PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کرنل کم مصرف Jeffrey-SpeedFrey2.0.0uVx3-Release برای گلکسی2 (آپدیت3 آذر-پست71)

bynam
20-08-2011, 14:39
توضیحات اولیه:

دوستان عزیز من این چند وقت خیلی درگیر باتری گوشیم بودم تا این کرنل رو پیدا کردم و با نصب اون واقعا مصرف باتریم پایین اومده مخصوصا تو استندبای هر 4 ساعت یک درصد هم کمتر مصرف میکنه

اسکرین شات:

http://data.imagup.com/10/1128603482.pngتو

فروم خارجی حرفی از تک هسته ای شدن اصلا نبوده و این مورد مشکلی نیست

تغییرات ورژن جدید یا همان Changelog:

ورژن 3 این برنامه Jeffrey-SpeedFrey_Kernel 3.0.0

•SetCPU compatible (1204/1150/1100/1000/800/500/200 mhz)
•BFQ-V2 Scheduler added and set by default
•838 MB ram memory available

•Increased smoothness with ram optimization
•Increased battery life when the phone is on sleep with cpufreq.c optimization
•Disabled Config_bugverbose (more memory, better smoothness and better battery life)
•Disabled Bug() (optimize memory usage, better smoothness and better battery life)
•Unnecessary developer options disabled (optimize memory usage)
•General optimization for battery life
•Thanks to all beta testers

لینک دانلود ورژنه 3:

دانلود (http://www.filegir.com/files/mohsening/Jeffrey-SpeedFrey3.0.0-rV-.tar)

لینک دانلود ورژنه 2.1:

دانلود (http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=690996&d=1313523255)

برای انتخاب کرنل مناسبه خودتون برید به این پست:

http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2256151&postcount=22

تاپیک اصلی کوکر:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1213339

ویرایش توسط مدیریت بخش

abolfazl.j
20-08-2011, 22:06
اینو میشه در هر رامی استفاده کرد

msmiran
21-08-2011, 15:03
سلام
منم با این کرنل خیلی حال کردم. واقعا مصرف باتری اون عالیه. توی Standby هر 4-5 ساعت یه درصد کم میکنه!!! البته 2.1 رو نصب کردم. مصرف 2.2 زیاد خوب نبود هر دو ساعت یه درصد کم میکرد.
موقع استفاده هم عالیه. حدود دو ساعت به اینترنت وصل بودم و یه سره کار میکردم با گوشی، فقط 8 درصد کم کرد.
موفق باشید

ehsan2004
21-08-2011, 16:18
استارتر تاپیک
لطفا موقع زدنه تاپیک عینه زدنه یه پست عمل نکنین
واسه معرفی کنرل حداق یه changelog ازش بزارید اینطوری تاپیکتون قفل میشه

این مورد را بزارید تا به پست اول منتقلش کنم

p910i_20
21-08-2011, 23:03
یه چیزی تو این کرنل کشف کردم
فکر میکنم بعد از نصب فقط از یک هسته سی پی یو استفاده میشه و هسته دیگه عملا از کار میوفتو همین باعث افزایش طول عمر باطری میشه
حالا از کجا فهمیدم
از اینجا که quadrant standard که برنامه بنچمارک گیری هست رو قبل از نصب قسمت system infornation رفتم
تو قسمت core عدد 2 بودیعنی 2 هسته
بعد از نصب این کرنل باز از 2 باره داخل این برنامه و system information شدم و قسمت core نوشته بود 1 !!!!!""""""
و سرعت گوشی هم بعد از نصب تو کار های عادی قابل احساس رود که کم شده
دوستان یه لطف بکنن بیبنن من درست گفتم یا نه
Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

rrallireza
21-08-2011, 23:51
دوستان روش نصب رو نگفتین

mohsen.mohsen
22-08-2011, 14:01
سلام دوستان من کشف کردم چرا تو بنچمارک cpu رو تک هسته می زنه تست من این بود که وقتی گوشی ازشت استفاده سنگین نشه اتوماتیک cpuتک هستهای می شه اما وقتی برنامه یا بازی سنگین اجرا کنید می بینید تو برنامه که می زنه cpu core 2 این کرنل از نظر من خوبه باطری رو خوب نگه می داره من 2.5روزم برام نگه داشه تازه باطریم 45 درصد شد

shahidiatabak
22-08-2011, 14:41
من همه ورژنارو تست کردم و هیچ تغییری تو مصرف باتری ندیدم

bynam
22-08-2011, 14:44
ورژن 3 هم دیشب اومد
دوستان تست کنن و اگه ممکنه یه جای بی ..... آپ کنن ممنون می شم

من نصب کردم و همانطور که سازنده کرنل خواسته بود باتری را کالیبره کردم توی استند بای که نتیجه عجیب 8 ساعت با یک در صد مصرف باتری گرفتم یعنی از ساعت 1 شب تا 9 صبح یک درصد
اما توی روز که با گوشی کار میکنم فرقی با ورژن قبلی ندیدم شاید یکم بیشتر هم شده باشه مصرفش
نتیجه کامل رو به سایر دوستان اطلاع میدم
در ضمن با سازنده این کرنل مکاتبه کردم و ازش خواستم کم مصرف ترین ورژن رو بهم معرفی کنه و ایشون ورژن 2.1.0 رو معرفی کرد اما گفت که بهتره ورژن 3 رو هم تست کنم
نمیدونم چرا تاپیک اصلی این کرنل تو سایت xda قفل شده و نمیشه فهمید بقیه نظرشون چیه

موفق باشید

من همه ورژنارو تست کردم و هیچ تغییری تو مصرف باتری ندیدم

دوست عزیز بیشترین تفاوت تو حالت بیکاری گوشیه که مصرف از ساعتی یک درصد به بیشتر از 4 ساعت و گاهی تا 8 ساعت با یک درصد میرسه اما تو مصرف وایرلس و کارهای سنگین خیلی محسوس نیست
البته این تجربه شخصی منه و اصرار ندارم که حتما درسته

موفق باشید

این هم جواب سوال من از سازنده کرنل در مورد کم مصرف ترین ورژن این کرنل

ehsan2004
22-08-2011, 16:39
با سلام خدمت دوستان عزیز

این کرنل را من چند روزه که نصب کردم و بهترین کرنل در حالته استندبای هست

اما در مروده کرنل:

اول این مورد که بچه ها میگن فقط از یه cpu استفاده میکنه حقیقت نداره و من تست کردم کاملا هر دو کار میکنه

علت کم مصرف بودنه گوشی استپ های مختلفه cpu هست و البته یه سری بهینه سازیهای این کرنل

ورژنه 2.1 خیلی عالی بود و از شب ساعته 11شب تا ساعته 10صبح حتی یک درصد هم کم نکرده بود

بهترین کرنل توی استندبای هست البته توی کاره عادی هم بازم کم مصرفه

پست های اضافه حذف شدند
ورژنه جدید به پست اول منتقل شد
استارتر تاپیک هروقت ورژنه جدید اومد طبق ترتیبی که در پست اول هست ورژنه جدید را معرفی کنین تا به پست اولم نتقل کنم

درضمن از زدن پست پشت سر هم خودداری کنین پست ها ترکیب شدند

mohsen.mohsen
22-08-2011, 17:10
توضیحات اولیه:

دوستان عزیز من این چند وقت خیلی درگیر باتری گوشیم بودم تا این کرنل رو پیدا کردم و با نصب اون واقعا مصرف باتریم پایین اومده مخصوصا تو استندبای هر 4 ساعت یک درصد هم کمتر مصرف میکنه

آقا مرسی کلی زحمت کشیدم فایلو 2تا آپلود کردم بعد امدی ویرایش کردی همرو به اسم خودت توبه دیگه من مطلب بزارم اینجا بای

bynam
22-08-2011, 17:55
آقا مرسی کلی زحمت کشیدم فایلو 2تا آپلود کردم بعد امدی ویرایش کردی همرو به اسم خودت توبه دیگه من مطلب بزارم اینجا بای

دوست گرامی مدیر بخش ویرایش کرده و بنده دخالتی نداشتم و من هم به عنوان استارتر این تاپیک اصلا برام فرقی نمیکنه بنام چه کسی باشه از شما هم متشکرم که ورژن جدید رو اپلود کردید

مهم اینه که سایر دوستان استفاده کنند و از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم .
موفق باشید

mohsen.mohsen
22-08-2011, 18:14
دوست گرامی مدیر بخش ویرایش کرده و بنده دخالتی نداشتم و من هم به عنوان استارتر این تاپیک اصلا برام فرقی نمیکنه بنام چه کسی باشه از شما هم متشکرم که ورژن جدید رو اپلود کردید

موفق باشید

جالبه اکثر کامنتامو پاک کرده زحمتو می کشی بعد پاکت می کنن اثری ازت نباشه:bl:

mohsen-af
22-08-2011, 18:22
اقا 2.1 از کجا دانلود کنم

لینکی چیزی نداشتید

mohsen.mohsen
22-08-2011, 18:34
اقا 2.1 از کجا دانلود کنم

لینکی چیزی نداشتید بیا داداش اما از چیز پین استفاده کن آخه ف ل ت ر

Download (Release 2.1.0) / better battery life

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=690996&d=1313523255

Download (Workaround 2.1.0
http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=691001&d=1313523391

Download (Stock Voltage 2.1.0)

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=690983&d=1313522983

bynam
22-08-2011, 19:14
دوستان فقط از لینک اول استقاده کنین دو مورد workaround و stock voltage فقط مربوط به وقتی است که کرنل اصلی روی رام شما جواب ندهد

parvizb
22-08-2011, 19:49
دوستان ورژن 2.1 این پست قبلی که دوستمون گداشته هست باید دانلود کنم یا از پست اول ؟؟؟کدومش جدیدتره

mohsen.mohsen
22-08-2011, 19:54
دوست عزیز 2.1 قدیمیه پست اول ورژن 3 رو گذاشتم اونو بگیر این ورژن رو تقاظای یکی از دوستان گذاشتم

msmiran
23-08-2011, 04:06
با سلام
من ورژن 3 رو تست کردم.
از نظر مصرف باتری به پای 2.1 نرسید. تقریبا هر یکی دوساعت یه درصد کم میکرد. من که برگشتم به ورژن 2.1
در مورد تک هسته ای شدن هم اینو بگم که توی Quadrant هسته های فعال نشون داده میشه و فرکانسی که در حال حاضر CPU داره. بخاطر این بعضی اوقات عدد 1 رو جلوی تعداد هسته ها می بینید.
به من بنچمارک حدود 4000 رو میده، و از نظر سرعت هم خیلی خوبه.

mohsen.mohsen
23-08-2011, 19:48
سلام دوستان این بنچمارک خود سایت xda هستش از دو وژن 2.2 و 3

[RESULTS] 100% until power off [updated: 08/23/2011]
Jeffrey_SpeedFrey2.2.0 : 5h 22m
Jeffrey_SpeedFrey3.0.0 : 4h 33m

میزان نگه داشتن باتری در ورژن 2.2 بیشتره

ashkanwww
24-08-2011, 09:59
ورژن 2.2.0 تو xda لینکش پاک شده. کسی نداره؟ اگه کسی داره لطف کنه آپ کنه.مرسی

ehsan2004
24-08-2011, 12:00
خوب منم هر سه ورژن را تست کردم وبا نظره کوکر موافقم
مصرفه باتری در ورژنه 2.1 از همه کمتر هست و دوستان برای مصرف کمتر از .رژنه 2.1 استفاده کنن

ورژن 3 هم مصرفش عادی بود ولی میزانه رمه خالی گوشی عالی بود و موقعه روشن شدم نزدیگ به 680مگ رم خالی داستم در صورتی که در ورژنه 2.1 میزانه رم 640مگ بود

در هر صورت بین این دو یه گزینه را انتخاب کنین

ورژنه 2.1 به زودی به پست اول منتقل میشه

جالبه اکثر کامنتامو پاک کرده زحمتو می کشی بعد پاکت می کنن اثری ازت نباشه:bl:

موفق باشید

بنده پست اول را ویرایش کردم
واسه نظمه تاپیک باید یه سری پست های اضافه حذف میشدند و پست ها ترکیب میشدند
باید پست اول تا موقعی که استارتر تاپیک را اپدیت میکنه به اسمه خودش باشه در صورتی که دیگه اپدیت نکرد به اسمه معرفه ورژنه جدید گذاشته میشه

loverx5
25-08-2011, 09:35
حالا خودت احسان جان داری از کدوم کرنل استفاده میکنی ؟
2.1 یا 3 ؟

.:AFSHiN:.
25-08-2011, 10:39
خوب منم هر سه ورژن را تست کردم وبا نظره کوکر موافقم
مصرفه باتری در ورژنه 2.1 از همه کمتر هست و دوستان برای مصرف کمتر از .رژنه 2.1 استفاده کنن

ورژن 3 هم مصرفش عادی بود ولی میزانه رمه خالی گوشی عالی بود و موقعه روشن شدم نزدیگ به 680مگ رم خالی داستم در صورتی که در ورژنه 2.1 میزانه رم 640مگ بود

در هر صورت بین این دو یه گزینه را انتخاب کنین

ورژنه 2.1 به زودی به پست اول منتقل میشه

بنده پست اول را ویرایش کردم
واسه نظمه تاپیک باید یه سری پست های اضافه حذف میشدند و پست ها ترکیب میشدند
باید پست اول تا موقعی که استارتر تاپیک را اپدیت میکنه به اسمه خودش باشه در صورتی که دیگه اپدیت نکرد به اسمه معرفه ورژنه جدید گذاشته میشه

با سلام
شما از چه رامی استفاده میکنی احسان جان ؟

ehsan2004
25-08-2011, 14:47
حالا خودت احسان جان داری از کدوم کرنل استفاده میکنی ؟
2.1 یا 3 ؟

من فعلا 2.1 استفاده میکنم مصرف از همش بهتره

با سلام
شما از چه رامی استفاده میکنی احسان جان ؟

رام cognition ساده و سبک و کم مصرف با این کرنل

Rmansh
25-08-2011, 23:17
دوستان ببخشید من دیگه گیج شدم :sorry: میشه لینک 2.1 و آموزش نصب کرنلو بدید؟
اونوقت بین این کرنل و speed mode کدوم بهتره؟ :bw:
ممنون :as:

masoomiyat
26-08-2011, 08:57
با رام رسمی kh3 میشه از این کرنل استفاده کرد؟

Rmansh
27-08-2011, 07:00
چرا هیشکی جواب نمیده؟ من این کرنلو نصب کردم ولی تو مصرف باطری هیچ فرقی ندیدم! 6 ساعت تو حالت idle بود گوشی 5% شارژ کم کرد! :dl: حتما باید فکتوری ریست یا چیزی شه بعد نصب؟

.Infernal
27-08-2011, 12:22
سلام.
یکی میگه که باید چطوری نصب کنم....

ashkanwww
27-08-2011, 13:06
سلام.
یکی میگه که باید چطوری نصب کنم....

اخه عزیز من این دیگه سوال نداره که مثل همه کرنل ها از طریق odin نصب میشه. odin رو باز کنید PDA رو بزنید و این کرنل رو انتخاب کنید و start رو بزنید. odin رو که باز کردین هیچ تغییری توش انجام ندین

ashkanwww
27-08-2011, 13:08
با رام رسمی kh3 میشه از این کرنل استفاده کرد؟

بله میشه شخصا تست کردم

.Infernal
27-08-2011, 13:50
اخه عزیز من این دیگه سوال نداره که مثل همه کرنل ها از طریق odin نصب میشه. odin رو باز کنید PDA رو بزنید و این کرنل رو انتخاب کنید و start رو بزنید. odin رو که باز کردین هیچ تغییری توش انجام ندین
فایل رو نمیشناسه.....

Rmansh
27-08-2011, 17:33
چرا هیشکی جواب نمیده؟ من این کرنلو نصب کردم ولی تو مصرف باطری هیچ فرقی ندیدم! 6 ساعت تو حالت idle بود گوشی 5% شارژ کم کرد! :dl: حتما باید فکتوری ریست یا چیزی شه بعد نصب؟

ممنون میشم جواب بدید! :dg:

choopan
27-08-2011, 20:08
فایل رو نمیشناسه.....

سلام

فایل کرنل رو بذار توی حافظه 16 گیگ بعد برو تو برنامه cwm بزن flash karnel فایل کرنل رو انتخاب کن و خلاص. من اینجور نصب کردم

ehsan2004
28-08-2011, 00:31
فایل رو نمیشناسه.....

احتمالا زیپ بوده و نمیشناستش باید اکسترکتش کنین

ممنون میشم جواب بدید! :dg:

رامتون چی هست؟این کرنل کاملا کم مصرفه و اگه چنین مشکلی دارید از رامتون هست

Rmansh
28-08-2011, 05:51
رامتون چی هست؟این کرنل کاملا کم مصرفه و اگه چنین مشکلی دارید از رامتون هست
رامم KG1 اصلی هست! نمیدونم ولی تا چند وقت دیگه litening نصب میکنم ببینم چی میشه! ممنون:dz:

ehsan2004
04-09-2011, 17:13
رامم kg1 اصلی هست! نمیدونم ولی تا چند وقت دیگه litening نصب میکنم ببینم چی میشه! ممنون:dz:

این کرنل نباید روی اصلی مشکلی داشته باشه ولی پیشنهاده خوده کوکر رام کاستوم هست
البته خودش میگه خیلی با رامه باتیستا مچه این کرنل

واقعا ورژنه 2.1 این کرنل بهترین ورژنش هست به نظرم هیچ کدوم به اندازه این ورژن کم مصرف نیستند

Chevrolet
18-09-2011, 12:40
دوستان ورژن 3 مشکلی داره؟
من اونو نصب کردم

Chevrolet
18-09-2011, 12:41
ورژن 2.1 مزیتش نسبت به بقیه کم مصرف بودنشه؟

C0D3R
18-09-2011, 12:48
دوستان ورژن 3 مشکلی داره؟
من اونو نصب کردم

ورژن 2.1 مزیتش نسبت به بقیه کم مصرف بودنشه؟

سلام

سجاد جان ورژن 3 مشكلي نداره اما توي تست ورژن 2.1 كمي كم مصرفتر بنظر مياد .

در آخر ، عزيزم مطالبتو لطفا توي يك پست بيان كن كه تاپيك شلوغ نشه ، پيشاپيش ممنون .

موفق باشي

bynam
18-09-2011, 13:51
سلام

برای من خیلی جای سوال شده که چرا سازنده این کرنل با اینکه یکی از بهترین کرنلها است دیگر کارشو ادامه نداده و تاپیکش رو سایت xda هم قفل کرده اند اگه ممکنه اگر کسی دلیلشو میدونه و یا میتونه بفهمه قضیه چیه بنده رو هم اگاه کنه چون واقعا برام سوال شده

با تشکر

ehsan2004
18-09-2011, 13:57
سلام

برای من خیلی جای سوال شده که چرا سازنده این کرنل با اینکه یکی از بهترین کرنلها است دیگر کارشو ادامه نداده و تاپیکش رو سایت xda هم قفل کرده اند اگه ممکنه اگر کسی دلیلشو میدونه و یا میتونه بفهمه قضیه چیه بنده رو هم اگاه کنه چون واقعا برام سوال شده

با تشکر

والا منم برام خیلی عجیب بود
این کوکر چنان کرنله خوبی ساخته که الان باتیستا توی ورژنه جدیده رامش داره از این کرنل 2.2 این کوکر استفاده میکنه

هنوزم بهترین کرنلی هست که من دیدم همیشه روی تمام رام هام هست

Vahid KianfaR
18-09-2011, 20:48
سلام

با تشکر

والا منم برام خیلی عجیب بود
این کوکر چنان کرنله خوبی ساخته که الان باتیستا توی ورژنه جدیده رامش داره از این کرنل 2.2 این کوکر استفاده میکنه

هنوزم بهترین کرنلی هست که من دیدم همیشه روی تمام رام هام هست

فعلا تحت بازرسی هست تاپیکش
چون طبق قوانین XDA و GPL (General Public License is a free, copyleft license
باید همیشه سازنده ی کرنل سورس کرنل رو بزاره ولی سازنده سورسش رو نذاشته و تاپیکش بسته شده

ولی خداییش کرنلش معرکست هرچی بگم بازم کمه

mshmas
18-09-2011, 20:57
سلام رفقا
من اين رام باتيستا رو نصب كردم.مصرف باتري عالي نبود ولي قابل قبول بود.اما بعد كه كرنل جفري ورژن 2.1 رو زدم حسابي داغون شده طوري كه تو هر پنج دقيقه استندباي دو سه درصد باتري ميپره.مشكل از چي ميتونه باشه؟ آقا احسان خواهشا راهنمايي كنيد.ممنون

I-Vahied
18-09-2011, 21:20
سلام رفقا
من اين رام باتيستا رو نصب كردم.مصرف باتري عالي نبود ولي قابل قبول بود.اما بعد كه كرنل جفري ورژن 2.1 رو زدم حسابي داغون شده طوري كه تو هر پنج دقيقه استندباي دو سه درصد باتري ميپره.مشكل از چي ميتونه باشه؟ آقا احسان خواهشا راهنمايي كنيد.ممنون

دوست من برو تو ریکاوری قسمتadvanced وایپ باتری بکنش اگه جواب نداد فول وایپ کن دوباره بنصب جواب میده

ertiholiday
18-09-2011, 23:30
من این کرنلو نصب کردم
اگه بخوام مثلث زرد رنگ اول که روشن میکنیم از بین ببرم باید چیکار کنم؟

Vahid KianfaR
19-09-2011, 00:00
من این کرنلو نصب کردم
اگه بخوام مثلث زرد رنگ اول که روشن میکنیم از بین ببرم باید چیکار کنم؟

من این کار رو کردم جواب داد:

اول کرنل اصلی رام بیس رو با ODIN فلش بزن( بیس رامت KH3 هست Kh1 هست و ....)

مثلا کرنل Stock بیس Kh3 رو روی یکی از کرنل های دیگه فلش بزن که روت بشه و مثلث بره

بعد این کرنل رو بریز توی internal Sd با همون پسوند Tar. بعد با برنامه ی CWM گزینه Flash Kernel رو بزن و کرنل رو بزن و فلش کن حالا هم کرنل انتخابیتو داری هم اینکه دیگه مثلث نیست

Chevrolet
19-09-2011, 22:01
دوستان من الان رام کوک شدهی کریسکلو رو گوشیمه و ورژن سه جفری
میتونم به ورژن 2.1 تغییرش بدم؟(آخه گوشیم سی اف روت نیست)
مشکلی نیست؟

C0D3R
19-09-2011, 22:23
دوستان من الان رام کوک شدهی کریسکلو رو گوشیمه و ورژن سه جفری
میتونم به ورژن 2.1 تغییرش بدم؟(آخه گوشیم سی اف روت نیست)
مشکلی نیست؟

سلام
نه عزیز مشکلی نیست شما کرنل 2.1 رو با odin روی گوشیت بزن مشکلی پیش نمیاد

reza_17173
26-09-2011, 16:48
دوستان مشکلی که این کرنل داره اینه که وقتی نصبش می کنم(ورژن 2.1) احساس می کنم اون زردی خفیفی که سمت چپ صفحه بود دوباره بر می گرده! ولی وقتی کرنل Speedmod رو می ریزم زردی از بین میره کاملا"!!

ehsan2004
26-09-2011, 19:00
دوستان مشکلی که این کرنل داره اینه که وقتی نصبش می کنم(ورژن 2.1) احساس می کنم اون زردی خفیفی که سمت چپ صفحه بود دوباره بر می گرده! ولی وقتی کرنل speedmod رو می ریزم زردی از بین میره کاملا"!!

والا چنین موردی را من ندارم
به زودی یه پچ که کاره بچه های xda هست میزارم این حالته گرمی صفحه نمایش که در حالته استاندارد هست برطرف میشه و این مشکل حل میشه

حسین شریف
26-09-2011, 23:36
سلام و خسته نباشید.
من این کرنل v2.1 رو با odin فلش کردم.
اگر بخوام حذفش کنم باید چه کاری انجام بدم
ممنون میشم راهنمایی کنید
رام اصلی هم نصب هست

pda : i9100jpkg2
phone : i9100xxkf1
csc : i9100ojpkg1

*ReZa*
26-09-2011, 23:40
سلام و خسته نباشید.
من این کرنل v2.1 رو با odin فلش کردم.
اگر بخوام حذفش کنم باید چه کاری انجام بدم
ممنون میشم راهنمایی کنید
رام اصلی هم نصب هست

pda : I9100jpkg2
phone : I9100xxkf1
csc : I9100ojpkg1
سلام .کرنل حذف نمیشه. برای عوض کردنش یه کرنل حدید از ادین فلش کنید.

حسین شریف
26-09-2011, 23:44
سلام .کرنل حذف نمیشه. برای عوض کردنش یه کرنل حدید از ادین فلش کنید.

ممنون
چجوری کرنل خود رام اصلی رو پیدا کنم ؟

behjaf
28-09-2011, 12:44
نحوه کالیبره کردن باطری برای کرنل جفری 2.1 رو لطفا ارائه بدهید

Vahid KianfaR
28-09-2011, 13:31
ممنون
چجوری کرنل خود رام اصلی رو پیدا کنم ؟

شما باید سرچ بزنین مثلا رامتون رو بگین که بشه کرنل اصلی رو توی XDA اینا پیدا کرد

نحوه کالیبره کردن باطری برای کرنل جفری 2.1 رو لطفا ارائه بدهید

کار خاصی نداره شما باطریتو فول کن بعد که بوق زد گوشیتو خاموش کن بزن به شارز تا دوباره اعلام کنه فول شده بعد برو ریکاوری قسمت Advance گزینه ی Wipe BatteryStats رو بزن بعد بیا استفاده من تا باطری خالی بشه بعد که دوباره فول شارژ شد دیگه کالیبره میشه

فقط واسه اینکه درست کالیبره بشه یه 2-3 تا سیکل باید باطریت پر و خالی بشه اونوقت نتیجه مطلوب رو میگیری

Shahrokh K!NG
28-09-2011, 15:13
این کرنل رو میتونم روی KI3 2.3.5 Deodexed بریزم؟

C0D3R
28-09-2011, 15:24
این کرنل رو میتونم روی ki3 2.3.5 deodexed بریزم؟

سلام

بله دوست عزيز ميشه

reza_243
13-10-2011, 21:34
من ورژن 3 رو ریختم گوشی بالا نیومد و بعد از لوگو ریبوت میشد
با Odin ریختم، شاید باید کار دیگه ای می کردم
وایپ هم قبل و بعد از ریختن کرنل انجام دادم
رام من JPKG2 رسمی روت شده است
خلاصه مجبور شدم Siyah 1.8 بریزم

گوفی
20-10-2011, 00:17
سلام دوستان عزیز
من ver 3 رو نصب کردم چیزی حس نکردم
2 تا سوال داشتم :
1.چرا وقتی کرنل رو نصب میکنم برنامه CWM recovery دیگه کار نمی کنه و ریکاوری android بالا میاد ؟
2. چه طور مثلث زرد رو از بین ببرم ؟ من کرنل استوک رامم رو نصب میکنم مثلث میره ولی وقتی این کرنل رو میزنم دوباره میاد !
در ضمن گوشی روت شده هست .
با سپاس .

soheiloooooo
20-10-2011, 00:43
سلام دوستان عزیز
من ver 3 رو نصب کردم چیزی حس نکردم
2 تا سوال داشتم :
1.چرا وقتی کرنل رو نصب میکنم برنامه CWM recovery دیگه کار نمی کنه و ریکاوری android بالا میاد ؟
2. چه طور مثلث زرد رو از بین ببرم ؟ من کرنل استوک رامم رو نصب میکنم مثلث میره ولی وقتی این کرنل رو میزنم دوباره میاد !
در ضمن گوشی روت شده هست .
با سپاس .

پاسخ1:این کرنل cwm نداره و فقط روت انجام میده.شما میتونید CWMرو بطور جداگونه بعد از انجام عملیات رایت شدن کرنل نصب کنید یا اینکه از ورژن هایی که تو اسمشون CWMقید شده استفتده کنید
پاسخ2:برای از بین بردن مثلث زرد از کرنل استوک رامتون استفاده کنید.مثلث زرد از بین میره و روت به جای خودش باقی میمونه.و روت دستگاه از بین نمیره و فقط علامت زرد از بین میره و این رو هم در نظر داشته باشید که با رایت کردن کرنل استوک روی کرنل هایی مث جفری و اسپید مود دیگه ویژگیهای اون کرنل ها رو نخواهید داشت و به کرنل فابریک رامتون باز خواهید گشت

گوفی
20-10-2011, 14:31
پاسخ1:این کرنل cwm نداره و فقط روت انجام میده.شما میتونید CWMرو بطور جداگونه بعد از انجام عملیات رایت شدن کرنل نصب کنید یا اینکه از ورژن هایی که تو اسمشون CWMقید شده استفتده کنید
پاسخ2:برای از بین بردن مثلث زرد از کرنل استوک رامتون استفاده کنید.مثلث زرد از بین میره و روت به جای خودش باقی میمونه.و روت دستگاه از بین نمیره و فقط علامت زرد از بین میره و این رو هم در نظر داشته باشید که با رایت کردن کرنل استوک روی کرنل هایی مث جفری و اسپید مود دیگه ویژگیهای اون کرنل ها رو نخواهید داشت و به کرنل فابریک رامتون باز خواهید گشت

ممنونم دوست من
در مورد 1 نصب CWM که مثل یک کرنل هست باعث نمی شه ویژگیهای کرنل jeffrey رو از بین ببره؟
در مورد 2 مطالبی رو که فرمودید رو میدونم ولی یکی از دوستان در پستهای قبل روشی برای از بین بردن مثلث گفته بودن که منظورم این بود که با روش ایشون من نتونستم انکارو بکنم ایا به غیر از کابل jig روش دیگه ای هست ؟
با سپاس .

mehdyy
22-11-2011, 12:40
سلام
خواهشن یکی کمک کنه من هر کاری می کنم نمی تونم این کرنل رو نصب کنم تا فلش میزنم دیگه گوشی بالا نمیاد و روی مثلث زرد رنگ می مونه
رام من i9100xwkj3_i9100xenkj1_i9100xxki4_home.

halmat
22-11-2011, 13:22
من کرنل v3 را نصب کردم و عالی هست و واقعا با کرنل های دیگه فرق میکنه. کاربرپسندتر هست. من روی این کرنل اصلا هیچ fc هم ندارم.
فقط ممنون میشم اگه cwm را اینجا بزارید تا دانلود کنیم چون به صورت پیش فرض نصب نشده.
کسایی که مثل من مشکل باطری دارن حتما استفاده بکنند چون پشیمون نمیشید . سرعتشم خیلی خوب .
در کل 20هههههههههههه

bizbilak
22-11-2011, 20:18
وقتی روی لینک کرنل ورژن 3 در پست اول کلیک میکنم کار نمیکنه :(

halmat
22-11-2011, 20:23
وقتی روی لینک کرنل ورژن 3 در پست اول کلیک میکنم کار نمیکنه :(
توی همون پست است فقط در قسمت فایل های ضمیمه است
اینم لینک دانلودش برای راحتی کارتون: http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=608038&d=1314014743

minimax
22-11-2011, 20:38
روی رام اصلی روت شده نصب می شه ؟

bizbilak
22-11-2011, 20:38
دوست عزیز، نصب کردم ورژن 3 رو ولی وایرلسم هر یه دقیقه یکبار خاموش روشن میشه وقتی این کرنل رو نصب کردم :(

bizbilak
22-11-2011, 21:03
دوستان وقتی من این کرنل ورژن 3 رو نصب میکنم وایرلس گوشی هر دقیقه واسه چند لحظه خاموش و روشن میشه، یکی کمک کنه :(

halmat
22-11-2011, 21:03
والا برای من اصلا اینجوری نیست و مرتب هم با وایرلس کار میکنم

bahahs
24-11-2011, 11:12
ورژن ‌cwm 2.1

132222
25-11-2011, 01:23
دوستان کسی این ورژن رو چک نکرده چطوره???

masoomiyat
25-11-2011, 22:33
ورژن 2.1 که قبلا هم بود منتهی این ورژن از CWM نصب میشه و اون قبلی از طریق Odin که فکر نمیکنم تو کارایی فرقی با هم داشته باشن
کلا ورژن 2.1 از تمام ورژن های این کرنل بهتر هست و مصرفش هم خیلی کمتر هست

halmat
26-11-2011, 18:01
من با رام turkbey v27 کار می کنم و قبلا از کرنل speedfrey v3 استفاده می کردم و خیلی ازش راضی بودم.
امروز ورژن 2.1 این کرنل را نصبیدم و میتونم بگم که از v3 بهتره و مصرف باتریش خیلی پایینتر میاد و سرعت هم که عالی.
من از ورژن 3 این کرنل خیلی راضی بودم اما این ورژن 2.1 از اون هم بهتره.
فقط در تعجبم که چرا همش میگن کرنل speedmod و siyah بهتره در حالی که من هر 2 تاشون را تست کردم و پر از مشکل هستن اما از کرنل speedfrey نامی برده نشده در حالی که از همه کرنل ها بهتره. چون کسانی که gs2 دارن همه از وضع باتری ناراضی هستن و کرنل speedfrey کاملا این مشکل gs2 را سرپوش میزاره و از سرعتشم اصلا کاسته نمیشه . :dn:

mehdisatss
27-11-2011, 16:00
سلام
میشه بفرمایید منبعش کجاست؟ تاپیکش که تو xda بسته شده سایت اصلیش چیه؟
الان ورژن 2.1 جدید تره یا ورژن 3 !!!!!

mehdyy
27-11-2011, 16:18
دوستان لطفا یکی کمک کنه من با کرنل های دیگه این مشکل رو ندارم اما وقتی این کرنل (speedfrey) فلش می زنم گوشی روی مثلث زرد رنگ می مونه و بلا نمی یاد
لطفا کمک کنید:bh:002::42::7:

halmat
27-11-2011, 18:36
سلام
میشه بفرمایید منبعش کجاست؟ تاپیکش که تو xda بسته شده سایت اصلیش چیه؟
الان ورژن 2.1 جدید تره یا ورژن 3 !!!!!
دوست عزیز معلومه که ورژن 3 جدیدتره . اما این ورژن 2.1 برای نصب از طریق cwm یا همون ریکاوری مود میباشد.
در ورژن 2.1 باتری واقعا کم مصرف میکنه و خودم در حال حاضر از اون استفاده میکنم و خیلی هم راضیم.
در ورژن 3 علاوه بر مصرف کم باتری . حافظه ram بیشتری در اختیار است .
در کل هر 2 تا خیلی عالین و نمی تونم بگم که کدوم بهتره.
در ضمن این کرنل تاپیکش به دلایل نامعلوم در xda بسته شده و قدیمی هم میباشد.

mehdisatss
27-11-2011, 20:14
دوست عزیز معلومه که ورژن 3 جدیدتره . اما این ورژن 2.1 برای نصب از طریق cwm یا همون ریکاوری مود میباشد.
در ورژن 2.1 باتری واقعا کم مصرف میکنه و خودم در حال حاضر از اون استفاده میکنم و خیلی هم راضیم.
در ورژن 3 علاوه بر مصرف کم باتری . حافظه ram بیشتری در اختیار است .
در کل هر 2 تا خیلی عالین و نمی تونم بگم که کدوم بهتره.
در ضمن این کرنل تاپیکش به دلایل نامعلوم در xda بسته شده و قدیمی هم میباشد.

آخه شما تو پست قبل گفتید 2.1 بهتر از 3 جواب داده
یعنی ورژن 3 بدتر از 2.1 شده؟ ما کدوم رو نصب کنیم ؟! مرسی

Vahid KianfaR
27-11-2011, 20:34
چون طبق قوانین XDA و GPL (General Public License is a free, copyleft license
باید همیشه سازنده ی کرنل سورس کرنل رو بزاره ولی سازنده سورسش رو نذاشته و تاپیکش بسته شده

در ضمن در اینکه یکی از بهترین کرنل هاست شکی نیست
من خودم قبلا همیشه از این استفاده میکردم ورژن 2.1 واقعا عالیه
اگه اهل عوض کردن نیستید ورژن 2.1 توصیه میشه

ولی خب بعضی از دوستان مثل من دوست داریم همیشه جدید ترین هارو انتخاب و تست کنیم :4:
حالا 10% باطری کمتر یا بیشتر مصرف بشه واسه منکه فرقی نمیکنه

حتی یه ترکیب داشتم 2.5 روز باطریم میرفت با 5:30 ساعت Screen On
واقعا عالی بود باطریم تمام نمیشد اعصابمو خورد میکرد :4:
ولی دیگه معتاد شدم هی باید عوض کنم

این کرنلش کلا همون کرنل اسپید هستش فکر کنم ورژن 39 (سری قبلش تا 40 و خورده ای اومد بعد به k2 تغییر اسم داد) فقط مقداری Undervolt انجام داده که باعث میشه مصرفش کم بشه

کلا کرنل خیلی خوبیه

halmat
27-11-2011, 20:35
آخه شما تو پست قبل گفتید 2.1 بهتر از 3 جواب داده
یعنی ورژن 3 بدتر از 2.1 شده؟ ما کدوم رو نصب کنیم ؟! مرسی
راستش من از هر 2 تا ورژنش استفاده کردم و هر 2 تا خیلی عالین.
و اینطور نیست که بگیم کدوم بهتره و کدوم بدتر . به نظر من انتخاب بهترین کرنل برای هر نفر یک چیز نسبی است و هر کسی یک جوری برداشت میکنه اما تا حالا به اتفاق نظر اساتید هم کرنل speedfrey v2.1 از همه کرنل ها عالیتره(خیلی کم مصرفه)
شما v2.1 را نصب کن و مطمئن باش خیلی راضی میشییییییییی.
من با استفاده تقریبا نرمال از گوشیم : مثلا بازی و wifi و sms و call و ...... حداقل 2 روز و نیم بدون هیچ مشکلی باهاش کار میکنم و برایم خیلی عجیب بود که اینقدر شارژ نگه میداره.
من با یک سری کارها روی گوشیم فهمیدم که این کرنل در اغلب اوقات از یک هسته cpu استفاده میکنه و در مواقع لازم که کارها از عهده یک هسته برنیومد هسته دوم هم باهاش همکری میکنه و به این علت هست که هم دیر شارژ خالی میکنه و هم داغ نمیشه.

soheiloooooo
28-11-2011, 00:49
ممنونم دوست من
در مورد 1 نصب CWM که مثل یک کرنل هست باعث نمی شه ویژگیهای کرنل jeffrey رو از بین ببره؟
در مورد 2 مطالبی رو که فرمودید رو میدونم ولی یکی از دوستان در پستهای قبل روشی برای از بین بردن مثلث گفته بودن که منظورم این بود که با روش ایشون من نتونستم انکارو بکنم ایا به غیر از کابل jig روش دیگه ای هست ؟
با سپاس .

درواقعcwmنام نرم افزاری هست که آپشن های مناسبتری درزمینه ریکاوری مود دراختیار کاربر میذاره و بحثش ازکرنل جداس.شما میتونیداونو بطورجداگونه هم بعدازروت دستگاتون نصب کنید ویاهمزمان بانصب برخی کرنلها اونم اتومات نصب میشه
درخصوص مورد دوم منکه عرض کردم.نیاز به کابلjig نیست وبارایت مجددکرنل استوک رامتون ازطریقodinمیتونید مثلث روازبین ببرید امابازم میگم رایت کرنل استوک ویژگیهای کرنل روت کننده دستگاتون روازبین میبره و فقط دستگاه روت باقی خواهد موند

hadijoon_1988
29-11-2011, 16:57
من نسخه اخر رو نصب کردم ولی روی ارم گلکسی گیر کرد

132222
29-11-2011, 21:56
دوستان پیشنهاد میکنم حتما نصب کنید
از کرنلهای دیگه کم مصرف تر هست
من دو روز نصب کردم و تا حالا هیچ کرنلی منو اینحوری راضی نکرده از نظر مصرف

wizard.man
01-12-2011, 20:24
سلام من هم نصب کردم اما برای من خبلی داغ میکته مصرف هم بالا است تمام وایپها رو هم انجام دادم اما بی تاثیر بوده

C0D3R
03-12-2011, 10:21
دوستانيكه زحمت ميكشن و ورژنهاي جديد رو معرفي ميكنن لطف كنن بعد از استارت پستشون pm بدن كه عنوان تاپيك رو براي اطلاع دوستان تازه وارد ويرايش كنم

با تشكر

dr_voroojak
07-12-2011, 17:49
سلام.رام من jpkg2 روت شده هست چه طوری میتونم این کرنل رو استفاده کنم؟اصلا برای رام من جواب میده؟با odin باید نصب کنم یا با cwm هم میشه ؟ سوال دوم اینکه یکی از دوستان گفتن که مصرف گوشیش بالاتر رفته و خیلی داغ میکنه مشکلی هست؟ اگه من نصب کنم میتونم برگردم به حالت قبل ؟یعنی پاک میشه؟ممنونم جواب بدین

halmat
07-12-2011, 18:22
سلام.رام من jpkg2 روت شده هست چه طوری میتونم این کرنل رو استفاده کنم؟اصلا برای رام من جواب میده؟با odin باید نصب کنم یا با cwm هم میشه ؟ سوال دوم اینکه یکی از دوستان گفتن که مصرف گوشیش بالاتر رفته و خیلی داغ میکنه مشکلی هست؟ اگه من نصب کنم میتونم برگردم به حالت قبل ؟یعنی پاک میشه؟ممنونم جواب بدین
سلام . من خودم روی jpkg2 تست نکردم اما من این کرنل رو روی رامهای زیادی با بیس 2.3.5 و 2.3.6 نصب کردم و هیچ مشکلی نبوده .
ورژن 2.1 این کرنل یکی از پایدارترین کرنل هاست و مصرف باتریش خیلی خوبه و برای من 2 روز و نیم راحت نگه میداره و وتا حالا که من با این کرنل کار کردم اصلا داغ هم نشده و دیگه نمیدونم چرا دوستمون گفتن که داغ میکنه و .......
اما قبل از نصب کرنل برای احتیاط یک بکاپ بگیر و بعدا برای نصب کرنل وایپ کش و دالویک کن.
این پستم بخون که مفیده و نظر اساتیده : http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2256151&postcount=22

dr_voroojak
07-12-2011, 18:32
از راهنماییت ممنوونم. میشه راجع به بکاپ و وایپ کش و دالویک توضیح بدبن.من تازه گوشیو خریدم و اصلا وارد نیستم.و اینکه اینا رام من رو با مشکل مواجه نمیکنن؟و اینکه قبل یا بعد از نصب کرنل این کارهارو انجام بدم .ممنون

halmat
07-12-2011, 18:58
از راهنماییت ممنوونم. میشه راجع به بکاپ و وایپ کش و دالویک توضیح بدبن.من تازه گوشیو خریدم و اصلا وارد نیستم.و اینکه اینا رام من رو با مشکل مواجه نمیکنن؟و اینکه قبل یا بعد از نصب کرنل این کارهارو انجام بدم .ممنون
اولا باید گوشیت روت شده باشه تا بتونی از قابلیت های cwm یا همان ریکاوری استفاده کنی .
قبل از هر کار گوشیت را خاموش کن و بعد با گرفتن دکمه های power + menu + vulome up وارد محیط ریکاوری میشی و از قسمت restore\backup از گوشیت یک بکاپ تهیه کن تا اگه با مشکلی مواجه شدی بتونی ریستوری کنی .
بعدا از همون منوی اصلی ریکاوری wipe cache را بزن و بعد از این کار advanced را از منوی اصلی انتخاب کن و در اونجا wipe dalvic کن .
در نهایت کرنل را از محل chose file انخاب و نصب کن.
چون شما مبتدی هستی بهتره به قسمت آموزش ها یک سری بزنی , اونجا اساتید بهتر از من تشریح کردن .
لطف کن از این به بعد هر سوالی رو در تاپیک مخصوص ارائه کنی تا به قوانین انجمن احترام بزاریم.
موفق باشی

dr_voroojak
08-12-2011, 12:58
دوستان نسخه 2.1 tar رو از کجا دانلود کنم میشه یه نفر لینک بهم بده .ممنون میشم.نسخه tar رو باید با odin نصب کنم؟

C0D3R
08-12-2011, 13:09
دوستان نسخه 2.1 tar رو از کجا دانلود کنم میشه یه نفر لینک بهم بده .ممنون میشم.نسخه tar رو باید با odin نصب کنم؟

از اینجا (http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=690983&d=1313522983) دانلود کنین و با Odin نصب کنین

dr_voroojak
08-12-2011, 13:55
ممنونم اقا محمد .فلش زدم با odin .حالا از کجا بفهمم که این کرنل فلش شده رو رام من؟

dr_voroojak
08-12-2011, 13:59
سلام آقا محمد کرنل جفری tar رو همونطور که گفته بودین با odin فلش زدم ولی باز هم توی ریکاوری که میام advance نداره.آخه چرا؟

dr_voroojak
08-12-2011, 14:37
آقا محمد الان کمتر از 1 ساعت نشده که این کرنل رو فلش زدم تو حالت استندبای 2 3 درصد کم شده .انگار مصرفش بیشتر هم شده چیکار کنم.ریکاوری مد هم که advance نیومد بازم.

mehdyy
08-12-2011, 15:16
من که هر کاری کردم نصب نشد روی مثلث زرد گیر میکنه