PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [MultiBoot] آموزش بوت چندگانه و استفاده از دو رام بطور همزمان

nelly
13-07-2011, 13:07
http://www.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=586312&stc=1&d=1309768892

Have you ever thought of having both Froyo and Gingrbread in your X8
and changing from one ROM to another whenever you want without having to flash them

این آموزش در هیچیک از سایتهای فارسی دیگر قرار داده نشده .
هرگونه کپی برداری از هر قسمتی از این آموزش فارسی با اجازه از شخص من و استفاده از همین لینک بعنوان منبع بلامانع است .

==================================================

nobodyAtall روشی ایجاد کرده که بوسیله اون میتونید از قابلیت Multiboot استفاده کنید... یعنی چی؟
یعنی میتونید همزمان دوتا رام مختلف داشته باشید و از طریق ClockWorkMod Recovery بدون نیاز به هر بار فلش کردن بین اونها شیفت کنید

این متد چند روزی میشه که بوسیله Shpit کوکر رام خوب XGin بر روی X8 تست شده .
برای این روش نیاز به مموری با سرعت بالا است که مموری کلاس 6 توصیه شده .

این روش برای دو رام XGin و FroyoBread بطور مشترک تست شده است .

تذکر مهم :

قبل از چیز باید توضیح بدم که این آموزش تنها با هدف به اشتراک گذاری اطلاعات مفید ، آماده شده
پس من در قبال مشکلات احتمالی که ممکنه برای گوشیتون بوجود بیاد هیچ مسئولیتی نخواهم داشت .
این روش توسط خودم تست شده اما شما آنرا با درنظرگرفتن ریسک خودتون انجام میدید .
این روش به کاربران مبتدی و تازه کار بهیچ عنوان توصیه نمیشه .

این آموزش در هیچیک از سایتهای فارسی دیگر قرار داده نشده .
هرگونه کپی برداری از هر قسمتی از این آموزش فارسی با اجازه از شخص من و استفاده از همین لینک بعنوان منبع بلامانع است .

نیازمندی ها :

1- نصب بودن رام FroyoBread قبل از شروع کار (تست شده بر روی v019) : تاپیک اصلی بهمراه v019 (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=150717)
2- دانلود رام دوم : XGin v5.4 CM7.1.0-pre (این رام بسیار خوب برمبنای اندروید 2.3 است) : لینک دانلود (http://www.multiupload.com/Y2HZ9B7TYD)
3- دانلود فایلهای ضمیمه شده .

توضیحات تکمیلی : این روش ممکنه برای رام اول (رام حافظه داخلی) های دیگه هم جواب بده اما رام دوم (بوت مموری) حتما باید ورژن 5.4 رام XGin باشه ، مگر اینکه بوت رام های دیگه هم توسط سازنده هاشون ساخته و ارائه بشه .
این روش برای FloyoBread تست شده و احتمالا برای Floyo هم مشکلی نداشته باشه

آموزش و طریقه فعالسازی :

1- ابتدا FroyoBread را نصب داشته باشید (ترجیحا یکی از ورژن های نهایی) . فایل زیپ رام XGin رو به همراه کلیه فایلهای ضمیمه به مموری کارت انتقال بدید .

2- از اونجایی که نصب این مود نیاز به CWM Recovery داره ، برای نصب CWM Recovery میتوانید فایل ضمیمه شده DualRecovery.zip را از طریق xRecovery نصب کنید . البته من بوسیله x8toolbox-beta.4 این مود رو نصب کردم .

توضیحات تکمیلی : برای وارد شدن به xRecovery بصورت معمول بعد از ریست کردن دگمه back یا هر دگمه دیگه رو بطور پیوسته فشار می دهیم و برای وارد شدن به CWM Recovery بعد از ریست بطور پیوسته و پشت سرهم بر روی اسکرین گوشی تاچ می کنیم . (اصلا سخت نیست !)

3- طبق توضیحات بالا بعد از ریست با لمس متوالی صفحه نمایش وارد CWM Recovery شوید .
از طریق گزینه install zip from sdcard -> choose zip from sdcar فایل ضمیمه شده CWM-Multiboot-r4.zip را نصب کنید .

4- یکبار ریست کنید و مجددا وارد CWM Recovery شوید تا منوی جدید MultiBoot به اون اضافه بشه .

5- اگر در ابتدا فراموش کردید الان فایل زیپ مربوط به رام XGin رو به همراه فایل ضمیمه شده XGin-multiboot.zip به مموری کارت قرار بدید .
اینکار از طریق هردو ریکاوری قابل انجام است ، بلد هستید ؟

توضیحات تکمیلی : مموری باید بیشتر از 400 تا 500 مگ فضای خالی داشته باشد . این روش بر روی مموری کلاس 4 جواب داده اما ترجیحا مموری کلاس 6 به بالا توصیه شده .

6- وارد قسمت multiboot -> Create boot option from zip شوید و فایل دانلود شده رام XGin را انتخاب کنید و تایید کنید (نام فایل UpdateXG5.4.zip) به این طریق بوت دوم ساخته میشه .

7- منتظر بمانید تا فرایند بطور کامل انجام شود و پیغام مبنی بر موفقیت آمیز بودن نشان داده شود (فرایند شبیه به نصب یک رام جدید است)

8- بعد از اتمام قسمت قبل وارد multiboot -> Flash zip to boot option شوید ، گزینه بوت جدیدی که ساخته شده رو انتخاب کرده و سپس فایل XGin-Multiboot.zip رو از روی مموری انتخاب کنید تا عملیات ساخته شدن بوت جدید به پایان برسد .

نحوه استفاده از بوت دوم و چگونگی شیفت بین دو رام :

با انجام عملیات بالا نصب بوت دوم یعنی همون رام دوم به پایان میرسه .

نحوه ورود به بوت دوم (بوت مموری کارت):

برای وارد شدن به بوت دوم (XGin) از طریق گزینه multiboot -> Select default boot option بوت دوم رو انتخاب کنید و ریست کنید .

توضیحات تکمیلی : مانند اولین باری که هر رامی رو نصب میکنید اولین بوت زمان بیشتری طول میکشه . طبق تجربه خودم زمان بیشتری نسبت به نصب رام طول کشید ، چیزی در حدود 5 دقیقه .
در ابتدای لود شدن XGin رام تا حدودی کند به نظر میرسه اما به مرور سرعت بهتر میشه . این به دلیل استفاده شدن از مموری کارته وگرنه من به تنهایی تجربه XGin رو داشتم . به نظرمن این رام از نظر سرعت و روون بودن از رام 2.3 HACKROID هم بهتره .

نحوه ورود به بوت دوم (بوت مموری داخلی گوشی):

برای استفاده از بوت قبلی (FroyoBread) باید از گزینه multiboot -> Unset default boot option استفاده کنید .

دوستان ، من بخاطر تعهدی که در قبال این اموزش دارم حداکثر به مدت یک هفته هر دو رام رو روی گوشی نگه میدارم .
اما بعد از این مدت ممکنه نتونم پاسخگوی برخی سوالات شما باشم .

دلیلش هم اینه که اولا مموری من همون مموری 2گیگ اصلی است و به این فضای اشغال شده احتیاج دارم.
ثانیا همونطور که از آموزش برمیاد فرایند طولانیه و اگر این مود رو بردارم ممکنه تا مدتی اینکارو انجام ندم .
پس دوستانی که میخواند تست کنند سریعتر اینکارو انجام بدهند .

در انتها یکبار دیگه تذکر میدم که این روش به کاربران مبتدی و تازه کار بهیچ عنوان توصیه نمیشه .

موفق باشید .

:ab:

mp3mp4
13-07-2011, 16:38
بسیار عالی.

رام GXgin 5.4با تمام ویژگی ها:

5.4 GXgin
- New dsp manager
- Audio hardware filter fix (u can see log cat in 5.3 this part was error)
- Little ram disk fix
- add boot sound
Bugs:
- mute in call (i don't use it)
- 2d,cam VGA only (all GINGER Rom bugs)

باگها:

2d و محدودیت دوربین(تذکر بدم که در این رام 3d هم کار نمیکنه همچون رامهای 2.3 دیگر)

Download (http://www.multiupload.com/QBBTDTETW8)

بزودی لینک بدون شیلتر داخل همین پست قرار میگیره!

saaapy
13-07-2011, 19:00
ممنون
تاپیک مهم شد

mp3mp4
13-07-2011, 20:06
روی floyo 1.0 جواب نمیده!

nelly
14-07-2011, 00:31
روی floyo 1.0 جواب نمیده!

جالبه ، چون من فکر می کردم فقط به فایل Multiboot.zip مربوط به بوت دوم بطور جداگانه نیاز باشه
و فکر می کردم اصلا به رام اول ارتباطی نداره ، مخصوصا FloyoBread و Floyo که خیلی بهم شبیه هستند .
دقیقا کدوم قسمتش مشکل بوجود اومد؟

ویرایش :

راستی اینو الان متوجه شدم
لینک نسخه ای که معرفی کردید بسته شده و مربوط به ورژن های قبلی رامه که ممکنه با XGin-Multiboot.zip مچ نباشه
نسخه 5.4 دو انتشار مختلف وجود داره که دومی بر مبنای آخرین تغییرات CM7 هست ، این نسخه تو XDA معرفی نشده
ورژنی که من تو پست اول گذاشتم آخرین نسخه رامه که فقط در وبلاگ خود سازنده رام قرار گرفته :

XGin v5.4 CM7.1.0-pre
(http://www.multiupload.com/Y2HZ9B7TYD)
فکر میکنم فایل XGin-Multiboot.zip برطبق همین نسخه ساخته شده ، احتمال داره مشکل از همینجا باشه .
الان که وبلاگ Shpit (سازنده رام) رو نگاه کردم دیدم که نسخه جدید 5.4 جایگزین قبلی شده
احتمالا لینک هم برای همین از کار افتاده..

mp3mp4
14-07-2011, 10:23
اصلا multiboot که از طریق xrecovery نصب میشه من نصب میکنم ولی گزینش به موارد cwm اضافه نمیشه!

nelly
14-07-2011, 10:34
اصلا multiboot که از طریق xrecovery نصب میشه من نصب میکنم ولی گزینش به موارد cwm اضافه نمیشه!

نه ، فکرکنم منظورتون CWM-Multiboot-r4.zip باشه که گزینه multiboot رو به CWM اضافه میکنه
این فایل از طریق CWM نصب میشه :ad:

ویرایش :

دوستان الان که تست کردم متوجه بعد از نصب CWM-Multiboot-r4.zip ریکاوری xRecovery از کار میفته
برای نصب مجددش لازمه که دوباره xRecovery رو نصب کنید مثلا از طریق x8toolbox-beta.4
که نصب xRecovery هم گزینه Multiboot رو از بین می بره ، خلاصه اینم در نظر داشته باشید اما نگرانی نداره
ممکنه تو نسخه های بعدی x8toolbox گزینه Multiboot هم به CWM اضافه بشه که این تداخل رو برطرف کنه

mp3mp4
14-07-2011, 10:45
نه ، فکرکنم منظورتون CWM-Multiboot-r4 باشه که گزینه multiboot رو به CWM اضافه میکنه
این فایل از طریق CWM نصب میشه :ad:
از هر دو نصب کردم هم CWM و xrecovery ! هیچ گزینه ای اضافه نمیشه!احتمالا floyo1.0 رو ساپورت نمیکنه:ag:
در مورد xrecovery و cwm هم من هر دو رو دارم و هر دو کار میکنه!

nelly
14-07-2011, 10:53
از هر دو نصب کردم هم CWM و xrecovery ! هیچ گزینه ای اضافه نمیشه!احتمالا floyo1.0 رو ساپورت نمیکنه:ag:

واقعا عجیبه چون به نظر این به CWM مربوط میشه :43:
بعید هم هست که به نسخه CWM مربوط بشه
در هر صورت من از x8toolbox-beta.4 برای نصب DualRec استفاده کردم

در مورد xrecovery و cwm هم من هر دو رو دارم و هر دو کار میکنه!

ویرایش : بله اولش هردو کار میکنه اما بعد از نصب CWM-Multiboot-r4.zip دیگه xrecovery از کار میافته .

mp3mp4
14-07-2011, 10:56
واقعا عجیبه چون به نظر این به CWM مربوط میشه :43:
بعید هم هست که به نسخه CWM مربوط بشه
در هر صورت من از x8toolbox-beta.4 برای نصب DualRec استفاده کردم
منم از همین طریق هر دو رو نصب کردم!:be:
xrecovery از کار میفته یعنی بالا نمیاد یا کاراییش رو از دست میده؟

nelly
14-07-2011, 11:05
منم از همین طریق هر دو رو نصب کردم!:be:
Xrecovery از کار میفته یعنی بالا نمیاد یا کاراییش رو از دست میده؟

دیگه بالا نمیاد ، با هر دگمه یا حتی تاچ در هر صورت وارد CWM میشه
دلیلش هم احتمالا نصب نسخه جدیدتره CWM هست که نسخه r4 است و با DualRec هم خوانی نداره
الان که تست کردم از طریق گزینه Reboot into Recovery که تو منوی ریست هست هم وارد CWM میشه
شنیدم تو نسخه های بعدی ، CWM ممکنه فایل های ساخته شده برای xRecovery رو هم ساپورت میکنه

mp3mp4
14-07-2011, 11:14
گفته های خودم رو به شدت تکذیب میکنم:4:پس از نصب CWM-Multiboot-r4.zip (http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=643746&d=1309618402) گزینه multiboot هم اضافه میشه.پس رام floyo 1.0 هم ساپورت میکنه.گفته nelly عزیز هم صادقه.xrecovery از کار میفته .در ضمن CWM از xrecovery کاملتره و نیازی بهش نیست!

nelly
14-07-2011, 11:20
گفته های خودم رو به شدت تکذیب میکنم:4:پس از نصب CWM-Multiboot-r4.zip (http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=643746&d=1309618402) گزینه multiboot هم اضافه میشه.پس رام floyo 1.0 هم ساپورت میکنه.گفته nelly عزیز هم صادقه.xrecovery از کار میفته .در ضمن CWM از xrecovery کاملتره و نیازی بهش نیست!

ایول ، خوشحالم مشکل برطرف شد...

این فکر میکنم جالب باشه ، تو نسخه بعدی x8toolbox نیاز به نصب ورژن جدیدتر CWM با قابلیت multiboot نیست
سازنده اش واقعا که ابزار خوب و مفیدی ساخته ، در عین کم حجم بودن اکثر کارهای ضروری رو انجام میده

Next update :
- batch apk installer
- cwm-recovery update (3.2.0.0r4 with multiboot option)
- ax8mt v005 module update
- ax8smartass module