PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مرثيه اي بر مزار سيمبين !

Jamal.M
20-05-2011, 14:50
در اين مقاله برآن شده ايم تا درباره تاريخچه سيمبين و همچنين آينده اي كه ميتوان برايش متصور شد صحبت كنيم:

شايد به نوعي با شنيدن نام سيمبين بلادرنگ به ياد شركت نوكيا مي افتيم اما دليل اين امر چيست ؟
اين موضوع دو دليل دارد: اول اينكه بيشترين تعداد گوشي هاي همراه با اين سيستم عامل ازآن نوكياست و دليل ديگر هم اينكه شركت نوكيا چند سال پيش رسما تمام سهام سيمبين را خريداري نمود و مالك سيمبين شد .

پیدایش Symbian:

شرکت نرم افزاری Symbian برای اولین بار در ماه ژوئن سال 1998 تاسیس شد . مقر اصلی این شرکت در انگلیس بود و تا اواخر سال 2003 هیجده موبایل از پنج شرکت معروف سونی ، نوکیا ، فوجیتسو ، موتورولا و زیمنس با این سیستم عامل عرضه شد. حدود 14 شرکت اصلی و چند شرکت فرعی از به وجود آوردندگان این سيستم عامل بودند ، بعضی از این شرکتها در زمینه نرم افزار و بعضی از آنها در زمینه سخت افزار به رشد این سیستم عامل كمك کرده اند . از اصلی ترین شرکتها می توان به Nokia ، Sony-Erricson ، LG ، Samsung ، Motorola ، Arima ، BenQ ، Fujitsu ، Lenovo ، Sanyo ، Sendo ، Mitsubishi Electronics و Siemense اشاره کرد.

اولين گوشي كه با اين سيستم عامل عرضه شد در سال 2000 توسط نوكيا توليد شد و در سالهاي پس از آن كه اين شركت فروش خوبي از گوشيهايي با اين سيستم عامل بدست آورده بود تمام تمركز خود بر روي اين سيستم عامل نهاد و مصرانه بر توليد گوشي هايش با اين سيستم پا ميفشرد و چونان كبكي كه سر خود را زير برف كرده باشد از تحولات و پيشرفت هاي شركت هاي ديگر كه چندين سيستم عامل ديگر را تجربه كرده بودند و به موفقيت رسيده بودند عقب ماند و حال آنكه اكثر شركت هاي بزرگ ديگر، تمركز خود را بر روي سيستم عامل هاي پيشرفته تر چون آندروييد و وين فون 7 نهاده بودند و نبض بازار را در دست گرفته بودند شركت نوكيا عاجزانه نسخه اي متعدد و مشابهي از اين سيستم عامل منتشر ميكرد و در آخرين تلاش هم نسخه جديدي از سيمبين به نام سيمبين 3 منتشر كرد كه همان سيمبين ويرايش پنجم بود با اندكي بزك و اين بار هم شكستي ديگر.

حال نوكيا قول آپديت جديدي براي سيمبين داده است كه آن را anna ناميده است كه شايد بتوان آن را آخرين نسخه سيمبين ناميد كه توسط نوكيا شاهد آن خواهيم بود

بيداري نوكيا و خداحافظي با سيمبين:

و بالاخره نوكيا در سال 2011 از خواب زمستاني خود بيدار شد و دريافت كه وقت خداحافظي با سيمبين فرا رسيده است. نوكيا اعلام كرده است كه تا پايان امسال شركت سيمبين را به موسسه اي به نام Accenture واگذار خواهد كرد و از اين پس اين شركت وظيفه توسعه اين سيستم عامل را بر عهده خواهد داشت و شايد تا يكي دو سال ديگر وقت خداحافظي با گوشيهاي داراي سيستم عامل سيمبين فرا برسد و به گفته خود نوكيا اين شركت ديگر به اين سيستم عامل باز نخواهد گشت و شايد با كنار گذاشته شدن سيمبين توسط غولي به نام نوكيا اين سيستم عامل دوران افول خود را شروع نمايد و براستي بتوان بر مزار سيمبين به مرثيه سرايي نشست

در همين حال نوكيا حركت استراتژيك ديگري نيز كرد و آن عقد قرارداد با شركت مايكروسافت بود تا از اين پس شركت نوكيا به عنوان شركت اصلي براي استفاده و توسعه سيستم عامل ويندوز فون مايكرو سافت باشد

شايد هنوز استفاده نكردن نوكيا از سيستم عامل جهاني آندروييد سوالي باشد كه در ذهن خوانندگان اين مقاله نقش بسته است ولي خود شركت نوكيا پيشرفت نوكيا را در استفاده از ويندوز فون ميبيند و حال بايد منتظر ماند و شاهد بود كه آيا نوكيا تصميم صحيح را اتخاذ كرده است ؟

Twitter
20-05-2011, 15:56
خوب به نظر من این مقاله نظر شخصی ایشون بوده و من کاملا به اون احترام می زارم.ولی حالا سیمبین می خواد مرده باشه یا زنده در کمترین فرصت کارم رو راه میندازه.کاری هم به بقیه ندارم که در موردش چی فکر می کنن چون اکثر نظر ها به جای اینکه از روی علم باشه صرفا از روی تجربه شخصی طرف و سلیقه اونه و یا در تو خوش بینانه ترین حالت کپی برداری از بقیه مقاله هاست.به هر حال من بر خلاف نظر نویسنده مقاله که به اعتقادشون باید برای سیمبین مرثیه خوند من معتقدم هنوز که هنوزه این سیستم عامل پیر و با تجربه هنوز زندست و هنوز داره نفس می کشه...............

Jamal.M
20-05-2011, 18:45
خوب به نظر من این مقاله نظر شخصی ایشون بوده و من کاملا به اون احترام می زارم.ولی حالا سیمبین می خواد مرده باشه یا زنده در کمترین فرصت کارم رو راه میندازه.کاری هم به بقیه ندارم که در موردش چی فکر می کنن چون اکثر نظر ها به جای اینکه از روی علم باشه صرفا از روی تجربه شخصی طرف و سلیقه اونه و یا در تو خوش بینانه ترین حالت کپی برداری از بقیه مقاله هاست.به هر حال من بر خلاف نظر نویسنده مقاله که به اعتقادشون باید برای سیمبین مرثیه خوند من معتقدم هنوز که هنوزه این سیستم عامل پیر و با تجربه هنوز زندست و هنوز داره نفس می کشه...............

ممنون دوست عزیز از اظهار نظرتون
ولی اول اینکه من نظر شخصیم رو نسبت به سیمبین نگفتم و نگفتم که سیمبین خوبه یا بد یا کار راه میندازه یا نه (اتفاقا از سیمبین خوشم هم میاد چون ساده و کار راه بندازه)؛ من از نوکیا انتقاد کردم که فقط روی یه سیستم عامل کار میکرد و پافشاری برای موندن روی همون سیستم عامل و همچنین اینکه نوکیا دیگه گوشی با سیستم عامل سیمبین تولید نخواهد کرد و این یعنی پایان راه سیمبین و مرگ تدریجیش

درضمن من تا حالا یه مقاله کپی ننوشتم و نخواهم نوشت

Reza 7
20-05-2011, 22:38
ممنون مقاله خوبی بود اما با توجه به نياز سخت افزاری پايين برای سيمبين
ميتونه رو گوشی های رده متوسط و رو به پايين به حياتش ادامه بده
البته شرکت accenture شرکت بسيار بزرگی هستش و تو ضمينه برنامه نويسی و پشتيبانی
خيلی قوی و در آخر در مورد قرارداد نوکيا با مايکروسافت به نظرم هنوز زوده برای نظر دادن
بايد منتظر موند تا سری اول گوشی های نوکيا با ويندوز فون بيرون بياد
ببينيم حاصل اين دستپخت مشترک چيه؟

EmmaWLove
21-05-2011, 11:30
سیستم عامل سیمبین میتونه روی سخت افزارهای بسیار ضعیف به راحتی و بدون هیچ مشکلی کار کنه. برنامه های کاربردی سیمبین بسیار زیاده و هیچ مشکلی نداره. من که کاملاً از Symbian^3 راضیم و کارم رو راه میندازه.
مشکل اینجاست که بعضی آقایان دوست دارن سیستم عامل براشون برقصه و افکت خوشکل داشته باشه. برای من راه افتادن کارم مهمه.
این مقاله یه طرفه بود.

meysam97
21-05-2011, 13:04
سیستم عامل سیمبین میتونه روی سخت افزارهای بسیار ضعیف به راحتی و بدون هیچ مشکلی کار کنه. برنامه های کاربردی سیمبین بسیار زیاده و هیچ مشکلی نداره. من که کاملاً از symbian^3 راضیم و کارم رو راه میندازه.
مشکل اینجاست که بعضی آقایان دوست دارن سیستم عامل براشون برقصه و افکت خوشکل داشته باشه. برای من راه افتادن کارم مهمه.
این مقاله یه طرفه بود.
منم از سيمبين راضيم از همه جهات و مطمئنم تا 2015 به حيات خودش ادامه ميده

berabar
22-05-2011, 10:23
منم فکر میکنم سیمبین سیستم عامل خیلی خوبیه تنها عیبش قشنگ نبودنش هست. البته اگر نوکیا همزمان با سیمبین روی چند سیستم عامل دیگه هم کار میکرد عالی میشد

Smigel
22-05-2011, 11:31
منم فکر میکنم سیمبین سیستم عامل خیلی خوبیه تنها عیبش قشنگ نبودنش هست

منم با حرف دوستمون موافقم،درسته که از نظر نرم افزاری یکمی عقب موند ولی بعضی از خصوصیاتش هست که نظر آدمو جلب می کنه
همین امکان usb on the go که داره هنوز رو هیچ گوشی دیگه ای راه نیفتاده
نرم افزارای gps که داره مثل smartcam خیلی راحت تر و کم حجم تر از نرم افزارای gps تو سیستم عامل های دیگست
ولی در هرصورت عمر سیمبین رو به پایانه
:by:

NILOUFAR
22-05-2011, 11:39
منم با حرف دوستمون موافقم،درسته که از نظر نرم افزاری یکمی عقب موند ولی بعضی از خصوصیاتش هست که نظر آدمو جلب می کنه
همین امکان usb on the go که داره هنوز رو هیچ گوشی دیگه ای راه نیفتاده
نرم افزارای gps که داره مثل smartcam خیلی راحت تر و کم حجم تر از نرم افزارای gps تو سیستم عامل های دیگست
ولی در هرصورت عمر سیمبین رو به پایانه
:by:

آخه چرا تا در مورد چیزی اطلاعات ندارین، اظهار نظر میکنین؟
usb otg فقط رو سیمبیانه؟ کی چنین چیزی رو گفته؟
ضمنا تا وقتی ovi map به اون کاملی هست، کدوم آدم عاقلی از smart com استفاده میکنه؟
به علاوه.. مشکل سیمبین، زیبایی یا زشتیش نیست... مشکلش، opensource نبودن (به طور کامل) هستش و اینکه فقط یه برند ازش استفاده میکنه... که همین باعث کم بودن نرم افزاراش نسبت به اندرویده (اپل رو تو این مقایسه ها نیارید.. چون کلا مساله ی اون، فرق میکنه)

f.h.2
22-05-2011, 11:54
من که فکر میکنم نوکیا با زدن ویندوز فون قبری رو که برا خودش کنده عمیق تر میکنه

به اکثر کاربران ثابت شده که ویندوز غالبا سیستم عامل به درد نخوری هست و به همین علت هم هست که سامسونگ و htc هم دست ازش کشیدن

واقعا دلم برا نوکیا می سوزه

یه روز نوکیا یه غول ذبی همتا تو زمنه ی گوشی ها بود اما الان جای خودش رو دادخ به سامسونگ

راست میگن که خورشید همیشه پشت ابر پنهان نمی موووووووووونه

Jamal.M
22-05-2011, 12:20
به علاوه.. مشکل سیمبین، زیبایی یا زشتیش نیست... مشکلش، opensource نبودن (به طور کامل) هستش و اینکه فقط یه برند ازش استفاده میکنه... که همین باعث کم بودن نرم افزاراش نسبت به اندرویده (اپل رو تو این مقایسه ها نیارید.. چون کلا مساله ی اون، فرق میکنه)

موافقم

من که فکر میکنم نوکیا با زدن ویندوز فون قبری رو که برا خودش کنده عمیق تر میکنه

به اکثر کاربران ثابت شده که ویندوز غالبا سیستم عامل به درد نخوری هست و به همین علت هم هست که سامسونگ و htc هم دست ازش کشیدن

واقعا دلم برا نوکیا می سوزه

یه روز نوکیا یه غول ذبی همتا تو زمنه ی گوشی ها بود اما الان جای خودش رو دادخ به سامسونگ

راست میگن که خورشید همیشه پشت ابر پنهان نمی موووووووووونه

با این نظر شما موافق نیستم
شخصا آینده درخشانی واسه ویندوز فون متصور هستم بخصوص که حالا دو تا غول مثل مایکروسافت و نوکیا پشتش هستن

Jeyran
12-07-2011, 00:22
آخه چرا تا در مورد چیزی اطلاعات ندارین، اظهار نظر میکنین؟
usb otg فقط رو سیمبیانه؟ کی چنین چیزی رو گفته؟
ضمنا تا وقتی ovi map به اون کاملی هست، کدوم آدم عاقلی از smart com استفاده میکنه؟

متاسفانه شما در این مورد اطلاعی ندارید و بقیه رو به بی اطلاعی متهم میکنید. سیمبین کدبسته است، ولی برای عموم و با اخذ بعضی مجوز ها میشه به کدهاش دسترسی پیدا کرد.
درضمن اپن سورس بودن هیچ مزیتی نداره یا حداقل مزایاش با معایبش برابر هست. به همین دلیل سیستم عامل گوگل هم به سمت کدبسته شدن کامل پیش میره البته الان هم نیمه باز هست و هانی کام از ابتدا کدبسته بود، اندروید گوشی هم در نسخه ی بعدی کدبسته میشه. وهمچنین سیستم عامل بادا و ریم و ویندوزفون7 و سری قبل ویندوز و همچنین مایمو که "وابسته به مالک" هستند چیزی تو مایه های کدبسته. تنها سیستم عامل کاملا کدباز سیستم عامل می گو محصول اجتماع لینوکس هست که نوکیا و اینتل توسعه دهنده ی اون هستند.
در مورد اون دوستمون که گردن ویندوزفون رو با ویندوزموبایل زدن باید بگم،ویندوز فون بر پایه ی ویندوز ce 7 بنا شده در حالی که ویندوزموبایل بر پایه ی ویندوز ce 5 و از رابط کاربری ،برنامه نویسی ،بیس ،طریقه پردازش و هر چیز دیگری که فکرش رو بکنید با هم فرق دارند.
تنها علت افت سیمبین اینترفیس خسته کننده اش و سختافزار متوسط اش بود که اون هم در belle برطرف خواهد شد.در ضمن usb on the go فقط رو سیمبین هست ،اگرهم منظورتون گالاکسی2 هست اون کامل نیست واگر درست بگم نیاز به دستگاه تبدیل گر مخصوص داره.

rhmgolzar
12-07-2011, 01:01
من که هنوزم سیمبین روبه سیستم عاملهای دیگه ترجیح میدم .چون خیلی ساده وبی دردسر هست.

amirreza_r143
12-07-2011, 09:46
موافقم

با این نظر شما موافق نیستم
شخصا آینده درخشانی واسه ویندوز فون متصور هستم بخصوص که حالا دو تا غول مثل مایکروسافت و نوکیا پشتش هستن

درسته که دو تا غول مثل مایکروسافت و نوکیا پشتش هستن ولی پشت اندروید هم غولی چون گوگل که در اکثریت پروژه هاش موفق بوده و تمامی شرکت های بزرگ تولید کننده گوشی مانند سامسونگ- اچ تی سی- سونی اریکسون- موتورولا- ال جی و... هستند پس به احتمال زیاد فروش وینفون بالا میره ولی نه به اون اندازه که بخواد موفقیت بزرگی برای نوکیا به ارمغان بیاره چن وینفون سیستم عاملی نیست که در جایگاه و بازار های جهانی محبوب باشه

JABER
12-07-2011, 10:05
متاسفانه شما در این مورد اطلاعی ندارید و بقیه رو به بی اطلاعی متهم میکنید. سیمبین کدبسته است، ولی برای عموم و با اخذ بعضی مجوز ها میشه به کدهاش دسترسی پیدا کرد.
درضمن اپن سورس بودن هیچ مزیتی نداره یا حداقل مزایاش با معایبش برابر هست. به همین دلیل سیستم عامل گوگل هم به سمت کدبسته شدن کامل پیش میره البته الان هم نیمه باز هست و هانی کام از ابتدا کدبسته بود، اندروید گوشی هم در نسخه ی بعدی کدبسته میشه. وهمچنین سیستم عامل بادا و ریم و ویندوزفون7 و سری قبل ویندوز و همچنین مایمو که "وابسته به مالک" هستند چیزی تو مایه های کدبسته. تنها سیستم عامل کاملا کدباز سیستم عامل می گو محصول اجتماع لینوکس هست که نوکیا و اینتل توسعه دهنده ی اون هستند.
در مورد اون دوستمون که گردن ویندوزفون رو با ویندوزموبایل زدن باید بگم،ویندوز فون بر پایه ی ویندوز ce 7 بنا شده در حالی که ویندوزموبایل بر پایه ی ویندوز ce 5 و از رابط کاربری ،برنامه نویسی ،بیس ،طریقه پردازش و هر چیز دیگری که فکرش رو بکنید با هم فرق دارند.
تنها علت افت سیمبین اینترفیس خسته کننده اش و سختافزار متوسط اش بود که اون هم در belle برطرف خواهد شد.در ضمن usb on the go فقط رو سیمبین هست ،اگرهم منظورتون گالاکسی2 هست اون کامل نیست واگر درست بگم نیاز به دستگاه تبدیل گر مخصوص داره.

هومن جان چرا تاپیک قدیمی را بالا کشیدی:cd:

در مورد otg :
پرچمدار otg فقط سیمبیان هست-فعلا که در آندروید هم کمی مشکل داره
بعد از سیمبین هم فقط مائیمو تونست این قابلیت را داشته باشه

در مورد سیمبیان:
به نظر من فقط ظاهر تکراری سیمبیان باعث دوری برنامه نویسان و مردم از این سیستم عامل شد
ولی هنوز بهترین نقشه-otg و.... را یدک میکشه

Jeyran
13-07-2011, 13:01
هومن جان چرا تاپیک قدیمی را بالا کشیدی:cd:

در مورد otg :
پرچمدار otg فقط سیمبیان هست-فعلا که در آندروید هم کمی مشکل داره
بعد از سیمبین هم فقط مائیمو تونست این قابلیت را داشته باشه

در مورد سیمبیان:
به نظر من فقط ظاهر تکراری سیمبیان باعث دوری برنامه نویسان و مردم از این سیستم عامل شد
ولی هنوز بهترین نقشه-otg و.... را یدک میکشه

منم همین رو گفتم:cm:،
ولی همچین هم قدیمی نیست جابر جان،من تازه دیدم،در ضمن حق مظلوم(سیمبین) رو هروقت بگیری تازه است،میازار موری که توانا بود!:ag:

pulad
22-09-2011, 18:34
من تازه با اين بخش فروم آشنا شدم؛ خيلي جالبه.
من 2سال پيش كه نوكيا با اندرويد مخالفت كرد و پس زدش، گفتم كه نوكيا قبر خودش رو كند!
دقيقا با حرف دوستمون كه گفتند قبر خودش رو عميق‌تر كرد، موافقم. آخه وقتي دو تا شكست خورده با هم دوست بشند، حاصلش حتما يه قبر دو طبقه واسه جفتشونه!

بعد هم اون دوستاني كه حرف از غول مي زنند، اگه در مورد شركت گوگل يك مقدار كمي تو اينترنت سرچ كنند، خواهند فهميد كه شركتي مثل مايكروسافت مثل جوجه اي در مقابل گوگل هست! چه برسه به نوكيا!
به نظر من ديگه عمر اسمارت فون هاي نوكيا سر رسيده و ديگه بايد فقط روي گوشي هاي ارزون كار كنه. (در حد همون Symbian series 4 و امثالهم)
مايكروسافت هم به جاي توليد سيستم عامل هاي گرافيكي، بره و روي گرافيك Xboxش و Gameهاش كار كنه.
نمي دونم با HD7 كار كرديد يا نه، اما به نظر من يك فاجعه‌ي قرن هستش!
شك نكنيد با وجود گوگل (اگر اراده كنند)، اپل هم خواهد مرد. چه برسه به جوجه ‌هايي مثل نوكيا!
من اولين گوشي مبايلم، نوكيا 8110 بود، اون موقع (سال 1997) به سر نوكيا قسم مي خوردم! سال 2002 بود فكر مي كنم كه نوكيا 3650 گرفتم و عاشق سري 60 شدم، باورتون نمي شه ولي 20 بار رفتم علائدين و هر بار 10 15 تومن دادم و گوشيمو فلش كردم، از بس كه چرت و پرت روش نصب مي كردم و بريكش مي كردم!
همون موقع i-mate هم داشتم ولي اصلا ويندوز مبايل در مقابل سري 60 مثل فاجعه بود. حس مي كردم PC دستم گرفتم تا مبايل!
خلاصه اون زماني كه نوكيا و سيمبينش پادشاهي مي كردن ديگه گذشته و بايد قبول كرد كه ديگه بهترين developerها براي android كار مي كنند و سيستم عاملي كه open source هست هميشه موفق خواهد بود.

يه چيز ديگه هم بگم و شرم رو بكنم؛ من از گوگل بدم مياد ولي مجبورم كه قبول كنم خداست!
و در پايان روزي رو براتون تصور مي كنم كه وقتي PCتون رو روشن مي كنيد، لوگوي گوگل رو مي بينيد و در چند ثانيه، كروم براي شما load ميشه و شما از سيستم عاملتون لذت مي بريد.
ديگه گوشي مبايلتون كه ديگه ذاتا گوگل هست...
http://www.google.com/chromebook/

raminhp
22-09-2011, 20:33
خدا رحمت کنه!!!!
خیلی خوب بود

EmmaWLove
22-09-2011, 20:36
تنها مشکل سیمبین اینترفیسه. مشکل اینترفیس با Belle به طور کامل حل شده.
سیستم عاملی سریع
کاربردی و سبک
ساپورت امکانات سخت افزاری فراوان
من که عاشق سیمبینم و گوشی بعدیم هم سیمبینه :ab:

wizard.man
22-09-2011, 20:39
سیمبین به خاطر سياستهاي غلط نوکیا به تاریخ پیوست و دیگه عمرا رو نیاد

Omnipotence
22-09-2011, 21:38
من تازه با اين بخش فروم آشنا شدم؛ خيلي جالبه.
من 2سال پيش كه نوكيا با اندرويد مخالفت كرد و پس زدش، گفتم كه نوكيا قبر خودش رو كند!
دقيقا با حرف دوستمون كه گفتند قبر خودش رو عميق‌تر كرد، موافقم. آخه وقتي دو تا شكست خورده با هم دوست بشند، حاصلش حتما يه قبر دو طبقه واسه جفتشونه!

بعد هم اون دوستاني كه حرف از غول مي زنند، اگه در مورد شركت گوگل يك مقدار كمي تو اينترنت سرچ كنند، خواهند فهميد كه شركتي مثل مايكروسافت مثل جوجه اي در مقابل گوگل هست! چه برسه به نوكيا!
به نظر من ديگه عمر اسمارت فون هاي نوكيا سر رسيده و ديگه بايد فقط روي گوشي هاي ارزون كار كنه. (در حد همون Symbian series 4 و امثالهم)
مايكروسافت هم به جاي توليد سيستم عامل هاي گرافيكي، بره و روي گرافيك Xboxش و Gameهاش كار كنه.
نمي دونم با HD7 كار كرديد يا نه، اما به نظر من يك فاجعه‌ي قرن هستش!
شك نكنيد با وجود گوگل (اگر اراده كنند)، اپل هم خواهد مرد. چه برسه به جوجه ‌هايي مثل نوكيا!
من اولين گوشي مبايلم، نوكيا 8110 بود، اون موقع (سال 1997) به سر نوكيا قسم مي خوردم! سال 2002 بود فكر مي كنم كه نوكيا 3650 گرفتم و عاشق سري 60 شدم، باورتون نمي شه ولي 20 بار رفتم علائدين و هر بار 10 15 تومن دادم و گوشيمو فلش كردم، از بس كه چرت و پرت روش نصب مي كردم و بريكش مي كردم!
همون موقع i-mate هم داشتم ولي اصلا ويندوز مبايل در مقابل سري 60 مثل فاجعه بود. حس مي كردم PC دستم گرفتم تا مبايل!
خلاصه اون زماني كه نوكيا و سيمبينش پادشاهي مي كردن ديگه گذشته و بايد قبول كرد كه ديگه بهترين developerها براي android كار مي كنند و سيستم عاملي كه open source هست هميشه موفق خواهد بود.

يه چيز ديگه هم بگم و شرم رو بكنم؛ من از گوگل بدم مياد ولي مجبورم كه قبول كنم خداست!
و در پايان روزي رو براتون تصور مي كنم كه وقتي PCتون رو روشن مي كنيد، لوگوي گوگل رو مي بينيد و در چند ثانيه، كروم براي شما load ميشه و شما از سيستم عاملتون لذت مي بريد.
ديگه گوشي مبايلتون كه ديگه ذاتا گوگل هست...
http://www.google.com/chromebook/

دوست عزیز عشق گوگل شما رو کور کرده(البته خیلی معذرت میخوام که اینطوری میگم) اگر با توجه به امار بخواهیم نظر بدیم نیمی از صحبت های شما غلط هست.فراموش نکنید که مایکروسافت فقط در بازار موبایل شکست خورده,اون هم شکست مقطعی و در فاصله ای که بین دوران رکود بازار ویندوزموبایل و عرضه ی ئیندوز7 افتاد رقیبانی همچون ایفون و اندروید بازار رو به کلی در دست خود گرفتند.ویندوزفون7.0 هم یک فاجعه ی به تمام معنا بود,سیستم عاملی که حتی اجازه ی تعویض پس زمینه را هم به کاربر نمیداد.اما در اپدیت مانگو و یا اپدیتی که Windows Phone 7.1 نامیده میشد و بیش از 50 تغییر اساسی داشت تونست این سیستم عامل رو احیا کنه.دوستانی که کمی از نرم افزار تخصص داشته باشند میدونند که نرم افزارها بر اساس تغییراتی که میکنند ورژن میگیرند.مثلا به این جدول که از اپدیت های نرم افزاری اپل هست یک نگاه بیندازید:
4.0 < 4.1 = اضافه شدن چد قابلیت جدید
4.1 < 4.1.1 = برطرف شدن یک یا چند باگ
4 < 5 = یک تحول اساسی در سیستم عامل و تغییرات بسیار زیاد
این ها رو گفتم تا به اینجا برسیم که ویندوزفونی که برای اپدیت شدن از 7.0 به 7.1 اینقدر تغییرات به خودش میبینه و تا 8 شدن راه زیادی داره قاعدتا باید تا هنگامی که ورژن اون 8.0 بشه باید حدود 200/300 قابلیت جدید به اون اضافه بشه,البته این در صورتی هست که مایکروسافت قوانین ورژن بندی رو رعایت کنه.
اینی که گفتید گوگل اگر اراده کنه میتونه اپل رو بخوابونه که معلوم هست اشتباه هست.اگر اخبار رو دنبال کرده باشید میدونید که در چند مقطع زمانی اپل به عنوان ثروتمند ترین شرکت جهان شناخته شد,پس برای خوابوندن اپل باید چند غول مثل گوگل و چندین جوجه مانند نوکیا(بنا به گفته ی خودتون) دور هم جمع بشند.
در این که کیفیت سیمبین های قبلی و گوشی هاش فوق العاده پایین بود هم بر همه واضح هست,اون برای زمانی بود که رقیبی نداشت و یکه تازی میکرد.ولی در حال حاضر شرایط فرق کرده و اپل و گوگل رو به عنوان رقیب میبینه,دو شرکتی که خیلی باارزش تر از خود نوکیا هستند(البته نوکیا هم شرکت گرانقیمتی هست)
در مورد این حرفتون هم بگم که کروم یک سیستم عامل خاص هست و برای همه ی افراد قابل استفاده نیست,چون کاملا و کاملا وابسته به اینترنت هست و همه جا اینترنت در دسترس نیست و همینطور سرعت اینترنت همه جا به قدری بالا نیست که بتونن از طریق اینترنت کامپیوتر مجازی خودشون رو کنترل کنند.البته این سیستم عامل برای کسانی که از کامپیوتر فقط اینترنت و نرم افزارهای مرتبط با اون رو میخواند خیلی عالی هست.
سعی کردم کامل و بدون ذره ای تعصب نظر بدم.اگر به هر شخص یا شرکتی که بهش تعصب دارید توهین کردم پوزش میخوام.

:mobilestan:

aminjpo
22-09-2011, 22:09
سلام من دوست داشتم نقدی داشته باشم توی این زمینه
راستش من خودم تا چند ماه پیش c7 داشتم گئشی خوبی بود امکاناتش قابلیتهاش و خیلی خوش ساخت بود رزولیششنش عالی بود توی اینترنت هم خوب بود با همون سیمبیان به توان 3 هم خوب کار می کرد باتریش عالی بود و...
اما به نظرم هر کسی باید به با توجه به نیازش گوشی بگیره خیلی از دوستام با همون C7 عالی و راضی بودن
من یک شب با گالکسی اس کار کردم دیوانه اندروید شدم!باورتون می شود؟

بعدش با همه خوبی های که نوکیا سی 7 داشت فروختمش و یه گالکسی ایس گرفتم

من خیلی چیزها رو از دست دادم رزولیشن باتری یو اس بی ... و خیلی چیزای دیگه
اما من فقط یه چیر بدست اوردم اون هم یه سیستم عامل عالی عالی... هر برنامه با همه چیز هست مثلا بروز 7 تا بروزر عالی برنامه مدیریت افیس 4 تا برنامه عالی ...

و الان من چند ماه که همه امکانات عالی سی 7 و البته سیستم عامل نچسب با برنامه های کم و واقا سطح پایین رو کنار گزاشتم و یه اندروید با دوربین افتزاح رزولیشن نصب C7 و امکانات کم

اما هزار بار دیگه هم بشه طرف نوکیا و سیمبیان نمی رم!اینقدر راضی ایم

می دونید دوستان سیمبیان دار ها 3 دسته اند
1.اونا که امکانات گوشی براشون کافیه حتی از خیلی امکانات استفاده نمی کنن
2.اونا که امکانات براشون عالیه اما سیستم عامل خیلی ناراحتتشون میکنه مدام دنبال اپدیت به ... هستند اون اشتباه و عدم رضایت خوشون رو می خوان با اپدیت ها جدید جبران کنن....
3.اونا که خیلی زود مثل من واقا یه بار اندروید کار کردم و همیشه راضی هستم!

Jamal.M
22-09-2011, 22:10
راستش من نظرات دوستان رو میخوندم میتونم بگم هر دو گروه یه جورایی حق دارن
مثلا در اینکه سیمبین یه سیستم عامل واقعا کارا و در عین حال ساده بود شکی نیست
ولی خوب باید قبول کرد که داره به تاریخ میپونده

Mahyar.de
22-09-2011, 23:14
سلام من دوست داشتم نقدی داشته باشم توی این زمینه
راستش من خودم تا چند ماه پیش c7 داشتم گئشی خوبی بود امکاناتش قابلیتهاش و خیلی خوش ساخت بود رزولیششنش عالی بود توی اینترنت هم خوب بود با همون سیمبیان به توان 3 هم خوب کار می کرد باتریش عالی بود و...
اما به نظرم هر کسی باید به با توجه به نیازش گوشی بگیره خیلی از دوستام با همون C7 عالی و راضی بودن
من یک شب با گالکسی اس کار کردم دیوانه اندروید شدم!باورتون می شود؟

بعدش با همه خوبی های که نوکیا سی 7 داشت فروختمش و یه گالکسی ایس گرفتم

دقیقا همین اتفاق واسه دوست بنده افتاد. ایشون یک عدد n8 داشت و فقط در عرض مدت کوتاهی جوری عاشق آندروید شد. کیفیت دوربین که همه دوستان n8 دار خیلی بهش افتخار میکنن توی فیلمبرداری واقعا در برابر گوشی من که 8 بود مسخره بود...همیشه به همه کسانی که دوربین واسشون مهم بود n8 رو پیشنهاد میکردم اما دیگه... حتی 24 ساعت هم طول نکشید طرف رفت گوشیشو فروخت و یک اس 2 گرفت. فرداش بهش زنگ زدم گفتم از گوشیت راضی هستی؟ گفت حالا فهمیدم گوشی تاچ یعنی چی؟!!

با نظر دوستمون هم موافقم. امکانات زیاد حتی اگه یکجا هم باشه بازم سیستم عامل خیلی روی رضایت شخص از گوشی تاثیر میذاره. چون به هرجهت شما همیشه با دوربین و امکاناتی همچون fm transmiter سروکار ندارید اما دائما با اینترفیس گوشی در تماسید و اگر اینترفیس جالب نباشه اونوقت دیگه محبورید گوشی رو عوض کنید و این یعنی ضرر.
آپدیت آنا و belle رو هم دیدم. ولی باز هم همون آش و کاسه هست. اینترفیس خیلی بهتر شده اما بازم هرکاریش کنن سیمبین هست با همون کاستی های گذشته
نوکیا این 2 آپدیت رو بیرون داد تا هم رضایت S^3 ها رو نگه داره هم این موج منفی ایجاد شده (که نوکیا قصد داره سیمبین رو رها کنه ) بخوابونه تا فروشش از اینی که هست کمتر نشه
از لحاظ راحتی ارتباط با ui گوشی ساده ترین ui رو اپل داره که همه آپشن ها همیشه جلوی چشمتون هست و کم دردسرترین os آندروید هست
من تنها پیشنهادی که میتونم بکنم این هست که دوستانی که سیمبین دستشون هست یکبار فقط یکبار بی تعصب بشینن با مک یا آندروید و برنامه ها و بازی های اون کار کنن و بعد پیش خودشون قضاوت کنن که سیمبین منسوخ نیست پیش مک و آندروید؟
فقط همین...موفق باشید همگی

Web.Manager
23-09-2011, 09:22
دقیقا همین اتفاق واسه دوست بنده افتاد. ایشون یک عدد n8 داشت و فقط در عرض مدت کوتاهی جوری عاشق آندروید شد. کیفیت دوربین که همه دوستان n8 دار خیلی بهش افتخار میکنن توی فیلمبرداری واقعا در برابر گوشی من که 8 بود مسخره بود...همیشه به همه کسانی که دوربین واسشون مهم بود n8 رو پیشنهاد میکردم اما دیگه... حتی 24 ساعت هم طول نکشید طرف رفت گوشیشو فروخت و یک اس 2 گرفت. فرداش بهش زنگ زدم گفتم از گوشیت راضی هستی؟ گفت حالا فهمیدم گوشی تاچ یعنی چی؟!!

با نظر دوستمون هم موافقم. امکانات زیاد حتی اگه یکجا هم باشه بازم سیستم عامل خیلی روی رضایت شخص از گوشی تاثیر میذاره. چون به هرجهت شما همیشه با دوربین و امکاناتی همچون fm transmiter سروکار ندارید اما دائما با اینترفیس گوشی در تماسید و اگر اینترفیس جالب نباشه اونوقت دیگه محبورید گوشی رو عوض کنید و این یعنی ضرر.
آپدیت آنا و belle رو هم دیدم. ولی باز هم همون آش و کاسه هست. اینترفیس خیلی بهتر شده اما بازم هرکاریش کنن سیمبین هست با همون کاستی های گذشته
نوکیا این 2 آپدیت رو بیرون داد تا هم رضایت S^3 ها رو نگه داره هم این موج منفی ایجاد شده (که نوکیا قصد داره سیمبین رو رها کنه ) بخوابونه تا فروشش از اینی که هست کمتر نشه
از لحاظ راحتی ارتباط با ui گوشی ساده ترین ui رو اپل داره که همه آپشن ها همیشه جلوی چشمتون هست و کم دردسرترین os آندروید هست
من تنها پیشنهادی که میتونم بکنم این هست که دوستانی که سیمبین دستشون هست یکبار فقط یکبار بی تعصب بشینن با مک یا آندروید و برنامه ها و بازی های اون کار کنن و بعد پیش خودشون قضاوت کنن که سیمبین منسوخ نیست پیش مک و آندروید؟

دوست عزیز برخی افراد همچون شما بقول خودتون فقط سیستم عامل براشون مهمه، و به فکر پیدا کردن بازی زیاد و نرم افزارهای تکراری که فقط یک کار رو میکنن و فقط رابط کاربری متفاوتی دارند هستند، اما برای من که عاشق تکنولوژی روز هستم و قابلیت های usb on the go و fm transmiter و HDMI و دوربین 12 مگاپیکسلی خیلی مهمه و در ضمن توی سیمبین هم همه جور برنامه هست و میشه نیاز رو بر طرف کرد اما بجای چند تا از نرم افزارهای آندروید که مثلا برای وبگردی هست شاید همون و 100% همون اپرا موبایل نیاز من رو برطرف کنه و دلیل نبینم که چند تا نرم افزار که کار همشون یکیه تنها برای وبگردی نصب کنم

اگر علاقه مند به نصب کردن چندین نوع نرم افزار که کار همشون یکیه و تفاوت جزیی با هم دارن هستین، پس بهتره برین سمت آندروید و هرکسی هم مثل من همه اون قابلیتهایی که بالا اشاره کردم واسش مهمه و میتونه نیازش رو بجای 8 تا نرم افزار یکسان با 2 تاش برطرف کنه بره سراغ سیمبین :aw:

EmmaWLove
23-09-2011, 09:37

واقعاً برام عجیبه که چرا دوستان اینقدر دوست دارن سیمبین نابود بشه؟!:ac:
شما که میگی Belle رو دیدم و همون آش و کاسه و همون کاستی های گذشته. میشه جند تا از این کاستی ها رو بگی؟؟؟؟ حتماً باید نوکیا بیاد از روی آندروید کپی 100% کنه تا شما راضی بشی؟؟؟؟؟؟؟؟ والا من هرجور Symbian Belle رو دیدم مشکلی توش ندیدم. تازه هنوز نسخه رسمیش نیومده :di: والا دیگه نمیدونم باید نوکیا روی Belle چه امکاناتی میذاشت تا ملت راضی بشن؟ برنامه های Symbian به سرعت در حال زیاد شدنه و تنوع برنامه خیلی بهتر شده :ea:
والا من که هر برنامه ای واسه گوشیم خواستم از 10 نوع مختلف توی اینترنت بود. ما که آخرش نفهمیدیم چرا همه میگن برنامه ها سیمبین کمه؟؟؟؟؟؟
تازه نوکیا اعلام کرده این آخرین آپدیت سیمبین نیست و هنوزم آپدیت های سیمبین ادامه داره. از همین حالا اسم سیمبین بعدی مشخص شده :ab:
در ضمن به اندازه کافی با آندروید کار کردم و تجربه کافی توی آندروید دارم. با X10 و گالکسی S کار کردم و میدونم آندروید چطوریه :cb: نزدیک یک هفته گالکسی S دستم بود :ab:
مطمئن باشین سیمبین حالا حالاها توی بازار میمونه و پیشرفت میکنه. وقتی گوشی های ویندوز نوکیا وارد بازار بشن اونوقت Symbian Belle و Windows در مقابل آندروید قرار میگیرن.

romass
23-09-2011, 09:48
برید واسه اندرویدتون عزاداری کنید !باز اگه اندروید متفاوت بود یه حرفی !اما وقتی اندروید کپی سیمبینه واقعا مضحکه طرفداراش بخوان سیمبین زمین بخوره !!!

farshad_222
23-09-2011, 09:54

دوست عزیز میشه یه سوال ازتون بپرسم ؟! گلکسی 2 اینترفیسش جالبه ؟؟!!
اگه جوابتون آره هستش ، واقعا خنده داره !! و نهایت تعصب رو میرسونه ....
اگه یه گوشی از htc رو مثال میزدید ، کاملا قابل قبول بود ... چون سنس ربُ النوع اینترفیسه ! :4:
من خودم اندروید دارم و از سیمبین دفاع نمی کنم ....
اندروید کم دردسر ترین os هستش ؟؟!! اتفاقا اندروید پر دردسر ترینه ...
و اما نظر بنده درباره سیمبین ... به نظر من این سیستم عامل برای کسانی که به تجملات اینترفیسی گوشیشون اهمیت نمی دن ، با 2 3 تا برنامه ماشین حساب به جای 20 تا برنامه ماشین حساب کارشون راه میوفته و .... ( که تعداد اینجور آدما ، حداقل توی ایران ، خیلی زیاده ) ، سیستم عامل فوق العاده ایی هستش ... سادگی ، کارایی خوب ، بدون دردسر و ...

شاد باشید .:8:

mhoseinam
23-09-2011, 10:39
خداییش چرا اینقدر همه با تعصب حرف میزنن؟؟؟
سیمبین برای شخصی که چیزی زیادی بلد نیست و بی خیال آپدیت و .. است با همون برنامه هاش براش خداست....
خواهرم n8 داره و خفن راضیه....همسایه پایینیمون c... داره(c نمیدونم والا) داره و راضییییی....
سیمبین برای همچین اشخاصی بخدا عالیه....من چجوری به همسایمون که فوقش یه ماشین حساب خوب میخواد و تازه از جی پی اس استفاده میکنه بگم بیا آندروید یا وین فون یا ...؟؟؟؟
از اون اولش اینجا همه متعصب بودن و هستن..
من نوکیا داشتم اون قدیما، وین موبایل داشتم و لذت می بردم...الانم اپل...
تجربم بهم میگه تا قبل اپل نفهمیده بودم موبایل و گوشی هوشمند چیه....به وین موبایل افتخار می کردم و هنوز دوست دارم باز یکی داشته باشم...
اما با اندروید که کار کردم بازم لذت بردم...
اما ببین..من شخصی هستم که کلا تو اینترنتم..یعنی میتونم یه سیستم عامل webos هم داشته باشم..چون دائما به اینترنت وصلم..وقتی به یکی میگم فلان نرم افزار رو نصب کن طرف میگه اینترنت میخواد.. و من متوجه نشده بودم..چون دائما وصلم..چون کارم اینه...عزیزان اون همسایمون بازنشسته نظام و کارمنده..ولی من کارم اینترنته و کارمند IT...دائما تو وبم...
فرق کارایی من و شخصی مثل اون ها اینه عزیزان....توروخدا متعصب نباشید...
مثلا وبگردی فرق میکنه با گشتن و ایمیل چک کردن و حساب بانکی چک کردن و زنگ زدن و در این حال 50 تا کپی پیست کردن....انصافا اپل همه این کارا رو برام میکنه..اما وین موبایل (x1) که داشتم اذیتم میکرد....
اما اون پاکت پیسی بود نمیدونم فرقشونو چجوری بگم...اما اون یه جور دیگه آدمو راضی میکرد..
تو اخبار میشنویم تو اروپا سیمبین هنوز اوله..بخاطر اینکه به اندازه نیاز ازش استفاده میکنن.....خداییش کسایی که اپل یا نمیدونم از این اندروید خفنا دارن چند درصد از گوشی استفاده میکنن؟؟؟؟؟ چقدر اون fps که اینقدر هی اینو با اون مقایسه میکنن غیر بازی براشون مهمه؟ چقدر اون سی پی یو براشون کار میکنه؟ چقدر از همون برنامه note , reminder گوشی استفاده میکنن و ...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خداییش اکثرا هیچ استفاده ای از امکانات گوشی نمیکنن و باز همون درجه میشه ملاک..یعنی دوربین 8..سی پی یو 1000 (وایییییی)...گرافیک .... تا......
بابا بی خیال از موبایل استفاده کن....................
باز فکر کنم طرفداری یه طرفه کردم!!! اما واقعا از هرچی موبایل داشتم استفاده کردم...واقعا!!!!!!!!!!!!!!!

romass
23-09-2011, 10:51
واقعا که !

شما سیمبین بازهارو خر فرض کردید !شما اندرویدی ها هیچی از هک نمیدونید !هر سیمبین بازی ذهنش پر از هکو امثال این هستش!هک چیه؟دسترسی به سورس فایل ه و دستکاری اونها !!

چنین افرادی فوق العاده باهوش هستن !شماهایی که ادعاتون میشه باید بگم هیچ کدومنتون در حد سیمبین باز ها نمیفهمید !ما عمرمون توی سورس فایل ها گذشت.اما شما چی؟دل بستید به 4 تا نرم افزاری که بقیه واستون ساختن !!

چیو خودتون کشف کردید؟همتون از سیمبین تقلید کردید.

مایی که اولین سری گوشی های نرم افزار خور را اوردیم توی ایران هیچی حالیمون نیست؟!

واقعا که خنده داره.ما دنبال یه مینی پی سی هستیم با امکاناتی که راضیمون کنه.الان شما چه نرم افزار شاخی دارید که اینقدر مارو تحقیر میکنید؟شما هیچی فراتر ندارید.

anonymous !
23-09-2011, 11:02
........

farshad_222
23-09-2011, 12:03
.......... :ca:

دوست عزیز درست صحبت کن ... این چه طرز حرف زدنه .... ادب رو رعایت کنید لطفا ...
واقعا متاسفام .... اینجا جای اینجور حرف ها نیست عزیز ... :022:

redbeard
23-09-2011, 12:04
......... :ca:

دوست عزیز لطفا احترام خودتون رو نگه دارین اینجا فروم تخصصی موبایل هست نه چاله میدون

raminhp
23-09-2011, 12:31
........... :ca:

دوست عزیز ادبو رعایت کن کلا 3 تا پست دادی حالا حرف بدم میزنی یعنی چی ؟
کاربر های بی جنبه اینجورین دیگه
:ac::am::al:
خواهشا دوستان حرف بد نزنید و ادبو رعایت کنید:atten::please:

آخه اگه یکی بخواد بیاد تو سایت عضو بشه این حرف شما رو ببینه در مورد سایت و بقیه چی فکر میکنه؟
من نمیگم خودت بگو

Mahyar.de
23-09-2011, 12:32
چندتا به یکی؟؟ :4:

دوست عزیز برخی افراد همچون شما بقول خودتون فقط سیستم عامل براشون مهمه، و به فکر پیدا کردن بازی زیاد و نرم افزارهای تکراری که فقط یک کار رو میکنن و فقط رابط کاربری متفاوتی دارند هستند، اما برای من که عاشق تکنولوژی روز هستم و قابلیت های usb on the go و fm transmiter و HDMI و دوربین 12 مگاپیکسلی خیلی مهمه و در ضمن توی سیمبین هم همه جور برنامه هست و میشه نیاز رو بر طرف کرد اما بجای چند تا از نرم افزارهای آندروید که مثلا برای وبگردی هست شاید همون و 100% همون اپرا موبایل نیاز من رو برطرف کنه و دلیل نبینم که چند تا نرم افزار که کار همشون یکیه تنها برای وبگردی نصب کنم

اگر علاقه مند به نصب کردن چندین نوع نرم افزار که کار همشون یکیه و تفاوت جزیی با هم دارن هستین، پس بهتره برین سمت آندروید و هرکسی هم مثل من همه اون قابلیتهایی که بالا اشاره کردم واسش مهمه و میتونه نیازش رو بجای 8 تا نرم افزار یکسان با 2 تاش برطرف کنه بره سراغ سیمبین :aw:
جالبه که شما فقط میگید سیمبین! اما اصلا فکر اینو نمیکنید این سیمبینی که میفرمایید 80٪ ورژن 3 هست 19 درصد هم رل 5 و اون یک درصد هم بقیه سایر سری ها
خوب الان مثلا داداش من یه x6 داره. اصلا آپدیت آنا و belle سمت سری 5 ها نمیاد دلایلش هم که بر همه واضح هست. حالا اگه داداش من بخواد گوشی بخره به نظرتون بره سمت آندروید بهتره یا بره سیمبین 3 بگیره به امید یه سری آپدیت و آینده سیمبین
درمورد برنامه هم بگم من الان 19 صفحه برنامه دارم. توی هر صفحه هم 16 تا برنامه هست. به جز برنامه های بک آپگیری که چندتا هستن و تکرارین بقیه جدید هستن. 22 تا بازی HD هم تو گوشیمه به جز برنامه ها البته (داخل اس 2)
تازه من هنوز wifi راه ننداختم و به بیشتر مارکتهای آندروید دسترسی ندارم
باید بگم شما آشنایی چندانی با آندروید ندارید

واقعاً برام عجیبه که چرا دوستان اینقدر دوست دارن سیمبین نابود بشه؟!:ac:
شما که میگی Belle رو دیدم و همون آش و کاسه و همون کاستی های گذشته. میشه جند تا از این کاستی ها رو بگی؟؟؟؟ حتماً باید نوکیا بیاد از روی آندروید کپی 100% کنه تا شما راضی بشی؟؟؟؟؟؟؟؟ والا من هرجور Symbian Belle رو دیدم مشکلی توش ندیدم. تازه هنوز نسخه رسمیش نیومده :di: والا دیگه نمیدونم باید نوکیا روی Belle چه امکاناتی میذاشت تا ملت راضی بشن؟ برنامه های Symbian به سرعت در حال زیاد شدنه و تنوع برنامه خیلی بهتر شده :ea:
والا من که هر برنامه ای واسه گوشیم خواستم از 10 نوع مختلف توی اینترنت بود. ما که آخرش نفهمیدیم چرا همه میگن برنامه ها سیمبین کمه؟؟؟؟؟؟
تازه نوکیا اعلام کرده این آخرین آپدیت سیمبین نیست و هنوزم آپدیت های سیمبین ادامه داره. از همین حالا اسم سیمبین بعدی مشخص شده :ab:
در ضمن به اندازه کافی با آندروید کار کردم و تجربه کافی توی آندروید دارم. با X10 و گالکسی S کار کردم و میدونم آندروید چطوریه :cb: نزدیک یک هفته گالکسی S دستم بود :ab:
مطمئن باشین سیمبین حالا حالاها توی بازار میمونه و پیشرفت میکنه. وقتی گوشی های ویندوز نوکیا وارد بازار بشن اونوقت Symbian Belle و Windows در مقابل آندروید قرار میگیرن.
ببین عزیزم من اصلا دوست ندارم سیمبین نابود بشه چون خیلی از شما دوستان عزیز دارید استفاده میکنید و اگه نابود بشه مجبورید برید گوشیتون رو عوض کنید و این یعنی به ضرر ما مصرف کننده ها و رفتن پول تو جیب این گوشی سازهای پدرسوخته
ببین اگه یه سیستم عاملی بخواد قوی باشه باید از بنیان و پایه قوی باشه. اگر این همون سیمبین هست پس همون مشکل سرعت و لگ رو داره. راستی بنده belle و آنا رو از نزدیک ندیدم و ایشالا حتما یه تستی میکنم...اگه میخواید بگید که مشکل سرعت درش رفع شده پس حتما باید چک کنم.در مورد اینترفیسش هم خوب شده اما بنده چون از قدیمیهای سیمبین هستم و یه زمانی تم میزدم واسه سیمبین میدونم که مبنای طراحی گرافیکی سیمبین آنا و belle رو همون اساس هست و یه جورایی modify شده همون سیمبین هسا قدیمی هست. اما بعید میدونم از لحاظ سرعت اسموتی مک رو داشته باشه و خب حق هم داره .سیمبین خوب هست اما نه در زمانی که مک و آندروید سردمداران راحتی و سرعت در استفاده هستن
اون حرفتون هم که میگید belle در مقابل آندروید هست خیلی اغراق هست! ویندوز رو نمیشه پیشبینی کرد چون معلوم نیست چی از آب دربیاد. تنها سیستم عاملی که میتونه در برابر مک و آندروید قد علم کنه میگو هست که امیدوارم نوکیا خوب ازش استفاده کنه
اگر واقعا شما سخت افزار و قدرت گلکسی اس رو با c7 عوض کردید خیلی شاهکار کردید! :ad:حقیقتش تا حالا کسیو ندیدم که آندروید یا مک رو لمس کنه و پابندش نشه.
موفق باشید

دوست عزیز میشه یه سوال ازتون بپرسم ؟! گلکسی 2 اینترفیسش جالبه ؟؟!!
اگه جوابتون آره هستش ، واقعا خنده داره !! و نهایت تعصب رو میرسونه ....
اگه یه گوشی از htc رو مثال میزدید ، کاملا قابل قبول بود ... چون سنس ربُ النوع اینترفیسه ! :4:
من خودم اندروید دارم و از سیمبین دفاع نمی کنم ....
اندروید کم دردسر ترین os هستش ؟؟!! اتفاقا اندروید پر دردسر ترینه ...
و اما نظر بنده درباره سیمبین ... به نظر من این سیستم عامل برای کسانی که به تجملات اینترفیسی گوشیشون اهمیت نمی دن ، با 2 3 تا برنامه ماشین حساب به جای 20 تا برنامه ماشین حساب کارشون راه میوفته و .... ( که تعداد اینجور آدما ، حداقل توی ایران ، خیلی زیاده ) ، سیستم عامل فوق العاده ایی هستش ... سادگی ، کارایی خوب ، بدون دردسر و ...
شاد باشید .:8:
عزیز دل برادر شما که خودت آندروید به دستی! حتما میدونی سیانوژن یا MIUI چیه
خیر بنده هیچوقت نگفتم و نمیگم تاچویز بهتر از سنس هست.
اما وقتی هزار جور لانچر و تم و رام هست واسه یه گوشی حتی همونهایی که سنس هم دستشون هست میرن سنس رو تغییر میدن به این رامهای کوک شده و ...
شما حتما با مک آشنایی نداری که میگی پر دردسرترین سیستم عامل آندروید هست
آندروید سیستم عاملی هست که برای نصب یه برنامه فقط کافی برنامه رو به گوشی منتقل کنی و بعد روش کلیک کنی تا نصب بشه. حالا شما که این ادعا رو داری میتونی مراحل نصب یه برنامه رو توی مک واسم توضیح بدی؟
توی سیمبین هم که دیگه واویلاس! موقع نصب آدم همیشه میترسه یه اروری بده!
application is built in
application not garanted
certificate error
.
.
.
یه تحقیقی بزن دوست من بعد نظرتو اعلام کن
راستی این اسکرین شات تقریبا مثل رامی هست که الان روی گوشی من هست. حالا به نظرت تاچویز الان کجاست؟ توی سطل زباله!
گوشی آیفونم هم که روش همون os x lion هست که اگه میخوای بدونی چیه به امضام نگاه کن
حالا سنس هم هست واسه گوشیم. برم سنس بزنم با وجود یه همچین چیزایی؟

پاینده باشید همگی.

pulad
23-09-2011, 13:40
دوست عزیز عشق گوگل شما رو کور کرده(البته خیلی معذرت میخوام که اینطوری میگم) اگر با توجه به امار بخواهیم نظر بدیم نیمی از صحبت های شما غلط هست.فراموش نکنید که مایکروسافت فقط در بازار موبایل شکست خورده,اون هم شکست مقطعی و در فاصله ای که بین دوران رکود بازار ویندوزموبایل و عرضه ی ئیندوز7 افتاد رقیبانی همچون ایفون و اندروید بازار رو به کلی در دست خود گرفتند.ویندوزفون7.0 هم یک فاجعه ی به تمام معنا بود,سیستم عاملی که حتی اجازه ی تعویض پس زمینه را هم به کاربر نمیداد.اما در اپدیت مانگو و یا اپدیتی که Windows Phone 7.1 نامیده میشد و بیش از 50 تغییر اساسی داشت تونست این سیستم عامل رو احیا کنه.دوستانی که کمی از نرم افزار تخصص داشته باشند میدونند که نرم افزارها بر اساس تغییراتی که میکنند ورژن میگیرند.مثلا به این جدول که از اپدیت های نرم افزاری اپل هست یک نگاه بیندازید:
4.0 < 4.1 = اضافه شدن چد قابلیت جدید
4.1 < 4.1.1 = برطرف شدن یک یا چند باگ
4 < 5 = یک تحول اساسی در سیستم عامل و تغییرات بسیار زیاد
این ها رو گفتم تا به اینجا برسیم که ویندوزفونی که برای اپدیت شدن از 7.0 به 7.1 اینقدر تغییرات به خودش میبینه و تا 8 شدن راه زیادی داره قاعدتا باید تا هنگامی که ورژن اون 8.0 بشه باید حدود 200/300 قابلیت جدید به اون اضافه بشه,البته این در صورتی هست که مایکروسافت قوانین ورژن بندی رو رعایت کنه.
اینی که گفتید گوگل اگر اراده کنه میتونه اپل رو بخوابونه که معلوم هست اشتباه هست.اگر اخبار رو دنبال کرده باشید میدونید که در چند مقطع زمانی اپل به عنوان ثروتمند ترین شرکت جهان شناخته شد,پس برای خوابوندن اپل باید چند غول مثل گوگل و چندین جوجه مانند نوکیا(بنا به گفته ی خودتون) دور هم جمع بشند.
در این که کیفیت سیمبین های قبلی و گوشی هاش فوق العاده پایین بود هم بر همه واضح هست,اون برای زمانی بود که رقیبی نداشت و یکه تازی میکرد.ولی در حال حاضر شرایط فرق کرده و اپل و گوگل رو به عنوان رقیب میبینه,دو شرکتی که خیلی باارزش تر از خود نوکیا هستند(البته نوکیا هم شرکت گرانقیمتی هست)
در مورد این حرفتون هم بگم که کروم یک سیستم عامل خاص هست و برای همه ی افراد قابل استفاده نیست,چون کاملا و کاملا وابسته به اینترنت هست و همه جا اینترنت در دسترس نیست و همینطور سرعت اینترنت همه جا به قدری بالا نیست که بتونن از طریق اینترنت کامپیوتر مجازی خودشون رو کنترل کنند.البته این سیستم عامل برای کسانی که از کامپیوتر فقط اینترنت و نرم افزارهای مرتبط با اون رو میخواند خیلی عالی هست.
سعی کردم کامل و بدون ذره ای تعصب نظر بدم.اگر به هر شخص یا شرکتی که بهش تعصب دارید توهین کردم پوزش میخوام.

خوب من نمي خوام مستقيما حواب شما رو بدم؛ اگه متن نوشته من رو كامل بخونيد مي بينيد كه نوشتم از گوگل بدم مياد! ولي مجبورم، بهش وابسته شدم.
آقا من و شما و 100 تا ديگه بياييم اينجا و با هم ديگه دعوا كنيم كه اتفاقي نمي‌افته! ياد اون موقع افتادم كه تو فروم ماشين دعوا شده بود كه آره "ماشين من از همه تندتره!"
اين كه كي پيروز مي شه و كي شكست مي خوره رو زمان مشخص مي كنه. بايد صبر كنيم و ببينيم كه پيش بيني من درسته يا دوستاني كه روي سيمبين تعصب دارند و دوست دارند كه زنده بمونه.
احتمالا شما و خيلي هاي ديگه داريد آشفته بازار محلي تون رو نگاه مي كنيد و دنيا رو نمي‌بينيد. نوكيا فقط براي شما گوشي توليد نمي كنه. مثل انتخابات رييس جمهوريه ايران هستش كه يه عده ايران رو فقط تهران مي ديدند و شكست خوردند.
نظرات شخصي من و شما تاثيري در اينها نخواهد داشت.
خلاصه صبر مي كنيم و مي بينيم كه چه اتفاقي خواهد افتاد.
يه دوستي نوشته بود كه Belle مشكل اينترفيس حل كرده، يه سوال دارم! Belle همون Anna هست؟ همونيه كه الآن آپديتش براي N8 اومده؟؟ اون كه همون Symbian قبليه فقط آيكون هاش عوض شده. من واسه 2-3 نفر نصب كردم و همه شون فحشم دادند و گفتند كه قبلي بهتر بوده!

farshad_222
23-09-2011, 14:35

عزیز دل برادر شما که خودت آندروید به دستی! حتما میدونی سیانوژن یا MIUI چیه
خیر بنده هیچوقت نگفتم و نمیگم تاچویز بهتر از سنس هست.
اما وقتی هزار جور لانچر و تم و رام هست واسه یه گوشی حتی همونهایی که سنس هم دستشون هست میرن سنس رو تغییر میدن به این رامهای کوک شده و ...
شما حتما با مک آشنایی نداری که میگی پر دردسرترین سیستم عامل آندروید هست
آندروید سیستم عاملی هست که برای نصب یه برنامه فقط کافی برنامه رو به گوشی منتقل کنی و بعد روش کلیک کنی تا نصب بشه. حالا شما که این ادعا رو داری میتونی مراحل نصب یه برنامه رو توی مک واسم توضیح بدی؟
توی سیمبین هم که دیگه واویلاس! موقع نصب آدم همیشه میترسه یه اروری بده!
application is built in
application not garanted
certificate error
.
.
.
یه تحقیقی بزن دوست من بعد نظرتو اعلام کن
راستی این اسکرین شات تقریبا مثل رامی هست که الان روی گوشی من هست. حالا به نظرت تاچویز الان کجاست؟ توی سطل زباله!
گوشی آیفونم هم که روش همون os x lion هست که اگه میخوای بدونی چیه به امضام نگاه کن
حالا سنس هم هست واسه گوشیم. برم سنس بزنم با وجود یه همچین چیزایی؟

پاینده باشید همگی.

جالبه شما خودتون رو ته اطلاعات میدونی و بنده رو نادون ...
این رو مسقیم نگفتی ، بلکه از حرف هاتون معلومه ... متاسفم ...
اما این قسمتی رو که قرمز کردم واقعا خنده داره .... خوبه خودتون اول گفتید که بنده اندروید به
دستم !!!
مک ؟ مک چیه ؟! خوردنیه ؟!! من که تا حال یکبار هم اسم مکینتاش و ios و apple و ... به گوشم
نخورده !!!! طوری حرف میزنید که طرفتون از پشت کوه اومده یا یه بچه 3 4 ساله ست !!!
نصب برنامه تو سیمبین سخته ؟؟؟؟؟!!!! این دیگه از اون حرفا بود !!!
سرتیفیکیت ارور ؟؟؟!!!:4: فکر نکم الان یک نفر هم تو این سایت باشه که ندونه ساین و هک چیه !

شما راست میگی من اصلا هیچی حالیم نیست و اصلا آگاهی ندارم ....
اندروید بی درد سره .... میدونی برای یکی که تازه اندروید گرفته ، روت و رادیو و کرنل و رام و s-off و ... ، یعنی فاجعه ؟؟!! آره اندروید بی درد سره !!
و در آخر :
درباره لانچر ! میدونی وقتی اسم لانچر میاد یاد چی میوفتم ؟؟!! یاد وقتی که 8910 داشتم و برای
خلاص شدن از اینترفیس مزخرفش باید کلی دنبال یه برنامه میگشتم تا اینترفیسش رو
عوض کنم ... تاره در نهایت پیشرفت به spbshell رسیدم که کلی باتری قورت میداد ....
به نظر شما لانچر کار spbshell سیمبین رو انجام نمیده ؟؟ حالا اندروید های سامسونگ چه
فرقی با سیمبینش داره ؟ ( از لحاظ اینترفیس ! )

موفق و موید باشید .:8:

Web.Manager
23-09-2011, 14:39

جالبه که شما فقط میگید سیمبین! اما اصلا فکر اینو نمیکنید این سیمبینی که میفرمایید 80٪ ورژن 3 هست 19 درصد هم رل 5 و اون یک درصد هم بقیه سایر سری ها
خوب الان مثلا داداش من یه x6 داره. اصلا آپدیت آنا و belle سمت سری 5 ها نمیاد دلایلش هم که بر همه واضح هست. حالا اگه داداش من بخواد گوشی بخره به نظرتون بره سمت آندروید بهتره یا بره سیمبین 3 بگیره به امید یه سری آپدیت و آینده سیمبین
درمورد برنامه هم بگم من الان 19 صفحه برنامه دارم. توی هر صفحه هم 16 تا برنامه هست. به جز برنامه های بک آپگیری که چندتا هستن و تکرارین بقیه جدید هستن. 22 تا بازی HD هم تو گوشیمه به جز برنامه ها البته (داخل اس 2)
تازه من هنوز wifi راه ننداختم و به بیشتر مارکتهای آندروید دسترسی ندارم
باید بگم شما آشنایی چندانی با آندروید ندارید

دوست عزیز این شمایید که با سیمبین آشنایی ندارین، در ضمن منظور من از سیمبین (سیمبین در 3 و بالاتر) هست که حداقل با 300 تومان میشه بهترین گوشی که این ورژن سیمبین روشه رو خرید و اینکه آندروید برای پردازش نیاز به سخت افزار بالایی داره و کسی که بخواد آندروید داشته باشه باید 400 تومان به بالا خرج کنه تا یک گوشی معمولی داشته باشه که زیاد گیر نداشته باشه

شما می فرمایید 22 تا بازی HD دارین ، فکر میکنید سیمبین بازی HD نداره؟ تازه روز به روز هم به این بازیها اضافه میشه

شما تا حالا سری به فروشگاه OVI زدین ؟

ما هم اینترنت داریم اما بخاطر ..... دسترسی به بیشتر برنامه ها نداریم! این که دلیل نمیشه

در ضمن یادتون باشه شما گوشی خریدین نه کنسول بازی اگه بازی کردن براتون مهمه توصیه میکنم یدونه کنسول بازی همراه برین بگیرین :lol:

موفق باشین

EmmaWLove
23-09-2011, 15:02
واقعاً بعضیا نمیتونن قبول کنن Symbian پیشرفت کرده:ac:
اگه دوستان لطف کنن با Anna کار کنن میبینن که سرعتش فوق العاده ست. حالا توی Belle دیگه سرعت دیوانه کننده ست.

Symbian Belle

http://mynokiablog.com/wp-content/uploads/2011/09/Screen-shot-2011-09-23-at-3.26.12-PM-600x333.jpg

http://mynokiablog.com/wp-content/uploads/2011/09/Screen-shot-2011-09-23-at-3.25.36-PM-600x324.jpg

http://mynokiablog.com/wp-content/uploads/2011/09/Screen-shot-2011-09-23-at-3.25.09-PM-600x320.jpg

این ارور:
application is built in
application not garanted
certificate error
مربوط به ساین کردن برنامه ست. شما اگه یه بار گوشیتو هک کنی (20 ثانیه هم طول نمیکشه) دیگه هیچ وقت این پیغام رو نمیبینی. هرچند خیلیا ترجیح میدن برنامه ها رو ساین کنن.
در حال حاضر 17 تا بازی HD گیم لافت واسه S^3 اومده که قراره با اومدن رسمی Belle تعدادشون بیشتر بشه.
نزدیک 470 تا برنامه S^3 توی کامپیوترم دارم.

هیچ وقت C7 رو با i9000 عوض نمیکنم:
1- سیستم عامل Anna عالیه. (به زودی Belle)
2- USB On Go
3- فرستنده FM
3- NFC
4- جنس بدنه فوق العاده و فلزی و خوش دست.
5- دوربین 8 مگاپیکسل. درسته فوکوس نداره و بازم عالیه. فیلم برداری C7 کیفیت صداش استریو و 2 کاناله ست (به خاطر داشتن میکروفن دوم). واسه I9000 یک کاناله ست:ca: تازه دوربین I9000 فلش نداره:ca::ca:

http://up2.iranblog.com/images/5evwjy1y9nhfafxjtj3s.jpg

Mahyar.de
23-09-2011, 17:41
عزیزان من آنچه شرح بلاغ بود با شما گفتم حرف آخر رو بگم و برم
این میل و سلیقه هر شخصی هست که با توجه به نیازهاش یه سیستم عامل رو انتخاب کنه
یکی سیستم عامل ساده مثل سیمبین رو دوست داره یکی هم مثل من از صبح تا شب دنبال برنامه و بازی و کاستم فیرمور و آپدیت رام هست.

دوست عزیز این شمایید که با سیمبین آشنایی ندارین، در ضمن منظور من از سیمبین (سیمبین در 3 و بالاتر) هست که حداقل با 300 تومان میشه بهترین گوشی که این ورژن سیمبین روشه رو خرید و اینکه آندروید برای پردازش نیاز به سخت افزار بالایی داره و کسی که بخواد آندروید داشته باشه باید 400 تومان به بالا خرج کنه تا یک گوشی معمولی داشته باشه که زیاد گیر نداشته باشه
شما می فرمایید 22 تا بازی HD دارین ، فکر میکنید سیمبین بازی HD نداره؟ تازه روز به روز هم به این بازیها اضافه میشه
شما تا حالا سری به فروشگاه OVI زدین ؟
ما هم اینترنت داریم اما بخاطر ..... دسترسی به بیشتر برنامه ها نداریم! این که دلیل نمیشه
در ضمن یادتون باشه شما گوشی خریدین نه کنسول بازی اگه بازی کردن براتون مهمه توصیه میکنم یدونه کنسول بازی همراه برین بگیرین :lol:
موفق باشین

دوست عزیز من خودم زیاد گوشی عوض میکنم. اونقدر سیمبین داشتم که دیگه زیر و بم سیمبین رو خوب میدونم. فک کنم آموزشهایی که من گذاشتم تو سایت و با یه نرم افزار ساده xplore کد هگز عوض میکردم هنوز موجود باشه. ون موقع که c2z generator نبود خودمون واسه گوشیمون c2z مینوشتیم. فایل efserver ادیت میکریدم... و و .... اونوقت شما میگی من از سیمبین چیزی نمیدونم؟! عزیز دلم من بعد از سالیان سال با صرف هزینه و وقتم فهمیدم آندروید و مک بهترین سیستم عاملها هستن و روی اون نتیجه ای که گرفتم از این تجربیات تعصب دارم نه روی برند و مارک خاصی. درستشم اینه که ما که مصرف کننده هستیم کنار هم باشیم و مقابل تولید کننده. نه اینکه الکی دعوا کنیم!
راستی با 300 تومن نمیشه بهترین گوشی symbian 3 رو خریداری کرد و فک کنم اشتباه کردید!
آندروید هم بله کاملا موافقم که سیستم عامل سنگینی هست و برای پردازش مشابه به سخت افزار قوی تری نیاز هست اما باز هم با محدوده مالی متوسط (500 تا 600 تومن) گزینه های آندرویدی خیلی خوبی پیدا میشه که کسی طرف سیمبین نره
از آندروید هم بگذریم حتی میشه آیفون 4 دست دوم در حد آکبند با 600 تومن خرید!
درمورد بازی! عزیز من شما گفتی برنامه های آندروید زیادن چون تکرارین! خب من مثالی زدم تا شما متوجه بشید و گرنه بله خودمم میدونم gameloft بیشتر بازی ها رو واسه سیمبین هم میزنه
ovi استور هم که اصلا در برابر 500.000 برنامه اپل استور +سیدیا+ اینستالوس خیلی کوچیک هست ولی خب همونم جای تقدیر داره!
من دوست دارم گوشیم از هر نظر یه گجت کاربردی باشه. از کنسول دستی هم خوشم نیومد رفتم به جاش یه آیفونی خریدم که خیلی بهتر از یه کنسول psp هست.

یه اشتباهی هم که شما دوستان مرتکب میشید این هست که فک میکنید منظور من از این ارورهایی که گفتم اینه که دیگه قابل حل نیستش! بله قابل حل هستش اما وقتی بخواید واسه یکی از دوستاتون که سیمبین کار میکنه یه برنامه بفرستید و از قضا طرف از هک و سرتیفیکیت هم چیزی سرش نشه اونوقت تا طرف بره و 4 تا مقاله آموزشی بخونه و فایل cer , key بگیره و گوشیو هک کنه کلی زمان میبره
حالا ما خوره گوشی هستیم میریم تا فیها خالدون گوشی رو میکشیم بیرون. یه آدم زن و بچه داری مگه بیکاره بیاد بشینه همچین کاری کنه.
همیشه توی موبایل فروشی که میرم 2 نفر میبینم که از برنامه های روی گوشی من خوششون میاد سریع واسشون بلوتوث میکنم حالشو میبرن بدون هیچ دردسری تو 3 ثانیه نصبش میکنن
بگذریم!
میدونم نرود میخ آهنین در سنگ... توی این بحثها شرکت نمیکردم واسه همین چیزا که بعضی ها اشتباه میفهمن یا بعضی ها فک میکنن بهشون توهین میشه یا چیزای دیگه که ...
سیمبین بهترین سیستم عامل دنیاس مرثیه هم نمیخوانیم...اصلا مزاری هم ندارد که بخوایم مرثیه بخوانیم... :4:
آندروید و مک هم بد بد بد :4:
همگی با هر سیستم عاملی هستید موفق باشید.

Twitter
23-09-2011, 18:24
عزیزان من آنچه شرح بلاغ بود با شما گفتم حرف آخر رو بگم و برم
این میل و سلیقه هر شخصی هست که با توجه به نیازهاش یه سیستم عامل رو انتخاب کنه
یکی سیستم عامل ساده مثل سیمبین رو دوست داره یکی هم مثل من از صبح تا شب دنبال برنامه و بازی و کاستم فیرمور و آپدیت رام هست.

دوست عزیز من خودم زیاد گوشی عوض میکنم. اونقدر سیمبین داشتم که دیگه زیر و بم سیمبین رو خوب میدونم. فک کنم آموزشهایی که من گذاشتم تو سایت و با یه نرم افزار ساده xplore کد هگز عوض میکردم هنوز موجود باشه. ون موقع که c2z generator نبود خودمون واسه گوشیمون c2z مینوشتیم. فایل efserver ادیت میکریدم... و و .... اونوقت شما میگی من از سیمبین چیزی نمیدونم؟! عزیز دلم من بعد از سالیان سال با صرف هزینه و وقتم فهمیدم آندروید و مک بهترین سیستم عاملها هستن و روی اون نتیجه ای که گرفتم از این تجربیات تعصب دارم نه روی برند و مارک خاصی. درستشم اینه که ما که مصرف کننده هستیم کنار هم باشیم و مقابل تولید کننده. نه اینکه الکی دعوا کنیم!
راستی با 300 تومن نمیشه بهترین گوشی symbian 3 رو خریداری کرد و فک کنم اشتباه کردید!
آندروید هم بله کاملا موافقم که سیستم عامل سنگینی هست و برای پردازش مشابه به سخت افزار قوی تری نیاز هست اما باز هم با محدوده مالی متوسط (500 تا 600 تومن) گزینه های آندرویدی خیلی خوبی پیدا میشه که کسی طرف سیمبین نره
از آندروید هم بگذریم حتی میشه آیفون 4 دست دوم در حد آکبند با 600 تومن خرید!
درمورد بازی! عزیز من شما گفتی برنامه های آندروید زیادن چون تکرارین! خب من مثالی زدم تا شما متوجه بشید و گرنه بله خودمم میدونم gameloft بیشتر بازی ها رو واسه سیمبین هم میزنه
ovi استور هم که اصلا در برابر 500.000 برنامه اپل استور +سیدیا+ اینستالوس خیلی کوچیک هست ولی خب همونم جای تقدیر داره!
من دوست دارم گوشیم از هر نظر یه گجت کاربردی باشه. از کنسول دستی هم خوشم نیومد رفتم به جاش یه آیفونی خریدم که خیلی بهتر از یه کنسول psp هست.

یه اشتباهی هم که شما دوستان مرتکب میشید این هست که فک میکنید منظور من از این ارورهایی که گفتم اینه که دیگه قابل حل نیستش! بله قابل حل هستش اما وقتی بخواید واسه یکی از دوستاتون که سیمبین کار میکنه یه برنامه بفرستید و از قضا طرف از هک و سرتیفیکیت هم چیزی سرش نشه اونوقت تا طرف بره و 4 تا مقاله آموزشی بخونه و فایل cer , key بگیره و گوشیو هک کنه کلی زمان میبره
حالا ما خوره گوشی هستیم میریم تا فیها خالدون گوشی رو میکشیم بیرون. یه آدم زن و بچه داری مگه بیکاره بیاد بشینه همچین کاری کنه.
همیشه توی موبایل فروشی که میرم 2 نفر میبینم که از برنامه های روی گوشی من خوششون میاد سریع واسشون بلوتوث میکنم حالشو میبرن بدون هیچ دردسری تو 3 ثانیه نصبش میکنن
بگذریم!
میدونم نرود میخ آهنین در سنگ... توی این بحثها شرکت نمیکردم واسه همین چیزا که بعضی ها اشتباه میفهمن یا بعضی ها فک میکنن بهشون توهین میشه یا چیزای دیگه که ...
سیمبین بهترین سیستم عامل دنیاس مرثیه هم نمیخوانیم...اصلا مزاری هم ندارد که بخوایم مرثیه بخوانیم... :4:
آندروید و مک هم بد بد بد :4:
همگی با هر سیستم عاملی هستید موفق باشید.

دوست من اون مواردی که قرمز کردم.خودت یه بار دیگه خودت بخون

شماهم یه حرفایی می زنی که ادم از فرط خنده روده بر میشه:ca:
به نظر شما یه برنامه موبایل بانک که به درد یه ادم زن و بچه دار می خوره(به قول خودتون)روی گوشی سیمین بهتر جواب میده یا اندروید!
دنگ و فنگش چه طور؟
نمی دونم شما چه طور چندین ساله در حاله تجربه انواع گوشی ها و سیستم عامل هایی هستید که هنوز نمی دونید هر OS مزیت ها و معایب خودشو داره.درسته IOSو اندروید نواقص خیلی کمتری دارن ولی دلیل بر این نیست که اینجا سیمبین بده.توی این تاپیک هم هیچکس نگفته سیمبین خوبه بقیه بدن!

واین هم توجه داشته باشید که انتخاب هر گوشی یا سیستم عامل بسته به سلیقه طرفه.و این طورم هم نیست هر کی از سیمبین استفاده می کنه از گوشیش فقط انتظار یه چراغ قوه یا یه ماشین حساب ساده رو از گوشیش داره.فقط کافیه یکم بیشتر تو تاپیک های مربوط به گوشی های نوکیا رو دنبال کنید.

romass
23-09-2011, 20:04

جالبه !یکیتون میگه سیمبین باز ها ادم های ساده ایی هستن و هیچی از گوشی حالیشون نمیشه ! اونوقت شما حرف اونو نقض میکنیو میگی که سیمبین بازا حوصله ی خوندن مقاله و فکر کردن دارن !!

اخرش به ساز کدومتون برقصیم؟سیمبین باز ها ادمای باهوشی هستن که مشکلات گوشیشونو با درایت خودشون حل میکنن !
مشکلات نصب نرم افزار ها از ما سیمبین باز ها یه مرد ساخته !

ما خیلی باهوش تر از بقیه ایم و علممون هم بیشتره.چون اماده خور نیستیم.برای حل نواقص سیستم عاملمون فکر میکنیم و زحمت میکشیم.

jack_panosyan
23-09-2011, 21:43
واقعا ها آخه این سیمبین چی هستش که اینقدر بهش دل بستین .سیمبین هر کاری بکنه بازم سیمبینه (این حرف اصلا تعصبانه نیست ها-فقط یه ثانیه فکر کنین به این حرف بیشتر نمیخواد به این اصلا نمیگن تعصب) :bp: یعنی اقا الان بیان هر چی امکانات هستش بزار رو سیمبین چون اسمش سیمبینه پس اخه و به درد نمیخوره.
واقعا از یه اینترفیس چی میخواین زیبایی که الان با انا و بله اومده امکانات که واقعا خوبه نرم افزار که در حد قابل قبول هستش(البته نرم افزارهای به درد بخور نه اینکه بگین فلان سیستم عامل یه میلیون نرم افزار داره ولی وقتی میای نرم افزارهای خوبش رو جدا میکنی میبینی بیشترش رو سیمبین هستش).امکانات که ولش کن به چه درد میخوره مهم اینترفیسه فقط .مثلا رو n8 دوربین خوب و بقیه داستاناش به چه در میخوره یکی از دوستان فرمودن گوشی 8 مگ از اون بهتر عکس میگیره خوب حتما همینطوریه دیگه من و شما و بقیه سایتها همه داریم اشتباه میکنیم هر چی هم عکس گذاشتین همه توش دست بردین وگرنه مطمینا به این خوبیها نیستش.
میدونین مشکل چیه شاید خیلی از دوستان اینجا سنشون از من خیلی پایینتره فقط دوست دارن وقتی با یه دوستی صحبت میکنن افه بیان بگن اقا واسه این گوشی مثلا 1 میلیون نرم اقزار هستش طرف هم که نمیدونه میگه واووووو واقعا عجب چیزی ولی خوب من الان با 43 سال سن اینطور فکر میکنم که سیمبین الان واقعا از حالت خسته کننده در اومده امکانات گوشی n8 خوبه .هر نرم افزار به درد بخوری که میخوام روش هست (غیر از دیشکنری خفن که اونم یه دونه ایپاد دارم زحمتش رو میکشه برام).من گوشی زیاد عوض کردم اونقدر که همه شاکین دیگه تا منو میبینن میگن الان چی گرفتی ولی n8 رو تقریبا یه دو ماه بعد از اینکه اومد گرفتم اگه اشتباه نکنم و تا الان هم دارم به قول دوستان هم دلمون رو الکی خوش کردیم به آپدیت.
راستی مشکل کی و این داستانها دیگه الان با فریمورهای کوک شده ای که دوستان عزیز زحمتش میکشن و تو سایت قرار میدن حل شده و دیگه هیچگونه مشکلی برای نصب وجود نداره پس خواهشا اینقدر نگین سخته حالا بیا برو ساین کن این حرفا
یه چیزی هم هستش اینو متاسفانه بعضی دوستان در نظر نمیگیرن آدمها نیازهای مختلفی دارن و در نتیجه چیزهای مختلفی اونارو راضی میکنه یاد بگیریم که همه به هم احترام بزاریم والا تو این سایت شده که طرف میاد میگه به نظر من آدمی که کودن هستش یا نمیفهمه میره دنبال سیمبین واقعا سوال من اینه اینقدر یه سیستم عامل میتونه نشونگر شعور یه نفر باشه.فرقی نمیکنه ها منظورم به همه دوستان هستش پس خواهشا به عقاید هم احترام بزارین
امیدوارم به هیچ دوستی برنخوره حرفای من .همگی خوب و خوش باشین.

aminjpo
24-09-2011, 10:01
سلام اول من هر 5 صفحه رو خوندم می دونید
من خودم c7 داشتم و الان ایس
خیلی چیزا رو از دست دادم رزولیشن یو اس بی اون د گو و... اما ایس فقط سیسم عامل بدست اوردم و بس نه دوربین نه امکانات اما میزان رضایت من خیلی بیشتر شده

اما یه واقیعت رو بگم اگر الان بهم بگم نوکیا c7 با سیستم عامل اندروید اومده!شک نکنید می رم همون c7 رو می خرم!

می دونید به خدا مشکل نوکیا فقط سیستم عاملشه!هیچی کم نداره امکانات رزولیشن باتری ... فیلمبردای عکس و... اما فقط سیستم عامل

خیلی راحت بگم من 1 ماه همه امکانات c7 برام دیگه عادی حتی غیره کاربردی شد!بعدش رفتم برم دنباله سیستم عاملش برنامه خیلی کم برنامه خوب بسیار کم اینترفیس خیلی بد و غیر قابل تحمل

می دونید دوستان اخه موس وص کردن یا فلش زدن یا کیبرد زدن خوبه!دوربین 8 و فیلمبرداری اچ دی خوبه!
اما اگر سیستم عامل جالبنباشه ه خدا نمی شه باهاش کار کرد!

Web.Manager
24-09-2011, 10:07
سلام اول من هر 5 صفحه رو خوندم می دونید
من خودم c7 داشتم و الان ایس
خیلی چیزا رو از دست دادم رزولیشن یو اس بی اون د گو و... اما ایس فقط سیسم عامل بدست اوردم و بس نه دوربین نه امکانات اما میزان رضایت من خیلی بیشتر شده

اما یه واقیعت رو بگم اگر الان بهم بگم نوکیا c7 با سیستم عامل اندروید اومده!شک نکنید می رم همون c7 رو می خرم!

می دونید به خدا مشکل نوکیا فقط سیستم عاملشه!هیچی کم نداره امکانات رزولیشن باتری ... فیلمبردای عکس و... اما فقط سیستم عامل

خیلی راحت بگم من 1 ماه همه امکانات c7 برام دیگه عادی حتی غیره کاربردی شد!بعدش رفتم برم دنباله سیستم عاملش برنامه خیلی کم برنامه خوب بسیار کم اینترفیس خیلی بد و غیر قابل تحمل

می دونید دوستان اخه موس وص کردن یا فلش زدن یا کیبرد زدن خوبه!دوربین 8 و فیلمبرداری اچ دی خوبه!
اما اگر سیستم عامل جالبنباشه ه خدا نمی شه باهاش کار کرد!

این نظر شخصی شماست و نظر منم همون امکانات بیشتر بجای سیستم عامل هست وبرام ارزش داره و همونطور که قبلا گفتم داشتن دو تا نرم افزار که یک کار رو میکنه بجای 100 تا نیازم رو رفع میکنه.

omid.bibak
24-09-2011, 12:38
زنده باد سیمبین خودتونم خوب میدونید که انعطاف پذیریش خیلی بیشت از این حرفاست اگه نوکیا بخاد حسابی ساپورتش کنه.
usb o g کودمشون دارن اندرویید یا ios
مولتی تستینک عالی oخدایی کومشون دارن اندرویید یا ios
اجرا کردن بازی های hd با 256 رم و 680 مگ هرتز سی پی یو اندرویید که اصلا بالا نیمیاد خودش چه برسه بازیش.
چی بگم بخدا که دوتا ملق سیمبین زده خار شده رفته تو چشم همه
اینو تو گوشاتون فرو کنید فرو کنید فرو کنید
[FONT="Arial Black"]سیمبین هنوزم محبوب ترین سیستم عاملهSIZE="3"][/SIZE][/FONT

شماها یکم واقع بین باشین اندرویید یا ios چی دارن که سیمبین نداره.؟
واقعا براتون متاسفم که بیخودی افتادین به جون سیمبین
من ان 8 دارم و سیمبین کار میکنم و واقعا از اندروید خوشم میاد و میخام انشالله ipad2 هم بگیرم چون از ios خوشم میاد.متاسفم که فکر میکنید این بده اون خوبه.سیمبین زندست اقایون زندست.
یا حق

danial_sh69
24-09-2011, 15:08
سیستم عامل سیمبین ستاره ای بوووووووود.....اما ؛

رو به افول مطلق و خاموشی.....

رو به مرگ...

حقیقتی هست غیر قابل انکار و گذشت زمان اونو شفاف تر میکنه

omid.bibak
24-09-2011, 15:53
اقایون سیمبین بل رو هرکی تجربه کرده دیگه نمیگه سیمبین مرده یا داره میمیره.
حالا که سیمبین محبوبترینه تا چش اندرویید و ios در بیاد

maziyar74
24-09-2011, 16:03
زنده باد سیمبین خودتونم خوب میدونید که انعطاف پذیریش خیلی بیشت از این حرفاست اگه نوکیا بخاد حسابی ساپورتش کنه.
usb o g کودمشون دارن اندرویید یا ios
مولتی تستینک عالی oخدایی کومشون دارن اندرویید یا ios
اجرا کردن بازی های hd با 256 رم و 680 مگ هرتز سی پی یو اندرویید که اصلا بالا نیمیاد خودش چه برسه بازیش.
چی بگم بخدا که دوتا ملق سیمبین زده خار شده رفته تو چشم همه
اینو تو گوشاتون فرو کنید فرو کنید فرو کنید
[FONT="Arial Black"]سیمبین هنوزم محبوب ترین سیستم عاملهSIZE="3"][/SIZE][/FONT

شماها یکم واقع بین باشین اندرویید یا ios چی دارن که سیمبین نداره.؟
واقعا براتون متاسفم که بیخودی افتادین به جون سیمبین
من ان 8 دارم و سیمبین کار میکنم و واقعا از اندروید خوشم میاد و میخام انشالله ipad2 هم بگیرم چون از ios خوشم میاد.متاسفم که فکر میکنید این بده اون خوبه.سیمبین زندست اقایون زندست.
یا حق
سلام دوست عزیز . من خودم گلکسی اس 2 دارم . دیروز هم با Nokia X7-00 فامیلمون چندین ساعت کار کردم .
برای مولتی تسکینک که فرمودید وقتی تو یکی دوتا برنامه میرفتم گوشی به قدری کند میشد که جوابگو نبود .
بازی angry birds(!) و آسفالت 5 خیلی لگ داشتن و اصلا روون اجرا نمیشدن . (بازی آسفالت خودشو میکشت از 15-20 فریم بر ثانیه بیشتر اجرا نمیشد)
آخر سر هم توی بازی angry birds یه دفعه تصویر ثابت شد و گوشی هنگ کرد . چون باتری هم قابل تعویض نبود به مدت یک و نیم ساعت صبر کردیم تا باتریش تموم بشه و صفحه خاموش شه تا بتونیم با شارژ مجدد گوشی رو راه بندازیم !

تو قسمت گالری هم بعضی جاهاش اذیت میکرد .
این در حالیه که اصلا تو گوشی خودم (و حتی ویو 1 ! اینطور نبود !)
درضمن گوشی فامیلمون هم آپدیت بود . (شکل ظاهری منو ها با این حال که تغییر کرده باز هم به پای اندروید نمیرسه اصلا و ابدا)
خودم تا چند وقت پیش سیمبین رو سیستم عامل نسبتا خوبی میدونستم ولی کلا ناامید شدم ازش.

راستی گلکسی اس 2 هم usb otg دارم و من موس و کیبورد و فلشم رو راحت بهش وصل میکنم و لذت میبرم .

تو اینجور جاها هست که فرق بین سیستم عامل ها نمایان میشه .

omid.bibak
25-09-2011, 10:52
سلام دوست عزیز . من خودم گلکسی اس 2 دارم . دیروز هم با Nokia X7-00 فامیلمون چندین ساعت کار کردم .
برای مولتی تسکینک که فرمودید وقتی تو یکی دوتا برنامه میرفتم گوشی به قدری کند میشد که جوابگو نبود .
بازی angry birds(!) و آسفالت 5 خیلی لگ داشتن و اصلا روون اجرا نمیشدن . (بازی آسفالت خودشو میکشت از 15-20 فریم بر ثانیه بیشتر اجرا نمیشد)
آخر سر هم توی بازی angry birds یه دفعه تصویر ثابت شد و گوشی هنگ کرد . چون باتری هم قابل تعویض نبود به مدت یک و نیم ساعت صبر کردیم تا باتریش تموم بشه و صفحه خاموش شه تا بتونیم با شارژ مجدد گوشی رو راه بندازیم !

تو قسمت گالری هم بعضی جاهاش اذیت میکرد .
این در حالیه که اصلا تو گوشی خودم (و حتی ویو 1 ! اینطور نبود !)
درضمن گوشی فامیلمون هم آپدیت بود . (شکل ظاهری منو ها با این حال که تغییر کرده باز هم به پای اندروید نمیرسه اصلا و ابدا)
خودم تا چند وقت پیش سیمبین رو سیستم عامل نسبتا خوبی میدونستم ولی کلا ناامید شدم ازش.

راستی گلکسی اس 2 هم usb otg دارم و من موس و کیبورد و فلشم رو راحت بهش وصل میکنم و لذت میبرم .

تو اینجور جاها هست که فرق بین سیستم عامل ها نمایان میشه .

عزیزم سلام
این مشکلاتی که شما گفتید هیچ کدومشون برای من پیش نیومده به مولا
وخیلی راحت این دوتا بازی رو تو ان8 راحت اجرا میکنم حتی شده ساعت ها اسفالت6 بازی کردم بدون یکبار هنگ یا مشکلی
احتمالا اون گوشی مشکل داشته دوست عزیز بعدشم ان8 کجا x7 کجا.بلاخره یکم که با هم ف رق دارن
شما ان 8 بگیر بازی کن متوجه میشی که راست میگم.دوست عزیزم.منم گلکسی 2 رو دوس دارم من هیچ وقت نگفتم اندرووید یا ios بده به مولا من از جفتشون خیلی خیلی خوشم میاد
تا قبل از اینکه ویندوز 8 بیا میخاستم ipad2 بگیرم اما وقتی یه مقایسه از ios5 و وین8 دیدم نظرم کاملا برگشت لینکشو میزارم خودت ببین دوست عزیز.http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=169757
من الان بل دارم رو گوشیم و خدایی بسیار عالیه و بنظرم سیمبین هنوزم چیزی واسه گفتن داره بخدا اگه شما دوستان عزیز تعصبی نباشین و واقع بین باشین
یا حق

aminjpo
30-09-2011, 21:31
ما ایرانی ها نمی دونم هرکی هر چی خریده فکر می کنه بهترینه!و چشم نداره دیگیری ببینه!
دوستان تروخدا یه کم واقع بین باشید اخه وقتی خوده نوکیا گفته که سیمبیان رو تا 2012 ساپورت می کنه ایا بهنظرتون کدوم برنامه نویسی... می یاد و وقتشو بزاره روی این سیستم عامل تا بخواد برنامه شو بفروشه؟

من قبول دارم سیمبیان برای 50 درصد افراد خیلی بیشتر از نیازشون رو برطرف می کنه حتی خیلی ها از امکانات و قابلیتهای اون نتونن 100 استفاده رو بکنن اما در بین قشری که خوره هستن سیسمبیان مرده وفقط باید زودتر مراسم هفتم و چهلم رو برگزار کنن و سال هم نمی خواد!

VALiIiANT
30-09-2011, 23:07
بخوانید برای او ....
فاتحهَ !

VALiIiANT
30-09-2011, 23:09
بخوانید برای او ....
فاتحهَ !

aminjpo
02-10-2011, 21:52
فاتحه همین و بس

omid.bibak
03-10-2011, 22:00
بخوانید برای او ....
فاتحهَ !

بخوانید برای او ....
فاتحهَ !

فاتحه همین و بس

برای کسانیکه متعصبانه در مقابل یک سیست عامل موضه گرفتن متاسفم.
حتما سوادشو ندارن عب نداره.
من سیمبین استفاده میکنم و عاشق اندروید و ios هم هستم اونقدی هم ازشون میدونم که کار خودمو راه بندازم.
واقعا این سه سیستم عامل بینظیرند. win8 هم بهش اضافه کنیم وای خدای من عالیه.متاسفم که فقط به یه سیستم عامل دل بستین و میگید اون بهترینه.در صورتی که خودتونم میدونید که همشون چیزایی دارن که بقیه نداره پس بیایید از داشتههامون لذت ببریم و هی تو سر هم نزنیم.:mobilestan:

Web.Manager
04-10-2011, 07:05
ما ایرانی ها نمی دونم هرکی هر چی خریده فکر می کنه بهترینه!و چشم نداره دیگیری ببینه!
دوستان تروخدا یه کم واقع بین باشید اخه وقتی خوده نوکیا گفته که سیمبیان رو تا 2012 ساپورت می کنه ایا بهنظرتون کدوم برنامه نویسی... می یاد و وقتشو بزاره روی این سیستم عامل تا بخواد برنامه شو بفروشه؟

من قبول دارم سیمبیان برای 50 درصد افراد خیلی بیشتر از نیازشون رو برطرف می کنه حتی خیلی ها از امکانات و قابلیتهای اون نتونن 100 استفاده رو بکنن اما در بین قشری که خوره هستن سیسمبیان مرده وفقط باید زودتر مراسم هفتم و چهلم رو برگزار کنن و سال هم نمی خواد!

کاملا معلومه سطح اطلاعات شما چقدر هست، شما از کجا اینقدر مطمئن حرف زدین و گفتین تا 2012 پشتیبانی میکنه اصلا از خبرها آگاه هستین ؟؟؟

نوکیا داره روی ورژن جدید سیمبین که Belle هست کار میکنه و حتی دو تا بتا منتشر کرده تا مشکلات و باگهای رو کاربران گزارش کنن ، بنظرت نوکیا مرض داره وقتی بخواد 2012 پشتیبانی نکنه بیاد تا 2012 یک ورژن جدید از سیستم عاملش رو بده بیرون!!!!!!

نه عزیزم تازه داره نوکیا قوت میگیره و با Belle به جنگ با آندروید و IOS خواهد رفت

بهتره کمی بدور از تعصب باشید و با حرف های من درآوردی بقیه رو گمراه نکنید

sina61
04-10-2011, 10:06
خوب دوستان. بحث های جالبی بود. خدایی کاش میشد با همه شما گوشی بازها یه جایی نزدیک مینشستیم واسه بحث، چون خیلی لذت بخشه و از طرفدارهای همه برندها تشکر میکنم.

دوستانی که سیمبین رو به مرده متحرک و شبیهه اینا تشبیه کردن و حتی طرفدارای دو آتیشه سیمبین حواسشون نیست یه چیز مهمو. حوصله کنین گوش بدین حرفامو...

-بعد همه گوشیهام (به یقین از لحظه اختراع سیمبین مثل عاشق ها داشتمش (nokia 7650 اولین گوشی دارای سیستم عامل سیمبین اولین اسمارت فون دنیا اولین گوشی دارای بلو توس و ....) تا گوشی قبلیم که n95 8gb بودانواع و اقسام گوشی هارو با علاقه و عشق زیاد در نهایت شناخت داشتم.(-یک موتورولا A1000 از انگلستان برام آورن که سیمبین لمسی UIQ داشت و یقین می دونم که شاید 90% دوستان موبایلستانی حتی ندیده باشین و خدا بود....-)

تا همین چند روز پیش یه دونه گوشی سونی اریکسون ارک که قطعاَ میتونم بگم زیباترین و پرسرعت ترین گجت برای اندرویید رو ارائه میده دستم بود . و تنها بدیش شکستنی بودن بدنه و عدم ساپورت واقعی جاوا و اینترفیس GSM باشه.5 روز کل اینترنت رو واسه نرم افزار منشی تلفنی گشتم و میدونید چی پیدا کردم؟ نرم افزاری که خودش بعد چند بوق جواب میداد میگفت نمیتونم حرف بزنم و یارو رو قطع میکرد!!!! :ca: خلاصه بگم:

سیستم عامل اندرویید واقعا اغواگر هستش ولی عدم ساپورت واقعی جاوا و ... باعث شد به عشق واقعیم که سیمبین هستش(ان8 با نسخه آنا) برگردم اما نکته مهمی که همتون توجه نکردین اینه:

سیمبین تنها سیستم عاملی هستش که ارتباط رو با اینترفیس GSM گوشی برقرار میکنه و این خودش به تنهایی میتونه تنها دلیلی باشه که سیمبین رو خیلیها نمیتونن نادیده بگیرن.

شما موقعی که یک گوشی سیمبین نوکیا دستتونه میتونید یک آهنگ برای طرف پخش کنید!!!! میکس میشه روی صدای شما.(اگه سیمبین تا حالا نداشتین تست کنین دیگه!!!) این یعنی شما میتونین نرم افزارهای پخش صدای مجازی داشته باشید موقع مکالمه(صدای بارون ، رعدو برق، باغ و کلی تفریح !) یا منشی تلفنی داشته باشید(واسه همه لزومیتش پیش میاد ،شعار ندید که لازم نیست و ...)یا نرم افزار ثبت مکالمات و....

من همین الانشم یک iphone 8gb کلاسیک دارم در حد صفر هستش و از اندروید هم خوشم اومده و میتونم بگم این سیستم عامل ها در کنار هم نیازهای اکثریت دوستادان اسمارت فون ها رو بر آورده میکنه و امیدوارم که بدون حذف هیچکدوم ار گردونه رقابت که برای پیشرفت حضور همشون لازمه، به کارشون ادامه بدن.

omid.bibak
04-10-2011, 10:14
خوب دوستان. بحث های جالبی بود. خدایی کاش میشد با همه شما گوشی بازها یه جایی نزدیک مینشستیم واسه بحث، چون خیلی لذت بخشه و از طرفدارهای همه برندها تشکر میکنم.

دوستانی که سیمنین رو به مرده متحرک و شبیهه اینا تشبیه کردن و حتی طرفدارای دو آتیشه سیمبین حواسشون نیست یه چیز مهمو. حوصله کنین گوش بدین حرفامو...

-بعد همه گوشیهام (به یقین از لحظه اختراع سیمبین مثل عاشق ها داشتمش (nokia 7650 اولین گوشی دارای سیستم عامل سیمبین اولین اسمارت فون دنیا اولین گوشی دارای بلو توس و ....) تا گوشی قبلیم که n95 8gb بودانواع و اقسام گوشی هارو با علاقه و عشق زیاد در نهایت شناخت داشتم.(-یک موتورولا A1000 از انگلستان برام آورن که سیمبین لمسی UIQ داشت و یقین می دونم که شاید 90% دوستان موبایلستانی حتی ندیده باشین و خدا بود....-)

تا همین چند روز پیش یه دونه گوشی سونی اریکسون ارک که قطعاَ میتونم بگم زیباترین و پرسرعت ترین گجت برای اندرویید رو ارائه میده دستم بود . و تنها بدیش شکستنی بودن بدنه و عدم ساپورت واقعی جاوا و اینترفیس GSM باشه.5 روز کل اینترنت رو واسه نرم افزار منشی تلفنی گشتم و میدونید چی پیدا کردم؟ نرم افزاری که خودش بعد چند بوق جواب میداد میگفت نمیتونم حرف بزرنم و یارو رو قطع میکرد!!!! :ca: خلاصه بگم:

سیستم عامل اندرویید واقعا اغواگر هستش ولی عدم ساپورت واقعی جاوا و ... باعث شد به عشق واقعیم که سیمبین هستش(ان8 با نسخه آنا) برگردم اما نکته مهمی که همتون توجه نکردین اینه:سیمبین تنها سیستم عاملی هستش که ارتباط رو با اینترفیس GSM گوشی برقرار میکنه و این خودش به تنهایی میتونه تنها دلیلی باشه که سیمبین رو خیلیها نمیتونن نادیده بگیرن.

شما موقعی که یک گوشی سیمبین نوکیا دستتونه میتونید یک آهنگ برای طرف پخش کنید!!!! میکس میشه روی صدای شما.(اگه سیمبین تا حالا نداشتین تست کنین دیگه!!!) این یعنی شما میتونین نرم افزارهای پخش صدای مجازی داشته باشید موقع مکالمه(صدای بارون ، رعدو برق، باغ و کلی تفریح !) یا منشی تلفنی داشته باشید(واسه همه لزومیتش پیش میاد ،شعار ندید که لازم نیست و ...)یا نرم افزار ثبت مکالمات و....

من همین الانشم یک iphone 8gb کلاسیک دارم در حد صفر هستش و از اندروید هم خوشم اومده و میتونم بگم این سیستم عامل ها در کنار هم نیازهای اکثریت دوستادان اسمارت فون ها رو بر آورده میکنه و امیدوارم که بدون حذف هیچکدوم ار گردونه رقابت که برای پیشرفت حضور همشون لازمه، به کارشون ادامه بدن.

بدجور باهات موافقم.
اقایون محترم تو پست قبلیمم گفتم همشون چیزایی دارن که بقیشون ندارن.
باور کنید سیمبین هم قدرتمنده.حداقل یک بار واقع بینانه ب یه ان8 و سیمبین بل کار کنید تا ببینید چه شاهکاریه.:mobilestan:

hamhame
04-10-2011, 10:37
بدجور باهات موافقم.
اقایون محترم تو پست قبلیمم گفتم همشون چیزایی دارن که بقیشون ندارن.
باور کنید سیمبین هم قدرتمنده.حداقل یک بار واقع بینانه ب یه ان8 و سیمبین بل کار کنید تا ببینید چه شاهکاریه.:mobilestan:

واقعا راست میگی
من
n73
n81
n96
i8910 omnia hd
گوشی الانمم e7
من وقتی با دوستام حرف میزدم آهنگ واسشون پخش میکردم
وقتی omnia hd گرفتم نمیشداین کارو کرد..ینی انگار یچی کم داشت
omnia hd که حتما میشناسید
سیمبین بود ولی
اولین:
فیلمبرداری hd
اولین صفحه ضد خش amoled
اولین پخش کننده موزیک با صدای دیجیتال و 2 بعدی
اولین پخش کننده فیلم با زیرنویس
اما وقتی سامسونگ داشتم وقتیم که شب خوابیدم صبح پاشدم دیدم سامسونگ گفته دیگه نمیخواد سیمبین ساپورت کنه ینی گوشیم خداحافظ از سامسونگ بدم اومد..به این نتیجه رسیدم که سامسونگ فقط میخواد به خواسته های خودش برسه اصلا مشتری مدار نیست
ببینید نوکیاهم سیمبین داره میزاره کنار
اما فرق کنار گذاشتن یه شرکت با تجربه با یه شرکت نوپارو ببینید
نوکیا کم کم میزاره کنار
اما وقتی e7 گرفتم..وقتی بدنه ی آلمینیومیشو گرفتم دستم یه احساس امنیتی داشتم..از همهچیش خیالم راحته..چندروز پیش بدجور از دستم افتاد که فقط یه گوشش یه کوچولو رنگش رفت ولی مطمئنم سامسونگ قبلی بود منفجر میشد:ck:
من آرک گالکسی اس گرفتم دستم..واقعا بدنشون شکنندس..یه فیلمی تو یو ...ب دیدم که وقتی میخواست باتری گالکسی اس2 رو جا بزنه درشو خمو راست میکرد میخندید ..
خیلیا مثل این میمونن که کامپیوتر قدیمی با ویندوز 8 رو بهتر از بقیه میدونن اما بعضی ها مثل طرفدارای نوکیا کامپیوتر عالی با ویندوز xp رو عالی میدونن..اما خیلیای دیگه سیستم عامل رو به کیفیت خود گوشی ترجیح میدن؟؟نمیدونم چرا؟؟میدونم اما ولشش سرتونو درد آوردم..:bs:

amirreza_r143
04-10-2011, 10:58
اینو در نظر داشته باش که سهام دار اصلی سیمبین نوکیا هست برای چی باید سامسونگ از سیمبین حمایت کنه اتفاقا کار خوبی کرد و مثل نوکیا سقوط نکرد

aminstedio
04-10-2011, 11:24
واقعا که !

شما سیمبین بازهارو خر فرض کردید !شما اندرویدی ها هیچی از هک نمیدونید !هر سیمبین بازی ذهنش پر از هکو امثال این هستش!هک چیه؟دسترسی به سورس فایل ه و دستکاری اونها !!

چنین افرادی فوق العاده باهوش هستن !شماهایی که ادعاتون میشه باید بگم هیچ کدومنتون در حد سیمبین باز ها نمیفهمید !ما عمرمون توی سورس فایل ها گذشت.اما شما چی؟دل بستید به 4 تا نرم افزاری که بقیه واستون ساختن !!

چیو خودتون کشف کردید؟همتون از سیمبین تقلید کردید.

مایی که اولین سری گوشی های نرم افزار خور را اوردیم توی ایران هیچی حالیمون نیست؟!

واقعا که خنده داره.ما دنبال یه مینی پی سی هستیم با امکاناتی که راضیمون کنه.الان شما چه نرم افزار شاخی دارید که اینقدر مارو تحقیر میکنید؟شما هیچی فراتر ندارید.

احسسسسنت !
تو دلم مونده بود ولی روم نمیشد بگم .....دقیقا حرفهای ته دلمو زدی.:bi:
حتی کسی که که تایپیک رو استارت زده بود هم فکر نمیکرد اینقدر از سیمبین طرفداری بشه
با عرض تشکر و احترام خدمت تمام دوستان آندوریدی و غیره....

hamhame
04-10-2011, 12:02
اینو در نظر داشته باش که سهام دار اصلی سیمبین نوکیا هست برای چی باید سامسونگ از سیمبین حمایت کنه اتفاقا کار خوبی کرد و مثل نوکیا سقوط نکرد

:dz:
ینی الان سامسونگ پیشرفت کرده؟؟؟
اگه آندروید نبود چی؟؟

hamhame
04-10-2011, 12:39
واقعا راست میگی
من
n73
n81
n96
i8910 omnia hd
گوشی الانمم e7
من وقتی با دوستام حرف میزدم آهنگ واسشون پخش میکردم
وقتی omnia hd گرفتم نمیشداین کارو کرد..ینی انگار یچی کم داشت
omnia hd که حتما میشناسید
سیمبین بود ولی
اولین:
فیلمبرداری hd
اولین صفحه ضد خش amoled
اولین پخش کننده موزیک با صدای دیجیتال و 2 بعدی
اولین پخش کننده فیلم با زیرنویس
اما وقتی سامسونگ داشتم وقتیم که شب خوابیدم صبح پاشدم دیدم سامسونگ گفته دیگه نمیخواد سیمبین ساپورت کنه ینی گوشیم خداحافظ از سامسونگ بدم اومد..به این نتیجه رسیدم که سامسونگ فقط میخواد به خواسته های خودش برسه اصلا مشتری مدار نیست
ببینید نوکیاهم سیمبین داره میزاره کنار
اما فرق کنار گذاشتن یه شرکت با تجربه با یه شرکت نوپارو ببینید
نوکیا کم کم میزاره کنار
اما وقتی e7 گرفتم..وقتی بدنه ی آلمینیومیشو گرفتم دستم یه احساس امنیتی داشتم..از همهچیش خیالم راحته..چندروز پیش بدجور از دستم افتاد که فقط یه گوشش یه کوچولو رنگش رفت ولی مطمئنم سامسونگ قبلی بود منفجر میشد:ck:
من آرک گالکسی اس گرفتم دستم..واقعا بدنشون شکنندس..یه فیلمی تو یو ...ب دیدم که وقتی میخواست باتری گالکسی اس2 رو جا بزنه درشو خمو راست میکرد میخندید ..
خیلیا مثل این میمونن که کامپیوتر قدیمی با ویندوز 8 رو بهتر از بقیه میدونن اما بعضی ها مثل طرفدارای نوکیا کامپیوتر عالی با ویندوز xp رو عالی میدونن..اما خیلیای دیگه سیستم عامل رو به کیفیت خود گوشی ترجیح میدن؟؟نمیدونم چرا؟؟میدونم اما ولشش سرتونو درد آوردم..:bs:
:al::mobilestan:

Nima_rad2010
04-10-2011, 12:50
سلام دوستان من میخوام تو این مطلب از تجربه چند ساله خودم از سیمبین واستون بگم که یه زمانی کمپانی نوکیا رو برنده واقعی تلفن های همراه کرده بود برنامه های کاربردی بازیهای زیبا و بهترین در زمان خود سادگی و کارراه انداز بودن که گوشیهای نوکیا رو یه سروگردن از گوشیهای دیگه بالاتر قرار داده بود تا زمانی که سروکله اندروید پیدا شد سیستم عامل گوگل که اولین هدفش جذب مشتری با توجه به ظاهر جذاب بود سیستم عاملی اپن سورس که این عامل بعدها عامل موفقیت اندروید بر سایر رقبا بود تا به امروز برسیم که سیمبین پیر ولی همچنان سرپا من وقتی که آنا رو رو گوشیم دیدم پی بردم که سیمبین هم داره یه تکانهایی میخوره و با تجربه بل بروی n8 فهمیدم که سیمبین حداقل میتونه تا 5 سال دیگه بخوبی پابرجا باشه و اینکه یه سیستم عامل مردس خیلی کم لطفی هست درموردش اما یکم در مورد اندروید بحث کنیم که من تو این مدت کم مجذوبش شدم برنامه های کاربردی(ناگفته نمونه که خیلیاش تو سیمبین هم پیدا میشه)بازیها اپلیکیشن های فراوان که به دلیل اپن سورس بودنش روزبه روز در حال افزایش هست وساختار جذابش اماااا میرسیم به یه امای بزرگ من کیفیت ساخت خوبی تو هیچ کدوم از گوشیهای سامسونگ ندیدم همه چی خوبه اما جنس گوشیها فاجعس اون احساس امنیتی که تو دست گرفتن c7 یا n8 به من دست میداد تو هیچکدوم از گوشیهای سری گلکسی حتی s2 هم ندیدم به نظرم هنوزم از لحاظ جنس نوکیا یه چیز دیگس در مقایسه با سامسونگ...این تجربه من از سالها کار با گوشیهای مختلف بود امیدوارم به پیشبرد این مقاله کمکی کرده باشم..

MirMEHDi
04-10-2011, 16:54
سلام به همه دوستان گوشی باز
توی دنیا جا برای هیچ چیز خوبی تنگ نیست. خوبی فقط برای یه نفر یا یه چیز نیست. همه یه درصد بالا یا پایینی از خوبی رو دارند. این نگاه صفر یا صد و مطلق گرا رو باید کنار گذاشت.
زمانی که همه گوشیهای تولیدی صرفا وسیله ای برای برقراری تماس بودند، نوکیا رفت سمت سیستم عامل برای گوشی و تبدیل گوشی به یه وسیله چندمنظوره همراه. از اون موقع نوکیا داره کار خودش رو می کنه و بقیه شرکتها رو هم دنبال خودش کشوند به سمت ساخت گوشی های هوشمند.
سیمبین تو این سالها فراز و فرود زیادی داشته. خیلی وقتا تا مرز ناامیدی و مرگ هم پیش رفته اما نوکیا دوباره یه تکونی بهش داده. مثل الان. من بعنوان کسی که با گوشیهای زیادی کار کردم، میدونم که سیستم عامل اندروید یا ios چه مزیتهایی داره. اما سیستم عامل همه چیز گوشی نیست. چیزی که طرفدارای نوکیا رو به نوکیا و سیمبین پایبند کرده، تطابق و همراهی سخت افزار، نرم افزار و بدنه گوشی هست. نوکیا چیزی برای گوشیهای تولیدی خودش کم نمیذاره. هیچکدوم رو فدای همدیگه نمی کنه. و این حسن نوکیاست. ولی ما هم دوست داریم نوکیا به سمت افق های بازتر پیش بره. ما هم دوست داریم اندروید رو روی نوکیا ببینیم. اما در عمل، با سیمبین هم چیز زیادی رو از دست نمیدیم. اکثر نرم افزارها و بازیهایی که برای سیستم عاملهای دیگه هست، برای نوکیا هم ساخته شده و قابل استفاده نوکیا بازها هم هست. پس چرا باید نگران باشیم؟ سیمبین اگه ساده هست، سخت افزار پایین تری هم میخواد و این یعنی صرفه جویی در هزینه. ضمن اینکه هیچ نوکیابازی بعد از خرید گوشی، فکرش به اینکه چه جوری مواظب باشه که بدنه گوشیش آسیب نبینه نیست. چون از کیفیت ساخت نوکیا مطمئنه. اون فکرش فقط به اینه که چطوری گوشیشو کاستومایز کنه که حداکثر استفاده رو از توان نرم افزاری و سخت افزاری گوشیش بکنه.
بهرحال سیمبین چه رو به موت باشه چه زنده بمونه، مجموعه متناسبی از زیبایی، سبکی، کارایی و بهره وری رو برای کاربراش فراهم کرد که باعث میشه نوکیابازها همیشه به خوبی ازش یاد کنند. بقول معروف اگر در دیده مجنون نشینی، کسی را بهتر از لیلی نبینی!
این دیگه بستگی به سیاست های نوکیا داره که با سیمبین ادامه بده یا نه. ولی همین وضعیت موجود هم قابل رقابت با سایر برندهاست. چون هر کدوم از برندها چیزی دارند که بقیه برندها ازش بی بهره هستند. سیمبین هم سبکی و مچ بودن با سخت افزار پایین مثل رم و سی پی یو رو داره که در عین پایین بودن، براحتی load میشه و بازیها و نرم افزارها رو اجرا می کنه. ضمن اینکه هزینه نهایی تولید رو پایین میاره و این یعنی بازار بزرگتری برای محصولاتش فراهم می کنه.
اما همه این حرفا دلیل نمیشه که ما به وضع موجود راضی باشیم. ما هم به امید روزی هستیم که نوکیا علاوه بر استفاده از بهترین کیفیت در ساخت گوشی، بهترین دوربین ها، بهترین امکانات ارتباطی و ...، بهترین سیستم عامل موجود (هر کدوم که باشند باید مشتری رو راضی کنه) و بهترین و برترین سخت افزارهای سیستمی رو روی گوشیهای تولیدیش بذاره و بده دست ملت. و گرنه مطمئن باشید هر کسی با هر میزان از علاقه به این برند، بالاخره یه روزی مجبور خواهد بود برای کشف دنیای بهتری از سیستم عامل ها، از دنیای نوکیا دل بکنه و به سمت دنیای دیگه ای کوچ کنه.
همگی تون موفق باشید گوشی بازهای دوست داشتنی.

aminjpo
01-11-2011, 20:05
سلام یه تایپی دیدم با ایت عنوان
"نوکیا 701 بی نضیر ترین گوشی نوکیا"
چشام 4 تا شد
اخه گله بیا اینجا یه مرثیه بخون

danial_sh69
02-11-2011, 21:39
من کسی بودم که جز نوکیا دستم نمیگرفتم......

چه از لحاظ کیفیت ساخت و چه از لحاظ نرم افزار

و از همه مهمتر برند نوکیا که افتخاری بود واسه خودش

اما باید قبول کرد که دورش دیگه تموم شده....

saman_gh510
02-11-2011, 21:55
من کسی بودم که جز نوکیا دستم نمیگرفتم......

چه از لحاظ کیفیت ساخت و چه از لحاظ نرم افزار

و از همه مهمتر برند نوکیا که افتخاری بود واسه خودش

اما باید قبول کرد که دورش دیگه تموم شده....

اتفاقا تازه داره شروع میشه:dp:

nokia1390
16-02-2012, 10:28
سلام
به نظرم براي يه گوشي اولويت ايناست
كيفيت ساخت ؛ انتن دهي ؛ شفافيت صدا و راحتي كار كه نوكيا ( با توجه به قيمت ) رتبه اول هست
البته اچ تي سي هم كيفيت ساخت خوبي داره ولي قيمت بالا
بستر نرم افزاري هم به نظرم بايد ضمن سبك و كاربرپسند بودن توانايي مچ شدن با حداقل سخت افزار را داشته باشه كه سيمبيان برندست .
هك راحت سيمبيان و دسترسي به قسمت هاي مهم و نصب راحت نرم افزار و ...