PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حل مشکل MTP Function در زمان اتصال گوشی به PC

jetdroid
02-09-2011, 18:44
به نام خدا

این ارور مخفف Media Transaction Protocol هست.

1)برای حل این مشکل ابتدا باید فایل umdf.exe رو از دل wmp11-windowsxp-x86-enu.exe که همون Windows Media Player11 هست بیرون بکشیم که 2تا راه دارد:

1-اکسترکت فایل wmp11-windowsxp-x86-enu.exe (به طور مثال با برنامه Total Commander) و کپی کردن فایل umdf.exe بر روی دسکتاپ

2-اجرای فایل wmp11-windowsxp-x86-enu.exe (زمانی که ما این برنامه رو اجرا میکنیم فولدری به نام %TEMP% ایجاد میشود)
-حال بر روی استارت ویندوز کلیک کنید و در قسمت Run تایپ کنید %temp%
-حال F3 رو فشار دهید و فایل umdf.exe رو پیدا کنید.
-این فایل رو بر روی دسکتاپ کپی کنید.
-حال نصب WMP 11 رو Cancel کنید.

2)فایل های زیر رو به همین صورت که میبینید در قسمت Command Prompt ویندوز کپی کنید تا کار Rename فایل ها به صورت اتوماتیک انجام بشه.

rename C:\WINDOWS\system32\drivers\wudfrd.sys test_wudfrd.sys
rename C:\WINDOWS\system32\drivers\wudfpf.sys test_wudfpf.sys
rename C:\WINDOWS\system32\wudfhost.exe test_wudfhost.exe
rename C:\WINDOWS\system32\wudfsvc.dll test_wudfsvc.dll
rename C:\WINDOWS\system32\wudfx.dll test_wudfx.dll
rename C:\WINDOWS\system32\wudfplatform.dll test_wudfplatform.dll
rename C:\WINDOWS\system32\wudfcoinstaller.dll test_wudfcoinstaller.dll

3)حالا دوباره فایل umdf.exe رو نصب کنید.
بعد اینکه فایل نصب شد حالا گوشی رو به کامپیوتر وصل کنید و میبینید که مشکل MTP حل شده است.

این مطلب ترجمه خودم هست و امیدوارم مورد استفاده قرار بگیرد.
کپی این مطلب در صورت ذکر منبع(موبایلستان) و نام مترجم(jetdroid) مشکلی ندارد.

adame_haji
02-09-2011, 21:43
دوست عزيز دمت گرم با اين مقاله مشتيت
حال دادي بسي زياد
مشكل من كه حل شد

اون دوستاني كه متوجه نشدن يه راه حل راحت بهتون معرفي ميكنم
2 تا فايل براتون آپلود كردم
1- Auto Rename.bat
2- umdf.exe
بعد از دانلود روي فايل 1 دوبار كليك كنيد (خودش اتوماتيك ظرف 1 ثانيه فايلهاي رو تغيير نام ميده و بسته ميشه )
بعد از چند ثانيه روي فايل umdf.exe دوبار كليك كنيد و مراحل نصب رو ادامه بديد و كامپيوتر رو ريستارت كنيد
همين !!!!!
به همين راحتي
اما براي اطمينان بقيه مطالب رو هم بخونين و چك كنيد

فايل Auto Rename.bat همه تغيير نام ها رو اتوماتيك انجام ميده
فقط 2 تا موضوع : با كليك راست روي Auto Rename.bat و انتخاب گزينه Edit‌يه پنجره باز ميشه و محتويات زير نشون داده ميشه

exit

بريد داخل شاخه ويندوزتون و چك كنين كه آدرس شاخه ويندوز با محتويات داخل

Auto Rename.bat يكي باشه . يعني : داخل Auto Rename.bat نوشته شده :
rename C:\WINDOWS\system32\drivers\wudfrd.sys

test_wudfrd.sys
اما ويندوز من در C:\WINDOWS\ نصب نشده بود بلكه در : C:\WINXPSP3 نصب شده بود
پس بايد بصورت دستي داخل فايل Auto Rename.bat رو edit كنين يعني تمام C:\WINDOWS\ رو به

آدرس نصب ويندوزتون تغيير نام بديد و save‌كنين فايل رو
خيلي راحته
موضوع دوم وقتي مراحل رو كامل انجام داديد و ويندوزتون بالا اومد گوشي رو روي سامسونگ كايز بزاريد و به pc‌وصل كنيد و دخل

device manager روي wave 2 كه نشناخته 2 بار كليك كنيد و درايور اونو آپديت اتوماتيك كنين .
حالا ديگه گوشي شناخته ميشه

hakr
03-09-2011, 08:57
دوست گزامی من تو کامپسوتر اداره ام که سرچ میکنم باز هیچکدام از فایلهای بالا را که نام بردید پیدا نمیکند

jetdroid
03-09-2011, 14:57
wmp11-windowsxp-x86-enu.exeو فایلWindows Media Player11
دوست گرامی ممنون از راهنمایت
فایلهای فوق کجای برنامه است ببین من توsearchکامپیوتر زدم not result جواب داد
2-فایلهای که نوشتید REnameکنیم چگونه یعنی فایلهارا از بالاکپی کنیم داخل win32
Command Prompt :درسرچ در دو فایل دیده میشود یکی win32/config ودیگریdocument&settingکه هر دو صفخه سیاه باز میگردد که exeهستند
لطفا توضیح بیشتری بدهید(ببخشید خیلی مبتدی هستم)

[color="seagreen"][size="4"]دوست گزامی من تو کامپسوتر اداره ام که سرچ میکنم باز هیچکدام از فایلهای بالا را که نام بردید پیدا نمیکند
شما همین متن رو کپی کن توی Command Prompt تا کار تغییر اسم انجام بشه.
اگه دستی هم سرچ کنی پیداشون میکنید.
مثلا درمورد فایل اولی باید کلمه wudfrd.sys رو سرچ کنید و بعد اسمش رو به test_wudfrd.sys تغییر بدید.

hakr
03-09-2011, 20:14
دوست گرامی من طبق جوابتان فقط سری فایلها راتوCommand Prompt کپی کردم. (فقط اشتباه نکرده باشم این فایل را که باز میکنیم صفحه ایی که باز میشود مثل DOSقدیم میماند تمام سیاه که خط آخر نوشته
<c:\Document and settings\RC ) درست وارد کردم؟
اگر بله :سیستم جواب میدهد در همان صفحه:
The system cannot find the file specified
البته کلیک زدن قطع شده
حال راهنمایی نمایید چکار کنم
ضمنا اگر ویندوز را عوض کنم فکر میکنید مشکل حل میشود؟

7727320
03-09-2011, 21:34
عزیزان متوجه نشدم من یعنی اگه مدیا پلیرپایینتریا بالاتر نصب کنیم خوب میشه مشکل

jetdroid
04-09-2011, 00:15
دوست گرامی من طبق جوابتان فقط سری فایلها راتوCommand Prompt کپی کردم. (فقط اشتباه نکرده باشم این فایل را که باز میکنیم صفحه ایی که باز میشود مثل DOSقدیم میماند تمام سیاه که خط آخر نوشته
<c:\Document and settings\RC ) درست وارد کردم؟
اگر بله :سیستم جواب میدهد در همان صفحه:
The system cannot find the file specified
البته کلیک زدن قطع شده
حال راهنمایی نمایید چکار کنم
ضمنا اگر ویندوز را عوض کنم فکر میکنید مشکل حل میشود؟
اگه برای شما به این صورت جواب نمیده باید به صورت دستی فایل هارو پیدا کنید و اسمشون رو عوض کنید.
فکر میکنم با ویندوز عوض کردن این مشکل حل میشه.
کلا این ارور بیشتر برای ویندوز XP SP3 ایجاد میشه.

عزیزان متوجه نشدم من یعنی اگه مدیا پلیرپایینتریا بالاتر نصب کنیم خوب میشه مشکل
ما فقط اون فایل umdf.exe رو لازم داریم حالا اگه اون رو از ویندوز مدیا پلیرهای دیگه استخراج کردید تست کنید ببینید درست میشه یا نه؟

hakr
04-09-2011, 12:49
ما فقط اون فایل umdf.exe رو لازم داریم حالا اگه اون رو از ویندوز مدیا پلیرهای دیگه استخراج کردید تست کنید ببینید درست میشه یا نه؟
هر چی کامپیوتر را بالا پایین میکنم این فایل را پیدا نمیکنم .فکر کنم بهترین کار تغییر winباشد
بنظرت winحدیدم را کهXpاست بجای sp3با sp2نصب کنم؟

jetdroid
04-09-2011, 13:21
هر چی کامپیوتر را بالا پایین میکنم این فایل را پیدا نمیکنم .فکر کنم بهترین کار تغییر winباشد
بنظرت winحدیدم را کهXpاست بجای sp3با sp2نصب کنم؟
همزمان که ویندوز مدیا پلیر رو نصب میکنی میتونی این فایل رو از فولدر temp پیدا کنی(دقت کنید همزمان با نصب باید توی اون فولدر بگردید)
ویندوز عوض کنید به احتمال خیلی زیاد درست میشه ولی به نظر من ویندوز7 نصب کنید.

mostafa1364
05-09-2011, 11:31
یه کار خیلی ساده میشه کرد که گوشی رو بشناسه
دکمه وسطی رو که به شکل لوزی هست رو چند ثانیه نگه داریم و در صفحه ظاهر شده گزینه END ALL APPLICATION رو بزنیم..مشکل MTP حل میشه
برای گوشی خودم که wave هست این کار جواب داد
منبع: یه سایت خارجی

k3yv5n
01-06-2013, 14:05
سلام دوستان منم این مشکل رو دارم اما در ویندوز سون . ویندوزم اورجینال به سفارش HP هست و نسخه Home Permuim هست . وقتی نصب فایل umdf.exe رو میزنم ارور میده Not enough storage is available to process this command و نصب نمیشه . میشه راهنماییم کنید کل نت رو گشتم و جوابی نگرفتم اگر لازم باشه ویندوز رو عوض می کنم و از نسخه کرک شده استفاده می کنم

Adel
01-06-2013, 15:08
سلام دوستان منم این مشکل رو دارم اما در ویندوز سون . ویندوزم اورجینال به سفارش HP هست و نسخه Home Permuim هست . وقتی نصب فایل umdf.exe رو میزنم ارور میده Not enough storage is available to process this command و نصب نمیشه . میشه راهنماییم کنید کل نت رو گشتم و جوابی نگرفتم اگر لازم باشه ویندوز رو عوض می کنم و از نسخه کرک شده استفاده می کنم
درایوی که ویندوز نصبه جا داره یا نه؟
شما از سایت مایکروسافت windows media player 11 رو پیدا و نصب کنید تا آخر و PC رو ریستارت کنید و ببینید حل میشه

ehsanaminy
04-12-2013, 10:46
به نام خدا

این ارور مخفف Media Transaction Protocol هست.

1)برای حل این مشکل ابتدا باید فایل umdf.exe رو از دل wmp11-windowsxp-x86-enu.exe که همون Windows Media Player11 هست بیرون بکشیم که 2تا راه دارد:

1-اکسترکت فایل wmp11-windowsxp-x86-enu.exe (به طور مثال با برنامه Total Commander) و کپی کردن فایل umdf.exe بر روی دسکتاپ

2-اجرای فایل wmp11-windowsxp-x86-enu.exe (زمانی که ما این برنامه رو اجرا میکنیم فولدری به نام %TEMP% ایجاد میشود)
-حال بر روی استارت ویندوز کلیک کنید و در قسمت Run تایپ کنید %temp%
-حال F3 رو فشار دهید و فایل umdf.exe رو پیدا کنید.
-این فایل رو بر روی دسکتاپ کپی کنید.
-حال نصب WMP 11 رو Cancel کنید.

2)فایل های زیر رو به همین صورت که میبینید در قسمت Command Prompt ویندوز کپی کنید تا کار Rename فایل ها به صورت اتوماتیک انجام بشه.

3)حالا دوباره فایل umdf.exe رو نصب کنید.
بعد اینکه فایل نصب شد حالا گوشی رو به کامپیوتر وصل کنید و میبینید که مشکل MTP حل شده است.

این مطلب ترجمه خودم هست و امیدوارم مورد استفاده قرار بگیرد.
کپی این مطلب در صورت ذکر منبع(موبایلستان) و نام مترجم(jetdroid) مشکلی ندارد.

من همه این کارارو انجام دادم و درست پیش رفت و نصب شد و بعد از ریست کامپیوتر باز همین پیغام خطا رو داد و هیچ تغییری نکرد
چرا؟

amsi
23-12-2013, 17:56
خیلی عالی بود

m.jahan7227
13-04-2014, 11:26
سلام ویندوز رو حالت روشن کامل گوشیو شناسایی میکنه ولی رو حالت دانلود مود فیلد میشه.همین کارارو انجام بدم؟راه حل ساده تری نیس؟(غیر از مراجعه به تایپیک درایور گوشی اپدیت کردن از ویندوز از کایز و و و)

jetdroid
14-04-2014, 10:41
سلام ویندوز رو حالت روشن کامل گوشیو شناسایی میکنه ولی رو حالت دانلود مود فیلد میشه.همین کارارو انجام بدم؟راه حل ساده تری نیس؟(غیر از مراجعه به تایپیک درایور گوشی اپدیت کردن از ویندوز از کایز و و و)
سلام
دوست عزیز شما به هر حال باید درایورها رو رو سیستمتون داشته باشید تا بتونید گوشی رو فلش کنید.
از تاپیک زیر آخرین و جدیدترین درایورها رو دانلود کنید:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=143561

m.jahan7227
19-04-2014, 16:13
دوستان سلام.من درایورا نصبه روو گوشی کایز دارم 600دفه اپدیت کردم از شونصد تا سایت مختلف و خوده سامسونگ درایورو گرفتم خود کایز شونصد دفه اپدیت کرده ولی هیچ مدله گوشیو نمیخوووووونه.اگ میگین رو کامپیوتر دگ امنحان کنم اون حرکتم زدم بازم نمیشناسه.الان دقیقا چیکا کنم؟:|

sina_d900
20-04-2014, 18:20
دوستان سلام.من درایورا نصبه روو گوشی کایز دارم 600دفه اپدیت کردم از شونصد تا سایت مختلف و خوده سامسونگ درایورو گرفتم خود کایز شونصد دفه اپدیت کرده ولی هیچ مدله گوشیو نمیخوووووونه.اگ میگین رو کامپیوتر دگ امنحان کنم اون حرکتم زدم بازم نمیشناسه.الان دقیقا چیکا کنم؟:|

منم تقریبا یک چنین مشکلی داشتم اگه نشناسه ولی شارژ کنه مشکل کابل دارین با یه کابل دیگه تست کنین

hadi-007
26-07-2016, 15:59
سلام. فایلهای آپلودی را پیدا نمیکنم

mpolaiy
25-06-2017, 00:13
سلام دوستان عزيز
ساده ترين راه آپديت مديا پلير به نسخه 12 كه به سادگي مشكل حل مي شود هم اكنون امتحان شد و مشكل حل شد
پس از نصب نسخه 12 و اپديت mtp گوشي شناخته شد