PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [آموزش] طریقه ریست کردن Custom Binary Counter در گلکسی2

smht_62
27-06-2011, 06:29
با سلام

اگه دقت کرده باشین موقعی که بوسیله Odin، رام یا کرنل کاستومی رو روی گوشی میریزین:
1) اون شمارش گر Custom Binary Download هر دفعه یکی زیاد میشه و جلوی اون عبارت Yes نوشته میشه که نشون دهنده تعداد دفعات ریختن رام یا کرنل کاستوم هست.
2) روبروی Current Binary عبارت Custom نوشته میشه که باعث میشه اون مثلث با علامت خطر، موقع روشن شدن گوشی مشاهده بشه.

بوسیله این روش میشه هم اون Counter رو صفر کرد و در مقابل اون عبارت No نوشته میشه و هم اون عبارت Custom به Samsung Official تغییر میکنه که در نتیجه اون علامت مثلث با علامت خطر برداشته میشه.

در واقع میشه مثل روز اول، انگار که نه انگار رام یا کرنل کاستوم رو گوشی ریخته شده و همه چیز هم دست نخورده باقی میمونه.

وسایل لازم:
1) یک عدد پورت Micro USB که هم میتونین کیت آماده رو تهییه و هم میتونین از یه کابلی که کاریش ندارین جدا کنین.
2) یک عدد مقاومت 301 کیلو اهم.

طریقه ساخت:
طبق عکس زیر اون مقاومت رو به کانکتور های 4 و 5 لحیم کنید.

Micro-B

http://apkcenter.com/Imagehost/out.php/i12485_MicroUSB.jpg

طریقه استفاده:
1) گوشی رو خاموش کنید.
2) چند دقیقه صبر کنید. (ترجیحا 5 دقیقه)
3) اون وسیله رو به گوشی وصل کنید. ====> خود گوشی روشن میشه و وارد دانلودینگ مود میشه و میبینید که تغییرات انجام شده.
4) وسیله رو از گوشی جدا کنین.
5) با نگه داشتن دکمه پاور، گوشی رو خاموش کنید.

نکات:
1) مواظب باشن هنگام اتصال این وسیله به دستگاه دستتون به پایه های مقاومت نخوره. چون باعث میشه تغییر مقاومت ایجاد بشه در نتیجه دستگاه به درستی کار نمیکنه. پس بهتره که اون قسمت ها رو با نوار چسب عایق کنید.
2) این وسیله برای گوشی های Galaxy S ی که مشکل سه دکمه دارند هم قابل استفاده هست برای بردن گوشی به Downloading Mode

عکس اول = بعد از ریختن رام یا کرنل کاستوم
عکس دوم = بعد از اتصال USB Jig

http://apkcenter.com/Imagehost/out.php/i12487_jig01big.jpg

http://apkcenter.com/Imagehost/out.php/i12486_jig02big.jpg

منبع: xda-developers (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1068522&highlight=Custom+Binary+Counter)

pooreya_2008
16-07-2011, 21:36
اگه تعدادش بره بالا چه اتفاقی میافته؟
شما جایی را سراغ نداری درست شدش را بفروشه؟
با تشکر

rezajoon57
19-07-2011, 06:18
سلام آقا مثل اينكه از طريق نرم افزاري هم اين كار رو ميشه كرد اگه كسي روشش رو پيدا كنه خيلي عاليه
پيشاپيش ممنون

pooreya_2008
19-07-2011, 19:58
من گشتم چیزی پیدا نکردم.
یکی هم نیست جواب بده

Mahyar.de
19-07-2011, 22:19
پوریا جان این که درست کردنش سخت نیست!
ساده تر از درست کردن کابل otg هست
به راحتی میتونی درستش کنی

ehsan2004
20-07-2011, 13:59
اگه تعدادش بره بالا چه اتفاقی میافته؟
شما جایی را سراغ نداری درست شدش را بفروشه؟
با تشکر

من گشتم چیزی پیدا نکردم.
یکی هم نیست جواب بده

پوریا جان روش ساختش خیلی راحته تنها باید بریه یه مقاومت بخری و وصل کنی همین

در مورده رفتن تعداد بالاتر هم هیچ مشکلی نداره و مشکلی هم پیش نمیات فقط اینطوری از نظره روانی بهتره واسه آدم وگرنه چیزه خاصی نیس

mostafa 136245
20-07-2011, 16:48
سلام
بهتر یک عکس از بالا وسیله ساخت شد بگیری و بزاری
کار 100 بار راحتر میشه با تشکر

ehsan2004
06-08-2011, 13:26
عنوان تاپیک ویرایش شد
با تشکر از استارتر

i8910
09-09-2011, 13:58
سلام
بهتر یک عکس از بالا وسیله ساخت شد بگیری و بزاری
کار 100 بار راحتر میشه با تشکر

خدمت شما
این هم عکس از طریقه اتصال مقاومت ها {البته من در اینجا از سه مقاومت 100 کیلو اهمی و یک مقاومت 1 کیلو اهمی استفاده کردم}

Zyse
30-09-2011, 22:19
دوست عزیز من بعد از اتصال USB Jig گوشی به دانلودینگ رفت اما نه اون مثلث زرده حذف شد و نه Counter صفر شد
چرا ؟

i8910
30-09-2011, 22:25
دوست عزیز من بعد از اتصال usb jig گوشی به دانلودینگ رفت اما نه اون مثلث زرده حذف شد و نه counter صفر شد
چرا ؟

دوستان قابلیت آفیشال کردن و صفر کردنcounter و حذف علامت خطر زرد رنگ فقط روی ورزنهای قبل از 2.3.5 جواب میده!!!

Zyse
30-09-2011, 22:52
دوستان قابلیت آفیشال کردن و صفر کردنcounter و حذف علامت خطر زرد رنگ فقط روی ورزنهای قبل از 2.3.5 جواب میده!!!

عجب شانسی !! دقیقا رام منم 2.3.5 هست
میتونم رامم رو به 2.3.4 تغییر بدم و بعد از اینکه کانتر رو صفر کردم دوباره بیام رو 2.3.5 ؟

mehdisatss
30-09-2011, 23:09
عجب شانسی !! دقیقا رام منم 2.3.5 هست
میتونم رامم رو به 2.3.4 تغییر بدم و بعد از اینکه کانتر رو صفر کردم دوباره بیام رو 2.3.5 ؟

بله
البته بعضی از کوکر ها از همون بوت لودر قدیمی تو رام هاشون استفاده میکنن تا این قابلیت هنوز وجود داشته باشه. بستگی به ورژن بوت لودر رام داره که جدید نباشه

C0D3R
01-10-2011, 00:29
سلام

همونطور که دوستمون گفتن در بوت لودرهای جدید قابلیت صفر کردن کانتر برداشته شده ( البته بصورت موقت هست تا زمانیکه کوکرها بوت لودرهای جدید رو مودیفای کنن ) به همین دلیل رامهای جدید رو در زمان نصب توصیه میشه از بوت لودر قدیمی استفاده کنین .

موفق باشین

rezajoon57
01-10-2011, 10:21
سلام
آقا الان از من شده 43 آيا مشكلي پيش مي ياد؟
قرار بود ي راه نرم افزاري واسش پيدا كنن!آيا به نتيجه رسيدن؟

C0D3R
01-10-2011, 10:49
سلام
آقا الان از من شده 43 آيا مشكلي پيش مي ياد؟
قرار بود ي راه نرم افزاري واسش پيدا كنن!آيا به نتيجه رسيدن؟

سلام

دوست عزيز اين تعداد و ارقام اصلا مشكلي رو بوجود نمياره و فقط جنبه آگاهي از تعداد فلش خوردن هست ، زياد بهش حساس نباشين مشكلي نيست

i8910
02-10-2011, 00:59
دوستان اگر امکانش هست یکی از این بوت لودر های قدیمی توی همین بخش برای استفاده قرار بدید.من گشتم چیزی پیدا نکردم.
با تشکر

ehsan2004
02-10-2011, 18:21
دوستان اگر امکانش هست یکی از این بوت لودر های قدیمی توی همین بخش برای استفاده قرار بدید.من گشتم چیزی پیدا نکردم.
با تشکر

عزیزم اصلا نیازی به کرنل های استوک نیست
بهتره یه کابل بسازید و با وصل کردنه اون به گوشی مشکلتون را حل کنین
اگه نتونستید بسازید میتونین به این تایک مراجعه کنین:

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=171877

i8910
03-10-2011, 00:14
عزیزم اصلا نیازی به کرنل های استوک نیست
بهتره یه کابل بسازید و با وصل کردنه اون به گوشی مشکلتون را حل کنین
اگه نتونستید بسازید میتونین به این تایک مراجعه کنین:

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=171877

سلام آقا احسان من این کابل رو ساختم و توی پست 9 تصویری هم ازش گذاشتم.
مشکل اینجاست که روی ورزن2.3.5 فقط به حالت دانلود میبره و قابلیت صفر کردن کانتر رو دیگه توی این ورزن نداره .

C0D3R
03-10-2011, 07:57
سلام آقا احسان من این کابل رو ساختم و توی پست 9 تصویری هم ازش گذاشتم.
مشکل اینجاست که روی ورزن2.3.5 فقط به حالت دانلود میبره و قابلیت صفر کردن کانتر رو دیگه توی این ورزن نداره .

دوست عزيز دليل صفر نشدنش بوت لودر جديد هست رامتون رو با بوت لودر قديمي كه نصب كنين قابليت صفر كردن به قوت خودش باقي ميمونه

Ali.Asgari2006
28-10-2011, 21:17
سلام
من که رام jpkj2 ریختم و بعدش کرنل speedmod و وقتی کایل jig رو وصل کردم هم کانتر 0 شد هم مثلث زرد پرید .؟!!!

C0D3R
28-10-2011, 22:37
سلام
من که رام jpkj2 ریختم و بعدش کرنل speedmod و وقتی کایل jig رو وصل مردم هم کانتر 0 شد هم مثلث زرد پرید ؟

سلام

دوست عزیز قابلیت و خاصیت استفاده از کابله jig جدایه از اینکه گوشی رو به حالت دانلودینگ میبره کانتر نصب رام رو صفر میکنه و اینکه گوشیهایی که روت شده هستن و علامت مثلث رو داردن اون علامت رو حذف میکنه

bababarghi
11-11-2011, 13:49
خوب نفهمیدم!
رامم رسمی پارسی 2.3.5 روت شده با سی اف و کرنل استوک. آیا صفر میشه؟
در واقع پشت پورت میکرو بعد از بریدن و باز کردن، از راست به چپ به ترتیب همون 5 و 4 هست؟
بعد از لحیم 5 و 4، لحیم شده را با نوار چسب عایق، 3 و 2 و 1 رو جداگانه چسب عایق به دورش بزنم که باهم ارتباطی نداشته باشند؟
گوشی خاموش--> پورت میکرو زدن ( درواقع دیگه پورت یو اس بی دیگه نیست و فقط یک پورت)--> خودش روشن میشه و به دانلودینگ مود میره و صفر کرن کانتر؟ ( با توجه به رام 2.3.5 رسمی پارسی)

C0D3R
12-11-2011, 09:15
خوب نفهمیدم!
رامم رسمی پارسی 2.3.5 روت شده با سی اف و کرنل استوک. آیا صفر میشه؟
در واقع پشت پورت میکرو بعد از بریدن و باز کردن، از راست به چپ به ترتیب همون 5 و 4 هست؟
بعد از لحیم 5 و 4، لحیم شده را با نوار چسب عایق، 3 و 2 و 1 رو جداگانه چسب عایق به دورش بزنم که باهم ارتباطی نداشته باشند؟
گوشی خاموش--> پورت میکرو زدن ( درواقع دیگه پورت یو اس بی دیگه نیست و فقط یک پورت)--> خودش روشن میشه و به دانلودینگ مود میره و صفر کرن کانتر؟ ( با توجه به رام 2.3.5 رسمی پارسی)

سلام
دوست عزيز به نوع رام مربوط نميشه بلكه به بوت لودر كار داره و وقتي شما گوشي رو خاموش ميكني كابل رو كه به گوشي بزني خودش گوشي رو روشن و به دانلودينگ ميبره و اينكه كانتر رو هم صفر و علامت مثلث زرد رنگ روت رو هم پاك ميكنه

ramingsm
24-12-2011, 09:54
دوستان يه سوال
من اگه رام اصلى موقع خريد گوشى را که ازش بکاپ دارم را ري استور کنم بعد اىن کابل بزنم گارانتى باطل شده گوشى بر مى گرده??!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

C0D3R
24-12-2011, 17:26
دوستان يه سوال
من اگه رام اصلى موقع خريد گوشى را که ازش بکاپ دارم را ري استور کنم بعد اىن کابل بزنم گارانتى باطل شده گوشى بر مى گرده??!

Sent from my gt-i9100 using tapatalk

سلام
بله رام اوليه رو كه ريستور كردين كافيه يكبار هم كانتر صفر بشه تا گارانتيتون به حالت اول برگرده

silentflight
18-01-2012, 23:04
سلام دوستان. من رام kk5دیودکس رو داشتم که با درست کردن این کابل و زدن اون کانترم صفر شد و اوکی بود اما از اون به بعد که رام رو عوض کردم و هر رامی ریختم که از بوت لودر قدیمی استفاده می کرد دیگه اصلا صفر نشد!!!!! نمی دونم چرا!! از رامهای دئودکس kk5,kl1 , KI4 , و همچنین KJ2 که مخصوص ایران هست و همه آنها با ابوت لودر قدیمی هستند ..!! در ضمن برای محکم کاری هم از فایل old boot loader که مدیر بخش در قسمت رامها گذاشته نیز استفاده کردم اما نشد که نشد!!! کابل رو دوباره از اول ساختم!! حتی مقاومت ها رو نیز عوض کردم اما نشد!! وقتی میزنم فقط صفحه گوشی روشن می شه میره توی حالت دانلودینگ اما صفر نمیشه!!! کسی می دونه چراا؟؟؟؟؟؟

HAMED330
11-05-2012, 10:35
سلام دوستان. من رام kk5دیودکس رو داشتم که با درست کردن این کابل و زدن اون کانترم صفر شد و اوکی بود اما از اون به بعد که رام رو عوض کردم و هر رامی ریختم که از بوت لودر قدیمی استفاده می کرد دیگه اصلا صفر نشد!!!!! نمی دونم چرا!! از رامهای دئودکس kk5,kl1 , ki4 , و همچنین kj2 که مخصوص ایران هست و همه آنها با ابوت لودر قدیمی هستند ..!! در ضمن برای محکم کاری هم از فایل old boot loader که مدیر بخش در قسمت رامها گذاشته نیز استفاده کردم اما نشد که نشد!!! کابل رو دوباره از اول ساختم!! حتی مقاومت ها رو نیز عوض کردم اما نشد!! وقتی میزنم فقط صفحه گوشی روشن می شه میره توی حالت دانلودینگ اما صفر نمیشه!!! کسی می دونه چراا؟؟؟؟؟؟
usb jig فابریک تهیه بکنید هم بهتره و هم مطمئن تر.

ghafari3
29-06-2012, 09:02
سلام.

برروی i9100g هم قابل استفاده است؟

با تشکر.

C0D3R
29-06-2012, 11:19
سلام.

برروی i9100g هم قابل استفاده است؟

با تشکر.

سلام
بله عزیز میتونین استفاده کنین

ghafari3
01-07-2012, 09:09
سلام.

هرچی تاپیک های فروشگاه را گشتم و پ.خ ارسال کردم کسی USB جیگ نداره که نداره.

دو سئوال:
1- استفاده از USB JIG باعث از بین رفتن ClockworkMod Recovery میشه؟

2- پورت میکرو USB را از کجا میشه تهیه کرد (در تهران)؟ اگر پیدا نمیشه کایل شارژر را منفجر کنیم بهتره یا کابل ارتباط با PC را؟

در ضمن راهنمای تصویری در لینک زیر موجود است و از مقاومت 300 کیلو اهم استفاده شده است:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1604707

ghafari3
01-07-2012, 19:01
سلام.

هرچی تاپیک های فروشگاه را گشتم و پ.خ ارسال کردم کسی USB جیگ نداره که نداره.

دو سئوال:
1- استفاده از USB JIG باعث از بین رفتن ClockworkMod Recovery میشه؟

2- پورت میکرو USB را از کجا میشه تهیه کرد (در تهران)؟ اگر پیدا نمیشه کایل شارژر را منفجر کنیم بهتره یا کابل ارتباط با PC را؟

در ضمن راهنمای تصویری در لینک زیر موجود است و از مقاومت 300 کیلو اهم استفاده شده است:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1604707

خوب. بالاخره کانتر I9100G ریست شد و مثلث زرد هم پرید.

جواب سئوالات را خودم میگم: :df:

1- خیر. فلش با استوک رام ها برای حذف مثلث زردرنگ، یک شماره به کانتر اضافه میکنه، مثلث را حذف کرده و CWM را هم از بین میبره ولی JIG همه چی را حالت اول برمیگردونه بدون اینکه CWM حذف بشه.

2- یک شارژر 8 هزارتومانی (غیر اصل) تهیه کردم.

توجه داشته باشید که در حالت عادی در شارژر پین های شماره 1 و 5 متصل هستند و پین 4 آزاد و بدون استفاده است. پس یکی از سیم ها به پین 5 وصل میشه که قبلاً یکی از سیمهای شارژر به اون وصل بوده و سیم دیگر به پین 4 که آزاد و بدون استفاده است وصل می شود.

در حالت عادی در I9100G کانتر ریست نشد.
با کمک آموزش زیر و قرار دادن فایل قرار گرفته شده در PDA در ODIN ، بوت لـُدر را دان گرید کردم و سپس با وصل کردن جیگ، کانتر ریست شد.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=24073037&postcount=3

مقاومت ها 300 کیلو اهم باشند کافی می باشد.

با تشکر از آموزش های خوب دوستان.

ghafari3
03-07-2012, 11:19
متاسفانه امکان ویرایش وجود ندارد.

مورد زیر را تصحیح میکنم:
1- خیر. فلش با استوک رام ها برای حذف مثلث زردرنگ، به کانتر اضافه نمی کند، مثلث را حذف کرده و cwm را هم از بین میبره ولی jig همه چی را حالت اول برمیگردونه بدون اینکه cwm حذف بشه.