 1.72 و یا 1.75 روت نمیشه چه برسه به نصب فارسی ساز و باید حتما دانگرید کنید که حتم دارم اصلا به اون بخش مراجعه نکردید و یا کامل مطالعه اش نکردید.حالا وقتی روت کردید ، میتونید رام های کوک شده 2.2.1 با بیلد 1.72 و 1و75 بریزید(مثل رام revolution(
این رامهای کوک شده آخرین ورزن یعنی 2.2.1 رو دارند و به همراه آخرین آپدیتهای 1.72 و 1.75 در رام قرار داده شده اند
و برای فارسی کردن این رامها باید از فارسی ساز جدید براي رامهاي 2.2.1 با آپديت 1.72 و 1.75 استفاده کنید

saber nokia
20-01-2011, 21:55
دوستان اين ريكاوري مد فقط براي نصب فارسي زار و رام كاربرد داره؟
يعني من ميتونم فعلا برنامه هاي اندروييد و گيم ها رو نصب كنم بعدا بشينم اينا رو بخونم و ريكاوري مد رو نصب كنم؟؟؟

kia1349
21-01-2011, 10:00
بله عزیزم میتونید

BehrouzKhan
21-01-2011, 10:08
بالاخره تونستم با چه ضرب و زوری تونستم برنامه Rom Manager v2.0.0.6 رو نصب کنم و آخرین ورژن Clackworkmod 2.5.1.3 رو نصب کنم که آخریش هم هست
حالا هم نصبه ولی وقتی Reboot into Recovery رو می زنم باز هم نمی ره تو ریکاوری و همون تصویر گوشی و مثلث معروف میاد
از دوستان لطفا یکی کمک کنه

kia1349
21-01-2011, 11:25
behrouz10 جان شما گوشیت دیزایر اچ دی هست؟

BehrouzKhan
21-01-2011, 12:26
بله عزیزم گوشی HD هست و دانگرید هم کردم و 1.32 هم هست
روت شده و s-off هم هست

kia1349
21-01-2011, 14:20
شما مطمئنی که ریکاوری مد رو درست نصب کردی.وقتی ریکاوری مد رو نصب میکنی باید 2 تا okay بهتون بده.یکبار دیگه امتحان کنید
این روش s-off رو هم مطالعه کنید
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=855403

BehrouzKhan
21-01-2011, 14:26
دوست عزیز من از طریق رام منیجر ریکاوری مد رو نصب کردم
متاسفانه از sdk یکیش ایراد می گیره

kia1349
21-01-2011, 19:47
کدوم رو عزیزم؟

JALIL1990
21-01-2011, 23:16
روت کامل دو بخشه
1- boot s-off که سکوریتی بخش بوت سیستم رو off میکنه.با این روش شما میتونید ریکاوری مد و رام و فارسی ساز نصب کنید در غیر اینصورت در حین انجام عملیات با خطا مواجه میشید
2-radio s-off که سکوریتی بخش سیستم کنترل باطری-گرافیک-آنتن و ... رو off میکنه.با این کار شما میتونید روی گوشیتون رادیو نصب کنید.برخی از رامها (چه اورجینال و چه کوک شده)باید از رادیو جدید استفاده کنند وگرنه به هیچ عنوان عملکرد خوبی نخواهند داشت

رام اورجینال 2.2.1 با شماره بیلد 1.72 و یا 1.75 روت نمیشه چه برسه به نصب فارسی ساز و باید حتما دانگرید کنید که حتم دارم اصلا به اون بخش مراجعه نکردید و یا کامل مطالعه اش نکردید.حالا وقتی روت کردید ، میتونید رام های کوک شده 2.2.1 با بیلد 1.72 و 1و75 بریزید(مثل رام revolution(
این رامهای کوک شده آخرین ورزن یعنی 2.2.1 رو دارند و به همراه آخرین آپدیتهای 1.72 و 1.75 در رام قرار داده شده اند
و برای فارسی کردن این رامها باید از فارسی ساز جدید براي رامهاي 2.2.1 با آپديت 1.72 و 1.75 استفاده کنید

دوست من
بنده ارم سعی می کنم گوشیم را با اون رامی که در قسمت دانگرید فرمودید دانگرید کنم .
خواهشن در مورد مشکلم در نصب ریکاوری که در عکس پیوست قرار داده بودم توضیح بدبد.

saber nokia
22-01-2011, 10:57
بچه ها از كجا ميشه فهميد كه ريكاوري نصب شده؟
علامتي تو گوشي داره؟

ehsan2004
22-01-2011, 11:02
بچه ها از كجا ميشه فهميد كه ريكاوري نصب شده؟
علامتي تو گوشي داره؟

گوشی را خاموش کنین و برین به بوت لودر و بعد ریکاوری را انتخاب کنین ببینین مستقیم وارد منوی ریکاوری میشه یا نه اگه شده بود روت شده و ریکاوری جدید نصب شده اگه هم نه که و اون کامپیوتر با مثلث قرمز رنگ اومد که ریکاوری نصب نشده...

kia1349
22-01-2011, 12:23
دوست عزیز من از طریق رام منیجر ریکاوری مد رو نصب کردم
متاسفانه از sdk یکیش ایراد می گیره

ميشه يه توضيحي بدي كه چطوري از طريق رام منيجر تونستي ريكاوري مد رو نصب كني؟!!

ziz0u0
22-01-2011, 17:01
سلام
(
1-از محيط ترمينال ويندوز (منوي run و اجراي دستور cmd) و رفتن به فولدر sdk\tools با اجراي دستور adb shell reboot bootloader) ارور device not found میده. کل تاپیک خوندم مسیر ترمینالو درست دادم گوشیو bootloader بردم کامپیوتر شناختش. کمک
ممنون

JALIL1990
22-01-2011, 20:16
روت کامل دو بخشه

دوست من
بنده دارم سعی می کنم گوشیم را با اون رامی که در قسمت دانگرید فرمودید دانگرید کنم .
خواهشن در مورد مشکلم در نصب ریکاوری که در عکس پیوست قرار داده بودم توضیح بدبد.

ehsan2004
23-01-2011, 10:45
سلام
(
1-از محيط ترمينال ويندوز (منوي run و اجراي دستور cmd) و رفتن به فولدر sdk\tools با اجراي دستور adb shell reboot bootloader) ارور device not found میده. کل تاپیک خوندم مسیر ترمینالو درست دادم گوشیو bootloader بردم کامپیوتر شناختش. کمک
ممنون

عزیزم شما اول این دستور را وارد کن fastboot.exe devices

ببین آیدی گوشیتون را بهتون میده یا نه اگه داد گوشی درست وصل شده ولی اگه نداد مشکل یا از کابل هست یا از درایور

موفق باشی

JALIL1990
23-01-2011, 12:20
چرا کسی جواب من را نمیده ؟

Vahid Sat
24-01-2011, 10:16
آقا ما هر كاري كرديم نشد كه نشد
ديگه داريم قيد رام هاي Desire HD رو ميزنيم
HTC Sync رو نصب كرديم گوشي رو شناخت و طبق گفته هاي دوستان عزيز به Bootloader رفتيم درايور Android 1.0 رو ازمون ميخواد با درايورهاي اين تاپيك هر كاري كرديم نه توي ويندوز XP و نه 7 راه نيفتاد كه نيفتاد

ehsan2004
24-01-2011, 11:48
آقا ما هر كاري كرديم نشد كه نشد
ديگه داريم قيد رام هاي Desire HD رو ميزنيم
HTC Sync رو نصب كرديم گوشي رو شناخت و طبق گفته هاي دوستان عزيز به Bootloader رفتيم درايور Android 1.0 رو ازمون ميخواد با درايورهاي اين تاپيك هر كاري كرديم نه توي ويندوز XP و نه 7 راه نيفتاد كه نيفتاد

دوست عزیز شما از این تاپیک استفاده کردین برای دانلود درایور:

دانلود درایور اندروید برای ویندوز (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=101651)

از صفخات آخر درایور مورد نظرتون را دانلود کنین...

چرا کسی جواب من را نمیده ؟

عزیزم همه دارن سعی میکنن که به هم کمک کنن ممکننه مشکل شما خاص باشه یه مقدار تامل کنین ...

Vahid Sat
24-01-2011, 11:58
بعد از اينكه من دستور زير رو وارد ميكنم
fastboot flash recovery recovery-clockwork-2.5.1.3-ace.img
همچين پيغامي رو ميده و گير ميكنه
<waiting for device>

ehsan2004
24-01-2011, 12:03
بعد از اينكه من دستور زير رو وارد ميكنم
همچين پيغامي رو ميده و گير ميكنه
<waiting for device>

دوست عزیز درایورتون درست نصب نشده از درایورهایی که گفتم استفاده کردین یا نه؟

اگه برنامه htc sync ورژن جدید را هم نصب کنین درایور نصب میشه...

موفق باشی..

JALIL1990
24-01-2011, 18:25
شرمندم که مجدد مزاحم می شم بنده htc sync جدید را هم دانلود کردم و نصب کردم ولی باز هم درست نشد.
در صفحه اصلی بوت لودر که وقتی دستور flash recovery ... را میزنم faild میده
ولی وقتی داخل بوت لودر وارد قسمت fastboot میشم و دستور flash recovery ... خط اول ok میشه ولی خط دوم faild میشه ( عکس پیوست )
البته این را هم عرض کنم که در هر دو حالت بالا با دستور شماره سریال گوشی نوشته میشه.
لطفا راهنمایی بفرمایید

Vahid Sat
24-01-2011, 19:03
احسان جان ممنونم
مشكل از درايور نبود. من وارد گزينه bootloader ميشدم بعد دستور بالا رو وارد ميكردم در صورتي كه قبلش بايد تايپ ميكردم

ziz0u0
24-01-2011, 20:17
سلام
مشکل ما حل شد بابت اموزش و راهنمای دوستان ممنون
مشکل ما اسم ریکاوری مد بود که دوستمون تو صفحات قبل توضیح داده

-----جواب گرفتم -----

مشکلی بود اینه که فایلی که زیپ شده اتچ کردید اسمش را دستوری که گذاشتید یکی نیست

اما اسم فایل درون پوشه زیپ اینه :
Recovery-clockwork-2.5.1.3-ace.img

JALIL1990
24-01-2011, 20:39
دیدم اکثر دوستان تو روت کردن و بخصوص S-OFF و ریکاوری مد مشکلات زیادی دارن و بخوبی نمیتونن فارسی ساز رو نصب کنن لازم دیدم یه آموزش کلی با عکس بزارم.
امیدوارم که مورد استفاده دوستانی که گوشی HTC DESIRE HD دارن قرار بگیره.
قبل از هر کاری به دوستان توصیه میکنم اگه قبلا فونتی یا برنامه های دیگه ای واسه روت کردن و یا ریکاوری مد و... انجام داده اند اول گوشی رو یه بار ریست فکتوری کنند تا به تنظیمات کارخونه برگرده و همه چی پاک بشه در ضمن حتما مموری کارتشون هم با خود گوشی یا PC یه بار فرمت کنند که عالی میشه.
خوب بریم سر آموزش :
کارهای کلی که میخواهیم انجام بدیم بترتیب زیر هستش:

DOWNLOAD
ON YOUR SD CARD
1-Download visionary(
کد:
http://android.modaco.com/content/software/320350/19-nov-r14-visionary-one-click-root/)
2-HBOOT S-OFF(
کد:
http://www.mediafire.com/?rkj757qaqlbjgke)
3-Download the Arabic files(
کد:
http://www.mediafire.com/?ebeav8fq3ut616k)
ON YOUR DESIRE HD:
1-super user(Android Market)
2-Shared apk(Android Market)
3-Terminal Emulator(android terminal emulator)(Android Market)
ON YOUR COMPUTER:
1-Recovery Image – clockwork.img(
کد:
http://www.robmcghee.com/DesireHD/index.php?path=Recovery+Images/)
2-Android SDK(
کد:
http://www.mediafire.com/?cd6dm104yy5jt5q)
3-Fatboot (for windows)(
کد:
http://developer.htc.com/adp.html)
STEPS:
1-Install VISIOnary and ROOT your Desire HD(from “Shared apk” on Android)
2-HBOOT S-OFF(from “Terminal Emulator”application on Android)
3-Flash your recovery image with clockwork (from your computer)
4-Install the Arabic (from the recovery mode)
5-Install the PERSIAN KEYBOARD

خب :
گوشی رو ریستارت کرده و موقع ریستارت که صفحه میخواد خاموش بشه دکمه پاور و DOWN VOLUME رو با هم بگیرین تا به صفحه HBOOT بره.

حالا گزینه recovery رو انتخاب کرده موقعی که آرم سبز htc میاد کلید پاور با volum up رو بگیرید تا به قسمت android system recovery بره مثل شکل زیر:

همانطوری که میبینید گوشی تو حالت ریکاوری مد قرار نداره:
اگه گوشی به حالت ریکاوری مد نره نمیشه روش رامهای کوک شده ریخت و یا بکاپ گرفت و یا فارسی ساز نصب کرد و ... که حتما نیازه که گوشی به حالت ریکاوری مد بره:

الان بالا روی گزینه reboot system now کلیک کنید تا گوشی ریبوت بشه.
بعد از روشن شدن گوشی به قسمت settings>applications رفته و روی گزینه unknown sources کلیک کنید تا تیک سبز رنگ بشه . سپس روی گزینه development کلیک کنید و در داخل روی گزینه usb debugging هم کلیک کنید تا تیک سبز رنگ بشه.
حالا برنامه هایی که بالا مشخص شده برای کپی کردن به مموری کارت عبارتند از:
1:دانلود برنامه visionary از خود گوشی از طریق وایرلس یا gprs که این برنامه از خود گوشی دانلود بشه بهتره .
2:دانلود برنامه HBOOT S-OFF که بالا لینک دانلود گذاشتم.
3:دانلود فونت عربی که اونم بالا لینک دانلود داره.
گزینه های 2 و 3 رو از طریق pc دانلود کنید و به مموری گوشی کپی کنید.
برنامه هایی که مشخص شده از مارکت دانلود بشه رو هم از آندروئید مارکت یا applanet دانلود کنید.
که غبارتند از :super user و apkshare یا astro و android terminal emulator .

برنامه apkshare رو باز کرده و از قسمت sdcard برنامه visionary رو نصب کنید.
بعد از نصب کردن برنامه visionary رو باز کنید و روی گزینه temproot now کلیک کنید صبر کنید گوشی رو روت کنه.حالا روی گزینه attempt permroot now کلیک کنید وقتی منوی super user request اومد گزینه allow رو بزنید و صبر کنسید گوشی ریستارت بشه.
حال برید برنامه terminal emulator رو باز کنید:
بصورت زیر با دقت تایپ کنید:
su

اینتر رو بزنید.
که گزینه super user میاد و باید allow رو بزنید.
تایپ کنید:
sh /sdcard/DHD/check
اینتر رو بزنید.
نکته1:برای بعضی ها ممکنه ارور not found بده که این از تایپ هستش بعد از تایپ sh تو مرحله بالا و کلیه مراحل پایین حتما یه اسپیس یا فاصله بزارید و سپس علامت اسلش یا / رو وارد کنید تا ارور not found نده.
نکته2:بعضیها ممکنه بگن کیبورد چرا ظاهر نمیشه تایپ کنیم؟؟؟؟در جواب باید گفت با زدن کلید menu و انتخاب گزینه toggle soft keyboard کیبورد ظاهر میشه.
نکته3:فایل DHD رو که بالا لینک دانلودش رو گذاشتم حتما از حالت زیپ خارج کرده و به مموری گوشی کپی کنید.

تایپ کنید:
sh /sdcard/DHD/backup
اینتر رو بزنید.
تایپ کنید:
sh /sdcard/DHD/hboot
اینتر رو بزنید.
الان مرحله hboot s-off تمام شد.
خب الان دکمه بک رو زده و از برنامه بیایید بیرون.
همانطوری که بالا هم مشخص کردم برنامه های لازم برای pc عبارتند از android sdk و recovery img و fastboot windows .
من دو تا برنامه recovery img و fastboot رو تو android sdk داخل tools کپی کرده ام و نیازی نیست که شما دانلودش کنید همون android sdk که لینکش رو بالا گذاشتم دانلود کنید کافیه.
گوشی رو الان به حالت hboot ببرید.بالا طریقش رو گفتم.حال روی گزینه fastboot دکمه پاور رو بزنید و انتخابش کنید.بعد usb رو به گوشی وصل کنید تا fastboot usb ظاهر بشه.بصورت زیر:

الان برید قسمت run یا command prompt رو باز کنید.
خب تو android sdk داخل گزینه tools رفته و مسیرش رو کپی کنین به قسمت run :
مثلا تو کامپیوتر من به شکل زیر هستش:

خب بعد از تایپ کردن اینتر رو بزنید تا ریکاوری مد نصب بشه که باید بصورت زیر دستور okay بده.

حال تو گوشی گزینه reboot رو زده و دستتون رو روی پاور و volume down بزارید تا به حالت hboot بره.
روی گزینه recovery دکمه پاور رو بزنید.
دکمه پاور و volume up رو بگیرید تا وارد منوی clockwork recovery v2.5.1.2 بشه:
مثل شکل زیر:

بعد روی گزینه install zip from sdcard پاور رو زده و گزینه choose zip from sdcard رو انتخاب کرده و اونجا هم روی گزینه arabic-android-plus-for-HTC پاور رو بزنید و در آخر گزینه yes-install arabic-android-plus رو بزنید تا فونت عربی نصب بشه.

حال GO back رو زده و به عقب برگرشته و روی گزینه reboot system کلیک کنید تا گوشی ریستارت بشه.
الان دیگه گوشی هم سایتهای فارسی رو باز میکنه و هم sms های فارسی رو.
برای نصب کیبورد فارسی هم میتونید از persian soft keyboard استفاده کنید.
برای نصب کاستوم رام حتما باید گوشی ریکاوری مد بشه و طریقه نصبش هم بصورت زیر هستش:
بعد از دانلود رام که بصورت زیپ هستش اونو به مموری کارت کپی میکنین و گوشی رو به حالت ریکاوری مد آورده و تو قسمت install sd card روی رامی که کپی کرده اید دکمه پاور رو میزنید و نصب میکنید.

منبع : www.forum.p30world.ir

x_zarbat
24-01-2011, 22:21
شرمندم که مجدد مزاحم می شم بنده htc sync جدید را هم دانلود کردم و نصب کردم ولی باز هم درست نشد.
در صفحه اصلی بوت لودر که وقتی دستور flash recovery ... را میزنم faild میده
ولی وقتی داخل بوت لودر وارد قسمت fastboot میشم و دستور flash recovery ... خط اول ok میشه ولی خط دوم faild میشه ( عکس پیوست )
البته این را هم عرض کنم که در هر دو حالت بالا با دستور شماره سریال گوشی نوشته میشه.
لطفا راهنمایی بفرمایید
سام دوست عزیز اگر حل نشده نوع رام بگید چیه و اینکه ایا گوشی تی موبایل هست یا خیر؟

saber nokia
24-01-2011, 23:02
ُلام دوستان
اين برنامه clockwork mod كه براي فارسي سازي گفته شده بايد باشه تا به ريكاوري مد بريم رو ميشه يكي لينك بده؟

x_zarbat
24-01-2011, 23:26
سلام عزیزم تو خود مارکت هست اگر پیدا نکردی پ.خ بده تا برات اپ کنم

saber nokia
25-01-2011, 23:04
سلام دوستان
من موقع نوشتن دستور اين ارور رو ميده اين يعني چي؟
http://s25.aks98.com/files/46738727580937467885.jpg

بچه ها من بالاخره فكر كنم تونستم ريكاوري مد رو نصب كنم ولي مثل اين كه از كار افتاد
يعني براي بار اول كه دستور رو نوشتماون مثل بود نميدونم دايره بود خلاصه سبز رنگ اومد
بعدش ريستارت شد گوشي منو اومد بالا من دوباره كه رفتم چكنم دكمه پايين رو گرفتم و پاور رو زدم بعدا كه رفتم به ريكاوري مد ديدم بازم اون مثل قرمز هستش!!!!!!!!!!
مشكل از كجاست؟

1011
26-01-2011, 09:11
با سلام خدمت اساتید محترم ایا برای ورود به bootloader گوشی باید روت شده باشه؟اخه گوشی من به هیچ وجه به bootloader نمیره.لطفا راهنمایی کنید.

ehsan2004
26-01-2011, 09:25
سلام دوستان
من موقع نوشتن دستور اين ارور رو ميده اين يعني چي؟
بچه ها من بالاخره فكر كنم تونستم ريكاوري مد رو نصب كنم ولي مثل اين كه از كار افتاد
يعني براي بار اول كه دستور رو نوشتماون مثل بود نميدونم دايره بود خلاصه سبز رنگ اومد
بعدش ريستارت شد گوشي منو اومد بالا من دوباره كه رفتم چكنم دكمه پايين رو گرفتم و پاور رو زدم بعدا كه رفتم به ريكاوري مد ديدم بازم اون مثل قرمز هستش!!!!!!!!!!
مشكل از كجاست؟

اگه بازم چنین مشکلی داشتین از ورژن های پایینتره ریکاوری مد استفاده کنین یا اگه ندارین دوباره همینو بریزین ببینین درست میشه یا نه...

با سلام خدمت اساتید محترم ایا برای ورود به bootloader گوشی باید روت شده باشه؟اخه گوشی من به هیچ وجه به bootloader نمیره.لطفا راهنمایی کنید.

گوشیتون دیزایر hd هست؟اگه هست نیازی به روت کردن برای ورود به بوت لودر نداره و شما میتونین راحت با خاموش کردن گوشی و گرفتن دکمه ولو پایین و روشن کردن گوشی به بوت لودر برین...

موفق باشی

1011
26-01-2011, 09:43
بله عزیزم.این کارو انجام میدم نمیشه.باتری رو هم دراوردم جا زدم ولی بازم نشد.لطفا راهنمایی کنید.

کسی راهنمایی نمیکنه چطور به bootloader برم؟

shookhi kardam
26-01-2011, 16:37
دوستان سلام
من گوشی رو روت و اس آف کردم. اما توی مرحله نصب ریکاوری مد فقط تونستم تا مرحله دانلود ضمیمه ها پیش برم:dr:
من ویندوزم سونه و آندروید رو نمی شناسه و اون مراحل «سی ام دی» اصلا توش جواب نمیده. شایدم مشکل از منه که برنامه sdk رو ندارم. اگه میشه برنامه دانلودش رو قرار بدین و یا یه آموزش منطبق با ویندوز هفت لطف بفرمائین.
خیلی واجبه
ممنون

ehsan2004
27-01-2011, 11:27
دوستان سلام
من گوشی رو روت و اس آف کردم. اما توی مرحله نصب ریکاوری مد فقط تونستم تا مرحله دانلود ضمیمه ها پیش برم:dr:
من ویندوزم سونه و آندروید رو نمی شناسه و اون مراحل «سی ام دی» اصلا توش جواب نمیده. شایدم مشکل از منه که برنامه sdk رو ندارم. اگه میشه برنامه دانلودش رو قرار بدین و یا یه آموزش منطبق با ویندوز هفت لطف بفرمائین.
خیلی واجبه
ممنون

شما باید حتما درایور را نصب کنین برای نصب درایور مخصوصه ویندوزتون به این تاپیک مراجعه کنین:دانلود درایور اندروید برای ویندوز (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=101651)

برای نصب sdk و آموزش نصبش هم به این تاپیک مراجعه کنین:

آموزش برنامه نویسی Android 2 به زبان اصلی وکامل (همراه با نرم افزار های مرتبط) (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=95487)

موفق باشی

بله عزیزم.این کارو انجام میدم نمیشه.باتری رو هم دراوردم جا زدم ولی بازم نشد.لطفا راهنمایی کنید.

کسی راهنمایی نمیکنه چطور به bootloader برم؟

والا موردی دیگه وجود نداره ببینین یه برنامه هست به اسم quickboot اون را نصب کنین توی خودش این گزین هایی که میگین را داره از طریق اون برین به بوت لودر یا ریکاوری...

موفق باشی

HSHN
02-02-2011, 00:20
دوستان لطف کنید کمکم کنید باور کنید از دست این ارور دیگه دارم دیوونه میشم هم ریکاوری ورژن 2و3رونصب کردم ولی باز این ارور رو میده دوستایی که این مشکل رو داشتند چجوری اونو برطرف کردند:dy:

ehsan2004
02-02-2011, 10:12
دوستان لطف کنید کمکم کنید باور کنید از دست این ارور دیگه دارم دیوونه میشم هم ریکاوری ورژن 2و3رونصب کردم ولی باز این ارور رو میده دوستایی که این مشکل رو داشتند چجوری اونو برطرف کردند:dy:

شما مطمئن هستی که s-off کردی؟بدون s-off نمیتونی ریکاوری را نصب کنی البته قبل از s-off باید روت هم کرده باشی

موفق باشی

HSHN
02-02-2011, 12:18
شما مطمئن هستی که s-off کردی؟بدون s-off نمیتونی ریکاوری را نصب کنی البته قبل از s-off باید روت هم کرده باشی

موفق باشی
باه دوست عزیز وقتی به محیط بوت لودر میرم بالا گزینه s-off رو نشون میده پس حتما هم روت شده هم s-off مگه غیر از اینه و اینکه گوشی اصلا امکان داره بدون روت s-off بشه

البته لازم به ذکره که من گوشی رو با روش فبلم اموزشی s-off کردم امکان داره که توی روت کردن مشکل داشته باشم به همین دلیل نتونم ریکاوری رو نصب کنم

dencity
02-02-2011, 16:57
ریکاوری را وتی نصب کردم این پیغامها رو داد می خوام ببینم الان نصب هست یا نه ؟ چون می خوام فارسی ساز نصب کنم.
Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Administrator>cd \

C:\>cd\AndroidSDK\tools

C:\AndroidSDK\tools>adb devices
* daemon not running. starting it now *
* daemon started successfully *
List of devices attached
HT116RX18918 device

C:\AndroidSDK\tools>fastboot flash recovery recovery-clockwork-2.5.1.3-ace.img
< waiting for device >

kakoshirazi
02-02-2011, 18:33
خوب اولین مشکل اینکه اررور جاوا میده چیکار کنم ؟؟؟ برنامه ی android-sdk_r06-windows رو دانلود و از زیپ خارج کردم اما با زدن ستاپ به اررور جاوا بر میخورم چیکار کنم چه جاوایی میخاد نصب باشه میشه راهنمایی کنید از کجا و چی رو دانلود کنم که اجرا بشه برنامه ؟

جاوا هم نصب کردم حالا باز میشه و بسته میشه نصب نمیشه ... بدون sdk راهی نداره /

خوب من فولدر تولز رو در مسیر c:/SDK/tools دارم
و طبق روش دوم با htc Syne وصل شدم به کامپیوتر بدون مشکل تیک مربوطه رو هم زدم
از cmd کد adb devices رو زدم سه خط اومد که خط اخر یه سریالی بود (صفحه گوشی خواموش شد و از htc sync اومد بیرون)
بعد هم کد بعدی رو زدم و گوشی به حالت بوت مد رفت و با هایلایت قرمز نوشته fastbootusb
و صدای نصب شدن درایور هم اومد توی لیست دیوایس ها چیزی با علامت تعجب هم نیست که نشناخته باشه
دستور "‌recovery-clockwork-2.5.1.3-ace.img" رو هم که اجرا میکنم یه صفحه میاد که میگه میخای ایمج رو کجا نصب کنی ...
ولی اینجا دیگه فقط تو لیست یه آیتم هست اونم سیدی-درایوم :bw:
چیکار کنم که یه درایو اضاف بشه واسه نصب ایمیج ؟‌اصلا درست پیش رفتم ؟ همینجور باید بشه ؟

HSHN
03-02-2011, 18:54
باه دوست عزیز وقتی به محیط بوت لودر میرم بالا گزینه s-off رو نشون میده پس حتما هم روت شده هم s-off مگه غیر از اینه و اینکه گوشی اصلا امکان داره بدون روت s-off بشه

دوستان لطف کنید اگه کسی میدونه مشکل کار من کجاست کمک کنه

ehsan2004
04-02-2011, 01:30

البته لازم به ذکره که من گوشی رو با روش فبلم اموزشی s-off کردم امکان داره که توی روت کردن مشکل داشته باشم به همین دلیل نتونم ریکاوری رو نصب کنم

گوشیتون را آپدیت کردین یا نه اگه اپدیت کرده باشین روت از بین رفته ...

HSHN
04-02-2011, 13:48
گوشیتون را آپدیت کردین یا نه اگه اپدیت کرده باشین روت از بین رفته ...

دوست عزیز من بلافاصله بعد از روت و s-off رفتم سراغ نصب ریکاوری مد و با ارور یاد شده مواجه شدم و من الان از کجا باد از صحت روت گوشیم با خبر باشم در حالی که هنوز بالای صفحه ace pvt ship s-off رو نشون میده

iranigoal
04-02-2011, 17:35
دوستان،این روشی که واسه s-off و ریکاوری اینجا گفتن اصلا معتبر نیست!!! و روی اکثر گوشیها جواب نمیده!!
اصلا اشتباه بود خرید این گوشی که فارسی نمیشه!!!
نمونش گوشی خود من،بیست روز گیر دادم بهش ولی ریکاوری مد نرفت که نرفت!!!

kakoshirazi
05-02-2011, 03:30
من گوشی رو با hTCsync به سیستم وصل کردم
adb reboot bootloader رو زدم و گوشی رو خودش برد به بوت لودر و بعد همکد ایمیج رو زدم و به پیغام زیر رسیدم.
ایا درست بود*؟ الان چطور میفهمم ریکاوری مد نصب شده ؟ :

C:\SDK\tools>
C:\SDK\tools>adb reboot bootloader
adb server is out of date. killing...
* daemon started successfully *

C:\SDK\tools>fastboot flash recovery recovery-clockwork-2.5.1.3-ace.img
sending 'recovery' (4232 KB)... OKAY
writing 'recovery'... OKAY

هه هه ظاهرا درست شده
الان رفتم توی ریکاوری و دارم بک آپ میگیرم بعدش بیام سراغ فارسی ساز و رم ....
مرسی بازم (با اینکه کسی جواب نداد :be:)

dencity
05-02-2011, 07:56
دوستان،این روشی که واسه s-off و ریکاوری اینجا گفتن اصلا معتبر نیست!!! و روی اکثر گوشیها جواب نمیده!!
اصلا اشتباه بود خرید این گوشی که فارسی نمیشه!!!
نمونش گوشی خود من،بیست روز گیر دادم بهش ولی ریکاوری مد نرفت که نرفت!!!
دوست من تمام کارا ساده است اما دقت می خواد منم مثل شما بودم دو روز گوشیمو دست نگرفتم ولی فقط 5 ساعت وقت گذاشتم با خیال راحت روت کردم بعد s-off بعد از اون ریکاوری مد و الانم فارسی ساز نصب کردم . به جای این همه کم اوردن و پشیمونی یکم دقت کن تمام آموزشها هم درست چون تست شده هست .

kia1349
05-02-2011, 08:04
بله درسته.ريكاوري بدرستي نصب شده
دوستاني كه مشكل دارن يه بار توي برنامه رام منيجير گزينه fix permission رو بزنن و دوباره با زدن دومين گزينه از رام منيجر ، اقدام به دانلود ريكاوري كنن.احتمال بسيار زياد مشكلشون حل ميشه و ميتونن ريكاوري مد رو از طريق رام منيجر نصب كنن

ehsan2004
05-02-2011, 11:13
دوست عزیز من بلافاصله بعد از روت و s-off رفتم سراغ نصب ریکاوری مد و با ارور یاد شده مواجه شدم و من الان از کجا باد از صحت روت گوشیم با خبر باشم در حالی که هنوز بالای صفحه ace pvt ship s-off رو نشون میده

شما دوباره تست کنین باید مشکلتون حل بشه اگه اون دو مورد بالا را انجام دادین و مطمئن هستین که مشکلی در کامپیوتر و درایورتون نیست باید با تست دوباره جواب بگیرین..

mortezax6
05-02-2011, 20:56
برا من گوشیو تو htc sync و disk driveمیشناسه ولی هر کاری میکنم وقتی میرم تو bootloaderنمیشناسه errore android1.0 mide
تمامه فایل هاتون رو تست کردم نشد
من تازه واردم کمکم کنیذ

kia1349
06-02-2011, 06:57
بايد نصب بشه عزيزم.احتمال داره درايور متناسب با گوشيتو انتخاب نكردي.به 32 و 64 بيتي بودن سيستمت توجه كن و درايور خودشو نصب كن

ehsan2004
06-02-2011, 09:46
برا من گوشیو تو htc sync و disk driveمیشناسه ولی هر کاری میکنم وقتی میرم تو bootloaderنمیشناسه errore android1.0 mide
تمامه فایل هاتون رو تست کردم نشد
من تازه واردم کمکم کنیذ

موقع رفتن به بوت لودر درایور android 1.0 نصب میشه یا نه ؟اگه نصب نمیشه امکان نداره که گوشیتون را بشناسه اگه این درایور را نصب ندارین از بخش مطالب آموزشی بگیرین..

mortezax6
06-02-2011, 11:41
من الان میرسم به اینجا یعنی تمومه؟؟؟؟
تو گوشیم هیچ تغییری نمیبینم

kia1349
06-02-2011, 13:07
نه دوست عزيزم.اصلا دستورتون رو درست ننوشتيد به همين خاطر شكل صحيح و پيشنهادي استفاده از دستورات براتون ليست شده.
شما بايد دستور رو دقيقا عين اونچيزي كه هست تايپ كنيد
شما كلمه flash رو جا انداختيد

HSHN
06-02-2011, 14:18
باور کنید همه کارشون راه افتاده به جز من من الان با این ارور چکار کنم برای ورژن 3 هم این ارور رو میده و مشکل کارم از کجاست

kia1349
06-02-2011, 16:49
شما درست s-off نكرديد عزيزم.
شما در قسمت آموزشهاي روت كردن از پست اول ، روش دوم رو انجام بده.از برنامه رام منيجير هم گزينه fix permission رو اجرا كن

alireza1807
07-02-2011, 01:07
سلام اقا کیا
نگفتین بعد از نصب ریکاوری مد رام رو چطوری نصب کنیم. میشه لینک تاپیک اموزش نصب رام رو بدین؟؟

kia1349
07-02-2011, 07:42
سلام اقا کیا
نگفتین بعد از نصب ریکاوری مد رام رو چطوری نصب کنیم. میشه لینک تاپیک اموزش نصب رام رو بدین؟؟

شما تونستيد روت كنيد و ريكاوري مد رو نصب كنيد؟
اگر بله ، خواهش ميكنم يه توضيحي هم به دوستان بديد تا از تجربيات شما هم استفاده كنن

http://www.mobilestan.net/showpost.php?p=1725752&postcount=1

از اين لينك هم براي نصب رام استفاده كنيد

ehsan2004
07-02-2011, 10:07
سلام اقا کیا

برای نصب رادیو و رام و ... از این تاپیک استفاده کنین:

[آموزش] نحوه نصب رادیو،رام،فارسی ساز و ... (روش جدید) (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=128927)

alireza1807
07-02-2011, 10:31
شما تونستيد روت كنيد و ريكاوري مد رو نصب كنيد؟
اگر بله ، خواهش ميكنم يه توضيحي هم به دوستان بديد تا از تجربيات شما هم استفاده كنن

http://www.mobilestan.net/showpost.php?p=1725752&postcount=1

از اين لينك هم براي نصب رام استفاده كنيد

سلام .
بله من تونستم ریکاوری مد رو نصب کنم. مشکل من نصب درایور usb برای مد bootloader بود. متاسفانه هیچکدوم از ذرایورهایی که شما گذاشته بودید کار نکردن. من از این درایوری که لینکش رو یکی از دوستان گذاشته بود استفاده کردم خیلی راحت مشکل حل شد.
http://www.4shared.com/file/bUid9uMi/usb.html

ehsan2004
08-02-2011, 11:36
درایور به ست اول منتقل شد تا دوستانی که نتونستن دانلود کنن مستقیم از پست اول بگیرن..

با تشکر از اقا رضای عزیز...

MahM00D
08-02-2011, 20:26
خوب سلام به تمامی دوستان
ما بعد از کلی سر و کله زدن با قسمت روت حالا اومدیم ریکاوری
خوب کیا جان احسان خان لطفا بفرمایید این sdk کجاست ما که هر چی تو سایت میگردیم نیست میشه لینک رو بدید و بعد یه توضیح کوچیک که ادامه کار به چه شکله
ممنون میشم
یه چیز دیگه با نگه داشتن پاور و ولوم پایین یه صفحه میاد به نام Safe mod مثل پی سی اینجا دیگه چه صفحه ای هستش ؟

آقا من تا H:\MahMooD Mobile\Tools رفتم جلو حالا اون فایلهای ،ools که کیا جان گذاشته رو باید اکستراکت کنیم ؟ و آیا باید همه رو روی خودش اکسترات کنیم ؟ یعنی همه رو به tools و هر جا پرسید Replace کنم بیگم Ok ?

و سوال دوم اینکه چرا گوشی من با Htc synce به کامپیوتر وصل هستش و باز هم من در جلوی tools میزنم adb shell reboot bootloader یه همچین اروری برام میاد که میگه "adb" و ادامه میده میگه is not recogn ized ...... و یه جمله طولانی که ادامه داره

حالا مشکل ما کجاست ؟

kia1349
09-02-2011, 05:47
همين فولدر tools براي شما كافيه .ديگه نميخواد كل sdk رو دانلود كنيد.روش نصب ريكاوري هم كه كامل و شفاف و بدون نقص براتون گذاشته شده.اينم لينك فولدر tools

http://www.mediafire.com/?db8sb8e0t90cbnj
http://www.mediafire.com/?jlmt3td1ocqasa9
http://www.mediafire.com/?ar8xmtkcqljqb3h
http://www.mediafire.com/?gbamewtnjn74yvl
http://www.mediafire.com/?5o461lz7l5ar5t7
http://www.mediafire.com/?ma9n5jkb3xrl03p
http://www.mediafire.com/?9hbgi5jdlqbv3dk

برنامه htc sync هم هيچ كاري ازش بر نمياد.كلا برنامه بدرد بخوري نيست.فقط وقتي نصب ميشه درايور usb رو كه مورد نياز ماست نصب ميكنه كه اينش خوبه.ولي در بيشتر موارد براي ارتباط با گوشي كامپيوتر رو دچار مشكل ميكنه.ضمن اينكه با آنتي ويروس هم خيلي مشكل داره.بهتره در صورتي كه ميتونيد اين برنامه htc sync رو پاك كنيد و با نصب درايور usb بصورت دستي كار كنيد تا ريكاوري رو هم راحت نصب كنيد.ضمن اينكه حالا كه گوشيتون روت شده بهتره برنامه رام منيجير رو نصب كنيد و به اينترنت متصل بشيد و اولين گزينه رام منيجر رو بزنيد تا خودش از اينترنت ريكاوري مد رو دانلود و روي گوشيتون نصب كنه.الان ديگه اين روش ساپورت ميشه.روش اول دستي بود و براي زماني بود كه هنوز سايت موداكو كه توليد كننده ريكاوري مد هست هنوز بصورت نصب اينترنتي برنامه رو ساپورت نميكرد

ehsan2004
09-02-2011, 11:25
خوب سلام به تمامی دوستان
ما بعد از کلی سر و کله زدن با قسمت روت حالا اومدیم ریکاوری
خوب کیا جان احسان خان لطفا بفرمایید این sdk کجاست ما که هر چی تو سایت میگردیم نیست میشه لینک رو بدید و بعد یه توضیح کوچیک که ادامه کار به چه شکله
ممنون میشم
یه چیز دیگه با نگه داشتن پاور و ولوم پایین یه صفحه میاد به نام safe mod مثل پی سی اینجا دیگه چه صفحه ای هستش ؟

آقا من تا h:\mahmood mobile\tools رفتم جلو حالا اون فایلهای ،ools که کیا جان گذاشته رو باید اکستراکت کنیم ؟ و آیا باید همه رو روی خودش اکسترات کنیم ؟ یعنی همه رو به tools و هر جا پرسید replace کنم بیگم ok ?

و سوال دوم اینکه چرا گوشی من با htc synce به کامپیوتر وصل هستش و باز هم من در جلوی tools میزنم adb shell reboot bootloader یه همچین اروری برام میاد که میگه "adb" و ادامه میده میگه is not recogn ized ...... و یه جمله طولانی که ادامه داره

حالا مشکل ما کجاست ؟

بله عزیزم باید اکسترک کنین چون به اون فایل و محتویاتش نیاز دارین برا وارد کردن دستور...

بهتره که اون را پاک کنین و بعد فقط درایور را نصب کنین

درمورده پست دومتون هم ویرایش شد یک بار تذکر دادم ولی متاسفانه توجهی نمیکنین برای جوابتون باید یه مقدار صبر کنین اینجا کسی منتظر پست شما نیست که تا زدین بهتون جواب بده همه مثله شما هستند پس لطف کنین قوانین را رعایت کنین
از همکاریتون ممنون

Crazyman
10-02-2011, 19:32
مشخصات گوشی من :
2.2
12.28b.60.140eu_26.03.02.26_m
نیاز هست آپدیت کنم رام رو؟
فارسی رو از چپ براست و بصورت جدا از هم نشون میده

Crazyman
10-02-2011, 19:49
آموزش دوم:[/B]

من فولدر tools رو كه از مجموعه sdk اندرويده براتون آپ كردم كه بايد دانلود كنيد و از محيط cmd ويندوز بريد به مسير فولدر tools .بطور مثال:

cd\
cd AndroidSDK\tools\

حالا دستور

adb devices

adb reboot bootloader

[/URL]
آقا من نمیدونم چجوری دستور آدرس فولدر tools رو بدم؟
فولدر تو دسکتاپ هست
من برنامه sdk رو دانلود نکردم هااااااااااااا

iranigoal
11-02-2011, 00:34
دوست من تمام کارا ساده است اما دقت می خواد منم مثل شما بودم دو روز گوشیمو دست نگرفتم ولی فقط 5 ساعت وقت گذاشتم با خیال راحت روت کردم بعد s-off بعد از اون ریکاوری مد و الانم فارسی ساز نصب کردم . به جای این همه کم اوردن و پشیمونی یکم دقت کن تمام آموزشها هم درست چون تست شده هست .
دوست عزیز،من اهل کم آوردن نیستم و جهت اطلاع شما میگم که یکی از مدیران سایت نصف روز برام وقت گذاشت و نتونست! پس این روش ها همش نامعتبر هستند!!!!

ehsan2004
12-02-2011, 11:24
آقا من نمیدونم چجوری دستور آدرس فولدر tools رو بدم؟
فولدر تو دسکتاپ هست
من برنامه sdk رو دانلود نکردم هااااااااااااا

مشخصات گوشی من :
2.2
12.28b.60.140eu_26.03.02.26_m
نیاز هست آپدیت کنم رام رو؟
فارسی رو از چپ براست و بصورت جدا از هم نشون میده

برای مشکل دوم باید فارسی ساز نصب کنی یا از رام های فارسی ساپورت استفاده کنی که در بخش رام هست میتونین بخونین و بهترین را انتخاب کنین...

در خصوص مشکل اول هم اول فایل tools رابه روت یه درایو منتقل کنین و بعد فایل cmd را از پوشه system32 بریزین توی همون فولدر و دیگه نیازی به آدرس دهی نیست

موفق باشی

modernyanni
12-02-2011, 12:28
سلام
من شکر خدا با راهنمایی دوستان علی الخصوص احسان عزیز
پس از اینکه روت و soffکردم البته از روش دوم و جدیدتر استفاده کردم تونستم ریکاوری رو هم نصب کنم

فقط چند نکته البته دوستان توضیح دادن ولی من چون خودم یکم گیج شدم اولش اینا رو میگم که کسی خواست از این به بعد این کارا رو بکنه به مشکل برنخوره و مثل من گیج نشن:

فایل های ضمیمه پست 1 رو حتمن تو پوشه تولز بریزی شاید برای fastboot ارور بده که فایل قبلا وجود داره شما تایید کنید که فایل جدید جایگزین قبلی بشه
با تایپ این دستور (adb devices) تو CMD شماره سریال گوشیتون رو بهتون نشون میده و میگه 1 دوایس به کامپیوتر وصله با این شماره سریال بعد این دستور رو (adb reboot bootloader) رو تایپ کنین که گوشی به بوت لودر بره فقط نکته اینه که برای نصب ریکاوری مود باید این دستور(fastboot flash recovery recovery-clockwork-2.5.1.2-ace-modaco-r2.img)
رو ویرایش کنید و متناسب با نام ورژن جدید کلاک ورک که ضمیمه پست اول همین تاپیک هست به اینصورت
(fastboot flash recovery recovery-clockwork-2.5.1.3-ace.img) وارد کنید
من خودم تو این مرحله حقیقتش یک کم گیج شدم که این دستور رو باید وارد کنم یا نه ولی دقت کردم دیدم این دستور متناسب با ورژن قبلی کلاک ورکه پس تو ورژن جدید دستور هم متانسب با نام ورژن تغییر میکنه:ag:

ببخشید قصدم دادن پست تکراری نیست فقط خواستم تجربه ای که بدست اوردم رو بگم واسه دوستانی که تازه میخوان این کار رو انجام بدن
هیچ ترسی نداره نگران نباشین فقط دقت و حوصله نیاز داره
من خودم خیلی دلهره داشتم وقتی میخواستم گوشیمو روت کنم ولی شکر خدا موفق شدم :ah::bu:

kia1349
13-02-2011, 06:44
ممنون دوست عزيز . قطعا بيان تجربيات دوستان ميتونه به ساير دوستان هم كمك كنه
ضمنا اصلا نترسيد روت كردن هيچ ريسكي نداره.ريكش تقريبا يك در يك ميليونه.تازه اگر خيلي بد با گوشي تا بشه

emad3346
17-02-2011, 16:40
سلام
من گوشیمو روت کردم ریکاوری رو از طریق رام منیجر نصب کردم ولی موقع نصب رام ارور
Installation Aborted رو میده چکار کنم در ضمن بگوییم رام لیدروید عربی نصب میشه ولی رام لیدروید 1.5.1 این ارور رو میده با عربی ساز ها هم همین مشکل رو دارم

من رو گوشیم روت اکسپلورر نصب کردم تو صفحه اول روت اکسپلورر دکمه Mount R/W کار می کنه و R/O به R/W تغییر می کند. ولی در پوشه سیستم این دکمه رو میزنم هیچ تغییری نمی کنه در بوت لودر S-OFF رو نشون میده مشکل من کجاست.

:sign_help::sign_help::sign_help::sign_help:

rezarmz
17-02-2011, 20:16
سلام چرامن هرچي توcmdمينويسم اتفافي نميوفته مثلا اگه من ميخوام فايلهارودردرايوcبزارم چه بايدببنويسم ممنون ميشم

extream_boy
17-02-2011, 23:29
این هم ClockWorkMod Recovery 3.0.0.5

ar_sa_k
18-02-2011, 02:11
سلام دوستان
من یه مشکل دارم
وقتی دستور fastboot flash recovery recovery-clockwork-2.5.1.2-ace-modaco-r2.img

را وارد میکنم مینویسه waiting for device
هر چقدرم صبر میکنم هیچ اتفاقی نمیافته
کمممممممممممممممممک لطفا

rezarmz
18-02-2011, 12:54
سلام من فایلها رو تو این مسیر گذاشتمه C:\sdkتو cmdچه باید بنویسم اخه وقتی cmdرو باز میکنم c:\خالی نیست

mammad90
18-02-2011, 13:25
سلام دوستان منم مثل بعضی از دوستان مشکل نصب ریکاوری داشتم اما با یکبار ریست فکتوری و انجام همه مراحل از اول بالاخره نصبش کردم ممنون از همه دوستان.

JALIL1990
18-02-2011, 16:27
این هم clockworkmod recovery 3.0.0.5

ممنونم از زحمتی که کشیده ولی فکر کنم بد زیپ شده من نتونستم بازش کنم
راستی خودتون این را امتحان کردید

extream_boy
18-02-2011, 17:07
سلام من فایلها رو تو این مسیر گذاشتمه C:\sdkتو cmdچه باید بنویسم اخه وقتی cmdرو باز میکنم c:\خالی نیست

cd c:\sdk

من دیزایر اچ دی ندارم دوست من

ehsan2004
19-02-2011, 21:23

تست شد و مشکلی نداشت دوباره دانلود کنین ممکنه درست دانلود نشده باشه..

سلام دوستان
من یه مشکل دارم
وقتی دستور fastboot flash recovery recovery-clockwork-2.5.1.2-ace-modaco-r2.img

را وارد میکنم مینویسه waiting for device
هر چقدرم صبر میکنم هیچ اتفاقی نمیافته
کمممممممممممممممممک لطفا

این پیام یعنی گوشیتون به کامپیوتر وصل نیست با دستور fastboot.exe devices مطمئن شوین که گوشیتون وصله بعد اگه وصل بود اون دستور را دوباره وارد کنین..

rezarmz
20-02-2011, 01:23
ماله من هی اینو مینویسه بخدا کلافه شدم با این گوشی

rezarmz
20-02-2011, 01:38
این به چه معنی هستش بعد خود گوشی رفت تو حالت ذیگه ای

ehsan2004
21-02-2011, 17:23
ماله من هی اینو مینویسه بخدا کلافه شدم با این گوشی

این به چه معنی هستش بعد خود گوشی رفت تو حالت ذیگه ای

شما چه دستوری وارد میکنین که اینو مینویسه ؟شما طبق مراحل جلو میرین منظورم اینه که دستور انتقال ریکاوری را درست وارد میکنین ؟

mohsen4208
23-02-2011, 21:22
با سلام و خسته نباشید
من در روش اول وقتی گوشی رو با کابل به کامپیوتر در محیط bootloader وصل میکنم کامپیوتر گوشیم رو نمیشناسه!!
بعد این دو قسمت آخری که نوشته (وقتي كامپيوتر گوشي شما رو در محيط bootloader شناخت دستور زير رو از محيط ترمينال ويندوز اجرا كنيد.
بايد مسير ترمينال همونجايي باشه كه فايلهاي fastboot.exe و recovery-clockwork-2.5.1.3-ace.img هست)
رو نمیفهمم!!!
در روش دوم هم متاسفانه هم برنامه SDK رو ندارم و هم با اجرای دستورات مشکل دارم.
ممنون میشم کمک کنید.
با تشکر فراوان

extream_boy
24-02-2011, 00:20
با سلام و خسته نباشید
من در روش اول وقتی گوشی رو با کابل به کامپیوتر در محیط bootloader وصل میکنم کامپیوتر گوشیم رو نمیشناسه!!
بعد این دو قسمت آخری که نوشته (وقتي كامپيوتر گوشي شما رو در محيط bootloader شناخت دستور زير رو از محيط ترمينال ويندوز اجرا كنيد.
بايد مسير ترمينال همونجايي باشه كه فايلهاي fastboot.exe و recovery-clockwork-2.5.1.3-ace.img هست)
رو نمیفهمم!!!
ممنون میشم کمک کنید.
با تشکر فراوان

منظور این جمله این هست:
شما فلدر sdk رو در درایو c قرار بدید و در برنامه cmd این دستور رو وارد کنید:

cd c:\sdk\tools

برای هر دو روش به sdk نیاز دارید

MahM00D
24-02-2011, 00:40
با سلام و خسته نباشید
رو نمیفهمم!!!
ممنون میشم کمک کنید.
با تشکر فراوان

منظور این جمله این هست:
شما فلدر sdk رو در درایو c قرار بدید و در برنامه cmd این دستور رو وارد کنید:

cd c:\sdk\tools

برای هر دو روش به sdk نیاز دارید

و برای دانلود SDK که نیازه شما میتونید به همینجا http://developer.android.com/sdk/ مراجعه کنید و دانلود کنید
البته من دارم کعه فردا هم میتونم آپ کنم
و مسدله بعدی اینکه حتما از چیز چیزه پی ان استفاده کن برای رفتن به اون سایت و اگه نه صبر کنید فردا شب من چند پارته آپ کنمشون

extream_boy
24-02-2011, 00:48
و برای دانلود sdk که نیازه شما میتونید به همینجا http://developer.android.com/sdk/ مراجعه کنید و دانلود کنید
البته من دارم کعه فردا هم میتونم آپ کنم
و مسدله بعدی اینکه حتما از چیز چیزه پی ان استفاده کن برای رفتن به اون سایت و اگه نه صبر کنید فردا شب من چند پارته آپ کنمشون

توی سایت بخش نرم افزار موجود هست

ZakhaR|PROPHET
24-02-2011, 19:09
دوستان من هر زوری زدم نتونستم Android 1.0 نصب نشد از درایورهای پست اول تاپیك دانلود درایور اندروید برای ویندوز كه تو پست 74 معرفی كردین استفاده ردم ولی همچنان میزنه <waiting for device>
HTC sync هم نصبه

احسان جان ممنونم
مشكل از درايور نبود. من وارد گزينه bootloader ميشدم بعد دستور بالا رو وارد ميكردم در صورتي كه قبلش بايد تايپ ميكردم
داداش یكم واضح تر توضیح بده لصفا

sajadnajmi
25-02-2011, 21:07
سلامیه سوال داشتم : اگه s-on باشه (البته روت کردم ولی هنوز گوشیم s-on هست) نمیشه ریکاوری نصب کرد ؟

باران5858
26-02-2011, 14:22
سلامیه سوال داشتم : اگه s-on باشه (البته روت کردم ولی هنوز گوشیم s-on هست) نمیشه ریکاوری نصب کرد ؟

با سلام
بله، اگه S-on باشه موقع نصب ریکاوری Not allow میده واجازه نصب به شما داده نمی شه.

برای S-Off کردن به تاپیک زیر مراجعه کنید:

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=127545

با تشکر

javadazad
27-02-2011, 11:49
سلا دوستان.خواهش میکنم یکی به من کمک کنه هر کاری میکنم نمیتونم ریکاوری نصب کنم.من از روش اول استفاره میکنم و گوشی هم روت و هم s-off .منظور از این جمله رو زیاد نمیفهمم .میخواستم از این جا یکی لطف کنه کامل و با کوچکترین جزییات واسم توضیح بده.مرسی

بايد مسير ترمينال همونجايي باشه كه فايلهاي fastboot.exe و recovery-clockwork-2.5.1.3-ace.img هست

کامپیوتر گوشی رو میشناسه تو محیط بوت لودر ولی بعدش دیگه نمیدونم چی کار کنم.نمیدونم این دوتا فایل رو کجا بریزم .نمیدونم مسیر ترمینال باید همونجایی باشه که این دوتا فایل هستن چیه .خلاصه میخوام یکی این دوتا خط را واسم کامل توضیح بده.مرسی

kia1349
27-02-2011, 12:38
وقتي توي ويندوز به محيط cmd ميريد اونوقت ميتونيد به مسير هاي مختلفي بريد.مثلا ميتونيد مثل دستورات زير عمل كنيد

d:
cd test

خط اول يعني منو به درايو d هدايت كن
خط دوم يعني منو به فولدري كه اسمش test هست و در درايو d هم هست هدايت كن
با اجراي اين دستورات مسير كامند پرامت شما از حالت پيش فرض به مسير جديد

d:\test

تغيير ميكنه.حالا اگر شما بخواهيد عمليات واقعي رو انجام بديد بايد فايلهاي fastboot.exe و recovery-clockwork-2.5.1.3-ace.img حتما توي فولدر test كپي شده باشند

zedbazi4
02-03-2011, 19:27
دوست عزیز،من گوشیمو وصل کردم،فولدر tools هم رو دسکتاپمه،لطفا راهنمایی کنید دقیقا الان باید چیکار کنم؟
من توضیحاتو متوجه نشدم.

ehsan2004
03-03-2011, 14:47
دوست عزیز،من گوشیمو وصل کردم،فولدر tools هم رو دسکتاپمه،لطفا راهنمایی کنید دقیقا الان باید چیکار کنم؟
من توضیحاتو متوجه نشدم.

عزیزم شما مراحل را یکی یکی جلو برین و هر کجا مشکلی داشتین بگین تا براتون توضیح بدم اینطوری مشخص نیست کجا مشکل دارین

)arAsh(
04-03-2011, 09:56
سلام
من همه کارهارو طبق آموزش انجام دادم و روت و s-off هم کردم اما وقتی دستور:

fastboot flash recovery recovery-clockwork-2.5.1.3-ace-modaco-r2.img

رو وارد میکنم این ارور رو میده
http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=521027&stc=1&d=1298532470

extream_boy
04-03-2011, 12:26
سلام
من همه کارهارو طبق آموزش انجام دادم و روت و s-off هم کردم اما وقتی دستور:

fastboot flash recovery recovery-clockwork-2.5.1.3-ace-modaco-r2.img

رو وارد میکنم این ارور رو میده
http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=521027&stc=1&d=1298532470

از این برنامه استفاده کنید خیلی راحت هست. دیگه هیچ دستوری نمیخواد وارد کنید . فقط با زدن یک دکمه ریکاوری رو میتونید تغییر بدید
«««مهم»»» آموزش ریختن رادیو، رفتن به ریکاوری و ... از طریق کامپیوتر
(http://mobilestan.net/showthread.php?t=135090)

E L ! J A
04-03-2011, 14:10
دوستان وقتی من adb میزنم ... ارور میده که به عنوان دستور نمیشناسه !!!

HASSAN1000
04-03-2011, 20:51
سلام واسه ریکاوری کردن گوشی sdkرا باید حتما نصب کنیم ؟ پوشه tools را باید نصب کنیم ؟یا تنها اکسترکت کنیم بعد 2تا فایلی که گفتین بریزیم تو پوشه tools ؟گوشیم شناسایی میشه شماره سریال هم بهم میده واسه دستور اخر erorr میده که recovry clockwork نمیتونه load کنه؟

)arAsh(
04-03-2011, 21:17
از این برنامه استفاده کنید خیلی راحت هست. دیگه هیچ دستوری نمیخواد وارد کنید . فقط با زدن یک دکمه ریکاوری رو میتونید تغییر بدید
«««مهم»»» آموزش ریختن رادیو، رفتن به ریکاوری و ... از طریق کامپیوتر
(http://mobilestan.net/showthread.php?t=135090)

ممنون
ریکاوری مد هم نصب کردم

TOROS66000
04-03-2011, 22:54
چطوری میشه فهمید که ریکاوری انجام شده یا نه
چه پیغامی میده
من واقعا گیج شدم

HASSAN1000
04-03-2011, 22:58
ممنون
ریکاوری مد هم نصب کردم

این برنامه رو چطور رو ویندوز نصب کردی ؟به برنامه جاوا نیاز داره؟

)arAsh(
04-03-2011, 23:11
این برنامه رو چطور رو ویندوز نصب کردی ؟به برنامه جاوا نیاز داره؟

بله
شما باید جاوا رو قبلش رو سیستمتون نصب کنید

چطوری میشه فهمید که ریکاوری انجام شده یا نه
چه پیغامی میده
من واقعا گیج شدم
در محیط بوت لودر گزینه recovery فعال میشه

HASSAN1000
05-03-2011, 04:29
بله
شما باید جاوا رو قبلش رو سیستمتون نصب کنید

در محیط بوت لودر گزینه recovery فعال میشه

ﻣﯿﺸﻪ ﻟﯿﻨﮏ ﺩﺍﻧﻠﻮﺩ ﺟﺎﻭﺍ ﺭﻭ ﺑﺰﺍﺭﯾﺪ ﺍﺧﻪ ﺧﯿﻠﯽ ﮔﺸﺘﻢ ﭘﯿﺪﺍﺵ ﻧﮑﺮﺩﻡ ؟ﯾﺎ ﺍﺩﺭﺱ ﺩﻗﯿﻖ ﺍﻭﻥ ﺗﻮ ﺳﺎﯾﺖ ﺭﻭ ﻭﺍﺳﻢ ﺑﺰﺍﺭﯾﻦ ؟

TOROS66000
05-03-2011, 21:59
ممنون میشم اگه لینک برنامه جاوارو بزارین

باران5858
05-03-2011, 22:41
ﻣﯿﺸﻪ ﻟﯿﻨﮏ ﺩﺍﻧﻠﻮﺩ ﺟﺎﻭﺍ ﺭﻭ ﺑﺰﺍﺭﯾﺪ ﺍﺧﻪ ﺧﯿﻠﯽ ﮔﺸﺘﻢ ﭘﯿﺪﺍﺵ ﻧﮑﺮﺩﻡ ؟ﯾﺎ ﺍﺩﺭﺱ ﺩﻗﯿﻖ ﺍﻭﻥ ﺗﻮ ﺳﺎﯾﺖ ﺭﻭ ﻭﺍﺳﻢ ﺑﺰﺍﺭﯾﻦ ؟

با سلام
ببینید این به کارتون میاد:

http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index.html

)arAsh(
06-03-2011, 12:01

http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/Java-Runtime-Environment.shtml

TOROS66000
06-03-2011, 22:24
بازم نشد الان 3شب که این برنامه ریکاوری منو علاف خودش کرده
جاوا هم دانلود کردم بازم نشد یکی به داد من برسه

amir837
07-03-2011, 00:11
بازم نشد الان 3شب که این برنامه ریکاوری منو علاف خودش کرده
جاوا هم دانلود کردم بازم نشد یکی به داد من برسه

اینجا (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=131593) رو مطالعه کن

TOROS66000
07-03-2011, 23:37
اقا واقعا دمت گرم بالاخره درست شد نمی دونی الان چقدر دعات کردم
چون واقعا داشت رو اعصابم راه می رفت
بازم ممنون

armin72
11-03-2011, 11:06
سلام .
ممنون از آموزش ها
من تمام صفحه های تاپیک رو خوندم ولی مثل اینکه کسی این مشکل رو نداشته
بعد از وارد کردن دستور fastboot flash recovery img.img این پیغام رو میده :

sending 'recovery' <4232 KB> ... OKAY
writing 'recovery'... INFOsignature checking...
FAILD <remote: signature verify fail>

kia1349
12-03-2011, 05:52
يا درايور گوشي در كامپيوتر (وقتي گوشي در محيط ريكاوري است) درست نصب نشده و يا گوشيتون درست s-off نشده

ehsan2004
12-03-2011, 12:04
سلام .
ممنون از آموزش ها
من تمام صفحه های تاپیک رو خوندم ولی مثل اینکه کسی این مشکل رو نداشته
بعد از وارد کردن دستور fastboot flash recovery img.img این پیغام رو میده :

sending 'recovery' <4232 KB> ... OKAY
writing 'recovery'... INFOsignature checking...
FAILD <remote: signature verify fail>

عزیزم شما مطمئن هستین که روت و s-off کردین ؟چون مثله اینکه ریکاوری را فرستاده برایگوشیتون ولی پیام امضا میده که فکر کنم از s-off باشه در هر صورت اگه این کارها را کردین از این تاپیک درایور مربوطه را بگیرین:

[آموزش] کلیه موارد لازم برای اتصال Desire HD به کامپیوتر (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=135774)

armin72
12-03-2011, 15:27
ممنون
ولی نفهمیدم مشکل چی بود چند بار دیگه این کارو تکرار کردم شد

amir837
13-03-2011, 01:39
ممنون
ولی نفهمیدم مشکل چی بود چند بار دیگه این کارو تکرار کردم شد

در این مدت به اینترنت وصل بودین و کامپیوتر درایور گوشی رو در حالت fastboot شناخته.

iman-ss
13-03-2011, 14:45
من تمام این تایپیک رو خوندم از صفحه 1 تا اخر مشکلی که من دارم با همه فرق میکنه ؟

من sdk انداختم تو درایو c بعد که میرم تو cmd و گوشی رو میبرم تو حالت بوت لودر تو cmd فقط وقتی مینویسم sdk\ میشناسه ولی بقیه دستورات رو اصلا نمیشناسه همش هم یک error میده

fastboot is not recognized as an internal or external command.
operable program or batch file
این معنیش چیه ؟

من چیکار کنم خواهش میکنم کمک کنید ؟؟؟؟؟؟؟

iman-ss
13-03-2011, 15:03
یک سوال مهم :

قبل از اینکه factory reset کنم هم روت کردم هم s-off حالا که گوشیم به تنظیمات کارخانه برگشته همه چیز پاک شده خ
حالا باید دویاره هم روت و هم s-off کنم ؟ باز روز از نو روزی از نو ؟

)arAsh(
13-03-2011, 15:15
یک سوال مهم :

قبل از اینکه factory reset کنم هم روت کردم هم s-off حالا که گوشیم به تنظیمات کارخانه برگشته همه چیز پاک شده و باید دویاره هم روت و هم s-off کنم ؟ باز روز از نو روزی از نو ؟

اگه منظورتون wip\factory reset هستش ، خیر

دوست عزیز برای نصب ریکاوری مد میتونید با کمک تاپیک زیر با یک کلیک نصب کنید، قبلش باید درایور گوشی رو نصب کنید، گوشی رو به bootloader ببرید و به گزینه fastboot در محیط bootloader بروید:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=135090

iman-ss
13-03-2011, 17:05
1-این روشی که گفتید ریکاوری مد رو نصب میکنه ؟
2- درایور گوشی رو چطوری نصب کنم ؟ مرسی مرد

iman-ss
13-03-2011, 17:19
اگه منظورتون wip\factory reset هستش ، خیر

دوست عزیز برای نصب ریکاوری مد میتونید با کمک تاپیک زیر با یک کلیک نصب کنید، قبلش باید درایور گوشی رو نصب کنید، گوشی رو به bootloader ببرید و به گزینه fastboot در محیط bootloader بروید:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=135090

این برنامه که لینکشو گذاشتی setup نداره که نصب کنی ؟ باید چیکارش کنی ؟

)arAsh(
13-03-2011, 17:31
این برنامه که لینکشو گذاشتی setup نداره که نصب کنی ؟ باید چیکارش کنی ؟
نه برنامه پایه جاوا است و باید رو سیستم جاوا رو نصب کنید
اینم جاوا:
http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/Java-Runtime-Environment.shtml

1-این روشی که گفتید ریکاوری مد رو نصب میکنه ؟
2- درایور گوشی رو چطوری نصب کنم ؟ مرسی مرد
کار کردن با نرم افزار بسیار ساده هست و در تاپیکش راهنمایی هم داره
اینم از درایور:
http://www.mobilestan.net/showpost.php?p=1699712&postcount=7

حله؟:4:

iman-ss
13-03-2011, 18:00
نه برنامه پایه جاوا است و باید رو سیستم جاوا رو نصب کنید
اینم جاوا:

کار کردن با نرم افزار بسیار ساده هست و در تاپیکش راهنمایی هم داره
اینم از درایور:
http://www.mobilestan.net/showpost.php?p=1699712&postcount=7

حله؟:4:

مرسی پسر . یکم گیج شدم . این برنامه جاوا رو که دانلود کردم بعدش چیکار کنم با اون قبلی که ستاپ نداره اونو رو این نصب کنم ؟ یه کوچولو توضیح بده شما که اینقدر زحمت کشیدین ممنون مرد:ax:

iman-ss
13-03-2011, 18:06
مرسی پسر . یکم گیج شدم . این برنامه جاوا رو که دانلود کردم بعدش چیکار کنم با اون قبلی که ستاپ نداره اونو رو این نصب کنم ؟ یه کوچولو توضیح بده شما که اینقدر زحمت کشیدین ممنون مرد:ax:

با این برنامه حتما ریکاوری مود نصب میشه ؟ دیگه نیازی به بقیه روشها نیست ؟

)arAsh(
13-03-2011, 18:29

با این برنامه حتما ریکاوری مود نصب میشه ؟ دیگه نیازی به بقیه روشها نیست ؟

اون برنامه جاوا رو باید نصب کنید که بتونید اون برنامه رو باز کنید که فرمت جاوا هست
با این روش: 1- فایل clockwork که فکر کنم آخریش 3.0.0.6 باشه رو دانلود میکنید و بهش آدرس میدید و با یه کلیک نصب میشه. خیلی سادس

iman-ss
13-03-2011, 18:41
مرسی دوست گلم ممنون . تایپیک راهنمایی اصلا نگفته باید چیکار کنی کامل نیست . ازتون خواهش دارم خودتون طریقه کار با این برنامه رو برام توضیح بدین مرسی پسر
در حین کار با این برنامه گوشیم چجوری باید کانکت باشه به کامپیوتر و درایور ساختن رو بلد نیستم . چون خودتون گفتید تا دریاور این گوشی رو نصب نکنید نمیتونید کاری کنید اینم بگید . میدونم حسابم زیاد شد

PiOnEerxx
13-03-2011, 18:42
دستتون درد نکنه .من نصب کردم کیا جان . فقط یه چیزی اون پسته اول رو edite کنی خوب میشه به خاطره همون موضوع 1 ساعت علاف شدم:bo: . اسم فایل و دستور یکی نیست

iman-ss
13-03-2011, 22:23
من قبل از اینکه گوشیمو factory reset کنم وقتی میخواستم برم به بوت لودر گوشیمو خاموش میکردم و ولوم پایین با دکمه پاور رو میگرفتم و میرفتم تو محیطش ولی الان باید حتما باتری گوشیمو بکشم بیرون بعد برم وگرنه د حالت عادی نمیره چرا ؟؟؟؟؟؟؟

iman-ss
13-03-2011, 23:14
تو sdk دستور fastboot flash recovery recovery-clockwork-2.5.1.2ace.img رو زدم الان تو cmd در حال انتظار مونده این پیغام رو داده wating for devices حالا چیکار کنم ؟ کمک کنید

iman-ss
14-03-2011, 00:43
بچه ها بالاخره موفق شدم ریکاوری کنم تبریک باریک دست دست ...

میخوام یه چیزی بگم : اینکه باور کنید از صبح تا الان که ساعت 1:34 پا کامپیوتر بودم که این مشکل رو حل کنم کلا 1 هفته شده که اومدم تو جمع شما اساتید و افتخار میکنم با شما . (البته من آدمی هستم وقتی دست به چیزی میزنم تا درستش نکنم ول کنش نیستم ) مشکل من این بود ت قبل از اینکه factory reset کنم هم روت کردم هم s-off ولی وقتی گوشیم (به علت حواس پرتی ) factory reset شد عملیات روتی که انجام دادم پاک شد ولی s-off پاک نشد به خاطر همین گوشی اجازه نمیداد من ریکاوری کنم بعدش اومدم دوباره روت کردم و عملیات ریکاوری رو به راحتی هر چه تمامتر انجام دادم . هدفم از این کامنت این بود که برای اساتید هم تجربه بشه (هر چند اساتید خودشون همه استادن ) ما خاک همه ایم . ممنون که خوندید :ax::ax::ax:

iman-ss
14-03-2011, 12:16
سوال اول :دوستان حالا من میخوام رادیو نصب کنم . چند نوع رادیو داریم برا نصب کردن و هر کدوم چه ویژگی هایی دارن ؟ یا نه فقط یک نوع رادیو داریم و روش نصبش هم یه راه داره ؟

سوال دوم : اگه بخوام فارسی ساز نصب کنم باید اول رادیو رو نصب کنم یا نه بون رادیو هم میشه ؟

سوال سوم : الان که ریکاوری نصب کردم باید برم تو محیط ریکاوری از رام بکاپ بگیرم ؟ بکاپی که میگیرم تو چه مسیری و کجا میفته ؟

مرسی از راهنمایی هاتون .

iman-ss
14-03-2011, 13:55
سوال اول :دوستان حالا من میخوام رادیو نصب کنم . چند نوع رادیو داریم برا نصب کردن و هر کدوم چه ویژگی هایی دارن ؟ یا نه فقط یک نوع رادیو داریم و روش نصبش هم یه راه داره ؟

سوال دوم : اگه بخوام فارسی ساز نصب کنم باید اول رادیو رو نصب کنم یا نه بون رادیو هم میشه ؟

سوال سوم : الان که ریکاوری نصب کردم باید برم تو محیط ریکاوری از رام بکاپ بگیرم ؟ بکاپی که میگیرم تو چه مسیری و کجا میفته ؟

مرسی از راهنمایی هاتون .

آقا جواب سوالامو خودم فهمیدم :bp::bp:

یه سوال : حالا که ریکاوری نصب کردم میخوام رادیو نصب کنم میشه برام لینکشو بزارید ؟

میشه بگید رادیو با رام چه ارتباطی دارن ؟ برای نصب رام یا فارسی ساز قبلش حتما باید رادیو رو نصب کنم ؟

H3ydari
14-03-2011, 14:00
از کجا بفهمیم ریکاوری مد نصب شده روش؟

iman-ss
14-03-2011, 14:03
از کجا بفهمیم ریکاوری مد نصب شده روش؟

وقتی تو محیط ریکاوری میرید 4 تا گزینه داره ولی وقتی نصبش میکنی 8 تا گزینه میشه

H3ydari
14-03-2011, 14:14
من ولوم پایین رو میگیرم یه صفحه سفید میاد پایینش عکس عروسکای انروید
قسمت پاییننش چند تا گزینه داره
fastboot
recovery
factoory reset
simloc و ...
اینی که شما گفتی کجاش میشه؟روی کدوم باید بزنم؟

iman-ss
14-03-2011, 14:25
من ولوم پایین رو میگیرم یه صفحه سفید میاد پایینش عکس عروسکای انروید
قسمت پاییننش چند تا گزینه داره
fastboot
recovery
factoory reset
simloc و ...
اینی که شما گفتی کجاش میشه؟روی کدوم باید بزنم؟

رو گزینه ریکاوری باید بزنی و ولوم بالا و دکمه پاور رو با هم بگیر . اگه ریکاوری رو نصب کرده باشی 8 تا گزینه میاد بالا ولی اگه نصب نکرده باشی یه مثلث قرمز می بینی و 4 تا بعدش می بینی

H3ydari
14-03-2011, 14:30
الان فقط عکس گوشی با یه مثلث قرمز اومده وسط صفحه و دیگه هیچی هم نمیاد

H3ydari
14-03-2011, 14:34
هرکاری میکنم نمیتونم ریکاوری رو نصب کنم کاش یکی یه جوری واسه ما بی سوادام توضیح بده:ak:

iman-ss
14-03-2011, 14:35
الان فقط عکس گوشی با یه مثلث قرمز اومده وسط صفحه و دیگه هیچی هم نمیاد

حالا ولوم بالا و دکمه پاور بگیر

iman-ss
14-03-2011, 14:42
هرکاری میکنم نمیتونم ریکاوری رو نصب کنم کاش یکی یه جوری واسه ما بی سوادام توضیح بده:ak:

برای نصب ریکاوری برو اینجا

http://www.mobilestan.net/showthread.php?t=124518

دوست عزیز پشت سر هم کامنت نزار خلاف مقررات یه سوال که پرسیدی منتظر جواب بمون نه پشت سر هم ..

H3ydari
15-03-2011, 02:41

بايد مسير ترمينال همونجايي باشه كه فايلهاي fastboot.exe و recovery-clockwork-2.5.1.2-ace-modaco-r2.img هست
.............................
اینجاشو نمیدونم چکار کنم
یعنی چی مسیر ترمینال اونجا باشه؟

kia1349
15-03-2011, 06:05
يعني اگر فايلهاي fastboot.exe و recovery-clockwork-2.5.1.2-ace-modaco-r2.img در درايو c شما و در يك فولدر بنام test هست شما بايد بعد از رفتن به محيط cmd ويندوز ، از طريق دستورات محيط cmd به مسير c:\test بريد و اون دستور رو اجرا كنيد

ehsan2004
15-03-2011, 10:17

.............................
اینجاشو نمیدونم چکار کنم
یعنی چی مسیر ترمینال اونجا باشه؟

در تکمیل حرف دوست عزیزم رضا جان اگه باز مشکل دارین برید و فایل cmd را از system32 ویندوزتون کپی کنین توی همین پوشه دیگه نیازی نیست مسیر بهش بدین

SAEED
15-03-2011, 11:12
يعني اگر فايلهاي fastboot.exe و recovery-clockwork-2.5.1.2-ace-modaco-r2.img در درايو c شما و در يك فولدر بنام test هست شما بايد بعد از رفتن به محيط cmd ويندوز ، از طريق دستورات محيط cmd به مسير c:\test بريد و اون دستور رو اجرا كنيد

البته فایلclockwork-2.5.1.2-ace-modaco-r2.img در ضمیمه برای دانلود نیستش که به جای اونrecovery-clockwork-2.5.1.3-ace.imgهستش که شما به جای تایپ clockwork-2.5.1.2-ace-
modaco-r2.imgباید این را تایپ کنییدrecovery-clockwork-2.5.1.3-ace.imgتا انجام بشه

ehsan2004
15-03-2011, 11:19
ویرایش شد پست اول

siavash226
16-03-2011, 12:51
اقا من عملیات ریکاوری رو انجام دادم . اخرش نوشت :

sending recovery ....okay
writing recovery .... okay

h این یعنی تموم شد کار ریکاوری؟ از کجا بفهمیم نصب شده برنامه؟

kia1349
16-03-2011, 13:24
مبارك باشه.اين دوتا okay يعني ريكاوريت درست نصب شده.برو حالشو ببر

siavash226
16-03-2011, 13:27
مبارك باشه.اين دوتا okay يعني ريكاوريت درست نصب شده.برو حالشو ببر

ای ول

خوب برای رفتن به محیطش چه باید بکنم؟

kia1349
16-03-2011, 14:06
گوشي رو خاموش كن.يه بار باطري رو در بيار و دوباره جا بزن.دكمه پاور و دكمه صداي پايين (ولوم كنر گوشي) رو با هم بزن تا گوشي بره توي بوت لودر.حالا وقتي كاملا محيط لود شد برو روي گزينه recovery و اونو بزن.اينطوري ميري توي محيط ريكاوري

براي دفعات بعدي ، برنامه rom manager رو روي گوشيت نصب كن و با استفاده از گزينه هاي اون به محيط ريكاوري برو كه خيلي راحت تره

siavash226
16-03-2011, 14:19
گوشي رو خاموش كن.يه بار باطري رو در بيار و دوباره جا بزن.دكمه پاور و دكمه صداي پايين (ولوم كنر گوشي) رو با هم بزن تا گوشي بره توي بوت لودر.حالا وقتي كاملا محيط لود شد برو روي گزينه recovery و اونو بزن.اينطوري ميري توي محيط ريكاوري

براي دفعات بعدي ، برنامه rom manager رو روي گوشيت نصب كن و با استفاده از گزينه هاي اون به محيط ريكاوري برو كه خيلي راحت تره

برنامه rom manager یه جور فایل منیجره یا فقط برای اون رفتن به محیط ریکاوری استفاده میشه؟

siavash226
16-03-2011, 15:21
rom manager نصب کردم. داخل برنامه که میشم چندین گزینه داره. من روی reboot into recovery میزنم گوشی ریست میشه و داخل یه محیط سیاه با نوشته های سبز میشم که چندین گزینه داره. بالاش هم نوشته clockworkmod recovery v2.5.1.3 . محیط ریکاوری همینه؟ مرحله بعدی باید چیکار کنم؟

siavash226
16-03-2011, 19:12
از کجا بفهمیم که هر رومی چه ورژن برنامه ریکاوری میخواد؟

برای پاک کردن برنامه ریکاوری فعلی و نصب ورژن بالاتر چجوری باید عمل کنم؟

)arAsh(
16-03-2011, 20:05
از کجا بفهمیم که هر رومی چه ورژن برنامه ریکاوری میخواد؟

برای پاک کردن برنامه ریکاوری فعلی و نصب ورژن بالاتر چجوری باید عمل کنم؟

همونطور که این ریکاوری رو نصب کردین حالا آخرین ورژنش رو نصب کنی (ورژن 3)

getdollars
16-03-2011, 20:48
ورژن قبلی چجوری پاک میشه؟

kia1349
17-03-2011, 06:52
لامصب مثل زود پزه.همينطوري سوال ميپرسه. :lol:
نيازي به پاك كردن ورژن قبلي نيست ، با نصب ورژن جديد خود به خود قبلي پاك ميشه.
محيط ريكاوري همونيه كه ديدي.ميتوني وايپ كني(يه چيزي تو مايه هاي خونه تكوني گوشي و فرمت و فكتوري ريست.البته اين فكتوري ريست ها ديگه روت رو نميپرونه).رام نصب كني.بك آپ از رام فعليت با همه برنامه هاش بگيري.بك آپ رو برگردوني.مموري پارتيشن بندي كني.فارسي ساز نصب كني.تم نصب كني
خلاصه باهاش حال كني
ضمنا آخرين ورژن ريكاوري ميتونه هر رامي رو نصب كنه

siavash226
17-03-2011, 12:53
شرمنده من اینقدر سوال میپرسم . اخرین ورژن ریکاوری چنده؟ لینک دانلود معرفی میکنید؟ روش نصب هم مثل همون قبلیه؟

apolon005
18-03-2011, 23:43
واسه من این ارور رو داد مشکل از کجاست؟؟؟
http://www.up.vatandownload.com/images/8ke3ozwyuykzehuc4hqu_thumb.jpg (http://www.up.vatandownload.com/viewer.php?file=8ke3ozwyuykzehuc4hqu.jpg)

درایور مشکل نداره
روت هم هست /// چون superuser نصب شده و اینکه بعضی برنامه ها رو که میخوام اجرا کنم باید Allow کنم(دلیل روت بودن همینه؟)
من وقتی اولین گزینه rom Manager رو میزنم میگه error while downloading from server......... your SD card is inserted and has free space
اون نقطه ها خلاصه کردم
بعد اینکه فرق ship s-off با eng s-off چیه؟؟؟؟ مال من ship s-off هستش... آیا باید داخل bootloader هر 2 بنویسه یا نه ???

siavash226
19-03-2011, 09:19
واسه من این ارور رو داد مشکل از کجاست؟؟؟
http://www.up.vatandownload.com/images/8ke3ozwyuykzehuc4hqu_thumb.jpg (http://www.up.vatandownload.com/viewer.php?file=8ke3ozwyuykzehuc4hqu.jpg)

درایور مشکل نداره
روت هم هست /// چون superuser نصب شده و اینکه بعضی برنامه ها رو که میخوام اجرا کنم باید Allow کنم(دلیل روت بودن همینه؟)
من وقتی اولین گزینه rom Manager رو میزنم میگه error while downloading from server......... your SD card is inserted and has free space
اون نقطه ها خلاصه کردم
بعد اینکه فرق ship s-off با eng s-off چیه؟؟؟؟ مال من ship s-off هستش... آیا باید داخل bootloader هر 2 بنویسه یا نه ???

به نظرم باید تیک usb debuging رو میزدی

kia1349
19-03-2011, 10:37
تیک usb debuging رو هميشه بزاريد كه فعال باشه.ضمن اينكه براي كارهاي جاري لازمه اگر تيك نخوره گوشيتون خيلي كند ميشه

apolon005
19-03-2011, 15:03
تیک usb debuging زده بودم ولی....
دستور اول رو که مینویسم گوشیرو به Bootloader میبره تو بوتلودر که میره دستور اصلیرو که میدم اون ارور توی عکس رو میده

از Rom Manager دیگه چرا نمیشه؟؟؟ روت که هستش موبایل
از کجا باید فهمید موبایل روت کامل شده یا نیمه روت؟؟؟

ehsan2004
19-03-2011, 15:42
تیک usb debuging زده بودم ولی....
دستور اول رو که مینویسم گوشیرو به Bootloader میبره تو بوتلودر که میره دستور اصلیرو که میدم اون ارور توی عکس رو میده

از Rom Manager دیگه چرا نمیشه؟؟؟ روت که هستش موبایل
از کجا باید فهمید موبایل روت کامل شده یا نیمه روت؟؟؟

مشکل اولتون به خاطر عدم نصب درست درایور هست من میگم همه مشکلات شما ها درایور هست حرف من را باور نمکنین برید به این تاپیک:

برای تشخیص اینکه چجوری رفهمی روت شده 100 درصد یا نه بهتره برید با روت اکسپلورر توی پوشه سیستم و یه فایل را کپی کنین ببینین بعد از ریست اون فایل هست یا نه..

شرمنده من اینقدر سوال میپرسم . اخرین ورژن ریکاوری چنده؟ لینک دانلود معرفی میکنید؟ روش نصب هم مثل همون قبلیه؟

هر ریکاوری برای یه رام خاص هست و معمولا توی تاپیک همون رام معرفی میشه پس بهتره که شما بر اساس رام انتخابی عمل کنین اگه رامی هم نگفته شده بود یعنی اینکه با هر ریکاوری مدی سازگار هست

apolon005
19-03-2011, 22:39
من از نصب درایورم مطمئنم چون تو bootloader راحت موبایلو میشناسه... دیگه راه دیگه ای واسه راهنمایی نیست که چرا واسه من نصب نمیشه؟؟؟

من با برنامه visonary روت کردم
شک دارم که روت شده
برنامه superuser نصب شده////
الان تو visionary میزنم unroot هیچ اتفاقی نمیوفته!!!!!!!!!!!!
هیچ فایلیم از طریق root explorer کپی نمیشه تو system
دیگه چجوری باید روت کنم؟؟؟؟ با oneclick هم آخر سر Failed مینویسه :((

kia1349
22-03-2011, 20:34
BlackHeart1988 عزيز خيلي ممنون
اگر منبع رو هم بزاري نور علي النور ميشه

BlackHeart1988
22-03-2011, 23:56
BlackHeart1988 عزيز خيلي ممنون
اگر منبع رو هم بزاري نور علي النور ميشه
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1003723

kia1349
25-03-2011, 09:07
اينم وضعيت من توي پيغامهاي خصوصي.گفتم لااقل بزارمش اينجا هركي خواست استفاده كنه
روزي حد اقل 3-4 تا پاسخگويي اين شكلي دارم :ba:

من روت کرد و رادید اف کردم می خوام ریکاوری را نصب کنم طبق اموزشی که دادید مگه باید نرم افزار نصب کنم یه سوال فولدر tools باید تو مموری کارت گوشی باشه یا تو کامپیوتر من واقعآ گیج شدم قاطی کردم حسابی شرمنده این قدر اذیت تون کردم
شما آموزشها رو با دقت نميخوني عزيز.برو به بخشش آموزش نصب ريكاوري و اينكارا رو بكن

1-از ضميمه پست اول ، فايلهاي tools , fastboot , recovery رو دانلود كنيد

2-فايلهاي rar مربوط به tools رو كه دانلود كرديد ، محتوياتش رو بريزيد توي يه پوشه اي در درايو c كامپيوترتون.مثلا در پوشه اي بنام tools

3-محتويات داخل فايل fastboot.rar رو كه فايلي بنام fastboot.exe هست بريزيد توي فولدر tools و اگر كامپيوتر پيغام تاييدي براي جايگزيني فايل خواست ، ok يا yes را بزنيد

4- محتويات فايل recovery clockwork رو هم بريزيد توي فولدر tools و نام فايل داخلش رو به recovery.img تغيير بديد

5-از كامپيوتر به محيط cmd بريد و مسير خودتون رو به مسير فولدر tools تغيير بديد.يعني:

run>cmd
cd\
c:
cd tools
دستورات بالا از منوي run صادر ميشه و اول محيط cmd رو بالا مياره
بعدش شما با دستورات بعدي ميريد توي فولدر tools.
حالا هر دستوري كه از اين به بعد ميزنيد فايلهاش توي همين مسير c:\tools هست

6-از گوشي به مسير زير بريد

7-گوشي را خاموش كرده و با گرفتن دكمه پايين ولوم و پاور به bootloader بريد
اگر با گرفتن دكمه پايين ولوم و پاور ، گوشي به bootloader نرفت يكبار گوشي را خاموش كنيد و باطري را كامل خارج كنيد و دوباره جا بزنيد و با گرفتن دكمه پايين ولوم و پاور به bootloader بريد

8-وقتي به محيط bootloader رفتيد گوشي رو با كابل به كامپيوتر وصل كنيد تا گوشيتون شناخته بشه

9-وقتي كامپيوتر گوشي شما رو در محيط bootloader شناخت دستور زير رو از محيط ترمينال ويندوز اجرا كنيد.
اگر هم نشناخت بايد درايور گوشيتون رو مجددا نصب كنيد.به هر حال بايد گوشيتون توي اين محيطي كه هستيد توسط كامپيوتر شناخته بشه

10-اجراي دستور:

fastboot flash recovery recovery.img

اگر در كامپيوتر 2 تا كلمه okay ديديد يعني درست ريكاوري رو نصب كرديد ولي اگر غير از اين باشه 2 تا مشكل ميتونه باشه
1-گوشيتون رو درست روت نكرديد
2-درايور گوشي در اين محيط bootloader كه هستيد درست نصب نشده و كامپيوتر درست گوشي رو نشناخته

خوندن پستهاي دوستان و جوابهايي كه براي رفع مشكلاتشون توي فروم آموزش نصب ريكاوري هست ميتونه براي رفع مشكلات احتمالي شما هم موثر باشه

mehdi20001
25-03-2011, 20:13
سلام خدمت دوستان عزیز من دارم ریکاوری مد را نصب می کنم موقعی که گوشی را به کامپیوتر وصل می کنم گوشی را نمشناسه ویندوزمن 7 هست گوشیا تو محیط بوت لودر نمشناسه ولی اچ تی سی سینک می تونم وصل بشم به کامپیوتر باید چیکر کنم

amir837
25-03-2011, 23:11
سلام خدمت دوستان عزیز من دارم ریکاوری مد را نصب می کنم موقعی که گوشی را به کامپیوتر وصل می کنم گوشی را نمشناسه ویندوزمن 7 هست گوشیا تو محیط بوت لودر نمشناسه ولی اچ تی سی سینک می تونم وصل بشم به کامپیوتر باید چیکر کنم

لطف کن اینقدر سوالتو تکرار نکن.

)arAsh(
25-03-2011, 23:16
سلام
باید درایور گوشیتون رو در pc نصب کنید. گوشی رو در محیط بوت لودر به حالت fastboot ببرید

amir837
26-03-2011, 10:17
ClockworkMod Recovery 3.0.2.4

این هم از ورژن جدید ریکاوری مد
مدیران عزیز لطفا جدید ترین نسخه ها رو در پست اول قرار بدن

دانلود (http://mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=532557&stc=1&d=1300398041)

روش نصب بصورت زیر است :

1- گوشی را به بوت لودر ببرید

2- به منوی Fastboot بروید

3- کابل USB را وصل کنید و منتظر بمانید تا توسط کامپیوتر شناخته شود.

4- اگر در محیط ویندوز هستید بروی install-recovery-windows.bat دابل کلیک کنید، اگر در محیط لینوکس هستید بروی install-recovery-linux.sh و اگر در محیط MacOSX هستید از install-recovery-mac.sh استفاده کنید.

5- دستگاه خود به خود ریستارت می شود.

نکته : دستگاه باید ENG S-OFF و روت شده باشد
MD5: 7d93312227d70fdbdd2192a93687eb52

ehsan2004
26-03-2011, 18:14
ورژن جدید ریکاروی مد به پست دوم منتقل شد دوستان لطف کنن هر ورژنی اومد توی همین تاپیک بزارن و تاپیک جداگانه براش باز نکنن..

ehsan2004
28-03-2011, 12:27
ریکاوری جدید به پست سوم منتقل شد

prince_0f_darks
30-03-2011, 15:02
اقا تو رو خدا یکی بیاد درست توضیح بده ببینیم چی به چیه
همه چیز رو نسیه توضیح دادید
تو همون پست اول اصلا حرفی از sdk نزدید من تازه چند صفحه اومدم جلو میبینم بچه میگن که باید یه نرم افزار به این نام نصب بشه
یکی لینکش رو بده لطفا
اگر ممکنه این اموزش ها رو یکم ابتدایی تر و منظم تر قرار بدید
اینطور که توضیح داده شده فقط همون شخصی که قبلا این کار ها رو انجام داده خودش متوجه میشه و هیشکی نمیتونه از روی این اموزش ها کاری انجام بده مگر اینکه همش سئوال بپرسیم باز دم بخش HD2 گرم همه چیز رو مو به مو توضیح دادن
خواهشا یکی help کنه
من تا اینجا فقط تتونستم گوشی رو root کنم همین الان دیگه موندم باید چه غلطی بکنم برای رام و برای فارسی شدن این حرفها

apolon005
30-03-2011, 18:46
اقا تو رو خدا یکی بیاد درست توضیح بده ببینیم چی به چیه
همه چیز رو نسیه توضیح دادید
تو همون پست اول اصلا حرفی از sdk نزدید من تازه چند صفحه اومدم جلو میبینم بچه میگن که باید یه نرم افزار به این نام نصب بشه
یکی لینکش رو بده لطفا
اگر ممکنه این اموزش ها رو یکم ابتدایی تر و منظم تر قرار بدید
اینطور که توضیح داده شده فقط همون شخصی که قبلا این کار ها رو انجام داده خودش متوجه میشه و هیشکی نمیتونه از روی این اموزش ها کاری انجام بده مگر اینکه همش سئوال بپرسیم باز دم بخش HD2 گرم همه چیز رو مو به مو توضیح دادن
خواهشا یکی help کنه
من تا اینجا فقط تتونستم گوشی رو root کنم همین الان دیگه موندم باید چه غلطی بکنم برای رام و برای فارسی شدن این حرفها

اگه روت کردی پس باید برنامه superuser رو گوشیت نصب شده باشه اگه که نیست پس همون روت هم نکردی
اگه روت کردی بعدش باید s-off کنی لینک پایین واسه s-off کردن

[آموزش] روشS-OFF کردن در Desire HD (با فیلم آموزشی) (http://www.mobilestan.net/showthread.php?t=127545)

بعد از این عملیات باید تو bootLoader گوشیت خط اول نوشته باشه ship s-off
بعد این برنامه که ضمیمه کردم رو اجرا کن . کار با برنامش راحته فقط با یک کلیک// حتما باید گوشیت درست سینک باشه
بعد اگه اینم درست انجام بشه وconnection error نداد . برو تو bootloader باید خط اول نوشته بشه ENG S-off
(مشکلی که خودم خیلی گیرش بودم) >>> SHIP S-OFF باید بشه ENG S-OFF
اگه اینارو درست انجام داده باشی که راحت میتونی این ریکاوری رو هم نصب کنی

kia1349
30-03-2011, 20:55
داداش گلم زياد ناراحت نباش.فقط بگو كجاش مشكل داري تا كمكت كنيم.بعد از روت بايد ريكاوري نصب كني.بعدش ميتوني از طريق ريكاوري ، رام و فارسي ساز هم نصب كني
براي نصب رامهاي جديد لازمه كه راديوي جديد هم نصب كني.براي نصب كردن راديو لازمه كه radio s-off كني تا مجوز نصب راديو رو داشته باشي
همهاينها هم آموزش هاش هست.هركجاش ابهام داشت بگو تا كمكت كنيم

prince_0f_darks
30-03-2011, 21:51
ممنون از همگی

دوستان من همه کار هاش رو کردم و یه رام عربی هم نصب کردم فقط یه چیزی مونده که نمیدونم چطوریه

الان گوشی در حالت ace pvt eng s-off هستش و اگه من بخوام این رو تغییر بدم تا بتونم رادیو رو نصب کنم باید چیکارش کنم؟

apolon005
30-03-2011, 23:41
ممنون از همگی

دوستان من همه کار هاش رو کردم و یه رام عربی هم نصب کردم فقط یه چیزی مونده که نمیدونم چطوریه

الان گوشی در حالت ace pvt eng s-off هستش و اگه من بخوام این رو تغییر بدم تا بتونم رادیو رو نصب کنم باید چیکارش کنم؟

دیگه نیازی نیست اینو تغییر بدی
تو دیگه کاری به روت و s-off نداشته باش
الان واسه تو radio s-off شده و راحت میتونی بدون هیچ مشکلی رادیو رو روی گوشیت نصب کنی

MASOUD
02-04-2011, 17:17
لینک دانلود درایور در پست اول مشکل داره
لطفا ویرایش کنید

khafan7line
02-04-2011, 18:12
سلام بچه ها
لینک دانلود درایور در پست اول مشکل داره ولی من خودم از سایتHTCبرنامه Htc sync رو گرفتم و نصب کردم
ولی pcگوشیم رو نمیشناسه
usb driver باید نصب کنم؟

ehsan2004
03-04-2011, 14:52
سلام بچه ها
لینک دانلود درایور در پست اول مشکل داره ولی من خودم از سایتhtcبرنامه htc sync رو گرفتم و نصب کردم
ولی pcگوشیم رو نمیشناسه
usb driver باید نصب کنم؟

لینک دانلود درایور در پست اول مشکل داره
لطفا ویرایش کنید

لینک درایور به تاپیکش هدایت شد میتونید از تاپیکش دانلود کنین

sadeghsa
07-04-2011, 12:43
کمک کنید
خواهش میکنم کمکم کنید

جواب نمیده

sadeghsa
07-04-2011, 13:14
چه طوری باید این مشکلا حل کنم

http://eagency.ir/Untitled.png

return11
07-04-2011, 13:28
دوستان من ریکاوری نصب کردم اما گوشیم تو مود ریکاوری اصلا مموری کارد و نمی شناسه چیکار کنم مشکل از کجاست

ehsan2004
07-04-2011, 13:39
چه طوری باید این مشکلا حل کنم

http://eagency.ir/Untitled.png

عزیزم گوشیت به کامپیوتر کامل وصل نیست درایور را از پست اول دانلودک نین و به کامپیوتر بشناسونید..

دوستان من ریکاوری نصب کردم اما گوشیم تو مود ریکاوری اصلا مموری کارد و نمی شناسه چیکار کنم مشکل از کجاست

مموری در حالت عادی مشکلی نداره و میات بالا؟ممکنه مموریتون corrupted شده باشه و نیازی به فرمت داشته باشه بررسیش کنین

return11
07-04-2011, 13:45
در حالت عادی می شناسه مموری و 1 بار هم با خود گوشی فرمت کردم
راستشو بخواهین بابام در اومد تا downgrade کردم بدشم S-off و روت
حالا که ریکاوری و نصب کردم به این مشکل میخورم
گوشیم اینو مینویسه
E:cant mount /dev/block/mmcblk1p1

ehsan2004
07-04-2011, 14:02
در حالت عادی می شناسه مموری و 1 بار هم با خود گوشی فرمت کردم
راستشو بخواهین بابام در اومد تا downgrade کردم بدشم s-off و روت
حالا که ریکاوری و نصب کردم به این مشکل میخورم
گوشیم اینو مینویسه
e:cant mount /dev/block/mmcblk1p1

ممکنه مشکل از ریکاوری مدتون باشه یه ریکاوری دیگه نصب کنین ببینید درست میشه یا نه اگه نشد اونوقت مشکل کامل به مموری بر میگرده و باید مموری را فرمت کنین و دوباره پارتیشن بندی کنین و استفاده کنین

return11
07-04-2011, 14:25
من میخوام ریکاوری جدید نصب گنم تو مود fastboot برای نصب پیغام زیر ظاهز میشه
waiting for device
الان 5 دقیقه هستش که اینجوری مونده

اقا احسان گل من recovery 3 نصب کردم اما وقتی وارد ریکاوری می شوم حالا کامپیوترم از من درایور
android رو می خود که من قبلا نصب کردم ایا ورژن دیگه ای باید نصب کنم اگه درایور دیگه ای هست خواهشن بهم بگین
یا لینکش و بهم بدین ممنونم

ehsan2004
08-04-2011, 10:43
من میخوام ریکاوری جدید نصب گنم تو مود fastboot برای نصب پیغام زیر ظاهز میشه
waiting for device
الان 5 دقیقه هستش که اینجوری مونده

اقا احسان گل من recovery 3 نصب کردم اما وقتی وارد ریکاوری می شوم حالا کامپیوترم از من درایور
android رو می خود که من قبلا نصب کردم ایا ورژن دیگه ای باید نصب کنم اگه درایور دیگه ای هست خواهشن بهم بگین
یا لینکش و بهم بدین ممنونم

اون مورد اول مربوط هست به عدم صحیح نصب درایور..

یه مقدار بخش عمومی را نگاهی میانداختید تاپیکش مهم هم بود :

توی پست اول درایوری هست که کامل هست و مشکلتون حل میشه

باران5858
10-04-2011, 22:27
با سلام من این مشکلو تو نصب ریکاوری مد آخرین ورژنش دارم

kia1349
11-04-2011, 07:42
خوب اون عكس رو مستقيم ميزاشتي ديگه :dl:
پيغامه داره باهات به زبون مادري حرف ميزنه بخدا.
ميگه فايل adbwinapi.dll توي مسيري كه داري فرامين رو اجرا ميكني نيست.اين فايل توي فولدر tools هست

باران5858
11-04-2011, 08:31
با سلام بود ولی نشد

kia1349
11-04-2011, 10:28
حتما فايلت مشكل داره.توي system32 هم كپيش كن

D J V A H I D
11-04-2011, 11:54
حتما فايلت مشكل داره.توي system32 هم كپيش كن

سلام منم دقیقا همین مشکل رو دارم ... ولی این فایل رو اصلا ندارم ... میشه لطفا فال مربوطه رو بدید تا تو system 32 کپی کنم ؟

GoLPeSaR
11-04-2011, 12:47
بايد مسير ترمينال
منظور از ترمینال چی هست/

)arAsh(
11-04-2011, 13:58
بايد مسير ترمينال
منظور از ترمینال چی هست/

در ویندوز همون فایل cmd موجود در فولدر ویندوز
در گوشی هم با شبیه ساز terminal emulator

GoLPeSaR
11-04-2011, 17:48
چطوری متوجه شم که ریکاوری رو دست نصب کردم؟

dencity
11-04-2011, 17:53
چطوری متوجه شم که ریکاوری رو دست نصب کردم؟
از تو بوت لودر ریکاوری رو انتخاب کنین ببین داخل ریکاوری می رود یا نه ؟

GoLPeSaR
11-04-2011, 18:06
از تو بوت لودر ریکاوری رو انتخاب کنین ببین داخل ریکاوری می رود یا نه ؟

بله میره رفیق

dencity
11-04-2011, 18:14
بله میره رفیق
پس مبارک رفیق حالا هر رامی که دوست داری نصب کن و حالشو ببر من رام LeeDrOiD_HD_ARA_V1.2.0 بهت پیشنهاد میکنم نصب به رام های کوک شده دیگه باگ کمتری داره و رام عربی هست نیاز به فارسی سازم نداره . موفق باشی

GoLPeSaR
11-04-2011, 18:34
پس مبارک رفیق حالا هر رامی که دوست داری نصب کن و حالشو ببر من رام leedroid_hd_ara_v1.2.0 بهت پیشنهاد میکنم نصب به رام های کوک شده دیگه باگ کمتری داره و رام عربی هست نیاز به فارسی سازم نداره . موفق باشی

ممنونم .من رامی را که پیش نهاد دادید را دانلود کردم.بگید چه طوری باید نصب کنم؟

dencity
11-04-2011, 18:51
فایل زیپ رو داخل مموریت کپی کن بعد برو داخل ریکاوری یه گزینه هست به اسم install file sd card بعد فایل و از مموری انتخاب کن و نصب کن

MahM00D
11-04-2011, 18:52
پس مبارک رفیق حالا هر رامی که دوست داری نصب کن و حالشو ببر من رام LeeDrOiD_HD_ARA_V1.2.0 بهت پیشنهاد میکنم نصب به رام های کوک شده دیگه باگ کمتری داره و رام عربی هست نیاز به فارسی سازم نداره . موفق باشی

ابتدا تشکر از شما دوست عزیز اما این مسئله رو مد نظر قرار بده توی این رام حرف ی به صورت مربع نوشته میشه که دوستمون از یه فونتی که من چون روی لپ تاپ دارم و امشب دسترسی به لپ تاپ ندارم براش آپلود میکنم بره دانلود کنه و نصب کنه تا مشکل نشون ندادن حرف ی حذف بشه

دوست من ابتدا وارد گزینه mounts and storage شو و گزینه های
format boot , format system , format data (optionally) , format cache
رو بزن و در ادامه گزینه های wipe data/factory rese رو با گزینه wipe cache partition رو هم بزنید
حالا برای آخر از بخش Advanced گزینه wipe battery stats رو هم انجام بدید و بعد به choose
zip fom sdcard
و سپس از مسیر مموری کارت ( رم ) برنامه Full Wipe رو هم نصب کن و بعد از نصب کامل Full Wipe باز از همون قسمت Choose zip from sdcard میتونی رام رو هم بزنی تا نصب بشه و بعد گوشی رو با خود برنامه ریبوت یک بار ریست کن و وقتی بالا اومد از رام لذت ببر

dencity
11-04-2011, 19:00
ابتدا تشکر از شما دوست عزیز اما این مسئله رو مد نظر قرار بده توی این رام حرف ی به صورت مربع نوشته میشه که دوستمون از یه فونتی که من چون روی لپ تاپ دارم و امشب دسترسی به لپ تاپ ندارم براش آپلود میکنم بره دانلود کنه و نصب کنه تا مشکل نشون ندادن حرف ی حذف بشه

من این رام و رو گوشیم دارم و فونتشم عوض نکردم مشکل حرف ی هم ندارم

GoLPeSaR
11-04-2011, 19:02
mounts and storage
کجا هست رفیق؟

GoLPeSaR
11-04-2011, 19:04

دوست من ابتدا وارد گزینه mounts and storage شو و گزینه های
format boot , format system , format data (optionally) , format cache
رو بزن و در ادامه گزینه های wipe data/factory rese رو با گزینه wipe cache partition رو هم بزنید
حالا برای آخر از بخش advanced گزینه wipe battery stats رو هم انجام بدید و بعد به choose
zip fom sdcard
و سپس از مسیر مموری کارت ( رم ) برنامه full wipe رو هم نصب کن و بعد از نصب کامل full wipe باز از همون قسمت choose zip from sdcard میتونی رام رو هم بزنی تا نصب بشه و بعد گوشی رو با خود برنامه ریبوت یک بار ریست کن و وقتی بالا اومد از رام لذت ببر

فایل زیپ رو داخل مموریت کپی کن بعد برو داخل ریکاوری یه گزینه هست به اسم install file sd card بعد فایل و از مموری انتخاب کن و نصب کن

کدام روش بهتره برای نصب رام؟

MahM00D
11-04-2011, 19:13
mounts and storage
کجا هست رفیق؟

یکمی بگردی هست گزینه های آخر هستش فکر کنم 3 تا مونده به آخر بگرد میبینیش

کدام روش بهتره برای نصب رام؟

ابتدا تشکر از اون دوست عزیزمون اما 100 البته که روشی که گفتم چون کامل همه ی کارهارو انجام میدی و دیگه خدای نکرده مشکلات احتمالی پیش نمیاد و خیالت راحته