PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کالیبره کردن فایل Core با NFE Core Editor Beta V2.0 r0.2ا

Rn201
04-06-2011, 12:01
http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=575007&stc=1&d=1308074686

این یه خبر خیلی ویژه است خدمت همه کوکر های نوکیا
اینبار با این برنامه میتونید فایلهای core اکثر مدل های نوکیا رو کوک کنید
من خودم روی N8 ورژن 14 تست کردم وبخوبی جواب داده
فقط یه اخطار میدم که کسی که زیاد وارد نیست با این برنامه کار نکنه چون میتونه آسیب جدی به گوشی برسونه
درضمن با این برنامه فقط و فقط فایل های فیرم وار اصلی یا همون core یا همون rofs1 رومیتونید ویرایش کنید.
کار با برنامه خیلی سادست و فایل های غیره که ساپورت نمیشن اصلا باز نمیشن و فایل هایی که قبلا گفتم با درگ کردن به پنجره برنامه باز میشن و موقع ریپک کردن اگه حجم فایل زیاد بشه اخطار میده و ...
توضیحات بیشتر و عکس هایی از برنامه رو بعدا رو سایت قرار میدم.
راستی مسئولیت اشتباهات با خودتونه
امیدوارم موفق باشید.
پست توسط موبایل ارسال شده پس منو ببخشید که توضیحات کامل ندادم.
منبع سایت pnht

با سلام مجدد خدمت دوستای عزیز
همونطور که گفته بودم تصویری از محیط برنامه و مراحل کار رو براتون آماده کردم
در ضمن لازمه بگم که بعداز کوک rofs1 اینو باید بدونید که چون rofs2,3 بعد از rof1 روی گوشی رایت میشن پس میتونن بعضی فایل هایی روکه درون فیرم وار هستن رو به حالت اصلی برگردونن
پس باید بدونید فایلهایی رو ویرایش کنید که در rofs2,3 وجود نداره شما میتونید برنامه های اصلی رو از گوشی پاک کنید و.... پس مواظب باشید فایلهای خیلی مهم و سیستمی رو زیاد دستکاری نکنید چون میتونه گوشیتونو .....
در ضمن حجم اصلی فریم وار رو با رنگ آبی مشخص کردم که فایل های شما نباید از او حد بیشتر بشه
رنگ نارجی هم میزان حجمی که برنامه های داخل فیرم وار اشغال کرده
رنگ سبز هم میزان فضای خالی میباشه
شما برای اضافه کردن فایلهای خودتون باید یه سری چیزای اضافه رو مثل بعضی تم هارو پاک کنید

Rofs1=core
rofs2= ppm
rofs3= ppm

VIVA
16-06-2011, 14:22
به نام خدا

خوب دوستان اینبار نرم افزاری ساخته شد که ما بتونیم با اون فایل COre گوشی های نوکیا رو به دلخواه خودمون ادیت کنیم . تا چند روز قبل این کار انجام نشدنی بود .

این تاپیک مرجع خواهد بود و تمام سوالات مشکلات و توضیحات همین جا قرار خواهد گرفت .

خوب میرم سر اصل مطلب :

1.نرم افزار NFE Core 2 eng.rar (http://mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=576190&stc=1&d=1308222700) رو دانلود کنید .

2.نرم افزار Nokia Cooker (http://mobilestan.net/showpost.php?p=1286974&postcount=1) رو هم دانلود کنید .

خوب دوستان یادتون باشه اگر میخواهید فقط Rofs2 یا Rofs3 رو ادیت کنید باز هم اول باید فایل Core رو یکبار آنپک و ریپک کنید البته به شکل زیر تا بتونین rofs2 یا rofs3 رو روی گوشی بدون مشکل رایت کنین .

تغییرات در فایل CORE

NFE Core از حالت فشرده خارج و اجراش کنید .

شکل برنامه به همراه توضیحات در پایین :

http://mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=576195&stc=1&d=1308223054

شماره 1= فایل core رو باز کنید .

شماره 2= فایل رو اکسترک کنید .

شماره 3= Rofs کالیبرشن رو بزنید و 3 گزینه ای که نوشته 2B رو به 2C تبدیل کنید .

شماره 4= Expansion رو بزنید .

شماره 4= تغییراتی که میخواید رو میتونید داخل پوشه rofs در پوشه نرم افزار بدید.

شماره 5= فایل رو ریپک کنید تا ساخته بشه . فایل ساخته شده داخل پوشه repack در پوشه نرم افزار قرار میگیره .

خوب تا اینجا شما فایل core خودتون رو ساختید .

حالا اگر احتیاج دارید که در rofs2 یا rofs3 هم تغییراتی ایجاد کنید پس با من باشید :

تغییرات در فایل Rofs2\3

برنامه Nokia Cooker رو از حالت فشرده خارج و اجرا کنید .

شکل برنامه + توضیحات در پایین :

http://mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=576199&stc=1&d=1308223651

1= فایل خودتون رو باز کنید با گزینه Open Firmware .

2= منتظر باشید تا All Done perform to changes.... رو در پایین نرم افزار مشاهده کنید .

3= شما میتونید در پوشه Files در پوشه نرم افزار فایل های خودتون رو ادیت کنین .

4=در آخر شما باید Save Firmware رو بزنید تا فایل ساخته بشود .

5= منتظر بشید در پایین صفحه نرم افزار All Done Firmware repacked به چشم بخورد .

نکته : وقتی فایل خودتون رو save کردین فایل شما دقیقا همون جایی پوشه اصلیه فریمورتون هست یعنی جایی که اون رو در برنامه باز کردید قرار میگیره و دقیقا تمام این تغییرات روی فایل اصلی قرار میگیرند و Rofs اورجینال شما در همون پوشه اما به آخر اسم اون BACKUP اضافه شده است . یادتون باشه این فایل اصلیتون رو یکجایه دیگه ذخیره کنین چون اگر شما دوبار یک فایل رو ادیت و save کنین دیگه فایل BACKUP که ساخته فایل اولین کوک شما خواهد بود و فایل اصلیتون نیست .

خوب دوستان کار تمومه شما الان فایل های ادیت شده ی خودتون رو در دست دارید و میتونید با برنامه فونیکس گوشیتون رو فلش کنین .

گوشی های تست شده :

C7
N8
C5-03

MaKenZi
16-06-2011, 14:41
برای کالیبره ی فایلهای Core یا همون MCU طبق متد زیر پیش برید:

برای گوشیهای Symbian^3
ROFS1: 2C
ROFS2: 2C
ROFS3: 2C

برای گوشیهای Symbian 9.4-S60v5
ROFS2: 2A
ROFS3: 2A

برای گوشیهای Symbian 9.3-S60v3 FP2
ROFS2: 2C
ROFS3: 2C

با تشکر از OPERATOR_555
از فروم allnokia [dot] ru

VIVA
16-06-2011, 14:45
ممنون دوست عزیز

اما بنده طبق اموزش پیش میرم

بعد از فلش گوشی بوت نشد

مدل گوشیمم n8 میباشد

دوست عزیز شما چه فایل هایی رو ادیت کردید ؟ rofs2 rofs3 یا core ?

mo_ha
16-06-2011, 14:50
دوست عزیز شما چه فایل هایی رو ادیت کردید ؟ rofs2 rofs3 یا core ?

همه فایل های فرمور رو

یعنی فایل Cor گوشی X7 رو انپک کردم و فایل های اونو ریختم توی cor نوکیا N8

برای Rofs2/3 هم همین کارو کردم اما گوشی بوت نمیشه

VIVA
16-06-2011, 14:53
همه فایل های فرمور رو

یعنی فایل Cor گوشی X7 رو انپک کردم و فایل های اونو ریختم توی cor نوکیا N8

برای Rofs2/3 هم همین کارو کردم اما گوشی بوت نمیشه

دوست عزیز شما خوبه خودتون دارید میگید چیکار کردید نبایدم گوشی اینجوری روشن بشه شما دارید فایل های یک گوشیه دیگه رو بدون هیچ تغییری میریزید روی گوشیتون اینکار اصلا صحیح نیست .

این کار شدنیه اما باید خیلی چیز ها عوض بشه تا پرت بشه روی گوشی و گوشی بالا بیاد با یک کپی پیست که شدنی نیست .

با کپی پیست شاید بشه همه ی فایل های C7 rm691 رو روی 675 ورژن 14 ریخت چون هردو گوشی یک مدل می باشند .

mo_ha
16-06-2011, 15:15
دوست عزیز شما خوبه خودتون دارید میگید چیکار کردید نبایدم گوشی اینجوری روشن بشه شما دارید فایل های یک گوشیه دیگه رو بدون هیچ تغییری میریزید روی گوشیتون اینکار اصلا صحیح نیست .

این کار شدنیه اما باید خیلی چیز ها عوض بشه تا پرت بشه روی گوشی و گوشی بالا بیاد با یک کپی پیست که شدنی نیست .

با کپی پیست شاید بشه همه ی فایل های c7 rm691 رو روی 675 ورژن 14 ریخت چون هردو گوشی یک مدل می باشند .

مشکل اینجاست که روی خوده فرمور اورجینال هم نمیشه تغییری اعمال کرد

VIVA
16-06-2011, 15:19
مشکل اینجاست که روی خوده فرمور اورجینال هم نمیشه تغییری اعمال کرد

برای فریمور اورجینال اگه مراحل رو درست برین هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت بستگی به شما داره که دارید چه فایلی رو تغییر میدین من الان روزی 10 بار دارم فلش میزنم همین الانم دوباره زدم .

همه چیز به شما برمیگرده که چی می خواید تغییر بدین .

mo_ha
16-06-2011, 15:56
تست شد

ویرایش در فایل cor موفقیت امیز بود

اما با ویرایش فایل PPM گوشی بوت نشد

Mokia
16-06-2011, 15:57
ممنان :ab:

راستی واقعا ROM گوشی ما 1 گیگه برم واسه امتحان!!

VIVA
16-06-2011, 16:39
تست شد

اما با ویرایش فایل ppm گوشی بوت نشد

شما شماره 3 رو درست انجام دادید ؟

mo_ha
16-06-2011, 18:57

انجام شد

فرمور x7 روی n8 ریختم گوشی بوت شد

ولی بیش از هزار تا باگ داره

mobile n8
16-06-2011, 19:18
دوست عزيز منتظر ويدئوي كارتون هستيم

romass
20-06-2011, 12:35
اصلا توی فایل کور چیز له درد بخوریم هست واسه ویرایش کردن؟

Rn201
10-07-2011, 05:59
اصلا توی فایل کور چیز له درد بخوریم هست واسه ویرایش کردن؟

قطعا وجود داره مثل کدک ها تم های صوتی و برنامه های اصلی سیستمی و.....

vrnothing
10-07-2011, 09:13
با این برنامه مشیه گوشی های v3 رو هم کوک کرذ؟

MaKenZi
10-07-2011, 13:55
با این برنامه مشیه گوشی های v3 رو هم کوک کرذ؟
سلام

اگر اشتباه نکنم doctorly که نویسنده برنامه هست ، برای گوشیهای S60v3 FP2 کارایی رو تضمین کرده ، مثل N96 و FP1 رو گفته که تست نشده و باید تست بشه.

tci.beh86
16-08-2011, 13:33
تست شد

اما با ویرایش فایل PPM گوشی بوت نشد

من هم همین مشکل رو دارم . با E7
منطور شما از مرحله ی 3 این هست ؟

VIVA
16-08-2011, 17:40
منطور شما از مرحله ی 3 این هست ؟

بله دوست عزیز در کل شما اگر میخواهید rofs2 رو کوک کنید باید با نرم افزار core و rofs2 رو به 2c تبدیل کنید تا وقتی گوشی فلش میشه گوشی روشن بشه در غیر اینصورت گوشی روشن نمیشه .

roozbeh1580
19-08-2011, 09:21
با سلام؛من گوشیمو هفته ای مستر ریست میکنم؛حالا میخوام بدونم چطور میتونم تمام برنامه هایی رو که بعداز ریست باید بنصبم روی فریمور سوار کنم تا بعداز ریست یا فلش گوشی همه با فریمور نصب بشه

Tanha_khasteh
22-08-2011, 15:21
من وقتی میخوام فایل core رو ریپکت کنم مینویسه
Too many files in a rofs directory
و داخل پوشه ی ریپکت هیچ فایلی ساخته نشده

choopan
23-08-2011, 19:04
واسه من که جواب داد . مرسی

memishelove
25-08-2011, 02:35
سلام
يه سوال؟
چطور ميشه كه حجم فايل core توي فريمور كوك شده (5800) كمتر از core فريمور اورجينال هستش
چون خودم ميخواستم فريمور اورجينال (52.0.101) رو كوك كنم اما ديدم كه همه فريمور هاي كوك شده حجم فايل core كمتر از ppm هست
ممنون ميشم اگه راهنماييم كنين:bw:

VIVA
25-08-2011, 03:28
من وقتی میخوام فایل core رو ریپکت کنم مینویسه
Too many files in a rofs directory
و داخل پوشه ی ریپکت هیچ فایلی ساخته نشده

دوست عزیز شما توی نرم افزار اول expansion rofs1 رو باید بزنید تا حجم فایل core کمی افزایش پیدا کنه و بعد repack رو بزنید و احتیاط کنید .

سلام
يه سوال؟
چطور ميشه كه حجم فايل core توي فريمور كوك شده (5800) كمتر از core فريمور اورجينال هستش
چون خودم ميخواستم فريمور اورجينال (52.0.101) رو كوك كنم اما ديدم كه همه فريمور هاي كوك شده حجم فايل core كمتر از ppm هست
ممنون ميشم اگه راهنماييم كنيندوست عزیز در فریمور های پورت شده فایل Core پارتیشنش کم شده در حالی که پارتیشن فایل PPm رو زیاد کردند به این دقت نکنید .
فایل core در فریمور های پورت شده فقط برای شناسایی گوشی و ایمیج آن و برای بالا اومدن گوشی هست و تمام فایل های لازم که امکان تغییر وجود داره داخل فایل PPm قرار گرفته

memishelove
26-08-2011, 00:09
ممنون

ميشه بگين چطور ميشه فايلها رو از core به ppm اضافه كرد
نرم افزار داره؟

VIVA
26-08-2011, 02:38
ممنون

ميشه بگين چطور ميشه فايلها رو از core به ppm اضافه كرد
نرم افزار داره؟
نرم افزار که فکر نکنم حالا برای چه کاری میخواهید ؟

memishelove
26-08-2011, 04:02
نرم افزار که فکر نکنم حالا برای چه کاری میخواهید ؟

ميخوام خودم ويرايشش كنم
اگه فايل ppm بدون دستكاري هم باشه بازم بدردم ميخوره فقط فار30 داشته باشه

armanherkool
27-08-2011, 01:00
با سلام
يه سوال داشتم براي هك دايمي گوشيهاي ورزن3و5 چه فايلهايي و تو كدوم يكي از فايلهاي فريمور اصلي بايد جايگزين كنيم ؟
واينكه تو گوشيهاي ورزن3و5 (s60v3) هم بايد فايل كور و عمليات 2c رو هم انجام بديم؟

aassww
27-08-2011, 01:42
ميخوام خودم ويرايشش كنم
اگه فايل ppm بدون دستكاري هم باشه بازم بدردم ميخوره فقط فار30 داشته باشه
سلام دوست عزيز
فايلppmفارسي در بخش فريم ورها هست اگر براي5800 ورژن52.0.007يا52.0.101ميخواهيد از اين لينك دانلود كنيد

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=122115

با سلام
يه سوال داشتم براي هك دايمي گوشيهاي ورزن3و5 چه فايلهايي و تو كدوم يكي از فايلهاي فريمور اصلي بايد جايگزين كنيم ؟
واينكه تو گوشيهاي ورزن3و5 (s60v3) هم بايد فايل كور و عمليات 2c رو هم انجام بديم؟
سلام دوست عزيز
معنولا فايلCNtرا كوك ميكنند كه بايدبا فايلcnt اصلي جايگزين كنيد
اگربراي گوشيn73ميخواهيد اين گوشي فعلا قابليت كوك كردن نداره و'بهتره با نرم افزار رامپچر
گوشيتان را هك كنيد

VIVA
27-08-2011, 02:29

گوشی هایی که با جف فلش میشن احتیاجی به کالبیره کردن فایل core ندارند .

armanherkool
27-08-2011, 03:09
خوب اگه كر و كي نداشته باشيم گوشيهاي s60v3 از جمله ان73 رو نميشه با جايگزين كردن فايلهاي روم پچر در فايل cnt يا core فلش زد؟

armanherkool
27-08-2011, 03:11
من از فونيكس استفاده ميكنم

aassww
27-08-2011, 20:01
خوب اگه كر و كي نداشته باشيم گوشيهاي s60v3 از جمله ان73 رو نميشه با جايگزين كردن فايلهاي روم پچر در فايل cnt يا core فلش زد؟

من از فونيكس استفاده ميكنم
سلام دوست عزيز
فعلا چاره اي نيست بايد صبر كنيد تاسايتopdaباز بشود تا فايلcerوkeyرا دريافت كنيد
من از دوستان سوال ميكنم اگر راحلي بود خبر ميدهم
شايدبشود اين گوشي را هم كوك كرد البته چند راه هست اما هنوز تست نشده اگر به اين گوشي دسترسي داشتم يا خرابش ميكردم يا كوك ميشد

armanherkool
28-08-2011, 01:56
مرسي دوست عزيز براي هك ان 73 از secman استفاده ميكردم هكم ميشد بدون فايل كر وكي
ولي مي خواستم ببينم با كوكم ميشه يا نه امتحان كردم شد فايل cnt رو كوك كردم يني محتويات
روم پچرو ريختم با فونيكس فلش زدم شد.
در كل هدفم اينه كه گوشيهاي دوستام كه كرو كي ندارن رو بتونم از اين طريق هك كنم
با تشكر

sin1
28-08-2011, 21:14
سلام ، خسته نباشید
راستش من یه چند تا سوال پایه ای دارم !!! :D
فرق کوک با هک چیه ؟
کسی که بخواد گوشیشو هک کنه ، باید فایل کوک شده روش بریزه بعد هک کنه ؟
خوب ، خوشبختانه این رو میدونم که واسه ی خلاصی از برنامه های ساین نشده گوشی یا باید هک بشه یا فرمور هک شده روش نصب بشه . هک نرم افزاری گوشی با برنامه هایی مثل اون hello و ... بود دیگه ، نه ؟ که الان چون cert & key نداریم نمیشه اینارو رو گوشی نصب کرد
پس یه راه دیگه ای هست ، اونم اینکه فرمور هک شده بزنیم ، حالا این رو هم میدونم که بعضی از دوستان این فرمور هارو آماده کردن و کافیه من گوشیمو با اونا فلش کنم ، اما میخواستم اگه ممکنه بهم بگید که خودم چطوری و با چه ترتیبی ، فایل هارو خودم کوک و هک کنم.
حالا لطفا هرجایی که اشتباه میکنم رو تصحیح کنید و خیلی ببخشید که اینقدر نوشتم .
:D:D:D:D:D:D

VIVA
28-08-2011, 21:27
سلام ، خسته نباشید
راستش من یه چند تا سوال پایه ای دارم !!! :D
فرق کوک با هک چیه ؟
کسی که بخواد گوشیشو هک کنه ، باید فایل کوک شده روش بریزه بعد هک کنه ؟
خوب ، خوشبختانه این رو میدونم که واسه ی خلاصی از برنامه های ساین نشده گوشی یا باید هک بشه یا فرمور هک شده روش نصب بشه . هک نرم افزاری گوشی با برنامه هایی مثل اون hello و ... بود دیگه ، نه ؟ که الان چون cert & key نداریم نمیشه اینارو رو گوشی نصب کرد
پس یه راه دیگه ای هست ، اونم اینکه فرمور هک شده بزنیم ، حالا این رو هم میدونم که بعضی از دوستان این فرمور هارو آماده کردن و کافیه من گوشیمو با اونا فلش کنم ، اما میخواستم اگه ممکنه بهم بگید که خودم چطوری و با چه ترتیبی ، فایل هارو خودم کوک و هک کنم.
حالا لطفا هرجایی که اشتباه میکنم رو تصحیح کنید و خیلی ببخشید که اینقدر نوشتم .
:D:D:D:D:D:D

دوست عزیز کوک با هک توی ضمینه فریمور های گوشی با هم فرق دارن اما اون چیزی که شما مد نظرت هست اینه که برای هک کردن گوشی رو باز هم کوک میکنن یعنی هک کردن اگر با فایل نصیبی نشه داخل کوک قرار میگیره کوک هم که یعنی دستکاری و معنیشم یعنی پختن یعنی یک فریمور با دستکاری و آشپزی خودمون برای خودمون درست میکنیم .

حالا برای آموزش ها شما میتونید به پست دوم همین تاپیک مراجعه کنید البته تاپیک های زیادی توی همین بخش برای آموزش موجود هست اما خوب به زودی تاپیک آموزش مخصوص سیمبین 3 رو خواهیم زد چون جای خالیش خیلی احساس میشه .

و برای هک هم شما نیازمند رامپچر و یا فایل installserver.exe هستید که یکی از این دو رو داخل rofs2 یا 3 یا حتی فایل core میتونید بریزید البته بستگی به گوشی مورد نظر هم داره .

MaKenZi
01-09-2011, 22:43
سلام

دوستان برای کالیبره ی فایل Core یا همون MCU در سری مختلف گوشی های نوکیا طبق آموزش پست
زیر پیش برید:

http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2095137&postcount=3

اگر دوستی باکس داشت و میتونست برای سری Symbian 9.2-S60v3 FP1 هم این مورد رو پیدا کنه
خیلی خوب میشد و دوستان کوکر میتونستند با خیال راحت برای این سری از گوشیها هم در صورت
لزوم ، فایل کوک کنند.

romass
24-09-2011, 12:44
ورژن اول روی 6120 جواب نداد و گوشی بالا نیومد.

MaKenZi
24-09-2011, 13:31
ورژن اول روی 6120 جواب نداد و گوشی بالا نیومد.
سلام

دوست گلم ، منظورت از ورژن اول ، متد کالیبره ی اولی هست؟
یا نسخه ی برنامه؟

romass
24-09-2011, 20:44
سلام

دوست گلم ، منظورت از ورژن اول ، متد کالیبره ی اولی هست؟
یا نسخه ی برنامه؟
نه منظورم نسخه ی اول بود عسلم.

VIVA
21-10-2011, 19:01
برای کالیبره و همینطور کوک از برنامه زیر استفاده کنید :
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=94836