PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فیرم ور پورت شده ی c6 برای x6 ورژن 30 کوک شده با رفع ایرادات قبلی

romass
04-04-2011, 20:43
خب اینبار با رفع مشکلات قبلی واستون یک فریمویر پورت شده کوک کردم کیف کنید.دوستانی که X6 ورژن 30 دارند فقط و فقط از این فریمویر محشر استفاده کنن که فوق العادست واقعا.این همون فریمویر قبلیی هستش که کوک کردم اما با رفع مشکلات قبلی.

- تمامی زبان های زائدشو حذف کردم به طوری که هم زبان خود گوشی و هم رایتینگ لنگوئیج و هم دیکشنری فقط فارسی ساپورت میکنه و انگلیسی.(زبان خود گوشی فقط انگلیسیه.پس دوستانی که با منوی فارسی کار میکنن دانلود نکنن)

- گوشی مادر زاد هک هستش و فایل اینستال سرور داخلشه.

- شات دوربین چه در فیلمبرداری و چه در عکس برداری در حالت سایلنت خاموشه.

- رم پچر که پیغام دونیت داشت به طور کامل از فریمویر حذف شده تا در صورت تمایل خودتون نصبش کنید.

- ظرفیت سندیات از 500 به 999 تا ارتقاء پیدا کرده.

- دلیوری ریپورت به صورت پیشفرض فعاله.

- ری استارت اضافه شده به دکمه ی پاور گوشی.

- تم های زائد حذف شدن و تم پیشفرض یک تم خوشکلو ساده ی خاکستری هستش.

- هوم اسکرین C6 هستش.

- سرعت گوشی فوق تصور بالا رفته نسبت به خود X6

- برنامه ی اتو اینستالر برای نصب سریع نرم افزار ها بدون OK کردن های اعصاب خورد کن اضافه شده.

- نرم افزار های زائد تماما حذف شدن که میشه به : Help ، Zip ، Quickoffice ، Adobe reader ، نقاشی و کلی نرم افزار زائد دیگه مثل Ovi contact و ... اشاره کرد.

- تمامی بازی های پیشفرض حذف شدن.

- قفل صفحه کلید بدون استفاده از دکمه ی سخت افزاری سمت راست گوشی باز میشه و دیگه نیازی نیست که با استفاده از اون ، دکمتون خراب بشه.فقط کافیه صفحه را لمس کنید و بکشید (رنگشم ابیه استقلالیه)

- نرم افزار اکتیو نوت اضافه شده که باهاش میتونید فایل های متنیتونو با اینترفیس قشنگ و حتی به همراه عکس ذخیره کنید و خوبیش اینه که با مستر ریست فایل هاتون توی مموری کارت هستش و نیاز نیست که بکاپ بگیرید چون توی یک پوشه مرتب شده.

- پوشه شدن و مجزا شدن زنگ ها و اهنگ ها در قسمت انتخاب رینگتون برای سرعت لود بیشتر (توی گوشی های قدیمی هرچی فایل صوتی داشتیم در قسمت انتخاب رینگتون در پروفایل نمایش داده میشد که سرعت لود را بسیار کاهش میداد و کلی طول میکشید رینگتون انتخاب کنی.حتی توی X6 هم این مشکل بود.اما الان پوشه پوشه که هست خیلی راحت میشه رینگتون انتخاب کرد)

- ایکون ها فوق العاده جذاب هستند و مال N8 هستند بدون هیچ مشکلی.

- به قسمت گالری ، بروزر اضافه شده.

- handwritng در مسیج.(این یه قابلیت خیلی با مزست که شما در حین نوشتن مسیج هر حرفیو که با انگشتتون روی قسمت تخته سیاه بکشید به صورت کجو چوله ، واستون عین اون حرفو تایپ میکنه !!)

- اضافه شدن کانورزیشن در قسمت مسیجینگ

- اخرین ورژن نوکیا مپ با قابلیت نصب ورژن های قدیمی تر.

- فایل بروزر نوکیا با قابلیت حذف پوشه هایی که اکسپلورر نمیتونه حذف کنه !!!

- حذف رینگتون های اضافی و خز و اضافه شدن 3 رینگتون باحال از بازی محبوب پرنده ی عصبانی

- اضافه شدن نرم افزار Emuloff برای افزایش عمر پاور گوشی در موقع خاموش کردن ، ریستارت کردن و انتخاب پروفایل های مختلف.

- اضافه کردن نرم افزار mLock برای قفل کردن صفحه کلید با رفتن بر روی ایکون نرم افزار(دوستان بنده اینجا با کمک یکی از دوستان اومدیمو این نرم افزار را هک کردیم و ایکون بسیار زشتو چندش اورشو با ایکون یک قفل مشکی بزرگ خوشکل عوض کردیم تا شما عزیزان با کمال میل این نرم افزار را بر روی هوم اسکرینتون قرار بدید.قفل مشکلی فوق العاده مچ هست با تیم فابریک جدید گوشی و این مساله موجب زیبایی بدون وصف شده.)

- رفع مشکل عدم تغییر کیبورد به افقی بعد از چزخش با شتابسنج در قسمت تایپ مسیج (حتی توی خود مسیجینگ هم نمیچرخه اما توی نوشتن مسیجینگ به راحتی میچرخه تا راحت باشید )

- تقریبا هرجایی که احساس کردم چرخش با شتابسنج ادمو اذیت میکنه غیر فعالش کردم.از جمله هوم اسکرین ، منو و قسمت ستینگ.

- اضافه کرن موزیک پلیر جدید با ورژن Music Player v15.02 IAD Lyrics که ظاهرا لیریک هارو هم میخونه و با زبان فارسی مشکلی نداره.

- اسم پیشفرض بلوتوث Nokia X6 هستش.

- نام پروفایل در حالت عادی General هستش تا دوستان چشمشون راحت متوجه نوع پروفایل بشه.(اسم پروفایل جنرال توی قبلی PHOTON بود که مورد انتقاد منم بود)

- سرعت شتاب سنج بیشتر شده.

- از مد کم مصرف کردن باتری استفاده کردم.

- چراغ ها توی این ورژن با ال سی دی فیکس شدن به این صورت که اختلاف زمانی با هم ندارن ، اول کم رنگ میشن و بعد از چند ثانیه کامل سیاه میشن (مثل اورجیناله نوکیا) ، در حالتی که نور چراغ کمرنگ هستش اگه ایکونی را لمس کنیم نرم افزار باز نمیشه بلکه نور ال سی دی کامل روشن میشه تا دوباره با انگشت ایکون مورد نظر را فشار بدیم.

- قابلیت انتخاب زمان برای فریمویر تعبیه شده و شما میتونید واسه ی قفل صفحه کلید زمان تعیین کنید.

- در مدیا بار واستون به جای شیر انلاین Accel switch را گذاشتم تا هر جایی خواستید به راحتی شتاب سنج را خاموش یا روشن کنید.

- ساعت گوشی به صورت 24 ساعت هست نه 12 ساعت

- با نگه داشتن دکمه ی صفر چراغ قوه روشن میشه که همون Strobe هستش.

- رکوردر خود گوشی تا 12 ساعت و با بالاترین کیفیت ضبط خواهد کرد.

- از مد فایل X6 برای فیلمبرداری و عکسبرداری استفاده شده تا با بالاترین کیفیت عکس و فیلم بگیرید.

- ارسال هر گونه فایل Sis ، Jar و.... با فایل منیجر خود گوشی.

- کوتاه شدن پیغام های طولانی موقع شارژ باتری :

پیغام Battery empty. Recharge. را به Battery empty تغییر دادم.

پیغام Charging complete. Unplug charger to save energy. را به Charging complete تغییر دادم.

پیغام Unplug charger from power supply to save energy را به Charger disconnect تغییر دادم.

نکته : این کار موجب میشه که توی فرصت کوتاهی که پیغام نمایش داده میشه و محو میشه سریعا بتونید بخونید و مفهومشو بفهمید و هی گیج نشد مثل من !!

- در موقع اومدن مسیج ویبره میزنه.(کاری که در X6 مثل رویا بود واسمون !!)

- موزیک ها از پوشه ی Music لود میشن نه هیچ جای دیگه !!پس اگه هر نوع اهنگی دارید بریزید توی این پوشه تا با رفرش نمایش داده بشه.

- مسیجینگ ، لوگ و کانتکت بعد از هر بار باز شدن و بسته شدن در بوت که همین موجب افزایش سرعت میشه.

- حذف پیغام های مزاحم در موقع استفاده از نرم افزار های جاوا.

- حذف پیغام های زائد در موقع استفاده از ویجت.

اما معایب :

- وجود دو ایکون از گالری و Videos &TV

- عدم اپدیت نرم افزارهایی که توی لیست SW update میان

- وجود نرم افزار کانورتر

- مصرف بیشتر باتری نسبت به اورجینال X6

- هر بلک لیستی که نصب کنید اول یک ویبره و زنگ میخوره و بعد ریجکت می کنه.

- فایل های دریافت شده با بلوتوث مثل گوشی های قدیمی ذخیره میشن و بودن پوشه ی Recived بیشتر جنبه ی سمبولیک داره !!!

- طبق معمول کار من بی سوتی نمیشه !! تاریخ پیشفرضو خواستم فیکس بزارم روی تاریخی که کوک کردم اما متاسفانه و یا خوشبختانه یک ماه جلوتر گذاشتم !! بنابر این این یک کوک منحصر به فرده !! شما اگه یک ماه دیگه فلش بزنید نیازی به تغییر دادن تاریخ دیفالت ندارید !!

http://mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=538904&stc=1&d=1301941784

http://mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=538905&stc=1&d=1301941784

romass
04-04-2011, 21:17
حالا دیگه هرچی خواستید اسمشو بزارید !! مخلفات ، خدمات پس از فروش و....

مشکل افیس :

برای رفع مشکل افیس کافیه این فایل زیپ را دانلود کنید و محتویات پوشه را اکسترکت کنید توی درایو C و از افیس کرک شده لذت ببرید.(فقط با اکسپلورر اکسترکت کنید و درست اکسترکت کنید!!)

رم پچر بدون پیغام دونیت و با پچ های ویرایش شده.با نصب این رم پچر به راحتی 4 تا پچ مفید دارید.خاموش کردن فلش ال ای دیه نارنجی موقع عکس برداری و فیلمبرداری ، قطع صدای بوق در ضبط مکالمات ، روشن موندن ال سی دی ، پچ Open all

برای اومدن تقویم فارسی فایل کلندر را بریزید توی پوشه ی بکاپتون و ریستور کنید تا تقویمتون به راحتی فارسی بشه.

در اخر هم نسخه ی کرک شده AdobeReader_2.5.496 و بدون نیاز به بیس پکیج و تست شده روی این فریمویر.(البته با اینکه این نرم افزار خوبه اما پیشنهاد میکنم برای استفاده از پی دی اف از نرم افزار جدیدی که اومده و سرعتش فوق العادست استفاده کنید.)

به همین راحتی هم پوستم کنده شد و هم 100 مگ از اکانتم پرید.اما حیف بود دوستان از این فریمویر لذت نبرند.خوش باشید.

majid3354
05-04-2011, 00:35
دوست عزیز خسته نباشه فقط خواستم یه نکته در مورد تاریخ بگم برای این تاریخ یک ماه جلوتر افتاده که ماه ها از 00 شروع میشه یعنی اگه بخوایی برای مثال بزاری 2010/03/10 باید به این صورت ویرایش کنی 20100209 یعنی از ماه و تاریخ باید یکی کم کنی.موفق باشی

amin_fatmi
05-04-2011, 19:23
سلام
دستتون درد نکنه اگه امکان داره خواهشن این فریمور واسه rm-551 ورژن 31.2 بزارید خواهش میکنم

romass
05-04-2011, 19:40
دوستان لطف کنید اگه ایرادی داره بگید تا ایراداتشو بفهمیم.

masoud773
06-04-2011, 16:31
خدمت دوستانی که هنوز این فریمور رو نریختن روی گوشیشون باید عرض کنم که این فریمور رو روی گوشیم ریختم. همه چیزش عالیه. تقریبا تمام قسمت هاش رو چک کردم و تقریبا مشکلی نداره. سرعت این فریمور به حدی بالاست که شاید از فریمور فابریک x6 هم بالاتر باشه. و اصلا احساس نمیکنید که با x6 دارید کار میکنید.

تنها مشکلی که من با گوشیم دارم یه چیزه که اون هم به نظر من به این فریمور مربوط نمیشه. چون بقیه ی دوستانی که این فریمور رو تست کردن این مشکلو نداشتن. این مشکلو اینجا دوباره میپرسم شاید کسی با این مشکل قبلا برخورد کرده بشه و راه حلشو بلد باشه.

وقتی تو فایل منیجر یا مسیج هام یه موزیک رو اجرا میکنم، وقتی بک میکنم میپره تو منوی اصلی گوشی. همونجا که Messages و contact و ... هست. اما فایل منیجر exit نمیشه و فایل منیجر بازه، اما میپره بیرون و باید دکمه ی منو رو بگیرم و از برنامه های در حال اجرا برم فایل منیجر رو انتخاب کنم. این اتفاق برای تمام آهنگ هام میفته.

یه فریمور پورت شده ی c6 دیگه که دستکاری نشده بود هم که قبلا داشتم اونم همینطور بود.

کسی راه حلی برای این مشکل میتونه پیدا کنه؟

romass
06-04-2011, 16:56
خدمت دوستانی که هنوز این فریمور رو نریختن روی گوشیشون باید عرض کنم که این فریمور رو روی گوشیم ریختم. همه چیزش عالیه. تقریبا تمام قسمت هاش رو چک کردم و تقریبا مشکلی نداره. سرعت این فریمور به حدی بالاست که شاید از فریمور فابریک x6 هم بالاتر باشه. و اصلا احساس نمیکنید که با x6 دارید کار میکنید.

تنها مشکلی که من با گوشیم دارم یه چیزه که اون هم به نظر من به این فریمور مربوط نمیشه. چون بقیه ی دوستانی که این فریمور رو تست کردن این مشکلو نداشتن. این مشکلو اینجا دوباره میپرسم شاید کسی با این مشکل قبلا برخورد کرده بشه و راه حلشو بلد باشه.

وقتی تو فایل منیجر یا مسیج هام یه موزیک رو اجرا میکنم، وقتی بک میکنم میپره تو منوی اصلی گوشی. همونجا که messages و contact و ... هست. اما فایل منیجر exit نمیشه و فایل منیجر بازه، اما میپره بیرون و باید دکمه ی منو رو بگیرم و از برنامه های در حال اجرا برم فایل منیجر رو انتخاب کنم. این اتفاق برای تمام آهنگ هام میفته.

یه فریمور پورت شده ی c6 دیگه که دستکاری نشده بود هم که قبلا داشتم اونم همینطور بود.

والا شما فقط این مشکلو داری.به نظرم اکسپلوررتو عوض کن.اگه حل نشد بیا و درایو ایتو فرمت کن.من با اکسپلورر 1.43 هیچ مشکلی ندارم.

masoud773
06-04-2011, 19:30
والا شما فقط این مشکلو داری.به نظرم اکسپلوررتو عوض کن.اگه حل نشد بیا و درایو ایتو فرمت کن.من با اکسپلورر 1.43 هیچ مشکلی ندارم.

اکسپلورر من نسخه 1.51.
این نکته رو باید بگم که این اتفاق فقط تو فایل منیجر خود گوشی میفته و با اکسپلورر یا هر برنامه ی دیگه ای که به موزیک هام ربط پیدا میکنه هیچ مشکلی نداره!!

arman12625
07-04-2011, 17:26
اقا ما 1 خبطی کردیم گوشی به ورژن 31.4 فلاش زدیم .چرا همه ورژن 30 رو کوک میکنن؟؟ حالا که سره ما بی کلاه مونده!
خداییش واسه ورژن 31 هم کوک بکنید.:sign_help:

majid3354
07-04-2011, 23:14
وقتی تو فایل منیجر یا مسیج هام یه موزیک رو اجرا میکنم، وقتی بک میکنم میپره تو منوی اصلی گوشی. همونجا که messages و contact و ... هست. اما فایل منیجر exit نمیشه و فایل منیجر بازه، اما میپره بیرون و باید دکمه ی منو رو بگیرم و از برنامه های در حال اجرا برم فایل منیجر رو انتخاب کنم. این اتفاق برای تمام آهنگ هام میفته.

این باگ مربوط به آپدیت موزیک پلیره

masoud773
08-04-2011, 18:20
این باگ مربوط به آپدیت موزیک پلیره

شما مطمئنی؟ آخه ورژن قبلی ای که از این فریمور داشتم که رو گوشیم بود، موزیک پلیرش قدیمی بود. اما اون هم همین مشکل رو داشت!

hessam15066
08-04-2011, 18:53
[/B][/QUOTE]
وقتی تو فایل منیجر یا مسیج هام یه موزیک رو اجرا میکنم، وقتی بک میکنم میپره تو منوی اصلی گوشی. همونجا که Messages و contact و ... هست. اما فایل منیجر exit نمیشه و فایل منیجر بازه، اما میپره بیرون و باید دکمه ی منو رو بگیرم و از برنامه های در حال اجرا برم فایل منیجر رو انتخاب کنم. این اتفاق برای تمام آهنگ هام میفته.

[/B][/QUOTE]

تا اونجایی که من یادم میا تو سایت dailymobile خونده بودم که این یه باگه و با یه مد حل میشه البته خودم تست نکردم من فایلو میزارم اگه خواستین امتحان کنین

romass
10-04-2011, 16:56
برای دانلود ورژن جدید کوک شده ی این فریمویر به پست زیر مراجعه کنید.

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?p=1940014#post1940014