PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : 【★】 این گوشی ها را نخرید در غیر این صورت ..... 【★】

fa-20
13-11-2011, 22:42
【★】 این گوشی ها را نخرید در غیر این صورت ..... 【★】

پشیمان خواهید شد ......

http://up4.iranblog.com/images/z3v62qj9znqgo3dwvfk.jpeg

اگر تازه میخواید گوشی بخرید با این مقاله همراه باشید .
هر گوشی مزایا و معایت خودشو داره اما باید تمامی مسائل رو در نظر بگیرید.
نمیخوام این مقاله رو کتابی بنویسم میخوام خودمونی براتون بگم . غلط املایی هم به بزرگی خودتون ببخشید.

1- گوشی های سری symbiyan ^4

http://up5.iranblog.com/images/mutukvyfdmij7yy2s76f.jpeg

نمونه گوشی ها : nokia 701 - nokia 700 , و کلیه گوشی هایی که از سیمبین 4 پشتیبانی
میکنند.

دلیل : درسته این سری گوشی ها دارای اخرین نخسه سیمبین هستند . اما دارای قیمتی فراتر از ارزش خود گوشی هستند .(به قول دوستان ارزش خرید رو ندارند ) همچنین طبق گفته الوپ این گوشی ها تا دسامبر 2013 پشتیبانی میشن ( اما ممکنه این زمان زود تر از تاریخ ذکر شده پیش بیاد و دیگه تموم ....) گوشی بدون ساپورت یعنی گوشی جاوا .....:dc:

اما گوشی های همانند n8 هنوز هم به دلیل افت قیمت نهایی و امکاناتی که فراتر از قیمت در اختیارتون قرار میده هنوز هم خریدنش ادمو پشیمون نمیکنه ! حتی اگه ساپورت هم نشه غولی هست برای خودش حداقل برای امکاناتش :cc:

2- گوشی samsung galaxy s 1

http://up5.iranblog.com/images/wxomh222y2e5y723z36.jpeg

دلیل : این گوشی در ابتدا فروش بسیار خوبی داشت و از اینکه زمانی برا خودش غولی بود کی نیست . اما حالا دیگه به دلیل سیاست های سامسونگ و نیاز های سخت افزاری نخسه های
بعدی سیستم عامل اندروید و برای اینکه سامسونگ دیگر محصولات خود را به فروش برساند -دیگر به احتمال فراوان برای این گوشی اپدیت نرم افزاری به طور رسمی منتشر نمیشود .

الان یه سری زود میان میگن از رام کوک شده استفاده میکنیم .

یه سوال دارم ازتون : ایا رام کوک شده و غیر رسمی به اندازه رام رسمی روان هست .
به نظرتون باگ های نرم افزاری کدوم بیشتره ؟ کوک شده و غیر رسمی یا رسمی که خود شرکت سازنده منتشر میکنه ؟
تا کی سخت افزار این رام های کوک شده رو میتونه بکشه ؟( منظور :قدرت سخت افزاری )
کسایی که اندروید دارن میفهمن من چی میگم .

بهتر است به جای این گوشی نخسه دوم این گوشی samsung galaxy s II رو انتخاب کنید.

3- گوشی nokia n9

http://up5.iranblog.com/images/4mtkkke7pfc4hu6kl3.jpeg

دلیل : اینکه این گوشی منحصر به فرد ترین و زیباترین گوشی جهان است در ان شکی نیست .
اما ایا شما حاضرید فقط برای زیبایی رابط کاربری و بدنه گوشی هزینه گزافی بپردازید ؟
ایا کارایی و ساپورت برای شما اهمین ندارد ؟
این گوشی با توجه به امکاناتش کمی که دارد خیلی گرون هستش علاوه بر این هیچ کس از تصمیم نوکیا برای ساپورت این گوشی خبر ندارد. با قیمت این گوشی میتونید بهترین گوشی اندروید و یا ایفون را بگیرید و خیالتون از بابت ساپورت و امکانات تا 3 سال راحت باشد.

4- گوشی های اندروید با قدرت زیر 1000 مگاهرتز و صفحه نمایش زیر رزولیشن 480*800

http://dl.............../yekmobile/02/android.gif

دلیل : مطمئن باشید نه از بابت سخت افزار نه نرم افزار نمیتونید حداقل لذت رو از اندروید ببرید .

برای بهره بردن از کارایی و لذت راضی کننده از اندروید باید حداقل : cpu 1000 مگاهرتزی و صفحه نمایش 480*800 رو در گوشی داشته باشید. این مشخصات تقریبا 80% از بازی ها و نرم افزار های اندروید را پوشش میدهد.

نمونه گوشی های که باید فکر خریدنشون رو از ذهن بیرون بکنید :dc::ai:: xperia x8 - xperia mini -samsung gio -

گوشی های مناسب : - Htc warfire s - samsung galaxy ace - xperia ray

5- گوشی جاوا

اینو دیگه همه میدونید دنیا دنیای :ah:
http://www.javaforse.ru/template/default_web/images/SonyEricsson.png

6- گوشی های ال جی :

http://www.mobilegazette.com/handsets/lg/lg-optimus-one/lg-optimus-one-2.jpg
ال جی اگر غول هم زده 10 هسته ای بازم تو ایران نخرید چون بدترین ساپرت نرم افزاری رو برای گوشی هاش فراهم میکنه

زیبایی در حد شاه پریون اما کارایی در حد 0
تموم ... فعلا ...حالا بیایید ایراد بگرید ... z:

S.H.A.H.R.O.K.H
13-11-2011, 23:05
ایراد چیه بابا گل گفتی....ولی اولا رسما اعلام شده که نسخه اندروید 4 برای اس1 هم میاد...این از این...منبعش هم phonearena هستش....
ثانیا گوشیهای سیمبین 4 دارن روز به روز افت میکنن و شما مثل اینکه نمیدونید خیلی ها همون محیط ساده گوشی رو دوست دارند....در ضمن نوکیا 700 و 701 و اینها cpu 1 ram 512 دارند که خیلی خیلی خوبه و برای 2 سال هم ساپورت بشه خدا بده برکت....
ثالثا n9 قیمتش تا 600 هم میاد پایین و باید بگم که به زودی برنامه ها و بازیهای اندروید براش پورت میشه طبق گفته دولوپرها....(شما اگه از نزدیک با n9 کار کنید میفهمید چی میگم)
رابعا شما با 100 هزار تومان یه گوشی اندروید برای بابای من بخر ببینم چی میخری...خوب باید یه جاوای ساده براش بگیرم برادر من....
خامسا کی گفته اصلا ال جی جزو گوشی حساب میشه:mobilestan:

vahid579
13-11-2011, 23:06
تقریبا موافقم. این که گفتم تقریبا بخاطر n9 بود....

JABER
13-11-2011, 23:16
کلا من صحبتهای شما مخالفم
هر گوشی ای برای خودش یه خوبی هایی و یه مخاطبانی داره

مورد دوم و سوم دیگه نوبر بود:
گالکسی تا 1سال دیگه هم رسما ساپورت خواهد شد!!!
ان9 هم الان گرونه ولی گوشی خیلی خیلی شاخ و توانایی هست.

مورد چهارم:اگر کسی نخواهد بازی کند همین 1000 هم از سرش زیاده!!!!

بقیه موارد هم بماند!

We2ta
13-11-2011, 23:18
با تمام گزینه ها موافقم به غیر از گزینه2

گالکسی یکی از بهترین گوشی های جهان بوده و هست

nelly
14-11-2011, 13:28
2- گوشی samsung galaxy s 1

http://up5.iranblog.com/images/wxomh222y2e5y723z36.jpeg

دلیل : این گوشی در ابتدا فروش بسیار خوبی داشت و از اینکه زمانی برا خودش غولی بود کی نیست . اما حالا دیگه به دلیل سیاست های سامسونگ و نیاز های سخت افزاری نخسه های
بعدی سیستم عامل اندروید و برای اینکه سامسونگ دیگر محصولات خود را به فروش برساند -دیگر به احتمال فراوان برای این گوشی اپدیت نرم افزاری به طور رسمی منتشر نمیشود .

الان یه سری زود میان میگن از رام کوک شده استفاده میکنیم .

یه سوال دارم ازتون : ایا رام کوک شده و غیر رسمی به اندازه رام رسمی روان هست .
به نظرتون باگ های نرم افزاری کدوم بیشتره ؟ کوک شده و غیر رسمی یا رسمی که خود شرکت سازنده منتشر میکنه ؟
تا کی سخت افزار این رام های کوک شده رو میتونه بکشه ؟( منظور :قدرت سخت افزاری )
کسایی که اندروید دارن میفهمن من چی میگم .

منم شاید با خرید گوشیهایی که زمان ساپورتشون به پایان رسیده مخالف باشم اما بعضی از توجیه ها اصلا درست نیست
به نظر اونایی که گوشی اندرویدی دارند و از کوکرهای قوی هم برخوردارند رام های کوک شده خیلی بهتر از رام اصلی است
اگر قرار باشه رام های کاستوم بدتر از اصلی باشند اصلا چرا منتشر میشند و اصلا چرا اینهمه استقبال میشند ؟!

شما که خودتون گوشی اندرویدی دارید چرا این نظر رو میدید ؟!!

arman12625
14-11-2011, 13:33
داداش بعد خامسا چه شماره ایه ؟:cc::loveit:

من خودم طرفدار نوکیام ولی دیگه میخوام بزنم تو کاره سامسونگ چون نوکیا دیگه واقعا شورش رو در آورده.
با دلایلتم تقریبا موافقم ولی بجز گوشی آندروید چون اینایی که گفتی عیب نیست محدودیت در زمان آیندس که این توی همه وسایل الکترونیکی قابل مشاهده است.
بعد از خامسا هم میشه جاسما بعدش قاسما و... اهلا و سهلا ..::cd: :cd:صلوات

luckylock_2005
14-11-2011, 13:49
1.موافقم
2. مخالفم...دلیل مخالفتم توضیحات گزینه ی 4 هستش که خودت گفتی : برای بهره بردن از کارایی و لذت راضی کننده از اندروید باید حداقل : cpu 1000 مگاهرتزی و صفحه نمایش 480*800 رو در گوشی داشته باشید. این مشخصات تقریبا 80% از بازی ها و نرم افزار های اندروید را پوشش میدهد. که گلکسی این مشخصاتو داره عزیزم. همه دنبال ساپورت نیستن که.
3.موافقم
4.اگه پول داری آره این خرید اشتباهه ولی توی رنج قیمت پایین این گوشیا انتخابای خوبین به نظر من...مثلا ایس با سی پی یو 800 واقعا گوشی خوبیم هست.زیر 1000 مگا هرتزم هست ولی واسه خیلیا راضی کنندس.
5. شما میگی گوشی جاوا نخرید...من میگم اشتباهه.با 120 تومن بودجه بهتره گوشی جاوا ساپورت بخرید. پس این حرفتم زیاد درست نیستش...
6. تا الان که حرف شما درسته...ولی یادت نره سامسونگم یه زمانی همین حرفا دربارش زده میشد ولی الان عوض شده.ممکنه ال جی هم از گذشته درس بگیره.من بهش امیدوارم ( هرچند که حرف شما درسته و ساپورتاش تا الانش که افتضاح بوده)

...Arena...
14-11-2011, 13:51
گوشی های اندروید با قدرت زیر 1000 مگاهرتز و صفحه نمایش زیر رزولیشن 480*800

دلیل : مطمئن باشید نه از بابت سخت افزار نه نرم افزار نمیتونید حداقل لذت رو از اندروید ببرید .

برای بهره بردن از کارایی و لذت راضی کننده از اندروید باید حداقل : cpu 1000 مگاهرتزی و صفحه نمایش 480*800 رو در گوشی داشته باشید. این مشخصات تقریبا 80% از بازی ها و نرم افزار های اندروید را پوشش میدهد.

نمونه گوشی های که باید فکر خریدنشون رو از ذهن بیرون بکنید : xperia x8 - xperia mini -samsung gio -

گوشی های مناسب : - Htc warfire s - samsung galaxy ace

دوست عزیز چرا حرف خودت رو نقض میکنی...........از کی تا حالا وایلدفایر و ایس cpu 1000 و صفحه 800*480 دار شدن........!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟

danzel
14-11-2011, 14:00
اتفاقا در مورد جیو هم باید همین رو گفت صفحش 3.5 و سی پی یو هم 800
حداقل گوشیهای بهتری رو مثال میزدی

danzel
14-11-2011, 14:00
اتفاقا در مورد ایس هم باید همین رو گفت صفحش 3.5 و سی پی یو هم 800
حداقل گوشیهای بهتری رو مثال میزدی

mohammad200
14-11-2011, 15:45
ایراد چیه بابا گل گفتی....ولی اولا رسما اعلام شده که نسخه اندروید 4 برای اس1 هم میاد...این از این...منبعش هم phonearena هستش....
:mobilestan:

کجا گفته رسمی واسه گالکسی اس 1 میاد !؟

behroz A
14-11-2011, 16:10
دوست من انتخاب گوشي بسته به نياز وعلاقه مندي وسليقه هست اينکه مثال ايکس هشت فلانه وغيره منطقي نيست
اما درمورد ان نه باهات موافقم واقعا داره حيف ميشه
باکاستوم رام مخالفم رام اصلي محدوده واين خودش بزرگترين نقص هست ورامهاي غيررسمي زيادي هستن بدون باگ خيخلي خيلي بهتر از رام اصلي پايدار دارن کا ميکنند بدون باگ
پس نظرت درمورد گالکسي نميگم اشتباست من وخيلياي ديگه نظرمون مخالف شماست
دراخر تاپيک خوبي براي بحث راه انداختي خيليها راهنمايي خواهند شد وقتي اساتيد نظراتشونو بيان و بگن مرسي

A C E
14-11-2011, 19:09
ممنون از اینکه حرف دل من رو زدی
این گوشیها همونطور که گفتی واقعا معلوم الحال هستن
بهتره گوشی ها Ref و چینی و 4s و خیلی از گوشی های دیگه رو که واقعا یه قیمت نا واقعی دارند رو اضافه کرد

abdollah007
14-11-2011, 20:23
سلام عزیزان موبایلستانی....

من با تمام موارد موافقم به جز مورد 3...یه گوشیه منحصر به فرد باید همه چیزش منحصر به فرد باشه...میگو واقعا یه سیستم عامل منحصر به فرد هست و بدون شک ساپورت خوبی خواهد شد...حتی اگر به طور رسمی هم ساپورت نشه توسط دولوپرها حتما ساپورت میشه چون این سیستم عامل دست دولوپرهارو واسه همه چیز باز گذاشته....ان9 واقعا یه گوشی منحصر به فرد هست هم در طراحی و هم در سیستم عامل

با تشکر

saeedblack
14-11-2011, 21:20
تقریبا تمامی انواع گوشی ها به علاوه صنایع وابسته رو بردی زیر سوال
فکر کنم از دیدگاه شما فقط وفقط بریم یا حتما آیفون 4اس بخریم یا گالکسی اس 2
پس مایی که بودجه ی بیشتر از 350 تومان نداریم حتما بایستی بریم و یه سیم کارت بگیریم در گوشمون وبا اون تماس بگیریم
اگر اینجوریه که شما میگی بنابراین باید به این نتیجه برسیم که کارخانه های گوشی سازی و اللخصوص ال جی همه دارن آب تو هاون می کوبن
والا من گالکسی ایس دارم ودر حد خودش وبا بودجه ای که من داشتم واقعا عالیه وراضیم واین صحبت ها رو تکذیب می کنم چون نمی گم حداکثر لذت از آندروید ولی لذت نسبی رو ازش می برم و به جرات میگم تا 99 درصد نرم افزارها رو ساپورت میکنه و بازی ها هم به شکل متناسبش وتا70 درصدشون رو داره جواب میده حالا صفحه نمایشش amoled plus نیست که نباشه.350 دادی می خوای آپولو بهت بدن؟
مدیران محترم خوهشا با نظرات کارشناسی نشده وبدون منبع وگمراه کننده برخوردداشته باشن والا اینجوری سنگ رو سنگ بند نمیشه

Wrench
15-11-2011, 09:19
دوست عزیزم در مورد n9 بگم:
N9 امکانات زیادی نداره و بدون اپ ها بعد از چندساعت کار باهاش خسته میشید(مثل ایفون) ولی در عوض میتونید خودتون با دست خودتون تغییرات اساسی توی سیستم عاملش ایجاد کنید,چیزی که توی اندروید هم به این صورت نیست.
در مورد ساپورت خود نوکیا گفته ساپورت میکنیم و حتی اگر نوکیا زیر حرفش بزنه میگُ یک سیستم عامل متن باز هست و میتونه توسط دولوپر ها بالا برده بشه(مثل N900) پس حداقل تا 2 سال بدون ساپورت شرکت کمر این گوشی خم نمیشه.در ضمن همه ی گوشی ها در ابتدای ورود به بازار ایران مشکل قیمت رو دارند ولی به مرور زمان حل میشه.

hesamgta
15-11-2011, 15:22
مگر lg چه مشکلی داره تازه واسه اکثر گوشی هاش هم اندروید 4 میاد.
شاید قبلا برند بد نامی بود ولی خوب هر برندی جای پیشرفت داره!
این هم در رابطه با ساپورت و اپدیت به اندروید 4 :
http://androidadvices.com/android-ice-cream-sandwich-mobiles-tablets-announcement-table/

aminjpo
20-11-2011, 19:49
دوست عزیز (نویسنده اصلی )
من در مورد گوشی های جاوا حرفتو قبول دارم
اما دوست عزیز من جودم جیو دارم قیمتش 240 تومانه و اون موقع که من خریدم گالسی اس 500 تومان
من همه لذتی که از اندروید بود و برنامه هاشو تجربه کردم!
1.من اهل بازی نیستم چون با پی سی بازی می کنم اصلا قابل قیاس نیاست!
اخه با گالسی اس بازی در حد اتاری هم نمی شه بازی کرد!اخه مگه گوشی ماله بازیه!

2.توی ایران که نه فیس بو ک نه تیوتر نه یو تیوب و... مه 3g نه ......پس فرق گالسی اس و یه گوشی میان قیمت زیاد فرقی نمی کنه

-------------------
البته کسی پول داشته باشه و مکانات مثلا اس که شما مثال زده رو بخواد حرفی توش نیست اما حرفت برای همه جواب نمی ده
----------------

S.H.A.H.R.O.K.H
21-11-2011, 21:23
اتفاقا افرادی که اهل بازی نباشند فقط اندروییدی های ارزون قیمت به دردشون میخوره....

860301011
21-11-2011, 23:36
من با سیمبیان شروع کردم...از سیمبیان 6، گوشی 6600
تا آخر هم سیمبیان میخرم، یعنی در کنار وین فون، حتما سیمبیان هم باید داشته باشم!
اون موقع که نه اندروید بود...نه آی او اس، سیمبیان بود ولی (از دوران پرکامبرین مونده:دی)
ولی به جد میگم، هیچوقت از داشتن سیمبیان پشیمون نشدم و نگفتم کاش مثلا اندروید داشتم یا بقیه!
افتخارم میکنم به داشتن گوشی سیمبیان...
اینم نظری بود دیگه:دی

arash_2751
22-11-2011, 01:10
به نظر من هر گوشیی توی بازار هستش تقریبا به قیمتش میارزه البته آندرویدیها منظورم هستش به جز یه گوشی!! اگه گفتین؟؟؟!!! گوشی مضخرف و افتضاح گلکسی ایس فوق آشغاله واقعا نقطه عطف خجالت سامسونگ هستش

tumar_aysoy
22-11-2011, 01:37
به نظر من هر گوشیی توی بازار هستش تقریبا به قیمتش میارزه البته آندرویدیها منظورم هستش به جز یه گوشی!! اگه گفتین؟؟؟!!! گوشی مضخرف و افتضاح گلکسی ایس فوق آشغاله واقعا نقطه عطف خجالت سامسونگ هستش
چرا؟؟؟؟:ck:

Mahdi_1989
22-11-2011, 11:06
دوست عزیز arash_2751 ممنون میشم توضیح کامل بفرمایید بابت مضخرف بودن ace تا ما هم متوجه بشویم .

با تشکر از tumar_aysoy عزیز

danial_sh69
04-12-2011, 18:21
کاملا موافقم

با تک تک بند ها و مواردش

یه کم اگر منطقی و بدون تعصب نگاه کنیم همه چیز قابل قبول خواهد بود

danial_sh69
04-12-2011, 18:26

و من نیز هم ببخشید چرا؟؟؟ :dr:

چرا بدون اطلاعات کافی و با زاویه کاملا بسته ی دید صحبت میکنیم اخه....

ghoorbaghe1
14-12-2011, 15:57

آخه واقعا چرا؟؟؟؟؟؟
همه میگن ایس نسبت به قیمتش خیلی امکانات خوبی داره، بعد شما این حرفو میزنی؟؟! :dy:

A S H K A N
14-12-2011, 16:10
گلکسی ایس جزو top 10 سال 2011 شناخته شده
با توجه به قیمت و امکاناتش گوشی خوبی هست

NDESIGN
14-12-2011, 16:23
گوشی های GLX باید به لیست اضافه بشه!!

بعد اینکه ایشون گفتن آندروید CPU زیر 1GHz و رزولیشن پایین تر از 480x800 نخرید بعد توی لیست گوشی های مناسب Htc warfire s (گمونم منظورشون HTC Wildfire S بوده!) که CPU 600 MHz و رزولیشن 320x480 داره معرفی کردن!!
Galaxy Ace هم به همین صورت!!

danzel
14-12-2011, 16:25
بنظرم گالکسی ایس یکی از بهترین گوشیهای رنج متوسط سامسونگ هستش

ps3amir
14-12-2011, 16:46
سلام

اتفاقا افرادی که اهل بازی نباشند فقط اندروییدی های ارزون قیمت به دردشون میخوره....

من که خودم را خیلی اهل بازی با گوشی میدونستم ولی وقتی چند تا بازی حجم بالا ریختم روی گوشیم (مثل bf bad company2 و fifa12) دیگه علاقه ای به بازی های این طوری ندارم و خوشحالم که به خاطر بازی گوشی گران قیمتی مثل گالکسی اس 2 نگرفتم.

گوشی های اندروید با قدرت زیر 1000 مگاهرتز و صفحه نمایش زیر رزولیشن 480*800

نمونه گوشی های که باید فکر خریدنشون رو از ذهن بیرون بکنید : xperia x8 - xperia mini -samsung gio -

گوشی های مناسب : - Htc warfire s - samsung galaxy ace

دوست عزیز چرا حرف خودت رو نقض میکنی...........از کی تا حالا وایلدفایر و ایس cpu 1000 و صفحه 800*480 دار شدن........!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟

دقیقا تایید میکنم حرف شما را تازه اینم بگم که cpu اکسپریا مینی 1ghz هست.فکر کنم ایشون جابجا نوشته اند درستش اینه:

نمونه گوشی های که باید فکر خریدنشون رو از ذهن بیرون بکنید : - Htc warfire s - samsung galaxy ace

گوشی های مناسب : xperia x8 - xperia mini -samsung gio -

wwwq
14-12-2011, 17:21
یکم در برابر galaxy s تند نرفتی؟
معلوم بعضی از رام های کوک شده از اصلی بهتره که اگه نبود کسی نصبشون نمیکرد

هنوز galaxy s تا این لحظه ساپرت میشه نه؟!

amirreza_r143
14-12-2011, 17:21
بنظرم گالکسی ایس یکی از بهترین گوشیهای رنج متوسط سامسونگ هستش

100 درصد درسته و به نظرم اتفاقا یکی از نقاط عطف گوشی های سامسونگه و جزو 10 گوشی برتر سال هم شناخته شده که مطمئنا این انتخاب جای هر حرف و حدیثی رو بر علیهش میتونه نقض کنه

hamsargol
14-12-2011, 18:09
من ace رو تایید میکنم ولی ای کاش hd فیلم میگرفت!الان xperia mini خیلی خوبه نسبت به قیمتش!خیلی گوشی خوبیه!البته جفتشون!ولی من میگم با 600 cpu هم میشه حال کرد!خودم x8 دارم!200 تومن پول دادم لامصب خیلی نسبت به قیمتش عالیه!اینا 320تومن به بالان!!

AmirEmam
16-12-2011, 22:05
قربون آدم چیز فهم کلا اگر کسی نوکیا بخره کلاه رفته سرش از *** گشاد تر