PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا اندروید را دوست داریم؟!

HATEF
02-10-2011, 23:01
سلام
امروز داشتم تو تاپیکهای بخش اخبار چرخ میزدم که تو بیشترشون جر و بحثهای کاربران روی سیستم عاملهای موبایل رو دیدم که اکثرشون هم طرفدار گوگل و ربات سبز دوست داشتنیش یعنی اندروید بودند.
برام چند تا سوال پیش اومد;
1.که چرا این سیستم عامل اینقدر طرفدار پیدا کرده؟!!
2.آیا واقعا میشه با این سیستم عامل کارهای خرق عادت انجام داد؟!!
3.چرا توسعه دهندگان سخت افزار و نرم افزار اینقدر بر روی این سیستم عامل تمرکز کردند؟!!
و هزار سوال دیگه...
البته مهم ترین سوالی که برام پیش اومد این بود که چرا این سیستم عامل بر پایه لینوکس نسبت به همتایان لینوکسی خودش محبوبتره؟!!
اینجا بود که به یاد گوگل و ترفندهای تبلیغاتی افتادم.
میدونید...
اینکه اندورید محبوب شده مثل اینه که هزاران اغذیه فروشی خوب و کوچک در سراسر آمریکا و دنیا وجود دارند که غذایی که میپزن از مک دونالدز بهتر و سالم تره ولی این مک دنولدزه که معروفتر و محبوبتر و پولدارتره.
درسته،تبلیغات...
همه چیز زیر سر تبلیغاته.در خوب بودن اندروید هیچ شکی نیست و من هم واقعا این سیستم عامل رو دوست دارم و همیشه هم میگم که اندروید واقعا خوبه.
اینجا یه کم مکث میکنیم...
پس چرا اوبونتو رو دوست نداریم؟!!
چرا تمام سختیهای کار با اندروید (روت کردن،ریکاوری و...) را به جان میخریم ولی حاضر نمیشویم با سیمبین یا بادا یا سیستم عامل دیگری کار کنیم؟!!
چرا بر روی کامپیوترهای شخصی خودمون لینوکس نصب نمیکنیم؟!!
چرا توسعه دهندگان نرم افزارهای کامپیوتر مانند ادوبی به لینوکس حتی نگاه هم نمیکنند؟!!
یه کم اگه فکر کنیم به جواب میرسیم!
درسته...
تبلیغات!
مایکروسافت با تبلیغات خودش توانسته که تو دنیای کامپیوترهای شخصی بی رقیب باشه و لینوکس رو به کلی محو کنه.
حتی اپل هم بیکار ننشسته و در این سالها با تبلیغات فراوان توانسته که طرفداران زیادی چه در دنیای کامپیوترهای شخصی و چه در دنیای موبایل بدست بیاره.
فکر میکنید دلیل اینکه مارکتهای اپل یا اندروید این همه بازی و برنامه دارند،چیه؟!
خب معلومه...
خود ما کاربران.وقتی ما گوشیهای مجهز به این سیستم عامل رو میخریم و توسعه دهندگان علاقه کاربران به این سیستم عاملها رو مشاهده میکنند،اقدام به تولید بازی و برنامه برای این پلتفرم ها میکنندو دلیل این کاربران به این سیستم عاملها تنها "تبلیغات" هست.
پس به این نتیجه میرسیم که این پلتفرم در یک سال اخیر محبوبیت زیادی بدست آورده تبلیغات گوگل و هزینه های گزافی هست که این شرکت برای جلب نظر تولید کنندگان گوشیهای موبایل میکنه.

=================
امیدوارم که با نوشتن این مقاله به کسی بی احترامی نشده باشه به خصوص طرفداران اندروید و iOS .
اگه مشکلی در نگارش مقاله بود،به بزرگی خودتون ببخشید.
خوشحال میشم که نظرات شما رو درباره این مقاله بدونم.

موفق باشید.

faridonline
03-10-2011, 11:34
سپاس از زحمتی که برای مطلب کشیدی دوست من،
اما چند نکته دارای اهمیت وجود داره که شما کمرنگ تر بهش اشاره کردی، تبلیغات اینقدرها هم در مورد همه محصولات نمی تواند حرف اول را بزند! شما وقتی رستوران دارید و پول زیاد برای تبلیغات، در صورتیکه کیفیت غذای قابل ارائه شما در رستورانتان نسبت به دیگر رستورانها برتر نباشد، هزینه تبلیغات گزافتان مطمئنا سوخت خواهد شد! البته در کوتاه مدت موثر خواهد بود اما واکنش مشتریان مقطعی و تنها برای کشف کیفیت غذای شما خواهد بود! این مسئله در مورد مک دانلد هم همین است، کیفیت محصول غذایی مک دانلد، کی اف سی و برگرکينگ همگی متفاوت است و برتری های خاص خودشون رو دارند و در نتیجه هر سه از موفق ترینها هستند!
حالا اگر اندروید هم پس از صرف تبلیغات بسیار به قول شما، فاقد کارایی لازم در ارائه امکانات مورد نیاز مشتریان بود، اطمینان داشته باشید که نمی توانست به موفقیت دست پیدا کند، چراکه دراین صورت مشتریان پس از یکبار تست آن می توانستند پی به نقصان آن نسبت به osهای دیگر ببرند! فراموش نکنید که تبلیغات تنها به موازات ارائه کیفیت و برتری می تواند سرمایه گذاری باشد...

HATEF
03-10-2011, 14:58
سپاس از زحمتی که برای مطلب کشیدی دوست من،
اما چند نکته دارای اهمیت وجود داره که شما کمرنگ تر بهش اشاره کردی، تبلیغات اینقدرها هم در مورد همه محصولات نمی تواند حرف اول را بزند! شما وقتی رستوران دارید و پول زیاد برای تبلیغات، در صورتیکه کیفیت غذای قابل ارائه شما در رستورانتان نسبت به دیگر رستورانها برتر نباشد، هزینه تبلیغات گزافتان مطمئنا سوخت خواهد شد! البته در کوتاه مدت موثر خواهد بود اما واکنش مشتریان مقطعی و تنها برای کشف کیفیت غذای شما خواهد بود! این مسئله در مورد مک دانلد هم همین است، کیفیت محصول غذایی مک دانلد، کی اف سی و برگرکينگ همگی متفاوت است و برتری های خاص خودشون رو دارند و در نتیجه هر سه از موفق ترینها هستند!
حالا اگر اندروید هم پس از صرف تبلیغات بسیار به قول شما، فاقد کارایی لازم در ارائه امکانات مورد نیاز مشتریان بود، اطمینان داشته باشید که نمی توانست به موفقیت دست پیدا کند، چراکه دراین صورت مشتریان پس از یکبار تست آن می توانستند پی به نقصان آن نسبت به osهای دیگر ببرند! فراموش نکنید که تبلیغات تنها به موازات ارائه کیفیت و برتری می تواند سرمایه گذاری باشد...

ممنون از نظر شما دوست عزیز.
اما اینجا یه نکته هست.مگه بادا یا میمو مشکلی دارند که اینقدر استقبال از اونها کمه؟!
مخصوصا میمو که واقعا حرفه ای هست و از همه مهمتر مثل اندروید یه لینوکس هست و در واقع عدم استقبال از میمو کوتاهی نوکیا در تبلیغات و اطلاع رسانی بود.
پس مهمترین عامل تو موفقیت کالاهای تجاری به خصوص در دنیای موبایل "تبلیغات" هست.

danzel
09-10-2011, 12:19
با سلام
من فکر میکنم کاری که این روبات سبز رنگ دوست داشتنی والبته شرکت گوگل کرده این بوده که با محصولاتی که شرکت گوگل برای کاربرانش تهیه کرده مچ کرده و این چیزی بود که اکثر طرفدارای گوگل منتظرش بودند ، یعنی محصولی که در آن واحد به شیکه اجتماعی ، سرویس ایمیلها ، جستجوی مطالب مختلف و همچنین نقشه ها و دیگر محصولات گوگل که کم هم نیستند (البته ما ایرانیها باید بیخیال بیشتر این موارد بشیم) دسترسی داشته باشند و یا بطور کامل همراه همیشگیمان باشه که بنظرم گوگل از پس این کار با پس زمینه ای که در ذهن کابرانش داشته خیلی خوب این کارو رو انجام داده.در رابطه با طرفدارای بیشتر اندروید بنظرم اپلیکیشنها هم میتونند تو این کار هم سهیم باشه و از طرف دیگه اکثر گوشیهای اندروید دارای کلاسهای مختلف قیمتی هم هستند که این خیلی مهم هستش ، وقتی گوشیه دیگه مثل آیفون که یه رنج قیمتی ثابت داره یا دیگر گوشیها.

hesamgta
09-10-2011, 23:07
به نظر من درصد کمی از محبوبیت آندروید مربوط به تبلیغاته! یکی از دیگر دلایل محبوبیت روز افزونش اینه که به شما اجازه میده از بین گوشی های هوشمند متناسب با پولتون و انتظاراتتون گوشی مورد علاقتون رو از برندی که دوست دارید مثل سامسونگ و ... انتخاب کنید در صورتی که برای آیفون یا وین فون این موضوع کمتر صدق میکنه!
برای اطلاعت بیشتر محبوبیت اندروید به امضای من مراجعه کنید.

amirreza_r143
09-10-2011, 23:29
از جمله موارد دیگه که بر محبوبیتش می افزاید اینه که گوشی ماله خودته یعنی ازادی عمل خیلی زیادی داری و تقریبا هر چیزی رو میتونی تغییر بدی

raminhp
10-10-2011, 14:00
به نظر من اصلی ترین عوامل محبوبیت اندروید امکان تغییرات زیاد و پشتیبانی خوبش هستن

pnn
10-10-2011, 14:11
من که با نظر دوستمون موافقم اکثر این پیشرفت ها ریشه در بازاریابی و تبلیغآت داره.البته نه فقط اندروید بلکه ایفون هم همین طوره چون شما اگه یه سیستم عامل مشهور مثل iosیا اندروید رو با سیستم عاملی مثل بادا میمو یا هر چیز دیگری مقایسه که میکنی می بینی که همچین فرقی با هم ندارن تازه اون سیستم عامل های که محبوبیت کمتری دارن یه امکانات با حال تری داشته باشن که اون دو تای دیگه ندارن ولی چون اون شرکتی که این سیستم عامل نوشته زیاد تبلیغش نکرده محبوبیت هم پیدا نکرده

omid*
11-10-2011, 03:15
سلام.انگار زیاد با دنیای سیستم عامل های موبایل اشنا نیستید.به نظر من که تقریبا تبلیغات تاثیری روی پیشرفت اندروید نداشته ونداره.مگه چند وقته تلفن های هوشمند وسیستم عامل هاشون پیشرفت کردن و به اینجا رسیدن.یه خدابیامرزی بود ایفون رو ساخت وتوسعه دادوخیلی هارو طرفدارش کردوکلی سود کرد.بقیه هم دیدن چه انقلابی کرده این اسمارت فون ما هم بسازیم ولی سیستم عاملش انحصاری بود پس شرکت جاه طلبی مثل گوگل با اون ثروت عظیمش اندرویدو خریدوتوسعه دادوبا ثروتش بر نامه نویسا رو تشویق کرد واسه تولید برنامه.بنابراین شرکتهای بزرگ موبایل سازی مثل سامسونگ یا اچ تی سی که دنبال یه سیستم عامل پیشرفته وقدر تمند بودند اندروید رو انتخاب کردند .در واقع انتخاب دیگه ای هم نداشتندواندروید هم تقریبا رایگان بود واسشون.سیمبین که به لطف مدیر ....قبلیش خواب بود وبدرد نخور وضعیف.الان یکی دوساله روش کارکرده خیلی بهتر شده.بادا هم که تازه سامسونگ ارائه کرده خیلی جوونه.میمو هم که نگو نوکیا با اینتل خواستن یه چیزی درست کنن رقیب اندروید توش موندن .بیخیال شدن.اونم تازه شده میگو... ویندوز سون هم اول راهه....بای

meysam97
11-10-2011, 08:28
به نظر من مهمترین دلیل محبوبیت خود اندروید هست که سیستم عامل خیلی خوبیه و ساپرت خیلی خوبش هر نرم افزاری خواستم پیدا کردم البته تبلیغات هم بی تاثیر نیست--سیمبین واقعا خستم کرده بود حتی n8--چی میشد نوکیا اندروید میزد

arman12625
19-11-2011, 21:33
با سلام.
دوستان 1سوال داشتم و فکر کردم اینجا بهترین جاست که مطرحش کنم و امیدوارم که جواب خوبی بگیرم .
من تا حالا نوکیا داشتم و از سیمبین استفاده کردم و تجربه کار با اندروید رو نداشتم.:bd:
حالا دیگه میخوام برم تو کاره اندروید و همیشه وقتی بررسی تخصصی گوشیهای نوکیا رو میخوندم میدیدم در قسمت معایب این جمله نوشته شده (( کارکردهای سیمبین 3 کماکان از استانداردهای سیستم عامل‌های اندروید و iOS پایین‌تر می‌باشد)) و همیشه برام این سوال پیش میومد که این کارکردها مگه چی هستن که اینقدر مهمه وباعث ضعف میشه؟؟
در کل سوالم اینه که اگه میشه تفاوتهای اندروید و سیمبین رو توضیح بدید .میخوام جوری باشه که بعد از خرید گوشی اندروید دار پشیمون نشم . :dm:
مرسی مرسی

Mohsen_Bar3lona
20-11-2011, 00:14
دوستان عزیز ... در اینکه تبلیغات در روند پیشرفت اندروید تاثیری وافر داشته شک نکنید ...
شما میتونید در اطرفایان خودتون صحت حرف نویسنده این مقاله و همچنین دلیل پشتیبانی بنده از این مقاله رو متوجه بشید ... شما از 10 نفر از افرادی که طرفدار پر و پا قرص اندروید هستن بپرسید که آیا با دیگر سیستم عامل ها خصوصا سیمبین و ios کار کردن یا خیر.مطمئنم بیش از 50% شون با هیچ کدوم از اون دو سیستم عاملی که گفتم ، کار نکردند که ببینن چجوریه. زمانی من میتونم بگم یه چیزی خوبه که یه تجربه از همه گزینه ها داشته باشم ... چجوری میشه 2 جفت کفش رو مقایسه کرد و یکیش رو پوشید بدون اینکه ما اون یکی رو امتحان کرده باشیم؟!!! عجب مثال مزخرفی !!! :be:
در کل اونایی که باید منظورمو میگرفتن مطمئنم که گرفتن. تبلیغات توی عصر ارتباطات حکم مرگ و زندگیه ! یکی مثه همکلاسیه من که سال ها نوکیا داشت و رفت اچ تی سی خرید، میتونه بیاد اینجا بین سیمبین و اندروید نظر بده. نه اونی که روی حرف دیگران و خط مشی بازار رفته یه گوشی گلکسی اس2 خریده و همه جوره سنگش رو هم به سینه میزنه بدون اینکه بدونه آقا یه آیفون 4 اس یا اچ تی سی سنسیشنی هم هست ...
در اینکه اندورید سیستم عامل قابلی هست شکی نیست. همه حرف ما این هست که شهرت حال حاضر اندروید رو نمیشه مجزا از تبلیغات دونست !

shahpoor22000
20-11-2011, 00:35
البته همه یه حورایی درست میکن
اپل تحولی ایجاد کرد ولی میوشو اندروید داره میچینه تا چند ماه دیگه معلوم میشه .تبلیغاتم البته که خیلی کار سازه ولی یه پیش ضمینه میخواد اونم خوب بودنه
اندروید پیشرفتشو مدیون ios وحتی سیمبینه ولی از اون دو تا بهتره چون قفسی در کار نیست.
در ضمن همونطور که گفتی زیرکیش به اینه که با شرکتای دیگه همکاری کرد تا اونچه رو که کاربراش نیاز دارن تحویلشون بده و.....

lalik
20-11-2011, 16:29
با سلام.
دوستان 1سوال داشتم و فکر کردم اینجا بهترین جاست که مطرحش کنم و امیدوارم که جواب خوبی بگیرم .
من تا حالا نوکیا داشتم و از سیمبین استفاده کردم و تجربه کار با اندروید رو نداشتم.:bd:
حالا دیگه میخوام برم تو کاره اندروید و همیشه وقتی بررسی تخصصی گوشیهای نوکیا رو میخوندم میدیدم در قسمت معایب این جمله نوشته شده (( کارکردهای سیمبین 3 کماکان از استانداردهای سیستم عامل‌های اندروید و iOS پایین‌تر می‌باشد)) و همیشه برام این سوال پیش میومد که این کارکردها مگه چی هستن که اینقدر مهمه وباعث ضعف میشه؟؟
در کل سوالم اینه که اگه میشه تفاوتهای اندروید و سیمبین رو توضیح بدید .میخوام جوری باشه که بعد از خرید گوشی اندروید دار پشیمون نشم . :dm:
مرسی مرسی

با سلام خدمت دوست خوبم
آقا فرقشون مثل لبو با برلیان هستش...تنوع applicationدر آندروید خیلی بیشتره و از همه مهمتر تعداد وتنوع برنامه ها در آندروید بیشتر هست.مطمینم شما با آندروید کار کنی فقره سیمبین رو متوجه خواهی شد

M0RT3Z4
20-11-2011, 16:54
دوستان عزیز ... در اینکه تبلیغات در روند پیشرفت اندروید تاثیری وافر داشته شک نکنید ...
شما میتونید در اطرفایان خودتون صحت حرف نویسنده این مقاله و همچنین دلیل پشتیبانی بنده از این مقاله رو متوجه بشید ... شما از 10 نفر از افرادی که طرفدار پر و پا قرص اندروید هستن بپرسید که آیا با دیگر سیستم عامل ها خصوصا سیمبین و ios کار کردن یا خیر.مطمئنم بیش از 50% شون با هیچ کدوم از اون دو سیستم عاملی که گفتم ، کار نکردند که ببینن چجوریه. زمانی من میتونم بگم یه چیزی خوبه که یه تجربه از همه گزینه ها داشته باشم ... چجوری میشه 2 جفت کفش رو مقایسه کرد و یکیش رو پوشید بدون اینکه ما اون یکی رو امتحان کرده باشیم؟!!! عجب مثال مزخرفی !!! :be:
در کل اونایی که باید منظورمو میگرفتن مطمئنم که گرفتن. تبلیغات توی عصر ارتباطات حکم مرگ و زندگیه ! یکی مثه همکلاسیه من که سال ها نوکیا داشت و رفت اچ تی سی خرید، میتونه بیاد اینجا بین سیمبین و اندروید نظر بده. نه اونی که روی حرف دیگران و خط مشی بازار رفته یه گوشی گلکسی اس2 خریده و همه جوره سنگش رو هم به سینه میزنه بدون اینکه بدونه آقا یه آیفون 4 اس یا اچ تی سی سنسیشنی هم هست ...
در اینکه اندورید سیستم عامل قابلی هست شکی نیست. همه حرف ما این هست که شهرت حال حاضر اندروید رو نمیشه مجزا از تبلیغات دونست !

دوست عزیزم درسته تبلیغات تاثیر داره ولی از قدیم گفتن "مشک آن است که خود ببوید..."
مطمئن باشید اگه آندروید سیتم عامل خوبی نبود انقدر طرفدارپیدا نمیکرد
یه زمانی خیلی رو سیمبین 3 تبلیغات کردن ولی در عمل استقبال چندانی ازش نشد،یعنی میخوام بگم همه چیز تبلیغات نیست.
من تاحالا فقط باگوشی های وین فون و سیمبین 3 درست حسابی کار نکردم ولی با بقیه ی سیتم عامل هرچند کم ولی آشنایی دارم و میتونم بگم هیچ کدوم سیستم عامل ها به اندازه آندروید توش آزادی عمل وجود نداره و کار باهاش لذت بخش نیست.
در ضمن من خودم اس۲ دارم،با آیفون 4 و سنسیشن هم کار کردم و میتونم بگم انصافا هیچ کدوم به اندازه اس2 کامل نیستن(چه از نظر سخت افزار چه از نظر ساپورت)،دوستتون حق داره پزش رو بده:do:

aminjpo
20-11-2011, 19:41
ببینید دوستان من نمی دونم اینقدر جنگ و بحث در مورد اندروید و سیمبیان چرا ما ایرانیا اینجوری هستیم
استیو بالمر بنیانگزار اپل امروز رفت یه گالسی نکسوس خرید!
اونقدر توی ایران اینقدر سیمبیان باز و اندروید باز از گوشیشون تعریف می کنه که انگاری واییییییییی

اندروید خوبه سیمبیان هم خوبه وین فون هم خوبه اما این سیستم عامل ها هر کدوم یه نقاط ضعف و قوتی دارند که بستگی به استفاده کننده فرق می کنه.!
پس .................لطفااااااااااا

matin_vv
20-11-2011, 21:57
ببینید دوستان من نمی دونم اینقدر جنگ و بحث در مورد اندروید و سیمبیان چرا ما ایرانیا اینجوری هستیم
اونقدر توی ایران اینقدر سیمبیان باز و اندروید باز از گوشیشون تعریف می کنه که انگاری واییییییییی

اندروید خوبه سیمبیان هم خوبه وین فون هم خوبه اما این سیستم عامل ها هر کدوم یه نقاط ضعف و قوتی دارند که بستگی به استفاده کننده فرق می کنه.!

تا جایی که من اطلاع دارم استیو بالمر مدیر عامل مایکروسافته!

lalik
21-11-2011, 00:01

در اینکه آندروید از سیمبین بهتره شما شک نکن پسر....
ما ایرانیا اینجوری نیستیم عزیزم همه دنیا میدونن آندروید از سیمبیان بهتره

Maniadeu
21-11-2011, 00:24
گوشی های دارای سیستم عامل اندروید مثل یک آشپزخانه می مونن که دارای کلی مواد غذایی (برنامه ها) هستند که به میل خودت هر غذایی که خواستی می تونی سفارشی درست کنی و بیشترین لذت رو ازش ببری:dn:

vieray
13-11-2012, 21:39
به نظر من مهمترین دلیل محبوبیت خود اندروید هست که سیستم عامل خیلی خوبیه و ساپرت خیلی خوبش هر نرم افزاری خواستم پیدا کردم البته تبلیغات هم بی تاثیر نیست--سیمبین واقعا خستم کرده بود حتی n8--چی میشد نوکیا اندروید میزد

منم با دوستمون موافقم اندروید فراوانی نرم افزار و ... باعث شده محبوب بشه که خود منم N8 دارم:dy: اما برای همیشه دارم کوچ میکنم سمت اندروید:welcomeswing: البته به شرطی هم که تقریبا بعضی امکاناته ان 8 داشته باشه..
خداحافظ سیمبیان:dg: