PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش نصب کاستوم رام از ابتدا

mp3mp4
09-07-2011, 16:34
از اونجایی که بارها و بار ها دیدم که خیلی از کاربرا تازه کار هستن و میخوان روی گوشی خودشو کاستوم رامهای 2.2 و 2.3 نصب کنن این آموزش رو به طور کامل و مفید و کاملا ساده قرار میدم.

برای شروع باید:

مرحله1
1.ابتدا گوشی باید آندرویید ورژن 2.1 باشه و بیسباند گوشی ورژن 15 !

(جهت اطلاع از ورژن آندرویید به این مسیر برید)

setting/about phoneجهت اطلاع از ورژن بیسباند

setting/about phone/baseband versionM76XX-TSNCJOLYM-534040XX (باید به جای XX عدد 15 باشه)

خب اگر ورژن بیسباند 15 نبود باید گوشیتون رو آپدیت کنید.

مرحله 2

بعد از مرحله اول این مرحله رو باید به دقت انجام بدید:
ابتدا گوشی رو باید رووت کنید برای رووت برید اینجا (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=126900)

بعد از رووت کردن باید XRECOVERY نصب کنید برای نصب برید (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=153540)اینجا (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=153540)

پس از نصب XRECOVERY باید از طریق XRECOVERY یه Backup از رامتون بگیرید تا پوشه مربوطه در مموری ایجاد بشه

:atten:
از طریق این (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=156645) برنامه هم به راحتی میتونید گوشی رو رووت کنید و هم xrecovery نصب کنید(پیشنهاد خودم!)

مرحله 3

بعد مرحله های قبل یکی از رامهای کاستوم موجود در سایت رو گرفته ونصب کنید.

تذکر1:

رامهای کاستوم به روش زیر نصب میشن:

1.از طریق xrecovery/install custom zip

تذکر2:
برای فارسی ساز هر رام به تایپیک همون رام مراجعه و فایل مربوطه رو دانلود کرده و از طریق xerecovery/install custom zip نصب کنید(مخصوص رامهای 2.2)

تذکر 3:
بعد از نصب هر رام باید از طریق (/xrecovery/full wipe رام رو یه بار ریست فکتوری کنید

موفق باشین

javiol
09-07-2011, 20:18
بسیار عالی امیر جان تاپیک مهم شد .
فقط اگه میشه تو همین تاپیک رام های مهم رو هم با لینک معرفی کن و معایب و مزایاشون رو هم به اختصار توضیح بده

haghighat82
18-07-2011, 03:46
سلام به همه

من از ساعت 10 شب تا 5 صبح نشستم و از تایپیکها تموم کارها رو انجام دادم
الآن گوشیم هم رووت شده و هم بک آپ گیری با XRECOVERY انجام شده
از فایل ایجاد شده در مموری هم یک کپی گرفتم و تو هارد کامپیوتر ذخیره کردم

ولی الآن نمیدونم از کدوم کاستوم رام استفاده کنم, تازه غیر از اون فایل کاستوم رام و نحوه نصب اون رو هم به درستی نمیدونم.

چون از این جا به بعد فکر میکنم یک کم حساس تر هست, دوستان محبت کنن و اگر توضیح داره بدن و اگر جایی دیگه توضیحی در این مورد داده شده لینکشو بدن ممنون میشم.

قبلا و قلبا از mp3mp4 به خاطر پستهای مفیدش تشکر میکنم:loveit:

Rasoul940
18-07-2011, 08:47
سلام به همه

من از ساعت 10 شب تا 5 صبح نشستم و از تایپیکها تموم کارها رو انجام دادم
الآن گوشیم هم رووت شده و هم بک آپ گیری با XRECOVERY انجام شده
از فایل ایجاد شده در مموری هم یک کپی گرفتم و تو هارد کامپیوتر ذخیره کردم

ولی الآن نمیدونم از کدوم کاستوم رام استفاده کنم, تازه غیر از اون فایل کاستوم رام و نحوه نصب اون رو هم به درستی نمیدونم.

چون از این جا به بعد فکر میکنم یک کم حساس تر هست, دوستان محبت کنن و اگر توضیح داره بدن و اگر جایی دیگه توضیحی در این مورد داده شده لینکشو بدن ممنون میشم.

قبلا و قلبا از mp3mp4 به خاطر پستهای مفیدش تشکر میکنم:loveit:

به نظر من در حال حاضر بهترین رام از لحاظ کارایی Floyo v1.0 HACKDROID هست که من خودم حدود 10 روزی هست نصب کردم و هیچ مشکلی ندیدم.

haghighat82
18-07-2011, 18:13
ممنونم که پاسخ دادید
ببخشید که زیادی سوال میکنم اما چند تا نکته باقی مونده که گیجم کرده!!!

اول: لینک دانلود Floyo v1.0 HACKDROID رو بذارید
دوم: نحوه نصب
سوم: این Floyo v1.0 HACKDROID جزو کاستوم رامهای 2.2 هست و یا 2.3؟
چهارم: این کاستوم باید از طریق xrecovery/install custom zip نصب بشه و یا از طریق xrecovery/backup & restore ؟

اگر لینک پستی که تمام توضیحات رو داره بدبد ممنون میشم که دیگه مزاحم شما نشم

مرسی
در ضمن یک سوال هم در مورد مموری دارم
من یک مموری 8 گیگ گرفتم ورژن 6 اگر اینو بخوام بذارم تو گوشی چه کار باید بکنم؟
اگر برای این سوال هم لینکی هست بدید و اگر نه ممنون میشم پاسخ شما رو هر چه زودتر ببینم.

باز هم از شما و مدیران سایت و خود سایت هم ممنونم.

Rasoul940
18-07-2011, 18:49
ممنونم که پاسخ دادید
ببخشید که زیادی سوال میکنم اما چند تا نکته باقی مونده که گیجم کرده!!!

اول: لینک دانلود Floyo v1.0 HACKDROID رو بذارید
دوم: نحوه نصب
سوم: این Floyo v1.0 HACKDROID جزو کاستوم رامهای 2.2 هست و یا 2.3؟
چهارم: این کاستوم باید از طریق xrecovery/install custom zip نصب بشه و یا از طریق xrecovery/backup & restore ؟

اگر لینک پستی که تمام توضیحات رو داره بدبد ممنون میشم که دیگه مزاحم شما نشم

مرسی
در ضمن یک سوال هم در مورد مموری دارم
من یک مموری 8 گیگ گرفتم ورژن 6 اگر اینو بخوام بذارم تو گوشی چه کار باید بکنم؟
اگر برای این سوال هم لینکی هست بدید و اگر نه ممنون میشم پاسخ شما رو هر چه زودتر ببینم.

باز هم از شما و مدیران سایت و خود سایت هم ممنونم.

اینم لینک صفحش
کامل توضیح داده شده
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=134181
ورژنش هم 2.2 هست
رام از طریق xrecovery/backup & restore نصب میشه
در مورد رم هم اگه بقیه دوستان کمکتون کنن بهتره چون من زیاد اطلاعی راجع به رم ندارم.

mehdesign
16-08-2011, 09:14
با سلام به همه دوستان
من تمام این مراحل رو مو به مو رفتم و بیش از 6-7 رام امتحان کردم ولی نصب نشد!! از اول میگم ببینید مشکل از کجاست:

برای بار اول من رام behrad رو نصب کردم که شد و بعد از اون froyobread 22 که اون هم به راحتی نصب شد.
بعدش برای فارسی کردنش به مشکل برخوردم و کلا گوشی فریز شد. که با نرم افزار اپدیت سایت سونی گوشیو به 2.1 اصلی برگردوندم. در ضمن این وسط حافظه 2 که روی گوشی بود را به یک توشیبا 4 عوض کردم.
الان دیگه هیچ رامی نصب نمیشه!! از طریق custom zip پیغام (can't open (bad و اط طریق restore پیغام MD5 mismatch میده. حتی بکاپ هایی که خودم از رام اصلی گرفتم با ریستور همین پیغامو میده. کلا دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه امتحان کنم. لطفا راهنمایی کنید

mp3mp4
16-08-2011, 11:08
خب آپدیت کردین میشه بیلد نامبر و بیسباند گوشیتون رو بگید؟مموریتون رو پارتیشن بندی نکردین؟

setting/about phone

nelly
16-08-2011, 11:10
با سلام به همه دوستان
من تمام این مراحل رو مو به مو رفتم و بیش از 6-7 رام امتحان کردم ولی نصب نشد!! از اول میگم ببینید مشکل از کجاست:

برای بار اول من رام behrad رو نصب کردم که شد و بعد از اون froyobread 22 که اون هم به راحتی نصب شد.
بعدش برای فارسی کردنش به مشکل برخوردم و کلا گوشی فریز شد. که با نرم افزار اپدیت سایت سونی گوشیو به 2.1 اصلی برگردوندم. در ضمن این وسط حافظه 2 که روی گوشی بود را به یک توشیبا 4 عوض کردم.
الان دیگه هیچ رامی نصب نمیشه!! از طریق custom zip پیغام (can't open (bad و اط طریق restore پیغام md5 mismatch میده. حتی بکاپ هایی که خودم از رام اصلی گرفتم با ریستور همین پیغامو میده. کلا دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه امتحان کنم. لطفا راهنمایی کنید

برای فارسی ساز باید دقت کنی فارسی ساز مربوط به همون نسخه رو نصب کنید ، چون تغییرات تو نسخه های مختلف رام froyobread زیاد بودند فارسی ساز اشتباه باعث بالا نیومدن گوشی میشه
ضمنا اگه دوباره رام رو مجددا می ریختی مشکل برطرف میشد ، لازم نبود از آپدیت سرویس استفاده کنی

اما در مورد مشکلتون فکر میکنم احتمالا به مموری برگرده ، اما مطمئن نیستم
مموری رو فرمت کنید به هر دو فرمت fat و fat32 ببینید مشکل برطرف میشه ؟ (بکاپ از اطلاعات مموری فراموش نشه)
به نوع نصب هر رام (restore یا install custom zip) هم دقت کن

mehdesign
16-08-2011, 13:05
خب آپدیت کردین میشه بیلد نامبر و بیسباند گوشیتون رو بگید؟مموریتون رو پارتیشن بندی نکردین؟

Build 2.1.1.A.0.6 Baseband 4015
ولی مموری پارتیشن بندی نشده فقط فرمت کردم

mehdesign
16-08-2011, 14:13

Build 2.1.1.A.0.6 Baseband 4015
ولی مموری پارتیشن بندی نشده فقط فرمت کردم

pesarir00ni
17-08-2011, 17:45
سلام
می شه دقیق بگین فایل های رام رو باید کجا کپی کنیم تا موقع بالا اومدن ریکاوری اونا رو بشناسه؟

mamad.s2000
17-08-2011, 17:58
سلام
می شه دقیق بگین فایل های رام رو باید کجا کپی کنیم تا موقع بالا اومدن ریکاوری اونا رو بشناسه؟

پوشه رام که 4تا فایل توشه، کپی کن اینجا:

sdcard/xrecovery/backup

pesarir00ni
17-08-2011, 19:04
پوشه رام که 4تا فایل توشه، کپی کن اینجا:

Sdcard/xrecovery/backup

ممنون از شما
من رام رو نصب کردم اما همش فورس کلوز میذه موقع بالا اومدن

mp3mp4
17-08-2011, 19:12
ممنون از شما
من رام رو نصب کردم اما همش فورس کلوز میذه موقع بالا اومدن
رامتون رو از همون xrecovery از گزینه فول وایپ یه بار ریست کن

pesarir00ni
17-08-2011, 19:14
رامتون رو از همون xrecovery از گزینه فول وایپ یه بار ریست کن

انجام دادم و بعد هم فایل زبان فارسی رو با اینستال زیپ نصب کردم
اما فایده ای نداره

mp3mp4
17-08-2011, 19:17
انجام دادم و بعد هم فایل زبان فارسی رو با اینستال زیپ نصب کردم
اما فایده ای نداره

میشه بگین کدوم رام رو نصب کردین

pesarir00ni
17-08-2011, 19:18
همش پشت سر هم این پیغام رو می ده:
sorry
the process com.android.phone has stopped unexpectedly
please try again

pesarir00ni
17-08-2011, 19:18
رام floyo رو نصب کردم

pesarir00ni
17-08-2011, 19:21
اجازه نمی ده هیچ کاری انجام بشه
:bh:

mp3mp4
17-08-2011, 19:22
رام floyo رو نصب کردم
با رووت اکسپلور از مسیر زیر برنامه مارکت رو پاک کن

system/appاگه نشد این (http://pashkovsky.com/x8/roms/floyo-1.0.rar) ورژن 100% بدون فورس کلوز جواب میده

pesarir00ni
17-08-2011, 19:25
با رووت اکسپلور از مسیر زیر برنامه مارکت رو پاک کن

system/appاگه نشد این (http://pashkovsky.com/x8/roms/floyo-1.0.rar) ورژن 100% بدون فورس کلوز جواب میده

اجازه ی هیچ کاری نمی ده
مجبورم برگردم رام اول و بعد اینو نصب کنم

pesarir00ni
17-08-2011, 19:33
من همین رام رو نصب کردم
این تایپیک:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=134181

pesarir00ni
18-08-2011, 17:21
اشکال کار رو پیدا کردم
مشکل مال فارسی سازه انگار مشکل داره و بااین رام سازگار نیست
اگه فارسی سازی برای این رام سراغ دارین ممنون می شم آدرس بدین

mp3mp4
18-08-2011, 17:45
اشکال کار رو پیدا کردم
مشکل مال فارسی سازه انگار مشکل داره و بااین رام سازگار نیست
اگه فارسی سازی برای این رام سراغ دارین ممنون می شم آدرس بدین
اینو (http://forum.mobilestan.net/attachme...8&d=1311061006) نصب کن

pesarir00ni
18-08-2011, 18:31

لینکش دانلود نمی شه
http://forum.mobilestan.net/attachme...8&d=1311061006

mp3mp4
18-08-2011, 18:35
لینکش دانلود نمی شه
http://forum.mobilestan.net/attachme...8&d=1311061006
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=593208&d=1311061006

pesarir00ni
18-08-2011, 20:20
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=593208&d=1311061006

مرسی بالاخره درست شد و بدون مشکل نصب شد
ممنون
فقط دوسه تا ایراد داره این رام
اول این که کیبورد و منوی فارسی نداره
دوم این که گاهی صفحه ی نمایش چیزی نشون نمی ده
برای فارسی کامل رام چیزی هست؟

mamad.s2000
19-08-2011, 13:08
مرسی بالاخره درست شد و بدون مشکل نصب شد
ممنون
فقط دوسه تا ایراد داره این رام
اول این که کیبورد و منوی فارسی نداره
دوم این که گاهی صفحه ی نمایش چیزی نشون نمی ده
برای فارسی کامل رام چیزی هست؟

منو فارسی نمیشه.
واسه کیبورد فارسی باید smart keyboard pro نصب کنی.

mehdesign
21-08-2011, 07:04
دوستان من قبلا هم پیغام گذاشتم... من هیچ رامی نمیتونم نصب کنم خودم فکر میکنم اشکال از کارت حافظه باشه چون عوضش کردم درصورتیکه با حافظه اصلی یکبار رام نصب کرده بودم. الان هرکاری میکنم رام نصب نمیشه بیش از 6 تا رام مختلف امتحان کردم! کارت حافظه رو هم با FAT16 و 32 فرمت کردم جواب نداد.
لطفا راهنمایی کنید: baseband 15 , root , xrecovery
در xerecovery پیغام can't open برای custom zip و MD5 mismatch برای restore میده

mp3mp4
21-08-2011, 11:32
دوستان من قبلا هم پیغام گذاشتم... من هیچ رامی نمیتونم نصب کنم خودم فکر میکنم اشکال از کارت حافظه باشه چون عوضش کردم درصورتیکه با حافظه اصلی یکبار رام نصب کرده بودم. الان هرکاری میکنم رام نصب نمیشه بیش از 6 تا رام مختلف امتحان کردم! کارت حافظه رو هم با FAT16 و 32 فرمت کردم جواب نداد.
لطفا راهنمایی کنید: baseband 15 , root , xrecovery
در xerecovery پیغام can't open برای custom zip و MD5 mismatch برای restore میده
برای بار اول از طریق منوی xrecovery باید از رامی که نصب دارین یه بک آپ بگیرین تا دایرکتوری یا همون پوشه مربوطه ایجاد بشه.بعد هر رامی رو که میخواین بریزین داخل پوشه xrecovery /backup و نصب کنید.البته محتوای رامی که میخواین نصب کنید باید داخل یه پوشه باشه و بعد به xrecovery /backup منتقل کنید

aalireza439
23-08-2011, 20:46
سلام ، یک سوال داشتم برای آپدیت baseband باید گوشی رو از خود سونی اریکسون آپدیت کرد.

من گوشی ام روت شده و xrecovery هم نصبه ، رام های جدید رو اجرا نمی کنه ، به خاطر همین baseband فکر کنم.
حالا اگه بخواهم با خود سونی اریکسون آپدیت کنم با رام اصلی خود سونی اریکسون رو بریزم؟

mp3mp4
24-08-2011, 09:21
سلام ، یک سوال داشتم برای آپدیت baseband باید گوشی رو از خود سونی اریکسون آپدیت کرد.

من گوشی ام روت شده و xrecovery هم نصبه ، رام های جدید رو اجرا نمی کنه ، به خاطر همین baseband فکر کنم.
حالا اگه بخواهم با خود سونی اریکسون آپدیت کنم با رام اصلی خود سونی اریکسون رو بریزم؟
هم با آپدیت میشه هم با فلش تولز

persia3
31-08-2011, 10:39
سلام
من یه مشکل پیدا کردم با نصب کاستوم هایی که به روش Install custom zip نصب میشن.
یعنی وقتی به محیط ریکاوری میرم وگزینه ی Install custom zip رو میزنم چیزی رو نمینصبه.
من قبلا از فلویو یک استفاده میکردم و میکنم نصبت به باقی بهتره.
دیشب اومدم GingerDX ورژن یازده و بنصبم ارور داد یه رام دیکه داشتم اینطوری نصب میشد اونم نصب نشد.
فعلا فقط از طریق رستور رامم نصب میشه انگاری.
مشکل از کجاست.

persia3
31-08-2011, 13:02
مشکلم حل شد
من فایلو اکستراکت میکردم :ah:

ArAg27
27-09-2011, 00:03
دوستان cwm چیست؟! من ginger dx15 رو دانلود کردم و نوشته شده بود با cwm بریزید! با Xrecovery چه تفاوتی داره؟ اگه میشه مختصر توضیح بدین! ممنون

mp3mp4
27-09-2011, 09:55
دوستان cwm چیست؟! من ginger dx15 رو دانلود کردم و نوشته شده بود با cwm بریزید! با Xrecovery چه تفاوتی داره؟ اگه میشه مختصر توضیح بدین! ممنون
مثل xrecovery هست.موقعی که گوشی رو ریستار میکنید وقتی لوگوی سونی اریکسون امد مدام صفحه رو لمس کنید وارد منوی مربوطه میشه

ArAg27
27-09-2011, 10:14
چجوری باید نصبش کنم؟ صفحه رو لمس کردم ولی هیچ منویی نیومد!
ممنون

mp3mp4
27-09-2011, 10:35
چجوری باید نصبش کنم؟ صفحه رو لمس کردم ولی هیچ منویی نیومد!
ممنون
از همون منو گزینه install zip file از روی مموریت فایل مربوطه رو پیداش کن فایلت رو نصب....

mammad_shatle
28-09-2011, 18:06
سلام
من این فارسی سازرو نصب کردم.مشکلیم نداشت.ولی هیچ تغییری تو گوشی ندیدم.فارسی نمیتونم اس بدم گوشیمم فارسی نشد!!!
پس به چه دردی میخوره این فارسی ساز؟
ممنون میشم اگه بگین
:mobilestan:

mp3mp4
28-09-2011, 18:53
این فارسی ساز این امکان رو میده به شما که فارسی نوشتن و فارسی خوندن رو انجام بدین.منو رو فارسی نمیکنه.برای نوشتن فارسی هم کیبرد خوب نصب کنید

soraya.70
30-09-2011, 01:14
سلام من تازه عضو سایتتون شدم,حدود 1ماهه گوشی xperia x8 گرفتم,میخوام رامشو ارتقا بدم میشه راهنمایی کنید چه رامی خوبه? بدون نقص و جدید باشه
ممنون میشم راهنماییم کنید

mp3mp4
01-10-2011, 11:48
سلام من تازه عضو سایتتون شدم,حدود 1ماهه گوشی xperia x8 گرفتم,میخوام رامشو ارتقا بدم میشه راهنمایی کنید چه رامی خوبه? بدون نقص و جدید باشه
ممنون میشم راهنماییم کنید
سوالتون رو در کلوپ بپرسین

iman_ashraf
01-10-2011, 20:28
من تمام مراحل را رفتم ولی نشد
اول از همه می خوام بگم رام V6 GingerXperia چجوری نصب میشه؟اگر از راه back up and restore انجام میشه بگین باید کدوم گزینه رو بزنم؟
حالا گذشته ی اینا بگم چیکار کردم که رام رو نصب کنم ولی نشد.
1-اون سه فایل ایکس ریکاوری رو به سیستم/بین انتقال دادم و موبایم هم از قبل روت بود و بیزی باکس روش نصب بود.
بعد در محیط ایکس ریکاوری از موبایلم back up گرفتم
رامی که دانلود کردم رو توی فایلی به اسم 123 ریختم و وقتی وارد ایکسریکاوری شدم و وارد اون فایلی شدم که رام رو ریخته بودم میگفت هم چنین چیزی پیدا نمیشود.
بعد یذره تو انجمن سرک کشیدم یکی از دوستان گفته بود باید فایل های مربوط به رام رو در xrecovery/back up بریزم اینکار رو هم کردم و روی inistal custom ram کلیک کردم خودش که پیدا نکرد رو choose..... هم کلیک کردم و ادرسش رو بهش گفتم ولی بازم پیدا نکرد تا نصب کنه.
عد گفتم شاید باید از طریق back up and restore نصب کنم روش زدم بلا که بک آپ گرفته بودم پس روی restore کلیک کردم سه تا گزینه اومد رو سه تاش زدم و نصب کردم بعد اون قسمتی رفتم که وقتی وارد گزینه ی back up and restore میشی سه تا گزینه ی دیگه می آد به اسم های backup - restore- ad....restore ببخشید اسمشو یادم نیست رو همون زدم و دوباره چند تا گزینه ی دیگه اومد که دوباره یکی یکی همرو نصب کردم بعد ری بوت کردم و هیچی نشده بود.
دوباره به محیط ایکسریکاوری رفتم و full wip رو زدم دو باره زی بوت کردم و موبایل به حالت اولیه که گوشیم رو خریده بودم برگشت.
دوباره وارد محیط ایکس ریکاوری شدم و در قسمت ad....restore , backup and restore رو زدم ببخشید اسمشو یادم نیست چند تا گزینه ی دیگه اومد که دوباره یکی یکی همرو نصب کردم بعد ری بوت کردم یا دتونه گفته بودم موبایلم به حالت اولی برگشته بود وقتی این کار ها رو کردم ه حالت قبل از این که گوشیم رو ایکس ریکاوری کنم برگشت همون برنامه ها همون بازی ها و همون والپپر.

:cy:

nvd533
02-10-2011, 16:41
اول از همه می خوام بگم رام V6 GingerXperia چجوری نصب میشه؟ا

تو قسمت خود رام بپرسین
از طریق custom zip نصب میشه

mplove
20-11-2011, 12:41
اول از همه می خوام بگم رام V6 GingerXperia چجوری نصب میشه؟

دوست عزیز ginger xperia 15 هم اومده چرا 6 رو دانلود کردی

hoseinbromand
24-12-2011, 18:06
Sony Ericsson PC Companion 2.02 لینکشو بذارید ممنون میشم

mp3mp4
24-12-2011, 18:22
Sony Ericsson PC Companion 2.02 لینکشو بذارید ممنون میشم

Sony Ericsson PC Companion (http://www.sonyericsson.com/cws/support/mobilephones/downloads/subject/pccompanion/xperiax8?cc=gb&lc=en)

mehrdad91
28-12-2011, 21:04
خسته نباشيد دوستان
من 4 روزه x8 گرفتم.
تاپيك ها رو خوندم. و فهميدم كه براي نصب كاستوم رام بايد بيلد نامبر 2.1.1c.00 روي گوشي باشه
بيلد نامبر گوشي من هنگام خريد 2.1.1.A.0.6 بود.
تصميم به اپديت گرفتم. تمام تاپيك رو كامل از بر هستم و برنامه هاي لازم جهت اپديت رو هم دان كردم. مراحل رو رفتم و برنامه گفت گوشي شما از اخرين ور‍ن موجود بهره منده ايا بازم مايل به اپديت هستيد؟ (يبار صبح از روي خود گوشي توي بخش تنضيمات هم گزينه چك كردن براي اپديت رو زدم و همين پيغام رو دريافت كردم) خلاصه زدم اپديت رو و يه فايلي به اندازه 119 مگابايت توسط برنامه اپديتر شركت سوني اريكسون دانلود شد و نصب شد. گوشي رو براي بار اول روشن كردم و كمي طول كشيد بالا بياد و وقتي بالا اومد در كمال تعجب ديدم كه بازم بيلد نامبرم همون 2.1.1.A.0.6 هستش. نسخه بيس باند هم M76XX-TSNCJOLYM-53404015 هستش.
دوستان ايا امكان داره من با همين بيلد نامبر و بيس باند اقدام به نصب كاستوم رامهاي 2.3 كنم؟
واقعا هيچ اپديتي بغير از اين نيست. چون من قبلا هم خيلي از گوشي هاي x10 رو اپديت كردم مطمعنم كه اشتباهي رخ نداده هنگام اپديت.
لطفا هر چه سريعتر منو راهنمايي كنيد. چون واقعا ديگه از دست فضاي كمي كه براي نصب نرم افزار رو x8 گذاشتن خسته شدم و از طرفي دلم ميخواد اخرين ور‍ن اندرويد به همراه مولتي تاچ رو داشته باشم.
ممنونم و منتظر. :df:

mplove
28-12-2011, 23:41
خسته نباشيد دوستان
من 4 روزه x8 گرفتم.
تاپيك ها رو خوندم. و فهميدم كه براي نصب كاستوم رام بايد بيلد نامبر 2.1.1c.00 روي گوشي باشه
بيلد نامبر گوشي من هنگام خريد 2.1.1.A.0.6 بود.
تصميم به اپديت گرفتم. تمام تاپيك رو كامل از بر هستم و برنامه هاي لازم جهت اپديت رو هم دان كردم. مراحل رو رفتم و برنامه گفت گوشي شما از اخرين ور‍ن موجود بهره منده ايا بازم مايل به اپديت هستيد؟ (يبار صبح از روي خود گوشي توي بخش تنضيمات هم گزينه چك كردن براي اپديت رو زدم و همين پيغام رو دريافت كردم) خلاصه زدم اپديت رو و يه فايلي به اندازه 119 مگابايت توسط برنامه اپديتر شركت سوني اريكسون دانلود شد و نصب شد. گوشي رو براي بار اول روشن كردم و كمي طول كشيد بالا بياد و وقتي بالا اومد در كمال تعجب ديدم كه بازم بيلد نامبرم همون 2.1.1.A.0.6 هستش. نسخه بيس باند هم M76XX-TSNCJOLYM-53404015 هستش.
دوستان ايا امكان داره من با همين بيلد نامبر و بيس باند اقدام به نصب كاستوم رامهاي 2.3 كنم؟
واقعا هيچ اپديتي بغير از اين نيست. چون من قبلا هم خيلي از گوشي هاي x10 رو اپديت كردم مطمعنم كه اشتباهي رخ نداده هنگام اپديت.
لطفا هر چه سريعتر منو راهنمايي كنيد. چون واقعا ديگه از دست فضاي كمي كه براي نصب نرم افزار رو x8 گذاشتن خسته شدم و از طرفي دلم ميخواد اخرين ور‍ن اندرويد به همراه مولتي تاچ رو داشته باشم.
ممنونم و منتظر. :df:

با همون بیلد ناملر هم می تونی کاستوم رام نصب کنی و اخرین اپدیت رسمی اخرش c.0.0 2.1.1 هست که مولتی یا دوال تاچ هم نداره ولی همه کاستوم رام ها دارن.با نصب کاستوم رام ها مشکل فضا هم حل می شه

mehrdad91
29-12-2011, 13:53
با همون بیلد ناملر هم می تونی کاستوم رام نصب کنی و اخرین اپدیت رسمی اخرش c.0.0 2.1.1 هست که مولتی یا دوال تاچ هم نداره ولی همه کاستوم رام ها دارن.با نصب کاستوم رام ها مشکل فضا هم حل می شه

خيلي ممنونم دوست خوبم.
يه سوال ديگه داشتم. بهترين رام 2.3 كه الان تو همين موبايلستان هست كدومه؟
باگ هم نداشته باشه؟
من بيشتر به خاطر مولتي تاچ و نصب بازي ها تو مموري و افزايش قدرت اجراي نرم افزار ها و بازي ها ميخوام رام عوض كنم.
راستي بعد از نصب رام خودش اوركلاك ميكنه يا بايد خودمون دستي اين كارو بكنيم؟ نرم افزار خاصي داره؟

بازم ممنون :cv:

mplove
29-12-2011, 16:01
خيلي ممنونم دوست خوبم.
يه سوال ديگه داشتم. بهترين رام 2.3 كه الان تو همين موبايلستان هست كدومه؟
باگ هم نداشته باشه؟
من بيشتر به خاطر مولتي تاچ و نصب بازي ها تو مموري و افزايش قدرت اجراي نرم افزار ها و بازي ها ميخوام رام عوض كنم.
راستي بعد از نصب رام خودش اوركلاك ميكنه يا بايد خودمون دستي اين كارو بكنيم؟ نرم افزار خاصي داره؟

بازم ممنون :cv:

سلام.الان رام های 2.3 کامل هستند ولی ممکنه یه مشکلات کوچک دیده بشن ولی نه برای همه ونه همیشه.با کرنل اصلی رام های stornmix و dx هستند و با کرنل استوک mini cm7 و sindroid البته sindroid تو موبایلستان نیست.رام کاستوم که نصب کردید تو تنظیمات سیانوژن به قسمت performance برید و تیک اورکلاک رو بزنید و ماکزیمم رو هرچی خواستید انتخاب کنید.البته زیاد بالا نبرید

alimami
30-12-2011, 00:41
من از طریق این آموزش رفتم و راحت تونستم رام نصب کنم.

یه سوال.

من الان کلی برنامه و بازی رو رام قبلی دارم. یه بک آپ هم با ایکس ریکاوری گرفتم از اون رام. چجوری می تونم رام جدید نصب کنم و برنامه ها و ویجت های رام قبلی رو انتقال بدم به رام جدید؟

mplove
30-12-2011, 07:58
من از طریق این آموزش رفتم و راحت تونستم رام نصب کنم.

یه سوال.

من الان کلی برنامه و بازی رو رام قبلی دارم. یه بک آپ هم با ایکس ریکاوری گرفتم از اون رام. چجوری می تونم رام جدید نصب کنم و برنامه ها و ویجت های رام قبلی رو انتقال بدم به رام جدید؟

titaniom backup رو نصب کن.از هر چیزی که خواستی بکاپ بگیر بعد تو رام جدید ریستور کن

tranceaddict
06-01-2012, 01:59
سلام تو xda همین رام هارو که میدیدیم گفته بو د باید بوت لودر انلاک باشه یا نه احتیاجی نیست ؟

mplove
06-01-2012, 08:29
سلام تو xda همین رام هارو که میدیدیم گفته بو د باید بوت لودر انلاک باشه یا نه احتیاجی نیست ؟

کدوم رام رو می خواید نصب کنید؟الان اکثر رام ها کرنل کاستوم نیاز دارند که اون هم نیاز به انلاک کردن داره.

ariya_rap
20-02-2012, 00:53
سلام به همه ی دوستان
فرق می کنه از xRecovery استفاده کنیم یا از cmw ؟
قبل از ریختن رام چیزی هست که باید نصب کنیم؟
مرسی

nvd533
20-02-2012, 18:18
سلام به همه ی دوستان
فرق می کنه از xRecovery استفاده کنیم یا از cmw ؟
قبل از ریختن رام چیزی هست که باید نصب کنیم؟
مرسی

cwm خیلی بهتره
اگه گوشیت بوت لودرش باز میشه واسه بعضی از رامها احتیاجه اول کرنلو بنصبی بعد رامو نصب کنی
بعضی از رامها هاماول نصب میشن بعد کرنلشون نصب میشه

ehsan2138
21-02-2012, 02:47
سلام من همه مراحل رو انجام دادم جز این مرحله رو:
(بعد از نصب هر رام باید از طریق xrecovery/full wipe رام رو یه بار ریست فکتوری کنید)
حالا گوشی روی لوگو وایستاده و بالا نمیاد
باید چیکار کنم؟

mp3mp4
21-02-2012, 10:08
سلام من همه مراحل رو انجام دادم جز این مرحله رو:
(بعد از نصب هر رام باید از طریق xrecovery/full wipe رام رو یه بار ریست فکتوری کنید)
حالا گوشی روی لوگو وایستاده و بالا نمیاد
باید چیکار کنم؟
فول وایپ رو باید انجام بدید

ehsan2138
21-02-2012, 10:36
دیگه اصلا روی xrecovery نمیره هیچ کاری انجام نمیده

kralpc
23-02-2012, 15:09
سلام
اقا الان برای نصب کاستوم رام حتما باید بوت لودر گوشی شکسته بشه؟اگه اره هیچ راهی نداره که بدوت شکستن بوت لودر کاستوم رام نصب کرد چون شنیدم تو گوشی های x8 جدید موقع شکستن بوت لودر گوشی بریک میشه؟
ممنون

mp3mp4
23-02-2012, 17:44
سلام
اقا الان برای نصب کاستوم رام حتما باید بوت لودر گوشی شکسته بشه؟اگه اره هیچ راهی نداره که بدوت شکستن بوت لودر کاستوم رام نصب کرد چون شنیدم تو گوشی های x8 جدید موقع شکستن بوت لودر گوشی بریک میشه؟
ممنون
شما میتونید بدون باز کردن بوت لودر رام gdx v22 و ginger experia v23 رو نصب کنید

kralpc
23-02-2012, 17:53
میشه بگشید کدومش بهتره؟
مزایا و معایب هرکدومشون رو بگید ممنون میشم

mplove
23-02-2012, 21:42
میشه بگشید کدومش بهتره؟
مزایا و معایب هرکدومشون رو بگید ممنون میشم

تاپیک هرکدوم از رام رو مطالعه کنید.ولی به نظرم با توجه به کوکرش dxبهتره و خودم هم تا قبل اینکه گوشیمو انلاک کنم فقط این رام رو استفاده می کردمginger xperia هم نباید بد باشه

erfanse7en
28-02-2012, 22:13
azizam neveshty baraye etela az verzhene goshi bayad be masir zir raft
setting/about phone
(man mondam in masire ziro bayad az kodom barname rafto fahmid)?
lotfan zod pasokh dahid mamnon misham:sign_help::sign_help::sign_help:

mplove
29-02-2012, 14:44
azizam neveshty baraye etela az verzhene goshi bayad be masir zir raft
setting/about phone
(man mondam in masire ziro bayad az kodom barname rafto fahmid)?
lotfan zod pasokh dahid mamnon misham:sign_help::sign_help::sign_help:

سلام
دوست عزیز فارسی تایپ کنید
گوشی شما چیزی به نام تنظیمات یا settingsنداره!این دیگه خیلی سوال ...

Reloaad
23-03-2012, 17:25
دوست عزيز baseband من به جاي 15 , 06 است! يكسال پيش اپديتش كردم...
با اين نميشه!؟!

Reloaad
23-03-2012, 17:33
دوستان من يكسال پيش اپديت كردم اما بيس باندم اخرش 06 است! نميشه رام روش نصب شه؟!

mp3mp4
23-03-2012, 19:44
دوستان من يكسال پيش اپديت كردم اما بيس باندم اخرش 06 است! نميشه رام روش نصب شه؟!
بیسباندت رو ارتقا بده با فلش تولز.اموزش داخل بخش x8 موجوده

jorj005
26-03-2012, 11:44
سلام...من گوشی خودم x8 نیست ولی یکی از دوستام خاست کاستوم رام بریزم واسش... تو سایت که یه گشتی زدم رام بین GingerDX android 2.3.7 و MiniCM7-v.2.1.9 -android 2.3.7 نمی دونم کدمو بریزم...؟؟؟ یه سواله دیگه این راما staible هستن؟
بعد از نصب کرنل رام رو از طریق CWM نصب کنید !!! این کرنل از کجا باید بگیرم.؟
ممنون میشم کمکم کنید

20amir48
11-04-2012, 23:59
سلام
من می خوام یه رام روی گوشیم نصب کنم و در عین حال نمی خوام بوت لودر بشکنم
شما چه رامی بهم پیشنهاد میکنین؟از کجا می تونم دانلود کنم
ممنون

mp3mp4
12-04-2012, 09:03
سلام...من گوشی خودم x8 نیست ولی یکی از دوستام خاست کاستوم رام بریزم واسش... تو سایت که یه گشتی زدم رام بین GingerDX android 2.3.7 و MiniCM7-v.2.1.9 -android 2.3.7 نمی دونم کدمو بریزم...؟؟؟ یه سواله دیگه این راما staible هستن؟
بعد از نصب کرنل رام رو از طریق CWM نصب کنید !!! این کرنل از کجا باید بگیرم.؟
ممنون میشم کمکم کنید
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=158785

mp3mp4
12-04-2012, 09:04
سلام
من می خوام یه رام روی گوشیم نصب کنم و در عین حال نمی خوام بوت لودر بشکنم
شما چه رامی بهم پیشنهاد میکنین؟از کجا می تونم دانلود کنم
ممنون
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=161169

haghighat.h
27-04-2012, 20:59
سلام

من یک گوشی X8 دارم با مشخصات نرم افزاری زیر:
Firmware version 2.1-update 1
Baseband version M76XX-TSNCJOLYM-53404015
Kernel version 2.6.29 SEMCUser@SEMCHost #1
Build number 2.1.1.A.0.6

حالا دو تا مشکل با این دارم
1- چون CD اصلیشو گم کردم نمتونم updatesh کنم
2- به هیچ وجه هم هیچ رامی روش نصب نمیشه

من یک SII دارم که راستش چپ و راست رامشو عوض میکنم و یک جورایی از یک نواختی این گوشی خسته شدم.

اگر میشه کمکم کنید تا بتونم ران گوشیم رو عوض کنم و یک رام کاستوم خوب روش نصب کنم.

ممنون

yousef-p
27-04-2012, 22:12
سلام

من یک گوشی X8 دارم با مشخصات نرم افزاری زیر:
Firmware version 2.1-update 1
Baseband version M76XX-TSNCJOLYM-53404015
Kernel version 2.6.29 SEMCUser@SEMCHost #1
Build number 2.1.1.A.0.6

حالا دو تا مشکل با این دارم
1- چون CD اصلیشو گم کردم نمتونم updatesh کنم
2- به هیچ وجه هم هیچ رامی روش نصب نمیشه

من یک SII دارم که راستش چپ و راست رامشو عوض میکنم و یک جورایی از یک نواختی این گوشی خسته شدم.

اگر میشه کمکم کنید تا بتونم ران گوشیم رو عوض کنم و یک رام کاستوم خوب روش نصب کنم.

ممنون
اول طبق این آموزش برو بعد
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=153540&page=3

ehsan_eim
30-04-2012, 08:42
سلام من توترتیب نصب ها موندممن xrecovery رو نصب کردم
بوت لودر رو شکستم
الان گیر اینم که اول رام مثلا ginger DX رو باید بریزم بعد کرنل مربوط به اونو مثلا linux DX یا alf یا برعکس
این هم بگم که یه بار رو رام اصلیش با فاش تولز کرنل هایی که گفتم رو ریختم گوشی رو لوگو گیر میکنه حتی کرنل اصلی رو برگردوندم بازم رو لوگو موند آخر با Xrecovey تونستم زندش کنم
من میخوام ارم و کرنل بریزم کمکم کنید ترتیب و راهش و بدونم راستی CWM و روش اون رو اگه میشه توضیح بدید .
بازم ممنونم

mp3mp4
30-04-2012, 09:07
سلام من توترتیب نصب ها موندممن xrecovery رو نصب کردم
بوت لودر رو شکستم
الان گیر اینم که اول رام مثلا ginger dx رو باید بریزم بعد کرنل مربوط به اونو مثلا linux dx یا alf یا برعکس
این هم بگم که یه بار رو رام اصلیش با فاش تولز کرنل هایی که گفتم رو ریختم گوشی رو لوگو گیر میکنه حتی کرنل اصلی رو برگردوندم بازم رو لوگو موند آخر با xrecovey تونستم زندش کنم
من میخوام ارم و کرنل بریزم کمکم کنید ترتیب و راهش و بدونم راستی cwm و روش اون رو اگه میشه توضیح بدید .
بازم ممنونم

اول کرنل نصب کن.بعد رام رو نصب کن و بعد فول وایپ کن

ehsan_eim
30-04-2012, 09:23
اول کرنل نصب کن.بعد رام رو نصب کن و بعد فول وایپ کن

من کرنل هایی که گفتم رو نصب میکنم رو رام اصلی با فلش تولز میره تو کما ، رو لوگو گیر میکنه نمیدونم کرنل ام خرابه یا جای دیگه کار میلنگه شما کرنل و رام مناسب چی پیشنهاد میدین اگه لینکی هست بگیرم و نصب کنم یا روش بهتری واسه انجامش که گیر نکنه

mp3mp4
30-04-2012, 09:30
من کرنل هایی که گفتم رو نصب میکنم رو رام اصلی با فلش تولز میره تو کما ، رو لوگو گیر میکنه نمیدونم کرنل ام خرابه یا جای دیگه کار میلنگه شما کرنل و رام مناسب چی پیشنهاد میدین اگه لینکی هست بگیرم و نصب کنم یا روش بهتری واسه انجامش که گیر نکنه

شما از اینجا (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=183851) کرنل alfs v8a مخصوص رامهای cm رو بگیر نصب کن.بعد رام mini cm رو هم دانلود کن و نصب کن.

ehsan_eim
30-04-2012, 09:51
شما از اینجا (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=183851) کرنل alfs v8a مخصوص رامهای cm رو بگیر نصب کن.بعد رام mini cm رو هم دانلود کن و نصب کن.

شما منظورتون رام mini cm7 http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=182118 این که با کرنل nAa نوشته کار میکنه در ضمن کرنل alf v رو هم نوشته دو ورژن

ورژن 8a کرنل alfs برای dx
http://forum.xda-developers.com/atta...9&d=1332618516

برای رام های cm7

http://forum.xda-developers.com/atta...2&d=1331840151
من کدومو بگبرم و نصب کنم با چه رامی به نظرتون
شرمنده این قدر سوال میکنم دیروز گوشی من عملا مرده حساب میشد الان یکم ترس دارم دوباره داغون نشه یه سوال دیگه موقع نصب کرنل با فلش تولز سیم کارت و مموری رو در بیارم باطری رو مدتی در بیارم بعد بزارم یا نه و آنتی ویروس غیر فعال باشه یا نه؟ بعد اتمام وقتی میگه کابل رو در بیارین و روشن کنید باید مار دیگه ای برای بالا اومدن انجام بدم آخه سری فبل تو لوگو موند و بالا نیومد بعد کارایی که نوشتن انجام بدم و فلش کردن تو انتخاب فلش 2 تا گزینه میاد loader و kernel که من kernel رو انتخاب کردم این درسته
بازم ممنونم

mp3mp4
30-04-2012, 10:17
شما منظورتون رام mini cm7 http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=182118 این که با کرنل nAa نوشته کار میکنه در ضمن کرنل alf v رو هم نوشته دو ورژن

ورژن 8a کرنل alfs برای dx
http://forum.xda-developers.com/atta...9&d=1332618516

برای رام های cm7

http://forum.xda-developers.com/atta...2&d=1331840151
من کدومو بگبرم و نصب کنم با چه رامی به نظرتون
شرمنده این قدر سوال میکنم دیروز گوشی من عملا مرده حساب میشد الان یکم ترس دارم دوباره داغون نشه یه سوال دیگه موقع نصب کرنل با فلش تولز سیم کارت و مموری رو در بیارم باطری رو مدتی در بیارم بعد بزارم یا نه و آنتی ویروس غیر فعال باشه یا نه؟ بعد اتمام وقتی میگه کابل رو در بیارین و روشن کنید باید مار دیگه ای برای بالا اومدن انجام بدم آخه سری فبل تو لوگو موند و بالا نیومد بعد کارایی که نوشتن انجام بدم و فلش کردن تو انتخاب فلش 2 تا گزینه میاد loader و kernel که من kernel رو انتخاب کردم این درسته
بازم ممنونم

شما اصلا بوت لودر گوشیتون باز کردین؟اگه باز کردین که هیچ اگه نه با توجه به تایپیک اموزش جلو برین .ورژن مخصوص رامهای cm7 رو نصب کنین و بعد نصب رام

prince_0f_darks
30-05-2012, 19:47
دوستان عزیز تو پست اول گفته شده که باید بیسباند 1.5 باشه ولی نگفتید که اگه نبود باید چطوری این کار رو بکنیم؟

من گوشی رو فقط توسط نرم افزاری که تو همین بخش بودش فقط روت کردم همین هیچ کار خاصی روی گوشی انجام ندادم و حالا نمیدونم باید دقیقا چیکار کنم
این رام رو هم دانلود کردم
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=182118
همین
اگه ممکنه یکم شفافتر توضیح بدید

Koroush X8
30-05-2012, 20:13
دوستان عزیز تو پست اول گفته شده که باید بیسباند 1.5 باشه ولی نگفتید که اگه نبود باید چطوری این کار رو بکنیم؟

من گوشی رو فقط توسط نرم افزاری که تو همین بخش بودش فقط روت کردم همین هیچ کار خاصی روی گوشی انجام ندادم و حالا نمیدونم باید دقیقا چیکار کنم
این رام رو هم دانلود کردم
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=182118
همین
اگه ممکنه یکم شفافتر توضیح بدید

خوب اون رام مخصوص کرنل nAa است پس به درد شما که بوت لودرت بسته است نمیخوره. دوم این که برای بالا بردن بیس باند به 4015 برو به تاپیک رام های رسمی برای استفاده در فلش تول.
بیسباند رو که بالا بردی ، گوشی رو روت کن و ریکاوری نصب کن و بعدش یه رام واسه کرنل استوک دانلود کن که پیشنهاد من fde یا gingerDX است و از طریق ریکاوری نصب کن.
لینک تاپیک رام های رسمی برای استفاده در فلش تول
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=151142

prince_0f_darks
30-05-2012, 21:11
خوب اون رام مخصوص کرنل nAa است پس به درد شما که بوت لودرت بسته است نمیخوره. دوم این که برای بالا بردن بیس باند به 4015 برو به تاپیک رام های رسمی برای استفاده در فلش تول.
بیسباند رو که بالا بردی ، گوشی رو روت کن و ریکاوری نصب کن و بعدش یه رام واسه کرنل استوک دانلود کن که پیشنهاد من fde یا gingerDX است و از طریق ریکاوری نصب کن.
لینک تاپیک رام های رسمی برای استفاده در فلش تول
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=151142

مشخصات گوشی

http://image.off4u.info/images/88039600681088150973.jpghttp://image.off4u.info/images/88039600681088150973.jpg

Koroush X8
30-05-2012, 21:46
مشخصات گوشی

http://image.off4u.info/images/88039600681088150973.jpghttp://image.off4u.info/images/88039600681088150973.jpg

همه چیز گوشیت ردیفه و بیس باند هم آخرین بیس باند است و بیلد نامبر هم جدید ترین هست پس فقط گوشی رو با فلش تول یا تول باکس روت کن و ریکاوری نصب کن بعدش هم رام GingerDX رو دانلود کن و از طریق Instal custom zip ریکاوری رام رو فلش بزن و بعدش هم full wipe یادت نره . موفق باشی هم وطن .

20amir48
28-06-2012, 03:53
سلام
یه سوال داشتم نمیدونم جاش اینجا هست یا نه!
من فایل hw_config.sh تغییر دادم بعدش که گوشی ریبوت کردم روی اسم Sony Ericsson گیر میکنه!چطوری میشه درستش کرد؟!
لطفا کمکم کنید

Koroush X8
28-06-2012, 08:50
سلام
یه سوال داشتم نمیدونم جاش اینجا هست یا نه!
من فایل hw_config.sh تغییر دادم بعدش که گوشی ریبوت کردم روی اسم sony ericsson گیر میکنه!چطوری میشه درستش کرد؟!
لطفا کمکم کنید

گوشیت رو باید فلش بزنی. بافلش تولز فلش بزن به تاپیک مربوطه مراجعه کن.
تاپیک : رام های رسمی x8 و w8 برای استفاده در فلش تولز

20amir48
29-06-2012, 00:53
گوشیت رو باید فلش بزنی. بافلش تولز فلش بزن به تاپیک مربوطه مراجعه کن.
تاپیک : رام های رسمی x8 و w8 برای استفاده در فلش تولز
ممنون،فلش کردم درست شد
اما نمی تونم root بکنم،بیلدر نامبرشC.0.0 هست،سه تا روشم امتحان کردم،هم با superoneclick همx8toolbox و هم flashtools!
superoneclick توی لوپ میفته و با برداشتن تیک Usb debugging و زدن دوبارشم درست نمیشه

Koroush X8
29-06-2012, 09:32
ممنون،فلش کردم درست شد
اما نمی تونم root بکنم،بیلدر نامبرشc.0.0 هست،سه تا روشم امتحان کردم،هم با superoneclick همx8toolbox و هم flashtools!
Superoneclick توی لوپ میفته و با برداشتن تیک usb debugging و زدن دوبارشم درست نمیشه

نه این بیلد نامبر هم روت میشه هم با تول باکس هم با فلش تولز هم با سوپر وان کلیک . با فلش تولز روت کن

rouhola
03-11-2012, 21:09
سلام دوستان توروخدا یکی کمک کنهمن تمام مراحل رو رفتم فقط بعد نصب تو recovery , یادم رفت full wipe رو بزنم
تورو خدا یکی کمکم کنه؛ گوشی خودم نبود:((
گوشی روی لوگوی sony ericsson گیر کرده!!!
چیکار کنم؟؟؟؟

MOSIFA
03-11-2012, 21:26
سلام دوستان توروخدا یکی کمک کنهمن تمام مراحل رو رفتم فقط بعد نصب تو recovery , یادم رفت full wipe رو بزنم
تورو خدا یکی کمکم کنه؛ گوشی خودم نبود:((
گوشی روی لوگوی sony ericsson گیر کرده!!!
چیکار کنم؟؟؟؟

http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=3320146&postcount=58

amess
31-01-2013, 16:00
سلام دوستان.من رو گوشی بیضی باکس نصب کردم و ایکس رکاوری و بکاپ گرفتم و دوباره رام رو نصب کردم.اما الان دیگه گوشی بالا نمیاد! فول وایپ هم کردم...الان فقط رو آرم سونی اریکسون گیر میکنه و حتی تو رکاوری هم نمیشه رفت...
فلش تولز هم نصب کردم هیچکاری نمیشه کرد.ورژن 0.9.10.1 یعنی هر چیو میزنم میگه باید گوشی نصب باشه در حالی که نصبه...
الان چیکار باید کرد؟چرا اینجوری شد؟

.:AhMaD:.
01-02-2013, 03:25
سلام دوستان.من رو گوشی بیضی باکس نصب کردم و ایکس رکاوری و بکاپ گرفتم و دوباره رام رو نصب کردم.اما الان دیگه گوشی بالا نمیاد! فول وایپ هم کردم...الان فقط رو آرم سونی اریکسون گیر میکنه و حتی تو رکاوری هم نمیشه رفت...
فلش تولز هم نصب کردم هیچکاری نمیشه کرد.ورژن 0.9.10.1 یعنی هر چیو میزنم میگه باید گوشی نصب باشه در حالی که نصبه...
الان چیکار باید کرد؟چرا اینجوری شد؟

رام اشتباهی نصب کردید

یه برنامه داخل Flashtool\drivers هستش نصبش کنید بعد رام رو فلش کنید

amess
01-02-2013, 13:59
رام رو ک اشتباهی نصب نکرده بودم چون قبلا رو یه ایکس8 دیگم ریخته بودم
ولی حلش کردم.ممنون

rasool4
04-03-2013, 10:23
سلام به همه دوستان
من حدود یه سالی هست که گوشی سونی اریکسون x8 با ورژن 1.6 دارم.از روز اول به فک آپدیت بودم و از سایتهای تخصصی اطلاعات کسب کردم و رامهای زیادی دانلود کردم و در نهایت به این نتیجه رسیدم که بهترین رام همان رام رسمی با پسوند ftf ورژن 2.1 هست و ورژن بالاتراز آن هنوز نیامده و بهترین کاستوم رام هم gingerdx ورژن 2.3 هست که بدون مشکل و راحت نصب میشه.البته من در حال حاضر از رام رسمی استفاده میکنم و ازش لذت می برم و منتظرم که ورژن بالاترش بیاد.
برای همه شما آرزوی موفقیت دارم.
:by:

elnino_ha7
13-03-2013, 14:23
رام رو ک اشتباهی نصب نکرده بودم چون قبلا رو یه ایکس8 دیگم ریخته بودم
ولی حلش کردم.ممنون

سلام،چطوری حلش کردی،منم همین مشکلو دارم.

majid3
08-08-2013, 18:18
سلام
دوستان من یه گوشی x8 دارم گوشی رو روت کردم و ریکاوری هم نصب کردم ولی هر کاری میکنم وارد ریکاوری نمیشه توی اموزش ها نوشته موقعی گوشی بالا میاد باید کلید بک رو چند بار بزنید تا وارد ریکاوری بشه ولی هرکاری میکنم واردش نمیشه لطفا اگه کسی اطلاع داره راهنمایم کنه

09-08-2013, 12:45
سلام
دوستان من یه گوشی x8 دارم گوشی رو روت کردم و ریکاوری هم نصب کردم ولی هر کاری میکنم وارد ریکاوری نمیشه توی اموزش ها نوشته موقعی گوشی بالا میاد باید کلید بک رو چند بار بزنید تا وارد ریکاوری بشه ولی هرکاری میکنم واردش نمیشه لطفا اگه کسی اطلاع داره راهنمایم کنه

سلام
گوشی رو تا دکمه پاورش رو میزنی بعد ویبره هی پشت سرهم دکمه بک رو بزن میاد بالا اگه نشد صفحه گوشی رو هم لمس کن همون موقع پشت سرهم احتمالا ریکاوری رو بخوبی نصب نکردی دوباره بنصبش

m_a_q
31-08-2013, 11:18
سلام دوستان
من گوشی طبق اموزش روت و بوتلودر باز کردم
گوشی اندروید 2.3 هست
برای اولین بار میخام انجام بدم
میخام اندرویدSevenBean Halla بریزم باید چکار کنم اول کرنل باید بریزم ؟کدوم کرنل باید بریزم
مرسی

m_a_q
31-08-2013, 15:13
................

03-09-2013, 13:19
سلام دوستان
من گوشی طبق اموزش روت و بوتلودر باز کردم
گوشی اندروید 2.3 هست
برای اولین بار میخام انجام بدم
میخام اندرویدSevenBean Halla بریزم باید چکار کنم اول کرنل باید بریزم ؟کدوم کرنل باید بریزم
مرسی

سلام
مبارکه :4:
اول کرنلو بنصب بعدش رام رو بریز
کرنل nAa JB ورژن آخر

hafdadochar
06-09-2013, 23:14
دوستان لطفا" راهنمایی کنین
بعد از روت کردن و نصب رام 2.3 اطلاعات گوشی مثل not های گوشی پاک میشن ؟

07-09-2013, 23:51
دوستان لطفا" راهنمایی کنین
بعد از روت کردن و نصب رام 2.3 اطلاعات گوشی مثل not های گوشی پاک میشن ؟

اره ولی میتونی ازشون بک آپ بگیری

hafdadochar
08-09-2013, 13:29
احمد آقا بدبخت شدم! :(
یکی از رام های 2.3 سایتو نصب کردم. گوشیمو که روشن میکنم روی نوشته ی Sony Erocsson گیر میکنه و بالا نمیاد
اولین باره که دارم این کارارو مکنم... گوشیمم x8 هستش... چی کار باید بکنم ؟
کمک کنید :(

08-09-2013, 14:37
احمد آقا بدبخت شدم! :(
یکی از رام های 2.3 سایتو نصب کردم. گوشیمو که روشن میکنم روی نوشته ی Sony Erocsson گیر میکنه و بالا نمیاد
اولین باره که دارم این کارارو مکنم... گوشیمم x8 هستش... چی کار باید بکنم ؟
کمک کنید :(

نترس بابا هیچی نشده :4:
شما اشتباهی رامی رو نصب کردید که واسه کرنل استوک نیستش
حالا باید رام رسمی رو بگیری بعد با فلش تولز رام رو فلش کنی بعد همون کاراییو که واسه نصب رام 2.3.7 انجام دادی رو انجام بدی ولی باید رامی رو دانلود کنی که مخصوص کرنل استوک باشه

hafdadochar
08-09-2013, 18:41
احمد آقا واقعا" ممنونم که جوابمو میدین...
میشه لطف کنین و آدرس این کرنلی رو که میگین رو بهم بدین؟
یه رام خوب هم اگه امکان داره بهم معرفی کنید تا دانلود کنم...

یه سوالی : رام 4 رو میشه رو x8 نصب کرد ؟ یکی از دوستام که نصب کرده بود میگف سرعت گوشی رو میاره پایین، درسته ؟
بازم ازتون ممنونم فک کردم دیگه باید با گوشیم خدافظی کنم...

08-09-2013, 20:17
احمد آقا واقعا" ممنونم که جوابمو میدین...
میشه لطف کنین و آدرس این کرنلی رو که میگین رو بهم بدین؟
یه رام خوب هم اگه امکان داره بهم معرفی کنید تا دانلود کنم...

یه سوالی : رام 4 رو میشه رو x8 نصب کرد ؟ یکی از دوستام که نصب کرده بود میگف سرعت گوشی رو میاره پایین، درسته ؟
بازم ازتون ممنونم فک کردم دیگه باید با گوشیم خدافظی کنم...

خواهش :ab::ab:

کرنل نیست که رام هستش دوست خوب من :)
بفرما از اینجا (http://www.rodfile.com/bt4kvr1aa4la) رام رو دانلود کن و با برنامه فلشتولز بنصبش
رام خوب 2.3.7 هم ginger dx v31b واسه کرنل استوک رو میتونی دانلود کنی
آره میشه نصب کرد ولی باید بوت لودر گوشیتو باز کنی

hafdadochar
09-09-2013, 00:45
احمد جان واقعا ازت ممنونم همون رامی رو که گفتین رو نصب کردم داره خوب کار میکنه... :bp:
خیلی ممنون ... خیلی کمکم کردی:)

hafdadochar
09-09-2013, 07:53
فقط یه چیزی... الان هرکاری میکنم رم ِگوشیمو نمیشناسه... چیکار باید بکنم درست شه ؟

09-09-2013, 10:50
فقط یه چیزی... الان هرکاری میکنم رم ِگوشیمو نمیشناسه... چیکار باید بکنم درست شه ؟

منظورت sd card هستش ؟؟؟؟؟
رام رو یه ریست فکتوری بزن ببین درست میشه
اگه نشد با یه sd card دیگه تست کن ببین کار میکنه یا نه؟

hafdadochar
09-09-2013, 12:00
آره همون sd card :))

با CWM-based recovery که بعد نصب رام خودش نصب شده ریست فکتوری زدم درست نشد...
ولی با یه sd card دیگه امتحان کردم شناختش...

رمم سالمه ولی نمیدونم چرا نمیشناستش :/

09-09-2013, 19:17
آره همون sd card :))

با CWM-based recovery که بعد نصب رام خودش نصب شده ریست فکتوری زدم درست نشد...
ولی با یه sd card دیگه امتحان کردم شناختش...

رمم سالمه ولی نمیدونم چرا نمیشناستش :/

sd card رو یه بار فرمت کن

hafdadochar
09-09-2013, 19:45
فرمت کردم ... بازم نمیشناسه :/

hafdadochar
10-09-2013, 11:49
مشکلم بر طرف شد! :)
با برنامه MiniTool Partition Wizard اس دی کارتمو یه بار wipe کردم بعد از اول پارتیشن بندی کردم درست شد :)

babak_qazvini
23-12-2013, 10:32
درود
برای نصب نرم افزار به فضا نیاز دارم که متاسفانه x8 نداره
اومدم اپدیت کردم که خوب تا 2.1 انجام شد
طبق این تایپیک (تایپیک مرجع ) تا نصب xrecovery رفتم اما متاسفانه رسیدم به قسمت اصلی و دیگه نشد
اگر میشه لینکهای مربوط به اخرین ورژن و بهترین فایلها( ببخشید اینجوری میگم اما خیلی مبتدی هستم) رو بزارید تا دانلود کنم و مثل همین تایپیک اگر میشه به شماره باشه تا بدونم به ترتیب باید چی کار کنم من الان تا بک اپ گیری توسط xrecovery انجام دادم
راستی می خواهم که فارسی رو هم ساپورت کنه
از این که سئوالم امکان داره خیلی مبتدری باشه پوزش می خواهم
شاد باشید

1010kuser
16-01-2014, 00:47
من از بچه های بادا دروید هستم و زیاد اشنا به اریکسون و موش و گربه بازی هاش نیستم!!!
مدیران عزیز انجمن یه راهنمایی بفرمایید من برا نصب اندروید 4 رو گوشی x8داداشم چی باید بکنم؟