PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تجارب بدست آمده از کار کردن با سه غول دنیای موبایلN8-Iphone 4-Desire HD

modernyanni
28-02-2011, 09:56
سلام به همه دوستان خوب خودم در انجمن محبوب موبایلستان

حقیقتش من بیشتر در کلوپ دیزایر اچ دی مطلب مینویسم .تو اون کلوپ یک از دوستان به نام fahoudr ازم خواسته بود که با توجه به امضام که این آخری ها سه تا گوشی غول موجود دنیای موبایل رو استفاده کردم و برای مدتی دستم بوده و باهاشون کارکردم با هم مقایسه کنم این سه گوشی عبارتند از Iphone 4 - N8 - Desire HD

http://www.fonearena.com/blog/wp-content/uploads/2010/06/iphone4_2up_front_side.jpg
http://symbianworld.org/wp-content/uploads/2010/04/Nokia-N8-06.jpg
http://static.sim-mobile.co.uk/wp-content/uploads/2010/10/htc-desire-hd-sim-free1.jpg

دوست عزیزم احسان جان هم ازم خواستن که مطلب رو کاملتر کنم و در این بخش یه مقایسه و توضیح اجمالی راجع به گوشی های مذکور داشته باشم

منم به توصیه دوستانشون عمل کردم و این پست رو نوشتم و امیدوارم بتونم با توضیحاتی که عرض میکنم کمکی کنم به کسانی که میخوان این گوشی ها رو بخرن و در انتخاب مدل تردید دارن.
من واقعیتش رو بگم تو خرید همیشه تحقیق میکنم و بعد اون چیزی رو که قصد خریدش رو دارم میخرم علی الخصوص گوشی .

شاید قیاس من قیاس درستی نباشه من فقط تجربه ای که در مدت نه شاید زیاد از استفاده از گوشی های فوق به دست آوردم رو بیان میکنم برای همین هم عنوان مطلب رو گذاشتم بررسی تجربی نه تخصصی .دوستان وارد تر متخصص تر و با تجربه تر از من در انجمن خودمون زیادن با اجازه از اونا این مطلب رو مینویسم و این رو هم عرض کنم که مطالب ذیل نظر شخصی منه و قصدم توهین به کسی یا زیر سوال بردن امکانات گوشی خاصی یا تعریف و تمجید الکی از یه گوشی دیگه نیست. عرض کردم فقط تجربه ای که از کار کردن با گوشی خصوصا این سه تای آخری بدست آوردم رو بیان میکنم .ازتون خواهش میکنم شما هم با همین دید مطلب رو بخونید.

http://www.priceindia.net/wp-content/uploads/2010/05/Nokia-N8-10.jpg

N8 گوشی فوق العاده ایه . علیرغم اینکه با این حرف هم موافقم که سیمبین شاید داره یواش یواش به پایان راه میرسه . با رو آوردن نوکیا به میگو و وین موبایل و شاید هم یه روز آندروید(کسی چه میدونه) شاید دیگه سیمبین نتونه حرفی برای گفتن داشته باشه .گرچه که شاید بشه گفت سیمبین 3 آخرین تیر موجود در ترکش نوکیا بود که از طرف این شرکت رها شد (البته در زمان عرضه گوشی N8) و نوید یک سیستم عامل خوب رو برای گوشی های نوکیا داد وحتی خبرهایی مبنی بر ارتقاء اون به سیمبین 4 نیز مطرح شد شاید بتونه نوکیا رو به روزهای پرفروغ گذشته برگردونه . حالا هم که نوکیا با رو آوردن به ویندوز شاید میخواد برگرده به همون جایگاهی که قبلا داشت .جایگاهی که شاید اخیرا با رو آوردن خیلی از شرکت های تولید کننده گوشی تلفن همراه و برندهای مختلف موجود بازار به سمت آندروید مدتیه که به تزلزل افتاده. علیرغم این و با همه این تفاصیل نمیشه از توانایی های خوب سیمبین 3 (ورژن جدید سیمبین برای ان هشت - سی6 و سی 7) گذشت و نمیشه امکاناتی رو که گوشی N8 شاید بشه گفت برای اولین بار در اختیار کاربران موبایل قرار داد ندیده گرفت امکاناتی نظیر اتصال مموری به گوشی - پورت HDMI - دوربین خوب - صفحه نمایش نسبتا خوب -تاچ عالی - صدای نسبتا خوب - و طراحی قشنگ و ... . ان هشت گوشی خوبیه و خصوصا دوربین خوبی داره .

من گوشی زیاد عوض کردم همیشه در خرید گوشی علاوه بر امکانات نرم افزاری و سخت افزاری و ... گوشی ،نگاهم در خرید به کیفیت دوربین گوشی مذکور هم بوده . به امضام نگاه کنید تقریبا گوشی هایی که خریدم بهترین دوربین رو در میان گوشی ها موجود زمان خودش داشتن . منجمله N70-N95-D980-I8910 و N8- IPHONE 4- DHD . بگذریم

N8 دوربین خوبی داره که حتی به جرات میتونم بگم دوربینش از آیفون 4 هم بهتره (اینو تست کردم که میگم) در توضیح این مطلب باید عرض کنم که IPHONE4 دوربین خیلی خوبی داره . در محیطی که نور زیاد باشه خصوصا نور طبیعی ، عکسهای خیلی خوبی میشه با آیفون 4 گرفت این رو تست کردم . اما در محیطی که نور کم باشه مثلا شب در اتاقی که یه لامپ فلورسنت معمولی روشن باشه با ایفون که عکس گرفتم علیرغم فعال بودن فلاش دوربین گوشی، چون فلاش دوربین آیفون سایز کوچکی داره نمیتونه نور رو خوب در محیط پخش کنه بنابر این عکس ها یکم تاریک و تار میفتن ولی در فاصله نزدیک مثلا در حالت ماکرو فلش نسبتا خوب عمل میکنه و عکسهای خوبی میگیره . در کل باید عرض کنم تو بعضی عکسهایی که با ایفون گرفتم حتی در محیطی که نور مناسب بوده تاکید میکنم در بعضی عکس ها نه همه پیکسل ها خیلی واضح دیده میشن در حالیکه نباید اینطور باشه.در حالیکه دوربین ان 8 اینطور نبود. در حالت نور عادی محیط و همچنین فضای باز عکسها به نظرمن شاید اگر بگم طبیعی بود اغراق باشه اما به نظر من طوری بود که به دل آدم مینشست . و از دیدن اون عکس بر روی کامپیوتر خود من لذت میبردم هنوز هم که میبینم لذت میبرم. در محیطی که نور کم باشه هم فلاش زنونی که گوشی داره به خوبی عمل میکنه و عکسهای خوبی میشه با گوشی ان هشت گرفت .
این رو هم قبول دارم و باید قبول کنیم که ما یک گوشی رو در دست داریم نه یک دوربین عکاسی حرفه ای یا نیمه حرفه ای . انتظاراتمون هم از دوربین گوشی باید در حد انتظار از یک گوشی دوربین دار باشه نه یک دوربینی که سیم کارت میخوره . گرچه که من و همه شما N8 رو یک Camera-phone میشناسیم.
رو همین اصل هم هست که اگر بخواهیم از نظر برتری دوربین در عکاسی و فیلمبرداری یکی از این سه گوشی اخیر رو انتخاب کنیم مطمئنا N8 انتخاب من و شاید خیلی از شما باشه.

فیلمبرداری ان هشت هم در محیطی که نور خوب و قابل قبول باشه عالیه . چه در فضای باز و چه در فضای بسته( INDOOR ) که نور خوب و به اندازه باشه. در محیطی که نور کم باشه مثلا شب در اتاقی که یک لامپ معمولی روشن باشه فیلمبرداری قابل قبوله.

چیزی که برای من خیلی جالب بود اینه که صدای محیط در حین فیلمبرداری خیلی عالی با ان 8 ضبط میشه و کوچکترین صدایی که اطراف گوشی در حین فیلمبرداری به گوش برسه با وضوح خوب ضبط میشه.
(این رو هم ذکر کنم تنظیمات دروبین ان iphone4 و n8 تنظیمات پیشفرض گوشی بودن و اینطور نبوده که ان هشت با تنظیمات بهتر استفاده بشه و آیفون 4 با تنظیمات معمولی)

اما با وجود دوربین خوب، تاچ عالی و امکانات مولتی مدیایی که در اختیار کاربر قرار میده مثل پورت اچ دی ام آی یا قابلیت اتصال مموری به گوشی و ... برای من تقریبا (البته تاکید میکنم تقریبا) همون سیمبینی بود که روی 8910 تجربه کرده بودم .گرچه که سیمبین 8910 شاید بشه گفت سیمبین سامسونگه نه نوکیا . همون سیمبینی بود که روی ان 95 تجربه کردم. البته با ارتقاء بیشتری که نوکیا بر روی اون نسبت به ان95 اعمال کرده .
ولی این رو صادقانه میگم ان هشت رو که فروختم فقط به خاطر این بود که به پولش برای خرید ایفون 4 نیاز داشتم شاید اگر تصمیم عوض نشه (چون فعلا تصمیم اینه) یک بار دیگه یک گوشی ان هشت بخرم واقعا گوشی خوبیه (گرچه که میدونم خیلی ها با نظر من مخالفن)

http://imgs.abduzeedo.com/files/best_week/iphone-4-top-new-1.jpg

Iphone4 هم گوشی خوبیه ولی به نظر من با وجود همه خوبی هایی که داره قیمتش متناسب با گوشی نیست . گوشی ایفون درسته که گوشی خوش دست و زیباییه و طراحیش گرچه که ساده است ولی دلنشینه به نظر من نقطه قوتش سیستم عاملی هست که داره نه چیز دیگه . و بازم میگم به نظر من یه سیستم عامل 1میلیون و خورده ای نمی ارزه .البته این نظر منه . منکر خوبی ها و توانایی های که ایفون و سیستم عامل غولش داره نمیشم. با وجود این همه خیلی قیمت بالایی داره البته شاید با اومدن آیفون 5 -که گفته میشه بزودی میاد- این قیمت کاهش پیدا کنه (به احتمال زیاد).
گوشی آیفون 4 همونطور که میدونید علیرغم توانایی های خوب ،سخت افزار قوی، گرافیک جالب صفحه نمایش ،سیستم عامل فوق العاده که شاید باید اینو اول میگفتم و کلاسی که داره (این رو به جرات میتونم بگم بعضی ها که سمت ایفون میرن فقط به جهت این کلاسی که گوشی داره سمتش میرن وهیچی شاید از گوشی ندونن)
ولی این رو هم قبول دارم که اکثر کاربرای ایفون با شناخت گوشی رو میخرن و و میدونن که یه گوشی متفاوت با همه گوشی های موجود بازار رو دارن تهیه میکنن .
متفاوت از خیلی لحاظ. سیستم عامل . طراحی منحصر بفرد . قیمت بالا و دردسرایی که داره که در ادامه عرض میکنم.
من واقعا به خاطر کلاسش سمتش نرفتم چون گوشی رو میشناختم از دردسرایی که داشت هم بی خبر نبودم. وقت آزادی میخواد که بشینی پای گوشی و با ادا اطواراش کنار بیایی.البته اینو میدونستم .علی عزیز (s.mina.1369) یکی از بهترین دوستان هم انجمنی بهم گفته بود که این جریانات رو داره و خودمم راجع بهش تو اینترنت خونده بودم ولی میخواستم خودم تجربه کنم دنیای پرزرق و برق ایفون رو .
من گوشی ایفون4 رو که خریدم با علاقه خریدم ولی با نفرت و دلزدگی فروختمش و شاید حالا حالا ها هم طرف ایفون نرم . خاطره بدی از خرید ایفون تو ذهنم موند برای همیشه . بماند مهم نیست . تجربه ام رو از کار کردن با ابن گوشی که شاید خیلی زمان زیادی طول نکشید رو خدمتتون عرض میکنم. ولی تو همین مدت کوتاه خیلی کارا باهاش انجام دادم .

توی خرید ایفون باید به این نکته توجه زیادی داشته باشی و شاید بشه گفت مهمترین نکته ای که باید قبل از همه چیز بهش توجه کنید اینه که گوشیت آنلاک فکتوری باشه. که این خودش یه پروسه ای داره البته نه خیلی طولانی و پر دردسر ولی باید پارت نامبر گوشی رو چک کنید ببینی مال کجاست. آنلاک فکتوری هست یا نه ؟اگه باشه که حله اگه نباشه یا نمیخریش یا هم اگه ندونی و بخری که دیگه ... کارت در اومده. گوشی اگه لاک باشه شاید بشه آنلاکش کرد ولی دردسراش مضاعف میشه و ممکنه باز لاک بشه و ... .
بعدش سیم کارت میکرو میخواد که حالا شاید من متحمل دردسر نشدم برای میکرو کردن سیم کارتم .چون فروشنده خودش سیمکارتم رو میکرو کرد (با یه دستگاه سیم کارت رو برش میزنن تا قابل استفاده در گوشی آیفون باشه. قبلا سیم کارت رو می بریدن ولی جدیدا جوری برش میزنن با یه دستگاه که یه حالت قالب -خشاب- برای سیم کارت شما باقی میمونه که در صورت اینکه بخوایید سیمکارت رو در گوشی دیگری به غیر از آیفون استفاده کنید بتونید این کار رو انجام بدید .

http://www.geek.com/wp-content/uploads/2010/07/Micro-SIM-Cutter-image-001.jpg

http://hijinksinc.com/wp-content/uploads/2010/05/MicroSIM_Step_001.jpg

تفاوت سیم کارت معمولی و میکرو از لحاظ ظاهری و اندازه

بعدش باید به فکر این باشی که محافظی بخری که همه جوره گوشیت رو درمقابل خط و خش و ضربه و این چیزا محافظت کنه. من و مطمئنا خیلی از شما دوستان برای همه گوشی هایی که میخریم علی الخصوص اگه مدل بالا هم باشه حساسیت سر نگه داشتن یا بهتر بگم تمیز نگه داشتنش داریم ولی این آیفون 4 یه جور دیگه است نه اینکه 1 و خورده ای پاش پول دادیم شاید این یه دلیلشه ولی بدنه ظریفی که داره خصوصا پشت گوشی ادم رو وسواس میکنه تو نگهداشتنش . یه جور جنس شبیه شیشه. نمیدونم دقیقا جنسش چیه ولی خیلی ظریفه و به عینه دیدم که راحت خط و خش میفته . واسه همین براش رفتم قاب گرفتم نه خیلی گرون نه خیلی ارزون.
خوب دردسرا شروع شد. سرچ بزنی تو اینترنت راجع به اپل و محصولات وابسته که یکیش آیتیونزه .
1-دانلود و نصب آیتیونز : آیتیونز برای گوشی آیفون مثل پی سی سوییت میمونه برای نوکیا اما خیلی دنگ و فنگش بیشتر از اونه. شما هرکاری بخوایی روی گوشیت انجام بدی به طور معمول و غیر معمول با آیتیونز انجام میشه . ریختن فایل روی گوشی ،آهنگ ، عکس، بازی ، برنامه ، و ... خیلی کارای دیگه رو باید با همین آیتیونز انجام بدید .
2-ساخت آکانت آیتیونز آمریکا :برای اینکه بتونید برنامه ها و بازی های رایگان رو مستقیم از APPSTORE(فروشگاه برنامه ها و بازی های رایگان و پولی اپل برای گوشی های آیفون و ایپاد و ... در مدل های مختلف) دانلود کنید باید اکانت امریکا برای آیتیونز داشته باشد که یا باید بخرید یا خودتون بسازید. که من خودم ساختم البته با یکم درددسر نه زیاد. آموزشش توی انجمن هست. راستش زیاد سخت نبود.
3-اتورایز کامپیوتر که روش آیتیونز نصب شده : برای اینکه بتونید دانلود داشته باشد از اپ استور باید کامپیوتری که ایتیونز رو روش نصب کردید و گوشی ایفونتون رو بهش شناسوندید و باهاش دارید کار میکنید و برنامه و بازی دانلود و نصب میکنید روی سرورهای اپل اتورایز بشه یعنی ثبتش کنید تا برای دانلود مجاز شناخته بشید.
4-تهیه اکانت چیز****پی***اون : بدون داشتن این قلم به هیچ وجه نمیتونید از appstore دانلود کنید چون اپل هم مثل بعضی از سایتا اجازه دانلود رو به آی پی های ایران نمیده بنابراین مجبورید که دست به دامن این اکانت های اجنبی بشید.که حالا یا باید بخرید یا اینکه بتونید از جایی رایگان گیر بیارید.
5- دانلود فایل که اکثرا حجمشون زیاده:بعدش تازه میرسیم به دانلود بازی و برنامه که اولا اونایی که رایگانه تعدادشون کمه ثانیا حجم بالایی دارن . اگر هم بخوایید برنامه ها و بازی هایی که کرک شدن و پولی نیستن رو روی گوشی نصب کنیدپروسه بعدی شروع میه که جیلبریک نام دارد. که البته من انجامش ندادم
6-جیلبریک: مطمئنا برای نصب برنامه و بازی های بیشتر نیاز به انجامش هست . چون اکثر بازی ها و برنامه های ایفون کرک شده است و بدون جیلبریک که مثل هک کردن گوشی نوکیا میمونه شما نمیتونید برنامها و بازی هاکی کرک شده رو روی گوشی نصب کنید بنابراین باید گوشی جیل بشه که اونم دردسرا و خطرات خودش رو داره
و خیلی چیزای دیگه که مطمئنا وقت باید بزاری و انجامشون بدی. ادم اگه وقت نداشته باشه اخرش مجبوره گوشی رو بندازه یه گوشه یا بفروشه به ضرر.
اگر بنا به هر دلیل ویندوز کامپیوترتون رو عوض کنید دوباره باید سیستمتون اوتورایز بشه مثل همون روالی که گفتم .
شاید خیلی از دوستان که ایفون دارن با همه این جوانبش کنار اومدن شاید هم نه نمیدونم. اینو باید از این دوستان عزیز پرسید . من خودم قصد داشتم که با همه این جوانبش کنار بیام . علیرغم مشغله کاری که دارم. و گوشی رو با شناخت به این که این دردسرا رو داره خریدم و دوست هم داشتم براش وقت بزارم ولی بنا به دلیلی نشد و فروختمش. البته فروختن که چه عرض کنم پسش دادم به همون کسی که ازش خریده بودم با نارضایتی هم پس دادم .(میدونم که اینجا و تو این پست شاید دلیلی نداشته باشه که من بخوام بگم چرا گوشی رو پس دادم ولی برای اینکه ذهن مبارکتون جای دیگه نره و فکر دیگه ای نکنید همین رو بگم که گوشی رو من از یک آشنا خریدم تحت این عنوان که اصلا به هیچ عنوان استفاده نشده و آکه آکه فقط باز کردم که بزارم توی ویترین و از این حرفا .من ساده هم اعتماد کردم و یک میلیون و خوردهای پول بی زبون رو دادم به ایشون رو حساب آشنایی بعد از خرید توی گوشی دوتا مسیج در اومد که فرستاده شده بود به گوشی و از گوشی پاسخ داده شده بود به شماره مورد نظر . خلاصه اینکه بنده قربانی اعتماد به دوستم شدم و ایشون علیرغم اینکه فرداش که من بهش گفتم که آقا تو گوشی مسیج بوده با کمال راحتی برگشتن به من گفتن که گوشی رو فلان دوستم برای خانمش کادو خریده ولی خانمش نتونسته ازش استفاده کنه حالا شاید یه مسیجی هم باهاش فرستاده باشه یا زنگی هم زده باشه ولی اونقدر نبوده که به حساب بیاد و کارکرد بندازه و اونقدر ها مهم نیست بگذریم)

اینی که بخوای رو گوشی آهنگ بریزی، عکسی بزاری یا فیلمی، فایلی، چه میدونم هر چی بخوای رو گوشی بزاری باید حتما از طریق آیتیونز باشه. به همین راحتی نیست که از روی سیستمت یا از روی سیستم و گوشی یه نفر دیگه رو گوشیت چیزی بریزی. میدونید که بلوتوث آیفون هم فعال نیست حالا شاید این قلم آخر واسه خیلی ها مهم نباشه واسه منم زیاد مهم نبود ولی بهر حال یه جایی شما از گوشی دوستت میخوای یه فایل بگیری یه آهنگ یا یه عکس یا یه فایل به گوشی طرف مقابل بفرستی ولی به طور معمول با وجود آیفون 4 به در بسته میخوری.بگذریم .

http://demo.idg.com.au/images/pcw/htc_desire_hd_review_2.jpg

اما Desire HD: من گوشی رو خیلی وقت نیست که خریدم شاید الان حدود یک ماه بشه دقیق یادم نیست ولی بدون تحقیق نخریدم.
من چندین سال بود که گوشی های سمبین و تحت جاوا رو داشتم و امتحان کردم .از نوکیا و سامسونگ گرفته تا سونی اریکسون .و یه سری هم به مدت کوتاه گوشی ویندوز موبایل داشتم (i900). میخواستم آندروید رو تجربه کنم چون میدونید که آندروید به لحاظ سیستم عامل اگر از اپل بالاتر نباشه پایین تر هم نیست .هم از لحاظ قدرتی که داره هم از لحاظ تعدد برنامه و بازی . تجربه کار باهاش رو نداشتم .دوست داشتم حالا که شاید خیلی از برند های مطرح موبایل دارن به سمت این غول ظاهر شده از چراغ جادوی Google میرن من هم اندروید رو تجربه کنم .تحقیق کردم تو گوشی های آندروید با همون نگاه که گفتم .یعنی علاوه بر قوی بودن سخت افزار گوشی دوربینش هم از بقیه آندروید ها بهتر باشه . من نظرم روی آرک Arcبود ولی آرک که هنوز نیومده بود البته تا جاییکه میدونم هنوزم نیومده و همچنین قیمتش هم مشخص نبود و نمیخواستم چند ماه صبر کنم تا هم بیاد و هم قیمتش تثبیت بشه. بنابراین رفتم سراغ دیزایر اچ دی. دیزایر اچ دی . DHD هم سخت افزار قویی داره هم دوربین خوبی داره البته اینو هم بگم که درسته که دوربین دیزایر اچ دی 8 مگا پیکسل هست ولی در عمل در حد 8 مگا پیکسل نیست . ولی عکس ها و فیلم هایی که با این گوشی گرفتم از نظر من قابل قبولن گرچه که به N8نمیرسن نه عکس و نه فیلم . یک جور تاری یا ماتی در عکس ها و فیلم های دیزایر اچ دی به چشم میخوره که من رو ان هشتی که داشتم ندیدم.بگذریم و از همه مهمتر این که آندروید بود.

http://www.finestdaily.com/wp-content/uploads/2011/01/Sony-Ericsson-arc-press-shot-2.jpg

گوشی زیبای آرک

تو این مدت که دارمش گوشی فوق العادیه سیستم عاملش که معرکه است . برنامه و بازی های آندروید حرف ندارن اگر به اندازه اپل نباشن کمتر از اون هم نیستن . دردسراشون هم به اندازه ایفون نیست . شاید بگید روت و اس اف ، رادیو و رام و این چیزا. ولی باور کنید روت کردن و سکیوریتی گوشی رو آف کردن درد سرش در مقابل آیفون چیزی نیست . من خودم اولش تردید داشتم و میترسیدم (راستشوم بگم) از اینکه گوشی رو روت کنم ولی دل رو به دریا زدم و با راهنمایی گرفتن از بچه های خوب انجمن خودمون علی الخصوص احسان عزیز و رضا (کیای دوست داشتنی ) این کار انجام دادم. رادیو نصب کردم و حتی رام جدید و فارسی ساز و ... .

تو همه گوشی هایی که داشتم با جرات میتونم بگم انقدر که دست ادم تو گوشی های آندروید (البته من فقط دیزایر اچ دی رو تجربه کردم) بازه تو هیچ گوشی دیگه ای دستت باز نیست. من گوشی نوکیا زیاد فلش زدم سامسونگ هم ای تقریبا . سونی اریکسون هم تا دلت بخواد مخصوصا اس 500 ولی تو همشون ریسک کار بالاست و دستت خیلی باز نیست ولی گوشی دیزایر اچ دی خلاف اوناست خیلی دستت بازه. رام میریزی هر چی دلت بخواد . خوشت نیومد بک آپی که داری برمیگردونی . کدوم گوشی رو به غیر از اندروید سراغ دارید که بشه از کل گوشی با رام و فریمویر و برنامه ها و همه چیش بک آپ بگیری وقتی که (ببخشید خودمونی بگم چون خودم خیلی گند زدم به گوشی هام با نصب تم و برنامه ناسازگار و ...)گند زده شد به گوشی بتونی برش گردونی به همون جایی که بوده و خوب کار میکرده .
مثل سیستم رستور system restore ویندوز.

ولی این مطلب رو هم اضافه کنم شاید دو چیز دیزایر اچ دی کاربرش رو یکم اذیت کنه اولی شارژ باطری و نگهداری ضعیف اون هست که البته فرزاد عزیز یکی از دوستان خوب این انجمن باطری 1600 رو واسه این گوشی داره و میفروشه که دوستانی که خریده بودن و امتحان کرده بودن ازش راضین و مورد بعدی سایز بزرگ و وزن نسبتا زیاد گوشیه که حالا شاید واسه خیلی ها مهم نباشه.
بگذریم آندروید سیستم عامل معرکه ایه و مهترین چیزی که داره اوپن سورس بودنشه . پشتیبانی هم که ازش میشه معلومه چون گوگل پشتشه . من حالا حالا ها این گوشی رو دارم به این زودی عوضش نمی کنم .
شاید با اومدن آرک و تثبیت قیمتش و همچنین اگر امتحانش رو پس بده و دوستان تاییدش کنن و البته بلایی که سر x10 اومد سر اون (آرک) نیاد منظورم عدم پشتیبانی سونی اریکسون از محصولاتشه شاید ارک خریدم . ولی مطمئنا باز هم آندروید میخرم .
البته اینو هم بگم شاید یه ان هشت هم خریدم چون گوشی دوست داشتنی و جمع و جوریه هنوز هم از فروختنش پشیمونم .
ببخشید طولانی شد. امیدوارم عرائضی که گفتم و نوشتم مفید فایده باشه .شاید پاسخ خیلی از سوالاتی باشه که بعضی از دوستان تو ذهنشون دارن که منم همین سوالات رو قبل از این که خودم تجربه اش کنم راجع به گوشی هایی که گفتم تو ذهن داشتم.

modernyanni
01-03-2011, 16:21
مرسی دوست عزیز مقایست در نوع خودش جالب بود ولی اندک...
منم در کل با همون نوکیا بیشتر حال میکنم و مطمئنم که n8 خیلی بیشتر از این حرفا واسه گفتن داره....

سلام
واقعا مطالب جالب و خوبی بود.
در مورد دوربین n8 که فرمودید من که واقعا پایه ام.

ببینید دوستان من اکثر کاربرای موبایل در کشور ما مخصوصا استانی که من هستم و زندگی میکنم نگاه شون نگاه تخصصی به گوشی نیست یه جور نگاه سلیقه ای دارن و بیشتر به اقبال عمومی به سمت یه گوشی خاص نگاه میکنن تا به توانایی های تخصصی یک گوشی .
مطمئنا دوستانی که در زمینه خرید و فروش موبایل فعالیت داشتن و یا دارن این حرف بنده رو تایید میکنن.
ببینید این رو به جرات میگم انقدر که تو استان ما و یا شاید اکثر استان ها و اگر نگیم همه کشور بیشتر شهرهای کشور عزیزمون گوشی N73 یا N95 خرید و فروش شده در کل دنیا انقدر فروش نداشته بی راه نگفتم. من منکر خوبی های گوشی ان 95 نیستم خودمم مدت زیادی شاید یکی دو سال کمتر بیشتر ان 95 داشتم . ساپورت نرم افزاری خوب در زمان خودش و حتی الان. دوربین خوبی که داره . قابلیت های مولتی مدیا . استحکامش و ... هنوزم که هنوزه طالبان زیادی برای این گوشی ساخته.
با وجود اینکه در بازار فعلی موبایل گوشی های خیلی خوبی اومدن و امکانات خوبی رو به کاربر میدن ولی هنوزم یه سری از گوشی ها فروش خوبی در بازار موبایل ایران (منظورم کشور ایران) دارن. هیچ کدوم از ما نمیتونیم منکر جا افتادن و یک جورایی تثبیت موقعیت نوکیا در میان خریداران گوشی تلفن همراه در ایران باشیم.

هنوز هم خیلی ها نوکیا رو پر فروغ میبینن. خود من درسته که دنیای قشنگ آندروید رو تجربه کردم ولی هنوز ته دلم از فروش ان هشت پشیمونم و صادقانه گفتم و میگم دوست دارم یه دونه ان هشت دیگه بخرم و این بار نگهش دارم.

نوکیا گرچه که (شاید به اجبار) اعلام کرده که از سیمبین حالا حالاها حمایت میکنه اما حرکتش به سمت میگو و ویندوز و ... نشون میده که نگاهش به سیمبین همون نگاه قدیم نیست . من در جایگاهی نیستم که بتونم این رو قاطعانه اعلام کنم اما برداشتی که از شرایط موجود و پیش اومده دارم چیزی به جز این نمیتونه باشه.
با همه این اوصاف نوکیا هنوز داره تو اکثر شهر های ما و شاید تو خیلی از کشورهای همسایه ما خوب خرید و فروش میشه همون نوکیای سیمبین سری 40 و 60 و جدیدا 3. برای خیلی ها فروغ نوکیا نه تنها کم نشده بلکه با عرضه N8 و C6و C7 بیشتر هم شده.
همین گوشی ان هشت رو در نظر بگیریم که خودمم داشتمش . یه گوشی خیلی خوبه . امکانات خوبی هم داره انصافا. اما با وجود اینکه پورت HDMI داره و قابلیت USB On-the-go (خواندن اطلاعات از روی برخی مموری ها و کول دیسک ها و برخی دیگر از امکاناتی که تحت یو اس بی عرضه میشن و ...) رو به کاربرش عرضه میکنه اما خیلی از کاربرانش از این قابلیت یا اطلاع ندارند یا امکان استفاد هاش رو ندارن یا بلد نیستن و یا ... . در مورد خیلی از گوشی های دیگه مثل ایفون هم همین قضیه صدق میکنه

نه بازم خیلی ها مودم وایرلس دارن ولی نمیدونن که باید باهاش چی کار کنن من به شخصه میگم 60% افرادی که آیفون میگیرن به خاطر کلاسشه نه کارایی

وقتی عرض کردم نگاه اکثر کابران نگاه تخصصی نیست بلکه یه جور نگاه سلیقه ای هست . و شاید بشه گفت یه جور خریده که بر پایه نگاه و اقبال عمومی به سمت یه گوشی هست انجام میشه. اولین چیزی که تو ذهن کسی که میخواد بره ان هشت رو بخره یا خریده نقش میبنده اینه که دوربین 12 مگا پیکسلیش رو ببینه چجوریه. یه جور نگاه عمومی به یه گوشی .
که حتی شاید خود من هم همین نگاه رو به ان هشت داشتم وقتی رفتم بخرم.یه camera-phone خوب.
ایفون هم همینطوره . ایفون خیلی گوشی خوبیه . یه گوشی خاصه. میدونم شاید خیلی از دوستان خوبم توی همین انجمن یا بیرون انجمن اگر این مقاله رو بخونن مثل همین دوستان عزیزی که آیفون دارن و واقعا هم گوشیشون رو دوست دارن و با علاقه و شناخت دارن ازش استفاده میکنن و این مقاله رو خوندن و نظر دادن و با کمال علاقه از انتخابشون دفاع کردن شاید از من دلخور بشن. فرزاد عزیز و دوست داشتنی با هم که صحبت میکردیم بهم گفت:<< از آیفون کابوس ساختی >>.شاید هم شوخی کرد. واقعا قصد من از نوشتن این مقاله این نبود که بخوام ایفون رو زیر سوال ببرم و بگم اهای ملت اهای بچه های موبایلستان دوستانی که میخواین گوشی بخرین اگر بین مثلا این سه تا گوشی مردد هستین یا میخویین برین سمت آیفون ! نه ! نه! دست نگهدارین اشتباه نکنین آیفون گوشی خوبی نیست . نه قصدم واقعا این نبود. هنوزم میگم آیفون گوشی خوبیه یه گوشی خاصه خاص بودنش رو هم گفتم تو پست اول که از چه جهاتی خاصه . ولی باید این رو قبول کرد که ایفون دردسرای خودش رو داره که این دردسرا رو قطعا ان هشت نداره . اگر هم دیزایر اچ دی دردسرهایی مثل روت یا s-off یا نصب رام و رادیو و .. داره باورکنین در حد دردسرهای آیفون نیست . و خیلی ها هم شاید لزومی نبینن که بخوان گوشی رو روت کنن. به کلوپ گوشی دیزایر اچ دی تو همین انجمن خودمون سر بزنید . بعضی از دوستان که این گوشی رو دارن صراحتا میگن که من نمیخوام روت کنم. خود من هم اوایل تمایلی برای روت کردن نداشتم . چون بدون روت کردن هم خیلی کارا رو میشه با گوشی انجام داد نرم افزار ریخت بازی ریخت حتی مسیج فارسی نوشت و دریافت کرد. کشی که آیفون هم داره میتونه جیل نکنه و .... اما آیفون داشتن به نظر من این تبعات رو هم با خودش به همراه میاره . من که دو روز هم نشد گوشی آیفون دستم بود آیتیونز نصب کردم اکانت آمریکا واسش گرفتم . وی چیز اون گیر آوردم (البته به یمن وجود یکی از دوستان خوبم رایگان گیر اومد) و تازه اگر گوشی دستم میموند سراغ جیل هم میرفتم اینو مطمئنم. چون واقعا نمیشه آدم ایفون رو داشته باشه و دنبال این چیزاش نره .مگر اینکه مثل نظری که دوستمون دادن که من هم با ایشون موافقم دنبال کلاسش باشه نه چیز دیگه .

میدونم و این رو قبول دارم و در پست های قبلیم هم تو همین تاپیک تاکید کردم که شاید این نگاه من به خاطر اینه که من تجربه اش رو نداشتم تا حالا که با اپل کار کنم .شما دوستانی که آیفون دارید . همین عزیزانی که در این تاپیک نظر دادن . فرزاد عزیز که اتفاقا بهش گفتم.شما تجربتون بیتشر از بنده و امثال بنده است حداقل در کار کردن با ایفون . شاید اگر من میتونستم گوشی رو بیشتر نگه دارم و بیشتر باهاش کار کنم این دردسر ها برام لذت بخش بود . همون طور که الان برای شما لذت بخشه و شاید اصلا دیگه دردسر به حساب نیاد .همونطور که الان برای شما یه مطلب پیش پافتاده است بحث جیلبریک و آنلاک کردن و این حرفا.اما برای کسی که بخواد تازه بیاد به سمت ایفون واقعا شاید براش یه کابوس بشه براش همین آیفون.با دوست عزیزم کاملا موافقم خودمم قبلا عرض کردم اکثر خریدارای آیفون به خاطر کلاسش میرن سمت آیفون و میخرنش از خیلی امکانت اون خبر ندارن. مثل همین N8. من اینجا تو شهری که زندگی میکنم(احسان و علی عزیز میدونن)آدمای پولداری داریم که سواد درست حسابی هم ندارن. بهشون هم خیلی احترام میزارم .قصدم توهین به اونا یا هیچ کس دیگه نیست .. با پولی که دارن (کار هم ندارم از چه راهی بدست آوردن. اصلا ربطی هم به من و امثال من نداره) میتونن در آن واحد ده تا آیفون که چه عرض کنم 8800 بگیرن و همینجوری هدیه بدن به این و اون. از این جور افراد اینجا زیاد داریم شکر خدا (خدا ایشالا بهشون بیشتر بده ما که حسود و بخیل نیستیم). پسر یکیشون - که چیزی حول و حوش بیست یا بیست و پنج سال داره- رو همین چند روز پیش دیدم . ان هشتی که خریده بود بهم نشون داد و گفت اینو خریدم .(میدونه که به موبایل و دنیای موبایل و هرچی که مربوط میشه به کامپیوتر و موبایل برام جالبه و مهمه و یه آشنایی مختصری هم دارم با این مقوله ها) اما جالب بود برام نمیدونست این گوشی چی داره و چه کارایی میتونه باهش انجام بده . بعد ازم پرسید تو چه گوشی داری من بهش گفتم یه ان هشت دارم مثل مال تو البته مال من مشکی مثل گوشی شما سبز فسفری نیست :ai: و این رو دارم (اشاره کردم به دیزایر اچ دی که دستم بود) الان از این استفاده میکنم . میدونید چی بهم گفت . با تعجب به گوشی من نگاه کرد و گفت این چیه دیگه؟:ai: گوشی خوبی به نظر میاد! چیه مدلش ؟ گفتم : اچ تی سی پرسید نوکیاست؟ گفتم نه گفت : بدرد نمیخوره نوکیا که نباشه به در نمیخوره . :ah: من موندم چی بهش جواب بدم :bn: من نمیگم که من خیلی بلدم منم خیلی چیزای همین نوکیا یا حتی دیزایر اچ دی که دارم رو نمیدونم ولی ئنبالش هستم که یاد بگیرم.
ولی خیلی ها براشون مهم نیست که گوشی چه چیزایی داره چه امکاناتی داره اصلا بهتر از اون با امکانات بیشتر تو برند ها و مدل های دیگه با مارک های دیگه هست یا نه؟ یا اینکه گوشی رو نوکیا میشناسیم و بس. هنوز هم خیلی ها سامسونگ رو به آنتن دهی ضعیف میشناسن . در حالیکه گوشی های ساسونگ خیلی وقته که مشکل انتن دهیش حل شده. من خودم 8910 داشتم برای یکی دو ماه . واقعا ازش راضی بودم از همه لحاظ. با وجود اینکه سیمبین بود و شاید همه مه سیمبین رو با نوکیا و گوشی هاش بشناسیم ولی انصافا 8910 گوشی خوبی بود و هست. و مشکل آنتن دهی هم نداشت!:df:

بگذریم . با وجود اینکه آیفون گوشی خوبیه. خیلی ها هم میدونن که خوبه میتونید بگید که چرا انقدر فروشش کمتره نسبت به سایر گوشی ها . تهران رو میدونم که فروش خوبی داره ولی اکثر شهرهای کشور چی ؟ به خاطر قیمت بالایی که داره؟ مگه همین N8 یک تومن نبود اوایلی که اومد . همین ان 95 اوایلی که اومد یادم 800 یا 900 بود ؟ چقدر از مصرف کنندگان ان 95 نهصد تومنی خریدن ؟ خیلی ها رو سراغ دارم که تو شهر ما N8 رو 1000000 تومن خریدن ! چرا آیفون نخریدن یا یه گوشی دیگه ؟ این سوالی هست که اونا باید جواب بدن . میدونم ولی ما هم میتونیم از خودمون بپرسیم . که چرا؟ قبول باید کنیم این مطلب رو که اولا آیفون جانیفتاده در بازار ما . خیلی ها آیفون رو نمیشناسن. بعضی ها هم که میشناسن حوصله دردسراش رو ندارن. و شاید اگه بخوام بهتر بگم حوصله و زمان اینکه بخوان وقت بزارن رو ندارن.دوستی نظر دادن و گفتن که مقاله تجربه ات نیست بیشتر به مقاله اینترنتی شبیه تا تجربی. :dx:

میشه گفت مقاله ی بسیار زیبا و کاملی بود که من به شخصه نتونستم ایرادی ازش بگیرم. بنده هم با آیفون 4 کار کردم هم با ان8 و کاملا حرف دوست عزیزمون رو تایید میکنم. البته dhd نداشتم که بخوام نظر بدم.

بسیار ممنون

واقعیتش اینه که من مواردی رو که برام تو همین دو روزی که گوشی دستم بود و دنبالش رفتم رو سعی کردم خلاصه بنویسم حالا اگر انقدر خوب نوشتم که شبیه یه مقاله اینترنتی آماده شده که واقعا باید خوشحال باشم چون دست به نوشتنم خوبه ! به خودم امیدوار شدم!:bv:
شوخی کردم . هم از ایشون و هم از بقیه دوستانی که نظرشون رو نوشتن ممنونم و تشکر میکنم . از بقیه دوستان هم میخوام که کمک کنید و نظرتون رو راجع به گوشی هایی که در این مقاله اومده صادقانه ، صریح و بی پرده بیان کنید. شاید این مقاله با همکاری هم به مقاله ای خوب برای استفاده عموم تبدیل بشه و بتونه جواب بعضی از سوالاتی باشه که تو ذهن خیلی از دوستای خوب ماست.

سلا م دوست عزیز مقاله خیلی خوبی بود. و من با یه چیزش خیلی حال کردم اونم اشاره به این نکته بود که 8 اچتیسی اصلا در حد 8 مگاپیکسلیهای سامسونگ وغیره نیست. چیزی که خیلیها به خاطرش گول عدد8ش رو میخورن. در واقع همین نکته خیلیهارو مخصوصا تو بخش مشاوره گیج کرده. امیدوارم که بازم از این مقاله ها داشته باشیم.مرسی

بله دوست عزیز کاملا درسته دوربین دیزایر اچ دی تا جاییکه من میدونم و باهاش کار کردم با وجود اینکه دوربین خوبیه و میشه بگیم کیفیتش قابل قبوله اما در حد 8 مگا پیکسل نیست. تا جاییکه من باهاش کار کردم میدونم که لرزشگیر هم نداره یعنی اینکه اگر دستتون یا سوژه موقع عکاسی حرکت داشته باشه یا تکون بخوره راحت بگم عکسی که گرفتید به در نمیخوره و باید پاک کنید. در حالیکه فکر کنم تاجاییکه یادم هست ان هشت اینجوری نبود. به نظر من کیفیت فیلمبرداریش بهتر از عکاسیش هست. با وجود اینکه پسوند فایل های ویدیوییاون 3GP هست ولی کیفیت بالایی داره . خود من فکر میکردم پسوند و فرمت فیلمش MPEG4 باید باشه ولی دیدم که اینطور نیست. در کل من فیلمبرداریش رو بیشتر قبول دارم.

سلام به همه دوستان خوب انجمن محبوب موبایلستان
از همه شما عزیزانی که با نگاه محبت آمیزتون به این مقاله ،بنده رو مورد لطف و محبتتون قرار دادید و با کمال ادب و احترام کمک کردید که این تاپیک به اینجا برسه متشکرم.در واقع (بدون تعارف عرض کنم )خود شما با مطالبی که درج و اضافه کردید کمک شایانی به سایر دوستان داشتید تا بتونن شناخت خوبی نسبت به گوشی های ذکر شده داشته باشن.

بنابر قولی که داده بودم قرار شد که چند عکس رو که با دوربین گوشی های فوق الذکر گرفتم رو براتون اینجا بزارم.
از همشهری خوبم vivid عزیز هم ممنونم که زحمت عکسهای N8 رو خواهد کشید.
از شما دوستان هم میخوام در صورت امکان عکسهایی رو که با گوشی های فوق گرفتین همینجا بزارین تا دوستان خودشون مقایشه کنن.
چون آیفون مدت کمی دستم بود من آرشیو زیادی نتونستم از دوربینش تهیه کنم این چندتایی هم که دارم بیشترش شخصی هست و امکان آپلودش میسر نیست. ولی چندتا عکس ازش میزارم.
دوستان آیفون دار همونطور که محترمانه و بدور از تعصب کمک کردید و مطالب بیشتری رو به توضیحات کم من(چون شناختم از این گوشی همونطور که گفتم با توجه به مدت کمی که گوشی دستم بود زیاد نبود)اضافه کردید اگر عکسی دارید لطفا تو همین تاپیک درج کنید.
تنظیمات دوربین گوشی هایی که ازشون تصویر میزارم در بهترین حالت ممکن بوده.یعنی حداکثر کیفیت تصاویر رو هم بدون ویرایش و تصحیح رنگ و ... اینجا قرار میدم.

Iphone 4G
ابتدا چند عکس که با دوربین این گوشی گرفته شده رو میزارم
(یک نکته رو اضافه کنم اونم اینکه سوژه مورد نظر در یکی از عکسها راضی به نمایش کامل چهره اش نشد بنابراین به اینصورت تصویر ایشون درج گردید)

http://dc243.4shared.com/img/4-ALE_9V/s3/IMG_0114.jpg
http://dc243.4shared.com/img/IdnL6792/s3/IMG_0115.jpg
http://dc243.4shared.com/img/LM9AnuR7/s3/1_online.jpg
http://dc243.4shared.com/img/uI9Dlem7/s3/2_online.jpg

Desire HD
اینم چند عکس که با گوشی دیزایر اچ دی گرفته شده

از مدیران محترم تقاضا دارم این پست رو با قبلی ترکیب کنن در صورت امکان چون من نتونستم این کار رو انجام بدم[/SIZE].[/COLOR]

این دنباله عکس ها
Desire HD

اینم چند عکس که با گوشی دیزایر اچ دی گرفته شده

http://dc310.4shared.com/img/wghK3Kng/s3/0.9266187348432326/IMAG0108.jpg

http://dc310.4shared.com/img/_CaZgxXP/s3/0.841318720288408/IMAG0107.jpg

http://dc310.4shared.com/img/CXSteEzz/s3/0.9379000011316418/IMAG0106.jpg

http://dc310.4shared.com/img/YCQSsT_m/s3/0.4499918251669893/IMAG0090.jpg

http://dc310.4shared.com/img/H5Hzf_QP/s3/IMAG0089.jpg

http://dc310.4shared.com/img/23cs9gPN/s3/0.3026330294581616/IMAG0088.jpg

http://dc310.4shared.com/img/7FuTh7pQ/s3/0.21683415732304845/IMAG0087.jpg

حالا هم نوبتی باشه نوبت گوشه N8 هست

http://dc310.4shared.com/img/nTEhezwj/s3/0.8516478832028344/20110205018.jpg

http://dc310.4shared.com/img/l9f912JL/s3/20110207051.jpg

http://dc310.4shared.com/img/N6FIvjTn/s3/20110207049.jpg

http://dc310.4shared.com/img/zF13UIYJ/s3/20110207048.jpg

http://dc310.4shared.com/img/zsk27hc3/s3/20110207041.jpg

http://dc310.4shared.com/img/1YzfZ7f1/s3/20110206037.jpg

http://dc310.4shared.com/img/wbh4hNcQ/s3/20110206032.jpg

http://dc310.4shared.com/img/h_TF2C8f/s3/20110206029.jpg

http://dc310.4shared.com/img/mbnkOexc/s3/20110206028.jpg

http://dc310.4shared.com/img/UJmbG0ua/s3/20110206025.jpg

http://dc310.4shared.com/img/E44wMt6X/s3/20110206024.jpg

من هیچ توضیحی نمیدم خودتون ببینید و قضاوت کنید

تمامی لینکها همراه با توضیحات

Iphone 4

http://www.4shared.com/photo/IdnL6792/IMG_0115.html
http://www.4shared.com/photo/4-ALE_9V/IMG_0114.html
http://www.4shared.com/photo/uI9Dlem7/2_online.html
http://www.4shared.com/photo/LM9AnuR7/1_online.html

Desire HD

http://www.4shared.com/photo/wghK3Kng/IMAG0108.html
http://www.4shared.com/photo/_CaZgxXP/IMAG0107.html
http://www.4shared.com/photo/CXSteEzz/IMAG0106.html
http://www.4shared.com/photo/YCQSsT_m/IMAG0090.html
http://www.4shared.com/photo/H5Hzf_QP/IMAG0089.html
http://www.4shared.com/photo/23cs9gPN/IMAG0088.html
http://www.4shared.com/photo/7FuTh7pQ/IMAG0087.html

N8

http://www.4shared.com/photo/nTEhezwj/20110205018.html
http://www.4shared.com/photo/E44wMt6X/20110206024.html
http://www.4shared.com/photo/UJmbG0ua/20110206025.html
http://www.4shared.com/photo/mbnkOexc/20110206028.html
http://www.4shared.com/photo/h_TF2C8f/20110206029.html
http://www.4shared.com/photo/wbh4hNcQ/20110206032.html
http://www.4shared.com/photo/1YzfZ7f1/20110206037.html
http://www.4shared.com/photo/zsk27hc3/20110207041.html
http://www.4shared.com/photo/zF13UIYJ/20110207048.html
http://www.4shared.com/photo/N6FIvjTn/20110207049.html
http://www.4shared.com/photo/l9f912JL/20110207051.html

mr.elber
02-03-2011, 01:32
نمام این حرف ها بهانست.آیفون تک .حتی سی دی بهت نمیده میگه برو دنبالش .ماهیگیری یادت میده نه اینکه ماهی بهت بده

chelsea273
02-03-2011, 03:02
just N8

Crazyman
02-03-2011, 09:36
بسیار مفید و جالب بود.
دوست هم انجمنی من
علیرغم استفاده من از اچ تی سی که حدود 3 هفته میشه بازم آیفون یه چیز دیگست.

raul-javad
02-03-2011, 10:59
خیلی خوب و مفید بود.
ممنون.
من که هیچ کدوم از ابن 3تا رو ندشتم اما اگه قرار به انتخاب باشه n8 رو انتخاب میکنم.به خاطر امکانات جانبی جالبی که داره.
اما خب معلومه که آیفون یه دنیای دیگه ای داره و برای کسی خوبه که اهل گردش تو دنیای دیگه باشه.

wild dragon
02-03-2011, 11:44
خیلی مقاله جالبی بود
من وقتی n8 را خریدم به دلیل این بود که فکر میکردم دوربین قوی عکاسی و فیلم برداری و usb-otg و فرستنده fm به کارم میاد. وقتی خریدم تو چند روز اول یکم هنوز ناراحت بودم و نمیدونستم انتخاب خوبی کردم یا نه. هنوز دلم پیش live wallpaper گالکسی و برنامه ها و بازی های اندروید بود. هنوز به اینترفیس اندروید با حسرت نگاه میکردم. در تلاش بودم که پول جمع کنم و با اومدن یه گوشی 2 هسته ای اندروید گوشیمو عوض کنم ولی الان این قدر به این 3 قابلیت گوشیم (usb-otg و دوربین و فرستنده fm) وابسته شدم که نمیتونم از گوشیم دل بکنم
خیلی استفادش برام بیشتر از اون چیزی شده که تصور میکردم.

خیلی از برنامه های عالی سیمبین را هنوز حتی وقت نکردم سرچ کنم و پیدا کنم (فقط اسم و کاربردشون را میدونم) ولی فرصت پیدا کردنشون را نداشتم
حتی خیلی از برنامه های خوبشو که از همین سایت دانلود و نصب کردم هنوز فرصت نکردم باهاشون کار کنم
حتی فرصت نکردم به بخش تم های این گوشی تو سایت سر بزنم و تم ها را دانلود کنم و یا wallpaper براش پیدا کنم
ولی به جاش به اندازه تمام برنامه های اندروید و ios از 3 امکانی که گوشیم داشت و اونها نداشتن استفاده کردم

خیلی وقتها مجبور بودم برای انتقال چند تا فایل ناقابل لپ تاپ با خودم حمل کنم ولی به دلیل امکان usb-otg این گوشی دیگه راحت شدم

واقعا ازش راضیم
مطمئنم حالاحالاها گوشیمو عوض نمیکنم. اگه بخوام برم سمت اندروید یه تبلت اندروید میخرم نه یه گوشی

s.mina.1369
02-03-2011, 11:51
خیلی جالب و مفید بود

benimclaren
02-03-2011, 12:26
واقعا جالب نوشته شده اين مطلب و البته چون تجربه هست، هركسي يه نظري داره. متأسفانه دوست خوبمون جناب آرمين خان ساكن رشت، به نظر من كمي غيرمنصفانه و تا حدودي متعصب با موضوع آيفون برخورد مي كنند. گوشي آيفون در تمام كشورهاي پيشرفته، يك گوشي كاملا كاراست و به از همين رو هر روز برنامه و ... واسش مياد. حتي سال قبل شركت معظم تلكام دويچلند T...com. به عنوان پاداش قهرماني به تمامي اعضاي باشگاه بايرن مونيخ (اسپانسر اصلي اين باشگاه هست) گوشي آيفون هديه داد.
اما واقعيت همين هست كه دوستمون مهدي نوشته، در ايران، آنقدرها كه سيمبين ، مفيد و بي دنگ و فنگ هست، اپل و آندرويد نيستند. با اينكه اوي استور هم فيلتر هست، اما راحتي كار با گوشي ها نوكيا خيلي بيشتر از ايفون و اندرويد هست و اين رو بايد قبول كنيم. با اينكه نوكيا در جهان جايگاهشو رو به آندرويد داد اما در ايران حتي در شهرهاي بزرگ اين جايگاه همچنان در دست نوكياست.

wild dragon
02-03-2011, 14:29
واقعا جالب نوشته شده اين مطلب و البته چون تجربه هست، هركسي يه نظري داره. متأسفانه دوست خوبمون جناب آرمين خان ساكن رشت، به نظر من كمي غيرمنصفانه و تا حدودي متعصب با موضوع آيفون برخورد مي كنند. گوشي آيفون در تمام كشورهاي پيشرفته، يك گوشي كاملا كاراست و به از همين رو هر روز برنامه و ... واسش مياد. حتي سال قبل شركت معظم تلكام دويچلند T...com. به عنوان پاداش قهرماني به تمامي اعضاي باشگاه بايرن مونيخ (اسپانسر اصلي اين باشگاه هست) گوشي آيفون هديه داد.
اما واقعيت همين هست كه دوستمون مهدي نوشته، در ايران، آنقدرها كه سيمبين ، مفيد و بي دنگ و فنگ هست، اپل و آندرويد نيستند. با اينكه اوي استور هم فيلتر هست، اما راحتي كار با گوشي ها نوكيا خيلي بيشتر از ايفون و اندرويد هست و اين رو بايد قبول كنيم. با اينكه نوكيا در جهان جايگاهشو رو به آندرويد داد اما در ايران حتي در شهرهاي بزرگ اين جايگاه همچنان در دست نوكياست.

نظر شما در مورد آیفون کاملا درسته ولی در همه جای دنیا همون قیمت بالای آیفون باعث فروش پایینش شده. مسلما اگه تو ایران یا هر جای دیگه قیمت آیفون مثل بقیه گوشی ها منطقی بود فروشش خیلی بالاتر از اینا بود
البته میدونم الان خیلی از دوستان طرفدار آیفون میان و قیمت بالای آیفون را مزیتش میدونن ولی باید قبول کرد که تو تمام ریویوها تو تمام جهان قیمت بالا یک عیب حساب میشه و کسی که قیمت بالا را ترجیح میده فقط برا کلاس گذاشتن هست

فروش سیمبین در حال کاهش هست ولی هنوز سیمبین پرفروشترین سیستم عامل جهانه (با وجود تمام معایبش) البته دقت کنین که گفتم پرفروشترین نه بهترین
مشکلی که سیمبین داره اینترفیس یا برنامه های کم نیست چون با همین وضعیتش تونست سال گذشته هم بالاتر از اندروید مقام پرفروشترین سیستم عامل را از آن خودش یکنه
مشکل اصلی سیمبین هزینه بالای تغییر بیس سیمبین برای سازگاری با سخت افزارهای قویتر هست. مسلما در سال 2011 دیگه گوشی سیمبین با cpu زیر 1 گیگ چندان فروش جالبی نخواهد داشت و هزینه تغییر بیس نیز زیاد است به همین دلیل نوکیا به سمت سیستم عاملی با انعطاف بیشتر مثل میگو تمایل داره و یا سیستم عاملی که هزینه تغییراتش به عهده خودش نباشه مثل وینفو
در واقع عدم انعطاف پذیری سیمبین هست که داره اون را به حاشیه میبره نه امکانات و برنامه های بیشتر اندروید و ios

s.mina.1369
02-03-2011, 14:36
حمید جان فقط ایران بالا هست , الان در تایلند 600 دلار هست در صورتی که ان 8 450 دلار و گالاکسی 500 دلار قیمت داره . فقط آیفون در ایران گرون هست

اما با بقیه حرفات موافقم

s.mina.1369
02-03-2011, 14:39
نه بازم خیلی ها مودم وایرلس دارن ولی نمیدونن که باید باهاش چی کار کنن من به شخصه میگم 60% افرادی که آیفون میگیرن به خاطر کلاسشه نه کارایی

منم با این حرف 100 در صد موافقم . ایران استفاده ایفون اکثرا برای بازی و کلاس هست

wild dragon
02-03-2011, 14:46
حمید جان فقط ایران بالا هست , الان در تایلند 600 دلار هست در صورتی که ان 8 450 دلار و گالاکسی 500 دلار قیمت داره . فقط آیفون در ایران گرون هست

اما با بقیه حرفات موافقم

درسته ولی کشورای جنوب شرق آسیا کلا قیمتشون پایینه
ولی مثلا قیمت گوشی آنلاک آیفون تو ایتالیا اگه اشتباه نکنم حدود 900 تومن بود. یعنی تقریبا تو مایه های قیمتش تو ایران
ولی n8 حدود 2 هفته پیش تو امریکا با قیمت 400 دلار به فروش میرفت

benimclaren
02-03-2011, 15:07
والا حميد جان من خودم به شخصه هوادار آيفون نيستم از اولي كه با موبايل آشنا شدم نوكيا مارك گوشي هام بوده، اما بحثي كه اين جا مهدي عزيز و امير داشتند روي آيفون و ساده نبودن كار با اون بخصوص واسه انتقال فايل بود كه من 1000درصد! موافق مهدي هستم. اين كه ميگم در كشورهاي پيشرفته مورد استقبال هست به خاطر ماجراي اپراتورهاي تلفن و اينترنت خاص اونهاست وگرنه كسي كه در ايران با آيتونز مشكل داره (كامپيوتر اي بي ام) مسلما در آلمان هم به همين اندازه مشكل داره اما فرقش با ما اينه كه يه سيم كارت تي موبايل ميندازه بالا گوشيش و از خدمات اينترنتي عجيب و غريب و باحالش، استفاده مي كنه، اما ما تو ايران يك ميليون ميديم گوشي مي خرم كه فقط جنبه كلاس داره و بيشتر كارايي هايش رو با زحمت و سختي استفاده مي كنيم.
به هرحال با همه اين معايب كاربري، نميشه از طراحي ظاهري، سيستم عامل و سخت افزارش گذشت چون بالاخره كارشناسان دنياي موبايل الكي آيفون رو گوشي برتر سال 2010 انتخاب نكردند.
* * *
اين كه شما گفتي قيمتش بالاست، بالا هست اما نه به اندازه نوكيا اي7 يا نكسوس اس؛ چون اين رو هم بايد درنظر داشت ايفون به عنوان تنها گوشي شركت اپل در ورژن 4، بالاترين به حساب مياد و بايد كمي گرونتر از محصولات قبلي اين شركت باشه. اما گفتم تو اروپا و آمريكا اپراتورها حرف اول رو مي زنند و مثلا واسه همين نكسوس اس شما به صورت آزاد بايد حدود 600- 700 يورو پول بدي بخريش اما اگه سيم كارت اپراتور تي موبايل يا At&t بگيري فقط كافيه 100 دلار هزينه كني و 2سال از بهترين محصولات روز بهره ببري. حتي اين موضوع درباره محصولات نوكيا و اچ تي سي هم صدق مي كنه و اين شما هستي كه براساس خدمات اپراتور، تلفن همراه تو مي توني بهتر انتخاب كني.
* * *

s.mina.1369
02-03-2011, 15:13
درسته ولی کشورای جنوب شرق آسیا کلا قیمتشون پایینه
ولی مثلا قیمت گوشی آنلاک آیفون تو ایتالیا اگه اشتباه نکنم حدود 900 تومن بود. یعنی تقریبا تو مایه های قیمتش تو ایران
ولی n8 حدود 2 هفته پیش تو امریکا با قیمت 400 دلار به فروش میرفت

اروپا را نمیدونم حمید جان اما کشور های شرق آسیا واقعا فوق العاده هست به عنوان نمونه ایپاد 32 گیگ تقریبا 200 هست

wild dragon
02-03-2011, 15:21
والا حميد جان من خودم به شخصه هوادار آيفون نيستم از اولي كه با موبايل آشنا شدم نوكيا مارك گوشي هام بوده، اما بحثي كه اين جا مهدي عزيز و امير داشتند روي آيفون و ساده نبودن كار با اون بخصوص واسه انتقال فايل بود كه من 1000درصد! موافق مهدي هستم. اين كه ميگم در كشورهاي پيشرفته مورد استقبال هست به خاطر ماجراي اپراتورهاي تلفن و اينترنت خاص اونهاست وگرنه كسي كه در ايران با آيتونز مشكل داره (كامپيوتر اي بي ام) مسلما در آلمان هم به همين اندازه مشكل داره اما فرقش با ما اينه كه يه سيم كارت تي موبايل ميندازه بالا گوشيش و از خدمات اينترنتي عجيب و غريب و باحالش، استفاده مي كنه، اما ما تو ايران يك ميليون ميديم گوشي مي خرم كه فقط جنبه كلاس داره و بيشتر كارايي هايش رو با زحمت و سختي استفاده مي كنيم.
به هرحال با همه اين معايب كاربري، نميشه از طراحي ظاهري، سيستم عامل و سخت افزارش گذشت چون بالاخره كارشناسان دنياي موبايل الكي آيفون رو گوشي برتر سال 2010 انتخاب نكردند.
* * *
اين كه شما گفتي قيمتش بالاست، بالا هست اما نه به اندازه نوكيا اي7 يا نكسوس اس؛ چون اين رو هم بايد درنظر داشت ايفون به عنوان تنها گوشي شركت اپل در ورژن 4، بالاترين به حساب مياد و بايد كمي گرونتر از محصولات قبلي اين شركت باشه. اما گفتم تو اروپا و آمريكا اپراتورها حرف اول رو مي زنند و مثلا واسه همين نكسوس اس شما به صورت آزاد بايد حدود 600- 700 يورو پول بدي بخريش اما اگه سيم كارت اپراتور تي موبايل يا At&t بگيري فقط كافيه 100 دلار هزينه كني و 2سال از بهترين محصولات روز بهره ببري. حتي اين موضوع درباره محصولات نوكيا و اچ تي سي هم صدق مي كنه و اين شما هستي كه براساس خدمات اپراتور، تلفن همراه تو مي توني بهتر انتخاب كني.
* * *

درسته
تو این کشورا هر برندی که بتونه با اپراتورها به توافق برسه بیشترین فروش را داره (مهمترین دلیل عدم فروش بالای نوکیا توی امریکا)
خوب شما همون نکسوس اس را مثال زدی که قیمتش با قرارداد 100 دلاره
ولی آیفون4 قیمتش با قرارداد اگه اشتباه نکنم 300 دلار هست

از بحث قیمت بگذریم:
مزیت آیفون 4 برنامه های زیاد و متنوعش هست
مزیت گوشی مثل n8 امکانات جانبی زیاد
و مزیت گوشی مثل دیزایر hd برنامه های نسبتا زیاد و اینترفیس جذاب هست

rahim_ttl
02-03-2011, 17:00
دوست عزیز ای کاش چند عکس از صحنه هایی که با هر سه گوشی گرفته شده می گذاشتی تا کیفیت عکس ها رو هم خودمون مقایسه می کردیم

benimclaren
02-03-2011, 17:10
حميد جان اونقدرها هم كه ميگي نيست و نزديك 200 دلار هست، به قول شما بحث قيمت نداريم و با قسمت دوم حرفهات كاملا موافقم. راستي يه سري به اين جا هم بزنيد، ايفون 4 199دلار و 3جي اس 49 دلار!!! حالا شما ايرانسل بگيري كدوم گوشي هوشمند با اين كيفيت رو مي توني بگيري 50هزار تومن!!!!!!

http://www.att.com/wireless/iphone/en/mrq_iPhoneCtr_iPhone3_bg.jpg

http://www.att.com/wireless/iphone/

modernyanni
02-03-2011, 20:27
واقعا جالب نوشته شده اين مطلب و البته چون تجربه هست، هركسي يه نظري داره. متأسفانه دوست خوبمون جناب آرمين خان ساكن رشت، به نظر من كمي غيرمنصفانه و تا حدودي متعصب با موضوع آيفون برخورد مي كنند. گوشي آيفون در تمام كشورهاي پيشرفته، يك گوشي كاملا كاراست و به از همين رو هر روز برنامه و ... واسش مياد. حتي سال قبل شركت معظم تلكام دويچلند t...com. به عنوان پاداش قهرماني به تمامي اعضاي باشگاه بايرن مونيخ (اسپانسر اصلي اين باشگاه هست) گوشي آيفون هديه داد.

نظر شما در مورد آیفون کاملا درسته ولی در همه جای دنیا همون قیمت بالای آیفون باعث فروش پایینش شده. مسلما اگه تو ایران یا هر جای دیگه قیمت آیفون مثل بقیه گوشی ها منطقی بود فروشش خیلی بالاتر از اینا بود
البته میدونم الان خیلی از دوستان طرفدار آیفون میان و قیمت بالای آیفون را مزیتش میدونن ولی باید قبول کرد که تو تمام ریویوها تو تمام جهان قیمت بالا یک عیب حساب میشه و کسی که قیمت بالا را ترجیح میده فقط برا کلاس گذاشتن هست

فروش سیمبین در حال کاهش هست ولی هنوز سیمبین پرفروشترین سیستم عامل جهانه (با وجود تمام معایبش) البته دقت کنین که گفتم پرفروشترین نه بهترین
مشکلی که سیمبین داره اینترفیس یا برنامه های کم نیست چون با همین وضعیتش تونست سال گذشته هم بالاتر از اندروید مقام پرفروشترین سیستم عامل را از آن خودش یکنه
مشکل اصلی سیمبین هزینه بالای تغییر بیس سیمبین برای سازگاری با سخت افزارهای قویتر هست. مسلما در سال 2011 دیگه گوشی سیمبین با cpu زیر 1 گیگ چندان فروش جالبی نخواهد داشت و هزینه تغییر بیس نیز زیاد است به همین دلیل نوکیا به سمت سیستم عاملی با انعطاف بیشتر مثل میگو تمایل داره و یا سیستم عاملی که هزینه تغییراتش به عهده خودش نباشه مثل وینفو
در واقع عدم انعطاف پذیری سیمبین هست که داره اون را به حاشیه میبره نه امکانات و برنامه های بیشتر اندروید و ios

* * *
اين كه شما گفتي قيمتش بالاست، بالا هست اما نه به اندازه نوكيا اي7 يا نكسوس اس؛ چون اين رو هم بايد درنظر داشت ايفون به عنوان تنها گوشي شركت اپل در ورژن 4، بالاترين به حساب مياد و بايد كمي گرونتر از محصولات قبلي اين شركت باشه. اما گفتم تو اروپا و آمريكا اپراتورها حرف اول رو مي زنند و مثلا واسه همين نكسوس اس شما به صورت آزاد بايد حدود 600- 700 يورو پول بدي بخريش اما اگه سيم كارت اپراتور تي موبايل يا at&t بگيري فقط كافيه 100 دلار هزينه كني و 2سال از بهترين محصولات روز بهره ببري. حتي اين موضوع درباره محصولات نوكيا و اچ تي سي هم صدق مي كنه و اين شما هستي كه براساس خدمات اپراتور، تلفن همراه تو مي توني بهتر انتخاب كني.
* * *

منم با این حرف 100 در صد موافقم . ایران استفاده ایفون اکثرا برای بازی و کلاس هست

درسته
تو این کشورا هر برندی که بتونه با اپراتورها به توافق برسه بیشترین فروش را داره (مهمترین دلیل عدم فروش بالای نوکیا توی امریکا)
خوب شما همون نکسوس اس را مثال زدی که قیمتش با قرارداد 100 دلاره
ولی آیفون4 قیمتش با قرارداد اگه اشتباه نکنم 300 دلار هست

از بحث قیمت بگذریم:
مزیت آیفون 4 برنامه های زیاد و متنوعش هست
مزیت گوشی مثل n8 امکانات جانبی زیاد
و مزیت گوشی مثل دیزایر hd برنامه های نسبتا زیاد و اینترفیس جذاب هست

کاملا با نظر همه دوستانی که ازشون نقل قول کردم موافقم . مهمترین مزیت دیگه ان هشت اینه که خوشفروش تر از بقیه گوشی هاست . این رو من به عینه دیدم.گوشی ان هشت که دستم بود همه راغب به خریدش بودن در حالیکه این رغبت نسبت به دیزایر اچ دی برای همه وجود نداشت . ایفون هم که میدونید طرفداران خاص خودش رو داره. و هرکسی نمیخردش.

دوست عزیز ای کاش چند عکس از صحنه هایی که با هر سه گوشی گرفته شده می گذاشتی تا کیفیت عکس ها رو هم خودمون مقایسه می کردیم

حتما دوست عزیز. چشم. در اولین فرصت حتما چند نمونه عکسی که با گوشی های فوق گرفتم رو براتون میزارم. شاید بدر بخوره. من خودم چندین بار مزاحم دوستان موبایلستانی شدم و ازشون خواستم مثلا از فلان گوشی که دارن چند نمونه عکس گرفته شده با دوربینش رو واسم آپلود کنند.همین آخرین باز از احمد کسری عزیز خواستم که با گوشی ویوی که داره نمونه عکس واسم میل کنه که ایشون هم محبت کردم و زحمتش رو کشیدن.
با اطمینان میگم که از لحاظ دوربین ان 8 رتبه اول رو داره نه بخاطر اینکه 12 مگا پیکسله نه . به خاطر کیفیتی که داره.

به نظرم با کمک همه شما دوستان عزیز نظرات خوبی مطرح شده راجع به این گوشی ها . میدونم که خیلی ها به خرید یکی از این سه مدل که گفته شد علاقمندن. از شما میخوام همینطور که کمک کردین تا اینجا و اطلاعات خوبی راجع به گوشی های فوق درج کردین باز هم اگر مطلبی دارین بنویسید مطمئنا بدرد خیلی ها میخوره و پاسخ خیلی از سوالات هست. من خودم بعضی چیزا رو راجع به ایفون نمیدونستم که با خوندن مطالب شما یاد گرفتم

ممنونم

)arAsh(
02-03-2011, 22:43
من هم دزایر اچ دی دارم و هم n8
من از دزایر اچ دی بیشتر خوشم میاد به خاطر صفحه بزرگش و سیستم عامل آندروید از باتریشم راضیم و خیلی عالیه ولی اگه وایرلس گوشی رو روشن کنی شارژو خیلی زود تموم میکنه
n8 هم امکاناتش خیلی خوبه و اونقدر هم که میگن سیستم عامل بدی نداره
آیفون نداشتم ولی باهاش کار کردم و باید بگم خیلی راحته و سرعت بالایی داره و به قول گفتنی یه چیز دیگست:ar:

BABAK OTAKU
06-03-2011, 15:23
منم هر سه رو داشتم ان 8 اصلا جالب نیست فقط پخش ویدئو و عکسبرداریش خوبه
آیفون 4 سوسول بازیه و آیفون 3 جی اس خیلی ازش برتره
ولی الحق که دیزایر اچ دی یک چیز دیگست هر وقت ازش خسته میشی یک چیزی از آندروید میشنوی که واقعا سر حال میارتت

کلا آندروید یک چیز دیگست

vivid
06-03-2011, 15:59
من تا شب چند عکس با گوشی n8 بخاطر همشهری عزیزم در همین تاپیک قرار میدم

Xclash
07-03-2011, 00:40
واقعاً لذت بردم، مقایسه با بیان ساده و بسیار کامل .

mido-mido
07-03-2011, 08:19
مطلب مفید و خوبی بود....
ولی همون جور که همه میدونن گوشی یه چیز سلیقه ایه....
یه کسایی مثله من که واسشون سیستم عامل اونقدر ها که باید مهم باشه نیست(مهم هستا....ولی نه زیاد....)فرق نمیکنه که چه گوشی بگیرم....
واسه همین چیزی که من رو طرف خودش میکشه امکانات جانبیه....که نوکیا داره تو بخش امکانات جانبی واقعا عالی کار میکنه....
ولی بازم میگم گوشی یه چیز سلیقه ایه....

با حرف دوستان موافقم که گفتن حدود 60% به خاطر کلاس ایفون میگیرن....چون من خیلی ها رو دیدم که بلد نیستن اصلا با ایفونشون کار کنن....ولی همیشه گوشی رو میگیرن تو دستشون....که جلو چشم باشه....

اندروید هم دنیایی داره واسه خودش....چون گوگل یه دنیان....شرکتی به این عظمت و قدرت طرف هر چیزی بره بدون شک اون چیز پیشرفت میکنه....

ویرایش:این نکته رو یادم رفت بگم....من همیشه گفتم که اپل تو ایران اون جوری که باید باهاش کیف کنی نمیتونی....چون محدودیت هست....اما این شرایط واسه برندهای دیگه خیلی کمتره مطمئنا....

keyvanafshar
07-03-2011, 11:49
با تشکر
مطلب خیلی مفید و عالی بود

ای کاش یه N900 هم میگرفتید و باهاش کار میکردید تا قدرت در گوشی رو به عینه تجربه و ملاحظه میکردید

من الان روی گوشیم اندروید هم نصبیدم و باهاش کار میکنم

ولی سیستم عامل پر قدرت و منبع باز و ردیف تر از مائمو ندیدم

سیمبین 3 و ios 4.2.1 و اندروید هم کار کردم

سیمبین بدبخت فقط سبک هست و اینترفیسش سادست وگرنه عالیه

به نظر من آینده در دستان میگو و اندروید و گوشیهای ساخته شده با این سیستم عاملها خواهد بود

ali_mascheran
07-03-2011, 12:04
مرسی خیلی جالب بود من فکر کنم عکس ها خیلی چیزارو مشخص میکنن اما 2 تا نکته جالب توی متن عکس ها بود :

1.بانک مسکن به فردایی بهتر می اندیشد!
2.جونم angri Birds

PersPolis
07-03-2011, 14:09
سلام مهدي جان
ممنونم از عكسهايي كه گذاشتي
با اينكه خيلي سرت شلوغه بازم جواب ما و دوستان رو ميديد
ولي يه چيزي!
به نظر من اگه شما با سه تا گوشي از يه سوژه ي واحد عكس ميگرفتي، بهتر ميشد تفاوت اين سه مدل رو در عكسبرداري ثابت كنه!
الان اينجا شما يه بار از منظره بيرون گرفتي يه بار از فرش، يه بار با فلاش و...
البته بازم از اينجا هم ميشه فهميد كه دوربين كدوما بهتره ولي يكم بيشتر بايد دقت كنيم و سختره!
ايشالله براي عكس هاي بعدي اين كارو بكنيد.
ياعلي

vivid
08-03-2011, 09:07
با سلام

پوزش بخاطر تاخیر بوجود آمده به خاطر مشغله کاری در آخر سال :sorry:

عکس اول (http://dc307.4shared.com/img/DZi5t8b9/s3/0.15697799807163348/07032011117.jpg)
عکس دوم (http://dc307.4shared.com/img/buSHAf8o/s3/07032011116.jpg)
عکس سوم (http://dc307.4shared.com/img/DqdyqVzS/s3/07032011114.jpg)
عکس چهارم (http://dc307.4shared.com/img/9rImg32P/s3/07032011112.jpg)
عکس پنجم (http://dc307.4shared.com/img/KbOCK0Ab/s3/07032011111.jpg)
عکس ششم (http://dc307.4shared.com/img/Awsckt0Q/s3/07032011110.jpg)
عکس هفتم (http://dc307.4shared.com/img/WfaKPUSI/s3/07032011109.jpg)
عکس هشتم (http://dc307.4shared.com/img/SrIlzNMU/s3/07032011108.jpg)

بصورت لینک قرار دادم که تاپیک سنگین نشود

modernyanni
08-03-2011, 10:32
سلام مهدي جان
ممنونم از عكسهايي كه گذاشتي
با اينكه خيلي سرت شلوغه بازم جواب ما و دوستان رو ميديد
ولي يه چيزي!
به نظر من اگه شما با سه تا گوشي از يه سوژه ي واحد عكس ميگرفتي، بهتر ميشد تفاوت اين سه مدل رو در عكسبرداري ثابت كنه!
الان اينجا شما يه بار از منظره بيرون گرفتي يه بار از فرش، يه بار با فلاش و...
البته بازم از اينجا هم ميشه فهميد كه دوربين كدوما بهتره ولي يكم بيشتر بايد دقت كنيم و سختره!
ايشالله براي عكس هاي بعدي اين كارو بكنيد.
ياعلي

درسته کاملا حق با شماست ولی امکانش به اونصورت برام وجود نداشت چون من وقتی گوشی ایفون رو خریدم ان هشت رو فروخته بودم البته بعضی عکسها که میبینین مثل اون ساعت و میز کامپیوتر یا اون خرگوش عروسکی تقریبا سوژه در دو گوشی یکیه . ولی مطلب شما کملا تایید میشه. در ضمن آیفون هم زیاد دستم نبود که عکسهای بیشتری باهاش بگیرم..ولی در کل من تصور دیگه ای راجع به دوربین ایفون داشتم.ولی واقعا اون چیزی نبود که راجع بهش شنیده بودم و تصور میکردم.
ممنونم محمدجان از نظر خوبی که دادی داداش موفق باشی

موفق باشین :dm:

با سلام

پوزش بخاطر تاخیر بوجود آمده به خاطر مشغله کاری در آخر سال :sorry:

از وحید عزیز هم بابات زحمتی که کشیده متشکرم. از بقیه دوستان هم میخوام چنانچه ممکنه عکس هایی که با دوربین گوشی های فوق که داشتن گرفتن همینجا بزارن

hamid0006
09-03-2011, 00:32
این گوشیها رو ولش مهدی جون،1100 رو عشقه!!!!!!:bv:

s.mina.1369
09-03-2011, 00:40

۱۱۰۰ چی هست ، دنیا ۶۶ جواد

modernyanni
09-03-2011, 01:38

حمید جان عزیز
مر30 از نظری که دادی . همیشه متفاوت هستی. به هر حال ممنون. ارادت داریم داداش.:bp:

armin_punisher6
09-03-2011, 11:17
منم هر سه رو داشتم ان 8 اصلا جالب نیست فقط پخش ویدئو و عکسبرداریش خوبه
آیفون 4 سوسول بازیه و آیفون 3 جی اس خیلی ازش برتره
ولی الحق که دیزایر اچ دی یک چیز دیگست هر وقت ازش خسته میشی یک چیزی از آندروید میشنوی که واقعا سر حال میارتت

کلا آندروید یک چیز دیگست

عزیز من چرا اطلاعات غلط میدی؟یعنی چی 3gs از 4 بهتره؟چه برتری داره؟
سوسول بازیش واسه چیه؟

modernyanni
09-03-2011, 13:40
عزیز من چرا اطلاعات غلط میدی؟یعنی چی 3gs از 4 بهتره؟چه برتری داره؟
سوسول بازیش واسه چیه؟

دوست عزیز
ممنونم از نظر شما
در صورت امکان اگر هم فکر میکنید یا اطمینان دارید که اطلاعات دوست عزیزمون غلط هست ممنون میشیم که توضیح اجمالی راجع به اون ارائه کنید.
که به اطلاعات من و بقیه دوستان اضافه بشه. از شما ممنونم :dl:

armin_punisher6
11-03-2011, 12:16
دوست عزیز
ممنونم از نظر شما
در صورت امکان اگر هم فکر میکنید یا اطمینان دارید که اطلاعات دوست عزیزمون غلط هست ممنون میشیم که توضیح اجمالی راجع به اون ارائه کنید.
که به اطلاعات من و بقیه دوستان اضافه بشه. از شما ممنونم :dl:

ایشون که گفتن 3gs از 4 بهتره یه سری از مزایای 4 رو میگم:
1.سی پی یو فوی تر
2.کیفیت عکاسی بهتر
3.کیفیت فیلمبرداری hd
4.رم 512 در مقابل 256 3gs
5.دوربین دوم.
6.باطری بهتر.
7.حسگر ژیروسکوپ
8.کیفیت ال سی دی و رزولوشن خیلی بالاتر
9.ظاهر متفاوت(البته سلیقه ایه)
10.سیستم عامل 4.2(البته 3gs هم میشه آپدیت کرد ولی روی 4 بهتر جواب میده.)

reza_rose
11-03-2011, 12:40
اقا ارمی حرف شما درست!
اما در مورد ios 4.2 کاملا اشتباه گفتین و فرقی بین 4 , 3gs نیست!
cpu رو هم تو کل فرومهای خارجی هم بگردین 4 800 هست و 3gs 600
در مورد صفحه نمایش فقط تو منزل و .......به غیر از زیر نور افتاب صدرصد ایفون 4 (البته قیمتش رو هم در نظر بگیرین)
زیر نور افتاب 3gs حتی بهتر از 4 هست!شخصا تست کردم!
فیلمبرداری hp رو هم منکر نمیشم اما با جیلبریک کردن 3gs هم 720 ضبط میکنه!
اما در مورد رم خوب مسلما 512 بهتر از 256!
فقط و فقط این برای کسایی هست که فن بوی اپل هستن!(دوربین دوم هم فقط برای کسایی که چت میکنن و..اینا کاربرد داره وبس)
حالا 3gs رو الان 700 میتونین بگیرین 4 رو 1میلبون!
به شخصه 3gs تفاوت چندانی با 4 نداره و با اومدن ایفون 5 که احتمالا cpu A5 روشه میشه گفت 3Gs پایینتره و باید رفت رو ایفون 5!
اگه رو محصولات دیگه اپل هم کار کرده باشین!مثل مک بوک پرو یا ایر صدرصد میبینین که مثل ایفون نیست که هر سال دنبال تعویضش باشن!
متاسفانه این رسم اینجاست که هی مدل جدید اومد ما بدون توجه به نیازمون حمله میکنیم و میگیریمش!

abdol5812228
11-03-2011, 12:51
شرمنده گلکسی رو از قلم انداختید

MahM00D
11-03-2011, 14:46
من بعد از یه مسافرت و یه ماموریت تقریبا 2و3 روزه به تبریز برگشتم جمع موبایلستانیا
من نمیدونم کدوم عقل سالمی میگه بابا سیمبین غوله لابد غول چراغ جادو
بابا ول کنید ، خودتون خوب میدونید سیمبین اون سیستم عامل افتضاح یک شکل اون سیستم عامل یکنواخت اون سیستم عامل بدون تغییر تو آپدیتش به ته راه رسیده هیچوقت برای سیمبین گوشیهای 2 هسته ای زده نمیشد اما تو اندروید 3 یه اجباره که فکر نکنم کل کارخونه نوکیا بهش برسه !!!!!
برسیم به گوشی اپل همون آیفون 4 من فکر میکنم اگه آیفون بخواد همچنان بر طبل مک بنوازه و همش این رو بخواد جا بندازه از دنیای موبایل عقب میوفته خوب میدونیم دنیا رو داره سیستم عامل اندروید پر میکنه و تقریبا اپدیت جدید و ارائه شده مایکروسافت برای وین 7 که کپی پیست و بلوتوث رو فعال میکنه داره عرصه ی رقابت رو باز هم برای رقبا تنگتر میکنه تقریبا آپدیت جدید حکم بمب انفجاری رو داره که میشه گفت بازار رو دست میگیره تقریبا مخصوصا تو گوشی زیبایی مثل HTC HD7
میرسیم به دیزایر اچ دی گوشی حال حاظر خودم که واقعا کلیک خازنی این گوشی وحشتناک این گوشی رو به اوج رسونده وقتی تو قطار با همکارم بودم هم کوپه ای ما یه دختر پسر تازه ازدواج کرده بودن وقتی پسره گفت میشه ببینم واقعا حیرت کرد وقتی قفل گوشی رو باز کردم دختره معلوم بود گوشی باز بود چون گفت خوراکه فیلمو بازی و اینترنته خلاصه کلی ساعت 12 نصفه شب تو قطار قاطی کردنو کف کوپه افتادن ( 2 تایی ) :دی
من نگاه مردم رو موقعی که با این بمب کار میکنم میبینم و 100% گوشی بعدی یا همون مدل بمب HTC هستش که تو خفقانه و صداش رو در نمیارن یا Galaxy SII من فکر نمیکنم آیفون یا N8 حرفی برای گفتن جلوی گالکسی اس 2 داشته باشن !!!!!!! پس اسم 3 غول رو با حضور گالکسی اس 2 به 2 غول عوض کنید دیزایر اچ دی و گالکسی اس 2

کیوان
11-03-2011, 15:34
من یه نظر شخصی دارم
ما باید همیشه با توجه به نیازمون گوشی تهیه کنیم
N8 و Symbian^3 برای من و برنامه های مورد نیازم کافیه و برای سایر کارهام به سراغ Laotop خودم میرم.
متاسفانه خیلی از افراد نمی تونن از گوشی های گرون قیمتشون کاملا استفاده کنن

vivid
11-03-2011, 15:54
دوستان عزیزم

بسیار از حرفهای همتون درسته

نظر شخصی من بر این هست که اولاً شما یک گوشی تلفن همراه باید داشته باشید که اول و آخرش استفاده تلفن همراه ازش بکنید یعنی فلسفه کاری گوشی بهمین خاطر بوده پس سیمبین هنوز جای اصلی خودش رو داره چون به عنوان سیستم عامل گوشی همراه استفاده میشود

دوم چون تکنولوژی به سمتی داره پیش میره که شما امکانات زیادی رو در یک گوشی جمع کنید کم کم باید گوشیها به سمتی پیش بروند که بتونیم استفاده های زیادی در زمینه امورات روزمره ازشون داشته باشیم از استفاده تلفن همراه تا امکان عکسبرداری فیلمبرداری به عنوان یک رایانه کوچک همراه تدوین حتی عکس فیلم فایلهای آفیس و .... پس باز اینجا سیمبین یک سیستم عامل کند محسوب میشه اما این روند رو به رشد تکنولوژی زمان میبره پس سیمبین هنوز جای خودش رو داره

درسته که اپل خیلی گوشی خوبی از چندین لحاظ هست اما من به شخصه اونقدر حاضر نیستم برای داشتن یک "برند" پول زیاد بدهم

بیشتر ما به فکر کارایی هستیم تا برند و کلاس گذاشتن پیش بقیه که آره من اپل دارم

ولی به شخصه خودم N8 دارم اما خیلی دوست داشتم Desire HD بخرم چون استفاده کامل رو از سیستم عامل و امکاناتش میبردم

armin_punisher6
11-03-2011, 23:13
اقا ارمی حرف شما درست!
اما در مورد ios 4.2 کاملا اشتباه گفتین و فرقی بین 4 , 3gs نیست!
cpu رو هم تو کل فرومهای خارجی هم بگردین 4 800 هست و 3gs 600
در مورد صفحه نمایش فقط تو منزل و .......به غیر از زیر نور افتاب صدرصد ایفون 4 (البته قیمتش رو هم در نظر بگیرین)
زیر نور افتاب 3gs حتی بهتر از 4 هست!شخصا تست کردم!
فیلمبرداری hp رو هم منکر نمیشم اما با جیلبریک کردن 3gs هم 720 ضبط میکنه!
اما در مورد رم خوب مسلما 512 بهتر از 256!
فقط و فقط این برای کسایی هست که فن بوی اپل هستن!(دوربین دوم هم فقط برای کسایی که چت میکنن و..اینا کاربرد داره وبس)
حالا 3gs رو الان 700 میتونین بگیرین 4 رو 1میلبون!
به شخصه 3gs تفاوت چندانی با 4 نداره و با اومدن ایفون 5 که احتمالا cpu A5 روشه میشه گفت 3Gs پایینتره و باید رفت رو ایفون 5!
اگه رو محصولات دیگه اپل هم کار کرده باشین!مثل مک بوک پرو یا ایر صدرصد میبینین که مثل ایفون نیست که هر سال دنبال تعویضش باشن!
متاسفانه این رسم اینجاست که هی مدل جدید اومد ما بدون توجه به نیازمون حمله میکنیم و میگیریمش!
اولا این دو تا منبع رو میذارم تا ببینین که سی پی یو آیفون 4 1گیگاهرتز هست نه 800 مگاهرتز.
http://www.gsmarena.com/apple_iphone_4-3275.php
http://www.phonearena.com/phones/Apple-iPhone-4_id4586

دوست عزیز بعدشم وقتی سی پی یو اینهمه اختلاف باشه مطمئن باشین سرعت گوشی تو سیستم عامل جدیدتر روونتره.یه مثالشم اینکه رو 2g نصب نمیشه.یا رو 3g خیلی کند میکنه.
در مورد زیرنور آفتاب حق با شماست خودم اینو تست کرده بودم .
راجع به فیلمبرداری هم شما 3gs جیل شده یه فیلم بگیرین بعد با 4 مقایسه کنین اونوقت متوجه منظور بنده میشین.به اضافه اینکه برای تفاوتهایی که تو موارد 2.6.7 گفتم هم هیچ حرفی نزدین.

MoHaMaD
11-03-2011, 23:20
پس اسم 3 غول رو با حضور گالکسی اس 2 به 2 غول عوض کنید دیزایر اچ دی و گالکسی اس 2
محمود جان به نظرت Desire HD در برابر گلکسی اس 2 یخورده کوچولو نیست ؟!

MahM00D
19-03-2011, 01:49
محمود جان به نظرت desire hd در برابر گلکسی اس 2 یخورده کوچولو نیست ؟!

ببخشید میخواستم بگم دیزایر اچ دی 2
عذر میخوام

mddarab
04-04-2011, 00:21
با سلام خدمت دوستان من تازه اومدم تو سايت و ميخوام گوشي بگيرم و با توصيفات شما بين ان8 و دسيره اچ دي گير افتادم نميدونم كدومشون و انتخاب كنم براي من اينترنت و امنيت بالا و مودم قدرتمند و سخت افزار مناسب مهمه . كدومشون اين خصوصيات و بهتر دارن . ممنون

wild dragon
04-04-2011, 00:45
من بعد از یه مسافرت و یه ماموریت تقریبا 2و3 روزه به تبریز برگشتم جمع موبایلستانیا
من نمیدونم کدوم عقل سالمی میگه بابا سیمبین غوله لابد غول چراغ جادو
بابا ول کنید ، خودتون خوب میدونید سیمبین اون سیستم عامل افتضاح یک شکل اون سیستم عامل یکنواخت اون سیستم عامل بدون تغییر تو آپدیتش به ته راه رسیده هیچوقت برای سیمبین گوشیهای 2 هسته ای زده نمیشد اما تو اندروید 3 یه اجباره که فکر نکنم کل کارخونه نوکیا بهش برسه !!!!!
برسیم به گوشی اپل همون آیفون 4 من فکر میکنم اگه آیفون بخواد همچنان بر طبل مک بنوازه و همش این رو بخواد جا بندازه از دنیای موبایل عقب میوفته خوب میدونیم دنیا رو داره سیستم عامل اندروید پر میکنه و تقریبا اپدیت جدید و ارائه شده مایکروسافت برای وین 7 که کپی پیست و بلوتوث رو فعال میکنه داره عرصه ی رقابت رو باز هم برای رقبا تنگتر میکنه تقریبا آپدیت جدید حکم بمب انفجاری رو داره که میشه گفت بازار رو دست میگیره تقریبا مخصوصا تو گوشی زیبایی مثل htc hd7
میرسیم به دیزایر اچ دی گوشی حال حاظر خودم که واقعا کلیک خازنی این گوشی وحشتناک این گوشی رو به اوج رسونده وقتی تو قطار با همکارم بودم هم کوپه ای ما یه دختر پسر تازه ازدواج کرده بودن وقتی پسره گفت میشه ببینم واقعا حیرت کرد وقتی قفل گوشی رو باز کردم دختره معلوم بود گوشی باز بود چون گفت خوراکه فیلمو بازی و اینترنته خلاصه کلی ساعت 12 نصفه شب تو قطار قاطی کردنو کف کوپه افتادن ( 2 تایی ) :دی
من نگاه مردم رو موقعی که با این بمب کار میکنم میبینم و 100% گوشی بعدی یا همون مدل بمب htc هستش که تو خفقانه و صداش رو در نمیارن یا galaxy sii من فکر نمیکنم آیفون یا n8 حرفی برای گفتن جلوی گالکسی اس 2 داشته باشن !!!!!!! پس اسم 3 غول رو با حضور گالکسی اس 2 به 2 غول عوض کنید دیزایر اچ دی و گالکسی اس 2

محمود جان مقایسه این تاپیک مربوط به 3 گوشی سال 2010 بود نه مربوط به گوشی های سال 2011
معلومه که هیچ کدوم از گوشی های سال 2010 توانایی رقابت در مقابل غول های سال 2011 را ندارند

ضمنا صفحه بزرگ گوشی را جلو هرکی بذاری میگه جون میده برا فیلم و بازی و اینترنت
این که دیگه لازم نیست طرف گوشی باز باشه که بفهمه

mddarab
04-04-2011, 22:42
با سلام خدمت دوستان من تازه اومدم تو سايت و ميخوام گوشي بگيرم و با توصيفات شما بين ان8 و دسيره اچ دي گير افتادم نميدونم كدومشون و انتخاب كنم براي من اينترنت و امنيت بالا و مودم قدرتمند و سخت افزار مناسب مهمه . كدومشون اين خصوصيات و بهتر دارن . ممنون

بابا دمتون گرم كسي نيست جواب ما رو بده ؟ والا ضروريه .

modernyanni
10-04-2011, 16:03
بابا دمتون گرم كسي نيست جواب ما رو بده ؟ والا ضروريه .

ببین گوشی دیایر اچ دی گوشی فوق العاده ایه اما چند عیب مهم داره که من نتونستم باهاش کنار بیام
عیبهایی که داره البته از نظر من و خیلی های دیگه تو پست اول همین تاپیک گفتم
من الان یه ان 8 دارم ویه گالکسی اس
هر دو خوبین اما گالکسی چون آندرویده یه چیز دیگه است
موفق باشی
در ضمن امکانات جانبی ان 8 هم حرف نداره:dx:

D_felfelak
08-05-2011, 22:30
اصلا" فکر نميکردم آيفون اين همه دردسر داشته باشه با اين اوصاف برای من ارزش دادن اين پول و دردسر ها رو برای امکاناتش نداره
ان 8 از گوشی هايی که باهاش مقايسه ميشه بطور چشمگيری قيمت پايين تری داره و بهتر هست تو مقايسه تفاوت بها لحاظ بشه
مطالعه و کسب اطلاع بيشتر -با توجه به بودجه محدود- من رو هر چه بيشتر به خريد ان 8 سوق ميده
در جعبه ی اين گوشی در ايران قلم نوری هست يا نه؟

...Arena...
08-05-2011, 22:59
اصلا" فکر نميکردم آيفون اين همه دردسر داشته باشه با اين اوصاف برای من ارزش دادن اين پول و دردسر ها رو برای امکاناتش نداره
ان 8 از گوشی هايی که باهاش مقايسه ميشه بطور چشمگيری قيمت پايين تری داره و بهتر هست تو مقايسه تفاوت بها لحاظ بشه
مطالعه و کسب اطلاع بيشتر -با توجه به بودجه محدود- من رو هر چه بيشتر به خريد ان 8 سوق ميده

قلم نوری نداره ....البته لازم هم نداره....چون تاچش خازنیه.....با دقت خیلی بالا

heybazigar
08-05-2011, 23:26
مهدی جان خیلی ازمقایسه خوبت لذت بردم چون کاملا بی طرفانه بود و انصاف رو رعایت کردی وزحمت زیادی کشیدی.
اینجا کمترکسی پیدا میشه تعصبش تو مقایسش تاثیر نداشته باشه
بازم از این کارا بکن

#MEHDI#
09-05-2011, 00:10
Salam man hame jar va bah30 ro ke kardin khondam
1. chera az galaxy s harfy be mion nayomad akhe ta onjaee ke man yadame galaxy s behtarin goshy sal 2010 bod
2. agar be system amel bashe android behtare
3. agar be goshy bashe,be nazar man iphone 4 behtare valy dar moghaye3ee ke gsm arena anjam dade bod galaxy s amalkard behtary dasht .
4. be nazar man in moghaye3 ha bikhod hastand va harkasy harchy dost dashte bashe mikhare va be dard kasaee mikhore ke bain 2goshy nemidonan kodom ro entekhab konan
be nazar DHD goshy behtary nesbat be ghaimatesh ast valy age pol mohem nist az iphone estefade konid.

man ke montazer I9100 Galaxy S II hastam.

khoda ro che didy shayad I9200 Galaxy S III emsal omad.
bebakhshid age fingilish neveshtam.

D_felfelak
09-05-2011, 12:32
قلم نوری نداره ....البته لازم هم نداره....چون تاچش خازنیه.....با دقت خیلی بالا

آخه تو سايت نوکيا نوشته:

بسته فروش استاندارد

رايانه همراه Nokia N8
باتری نوکیا BL-4D
کابل اتصال CA-179 نوکیا
هدست استریو WH-701 نوکیا
شارژر کارآمد AC-15 نوکیا
کابل آداپتور نوکیا مخصوص HDMI CA-156
کابل آداپتور نوکیا مخصوص USB OTG CA-157
قلم نوری Nokia Stylus SU-36 (برای بازارهای هدف خاص انتخاب شده)
راهنمای شروع سریع
http://www.farsi.nokia.com/find-products/all-phones/nokia-n8/specifications#Package_contents

JABER
09-05-2011, 19:41
مقاله بسایر زیبایی بود
فقط 2نکته:
نکته1: بهترین بکاپ گوشی های دنیا را ان900 داره---شما اشتباهی گفتی دیزایر اچ دی

مثلا الان آقا سجاد(مدیر مائیمو) از گوشی خودش بکاپ گرفته و توی سایت آپلود کرده
فکر کنم حدود 300-400 نفر دارند از اون بکاپ استفاده میکنند(یعنی گوشیها مثل همه)

نکته2: بهترین فیلمبرداری مربوط به ان8 هست
من خودم با هر3 گوشی تست کردم(البته گالکسی اس بجای دیزایر اچ دی بود)

ان8 علاوه بر کیفیت بیشتر(بخاطر گرافیک قدرتمندش)-هم واید فیلم میگرفت-هم در ضبط صدا 2-3برابر بهتر از اون 2 گوشی بود
البته صدای آیفون هم بد نبود--ولی به پای ان8 نمیرسید

بعد ان8 ،آیفون بهتر یود-بعد هم گالکسی

من به شخصه از محدودیت ها و انحصار طلبی های اپل بدم میاد--برای همین آیفونم را فروختم
از ان8 هم خیلی خوشم میاد بجز سیستم عاملش
بنابراین گالکسی را ترجیح میدم

شما برای رسیدن به جواب بهتره به انجمن مشاوره یا مقایسه سایت مراجعه کنید

modernyanni
13-05-2011, 20:23
مهدی جان خیلی ازمقایسه خوبت لذت بردم چون کاملا بی طرفانه بود و انصاف رو رعایت کردی وزحمت زیادی کشیدی.
اینجا کمترکسی پیدا میشه تعصبش تو مقایسش تاثیر نداشته باشه
بازم از این کارا بکن

ممنونم

شما لطف دارین

این نظر لطف شماست ولی معتقدم خیلی از دوستان خوب مون در همین انجمن

بدون تعارف و اغراق

اطلاعات کم و زیادشون رو بدون هیچ چشم داشت و توقعی در اختیار بقیه قرار میدن

و من این رو از اونا یاد گرفتم

هیچ تعارفی هم ندارم

دوستان خوبی مثل محسن خان (MaKenZi ) که اولین کسی که ازش تو این انجمن چیزی یاد گرفتم ایشون بود زمانی که ان 95 داشتم و خیلی بهش زحمت دادم و احسان عزیز (ehsan2004 ) که خیلی بهش ارادت دارم علی آقای گل(s.mina.1369 ) و COLOR="Red"]محمدرضای عزیز pulp که همیشه برای جواب دادن وقت داره و چوپان محبوب و دوست داشتنی و هژیر عزیز و عقیل مهربون و K I N G عزیز محمد حاضر همشهری خوبم هادی خان گل و جابر عزیز و داش فرشاد (دکتر ج) و حمید خان wild dragon و داداش پرویز و A7X و احمد کسری عزیز و داداش ALI و محمدآقا(®JOMJØMEH ) و سرکار مینا خانوم و مهدی جان کارآموز و داش مهدی M E H D I و خیلی عزیزان دیگه که اگه بخوام اسمشون رو ببرم باید یک صفحه کامل به این کار اختصاص بدم

بگذریم

موفق باشی[/COLOR]

Salam man hame jar va bah30 ro ke kardin khondam
1. chera az galaxy s harfy be mion nayomad akhe ta onjaee ke man yadame galaxy s behtarin goshy sal 2010 bod
2. agar be system amel bashe android behtare
3. agar be goshy bashe,be nazar man iphone 4 behtare valy dar moghaye3ee ke gsm arena anjam dade bod galaxy s amalkard behtary dasht .
4. be nazar man in moghaye3 ha bikhod hastand va harkasy harchy dost dashte bashe mikhare va be dard kasaee mikhore ke bain 2goshy nemidonan kodom ro entekhab konan
be nazar DHD goshy behtary nesbat be ghaimatesh ast valy age pol mohem nist az iphone estefade konid.

man ke montazer I9100 Galaxy S II hastam.

khoda ro che didy shayad I9200 Galaxy S III emsal omad.
bebakhshid age fingilish neveshtam.

دوست عزیز

ممنونم که مقاله رو خوندید و نظر دادید

من واقعا تمایل داشتم و دارم که همه دوستان با هر سلیقه نظر انتقاد و پیشنهاد خودشون رو رک صریح و بی پرده بیان کنن

تا برای همه مفید باشه

بالاخره هیچ کدوم از ما تجربه استفاده از همه گوشی ها رو نداریم

نظراتمون و تجربیاتمون در استفاده از یک گوشی یا وسیله خاص وقتی کنار هم قرار بگیره میشه مجموعه ای از تجربیات خوب و مفید

در پاسخ به مطلبی که نوشتید در ابتدای پست اول تاپیک عرض کردم که:

من این مقاله رو به درخواست یکی از دوستان نوشتم که ازم خواسته بود سه گوشی آخخری که داشتم رو با هم مقایسه کنم و در واقع هر چی از گوشی ها دیدم رو برای همه بنویسم. و در اون زمان من سه گوشی دی اچ دی ان 8 و ایفون 4 رو تجربه کرده بودم و افتخار خرید

گالاکسی اس هنوز نصیبم نشده بود :ag::ah:

برای همین اسمی از گالاکسی اس برده نشد

الان که چند وقتی هست گالاکسی رو تجربه کردم با نظر شما موافقم

گالاکسی گوشی فوق العاده ای هست. خیلی خوب و عالی

2.من هم سیستم عامل آندروید رو بیشتر می پسندم حتی بیشتر از ios. چون اپل به نظر من سیستم عامل بسته ای داره. خیلی دستت باز نیست.

3.آیفون گوشی خوبیه خیلی خوب اما... . به نظر من گالاکسی از اون سر تره چون آندوریده . رقیب خوبی براش هست. همونطور که معتقدم با اومدن آیفون 5 این گوشی گالاکسی اس 2 رو رقیب خودش خواهد دونست. این رو مطمئن باشید

4.ببین دوست خوبم من این مطلب رو برای این ننوشتم که بعد از خوندن اون دیگه کسی آیفون نخره یا همه برن ان 8 بخرن یا اگه تو بخش مشاوره من یا خیلی های دیگه نظرمون روی گالاکسی اس یا اس 2 هست سامسونگ به من و اونا پولی نمیده .و نمی خوایم که همه برن

گالاکسی اس 2 بخرن. من فقط نظرم رو میگم. تصمیم با اوناست. چیزی که به ذهن من و بقیه دوستانی که از من صاحب نظر تر هستن میرسه و معایب و مزایایی که از یک گوشی دیدیم رو بیان میکینم

مثلا همین آیفون خود من نمی دونستم که این تبعات رو برای استفاده کننده به همراه خواهد داشت. واقعا وقتی توی انجمن میدیدم که خیلی ها از آیفون تعریف میکنن یا کسایی که دارن گوشی رو میگن اگه آیفون دستت بگیری دیگه دلت نمی خواد گوشی دیگه بخری و از این حرفا

خیلی برای من وسوسه کننده بود که تجربه کنم این جادوی هزار رنگ اپل رو. و خریدمش . گرچه که زیاد نتونستم نگهش دارم و فروختمش .الان هم پشیمون نیستم. چون ولو به اندازه کم راجع بهش تجربه کردم.

خیلی از دوستانمون تو همین انجمن لطف داشتن و محبت داشتن و بابت مطلبی که راجع به این گوشی ها خصوصا آیفون نوشتم در واقع چیزایی که باهاش برخورد کردم و تو کار با آیفون با اون مواجه شدم رو نوشتم.

بگذریم

خرید هر چیز مخصوصا گوشی علاوه بر اینکه با اطلاعاتی که داریم برای خرید میریم در نهایت این سلیقه ماست و اون لحظه آخری که داریم انتخاب میکنیم گوشی خریداری شده ما رو نشون میده

یه چیز سلیقه ایه

شاید نظرات من شما و سایرین روی خرید تاثیر داشته باشه ولی من هم مثل شما معتقدم که این آخر خریداره که تصمیم نهایی رو میگیره

اما این دلیل نمیشه که ما اگر کسی سوالی ازمون می پرسه نظرمون رو بی چشم داشت و بدون تعصب و کوته فکری و غرضی خاص بهش نگیم

حالا تصمیم با اونه که چه انتخابی کنه

علیرغم اینکه بر اساس میلمون باشه یا برخلاف نظر پیشنهاد یا میل ما بعنوان نظر دهنده

من هم منتظر این هستم که یه روز تو یه فرصت مناسب گالاکسی اس 2 رو بخرم

از اس خیلی راضیم

یعنی از آندروید خیلی راضیم

گر چه که معتقدم که آندروید رو با یکی گوشی خوب باید تجربه کنی تا لذت ببری ازش و توانایی هاش رو درک کنی

و قطعا توانایی های دیزایر اچ دی و گالاکسی اس در اینکه من از آندروید خوشم بیاد بعنوان یک کاربر معمولی بی تاثیر نبوده

می دونین که چی میگم؟

موفق باشین بازم ممنونم

منتظر نقدها و پیشنهادات سازنده شما هستم

شاید بگین که دوره این مقاله دیگه گذشته با اومدن گوشی های جدید و دو هسته ای

اما من معتقدم هنوز هم علیرغم وجود این همه گوشی جدید و پرقدرتی که اومده هستند عزیزانی که بخوان دیزایر اچ دی بخرن

ان 8 بخرن

آیفون 4 بخرن

و حتی گالاکسی

و شاید هیچ تجربه و شناختی از این گوشی ها یا گوشی های مشابه نداشته باشن

مثل اون موقع که من می خواستم آیفون 4 بخرم و هیچ شناخت دقیقی ازش نداشتم جز یه سری چیز ها که ازش خونده یا دیده بودم ولی با گوشی زیاد کار نکرده بودم . خیلی هم ازش نگذشته

سه چهار ماه آخر سال 1389 بود که ...

آیفون گوشی خوبیه

توانایی هاش هم کم نیست

اما همه یا اکثر کسانی که آیفون داشتن یا دارن نمی تونن منکر این بشن که یک سری دردسر هم داره

تو همین تاپیک هم دوستان این مطلب رو تایید کردن

اگر چه بعضی از دوستان میگن دردسراش هم شیرینه

ولی این رو نمی تونن منکر بشن که باید برای آیفون واقعا وقت گذاشت واقعا

آیفون مثل یه بچه کوچیک میمونه که باید بهش دایم خوراک بدی براش وقت بزاری یکم سخته ولی قبول دارم شیرینه این وقت گذاشتن

دلیل اصلی که آیفون رو فروختم این بود که من بنا به شرایط کاری واقعا انقدر وقت نداشتم که بخوام برای آیفون وقت بزارم

و همچنین حرف شما رو تایید میکنم با وجود اینکه گوشی خوبیه به نظر من هم ارزش نداره انقدر براش پول بدی

البته این نظر منه

و هیچ قصد بی احترامی به طرفداری آیفون یا بد گفتن از این گوشی رو ندارم

مطلبم رو سعی کردم بی طرفانه بنویسم

ان 8 رو من الان هم دارم

قبلا هم داشتم اما به خاطر خرید آیفون فروختم

الان هم دارم و ازش راضیم

با توجه به قیمتش می ارزه

گر چه که معتقدم سیمبین دیگه حداقل برای من و خیلی های دیگه تکراری شده و سیستم عامل قوی نیست

شاید اگر آندروید رو تجربه نمی کردم الان این نظرم نبود

و مثل سالهای قبل که فقط گوشی های من یا سیستم عامل سیمبین رو داشت و یا فوقش جاوا(اگه به امضام دقت کنید منظورم رو بهتر می فهمید) الان هم فقط ان 8 میداشتم و فقط از این گوشی تعریف میکردم

اما آندروید واقعا معرکه است

آندرویدبا یه گوشی خوب قوی و به قول دوستای خوبم (مخصوصا علی آقای نازنین) یه گوشی شاخ واقعا لذت بخش تر از سیمبینه

حتی اگر اون سیمبین سیمبین 3 باشه و اون گوشی ان 8 .

برای همینه که الان بیشتر گالاکسی رو دستم میگیرم .

راجع به قلم هم باید بگم گرچه که ان 8 به نظر بنده به قلم نیاز نداره چون تاچش خازنی هست و تاچش عالیه اما تو بعضی از پک های این گوشی قلم مخصوص تاچ خازنی هم وجود داره . برای من که یه دونه تو پکش بود خوشبختانه و هنوز هم هست.

هر کدوم مزایا و معایبی دارن
که بهتره برای کسب اطلاعات بیشتر به کلوپ هر کدوم از گوشی هایی که گفتی یا انجمنهای مقایسه مراجع کنی
موفق باشی

مقاله بسایر زیبایی بود

ممنونم لطف داری داداش

فقط 2نکته:
نکته1: بهترین بکاپ گوشی های دنیا را ان900 داره---شما اشتباهی گفتی دیزایر اچ دی

مثلا الان آقا سجاد(مدیر مائیمو) از گوشی خودش بکاپ گرفته و توی سایت آپلود کرده
فکر کنم حدود 300-400 نفر دارند از اون بکاپ استفاده میکنند(یعنی گوشیها مثل همه)

ممنون
من این رو نمی دونستم برام خیلی جالبه
من منظورم بین این سه تا گوشی بود نه بین همه گوشی ها به هر حال ممنونم

نکته2: بهترین فیلمبرداری مربوط به ان8 هست
من خودم با هر3 گوشی تست کردم(البته گالکسی اس بجای دیزایر اچ دی بود)

من هم این مطلب رو کاملا قبول دارم چون امکان فیلمبرداری با دوربین فیلمبرداری نیمه حرفه ای و کپچر کردنش رو دارم فیلمبرداری ان 8 مستقیما دیجیتاله و کیفیتش اگه از دوربین های هندی کمی که فیلمش کپچر میشه بالاتر نباشه پایین تر هم نیست

ان8 علاوه بر کیفیت بیشتر(بخاطر گرافیک قدرتمندش)-هم واید فیلم میگرفت-هم در ضبط صدا 2-3برابر بهتر از اون 2 گوشی بود

صدای فیلمبرداری ان هشت واقعا قویه

البته صدای آیفون هم بد نبود--ولی به پای ان8 نمیرسید

بعد ان8 ،آیفون بهتر یود-بعد هم گالکسی

من به شخصه از محدودیت ها و انحصار طلبی های اپل بدم میاد--برای همین آیفونم را فروختم
از ان8 هم خیلی خوشم میاد بجز سیستم عاملش
بنابراین گالکسی را ترجیح میدم

شما برای رسیدن به جواب بهتره به انجمن مشاوره یا مقایسه سایت مراجعه کنید

mamalo.bikhial
13-05-2011, 20:35
مر30 داداشا
اما من خودم n8 رو بیشتر ترجیح میدم:af:

Milo.Metallboy
13-05-2011, 23:19
فکر میکنم با اومدن گوشی های دو هسته ای دیگه جایی برای این گوشی ها باقی نمیمونه. مخصوصا تا تابستون دیگه این گوشی ها جایی رو در صدر جدول ندارن

modernyanni
14-05-2011, 00:10
فکر میکنم با اومدن گوشی های دو هسته ای دیگه جایی برای این گوشی ها باقی نمیمونه. مخصوصا تا تابستون دیگه این گوشی ها جایی رو در صدر جدول ندارن

ممنون
حق با شماست
وقتی دو هسته ها بیان حتی آیفون 5 که یه جورایی ایفون 4 رو کنار خواهد زد به چالش کشیده میشه

گر چه که میشناسم کسانی رو که منتظرن یه گوشی غول بیاد تا قیمت گوشی سری قبلش که زمان خودش غولی بوده بشکنه و پایینتر بیاد و اونوقت بخرنش
از این دسته کم نداریم
به خوب و بدش کاری ندارم
هر کس شرایط خودش رو داره
قطعا خیلی ها با اومدن آیفون 5 وقتی که احتمالا آیفون 4 با کاهش قیمت مواجه بشه اون رو خواهند خرید و بقیه گوشی ها هم همچنین
موفق باشید

hooman2011
07-06-2011, 16:14
desire hd:ab:

iloven82s60
05-07-2011, 17:23
مرسی خیلی جالب بود من فکر کنم عکس ها خیلی چیزارو مشخص میکنن اما 2 تا نکته جالب توی متن عکس ها بود :

1.بانک مسکن به فردایی بهتر می اندیشد!
2.جونم angri Birds

salam hamkar

shahid avini
26-04-2012, 19:57
سلام
واقعا از همشهری گلم تشکر می کنم به خواتر این تاپیک زیباش و اینکه
مهدی جان دوست داشتم یه بار با ان82 کار کنی و نظرتو بهم بگی
عکسای ان 8 رو دیدم ولی خداییش میگم که بدون شوخی« به کسی بر نخوره » گوشی من قشنگ تر می اندازه
اگه اشکالی نداره چند تا از پیغام هام توی تایپیک عکس های گرفته شده با موبایل رو اینجا بذارم
تورو خدا عکسا رو ببینید و خودتون نظر بدید
http://forum.mobilestan.net/showpost...ostcount=25330
http://forum.mobilestan.net/showpost...ostcount=25331
http://forum.mobilestan.net/showpost...ostcount=25311
http://forum.mobilestan.net/showpost...ostcount=25320
http://forum.mobilestan.net/showpost...ostcount=25306
http://forum.mobilestan.net/showpost...ostcount=25307
http://forum.mobilestan.net/showpost...ostcount=25236
http://forum.mobilestan.net/showpost...ostcount=25241
http://forum.mobilestan.net/showpost...ostcount=25245
http://forum.mobilestan.net/showpost...ostcount=25326

http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2827440&postcount=25462
http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2827525&postcount=25464
http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2831904&postcount=25465
http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2833576&postcount=25467
http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2833587&postcount=25468
http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2837572&postcount=25470

Nice Devil
18-07-2012, 10:22
سلام .درسته dhd به iphone 4 نمیرسه. اما من باز با dhd حال میکنم. اصلاً با محیط کاربری اپل حال نمیکنم. همین که هوم اسکرین نداره و بعد از اسلاید کردن یه راست میپره تو منو خیلی ضد حاله. به قول استارتر تاپیک آقا مهدی عزیز تو آندروید دستت خیلی بازه و به اندازه اپل دسردسر نداری. شایدم تو اپل دستت باز باشه اما بعد از هزار تا دردسر. اما خیلی از نسخه های آندروید با یه برنامه ای که حجمش کمتر از یک مگابایته رووت میشن.
با تشکر

don_reza
08-08-2012, 13:11
با سلام
من در تاپیک مقایسه s3 و 4s نیز گفتم.
باید عرض کنم که محصولات اپل از نظر سخت افزار و نرم افزار سطح خیلی بالایی دارند.
خودتون میدونید که سخت افزار اون عمری است.
با مقایسه ساده بین وسعت و حجم نرم افزارهای اپل و آندروید متوجه قدرت اون میشوید.
من طرفدار دو آتیشه اپل نیستم ولی وقتی داره کاره دوروستو انجام میده چرا بگم بدرد نمیخوره.