PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ParsCyanLand-gb-5830 * FINAL2 - کاستوم رام ایرانی 2.3.7 - سیانوژن 7.2

صفحه ها : 1 [2] 3

Sandroid
09-01-2012, 11:04
کلا هیچکدوم از برنامه های مخصوص رامهای سامسونگ،روی رامهای سیانوژن قابل اجرا نیست

G00di
09-01-2012, 12:44
من تست کردم مشکلی نداره.
قبل از نصب پچ حتما باید mount system کنید و بعد پچ رو نصب کنید.

درود
ممنون دوست عزیز .بله منم mount می کنم و پچ سالمه و نصب میشه فقط سوالم این بود که بعد از نصب مسیجینگ اصلی چرا هنوز هست چون قراره جایگزینش بشه .
خواستم بدونم برای شما جایگزین میشه یا اضافه میشه به مسیجینگ اصلی؟
با تشکر

Sandroid
09-01-2012, 12:54
2حالت داره،یکی اینکه جایگزین کنید
یکی اینکه فقط برنامه رو اضافه کنید
دقت کنید

k i a r a s h
09-01-2012, 13:01
ببخشید دوستان از سوال مبیدیانه ام . چه جوی باید mount system کرد؟

UZAK
09-01-2012, 13:06
ببخشید دوستان از سوال مبیدیانه ام . چه جوی باید mount system کرد؟

تو cwm از مسیر mount and storage/mount system

amin29
09-01-2012, 23:03
کیبورد اون رام همین کیبوردی هست که تو رام هانی-مد هستش
فقط فونتشون فرق میکنه
مقدار min /max رو من جفتش رو گذاشتم رو 860 و set on boot زو هم حتما بزن
لانچر دیفالت سامسونگ رو ندارم که قرار بدم

ممنون ساسان جان ... ولی در مورد پارتیشن بندی من گنگم هنوز ... وقتی از cwm پارتیشن بندی کنم همه اطلاعات از جمله فایل رام پاک میشه ... مشکلی پیش نمیاد من اول گوشی رو خاموش کنم بعد مموری رو دربیارم و فایل رام رو بریزم روش از کامپیوتر و بعد بذارمش تو گوشی و دوباره برم به cwm و رام رو نصب کنم؟

من اینقدر سوال مبتدیانه می پرسم برای اینه که می خوام مشکلی پیش نیاد ، شرمنده که سرت رو درد آوردم ... ممنون

ghoorbaghe1
09-01-2012, 23:30
ممنون ساسان جان ... ولی در مورد پارتیشن بندی من گنگم هنوز ... وقتی از cwm پارتیشن بندی کنم همه اطلاعات از جمله فایل رام پاک میشه ... مشکلی پیش نمیاد من اول گوشی رو خاموش کنم بعد مموری رو دربیارم و فایل رام رو بریزم روش از کامپیوتر و بعد بذارمش تو گوشی و دوباره برم به cwm و رام رو نصب کنم؟

من اینقدر سوال مبتدیانه می پرسم برای اینه که می خوام مشکلی پیش نیاد ، شرمنده که سرت رو درد آوردم ... ممنون

با اجازه آقا ساسان.
نه دوست عزیز، مشکلی پیش نمیاد. شما با Cwm پارتیشن بندی کن. بعد فایل رام رو از کامپیوتر بریز روی مموری و برو از توی CWM نصبش کن.

AXEL_KINGMAN
10-01-2012, 15:36
دوستان برنامه allshare رو دوباره چجوری میشه نصب کرد؟؟

amin29
10-01-2012, 18:34
بازم سلام ، یه سوال کوچیک!!! چجوری فونت گوشیم به فونتی که توی اسکرین شات ها هست تغییر بدم ؟ خیلی فونت قشنگیه... اسم فونت رو هم لطفا بگید...

1android
10-01-2012, 19:38

allshareیه برنامه برای رام های سامسونگ هست برای اجرای فایل هایی موسیقی وفیلم روی تلویزیونهای سامسونگ هست که باید گوشی و تلویزیون به یک شبکه ی وای فای وصل باشه که من امتحانش کردم وخیلی جذابه

AXEL_KINGMAN
11-01-2012, 07:50
دوستان من بعد از نصب این رام به شدت مصرف باطریه گوشیم بالا رفته ... به نظرتون به لانچر ربطی نداره؟؟؟ یا اصلا کلا لانچر مصرف باطریو بالا میبره؟؟

UZAK
11-01-2012, 08:13
دوستان من بعد از نصب این رام به شدت مصرف باطریه گوشیم بالا رفته ... به نظرتون به لانچر ربطی نداره؟؟؟ یا اصلا کلا لانچر مصرف باطریو بالا میبره؟؟

به نظرم اگه شما یه بار باتری گوشیتون رو کالیبره کنید بعد دو سه بار شارژ میزان نگهداری باتری گوشیتون درست شه. از اینجا (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=164707) می تونید نحوه کالیبره کردن باتری گوشی رو ببینید.

amin29
11-01-2012, 10:02
سلام ... من اکانت فیس بوکم رو با گوشیم سینک کردم ولی هیچ گدوم از فرندای فیس بوکم رو نیاورد!!!

توی قسمت Display Options هم اکانت فیس بوکم رو فعال کردم که نشون بده تمام کانتکت ها رو!!!

لطفا راهنمایی کنید ... خیلی واجبه ....

abolfazl1390
11-01-2012, 19:47
سلام دوستان
لطف كنيد طريقه نصب كردن پچ ها وكرنل اوركلاك شده رو توضيح بديد
ممنون

1android
11-01-2012, 22:39
سلام دوستان
ممنون

پچ هارو توی اس دی میریزید بعد به ریکاوری میرید و اولMount /systemکنید و بعد از طریقinstall zipپچ رو نصب کنید
کرنل اورکلاک هم به طور پیش فرض روی رام هست

Sandroid
12-01-2012, 10:31

سلام ... من اکانت فیس بوکم رو با گوشیم سینک کردم ولی هیچ گدوم از فرندای فیس بوکم رو نیاورد!!!
توی قسمت Display Options هم اکانت فیس بوکم رو فعال کردم که نشون بده تمام کانتکت ها رو!!!

مصرف باتری در رام،بهینه شده.و مشکل باتری وجود نداره
اکانت فیس بوک رو هم من با مرورگر اصلی،برنامه اصلی،و مرورگرهای جانبی تست کردم و مشکلی ندارم.

این مشکلهای عجیب و غریبی که شما دارید،چند تا دلیل میتونه داشته باشه
رام رو مث آموزشی که گفتم،نصب نکردید،بد افزار نصب کردید،با نصب کردن پچهای درست و نادرست،رام رو از حالت لایت در آوردید

سلام دوستان
ممنون
توضیح داده شده

فکر میکنم مخصوص رامهای سامسونگ باشه

بازم سلام ، یه سوال کوچیک!!! چجوری فونت گوشیم به فونتی که توی اسکرین شات ها هست تغییر بدم ؟ خیلی فونت قشنگیه... اسم فونت رو هم لطفا بگید...

فونت مخصوص رامهای sangingerace هستش
میتونید استخراج کنید از اون رام

hosein1368
13-01-2012, 11:22
سلام آقا ساسان و بچه ها.
یه سوال دارم ولی شاید کلی باشه ولی از اون جایی که میخوام روی این رام این کارو انجام بدم اینجا سوالمو می پرسم.
به دلایلی میخوام وای فای گوشی رو غیر فعال کنم یعنی کاری کنم که دیگه وصل نشه!!
حالا اگه با برنامه روت تولز وای فای رو حذف کنم میدونم این کار انجام میشه ولی سوالم اینه که به دلیل سیستمی بودن این امر،تو روند کار گوشی مشکل ایجاد نمیشه؟یعنی مثلا وقتی ریست میکنم گوشی بالا می آد؟
و همچنین با نصب دوباره ی رام وای فای دوباره درست میشه؟
ممنون از توجه تون.

A.Plus
13-01-2012, 12:28

من روی همه ی رام ها امتحان کردم نمیدونم چرا نمیاد! روی هیچ رامی اضافه نمیکنه اکانتو! البته فکر کنم باید توی کانتکتتون id فریند هاتون باشه تا بتونه سینک کنه. البته بازم میگم فک کنم...

moalla
13-01-2012, 14:43
سلام آقا ساسان و بچه ها.
یه سوال دارم ولی شاید کلی باشه ولی از اون جایی که میخوام روی این رام این کارو انجام بدم اینجا سوالمو می پرسم.
به دلایلی میخوام وای فای گوشی رو غیر فعال کنم یعنی کاری کنم که دیگه وصل نشه!!
حالا اگه با برنامه روت تولز وای فای رو حذف کنم میدونم این کار انجام میشه ولی سوالم اینه که به دلیل سیستمی بودن این امر،تو روند کار گوشی مشکل ایجاد نمیشه؟یعنی مثلا وقتی ریست میکنم گوشی بالا می آد؟
و همچنین با نصب دوباره ی رام وای فای دوباره درست میشه؟
ممنون از توجه تون.

خوب اینکه آزمایشش چند دقیقه بیشتر وقت نمیگیره!!! یه بک آپ بگیر و بعد انجام بده اگه نشد برگردون به بک آپ

hosein1368
13-01-2012, 15:11
اگه رام بالا نیامد با ریستور کردن رام، نرم افزارهای نصب شده،کانتکت و اسمس ها بر میگرده؟

Sandroid
13-01-2012, 15:48
اصلا چرا باید وای-فای رو حذف کنی؟
فکر میکنید تو مصرف باتری تاثیر میزاره؟
من اصلا پیشنهاد نمیکنم همچین کاری رو

moalla
13-01-2012, 15:55
اگه رام بالا نیامد با ریستور کردن رام، نرم افزارهای نصب شده،کانتکت و اسمس ها بر میگرده؟
ببین مثلا اگه با cwm بک آپ بگیری عین همین حالتی که الان از گوشیت بک اپ گرفتی رو میتونه برگردونه. من الان تو گوشیم چندتا بک اپ دارم. یکی هانیژن- یکی رام خاورمیانه- یکی رام اروپا...
هر کدوم رو برگردونم درست میشه عین روزی که بک اپ گرفتم. دقیقا با همون اس ام اس ها
اما برای شما پیشنهاد میکنم با برنامه تیتانیوم و آموزش هاش شروع کنید برای بک اپ نه cwm

hosein1368
13-01-2012, 16:20
اصلا چرا باید وای-فای رو حذف کنی؟
فکر میکنید تو مصرف باتری تاثیر میزاره؟
من اصلا پیشنهاد نمیکنم همچین کاری رو
نه آقا ساسان؛این چه حرفیه!!!یعنی بعد از اینهمه مدت نمیدونم این کار ربطی به مصرف باطری نداره!
یه دلیل دیگه و شخصی داره!
ممنون از توجهتون...

amin29
13-01-2012, 17:27
مصرف باتری در رام،بهینه شده.و مشکل باتری وجود نداره
اکانت فیس بوک رو هم من با مرورگر اصلی،برنامه اصلی،و مرورگرهای جانبی تست کردم و مشکلی ندارم.

این مشکلهای عجیب و غریبی که شما دارید،چند تا دلیل میتونه داشته باشه
رام رو مث آموزشی که گفتم،نصب نکردید،بد افزار نصب کردید،با نصب کردن پچهای درست و نادرست،رام رو از حالت لایت در آوردید

توضیح داده شده

فکر میکنم مخصوص رامهای سامسونگ باشه

فونت مخصوص رامهای sangingerace هستش
میتونید استخراج کنید از اون رام

من دقیقا همون طور که گفتید رام رو نصب کردم مو به مو ، همچنین فقط پچ هایی که توی پست اول گذاشتید رو نصب کردم یه تعدادیش رو!

من 12 تا فونت پیدا کردم از اون رام ... این فونتی که تو اسکرین شات هست اسمش چیه ؟ و میشه خواهشا طریقه ریختن این فونت رو بگید ... ممنون میشم ...

amin29
14-01-2012, 08:47
من خودم با کلی ور رفتن تونستم فونت رو عوض کنم ... فقط یه مقدار احساس می کنم خیلی اندازه نوشته ها کوچیکه توی این فونت ( فونت رام sangingerace ) ولی توی اسکرین شات ها بزرگتر به نظر میاد... راهی هست یه مقدار اندازه فونت را بزرگتر کرد؟

moalla
14-01-2012, 09:53
من دقیقا همون طور که گفتید رام رو نصب کردم مو به مو ، همچنین فقط پچ هایی که توی پست اول گذاشتید رو نصب کردم یه تعدادیش رو!

من 12 تا فونت پیدا کردم از اون رام ... این فونتی که تو اسکرین شات هست اسمش چیه ؟ و میشه خواهشا طریقه ریختن این فونت رو بگید ... ممنون میشم ...

فونت رو براتون اینجا گذاشتم
http://www.mediafire.com/i/?4avp32rqjqjv89s
با برنامه font changer میتونید اون رو نصب کنید
تا جایی که یادم میاد باید فونت رو اول توی پوشه مربوط به این برنامه در sd بریزید و بعد وارد برنامه شید و اون رو انتخاب کنید. باید اموزش این برنامه هم باشه
این فونت تقریبا خوانا ترین فونته

Sandroid
14-01-2012, 16:02
ورژن جدید این رام که در نهایت ورژن فاینال و اخرین ورژن از سری رامهای هانی-مد هستش.
منتشر شد
چون ورژن فاینال هستش.سعی کردم دیگه بهترین باشه و هیچ کمبودی نداشته باشه
هرچند که در ورژن قبلی هم کمبودی نداشت.ولی چند تا ویژگی بهش اضافه کردم که رام کامل و عالی در دسترس باشه
رام همچنان سریع،بدون باگ و مشکل و بسیار لایت هستش
تغییرات خوبی داشته که ذکر میکنم.

-آپدیت ورژن busy box/a2sdgui/super user به آخرین ورژن
-حذف کیبورد سامسونگ و جایگزینی کیبورد جینجربرد (اینکار صرفا برای کم شدن حجم رام انجام شد.خودتون میتونید از -تو پچهای موجود،دوباره کیبورد سامسونگ رو برگردونید)
-کاهش حجم رام به 80 مگ
-اضافه شدن انیمیشن مخصوص ics بصورت دیفالت
-افزایش سرعت مموری کارت بهنگام نصب رام
-کالیبره کردن باتری بهنگام نصب رام
-استفاده از بهینه سازهای slaidfastmod و lagfree بصورت ترکیبی
-اضافه شدن ساپرت فلش پلیر بصورت دیفالت (و قرار دادن پچ adobe flash player 10.3.85)
-اضافه شدن پچ ICS keyboard به پچهای رام
-اضافه کردن boot sound به رام (در حالت عادی غیر فعال هستش)

این ویژگی آخر که بنظر خودم خیلی جالب هستش رو غیر فعال گذاشتم.
چون فکر کردم بعضی ها خوششون نیاد
اونایی که خوششون نمیاد که هیچ.
ولی اونایی که دوست دارن این ویژگی روی رامشون باشه،میتونن اون رو فعال کنن.
نکته جالب اینکه میتونید صدای boot sound رو عوض کنید
من بصورت دیفالت،صدای اورجینال رامهای رسمی سامسونگ رو انتخاب کردم.
ولی هر آهنگ و ملودی که میخواید،میتونید سفارش بدید تا پچش رو آماده کنم براتون
خودم هم چند تا پچ براش آماده میکنم و میزارم.

رام و پچهای boot sound رو تا شب آماده میکنم.

ghost_es
15-01-2012, 13:56
سلام
من با این که رام رو عوض کردم و به این ورژن ارتقاء دادم ولی باز هم با بلوتوث مشکل دارم.
مشکل هم این هست که میشه سرچ کرد و دستگاه های دیگه هم پیدام می کنند و همچنین وقتی به پخش ماشین هم با بلوتوس وصل بشم می شه آهنگ پخش کرد ولی فایل نه می فرسته و نه دریافت می کنه.
قبلا هم این سوال رو پرسیدم ولی گفتین یا از رام هست یا از پچ هایی که صب کردین ولی این دفعه کاملا طبق آموزش بود و هیچ پچ و بد افزاری نصب نکردم.
همه چیز رام درست و ok کار می کنه و عالی و لی این مشکل من رو داره دیونه می کنه.
در ضمن ICS رو که ریخته بودم مشکلی نداشت.
ممنون
ممنون

Sandroid
15-01-2012, 17:29
شرمنده بخاطر اینکه تاخیر 24ساعته بوجود اومد در آپلود رام.
ولی خب 2تا موضوع وقتم رو گرفت،
یکی درست کردن بهینه ساز کالیبره کردن باتری (اولین بار بود که دارم بهینه ساز رو خودم مینویسم)
و یکی هم درست کردن بوت-انیمیشن مخصوص این رام.
هرچند که بوت-انیمیشن خیلی گرافیک بالایی نداره (کلا گرافیست خوبی نیستم)
ولی خب،درست کردن اون هم یه چند ساعتی مشغولم کرده بود.
به هر حال شرمنده.
رام داره آپلود میشه.نهایتا تا 2ساعت دیگه لینک دانلود رو میزارم

سلام
من با این که رام رو عوض کردم و به این ورژن ارتقاء دادم ولی باز هم با بلوتوث مشکل دارم.
مشکل هم این هست که میشه سرچ کرد و دستگاه های دیگه هم پیدام می کنند و همچنین وقتی به پخش ماشین هم با بلوتوس وصل بشم می شه آهنگ پخش کرد ولی فایل نه می فرسته و نه دریافت می کنه.
قبلا هم این سوال رو پرسیدم ولی گفتین یا از رام هست یا از پچ هایی که صب کردین ولی این دفعه کاملا طبق آموزش بود و هیچ پچ و بد افزاری نصب نکردم.
همه چیز رام درست و ok کار می کنه و عالی و لی این مشکل من رو داره دیونه می کنه.
در ضمن ics رو که ریخته بودم مشکلی نداشت.
ممنون
ممنون

من الان همین رام رو دارم،برای گوشی پسر دائئیم هم همین رام رو ریختم.
بدون مشکل بلوتوث دادم و گرفتم.
اگه دوست دیگه ای مث شما مشکل داره،اعلام کنه

hosein1368
15-01-2012, 18:05
مشکل من با بلوتوث(چه در این رام و چه در رام infinity) اینه که وقتی میزنم روی scan for device بلوتوث خاموشو روشن میشه و دستگاهی رو نمیشناسه .البته همون اول که بلوتوث رو روشن میکنم لپ تاپو پیدا میکنه!! ولی گوشیه داداشمو نمیشناسه.الانم یکم باش ور رفتمو موفق شدم کلا بلوتوث رو از بین ببرم!!!!!دیگه روشن نمیشه!!!!

ghost_es
15-01-2012, 18:06
یعنی ممکنه مشکل فقط از گوشی من باشه!!!!
چون رام همه چیزش درسته و فقط بلوتوس.
امکان داره چیزی رو داخل تنظیمات غیر فعال کرده باشم و این مشکل به وجود امده باشه. دلیل این سوال هم اینه که فقط فایل نمی فرسته و با چیز های دیگه مشکلی نداره حتی Pair هم میشه.

hosein1368
15-01-2012, 18:23
آقا ساسان نمیشه رامی تلفیقی از رام شما و رام infinity ساخت.گرافیک از infinity بقیهاش از شما.
آخه مثلا توی قسمت دیالر رام infinity بهتر از رام شماست یا animation رام infinity خیلی روون و قشنگ هستش و...
اما از طرفی هم نمیشه از رامهای شما گذشت...
کاش بشه...
hosein1368
15-01-2012, 18:24
امکان داره چیزی رو داخل تنظیمات غیر فعال کرده باشم و این مشکل به وجود امده باشه. دلیل این سوال هم اینه که فقط فایل نمی فرسته و با چیز های دیگه مشکلی نداره حتی pair هم میشه.
خب شما با نرم افزار های ارسال فایل هم امتحان کنید ببینید چی میشه

ghost_es
15-01-2012, 18:43
سلام دوباره.
ممنون از پیشتهاد .
راستش خودم هم تو فکرش بودم ولی چون با X-plore امتحان کرده بودم ناامید شده بودم.
با نرم افزار Bluetooth file جواب داد و ارسال و دریافت درست شد. ولی باز هم خیلی کنجکاو شدم که بدونم چرا مشکل داره.

ممنون
ممنون

Sandroid
15-01-2012, 19:29
مشکل من با بلوتوث(چه در این رام و چه در رام infinity) اینه که وقتی میزنم روی scan for device بلوتوث خاموشو روشن میشه و دستگاهی رو نمیشناسه .البته همون اول که بلوتوث رو روشن میکنم لپ تاپو پیدا میکنه!! ولی گوشیه داداشمو نمیشناسه.الانم یکم باش ور رفتمو موفق شدم کلا بلوتوث رو از بین ببرم!!!!!دیگه روشن نمیشه!!!!

امکان داره چیزی رو داخل تنظیمات غیر فعال کرده باشم و این مشکل به وجود امده باشه. دلیل این سوال هم اینه که فقط فایل نمی فرسته و با چیز های دیگه مشکلی نداره حتی Pair هم میشه.

سلام دوباره.
ممنون از پیشتهاد .
راستش خودم هم تو فکرش بودم ولی چون با X-plore امتحان کرده بودم ناامید شده بودم.
با نرم افزار Bluetooth file جواب داد و ارسال و دریافت درست شد. ولی باز هم خیلی کنجکاو شدم که بدونم چرا مشکل داره.

ممنون
ممنون
شما از یه فایل منیجر دیگه استفاده کنید
بعضی از فایل منیجرها،مث فایل منیجر دیفالت سیانوژن،امکان بلوتوث کردن رو ندارن

آقا ساسان نمیشه رامی تلفیقی از رام شما و رام infinity ساخت.گرافیک از infinity بقیهاش از شما.
آخه مثلا توی قسمت دیالر رام infinity بهتر از رام شماست یا animation رام infinity خیلی روون و قشنگ هستش و...
کاش بشه...
رام infinity یه رام odex هستش.منم شخصا از رامهای odex خوشم نمیاد
اون رام هم از لحاظ امکانات و قدرت،در حد هانی-مد نیستش.
ولی خب،گرافیک واقعا خوبی داره.
میخواستم روی گرافیک و تم این رام کار کنم.
ولی گرافیک در رامهای سیانوژن با نصب کردن یه تم،خیلی راحت عوض میشه

Sandroid
15-01-2012, 20:28
ورژن جدید قرار گرفت

hosein1368
15-01-2012, 22:43
بچه ها ظاهرا مشکل بلوتوثم جدی شده!!
الان رام رسمی kph رو نصب کردم و بلوتوث رو روشن کردم.به درستی کار کرد ولی بازم وقتی کاستوم رام رو نصب کردم با هر بار اسکن کردن ،بلوتوث روشن خاموش میشه.این مشکلو روی نسخه ی قبل همین رام و رام infinity هم داشتم.نمی دونم چرا اینجوریه.رام رو درست و طبق آموزش نصب میکنم.بار اولم نیست که رام نصب میکنم که !!
بنظرتون اشکال از چیه؟
ممنون

ghoorbaghe1
15-01-2012, 22:59
رام infinity یه رام odex هستش.منم شخصا از رامهای odex خوشم نمیاد
اون رام هم از لحاظ امکانات و قدرت،در حد هانی-مد نیستش.
ولی خب،گرافیک واقعا خوبی داره.
میخواستم روی گرافیک و تم این رام کار کنم.
ولی گرافیک در رامهای سیانوژن با نصب کردن یه تم،خیلی راحت عوض میشه

ساسان جان این یه لینک از سایت همسایه ست. لینک! (http://..........ir/Forum/thread16815.html)
این جا این جمله رو نوشته:

ماشین مجازی دلویک، در فایل های ادکس، زمانی را برای اکسترکت کردن فایل های مورد نیازش تلف نمیکند، و مستقیما فایل های odex کنار نرم افزار را میخواند.

به همین دلیل هست که در سیستم عامل های با ساختار ادکس، غالبا سرعت کار کردن نیز بالاتر میباشد. ( فقط به دلیل همان زمان تلف شدن برای اکسترکت شدن فایل ها)

میخواستم ببینم این درسته، یعنی رام های اودکس سریع ترند؟ آخر معلوم نشد کدوم اینا بهتر هستن!! آخه تا اونجایی که یادمه شما گفتید که توی رام های سامسونگ اگه دئودکس نباشه، خیلی کار هارو نمیشه انجام داد و دست آدم بسته میشه. اما توی رام های سیانوژن این مشکل کمتره، مثلا خیلی راحت میشه تم رو عوض کرد.

amir_2pa
16-01-2012, 02:31
میخواستم ببینم این درسته، یعنی رام های اودکس سریع ترند؟ آخر معلوم نشد کدوم اینا بهتر هستن!! آخه تا اونجایی که یادمه شما گفتید که توی رام های سامسونگ اگه دئودکس نباشه، خیلی کار هارو نمیشه انجام داد و دست آدم بسته میشه. اما توی رام های سیانوژن این مشکل کمتره، مثلا خیلی راحت میشه تم رو عوض کرد.

دوست عزیز، در واقع تفاوت سرعتی بین رام های odex و رام های deodex شده توسط دیگران، وجود نداره (حتی المقدور محسوس نیست!).
چرا که فایل های کامپایل شده در زبان دالویک، هم در رام های odex هست و هم deodex، با این تفاوت که در رام های deodex شده که فایل های با پسوند .odex که در کنار app ها و fwها هستند به .dex تبدیل شده و در خلال این تبدیل با فایل های .dex داخل appها و fwها با .odex (های تبدیل شده به .dex) ادغام میشن.
و این مسئله باعث هر چه راحت تر شدن کار کوکرها، پچرها و دولُپرها میشه (چون فقط نیاز به کار کردن روی یک فایلِ کامپایل شده دارن و پروسه سریعتر انجام میشه).
حالا اختلاف نظر موجود بمنظور odex یا deodex بودن یک رام بدلیل درست کار نکردن برنامه های deodexer و ... هست.
این رو هم فراموش نکنید که ساختن رام های استوک که همیشه همراه با odex ها هستن از سیاست های گوگله :ag:

moalla
16-01-2012, 07:55
کاش بشه...
من با این کار موافق نیستم و روش ساسان رو تایید میکنم
هر چند بگیم قشنگ اما باز کار سلیقه ای میشه
بهترین کار ارائه رام در سبک ترین حالت ممکنه
تا دلتون بخواد لانچر با تم هستش
من هر تم قشنگی که میذارم بعد از یه هفته دوست دارم عوضش کنم
ابتکاری که ساسان برای ارائه رام سبک و ارائه پج های مختلف داشت رو هیچ کوکری توی هیچ گوشی دیگه ای انجام نداد(تا اونجایی که من دیدم) و این کم کاری نیست.

dj kaka
16-01-2012, 09:47
درود

از مشکلات زیر کدوم در این نسخه حل شده ؟

1- دکمه برای شاتر دوربین

2- قابلیت انداختن تصویر از گالری بروی بکگراند بدون زوم

3- برداتشن محدودیت 120 ثانیه برای اینویزبل بدون بلوتوث

komeil123
16-01-2012, 13:40
سلام آقا این رام روی galaxy ace 5830D نصب می شود؟ . از کاندا خریدم

Sandroid
16-01-2012, 15:34
ساسان جان این یه لینک از سایت همسایه ست. لینک! (http://..........ir/Forum/thread16815.html)
این جا این جمله رو نوشته:

این بنظر من سلیقه است.
رام وقتی odex باشه.یه سری مزیت داره.و بنظر من کلی مشکل ایجاد میکنه.
وقتی odex هستش حافظه داخلی زیادی در رام موجود هستش و دیگه نیازی به move dlvk cache نیست.
ولی بنظر من،سرعت در رامهای odex به مرور زمان کم میشه.و مشکلاتش روز به روز بیشتر
درضمن،اینم در نظر بگیرید که اگه رام odex بود.هیچکدوم از این امکانات و پچها در اختیار نمیتونست باشه

الان شما رامهای سیانوژنی که واسه این گوشی اومده نگاه کن و با هانی-مد مقایسه کن.
کدومشون اینقدر پچ دارن؟کدومشون میتونن داشته باشن؟هیچکدوم.چون همه رامها odex هستن و رام من تنها رام deodex هستش

درود

1- دکمه برای شاتر دوربین
3- برداتشن محدودیت 120 ثانیه برای اینویزبل بدون بلوتوث
1:فعلا حل نشده.
2:با نرم افزار جانبی حل میشه
3:در این رام مشکلی نداره

در جریان نیستم.ولی نباید مشکلی داشته باشه

ALIRESA
16-01-2012, 15:44

یکی از دوستای من galaxy ace 5830L داشت من براش سیانوژن ریختم هیچ مشکلی هم براش پیش نیومد

ghost_es
16-01-2012, 18:03
آقا ساسان من با rootexplore , Xplore هم امتحان کردم ولی جولب نداد .
وقتی روی send تاچ می کنم بعدش اگه خاموش باشه پیغام می ده آیا روشن بشه یا نه وقتی بله رو می زنی روشن می شه ولی جلو نمی ره. بعد وقتی دوباره send رو بزنی این بار می ره برای انتخاب و جستوجو و وقتی یک دستگاه رو انتخاب می کنی دیگه هیچی نمی آید و خاج می شه. حالا 2 حالت داره یا این که بیشتر از یک مرحله نمی شه انجام داد(به مر حله دوم نمی حتی اگر از تنظیمات خودم بلوتوس رو روشن کنم.و یا این که اون صفحه ای که برای نمایش فایل های در حال ارسال و یا در حال دریافت هست وجود نداره.؟!؟!؟!؟!؟!؟!

ببخشید که خیلی حرف می زنم. راستش خودم هم حوصلم نشد بخونم چک کنم.

ممنون
ممنون

hosein1368
16-01-2012, 19:41
توی مشخصات رام نوشته قابلیت پشتیبانی از فلش اضافه شده.من امتحان کردم ولی فایل های فلش رو نشون نمیده.چرا؟باید اول این پچ مخصوص فلش پلیر رو نصب کنیم؟؟بعدش لازم به انجام کاری نیست؟

moalla
16-01-2012, 20:02
امیر صفحه قبل خیلی سریع فرق odex و deodex رو گفت که من با اجازه سعی میکنم یکم ساده تر بگم:
وقتی برنامه ای در اندروید اجرا میشود باید اطلاعات فشرده فایلهای apk رو بخونه که این کار زمانبره. فایل odex میاد و این روند رو تسریع میکنه و اطلاعات اصلی برنامه رو بصورت غیر فشرده در اختیار سیستم میذاره. پس برنامه میشه یه فایل apk به اضافه odex مربوطه.
اندروید برای اجرای برنامه ها از یه ماشین مجازی استفاده میکنه به اسم دالویک ورچوال ماشین.وقتی سیستم بوت میشه فایلها odex توی cache دالویک لود میشن تا بخشهای عمده برنامه ها از قبل لود شده باشن و لود سریعتر انجام میشه. وقتی کوکری میاد و رام رو deodex میکنه در واقع فایلهای odex رو داخل خود apk میذاره. این طوری بدون اینکه به سیستم اندورید کار داشته باشه میتونه apk ها رو دستکاری کنه. از طرفی بوت اولیه زمان بیشتری میگیره چون دیگه فایلهای Odex نیستن که کش دالویک رو بسازن. اما همون طور که گفتم این فقط برای اولین بوته. وقتی بعدا برنامه ای رو باز میکنید خودش فایل odex رو داخل cache دالویک قرار میده. به تدریح cache کامل میشه و سرعت بالا میره. این cache خالی نمیشه مگه اینکه شما به هر دلیلی برید و از ریکاوری cache رو پاک کنید.

امیدوارم متوجه شده باشید

hosein1368
16-01-2012, 20:12
این فونتی که توی اسکرین شات هاستش چه فونتیه و کلا چطوری میشه فونت فارسی و انگلیس رام های سیانوژن رو تغییر داد؟
در ضمن خود به خود فعلا مشکل بلوتوثم حل شده!!

amin29
16-01-2012, 20:53
این فونتی که توی اسکرین شات هاستش چه فونتیه و کلا چطوری میشه فونت فارسی و انگلیس رام های سیانوژن رو تغییر داد؟

والا آقا ساسان گفتش این فونت مال رام sangingerace هستش... برای اینکه این فونت رو داشته باشی من کلی ور رفتم با برنامه root explorer ولی گوشیم هنگ می کرد... اخر سر رام sangingerace رو از زیپ درآوردم و فایل های موجود در پوشه Fonts رو کپی کردم و در پوشه فونت رام آقا ساسان پیست کردم و بعد کل فایل های رام رو به یه فایل زیپ تبدیل کردم و رام رو نصب کردم بعد از نصب هم گوشیم هنگ نکرد....

فقط من خودم یه سوال پرسیدم آقا ساسان جواب نداد ... من این فونت رو ریخنم احساس می کنم یه مقدار بیش از حد ریزه!!! چجوری می تونم اندازش رو یه مقدار بزرگتر کنم؟

Sandroid
16-01-2012, 22:24
توی مشخصات رام نوشته قابلیت پشتیبانی از فلش اضافه شده.من امتحان کردم ولی فایل های فلش رو نشون نمیده.چرا؟باید اول این پچ مخصوص فلش پلیر رو نصب کنیم؟؟بعدش لازم به انجام کاری نیست؟
100% باید پچش رو نصب کنید
ورژن رو هم میتونید چک کنید
با رفتن به این سایت از بروزر اصلی
whatismyadobeflashplayerversion.com

فونتهای فارسی موجود در system/font رو عوض کنید
یا از برنامه های جانبی استفاده کنید

والا آقا ساسان گفتش این فونت مال رام sangingerace هستش... برای اینکه این فونت رو داشته باشی من کلی ور رفتم با برنامه root explorer ولی گوشیم هنگ می کرد... اخر سر رام sangingerace رو از زیپ درآوردم و فایل های موجود در پوشه Fonts رو کپی کردم و در پوشه فونت رام آقا ساسان پیست کردم و بعد کل فایل های رام رو به یه فایل زیپ تبدیل کردم و رام رو نصب کردم بعد از نصب هم گوشیم هنگ نکرد....

فقط من خودم یه سوال پرسیدم آقا ساسان جواب نداد ... من این فونت رو ریخنم احساس می کنم یه مقدار بیش از حد ریزه!!! چجوری می تونم اندازش رو یه مقدار بزرگتر کنم؟

برنامه جانبی به اسم font size موجود هستش که فونت رو میتونید بزرگتر یا کوچیکتر کنید

amin29
16-01-2012, 22:33
100% باید پچش رو نصب کنید
ورژن رو هم میتونید چک کنید
با رفتن به این سایت از بروزر اصلی
whatismyadobeflashplayerversion.com

فونتهای فارسی موجود در system/font رو عوض کنید
یا از برنامه های جانبی استفاده کنید

برنامه جانبی به اسم font size موجود هستش که فونت رو میتونید بزرگتر یا کوچیکتر کنید

ممنون ساسان جان

لینکی برای این برنامه داری بدی به من؟

1android
16-01-2012, 23:24
ممنون ساسان جان

بفرمایید:
http://www.mediafire.com/?ljc62radcax1m28

mp4008
17-01-2012, 00:45
ممنون ساسان جان

سلام دوست عزيز ب اجازه ي اساتيد

فونت رو ميتونيد بدون نصب نرم افزار از داخل برنامه ي spare parts

قسمت font size كه توي رام هست بزرگ و كوچيك كنين

amin29
17-01-2012, 05:52
ممنون از همگی دوستان ، من الآن علاوه بر رام آقا ساسان ، آخرین رام رسمی اروپا یعنی s5830xwkt7 2.3.6 رو هم دانلود کردم ... یه سوال دارم ساسان جان ... من این رام رسمی kt7 2.3.6 رو به عنوان رام جینجر برد نصب کنم یا همون kph 2.3.4 که یه بار گفته بودی بهم؟

من اینو دانلود کردم الآن : http://www.hotfile.com/dl/137896297/db03050/S5830XWKT7_S5830OXFKT1_NEE.zip.html

شما بهتر می دونی که چی بهتره ... منتظر جوابتم تا برم سراغ نصب رام ... ممنون

moalla
17-01-2012, 06:34
وقتی قراره بیس باشه بین رامهای جینجربرد فرقی نیست. اونی که توی پایداری رام تاثیر داره کارهای بعدی و انجام دقیق مراحل نصبه
آقا ساسان 10 مگ حجم فایل کم شده. توی قسمت تغییرات جدید چیزی ندیدم که باعث کاهش 10 مگی فایل شده باشه.
دوستانی که فقط فونت فارسی رو میخوان من اون رو اینجا (http://www.mediafire.com/i/?4avp32rqjqjv89s)گذاشتم.

Sandroid
17-01-2012, 09:10
کیبورد فارسی سامسونگ حجم بالایی داشت.
حذفش کردم و کیبورد جینجربرد رو جاش گذاشتم.
حجم به همین خاطر کم شده

dj kaka
17-01-2012, 12:35
درود

2:با نرم افزار جانبی حل میشه

میشه نرم افزار را معرفی کنید ؟ ( هر چند تا کی میشناسید لطفا بگویید)

Dezak525
17-01-2012, 16:32
ساسان جان کرنل این ورژن فینال b83؟ یعنی لگ داره و باید عوض بشه؟ راستی امکان داره یه روزی هم روی پروژه MIUI برای ایس کار کنی مثل سیانوژن؟ اخه MIUI هم رام فوق العاده ایه...

moalla
17-01-2012, 17:05
رام فاینال رو نصب کردم. سبکیش حتی نسبت به نسخه قبلی برام محسوسه
علتش چیه؟ استفاده نکردن از کیبرد سامسونگ احتمال داره موثر بوده باشه؟ چون هنوز نصبش نکردم
کرنلش چیه؟ برگشته روی 81؟
نسخه فاینال رو خیلی پسندیدم. احساس میکنم چیزهای بیشتری غیر از اونهایی که تویی پست اول اومده عوض شده....

ALIRESA
17-01-2012, 17:57
تو مسیجینگ اینتر داره اما کار نمیکنه!!!
میشه پچ این چند تا برنامه را از رام های سامسونگ بذاری؟
messaging و dialer و contacts

Sandroid
17-01-2012, 19:19
میشه نرم افزار را معرفی کنید ؟ ( هر چند تا کی میشناسید لطفا بگویید)
http://www.mediafire.com/?81sz8hbl46p3uvt
http://share.and-share.ir/download.php?id=3000

ساسان جان کرنل این ورژن فینال b83؟ یعنی لگ داره و باید عوض بشه؟ راستی امکان داره یه روزی هم روی پروژه MIUI برای ایس کار کنی مثل سیانوژن؟ اخه MIUI هم رام فوق العاده ایه...
کرنل CF-ROOT رو نمیشه روی رامهای سیانوژن استفاده کرد.ورژن کرنل رو تو مشخصات رام نوشتم

رام فاینال رو نصب کردم. سبکیش حتی نسبت به نسخه قبلی برام محسوسه
علتش چیه؟ استفاده نکردن از کیبرد سامسونگ احتمال داره موثر بوده باشه؟ چون هنوز نصبش نکردم
کرنلش چیه؟ برگشته روی 81؟
نسخه فاینال رو خیلی پسندیدم. احساس میکنم چیزهای بیشتری غیر از اونهایی که تویی پست اول اومده عوض شده....
کرنل همون کرنل ورژن قبلی هستش
سبک شدن رام هم بخاطر کیبورد سامسونگ هستش

تو مسیجینگ اینتر داره اما کار نمیکنه!!!
میشه پچ این چند تا برنامه را از رام های سامسونگ بذاری؟
messaging و dialer و contacts

عزیزم اینتر از ورژن قبلی بوده و تست شده/کار میکنه
برنامه رامهای سامسونگ هم روی رامهای سیانوژن کار نمیکنه

saeedblack
17-01-2012, 19:40
میشه اگه کسی میدونه لطف کنه بگه که چه جوری می تونم کیبورد سامسونگ رو پاک کنم.کلی با روت اکسپلور تو فایل های سیستمی گشتم ولی پیداش نکردم.الان اسمارت کیبورد رو نصب کردم وخیلی ازش راضیم وبه اون سامسونگ کیبورد اصلا نیازی ندارم

hosein1368
17-01-2012, 19:47
میشه اگه کسی میدونه لطف کنه بگه که چه جوری می تونم کیبورد سامسونگ رو پاک کنم.کلی با روت اکسپلور تو فایل های سیستمی گشتم ولی پیداش نکردم.الان اسمارت کیبورد رو نصب کردم وخیلی ازش راضیم وبه اون سامسونگ کیبورد اصلا نیازی ندارم

به وسیله ی دو نرم افزار root tools یا titanium backup خیلی راحت میتونید پاکش کنید

saeedblack
17-01-2012, 20:03
به وسیله ی دو نرم افزار root tools یا titanium backup خیلی راحت میتونید پاکش کنید

پست ارسال شده توسط موبايل
اینو میدونم .اسم فایلش رو نمیدونم که چیه.

amir_2pa
17-01-2012, 20:31

اینو میدونم .اسم فایلش رو نمیدونم که چیه.

اسم فایل:
AxT9IME.apk

amin29
17-01-2012, 22:03
دوستان یه سوال دارم ، من وقتی اینو
su توی ترمینال تایپ می کنم و اینتر رو می زنم پیغام میده not found

چی کار باید بکنم؟

Sandroid
17-01-2012, 22:07
شرمنده که همچین سوالی میکنم.
همین ورژن رو نصب دارید؟؟؟؟
با کیبورد موجود در رام دارید تست میکنید؟

چون خودم تست کردم و آموزش رو گذاشتم

kamal_iut
17-01-2012, 22:46
من برای نصب این رام به مشکل عجیبی برخوردم...
بار اول بدون مشکل نصب شد...

اما حالا دیگه نمیتونم نصب کنم
و هر بار که امتحان میکنم، مجبور میشم رام اصلی 2.3.3 رو بریزم تا گوشی بالا بیاد

flash cwm 5
download HaniMod*Final version and put it on ur memory card
go to recovery
do wipe data/wipe cache/wipe dlvk cache

من بعد از این مرحله، دیگه نمیتونم فایل رام رو ببینم توی مموری... بعد از وایپ فایلم پاک میشه...
و گوشی هم دیگه بالا نمیاد که بتونم فایل رو دوباره بریزم روش

میشه بفرمایید مشکل از چیه؟

ALIRESA
17-01-2012, 23:22
من که وقتی اینتر میزنم دکمه بی اثره
شاید پچ های دیگه ای که نصب کردم یکی از فایلهاش تداخل داشته و این طوری شده
کلا من دیگه رفتم سراغ مسیجینگ سادویچ بستنی که برای آندروید 2 پورت شده(یا بهتره بگیم از آندروید 4 استخراج شده)
اگه یک پچی بسازیر که جایگزین مسیجینگ اصلی بشه خیلی خوبه
چون این طوری دو تا مسیجینگ اونم با آیکن یکسان(البته وقتی تم ICS اعمال شده باشه) خیلی ضایعه
اینم تاپیک مسیجینگ پورت شده آندروید 4 :
forum.mobilestan.net/showthread.php?t=192545

moalla
18-01-2012, 07:51
کلا من دیگه رفتم سراغ مسیجینگ سادویچ بستنی که برای آندروید 2 پورت شده(یا بهتره بگیم از آندروید 4 استخراج شده)
چون این طوری دو تا مسیجینگ اونم با آیکن یکسان(البته وقتی تم ics اعمال شده باشه) خیلی ضایعه
Forum.mobilestan.net/showthread.php?t=192545

منم چک کردم هم با کیبرد جینجر و هم کیبرد سامسونگ اینتر کار نمیکرد

amin29
18-01-2012, 08:25
شرمنده که همچین سوالی میکنم.
همین ورژن رو نصب دارید؟؟؟؟
با کیبورد موجود در رام دارید تست میکنید؟

چون خودم تست کردم و آموزش رو گذاشتم

من الآن دوباره رام رسمی رو ریختم و بعد از انجام دادن سه تا وایپ همین رام شما رو ریختم ... بعد از نصب وقتی رام بالا آمد سریع رفتم به ریکاوری ... بعد از mount system کردن آخرین پچ از قسمت deleted apps رو نصب کردن تا به این صورت برنامه terminal روی گوشیم نصب بشه ... بعد از ریبوت شدن وقتی وارد برنامه شدم این دفعه پیغام not found نداد ولی هر کدوم از اون 4 خط رو که تایپ کردم این پیغام رو میداد : permission denied

حالا من چی کار کنم ... جون من راهنمایی کن ساسان جان ... ممنون

amin29
18-01-2012, 08:41
من الآن پچ کیبورد ICS رو هم نصب کردم با این کیبورد هم همون پیغام permission denied داد ... رفتم تو مسیجینگ دیدم اصلا با این کیبورد enter کار نمی کنم ... کیبورد رو هم به همون کیبورد gingerbread تغییر دادم دیدم توی این کیبورد هم enter کار نمی کنه .... خواستم کیبورد سامسونگ مال آسیا رو بریزم دیدم این پچ از هات فایل پاک شده!!!

حالا نمی دونم چرا توی ورژن Lite Star مشکل enter وجود نداشت ولی برای این ورژن این مشکل هستش ...

فکر کنم توی برنامه ترمینال هم که پیغام permission denied میده برای همین مشکل enter هستش ...

آقا ساسان خواهشا درستش کنید ... ممنون میشم

Sandroid
18-01-2012, 11:50
من برای نصب این رام به مشکل عجیبی برخوردم...
بار اول بدون مشکل نصب شد...

اما حالا دیگه نمیتونم نصب کنم
و هر بار که امتحان میکنم، مجبور میشم رام اصلی 2.3.3 رو بریزم تا گوشی بالا بیاد

flash cwm 5
download HaniMod*Final version and put it on ur memory card
go to recovery
do wipe data/wipe cache/wipe dlvk cache

من بعد از این مرحله، دیگه نمیتونم فایل رام رو ببینم توی مموری... بعد از وایپ فایلم پاک میشه...
و گوشی هم دیگه بالا نمیاد که بتونم فایل رو دوباره بریزم روش

میشه بفرمایید مشکل از چیه؟
شما فایل دانلود رو تو پوشه اصلی مموری کارت قرار نمیدی

چون این طوری دو تا مسیجینگ اونم با آیکن یکسان(البته وقتی تم ICS اعمال شده باشه) خیلی ضایعه
forum.mobilestan.net/showthread.php?t=192545
تعداد پچها،کافیه و نمیخوام از این بیشتر بشه.
اگه قرار باشه برای هر نرم افزاری مث کاتکت و دیالر و .... چند تا پچ آماده کنم،اصلا کار جالبی نمیشه

منم چک کردم هم با کیبرد جینجر و هم کیبرد سامسونگ اینتر کار نمیکرد

من الآن دوباره رام رسمی رو ریختم و بعد از انجام دادن سه تا وایپ همین رام شما رو ریختم ... بعد از نصب وقتی رام بالا آمد سریع رفتم به ریکاوری ... بعد از mount system کردن آخرین پچ از قسمت deleted apps رو نصب کردن تا به این صورت برنامه terminal روی گوشیم نصب بشه ... بعد از ریبوت شدن وقتی وارد برنامه شدم این دفعه پیغام not found نداد ولی هر کدوم از اون 4 خط رو که تایپ کردم این پیغام رو میداد : permission denied
حالا من چی کار کنم ... جون من راهنمایی کن ساسان جان ... ممنون
شما چه قسم بدی،چه نه.من راهنمایی میکنم....

من الآن پچ کیبورد ICS رو هم نصب کردم با این کیبورد هم همون پیغام permission denied داد ... رفتم تو مسیجینگ دیدم اصلا با این کیبورد enter کار نمی کنم ... کیبورد رو هم به همون کیبورد gingerbread تغییر دادم دیدم توی این کیبورد هم enter کار نمی کنه .... خواستم کیبورد سامسونگ مال آسیا رو بریزم دیدم این پچ از هات فایل پاک شده!!!

حالا نمی دونم چرا توی ورژن Lite Star مشکل enter وجود نداشت ولی برای این ورژن این مشکل هستش ...

فکر کنم توی برنامه ترمینال هم که پیغام permission denied میده برای همین مشکل enter هستش ...

آقا ساسان خواهشا درستش کنید ... ممنون میشم

وقتی یه موضوعی،توش چند نفر مشکل دارن،2حالت داره
یا واقعا مشکلی هست
یا به طرز عجیبی همه دارن 1اشتباه رو انجام میدن.
(هرچند که در xda کسی این مشکل رو نداشت و این مشکلات ابتدایی و عجیب و غریب مخصوص کاربرای گل ایرانی هستش)
بخاطر شما دوستای عزیز،(با اینکه داشتم روی رام Sangingerace کار میکردم)برگشتم به رام هانی-مد فاینال و enter و terminal و پچ رو تست کردم.
باید بگم که مشکلی نداره.به هیچ وجه

برای اضافه کردن پچ،فقط از cwm اقدام کنید،قبلش هم mount system کنید.مطمئن باشید که پچ نصب میشه.کار عجیبی نیست.کار مشکل و پیچیده ای هم نیست.بارها و بارها هم تکرار شده
در پست اول هم بهش اشاره شده.پس دیگه پستی راجع به این موضوع نبینم که فلان پچ نصب نمیشه یا میشه یا چی.
همه پچها تست شدن و کار میکنن.

راجع به terminal
پچش رو تست کردم.نصب میشه.
دستورات رو هم اگه درست وارد کنید.اجرا میشن.و به درستی هم کار میکنه.

راجع به enter
تو قسمت مسیجینگ،یه تنظیمی هست که باید غیر فعال بشه.
فکر نمیکردم کهکاربر خودش متوجه این موضوع نشه...
تو قسمت تنظیمات مسیجینگ تیک send on enter رو غیر فعال کنید

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=676694&stc=1&d=1326878297

اینم اسکرین شات از تستی که انجام دادم
میبینید که زمانش برای همین چند دقیقه پیش هستش و رام هم که همین رام هستش.
کیبورد هم کیبورد دیفالت رام

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=676682&stc=1&d=1326877889 http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=676683&stc=1&d=1326877889 http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=676684&stc=1&d=1326877889

ALIRESA
18-01-2012, 12:39
ساسان جان از این مدل جواب دادن هات اصلا خوشم نمیاد.چند بار میخواستم بگم هی جلوی خودمو گرفتم
شما که اینجا ارباب نیستی که میگی دیگه فلان پستها را نبینم
شما مدیر اینجایی هرچند اگه نظر من را بخوان تو همین بخش ایس خیلی ها یا باید مدیر ارشد باشند و شما مدیر جزء و یا اونها مدیر و شما کاربر عادی
ظاهرا لطفی که بچه ها دارن شما را مغرور کرده و فکر کردی کسی هستی
یه جای دیگه هم گفته بودی دیگه پست برای اصلاح لینک نبینم من از لینکی که گذاشته بودی دانلود کردم 80 مگ بعد هم فایلی که دانلود کردم مشکل داشت یه پست بلند و بالا برات نوشتم که بزنم اما بعد به دو دلیل بی خیالش شدم
اما الآن دیگه اون دلایل اینجا نبود و دلایل دیگری هم مزید شد که این پست خیلی ملایم را دادم

Sandroid
18-01-2012, 13:29
ساسان جان از این مدل جواب دادن هات اصلا خوشم نمیاد.چند بار میخواستم بگم هی جلوی خودمو گرفتم
شما که اینجا ارباب نیستی که میگی دیگه فلان پستها را نبینم
شما مدیر اینجایی هرچند اگه نظر من را بخوان تو همین بخش ایس خیلی ها یا باید مدیر ارشد باشند و شما مدیر جزء و یا اونها مدیر و شما کاربر عادی
ظاهرا لطفی که بچه ها دارن شما را مغرور کرده و فکر کردی کسی هستی
یه جای دیگه هم گفته بودی دیگه پست برای اصلاح لینک نبینم من از لینکی که گذاشته بودی دانلود کردم 80 مگ بعد هم فایلی که دانلود کردم مشکل داشت یه پست بلند و بالا برات نوشتم که بزنم اما بعد به دو دلیل بی خیالش شدم
اما الآن دیگه اون دلایل اینجا نبود و دلایل دیگری هم مزید شد که این پست خیلی ملایم را دادم

مرسی علیرای عزیز بخاطر این پست انتقادی
چون مجبور میشم یه سری صحبتها که باید زده میشد رو بزنم

*من اصلا آدم جوگیری نیستم.
پستهای مثبت (مث مرسی استاد،شما آخرشی،شما فلان و شما بهمان) منو مغرور نمیکنه
پستهای منفی (مث این چه وضعشه،مدیر این بخش کجاست و ..... )منو نا امید نمیکنه
چرا؟
چون اولا از این پستها زیاد دیدم و نسبت بهشون حالت خنثی دارم
دوما اینکه به خودم اعتماد دارم و خودم و نحوه کارم رو میشناسم و باور دارم
این سایت اولین سایتی نیست که من توش کارای مدیریتی میکنم.
و سوما اینکه میدونم هیچکسی،کامل نیست.و حتما امکان وجود مشکل و یا نقص وجود داره

**من هیچوقت نگفتم بهترینم
هیچوقت نشده همچین ادعایی کنم.کاربرایی هستن که با 20 تا پست،خیلی سواد علمیشون از من بالاتره.نمونش در بخش خودمون هم موجوده و من خودم شخصا ازشون کمک خواستم در زمینه های مختلف.
ولی سواد علمی رو نمیشه با تجربه مدیریت مقایسه کرد
مدیرانی در همین سایت خودمون وجود دارن که از لحاظ سواد علمی،خیلی بالا نیستن.ولی خب مدیریتشون به نحوی هست که نمیشه ایرادی ازشون بگیریم.

***وظایف مدیر بخش
هر مدیری وظایفی داره،برخلاف فکر کاربر که فکر میکنه مدیر فقط و فقط باید پاسخگوی سوالات کاربر باشه(که این اصلا وظیفه مدیر نیست)
مدیر وظیفه داره،بخش رو آپدیت نگه داره و نظم بخش رو حفظ کنه

****سلایق مدیریتی
من با مدیرای دیگه کار ندارم،خودم رو هم با هیچ مدیری مقایسه نمیکنم.
چون هر مدیری به نحوی که صلاح میدونه مدیریت میکنه
ولی من سلایقی در مدیریت بخش دارم که مخصوص خودم هستش
شاید خیلی از مدیرا باشن که علاقه ای به پاکسازی ندارن(که نکنه تعداد پستهاشون کم بشه)
ولی من،برای حفظ نظم انجمن،گیج نشدن کاربر و آپدیت بودن بخش،همیشه پاکسازی میکنم بخش رو
شاید خیلی از کاربرا نپسندن که چرا پستشون پاک میشه.ولی بنظر من خلوت بودن بخش،برای یه تازه کار،خیلی مفید و عالیه.پس همیشه پاکسازی میکنم در بخشهایی که مدیرشون هستم

*****مشکلات مدیریتی
سلیقه های شخصی که من در نحوه مدیریتم دارم،خیلی وقتا برام مشکل ساز میشه
اینکه میخوام همه تاپیکها منظم و آپدیت باشن،بعضی وقتا مشکل آفرین میشه
تو اون تاپیک که شما هم اشاره کردی و من گفته بودم دیگه لینک دانلودی نبینم....
برای این بود که چند تا کاربر عزیز،زحمت میکشیدن و رام رو در یه سرور اپلود میکردن.
من هم برای احترام گذاشتن به زحمت کاربر،مجبور میشم لینکهایی که کاربرا براش زحمت کشیدن رو در پست اول تاپیک بزارم.ولی دیدم داره تعداد لینکها زیاد میشه و از حالت طبیعی خارج میشه.
برای همین یه لینک دانلود که خود کوکر گذاشته بود رو در پست اول گذاشتم و گفتم که دیگه کسی لینک دانلود جدید نزاره.(شاید لحنم خوش آیند نبود)
این موردی که شما گفتی،شاید یکی از این مشکلاتی بود که یه کاربر دیده.ولی از این اتفاقات کم نمیفته.

******تکرار مکررات
این مساله یه جورایی خط قرمز من هستش
منه مدیر،وقتی 3تا تاپیک مرجع،فقط و فقط برای کاربرای تازه وارد و مبتدی گذاشتم
وقتی میبینم که یه سوال بارها و بارها پرسیده میشه،حق بدید که ناراحت شم از جواب دادن به اون سوال
سوالایی مث :چه شکلی روت کنم؟چه شکلی رام بریزم؟پسوورد رامهای اصلی چیه؟
وقتی جواب همه این سوالات در تاپیک مجزا داده شده و کاربرا حتی زحمت خوندنش رو هم نمیکشه،خب معلومه که من ناراحت و عصبی میشم.
همین موضوع در همین تاپیک پیش اومد.
تو پست اول نوشتم،بارها در خود تاپیک عنوان شده،باز هم کاربر میگه که فلان پچ رو نصب کردم ولی کار نکرد.

*******انتظارات و توقع
این رو هم در نظر بگیرید،تعداد کاربرا در مقابل من که 1نفر هستم یه کسر بی نهایت میده
من مجبورم و وظیفمه که پاسخگوی همه کاربرا باشم.
پس طبیعی هستش که همیشه،همه چیز عالی نباشه
پس مشغله من رو هم حساب کنید،خودتون رو جای من هم بزارید و خط قرمزهای من رو هم نادیده نگیرید

حرف آخر من:
همه این موضوعات رو گفتم ولی باز خیلی از مسائل گفته نشد
من،مدیریتم رو،با همین سلیقه ای که دارم،قبول دارم.
علتش هم اینه که تمام تلاشم رو میکنم.و خیلی وقتا،بیش از حد لازم تلاشم رو میکنم
بنظر شخصی خودم،بخش همیشه منظم و آپدیت هستش
بخش،امکاناتی داره که خیلی از بخشها نداره (همین که بخش ایس با 1 مدیر دارای 4تا زیر مجموعه هستش/و بخش گلکسی اس با n مدیر دارای 4زیر مجموعه هستش)این نشون میده که زحمتی که من برای این بخش دارم میکشم کم نیست.
هرچقدر زیرمجموعه های یه بخش تخصصی زیاد بشه،زحمت مدیرا هم بیشتر میشه.

انتظار من از کاربر:
بازم میگم.من با اینکه تمام تلاشم رو میکنم.و بیش از حد برای این بخش دارم زحمت میشکم (وظیفه است)
ولی خب من 1نفرم در مقابل چندین و چند نفر
پس اگه کمبودی هستش،نقصی هستش،یا بعضی وقتا با خلق و لحن خوبی پاسخگو نیستم....
انتظار دارم که کاربر درک کنه.
نه اینکه بخواد بی احترامی کنه.نه اینکه بجای انتقاد سازنده از انتقاد کوبنده استفاده کنه...

همیشه گفتم،من هدفم از فعالیت تو این سایت و این بخش،هیچ چیز نیست جز
علاقه،یاد دادن،یاد گرفتن
پس نه با کسی مشکل دارم.نه دوست دارم کسی با من مشکل داشته باشه

kamal_iut
18-01-2012, 13:45
sandroid:
شما فایل دانلود رو تو پوشه اصلی مموری کارت قرار نمیدی

ساسان جان... فايل رو داخل پوشه اصلي مموري ميزارم...
قبل از وايپ ميبينم فابل رو ... اما وايپ data كه ميكنم... ديگه نه فابل رو ميبينم و نه گوشي بالا مياد!!!
بيخيال... منتظر sangingerace جديد ميمونم كه به نظرم با سليقه من بيشتر جوره
ممنون

Farzad119
18-01-2012, 16:58
یه سوال:
من الان HaniMod*LiteStar نصبه رو گوشیم با کلی برنامه و بازی
میخام HaniMod*Final رو نصب کنم ، حتما باید قبل از نصب سه تا وایپ رو انجام بدم؟

Sandroid
18-01-2012, 17:12
بله.چون تغییرات در فایلهای سیستمی بوده

hosein1368
18-01-2012, 19:14
آقا ساسان من پچ فلش پپلیر رو نصب کردم ولی بازم فلش رو پشتیبانی نمیکنه روی مرورگر دیفالت!کار خاص دیگه ای باید انجام بدم؟پچ نصب شده ها!آیکونش توی منو اومده

Sandroid
18-01-2012, 21:31
برنامه رو از سیستم پاک کنید
برنامه رو از پچ استخراج کنید و بصورت برنامه معمولی نصبش کنید (روی مموری داخلی)

amin29
18-01-2012, 22:17
انگار سوتی از من بوده!!! من کدهایی رو که گفته بودی رو برای فعال کردن sound boot رو همه رو قبل و بعدش رو به صورت [PHP] .... ]/PHP] می نوشتم ولی یه بار بدون اینها تایپ کردم و فقط خود کد ها رو نوشتم و جواب داد... اینتر هم توی برنامه ترمینال کار میکنه و هم توی مسنجینگ ... شرمنده ... اشتباه از من بود

amin29
18-01-2012, 22:22
راستی ساسان جان میشه پچ کیبورد سامسونگ مال آسیا رو دوباره آپلود کنی؟ از هات فایل پاک شده ... ممنون

http://hotfile.com/dl/131237574/e3d9a2d/moalla_samsung_keyboard.zip.html

moalla
18-01-2012, 22:55
پچ کرنل ب84 برای این رام ارائه میشه؟

Farzad119
18-01-2012, 23:28
یه چیز جالب کشف کردم تو این رام و فک کنم تمام سیانوژن ها
نمیونم شایدم همتون بلد بودید و من بلد نبودم
اینجاهایی که مشخص کردم رو تند تند تاچ کنید

http://www.shiaupload.com/images/69501769147517977889.png

Dezak525
19-01-2012, 10:20
پچ کرنل ب84 برای این رام ارائه میشه؟

کرنل های CF Root برای رامهای با بیس سامسونگ هستند و روی رامهای سیانوژن جواب نمیدن! منم اینو تازه فهمیدم!:ag:

ساسان جان امکانش هست که یه روزی یه رام MIUI هم درست کنی یعنی امیدوار باشیم یا نه وقت نمیکنی؟:ah: از نظر کارایی رامهای MIUI از سیانوژن بهترن یا نه؟

amin889
19-01-2012, 11:31
راستی ساسان جان میشه پچ کیبورد سامسونگ مال آسیا رو دوباره آپلود کنی؟ از هات فایل پاک شده ... ممنون

http://hotfile.com/dl/131237574/e3d9a2d/moalla_samsung_keyboard.zip.html

http://www.mediafire.com/?geoi7a547g0z05o

Sandroid
19-01-2012, 18:27
یه چیز جالب کشف کردم تو این رام و فک کنم تمام سیانوژن ها
نمیونم شایدم همتون بلد بودید و من بلد نبودم
اینجاهایی که مشخص کردم رو تند تند تاچ کنید

http://www.shiaupload.com/images/69501769147517977889.png
نتیجه چی میشه؟؟من تست نکردم

کرنل های CF Root برای رامهای با بیس سامسونگ هستند و روی رامهای سیانوژن جواب نمیدن! منم اینو تازه فهمیدم!:ag:
کرنل cf-root فقط مخصوص رامهای سامسونگ هستش.
ساسان جان امکانش هست که یه روزی یه رام MIUI هم درست کنی یعنی امیدوار باشیم یا نه وقت نمیکنی؟:ah: از نظر کارایی رامهای MIUI از سیانوژن بهترن یا نه؟

هیچوقت رام miui نداشتم که بخوام نظر بدم.
فکر نمیکنم به این زودی.
احتمالا رام sangingerace رام آخر من باشه

Farzad119
19-01-2012, 18:35
نتیجه چی میشه؟؟من تست نکردم

اگه تند تند تاچ کنی ، یه نقاشی نشون میده و مینویسه که چه کسی این اثر رو خلق کرده.

ghoorbaghe1
19-01-2012, 22:14
اگه تند تند تاچ کنی ، یه نقاشی نشون میده و مینویسه که چه کسی این اثر رو خلق کرده.

چه جالب! روی sangingerace تست کردم، روی اون هم کار میکنه!

amin29
20-01-2012, 21:43
توی این رام میشه از بعد از نصب رام ، کرنل b84 EX رو نصب کرد؟ یا همین کرنلی که هست خوبه؟ آقا ساسان شما کدوم رو پیشنهاد می کنی؟

Sandroid
20-01-2012, 21:49
کرنلهای cf-root مخصوص رامهای سامسونگ هستش
کرنلی که روی رام هست،بهترین و جدیدترین مخصوص سیانوزن هستش

amin29
20-01-2012, 22:42
راستی یه سوال الآن در حین نصب رام برام پیش اومد ...

شما میگی برای نصب پچ باید mount system کنم ... وقتی وارد cwm میشم بعد به قسمت mounts and storage میشم سطر سوم یه این صورت هستش: mount /system

حالا باید روش کلیک کنم تا بشه unmount /system بعد پچ رو نصب کنم یا بذارم به همون صورت mount /system باشه و پچ رو نصب کنم؟

من خودم همیشه unmount می کردم تا قبل از این ... ولی یه آن شک کردم وقتی دیدم نوشتید do mount system

ممنون میشم جواب این سوالم رو هم بدی ساسان جان ...

Sandroid
20-01-2012, 23:26
mount system رو انتخاب کن تا بشه unmount system

amir_2pa
20-01-2012, 23:27
راستی یه سوال الآن در حین نصب رام برام پیش اومد ...

شما میگی برای نصب پچ باید mount system کنم ... وقتی وارد cwm میشم بعد به قسمت mounts and storage میشم سطر سوم یه این صورت هستش: mount /system

حالا باید روش کلیک کنم تا بشه unmount /system بعد پچ رو نصب کنم یا بذارم به همون صورت mount /system باشه و پچ رو نصب کنم؟

من خودم همیشه unmount می کردم تا قبل از این ... ولی یه آن شک کردم وقتی دیدم نوشتید do mount system

ممنون میشم جواب این سوالم رو هم بدی ساسان جان ...

monut کردن سیستم در اصطلاح به این گفته میشه که اجازه جابجایی فایل ها و پوشه های سیستمی رو از سیستم بگیریم (unmount کردن سیستم داشتن این اجازرو لغو میکنه)
چون تو پروسه نصب اکثر پچ ها نیاز به جابجایی فایل ها و پوشه های سیتمی هست، پس قبل از نصب نیاز به mount کردن سیستم هست.
*یعنی شما رو همون mount /system کلیک کنید.

alex90lya
21-01-2012, 13:26
بعدا از خوندن تمام نظرات يه تشكر جانانه بابت رام بسيار عالي ساسان عزيز :cc::cc::cc:
من دو تا مشلك مبتديانه دارم
1 گوشي با كابل به pc وصل ميكنم گوشي نميشناسه براي دسترسي به مموري كارت
2 من نتونستم فونت فارسي به كيبورد گوشي اضافه كنم :please:

Sandroid
21-01-2012, 13:38
بعدا از خوندن تمام نظرات يه تشكر جانانه بابت رام بسيار عالي ساسان عزيز :cc::cc::cc:

سلا.خواهش میکنم
1:مشکلی نداره در اتصال به سیستم.شما یه بار درایور اندروید رو نصب کنید
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=193490
2:settings/keyboard&language/gingerbread keyboard/input language
اینجا تیک arabic و engilish رو بزنید تا کیبوردتون هم فارسی داشته باشه و هم انگلیسی

hosein1368
21-01-2012, 13:39

سلام.
1.احتمالا درایور مناسب با ویندوزتون نصب نیست.

amin889
21-01-2012, 16:10
سلا.خواهش میکنم
1:مشکلی نداره در اتصال به سیستم.شما یه بار درایور اندروید رو نصب کنید
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=193490
2:settings/keyboard&language/gingerbread keyboard/input language
اینجا تیک arabic و engilish رو بزنید تا کیبوردتون هم فارسی داشته باشه و هم انگلیسی

دراین حالت فقط کلمات گچ پز رو نداره درسته؟

Sandroid
21-01-2012, 16:35
گ:حرف ک رو نگه دارید
چ:حرف ح رو نگه دارید
ز ، ژ:حرف ر رو نگه دارید
پ:حرف ب رو نگه دارید

Farzad119
22-01-2012, 19:00
من یه مشکا دارم با این رام
اونم اینه که برنامه WeatherBug روی هیچ کدوم از هانی مد ها جواب نمیده
وقتی میخام نصبشش کنم، لودینگه میاد و بعدش مینویسه که برنامه نصب نشد!
روی سیانوژن قبلیم خیلی راحت نصب میشد
چند تا از ورژنهای مختلف این برنامه هم امتحان کردم بازم نصب نشد.

Sandroid
22-01-2012, 19:16
شاید با سیانوژن 7.2 مشکل داره.شاید با سخت افزار این گوشی مشکل داره.دلیلی نداره برنامه نصب نشه
بعضی از نرم افزارها مث firefox هم رو گوشی نصب میشن ولی اجرا نمیشن

Farzad119
23-01-2012, 15:24
شاید با سیانوژن 7.2 مشکل داره.شاید با سخت افزار این گوشی مشکل داره.دلیلی نداره برنامه نصب نشه
بعضی از نرم افزارها مث firefox هم رو گوشی نصب میشن ولی اجرا نمیشن

رام قبلیم این بود CyanogenMod 7.2-cooper-KANG-AXEL-RC1
من خودمم خیلی تعجب کردم که نصب نشد تو این رام
اگه میشه یکی اینو دانلود کنه و روی این رام تست کنه
شاید مشکل از من باشه
WeatherBug Elite v2.5.457 پیش بینی وضعیت آب و هوا (http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2262012&postcount=2)

hosein1368
23-01-2012, 19:47
رام قبلیم این بود cyanogenmod 7.2-cooper-kang-axel-rc1
شاید مشکل از من باشه
weatherbug elite v2.5.457 پیش بینی وضعیت آب و هوا (http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2262012&postcount=2)
امتحان کردم ولی متاسفانه برای منم نصب نشد

Farzad119
23-01-2012, 21:21
امتحان کردم ولی متاسفانه برای منم نصب نشد

ممنون از این که تست کردید
ولی مشکل عجیبیه

fery67
23-01-2012, 21:35
سلام
چطور میتونم dialler اورجینال سامسونگ رو بزارم؟
فایل Phone.apk اورجینال رو پیدا کردم.
ممنون

hosein1368
23-01-2012, 21:50
سلام
چطور میتونم dialler اورجینال سامسونگ رو بزارم؟
فایل phone.apk اورجینال رو پیدا کردم.
ممنون

بیس این رام سیانوژن هستش؛شما نمیتونید برنامه های اورجینال سامسونگ رو روش نصب کنید؛میتونید از دیالرهای دیگه استفاده کنید.

Farzad119
25-01-2012, 20:09
رام قبلیم این بود cyanogenmod 7.2-cooper-kang-axel-rc1
شاید مشکل از من باشه
weatherbug elite v2.5.457 پیش بینی وضعیت آب و هوا (http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2262012&postcount=2)

هیچ راهی نیست برای نسب این نرم افزار؟
خیلی بهش نیاز دارم

hosein1368
25-01-2012, 20:57
هیچ راهی نیست برای نسب این نرم افزار؟
خیلی بهش نیاز دارم

روی این رام بعید میدونم راهی براش باشه.
شما میتونید از نرم افزارهای دیگه استفاده کنید یا اینکه رامتون رو عوض کنید!

fery67
25-01-2012, 21:41
ساسان جان دستت درد نکنه رام خوبیه ولی از شما بعیده مشکلات رام رو تو پست اول ننویسی؟!!!!!
این رام خیلی مشکل داره امیدوارم دوستان دیگه مثل من وقتشون تلف نشه...

tumar_aysoy
25-01-2012, 22:12
ساسان جان دستت درد نکنه رام خوبیه ولی از شما بعیده مشکلات رام رو تو پست اول ننویسی؟!!!!!

مثلا؟؟؟؟؟

amirreza_r143
25-01-2012, 23:06

دوست عزیز میشه بگید مشکل این رام چیه من که در به در دنبالشم اگه پیدا کردی به منم بگو

moalla
25-01-2012, 23:09

مطمني اشكالاتي كه ميگين از تازه كار بودن شما نيست!

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

+POURYA
25-01-2012, 23:54
سلام من اين رام رو نصب كردم
رام خوبيه ولي نسبت به رام هاي ديگه سرعت كمتري داره
البته وقتي نرم افزار زياد نصب ميكني رام كلا ميره تو هنگ و واقعا اعصاب خرد كنه
هي بايد باتري در بياري

+POURYA
25-01-2012, 23:54
هي بايد باتري در بياري

fery67
26-01-2012, 00:13
دوست عزیز میشه بگید مشکل این رام چیه من که در به در دنبالشم اگه پیدا کردی به منم بگو

مصرف باطری واقعا بالاست. برای نمونه نوشتن یه sms معمولی با brightness 20% یک درصد کم میکنه(only 2G and GSM only). موقع تایپ سریع بعضی اوقات یک حرفی که اصلان تاچ نمیشه خودبخود تایپ میشه یا یک حرف دوبار تایپ میشه. دایلر اصلی قابلیت speed dial و action dialنداره.
الیته شاید برای همه اینها اشکال محسوب نشه.

مطمني اشكالاتي كه ميگين از تازه كار بودن شما نيست!

شما اگه یه نگاهی به شماره کاربری خودت و من بندازی میبینی کی تازه کارتره.

moalla
26-01-2012, 00:25
هي بايد باتري در بياري

اتفاقا سرعت اين رام نسبتا عاليه. يه تاپيكي بود براي نكات مربوط به سرعت رام كه الان پيداش نميكنم. بعد از نصب برنامه هاي مختلف من حتي كاهش سرعت رو هم خس نكردم چه برسه به هنگ.
حالا چرا باطري بيچاره رو در مياري؟بجاش ميتوني دكمه پاور رو چهارثانيه نگه داري.

moalla
26-01-2012, 00:33
مصرف باطری واقعا بالاست. برای نمونه نوشتن یه sms معمولی با brightness 20% یک درصد کم میکنه(only 2G and GSM only). موقع تایپ سریع بعضی اوقات یک حرفی که اصلان تاچ نمیشه خودبخود تایپ میشه یا یک حرف دوبار تایپ میشه. دایلر اصلی قابلیت speed dial و action dialنداره.

با مشكل تايپي كه ميگي مواجه نشدم. مصرف باطري هم براي من عادي بود. نميدونم شما كاليبره كردي يا نه.
اون speed dial و actiondialهم ربطي به اشكالات رام كاستوم ساسان نداره.شما هر رام كاستوم سيانوژن رو ببيني همينه.اشكالت رو ميتوني براي سايت سيانوژن بنويسي!
اوني كه شما ميگي از مختصات رامهاي سامسونگه كه با نصب يه go contactحل ميشه.از ابتدا ساسان اعلام كرد رام رو در سبكترين حالت آماده ميكنه تا هركي خواست با پچ يا برنامه اضافي امكاناتي كه ميخواد رو روش بياره

+POURYA
26-01-2012, 08:58
اتفاقا سرعت اين رام نسبتا عاليه. يه تاپيكي بود براي نكات مربوط به سرعت رام كه الان پيداش نميكنم. بعد از نصب برنامه هاي مختلف من حتي كاهش سرعت رو هم خس نكردم چه برسه به هنگ.
حالا چرا باطري بيچاره رو در مياري؟بجاش ميتوني دكمه پاور رو چهارثانيه نگه داري.

Sent from my gt-s5830 using tapatalk

برای من که اینجوری نبود
مثل اینکه منظورمو نگرفتی
گوشب کلا میره تو هنگ هیچ کاریش نمیشه کرد جز در آوردن باتری

arman0077
26-01-2012, 10:09
هرررررر موقع حتی خیلی خیلی هنگ کرد با نگه داشتن دکمه پاور به مدت تقریبا 5 ثانیه گوشی ریستارت میشه

amirreza_r143
26-01-2012, 10:24
مصرف باطری واقعا بالاست. برای نمونه نوشتن یه sms معمولی با brightness 20% یک درصد کم میکنه(only 2g and gsm only). موقع تایپ سریع بعضی اوقات یک حرفی که اصلان تاچ نمیشه خودبخود تایپ میشه یا یک حرف دوبار تایپ میشه. دایلر اصلی قابلیت speed dial و action dialنداره.

1-از یک تسک کیللر استفاده کنید
2-مشکل تاچ رو اولین باره میشنوم
3-اون مشکل هم کلا مال خود سیانوژن و فقط مخصوص این رام نیست

hosein1368
26-01-2012, 10:47
من که الان حدود یک تا دو ماه که این رام رو گوشیم نصیه و واقعا ازش راضی ام.نکته جالبه این رام اینه که با گذشت این همه زمان و نصب کلی نرم افزار میتونم بگم که کمترین کاهش سرعتی نداشتم و کماکان بنچمارکم با بنچمارک اولیه ام مساویه.
مشکل تاچ هم تا حالا نداشتم؛هنگ هم انقدر کم داشتم که اصلا یادم نمی آد؛اصلا شاید هنگ هم نداشتم!
مشکلاتی هم که این رام داره ربطی به آقا ساسان نداره و مربوط به بیس رام های سیانوژن میشه.

tumar_aysoy
26-01-2012, 13:59

من همیشه وقتی میخوام گوشی رو برم شارژ نگاه می کنم می نویسه
1day و خرده ای

Sandroid
26-01-2012, 19:09
*
-رام اگه مشکلی داشت،حتما ذکر میشد.
ولی خوشبختانه یا متاسفانه،رام مشکلی نداره
-تازه کار بودن به شماره عضویت ربطی نداره و تجربه عامل مهمتری هستش
-باتری در این رامهای final من،بهینه شدن و حتی به هنگام نصب،باتری خود به خود کالیبره میشه
من همیشه اشاره میکنم.این مشکلات عجیب و غریبی که بعضی از کاربرا براشون پیش میاد.فقط 1دلیل داره
اونم درست نصب نکردن رام هستش
رام خودش مشکلی نداره.ولی نحوه نصب شما باعث میشه که،یکی باتریش زود تموم بشه،یکی وایرلسش کار نکنه.یکی اینترنتش.یکی gps براش روشن نشه!!!!
یعنی مشکلاتی فوقالعاده بالا که حتی رام در ورژن اولیه هم نداشت.چه برسه به ورژن فاینال!!!
من برای نصب کاستوم رامهای تاپیک مجزا زدم و موارد رو اونجا اشاره کردم
خواهشا مث اون عمل کنید
یه تاپیک آموزشی مجزا هم زدم برای اینکه چجوری از کاستوم رام محافظت کنیم تا مشکلی براش پیش نیاد
همه و همه این تاپیکها برای کاربرا زده میشه.ولی کاربرا از اونجایی که همه پیشرفته و همه چیز بلد هستن،حرف من مبتدی رو قبول نمیکنن
وقتی میگم قبل از نصب رام،حتما رام رسمی و cwm رو از اول نصب کنید،هدفم طولانی تر شدن مراحل شما نیست.حتما دلیلی دارم که این نکته رو همیشه گفتم و میگم.

**
در تاپیکهای مختلف،بارها گفته شده،رامهای سامسونگ قابلیتهای مخصوص خودشون رو دارن و رامهای سیانوژن قابلیتهای خودشون رو.
امکانات هیچکدوم رو نمیشه در دیگری استفاده کرد.
نرم افزارهای هیچکدوم رو نمیشه در دیگری استفاده کرد
ولی خب،بازم دوستانی که خیلی پیشرفته هستن،حرف ما مبتدی ها رو باور نمیکنن و این موضوع رو باگ به حساب میارن

امیدوارم دوستان دیگه مثل من وقتشون تلف نشه...
این بدترین توهینی بود که میشد به من کرد
اگه وقت شما،فقط بخاطر یه دانلود و یه تست تلف شده،پس من حدود 1سال هستش که وقتم رو دارم تو بخش ایس تلف میکنم به کل

fery67
26-01-2012, 20:24
ساسان جان من اصلا قصدم جسارت نبود. شما اشاتباه برداشت کردین. من که یه مدت به کل نبودم اومدم یه سری زدم و بین این رامهای جدید با توجه به سابقه کارهای خوبت رام خودتو بین ساینوها انتخاب کردم و با توجه به مسافرت طولانی که در پیش دارم قصدم این بود که این رام دائمیم بشه. با سرعت اینترنت خیلی پایین به سختی تونستم دانلودش کنم. ولی مشکل باطری و تاچپد واقعا برام عجیب بودن طوری که نتونستم بیشتر از 2روز رامو رو گوشیم نگه دارم.من تو پست قبلیم هم گفتم شاید اینها فقط برای من مشکل باشه و ...
به هر حال اگه من چیزی گفتم که به شما ساسان جان و تمام دوستات که با انتقاد از رامهای شما به شدت ناراحت میشن (دلیلشو نمیدونم!!!) معذرت میخوام و قول میدم دیگه توی بخشهایی که شما و دوستان حرفه ای اونجا تشریف دارین پستی ندم تا شاید اینجوری دیگه به شعور کسی توهین نشه.
موفق باشین.

Sandroid
26-01-2012, 20:46
اینکه پست میدید یا نه،به من یا هیچکس دیگه مربوط نمیشه
اینجا برای هیچکس دعوتنامه فرستاده نشده.برای رفتنش هم حکم ارسال نمیشه
ولی از کاربرا انتظار میره که وقتی میخوان یه کاستوم رام نصب کنن،حداقل طبق آموزش پیش برن.نه طبق دانسته های درست یا نادرست شخصی
........
اگه رام رو مث آموزش نصب کنید،هیچکدوم از مشکلات رو نخواهید داشت
........
اینجا کسی از انتقاد ناراحت نمیشه.ولی بی احترامی،هر کسی رو ناراحت میکنه
چه این رام،چه sangingerace از ورژن اول مشکلاتی داشته که کاربرا بهش اشاره کردن و تا سر حد امکان،حل شده
دوستانی بودن که گفتن تعدادی از نرم افزارها روی این رام نصب نمیشه،منم قبول کردم و علت رو اعلام کردم که از بیس سیانوژن هستش و میشه این موضوع رو بعنوان یه مشکل بهش اشاره کرد.

moalla
26-01-2012, 20:48
بحث ناراحتی و تعصب به چیزی نیست. به شخصه برای من یکسری امکانات بود که بصورت پراکنده توی کاستومهای مختلف بود و خیلی دوست داشتم توی یه کاستوم جمع بشن که نمیشد:
1- اورکلاک
2- فلش پلیر
3- پایداری
4- سبک بودن بیس
5- ساپورت کامل bln
و ...
تعصبی روی رامهای ساسان نیست چون با اینکه تو هر زمان نسبتا به رامهای دیگه بهتر بودن اما باز نواقص زیاد داشتن. توی این دوتای اخری برای من خیلی جالب بود که همه اینها بالاخره توی یه رام جمع شدن. حالا به دلیل کرنل های نامناسب و یا بد کاستوم شدن و یا هر چیز دیگه اگه یه رامی رو انتخاب میکردم مجبور بودم توی سبک ترین حالت نگهش دارم و مثلا از ویجتی استفاده نکنم. بعد یکی دو هفته کار با این دو رام دیدم که نه... بعد از حذف و نصب یکسری برنامه سرعت همچنان عین اولشه... تازه اومدن ببینم چه ویجتهای جالبی هست که استفاده کنم!!!
حالا شما میگی این چند وقت اینجا سر نزدی اما من اگه نگم هر روز هر دو روز سر زدم و مطمئنم که یکسری اشکالاتی که دوستان میگن از تجربه کم کار با رامهاست. شاید اون پیامم درست نبود که بخاطر کم تجربگی شما این پیام رو دادی ... بعدا پشیمون شدم و اومدم اون رو پاک کنم اما نمیدونم دکمه حذف چرا کار نکرد! اما خوب بعد از اینکه گفتین چرا action dial کار نمیکنه متوجه شدم که حدسم درست بوده
بهرحال من به شخصه خیلی با این دوتا رام آخری حال کردم و از طرفی زیر و روش کردم که اگه اشکالی هست مطرح کنم و نگاه کنی تو پستام چندتا یکی حالا درست یا غلط اشکالی رو مطرح کردم.
حرف شما هم توهین به شعور کسی نبوده. منظوری بوده که حالا یکم بد بیان شده

k i a r a s h
27-01-2012, 10:53
دوستان من یه مشکل بزرگ با این رام دارم بفقط و فقط برای همین نصب نمی کنم . البته بهتره بگم با رام مشکل ندارم با لانچرش مشکل دارم .
این رام رو که ریختم همه چیزش عالی بود و خوب . سرعت خوب . پایداری بالا و ....
ولی وقتی می خوای بین صفحات مختلف جا به جا بشی حتما دستت باید صفحه رو کامل کامل لمس کنه تا جا به جا بشه . در صورتی که در لانچر خود سامسونگ این جوری نیست . برای این که مطمئن بشم مشکل از رامه یا لانچر (با اینکه خودم go luncher رو خیلی قبول دارم ) یه رام اصلی ریختم و دیدم لانچر سامسونگ فوق العاده حساسه به کوچیکترین برخورد انگشت . بعد تو همین رام اصلی go luncher رو نصب کردم دیدم درست همون مشکلس که تو این رام داشتم رو دارم .

البته این حساسیتی که میگم کمه اون قدر واضح نیستا ولی من روش حساسم . چی کار کنم؟
از یه طرف خیلی دوست دارم این رام رو داشته باشم . از طرف دیگه با تاچش مشکل دارم :(
واسه همین وقتی ساسان گفت رام جدیدش با لانچر خود سامسونگه خیلی خوشحال شدم ولی متاسفانه فعلا که به تاخیر افتاده .
الا تا اون موقع من چه کنم؟

hosein1368
27-01-2012, 11:02
دوستان من یه مشکل بزرگ با این رام دارم بفقط و فقط برای همین نصب نمی کنم . البته بهتره بگم با رام مشکل ندارم با لانچرش مشکل دارم .
ولی وقتی می خوای بین صفحات مختلف جا به جا بشی حتما دستت باید صفحه رو کامل کامل لمس کنه تا جا به جا بشه . در صورتی که در لانچر خود سامسونگ این جوری نیست . برای این که مطمئن بشم مشکل از رامه یا لانچر (با اینکه خودم go luncher رو خیلی قبول دارم ) یه رام اصلی ریختم و دیدم لانچر سامسونگ فوق العاده حساسه به کوچیکترین برخورد انگشت . بعد تو همین رام اصلی go luncher رو نصب کردم دیدم درست همون مشکلس که تو این رام داشتم رو دارم .

از یه طرف خیلی دوست دارم این رام رو داشته باشم . از طرف دیگه با تاچش مشکل دارم :(
واسه همین وقتی ساسان گفت رام جدیدش با لانچر خود سامسونگه خیلی خوشحال شدم ولی متاسفانه فعلا که به تاخیر افتاده .
میتونید روی این رام از لانچر سامسونگ استفاده کنید.
اتفاقا امروز توی سایت همسایه دیدیم که لانچر سامسونگ رو برای سیانوژن گذاشتن.

Sandroid
27-01-2012, 11:05

کیارش عزیز،میتونید از پچهای موجود استفاده کنید و لانچر اصلی رو عوض کنید

10224
27-01-2012, 12:37
سلام من این رام نصب میکنم و وقی بالا میاد و روی ارم اندروید چند لحظه میمونه وبعد رستارت میشه و میره به ریکاوری .wipe کردم

Sandroid
27-01-2012, 13:00
wipw data/wipe cache/wipe dlvk cache
mount system
install rom

Dezak525
31-01-2012, 22:20
ساسان جان مگه ورژن فینال این رام اخرین کرنل رو نداره پس چرا توی گوشی ورژن رو 2.6.35.7 می زنه؟ مگه اخریه 2.6.35.11 نیست؟

Dezak525
01-02-2012, 21:56
ساسان جان مگه ورژن فینال این رام اخرین کرنل رو نداره پس چرا توی گوشی ورژن رو 2.6.35.7 می زنه؟ مگه اخریه 2.6.35.11 نیست؟

ساسان جان لطفا رسیدگی کنید مرسی:sorry:

Sandroid
01-02-2012, 22:24
بله.آخرین کرنل موجود برای سیانوژن روش هستش
اسم کرنل رو خود کوکر میزاره و من تغییرش ندادم

asan34
03-02-2012, 13:54
سلام من برنامه دوربین این رام رو میخواستم اکر امکانش هست یکی واسه دان بزاره ممنون:sign_help:

amir_2pa
03-02-2012, 15:21
سلام من برنامه دوربین این رام رو میخواستم اکر امکانش هست یکی واسه دان بزاره ممنون:sign_help:

http://forum.mobilestan.net/Download.png (http://dl.mobilestan.net/index.php/files/get/BJ22PC6Bs3/camera.apk)

Sandroid
04-02-2012, 19:13
کاستوم جدید این ورژن آماده است و فردا صبح آپلودش میکنم.

بیس رام عوض شده (آپدیت شده به آخرین cm7.2)
بیس جدید ،امکانات جدیدی داره/مثل حالات جدید برای ring lockscreen و disable کردن بوت-انیمیشن و ....
اسکریپتها آپدیت شدن
lagfree v3
turbo boost v8.5
Precise Volume Control, Smooth Scrolling and Battery Drain Fix
improve GPS and Sensors
sd boost to 2048
battery calibration
رام سبکتر شده و حجمش از 79 مگ.به 67 مگ کاهش پیدا کرده
لانچر دیفالت رو برگشت زدم به حالت دیفالت سیانوژن.(این لانچر امکانات جالبی داره http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2642511&postcount=7 )
مشکل نصب نشدن بعضی برنامه ها (مث googles ) کاملا حل شده
.
.
.
HaniModAce*Final فردا صبح آپلود میشه

arman0077
04-02-2012, 19:29
قربون دستت ساسان جون . نتونستم اسپم ندم
حالا میفهمم چرا کمی آموزش ها رو دیر گذاشتی

Sandroid
04-02-2012, 21:36
sd boost رو از 2048 تغییر دادم به 4096
مشکل setup wizard حل شد
مشکل سیاه بودن صفحه در اولین بوت هم حل شد

moalla
05-02-2012, 07:09
دوربین توی این ورژن چطوره؟ وسط فیلمبرداری وقفه پیدا میکنه؟

Sandroid
05-02-2012, 10:57
تو ورژن قبلی همچین مشکلی داشت؟
متاسفانه تست نکردم.
ولی از اونجایی که خیلی مشکلات حل شده با بیس جدید،امیدوارم که اینم حل شده باشه/ولی شخصا کاری برای رفع مشکل انجام ندادم

amirbm
05-02-2012, 13:12
با سلام و خسته نباشی به شما ساسان عزیز
آپلود انجام شده یا نه هنوز؟ لینکه پست اول مربوط به ورژن جدیده؟

Sandroid
05-02-2012, 13:21
نه فعلا،دارم یه سری کارای جدید انجام میدم روی رام
اضافه کردن bravia engine
و ادیت کردن کرنل برای عملکرد بهتر اورکلاک و مصرف کمتر باتری...
اگه موفق شدم که خیلی خوب میشه،اگه نه با همین وضعیت آپ میکنم

amir_2pa
05-02-2012, 13:43
نه فعلا،دارم یه سری کارای جدید انجام میدم روی رام
اضافه کردن bravia engine
و ادیت کردن کرنل برای عملکرد بهتر اورکلاک و مصرف کمتر باتری...
اگه موفق شدم که خیلی خوب میشه،اگه نه با همین وضعیت آپ میکنم

ممنون ساسان جان.
bravia engine که ماله SonyEricssonهاست و این فوق العادست اگه بشه روی Ace آوردش.
ادیت کردن کرنل هم که هسته یونیکس میخواد امیدوارم موفق بشی.

arman0077
05-02-2012, 13:50
نوشته واسه بهتر کردن کیفیت عکس هاست .
ساسان به نظرت واقعیه این موتور براویا؟
من که هیچ تغیری احساس نمیکنم.

amirreza_r143
05-02-2012, 14:26

من هم این مورد براویا انجین رو تست کردم و کاربرانی هم که روی x10 نصب کرده بودند میگفتند واقعا کار میکنه ( چون x10 بصورت پیشفرض براویا نداره) من هم دقت کردم ولی متوجه نشدم واقعا کاراریی داره یا نه (به نظرم کیفیت بهتر میشه ولی نه در حدی که به راحتی به چشم بیاد) به نظرم یکی باید قبل از نصب پچ با دقت کیفیت رو نگاه کنه و بعد از نصب تغییرات رو ببینیه چون من که قبلش دقت نکرده بودم چیز زیادی متوجه نشدم ولی اگه بخوام در کل بگم طبق تعریف دیگران و تجربه خودم فکر میکنم موثر باشه در ضمن مودش توی بخش مود های عمومی هست خودتون میتونید تست کنید و نتیجه رو گزارش کنید

Sandroid
05-02-2012, 14:42
ممنون ساسان جان.
bravia engine که ماله SonyEricssonهاست و این فوق العادست اگه بشه روی Ace آوردش.
ادیت کردن کرنل هم که هسته یونیکس میخواد امیدوارم موفق بشی.

من هم این مورد براویا انجین رو تست کردم و کاربرانی هم که روی x10 نصب کرده بودند میگفتند واقعا کار میکنه ( چون x10 بصورت پیشفرض براویا نداره) من هم دقت کردم ولی متوجه نشدم واقعا کاراریی داره یا نه (به نظرم کیفیت بهتر میشه ولی نه در حدی که به راحتی به چشم بیاد) به نظرم یکی باید قبل از نصب پچ با دقت کیفیت رو نگاه کنه و بعد از نصب تغییرات رو ببینیه چون من که قبلش دقت نکرده بودم چیز زیادی متوجه نشدم ولی اگه بخوام در کل بگم طبق تعریف دیگران و تجربه خودم فکر میکنم موثر باشه در ضمن مودش توی بخش مود های عمومی هست خودتون میتونید تست کنید و نتیجه رو گزارش کنید

مرسی از دوستان
bravia engine در رام قرار گرفت.تاثیرش رو هم میتونید در برنامه هایی مث gallery و mx video player ببینید

کرنل ادیت شد،برای مصرف بهتر باتری و تعریف کلاک های جدید (روی 883 و 245 قرار دادم و حالت روی روی smartass)این بهترین حالته.پس تا جای ممکن تغییرش ندید (یهنی بالاتر نبرید.میتونید کاهش بدید اگه سرعت زیاد اذیتتون میکنه)

برای مصرف باتری خیلی روی رام کار کردم.
فایل framework.jar ادیت شد.اسکریپت کالیبره کردن باتری ادیت شد.کرنل هم ادیت شد
فکر میکنم باید نتیجه خیلی خوبی در کار باشه

gallery 3d با قابلیت سنسور شتاب سنج در رام قرار داده شد (جدیدترین ورژن از xda)
اطلاعات بیشتر : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=918945

sd boost تغییر داده شد به 4096
در طول انجام اینکار،خیلی متعجب شدم،چون فردی که اون رو یه developer و cooker واقعی قبول داشتم رو شناختم که خیلی هم سطح بالایی نداره و اشتباهات زیادی در اسکپریت نویسی داره
slaid 480 رو حتما میشناسیم،بخصوص با اسکریپتهایی که نوشته.
از اونجایی که میخواستم sd speed رو تغییر بدم،باید اسکریپتهای lagfree v3 و turbo boos v8.5 رو ادیت میکردم.
و دیدم که slaid به طرز عجیبی،و بصورت کاملا مشخص از روی turbo کپی کرده
حالا از کپی بگذریم،مطمئنا ازش اجازه گرفته.ولی خب،اشتباه در نوشتن دستورات اسکریپت به وضوح دیده میشه
مثلا ایشون میخواستن در ورژن 3،sd speed رو روی 2048 قرار بدن...
یه جا از اسکپریت دستور 2048 داده بود.یه جای دیگه (چون کپی از turbo بود)دستور 1024 نوشته شده
برای همین،مجبور شدم،تغییرات رو در 3جا اعمل کنم(بجای 1 جا) تا بالاخره sd speed به درستی روی 4096 تنظیم بشه

کار رام تمومه/دارم فقط تستش میکنم که مشکلی نباشه
ایشالا تا ساعت 8 آپلود میشه
پست بعدیم هم شامل تغییرات و ویژگیهای کامل رام خواهد بود.

arman0077
05-02-2012, 14:47
ساسان جون تو که گفتی گوشی رو فروختی چجوری تست میکنی؟

Sandroid
05-02-2012, 15:03
حالا که فعلا داره تست میشه روی یه دستگاهی.....
فکر نمیکنم زیاد مهم باشه این گوشی ماله منه یا پسر دائیم

Sandroid
05-02-2012, 15:36
تغییرات نهایی این ورژن:

بیس رام آپدیت شده به آخرین cm7.2
lagfree v3
turbo boost v8.5
Precise Volume Control, Smooth Scrolling and Battery Drain Fix
improve GPS and Sensors
sd boost to 4096
battery calibration
رام سبکتر شده و حجمش از 79 مگ.به 67 مگ کاهش پیدا کرده
لانچر دیفالت رو برگشت زدم به حالت دیفالت سیانوژن.(این لانچر امکانات جالبی داره http://forum.mobilestan.net/showpost...11&postcount=7 )
مشکل نصب نشدن بعضی برنامه ها (مث googles ) کاملا حل شده
مشکل setup wizard حل شد
مشکل سیاه بودن صفحه در اولین بوت حل شد
bravia engine اضافه شد
gallery 3d motion جایگزین نسخه اصلی شد
کرنل ادیت شد (کلاکها تغییر کردن بین 864 و 245/حالت smartass)(مصرف باتری کمتر شد)
آپدیت شدن برنامه a2sdgui از ورژن 0.99 به ورژن 1.0
آپدیت شدن برنامه google search به آخرین ورژن

arman0077
05-02-2012, 15:41
ساسان جون منظوری ندارم.
میگم تو که میتونی روی گوشی پسر دائیت رام تست کنی کاش اون ورژن جدید رام سامسونگ که قولش رو داده بودی و نشد رو دوباره شروع به ساختنش کنی

Sandroid
05-02-2012, 15:47
ایشالا همین تغییرات رو واسه سانجینجر هم میدم. + استاتوس 14تایی (با تم و فونت و لانچر دیفالت)
فارسی سازیش چون خیلی وقت گیره،قول نمیدم.
ولی اینجا تاپیک هانی-مد-ایس هست
پس ....

sajad431
05-02-2012, 16:17
سلام
آیا تویه ایس میشه تعداد تاچی که تشخیص میده رو مثل گلکسی اس 10 تاش کرد؟

Sandroid
05-02-2012, 17:07
ورژن جدید قرار گرفت.پست اول آپدیت شد
فقط یه دوستی،چند تا اسکرین شات بزاره.چون فرصا نشد اسکرین شات بگیرم

hosein1368
05-02-2012, 17:31
تشکر آقا ساسان و خسته نباشید.من دارم دانلود میکنم و اگه تونستم اسکرین شات میذارم.
فقط یه سوال اینکه باید برای نصب رام هر بار برای اینکه بعدش بتونیم move dalvik کنیم باید مموری رو فرمت و دوباره پارتیشن بندی کنیم یا راهی هست که بدون فرمت کردن مموری پارتیشن ext4 رو فرمت کرد؟

moalla
05-02-2012, 17:50
آقا علیرضا تست کردی لطفا فیلمبرداری رو هم تست کن و نتیجه رو بگو

hosein1368
05-02-2012, 17:55
آقا علیرضا تست کردی لطفا فیلمبرداری رو هم تست کن و نتیجه رو بگو

چشم فقط اول باید ببینم لازمه که مموری رو دوباره فرمت کنم یا لازم نیست؟
آخه دیگه حوصله ندارم حدود 6 گیگ رو دوبار کپی کنم!
البته تا اونجا که میدونم یکی از عوامل موثر در فیلمبرداری و پخش فیلم کلاس مموری کارت هستش که باید بالا باشه!
خودم فهمیدم!یکی از راه هاش اینه که با نرم افزار mini tool partition پارتیشن ext4 رو فرمت کرد.

Sandroid
05-02-2012, 18:07
یه مشکلی رام داشت.الان متوجه شدم.دارم درستش میکنم.پس فعلا دانلود نکنید تا مشکل رو درست کنم
(gps کار نمیکرد/مشکل حل شد و دارم رام رو دوباره آپلود میکنم)

arman0077
05-02-2012, 18:10
دوست عزیز وقتی که توی cwm فرمت میکنید پارتیشن ext رو هم فرمت میکنه
اگه موقع فرمت به نوشته ها توجه کنید نوشته.....

hosein1368
05-02-2012, 18:14
دوست عزیز وقتی که توی cwm فرمت میکنید پارتیشن ext رو هم فرمت میکنه
اگه موقع فرمت به نوشته ها توجه کنید نوشته.....

بله میدونم ولی یکم شک داشتم.
آقا ساسان من که دانلودش کردم:ak:

Sandroid
05-02-2012, 18:23
شرمنده حسین جان.به غیر از شما،3نفر دیگه هم دانلود کردن
نمیشه تشخیص داد که چه کسی دانلود کرده.ولی به هر حال...
باز معذرت
خوشبختانه مشکل خیلی زود حل شد و رام جدید رو دارم آپ میکنم
الان 23% آپ شده

Sandroid
05-02-2012, 19:01
اینم از رام
http://www.mediafire.com/?2ptcpah9c650ke8

UZAK
05-02-2012, 20:12
عــــــــــــــــــــــــ ــالی..تشکر آقا ســـــــــــــــــاســـــ ـــــــــــان

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=684679&stc=1&d=1328463660http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=684680&stc=1&d=1328463660http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=684681&stc=1&d=1328463660

hosein1368
05-02-2012, 20:14
آقا ساسان اینم اسکرین شات.اگر مایل بودید به پست اول اضافه کنید.
این بنچمارک دقیقا بعد از نصب رام گرفته شده و بدون هیچ گونه تغییری.
فقط تنها تغییر این بوده که آقا ساسان جسارتا قبل از نصب رام چند تا از برنامه ها رو جایگزین کردم.
با تشکر فراوان.

Sandroid
05-02-2012, 20:16
مرسی از هر 2 دوست عزیز

hosein1368
05-02-2012, 20:26
یه مشکلی پیش اومده!
احساس میکنم سرعت گالری به شدت پایین اومده.وقتی هم عکسا لود میشن همش پرش داره!
بچه هایی که نصب کردن لطفا امتحان کنن ببینن برای اونها هم همینطور هستش؟
نمی دونم دقیقا چی شد ولی بعد از move dalvik این مشکل تا حدود زیادی حل شد!

Sandroid
05-02-2012, 21:44
نرم افزار گالری،چون اصلی نیست ...برای load اولیه عکسها کمی طول میکشه.
ولی بعدش مشکلی نیست...
به امکانات جالبش میرزه
...................
متاسفانه یه مشکل کوچیک دیگه پیدا کردم (شرمنده.ولی خب.چون گوشی نیس،اینجوری میشه)
g-mail نمیتونه وصل بشه
فردا صبح پچ اصلاحیش رو بعنوان fix 1 قرار میدم

UZAK
05-02-2012, 23:15
یه مشکلی پیش اومده!
احساس میکنم سرعت گالری به شدت پایین اومده.وقتی هم عکسا لود میشن همش پرش داره!
بچه هایی که نصب کردن لطفا امتحان کنن ببینن برای اونها هم همینطور هستش؟
نمی دونم دقیقا چی شد ولی بعد از move dalvik این مشکل تا حدود زیادی حل شد!

من QuickPic (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=189010&highlight=quickpic)رو براتون به عنوان یک گالری سریع پیشنهاد می کنم.
من از اول با گالری دیفالت گوشی (چه رام رسمی و چه رام کاستوم) مشکل دارم و به همین خاطر از برنامه مذکور فقط استفاده می کنم.

ghoorbaghe1
05-02-2012, 23:18
آقا ساسان یه سوال:
من الان bootsound رو فعال کردم، راهی نیست که بتونم بلندی صداش رو تنظیم کنم؟
آخه توی رام های استوک بلندی صدای bootsound متناسب با بلندی صدا زنگ بود، مثلا وقتی گوشی سایلنت بود، هنگام بوت هم گوشی صداش در نمیومد، اما الان bootsound در هر حالتی با بالاترین درجه ی صدا، صداش درمیاد...

seser.pesar
06-02-2012, 00:08
ببخشید تم های جدید سیانوژن رو از کجا بیاریم واسش ؟؟

UZAK
06-02-2012, 00:42
ببخشید تم های جدید سیانوژن رو از کجا بیاریم واسش ؟؟

تاپیک مخصوص theme chooser برای رامهای CyanogenMod (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?p=2652375#post2652375)

Dezak525
06-02-2012, 08:44
...................متاسفانه یه مشکل کوچیک دیگه پیدا کردم (شرمنده.ولی خب.چون گوشی نیس،اینجوری میشه)
g-mail نمیتونه وصل بشه
فردا صبح پچ اصلاحیش رو بعنوان fix 1 قرار میدم

ساسان جان شرمنده یه سوال: میشه بعد از اینکه پچ fix 1 رو اپ کردی اگه البته اینکار شدنیه یه راهی بگی که اونو توی خود رام اضافه کنیم تا با نصب رام اتوماتیک اونهم اوکی بشه که بعدش مجبور نشیم دوباره پچ نصب کنیم؟ فکر کنم شدنی باشه؟!!!:bc:

saeedblack
06-02-2012, 10:12
ورِژن جدید رو دو بار دانلود کردم وقتی می خوام نصب کنم ارور میده ونصب نمیشه

hosein1368
06-02-2012, 10:20

تست شده و مشکلی نداره.
شما رام رسمی رو دوباره بریزید و بعدش این رام رو نصب کنید.

arman0077
06-02-2012, 10:28
ساسان جون کلید اینتر توی مسیج هاش الکیه یعنی میزنی ولی کار نمیکنه لطفا اون رو هم درست کنید

hosein1368
06-02-2012, 10:36
ساسان جون کلید اینتر توی مسیج هاش الکیه یعنی میزنی ولی کار نمیکنه لطفا اون رو هم درست کنید

باید از توی ستینگ مسیج اون رو فعال کنید فقط چون تا حالا با این نرم افزار کار نکردم یادم نیست اسم گزینش چیه!
فکر کنم یه چیزی تو این مایه ها باشه:set enter on send!!!!!!!!

Sandroid
06-02-2012, 11:03
خب،من امروز با چند تا رام و حتی 2تا گوشی اندرویدی تست کردم.
جی-میل کانکت نمیشه
پس یا مشکل از سرور سایت هستش.یا از اکانت من.
ولی رام مشکلی نداره و نیازی به پچ اصلاحی نداره.حداقل فعلا
اگه مشکلی موجود هست.بگید تا رسیدگی بشه

از cwm 5.2.0.6 استفاده کنید

دفعه قبل هم توضیح دادم که باید تو تنظیمات پیامک/گزینه send on enter رو غیر فعال کنید

saeedblack
06-02-2012, 12:28
از cwm 5.2.0.6 استفاده کنید

تست شده و مشکلی نداره.
شما رام رسمی رو دوباره بریزید و بعدش این رام رو نصب کنید.

هم cwm ورژنیه که ذکر کردید وهم رام رسمی رو یه بار ریختم وروش نصب کردم
ورژن قبلیhani mod به راحتی نصب میشه ولی این و هرکاری می کنمفایده نداره. abort میشه ونصب نمیکنه

Sandroid
06-02-2012, 12:32
اگه رام رسمی رو نصب کردید و cwm رو نصب دارید و نمیتونید نصب کنید
مشکل فقط میتونه از فایل دانلودیتون باشه که ناقص دانلود شده

saeedblack
06-02-2012, 12:36
اگه رام رسمی رو نصب کردید و cwm رو نصب دارید و نمیتونید نصب کنید
مشکل فقط میتونه از فایل دانلودیتون باشه که ناقص دانلود شده

من اول خودم هم همین احتمال رو دادم ولی اون رو هم یه بار با خود موبایل ویه بار با کامپیوتر دانلود کردم بازم فایده نداشت
فایل رو هم با وینرار اکسترکت می کنم هیچ مشکلی نداره
واقعا گیج شدم
تاحالا تو نصب هیچ کاستوم رامی این مشکل رو نداشتم

R.reza.A
06-02-2012, 13:05
با سلام

میخواستم نظر دوستان و مدیران رو راجب به رام بدونم اگه میشه ؟
رام پایدار هست ؟ و برای استفاده برای مدت طولانی ک نخوایم رام عوض کنیم خوبه ؟

دوستان اگه میشه یه توضیح خیلی مختصر بدید که چجوری این رام رو نصب کنم...؟

پیشاپیش تشکر

saeedblack
06-02-2012, 13:16
با سلام

میخواستم نظر دوستان و مدیران رو راجب به رام بدونم اگه میشه ؟
رام پایدار هست ؟ و برای استفاده برای مدت طولانی ک نخوایم رام عوض کنیم خوبه ؟

دوستان اگه میشه یه توضیح خیلی مختصر بدید که چجوری این رام رو نصب کنم...؟

پیشاپیش تشکر

دوست من ، روورژن جدید این رام من نمی تونم نظری بدم چون موفق به نصبش نشدم. ولی ورژن قبلیش از همه لحاظ یه رام پرفکت سیانوژنه و تو فروم های خارجی و داخلی از بهترین رام هایی که واسه این گوشی ارائه شده
نحوه ی نصبش هم خیلی ساده ست
اگر رام جینجربرد داری که cwm رسمی گوشی رو نصب میکنی .بعد وایپ ها رو انجام میدی وفایل رام رو که تو مموری کارت ریختی رو انتخاب ونصب میکنی. توضیحات کامل تر هم تو همین بخش ایس موجوده

UZAK
06-02-2012, 13:33
این رام بهترین رامی هست که تا حالا از بین دیگر رام ها رو گوشیم نصب کردم..
به دلایل زیر:
- باتری عالی
- اسکرول روون
- سرعت عالی
- لانچر عالی (یکی از دلایلم: catalog این لانچر خیلی به برنامه ها نظم می ده و نسبت به فولدر در go launcher سرتره)
- و دلایل دیگری که با کار کردن بیشتر با این رام فوق العاده ظاهر خواهند شد.

به دوستان پیشنهاد می کنم که این رام رو یه امتحانی بکنند، ارزشش رو واقعا داره!

بینهایت تشکر آقا ســــاســـان به خاطر این رام فوق العاده
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=684904&stc=1&d=1328526690

saeedblack
06-02-2012, 14:12
اروری که میده اینه :
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=684910&stc=1&d=1328569757

Sandroid
06-02-2012, 14:46
خب سعید عزیز،cwm شما 4.0.0.9 هستش
باید 5.2.0.6 رو نصب کنی
:-)

saeedblack
06-02-2012, 15:31
دوستان بالاخره نصب شد .از این که کوکر محترم وسایر دوستان رو به زحمت انداختم عذر می خوام چون مشکل از من بود
من یه فایل ریکاوری دانلود کرده بودم که نام فایل دقیقا این بود:ClockWorkModAce5.0.2.6fix وتو محیطش هم اصلا به ورژنش توجهی نداشتم.بعد از این که ذکرشد که ریکاوری ورژن 4 هست تومحیطش که توجه کردم دیدم که ایراد از من بوده واین ریکاوری 4 هست نه 5
از تاپیک مربوطه ریکاوری جدید رو نصب کردم و بالا خره نصب شد.بابت راهنمایی از دوستان و کوکر محترم تشکر میکنم

Sandroid
06-02-2012, 15:39
رام هنوز در xda معرفی نشده و 24 ساعت هم از معرفیش نمیگذره.
بالای 300 تا دانلود شده
از این دوستان،کسی مشکلی نداشته؟
چون نتونستم خیلی رام رو تست کنم.و از طرفی بیس و کرنل و ... عوض شده.میخوام مطمئن باشم که مشکلی نیس

saeedblack
06-02-2012, 16:00
تو اولین نگاه یه نقطه ضعفی که تو این ورژن پیدا کرده موتورهای text to speech توش حذف شده

Sandroid
06-02-2012, 16:01
تو ورژن قبلی هم موجود نبود.
دیگه دوستان باید با رامها من اشنا باشن که خیلی از نرم افزارها حذف میشه
منظورم از مشکل،مشکلات سخت افزاری یا هنگ و ...

moalla
06-02-2012, 17:57
من هنوز رام رو دانلود نکردم و قبلش میخواستم نظر دوستان رو بپرسم. لطفا نظرتون رو در مورد بخشهای مختلف بگین:(بیشتر موارد هماهنگی سخت افزار و رام رو منظورم هست نه موارد خاص نرم افزاری سیانوژن و این طور چیزها)
-باطری
-سرعت
-دوربین (مخصوصا فیلمبرداری)
-جی پی اس
و ...

warmaster
06-02-2012, 18:45
این رام بهترین رامی هست که تا حالا از بین دیگر رام ها رو گوشیم نصب کردم..
به دلایل زیر:
- باتری عالی
- اسکرول روون
- سرعت عالی
- لانچر عالی (یکی از دلایلم: Catalog این لانچر خیلی به برنامه ها نظم می ده و نسبت به فولدر در go launcher سرتره)
- و دلایل دیگری که با کار کردن بیشتر با این رام فوق العاده ظاهر خواهند شد.

به دوستان پیشنهاد می کنم که این رام رو یه امتحانی بکنند، ارزشش رو واقعا داره!

بینهایت تشکر آقا ســــاســـان به خاطر این رام فوق العاده
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=684904&stc=1&d=1328526690

وسوسه شدم برم نصبش کنم
ولی خوب چند وقت پیش دانلود کرده بودم, رام حجمش 79 مگ بود الان شده 67 , مثل اینکه تغییر کرده ,باید دوباره دانلود کنم

saeedblack
06-02-2012, 21:33
رام کامل کامله.اون موتورهای تکست تو اسپیچ رو هم از ورژن قبلی استخراج کردم وتو این مسیر با روت اکسپلورکپی کردم:
system/tts/lang_pico

ghoorbaghe1
06-02-2012, 22:29
آقا ساسان یه سوال:
من الان bootsound رو فعال کردم، راهی نیست که بتونم بلندی صداش رو تنظیم کنم؟
آخه توی رام های استوک بلندی صدای bootsound متناسب با بلندی صدا زنگ بود، مثلا وقتی گوشی سایلنت بود، هنگام بوت هم گوشی صداش در نمیومد، اما الان bootsound در هر حالتی با بالاترین درجه ی صدا، صداش درمیاد...

:up:

hosein1368
06-02-2012, 23:22
تغییر خوبی که در رام انجام شده اینه که در قسمت دیالر با گرفتن شماره همزمان در کانتکت ها میگرده ببینه شماره ماله کیه و ... .تقریبا مثل رامهای رسمی سامسونگ...

SAM.D!S
07-02-2012, 00:28
ساسان جان دستت درد نکنه. مثل همیشه کارت عالی بود.
سرعت و پایداریش خیلی خوبه.
حس میکنم کیفیت ال سی دی بهتر شده، البته شاید بخاطر براویا انجین که گفتی، توهم زدم.:ca:

G00di
07-02-2012, 13:39
با درود
نمی دونم چرا این آخری را نمی تونم اینستال کنم.سه بار امتحان کردم بازم نشد. هر 3 بار بعد از اینستال رام و ریبوت رام توی اول بوت انیمیشن فقط اندرویید رو نشون میده و بالا نمی یاد .دیشب تا صبح گذاشتمش بازم بالا نیومد. همه کارا رو هم از اول کردم . حتی مموری رو هم فرمت و دوباره پارتیشن کردم !
3 تا وایپ رو میکنم بعدش مانت سیستم وقتی اینستال میشه بالا نمی یاد؟
ساسان جان چیزی به نظرت می رسه کمکم کنی؟
با تشکر
-----------------------------------------
با پوزش درست شد. ای دفعه بدون مانت اینستال کردم و رام بالا اومد.
با سپاس از ساسان عزیز و زحمتهای بی شمارش

k i a r a s h
07-02-2012, 16:08
دوستانی که این رام رو دارن اگه کمک کنن ممنون میشم

آیا تو این رام هم اون کندی که تو لانچر بود وجود داره؟

G00di
07-02-2012, 16:52
درود
با سپاس فراوان از ساسان عزیز و رام عالی شون
جی میل من چک کردم بدون مشکل کانکت شد.
و همین تور که ساسان عزیز فرمودند برنامه هایی که قبلا روی رامهای سیانوژن اینستال نمیشد براحتی روی این رام اینستال و اجرا می شوند. برنامه هایی مثل:
google goggles,gps essentials,daily road voyager,paronamio uploader
لانچرش این نصف روز که من تست کردم کندی نداشته .
جی پی اس هم توی فضای باز 30 ثانیه لاک کرد

hosein1368
07-02-2012, 17:12

هیچ کندی در لانچر مشاهده و گزارش نشده.

saeedblack
07-02-2012, 20:00
یه برنامه fizz weather بود که من بهش نیاز داشتم ورو ورژن های قبلی نصب نمی شد ولی رو این به راحتی نصب واجرا شد.
سرعت درحد اعلا است وبا وجود runing چندین برنامه تو پراسس ها نه تنها هیچ کندی ای تو هیچ قسمت از گوشی دیده نمی شه بلکه تو بدترین شرایط حدود 80 مگابایت هم رم خالی وجود داره.
ضمنا بنچ مارک هم گرفتم ودر جدود 2396 شد.

SAM.D!S
07-02-2012, 20:40
درود
با سپاس فراوان از ساسان عزیز و رام عالی شون
جی میل من چک کردم بدون مشکل کانکت شد.
و همین تور که ساسان عزیز فرمودند برنامه هایی که قبلا روی رامهای سیانوژن اینستال نمیشد براحتی روی این رام اینستال و اجرا می شوند. برنامه هایی مثل:
google goggles,gps essentials,daily road voyager,paronamio uploader
لانچرش این نصف روز که من تست کردم کندی نداشته .
جی پی اس هم توی فضای باز 30 ثانیه لاک کرد

دوست عزیز میشه بگید با چه برنامه ای به GPS وصل شدین؟
تو تنظیمات location گزینه use wireless networks تیک خورده یا نه؟
چون تو این حالت با استفاده از اینترنت مکان رو پیدا میکنه. میخواستم ببینم بدون تیک خوردن این گزینه چقدر زمان لازمه برای پیدا کردن مکان GPS؟

G00di
07-02-2012, 21:39
چون تو این حالت با استفاده از اینترنت مکان رو پیدا میکنه. میخواستم ببینم بدون تیک خوردن این گزینه چقدر زمان لازمه برای پیدا کردن مکان GPS؟

با درود
دوست عزیز اگر توضیحات اول رام رو بخونید نوشته gps بهینه شده
بدون wifi در فضای باز با google map و gps test plus و ndrive تست کردم

moalla
08-02-2012, 13:06
اینطور که دوستان میگن همچنان به نظر بیشتر از رامهای رسمی طول میکشه.
کسی هست جی پی اس هر دو باهم رو تست کرده باشه و بگه کدوم زمان کمتری میگیره؟

Sandroid
08-02-2012, 15:10
:up:
نه متاسفانه،نمیشه صذای بوت رو تنظیم کرد

تغییر خوبی که در رام انجام شده اینه که در قسمت دیالر با گرفتن شماره همزمان در کانتکت ها میگرده ببینه شماره ماله کیه و ... .تقریبا مثل رامهای رسمی سامسونگ...
اینم از ویژگی بیس جدید هستش

ساسان جان دستت درد نکنه. مثل همیشه کارت عالی بود.
سرعت و پایداریش خیلی خوبه.
حس میکنم کیفیت ال سی دی بهتر شده، البته شاید بخاطر براویا انجین که گفتی، توهم زدم.:ca:
تاثیر براویا انجین هستش.واقعا تاثیر گذار هستش

لانچر go حذف شده و از لانچر دیفالت سیانوژن استفاده شده که خیلی سبک و سریع هستش

یه برنامه fizz weather بود که من بهش نیاز داشتم ورو ورژن های قبلی نصب نمی شد ولی رو این به راحتی نصب واجرا شد.
سرعت درحد اعلا است وبا وجود runing چندین برنامه تو پراسس ها نه تنها هیچ کندی ای تو هیچ قسمت از گوشی دیده نمی شه بلکه تو بدترین شرایط حدود 80 مگابایت هم رم خالی وجود داره.
ضمنا بنچ مارک هم گرفتم ودر جدود 2396 شد.
مرسی.

نیازی به use wireless نیست.فقط use gps satellite رو فعال کنید

اینطور که دوستان میگن همچنان به نظر بیشتر از رامهای رسمی طول میکشه.
کسی هست جی پی اس هر دو باهم رو تست کرده باشه و بگه کدوم زمان کمتری میگیره؟

پچ جدیدی که در این رام استفاده شده،علاوه بر سرعت،دقت مکانیابی رو هم بیشتر کرده
شخصا با رامهای قبلی وقتی استفاده میکردم،مکانم رو درست نشون نمیداد.ولی با این رام،مکان کاملا درست نشون داده میشه

سرعتش هم بستگی به مکان شما داره
خودم 2جای خونه تست کردم.یه جا اصلا کانکت نشد،ولی جای دیگه،خیلی سریع سرعت لاک شدن از 0 به 10 رسید (شاید کمتر از 5ثانیه)
پس سرعتش بستگی به محیطی داره که داریم gps رو استفاده میکنیم.

hosein1368
08-02-2012, 20:32
به نظر منم سرعت و کیفیت اتصال به جی پی اس بهتر شده...

ghost_es
08-02-2012, 21:54
سلام و تبریک به ساسان جان برای رام های موفقشون
می خواستم بدونم که پچ های رام قبلی با این رام سازگاری داره؟؟؟

ghost_es
08-02-2012, 22:25
سلام
آقا ساسان ما که تو دلمون موند که تو موبایلستان که یک سایت فارسی موبایل هست از زبان فارسی هم استفاده بشه.
همه جای دنیا اول از زبان خودشون بعد انگلیسی اما تو موبایلستان برعکس
البته بر عکس هم نیست چون اصلا فارسی وجود نداره.
بد نیست اگه یکم هم به فارسی بها بدین.

خسته نباشید خیلی خوب و عالی هست

ممنون

Sandroid
08-02-2012, 22:56
سلام و تبریک به ساسان جان برای رام های موفقشون
می خواستم بدونم که پچ های رام قبلی با این رام سازگاری داره؟؟؟
پچهایی که در پست اول موجوده.جواب میده

سلام
آقا ساسان ما که تو دلمون موند که تو موبایلستان که یک سایت فارسی موبایل هست از زبان فارسی هم استفاده بشه.
همه جای دنیا اول از زبان خودشون بعد انگلیسی اما تو موبایلستان برعکس
البته بر عکس هم نیست چون اصلا فارسی وجود نداره.
بد نیست اگه یکم هم به فارسی بها بدین.

خسته نباشید خیلی خوب و عالی هست

ممنون

رام هر از چند گاهی آپدیت میشه.از توضیحات تا پچ
سخته هر دفعه بخوام توضیحات رو و لینکها و ... رو ترجمه کنم
ولی چون این آخرین ورژن هستش.ترجمه اش میکنم در پست 2

ghost_es
08-02-2012, 23:15
اگر برای شما سخته که ترجمه کنید من می تونم چون برای من راحت چون می دونم که شما با این همه کار روی رام واقعا سخته که به این کار ها هم بپردازی اگه لازم شد بگید من در خدمت هستم.
و درضمن چون فرام فارسی هست اصلا اگر انگلیسی نداشته باشه و همش فارسی فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد. و پست اول رو به توضیح فارسی بپردازید و پست دوم انگلیسی.
(راستی sanginger به کجا رسید؟)
ممنون

Sandroid
08-02-2012, 23:18
ممنون میشم که ترجمه فارسی کامل پست 1 رو آماده کنید.
بقیه کاراش رو انجام میدم.با تشکر
(sanginger در تاپیک خودش توضیح داده شد)

mrfarahzadi
09-02-2012, 12:06
بهترین رامی هست که تا حالا روی گوشی نصب کردم . بالاخره تونستم بدون کوچکترین لگی وقتی پیامی برام میاد مشاهده کنم :|
از هر نظری عالی هست . هرچند چند باری fc گرفتم ولی به کارم لطمه نزد ، فکر میکنم بخواطر لانچرم باشه .
نمیشه از چیزیش ایراد گرفت واقعا ، آقا ساسان ترکوندی بی برو برگرد. هرکی میخواد sgaش رو مثل یک آیفون یا sgs با یه عملکرد عالی تجربه شک نکنه تو نصب این رام .
فقط توی رام های بیس سامسونگ شماره ای بود که وقتی تو دایلر وارد میکردی میتونستی شبکه هایی رو که سیم کارت سرچ میکنه رو محدود کنی و ازینجور کارها . تو مصرف باطری خیلی تاثیر گذار بود . حالا با این رام که خودش مصرفش خیلی بهینه است اگر اون کار هم انجام بشه عالی میشه . احیانا نمیدونید برای بیس رام گوگل چطوری باید به اون قسمت دسترسی پیدا کنیم ؟

arman0077
09-02-2012, 14:48
دوستانی که دوست دارن صدای بوت گوشیشون کم تر بشه این فایل رو به قسمت system/media کپی کنند.
از فایل اصلیتون هم بکاپ داشته باشید که اگه مشکلی پیش اومد برش گردونید

شرمنده ولی فلش پلیر نداشتم روی آپلود سنتر آپ کنم روی مدیا فایر آپ کردم

اینم لینک فایل (http://www.mediafire.com/?2g3pn0d6la2afj2)

Farzad119
09-02-2012, 18:48
اگه میشه یکی اینو دانلود کنه و روی این رام تست کنه ببینه نصب میشه یا نه؟
WeatherBug Elite v2.5.457 پیش بینی وضعیت آب و هوا (http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2262012&postcount=2)

SAM.D!S
09-02-2012, 22:28
اگه میشه یکی اینو دانلود کنه و روی این رام تست کنه ببینه نصب میشه یا نه؟

دوست عزیز برنامه نصب میشه و به درستی کار میکنه:mobilestan:

fazel3250
11-02-2012, 17:11
سلام
من برنامه whatsapp رو دانلود کردم اما موقع نصب
not install
میزنه میشه راهنماییم کنید چکار کنم
آیامی تونم برنامه رو به صورت پچ در بیارم و بعدش از cwm اون رو نصب کنم؟چطوری؟

fazel3250
14-02-2012, 06:47
یه مشکلی که با این رام دارم اینه که وقتی تنظیمات gprs از طریق پیامک میاد اصلا نشون نمیده نمیدونم پیامک های تنظیماتی باید از کجا دریافت کنم؟
کسی هست راهنماییم کنه :dy:

UZAK
14-02-2012, 11:35
یه مشکلی که با این رام دارم اینه که وقتی تنظیمات gprs از طریق پیامک میاد اصلا نشون نمیده نمیدونم پیامک های تنظیماتی باید از کجا دریافت کنم؟
کسی هست راهنماییم کنه :dy:

به نظر من اگه تنظیمات gprs رو به صورت دستی تنظیم کنی بهتره:
Settings>Wireless & Network>Mobile Network>Access Point Names>New APN

وسپس 4تای اولی رو مثل زیر تنظیم کن:
Name: Irancell-GPRS
APN: mtnirancell
.....: 10.131.26.138
Port: 8080

fazel3250
14-02-2012, 12:51
به نظر من اگه تنظیمات gprs رو به صورت دستی تنظیم کنی بهتره:
settings>wireless & network>mobile network>access point names>new apn

وسپس 4تای اولی رو مثل زیر تنظیم کن:
name: Irancell-gprs
apn: Mtnirancell
.....: 10.131.26.138
port: 8080

از پاسخ شما ممنون ولی من به عنوان مثال این رو گفتم حالا هر تنظیماتی که بیاد به این شکل هستش برای من نمیرسه عجیبه برای شما هم همینطوره؟

UZAK
14-02-2012, 13:17
از پاسخ شما ممنون ولی من به عنوان مثال این رو گفتم حالا هر تنظیماتی که بیاد به این شکل هستش برای من نمیرسه عجیبه برای شما هم همینطوره؟

من با مشکل مورد نظر شما تو gprs (چون دیگر تنظیمات رو درخواست ندادم تا حالا) علاوه بر این رام تو رام دیگه ای هم مواجه شده بودم.

Sandroid
15-02-2012, 16:00
رامهای سیانوژن تنظیمات رو از سمت اپراتور دریافت نمیکنن
باید بصورت دستی وارد بشه

fazel3250
15-02-2012, 17:59
رامهای سیانوژن تنظیمات رو از سمت اپراتور دریافت نمیکنن
باید بصورت دستی وارد بشه

آیا راهی هم هست برای این رام های سیانوژن بشه تنظیمات از سمت اپراتور دریافت کرد مثلا با نصب برنامه یا پچ یا دستکاری توی یک فایل خاصی ؟

Sandroid
16-02-2012, 00:31
فکر نمیکنم امکانش باشه
منم پچی براش ندیدم

Dezak525
16-02-2012, 14:57
ساسان جان چون گفتی این رامو با بیس جدید دوباره میخوای اپگرید کنی هم تشکر میکنم و هم یه پیشنهاد دارم , دیگه اسمش رو عوض نکن و همین HaniModAce باشه و final رو حذف کن و به جاش ورژن شماره ای بده.... مثلا HaniModAce 2.0... این جوری تشخیص ورژن رامها از هم بهتره.. البته ببخشید دخالت میکنم و در اخر بگم که واقعا HaniMod ها بهترین رام ایس بودن تا حالا و من از زمان اولین ورژنش فقط همینا رو نصب میکنم و دیگه سراغ رام دیگه ای نرفتم. مرسی:dk:

ghoorbaghe1
16-02-2012, 20:49
آقا ساسان من هر کاری میکنم نمیتونم از توی setting/ Accounts & sync اکانت جیمیلم رو اد کنم.
وقتی یوزرنیم و پسوورد رو وارد میکنم و sgin in رو میزنم، بعد از چند لحظه مینویسه: "can't establish a reliable data connection to the server" و انجام نمیشه. در صورتی اینترنتم وصله و با بروزر گوشی میتونم وارد جیمیلم بشم. به نظرتون مشکل از چیه؟؟؟ :sign_help:

Sandroid
16-02-2012, 22:19
ساسان جان چون گفتی این رامو با بیس جدید دوباره میخوای اپگرید کنی هم تشکر میکنم و هم یه پیشنهاد دارم , دیگه اسمش رو عوض نکن و همین hanimodace باشه و final رو حذف کن و به جاش ورژن شماره ای بده.... مثلا hanimodace 2.0... این جوری تشخیص ورژن رامها از هم بهتره.. البته ببخشید دخالت میکنم و در اخر بگم که واقعا hanimod ها بهترین رام ایس بودن تا حالا و من از زمان اولین ورژنش فقط همینا رو نصب میکنم و دیگه سراغ رام دیگه ای نرفتم. مرسی:dk:
مرسی از نظرتون

آقا ساسان من هر کاری میکنم نمیتونم از توی setting/ accounts & sync اکانت جیمیلم رو اد کنم.
وقتی یوزرنیم و پسوورد رو وارد میکنم و sgin in رو میزنم، بعد از چند لحظه مینویسه: "can't establish a reliable data connection to the server" و انجام نمیشه. در صورتی اینترنتم وصله و با بروزر گوشی میتونم وارد جیمیلم بشم. به نظرتون مشکل از چیه؟؟؟ :sign_help:

این مشکل سراسری هستش و ....

ghoorbaghe1
16-02-2012, 22:49
این مشکل سراسری هستش و ....

منظورتون از سراسری چیه؟ منظورتون اینه که در رام های سیانوژن همشون اینجوریه؟ آخه توی ورژن قبلی مشکلی نبود.
چند روز پیش سرویس ایمیل مشکل داشت، من فکر کردم مشکل از اونه، اما الان که اون مشکل رفع شده، اما همچنان ایمیلم در گوشی ثبت نمیشه...

amin1374
16-02-2012, 23:02
معلومه دیگه مخابرات به خاطر.......اومده بود پورت اس اس ال رو بسته بود برا همینم تین شمکل به وجوذ اومده بود

ghoorbaghe1
16-02-2012, 23:10
معلومه دیگه مخابرات به خاطر.......اومده بود پورت اس اس ال رو بسته بود برا همینم تین شمکل به وجوذ اومده بود

خب منم همینو میگم، میگم الان که بازه، چرا الان نمیتونم اد کنم اکانتم رو؟!!

LIMITED2
17-02-2012, 01:00
خب منم همینو میگم، میگم الان که بازه، چرا الان نمیتونم اد کنم اکانتم رو؟!!

سلام مشکل از تنظیمات جدید گوگل هست new privacy دوست عزیزکه خیلی از ما اونو ناخواسته اکسپت کردیم (مثل خیلی ازچیزای دیگه!!)j

warmaster
17-02-2012, 17:57
سلام مشکل از تنظیمات جدید گوگل هست new privacy دوست عزیزکه خیلی از ما اونو ناخواسته اکسپت کردیم (مثل خیلی ازچیزای دیگه!!)j

نه دوست عزیز
من هم این مشکل رو دارم.ولی روی رام رسمی که دوباره نصب کردم این مشکل وجود نداشت.

Sandroid
17-02-2012, 18:09
تست شد و مشکلی نداشت
اگه کانکت نمیشه،مشکل از سرور هستش

warmaster
17-02-2012, 19:12
من یک مشکل با لانچر دارم
وقتی منوی برنامه ها را در حالت حرکت افقی برای تغییر صفحه ها قرار میدم, قابلیت تعیین سرعت تغییر دادن صفحه وجود نداره,حالت پیش فرض خیلی کنده ادم احساس میکنه کنده
ولی مثلا در منوی اصلی (Home Screen) میشه سرعت تغییر صفحه رو تغییر داد

یک پیش نهاد هم داشتم در مورد اصافه کردن یک برنامه مثل Memo به رام
یک چیزی مثل note pad برای هر سیستم عاملی لازمه و جزو واجباته

Sandroid
17-02-2012, 19:21
لانچر دیفالت هستش.میتونید حذفش کنید و لانچر مورد نظر خودتون رو نصب کنید
نصب نرم افزار هم به عهده کاربر هستش.
در رام فقط نرم افزارهای دیفالت قرار میگیره

fazel3250
19-02-2012, 15:59
یه سوال:؟
من ابتدا رام کینگر ایس 3.6 رو نصب کرده بودم تقریبا خوب بود حالا اومدم روی رام ساینوژن دیدم بهتره اما حالا که هر دو آپدیت شدند به نظرتون شما که از هر دو رام استفاده کردید مخصوصا آقا ساسان کدوم رام از لحاظ:
1- سرعت که فکرکنم هر دو خوب باشه
2- لاک نکردن
3- نصب تمام برنامه ها و بازی ها(خیلی مهمه)
4- کم مصرف کردن باتری(مهمه)

کدومش نصب کنم کینگر ایس sl یا این سیانوژن مد فینال؟

behzadnokia n70
19-02-2012, 19:50
تبریک به آقا ساسان بابت این رام فوقالاده. گل کاشتی داداش احسنت.
به نظرم هیچ یک از رامها با این رام نمیتونن رقابت کنن حرفی برای گفتن ندارن

من خودم رامهای خیلی زیادی رو نصب و تست میکنم این رام واقعا عالی میباشد.

behzadnokia n70
19-02-2012, 23:21
اقا ساسان status bar مشکل داره هنگ میکنه موقع بوت و فورس کلوز میزنه جریان چیه.

Sandroid
19-02-2012, 23:26
رام قبل از معرفی،چند ساعتی تست میشه تا مشکلاتش رفع بشه.مشکل به این بزرگی و عجیبی رو امکان نداره نادیده بگیرم.
درضمن،تا حالا کسی هم همچین گزارشی نداشته.چه اینجا،چه در انجمن همسایه
.......................
وقتی یه مشکلی رو چندین کاربر دارن،یعنی رام مشکل داره
ولی وقتی 1مشکل رو فقط یه کاربر داره.مشکل از رام نیستش.
و خود کاربر،با نصب کردن پچ ناسازگار،یا بدافزار یا تنظیمات اشتباه و ... رام رو دچار مشکل کرده
فکر میکنم جوابتون رو گرفته باشید
......................
تو انجمن همسایه،یه کاربری،بعد از move dlvk cache کردن.دوباره rebuild dlvk cache کرده بود و رامش بالا نمیومد
و میگفت رام مشکل داره!!!
الانم به شما پیشنهاد میکنم،بررسی کنید که چیکار کردید که همچین مشکلی پیش اومده؟

fazel3250
19-02-2012, 23:31
راستی لانچر go luncher رو به صورت پچ قرار ندادید که من به عنوان لانچر دیفالت انتخاب کنم؟

behzadnokia n70
19-02-2012, 23:55
چرا گزینه اسکرول کیچ تو قسمت سیانوژن نیست تو تنظیمات رو میگم

Sandroid
20-02-2012, 00:08
راستی لانچر go luncher رو به صورت پچ قرار ندادید که من به عنوان لانچر دیفالت انتخاب کنم؟
go launcher براش خیلی زود به زود آپدیت میاد
بهتره خودتون اقدام به نصبش کنید
لانچر دیفالت رو هم میتونید حذف کنید

چرا گزینه اسکرول کیچ تو قسمت سیانوژن نیست تو تنظیمات رو میگم
به جز این،usb tethering و لاک اسکرینهای جدید و امکان تغییر اسم اپراتور هم موجود نیس
همه اینها بستگی به بیس سیانوژن داره

Dezak525
20-02-2012, 14:49
ساسان جان خودت میدونی که از یوزرهای سرسخت HaniMod ام و طرف رام دیگه ای نمیرم!! هر وقتی که برات مقدور بود این رام و با بیس جدید و قابلیت های جدید این بیس اپ کن و اگه میشه چیزهای مثبت ورژنهای قبل رو حذف نکن مثل کلاک پردازنده توی این ورژن اخر که واقعا ایده جالبی بود.. بازم ممنون:bf:

خبری از اون همکاری با روسها شده؟ ما رو در جریان اونم بذار.

Sandroid
20-02-2012, 14:50
حتما.منتظر یه بیس جدید و بدون مشکل هستم.

amin1374
24-02-2012, 18:23
سلام ساسان جان با توجه به این که سازنده زام های سنجینجر و هانی مود شما هست از نظر مصرف باتری کدام یکی از رام های شم بهتره
در حالت کل منظورم هست میدونم که این رام با هانی مود زمین تا آسیمون فرق میکنند ولی خوشحال میشم نظر شما رو در مورد مصرف بانریشون بدونم

fazel3250
25-02-2012, 09:54
من این رام جدید رو نصب کردم بعضی موقع خودبه خود ریست میشه یا بعضی موقع توی قسمت لوک سیاه میشه
مشکل از چیه دوستان تا حالا اینجوری شدند؟
دوباره باید رام نصب کنم؟
بهتر بیس چی باشه؟
من kph زدم
راستی برای اور کلاک کردن توی این رام باید کجا برم؟

ببخشید اینقدر سوال پرسیدم ممنون از پاسخ هاتون

mrfarahzadi
25-02-2012, 13:47
ساسان جان رام به خوبی کار میکنه . بازی های اچ دی رو وقتی بعد از یک ریبوت اجرا میکنم خیلی بدون لگ و عالی اجرا میشن ولی وقتی ازشون خارج میشم و بعد از یک مدت دوباره اجرا میکنم با لگ اجرا میشن . سعی کردم برنامه ها رو با تسک منیجر ببندم و boost هم کنم ولی فایده نکرد . تنها مشکلی که با یک ریبوت فوری دارم این هست که اپ فیسبوک از اکانتم خارج میشه و در نتیجه وقتی باز وارد میشم از نو باید کانتکت ها سینک بشن. میخواستم ببینم آیا راهی هست که بشه فرایند ریبوت رو شبیه سازی کرد یا نه ؟
دستتون درد نکنه . خداییش اصلا گوشی از این رو به این رو شده با این رام دی:

fazel3250
25-02-2012, 18:42
من نمی تونم با استفاده از دکمه های ولوم در فیلم برداری و عکس برداری زوم کنم
هم با برنامه خود گوشی و هم برنامه camera pro?
از کجا باید تنظیم کنم؟

limp_biz
26-02-2012, 17:24
من یه بار بیس باند 2.3.5 فلش کردم بعدش cwm 5.2.6 رو نصب کردم.سه تا وایپ انجام دادم بعد hanimodfinal رو نصب کردم ولی روی همون cwm که نوشته android گیر میکنه و رام بالا نمیاد میشه راهنمایی کنید؟

limp_biz
26-02-2012, 17:25
با بیس باند 2.3.4 kpn هم تست کردم جواب نداد

hosein1368
26-02-2012, 19:10
با بیس باند 2.3.4 kpn هم تست کردم جواب نداد

سلام دوست عزیز.
شما بعد از نصب رام یه بار سه تا وایپ رو انجام بدید ببینید درست نمیشه...

fazel3250
26-02-2012, 21:11
من یه بار بیس باند 2.3.5 فلش کردم بعدش cwm 5.2.6 رو نصب کردم.سه تا وایپ انجام دادم بعد hanimodfinal رو نصب کردم ولی روی همون cwm که نوشته android گیر میکنه و رام بالا نمیاد میشه راهنمایی کنید؟

سلام من هم همین مشکل رو داشتم بیس باند kph رو نصب کردم ولی اوومدم دوباره وارد cwm شدم و یک بار دیگه سه وایپ و انجام نصب مجدد رام کاستوم انجام دادم
اما وقتی رام بالا اومد دو سه روز اول خوب بود اما بعضی مواقع ثفل میکرد

راستی کسی هنوز جواب من رو نداده !!:
1- چطور میتونم توی این رام هنگام فیلم برداری یا عکس از دکمه های ولوم برای زووم کردن استفاده کنم؟
2- بهترین بیس باند برای نصب این رام از نظر شما کدومه kph یا ... ؟