PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش راه اندازی پست الکترونیک GMail برای گوشیهای UIQ3

Cyber_Tomcat
28-07-2007, 01:45
سلام دوستان! :hello:

در این تاپیک طریقه ی دسترسی به سرویس POP3 پست الکترونیک GMail توسط گوشی های UIQ3 به صورت گام به گام و ساده و همراه با تصاویر آموزش داده خواهد شد. (بدیهیست که گوشی شما باید امکان اتصال به اینترنت را داشته باشد.) امید است که این مطالب برای شما دوستان عزیز مفید واقع شود.

توجه: این آموزش فقط برای سرویس پست الکترونیک GMail میباشد و سرویس های دیگر ای میل (مانند Yahoo و Hotmail) را شامل نمیشود.

https://mail.google.com/mail/help/images/logo.gif

بخش اول (تنظیمات GMail):

ابتدا توسط مرورگر کامپیوتر، وارد محیط سرویس GMail خود شوید و سپس مراحل زیر را مطابق تصویر اجرا کنید:

1) وارد بخش Settings شوید.
2) تب Forwarding and POP را انتخاب کنید.
3) یکی از گزینه های Enable POP را بر حسب نیازتان انتخاب کنید. اگر گزینه ی اول را انتخاب کنید، تمامی نامه های که تا به حال دریافت کرده اید توسط گوشی قابل دسترس خواهند بود ولی اگر گزینه ی دوم را انتخاب کنید، فقط نامه هایی که از این پس دریافت خواهید کرد، وارد گوشی خواهند شد.
4) در آخر Save Changes را کلیک کنید.

http://i17.tinypic.com/6h373t0.gif

بخش دوم (تنظیمات گوشی):

توجه: مراحل زیر و همچنین تصاویر، مربوط به گوشی P990i میباشند. در گوشی های دیگر UIQ3 ممکن است تفاوت های جزئی وجود داشته باشد.

مراحل زیر را مطابق تصاویر انجام دهید:

برنامه ی Messaging گوشی را اجرا کنید و بعد از منوی برنامه گزینه ی Settings و سپس Email accounts را انتخاب کنید.

http://i10.tinypic.com/67644dj.jpg

در صفحه ی جدیدی که باز می شود، دکمه ی New را انتخاب کنید.

http://i14.tinypic.com/4qivehs.jpg

در صفحه ی جدید، باید جزئیات مربوط به آکاونت GMail خود را وارد کنید.
در قسمت Account Name یک نام اختیاری برای تنظیمات خود برگزینید. در قسمت Your Name نام خود را وارد کنید (این نام را فردی که از شما ای میل دریافت کند به عنوان نام فرستنده خواهد دید). سپس آدرس ای میل خود را به طور کامل وارد کنید و در نهایت در قسمت Connection Type گزینه ی POP3 را برگزینید.

http://i16.tinypic.com/4r78sh2.jpg

حالا وارد تب Inbox شوید. در قسمت Incoming server address آدرس pop.gmail.com را وارد کنید. بعد هم Username و Password را به طور دقیق وارد کنید. در قسمت Download restrictions میتوانید بگویید که ای میل ها به طور کامل داونلود شوند (با فایل های ضمیمه) یا فقط متن نامه ها داونلود شوند. همچنین میتوانید با گزینه ی Limit number of emails برای تعداد نامه های ذخیره شده محدودیت ایجاد کنید. در گزینه ی Receive using Group هم میتوانید نحوه ی اتصال به اینترنت را مشخص کنید (با انتخاب preferred group نحوه ی اتصال را گوشی به صورت خودکار انتخاب میکند).

http://i14.tinypic.com/5zeno0j.jpg

در تب Outbox، در قسمت Outgoing server address آدرس smtp.gmail.com را وارد کنید. برای هر دو گزینه ی پایین هم حتماً چک مارک بگذارید.

http://i14.tinypic.com/5xpa102.jpg

حالا از منوی بالای صفحه گزینه ی Advanced را انتخاب کنید تا وارد بخش تنظیمات پیشرفته شوید.

http://i10.tinypic.com/5xr5qpk.jpg

در بخش Advanced در هر دو تب Incoming و Outgoing گزینه ی SSL را برگزینید (شماره ی پورت باید برای Incoming 995 و برای Outgoing 465 باشد. همچنین گزینه ی Secure password authentication نباید چک مارک داشته باشد.

http://i12.tinypic.com/4xz5suf.jpg http://i14.tinypic.com/660fzat.jpg

در آخر تنظیمات خود را Save کنید. کار تنظیمات در اینجا به اتمام میرسد و گوشی شما آماده ی دریافت و ارسال Email است.

ارسال و دریافت Email:

برای ارسال و دریافت Email باید از منوی برنامه ی Messaging گزینه ی Get & send را انتخاب کنید.

http://i18.tinypic.com/4lg39e0.jpg

پس از دستور Get & send، گوشی به سرور GMail وصل میشود و نامه های شما را ارسال و یا دریافت میکند. در آخر هم گزارشی از عملکرد ارسال و دریافت نمایش داده میشود.

http://i19.tinypic.com/4or23h4.jpg http://i11.tinypic.com/63cq59e.jpg

FARID
28-07-2007, 07:05
با تشکر از بهزاد عزیز به خاطر مطلب جامع و کاملشون.
تاپیک مهم شد.

jhb1360
01-08-2007, 21:39
سلام
من تمام این کارهارو که فرمودید انجام دادم
اما time out
میده
من این کارو رو windows xp کردمم و جواب گرفتم اما روی گوشی نه
راهنمایی میکنیذ

Cyber_Tomcat
01-08-2007, 22:05
سلام
من تمام این کارهارو که فرمودید انجام دادم
اما time out
میده
من این کارو رو windows xp کردمم و جواب گرفتم اما روی گوشی نه
راهنمایی میکنیذ

اگر گوشی شما به راحتی به اینترنت وصل میشه و تنظیمات هم درست انجام داده باشید، قاعدتا نباید مشکلی پیش بیاد. چک کنید که SSL فعال باشه و شماره ی پورت ها درست باشند. اگر باز هم به مشکل برخوردید، در قسمت تنظیمات Inbox در قسمت Receive using group به جای preffered اسم آکاونت اینترنتی که با آن به اینترنت وصل میشید رو انتخاب کنید.

motamednia
22-08-2007, 12:31
اقا دمت گرم خیلی باهال بود من که راحت جواب گرفتم

Armin1370
06-09-2007, 14:35
ببخشید به من این ارور را داد(activitation rejected)،حالا باید چی کار کنم؟

Cyber_Tomcat
06-09-2007, 22:34
ببخشید به من این ارور را داد(activitation rejected)،حالا باید چی کار کنم؟

به احتمال زیاد یکی از اطلاعات مورد نیاز درست وارد نشده.
username و password رو هم دوباره دقیق وارد کنید و یک بار دیگر امتحان کنید.

2299
15-09-2007, 13:07
ببخشيد اين سوال روميكنما ولي گونه به اينترنت وسل بشيم بايد ايرانسل داشته باشيم ؟:sad:

theboss
16-09-2007, 08:52
سلام.من همه تتظیمات رو درست انجام دادم ولی این ارور رو میده :
sending failed because the account has errors in its server
تنظیمات gmail رو هم انجام دادم.:sad:

Cyber_Tomcat
16-09-2007, 13:15
ببخشيد اين سوال روميكنما ولي گونه به اينترنت وسل بشيم بايد ايرانسل داشته باشيم ؟:sad:

راههای مختلفی برای اتصال گوشی به اینترنت وجود دارد که یکی از آنها استفاده از سرویس GPRS ایرانسل است. روش های دیگر هم عبارتند از: Bluetooth, Wlan, Dialup که برای هر کدام مطالب آموزشی خوبی در بخش فوق تخصصی و بخش مقالات آموزشی موجود میباشد.

Armin1370
16-09-2007, 13:22
به احتمال زیاد یکی از اطلاعات مورد نیاز درست وارد نشده.
username و password رو هم دوباره دقیق وارد کنید و یک بار دیگر امتحان کنید.

شرمنده که من این قدر اذیتت می کنم و هی سوال می کنم.ولی چندبار دیگه هم امتحان کردم ولی نشد،از اونا نبود.چک کردم.

Cyber_Tomcat
16-09-2007, 14:07
شرمنده که من این قدر اذیتت می کنم و هی سوال می کنم.ولی چندبار دیگه هم امتحان کردم ولی نشد،از اونا نبود.چک کردم.

خواهش میکنم، دشمنت شرمنده.

فقط میشه بپرسم از چه روشی برای اتصال به اینترنت استفاده میکنید؟ چون این امکان وجود داره که اینترنتی که شما ازش استفاده میکنید پورت های Gmail رو (465 و 995) بلوک کرده باشه و اجازه ی دسترسی به اونها رو نده. اگه امکان داره با یک اینترنت دیگه وصل بشید بعد ببینید باز هم همین پیغام رو میده یا نه.

Cyber_Tomcat
16-09-2007, 20:34
سلام.من همه تتظیمات رو درست انجام دادم ولی این ارور رو میده :
sending failed because the account has errors in its server
تنظیمات gmail رو هم انجام دادم.:sad:

اگر همه ی تنظیمات رو درست و کامل انجام داده باشید و باز هم جواب نگرفتید، این امکان وجود داره که پورت 465 که مخصوص فرستادن نامه است توسط ISP شما مسدود شده باشه. اگر امکان داره با یک اینترنت دیگه امتحان کنید ببینید باز هم ارور میده یا نه.

theboss
16-09-2007, 21:02
اگر همه ی تنظیمات رو درست و کامل انجام داده باشید و باز هم جواب نگرفتید، این امکان وجود داره که پورت 465 که مخصوص فرستادن نامه است توسط ISP شما مسدود شده باشه. اگر امکان داره با یک اینترنت دیگه امتحان کنید ببینید باز هم ارور میده یا نه.
من از GPRS ایرانسل استفاده می کنم.

Armin1370
17-09-2007, 08:34
خواهش میکنم، دشمنت شرمنده.

فقط میشه بپرسم از چه روشی برای اتصال به اینترنت استفاده میکنید؟ چون این امکان وجود داره که اینترنتی که شما ازش استفاده میکنید پورت های Gmail رو (465 و 995) بلوک کرده باشه و اجازه ی دسترسی به اونها رو نده. اگه امکان داره با یک اینترنت دیگه وصل بشید بعد ببینید باز هم همین پیغام رو میده یا نه.

من با GPRS ایرانسل به اینترنت وصل می شم.

Cyber_Tomcat
17-09-2007, 12:29
پس مثل اینکه درست حدس زدم،
من در چند فروم خارجی هم خوندم که بعضی از اپراتورهایی که GPRS میدهند، پورت های GMail رو مسدود میکنند.
اگر براتون امکان داره یک بار به یک طریق دیگه به اینترنت متصل بشید (مثلا یک Hot Spot برای WLan) بعد امتحان کنید ببینید باز هم ارور میده یا نه.

در ضمن اگر هر کدام از دوستانی که از GPRS ایرانسل استفاده میکنند تا به حال تونستند با این روش از Gmail استفاده کنند، لطفا اعلام کنند تا ببینیم مشکل از ایرانسل است یا از جای دیگه.

theboss
18-09-2007, 22:32
من قبلا هم که w300 داشتم نمی تونستم با gmail کار کنم.البته اولا که gprs راه افتاده بود میشد ولی بعد از یه مدت هر کاری کردم نشد.فکر می کنم مشکل از gprs باشه...

saber nokia
03-10-2007, 22:58
سلام
ببخشید پررویی هستش ولی اگه امکان داره واسه Yahoo.com هم میشه یه آموزشی بزارین
ممنون میشم

Cyber_Tomcat
03-10-2007, 23:34
سلام
ببخشید پررویی هستش ولی اگه امکان داره واسه Yahoo.com هم میشه یه آموزشی بزارین
ممنون میشم

سلام،
متاسفانه ای میل Yahoo مدتهاست که دیگه سرویس POP3 رو به صورت رایگان نمیده و به همین دلیل نمیشه با یاهو مثل GMail از این روش برای ارسال و دریافت ای میل استفاده کرد ولی میتونید به همون روش معمول با براوزر گوشی از ای میل یاهو استفاده کنید.

mahanta
04-10-2007, 22:10
آقا واقعا دمت گرم . من هم به کمک راهنمائیهای شما دوست عزیز تونستم این کار رو انجام بدم.خسته نباشی:merci:

Cyber_Tomcat
04-10-2007, 22:31
آقا واقعا دمت گرم . من هم به کمک راهنمائیهای شما دوست عزیز تونستم این کار رو انجام بدم.خسته نباشی:merci:

شما لطف دارین. خوشحالم که مفید واقع شد. :wink2:

amin6485
11-10-2007, 20:49
دوست عزیز این میل ها رو لود می کنه ولی میل های سال پیشم هم میاره نه میل های جدیدم رو من فقط میل های جدیدم رو می خوام یعنی آخرین میلم رو.
تنضیماتش تو همون گوگل هست ولی وقتی انو فعال می کنیم اصلا هیچی نمیاره؟؟
درضمن با پورت 25 وصل می شه با باقی نمی شه.

Cyber_Tomcat
12-10-2007, 19:17
دوست عزیز این میل ها رو لود می کنه ولی میل های سال پیشم هم میاره نه میل های جدیدم رو من فقط میل های جدیدم رو می خوام یعنی آخرین میلم رو.
تنضیماتش تو همون گوگل هست ولی وقتی انو فعال می کنیم اصلا هیچی نمیاره؟؟
درضمن با پورت 25 وصل می شه با باقی نمی شه.

در خود مقاله هم گفته شده که برای این که فقط ای میل های جدید وارد گوشی شوند، باید هنگام تنظیمات Gmail در قسمت Enable POP گزینه ی دوم را انتخاب کنید.

پورت های جی میل هم فقط 995 برای ورودی و 465 و جدیدا 587 برای خروجی هستند و هیچ پورت دیگری غیر از این ها کار نمیکنه.

Armin1370
14-11-2007, 16:48
آقا من هم بالاخره بعد مدتها تونستم این تنظیمات رو درست انجام بدم و با GPRS ایرانسل تونستم ایمیل هام رو چک کنم.

یک دنیا ازت ممنونم.

Cyber_Tomcat
14-11-2007, 17:07
آقا من هم بالاخره بعد مدتها تونستم این تنظیمات رو درست انجام بدم و با GPRS ایرانسل تونستم ایمیل هام رو چک کنم.

یک دنیا ازت ممنونم.

چه خوب، خوشحالم که موفق شدی. :wink:
در ضمن آرمین جان مرسی که خبر دادی چون حالا میشه به حتم گفت که دوستان دیگری که از GPRS ایرانسل استفاده میکنند هم میتونند از این روش استفاده کنند.

omidmail2004
15-11-2007, 20:58
من با ایرانسل وصل شدم کار کرد خیلی حال داد
تشکر تشکر تشکر

hαko
16-11-2007, 11:58
میشه آموزش imap رو هم بزارین ؟

در ضمن چه برتری هایی نسبت به pop3 داره؟

Cyber_Tomcat
17-11-2007, 03:28
میشه آموزش imap رو هم بزارین ؟

در ضمن چه برتری هایی نسبت به pop3 داره؟

مرسی، سوال خیلی خوبی بود! :wink:

مقایسه ی IMAP و POP3

IMAP (مخفف Internet Message Access Protocol) مثل POP3 یک پروتکل دریافت ای میله که Gmail امکانشو به تازگی برای کاربرانش ارائه داده.

فرق اصلی IMAP با POP3 اینه که در IMAP برخلاف POP3 وضعیت اینباکس شما در گوشی دقیقا مثل وضعیت اینباکس در سرور Gmail خواهد بود. یعنی این که مثلا اگر در گوشی یک نامه رو پاک کنید، اون نامه در سرور جی میل هم بلافاصله پاک خواهد شد و تمام نامه هایی که در اینباکس دارید در گوشی هم خواهید داشت.

یک برتری IMAP نسبت به POP3 اینه که امکان Push Email رو داره. اگر Push Email رو فعال کنید دیگه نیازی نیست برای دریافت و ارسال نامه ها از دستور Get & Send استفاده کنید و وقتی که یک نامه به شما فرستاده میشه خود به خود وارد گوشی میشه. البته این امکان فقط به درد کسایی میخوره که اتصال GPRS یا 3G دائمی دارند چون باید گوشی دائما به اینترنت متصل باشه.

من خودم POP3 رو ترجیح میدم چون به نظرم IMAP یک کم دردسر داره. مثلا در IMAP باید تمام ای میل هایی که در اینباکس و فولدر های دیگه هست در گوشی هم باشه ولی در POP3 میتونم بگم که فقط ای میل هایی که از این به بعد برام میاد رو به گوشی بفرسته و به بقیه کاری نداشته باشه. کلا برای اون هایی خوبه که ای میل هاشون رو در چند فولدر طبقه بندی میکنند و همه رو توی اینباکس نگه نمیدارند. یک عیب دیگه ی IMAP هم همین نیاز به وصل بودن دائم به اینترنته در صورتی که در POP3 فقط موقع ارسال و دریافت نامه ها باید به اینترنت وصل باشین.

felmajoon
25-11-2007, 16:00
سلام از طریق imap میشه به یاهوو وصل شد اگه میشه حتما آموزش کانکت به یاهو رو بزار مگه میشه نشه کانکت به یاهو شد حتما یه راهی هست خواهشن کمک کنید لازمش دارم
]]>

felmajoon
25-11-2007, 16:05
سلام از طریق imap میشه به یاهوو وصل شد اگه میشه حتما آموزش کانکت به یاهو رو بزار مگه میشه نشه کانکت به یاهو شد حتما یه راهی هست خواهشن کمک کنید لازمش دارم
]]>

Cyber_Tomcat
25-11-2007, 17:10
]]>

به یاهو به این طریقی که اینجا آموزش داده شده نمیشه وصل شد ولی شما میتونید به همون طریق معمول یعنی از طریق مرورگر گوشی مثل کامپیوتر به یاهو وصل بشید.
از طریق مرورگر گوشی برید به mail.yahoo.com و بعد لاگین کنید.

np101
30-11-2007, 23:00
سلام مدتيه كه مي تونيد با استفاده از سرويس IMAP هم اينكار رو بكنيد
من ازش استفاده مي كنم يعني حتي مدتي از هر دو روش همزمان استفاده مي كردم اين يكي خيلي قويتره عين لوگين عادي مي مونه وهركاري بكنين تو جي ميل رخ مي ده
در ضمن فقط يه خوبي بگم حال كنين :
وقتي متن ميل رو مي خوايد ببيند بي خودي نمي ره خودكار فايل هاي ضميمه رو هم بياره !
تو جي ميل توضيحش هست:
http://mail.google.com/mail/help/about_whatsnew.html

mighat110
06-04-2008, 14:21
با سلام
از بابت اين پست بسيار ارزشمند از شما تشکر مي کنم. من با ايرانسل هم تونستم به ميل خودم وصل بشم. تا قبل از اين از طريق مرورگر امکانش وجود نداشت و اعلام ميکرد که سرويس جي ميل در کشور شما در دسترس نمي باشد
باز هم ممنون

sasan hatami
11-06-2008, 00:22
ممنون از این آموزش مفیدی که توی پست 1 گذاشتین،واقعا بی نظیر است و بسیار مفید.من روی n95 برای تنظیم e-mail به مشکل خورده بودم که با آموزش خوب شما درست شد. :mach:

Mercedes-Benz
12-06-2008, 17:30
دس مریزاد دستتت طلا دادا عالیه

prince_gsm
26-06-2008, 14:13
به خاطر آموزش مفیدتون ممنونم ...

من با GPRS ایرانسل رو گوشی M600 تست کردم به راحتی جواب داد ...

فقط هر بار که Get And Send را می زنم ارور Security information میده ...

چکار کنم که دیگه نده ؟

( الته خیلی مشکل خفنی نیست ، با یک Yes حل میشه ... اما اگه هر بار نیاد بهتره )

A m o o
07-03-2010, 11:44
ای ول مشتی:30:

adel_ala
01-06-2010, 10:28
من همه مراحل رو انجام دادم ولی اخطار زیر رو میده
filed to connect

h.olyabek
31-08-2010, 08:45
مرسی، سوال خیلی خوبی بود! :wink:

مقایسه ی IMAP و POP3

IMAP (مخفف Internet Message Access Protocol) مثل POP3 یک پروتکل دریافت ای میله که Gmail امکانشو به تازگی برای کاربرانش ارائه داده.

فرق اصلی IMAP با POP3 اینه که در IMAP برخلاف POP3 وضعیت اینباکس شما در گوشی دقیقا مثل وضعیت اینباکس در سرور Gmail خواهد بود. یعنی این که مثلا اگر در گوشی یک نامه رو پاک کنید، اون نامه در سرور جی میل هم بلافاصله پاک خواهد شد و تمام نامه هایی که در اینباکس دارید در گوشی هم خواهید داشت.

یک برتری IMAP نسبت به POP3 اینه که امکان Push Email رو داره. اگر Push Email رو فعال کنید دیگه نیازی نیست برای دریافت و ارسال نامه ها از دستور Get & Send استفاده کنید و وقتی که یک نامه به شما فرستاده میشه خود به خود وارد گوشی میشه. البته این امکان فقط به درد کسایی میخوره که اتصال GPRS یا 3G دائمی دارند چون باید گوشی دائما به اینترنت متصل باشه.

من خودم POP3 رو ترجیح میدم چون به نظرم IMAP یک کم دردسر داره. مثلا در IMAP باید تمام ای میل هایی که در اینباکس و فولدر های دیگه هست در گوشی هم باشه ولی در POP3 میتونم بگم که فقط ای میل هایی که از این به بعد برام میاد رو به گوشی بفرسته و به بقیه کاری نداشته باشه. کلا برای اون هایی خوبه که ای میل هاشون رو در چند فولدر طبقه بندی میکنند و همه رو توی اینباکس نگه نمیدارند. یک عیب دیگه ی IMAP هم همین نیاز به وصل بودن دائم به اینترنته در صورتی که در POP3 فقط موقع ارسال و دریافت نامه ها باید به اینترنت وصل باشین.

ممنونم از شما بخاطر توضیحات بسیار خوبتون.

شما در این تاپیک نحوه ی استفاده از IMAP رو توضیح ندادین.
دوستمون arash_uiq3 در تاپیکی جداگونه:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=43655
به توضیح نحوه ی فعال سازی این سرویس پرداختند که متاسفانه به اشتباه تاپیک ایشون بسته شده !! :an:
درسته که نحوه ی فعال سازی این دو سرویس تا حدود زیادی شبیه، ولی در هر صدورت ایشون قصد آموزش IMAP رو داشتند، نه POP3.

لطفا بررسی نمایید.