PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش تصویری دی -برند کردن در آندروید 2.1 جهت آپدیت کردن

saaapy
05-02-2011, 23:45
سلام برای دوستان عزیزی که میخواهند توسط update service یا Sony Ericsson PC Companion 2.0 گوشی را آپدیت کنند ولی آپدیت برای منطقه شان release نشده است میتوانند توسط این روش به راحتی دی- برند و سپس آپدیت کنند. این آموزش قبلا در کلوپ بود ولی این بار به صورت تصویری ارائه میشود.

روش کار به این صورت است که هر گوشی سونی اریکسون دارای یک کیت یا عددی است که با آن عدد
update service یا Sony Ericsson PC Companion 2.0 تشخیص میدهد که رام شما برای کدام منطقه است در این آموزش ما این عدد را به عددی که آپدیت برای آن آمده است تغییر میدهیم.

روش کار:

موارد مورد نیاز :

برنامه root explore:

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=118185

گوشی شما نیز باید روت باشد.

ابتدا وارد برنامه root explore میشویم:

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=505015&stc=1&d=1296940138

سپس دکمه Mount R/o را میزنیم و از r/o به r/w تغییر میدهیم سپس وارد فولدر system میشویم:

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=505016&stc=1&d=1296940131

انگشت خود را بر روی فایل build.prop نگه میداریم و از منو options عبارت open in text editor را انتخاب میکنیم.

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=505017&stc=1&d=1296940131http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=505018&stc=1&d=1296940131

در مرحله آخر 3 عددی که در کادر هست را به

1232-9897

تغییر میدهیم و دکمه save and exit را میزنیم گوشی را restart میکنیم.تمام

الان گوشی آماده آپدیت شدن توسط update service یا Sony Ericsson PC Companion 2.0 است.

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=505019&stc=1&d=1296940131

**نکته: ممکن است اعداد دیگری هم باشند که آپدیت برای آن مناطق نیز آمده باشد و دوستان میتوانند اعداد خود را گزارش بدهند**

ضمنا بعد از save کرده فایل بک آپی از build.prop ساخته میشود که باید delete شود
ممنون

DARK ANGEL
06-02-2011, 00:02
ممنون امیر جان واقعا کارت عالی بود

javiol
06-02-2011, 09:01
با تشکر از امیر عزیز مشکل خیلی ها حل شد .

Mararima
06-02-2011, 09:02
من فلش کردم.. عدد من
1238-6349

BehrouzKhan
06-02-2011, 10:55
آیا این روش برای Xperia Mini هم کاربرد داره ؟

saaapy
06-02-2011, 11:01
آیا این روش برای Xperia Mini هم کاربرد داره ؟

بله من این تاپیک در بخش x8 هم گذاشتم ولی به بخش x10 mini pro انتقال ندادم چون هنوز نه در اینترنت نه کسی از دوستان به من کد کیت آپدیت جدید را نداده است به محض دریافت تاپیک ساخته میشود.

solid_Hooman
06-02-2011, 12:32
من موقعی که میخوام edit کنم این پیغام میده you cant edit this file because this is a read only file

saaapy
06-02-2011, 12:40
من موقعی که میخوام edit کنم این پیغام میده you cant edit this file because this is a read only file
روت نکردین گوشیتونو دوست عزیز

solid_Hooman
06-02-2011, 12:48
چرا روت کردم نمیدونم چرا با root explorer جواب نداد ولی با astro امتحان کردم شد تونستم اعداد رو تغییر بدم به هر حال خیلی ممنون از راهنماییتون (;

ssasan
06-02-2011, 13:42

روش کاملا جواب می دهد فقط اگر یا این ارور روبرو شدید r/w را فشار دهید تا به r/o تبدیل شود.

bozkort_6
06-02-2011, 18:37
سلام من اين كارو كردم بعد ريست با خود گوشي چك آپديت كردم آپديت جديد پيدا نمي كنه چرا؟

sorena_blue1990
06-02-2011, 19:40
معمولا اپدیت برای کجا اول میاد! شماره اونجارو دارید؟ :ab:

DARK ANGEL
06-02-2011, 19:54
معمولا اپدیت برای کجا اول میاد! شماره اونجارو دارید؟ :ab:

آپدیت واسه ژاپن و سوئد زودتر از بقیه کشورها میاد.

khashiar
08-02-2011, 10:57
سلام من اين كارو كردم بعد ريست با خود گوشي چك آپديت كردم آپديت جديد پيدا نمي كنه چرا؟

من هم همین مشکل رو دارم
چکار باید بکنیم؟

sorena_blue1990
08-02-2011, 14:55
من هم همین مشکل رو دارم
چکار باید بکنیم؟

این مشکلو منم داشتم ولی با Update Service چک کنی میزنه new software is available

abana64
10-02-2011, 12:32
سلام
ببخشيد قبلا عدد گفته شده در گوشي من 7379-1235 بود كه طبق روش توضيح داده شده دي برند كردم ولي چه از طريق pc companion و چه update services كه چك مي كنم ميگه گوشيم update است و نميتونم up كنم دوستاني كه انجام دادن لطفا راهنمائي كنند و در صورتي كه عددي سراغ دارند بگذارند.
ممنون از همگي

javiol
10-02-2011, 12:44
سلام
ببخشيد قبلا عدد گفته شده در گوشي من 7379-1235 بود كه طبق روش توضيح داده شده دي برند كردم ولي چه از طريق pc companion و چه update services كه چك مي كنم ميگه گوشيم update است و نميتونم up كنم دوستاني كه انجام دادن لطفا راهنمائي كنند و در صورتي كه عددي سراغ دارند بگذارند.
ممنون از همگي

اگر تغییر ایجاد شده باشه میتونید آپدیت کنید .
اما میتونید رام جدید رو از این روش هم روی گوشیتون بریزید :
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=130025

mazy
12-04-2011, 23:24
با سلام خدمت دوستان عزیز
با این کار گوشی فارسی هم میشه؟!
یعنی region فارسی داری هست اون شماره؟!
من دارم آپ میکنم فقط برای اینکه فارسی هم بهش اضافه بشه....
نگین که نمیشه...

javiol
16-04-2011, 19:44
با سلام خدمت دوستان عزیز
با این کار گوشی فارسی هم میشه؟!
یعنی region فارسی داری هست اون شماره؟!
من دارم آپ میکنم فقط برای اینکه فارسی هم بهش اضافه بشه....
نگین که نمیشه...

ببخشید دیر جواب دادم بله فارسی رو به طور کامل ساپورت میکنه

bamaram44
29-04-2011, 08:23
با سلام و خسته نباشید امیر خان

آقا واقعا دستت درد نکنه خیلی حال دادی من برای این آپدیت هزار بلا سر تلفنم آوردم و هزار مدل نرم افزار رو امتحان کردم

ولی موفق نشده بودم. ولی با این تغییر کوچیکی که با چند تا عدد ایجاد میکنه به چیزی که میخواستم رسیدم .واقعا دمت

گرم. موفق باشی. در ضمن امیر خان راهی هست که بتونیم ورژن اندروید گوشی رو از 2.1 به 2.2 ویا بالاتر تبدیل کنیم ؟

ممنون میشم جوابتونو بشنوم.

javiol
30-04-2011, 10:40
با سلام و خسته نباشید امیر خان

آقا واقعا دستت درد نکنه خیلی حال دادی من برای این آپدیت هزار بلا سر تلفنم آوردم و هزار مدل نرم افزار رو امتحان کردم

ولی موفق نشده بودم. ولی با این تغییر کوچیکی که با چند تا عدد ایجاد میکنه به چیزی که میخواستم رسیدم .واقعا دمت

گرم. موفق باشی. در ضمن امیر خان راهی هست که بتونیم ورژن اندروید گوشی رو از 2.1 به 2.2 ویا بالاتر تبدیل کنیم ؟

ممنون میشم جوابتونو بشنوم.

بله دوست عزیز
1. روت کردن گوشی
2. نصب xrecovery
3. نصب رام

bamaram44
01-05-2011, 07:52
سلام آقا سعید خسته نباشید

ممنون از توجهتون. این سه موردی که نام بردین احتمالا روش استفاده و نصبشون تو سایت هستش که من همین الان سعی میکنم مطالعه کنم و در صورت امکان نصب کنم روی گوشیم.

حالا اگر زحمتی نیست میخواستم یه راهنمایی کنید که بعد از اینکارها ( البته اینو بگم که گوشیم روت شده قبلا ) یعنی نصب رام و xrecovery چیکار کنم که مثلا ورژن اندروید گوشیم بشه 2.2 ویا 2.3 واینکه آیا قبل از اینکه 2.2 بشه میشه تو یک مرحله 2.3 بشه یا نه. اگر میشه یه توضیح بدین و یا اگر روش اینکار تو سایت هست لطفا بفرمایید کجا هست که من بتونم اینکار رو انجام بدم.
قبلا از راهنمائیتون متشکرم

پیمان از منچستر , انگلستان

javiol
01-05-2011, 14:52
سلام آقا سعید خسته نباشید

ممنون از توجهتون. این سه موردی که نام بردین احتمالا روش استفاده و نصبشون تو سایت هستش که من همین الان سعی میکنم مطالعه کنم و در صورت امکان نصب کنم روی گوشیم.

حالا اگر زحمتی نیست میخواستم یه راهنمایی کنید که بعد از اینکارها ( البته اینو بگم که گوشیم روت شده قبلا ) یعنی نصب رام و xrecovery چیکار کنم که مثلا ورژن اندروید گوشیم بشه 2.2 ویا 2.3 واینکه آیا قبل از اینکه 2.2 بشه میشه تو یک مرحله 2.3 بشه یا نه. اگر میشه یه توضیح بدین و یا اگر روش اینکار تو سایت هست لطفا بفرمایید کجا هست که من بتونم اینکار رو انجام بدم.
قبلا از راهنمائیتون متشکرم

پیمان از منچستر , انگلستان

اولا اینکه حنما از رام قبلی یه بکاپ تهیه کن
دوما بله میتونید مستقیما یه رام 2.3 رو دانلود و به مموری منتقل کنید . و توسط ریکاوری نصب کنی .

bamaram44
06-05-2011, 07:23
سلام خسته نباشید و ممنون از راهنماییتون ولی من چون در این موارد ( آپدیت کردن وسایر استفاده از نرم افزارها مثلا اینکه کپی گرفتن از رام یا اینکه xrecovery اصلا چی هست ) تازه کارم ممنون میشم کمی توضیح و راهنماییتون سطح پایین باشه تا من هم متوجه بشم.این توضیح رو هم بدم که گوشیمو روت کردم و در ضمن من دسترسی کامل به
Android Market دارم و برنامه هایی مثل Busy Box و G Script و Root Explorer رو هم از Market تو گوشیم نصب کردم
حالا اینکه شما فرموده بودین برای اینکه ورژن گوشی رو از 2.1 به 2.2 ویا 2.3 ارتقا بدم اولا باید از رام بکاپ بگیرم خواستم بدونم چطوری بکاپ بگیرم و اصلا این رام کجا هست؟ و اینکه باز گفته بودین توسط ریکاوری نصب کنم . خواستم توضیح بفرمایید ریکاوری چی هست که توسط نصب اون میتونم این رام جدید رو نصب کنم؟ آیا این رام جدید تو سایت هست؟ و
کجاست؟معذرت میخوام که خیلی پر چونگی کردم. راستی الان گوشیمو طبق اون آموزش دی برند کردن که تو سایت توضیح داده بودین با عکس که خیلی منو کمک کرد این عکسها دی برند کرم و الان گوشی منوی فارسی هم میشه و صفحات وب رو با دو انگشت که به حالت باز کردن روی صفحه میکشم بزرگ مشه صفحه و تقیرات دیگه.
البته دیشب تو سایت sony ericsson نوشته بود که تو سه ماهه دوم امسال آخرین آپدیت برای xperia x10 میاد روی سایت برای کاربران که ورژن این گوشی رو 2.3 میکنه ولی من میخوام به کمک شما قبل از اینکه تو سایت sony ericsson این آپدیت بیاد خودم اینکارو بکنم و امیدوارم منو راهنمایی کنید با تشکر فراوان و خدا نگهدار

پیمان از منچستر

B.e.h.d.a.d
06-05-2011, 09:23
سلام خسته نباشید و ممنون از راهنماییتون ولی من چون در این موارد ( آپدیت کردن وسایر استفاده از نرم افزارها مثلا اینکه کپی گرفتن از رام یا اینکه xrecovery اصلا چی هست ) تازه کارم ممنون میشم کمی توضیح و راهنماییتون سطح پایین باشه تا من هم متوجه بشم.این توضیح رو هم بدم که گوشیمو روت کردم و در ضمن من دسترسی کامل به
Android Market دارم و برنامه هایی مثل Busy Box و G Script و Root Explorer رو هم از Market تو گوشیم نصب کردم
حالا اینکه شما فرموده بودین برای اینکه ورژن گوشی رو از 2.1 به 2.2 ویا 2.3 ارتقا بدم اولا باید از رام بکاپ بگیرم خواستم بدونم چطوری بکاپ بگیرم و اصلا این رام کجا هست؟ و اینکه باز گفته بودین توسط ریکاوری نصب کنم . خواستم توضیح بفرمایید ریکاوری چی هست که توسط نصب اون میتونم این رام جدید رو نصب کنم؟ آیا این رام جدید تو سایت هست؟ و
کجاست؟معذرت میخوام که خیلی پر چونگی کردم. راستی الان گوشیمو طبق اون آموزش دی برند کردن که تو سایت توضیح داده بودین با عکس که خیلی منو کمک کرد این عکسها دی برند کرم و الان گوشی منوی فارسی هم میشه و صفحات وب رو با دو انگشت که به حالت باز کردن روی صفحه میکشم بزرگ مشه صفحه و تقیرات دیگه.
البته دیشب تو سایت sony ericsson نوشته بود که تو سه ماهه دوم امسال آخرین آپدیت برای xperia x10 میاد روی سایت برای کاربران که ورژن این گوشی رو 2.3 میکنه ولی من میخوام به کمک شما قبل از اینکه تو سایت sony ericsson این آپدیت بیاد خودم اینکارو بکنم و امیدوارم منو راهنمایی کنید با تشکر فراوان و خدا نگهدار

پیمان از منچستر
سلام دوست عزیز برای نصب رام2.3 یا 2.2شما باید xrecovery رو نصب کنید. این آموزشش:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=129990

اینم رام که باید دانلود بشه بعد با xrecovery نصب بشه:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=132331

رام بالا پیشنهادیه. هر رامی که خواستید تو بخش رام ها و آموزش هست.

بکاپ از رام رو تو خود برنامه xrecoveryانجام میشه. توضیحات لازم در لینک آموزش موجوده

جای این سولات هم اینجا نیست تو کلوپه

bamaram44
09-05-2011, 07:18
سلام
ممنون که جواب دادین و همین الان هم میرم جاهایی که گفتین برم امیدوارم موفق بشم. اگر هم نشد و سئوالی پیش اومد حتما در کلوپ مزاحم میشم در ضمن معذرت میخوام که سئوالهایم رو اینجا مطرح کردم چون تازه واردم نمیدونستم که این مسائل باید در کلوپ مطرح بشه.
به هر حال ممنون از راهنماییتون و خدا نگهدار.

mehdidehqh
21-05-2011, 21:32
با سلام روی x10 نصب کردم ولی زمانی که می رم واسه روت میزنه fFailed ! No ~~~Fu goo

hellboy_021
30-07-2011, 07:44
با سلام. در داخل برنامه قسمت Mount R/o وجود ندارد.لطفا راهنمایی کنید.با تشکر

ssasan
30-07-2011, 12:50
با سلام. در داخل برنامه قسمت Mount R/o وجود ندارد.لطفا راهنمایی کنید.با تشکر

گوشی تان روت نشده.

newgraph
31-07-2011, 17:28
ببخشید دیر جواب دادم بله فارسی رو به طور کامل ساپورت میکنه

--------------------------------------------------------------------------------

دوستان من موفق شدم آپدیت کنم
ولی زبان فارسی توش نیست
فکر می کتیت علت چی میتونه باشه؟؟؟؟

parhamluck
07-08-2011, 14:01
سلام من با برنامه کار کردم ولی وقتی می خوام build.prop رو تغییر بدم این پیغام رو میده you cannot edit this file because the file is system is read-only. تازه گوشیم هم روته اگه میشه یه کمکی کنید ممنون!!!!!!:an:

B.e.h.d.a.d
07-08-2011, 14:10
سلام من با برنامه کار کردم ولی وقتی می خوام build.prop رو تغییر بدم این پیغام رو میده you cannot edit this file because the file is system is read-only. تازه گوشیم هم روته اگه میشه یه کمکی کنید ممنون!!!!!!:an:
کلیدr/w رو بالای root explorer تاچ کنید که بشه r/o درست میشه(البته اگه روت باشه)

Safavy2002
13-08-2011, 21:25
jجون هرکسی دوست دارید راهنمایی کنید
که چطوری گوشی رو به Mount r/w ببرم خدا شاهده اعصابمو داغون کرده
وجدانن راهنمایی کنید بخدا برنامه رو نصب کردم اصلا همچین گزینه ای که تو اسکرین شات پست اول هست ندیدم
ممنون میشم راهنمایی کنید تا بتونم دی برند کنم

javiol
13-08-2011, 22:51
jجون هرکسی دوست دارید راهنمایی کنید
که چطوری گوشی رو به Mount r/w ببرم خدا شاهده اعصابمو داغون کرده
وجدانن راهنمایی کنید بخدا برنامه رو نصب کردم اصلا همچین گزینه ای که تو اسکرین شات پست اول هست ندیدم
ممنون میشم راهنمایی کنید تا بتونم دی برند کنم

اگه گوشیتون روت شده باشه گزینه r/w ظاهر میشه
پس اول گوشیتون رو روت کنید .

kaveh001
14-08-2011, 09:50
اقا ماله من همين عددا بود ولي قبلا اپديتش كرده بودم اپديت نشده بود فقط برنامه هام پاك شده بود
الان اپديت ميشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

javiol
15-08-2011, 21:10
اقا ماله من همين عددا بود ولي قبلا اپديتش كرده بودم اپديت نشده بود فقط برنامه هام پاك شده بود
الان اپديت ميشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بله آپدیت میشه:bd:

kaveh001
16-08-2011, 11:26
بله آپدیت میشه:bd:

نشد:dy:

javiol
16-08-2011, 22:56
نشد:dy:

اگه ریکاوری داری این راهو برو بهتره :

اين نسخه روت شده توسط تريپ كه ريكاوري داره و از طريق ريكاوري هم نصب ميشه!

اول بيس باند و كرنل رو با فلش تولز فلش كنيد :

http://www.mediafire.com/?q53h4rzzblnta8r

بعدش هم رام رو با ريكاوري نصب کنید .

http://www.mediafire.com/?rb71tpl1k1egq93

احمد اعظم
01-01-2014, 18:31
سلام خسته نباشید کسی هست جواب بده؟

احمد اعظم
01-01-2014, 18:51
salam khaste nabashid.man model goshim xperia x10 mini pro hast va rotesh kardam va mikham androidesho update konam va az rahnamaihaton estefade kardam hala be moshkele kochik khordam va in 3ta chargemon, busybox, xrecovery.tar ro mikham ba barname es faile ex... az rame goshim to sistem/bin copy konam vali copy nemishe va ekhtaresh mige in 3ta faile 2.98 mb ja mikhad va man rame 4gig daram va ro khode hafeze goshimam chize khasti nasb nist benazareton chikar konam.mamnon misham begid