PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شارژ ابتدایی 12 ساعته باطری غلط است!

AramuS
02-07-2011, 01:55
سلام دوستان
امروز یکی از دوستان یه لینکی برای من ایمیل کرده بود که دیدم بد نیست اینجا به صورت مقاله مطرح بشه
این متن از زبان نویسنده سایت هست و من اون رو کپی کردم ( پس < من > داخل متن من نستم :4: )

----------------------------------------------------

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=584905&stc=1&d=1309560160

یک سنتی نادرست در بین مردم ما شایع است و آن اینکه نه یاد می گیرم و نه به روز می شویم. مدتی پیش برای خرید یک دستگاه اپل آیپد به بازار مراجعه کرده بودم و با یک تصور غلط مواجه شدم که مرا بر آن داشت در این مورد توضیحاتی بدهم.
موقع خرید این تبلت پیشرفته که همه فناوریهای روز در آن خلاصه شده است فروشنده تاکید کرد که حتما” 12 ساعت شارژ اولیه را رعایت کنید! باور کنید داشتم شاخ و دم در می آوردم. شما هم اگر ادامه مطلب را بخوانید متوجه می شوید چقدر افکارمان به دلیل به روز نبودن کهنه شده است.
در دنیای باطریها چندین فناوری وجود داشته که هر یک جای خود را به تکنولوژیهای جدید داده اند و منسوخ شده اند. مهمترین نسلهایی که در دنیای وسایل الکترونیکی شایع بوده اند به این شرح است.

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=584906&stc=1&d=1309560160

1-باطریهای نیکل کادمیوم
اینها در واقع اولین نسل تجاری باطریهای با تولید انبوه در ابزارهایی مانند موبایل و نوت بوک بودند. علامت مشخصه آنها این است که روی باطری Ni-Cd و یا خود کلمه نیکل-کادمیوم قید شده است. در دفترچه مشخصات هم عینا” نوع و توان باطری قید میشود. این نوع باطریها اکنون منسوخ شده اند.
در واقع این باطریها بودند که اولا” شارژ ابتدایی 12 ساعته نیاز داشتند و ثانیا” هر بار باید تا انتها تخلیه می شدند تا شارژ مجدد موجب از بین رفتن سلولها نشود.
تقریبا” 5 سالی میشود که دیگر این نوع باطریها به دلایل مختلفی کنار رفته اند و در محصولات جدید به هیچ وجه کاربردی ندارند.

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=584907&stc=1&d=1309560160

2-باطریهای یون لیتیومی
اینها نسل دوم تجاری باطریها در دستگاه های الکترونیکی بودند. علامت مشخصه آنها کلمه Li-On روی بدنه باطری و دفترچه مشخصات محصول است. این باطریها کماکان در موبایل و نوت بوک کاربرد دارند اما آنها هم با نسل جدیدتر در حال تعویض هستند.
کارکرد صحیح این باطریها موجب شده که نیازی به شارژ ابتدایی 12 ساعته ندارند و همچنین کاملا” برعکس باطریهای نسل قبلی به هیچ وجه نباید تا سر حد تخلیه شدن کار کنند. باید در حد 10 درصد شارژ باقیمانده مجدد شارژ شوند و سپس تا 100 درصد مجددا” شارژ گردند.

http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=584908&stc=1&d=1309560160

3-باطریهای لیتیوم پلیمری
اینها نسل روز باطریها هستند که علاوه بر محدودیتهای کمتری که دارند ایمنتر و سبکتر هستند. علامت مشخصه آنها کلمه Li-Po یا Li-on-Po است. در دفترچه مشخصات محصول هم عینا” نوع باطری با عبارت لیتیوم پلیمری یا کاملتر آن یون لیتیوم پلیمر قید میگردد.
این نوع باطریها نه تنها شارژ ابتدایی 12 ساعته نیاز ندارند بلکه هیچ محدودیتی در کاربرد هم ندارند.
مهمترین علامت مشخصه اینکه دستگاه شما دارای این نوع باطری است آن است که در زمان اتصال به کامپیوتر با پورت USB شارژ شود.
چون این باطریها نیازی نیست هر بار تا 100 درصد شارژ شوند سازندگان امکان شارژ با USB را در آنها قرار داده اند تا عمر باطری بهتری داشته باشند.

خوب در حال حاضر هر دستگاه الکترونیکی که بخرید به احتمال 99.9 درصد فاقد باطری نوع اول است که باطری نیکل کادمیومی بود. پس عملا” شارژ 12 ساعته کاملا” منسوخ و یک سنت پارینه سنگی است که کماکان در دهان افراد در حال گردش است.

------------------------------------------------

در اخر هم باید اضافه کنم که در قسمت نظرات این مطلب یه نظری بود که اونم بد نیست :

در خیلی از دستگاه ها همچون تلفن های وایرلس و باتریهای قلمی قابل شارژ از باتریهای Ni-MH (Nickel-Metal Hydride استفاده می شود.

منبع (webshahr.org)

mohammad200
02-07-2011, 15:26
در خیلی از دستگاه ها همچون تلفن های وایرلس و باتریهای قلمی قابل شارژ از باتریهای ni-mh (nickel-metal hydride استفاده می شود.
اینا هم مثل نوع اول هستن ؟
-----------------------------------------------

ali_mascheran
02-07-2011, 16:16
خ خ خ خ منم چند وقت پیش رفته بودم توی یه مغازه که داشت آیفون 4 رو تست میکرد برای خرید فروشندهه هی میگفت آقا 12 شارژ فراموش نشه ها که من زدم زیر خنده و دلیلشونو گفتم که خریداره کاملا و فروشندهه نسبتا" قانع شد ولی میدونم وقتی از مغازه اومدم بیرون کلی فحش خوردمو به چرت و پرت گفتن محکوم شدم در هر صورت هیچ مرضی بدتر از نادانی نیست !

aikido
02-07-2011, 16:49
باطری های گوشی ها بیشتر لیتیوم هست ولی با یو اس بی هم شارژ میشه

پس شارژ با یو اس بی مختص باطری های لیتیوم پلیمری نیست

wild dragon
02-07-2011, 17:10
من که به هرکی گفتم نیاز به شارژ نیست و براش استدلال آوردم قبول نکرد
آخر سر بهش گفتم برو هرچی میخوای شارژ کن
اگه سود نداره ضرری هم نداره

<<DaRk kNiGhT>>
02-07-2011, 17:13

کاملا درسته
گوشی های جدید SAMSUNG و NOKIA مثل GS II و N9 وکلا بیشتر گوشی های جدید این کمپانی ها از نوع Li-Ion هستند ولی با USB هم شارژ میشن.

حمید RC
02-07-2011, 17:37
آقا اصلا مگه میشه گوشیی که بعد از مثلا 4 ساعت مدار شارژش قطع میکنه 12 ساعت شارژش کرد؟؟ حتی اگه از پریز بکشی و دوباره بزنی بازم بعد 5 دقیقه اگه فول شارژ باشه قطع میکنه...
این فروشنده ها فهمشون از تکنولوژی اندازه یه بچه 2 ساله از زندگیه...

A S H K A N
02-07-2011, 17:48
اصلا عادت کردن موقع فروش این جمله رو تکرار کنن.اینگار اگه نگن 8ساعت بذار تو شارژ شب از وجدان درد خوابشون نمی بره!!!

AramuS
02-07-2011, 20:18
اینا هم مثل نوع اول هستن ؟
-----------------------------------------------

بله از نوع اول هستش

کاملا درسته
گوشی های جدید samsung و nokia مثل gs ii و n9 وکلا بیشتر گوشی های جدید این کمپانی ها از نوع li-ion هستند ولی با usb هم شارژ میشن.

بله کاملا حق با شما هستش
و یک سری گوشی که میتونستم رو تست کردم و دیدم بله شارژ میشه ولی از نوع دوم هستش

Arman Hgh
03-07-2011, 10:05
اگه باتری یون لیتیومی رو 12 ساعت شارژ اولیه کنیم ، چی میشه ؟ عمر باتری رو کم می کنه ؟

smohhsen
03-07-2011, 10:24
اگه باتری یون لیتیومی رو 12 ساعت شارژ اولیه کنیم ، چی میشه ؟ عمر باتری رو کم می کنه ؟
من کد به شما میدم شما قضاوت کنید
باطریهای امروزی اکثرا کمتر از 2 ساعت فول شارژ می شن
بنابراین 12 ساعت چرا؟
البته وقتی گوشی تو شارژه و استفاده ای ازش نمیشه کمتر شارژش میاد پایین اما در طول این 12 ساعت هر بار که بیاد پایین و شارژر دوباره اتصال رو برقار کنه صرفا برای یک میزان کمی خواهد بود
و مدام باطری رو شارژ می کنه!
چرا باید این کار رو کرد؟

در ضمن پیشنهاد دوستانه من اینه که طول روز گوشیتون رو شارژ کنید و شبها موقع خواب نزنید به شارژ که تا صبح و این روزها تا 10 صبح :دی تو شارژ بمونه بدبخت!
فکر کنید این کار رو در طول روزها و ماههایی داشتن گوشی انجام بدید!

amirdelta24
03-07-2011, 13:18
حالا این 12 ساعت که خوبه من رفتم یه جا لپتاپ بخرم گفت 24 ساعت بزن گفتم حتما میزنم شما اصلا غصه نخور :دی

S.H.A.H.R.O.K.H
03-07-2011, 13:47
آخه گوشی من که تو 4 ساعت فول شارژ میشه چی؟

AramuS
03-07-2011, 14:24
آخه گوشی من که تو 4 ساعت فول شارژ میشه چی؟

دوست من مهم نیست که گوشی شما تو چند ساعت فول میشه ربطی نداره
زمانی که گوشی فول شارژ شد دیگه نیازی نداره تو شارژ بمونه پس 12 ساعت اشتباه هست ( البته باتری های نوع دوم و سوم که به قل نویسنده دیگه رو گوشی ها استفاده نمیشه )
مهم این هست که این عادت غلط 12 ساعت شارژ رو از بین ببریم

sabzefosfori
03-07-2011, 17:40
دوستان راجب هدست بلوتوس ها چی ?
شارژ اوليه ?

AramuS
03-07-2011, 18:02
دوستان راجب هدست بلوتوس ها چی ?
شارژ اوليه ?

کلا این مسئله در مورد کل باتری ها هستش شما با باید ببینی باتری وسیله ای که استفاده میکنی چی هستش

sabzefosfori
03-07-2011, 22:59
ميخوام مدل jabra stone 2 بخرم کلاً مدل های ديگه که بيشترش مال نوکيا بود بعد 6 ماه استفاده خيلی زود باتری ضعيف ميشد البته من بيشتر شب ميزاشتم تو شارژ صبح قطع ميکردم شارژ اوليه هم 5 ساعت ميزاشتم که فکر کنم 3 ساعت کامل شارژميشد شايد کمتر يادم نيست

MaKenZi
04-07-2011, 13:17

من کد به شما میدم شما قضاوت کنید
باطریهای امروزی اکثرا کمتر از 2 ساعت فول شارژ می شن
بنابراین 12 ساعت چرا؟
البته وقتی گوشی تو شارژه و استفاده ای ازش نمیشه کمتر شارژش میاد پایین اما در طول این 12 ساعت هر بار که بیاد پایین و شارژر دوباره اتصال رو برقار کنه صرفا برای یک میزان کمی خواهد بود
و مدام باطری رو شارژ می کنه!
چرا باید این کار رو کرد؟

در ضمن پیشنهاد دوستانه من اینه که طول روز گوشیتون رو شارژ کنید و شبها موقع خواب نزنید به شارژ که تا صبح و این روزها تا 10 صبح :دی تو شارژ بمونه بدبخت!
فکر کنید این کار رو در طول روزها و ماههایی داشتن گوشی انجام بدید!

ميخوام مدل jabra stone 2 بخرم کلاً مدل های ديگه که بيشترش مال نوکيا بود بعد 6 ماه استفاده خيلی زود باتری ضعيف ميشد البته من بيشتر شب ميزاشتم تو شارژ صبح قطع ميکردم شارژ اوليه هم 5 ساعت ميزاشتم که فکر کنم 3 ساعت کامل شارژميشد شايد کمتر يادم نيست

سلام

دوستان من ، باطری های جدید ، بعد از اینکه کامل شارژ شدند ، بطور خودکار جریان برق ورودی رو قطع میکنند ، بنابراین حتی اگر 24 ساعت هم به شارژ وصل باشه باز هم فرقی نمیکنه.

اگر از باطری های قدیمی استفاده کرده باشید وقتی مدت زمان زیادی تو شارژ بودند ، گرم میشدند چون جریان برق قطع نمیشد و همواره در جریان بود ، ولی باطری های جدید اینطوری نیستند ، و دقیقا به همین خاطر هست که فلسفه ی شارژ اولیه دیگه برای این باطری ها معنایی نداره.

نکته ی خوب دیگری که میتونم اینجا در مورد باطری اشاره کنم این هست که ، سعی کنید نذارید باطری های جدید کاملا از شارژ خالی بشن ، چون عمرشون کوتاه میشه ، همیشه طوری برنامه ریزی کنید که باطری شارژ داشته باشه.

zanakaka
04-07-2011, 13:44
یه سوال؟؟؟؟
اگه گوشی ها با شارژر اصلی خودشون شارژ نشن چی ؟؟؟؟
مشکل پیش میاد؟؟؟
مثلا شارژر اصلی n8 نوشته 800 ma
اگه با یه شارژر که نوشته باشه 850 شارژ کنی باطری خراب میشه ؟

zanakaka
04-07-2011, 13:59
یه سوال؟؟؟؟
مشکل پیش میاد؟؟؟

MaKenZi
04-07-2011, 14:08
یه سوال؟؟؟؟
مشکل پیش میاد؟؟؟
سلام

به مرور عمر باطری کمتر میشه.

چون میزان جریان ورودی از مقداری که باید باشه ، بیشتر هست.

و به همین دلیل باطری هم زودتر شارژ میشه ، ولی عمرش کم میشه.

zanakaka
07-07-2011, 00:41
سلام

به مرور عمر باطری کمتر میشه.

چون میزان جریان ورودی از مقداری که باید باشه ، بیشتر هست.

و به همین دلیل باطری هم زودتر شارژ میشه ، ولی عمرش کم میشه.

پست ارسال شده توسط موبايل
پس اگه کمتر باشه چی
بیشتر شارژر ها ۳۵۰ هستن!!!!

MaKenZi
07-07-2011, 13:59
پس اگه کمتر باشه چی
بیشتر شارژر ها ۳۵۰ هستن!!!!
سلام

دوست من اگر شارژری که استفاده میکنید جریان ورودیش از شارژر اصلی گوشی کمتر باشه ، مشکلی نداره ، ولی اگر بیشتر باشه ، به مرور عمر باطری کم میشه.

و اینکه اگر کمتر باشه ، مدت زمانی که طول میکشه باطری کامل شارژ بشه ، بیشتر میشه.

BABAK NURI
08-07-2011, 01:05
یکی از دوستان گفته بود که زمانی که باطری فول بشه شارژ رو قطع میکنه....البته در واقع این باطری نیست که شارژ رو قطع میکنه
در گوشی های نوکیا وظیفه صدور فرمان فول شارژ بر عهده یک مقاومت NTC حرارتی بر مقدار 47K ohm هست...
در سونی اریکسون این وظیفه بر عهده پایه bsi سوکت باطری هست و البته یه سری مقاومت و ترانزیستوری هایی که در ایسی های کریستالی تعبیه شده اند و به همین نام هم معروف هستند
در گوشی های قدیمی سامسونگ این وظیفه بر عهده ترانزیستور LTRG و در سری های جدید بنا بر نوع CPU دستگاه از قطعات مختلفی استفاده میشود...
(اینو هم توضیح بدم که موارد بالا رو بطور کلی گفتم....فردا نگین این اینجوریه و اون یکی اونجوری ....هرکی هم دوست داره مدل خاصی رو بگه تا بصورت جز به جز براش تشریح کنم)

بهر حال شارژ اولیه 12 ساعت اشتباهه....

یه سوال فنی هم من دارم که در حیطه کاری من نیست....من لبتاپم همیشه تو شارژه...باطری هم بهش وصله و 24/7 هم دستگاه روشنه.....برای باطری بنظرتون مشکلی پیش نمی اید

MaKenZi
08-07-2011, 01:15
یه سوال فنی هم من دارم که در حیطه کاری من نیست....من لبتاپم همیشه تو شارژه...باطری هم بهش وصله و 24/7 هم دستگاه روشنه.....برای باطری بنظرتون مشکلی پیش نمی اید
خیر دوست من.

Moralist!
08-08-2011, 08:01
پس باید این نکته صحیح باشد که مثلا هر باتری 1000 بار عمر مفید شارژ و دشارژ دارد بنابراین هرچه کمتر به شارژ زده شود عمر باتری بالاتر میرود و این امر با تخیله حتی الامکان باتری و پر شدن کامل ان حاصل میشود

lalik
08-08-2011, 14:44
باتشکر از مقاله خوبتون,دقیقا همینطوره
کافیه واسه عمر بالای باطری یه نکته رعایت بشه.باتری وقتی فول شد از برق بکشیم,و وقتی خاموش شد بزنیم به برق,این باعث میشه عمر باتری افزایش پیدا کنه...من باهمین کار نزدیکه 5سال باتری موبایلمو زنده نگه داشتم...

nima9999
08-08-2011, 15:09
منم قديمي ام.ولي سايت و خيلي دوس دارم واستفاده ميكنم.

R.reza.A
13-08-2011, 08:04
javaaaaaaaaaaaaaaab bdid , jiiiiiq mizaaanamaaaaaaaaa :D

دوست عزیز اولا شما قوانین رو رعایت کن و فارسی تایپ کن...!

بله نسل3هست(Standard battery, Li-Po 1200 mAh)

raminhp
13-08-2011, 11:42
سلام
دوستان باید یه چیزی رو بدونید اونم اینه که همه گوشی ها از 1100 گرفته تا iphone4دارای آی سی شارژ هستن
حالا میگید یعنی چی ؟
یعنی اینکه وقتی باطری پر میشه دیگه جریانی از شارژر به باطری نمیاد (شارژ قطع میشه)
پس نگران نباشید البته اگه گوشی رو بیش از دو روز تو شارژ بزارید آی سی شارژ می سوزه و احتمال سوختن باطری و گوشی هم هست.

Mahyar.de
13-08-2011, 18:04
سلام
دوستان باید یه چیزی رو بدونید اونم اینه که همه گوشی ها از 1100 گرفته تا iphone4دارای آی سی شارژ هستن
حالا میگید یعنی چی ؟
یعنی اینکه وقتی باطری پر میشه دیگه جریانی از شارژر به باطری نمیاد (شارژ قطع میشه)
پس نگران نباشید البته اگه گوشی رو بیش از دو روز تو شارژ بزارید آی سی شارژ می سوزه و احتمال سوختن باطری و گوشی هم هست.

ممنون دوست عزیز
پس یعنی اگه شب بزنیم توی شارژ و صبح از شارژ بکشیم مشکلی پیش نمیاد واسه باطری یا گوشی؟
چون من شنیده بودم که این ic فقط یکی دوبار جواب میده و بعدش میسوزه!!! البته میدونم حرف چرندیه چون اگه قرار باشه بسوزه باید همون بار اول بسوزه!

ali_enj
17-09-2011, 14:55
پس چرا رو باتری گوشیه من نوشته
please refer to manual before using battery
منظورش چیه؟

aminstedio
28-09-2011, 18:44
پس چرا رو باتری گوشیه من نوشته
please refer to manual before using battery
منظورش چیه؟

یعنی قبل از استفاده باطری دفترجه راهنما رو بخونید
که یه وقت 12 ساعت تو شارژ نزارید.
که تو سطل مخصوص بازیافت بندازید
توی آتش ندازیدو ..... حتمالا توش اینا رو نوشته

aminstedio
28-09-2011, 19:00
باطری های گوشی های موبایل امروزی تقریباً همه از جنس لیتیم - یون هستند. باطری های لیتیم یون به طور گسترده در لپتاپ ها هم مورد استفاده قرار میگیرند. برای استفاده بهتر از این باطری ها به نکات زیر توجه کنید:

- باطری را در زمان های کوتاه شارژ کنید. برعکس باطری های نیکل-متال و نیکل کادمیوم که برای داشتن عمر بیشتر نیاز به این داشتند که اجازه بدهید به طور کامل خالی و بعد از آن به طور کامل شارژ شوند، باطری های Li-Ion با شارژ کردن های مداوم و ناقص بیشتر از حالت "شارژ کامل - دیسشارژ کامل" عمر میکنند. عمر این باطری ها بیشتر از هر چیز به زمان بستگی دارد (نه به دفعات شارژ کردن) و به هر حال پس از زمان معینی شروع به خراب شدن میکنند.

- این باطری ها در زمان شارژ زیاد گرم نمیشوند و در صورتی که باطری در زمان شارژ شروع به گرم شدن زیاد کرد آن را از شارژر جدا کرده و سلامت شارژر و باطری را بررسی کنید.

- باطری های لیتیم-یون دارای مکانیزمی هستند که جلوی جذب شارژ اضافی را بعد از کامل شدن شارژ میگیرد. پس اگر این باطری ها را بعد از شارژ کامل از شارژر جدا نکنید عمر باطری کم نخواهد شد.

- زمان تقریبی شارژ شدن کامل این باطری ها 3 ساعت است.

- در این باطری ها راهی برای شارژ کردن سریع تر از حد معمول وجود ندارد. برخی از سازندگان شارژر ادعا میکنند که محصول آنها قابلیت شار باطری در زمان 1 ساعت را دارد. همانطور که در نمودار زیر قابل مشاهده است، باطری های لیتیم-یون در زمان کمتر از یک سوم زمان شارژ کامل به حدود 70 درصد شارژ نهایی میرسند. شارژر های به اصطلاح سریع در این زمان وضعیت باطری را "آماده استفاده" اعلام میکنند.

- بهترین حالت برای شارژ و دیسشارژ این باطری ها به این صورت است که وقتی درصد شارژ به 20 درصد رسید (80 درصد خالی شد) باطری را شارژ کنید. خالی شدن کامل باطری برای مدار محافظ ولتاژ پایین مضر است.

- در صورتی که قرار است باطری برای زمان طولانی بدون استفاده بماند بهتر است که آن را با شارژ حدود 40 درصد و در دمای حدود 15 درجه سانتیگراد نگهداری کنید. نگهداری در هوای گرم و پر بودن باطری به دلیل وجود اختلاف پتانسیل بالا در سلول ها موجب ایجاد تغییراتی در ساختار شبکه سلول های باطری و کاهش عمر باطری میشود.

مزایای باطری های لیتیم-یون:

- دانسیته انرژی بالا
- برای اولین شارژ نیازی به زمان طولانی ندارد. فقط یک شارژ معمولی کافیست.
- کم بودن تخلیه خود به خودی. شارژ باطری ها در اثر عدم استفاده به طور خود به خودی کاهش می یابد. این کاهش در باطری های لیتیم-یون نصف باطری های بر پایه نیکل است.
- عدم نیاز به خالی شدن های دوره ای.

معایب باطری لیتیم-یون:
- نیاز به داشتن مدار محافظ برای جلوگیری از ایجاد ولتاژهای خیلی بالا و خیلی پایین. خبرهایی که گاهی در مورد انفجار باطری آیفون شنیده اید به عملکرد نادرست این مدار مربوط میشود.
- وجود مشکل پیرشدگی (aging). حتی در صورتی که از باطری استفاده نشود، با گذشت زمان از عمر باطری کاسته میشود.
- محدودیت های حمل و نقل: نقل و انتقال این باطری ها در حجم زیاد به دلیل مشکلات امنیتی در هواپیماها ممنوع است.
- قیمت بالا: این باطری ها نسبت به باطری های نیکل کادمیوم گرانتر هستند (قیمت آنها از باطری های لیتیم-پلیمر پایینتر است).

منبع (http://www.gol5.org/thread3523.html#post16613)

A C E
28-09-2011, 20:46
والا تا اونجا که من میدونم 8 ساعت شارژ بوده و اونم می خوان که سلول ها باطری مرتب بشه و برای استفاده اماده اگر شما یه مدت یه باطری رو کنار بگذارید بعد استفاده کنید میگید خرابه ولی ممکنه یه همچین کاری که 8 ساعت شارژ کنید باطری شما رو برگردونه

vassily
10-11-2011, 13:10
سلام
حالا میگید یعنی چی ؟

پارسال که سرباز بودم وقتی داشتم از مرخصی بر میگشتم گوشیم 50 روز موند تو شارژ (گوشی k750 ) جالب اینکه هیچیش نشد و الانم مشکلی نداره !!:cc:

H a M e D
06-12-2011, 04:19
دوستان من باطری گلگسی رو که 1500mAh است می خوام باتری قوی تری روش بندازم و اگر بیام باتری 1650mAh بزارم و با شارژ فابریکی شارژ کنم مشکلی پیش نیماد که؟؟؟

porygalaxys
08-12-2011, 11:03
سلام . اینا که شما می گید که چیزی نیست ! من رفته بودم آیپد 2 بخرم اونم از مرکزش در اصفهان یارو بهم گفت علاوه بر این که به 12 ساعت شارژ اولیه نیاز داره باید پنج دفعه ی اول تبلت خاموش کنی و بگذاری رو شارژ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

sevenkel
03-06-2012, 22:29
خوب شد اخه منم میخواستم یه گوشی بگیرم با توجه به اینکه تو مغازه باید تست کنی هی میگفتم اینجور ک ضعیف میشه شارژ اولیه نذاری،باتری هاشون هم کمیاب و گرون،ممنون بابت مطلب

AmiHo3eiN
03-06-2012, 22:32
پس یعنی در کل گوشی میخری فول شد دیگه نیازی نیست 12 ساعت تو شارژ باشه ؟ :4:

mo0o0sa
17-07-2012, 20:34
پس یعنی در کل گوشی میخری فول شد دیگه نیازی نیست 12 ساعت تو شارژ باشه ؟ :4:

با توجه به نظر دوستان، خیر؛ دیگه نیازی نیست 12 ساعت تو شارژ باشه :by:

joje mohandes
18-07-2012, 01:28
مطلب فوق العده ای بوود اما یه چیز یادتون رفت بگید
من خودم رو چندتا گوشی و تبلت اپل امتحان کردم و جواب گرفتم
بعد از هر 30 یا 40 روز اگهکل شارژ باتری خالی شه و گوشی یا تبلت خاموش شه و بعد بزنیم به شارژ تا 100 درصد بشه اونوقت باتری بیشتر جواب میده و ماندگاری بیشتری داره
بازم تاکیید میکنم که من خودم روو چندتا گوشی و تبلت اپل امتحان کردم و جواب گرفتم

ps3amir
18-07-2012, 07:36
سلام
ولی دوستان توجه کنند که این شارژ 12 ساعته برای این گوشی های بی کیفیت چینی 2 سیم کارته تلویزیون دار لازمه چون باتریشون خیلی بی کیفیته و من خودم یک بار باتری خریدم براش گذاشتم شارژ ولی 12 ساعت نگذاشتم بعدش هر 30 دقیقه شارژش تموم میش،یک هفته هم نبودم شارژ نشدش کلا باتریش سوخت :4:
ولی برای گوشی های دیگه امتحان کردم نیازی به 12 ساعت نداشتند :4:
:af:

sabzefosfori
18-07-2012, 13:30
کسی در مورد باطری هدست های bluetooth اطلاعاتی داره الان يواش يواش قيمت اين هدست ها داره به گوشی ها هم ميرسه اينا رو به نظر شما شارژ اوليه رو بعد از اينکه فول شد از برق کشيده بشه يا 3،4 ساعت بعد فول شارژ شدن ?

majid0031
16-12-2012, 12:20
دوستان اگر میخواهند که عمر باطریشون زیاد باشه اولا حتما با شارژ خود گوشی و اورجینال شارژ کنند من خودم شخصا بعضی وقتا شارژ رو هم همراه خودم بیرون میبرم و نکته دیگه اینکه باطری رو همیشه بالای 50 درصد نگه دارید که این فوق العاده عمر باطری رو افزایش میده البته برای نوکیا

razieemostafa
16-12-2012, 12:47
دوستان گوشی من xperia sola هست.باطریش از این غیر قابل تعویض هاست.وقتی با نرم افزار اطلاعات باطری رو میگیرم زده li-po اما تو همه سایت ها زده li-ion.میخواستم بدونم کدومشه حالا

majid0031
16-12-2012, 12:55
دوستان گوشی من xperia sola هست.باطریش از این غیر قابل تعویض هاست.وقتی با نرم افزار اطلاعات باطری رو میگیرم زده li-po اما تو همه سایت ها زده li-ion.میخواستم بدونم کدومشه حالا
نرم افزار نمیتونه تشخیص بده که باطری li-ion یا غیره

Hamed.godfather
25-02-2013, 21:38
:dy:جقدر تا حالا اشتباه کردم