PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش اتصال P990 به اینترنت بوسیله bluetooth (جدید) آپدیت شد

Mohammad62
18-06-2007, 12:50
بلاخره حلقه گمشده btpan رو پیدا کردم
برای اتصال گوشی به اینترنت بوسیله بلوتوس به یک قطعه بلوتوس و یک نرم افزار کلاینت بلوتوس به اسم BlueSoleil احتیاج هست
دانلود Bluesoleil vista (http://www.bluesoleil.com/download/download.asp?resoure=ivt_bluesoleil_3_voip_en)
دانلود Bluesoleil xp (http://www.bluesoleil.com/download/download.asp?resoure=ivt_bluesoleil_edr_en)
اول از کامپیوتر شروع میکنیم
بعد از نصب بلوتوس بر روی کامپیوتر و اطمینان از کارکرد اون برنامه بلوسویل رو باز میکنیم بعد از منوی برنامه قسمت myservices رو انتخاب میکنیم و بر روی قسمت properties کلیک میکنیم و پنجره سرویسهای بلوتوس باز می شود و قسمت personal area networking رو پیدا میکنیم و بعد چک مارک AUTO START THIS servie when my Bluetooth starts رو تیک میزنیم و (این قسمت نکته اصلی هست که تا به حال موجب سردرگمی دوستان بوده که در آموزش های قبلی بهش توجهی نشده) در همین پنجره چک مارک رو از حالت setup bluetooth personal area network به حالت acces lan network میبریم ((در تمامی مادربردهایی که از 3 سال گذشته تا به حال تولید شده کارت شبکه به صورت آنبرد وجود دارد که برای این که در این قسمت ظاهر شود باید نصب و enable شود)) و بعد پنجره مربوطه رو ok کرده و از پنجره مربوطه خارج میشیم و یک بار کامپیوتر را ریستارت میکنیم و در دفعه بعد که کامپیوتر روشن می شود از کنترل پنل وارد قسمت Network Connections شده و در صفحه باز شده کانکشن های شما دسته بندی شده که در بالا دیال آپ و در پایین lan or high-speed internet نوشته شده است مراجه نموده و باید کانکشنی به اسم Local Area Connection با هر شماره ای که هست فقط در detail اون باید نام کارت شبکه آنبرد یا کارت شبکه ای که شما به صورت جداگانه در صورت وجود کامیپیوتر شما در یک شبکه lan نوشته شده باشد رو پیدا کرده و بر روی اون راست کلیک کرده و properties رو کلیک میکنیم و در پنجره باز شده بر روی internet protocol(tcp/ip) کلیک کرده و در پنجره باز شده بعدی که چک مارک به صورت اصلی بر روی قسمت obtain an ip address automatically قرار دارد رو بر روی قسمت پایینی یعنی use the following ip address قرار داده و در قسمت این اعداد رو به طور فرضی وارد میکنیم 100.100.100.1 و در قسمت sub net mask این اعداد رو 255.255.255.0 و در قسمت dns server مقابل خانه preferred dns server این اعداد رو 85.255.116.114 و در مقابل خانه alternate dns server این اعداد رو 85.255.112.148 وارد میکنید که برای قسمت ip میتونید از اعداد دیگه ای هم استفاده کنید و برای کسانی که شبکه lan دارند میتونن از همون ip خودشون استفاده کنن و فقط باید ip گوشی با iplan کامپیوترشون در یک رنج باشه و بعد تمام پنجره ها رو ok کرده و به قسمت Network Connections بر میگردیم یک personal area networking وجود داره که btpan مجازی ماست کا باید ip اون هم تو رنج ip کارت شبکمون باشه مثلا 100.100.100.3 و بقیه تنظیمات هم مثل کارت شبکه اصلیمون
بعد نوبت به share کردن اکانت اینترنتتون میرسه که من به طور مثال برای dialup رو میگم از همون پنجره Network Connections اکانتی رو که باهاش به اینترنت متصل میشود رو انتخاب کرده که بر روی اون راست کلیک و بعد properties و درپنجره باز شده قسمت advanced رو انتخاب نموده و در قسمت internet connection sharing چک مارک مربوطه رو تیک زده و اگر شما کارت شبکه سیم دار داشته باشید و فعال باشه ولی ازش استفاده هم نکنید انتخاب کنید و بعد در قسمت setting که کمی پایین تر در همان پنجره قرار دارد رو انتخاب کرده و سرویسهای اون رو فعال کنید و بعد تمام پنجره ها رو ok میکنید البته اگر کانکت هستید باید یک بار دیسی بشید و دوباره کانکت بشید
حالا نوبت گوشی هست
از منوی control panel گوشی به منوی connections رفته و از آنجا وارد قسمت internet accounts شده و از بالای صفحه باز شده قسمت new account رو مشاهده میکنیم و قسمت Bluetooth internet(pan) رو انتخاب کرده و در قسمت account name یک اسم برای کانکشنمون انتخاب میکنیم و در قسمت devices بر روی ad devices کلیک کرده و کامپیوترخودمان رو انتخاب میکنیم که در لیست قرار میگیره و از فلش رو به پایین در بالای صفحه بر روی قسمت tcp/ip کلیک کرده و ip config را انتخاب میکنیم و در پنجره باز شده بر روی قسمت ipv4 میرویم و در قسمت ip address این اعداد رو 100.100.100.2 و در قسمت gateway این اعداد رو 100.100.100.1 و در قسمت netmask این اعداد رو 255.255.255.0 و بعد save رو زده و دوباره از بالای صفحه این بار ip dns address و همون اعدادی رو که در قسمت dns server کامپیوتر وارد کردیم عینا همینجا وارد میکنیم و بعد save رو میزنیم و بعد دو مرتبه از بالای صفحه قسمت roles رو انتخاب نموده و client-accesspoint رو انتخاب کرده و save میکنیم و دیگه کار تمومه و میتونید از اینترنت از راه بلوتوس استفاده کنید
و با باز کردن یک page بر روی گوشی بعد از تاخیر چند ثانیه ای یک پیغام popup رو بر گوشه پایین سمت راست دسکتاپتون که متن آن اینگونه هست میبینید

Remote device p990i has connected to my personal area networking service

این روش رو بعد از ساعتها تلاش و به علت این که در آموزش های قبلی در سایت حتی در فرووم های خارجی کسی با btpan نتیجه نگرفته بود براتون تهیه کردم که روی p990 تست شده و 100 درصد هم جواب گرفتم ضمنا حداکثر سرعت شیر کردن اطلاعات بر روی بلوتوس ورژن یک 1mbps میباشد
امیدوارم دقت کنید و موفق باشید

™ليلاشGSM
18-06-2007, 13:53
مر30 دوست عزيز ولي خودت اين كارو امتحان كردي جواب گرفتي؟؟؟ من بلوتوس دارم تو پي سيم
ولي اين نرم افزاره كلاين رو اگه داري بزار واسه دانلود. مر30

Mohammad62
18-06-2007, 14:42
لینک دانلود های اولین پستم مشکل پیدا کرده دوباره میذارم

دانلود Bluesoleil xp (http://www.handy-faq.de/bluesoleil/Bluesoleil_2.3_English_STD.zip)

دانلود Bluesoleil vista (http://www.bluesoleil.com/download/files/Bluesoleil_3.2_VoIP_English_070421.zip)
http://www.bluesoleil.com/images/banner-download.jpg
http://www.bluesoleil.com/products/images/p-3.gif
http://www.bluesoleil.com/products/images/main_scenarios.gif

Mohammad62
18-06-2007, 14:56
مر30 دوست عزيز ولي خودت اين كارو امتحان كردي جواب گرفتي؟؟؟ من بلوتوس دارم تو پي سيم
ولي اين نرم افزاره كلاين رو اگه داري بزار واسه دانلود. مر30
خواهش میکنم ولی مثل این که شما کامل مطلب رو نخوندید من تست کردم و 100 دصد جواب داده
در خصوص برنامه هم لینک دانلود گذاشتم
دوستان دیگه هم متن رو کامل بخونن واجرا کنن بعد اگر مشکلی بود مطرح کنید درخدمتیم

Mohammad62
18-06-2007, 16:16
چیزی که یادم رفته در پست اول بگم و الان هم وقت ویرایشش گذشته اینه که اگر وقتی پیجی رو روی گوشی باز کردید و به pc کانکت نشد در بخش Network Connections کامپیوتر بر روی کارت شبکه مجازی که برای بلوتوس هست و در detaile اون Bluetooth pan network adapter نوشته شده بروید و properties رو بزنید و در پنجره باز شده configure رو زده و در قسمت advanced چک مارک رو به قسمت not precent برده و تمام پنجره ها رو ok کرده و یک بار ریستارت کنید و دفعه بعد بدون دردسر متصل خواهید شد

sina61
18-06-2007, 17:09
سلام دوست من ميخواستم بپرسم براي بلو توس widcom نميشه؟ آخه بلوتوس ويدكم خيلي لز بلوسويل بهتره و راحت تره.

Mohammad62
18-06-2007, 18:36
متاسفانه من برنامم بلوسویل هست و با برنامه های دیگه کار نکردم ولی در کل محیط نرم افزار ها شبیه به هم هست و شما باید نحوه این آموزش رو درک کنید و برای برنامه خودتون به کار ببرید

FARID
20-06-2007, 05:55
با تشکر از دوست عزیزم تاپیک مهم شد.

™SIAMAK
20-06-2007, 13:38
اوه اوه اوه ديدي چي شد :beurk: :beurk:
كامپيوتر من كارت شبكه ندارهههههههههههههههه:beurk: :beurk: :beurk:
من كامپيوترم رو حددا 5.6 سال پيش گرفتم كه اون موقع كارت شبكه به صورت آن بورد رو مادر بوردها نبوده
به غير از اين راه ديگه اي نيست كه من با گوشيم به اينترنت وصل بشم مثلا با كابل usb يا .....:whistle:

Mohammad62
21-06-2007, 10:12
برای سیستمهایی هم که کارت شبکه ندارند راه حل هایی برای کانکت شدن هست ولی اینترنت شیر نمیشه روشون ولی دارم دنبال چارش میگردم

ehsan512
21-06-2007, 17:27
دوست عزیز mha2000m
با احترام و سپاس از اطلاعات خوبتان در مورد اتصال به اینترنت و ارسال صدا از طریق بلوتوث .
می خواستم بپرسم با توجه به اینکه اکثر گوشی های نوکیا - با هندزفری بلوتوث بخوبی mp3 پخش می کنند آیا در گوشی p990 هم چنین چیزی امکان پذیر هست ؟
آیا بلوتوث هندزفری را شما سراغ دارید که چنین امکانی را بدهد.

Mohammad62
22-06-2007, 10:08
بله دوست عزیز میتونید یک سری به این تاپیک بزنید عکس یکی از هندزفری بلوتوس های سونی اریکسون هم داخلش هست
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=30311

reza.l.n
28-06-2007, 12:44
برای اتصال گوشی به اینترنت بوسیله بلوتوس به یک قطعه بلوتوس و یک نرم افزار کلاینت بلوتوس به اسم BlueSoleil احتیاج هست
دانلود Bluesoleil vista (http://www.bluesoleil.com/download/download.asp?resoure=ivt_bluesoleil_3_voip_en)
دانلود Bluesoleil xp (http://www.bluesoleil.com/download/download.asp?resoure=ivt_bluesoleil_edr_en)
بعد از نصب بلوتوس بر روی کامپیوتر و اطمینان از کارکرد اون برنامه بلوسویل رو باز میکنیم بعد از منوی برنامه قسمت myservices رو انتخاب میکنیم و بر روی قسمت properties کلیک میکنیم و پنجره سرویسهای بلوتوس باز می شود و قسمت personal area networking رو پیدا میکنیم و بعد چک مارک AUTO START THIS servie when my Bluetooth starts رو تیک میزنیم و (این قسمت نکته اصلی هست که تا به حال موجب سردرگمی دوستان بوده که در آموزش های قبلی بهش توجهی نشده) در همین پنجره چک مارک رو از حالت setup bluetooth personal area network به حالت acces lan network میبریم ((در تمامی مادربردهایی که از 3 سال گذشته تا به حال تولید شده کارت شبکه به صورت آنبرد وجود دارد که برای این که در این قسمت ظاهر شود باید نصب و enable شود)) و بعد پنجره مربوطه رو ok کرده و از پنجره مربوطه خارج میشیم و یک بار کامپیوتر را ریستارت میکنیم و در دفعه بعد که کامپیوتر روشن می شود از کنترل پنل وارد قسمت Network Connections شده و در صفحه باز شده کانکشن های شما دسته بندی شده که در بالا دیال آپ و در پایین lan or high-speed internet نوشته شده است مراجه نموده و باید کانکشنی به اسم Local Area Connection با هر شماره ای که هست فقط در detail اون باید نام کارت شبکه آنبرد یا کارت شبکه ای که شما به صورت جداگانه در صورت وجود کامیپیوتر شما در یک شبکه lan نوشته شده باشد رو پیدا کرده و بر روی اون راست کلیک کرده و properties رو کلیک میکنیم و در پنجره باز شده بر روی internet protocol(tcp/ip) کلیک کرده و در پنجره باز شده بعدی که چک مارک به صورت اصلی بر روی قسمت obtain an ip address automatically قرار دارد رو بر روی قسمت پایینی یعنی use the following ip address قرار داده و در قسمت این اعداد رو به طور فرضی وارد میکنیم 100.100.100.1 و در قسمت sub net mask این اعداد رو 255.255.255.0 و در قسمت dns server مقابل خانه preferred dns server این اعداد رو 85.255.116.114 و در مقابل خانه alternate dns server این اعداد رو 85.255.112.148 وارد میکنید که برای قسمت ip میتونید از اعداد دیگه ای هم استفاده کنید و برای کسانی که شبکه lan دارند میتونن از همون ip خودشون استفاده کنن و فقط باید ip گوشی با iplan کامپیوترشون در یک رنج باشه و بعد تمام پنجره ها رو ok کرده و به قسمت Network Connections بر میگردیم یک personal area networking وجود داره که btpan مجازی ماست کا باید ip اون هم تو رنج ip کارت شبکمون باشه مثلا 100.100.100.3 و بقیه تنظیمات هم مثل کارت شبکه اصلیمون
بعد نوبت به share کردن اکانت اینترنتتون میرسه که من به طور مثال برای dialup رو میگم از همون پنجره Network Connections اکانتی رو که باهاش به اینترنت متصل میشود رو انتخاب کرده که بر روی اون راست کلیک و بعد properties و درپنجره باز شده قسمت advanced رو انتخاب نموده و در قسمت internet connection sharing چک مارک مربوطه رو تیک زده و اگر شما کارت شبکه سیم دار داشته باشید و فعال باشه ولی ازش استفاده هم نکنید انتخاب کنید و بعد در قسمت setting که کمی پایین تر در همان پنجره قرار دارد رو انتخاب کرده و سرویسهای اون رو فعال کنید و بعد تمام پنجره ها رو ok میکنید البته اگر کانکت هستید باید یک بار دیسی بشید و دوباره کانکت بشید
حالا نوبت گوشی هست
از منوی control panel گوشی به منوی connections رفته و از آنجا وارد قسمت internet accounts شده و از بالای صفحه باز شده قسمت new account رو مشاهده میکنیم و قسمت Bluetooth internet(pan) رو انتخاب کرده و در قسمت account name یک اسم برای کانکشنمون انتخاب میکنیم و در قسمت devices بر روی ad devices کلیک کرده و کامپیوترخودمان رو انتخاب میکنیم که در لیست قرار میگیره و از فلش رو به پایین در بالای صفحه بر روی قسمت tcp/ip کلیک کرده و ip config را انتخاب میکنیم و در پنجره باز شده بر روی قسمت ipv4 میرویم و در قسمت ip address این اعداد رو 100.100.100.2 و در قسمت gateway این اعداد رو 100.100.100.1 و در قسمت netmask این اعداد رو 255.255.255.0 و بعد save رو زده و دوباره از بالای صفحه این بار ip dns address و همون اعدادی رو که در قسمت dns server کامپیوتر وارد کردیم عینا همینجا وارد میکنیم و بعد save رو میزنیم و بعد دو مرتبه از بالای صفحه قسمت roles رو انتخاب نموده و client-accesspoint رو انتخاب کرده و save میکنیم و دیگه کار تمومه و میتونید از اینترنت از راه بلوتوس استفاده کنید
و با باز کردن یک page بر روی گوشی بعد از تاخیر چند ثانیه ای یک پیغام popup رو بر گوشه پایین سمت راست دسکتاپتون که متن آن اینگونه هست میبینید

این روش رو بعد از ساعتها تلاش و به علت این که در آموزش های قبلی در سایت حتی در فرووم های خارجی کسی با btpan نتیجه نگرفته بود براتون تهیه کردم که روی p990 تست شده و 100 درصد هم جواب گرفتم ضمنا حداکثر سرعت شیر کردن اطلاعات بر روی بلوتوس ورژن یک 1mbps میباشد

من کارت شبکه ندارم حلا باید چه کار کرد؟:110: :110: :110: :didas:

raminmetal
29-06-2007, 23:30
من همه این کارارو انجام دادم ولی هیچ پیجی باز نمیشه :beurk:

reza.l.n
30-06-2007, 00:03
بابا تورو به خدا کمک کنید . من کارت lan ندارم .حالا باید چه کار کنم؟
اگه نمیشه بگین نمیشه. راحتمون کنید

FARID
30-06-2007, 06:51
بدون کارت شبکه امکان نداره.

raminmetal
30-06-2007, 20:24
کسی نیست جواب منو بده؟ :lol:

Mohammad62
01-07-2007, 10:16
اگر همه کارها رو کرده باشی امکان نداره که جواب نده اگر گوشی کانکت شد به کامپیوتر که از لحاظ اتصال مشکل نداری اگر اینترنت نداری رو گوشی بعد از اتصال اشکال کارت در share کردن اینترنتت هست
ویا ip و dns ها رو درست وارد نکردی

behrooz_plt
04-07-2007, 15:41
من کارت شبکه دارم اما با کارت شبکه میرم تو اینترنت.من از ADSL استفاده میکنم و مودم External با برند LEVEL1 دارم که لازم نیست برای کانکت شدن کانکشن بسازم. فقط باید کارت شبکه Enable کنم بعدش خود به خود به اینترنت وصل میشم. بلوتوث از نوع Billionton Class 1
دارم که تو سی دی همراهش همین نرم افزار Blue soleil هم هست. میخواستم ببینم چطوری میتونی اینترنتمو با موبایلم Share کنم...

leopard86
05-07-2007, 06:44
با سلام خدمت همتون.
این هم راه حل برای بلوتوث های widcom و قیر بلو سویل

اول از همه برید تو گوشی تو قسمت control panel/other/master reset چون ممکنه که خیلی گوشیتون رو بابت اینترنت دست کاری کرده باشید واگه راه درست رو هم بری نمیشه وقتی master reset رو زدید اون تیکشو برداریده برنامه هاتون پاک نشه فقط تنظیمات بپره

حالا بری تو pc برید تو start/conect to/show all conections حالا زیر قسمت lan or high-speed internet روی bluetooth network کلیک راست کرده برید پروپرتیز زیر قسمت this connection uses the following items کلمه ی internet protocol(tcp/ip دوبل کلیک کنید حالا use the following ip address انتخاب و ip address رو 192.168.0.2 و
subnet mask رو 255.255.0.0 گزاشته ok کنیدحالا در قسمت قبلی روی تب advanced بروید
و در قسمت windows firewall روی settings کلیک کنید یک پیقام ظاهر میشود yes بزنید
در پنجره ای که باز میشود روی تب advanced بروید در قسمت network conection settngs روی bluetooth network کلیک وحالا روی settings کنارشان کلیک کنید در این پنجره در تب
services تمامی تیک هارا بزنید حالا تمامی پنجره هایی را که باز کردید ok کنید.

در پنجره ی network conections روی اکانت اینترنت خود کلیک راست کرده وارد properties شوید به تب advanced رفته هر سه تیک پایین رازده روی settings در پایین کلیک کنید و
در پنجرهی باز شده تمامی تیک هارا بزنید. همه ی پنجره هارا ok کنید.

توجه: هنگامی که میخواهید با موبایل به اینترنت وصل شوید باید فایر وال ویندوز را راه بیندازید و فایر وال خود را از کا بیندازی نترسید هیچی نمیشه چون هیچ هکر احمقی سراق ما نمیاد.

توجه داشته باشید کا اولا گوشی خود را با بلوتوث خود pair کرده باشید یعنی بین آنها کد بدهید. دوم حتما قسمت phone group ad-hoc network service را فعال کنیددر هنگام pair کردن.
حالا وارد گوشی شده ودر control panel/ conection/ internet accounts از منوی باز شو بالا
internet acounts روی new account و سپس bluetooth internet pan کلیک کنید در قسمت
account name یک نام دهید و در تب devices روی add device کلیک و در این قسمت کامپیوتر خود را انتخاب کنید . حالا save را بزنید یک پیقام ظاهر میشود yes بزنید.done زنید
تمام.

Mohammad62
05-07-2007, 10:03
من کارت شبکه دارم اما با کارت شبکه میرم تو اینترنت.من از ADSL استفاده میکنم و مودم External با برند LEVEL1 دارم که لازم نیست برای کانکت شدن کانکشن بسازم. فقط باید کارت شبکه Enable کنم بعدش خود به خود به اینترنت وصل میشم. بلوتوث از نوع Billionton Class 1
دارم که تو سی دی همراهش همین نرم افزار Blue soleil هم هست. میخواستم ببینم چطوری میتونی اینترنتمو با موبایلم Share کنم...
دوست من شما فقط باید کارت شبکه ای رو که مودمتون به اون متصل هست share کنید
و در گوشی هم در قسمت gateway آیپی کارت شبکتون رو بدید

mohammadxxx
07-07-2007, 19:58
سلام دوستان

آيا براي اين كار احتياج به قطعه سخت افزاري هم هست يا نه ؟
اگه هست چي ؟ چه ماركي ؟ چه قيمتي ؟

ممنون ميشم جواب بديد

Mohammad62
07-07-2007, 20:13
بیلینتون میتونید بگیرید با قیمت هفت هشت هزار تومن
مارکهای زیاد دیگه ای هم هست که الان خاطرم نیست

mohammadxxx
08-07-2007, 13:01
اين مارك خوبيه ؟
شما تاييدش ميكنيد ؟

اسم خاصي نداره ؟

ممنون از شما دوست عزيز

Mohammad62
08-07-2007, 16:00
مارک بدی نیست اسمش رو هم که گفتم bilinton

amin_radon
09-07-2007, 04:56
سلام دوست من.
من تمام مراحل گفته شده رو رفتم ولی فقط access lan network تو ماله من فعال نمیشه از تنظیمات مادربورد هم فعالش کردم(کارت شبکه انبورد) ولی باز تیکش نیومد اینم عکسش
ممنون از راهنماییتون.

Mohammad62
09-07-2007, 10:03
اگر کارت شبکه داشته باشید حتما باید فعال بشه
خب شما کارت شبکتون رو فعال کنید و برنامه رو پاک کنید و یک بار دیگه وقتی کارت شبکتون enable هست بلوسویل رو نصب کنید

mohammadxxx
09-07-2007, 13:41
ببخشيد من يك كمي گيج شدم .!!

آيا براي اين كار به كارت شبكه ( lan ) نيازي هست ؟
آيا بغير از lan به سخت افزار ديگري هم نيازه ؟

الان توي كامپيوتر من دوتا Network Adaptor شناسايي شده :

Bleutooth PAN Network Adaptor
و ديگري
Marvell Yukon Gigabit Ethernet 10/100/1000 Base-T Adaptor , Copper RJ-45

اينا براي اتصال كافيه يا بايد چيز ( سخت افزار ديگه اي ) هم باشه ؟؟؟؟؟

reza.l.n
09-07-2007, 15:13

و ديگري

ایا به غیر از lan به یک hob هم احتیاج داریم.
یعنی این که ایا lan ما باید تو یک شبکه باشه . یا داشتن lan فقط کافی است؟:merci:

Mohammad62
09-07-2007, 17:00

و ديگري

بله داشتن lan ضروریه و به غیر از لن و بلوتوس چیز دیگه ای لازم نیست
یک از دو کارت شبکه هایی که سخت افزاری هستن برای این کار کافیه و میتونید اون یکی دیگه رو disable کنید به طور مثال بزارید marvell فعال باشه و اون یکی رو یعنی copper رو غیر فعال کنید

Mohammad62
09-07-2007, 17:05
ایا به غیر از lan به یک hob هم احتیاج داریم.
یعنی این که ایا lan ما باید تو یک شبکه باشه . یا داشتن lan فقط کافی است؟:merci:
نه احتیاجی به هاب نیست و اگر روی آی... لن ضربدر خورده باشه هم اشکالی نداره
اگر هم لنتون تو یک شبکه فعال باشه و کار کنه فرقی نداره فقط باید ip هاتون ست باشه

mohammadxxx
10-07-2007, 12:17
سلام دوست خوبم
ببخشيد من اينقدر سوال ميكنم !!
ولي نگفتيد كه اينايي كه من دارم براي اتصال گوشيم بواسطه كامپيوتر به اينترنت كافيه يا نه ؟؟؟؟؟؟
يا بايد سخت افزار بلوتوث بخرم ؟

بله داشتن lan ضروریه و به غیر از لن و بلوتوس چیز دیگه ای لازم نیست
یک از دو کارت شبکه هایی که سخت افزاری هستن برای این کار کافیه و میتونید اون یکی دیگه رو disable کنید به طور مثال بزارید marvell فعال باشه و اون یکی رو یعنی copper رو غیر فعال کنید

دوست خوبم اون كلمه copper در ادامه نام marvell نوشته شده .چجوري ميشه اونو غير فعال كرد ؟

و ديگري

salomon1
11-07-2007, 12:02
حالا نوبت گوشی هست

با تشکر بسیار زیاد .من اینترنت lan دارم .گفتید که همون ip رو بزنیم که وقتی این کارو میکنم eror میگره میگه یه شبکه با این وضعیت وجود دارد نمیشه با 2 ip شبیه به هم ایجاد کرد .لطفا راهنمایی کنید چه کار باید بکنم

Mohammad62
12-07-2007, 16:24
با تشکر بسیار زیاد .من اینترنت lan دارم .گفتید که همون ip رو بزنیم که وقتی این کارو میکنم eror میگره میگه یه شبکه با این وضعیت وجود دارد نمیشه با 2 ip شبیه به هم ایجاد کرد .لطفا راهنمایی کنید چه کار باید بکنم
اولا شما اگر کامپیوترتون تو یک شبکه هست یعنی شبکه lan محلی هستید یعنی بوسیله اون کارت شبکه به کامپیوترهای دیگه ای متصل میشیداحتیاجی نیست که ip اون رو تغییر بدید فقط ip گوشیتون رو باید متناسب با lan تنظیم کنید و اگر این طور نبود و اشکال گرفت وقتی یک پیغام داد شما no بزنید ip کارت شبکه به همون چیزی که وارد کردید تغییر میکنه

mohammadxxx
13-07-2007, 19:46
آقا جواب پست 32 رو ندادي ؟!

Mohammad62
14-07-2007, 17:11
اگر سخت افزار بلوتوس ندارید باید تهیه کنید و کارت شبکه های هم که دارید مناسبه

mohammadxxx
14-07-2007, 21:03
حالا شدي يك پسر گل
دستت درد نكنه
ممنون

برم بخرم بعد بقيه سوالات !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mahanta
14-07-2007, 21:49
با سلام دوست عزیز من نوشته شما را موبه مو اجرا کردم ولی موبایل من بعد از جستجوی زیاد نتوانست به اینترنت وصل شود.لطفا راهنمایی فرمائید متشکرم البته ناگفته نماند که من برنامه مورد نظر را از cd بلوتوث خودم نصب کردم.

Mohammad62
15-07-2007, 11:22
اگر از cd خودش نصب کردی که چه بهتر ولی حتما یک مرحله از کار رو اشتباه انجام دادید
باز هم میگم اگر وصل میشید و علامت کره روی گوشی چشمک میزنه ولی به اینترنت وصل نمیشید اشکال از قسمت ip ها و share کردن اینترنته

persianboy_i
20-07-2007, 18:20
سلام محمد جان, من در برنامه bluesoleil اون کارایی که تو پست نوشته بود دقیقا انجام دادم و بعد وارد local area connection شدم که تو detail اون مشخصات کارت شبکه انبرد من نوشته شده بود و این اطلاعات رو وارد کردم:
Ip address:100.100.100.1
Subnet mask:255.255.255.0
Prefered dns server:85.255.116.114
Alternate dns server:85.255.112.148
برای gateway تو پست عددی نگفته بود منم خالی گذاشتم
بعد وارد local area connection 3 شدم که تو detail اون نوشته بود bluetooth pan network adaptor بعد این اطلاعات رو وارد کردم:
Ip address:100.100.100.2

بعد برای شیر کردن کانکشن dial up رو انتخاب کردم و وارد properties شدم و در قسمت advanced ودر قسمت internet connection sharing گزینه اول رو تیک میزنم(allow other network users to connect through this computer’s internet connection ) بعد پایین همین گزینه یه منوی کرکره ای است که من اینجا همونطور که تو پست نوشته بود کارت شبکه انبردمو انتخاب کردم و بعد دوتا گزینه پایین رو هم تیک زدم و بعد ok کردم که این پیغامو میده:
When internet connection sharing is enabled your lan adapter will be set to use your ip address 192.168.0.1. your computer may lose connectivity to other computers on network.if these computers have static ip addresses,you should set them to optain ip addresses automatically.are you sure you want to enable internet connection sharing?
که من اینجا yes میزنم و پیغام بسته میشه , و بعد همه پنجره های مربوط به connection رو ok میکنم
در گوشی هم وارد control panel>connections>internet accounts شدم و بعد new account>bluetooth internet pan بعد اسم رو انتخاب کردم و در device هم کامپیوترمو انتخاب کردم و بعد در tcp/ip>ip config این اطلاعات رو وارد کردم:
ابتدا ipv4 رو انتخاب کردم و بعد:
Ip address:100.100.100.3
Gateway:100.100.100.1
و در قسمت tcp/ip>ip dns address این اطلاعات رو وارد کردم:
Primary dns address:85.255.116.114
Secondary dns address:85.255.112.148
و بعد این اطلاعات رو save کردم
با این کارایی که انجام دادم page web رو موبایل باز نشد
و بعد همونجور که تو پست نوشته بود به این قسمت رفتم:
Local area connection(bluetooth pan network adaptor)>propeties>configure>advanced
و بعد not peresent رو فعال کردم بازم فرقی نکرد
امیدوارم عیبشو متوجه بشی من که گیج شدم

Mohammad62
20-07-2007, 18:50
سلام محمد جان, من در برنامه bluesoleil اون کارایی که تو پست نوشته بود دقیقا انجام دادم و بعد وارد local area connection شدم که تو detail اون مشخصات کارت شبکه انبرد من نوشته شده بود و این اطلاعات رو وارد کردم:
Ip address:100.100.100.1
بعد وارد local area connection 3 شدم که تو detail اون نوشته بود bluetooth pan network adaptor بعد این اطلاعات رو وارد کردم:
Ip address:100.100.100.2

بعد برای شیر کردن کانکشن dial up رو انتخاب کردم و وارد properties شدم و در قسمت advanced ودر قسمت internet connection sharing گزینه اول رو تیک میزنم(allow other network users to connect through this computer’s internet connection ) بعد پایین همین گزینه یه منوی کرکره ای است که من اینجا همونطور که تو پست نوشته بود کارت شبکه انبردمو انتخاب کردم و بعد دوتا گزینه پایین رو هم تیک زدم و بعد ok کردم که این پیغامو میده:
When internet connection sharing is enabled your lan adapter will be set to use your ip address 192.168.0.1. your computer may lose connectivity to other computers on network.if these computers have static ip addresses,you should set them to optain ip addresses automatically.are you sure you want to enable internet connection sharing?
که من اینجا yes میزنم و پیغام بسته میشه , و بعد همه پنجره های مربوط به connection رو ok میکنم
در گوشی هم وارد control panel>connections>internet accounts شدم و بعد new account>bluetooth internet pan بعد اسم رو انتخاب کردم و در device هم کامپیوترمو انتخاب کردم و بعد در tcp/ip>ip config این اطلاعات رو وارد کردم:
Ip address:100.100.100.3
Gateway:100.100.100.1
و در قسمت tcp/ip>ip dns address این اطلاعات رو وارد کردم:
Primary dns address:85.255.116.114
Secondary dns address:85.255.112.148
و بعد این اطلاعات رو save کردم
با این کارایی که انجام دادم page web رو موبایل باز نشد
و بعد همونجور که تو پست نوشته بود به این قسمت رفتم:
Local area connection(bluetooth pan network adaptor)>propeties>configure>advanced
و بعد not peresent رو فعال کردم بازم فرقی نکرد
امیدوارم عیبشو متوجه بشی من که گیج شدم
اینجا اشکال شما فقط از شیر کردنه برگرد و ip لن آنبردت رو دوباره تغییر بده چون موقع شیر کردن عوض میشه
بعد تو قسمت gateway کانکشن سومت میتونی 100.100.100.1 رو وارد کنی

persianboy_i
21-07-2007, 01:54
محمد جان ip lan و gateway کانکشن 3 رو جفتشو به 100.100.100.1 تغییر دادم بازم درست نشد
به نظرت چی کار باید بکنم؟

Mohammad62
21-07-2007, 11:21
اول بگو وقتی تو موبایل صفحه ای رو میخوای باز کنی علامت کره پایین صفحه میاد که چشمک بزنه؟ اگر نزنه اصلا کانکت نمیشی به pc
اگر از برنامه بلوسویل استفاده میکنی و اون قسمت acces lan network رو فعال کردی؟

mostafajj
23-07-2007, 10:36
آقا سلام
من یه پی 990 دارم یه بلوتوث و برنامهbluesoleil و یک عدد کارت شبکه و یک عدد مودم adsl از نوع لن
تمام کارهایی که گفته بودی انجام دادم عکس کره هم تو صفحه مبایلم میاد اما هیچ صفحه ای رو باز نمیکنه.
البته من اکانت adsl مو روی کارت شبکه شیر کردم و gateway هم رو همون ip کارت مودم قرار دادم ولی بازهم هیچی.
بگو چکار کنم؟

Mohammad62
23-07-2007, 11:00
تنظیمات داخل بلوسویل رو انجام دادید؟

persianboy_i
23-07-2007, 15:36
علامت کره میاد و access lan network هم فعاله من که پاک مخم هنگ کرده محمد جان به نظرت چی کار کنم؟

mostafajj
23-07-2007, 18:26
اره بابا تنظیمات رو دقیقا انجام دادم
من میگم شاید با adsl اینجوری؟

ika
27-07-2007, 16:58
بعد از نصب بلوتوس بر روی کامپیوتر و اطمینان از کارکرد اون برنامه بلوسویل رو باز میکنیم بعد از منوی برنامه قسمت myservices رو انتخاب میکنیم و بر روی قسمت properties کلیک میکنیم و پنجره سرویسهای بلوتوس باز می شود و قسمت personal area networking رو پیدا میکنیم و بعد چک مارک AUTO START THIS servie when my Bluetooth starts رو تیک میزنیم و (این قسمت نکته اصلی هست که تا به حال موجب سردرگمی دوستان بوده که در آموزش های قبلی بهش توجهی نشده) در همین پنجره چک مارک رو از حالت setup bluetooth personal area network به حالت acces lan network میبریم ((در تمامی مادربردهایی که از 3 سال گذشته تا به حال تولید شده کارت شبکه به صورت آنبرد وجود دارد که برای این که در این قسمت ظاهر شود باید نصب و enable شود)) و بعد پنجره مربوطه رو ok کرده و از پنجره مربوطه خارج میشیم و یک بار کامپیوتر را ریستارت میکنیم و در دفعه بعد که کامپیوتر روشن می شود از کنترل پنل وارد قسمت Network Connections شده و در صفحه باز شده کانکشن های شما دسته بندی شده که در بالا دیال آپ و در پایین lan or high-speed internet نوشته شده است مراجه نموده و باید کانکشنی به اسم Local Area Connection با هر شماره ای که هست فقط در detail اون باید نام کارت شبکه آنبرد یا کارت شبکه ای که شما به صورت جداگانه در صورت وجود کامیپیوتر شما در یک شبکه lan نوشته شده باشد رو پیدا کرده و بر روی اون راست کلیک کرده و properties رو کلیک میکنیم و در پنجره باز شده بر روی internet protocol(tcp/ip) کلیک کرده و در پنجره باز شده بعدی که چک مارک به صورت اصلی بر روی قسمت obtain an ip address automatically قرار دارد رو بر روی قسمت پایینی یعنی use the following ip address قرار داده و در قسمت این اعداد رو به طور فرضی وارد میکنیم 100.100.100.1 و در قسمت sub net mask این اعداد رو 255.255.255.0 و در قسمت dns server مقابل خانه preferred dns server این اعداد رو 85.255.116.114 و در مقابل خانه alternate dns server این اعداد رو 85.255.112.148 وارد میکنید که برای قسمت ip میتونید از اعداد دیگه ای هم استفاده کنید و برای کسانی که شبکه lan دارند میتونن از همون ip خودشون استفاده کنن و فقط باید ip گوشی با iplan کامپیوترشون در یک رنج باشه و بعد تمام پنجره �ا رو ok کرده و به قسمت Network Connections بر میگردیم یک personal area networking وجود داره که btpan مجازی ماست کا باید ip اون هم تو رنج ip کارت شبکمون باشه مثلا 100.100.100.3 و بقیه تنظیمات هم مثل کارت شبکه اصلیمون
حالا نوبت گوشی هست
از منوی control panel گوشی به منوی connections رفته و از آنجا وارد قسمت internet accounts شده و از بالای صفحه باز شده قسمت new account رو مشاهده میکنیم و قسمت Bluetooth internet(pan) رو انتخاب کرده و در قسمت account name یک اسم برای کانکشنمون انتخاب میکنیم و در قسمت devices بر روی ad devices کلیک کرده و کامپیوترخودمان رو انتخاب میکنیم که در لیست قرا� میگیره و از فلش رو به پایین در بالای صفحه بر روی قسمت tcp/ip کلیک کرده و ip config را انتخاب میکنیم و در پنجره باز شده بر روی قسمت ipv4 میرویم و در قسمت ip address این اعداد رو 100.100.100.2 و در قسمت gateway این اعداد رو 100.100.100.1 و در قسمت netmask این اعداد رو 255.255.255.0 و بعد save رو زده و دوباره از بالای صفحه این بار ip dns address و همون اعدادی رو که در قسمت dns server کامپیوتر وارد کردیم عینا همینجا وارد میکنیم و بعد save رو میزنیم و بعد دو مرتبه از بالای صفحه قسمت roles رو انتخاب نموده و client-accesspoint رو انتخاب کرده و save میکنیم و دیگه کار تمومه و میتونید از اینترنت از راه بلوتوس استفاده کنید

dost aziz man hamin alan tonestm ba ravesh shoma tavasot dung blutooth be internet vasl besham va alan az hmin tarigh baraye shoma payazm mifrestam va elate finglish nevisimam hamineh ba tashakor

ika
27-07-2007, 17:11
دوستان من تونستم با این روشی که محمد عزیز توضیح دادن با مشخصات زیر به اینتر نت وصل بشم و از قضا اون ÷ست بالایی رو هم توسط گوشی برای شما ارسال کردم
- کارت شبکه on board
- دانگ بلوتوس و نرم افزار بلوسولیل
- اینترنت شبکه ( اکانت ... )

با تشکر از محمد عزیز

mohammadxxx
28-07-2007, 16:43
سلام آقا محمد .
من رفتم يكدستگاه بلوتوث بيليون تون خريدم .

همه كارا ها رو 3 مرتبه درست و حسابي جلو رفتم نشد كه نشد .

عكسهاشو هم برات ميزارم ( از موبايلم كه ميگه كانكت نشدي و كامپيوترم كه ميگه كانكت شدي )

http://www.parsaspace.com/magicpower//PICTURE/capture0001.png

http://www.parsaspace.com/magicpower//PICTURE/capture0002.png

http://www.parsaspace.com/magicpower//PICTURE/capture0004.png

http://www.parsaspace.com/magicpower//PICTURE/capture0006.png

http://www.parsaspace.com/magicpower//PICTURE/capture0007.png

اينم از كامپيوترم ( از مانيتور )

http://www.parsaspace.com/magicpower//PICTURE/DSC00040.jpg

يك چيز ديگه :
شما در بعضي جاها گفتي كه فلان جا آي پي رو بزاريد ( اين اعدادي كه شما گفتي نيست و فقط براي مثال هست ) 100.100.100.1 و بعدش گفتين كه آي پي رو در فلان جاي ديگه مثلا بزاريد 100.100.100.3
كلمه مثلا رو استفاده كرديد .

يعني آي پي در جاهاي مختلف ( كامپيوتر و گوشي ) يكي نباشه درسته ؟
و دوم من كانكشني بنام : personal area networking در قسمت Network Connections ندارم .
كه بعنوان btpan مجازی برام كار كنه ...حالا چيكار كنم ؟

mohammadxxx
30-07-2007, 13:17
هيچكس نمياد مارو راه بندازه ؟

Mohammad62
31-07-2007, 11:03
سلام آقا محمد .
من رفتم يكدستگاه بلوتوث بيليون تون خريدم .

همه كارا ها رو 3 مرتبه درست و حسابي جلو رفتم نشد كه نشد .

عكسهاشو هم برات ميزارم ( از موبايلم كه ميگه كانكت نشدي و كامپيوترم كه ميگه كانكت شدي )

http://www.parsaspace.com/magicpower//PICTURE/capture0001.png

http://www.parsaspace.com/magicpower//PICTURE/capture0002.png

http://www.parsaspace.com/magicpower//PICTURE/capture0004.png

http://www.parsaspace.com/magicpower//PICTURE/capture0006.png

http://www.parsaspace.com/magicpower//PICTURE/capture0007.png

اينم از كامپيوترم ( از مانيتور )

http://www.parsaspace.com/magicpower//PICTURE/DSC00040.jpg

يك چيز ديگه :
شما در بعضي جاها گفتي كه فلان جا آي پي رو بزاريد ( اين اعدادي كه شما گفتي نيست و فقط براي مثال هست ) 100.100.100.1 و بعدش گفتين كه آي پي رو در فلان جاي ديگه مثلا بزاريد 100.100.100.3
كلمه مثلا رو استفاده كرديد .

يعني آي پي در جاهاي مختلف ( كامپيوتر و گوشي ) يكي نباشه درسته ؟
و دوم من كانكشني بنام : personal area networking در قسمت Network Connections ندارم .
كه بعنوان btpan مجازی برام كار كنه ...حالا چيكار كنم ؟
مشکل شما هم دقیقا از ip هست اون اعدادی رو که گفته بودم دقیقا در جاهی خودشون بزنید
اگر تو personal area networking کارت شبکه مجازی بلوتوس ندارید باید اون رو از برنامه بلوسویل بسازید که موقع نصب برنامه به صورت استاندارد نصب میشه(برید تو قسمت my services و در منوی personal area networking jd تیک auto start رو بزنید)

mohammadxxx
31-07-2007, 12:23
سلام آقا محمد

بجان خودم دقيقا همون اعداد رو در جاهايي كه گفته بودي وارد كردم .
تيك اون قسمت رو هم زده بودم .
چيكار كنم ؟

Mohammad62
31-07-2007, 15:29
بیا تو یاهو مسنجر شاید اونجا بهتر بتونم کمکت کنم
برام آف بزار

pejmaaan
01-08-2007, 01:13
يه سوال ... آيا به جاي اين آي پي ها كه گفتيد ميشه از يه آي پي ديگه مثل 10.2.2.1 استفاده كرد؟؟
يه سوال ديگه : مارك بلوتوس ميتونه تآثير گذار باشه؟

Mohammad62
01-08-2007, 10:02
میشه از ip دیگه ای هم استفاده کرد فقط باید تو رنج هم باشن
از نظر مارک هم تفاوتی نداره فقط این آموزش رو که نوشتم برای برنامه بلوسویل هست

majid_ladonni
05-08-2007, 17:19
be khoda be gah raftam baski emtehan kardamo hich natige ee nagereftam
az shoma khahesh mikonam yek bar dagigtar een amozesho bedid va la agal yek bar ro ye computer ger az coputer khodeton anjam bedid bebinid aslan be natige miresid

farbod_91
14-08-2007, 02:01
سلام
من برنامه رو نصب کردم ..
اما اون پایین به شکل یه B ه آبی رنگ نمیاد
بلکه رنگش خاکستری ه
.. properties هم خاموش (همون مرحله ی اول)
پایینه برنامه هم نوشه invalid operation
چه کنم ؟

Mohammad62
15-08-2007, 09:37
سلام
من برنامه رو نصب کردم ..
بلکه رنگش خاکستری ه
چه کنم ؟
میشه یک کم واضح تر توضیح بدید :ouch:

amir_gamer
15-08-2007, 09:58
سلام بچه ها.من یه قطعه بلوتوث گرفتم به نام KingStore که سی دی هم نداره و ویندوز هم ازم واسه شناختنش درایو میخواد.چی کار کنم؟!! شما از چه بلوتوثی استفاده میکنید؟!

kaveh_bargi
20-08-2007, 14:17
سلام دوستان
من بلوتوث گرفتم و تمام مراحل را هم طی کردم اما erorr میده تقریبا مثل آقای mohammadxxx
اگه کسی میتونه به من کمک کنه واقعا ممنونش می شم .
ID in yahoo:deejey_kaveh
مرسی

Mohammad62
20-08-2007, 16:31
یک بار دیگه بر گردید و ip لن کامپیوترتون رو چک کنید تا یه وقت بعد از share کردن تغییر نکرده باشه

parhamshad
20-08-2007, 18:17
سلام
من برنامه رو نصب کردم ..
بلکه رنگش خاکستری ه
چه کنم ؟
آقا منم این مشکل رو دارم برنامه بلوسویل بلوتوثمو نمیشناسه توی dvice manager هم یک علامت سوال زرد اومده چیکار باید کرد

kaveh_bargi
20-08-2007, 18:59
سلام اقا محمد62
من دوباره آنها رو چک کردم اما فرقی نکرده بود نمیدونم این قضیش چیه من گوشی را یک بار مستر ریسیت کردم اگه حال داشتی کمکمون کنی بهمون pm بده
دمت گرم

Mohammad62
21-08-2007, 16:55
جناب آقای پرهام شاد: همراه بلوتوس شما سی دی راه اندازی نبوده که بوسیله اون نصب کنید؟
جناب آقای کاوه:آیدی یاهوی من تو مشخصاتم هست اگر مایل بودید آف بزارید تا ببینیم کی با هم مچ میشیم

parhamshad
21-08-2007, 18:00
جناب آقای پرهام شاد: همراه بلوتوس شما سی دی راه اندازی نبوده که بوسیله اون نصب کنید؟
جناب آقای کاوه:آیدی یاهوی من تو مشخصاتم هست اگر مایل بودید آف بزارید تا ببینیم کی با هم مچ میشیم
آقا چرا cd داره ولی توش برنامه widocam هست که نصب کردم و استفاده اما با اون نتونستم اینترنتمو شیر کنم رو گوشی

saeid63_love
21-08-2007, 20:13
سلام

محمدجان اگه امکانش هست همراه با آموزشت عکس ضمیمه کنی از شر تمام سوالات ما راحت میشی. ضمنا کمک بزرگی هم به ما می کنی و همگی زودتر به نتیجه میرسیم چون سوالات تکراری و همه تقریبا در یکجا اشتباه می کنن.

ممنون منتظریم...

jackal007
22-08-2007, 07:37
سلام دوستان
من گوشی W950i دارم و به اینترنت کانکت می شم از طریق نرم افزار Bluesoil . وقتی فروم های مختلف و اشکالاتی که دوستان دارند رو دیدم، لازم دونستم به چند تا نکته مهم واسه این اتصال اشاره کنم.
هیچ وقت با کلیک راست رو اسم گوشی ارتباط Lan برقرار نکنید. باید از طریق خود گوشی ارتباط برقرار بشه . مثلا یک صفحه اینترنت باز می کنید تو گوشی و اگر تنضیمات درست باشه خودش وصل میشه.
نکته دوم اینه که باید فایروال کامپیوتر رو حتما خاموش کنید. اگر این کار و نکنید، عکس کره روی گوشی ظاهر میشه ولی هیچ پیجی باز نمیشه.
نکته آخر اینکه وقتی از Internet shairing استفاده می کنید، اتومات IP اصلی به 192.168.0.1 تغییر میکنه، یعنی کلاس IP باید صفر باشه.X.X.0.1 . بنابر این باید کارت شبکه بلوتوث رو به IP تو رنج بالا باشه مثلا 192.168.0.2 و IP گوشی هم توی همین رنج.
اگه سوالی داشتین من می تونم کمکتون کنم. البته اگه وقت داشته باشم. موفق باشید دوستان

massuodp99
22-08-2007, 17:32
آقا محمد عزيز من همه كارارو كردم مطمئنم همه چيز درسته همه بچه ها هم فكر ميكنم مثل من باشند اولا اينكه اين gatway كه ميگي فقط بايد تو موبايل وارد كنيم ؟ چون مال كارت شبكه ها خاليه دوم اينكه اين دايل آپ شيرينگ تو فك كنم يه جاش ميلنگه چون فقط اينترنته كه منتقل نميشه بقه اطلاعات همگي ارسال ميشن :na:

saeid63_love
23-08-2007, 12:48
آقا این آموزش یه جایی مشکل داره که کسی موفق نمی شه.
از دوستان اگه کسی اطلاعات بیشتری دار ممنون می شم در اختیار بقیه هم قرار بده
در ضمن من فکر میکنم مشکل همه اینه که موبایل به کامپیوتر وصل میشه ولی از شبکه نمی تونه استفاده کنه
could not connect to remote server

Mohammad62
24-08-2007, 13:22
با سلام خدمت دوستان عزیز
با توجه به اشکالات دوستان عزیز که در پستهای قبلی مطرح شده بود و نتونسته بودن به اینترنت متصل بشن لازم دیدم که مروری کامل و دوباره روی این قضیه داشته باشم با توجه به این که من خودم از WIFI بیشتر استفاده میکنم دوباره یعنی از نو بستر ارتباط گوشی با اینترنت از طریق بلوتوس رو برای خودم فراهم کردم و تمام کار رو از دوباره انجام دادم که شرح اون رو در ذیل خواهید دید .
1 – کامپیوتر:
الف) تنظیمات برنامه بلوسویل : در قسمت myservices برنامه بر روی قسمت properties کلیک میکنیم و پنجره سرویسهای بلوتوس باز می شود و قسمت personal area networking رو پیدا میکنیم و بعد چک مارک AUTO START THIS servie when my Bluetooth starts رو تیک میزنیم و چک مارک رو از حالت setup bluetooth personal area network به حالت acces lan network میبریم دکمه ok رو میزنیم و از برنامه خارج میشیم و کامپیوتر رو یک بار ریستارت میکنیم .

ب) تنظیمات کارت شبکه و کارت شبکه مجازی بلوتوس: بعد از راه اندازی مجدد و روشن شدن کامپیوتر
از کنترل پنل وارد قسمت Network Connections شده که در این قسمت بسته نوع سیستم شما وتجهیزات اون اتصالات دسته بندی شده ای قرار دارد که میشه به اتصالات دیال آپ و DSL یا BROADBAND ویا اتصالات LAN و WLAN اشاره کرد ، که جهت اتصال گوشی به اینترنت از راه بلوتوس ما به سه اتصال نیاز داریم که اول اتصال ما به اینترنت هست چه دیال آپ چه دی اس ال و چه شبکه بیسیم
اول کانکشنی رو که باهاش به اینترنت وصل میشیم و رو پیدا میکنیم سپس بر روی اون راست کلیک و بعد properties و درپنجره باز شده قسمت advanced رو انتخاب نموده و در قسمت internet connection sharing چک مارک مربوطه رو تیک زده و کارت شبکه واقعی و فعالی رو که روی سیستم موجود هست و هرچند ازش استفاده هم نکنید و به جایی متصل نباشه رو انتخاب کنید ( با نامی مانند Local Area Connection) و بعد در قسمت setting که کمی پایین تر در همان پنجره قرار دارد رو انتخاب کرده و سرویسهای اون رو فعال کنید و بعد تمام پنجره ها رو ok میکنید و خارج میشید.

نکته : اگر مودمتون از راه کارت شبکه وصل هست کارت شبکه رو Share کنید

ب 1) ست کردن IP کارت شبکه اصلی سیستم: دوباره از کنترل پنل وارد قسمت Network Connections شده و کارت شبکه ای رو که در Detail اون نام هایی مانند:Dlink-Marvell-Nvidia-Intell و یا نام های اینچنینی نوشته شده رو که امکان داره تعداد اون در سیستم به دو یا سه عدد برسه که ما فقط اونی رو که کانکشن اینترنتمون رو روش Share کردیم رو انتخاب میکنیم و بر روی اون راست کلیک کرده و properties رو کلیک میکنیم و در پنجره باز شده بر روی internet protocol(tcp/ip) کلیک کرده و در پنجره باز شده بعدی که چک مارک به صورت اصلی بر روی قسمت obtain an ip address automatically قرار دارد رو بر روی قسمت پایینی یعنی use the following ip address قرار داده و در قسمت این اعداد رو 192.168.0.1 که Ip دیفالت یک شبکه هست رو وارد میکنیم و در قسمت sub net mask این اعداد رو 255.255.255.0 و در قسمت dns server مقابل خانه preferred dns server این اعداد رو 85.255.116.114 و در مقابل خانه alternate dns server این اعداد رو 85.255.112.148 وارد میکنیم .

نکته : کسانی که از کارت شبکه فعالشون به اینترنت متصل میشن احتیاجی نیست که IP کارت شبکشون رو تغییر بدن فقط کافیه IP داخل گوشیشون رو با کامپیوتر در یک رنج قرار بدن

ب2) ست کردن IP کارت شبکه مجازی بلوتوس BTPAN : دوباره از کنترل پنل وارد قسمت Network Connections شده و کارت شبکه ای رو که در Detail اون Bluetooth PAN Network Adapter نوشته شده رو انتخاب میکنیم و بر روی اون راست کلیک کرده و properties رو کلیک میکنیم و در پنجره باز شده بر روی internet protocol(tcp/ip) کلیک کرده و در پنجره باز شده بعدی که چک مارک به صورت اصلی بر روی قسمت obtain an ip address automatically قرار دارد رو بر روی قسمت پایینی یعنی use the following ip address قرار داده و در قسمت این اعداد رو 192.168.0.2 وارد میکنیم و در قسمت sub net mask این اعداد رو 255.255.255.0 و در قسمت Default Gateway این اعداد رو 192.168.0.1 در قسمت dns server مقابل خانه preferred dns server این اعداد رو 85.255.116.114 و در مقابل خانه alternate dns server این اعداد رو 85.255.112.148 وارد میکنیم .

2 – گوشی:
ساختن کانکشن ارتباط با کامپیوتر توسط بلوتوس: از منوی control panel گوشی به منوی connections رفته و از آنجا وارد قسمت internet accounts شده و از بالای صفحه باز شده قسمت new account رو مشاهده میکنیم و قسمت Bluetooth Local(pan) رو انتخاب کرده و در قسمت account name یک اسم برای کانکشنمون انتخاب میکنیم و در قسمت devices بر روی ad devices کلیک کرده و کامپیوترخودمان رو انتخاب میکنیم که در لیست قرار میگیره و از فلش رو به پایین در بالای صفحه بر روی قسمت tcp/ip کلیک کرده و ip config را انتخاب میکنیم و در پنجره باز شده بر روی قسمت ipv4 میرویم و در قسمت ip address این اعداد رو 192.168.0.3 و در قسمت gateway این اعداد رو 192.168.0.1 و در قسمت netmask این اعداد رو 255.255.255.0 و بعد save رو زده و دوباره از بالای صفحه این بار ip dns address و همون اعدادی رو که در قسمت dns server کامپیوتر وارد کردیم عینا همینجا وارد میکنیم و بعد save رو میزنیم و بعد دو مرتبه از بالای صفحه قسمت roles رو انتخاب نموده و client-accesspoint رو انتخاب کرده و save میکنیم .
حالا از Browser گوشی یک page باز میکنیم و کمی صبر میکنیم تا گوشی با کامپیوتر ارتباط برقرار کند زمانی که به کامپیوتر متصل بشید و آیکن کره پایین صفحه گوشی چشمک بزنه یک پیغامی به این مضمون بر گوشه دسکتاپ شما نوشته میشه

نکته: اگر وقتی پیجی رو روی گوشی باز کردید و به pc کانکت نشد در بخش Network Connections کامپیوتر بر روی کارت شبکه مجازی که برای بلوتوس هست و در detaile اون Bluetooth pan network adapter نوشته شده بروید و properties رو بزنید و در پنجره باز شده configure رو زده و در قسمت advanced چک مارک رو به قسمت not precent برده و تمام پنجره ها رو ok کرده و یک بار ریستارت کنید.

نکته مهم: این نکته هم خیلی مهمه اگر از فایروال یا آنتی ویروس استفاده میکنید اون رو غیر فعال کنید چون خودم آنتی ویروس کسپر اسکای دارم و دیدم زمانی که فعال هست سند و رسیوی ندارم

مطلب خاص دیگه ای وجود نداره از دوست عزیزی هم که تقاضای عکس کرده بودن عذر میخوام چون بعضی از دوستان مشکل داشتند و وقت کافی نداشتم برای گذاشتن عکس من رو به بزرگواری خودتون ببخشید و تمام این مراحل رو از اول چک کردم و بدون مشکل کار میکنه و این بار IP ها رو به صورت دیفالت نوشتم تا اگر کسی Share کرد و Ip تغییر کرد سردرگم نشه
:loveit: امیدوارم همتون موفق باشید تو این زمینه

bardia86
25-08-2007, 12:10
اقا M600 دارم پست اول عالی بود کار کرد من چون شبکه ام با 192.168.0.1 شروع میشه ip بلوتوث رو 4 دادم ، گوشی هم 5 ، دیفالت گت وی هم که 1 , عالی بود بده کلی مدت تونستم Share کنم

Mohammad62
25-08-2007, 12:59
خوشحالم حداقل یک نفر که وصل شد اومد بگه نتیجش رو
امیدوارم بقیه هم موفق بشن

parhamshad
25-08-2007, 13:44
آقا اونایی که نرمافزار widocam دارن نمیتونن این کارو بکنن چون برنامه بولوسویل نمیشناسه بلوتوث مارو من چه بکنم؟؟؟:rules:

hosein_naderi
25-08-2007, 14:45
1. الان یک کانکشن در قسمت دیال اپ network connections ساخته شده که این اسمش است :Bluetooth DUN Connection
و موقع که کانتکت میشم با یه کانکشن دیگه این رو میزنم که کانکت بشه این پیغامو میده :
EROR 692 :There was a hardware failure in the modem (or other connecting device )
حالا نمیدونم ایراد از کجاست.
2.در قسمت LAN or High-Speed Internet الان Bluetooth PAN Network Adapter ساخته شده که من وقتی می خوام Enable کنم
بعد Enable نمیشه و یک ضرب در قرمز رویش میزند باید چی کار کنم؟
3.(حالا از Browser گوشی یک page باز میکنیم و کمی صبر میکنیم تا گوشی با کامپیوتر ارتباط برقرار کند ) این قسمت رو از کجا باید بیاورم ایا همون Multimedia / web باید بیاورم؟
ممنون میشم کمکم کنید تا مشکلم حل شود

Mohammad62
25-08-2007, 15:58
1- از این حالت زمانی میتونید استفاده کنید که بخواید به صورت کانکشن اینترنتی از کامپیوتر به گوشی وصل بشید مثلا روی گوشیتون سیم کارت ایرانسل دارید
2 - اگر ضربدر قرمز روش خورده باشه یعنی فعاله و کارت شبکه مجازی به جایی وصل نیست اگر خاکستری و بدون ضربدر باشه یعنی غیر فعاله
3 - بله از همون قسمت

Mohammad62
25-08-2007, 16:00
آقا اونایی که نرمافزار widocam دارن نمیتونن این کارو بکنن چون برنامه بولوسویل نمیشناسه بلوتوث مارو من چه بکنم؟؟؟:rules:
یکی دیگه از دوستان برای Widcom زحمتشو کشیدن به اون تاپیک در همین بخش آموزشی مراجعه کنید

hosein_naderi
25-08-2007, 19:30
1- از این حالت زمانی میتونید استفاده کنید که بخواید به صورت کانکشن اینترنتی از کامپیوتر به گوشی وصل بشید مثلا روی گوشیتون سیم کارت ایرانسل دارید
2 - اگر ضربدر قرمز روش خورده باشه یعنی فعاله و کارت شبکه مجازی به جایی وصل نیست اگر خاکستری و بدون ضربدر باشه یعنی غیر فعاله

ج1) من کانکشنی که در دیال اپ ساخته شده بود را پاک کردم اشکالی که ندارد؟
ج2)من موقعی که enable میکنم می نویسه A Network Cable Is Unplugged
حالا این خوبه یا بده ؟:mdr:
الان اشکال به نظر شما در کجاست؟
یک دنیا ممنون که به سوالات ما رسیدگی می کنید.:merci:

hosein_naderi
25-08-2007, 22:38
سلام دوباره
من اگر مودم adsl را وصل نکنم acces lan فعال نخواهد شد
و زمانی هم که وصل می کنم با دیال اپ کانکت نمی شود من باید چه قطعه ایی خرید کنم تا
بدون مودم به راحتی acces lan فعال شود.
نام قطعه بهترین جنس و حدود قیمتش را لطف کنید ؟
(در ضمن مادر برد من برای 6-7 سال پیش است)
(مادر برد : atc6310 vplus)

Mohammad62
26-08-2007, 10:22
ج1) من کانکشنی که در دیال اپ ساخته شده بود را پاک کردم اشکالی که ندارد؟
ج2)من موقعی که enable میکنم می نویسه A Network Cable Is Unplugged
حالا این خوبه یا بده ؟:mdr:
الان اشکال به نظر شما در کجاست؟
یک دنیا ممنون که به سوالات ما رسیدگی می کنید.:merci:
1 - اشکالی نداره
2 - این هم همون طور که در پست قبلی نوشتم مشکلی نداره

در ضمن شما صد در صد یک کارت شبکه بر روی کامپیوتر خودتون ندارید و میتونید یک کارت شبکه DLINK 530tx با قیمت حدود 6 یا 7 هزار تومان بخرید و روی کامپیوتر خودتون بگذارید تا در قسمت ACCESS LAN بیاد :wink:

shadanpoor
23-09-2007, 23:17
چند تا نکته خیلی مهم که اگر دقت کنید حتما موفق میشید!!
البته دوستمون Mohammad62 خیلی زحمت کشیدن ولی چند تا نکته کلیدی رو فراموش کردن که با اجازه ایشون من میگم:
1-این کار فقط در ویندوز XP میسره.
2-بهترین نرم افزار BlueSoleil نسخه 3.2.2.8 اونه که محدودیت 5MB رو داره که اگه خواستید کرکش رو براتون میزارم.
3-:atten: در پائین سمت چپ نرم افزار قسمت PAN IP شما باید IP کارت شبکه اصلی رو ببینید! وگر نه به شدت سر کارید!!!
4- اصلا نیاز نیست که در کارت شبکه اصلی سیستم IP-Subnet Mask-Default Gateway رو ست کنید و میتونید از گزینه Optain an IP Address Automatically استفاده کنید ولی در قسمت DNS باید دستی همون اعداد رو وارد کنید.
5-حتما باید از گوشی در صورت باز کردن صفحه اینتر نت یا نیاز به اینتر نت عمل اتصال صورت گیرد و گر نه ارتباط شما بدون اینتر نت است.
6-اگر از ADSL استفاده میکنیدحتما از IP مودم برای Default Gateway استفاده و عدد آخر IP مودم رو با 1 جمع کنید و اونرو IP کارت شبکه اصلی قرار بدید. عدد آخر IP کارت شبکه اصلی رو با دو جمع و IP کارت شبکه مجازی بزارید.IP گوشی هم باید عدد آخرش یکی از IP کارت شبکه مجازی بیشتر باشه.
در آخر از زحمات دوستمMohammad62 که خود من هم به کمک اون موفق به این کار شدم کمال تشکر رو دارم.:loveit: و ازشما hadibest26 انتظار نمیره که مطلب این دوستمون از اینجا (http://www.mobilestan.net/showthread.php?t=30312) کپی کنید!!

FARID
24-09-2007, 12:16
البته دوستمون Mohammad62 خیلی زحمت کشیدن ولی چند تا نکته کلیدی رو فراموش کردن که با اجازه ایشون من میگم:
1-این کار فقط در ویندوز XP میسره.
2-بهترین نرم افزار BlueSoleil نسخه 3.2.2.8 اونه که محدودیت 5MB رو داره که اگه خواستید کرکش رو براتون میزارم.
3-:atten: در پائین سمت چپ نرم افزار قسمت PAN IP شما باید IP کارت شبکه اصلی رو ببینید! وگر نه به شدت سر کارید!!!
4- اصلا نیاز نیست که در کارت شبکه اصلی سیستم IP-Subnet Mask-Default Gateway رو ست کنید و میتونید از گزینه Optain an IP Address Automatically استفاده کنید ولی در قسمت DNS باید دستی همون اعداد رو وارد کنید.
5-حتما باید از گوشی در صورت باز کردن صفحه اینتر نت یا نیاز به اینتر نت عمل اتصال صورت گیرد و گر نه ارتباط شما بدون اینتر نت است.
6-اگر از ADSL استفاده میکنیدحتما از IP مودم برای Default Gateway استفاده و عدد آخر IP مودم رو با 1 جمع کنید و اونرو IP کارت شبکه اصلی قرار بدید. عدد آخر IP کارت شبکه اصلی رو با دو جمع و IP کارت شبکه مجازی بزارید.IP گوشی هم باید عدد آخرش یکی از IP کارت شبکه مجازی بیشتر باشه.
در آخر از زحمات دوستمMohammad62 که خود من هم به کمک اون موفق به این کار شدم کمال تشکر رو دارم.:loveit: و ازشما hadibest26 انتظار نمیره که مطلب این دوستمون از اینجا (http://www.mobilestan.net/showthread.php?t=30312) کپی کنید!!
بله حتما این کار رو انجام بدید و بلوسویل رو به همرا کرک قرار بدید.

FARID
01-10-2007, 13:11
تاپیک به بخش مقالات آموزشی منتقل شد تا امکان استفاده برای همه باشه.

mahanta
02-10-2007, 21:11
با عرض سلام حضور دوستان عزیز
من برنامه BlueSoleil_5.0_for_32bit_OS را دانلود کردم ولی به صورت محدود کار میکند لطفا اگر کرک برنامه را دارید آپلود کنید.با تشکر فراوان از زحمتهایی که در این زمینه می کشید.

FARID
02-10-2007, 22:31
با عرض سلام حضور دوستان عزیز
من برنامه BlueSoleil_5.0_for_32bit_OS را دانلود کردم ولی به صورت محدود کار میکند لطفا اگر کرک برنامه را دارید آپلود کنید.با تشکر فراوان از زحمتهایی که در این زمینه می کشید.
به این تاپیک مراجعه کنید.
http://www.mobilestan.net/showthread.php?t=41422

CONS†AN†INE
02-10-2007, 22:44
راستی سرعت دانلود در حالت بلوتوٍٍث توی کامپیوتر چقدره؟؟؟:loveit:

mahanta
03-10-2007, 16:24
با سلام
آقای Mohammad62 می بخشید شما از کدام ورژن بلوسویل استفاده می کنید.

Mohammad62
04-10-2007, 16:19
من یک Cd به همراه قطعه بلوتوثم دارم که ورژن کامل ولی قدیمی تره بلوسویل هست

mahanta
04-10-2007, 17:29
من هم یک Cd به همراه قطعه بلوتوثم دارم که ورژن 1.6 بلوسویل هست.قبلا روی لپ تاپم نصب کرده بودم و نتوانستم با آن به اینترنت وصل بشم . در حال حاضرهم دیگه نصب نمیشه و خطای kernel.exe را میگیرد.اگه می تونید در این مورد کمکم کنید.البته روی کامپیوترهای دیگر نصب می شود.

Mohammad62
06-10-2007, 10:24
برنامه رو unistal کنید و هر چی تو فلدرش هست پاک کنید اگر بازم نشد باید یک فکری به حال ویندوز بکنید
ورژن 3.2 جدید رو هم تست کنید شاید اون جواب بده
در کل برنامه بلوسویل یک بار با موفقیت نصب میشه و اگر بخواید چند بار پاکش کنید و دوباره نصب کنید دردسر ساز میشه

ildar
07-10-2007, 23:54
سلام دوستان
من گوشی W950i دارم و به اینترنت کانکت می شم از طریق نرم افزار Bluesoil . وقتی فروم های مختلف و اشکالاتی که دوستان دارند رو دیدم، لازم دونستم به چند تا نکته مهم واسه این اتصال اشاره کنم.
هیچ وقت با کلیک راست رو اسم گوشی ارتباط Lan برقرار نکنید. باید از طریق خود گوشی ارتباط برقرار بشه . مثلا یک صفحه اینترنت باز می کنید تو گوشی و اگر تنضیمات درست باشه خودش وصل میشه.
نکته دوم اینه که باید فایروال کامپیوتر رو حتما خاموش کنید. اگر این کار و نکنید، عکس کره روی گوشی ظاهر میشه ولی هیچ پیجی باز نمیشه.
نکته آخر اینکه وقتی از Internet shairing استفاده می کنید، اتومات IP اصلی به 192.168.0.1 تغییر میکنه، یعنی کلاس IP باید صفر باشه.X.X.0.1 . بنابر این باید کارت شبکه بلوتوث رو به IP تو رنج بالا باشه مثلا 192.168.0.2 و IP گوشی هم توی همین رنج.
اگه سوالی داشتین من می تونم کمکتون کنم. البته اگه وقت داشته باشم. موفق باشید دوستان
سلام دوست عزيز
من تمام دستورهاي اين تاپيك رو مو به مو انجام دادم.من بارها بارها تلاش كردم گوشيم و كه يه w950 هستش به اينترنت وصل كنم اما نشد.شايدم ايراد از IQ منه:)!
كسي هست كمك كنه؟ من تمام مشخصات و ميزارم تا اگه كسي لطف كنه راهنماييم كنه. من از خط ADSL استفاده ميكنم و تنها يه كارت شبكه دارم. آنتن بلوتوث ماركش Advance هستش و
ورژن bluesoleil: 1.6.1.4
مشخصات ADSL:
IP:213.207.210.97
Subnet:255.255.252.0
Default Gateway:213.207.208.1
prefered DNS:81.91.129.67
Alternate DNS:4.2.2.4
كسي لطف كنه و با اين مشخصات كه دادم به من بگه چه طوري گوشيمو تنظيم كنم؟

Mohammad62
08-10-2007, 16:54
سلام دوست عزيز
من تمام دستورهاي اين تاپيك رو مو به مو انجام دادم.من بارها بارها تلاش كردم گوشيم و كه يه w950 هستش به اينترنت وصل كنم اما نشد.شايدم ايراد از IQ منه:)!
كسي هست كمك كنه؟ من تمام مشخصات و ميزارم تا اگه كسي لطف كنه راهنماييم كنه. من از خط ADSL استفاده ميكنم و تنها يه كارت شبكه دارم. آنتن بلوتوث ماركش Advance هستش و
ورژن bluesoleil: 1.6.1.4
مشخصات ADSL:
IP:213.207.210.97
Subnet:255.255.252.0
Default Gateway:213.207.208.1
prefered DNS:81.91.129.67
Alternate DNS:4.2.2.4
كسي لطف كنه و با اين مشخصات كه دادم به من بگه چه طوري گوشيمو تنظيم كنم؟
ببینید دوست عزیز اگر شما با پورت Ethernet از طریق مودم به کامپیوتر وصل میشید و تا اونجایی که من متوجه شدم شما سرویستون رو از داتک میگیرید، اول کانکشن دی اس ال کامپیوترتون رو روی کارت شبکتون Share کنید بعد ip گوشی رو میتونید 213.207.210.98 قرار بدید و subnet و gateway رو همون اعداد خودتون و dns رو هم همون اعداد خودتون چون آیپی اول دی ان اس برای شرکت داتک و آیپی دوم برای شرکت سان هست شاید اشکال شما از DNS باشه اعداد خودتون رو در گوشی امتحان کنید

choobin11
11-10-2007, 02:52
من کارت شبکم ON-Board نیست...موردی که نداره ؟
راستی من از Wan استفاده می کنم و DNS ندارم....
همه ی کار هارم دقیق انجام دادم ولی ...وقتی که از موبایل میخوام کانکت شم روی گوشیم یه کره ی زمین کمرنگ میاد و کارت مجازی BT مم علامت ضربدر می مونه...ولی وقتی از Bluesoleil گزینه ی کانکت رو میزنم کره زمینه پر رنگ میشه و علامت ضربدر هم از کارت مجازی بر داشته میشه ولی صفحه ای باز نمیشه ...کلافم کرده ...
دوستان اگه میشه تنظیماته منم یه نگاهی کنید..
کارت شبکه :
IP ADD : 192.168.20.57
netmask: 255.255.255.0
gateway : -
DNS : -

choobin11
11-10-2007, 16:29
aghaa maan tonestam vasl shamm..moshkele ma toye bluesoleil bood az version 2.3 estefade kardam dorost shod in ver 5 alaki vaghtamo gereft alanam daram ba mob ( W950i )post midam.....manoo babate fingilish bebakhshid....kheyli kare sadeiiye ,age kasi moshkel dasht mitone az man beporse....

Mohammad62
11-10-2007, 17:12
aghaa maan tonestam vasl shamm..moshkele ma toye bluesoleil bood az version 2.3 estefade kardam dorost shod in ver 5 alaki vaghtamo gereft alanam daram ba mob ( W950i )post midam.....manoo babate fingilish bebakhshid....kheyli kare sadeiiye ,age kasi moshkel dasht mitone az man beporse....
بله همون طور که میبینید این دوستمون هم مشکلشون برطرف شده و هر کی خواست میتونه از ایشون بپرسه تا جواب بدن :wink:

ziavaio
11-10-2007, 19:48
باسلام خدمت شما دوست عزیز
لطفا در مورد استفاده اینترنت با کامپیوتر با ایرانسل از طریق p990 از با کابل usb توضیح بدین .
یعنی باید چه کارکنیم(در صورت امکان به صورت تصویر ویا توضیح کامل)؟
باسپاس بیکران

p1mobile
15-10-2007, 18:39
با سلام--من هر چه سعي كردم نشد..بعضي از منوهاي بلوسويل را ندارم مثل access lan network تلفن تماسي نداريد؟

Mohammad62
17-10-2007, 18:44
باسلام خدمت شما دوست عزیز
لطفا در مورد استفاده اینترنت با کامپیوتر با ایرانسل از طریق p990 از با کابل usb توضیح بدین .
یعنی باید چه کارکنیم(در صورت امکان به صورت تصویر ویا توضیح کامل)؟
باسپاس بیکران
شما وقتی پی سی سوئیت گوشی رو نصب میکنید گوشی به عنوان یک مودم هم نصب میشه بر روی کامپیوتر میتونید گوشی رو در حالت Phone mode قراربدید و کابل رو وصل کنید و مطمئن بشید که با موفقیت اتصال برقرار شده یعنی m-router در تسکبار از قرمز به آبی تبدیل بشه
بعد از این مراحل دقیقا مثل ساختن یک اکانت دیال آپ جلو میرید و وقتی به قسمتی که برای انتخاب مودم هست رسیدید Sony Ericsson p990 usb modem رو انتخاب میکنید و بعد جای یوزر نیم و پسورد رو هم خای میزارید
ور در قسمت شماره تلفن *99***1# رو از راست به چپ مینویسید و بعد وصل میشید به همین راحتی
امکان داره برای بار اول خود به خود اینترنت روی گوشی ران نشه و شما باید یک صفحه ای یا جایی رو روی گوشی باز کنید تا علامت کره روی گوشی چشمک بزنه و اینترنت هم روی کامپیوتر هم فعال بشه

Mohammad62
17-10-2007, 18:46
با سلام--من هر چه سعي كردم نشد..بعضي از منوهاي بلوسويل را ندارم مثل access lan network تلفن تماسي نداريد؟
این مشکلتون از نوع برنامه بلوسویل هست و میتونید ورژن کامل رو از این قسمت (http://forum.mobilestan.net/forumdisplay.php?f=60)بگیرید

farzadsaeed_123
21-10-2007, 23:40
با سلام و تشکر از زحمات شما. میخواستم بدونم که این کار فقط با Bluesolei ممکن هستش؟ Bluetooth من مارکش asus هست.با نرم افزار خود Bluetooth ام میتونم این کارو انجام بدم؟

shadanpoor
22-10-2007, 00:14
نسخه درست ، تست شده و کرک دار بلوسولیل رو با عکسهای آموزشی و اطلاعات مفید از اینجا بگیرید.
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=41422

MEXX
26-10-2007, 16:12
ممنون از راهنماییتون.من که خیلی راحت وصل شدم.

mehdi_es
02-11-2007, 00:02
سلام بالاخره بعد از روز کامل تلف شدن منم موفق شدم. حالا یه سری از مواردی که فهمیدم رو میگم شاید به درد بچه ها بخوره:
1-برای کسایی که ADSL دارن لازم نیست که آی پی از رنج آی پی مودم بدیم به دلیل اینکه همون طور که میدونین کل تهران داره به تدریج pppoe میشه و کسایی که مثلا از داتک اینترنت میگیرن دیگه آی پی ثابت ندارن در ضمن زمانی که شما Internet Connection Sharing میکنین خود ویندوز از رنج 192.168.0 می ده پس کاری که من کردم این بود که زمانی که share کردم کارت شبکم رو که به adsl وصله به عنوان Home Networking Connection انتخاب کردم و خود ویندوز آی پی 192.168.0.1 رو به اون داد. منم 192.168.0.2 رو به کارت شبکه بلوتوث دادم با گیت وی 192.168.0.1 روی گوشی هم 192.168.0.4 با گیت وی 192.168.0.1 . برای DNS هم چون با داتک کار میکنم 81.91.129.67 رو هم توی گوشی و هم روی کارت شبکه بلوتوث ست کردم.
2-من آخرین ورژن BlueSoleil یعنی 5 رو داشتم اول که بی فایده بود و بهترین ورژن همینیکه که تو این فوروم گذاشن دوستان یعنی 3.2.2.8
3-ارتباط حتما از گوشی شروع بشه یعنی شما یک صفحه رو درخواست کنین و گوشی به بلوتوث خودش رو کانکت کنه.
4-برای اینکه مطمئن بشین کانکشن برقراره باید از توی کامپیوتر بتونین گوشی رو پینگ کنین یعنی مثلا با توجه به آی پی هایی که من بالا ست کردم توی Start > Run > Cmd و بعد اینجا تایپ میکنم :
ping 192.168.0.4 و اگه همه چی ok باشه باید پیغام
Reply from 192.168.0.4: bytes=32 time=53ms TTL=69 بده
امیدوارم مطالبم تکراری نبوده باشه

vahid_41853
02-11-2007, 13:37
من كامپيوترم دو تا Lan داره يكي آنبرد و ديگري كارت شبكه كه خودم واسه ADSL نصب كردم در ضمن شبكه آنبرد هم با يه كامپيوتر ديگه شبكه است من شبكه.ي دوتا كامپيوتر رو قطع كردم و با
گوشي مچش كردم حالا من وقتي مي.خوام با گوشي به اينترنت وصل بشم كره مياد و چشمك هم ميزنه، بلوتوث هم كانكت ميشه ولي صفحه.اي رو باز نميكنه به نظر شما مشكل من از كجاست؟
اين هم از اطلاعات ADSL :
IP : 192.168.1.12
Subnet : 255.255.255.0
Gateway : 192.168.1.1
Preferred DNS : 4.2.2.3
Alternate DNS : 4.2.2.4
يه چيز ديگه آيا ميشه اين DNS ها رو به جاي DNS هاي شما بدم؟

Mohammad62
25-11-2007, 15:26
در مورد dns مشکلی نیست
ولی شما یکم دقیق تر بگید این رو:
ip لن کامپیوتری که مستقیما به مودم وصل هست رو بنویسید و دوم ip روتر مودمتون رو بنویسید که چنده
و سوم ip که در گوشی استفاده میکنید به همراه gateway و subnet رو بنویسید

arezoyeman22
26-11-2007, 15:56
سلام دوستان من هر کاری کردم نشد ارور 735 میزنه لطفآ راهنمایی کنید
من روی کامپیوترم کارت شبکه ندارم ولی یه کارت دی وی بی اسکای استار 2 دارم که کامپیوتر اونو به عنوان کارت شبکه میشناسه و توی لیست سخت افزارهای کامپیوتر توی قسمت Netework Adapters نام کارت DVB و دستگاه بلوتوز رو نشون میده و اینترنتم هم دیال آپه یه دستگاه بلوتوز دارم با مارک میکرو سیم و یه مودم دیال آپ و گوشیم که پی 990است لطفاً به صورت قدم به قدم و کامل راهنماییم کنید
اصلاً با این تفاصیری که گفتم میشه کاری کرد یانه ؟

Mohammad62
26-11-2007, 17:13
چی ارور 735 میده ؟ دوست عزیز قدم به قدم تر از آموزشی که داده شده میخواید؟ و همون طور هم که قبلا گفته شده این آموزش یکی از شرایطش داشتن یک lan بر روی سیستم می باشه که اگر واقعا مایلید که از این روش استفاده کنید یک lan با قیمت 6000 تومان تهیه کنید تا بتونید این کار رو انجام بدید

ildar
07-12-2007, 19:04
ببینید دوست عزیز اگر شما با پورت Ethernet از طریق مودم به کامپیوتر وصل میشید و تا اونجایی که من متوجه شدم شما سرویستون رو از داتک میگیرید، اول کانکشن دی اس ال کامپیوترتون رو روی کارت شبکتون Share کنید بعد ip گوشی رو میتونید 213.207.210.98 قرار بدید و subnet و gateway رو همون اعداد خودتون و dns رو هم همون اعداد خودتون چون آیپی اول دی ان اس برای شرکت داتک و آیپی دوم برای شرکت سان هست شاید اشکال شما از DNS باشه اعداد خودتون رو در گوشی امتحان کنید

سلام معذرت ميخوام من يه مدتي نبودم. ميشه بگيد با اين منوال بايد ip و ساير مشخسات بلوتوث و چي بزارم؟ امكان داره يه بار تمام اعدادي رو كه تو هر سه قسمت لازمه وارد كنم بگيد؟ تويحاتي كه تو اين سايت اومده عمدتا راجع به حالتيمه با dial up به شبكه وسل بشيد اما براي حالتي كه adsl هستش كسي يه مثال كامل نزده. ميشه شما يا يكي از دوستان زحمت بكشيد و اينكارو انجام بديد تا ملتي رو از علافي نجات بدبد؟ :merci: ممنون

tsamant
19-12-2007, 13:40
من که هر کاری میکنم نمیشه از دوستان کسی DNS شرکت آسیا تک رو میدونه من از adsl آسیاتک استفاده میکنم راستی اگر یکی از دوستان که موفق به انجام این کار شده یک آموزش همراه با عکس بزاره واقعآ عالی میشه...:praying:

hαko
25-12-2007, 15:42
نسخه درست ، تست شده و کرک دار بلوسولیل رو با عکسهای آموزشی و اطلاعات مفید از اینجا بگیرید.

لینک خرابه !!!!!!!:101::cryani:

msmmaze
26-12-2007, 01:29
مشکل من این بود که بلوتوث های که خریدم با ویسته سازگار نبودن و بلوسولیل هم بای ویستا کامل پیدا نکردم. میشه در این موارد منو راهنمایی کنید؟

Mohammad62
27-12-2007, 13:22
برای ویستا اینو دانلود کنید

http://rapidshare.com/files/58722274/BlueSoleil.v5.0.5.Build.178.rar

mhentezari
29-12-2007, 15:21
میگه:
اين صفحه وجود ندارد . براي اطلاعات بيشتر با مديريت سايت تماس بگيريد.

آدرس درستش رو میدید؟

mhentezari
29-12-2007, 16:06
الف) تنظیمات برنامه بلوسویل : در قسمت myservices برنامه بر روی قسمت properties کلیک میکنیم و پنجره سرویسهای بلوتوس باز می شود و قسمت personal area networking رو پیدا میکنیم و بعد چک مارک AUTO START THIS servie when my Bluetooth starts رو تیک میزنیم و چک مارک رو از حالت setup bluetooth personal area network به حالت acces lan network میبریم دکمه ok رو میزنیم و از برنامه خارج میشیم و کامپیوتر رو یک بار ریستارت میکنیم .

براي من acces lan network خاموشه! بقيه كارها رو هم كردم اما كانكت نميشه! چيكار كنم؟

hojatshabani
29-12-2007, 17:43
من این برنامه رو با 18.5 مگ اخرین ورژنش رو گرفتم
با اون چیزی که شما گزاشتید فرق میکنه
اون بالای برنامه کلا با help 3 گزینه داره !
با چیزی که شما گزاشتید فرق داره و نمیتونم اون تنظیماتی که گفتید انجام بدم

farzadsaeed_123
29-12-2007, 21:50
سلام.ممنون که راهنمایی میکنید.من یه مشکلی دارم.از دوستان میخام که کمکم کنند.من adsl دارم و با بلوتوث از اینترنت رو گوشی p990 استفاده میکنم.تا انجا هیچ مشکلی ندارم .اما مشکل من اینه.چون که اینترنتم ..... هستش از Connection ... برا دور زدن ..... استفاده میکنم.اما وقتی که ... Connection رو pc فعال هستش روی گوشی دیگه هیچ صفحه ای باز نمیشه.یعنی share انجام میشه و بلوتوث هم فعاله اما هیچ صفحه ای باز نمیشه.لطفا راهنمایی کنید.

farzadsaeed_123
29-12-2007, 21:58
کسی با ... manager کار کرده؟ این نرم افزار داخله مموری 64 که با گوشی میدن هستش.اگه کسی کار کرده لطفا راهنمایی کنه.

Mohammad62
30-12-2007, 10:21
براي من acces lan network خاموشه! بقيه كارها رو هم كردم اما كانكت نميشه! چيكار كنم؟

علت این هست که سرویس لن روی سیستمون راه اندازی نشده

Mohammad62
30-12-2007, 10:33
من این برنامه رو با 18.5 مگ اخرین ورژنش رو گرفتم
با اون چیزی که شما گزاشتید فرق میکنه
اون بالای برنامه کلا با help 3 گزینه داره !
با چیزی که شما گزاشتید فرق داره و نمیتونم اون تنظیماتی که گفتید انجام بدم

این ورژن جدیدتره
تنظیماتش با اون یکیه ولی فقط شکلش و رابط کاربریش فرق میکنه

Mohammad62
30-12-2007, 10:54
سلام.ممنون که راهنمایی میکنید.من یه مشکلی دارم.از دوستان میخام که کمکم کنند.من adsl دارم و با بلوتوث از اینترنت رو گوشی p990 استفاده میکنم.تا انجا هیچ مشکلی ندارم .اما مشکل من اینه.چون که اینترنتم ..... هستش از Connection ... برا دور زدن ..... استفاده میکنم.اما وقتی که ... Connection رو pc فعال هستش روی گوشی دیگه هیچ صفحه ای باز نمیشه.یعنی share انجام میشه و بلوتوث هم فعاله اما هیچ صفحه ای باز نمیشه.لطفا راهنمایی کنید.

شما باید کانکش وی پی ان رو شیر کنید
و این اشکال به خاطر تغییر ip ها و dns هست

farzadsaeed_123
31-12-2007, 00:02
اقا محمد خیلی ممنون.ok شد.اشکال کار من توی نرم افزاری بود که برا ... استفاده میکردم.یه Connection ... درست کردم که مشکلم حل شد.توی نرافزار share نمیشد.به هر حال با راهنمایی شما حل شد.حالا یه سوال دیگه: من میخام یه Wireless Access Point بگیرم که بتونم با wlan گوشی به اینترنت وصل شم.( بدون نیاز به وجود pc) ولی چون اینترنتم فیل تر هستش ایا میتونم توی گوشی Connection ... درست کنم؟ایا p990 این توانایی رو داره؟چون تو قسمت security گوشی یه ... accounts داریم.اما من نتونستم فعالش کنم.با ... maneger هم اشنایی ندارم.ایا به غیر از ... راه دیگه ای برا دور زدن فیل تر توی گوشی هست؟؟؟؟مرسی

Mohammad62
31-12-2007, 09:07
میتونید مودم dsl ای بخرید که وایرلس داشته باشه و بعضی از مدلها در تنظیمات روترشون ... هم دارند
والا تو ... خود گوشی یک policy باید نصب باشه که تو فرووم های خارجی هم هر چی گشتم کسی به راه حل این موضوع نرسیده بود و در رابطه با اون برنامه ... manager که تو uiq3 نصب میشه
تنظیمات مثل pc نیست که یک کانکشن بسازید و به راحتی استفاده کنید و باید اطلاعات زیادی درباره سرور ... داشته باشید از قبیل این که مثلا روتر اون سرویس دهنده ... چه مارکی هست و بر مبنای چه پرتکلی هست و .... که چون ... ها در ایران غیر مجاز و ناشناس فروخته میشن دستیابی به این اطلاعات تقریبا غیر ممکنه
ولی اگر شما یک ip ..... فعال پیدا کنید که با اینترنتتون کار کنه و هماهنگ باشه میتونید اون رو در گوشی وارد کنید و از سد فیل تر عبور کنید

mhentezari
31-12-2007, 14:09
علت این هست که سرویس لن روی سیستمون راه اندازی نشده
ببخشید متوجه نشدم، یعنی باید چیکار کنم؟
در ضمن من از adsl استفاده میکنم

farzadsaeed_123
01-01-2008, 21:39
اقا محمد مرسی که جواب دادی و راهنمایی میکنی.مدل خاصی از مودم adsl هستش که توش تنظیمات ... باشه ؟ مدل بگید ممنون میشم............... من فکر میکنم ... maneger با wlan کا رمیکنه و رو بلوتوث جواب نده؟درسته؟ راستی بلوتوث بیشتر باتری میخوره یا wlan؟

Mohammad62
02-01-2008, 09:57
اقا محمد مرسی که جواب دادی و راهنمایی میکنی.مدل خاصی از مودم adsl هستش که توش تنظیمات ... باشه ؟ مدل بگید ممنون میشم............... من فکر میکنم ... maneger با wlan کا رمیکنه و رو بلوتوث جواب نده؟درسته؟ راستی بلوتوث بیشتر باتری میخوره یا wlan؟
اکثر مدلهای وایرلس دار ... هم دارند
مثل LEVEL1 - usrobotics-d-link-planet
یک نگاهی هم به این مدل بندازید متوجه میشید
http://www.usr-emea.com/products/p-broadband-product.asp?prod=bb-9108a&page=features&loc=mest
برنامه ... manager رو من با gprs هم تست کردم جواب نگرفتم
در مورد مصرف وایرلس گوشی مصرف بیشتری داره نسبت به بلوتوس اما کاراییش بسیار ساده هست

Mohammad62
02-01-2008, 10:06
ببخشید متوجه نشدم، یعنی باید چیکار کنم؟
در ضمن من از adsl استفاده میکنم

یعنی این که برنامه رو که نصب کردید سرویس مجازی LAN بر روی سیستمتون نصب نشده
نوع راه ارتباط فرقی نداره

farzadsaeed_123
10-01-2008, 22:59
سلام.من یه مشکل عجیب دارم.توی connection properties قسمت advanced من internet share ندارم!!!!!! توی هیچ کدوم از connection ها ندارم.تا دیروز درست بود.امروز ... connection جدید گرفتم.خواستم share کنم دیدم اینجوری شده.البته من دیشب از u86 (همون نرم افزار چینی) استفاده کرم.ربطی داره؟

m_salimi
23-01-2008, 01:11
اقا محمد خیلی ممنون.ok شد.اشکال کار من توی نرم افزاری بود که برا ... استفاده میکردم.یه Connection ... درست کردم که مشکلم حل شد.توی نرافزار share نمیشد.به هر حال با راهنمایی شما حل شد.حالا یه سوال دیگه: من میخام یه Wireless Access Point بگیرم که بتونم با wlan گوشی به اینترنت وصل شم.( بدون نیاز به وجود pc) ولی چون اینترنتم فیل تر هستش ایا میتونم توی گوشی Connection ... درست کنم؟ایا p990 این توانایی رو داره؟چون تو قسمت security گوشی یه ... accounts داریم.اما من نتونستم فعالش کنم.با ... maneger هم اشنایی ندارم.ایا به غیر از ... راه دیگه ای برا دور زدن فیل تر توی گوشی هست؟؟؟؟مرسی

دوست عزيز ميتوني از نرم افزار opera mini كه جاوا هست استفاده كني اون فيلتر شكنه

Mohammad62
23-01-2008, 09:59
سلام.من یه مشکل عجیب دارم.توی connection properties قسمت advanced من internet share ندارم!!!!!! توی هیچ کدوم از connection ها ندارم.تا دیروز درست بود.امروز ... connection جدید گرفتم.خواستم share کنم دیدم اینجوری شده.البته من دیشب از u86 (همون نرم افزار چینی) استفاده کرم.ربطی داره؟

نه این به خاطر اینه که کارت شبکتون غیر فعال شده

farzadsaeed_123
23-01-2008, 21:44
سلام.مرسی از راهنمایی شما.وقتی Bluetooth Network فعال نباشه اینجوری میشه که من میرم سر کار :icon_huh::mdr: ادم که بیسواد باشه اینجوری میشه. من یهWireless Router گرفتم و با mini opera هم کار میکنم.اما بعضی جاها برا download به فیل تر میخورم.حالا تنظیمات ... رو میشه داد به Wireless Router ..مدلش اینه d-link dsl-2640t

Mohammad62
24-01-2008, 19:04
این مدل ... نداره عزیز

farzadsaeed_123
24-01-2008, 23:21
سلام.... connectione من شامل user name , pass. و یه ip adress هستش.من این 3 تا رو به یه مودم بدم کافیه؟ یا چیزای دیگه ای لازم هستش؟

farzadsaeed_123
24-01-2008, 23:39
دقیقا چه مدلی ازd-link دارای تنظیمات ... هستش؟

hacking_Soon
31-01-2008, 21:10
ُسلام

كسي License براي BlueSoleil Version 2.3.0.0 نداره!آخه بلوتوث من Bilionton هستش!
ممنون ميشم راهنمايي كنين!

behroozcivil
02-02-2008, 19:37

fck بابا کارت شبکه 8000 تومن بخر دیگه میخوای مال خودم روبدم :101: :present:

illia2007
03-02-2008, 13:01
سلام دوستان من قبلآ i mate jamin داشتم وقتی با usbبه pcوصل می کردم می تونستم به راحتی از اینترنت pc استفاده کنم آیا چنین خاصیتی برایp1هم هست؟؟؟؟با توجه به اینکه هردوی این گوشیها دارای wifiهستند.
ممنون

Mohammad62
03-02-2008, 19:05
سلام دوستان من قبلآ i mate jamin داشتم وقتی با usbبه pcوصل می کردم می تونستم به راحتی از اینترنت pc استفاده کنم آیا چنین خاصیتی برایp1هم هست؟؟؟؟با توجه به اینکه هردوی این گوشیها دارای wifiهستند.
ممنون

سلام دوست عزیز
1 - اینجا تاپیک بلوتوس هست !:info:
2 - بالاخره منظورتون از اتصال با usb بود یا با wifi ؟
3 - اگر منظورتون با کابل هست نمیشه .:183:

Mohammad62
03-02-2008, 19:21
ممنون

سلام دوست عزیز
1 - اینجا تاپیک بلوتوس هست !:info:
2 - بالاخره منظورتون از اتصال با usb بود یا با wifi ؟
3 - اگر منظورتون با کابل هست نمیشه .:183:

anjexe
25-02-2008, 07:12
بالاخره موفق شدم

خیلی وقت بود دنبال یه راه میگشتم که گوشیم رو به اینترنت وصل کنم یه هفته یه خط ایرانسل گرفتم دیدم اصلا نسبت به قیمتش نمی ارزه و فقط برای MMS خوبه

با کابل USB و برنامه PC Suit هم که نتونستم موفق بشم

از اونجایی که گوشیم M600 هستش و وایفای نداره فقط یه راه موند

بلوتوث

قبلا خیلی باهاش کلنجار رفته بودم ولی موفق نشده بودم تا اینکه بعد از کلی گشتن تو فروم ها و سایت های خارجی و چیدنشون کنار همدیگه موفق شدم

---------------------------------------------------------------------------------------

قبل از همه اگه یه کمی بد توضیح دادم عذر خواهی میکنم سعیم رو کردم که تا جایی که میشه ساده باشه تا همه بتونن استفاده کنند

باز هم اگه مشکلی بود همینجا سوال کنید تا جایی که بتونم توضیح میدم

و دلیل اینکه صفحه یه کمی دیر لود میشه هم توضیح بدم که فحش ندین

سعی کردم که کیفیت عکس هایی که استفاده کردم خوب باشه تا همه کاربر های تو همه سطح بتونن استفاده کنن

2 تا سفارش هم بکنم که بهتره که بعد از اینکه 100% موفق شدین به اینترنت وصل بشین و دیدین که مشکلی نداره یه ویروس اسکن و یه فایروال هم روی گوشیتون نصب کنید (ضرر نداره) برای این نمیگم بعدش که یه وقت وسط کار اونها بهتون گیر ندن

این اولیش بود حالا دومیش

اگه از فایروالی که روی کامپیوتر نصب کردین مطمئن هستین که هیچی اگر شک دارین که ممکنه مشکل به وجود بیاره فقط تا زمانی که جواب موفقیت آمیز گرفتین disable کنیدش و بعد که دیدید که به اینترنت وصل شدید (توی گوشی) فایروال کامپیوتر رو روشن کنید و تنظیمات لازم رو انجام بدین

---------------------------------------------------------------------------------------

اول مواد لازم

بلوتوث USB یک عدد

گوشی UIQ3 یک عدد (فعلا M600 , P990 , W950)

برنامه WIDCOMM (همون برنامه ای که معمولا روی سی دی های همراه بلوتوث هستش) یک عدد ترجیحا نسخه جدید (من خودم این برنامه رو از قدیم الایام داشتم و فقط چون بلوتوث جدیدی که گرفتم با قبلیه فرق داشت و این برنامه همراهش بودم خودم سر پیدا کردن کرک برای این برنامه خیلی دنگ و فنگ کشیدم این لینک فقط کرک این برنامه هستش و اگه این برنامه روی سی دی همراه بلوتوث بوده باید عادی کار کنه و احتیجای به این کرک نیست فقط برای احتیاط لینک میدم http://www.persianforum.net/dfe.asp?fid=PF.PYG

اینترنت به مقدار لازم (Dial up یا ADSL یا از طریق LAN)

طرز تهیه

اول بلوتوث رو وصل و برنامه WIDCOMM رو نصب میکنید بعدش باید گوشی رو با بلوتوث pair کنید و داخل گوشی Trust this device این بلوتوث رو تیک بزنید بعد از اینکار یه سری تنظیمات داخل کامپیوتر و یه سری تنظیمات هم باید روی گوشی انجام بدین که اینجورین:

روی کامپیوتر:

1 - توی system tray (گوشه پائین سمت راست کنار ساعت) روی آیکون بلوتوث راست کلیک کنید و Advanced Configuration رو انتخاب کنید بعد تب Local Services رو انتخاب کنید و توی قسمتی که بالاش نوشته Select the type of service to offer remote devices بیاد گزینه Allow other devices to access to internet/LAN via this computer رو انتخاب کنید و بعد OK کنید.

این گزینه خیلی مهمه و برای همین یه اسکرین شات میذارم و اگه پیداش نکردین حتما بپرسین

2 – اگه کامپیوتر شما مستقیما به اینترنت وصل هستش (dial up یا ADSL) به Control panel\ Network and Internet Connections\ Network Connections برید و روی کانکشنی که باهاش به اینترنت وصل میشین راست کلید کنید و properties رو انتخاب کنید و از تب Advanced و زیر Internet Sharing گزینه Allow other network users to connect through this computer’s internet connection رو انتخاب کنید و ok کنید

اگه از طریق یک شبکه Lan یا یه wireless router یا access point به اینترنت وصل هستین داخل Control panel/Network Connections کانکشن lan و Bluetooth lan رو با هم انتخاب کنید و راست کلید کنید و bridge connections رو انتخاب کنید بعد از یه مدت کوتاه lan و Bluetooth lan هر دو به صورت یک آداپتور به اسم Network Bridge در میان (عکس یه پل به عنوان آیکونش هستش) روی اون راست کلید میکنید و و properties رو انتخاب میکنید سپس در قسمت پائینی صفحه جدید Internet Protocol (TCP/IP) رو دابل کلیک میکنید تا صفحه جدید باز بشه حالا باید مطمئن بشید که یه IP تو رنج IP روتر داشته باشه و DNS و Gateway به روتر اشاره کنه (این قسمت هم خیلی برای اونهایی که از شبکه استفاده میکنن مهمه چون ممکنه بتونن اینترنت رو به گوشیشون برسونن ولی نتونن داخل کامپیوتر از اینترنت استفاده کنن) مثلا ip برای bridge میتونه به صورت زیر باشه 192.168.0.14 و subnet به صورت 255.255.255.0 و Gateway و DNS هر دو 192.168.0.1 که همون IP روتر هستش

همه تنظیمات رو تایید کنید و خارج بشید

تنظیمات کامپیوتر تموم شدم

حالا تنظیمات گوشی های UIQ3 :

داخل Control Panel گوشی Connection و داخل اون Internet Accounts رو باز کنید

حالا اینجا باید یه account جدید بسازید دکمه More (توی M600 دکمه More هستش و توی P990 تو منوی اصلی) رو بزنید و بعدNew Account وداخل این منو Bluetooth Internet (PAN) رو انتخاب میکنید

یه اسم به این Account بدین (هر چی بود فرقی نمیکنه) داخل تب Devices گزینه Add Device رو انتخاب کنید بعد اسم کامپیوترتون و عکس یه PC باید داخل این لیست باشه (اگه Pair کرده باشین) کامپیوترتون رو انتخاب میکنید و Select رو میزنید

حالا دوباره تو منو (همون دکمه More) TCPIP رو انتخاب میکنید و بعد IP Config رو انتخاب مکنید

از منو IPv4 رو انتخاب میکنید و IP و Gateway و Netmask رو تنظیم میکنید (Ip باید تو همون رنج روتر باشه 192.168.0.x که جای X یه عدد دلخواه که داخل شبکه (اگه شبکه باشید) تکراری نباشه و gateway و netmask هم به صورت زیر تنظیم میشن) و save میزنید

دوباره منو رو انتخاب کنید (همون دکمه More) و دوباره TCPIP رو انتخاب میکنید ولی این دفعه IP DNS address رو انتخاب میکنید و IPv4 رو انتخاب میکنیدو داخل Primary DNS Address هم دوباره Ip روتر یا همون 192.168.0.1رو وارد میکنید save روانتخاب میکنید

دوباره منو رو انتخاب کنید (همون دکمه More) و این بار Roles رو انتخاب کنید احتمالا روی Client – Access Point هست اگه نبود روی این گزینه تنظیمش کنید و save کنید

دوباره دکمه Save رو بزنید

اینجا از شما سوال میشه که به گروه اینترنت اضافه میکنید این account رو که شما دکمه yes رو میزنید و اضافه میشه بعد به تب Groups میرید و داخل گروه internet مطمئن میشید که این account جدید که ساختین تو لیست هست (اگه نبود با گزینه Add new acoutn بالای خط بهش اضافه کنید) و priority اون 1 هستش (اگه نبود account رو انتخاب کنید روی دکمه Priority بزنید و روی 1 تنظیمش کنید

همه تنظیمات رو تایید کنید و خارج بشید به صفحه اصلی گوشی

حالا تنظیمات تموم شد

--------------------------------------------------------------------------------------

برای هر دفعه وصل شدن گوشی به اینترنت باید از این به بعد رو انجام بدین

اول که طبیعاتا باید به اینترنت وصل بشید

بعد توی کامپیوتر داخل My Bluetooth Places میشید از گزینه های سمت چپ view devices in range رو انتخاب میکنید یه کمی که بگرده گوشی رو پیدا میکنه روی اسم گوشی دابل کلیک کنید و داخل اون یه سری سرویس های گوشیتون رو میبینید که باید m-Router Connectivity on X که X اسم گوشی هست رو باید انتخاب کنید و روش دابل کلیک کنید تا به صورت سریال به گوشی وصل بشه

آپدیت شد: من بدون این مرحله بالا که m-Router Connectivity هستش هم تونستم کانکت بشم

حالا نمیدونم دفعه اول باید اینجوری کانکت بشی و دفعه های بعدی لازم نیست یا در کل لازم نیست

به هر حال این کار رو بکنید: اولی بدون این مرحله انجام بدین (خوب راحت تره) اگر نشد این مرحله رو هم اضافه کنید)

حالا داخل گوشی برنامه Web (یا هر برنامه ای که به اینترنت نیاز داره) رو باز میکنید وقتی صفحه جدیدی باز کنید ازتون میپرسه که با کدوم گروه وصل بشم همون گروهی که داخلش account جدید رو ساختین انتخاب میکنید و ok میکنید

داخل کامپیوتر ازتون سوال میشه که این وسیله میخواد با بلوتوث به اینترنت وصل بشه (یه بالون کوچیک کنار ساعت ظاهر میشه) روش کلیک میکنید و ok میکنید (اگه کنار always trust this device تیک بذارین دفعه های بعدی این سوال رو ازتون نمیپرسه)

الآن باید به اینترنت وصل شده باشید

من با اين روش خودم هم يه با ر موفق شدم ولي ديگه كار نكرد نميدونم چرا؟؟؟؟؟

™SIAMAK
26-02-2008, 00:38
عزيزم از آموزش واقعا كاملت ممنون:merci:
ولي متاسفانه هيچ عكسي ديده نميشه
مطمئني عكس گذاشتي ؟!!! :169:

sepehr_sar2000
29-02-2008, 11:31
گوشی من p990 هستش و به اینترنت با بلوتوث وصل می شم ولی دیگه بعد از دو دقیقه دیگه تو کامپیوتر send/recieve نمی کنه .
:atten:

mohammad_1ta
10-03-2008, 19:56
سلام دوستان،
من يه بلوتوث براي كامپيوتر گرفتم، برنامش هم Widcomm هست.
با اين آموزش هايي كه گذاشتين، هركاري كردم نشد با گوشي برم اينترنت :(

برنامه ي Bluesoliel رو هم دانلود كردم، ولي مثل اينكه بلوتوثي كه به كامپيوتر وصل هست رو نميشناسه..!!

ميشه بگين چي كار كنم تا درست شه؟

Mohammad62
13-03-2008, 13:44
برای widcom یک تاپیک دیگه بود تا اونجایی که یادمه و شخص دیگری زحمتش رو کشیده بودند
بگردید فکر کنم بتونید پیداش کنید

hassan_c2004
14-03-2008, 02:14
سلام بچه ها من هر کاری میکنم نمی تونم اینو انجام بدم تمام این کارها رو هم که گفتید کردم فقط نسخه ی بلوسویل 1.6هست
کارتم هم اینه:
VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter
در ضمن همون شماره های 192.168.. رو وارد می کنم.
کره زیره چشمک میزنه ولی کانکت نمی شه.

anjexe
15-03-2008, 06:17
عزيزم از آموزش واقعا كاملت ممنون:merci:
ولي متاسفانه هيچ عكسي ديده نميشه
مطمئني عكس گذاشتي ؟!!! :169:

خواهش ميكنم ولي اين اموزش رو از جاي ديگه اي پيدا كردم و عكس هاش هم مشكل داره و در منبع نيز عكسي وجود نداشت
اما توضيحات كامل هست:merci:

ShebeX
23-03-2008, 04:55
سرعت اینترنتتون وقتی با بلوتوث آن میشید چقدر هست؟:question:
و من p1 دارم با wi-fi و bluetooth هیچ کدوم نتوستم آن بشم. تو forum های خارجی هم خیلی گشتم یه سری کارا هم کردم ولی باز هم نشد. could not locate remote server میداد همش.
حالا هنوز این forum رو کامل نخوندم ولی اگه کسی با p1 تونسته connect بشه. مخصوصا با wi-fi کمکم کنه خیلی ممنون میشم.:)

Mohammad62
23-03-2008, 08:20
با بلوتوس سرعت تا 1 مگابیت بر ثانیه هست
با وایرلس تا 54 مگابیت
ولی بستگی داره که پهنای باند اینترنتتون چقدر هست
به فرض مثال اگر از دیال آپ استفاده کنید کلی از ظرفیت بلوتوس هم که سرعت پایین تری داره رو هم استفاده نکردید
و برای آموزش وای فای اینجا رو ببینید
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=15698

Mohammad62
23-03-2008, 08:31
سلام بچه ها من هر کاری میکنم نمی تونم اینو انجام بدم تمام این کارها رو هم که گفتید کردم فقط نسخه ی بلوسویل 1.6هست
کارتم هم اینه:
VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter
در ضمن همون شماره های 192.168.. رو وارد می کنم.
کره زیره چشمک میزنه ولی کانکت نمی شه.

دوست عزیزم اگر تمام موارد آموزش رو رعایت کردید و گوشی به کامپیوتر وصل شد ولی ترنسفر دیتا ندارید لطف کنید و یک Dns جدید پیدا کنید و به جای Dns های قبلی استفاده کنید
برای گرفتن dns میتونید با سرویس دهندتون تماس بگیرید و یا اینها رو جایگزین کنید
217.218.194.131 برای اولی
4.2.2.4 برای دومی
و تمام

mohammad_1ta
23-03-2008, 11:52
و من p1 دارم با wi-fi و bluetooth هیچ کدوم نتوستم آن بشم. تو forum های خارجی هم خیلی گشتم یه سری کارا هم کردم ولی باز هم نشد. could not locate remote server میداد همش.
حالا هنوز این forum رو کامل نخوندم ولی اگه کسی با p1 تونسته connect بشه. مخصوصا با wi-fi کمکم کنه خیلی ممنون میشم.:)
سلام،
منم هركاري كردم نتونستم با بلوتوث اينترنت رو Share كنم...!:(
(5-6 تا آموزش از سايت هاي مختلف هم خوندم؛ ولي هركاري كردم نشد :cry:)

mhentezari
29-03-2008, 19:16
ببينم براي اين كار بايد مودم adsl ما روتر دار باشه؟

Mohammad62
30-03-2008, 09:27
برای اشتراک اینترنت بوسیل بلوتوس لزومی بر داشتن روتر مودم نیست

mardtanhayeshab
31-03-2008, 18:03
با سلام
دوستان من با موفقیت انجام دادم
اگر مشکلی داشتین با من تماس بگیرید در خدمتم .

farshad86
02-04-2008, 11:40
سلام
من میخوام تست کنم!
فقط چند تا سوال!
من ای دی اس ال دارم که با کارت شبکه وصله و بعضی مواقع ip رو اتوماتیک از DHCP مودم میگیره و بعضی مواقع هم در حالت bridge هست و یوزر و پسورد به کانکشن داده میشه و در باید در تنظیمات tcp/ip ای پی رو 192.168.1.X بدم!
در هر 2 حالت طبق آموزش پیش برم؟
از نسخه 2.3 استفاده کنم یا 3.2.2.8 یا Bluesoleil 5 0 5 178 ؟
:merci:
ویرایش: با ورژن 2.3 که لینکش هم توی صفحات اول بود تست کردم بعد از نصب برنامه پایینش مینویسه بلوتوث رو وصل کنم و بعد از یک کلیک نوشته میشه invalid opration !بلوتوث هم وصله و گوشی هم pair شده.

mohammad_1ta
02-04-2008, 12:22
با سلام
دوستان من با موفقیت انجام دادم
اگر مشکلی داشتین با من تماس بگیرید در خدمتم .
سلام،
شما با برنامه Widcomm استفاده ميكني؟:)

x-r
20-04-2008, 18:01
مطالب تکمیلی اتصال uiq3 به اینترنت برای بلوتوث های widcom :منبع : نیک صالحی (http://forum.niksalehi.com/showthread.php?t=31022)

سلام
گوشی های uiq3 رو همانطور که میدونید از طریق بلوتوث میشه به اینترنت وصل کرد.

وسائل سخت افزاری :
1)کارت شبکه (که یا روی برد کامپیوتر هست یا نیست)
2)دستگاه بلوتوث :معمولا 2 نوع بیلینتون و میکرسیم توی بازار هست class1 که روش نوشته 100 متر برد اما نهایت 20 متر جواب میده قیمت هم 7-8 هزار تومان (هردوتاشم به درد نمیخورن ).

اما مدل بلوتوثی که من استفاده کردم microsim class1 هست که برنامه اون widcom هست و بعضی از بلوتوث ها مثل بلینتن از بلوسویل استفاده میکنند که اینجا بحث ما نیست.

وقتی ار برنامه روی cd را اینستال کردید یک ایکون برای شما باز میشود که علامت بلوتوث دارد روی ان رایت کلیک کرده و بعد گزینه advanced confi... را زده و تپ local service را انتخاب و روی network acces رفته و کلیک کرده و در select type of service to offer remote device

گزینه allow other device to access the internet/lan via this computer را انتخاب و بعد ok کرده و خارج شده

اکنون طبق نوشته کاربر leopard86 در سایت موبایلستان
حالا برید تو pc برید تو start/conect to/show all conections حالا زیر قسمت lan or high-speed internet روی bluetooth network کلیک راست کرده برید پروپرتیز زیر قسمت this connection uses the following items کلمه ی internet protocol(tcp/ip دوبل کلیک کنید حالا use the following ip address انتخاب و ip address رو 192.168.0.2 و
subnet mask رو 255.255.0.0 گزاشته ok کنیدحالا در قسمت قبلی روی تب advanced بروید
و در قسمت windows firewall روی settings کلیک کنید یک پیقام ظاهر میشود yes بزنید
در پنجره ای که باز میشود روی تب advanced بروید در قسمت network conection settngs روی bluetooth network کلیک وحالا روی settings کنارشان کلیک کنید در این پنجره در تب
services تمامی تیک هارا بزنید حالا تمامی پنجره هایی را که باز کردید ok کنید.

در پنجره ی network conections روی اکانت اینترنت خود کلیک راست کرده وارد properties شوید به تب advanced رفته هر سه تیک پایین رازده روی settings در پایین کلیک کنید و
در پنجرهی باز شده تمامی تیک هارا بزنید. همه ی پنجره هارا ok کنید.

توجه: هنگامی که میخواهید با موبایل به اینترنت وصل شوید باید فایر وال ویندوز را راه بیندازید و فایر وال خود را از کار بیندازید نترسید هیچی نمیشه چون هیچ هکر احمقی سراغ ما نمیاد.

توجه داشته باشید کا اولا گوشی خود را با بلوتوث خود pair کرده باشید یعنی بین آنها کد بدهید. دوم حتما قسمت phone group ad-hoc network service را فعال کنیددر هنگام pair کردن.

حالا وارد گوشی شده ودر control panel/ conection/ internet accounts از منوی باز شو بالا
internet acounts روی new account و سپس bluetooth internet pan کلیک کنید در قسمت
account name یک نام دهید و در تب devices روی add device کلیک و در این قسمت کامپیوتر خود را انتخاب کنید . حالا save را بزنید یک پیقام ظاهر میشود yes بزنید.done زنید
تمامی این مراحل تست شده و جواب گرفته شده است.

nima_vf
21-04-2008, 09:58
2)دستگاه بلوتوث :معمولا 2 نوع بیلینتون و میکرسیم توی بازار هست class1 که روش نوشته 100 متر برد اما نهایت 20 متر جواب میده قیمت هم 7-8 هزار تومان (هردوتاشم به درد نمیخورن ).

مشكل كمبود range به خاطر دستگاه بلوتوث نيست،به خاطر range كم بلوتوث گوشيه
ممنون از x-r

nima_vf
22-04-2008, 10:19
من از adsl به صورت wan miniport (pppoe) استفاده ميكنم
يعني يه lan با ISP دارم كه از طريق اون به adsl وصل ميشم
IP من هم استاتيك نيست
از widcom استفاده ميكنم و وقتي هم كه دو تا lan رو bridge ميكنم،نميتونم IP متعلق به شبكه ي ISP رو ببينم
كلا نشون نميده
در حالت BRIDGE شبكه فعاله و از NET هم براي PC ميتونم استفاده كنم
كسي اينجا اونقدر از شبكه سر در مياره كه بتونه راهنمائيم كنه؟
تا حالا نتونستم با بلوتوث گوشيمو كانكت كنم
با WIFI خيلي راحت ولي با بلوتوث اصلا!(البته سيستمي كه باهاش از WIFI استفاده ميكنم به صورت مستقيم به ADSL وصله،ديگه از LAN و PPPOE خبري نيست)

hagi_mostafa
16-06-2008, 16:43
من هم ارتباطم تقریبا اینجوریه.
فقط بلوسولیل دارم.تست کردم صد در صد و بسیار عالی جواب میده.فقط در گوشی ip رو تغییر ندید بجای ipv4 از همون automatic استفاده کنید.نیازی به تغییر آی پی در گوشی نیست

IP من هم استاتيك نيست
از widcom استفاده ميكنم و وقتي هم كه دو تا lan رو bridge ميكنم،نميتونم IP متعلق به شبكه ي ISP رو ببينم
كلا نشون نميده
در حالت BRIDGE شبكه فعاله و از NET هم براي PC ميتونم استفاده كنم
كسي اينجا اونقدر از شبكه سر در مياره كه بتونه راهنمائيم كنه؟
تا حالا نتونستم با بلوتوث گوشيمو كانكت كنم
با WIFI خيلي راحت ولي با بلوتوث اصلا!(البته سيستمي كه باهاش از WIFI استفاده ميكنم به صورت مستقيم به ADSL وصله،ديگه از LAN و PPPOE خبري نيست)

boseyebaad
26-08-2008, 16:05
ميشه با ورژن جديد توضيح بديد براي p1 ميخوام

smv366
05-09-2008, 22:23
منم p1 دارم ! گیجییییییییییییییییییدم !

شکل بلوتوث و کره زمین ( هر دو فعال ) روی صفحه گوشی می یاد ! ولی نمی تونه
صفحه ای رو باز کنه !
کانکت اینترنتم هم شیر هست !
گیج شدم از بس عددای این آی پی و ... رو عوض کردم !
راستی وقتی یه صفحه رو باز می کنم تو گوشیم ، توی کامپیوتر می نویسه که .... کانکت شد ... و ...
ولی تو گوشی می زنه : Coul not locate remote server

Navidkh
06-11-2008, 21:32
البته دوستمون mohammad62 خیلی زحمت کشیدن ولی چند تا نکته کلیدی رو فراموش کردن که با اجازه ایشون من میگم:
1-این کار فقط در ویندوز xp میسره.
2-بهترین نرم افزار bluesoleil نسخه 3.2.2.8 اونه که محدودیت 5mb رو داره که اگه خواستید کرکش رو براتون میزارم.
3-:atten: در پائین سمت چپ نرم افزار قسمت pan ip شما باید ip کارت شبکه اصلی رو ببینید! وگر نه به شدت سر کارید!!!
4- اصلا نیاز نیست که در کارت شبکه اصلی سیستم ip-subnet mask-default gateway رو ست کنید و میتونید از گزینه optain an ip address automatically استفاده کنید ولی در قسمت dns باید دستی همون اعداد رو وارد کنید.
6-اگر از adsl استفاده میکنیدحتما از ip مودم برای default gateway استفاده و عدد آخر ip مودم رو با 1 جمع کنید و اونرو ip کارت شبکه اصلی قرار بدید. عدد آخر ip کارت شبکه اصلی رو با دو جمع و ip کارت شبکه مجازی بزارید.ip گوشی هم باید عدد آخرش یکی از ip کارت شبکه مجازی بیشتر باشه.
در آخر از زحمات دوستمmohammad62 که خود من هم به کمک اون موفق به این کار شدم کمال تشکر رو دارم.:loveit: و ازشما hadibest26 انتظار نمیره که مطلب این دوستمون از اینجا (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=30312) کپی کنید!!
سلام دوستان
این روی ویستا کار نمی ده؟
یعنی من الان یک هفتست دارم الکی زور می زنم؟

Navidkh
06-11-2008, 21:50
راستی یه سوال دیگه !
من از خیر وصل شدن با بلوتوس گذشتم به چند دلیل
1) برد کم (قبلا با یک گوشی نوکیا وصل شده بودم)
2) قطع شدن پی در پی
3)دردسر زیاد
حالا اگر بخوام همین اینترنت الانم را با wifi شر کنم نیاز به چه قطعه ای دارم مودم adsl هم ساده است و نمی خوام مودم جدید بخرم
ایا دستگاهی هست که وصل بشه به کامپیوتر تا با wifi به گوشی متصل بشم ممنون می شم راهنماییم کنید

shahravard
08-11-2008, 22:36
سلام . این آموزش رو من توی 300 تا سایت دیدم ولی هرکاری کردم نشد که نشد!!! مشکل من آی پی ها و ... است . نوشته شده به فرض 100.100100100.1 مثلا ... یعنی همین رو بزنیم ؟ یا آی پی سرور خودمون رو ؟ درباره dnsها و ... هم همینطور . آدم سر در گم میشه ... مثلا بعضی قسمتها است اصلا خالی میمونه و توضیحی هم دربارش داده نشده ...

من خیلی این آموزش رو خوندم از سایتهای دیگه (البته ویرایش نشدش رو) حالا باز اینو امتحان میکنم از نو امیدوارم بشه ...
از نویسنده و ویرایش کننده این پست هم خیلی خیلی ممنونم .

shahravard
08-11-2008, 22:39
سوال بعدیم هم اینه که من ADSL دارم و نرم افزار بلوسولیل دوتا کارت شبکه پیدا میکنه . یکی که آن برد خود مادربردمه یکی هم shahrad نت ورک که مربوط میشه به ای دی اس ال ...
حالا کدومو باید انتخاب کنم؟؟؟ تو کانکشن ها هم همینطور 5.6 تا کانشکن هست ...
گیج گیج شدم ...

shahravard
10-11-2008, 23:21
:merci:
با سلام خدمت دوستان عزیز
با توجه به اشکالات دوستان عزیز که در پستهای قبلی مطرح شده بود و نتونسته بودن به اینترنت متصل بشن لازم دیدم که مروری کامل و دوباره روی این قضیه داشته باشم با توجه به این که من خودم از WIFI بیشتر استفاده میکنم دوباره یعنی از نو بستر ارتباط گوشی با اینترنت از طریق بلوتوس رو برای خودم فراهم کردم و تمام کار رو از دوباره انجام دادم که شرح اون رو در ذیل خواهید دید .
1 – کامپیوتر:

ب) تنظیمات کارت شبکه و کارت شبکه مجازی بلوتوس: بعد از راه اندازی مجدد و روشن شدن کامپیوتر
از کنترل پنل وارد قسمت Network Connections شده که در این قسمت بسته نوع سیستم شما وتجهیزات اون اتصالات دسته بندی شده ای قرار دارد که میشه به اتصالات دیال آپ و DSL یا BROADBAND ویا اتصالات LAN و WLAN اشاره کرد ، که جهت اتصال گوشی به اینترنت از راه بلوتوس ما به سه اتصال نیاز داریم که اول اتصال ما به اینترنت هست چه دیال آپ چه دی اس ال و چه شبکه بیسیم
اول کانکشنی رو که باهاش به اینترنت وصل میشیم و رو پیدا میکنیم سپس بر روی اون راست کلیک و بعد properties و درپنجره باز شده قسمت advanced رو انتخاب نموده و در قسمت internet connection sharing چک مارک مربوطه رو تیک زده و کارت شبکه واقعی و فعالی رو که روی سیستم موجود هست و هرچند ازش استفاده هم نکنید و به جایی متصل نباشه رو انتخاب کنید ( با نامی مانند Local Area Connection) و بعد در قسمت setting که کمی پایین تر در همان پنجره قرار دارد رو انتخاب کرده و سرویسهای اون رو فعال کنید و بعد تمام پنجره ها رو ok میکنید و خارج میشید.

نکته : اگر مودمتون از راه کارت شبکه وصل هست کارت شبکه رو Share کنید

ب 1) ست کردن IP کارت شبکه اصلی سیستم: دوباره از کنترل پنل وارد قسمت Network Connections شده و کارت شبکه ای رو که در Detail اون نام هایی مانند:Dlink-Marvell-Nvidia-Intell و یا نام های اینچنینی نوشته شده رو که امکان داره تعداد اون در سیستم به دو یا سه عدد برسه که ما فقط اونی رو که کانکشن اینترنتمون رو روش Share کردیم رو انتخاب میکنیم و بر روی اون راست کلیک کرده و properties رو کلیک میکنیم و در پنجره باز شده بر روی internet protocol(tcp/ip) کلیک کرده و در پنجره باز شده بعدی که چک مارک به صورت اصلی بر روی قسمت obtain an ip address automatically قرار دارد رو بر روی قسمت پایینی یعنی use the following ip address قرار داده و در قسمت این اعداد رو 192.168.0.1 که Ip دیفالت یک شبکه هست رو وارد میکنیم و در قسمت sub net mask این اعداد رو 255.255.255.0 و در قسمت dns server مقابل خانه preferred dns server این اعداد رو 85.255.116.114 و در مقابل خانه alternate dns server این اعداد رو 85.255.112.148 وارد میکنیم .

نکته : کسانی که از کارت شبکه فعالشون به اینترنت متصل میشن احتیاجی نیست که IP کارت شبکشون رو تغییر بدن فقط کافیه IP داخل گوشیشون رو با کامپیوتر در یک رنج قرار بدن

ب2) ست کردن IP کارت شبکه مجازی بلوتوس BTPAN : دوباره از کنترل پنل وارد قسمت Network Connections شده و کارت شبکه ای رو که در Detail اون Bluetooth PAN Network Adapter نوشته شده رو انتخاب میکنیم و بر روی اون راست کلیک کرده و properties رو کلیک میکنیم و در پنجره باز شده بر روی internet protocol(tcp/ip) کلیک کرده و در پنجره باز شده بعدی که چک مارک به صورت اصلی بر روی قسمت obtain an ip address automatically قرار دارد رو بر روی قسمت پایینی یعنی use the following ip address قرار داده و در قسمت این اعداد رو 192.168.0.2 وارد میکنیم و در قسمت sub net mask این اعداد رو 255.255.255.0 و در قسمت Default Gateway این اعداد رو 192.168.0.1 در قسمت dns server مقابل خانه preferred dns server این اعداد رو 85.255.116.114 و در مقابل خانه alternate dns server این اعداد رو 85.255.112.148 وارد میکنیم .

2 – گوشی:
ساختن کانکشن ارتباط با کامپیوتر توسط بلوتوس: از منوی control panel گوشی به منوی connections رفته و از آنجا وارد قسمت internet accounts شده و از بالای صفحه باز شده قسمت new account رو مشاهده میکنیم و قسمت Bluetooth Local(pan) رو انتخاب کرده و در قسمت account name یک اسم برای کانکشنمون انتخاب میکنیم و در قسمت devices بر روی ad devices کلیک کرده و کامپیوترخودمان رو انتخاب میکنیم که در لیست قرار میگیره و از فلش رو به پایین در بالای صفحه بر روی قسمت tcp/ip کلیک کرده و ip config را انتخاب میکنیم و در پنجره باز شده بر روی قسمت ipv4 میرویم و در قسمت ip address این اعداد رو 192.168.0.3 و در قسمت gateway این اعداد رو 192.168.0.1 و در قسمت netmask این اعداد رو 255.255.255.0 و بعد save رو زده و دوباره از بالای صفحه این بار ip dns address و همون اعدادی رو که در قسمت dns server کامپیوتر وارد کردیم عینا همینجا وارد میکنیم و بعد save رو میزنیم و بعد دو مرتبه از بالای صفحه قسمت roles رو انتخاب نموده و client-accesspoint رو انتخاب کرده و save میکنیم .
حالا از Browser گوشی یک page باز میکنیم و کمی صبر میکنیم تا گوشی با کامپیوتر ارتباط برقرار کند زمانی که به کامپیوتر متصل بشید و آیکن کره پایین صفحه گوشی چشمک بزنه یک پیغامی به این مضمون بر گوشه دسکتاپ شما نوشته میشه

نکته: اگر وقتی پیجی رو روی گوشی باز کردید و به pc کانکت نشد در بخش Network Connections کامپیوتر بر روی کارت شبکه مجازی که برای بلوتوس هست و در detaile اون Bluetooth pan network adapter نوشته شده بروید و properties رو بزنید و در پنجره باز شده configure رو زده و در قسمت advanced چک مارک رو به قسمت not precent برده و تمام پنجره ها رو ok کرده و یک بار ریستارت کنید.

نکته مهم: این نکته هم خیلی مهمه اگر از فایروال یا آنتی ویروس استفاده میکنید اون رو غیر فعال کنید چون خودم آنتی ویروس کسپر اسکای دارم و دیدم زمانی که فعال هست سند و رسیوی ندارم

مطلب خاص دیگه ای وجود نداره از دوست عزیزی هم که تقاضای عکس کرده بودن عذر میخوام چون بعضی از دوستان مشکل داشتند و وقت کافی نداشتم برای گذاشتن عکس من رو به بزرگواری خودتون ببخشید و تمام این مراحل رو از اول چک کردم و بدون مشکل کار میکنه و این بار IP ها رو به صورت دیفالت نوشتم تا اگر کسی Share کرد و Ip تغییر کرد سردرگم نشه
:loveit: امیدوارم همتون موفق باشید تو این زمینه

دوست عزیز من شاید یک هفته شبانه روزی تموم فروم ها رو خوندم و چند بار گوشیم رو مستر ریسیت کردم و شاید 300 بار کانشکن ساختم هم تو گوشیم و هم تو کامپیوتر و ... صدها بار آی پی عوض کردم . تقریبا تمامی فروم ها این مطلب یک شکل و کپی شده بود و خلاص هبه نتیجه نرسیدم !
توی همین فروم هم آموزش صفحه اول رو خوندم و نشد که نشد ...
همه صفحات رو تا این صفحه یکی یکی با دقت خوندم و تجربیات دیگران رو هم خوندم بازم نشد ... البته اینبار کانکت میشد ولی فقط چند کیلوبایت سنت میکرد ولی رسیو نداشتم مگه سه دهم کیلوبایت بعد هم همون ارور remote server رو میداد و ...

خلاصه رسیدم به این آموزش. ...موبه مو پیش رفتم ...

این بار در اوج ناباوری ... دیدم گوشیم کانکته و سرعت به شکل باورنکردنی زیاده ، چیزی حدود 20 برابر gprs مزخرف و گرون ایرانسل ...

خلاصه خواستم از شما که اینقدر زحمت کشیدی و حداقل من خود شخصا تک تک نظرات و گله ها و پاسخ های شما رو خوندم و چشمام خسته شد با خوندنش (حالا شما نوشتی این همه رو )
خلاصه خواستم صمیمانه تشکر کنم ...
البته من خودم همین دردسر ها رو داشتم در تقویت صدای uiq3 که واقعا از جواب دادن به سوالات تکراری خسته شده بودم و شاید 1000 سوال رو جواب دادم ولی بازم می پرسیدند آپدیت باید باشه و به اسپیکر اسیب میرسونه و ... (چون من اولین بار تقویت صدای p990واقعی و uiq3 رو طراحی کردم و فکرک نم توی همین فروم هم نوشته بودم ) البته مدهای جدید که به نام مد شهراورد هست رو هم طراحی کردم که کیفیت صدا فوق العاده بالا رفته ولی این بار بخار توهین های یک عده و تقلبات و فروش و ... رایگان در اختیار کسی قرار ندادم و نرم افزار جامع تصویری تقویت صدای شهراورد رو ساختم و ...)خلاصه از شما ممنونم و این رو بقیه دوستان که هنوز موفق به متصل شدن به اینترنت با بلوتوث و گوشی نشدن عرض میکنم و تجربه خودم:
اول از همه مشکل شیر شدنه یعنی باید درست کانکشن رو شیر کنید . مخصوصا اگه از ای دی اس ال استفاده میکنید از درست شیر کردن کانکشن ها مطمئن بشید ...

مسئله خیلی خیلی ساده و خیلی خیلی مهم دیگه که برای خود من پیش اومده بود ...
توی گوشی کانکشن باید بسازیم ولی دو تا گزینه برای بلوتوث است ...
من توی همه فروم ها خوندم که(bluetooth internet (PAN رو باید انتخاب کنی ولی این غلطه .. برای من که کانکت نشد
یعنی باید bluetooth local(PAN)i رو انتخاب کنید و حتما اون قسمت Roles / Client - Access Point

رو انتخاب کنید .
IP دقیقا همین هایی که دوست خوبمون آقا محمد نوشتن در همین جا رو وارد کنید . مطمئن باشید به سادگی تمام متصل میشید و واقعا لذت داره آدم با ADSL از طریق گوشی متصل باشه به اینترنت ...
خلاصه باز هم از آقا محمد عزیز تشکر میکنم ...:merci:

Mohammad62
29-11-2008, 10:15
با تشکر از دوست عزیز شهر آورد
تو ورژن جدید بلوسویل دیگه این مشکلات و پیچیدگی وجود نداره و به سادگی اتصال برقرار میشه

ali6221
27-12-2008, 13:31
ببخشيد اينترنت من توي كامپيوتر adsl ه . يعني من با موبايلم هم مي تونم با سرت adsl بروم ؟

Monk
27-12-2008, 21:52
بله دوست عزیز تقریبا همون سرعت براتون Share میشه .

hamed_bg13
08-01-2009, 20:33
چیزی که یادم رفته در پست اول بگم و الان هم وقت ویرایشش گذشته اینه که اگر وقتی پیجی رو روی گوشی باز کردید و به pc کانکت نشد در بخش Network Connections کامپیوتر بر روی کارت شبکه مجازی که برای بلوتوس هست و در detaile اون Bluetooth pan network adapter نوشته شده بروید و properties رو بزنید و در پنجره باز شده configure رو زده و در قسمت advanced چک مارک رو به قسمت not precent برده و تمام پنجره ها رو ok کرده و یک بار ریستارت کنید و دفعه بعد بدون دردسر متصل خواهید شد

سلام
خیلی ممنونم از کمکتون و مقاله کاملتون
من یه مشکل دارم

من گوشی p1 دارم ، از نرم افزاری که گفتین استفاده نمیکنم
از نرم افزار خود ویندوز xp استفاده میکنم و خود ویندوز برام pan رو ساخته
من همه کارها رو انجام دادم ولی باز نمیتونم تو browser کانکنت بشم
رفتم تو جایی که این بالا گفتین ولی متاسفانه قسمت advanced نداره
کمکی از دستتون بر میاد ؟؟؟

hamed_bg13
09-01-2009, 03:48
سلام

من مشکل پست بالاییم حل شد
این پست رو از اول خوندم و تمام کارها رو انجام دادم
ip رو چند بار عوض کردم و به آخرین توصیه دوست عزیزمون آقای شهر آورد هم گوش کردم
تمامی تنظیماتم درسته ، blue soleil 2.6دارم و گوشیم p1 هست
دیگه نمیدونم چی کار کنم
به چند تا از بچه ها هم پی ام دادم تو یاهو و اسکایپ که ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه
همه چیز به نظر درست میاد ، همه چیز ، نمیدونم دیگه چی کار کنم !

ip ای که سمت راست پایین blue soil هست زده :
PAN IP : 89.165.11.55 خوب این آیپی کارت شبکه اصلیم نیست عوضم نمیشه هر کاری میکنم !
من از adsl استفاده میکنم ، ip مودم رو از کجا میتونم ببینم یا عوض کنم ؟؟
کم آوردم :(
کمـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــک

gnome1919
10-01-2009, 01:11
سلام هر راهی بگین زدم نشد :-((

hamed_bg13
10-01-2009, 02:41
سلام

دیگه نمیدونم چی کار کنم
به چند تا از بچه ها هم پی ام دادم تو یاهو و اسکایپ که ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه

Ip ای که سمت راست پایین blue soil هست زده :
Pan ip : 89.165.11.55 خوب این آیپی کارت شبکه اصلیم نیست عوضم نمیشه هر کاری میکنم !
کمـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــک

یعنی کسی نیست به من کمک کنه ؟ :46:

Mohammad62
28-04-2009, 14:13
سلام

دیگه نمیدونم چی کار کنم

Ip ای که سمت راست پایین blue soil هست زده :
Pan ip : 89.165.11.55 خوب این آیپی کارت شبکه اصلیم نیست عوضم نمیشه هر کاری میکنم !

سلام
چون آموزش ها مربوط به گذشته هست از ورژنهای جدید تر و بالای 5 بلوسویل استفاده کنید
آی پی مودم معمولا اگر خودتون دستکاریش نکرده باشید 192.168.1.254 یا 192.168.1.1 هست اگر آی پی کارت شبکتون عوض نمیشه یک علتش میتونه این باشه که با مودم کانفلیت میده که باید همسان نباشن

amirlovely
03-05-2009, 22:50
Iیا برنامه ای هست مثلا یه لپ تاب که بلوتوث داره میشه با گوشی که سیم کارت ایرانسل داره به اینترنت وصل شد؟؟ یعنی گوشی به جای مودم عمل کنه؟؟؟؟؟

گوشی هم se p990i

MMJ431
26-06-2009, 21:24
Iیا برنامه ای هست مثلا یه لپ تاب که بلوتوث داره میشه با گوشی که سیم کارت ایرانسل داره به اینترنت وصل شد؟؟ یعنی گوشی به جای مودم عمل کنه؟؟؟؟؟

گوشی هم se p990i

آره دوست عزیز، من با Widcomm 6 این کار رو کردم، دقیقاً گزینه ای برای این کار وجود داره...

BehradGH
02-08-2009, 17:01
با USB f بلوتوث هم میشه شیرش کرد؟

aras194
02-08-2009, 17:18
سلام دوستان
من تو خوندن مطالب سایت، وقتی که کلمه انگلیسی توش باشه، مشکل دارم چون کل اون خط به هم میریزه
البته با اینترنت اکسپلورر هر بار باید تو قسمت
encoding
گزینه
right to left
رو بزنم تا درست بشه. تو فایرفاکس هم به هیچ وجه درست نمیشه
راهی برای حل دائمی این مشکل هست؟
ببخشید که اینجا پرسیدم چون جای مناسب دیگه ای پیدا نکردم

mojtabadvb
12-09-2009, 17:17
لطفا یکی از اساتید بگه چطوری میشه اینترنت ADSL رو روی گوشی i900 از طریق بلوتوث Share کرد ممنون