PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جنگ برندها.کدام زنده خواهد ماند؟

TAAW
21-01-2011, 16:22
http://uploadtak.com/images/nl7qbw6ygph1nt6v10w.png

سلام و خسته نباشید موبایلستانی های عزیز.

امسال تمامی برندها با تمام نیرو و دانششون عزمشون رو جزم کردند برای اینکه سهم خودشون رو تو بازار نگه دارند و نیم نگاهی هم به افزایش سهم داشته باشند با استفاده از معرفی تکنولوژی های نو آورانه و طراحی شیک و مشتری پسند و همچنین توجه به معیارهای واقعی کاربران.مطمئنا در این راه هم مضیقه نخواهند کرد چون این به معنای شکست خواهدبود
همیشه رقابت موجب افزایش کیفیت و کاهش قیمت بوده.این یه قانون اقتصادیه.در مقابلش هم انحصار موجب بی توجهی به مشتری و نرخ های سرخود بوده.اما اکنون که رقابت فشرده است میشه تشخیص داد که بهترین زمانه که مصرف کننده از مزیت نسبی استفاده کنه و از این کارزار به نفع خودش استفاده کنه.

در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به برنامه ی برندهای اعظم این عرصه تا ببینیم چگونه آماده ی رقابت شده اند.هرچند شاید چیزهایی نوشته نشده باشه که به دلیل بزرگی بحث و ... بوده که هر یک شاید نیاز به چند صفحه داشته باشند .ولی این تنها یک خلاصه است.اگر قصوری بود ببخشیذ
امسال با meego و نوید این که یک سیستم عامل متفاوت و کامل رو خواهد داشت پا به میدان گذاشته و همچنین این بین آپدیت سیمبین 3 به سمبین 4 رو هم در برنامه داره.اونجور که گفته میشه قراره سیمبین یه تکان حسابی بخوره و کاملا تغییر کنه .مخصوصا اینتر فیسش.از همین الان هم میشه سمبل گوشی هاش رو که n9 است فرض کرد که مشخصات عالیی داره با سیستم عامل meego.همچنین رو آوردن این برند قدیمی و خوشنام به تولید تبلت حاکی از شدت رقابته

SAMSUNG هم که همیشه پای رقابته و چیزی کم نمیزاره.انی که مشخصه سامسونگ که یک شرکت با انواع تولیدات الکترونیکیه همیشه در بخش مالتی مدیا و صفحه نمایش ها جزو بهترین ها بوده و این به لطف بخش های دیگه ی این شرکت کره ای است که به تولید lcd و led و......+ پخش کننده های خانگی مشغولند و مطمونا نشات گرفته از تجربیات این بخش هاست.از همین الان هم سامسونگ برای رقابت گوشی داره.nexuse s .البته به این کفایت نمیکنه و در طول سال گوشیایی به مراتب بهتر هم خواهد داشت

SONY ERICSSON هم هرچند همیشه دیر به میدان مبارزه میاد اما باز اکثرا سهم خودش رو با زیرکی از بازار میبره و شاهدیم مدتهاست سهمش از بازار در حال سکون نسبیه.همین الان هم برای مبارزه یک گوشی عالی داره و اون هم arc است که review اون تو سایت هم هست.احتمالا سونی اریکسون هم بیشتر رو اندروید تمرکز کنه

HTC.میرسیم به این برند.پیشتاز اندرویدی ها و البته ویندوز موبایل.HTC کماکان میخواهد دو سیستم عامل رو با هم روشون کار کنه.این تقریبا رویه ی این برند شده و میبینیم که تقریبا همیشه موفقه.در واقع جهشی عالی داشته این برند.امسال هم به اندروید و صد البته WIN7 دل بسته که روز به روز به طرفداران این سیستم عامل افزوده میشه.یکی از شاهکارهای این برند همین سالی که گذت DESIRE HD بود که تازه داره فروش و محبوبیتش افزایش پیدا میکنه و مطمئنا در سال 2011 هم همین گوشی قادر به رقابت خواهد بود.+ گوشیای WIN7 که این اواخر معرفی کرد و قطعا طی سال جاری هم بیکار نخواهد بود و بیشتر ازش میشنویم

APPLE.برند خاص.برندی که طرفدار های خودش رو داره.طرفدارهایی که وفادارند به برند APPLE و مشخصا گوشیهای سری IPHONE .این بین ساپورت عالی این برند نقطه ی قوتش شده و باعث پیشرفت اون.امسال IPHONE 4 رو داشتیم که استقبال خوبی شد.مثل گوشیای دیگه ی این برند.امسال هم IPHONE 5 رو خواهیم داشت که واقعا هیجان انگیزه.شاید باز هم شاهد صف گرفتن برای خریدن محصول APPLE باشیم.البته این بین تبلت ها هم یادمون نره که همیشه سر آمد بوده این برند

LG.برندی از آسیای شرقی که بیشتر گوشی های میان قیمتش مورد توجه هستند و هیچ وقت یک اسمارت فون به تمام معنا و کامل نساخته که تولید انبوه بشه.اما امسال انگار فرق میکنه.میبینیم که اولین دو هسته ای رو روکرد و این یعنی آماده شدن برای رقابت و زهر چشم گرفتن.اون هم زمانی که خیلی از برندها میخواستن قبل LG این کار رو بکنند.تو نمایشگاه اخیر هم تبلتی خوب رو رونمایی کردند که نشون میده برای این عرصه هم برنامه دارند

MOTOROLLA.برند خوشنام و محصولات با کیفیت.واقعا اندروید با موتورولا عالیه تجربش.برندی که اخیرا دست به احیای خودش زده و با عرضه ی گوشیهای سری MILESTONE و DROID و XT قدرت نمایی کرد.البته این بیشتر تو ایالات متحده مشهود بود.کماکان یکی از برندهای موفق این کشور موتورولا است.امسال هم گوشی های خوبی برای عرضه داره که قریب به اتفاق اندرویدی هستند.همچنین تبلت XOOM رو هم رونمایی کرد که به احتمال زیاد جزو بهترین تبلت های سال خواهد بود

BLACK BERRY.این که مشخصه در ایران شناخت زیادی از این برند وجود نداره و انچه هم که موجوده گوشی هایی تک و توک است که بیشتر افراد خاصی از اون استفاده میکنند.البته این در ایالات متحده و بعضا کشورهایی دیگه متفاوته و برعکس برندی محبوبه.البته افراد حرفه ای و تا حدودی افراد با حرفه ی بیزینس و ..... این برند رو می پسندند.سیستم عامل این برند هم خاص خودشه و در نوع خودش عالیه به اسم RIM .کماکان انتظار میره سهمش رو حداقل تو کشورهای مزبور حفظ کنه و پیشرفت هم خواهد کرد

DELL .این شرکت هم مدتیه که وارد کارزار شده و با گوشی DELL STREAK خودی نشون داد و تاحدودی هم موفق بود.در واقع برای یک شروع عالی بود.شرکتی که یکی از یزرگترین ها تو دنیای لب تابه مطمئنا نگاه تیز تری به تبلت خواهد داشت.نمونش هم DELL STREAK 7 و 10 که چند روز قبل معرفی شدند.

مشخصا امسال رقابت در دو جبهه خواهد بود. اول جبهه ی گوشی های موبایل یا SMART PHONE ها و آنسوی میدان تبلت ها که بازار مناسبی پیش روشه.این البته بعد از حدود مدتی به احتمال زیاد تلفیق میشه و تبلت گوشی ها رو به صورت کامل و ترکیب شده خواهیم داشت که رقابت را فشرده تر خواهد کرد
این بین هر چه که شود و هر کدام که بیشتر موفق شوند در نهایت این مصرف کننده ی نهاییه که سود خواهد یرد.از الان باید چشم به کم شدن قیمت ها و افزایش کیفیت داشت

با تشکر....TAAW......

Milo.Metallboy
21-01-2011, 16:40
مقاله ی خوبی بود خیلی ممنون از دوست عزیز آقا هژیر

من فکر میکنم که بهترین های اند ها رو امسال موتورولا بیرون بده. خیلی با شهامت و با تمام قوا داره کار میکنه رو محصولاتش. ای کاش اینقدر تو ایران قیمتش نصبت به قیمت جهانیش بالا نبود

sarimobile
21-01-2011, 17:01
بدون شک سامسونگ زنده بیرون میاد .. و اچ تی سی .. بقیه نمیتونند زنده بیان !! زندم بیان مجروح میشن !!

sasanrp
21-01-2011, 17:16
موتورولا هر کاری کنه تو زمینه گوشی های هوشمند در ایران ناشناخته به حساب میاد امیدوارم که این تابو شکسته بشه :ac:

Jeyran
21-01-2011, 17:29
نوکیا خیلی قبلترم تبلت میزده از n770 تا n810

c@ncer
21-01-2011, 17:39
به نظرم غیر از اپل که بحثش جداست تمام برند هایی که تولیداتشون رو بر مبنای سیستم عامل آندروید عرضه میکنند قطعا سربلند بیرون میان...حالا یکی بیشتر سود میکنه یکی کمتر...یه جورایی آندروید داره به یک استاندارد تبدیل میشه!

pulp_152
21-01-2011, 17:43
برای این 3 برند سال 2011 خیلی حیاتیه ! منظورم اینه که حتی ممکنه به سقوطشون هم منجر بشه. و بر عکس.

سونی اریکسون ! . .. اچ تی سی ... نوکیا ...

#JOMJOMEH#
21-01-2011, 17:46
نوکیا تو بارسلون نشون میده هنوز برترینه....با x7 که خوره هایه بازی رو سیراب میکنه و با n9 که پردازنده هایه گرافیکی و دو هسته ایش می ترکونه....جافظه 64g اون غوغا می کنه...اینترفیسش سمبین ۳ هم میترکونه...
به نظره من امسال انقلابایه زیادی تو موبایل میشه...همه زنده میمونن....مگه lg پارسال بد نبود؟حالا باز داره جون میگره...هیچ کسی از غافله جا نمیمونه....این خاصیت مبارزه است

paradise_is4u
21-01-2011, 17:47
مطمئناً در اين برهه، برندهاي خلاق تكنولوژي از برندهاي مصرف كننده تكنولوژي موفق تر خواهند بود. كه از اين حيث بدون شك سامسونگ و اپل با فاصله زيادي از ديگر رقبا جلوتر هستند.
گوشيها و تبلتهايي كه در همين بدو ورود به سال 2011 توسط سامسونگ معرفي شده اند، عرصه رو به ديگر رقبا بيش از پيش تنگ خواهند نمود. همچنين CPU دو هسته اي Orion كه توسط سامسونگ معرفي شده، 5 برابر قدرت بالاتري نسبت به ARM Cortex A8 داره، يعني گوشيهاي جديد سامسونگ مي تونن حتي تا 5 برابر قويتر از Galaxy S‌ باشند!!! اپل هم كه مطمئناً سورپرايزهاي زيادي رو پشت پرده قايم كرده تا يك مرتبه رو كنه!
به نظر من:
اول، سامسونگ و اپل
دوم، HTC، نوكيا و احتمالاً موتورولا
و سوم، سوني اريكسون
ميتونن در اين رقابت موفق تر باشند.
برندهاي LG و ايسر و ... هم تجربه كمتري براي ورود به اين رقابت دارند ولي مي تونند در حد خودشون موفق باشند.
:123:

M.O.S.T.A.F.A
21-01-2011, 18:04
آقا مقاله خوبی بود
سال 2010 که جنگ سیستم عامل ها بود
امسال یعنی 2011 فکر کنم هر کی سخت افزار قوی داشته باشه موفق تره
همگی موفق باشید

r_you168
21-01-2011, 18:39
3 شرکتی که 2010 بد کار کردند نوکیا lg و se بودند بقیه که در مسیر درست حرکت کردند
باید دید نوکیا با لج بازی arm 11 ادامه میده گور خودش گدتر می کنه یا نه
اون دو تا یه جورایی به راه راست هدایت شدن جز نوکیا

VICTOR
21-01-2011, 18:47
من خودم یکی از مخالفان شدید نوکیام بنظرم نوکیا خیلی باید تلاش کنه تا دوباره به روز های اوجش برگرده من فکر میکنم سال دیگه سال سامسونگ باشه واقعا کی فکر شو می کرد سامسونگ به همچین موفقیت هایی برسه

Mamad 4147
21-01-2011, 18:59
سلام به همگی :hello:
واقعا مقاله جالبی بود :up:
یکی از دوستان به موضوع خوبی اشاره کردن که منم باش موافقم :ab:
و اون اینه که فکر کنم سال 2011 سال رقابت سخت افزاری میشه :de:
نوکیا یه خورده تکونی به خودش داده :dl:
حالا کی موفق میاد بیرون
شاید نوکیا ، شایدم . . . ؟ ؟ ؟ :dn:

bahmann900
21-01-2011, 20:11
سلام مقاله خوبی بود

به نظرم نوکیا پیروزه میدانه

Jamal.M
21-01-2011, 20:17
ممنون از دوست عزیزمون بابت این مقاله

مهم شد

JABER
21-01-2011, 20:21
واقعا مقاله زیبایی بود!!!!

اگر نوکیا روی ان9 یه سی پی یو 2هسته ای خوب بذاره،شک نکنید که هیچ شرکتی به گرد پایش هم نمیرسه
ولی اگه خر بشه و نذاره::::::

سامسونگ نه پس رفت میکنه و نه پیشرفت
الجی یکم پیشرفت میکنه
موتورولا خیلی پیشرفت میکنه
سونی اریکسون الفاتحه
اچ تی سی هم درجا میزنه

MASOUD
21-01-2011, 22:08
به نظر من سامسونگ با اندروید موفق خواهد شد
بخصوص اینکه گوگل با نکسوس اس به سراغ سامسونگ رفته که اگر موفق باشه سایر گوشی های
سری نکسوس هم سامسونگ تولید خواهد کرد

MaSCoT
21-01-2011, 23:27
به نظرم فقط htc از همه سرتره

Jacob7
22-01-2011, 08:36
آینده ماله نوکیاست بدون شک فردا فقط نوکیا

s.mina.1369
22-01-2011, 12:05
دقیقا درست هست . الان هم htc این کار رو کرده خیلی زیاد اما خیلی گوشی هاش گرون هستن . اما سامسونگ متناسب هستن و گوشیهای اندروید زیاد تو راه داره

به نظرم سامسونگ با قیمتهای مناسبترش بهترین خواهد بود

fire159
22-01-2011, 12:31
بهترین آندرویدها در تسخیر موتورولا

به امید اینکه یه نمایندگی رسمی موتورولا تو ایران رو شاهد باشیم

wild dragon
22-01-2011, 13:07
سامسونگ و نوکیا و اپل
در مورد سامسونگ تقریبا روندش مشخصه
در مورد نوکیا همه چی تو ماه فوریه تو کنفرانسی که قراره برگزار کنه و تو نمایشگاه بارسلون مشخص میشه که میتونه امسال با سامسونگ رقابت کنه یا نه
در مورد اپل هم که تا وقتی مشخصات آیپد2 و ایفون5 مشخص نشه چیزی نمیشه گفت

رده بعدی متعلق به موتورولاست و بعد از اون htc

keyvanafshar
22-01-2011, 13:12
اپل با آیفون مطمئنا موفق هست و خواهد بود ولی امان از انحصار
گوگل با پشتوانه ی مالی بالا و جذب شرکتهای مختلف و معتبر جایگاه خوبی برای اندروید ساخته
کم کم داره به وجود باگهاش در اندروید اعتراف میکنه ولی این سیستم عامل نوپا با ظاهر و اینترفیس جدید هست که
مشتری و کاربر رو به سمت خودش میکشونه
اما مطمئن باشید نوکیا با
سیمبین 3 که با حفظ ظاهر قدیمی سیمبین که برای خیلی ها مثل خودم تکراری شده بود با تفاوتی عمیق در ساختار و با وجود qt قدرتمند هست و اگه ظاهر و اینتر فیس رو عوض بکنه هیچ چیزی جز تبلیغات از اندروید کم نداره و با آپدیت سیمبین 4 هم بهتر خواهد بود
نوکیا با مائمو و N900 خودش فقط خواست بگه میتونه مثل اپل تنها یه گوشی با سیستم عامل خاص بده و ساپورتش کنه و
قدرتش رو به رخ دیگران بکشه،خیلی ها نداشتن مولتی تاچ رو برای این گوشی ایراد بزرگی به حساب میارن ولی همین نداشتن مولتی تاچی که فقط با انگشت کار میکنه برای من که یک مزیت هست و کار با قلم
و اینترنت بروزر و مولتی تسکینگ بی نظیرش ...........
مهمترین مسئله سیستم عامل هست که فکر نکنم پر قدرت تر و منبع باز تر از مائمو بین این همه سیستم عامل پیدا بشه
N9 اگر با سیستم عامل با قدرت تر از مائمو و با سخت افزاری توانا بخواد بیاد در بی نظیر و بی رقیب بودنش هیچ شکی به خودتون راه ندید
و اما سامسونگ
من به شخصه از دیزاین و طراحی سامسونگ خوشم نمیاد ولی کمی تحول در محصولاتش از دید دیزاین دیده میشه و صفحه نمایش های سامسونگ بهترین هستند و میشه به خاطر سیستم عامل بادا بهش تبریک گفت نه به خاطر گذاشتن سیستم عاملهای دیگر شرکتها
چرا که همه شاهدند ویندوز موبایل و اندروید رو بسیاری از شرکتها رو گوشیهاشون گذاشتند و اکثر این گوشیها دارای قدرت کاملا یکسانی از هر لحاظ هستند
web os هم بسیار سیستم عامل جالب و قشنگیه و هر برندی بخواد ازش استفاده کنه مطمئنا موفق خواهد بود
.........

Milo.Metallboy
22-01-2011, 16:20
نوکیا با مائمو و n900 خودش فقط خواست بگه میتونه مثل اپل تنها یه گوشی با سیستم عامل خاص بده و ساپورتش کنه و
قدرتش رو به رخ دیگران بکشه

اون قسمت که با سبز مشخص کردم رو کاملا قبول دارم اما اون قسمت قرمز رو قبول ندارم. چون نوکیا اصلا پشتیبانی خوبی از ان900 نکرد متاسفانه و هرچه داره این گوشی به لطف کوکر ها هست و البته سیستم عاملش هم قدرتمنده و شکی نیست.

همین نداشتن مولتی تاچی که فقط با انگشت کار میکنه برای من که یک مزیت هست و کار با قلم

با این تیکه هم مخالفم. چون با تاچ خازنی هم میشه با قلم مخصوص کار کرد. ضمنا فکر میکنم بزرگترین مشکلش هم صفحه نمایش بسیار بی کیفیتش باشه. تو دانشگاه میخواستم باهاش کار کنم کلی طول کشید تا بتونم سایه ای رو پیدا کنم که یه چیزی تو صفحش ببینم. البته سایه زیاد بود ولی انگار باید سایه ای با کنتراست بسیار بالا پیدا میکردم !

من به شخصه از دیزاین و طراحی سامسونگ خوشم نمیاد

آخ گفتی. منم مشکلم همینه. واقعا نمیتونم تحمل کنم این طراحی های سامسونگ رو. البته نکسوس اس رو میشه روش حساب کرد

در بقیه ی موارد هم باهات موافقم

HOSS3IN
22-01-2011, 17:13
فقط سامسونگ چون با گوشيهايی كه جديدا زده و در آينده هم خواهد زد جايگاهش رو از اين هم معتبر تر خواهد كرد

TAAW
22-01-2011, 18:33
به نظر من امسال meego سرآمد سیستم عامل ها تو پیشرفت خواهد بود.البته اندروید هم همیشه در حال پیشرفته و این به لطف اعتبار گوگل و ساپورت خوب این سیستم عامله و هم اینکه این اعتبار کاری کرده که تموم برندهای بزرگ به سیستم عامل گوگل روی آوردند.در واقع برندهایی که از خودشون چیزی نداشتند و مجبور بودند از یکی از سیستم عاملهای موجود استفاده کنند.کما اینکه سامسونگ اگر از اندروید استفاده نمیکرد الان حتی اسمش هم تو لیست نبود.ا
ما نوکیا خودش یک اعتبار جهانی داره و هیچ وقت حاضر نشد با وجود حرف و حدیث ها رو به استفاده از سیستم عامل گوگل یا win mob بیاره.همخون جور که گوگل از خودش سیستم عامل داره نوکیا هم داره و حاضر نیست وابسته بشه.نوکیا نشان داده که اگه بخواد میتونه گوشی هایی عالی و چند کاربردی تولید کنه که به راحتی یارای رقابت رو داشته باشند.نمونه ی بارزش هم n900 بود که به گواه اکثریت فراتر از یک گوشی بود و در واقع به دلیل عدم حمایت خود نوکیا بود که موفقیتی رو که میبایست به دست نیاورد.
البته باید این رو توجیه کرد.همین اواخر سال گذشته نوکیا سیمبین رو احیا کرد.کاری که مجبور به آن بود.چون نوکیا و سیمبین در واقع به هم بسته شده اند و به نوعی سیمبین شناسنامه ی نوکیاست.چند ساله نوکیا رو با سیمبین و بالعکس میشناسیم و این درست نبود که در این برهه رها بشه.هم از این نظر که همین الان هم درصد عظیمی از گوشی هایی که در دست مصرف کنندگانه سیمبینه و کنار گذاشتن اون فاجعه میشد.پس سیمبین 3 رو ارایه کرد.درست زمانی که باید این کار رو میکرد.البته کم و کاستی هایی داشت که من خودم شخصا از بدو ورود واسم ملموس بود و الان هم که سیستم عامل گوشیم سیمبین 3 است واسم ملموس تره.اما انصافا طی این مدت کم چیزی کم نذاشته و تا حالا چند باگ بزرگ رو برطرف کرده تو آپدیت های کوچک.از اون طرف طی همین یه ماه و نیم آینده نهایتا دو آپدیت واسه سیمبین 3 خواهد اومدو تغییراتی اساسی خواهد کرد.در سوی دیگر از همین الان به فکر تبدیل سیمبین 3 به سیمبین 4 هم است و کم کم باید تو اون عرصه هم کار کنند.سیمبین 4ی که اینتر فیس سیمبین رو کلا تغییر خواهد داد.
همچنین پروژه ی عظیم meego هم که سر آمد فعالیت هاست و به احتمال زیاد رمز موفقی نوکیا.این بار دیگه نمیتونه مثل maemo رهاش کنه چون تموم بود و نبودش بسته به این پروژه است و مطمئنا تلاشش رو کامل خواهد کرد و موفق هم خواهد شد به احتمال زیاد.همچنین ارایه گوشی با پردازنده ی دو هسته ای و تبلت meego و ....حجم وسیعی فعالیت و دانش رو میخواد که مطمئنم تنها نوکیا از پس این کارها برمیاد و هیچ کدام از برندهای دیگر قادر به این کارها نیستند.از همین الان n9 رو سمبل نوکیا میدونم که در اواسط سال به بازار میاد و مطمونا از n8 هم موفق تر خواهد بود.n8 ی که تاحالا فروشی عالی داشته و کماکان تو سال جاری هم داره سهم نوکیا رو بالا میبره.فروش 5 میلیونی که برای این بازه ی زمانی عالی بوده.اون هم با سیستم عامل سیمبین 3 که هنوز کامل نیست و جای کار داره.پس اگه meego درست و حسابی ارایه بشه خیلی بیشتر از این ارقام فروش خواهد کرد.به هرحال من خوشبینم و امیدم به نوکیا و صد البته موتورولا است.برندی که باید نماد کیفیت باشه.واقعا عالیه کار موتورولا و بدون شک از خبر سازان امسال خواهد بود

dark ghost
22-01-2011, 18:43
به نظر من تو نمایشگاه بارسلون امسال مشخص میشه هر برندی چه وضعیتی داره

چون شرکت های بزرگ(بعلاوه نوکیا که امسال معرفی داره)
همگی محصولاتشون رو مشخص میکنن
چند شرکت وضعیت اسیبلی ندارن

نوکیا سونی اریکسون و ال جی
و سال آینده میلادی
براشون خیلی مهم هستش
ولی به نظر من بیشترین فشار روی نوکیاست
چون باید دو سال و نیم پسرفت رو جبران کنه !!

r_you168
22-01-2011, 19:19
بازار رقابتی زمان خیلی مهم قبلا گفتم الان زنگ بزنیم pearl harbor بگیم ژاپن می خواد حمله کنه فایده نداره(1941 حمله کرد)
زمان ورود میی گو الان نه q4 البته چاره ای نداره ورژن 1.3 همون موقع آماده میشه
چیزی که رسمی اعلام شد آپدیت سیمبین 2011 q2 بود , 2011 q3 سیمبین 4 روی omap3 و برای2011 q4 و و اوایل 2012 میی گو روی دو هستهای که خیلی دیره . معرفی در mwc توهم نوکیا بلاگ بوده تا الان
اگه قرار باشه mwc معرفی بشه باید با مایمو بیاد تا بعد آپدیت بشه (اگه با مایمو بیاد با سخت افزار خوب که من خودم خریدارشم البته اگه بازم 185 گرم نباشه مثل n900 )
دوست دارم توهم این بار نوکیا بلاگ مبنی بر معرفی داشتن نوکیا در mwc درست باشه چون شواهد که چیزی نشون نمیده
در کل امید وارم نوکیا به رقابت برگرده چون خیلی می تونه مفید باشه برای پیشرفت همه برندها
ولی با این سیاست تولید گوشیهای جهان سوم پسند مثل هند ایران افریقا ............ آینده خوبی نداره

total_overdose
22-01-2011, 22:21
سامسونگ در حال پیشرفت بوده و هست و دیگه باید همه برندها به عنوان یه قول موبایل سازی بهش نگاه کنن .چون سامسونگ عملا با ایده جالبی جلو اومده.علاوه بر تولید گوشی داره بهترین و بالاترین قطعات موبایل رو از جمله سی پیو و ال سی دی و ... تولید میکنه برای بهترین و پرفروشترین برندها! و کلا میشه گفت ریشه ای کار کرده و آینده مشخصی داره و اون آینده هم یعنی شکست وجود نداره فعلا ! هر برندی یه گوشی خوبی بزنه مطمعن باشین سامسونگ یچیزی برای رقابت باهاش و چه بسا بهتر داره.خوب این از آینده سامسونگ!
موتورولا هم بیشتر به فروش تویه آمریکا اهمیت میده از نظر من و رقابت با آیفون و موفق هم بوده و البته چون تویه کشورهای جهان سوم کمتر هست شاید فکر کنیم کمتر پیشرفت میکنه اما اشتباهه.
آیفون هم من یجورایی سیاستش رو با موتورولا یکی میدونم یعنی فروش در کشورهای پیشرفته و رفع نیازهای اونها که طبیعتا چیزی غیز از دوربین و چیزهای جانبیه و موفق هم هست و پیشرو!
در مورد ال جی و اس ای هم بحثی ندارم.
میمونه نوکیا!
نوکیا باید زودتر از اینها شروع میکرد و اگه بخواد همیشه پرفروشترین باشه باید گوشی هایی برای بازارهای کشورهای پیشرفته و کلا گوشیهای های اند تلاش میکرد.
هنوز هم میتونه با سیاستی درست این کار رو بکنه و بنظر من سرنوشتشو امسال خودش مشخص میکنه.اینم در نظر بگیرین نوکیا تا وقتی احساس خطر نکرده بود به همین گوشی های معمولی و همین جناب arm11 :cb: پای بند بود البته از سال 2011 بوش میاد از جانب شرکتی مثل سامسونگ احساس خطر کرده برای همین هم تکون هایی لااقل در حد حرف داره میخوره.البته دیر بجنهبه بازم بدتر میشه.
در آخر هم با نظر رضای عزیز موافقم نوکیا اگه به بازی های اندها برگرده به نفع کل صنعت موبایل و پیشرفت هاش خواهد بود!
شما فقط تصور کنین همین نوکیا اگر به عنوان مثال یه سیستم عامل خوبیرو مثل آندروید پشتیبانی کرده بود و با کارهای همیشگیش رنگ و بوی دوربین و امکانات هم گذاشته بود کنارش و با بازار پرفروش واسمی که داره چکار میتونست بکنه؟؟؟ قطعا میترکوند تویه فروش!
البته میگو و... هم سیستم عامل بسیار خوبیه ولی چیزی که هست نوکیا هم خدارو میخواد هم خرما:bq: که هم سیستم عامل ماله خودش باشه و هم تولید گوشی! که این خیلی سخت خواهد بود برای رقابت و نیاز به شرکت بزرگ نرم افزاری داره!
اما خوب در هر صورت اینا همش فکره و این کارهارو نکرد.
ولی بازم میتونه برگرده و باید نشست و دید چکار میکنه و چگونه خودشو نگه میداره!

pulp_152
22-01-2011, 23:15
اکثر نظرات دوستان منطقی و خالی از هر گونه تعصب به نظر میاد ... در این شرایط انسان افتخار میکنه که در چنین جمعی حضور داره ...

به نظر من 2 برند دو انتخاب حیاتی دارند !

نوکیا : تمرکز بر روی میگو ! یا ادامه روند سیمبین ! ؟ ... هنوز بازار کشش سیمبین رو داراست یا خیر؟!

ایا نوکیا میتونه با تاخیری که در بازار داشته ! و پیشرفت چشمگیری که سیستم عاملهای دیگر در بازار دارند ! با تاخیر 2 ساله یک سیستم عامل به نام میگو بازار بزرگی رو از ان خود کند ؟!

استفاده از سیستم عاملهای دیگر چی ؟!
حتی گزینه دیگری در این سال پیش روی نوکیا هست ! ان هم تغییر حرکت به سمت استفاده از سیستم عاملهای دیگر ! مثل اندروید یا وین فون 7 ! که فکر میکنم اخرین گزینه نوکیا باشه ...

اچ تی سی :

اچ تی سی امسال به شدت در فشار هست ! پردازنده های کوالکوم از بازار دور شدند ! و تنها استفاده کننده انها فعلا اچ تی سی و سونی اریکسون هستند ! و این مسئله یعنی انتخاب بین کوالکوم و کاربران برای اچ تی سی سخت خواهد بود ... و اینکه این برند از مکان ابتدایی oem ها در استفاده سخت افزاری به مکان دوم تزلزل پیدا کرده ...

وین فون 7 .. مایکروسافت بر روی سامسونگ و سخت افزار اون تمرکز خواهد کرد ! ...

اندروید هم گوگل تمرکزش را از اچ تی سی دور کرده در این شرایط اچ تی سی باید بتواند جایگاه قبلی خودش رو بدست بیاره !

چون اچ تی سی نوکیا نیست که بتونه با گوشیهای ارزان قیمت خودش رو نگه داره ! و هیچ بعید نیست سال 2011 استارت سرنوشت i-mate برای اچ تی سی باشد .. بنابراین انتخاب اچ تی سی حساس و سرنوشت ساز خواهد بود

tardidd
23-01-2011, 00:54
من رقابت اصلي رو در سال 2011 فقط و فقط بين اندرويد و مك ميبينم در واقع بين هاي اند هاي اندرويدي و ايفون بعدي
ايفون بعدي هر چي هست واسه رقابت ميخواد بياد رقابتي كه با مقايسه هايي كه پارسال شد بسيار شديد تر خواهد

رقابت بين مك و اندرويد رقابت بين پردازشگرها رقابت بين صفحه نمايش ها رقابت در سرعت رقابت .... و به نظر مياد رقابت به ضخامت و باتري و كشيده ميشه اميد وارم رقابت بين دوربين هاشون هم شكل بگيره كه با اومدن رزوليشن فول اچ دي در فيلمبرداري بنظر مياد در مورد دوربين هم يكارايي بكن...

در كل رقابت رو بين برند هايي ميبينم كه بهترين سرعت بهترين پردازشگر بهترين صفحه نمايش بهترين... رو همراه با مك يا اندروييد داشته باشن
در مورد ايفون كه هيچ بماند اما در مورد اندرويدي ها همه دارن خوب كار ميكنن se و lg و موتورولا كه خوب اومدن جلو htc و سامسونگ ميمونه كه قطعا چون محبوبيتشون بيشتره انتظارات هم ازشون بيشتره

خيلي سخته پيش بيني كرد چي ميشه اما حدس ميزنم رقابت بين سامسونگ و اپل وhtc باشه

armin_punisher6
23-01-2011, 10:11
من رقابت رو بین آندروید htc و ios اپل میبینم.
بهتر بود یه نظر سنجی هم میزاشتین.

TAAW
23-01-2011, 12:33
من رقابت رو بین آندروید htc و ios اپل میبینم.
بهتر بود یه نظر سنجی هم میزاشتین.

نظر سنجی رو هم گذاشته ام همون موقع و مقاله رو هم توش کپی کرده ام.میتونید استفاده کنید.این هم لینکش

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=128512

f.a.r.i
23-01-2011, 14:05
اولا اسم مقالتونو اشتباه انتخاب کردید باید مینوشتید
..............................................
کدام سیستم عامل زنده خواهد ماند ؟
........
به نظر من سال 2011 رو باید سال رقابت سیستم عامل مک و اندروید و میگو دونست.
ویندوز فون 7 که بجایی نرسیده و از دور حذف شد.فعلا
سیمبین هم که ایندشو همتون میدونید اونم تا سال 2012 زندست.
اما سیمبین 4 همچنان به عنوان یه سیستم عامل نسبتا قوی با بادای سامسونگ رقابت خواهد کرد.:cl::dr:
سیمبین های قبلی دیگر کم کم نابود میشن اما سیمبین 4 همچنان باقیست.

EX-5
23-01-2011, 14:18
نوکیا که وضعش خیلی خرابه
سونی اریکسونم که حرفی برای گفتن نداره
htc هم داره به بن بست میخوره
اپل . سامسونگ . ریم . موتو اینا وضعشون خوبه البته ال جی هم هم پیشرفتش خوبه

dark ghost
23-01-2011, 14:35
........
اما سیمبین 4 همچنان به عنوان یه سیستم عامل نسبتا قوی با بادای سامسونگ رقابت خواهد کرد.:cl::dr:

farima جان بعد از سیمبین ^3 دیگه
نسخه جدیدی از سیمبین نمیاد!!!
و تمامی گوشی های مبتنی بر این این سیستم عامل با نام سیمبین خوانده میشن
و آپدیت برای همشون میاد حالا این آپدیت میتونه بیس و افکت های سیمبین^4
باشه یا هر چیز دیگه ای
بادا هم اونقدر رشد نکرده که سال آینده هم تو مارکت شیر
بتونه واسه سیمبین تو سهم بازار از اسمارت فون ها تهدیدی باشه

TAAW
23-01-2011, 14:48
........

اتفاقا درست انتخاب کردم.چون رمز پیروزی برندها سیستم عاملهای قوی است.هر کدوم که بتونه سیستم عاملش رو توسعه بده و بهتر ساپورتش کنه موفق تره.اصولا سیستم عامل بدون اینکه روی یک دستگاه باشه ارزشی نداره و با سوار کردن روی سخت افزاره ه معلوم میشه چه قدرتی داره و لازمهی این هم شرکت های سازنده ی گوشی هستند
در مورد سیمبین هم باید بگم سیمبین 4 هنوز عرضه نشده و نباید مقایسه کرد.سیمبین 4 هر وقت هم که بیاد پشتوانه داره و اون هم ورژن های قبلیشه اما بادا از صفر شروع شده.تازه سیمبین 4 یک سیستم عامل کاملا مجزا نیست و آپدیت هایی خواهد بود برای سیمبین 3 که به مرور سیمبین 4 رو خواهد شد.تازه بر چه اساسی ویندوز فون 7 حذف شده؟اتفاقا تازه معلوم شده سیستم عامل خوبیه و سامسونگ و htc هم براین اساس روی این سیستم عامل کار میکنند.

JABER
23-01-2011, 23:18
من افتخار میکنم که بیشتر بچه ها از تعصب دوری کردند(در این تاپیک)

به نظر من 2تا برند را همگی یادتون رفت:
dell
glx

دل خیلی خوب داره پیشرفت میکنه---فکر کنم داره یه کارایی تو زمینه موبایل انجام میده

جی ال ایکس هم که مردم را ... گیر آورده---داره همینطور قالب میکنه!!!

foreigner
24-01-2011, 11:59
فکر کنم برنده این دو برند باشند<<<<<<<<<<<nokia <<<<<<<<<<<<<apple.
htc اگه همین جوری کار کنه فاتحش خوندست.......سونی اریکسون هم که همیشه 6 ماه عقبه.نمیدونم چرا اینجوریه اما تو ساپورت افتضاحه.موتورولا امسال میبره.صد در صد.......lg هم بود و نبودش فرقی نداره و همون lcd و ضبط ماشین بفروشه خیلی بهتره.ما هم خیالمون راحت تره
میمونه سامسونگ که هیچ وقت طراح خوبی نداشته و قیافه ی گوشی هاش مزخرف به تمام معناست.دریغ از یک ذره خلاقیتنمونش wave و galaxy که واقعا بد ترکیب و زشتن.هر چند گوشی خوبین.فکر کنم سامسونگ همون جایی خواهد بود که الان هست.یعنی درجا

sbbnm_2005
24-01-2011, 17:10
من فكر كنم سيستم عامل آندرويد موفق بيرون بياد
برند خاصي رو نميگم
اينم بگم lgهم پيشرفت زياد داشته وامسال گوشي هاي خوبي رو معرفي كرده
ولي تو رقابت فكر كنم سامسونگ خيلي جلو باشه
:dj2:

mojtaba_mn
24-01-2011, 22:39
قابل توجه دوستاني كه htc رو بازنده ميدونن
http://www.gsmarena.com/htc_closing_a_successful_fourth_quarter_2010-news-2249.php
درباره سوني اريكسون هم بايد بگم امسال با اعلام خود شركت سوني كه گفته توجه ويژه اي به بخش موبايل داره اون طوري كه سوني رو ميشناسيم بايد منتظر خلاقيت ها شون بود

pulp_152
25-01-2011, 01:06
سال و 2010 2009 سال خوبی برای اچ تی سی بود !... بدلایل زیاد! که مهمترین دلیل ! dev بودن در اندروید و ویندوز موبایل بوده ...

ولی 2011 اچ تی سی این شرایط رو نداره و رقابت هم بسیار فشرده تر هست ! .. از لحاظ سخت افزاری عقب مانده ! و پردازنده کوالکوم هم تک مانده ! کسایی که با سخت افزار و دنیای اخبار اشنا باشند متوجه میشن چی میگم ...

موفق باشید

dark ghost
25-01-2011, 01:31
سال و 2010 2009 سال خوبی برای اچ تی سی بود !... بدلایل زیاد! که مهمترین دلیل ! Dev بودن در اندروید و ویندوز موبایل بوده ...

ولی 2011 اچ تی سی این شرایط رو نداره و رقابت هم بسیار فشرده تر هست ! .. از لحاظ سخت افزاری عقب مانده ! و پردازنده کوالکوم هم تک مانده ! کسایی که با سخت افزار و دنیای اخبار اشنا باشند متوجه میشن چی میگم ...

موفق باشید

دقیقا

هر برندی بخواد لج کنه و با پیشرفت های روز هماهنگ نشه و رو سیاست های غلط
و تعصبی تاکید کنه

از گردونه رقابت ها حذف میشه دقیقا مثال روزش شده نوکیا

حالا اچ تی سی هم روند نوکیا رو در پیش گرفته!
ممکنه اچ تی سی تو وین فون هنوز هم تک باشه ولی تو آندو اصلا وضعیتش مثل قبل نیست

واگهتو سال 2011 گیر بده کوالکوم و اون طراحی های کسالت بارش
اونم سهمش رو از دست میده !

pulp_152
25-01-2011, 01:44
مسئله اینه که وین فون هم داره روی cortex کار میکنه ! و همکاری خیلی خیلی نزدیکی بین سامسونگ و مایکروسافت بوجود امده که اکثر تست ها روی دیوایس هاش داره انجام میشه! و از این رو سامسونگ اعلام کرده که سال 2011 بیشترین گوشیهای اسمارت فون بر مبنای وین فون خواهد بود ... مطمئن باشید که اگر سخت افزار همین میبود ... امکان نداشت تولیدشو زیاد کنه . به هر حال وضعیت نه وین فون براش 2011 به نظر خوب میاد و نه اندروید ... و اینکه اچ تی سی فقط روی به اسمارت فون اورده و گوشی های ارزان قیمت نداره ...براش این مسئله گرون تمام میشه !

مسئله دیگر اینه که پردازنده 600 مگاهرتزی و حتی 700 مگاهرتزی cortex هم در راهه .. غیر از omap .. پردازنده های سامسونگ که بازار کوالکوم در رده حتی mid رو هم تهدید خواهد کرد ...

امیدوارم اچ تی سی با تصمیم گیری درست و حداقل روی اوردن به تگرا 2 (همانند ال جی و موتورولا ) تو بازار بمونه .. چون دیگه اینجا دیوایس dev نداره که بزور براش یک بازیرو هماهنگ کنند یا یک برنامه رو تطبیق بدن ! بازی ساز ببینه پردازنده اش بد قلقی میکنه روش کار نمیکنه چون هیچ فشاری از سوی گوگل روش نخواهد بود.

Amirrasa
26-01-2011, 20:01
به نظر من رغابت اصلی بین اپل با iOS و سامسونگ با Android و hTC با Android خواهد بود
البته باید ببینیم Winmo 7 چکار می کنه

ScorpioN_
27-01-2011, 14:40
اگه من باشم به جز صفحه نمايش از هيچ چيز سامسونگ خوشم نمياد

Ceramic
27-01-2011, 19:29
دوستان گرامی

پاسخ دادن به این پرسش ( جنگ برندها.کدام زنده خواهد ماند؟ ) تنها زمانی میسر خواهد بود که :

1. از برنامه های آینده ی پنج ساله ی برندهای مختلف خبر داشته باشیم

2. از برنامه های آتی دولوپرها برای او اس های مختلف خبر داشته باشیم

3. وضعیت پنج ساله ی آینده ی تکنولوژی را بتوانیم پیش بینی کنیم

و هیچیک از این ها در اختیار ما نیست ، بنابراین در بهترین حالت حدس و گمان خواهیم داشت نه چیزی بیش از آن !

wild dragon
28-01-2011, 00:39
دوستان گرامی

پاسخ دادن به این پرسش ( جنگ برندها.کدام زنده خواهد ماند؟ ) تنها زمانی میسر خواهد بود که :

1. از برنامه های آینده ی پنج ساله ی برندهای مختلف خبر داشته باشیم

2. از برنامه های آتی دولوپرها برای او اس های مختلف خبر داشته باشیم

3. وضعیت پنج ساله ی آینده ی تکنولوژی را بتوانیم پیش بینی کنیم

و هیچیک از این ها در اختیار ما نیست ، بنابراین در بهترین حالت حدس و گمان خواهیم داشت نه چیزی بیش از آن !

حرف شما 100% درسته اطلاعات ما کاملا محدود هست و شاید 5% اطلاعات مورد نیاز برا پیش بینی را هم در اختیار نداشته باشیم
ولی ما اینجا نظر کارشناسانه نمیدیم و هیچ کدوم حرفمون را قطعی نمیدونیم
ما فقط رو عملکرد اخیر برندهای مختلف و اطلاعات مختصری که در مورد فعالیت های آیندشون داریم نظر میدیم و به قول شما بیشتر حدس و گمان هست

TAAW
28-01-2011, 09:33
بله دقیقا.اینجا هیچ چیز رو صد در صد و از روی اطمینان نگفتیم.بلکه همه احتمالاتیه که از وضعیت موجود و برنامه های نیمه آشکار شرکت ها نشات میگیره.

Ceramic
28-01-2011, 14:27
بله دقیقا.اینجا هیچ چیز رو صد در صد و از روی اطمینان نگفتیم.بلکه همه احتمالاتیه که از وضعیت موجود و برنامه های نیمه آشکار شرکت ها نشات میگیره.

قوی ترین منبع برای اظهار نظر در باره ی برنامه های نیمه آشکار شرکت ها ، Road Map آنهاست که همین هم بارها تغییر کرده و محصولاتی از رده خارج شده یا آشکار شده که در حقیقت تغییر در این برنامه ها بوده . به عنوان مثال همان تکستی که ادعا می کرد بعد از N8 ، مدل N9 با امکانات برتری خواهد آمد ، یا همان تابلوی مسخره ای که خبر از HD3 با ویندوز موبایل می داد ... !! عملا خبرهای مطمئن و درست و حسابی با فاصله ی زمانی نه چندان زیادی نسبت به ارائه ی محصول داده می شود که دیگر نمی شود آن را پیش بینی نامید .

از کانسپچوال ها هم که هیچ گونه اظهار نظر درست و حسابی نمیشود کرد .

در نهایت اینها یک مقدار حدس هایی است که بر اساس ذائقه و میل هواداران برندهای مختلف ترسیم می شود ، همین و بس !

dark ghost
28-01-2011, 17:04
قوی ترین منبع برای اظهار نظر در باره ی برنامه های نیمه آشکار شرکت ها ، Road Map آنهاست که همین هم بارها تغییر کرده و محصولاتی از رده خارج شده یا آشکار شده که در حقیقت تغییر در این برنامه ها بوده . به عنوان مثال همان تکستی که ادعا می کرد بعد از N8 ، مدل N9 با امکانات برتری خواهد آمد ، یا همان تابلوی مسخره ای که خبر از HD3 با ویندوز موبایل می داد ... !! عملا خبرهای مطمئن و درست و حسابی با فاصله ی زمانی نه چندان زیادی نسبت به ارائه ی محصول داده می شود که دیگر نمی شود آن را پیش بینی نامید .

از کانسپچوال ها هم که هیچ گونه اظهار نظر درست و حسابی نمیشود کرد .

در نهایت اینها یک مقدار حدس هایی است که بر اساس ذائقه و میل هواداران برندهای مختلف ترسیم می شود ، همین و بس !

دوست من همیشه حدس و گمان ها از روی هوا هم نیست
بعضی برند ها میتونن تحول ساز بشن
و مسیر تکنولوزی رو تغییر بدن
مثل اپل یا مثل نوکیا
کاری که سامسونگ و ال جی و اچی تی سی تا به حال انجام ندادن(با احترام به تمام هواداران این برند ها)

این یه نمونه اش
خودمم باورم نمیشد که یه گوشی جاوای 180 تومنی نوکیا !! فلش
8 گیگ رو به راحتی و با سرعت بخونه و تمام فایل ها رو اجرا کنه
http://015.img98.net/out.php/i49913_28012011021.jpg

شاد باشین

r_you168
28-01-2011, 18:03
دوست من همیشه حدس و گمان ها از روی هوا هم نیست
بعضی برند ها میتونن تحول ساز بشن
و مسیر تکنولوزی رو تغییر بدن
مثل اپل یا مثل نوکیا
کاری که سامسونگ و ال جی و اچی تی سی تا به حال انجام ندادن(با احترام به تمام هواداران این برند ها)

این یه نمونه اش
خودمم باورم نمیشد که یه گوشی جاوای 180 تومنی نوکیا !! فلش
8 گیگ رو به راحتی و با سرعت بخونه و تمام فایل ها رو اجرا کنه

شاد باشین

همه بحث ها به کنار این قسمت نوکیا دست خوش داره علی
واقعا این 2 سال آخر بهترین حرکتش همین بود یعنی آوردن Otg به بازار هندست ها
امید وارم این دفه هم سامسونگ سریعا عملیات کوپی پیس :ag: برای سری بعدی بادا و اندروید هاش انجام بده Otg روی اندروید ببینم

pulp_152
29-01-2011, 19:45
خوب مثل اینکه road map ی که در اختیار داشتم درست بوده ...

نوکیا اگر میگو رو ارائه نکنه آخرین گزینه اش وین فون یا اندروید خواهد بود ...

به نظر من وین فون جای کار داره ! یعنی شرایطش جوری نیست که نوکیا خودش رو وارد بازی وین فون بکنه ! همینطور که سونی اریکسون خودش رو وارد وین فون نکرد!

هر چند که از زاویه ای ورود به وین فون شرایط سیستم عامل اینده خودش رو (اگر قرار به عرضه باشه که شاید اصلا منصرف شد) کمتر تحت تاثیر میده نسبت به اندروید ! اما میزان فروش و موفقیتش هم به طبع کمتر از اندرویدی هست که به کمال رسیده !

نوکیا سال سرنوشت سازی در پی خواهد داشت!

اچ تی سی به مرگ تدریجی (با توجه به مشخصاتی که ارائه شده در اندروید مگر اینکه وین فون کاری کنه) دچار خواهد شد

ال جی سال اعتماد و ارتقا در پیش خواهد داشت و ثابت کردن جایگاه خودش در بازار !..

موتورولا هم سال خوبی در پی در خواهد داشت ...

سونی اریکسون تغییری نخواهد کرد ...

سامسونگ با ارائه چندین اپشن جدید در چندین سیستم عامل متفاوت بهترین سال رو در طی سال های گذشته تجربه خواهد کرد ...

r_you168
29-01-2011, 21:34
فکر نمی کنم الان سودی داشته باشه بخواد اندروید بزنه حتی برای اندروید زدن هم دیره
هر چند اگر هم میزد قابل رقابت نبود چون دیگه نمی تونه arm11 ارزون قیمت بزار روش و امکانات جانبی ببره بالا مثل دوربین
هر جند این روش هم دیگه زیاد جواب نمیده چون کاربر اسمارت فون دوربین نمی خواد, شاید otg روی سیمبین 3 نبود استقبال از این هم کمتر می شد
ویندوز 7 هم که سود دهب انچنانیدر هر حال نخواهد داشت فعلا
این وسط وضع نوکیا از همه خراب تر فعلا
3 ماه اول 2011 امارش باید قیافه سهام دارا دیدن داره

dark ghost
29-01-2011, 22:14
فکر نمی کنم الان سودی داشته باشه بخواد اندروید بزنه حتی برای اندروید زدن هم دیره
هر چند اگر هم میزد قابل رقابت نبود چون دیگه نمی تونه arm11 ارزون قیمت بزار روش و امکانات جانبی ببره بالا مثل دوربین
هر جند این روش هم دیگه زیاد جواب نمیده چون کاربر اسمارت فون دوربین نمی خواد, شاید otg روی سیمبین 3 نبود استقبال از این هم کمتر می شد

خدارو شکر ما از سهامداران نوکیا نیستیم :bv:

ولی در مورد نوکیا میشه اینطور گفت که با شنیدن سخنان
مصاحبه الپ تو 11 فوریه
و معرفی محصولات(یا البته عدم معرفی اون ها!!) در بارسلون تکلیف نوکیا تو سال2011 معلوم میشه

من یه حدس میزنم
اونم اینه که بیشترین جهش رو ال جی خواهد داشت

pulp_152
29-01-2011, 22:27

رضا جان نوکیا چندین راه جلوی پاش هست !

که هر کدوم از این راهها معایب و زیان هایی براش در پی داره !

حالااین راه چه ادامه دادن سیمبین باشه !

چه ارائه میگو در سال 2011 باشه !

چه استفاده از سیستم عامل های دیگر باشه !

یک انتخاب در پیش داره ! هر کدوم هم زیان های خودش رو داره ! بنابراین هر تصمیمی میتونه سرنوشت نوکیا رو تغییر بده !

این تصمیم میتونه نوکیا رو به سمت سقوط هدایت کنه ! اما به سمت صعود هدایت نمیکنه !فقط بهش مجال بده تا در مکان کنونی بمونه تا بتونه 2012 وارد عمل بشه.

oflineinternet
29-01-2011, 22:44
نوکیا یا میترکونه یا خودش میترکه

r_you168
30-01-2011, 04:26
خدارو شکر ما از سهامداران نوکیا نیستیم :bv:

ولی در مورد نوکیا میشه اینطور گفت که با شنیدن سخنان
مصاحبه الپ تو 11 فوریه
و معرفی محصولات(یا البته عدم معرفی اون ها!!) در بارسلون تکلیف نوکیا تو سال2011 معلوم میشه

من یه حدس میزنم
اونم اینه که بیشترین جهش رو ال جی خواهد داشت

علی جون محض احتیاط هم تا 11 صبر می کنیم ببینیم از این الپ آبی گرم میشه یا نه که بعید میدونم
کار از فدراسیون خرابه نه سر مربی الپ , از omap2 arm11 دیگه دودی بلند نمیشه :cf:
بعدش من منتظرم دوباره یه جا پشت نوکیا در بیای اونوقت سریعا به سبک racer شفاف سازی می کنم که فن بوی چند ساله نوکیا قبلا i8910 داشته الان ایفون 4 :cj:
ولی من کلا احتمال اندروید از نوکیا 0 میدونم (به خاطر باز بودن و رفیق اصای میگو بودن و از بین بردن یکپارچگی qt و نیاز به ایجاد یه تیم حداقل 200 نفری برای ساپورت یه سیستم عامل جدید) و شانس ویندوز فون 7 بیشتره هر چند ویندوز فون الان سود دهی زیادی نداره

TAAW
30-01-2011, 09:41
همین راهی که الان میره درسته و لازم نیست بره سراغ اندروید.من فکر میکنم meego میتونه برگ برنده ی نوکیا باشه به شرطی که درست و حسابی روش کار بشه و تمام بهینه بشه و اون وقت اگه کامل و بی نقص شد روی یک گوشی یا تبلت با سخت افزار عالی عرضه بشه.همیم سیمبین 3 و در آینده هم 4 میتونه سهم زیادی از بازار رو واسه نوکیا نگه داره اگه ساپورت بشه.اصلا واسه یه کاربر عادی سیمبین بهترینه.هر چی که بخوای داره و فقط اینترفیس ضعیفه که برای یک کاربر عادی و شاید برای خیلی از کاربر های حرفه ای مهم نیست.همین الان بعد از 3 ماه تو بخش n8 کسی رو نمیبینم بگه از گوشیم خسته شدم.
حالا اگه به win 7 رو بیاره بهتر و میتونه تو توسعه ی این سیستم عامل هم شریک باشه.اصلا به نظر من win 7 عالیه و تنها محدودیت هایی داشت که اونا هم دارند برطرف میشند.مثلا کپی پیست ممکن نبود که الان ممکنه.
نمیدونم چرا باید امسال بهترین سال سامسونگ باشه....اتفاقا امسال چیز خاصی نداره و از همون اول سال هم تکراری بوده.من برای طراحی هاش هم به ویژه تاسف میخورم.هر کاربری اولین بار دیدن گوشی و قیافه ی ظاهری گوشی واسش مهمه اما من شخصا هر وقت گوشیای سامسونگ رو میبینم با وجود سخت افزار خوب پشیمون میشم..البته به جز چند گوشی معدود که اونا هم سخت افزار پایینی دارند و یه اسمارت فون درست حسابی نیستند.
امسال رو موتورولا از همین الان برده.البته کاش تو کشور ما هم نفوذ داشت و درست حسابی نمایندگی و ... داشت تا ما هم استفاده میکردیم از شاهکارهای این برند.

poet666
01-02-2011, 17:43
به نظر من دیگه زمان گوشیهای معمولی گذشته و اینکه مثلا نوکیا یا شرکتهای دیگه بیشتر فروششون از همین قسم گوشیها بود.الان چند وقتیه سیستم عامل حرف اول رو می زنه و در اینده هم سهم سیستم عامل در فروش گوشی به مراتب بیشتر خواهد بود.من اصلا فکر نمی کنم meego بتونه با اندروید رقابت کنه.چون پشت اندروید غول گوگل هست.هرچند هسته هر دو لینوکسه ولی اندروید اصلا قابل قیاس با میگو نیست.در اینده هم به نظر من این اختلاف بیشتر می شه و کمتر نمی شه.به نظر من باید قبول کنیم که نوکیا راه اشتباهی رو در پی گرفته.چون من شخصا فکرنمی کنم کسی با اندروید کار کنه بعد یه گوشی با می گو رو ترجیح بده.سیمبین که جای خود داره!البته این نظر شخصی منه

TAAW
01-02-2011, 19:23
من فکر نمیکنم قضاوت در مورد سیستم عاملی که باهاش کار نکرده باشیم درست باشه و از الان بگیم به درد نمیخوره.اگه پشت اندروید غول گوگله پشت meego هم نوکیا قرار داره که چیزی از گوگل کم نداره و کم بزرگ نیست .اتفاقا meego سیستم عامل قوی و درستیه اگه خوب پشتیبانی بشه و کامل بشه بعد رو دیوایس ها قرار بگیره

wild dragon
01-02-2011, 20:43
به نظر من دیگه زمان گوشیهای معمولی گذشته و اینکه مثلا نوکیا یا شرکتهای دیگه بیشتر فروششون از همین قسم گوشیها بود.الان چند وقتیه سیستم عامل حرف اول رو می زنه و در اینده هم سهم سیستم عامل در فروش گوشی به مراتب بیشتر خواهد بود.من اصلا فکر نمی کنم meego بتونه با اندروید رقابت کنه.چون پشت اندروید غول گوگل هست.هرچند هسته هر دو لینوکسه ولی اندروید اصلا قابل قیاس با میگو نیست.در اینده هم به نظر من این اختلاف بیشتر می شه و کمتر نمی شه.به نظر من باید قبول کنیم که نوکیا راه اشتباهی رو در پی گرفته.چون من شخصا فکرنمی کنم کسی با اندروید کار کنه بعد یه گوشی با می گو رو ترجیح بده.سیمبین که جای خود داره!البته این نظر شخصی منه

اتفاقا من از وقتی با میمو کار کردم دیگه با اندروید به اون صورت حال نکردم
پشت میگو نوکیا و اینتل هستن
میگو عالیه ولی هرچی دیرتر بیاد نوکیا ضرر بیشتری میکنه
درصد فروش اندروید در 3 ماه پایانی سال 2010 از سیمبین زد جلو و دیگه وقتشه که نوکیا میگو را به بازار معرفی کنه

tanya
24-02-2011, 11:28
به نظر من

motorola که کارش عالیه و صد در صد امسال برندست.کیفیتی که گوشیهای موتورولا داره هیچ جا پیدا نمیکنید......
htc هم کم کم داره به خودش تکون میده.اما انتظار پیشرفت ندارم.
سامسونگ هم ازش خوشم نمیاد و به نظرم کلا گوشی نسازه خیلی به تکنولوژی خدمت کرده.طراحی هاش حال آدم رو میگیره
سونی اریکسون هم مثل همیشه ثابت میمونه
نوکیا هم با meego و win7 از الان برندست
lg هم پیشرفت خواهد کرد
apple هم همه چی بسته به تک گوشی بعدیشه

hoibiowly
10-12-2011, 08:20
Acne Treatment (http://biosbeautiful.com/)
Acne Solution (http://biosbeautiful.com/)
Acne Cream (http://biosbeautiful.com/)
Acne Products (http://biosbeautiful.com/)

[url=http://biosbeautiful.com/]Acne