PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ترفند پشتیبان گیری از notes و sms

abdol1987
07-06-2007, 16:58
شاید برای خیلی از ما این سوال پیش اومده که وقتی یه note را می نویسیم این نوت کجا میرود در خیلی از مواقع هم با فرمت گوشی نوتهای موجود در گوشی نیز از بین میروند خوب شاید ما بخواهیم نوت ها را داشته باشیم و نخواهیم با فرمت شدن گوشینوت ها نیز پاک شوند برای این کار ما باید از نوت های خود یک بک اپ بگیریم وقت شما نوتی را در گوشی ذخیره می کنین این نوت در این مسیر (c:\system\data) و در فایل notepad.dat ذخیره میشود خوب قبل از اقدام به فرمت گوشی
این فایلو به داخل مموری کارت کپی نمایید و سپس عملیت فرمت را با کد #7370#*انجام دهید بعد از فرمت شدن گوشی دوباره فایل notepad.dat را به مسیر c:\system\data کپی نمایید می بینید که نوت های شما بدون هیچ مشکلی بر میگردند اگر دقتداشته باشین هرچه شما تعداد نوت های بیشتری داشته باشین حجم فایل notepad .dat نیز بیشتر است. در ضمن من این کارو روی n70 تست کردم و نوت ها هم بدون هیچ مکلی برگشتن
استفاده از دکمه تشکر نشانه اهمیت مطلب است

abdol1987
07-06-2007, 16:59
خوب حالا بریم سروقت دومین ترفند

abdol1987
07-06-2007, 17:05
خوب حالا بریم سروقت دومین ترفند فکر نکنم تکراری باشه
برای خیلی از ما ها پیش اومده که با فرمت هر یک از حافظه های تلفن یا مموری کارد مسیج های خود را از دست داده باشیم ما برای فرمت فون مموری یا مموری کارت و به منظور حفط مسیج های دوست داشتنی یه سری کارها رو قبل از فرمت انجام می دهیم خوب در ابتدا ما فرض می کنیم که حافظه مورد استفاده در mesaging شما مموری کارت باشد و شما می خواهید مموری کارت خود را فرمت نمایید خوب حالا برای پاک نشدن مسیج های خود ابتدا messaging را باز کرده به گزینه option و سپس به settings بروید در اینجا وارد other شوید و در قسمت memory in use گزینه memory card را به phone memory تغییر دهید
اگر این پیام ظاهر شد(copy all message to the new mesage memry) که هیچ گزینه yes را می زنیم و مسیج ها به فون مموری کپی می شوند اما اگر این پیام ظاهر نشد که در اکثر مواقع هم ظاهر نمی شود
باید از طریق یه فایل منیجر مثل xplore این مسیر را را بروید c:\system و پوشه mail را در انجا پاک کنید دوباره به messaging برگردین و همان کار را تکرار کنین(option \settins\other \memory in use) میبینید که این بار برای کپی کردن از شما سوال پرسیده میشود هر دو سوال را پاسخ yes می زنید و به این ترتیب sms های خود را به فون انتقال دهید
حالا با خیال راحت مموری کارت را فرمت نمایید
اما یک نکته مهم ما در این روش فرض کردیم حافظه مورد استفاده برای مسیج شما در ابتدا روی مموری کارت قرار دارد و ما قصد فرمت مموری کارت را داریم پس اول حتما چک کنید ببینید حافظه مورد استفاده در مسیج شما
روی فون است یا مموری کارت بعد برید پوشه mail را پاک کنید پوشه mail که در حافظه ای قرار دارد که هم اکنون توسط mesaging استفاده نمی شود
خوب ما فرض کردیم که میخواهیم مموری کارت را فرمت نماییم و حافظه مورد اسفاده در مسیج هم مموری کارت است حالا امکان داره حافظه مورد استفاده در mesaging فون مموری باشه و شماا قصئ فرمت فون مموری را داشته باشین دوباره همان کارها
را تکارا کنیدیعنی پاک کردن پوشه mail در مموری کارت رفتن به messaging تغییر حافظه مورد استفاده از فون مموری به مموری کارت پاسخ مثبت دادن به هر دو سوال سپس فرمت فون مموری بعد ازاینکه فون شما فرمت شد و گوشی اومد برین و حافظه مورد استفاده را به مموری کارت تغییر دهید می بینید تموم مسیج هاتون وجود دارن دوباره مثل قسمت اول که ما فرض کردیم حافشه مورد استفاده مموری کارته
برین و مسیج هاتون رو دوباره به فونتون کپی کنین دیگه فکر نکنم نیازی به توضیح باشه
در ضمن یه نکته را بگم که خیلی ها میگن برای بک اپ گیری از اس ام اس ها کل پوشه mail را به یک جایی کپی کنید و بعد از عملیات فرمت اون پوشه را در جای قبلی خودش replace کنیم مراقب باشید گول نخورید خوب مثلا بگید که کارهای بالا چیه دیگه ؟ این کار برای زمانی درست است که شما قصد فرمت ندارین
پس حواستون را کاملا جمع کنین در ضمن بزارین امتحانو را بدم چند ترفند خفن برای n70 دار ها دارم
اگر به دردتون خورد تشکر کنید اگر هم نه که هیچ

miladsector
10-06-2007, 22:34
بگو ببينم ترفند هاي ديگهات چي است.درضمن دستت درد نكنه اون اولي رو نميدونستم

abdol1987
11-06-2007, 15:16
هر وقت امتحانات را سپری کردم 3 تیر رفیم شیراز خونمون ترفندها را میزارم که اینا هستن
1-طریقه یکی کردن مسیج های فون مموری و مموری کارت (برخی مسیج هاتون تو فونه برخی هم روی مموری)
2- باز کردن رمز گوشی در خالی که گوشی قفل است و ما نمی توانیم هیچ برنامه ای نصب کنیم
3- استفاده بهینه از n70 و جلوگیری از هنگ کردن های بی موقع
4- درست کردن پشتیبان از contacs به روشی بسیار عالی
5- لیست بهترین برنامه ها برای n70( از جمله پلیر wma و انواع فایل منیجها و برنامه های کمکی )
دیگه بازم بگم یا کافیه؟؟؟

mh2_sadeghi
05-09-2008, 01:27
با تشکر فراوان من گوشیم n73هسثش برای پشتیبان گیری از notes و sms باید چیکار کنم

Rubina
05-09-2008, 11:59
در انجمن سيمبيان9 مطرح كنيد.
اگه راه حلى داشته باشه اونجا بهتون ميگن.
پست ارسال شده توسط موبايل