PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : || داغ|| آموزش : دانگرید بوتلودر ورژن 4و 5 گوشی های htc در wp7

صفحه ها : [1] 2 3

abbas-h
09-12-2011, 17:03
با سلام ...

اگر WP7 خودتون با زون به مانگو آپدیت کردین و SPL شما آپدیت شده 4.XX و یا 5.xx ... باید اون رو دانگرید کنید.

برای دانگرید SPL باید رامی که دارای SPL با ورژن پایین هست 1.xx رو داشته باشید ...

برای این کار احتیاج به گلد کارد دارید که میتونید از تاپیک زیر استفاده کنید
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=185068

قبل از شروع کار حتما باید شارژ گوشیتون از 50% بیشتر باشه

رام ها معمولا اسمشون به صورت زیر هست که قسمت قرمز رنگ مشخص کننده ورژن SPL اون رام هست.
RUU_Mozart_Telstra_WWE_1.23.841.05_5.50.09.18_22.2 4.50_RELEASE.exe

الان رامی که اسمش رو اینجا نوشتم دارای SPL ورژن 1.23 هست ...

اکثر رام های دانلودی به صورت فایل exe هستن که شما برای دانگرید باید اون رو از حالت exe خارج کنید ... برای این کار از برنامه 7zip میتونید استفاده کنید

برنامه 7zip رو نصب کنید.
روی رام با فرمت exe راست کلیک کنید.
بر روی گرینه 7zip گزینه Ectract رو بزنید .

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=663287&stc=1&d=1323437496

بعد از باز کردن فایل exe باید فایل های رام به صورت عکس زیر باشه ...
ما با فایل RUU_signed.nbh کار داریم ...

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=663288&stc=1&d=1323437496

فایل RUU_signed.nbh رو داخل گلد کارد کپی کنید ... بسته به نوع گوشیتون اسم این فایل رو در گلد کارد باید تغییر بدید مطابق فهرست زیر :

-Sparimg.nbh --- Trophy
-SCHUIMG.nbh --- Schubert
- MONDIMG.nbh --- Mondrian
- MOZAIMG.nbh --- Mozart

حالا گلد کارد خودتون رو داخل رم ریدر قرار بدید ...
رم ریدر رو به یکی از سر های مادگی کابل USB host متصل کنید ...
سر نری رو به یک پورت USB روشن متصل کنید (کامپیوتر و یا لپتاپ روشن)

گوشی رو خاموش کنید .
دکمه دوربین و کم کننده صدا رو با هم نگه دارید و همونطور که نگهداشتید به سر دیگه مادگی USB Host بزنید ...
دکمه ها رو رها نکنید تا گوشی به حالت USB Host بره ... حالا دکمه ها رو رها کنید و منتظر بشید که گوشی عبارت Update Complete رو نشون بده ... حدود 10 تا 15 دقیقه طول میشه و در این مدت هیچ چیزی نشون داده نمیشه که درصد پیشرفت کار رو نمایش بده ....

اگر وسط کار مشکلی پیش بیاد مثلا برق بره و یا کابل ها یکیش قطع بشه احتمال بریک شدن گوشی بسیار زیاد هست

نکات:
لینک اول (http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2798547&postcount=235)

mido-mido
09-12-2011, 20:02
اموزش مهم شد و اسم تاپیک عوض شد...مرسی از عباس عزیز بابت هم این اموزش و هم اموزش ساخت گلد کارت...

sourenat
09-12-2011, 20:18
نوع رام مهمه؟؟؟(کوک شده یا اصلی)

abbas-h
09-12-2011, 20:44

اگر شما رام کوک شده دارید و گوشیتون hspl هست پس دیگه چرا میخوایید از این روش استفاده کنید ...

من تست نکردم برای رام کوک شده ولی فکر نمیکنم مشکلی باشه ...

در هر صورت اگر تست کردید حتما نتیجه رو اعلام کنید

mido-mido
10-12-2011, 07:58

رام باید اصلی باشه...چون توی رام کوک اغلب کوکر ها spl اصلی رو از خود رام حذف میکنن...
پس رام هیچ نوع spl ای نداره...باید رام اصلی باشه...

xillob
10-12-2011, 14:06
من امروز صبح از این روش استفاده کردم و بعد از این همه وقت بوت لودر به spl1.2 کاهش پیدا کرد و تونستم رام ارجینال بزنم
حالا یه مشکل جدید!!!!!
موقعی که می خوام rspl کنم اررور میده که PC40*** را نمی تونه rspl کنه!!!
نمیدونم قبلا که xtc-clip واسه تعمیر بوت زده بودم pc40 همراه با یک عدد بود یا مثل الان ستاره اومده جای عدد.!!!

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=663743&stc=1&d=1323513350

abbas-h
11-12-2011, 21:48
من امروز صبح از این روش استفاده کردم و بعد از این همه وقت بوت لودر به spl1.2 کاهش پیدا کرد و تونستم رام ارجینال بزنم
حالا یه مشکل جدید!!!!!
موقعی که می خوام rspl کنم اررور میده که pc40*** را نمی تونه rspl کنه!!!
نمیدونم قبلا که xtc-clip واسه تعمیر بوت زده بودم pc40 همراه با یک عدد بود یا مثل الان ستاره اومده جای عدد.!!!

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=663743&stc=1&d=1323513350

فکر کنم اگر با زون یکبار آپدیت کنید مشکلتون حل بشه ولی spl دوباره آپدیت میشه که دوباره باید دانگرید کنید ...

من کلا بوت لودرم هالف بریک بزرگ شده بود(در صفحه سه رنگ فقط یک خط بود) که در این حالت گلد کارد هم جواب نمیده ... یک آپدیت رسمی 50mb به فرمت cab رو گوشی زدم بوت لودر درست شد

xillob
11-12-2011, 23:01
فکر کنم اگر با زون یکبار آپدیت کنید مشکلتون حل بشه ولی spl دوباره آپدیت میشه که دوباره باید دانگرید کنید ...

من کلا بوت لودرم هالف بریک بزرگ شده بود(در صفحه سه رنگ فقط یک خط بود) که در این حالت گلد کارد هم جواب نمیده ... یک آپدیت رسمی 50mb به فرمت cab رو گوشی زدم بوت لودر درست شد
من چند باری از ورژن های مختلف آپدیت زون کردم مثلا از 7720 به 7740 ولی بوت لودر همون شکل مونده!!
این آپدیتیو که می گید 50mb بود رو از کجا دانلود کردید و چطور نصب کردید؟
:sign_help:

behzadlive
13-12-2011, 18:58
عزیزم کسی که xtc داشته باشه اصلاً نیازی به ای مراحل نیست ..
با xtc گوشی رو s-off میکنیم سپس یه رام اورجینال با ورژن 7004 میریزیم ..
تمام ////

abbas-h
13-12-2011, 19:58
من چند باری از ورژن های مختلف آپدیت زون کردم مثلا از 7720 به 7740 ولی بوت لودر همون شکل مونده!!
این آپدیتیو که می گید 50mb بود رو از کجا دانلود کردید و چطور نصب کردید؟
:sign_help:

لینک دانلود فایل آپدیت

DOWNLOAD (http://download.windowsupdate.com/msdownload/update/software/dflt/2011/11/424777_2250.21.51007.401_oemupdate_release.cab.pks _b2cc6cd445f91f3251ae20ba7e05292f80a5298a.cab)

با برنامه ای که در این تاپیک (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=181996) معرفی شده میتونید فایل رو روی گوشیتون بریزید ... فقط این فایل کنار برنامه باشه و هیچ فایل CAB دیگه ای کنار برنامه ندارید

البته شما هم XTC دارید قدرت مانورتون خیلی بیشتر هست ... اگه با XTC اینجوری شده با همون هم درست میشه

xillob
14-12-2011, 00:45
لینک دانلود فایل آپدیت

DOWNLOAD (http://download.windowsupdate.com/msdownload/update/software/dflt/2011/11/424777_2250.21.51007.401_oemupdate_release.cab.pks _b2cc6cd445f91f3251ae20ba7e05292f80a5298a.cab)

با برنامه ای که در این تاپیک (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=181996) معرفی شده میتونید فایل رو روی گوشیتون بریزید ... فقط این فایل کنار برنامه باشه و هیچ فایل CAB دیگه ای کنار برنامه ندارید

البته شما هم XTC دارید قدرت مانورتون خیلی بیشتر هست ... اگه با XTC اینجوری شده با همون هم درست میشه
ممنون ،نرم افزارو دارم و فایل cab رو کنار فایل اجرایی برنامه کپی کنم(فایل cab دیگه هم نباشه) حالا فایل اجرایی رو که کلیک می کنم کدوم حرف رو بزنم؟ b,r,???
, و اگه با این نرم افزار قبلا از گوشی بکاپ گرفته باشم نمیخاد فایل هایی که بکاپ گرفته شده رو پاک کنم؟
-من گوشی تروفی هستش فایلی که واسه دانلود گذاشتید که فرقی نمیکنه واسه چه گوشی باشه؟

2-با xtc-clip حالا چطور می تونم hspl کنم؟ یا به عبارتی رام کوک شده بزنم؟
//من واسه دوستام رام کوک شده زدم ولی هنوز واسه گوشی خودم که قربانی امتحاناتم شد نه:dy::dy://:ca:

abbas-h
14-12-2011, 18:31
ممنون ،نرم افزارو دارم و فایل cab رو کنار فایل اجرایی برنامه کپی کنم(فایل cab دیگه هم نباشه) حالا فایل اجرایی رو که کلیک می کنم کدوم حرف رو بزنم؟ b,r,???
, و اگه با این نرم افزار قبلا از گوشی بکاپ گرفته باشم نمیخاد فایل هایی که بکاپ گرفته شده رو پاک کنم؟
-من گوشی تروفی هستش فایلی که واسه دانلود گذاشتید که فرقی نمیکنه واسه چه گوشی باشه؟

2-با xtc-clip حالا چطور می تونم hspl کنم؟ یا به عبارتی رام کوک شده بزنم؟
//من واسه دوستام رام کوک شده زدم ولی هنوز واسه گوشی خودم که قربانی امتحاناتم شد نه:dy::dy://:ca:

باید s رو بزنید که ارسال کنه ...
هواسم نبود این آپدیت برای موزارت هست ... شما فایل cab مربوط به گوشیتون رو پیدا کنید ...
طبق تجربه ای که کردم قدرت فایلها cab خیلی بالاست ... میتونه کلا گوشی رو هالف بریک بزرگ کنه (برای من اتفاق افتاد) و هم میتونه بوت لودر رو درست کنه (که با این آپدیت برای من رو درست کرد)
فایل cab ای که spl رو آپدیت کنه در واقع بوتلودر رو هم دوباره نصب میکنه
متاسفانه من بلد نیستم با xtc کار کنم ولی شما از جایی که اون رو تهیه کردین بپرسین به ما هم یاد بدین ...

vrojak_123
14-12-2011, 20:30
منم گوشی خودم نیمه بریک شده بود مثل دوستمون و xtc کردم و s-off شد
ولی تمام مراحل دانگرید رو بدونه مشکل انجام دادم

xillob
14-12-2011, 22:17
باید s رو بزنید که ارسال کنه ...
هواسم نبود این آپدیت برای موزارت هست ... شما فایل cab مربوط به گوشیتون رو پیدا کنید ...
طبق تجربه ای که کردم قدرت فایلها cab خیلی بالاست ... میتونه کلا گوشی رو هالف بریک بزرگ کنه (برای من اتفاق افتاد) و هم میتونه بوت لودر رو درست کنه (که با این آپدیت برای من رو درست کرد)
فایل cab ای که spl رو آپدیت کنه در واقع بوتلودر رو هم دوباره نصب میکنه
متاسفانه من بلد نیستم با xtc کار کنم ولی شما از جایی که اون رو تهیه کردین بپرسین به ما هم یاد بدین ...
ممنون . ممکنه بگید فایل مخصوص به موزارتو کجا و کدوم سایت پیدا کردید که بتونم واسه تروفی راحت تر پیداش کنم؟

xillob
14-12-2011, 22:22
منم گوشی خودم نیمه بریک شده بود مثل دوستمون و xtc کردم و s-off شد
ولی تمام مراحل دانگرید رو بدونه مشکل انجام دادم
آخه فکر کنم گوشی شما hd7 بوده مشکلی پیدا نکردید .
چون hd7 که با xtc بوتش رو تعمیر کنی و باکس بزنی مثل من که شد pc40*** تو hd7 اینجور اعداد و ستاره ها که میاد جز اعداد ی که برای rspl با نرم افزار ساپورت می شوند ولی واسه تروفی فقط pc40100 رو ساپورت می کنه.
منم تو دانگرید رام مشکلی ندارم مشکلم اینکه اصلا دیگه rspl نمیتونم بکنم . اررور میده
ببینم نکنه تروفی رو با این مشکلات rspl کردید؟

abbas-h
14-12-2011, 22:31
ممنون . ممکنه بگید فایل مخصوص به موزارتو کجا و کدوم سایت پیدا کردید که بتونم واسه تروفی راحت تر پیداش کنم؟

متاسفانه جای خاصی نداره ... این لینکها رو هم بعضی ها با مونیتور کردن شبکه و برنامه زون موقع دانلود کردن تونستن لینکش رو در بیارن ...

اینو پیدا کردم برای تروفی های غیر برند هستش ...

OEM update cab 2250.21.40501.111 (http://download.windowsupdate.com/msdownload/update/software/dflt/2011/08/405149_2250.21.40600.401_oemupdate_release.cab.pks _5778f1405bfc4f3806a06e1e6b52ab9e2d86adbd.cab)

xillob
14-12-2011, 22:31
فایل RUU_signed.nbh رو داخل گلد کارد کپی کنید ... بسته به نوع گوشیتون اسم این فایل رو در گلد کارد باید تغییر بدید مطابق فهرست زیر :
[CODE]

من که با اررور fail به رنگ قرمز مواجه می شدم ولی رام ریخته می شد و ورژن بوت لودر میومد پایین ولی مشکل اسم گوشی تغیییر نمیکرد مشکل از این نیست که من اسم رو صححیح تغیر نمیدادم ؟ الان قبل هر اسم یه - (دش) هست این رو باید وارد کنیم یا بدون - قبل از اسم rename کنیم؟؟؟

abbas-h
14-12-2011, 22:37
من که با اررور fail به رنگ قرمز مواجه می شدم ولی رام ریخته می شد و ورژن بوت لودر میومد پایین ولی مشکل اسم گوشی تغیییر نمیکرد مشکل از این نیست که من اسم رو صححیح تغیر نمیدادم ؟ الان قبل هر اسم یه - (دش) هست این رو باید وارد کنیم یا بدون - قبل از اسم rename کنیم؟؟؟

خیر بدون دش باید وارد بشه ... جلوی bootloader عبارت ok میومد ؟

xillob
14-12-2011, 22:40
خیر بدون دش باید وارد بشه ... جلوی bootloader عبارت ok میومد ؟
من یک بار بدون ساخت گلد کارت این کارو کردم این هم با مموری 2 و مثل قبل دانگرید شد .
از این بوده که s-off شده اررور نداده ؟
الان تست می کنم

xillob
14-12-2011, 22:48
بله همین الان با همون روش بدون گلد کارت و با مموری 2g رام مانگو زدم جلوی بوت لودر اوکی نوشت.
و در آخر هم complate نوشت
پس با این حساب میشه فهمید گوشی که با xtc-clip s-off شده باشه هم میشه بدون ساخت گلد کارت دانگرید کرد و هم فرقی نمیکنه مموری با چه حجمی باشه

xillob
15-12-2011, 00:57
متاسفانه جای خاصی نداره ... این لینکها رو هم بعضی ها با مونیتور کردن شبکه و برنامه زون موقع دانلود کردن تونستن لینکش رو در بیارن ...

اینو پیدا کردم برای تروفی های غیر برند هستش ...

OEM update cab 2250.21.40501.111 (http://download.windowsupdate.com/msdownload/update/software/dflt/2011/08/405149_2250.21.40600.401_oemupdate_release.cab.pks _5778f1405bfc4f3806a06e1e6b52ab9e2d86adbd.cab)
دانلود کردم و آپدیت کردم و 1 ساعتی هم طول کشید و ورژن بوت هم تغییر کرد(یعنی بوت رو کامل ریخت) بعد موقع بالا اومدن روی آرم htc گیر کرد. ممنون

neginhp
15-12-2011, 13:08
سلام
از راهنمایی های شما ممنون
برای من پیغام no image file میده
گوشی من HD7 هست اسم فایل RUU_signed.nbh را به جه نامی تغییر بدهم

mido-mido
15-12-2011, 13:38
سلام
از راهنمایی های شما ممنون
گوشی من HD7 هست اسم فایل RUU_signed.nbh را به جه نامی تغییر بدهم

به این اسم...
SCHUIMG.nbh

mahdivakili
15-12-2011, 13:54
سلام دوستان عزیز بدون ساخت گلدکارت و xtc-clip میشه باز هم دانگرید کرد؟؟؟؟
ممنون

neginhp
15-12-2011, 14:20
تشکر از پاسخ شما
مشکلی که دارم اینه که وقتی داره ایمیج را دانلود میکنه ریست میشه و روی صفحه سه رنگ میره و دوباره برای دانلود ایمیج میره و این کار تکرار میشه
ضمنا من از رم sd 4 گیگ استفاده کردم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

xillob
15-12-2011, 15:22
ممنون
من نمیدونم چرا ولی این کار رو(بدون ساخت گلد کارت) 5 6 بار روی دو تا گوشی که با xtc تونستم security unlocked بکنم.

vrojak_123
15-12-2011, 17:26
ممنون

ولی تا جایی که من میدونم نمیشه
یا باید با باکس اینکرو انجام بدین یا ساخت گلدن کارت

abbas-h
15-12-2011, 17:56
تشکر از پاسخ شما
مشکلی که دارم اینه که وقتی داره ایمیج را دانلود میکنه ریست میشه و روی صفحه سه رنگ میره و دوباره برای دانلود ایمیج میره و این کار تکرار میشه
ضمنا من از رم sd 4 گیگ استفاده کردم اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

در حین کار ممکنه چندبار ریست بشه ... کل فرآیند حدود 10 تا 15 دقیقه طول میکشه ... تا 15 دقیقه صبر کنید تا کامل انجام بشه

reza_1364
15-12-2011, 23:48
با سلام ...

اگر WP7 خودتون با زون به مانگو آپدیت کردین و SPL شما آپدیت شده 4.XX و یا 5.xx ... باید اون رو دانگرید کنید.

برای دانگرید SPL باید رامی که دارای SPL با ورژن پایین هست 1.xx رو داشته باشید ...

رام ها معمولا اسمشون به صورت زیر هست که قسمت قرمز رنگ مشخص کننده ورژن SPL اون رام هست.

اکثر رام های دانلودی به صورت فایل exe هستن که شما برای دانگرید باید اون رو از حالت exe خارج کنید ... برای این کار از برنامه 7zip میتونید استفاده کنید

برنامه 7zip رو نصب کنید.
بر روی گرینه 7zip گزینه Ectract رو بزنید .

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=663287&stc=1&d=1323437496

ما با فایل RUU_signed.nbh کار داریم ...

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=663288&stc=1&d=1323437496

-Sparimg.nbh --- Trophy
- MOZAIMG.nbh --- Mozart

رم ریدر رو به یکی از سر های مادگی کابل USB host متصل کنید ...
سر نری رو به یک پورت USB روشن متصل کنید (کامپیوتر و یا لپتاپ روشن)

گوشی رو خاموش کنید .
دکمه دوربین و کم کننده صدا رو با هم نگه دارید و همونطور که نگهداشتید به سر دیگه مادگی USB Host بزنید ...
دکمه ها رو رها نکنید تا گوشی به حالت USB Host بره ... حالا دکمه ها رو رها کنید و منتظر بشید که گوشی عبارت Update Complete رو نشون بده ... حدود 10 تا 15 دقیقه طول میشه و در این مدت هیچ چیزی نشون داده نمیشه که درصد پیشرفت کار رو نمایش بده ....

اگر وسط کار مشکلی پیش بیاد مثلا برق بره و یا کابل ها یکیش قطع بشه احتمال بریک شدن گوشی بسیار زیاد هست

شرمنده اقا یک سوال
فایل RUU_signed.nbh رو داخل گلد کارد کپی کنید ... بسته به نوع گوشیتون اسم این فایل رو در گلد کارد باید تغییر بدید
من که گوشیم HTC HD7 هست اسم این فایل رو چی باید بزارم؟؟؟

xillob
16-12-2011, 00:04
شرمنده اقا یک سوال
فایل RUU_signed.nbh رو داخل گلد کارد کپی کنید ... بسته به نوع گوشیتون اسم این فایل رو در گلد کارد باید تغییر بدید
من که گوشیم HTC HD7 هست اسم این فایل رو چی باید بزارم؟؟؟
SCHUIMG.nbh

reza_1364
16-12-2011, 01:31
SCHUIMG.nbh

ممنون

یه رام هم با spl پایین برای HTC HD7 اگه برام بزاری ممنونت میشم

یه سوال تا حالا کسی این کارو برای این مدل گوشی انجام داده؟؟؟

من اخرین نسخه مانگو رو دارم با بوت لودر 5.1

parand1360
16-12-2011, 11:09
با سلام.
همه مراحل رو کامل انجام دادم.
رام اورجینال گوشیمو طبق مراحل آموزش انجام دادم(رام اورجینال رو قبلا قبل آپدیت مانگو نصب کرده بودم بدون مشکل نصب شده بود)
الان حدود 20 دقیقه هست که رو حالت Enter Usb Host Mode... گیر کرده چیکار کنم.؟

xillob
16-12-2011, 11:14
ممنون

یه رام هم با spl پایین برای HTC HD7 اگه برام بزاری ممنونت میشم

یه سوال تا حالا کسی این کارو برای این مدل گوشی انجام داده؟؟؟

من اخرین نسخه مانگو رو دارم با بوت لودر 5.1
رام رو می تونی تو قسمت تخصصی مربوط به گوشیت پیدا کنی
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=119861

بله انجام شده و کامل جواب داده.

eli82
16-12-2011, 13:42
دوستان سلام . من همه راه رو درست رفتم کابل رو هم آماده کردم ولی یک مشکل هست : رم ریدر رو بهش وصل می کنم اصلاً روشن نمیشه در حالیکه گوشی و فلاش مموری رو به کابل وصل می کنم شروع به شارژ می کنه و روشن می شه ، ولی سیستم نمیشناسه ، الان هم گوشیم روی Enter USB Host Mode مونده، اساتید بی زحمت راهنماییم کنید

abbas-h
16-12-2011, 19:30
با سلام.
همه مراحل رو کامل انجام دادم.
رام اورجینال گوشیمو طبق مراحل آموزش انجام دادم(رام اورجینال رو قبلا قبل آپدیت مانگو نصب کرده بودم بدون مشکل نصب شده بود)
الان حدود 20 دقیقه هست که رو حالت Enter Usb Host Mode... گیر کرده چیکار کنم.؟

اتصالات کابل USB HOST رو دوباره چک کنید و دوباره سعی کنید

دوستان سلام . من همه راه رو درست رفتم کابل رو هم آماده کردم ولی یک مشکل هست : رم ریدر رو بهش وصل می کنم اصلاً روشن نمیشه در حالیکه گوشی و فلاش مموری رو به کابل وصل می کنم شروع به شارژ می کنه و روشن می شه ، ولی سیستم نمیشناسه ، الان هم گوشیم روی Enter USB Host Mode مونده، اساتید بی زحمت راهنماییم کنید
منظورتون از سیستم نمیشناسه چیه ؟ در این روش اصلا به سیستم نیازی نیست .. فقط برق USB Host از سیستم گرفته میشه ....

eli82
16-12-2011, 19:44
[QUOTE=abbas-h;2524503]اتصالات کابل USB HOST رو دوباره چک کنید و دوباره سعی کنید

منظورتون از سیستم نمیشناسه چیه ؟ در این روش اصلا به سیستم نیازی نیست .. فقط برق USB Host از سیستم گرفته میشه ....[/QUOTE

ممنون عباس جان ، پس کابلم مشکلی نداره ، حالا چرا تو مرحله Enter USB Host Mode گیر می کنه؟:bi:

dr_omid00
16-12-2011, 20:30
[QUOTE=abbas-h;2524503]اتصالات کابل USB HOST رو دوباره چک کنید و دوباره سعی کنید

منظورتون از سیستم نمیشناسه چیه ؟ در این روش اصلا به سیستم نیازی نیست .. فقط برق USB Host از سیستم گرفته میشه ....[/QUOTE

ممنون عباس جان ، پس کابلم مشکلی نداره ، حالا چرا تو مرحله Enter USB Host Mode گیر می کنه؟:bi:
منم همینجا گیر میکنم!!!
چندبارم امتحان کردم باز همینجا میمونه!!!
چیکار کنیم؟؟؟؟:cm:

xillob
16-12-2011, 21:18
[

منم همینجا گیر میکنم!!!
چندبارم امتحان کردم باز همینجا میمونه!!!
چیکار کنیم؟؟؟؟:cm:
من یکبار به این مشکل برخوردم بعد با رم ریدر تکی (فقط مموری micro sd می خوره)
و مموری رو fat32 بدون حالت quick فرمت کردم مشکلم حل شد.

eli82
16-12-2011, 21:29
[
من یکبار به این مشکل برخوردم بعد با رم ریدر تکی (فقط مموری micro sd می خوره)
و مموری رو fat32 بدون حالت quick فرمت کردم مشکلم حل شد.

حداقل 4 بار فرمت کردم ، گلد کارت ساختم ، از رم ریدر تکی و چند کاره هم استفاده کردم، البته با یک مموری ، دیگه نمی دونم چه بکنم؟:cm:

xillob
16-12-2011, 22:03
حداقل 4 بار فرمت کردم ، گلد کارت ساختم ، از رم ریدر تکی و چند کاره هم استفاده کردم، البته با یک مموری ، دیگه نمی دونم چه بکنم؟:cm:
یک بار دیگه اتصالاتتو چک کن . ببین usb نری به ولتاژ 5 سیستم یا هر چیز دیگه وصل میشه(فکر می کنم نباید غیر از سیم قرمز و مشکی اون دو سیمه دیگه وصل باشه(اگه کابلتون رو خودتون ساختید)
حالا دوتا مادگی داری
به یکی مموری حاوی گلد کارت و فایل .nbh رو وصل می کنی به اون مادگی usb کابل انتقال دیتای گوشیتو
. گوشی رو خاموش کن کلید شاتر دوربین و ولوم داون رو نگه دار و کابل گوشی رو وصل کن تا اون صفحه بیاد...

eli82
16-12-2011, 22:12
یک بار دیگه اتصالاتتو چک کن . ببین usb نری به ولتاژ 5 سیستم یا هر چیز دیگه وصل میشه(فکر می کنم نباید غیر از سیم قرمز و مشکی اون دو سیمه دیگه وصل باشه(اگه کابلتون رو خودتون ساختید)
حالا دوتا مادگی داری
به یکی مموری حاوی گلد کارت و فایل .nbh رو وصل می کنی به اون مادگی usb کابل انتقال دیتای گوشیتو
. گوشی رو خاموش کن کلید شاتر دوربین و ولوم داون رو نگه دار و کابل گوشی رو وصل کن تا اون صفحه بیاد...

آقا خداییش همش همین کار رو انجام دادم ، کابلمم درسته :dy:
یک چیز جالب بعد از نگهداشتن کلید ولوم و شاتر دوربین یک 2 ثانیه ای روی صفحه بوتلودر می مونه بعد می ره روی صفحه Enter USB Host Mode بدون اینکه کابلو وصل کرده باشم ، این طبیعیه یا نه؟

abbas-h
16-12-2011, 22:28
آقا خداییش همش همین کار رو انجام دادم ، کابلمم درسته :dy:
یک چیز جالب بعد از نگهداشتن کلید ولوم و شاتر دوربین یک 2 ثانیه ای روی صفحه بوتلودر می مونه بعد می ره روی صفحه Enter USB Host Mode بدون اینکه کابلو وصل کرده باشم ، این طبیعیه یا نه؟

با نگهداشتن دکمه شاتر گوشی رو مجبور میکنید که به حالت USB host بره ...
به احتمال زیاد یا کابل یا رم ریدرتون مشکل داره ...
گوشی به حالت USB HOST میخواد بره منتظر شما میشه که رم رو بهش وصب کنید ... شما وصل میکنید ولی گوشی نمیتونه محتویات رم رو بخونه برای همین توی این حالت میمونه

eli82
16-12-2011, 22:50
با نگهداشتن دکمه شاتر گوشی رو مجبور میکنید که به حالت usb host بره ...
به احتمال زیاد یا کابل یا رم ریدرتون مشکل داره ...
گوشی به حالت usb host میخواد بره منتظر شما میشه که رم رو بهش وصب کنید ... شما وصل میکنید ولی گوشی نمیتونه محتویات رم رو بخونه برای همین توی این حالت میمونه

یعنی بنظر شما من یک کابل دیگه یا یک رم دیگه درست کنم

AS2000X
16-12-2011, 23:04
سلام

اساتید بهتره از XTC استفاده کنم یا Gold card ?

spl گوشیم 5.10 میتونم از طریق XTC بطور مستقیم رام کوک بزنم

Mozart 7 mango final

با سپاس

dr_omid00
16-12-2011, 23:25
با سلام ...

اگر wp7 خودتون با زون به مانگو آپدیت کردین و spl شما آپدیت شده 4.xx و یا 5.xx ... باید اون رو دانگرید کنید.

برای دانگرید spl باید رامی که دارای spl با ورژن پایین هست 1.xx رو داشته باشید ...

رام ها معمولا اسمشون به صورت زیر هست که قسمت قرمز رنگ مشخص کننده ورژن spl اون رام هست.
Ruu_mozart_telstra_wwe_1.23.841.05_5.50.09.18_22.2 4.50_release.exe

الان رامی که اسمش رو اینجا نوشتم دارای spl ورژن 1.23 هست ...

برنامه 7zip رو نصب کنید.
بر روی گرینه 7zip گزینه ectract رو بزنید .

ما با فایل ruu_signed.nbh کار داریم ...

فایل ruu_signed.nbh رو داخل گلد کارد کپی کنید ... بسته به نوع گوشیتون اسم این فایل رو در گلد کارد باید تغییر بدید مطابق فهرست زیر :

-sparimg.nbh --- trophy
-schuimg.nbh --- schubert
- mondimg.nbh --- mondrian
- mozaimg.nbh --- mozart

رم ریدر رو به یکی از سر های مادگی کابل usb host متصل کنید ...
سر نری رو به یک پورت usb روشن متصل کنید (کامپیوتر و یا لپتاپ روشن)

گوشی رو خاموش کنید .
دکمه دوربین و کم کننده صدا رو با هم نگه دارید و همونطور که نگهداشتید به سر دیگه مادگی usb host بزنید ...
دکمه ها رو رها نکنید تا گوشی به حالت usb host بره ... حالا دکمه ها رو رها کنید و منتظر بشید که گوشی عبارت update complete رو نشون بده ... حدود 10 تا 15 دقیقه طول میشه و در این مدت هیچ چیزی نشون داده نمیشه که درصد پیشرفت کار رو نمایش بده ....

اقا کل رامو کپی کنم یا فقط همین یه فایلو که دورش خط کشیدی؟؟؟؟

xillob
16-12-2011, 23:51
سلام

اساتید بهتره از XTC استفاده کنم یا Gold card ?

spl گوشیم 5.10 میتونم از طریق XTC بطور مستقیم رام کوک بزنم

Mozart 7 mango final

با سپاس
من فکر می کنم گلد کارت بهتر باشه و من گوشیم ورژن بوت لودرش بلا بود فقط گوشیم که هالف بریک شده بود رو تعمیر کردم ولی ورژن بوت لودر پایین نیومد و تازه چون با xtc تعمیرش کردم نوشته security unlocked اضافه شده به بوت لودر و نمی تونم rspl کنم .
پس با همون گلد کارت دانگرید کن

xillob
16-12-2011, 23:52
اقا کل رامو کپی کنم یا فقط همین یه فایلو که دورش خط کشیدی؟؟؟؟
فقط هون فایلی که دورش خط کشیده شده و فرمتش .nbh هستش.

shahesam84
17-12-2011, 19:37
اونجاش که نوشته رام 1.23 باید رام اصلی باشه یا کوک؟ حداکثر ورژن رام باید چند باشه که برای rspl و hspl مشکلی پیش نیاد؟

abbas-h
17-12-2011, 22:02
اونجاش که نوشته رام 1.23 باید رام اصلی باشه یا کوک؟ حداکثر ورژن رام باید چند باشه که برای rspl و hspl مشکلی پیش نیاد؟

رام اصلی باید باشه ...

1.xx رو مطمئنم که HSPL میشه ولی بقیه رو نمیدونم

dr_omid00
17-12-2011, 22:38
رام اصلی باید باشه ...

1.xx رو مطمئنم که hspl میشه ولی بقیه رو نمیدونم

عباس جان میشه یه لینک رام برام بزاری؟
گوشیم موزارته!!!
نمی تونم رام از موبایلستان دانلود کنم!!!
یه رام اروپا از مرصاد دانلود کردم به نظرت میتونه از رام باشه؟
گوشیمو که وصل میکنم عکس گوشی و کامپیوتر میاد رو صفحه بعد از 10 دقیقه ری استارت میشه ولی باز رو مانگو موندم!!!

hamed.ghafarian
20-12-2011, 11:14
آقا کسی خونه اش نزدیک ونک نیست که کابل داشته باشه؟
من هزینه اش رو می دم بوتلودرم و بیاره پائین

nima_10
20-12-2011, 13:12
آقا کسی خونه اش نزدیک ونک نیست که کابل داشته باشه؟
من هزینه اش رو می دم بوتلودرم و بیاره پائین

میشه من فقط بدونم اگر بوتلودر 5.10 باشه می تونم از طریق zune اپدیتهای tango,appolo بریزم در اینده یا نه؟

abbas-h
20-12-2011, 18:42
عباس جان میشه یه لینک رام برام بزاری؟
گوشیم موزارته!!!
نمی تونم رام از موبایلستان دانلود کنم!!!
یه رام اروپا از مرصاد دانلود کردم به نظرت میتونه از رام باشه؟
گوشیمو که وصل میکنم عکس گوشی و کامپیوتر میاد رو صفحه بعد از 10 دقیقه ری استارت میشه ولی باز رو مانگو موندم!!!

مشخصات دقیق گوشیتون رو باید بگید ...
برندد هست یا تحت برند یا اوپراتور خاصی هست یا نه ؟

dr_omid00
21-12-2011, 03:20
مشخصات دقیق گوشیتون رو باید بگید ...
برندد هست یا تحت برند یا اوپراتور خاصی هست یا نه ؟

mozare t8698
8GB
firmware:2250.21.51001.707
hardware:0004
radio software:5.69.09.05a_22.50.21u
radio hardware:A.102.0.D4
bootloader:5.10.2250.1(131801)
chip:2.2.5.0
نمی دونم برند هست یا نه ولی چیزی ندندم!!!
یعنی مراحلو درست رفتم و می تونه از رام باشه؟

amirugd
21-12-2011, 12:45
با تشکر از زحمات دوستان که ما را راهنمایی می کنند spl-5.10.2250.0گوشی من است نمی تونم رام نصب کنم حالا چیکار کنم .اگه نشد رام یا جلبریک نصب کرد راه دیگه ای برای انتقال ویا مشاهده اطلاعات گوشی نیست.لطفا یه مقدار بیشتر به من کمک کنید

popolice
22-12-2011, 13:04
گوشی من اصلا به قسمت enter usb host boot هم نمیره دکمه شات با ولوم پایین رو که میگیرم به صفحه سه رنگ میره قسمت سفید رنگ هم نوشته serial استید کمک کنن مشکل از چیه؟؟؟؟؟

popolice
22-12-2011, 13:19
آقا سوتی دادم بدجور بجای کلید دوربین کلید شات رو نگه میداشتم درست شد

بوت پایین اومد

abbas-h
26-12-2011, 21:05
mozare t8698
8GB
firmware:2250.21.51001.707
hardware:0004
radio software:5.69.09.05a_22.50.21u
radio hardware:A.102.0.D4
bootloader:5.10.2250.1(131801)
chip:2.2.5.0
نمی دونم برند هست یا نه ولی چیزی ندندم!!!
یعنی مراحلو درست رفتم و می تونه از رام باشه؟

من فقط رام های تل استار و تی موبایل رو برای SPL پایین دارم ... که اگه شما اونهارو با گلد کارت رو گوشی بریزید .. SPL پایین میاد ولی گوشیتون برندد میشه که باید HSPL کنید و کاستوم رام بزنید تا دوباره از برندد در بیاد ...
اگر موقع روشن شدن لوگو اوپراتور خاصی رو نمیبینید گوشیتون برندد نیست

http://www.bergfiles.com/i/bf3553c9f0h4i0

http://www.berglib.com/info/bf23cd479fhdi0

با تشکر از زحمات دوستان که ما را راهنمایی می کنند spl-5.10.2250.0گوشی من است نمی تونم رام نصب کنم حالا چیکار کنم .اگه نشد رام یا جلبریک نصب کرد راه دیگه ای برای انتقال ویا مشاهده اطلاعات گوشی نیست.لطفا یه مقدار بیشتر به من کمک کنید

شما اگه بخوای رام کاستون بریزی باید SPL رو دانگرید کنی و برای این کار ار روشی که اینجا گفته شده باشد بری .. فعلا راه دیگه ای نیست ...

اگه بخوای فقط جیلبرک کنی احتیاجیبه دانگرید SPL نیست .. با جیلبرک میتونی با برنامه های جانبی فایلهای سیستم رو ببینی و منتقل کنی ...
برای جیلبرک مانگو نمیدونم الان راهی هست بدون HSPL یا نه ...

ardana
27-12-2011, 01:09
کمک کمک: خواهش می کنم کمکم کنید

من HD7دارم
تو قسمتی که گفته شده :
-Sparimg.nbh --- Trophy
- MOZAIMG.nbh --- Mozart

من از SCHUIMG.nbh --- Schubert استفاده کردم
حالا تو قسمت :

گوشی روی عبارت : Enter USB Host Mode... " مونده
ایراد از کجاس؟
آیا باید کل پوشه رام رو توی SD کپی می کردم یا فقط RUU_signed.nbh که تغییر نام دادم؟
الان نمیتونم گوشیمو بکشم؟ می ترسم بریک شه!!!

ardana
27-12-2011, 01:10
کمک کمک: خواهش می کنم کمکم کنید

من HD7دارم
تو قسمتی که گفته شده :
-Sparimg.nbh --- Trophy
- MOZAIMG.nbh --- Mozart

من از SCHUIMG.nbh --- Schubert استفاده کردم
حالا تو قسمت :

گوشی روی عبارت : Enter USB Host Mode... " مونده
ایراد از کجاس؟
آیا باید کل پوشه رام رو توی SD کپی می کردم یا فقط RUU_signed.nbh که تغییر نام دادم؟
الان نمیتونم گوشیمو بکشم؟ می ترسم بریک شه!!!

dr_omid00
27-12-2011, 19:41
[QUOTE=abbas-h;2547472]من فقط رام های تل استار و تی موبایل رو برای SPL پایین دارم ... که اگه شما اونهارو با گلد کارت رو گوشی بریزید .. SPL پایین میاد ولی گوشیتون برندد میشه که باید HSPL کنید و کاستوم رام بزنید تا دوباره از برندد در بیاد ...

یه رام اسیا دانلود کردم ولی باز نشد!!!!
دارم قاطی میکنم دیگه!!!:dy:

abbas-h
28-12-2011, 21:49
[QUOTE=abbas-h;2547472]من فقط رام های تل استار و تی موبایل رو برای SPL پایین دارم ... که اگه شما اونهارو با گلد کارت رو گوشی بریزید .. SPL پایین میاد ولی گوشیتون برندد میشه که باید HSPL کنید و کاستوم رام بزنید تا دوباره از برندد در بیاد ...

یه رام اسیا دانلود کردم ولی باز نشد!!!!
دارم قاطی میکنم دیگه!!!:dy:

یعنی چی نشد ؟
من این دو تا رامی که گذاشتم رو تست کردم هر دوتاش جواب میده ...
رام تی موبایل درایور تاچ هم داره ... مشکل تاچ موزارت رو برطرف میکنه

dr_omid00
02-01-2012, 04:00
[QUOTE=dr_omid00;2549897]

یعنی چی نشد ؟
من این دو تا رامی که گذاشتم رو تست کردم هر دوتاش جواب میده ...
رام تی موبایل درایور تاچ هم داره ... مشکل تاچ موزارت رو برطرف میکنه

عباس جان من یه رام اروپا و یه اسیا امتحان کردم نشد!!!
RUU_Mozart_hTC_Asia_WWE_1.26.707.01_5.51.09.06_22. 30.50_RELEASE
به نظرت از این رامه یا نه؟
میشه عکس بذاری از مراحل وقتی دانگرید میشه!!!
خسته شدم از این گوشی!!!
دستت درد نکنه بابت راهنمایی:bs:

Cristiano7
05-01-2012, 16:11
یه سوال الان من گلد کارت رو ساختم و کد cid هم گرفتم گوشی من هم موزارت هستش الان این رام ارجینالی که شما می گید متناسب با گوشی من هست رو کجا میتونم پیدا کنم؟
گوشیم هم پشتش زده برند telstarone
windowsphone:7.5
OS Version:7.10.7720.68
Firmware revision number:2250.21.51002.841
Hardware version:0004
radio software version:5.69.09.05a_22.50.20.21u:
radio hardware version:A.22.0.d4
Bootloader version:5.10.2250.2(133064

گوشی هم موزارت 8گیگ

abbas-h
05-01-2012, 21:11
[QUOTE=abbas-h;2552266]

عباس جان من یه رام اروپا و یه اسیا امتحان کردم نشد!!!
RUU_Mozart_hTC_Asia_WWE_1.26.707.01_5.51.09.06_22. 30.50_RELEASE
به نظرت از این رامه یا نه؟
میشه عکس بذاری از مراحل وقتی دانگرید میشه!!!
خسته شدم از این گوشی!!!
دستت درد نکنه بابت راهنمایی:bs:

دوست عزیز نشد یعنی چی ؟ اگر ارروری میده بگید چه ارروری میده ...
اگر هیچ اتفاقی نمی افته یا کابلتون مشکل داره یا دکمه هاش گوشیتون رو درست نمیزنید

یه سوال الان من گلد کارت رو ساختم و کد cid هم گرفتم گوشی من هم موزارت هستش الان این رام ارجینالی که شما می گید متناسب با گوشی من هست رو کجا میتونم پیدا کنم؟
گوشیم هم پشتش زده برند telstarone
windowsphone:7.5
OS Version:7.10.7720.68
Firmware revision number:2250.21.51002.841
Hardware version:0004
radio software version:5.69.09.05a_22.50.20.21u:
radio hardware version:A.22.0.d4
Bootloader version:5.10.2250.2(133064

گوشی هم موزارت 8گیگ

شما چون موزارت دارید و برند تل استار هم هست به احتمال زیاد مثل من مشکل تاچ دارید ... پیشنهاد میکنم رام تی موبایل رو بریزید تا مشکل تاچتون هم برطرف شه ...

Cristiano7
06-01-2012, 15:00
ای کاش یه عکس از محیط usb host میزاشتید ببینیم چطوریه!من الان میزنم تو enter usn host...میمونه؟بعدش چه صفحه ای میاد؟توی صفحه 3رنگ رام عوض میشه؟

Saeed.jojo13713
06-01-2012, 17:57
سلام .... گوشیم میره به HOst mode بعد هم Loading...... بعد گوشیم ریست میشه و دوباره همینا.............. اشکال از چیه ؟؟

Cristiano7
06-01-2012, 18:22
کابلت رو چک کن.اگه از اونا نبود رم ریدر و رمت رو.اول از همه کابل رو ok باشی همه چی حل میشه!

Saeed.jojo13713
06-01-2012, 19:53
منون از همگی ..... من تونستم :) :ce:

alikolasangyani
09-01-2012, 19:34
با سلام
دوست عزیز عباس:
با دانبود این فایل Cab که گفتید(پست 10 رو میگم)، ورژن بوتلودر هم تغییر میکنه؟اگه تغییر میکنه ورژنش چنده؟
بعد با این روشی که برا بک آپ و اینا با کمک کب سندر لینک دادید،بوتلودر +5 هست،کار میکنه؟؟؟

آخرین مورد هم اینکه اگه با بوتلودر +5 کار کنه یه راهی برای کمک به ما 7740 ها هستش:(البته فکر کنم بشه انجامش داد)
یکی از مدیرا که یک رام کوک شده مناسب نصبه رو گوشیش بیاد اول یک بک آپ از گوشیش بگیره کامل و یک جایی تو کامپیوتر نگه داره فایلاشو،بعد فایلهای شحصی و اس ام اس و ... رو از رو گوشی پاک کنه و دوباره بک آپ بگیره....فایلهای بک آپ آخریه رو برای استفاده بچه ها UPLOAD کنید....
مدیرای بخش در صورتی که امکان همچین کاری هستش جواب بدن لطفا...

abbas-h
12-01-2012, 19:44
با سلام
دوست عزیز عباس:
با دانبود این فایل cab که گفتید(پست 10 رو میگم)، ورژن بوتلودر هم تغییر میکنه؟اگه تغییر میکنه ورژنش چنده؟
بعد با این روشی که برا بک آپ و اینا با کمک کب سندر لینک دادید،بوتلودر +5 هست،کار میکنه؟؟؟

آخرین مورد هم اینکه اگه با بوتلودر +5 کار کنه یه راهی برای کمک به ما 7740 ها هستش:(البته فکر کنم بشه انجامش داد)
یکی از مدیرا که یک رام کوک شده مناسب نصبه رو گوشیش بیاد اول یک بک آپ از گوشیش بگیره کامل و یک جایی تو کامپیوتر نگه داره فایلاشو،بعد فایلهای شحصی و اس ام اس و ... رو از رو گوشی پاک کنه و دوباره بک آپ بگیره....فایلهای بک آپ آخریه رو برای استفاده بچه ها upload کنید....
مدیرای بخش در صورتی که امکان همچین کاری هستش جواب بدن لطفا...

اون فایل کب که گذاشتم دقیقا برای آپدیت کردن spl هست برای اینکه گوشی رو از بریک شدن در بیاره ...

اون برنامه بک آپ هم تست کردم روی رام dft ولی دیگه گوشی بالا نیومد

M.s.H
14-01-2012, 09:28
من تمامی موارد رو انجام دادم ولی وقتی رو mode ، usbhost میره هیچ واکنشی تا 1 ساعتم حتی انجام نمیده ؟؟؟؟ از چی میتونه با شه این اشکال

abbas-h
14-01-2012, 23:05
من تمامی موارد رو انجام دادم ولی وقتی رو mode ، usbhost میره هیچ واکنشی تا 1 ساعتم حتی انجام نمیده ؟؟؟؟ از چی میتونه با شه این اشکال

یا از کابل هست یا رم ریدر ... چون در این حالتی که هستید گوشی منتظر اینه که رم ریدر بهش وصل شه ... ولی چون نمیتونه رم رو ببنیه همونجا منتظر میمونه

dr_omid00
15-01-2012, 01:56
یا از کابل هست یا رم ریدر ... چون در این حالتی که هستید گوشی منتظر اینه که رم ریدر بهش وصل شه ... ولی چون نمیتونه رم رو ببنیه همونجا منتظر میمونه
از رم ریدره!!!وقتی به حالت Inter usb host mode میره!!
من رم ریدرمو عوض کردم همین الان داره میریزه!!!

dr_omid00
15-01-2012, 02:02
عباس جان دستت درد نکنه!!!
به قول بچه ها بزرگمون کردی!!!
میشه لینک چندتا custome romتوپ برام بزاری؟
t mobile rom ریختم

abbas-h
17-01-2012, 23:31
عباس جان دستت درد نکنه!!!
به قول بچه ها بزرگمون کردی!!!
میشه لینک چندتا custome romتوپ برام بزاری؟
t mobile rom ریختم

من از رام Rom 7740 full unlock DFT v3 استفاده میکنم و راضیم ... تو گوگل سرچ کنید زور پیدا میشه

joozef
20-01-2012, 13:38
من حدود 6 گیگ بازی و برنامه دارم. اگه دانگرید کنم، این 6 گیگ از بین نمیره؟؟؟:cf:

mido-mido
20-01-2012, 13:42
من حدود 6 گیگ بازی و برنامه دارم. اگه دانگرید کنم، این 6 گیگ از بین نمیره؟؟؟:cf:

بله...به همین سادگی...

aaf1st
25-01-2012, 17:51
آقا منم گلد کارت ساختم گوشیمم موزارته میشه بگید دقیقا چه اسمی باید برا فایل بزارم تا گوشیم اونو از رم ریدر بخونه ؟
هر چی اسم واسش انتخاب میکنم نمیشه :d
mozart - SCHUIMG.nbh
گزاشتم جواب نمیده
گوشی همینجوری میمونه
کابل ها هم مشکلی نداره
:dl::sign_help:

aaf1st
25-01-2012, 18:26
loading......
no image file!
serial

دیگه هیچی نمیاد !:sign_help:

aaf1st
25-01-2012, 21:12
سلام مجدد
ببخشیت اینقدر پست میدم :دی
آقا اسمشو پیدا کردم
MOZAIMG.nbh
وقتی گوشی میره به حالت یو اس بی هاست و کابلو وصل میکنم یه لحظه میزنه loading بعد ریستارت میشه میره تو صفحه 3 رنگ بعد دوباره میره قسمت یو اس بی هاست میزنه:
enter usb host mode ....
و دیگر هیچ :دی
هوینجوری میمونه مجبورم دکمه پاور نگه دارم تا خاموش شه
plz help me

R ! N G
26-01-2012, 14:00
سلام ! من همه کارارو دقیقا مو به مو انجام دادم به هیچ مشکلی هم بر نخوردم فقط وقتی USB Host رو وصل کردم به گوشی و قبلشم دکمه دوربین و کم کردن صدارو نگه داشته بودم چند لحظه صفحه 3 رنگ اومد من همینجوری 2تا دکمه رو گرفته بودم بعد که صفحه سفید اومد نوشته Enter USB Host Mode.. و الان از روی این صفحه تکون نمیخوره روی این صفحه که اومد من دستمو از رو ان 2 تا دکمه برداشتم !!! مشکل چیه ؟؟ تا کی صب کنم ؟ الان 40 مین شده !

R ! N G
26-01-2012, 14:06
در ضمن من چون hd7 هست گوشیم اسم اون فایلی که باید تغییر میدادم رو کردم schuimg و فرمتش هم که همون هستش !! و اینکه یکی 2 بار مثله آقایی که قبل از من تایپیک زدن کشیدم گوشی رو و دوباره تست کردم !! اگه گوشی بریک شده باشه نشونش چیه ؟! سریع تر جواب بدین لطفا !

R ! N G
26-01-2012, 15:07
ببخشید واسه پستام ! مشکلمو فهمیدم و حل داره میشه ظاهرا !

aaf1st
26-01-2012, 15:15
گوشیت بریک بشه روشن نمیشه
بابا یکی بیاد به داد من برسه :dd:

R ! N G
26-01-2012, 18:03
واقعا ممنونم از آموزشتون من کاملا موفق شدم اون رامی که میخوام رو بزنم و خیلی خیلی راضی هستم بوت لودر هم اومد پایید و دارم با رام NextGen+ پرواز میکنم .... فکرش از صبح گرفته بودمو هی درگیرم کرده بود !

aaf1st
26-01-2012, 20:02
منم رم ریدرو عوض کردم درست شد
تونستم دانگرید کنم :as:

maknal
30-01-2012, 19:45
سلام دوستان
من بدون مشکل وبا موفقیت کامل دانگرید کردم تمام

:mobilestan::mobilestan::mobilestan:

meab19
02-02-2012, 19:16
سلام گلد کارت دیگه چیه ؟
به چه دردی میخوره ؟
میشه واضح توضیح بدید

R ! N G
02-02-2012, 23:08
سلام گلد کارت دیگه چیه ؟
به چه دردی میخوره ؟
میشه واضح توضیح بدید
سلام ! تو ویندوز موبایل وقتی بوت لودر گوشی شما به 4x یا 5x میره که معمولا وقتی از طریق زون آپدیت میکنید این اتفاق میوفته اگه بخواید بوت لودر گوشی رو پایین بیارید که برای زدن رامهای غیر رسمی و کوک شده کاربرد داره احتیاج به گلد کارت و این کابلی که دوستمون آقا عباس توضیح ساختشو دادن پیدا میکنید ... در واقع گلد کارت یکی از استفادهاش کاهش دادن ورژن بوت لودر هستش ... البته اگر میخواید ورژن بوت لودر رو پایین بیارید آقا امید هم یه روش گذاشتن که میتونید از اون استفاده کنید در اینجا اگر شرایطش رو داشته باشید البته
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=188308

AS2000X
06-02-2012, 23:54
سلام

گوشی من Mozart وقتی usb mode host می کنم رم ریدر رو چک می کنه بعد not allow داستان داره ؟

NovaX5
07-02-2012, 14:07
سلام

گوشی من mozart وقتی usb mode host می کنم رم ریدر رو چک می کنه بعد not allow داستان داره ؟

نه دوست من، داستانه خاصی نداره. شما رم ریدرتو عوض کن. یه بار دیگم تمام مراحلیو که انجام دادی رو، مجددا چک کن. ببین مشکلت حل می شه.

joozef
09-02-2012, 15:06
Salam. Gooshi man hd7 hast, esm oon file ke gharare copy beshe too gold kart ro bayad chi bezaram"???

NovaX5
09-02-2012, 15:49
salam. Gooshi man hd7 hast, esm oon file ke gharare copy beshe too gold kart ro bayad chi bezaram"???

schuimg

HADIHADIDJ
11-02-2012, 12:30
سلام به همگی.
گوشیم زده spl:3.1.2250 می تونم رام کوک شده نصب کنم یا باید ورزن spl و بیارم پایین.

mido-mido
11-02-2012, 12:34
سلام به همگی.
گوشیم زده spl:3.1.2250 می تونم رام کوک شده نصب کنم یا باید ورزن spl و بیارم پایین.

احتمال اینکه بتونین رام کوک شده نصب کنین زیاده...ولی پیشنهاد من اینه که یه رام اوریجینال نصب کنین و بعد برید برای RSPL\HSPL و رام کوک شده...
شما مشخصات قسمت Setting>>about>>moreinfo رو کامل بنویسین تا بهتون رام مربوطه رو بدم...(همچنین مدل گوشی...)

بازم میگم...این پیشنهاد منه که رام رسمی بزنین...چون اطمینانش بیشتره...

AS2000X
11-02-2012, 22:47
سلام

من رم ریدرو عوض کردم باز هم Not allow میده!!1

رم ریدر باید از چه نوعی باشه؟

با تشکر

R ! N G
12-02-2012, 13:12
سلام

من رم ریدرو عوض کردم باز هم not allow میده!!1

با تشکر
شما اگر بتونید از رم ریدری استفاده کنید که یه سر usb هست یه سر دیگه جای اتصال مموری به صورت مستقیم حتما جواب میگیرید اگه بقیه مراحل رو درست انجام داده باشید

NovaX5
12-02-2012, 15:38
سلام

من رم ریدرو عوض کردم باز هم Not allow میده!!1

با تشکر

عزیز جان، علاوه بر توضیحاتی که نیما جان دادن، شمام دقت کن که رامی که داری ازش استفاده می کنی تو گلد کارتت حتما ماله گوشیه خودت باشه. زمانیکه رام ماله خود گوشیت نیست این ارورو می ده. اینو من با رم ریدری که خودم گلد کارت زدم، رو گوشیه موزارت سره رام T-Mobile که ماله خود گوشیم نبود برخورد کردم.

ardana
14-02-2012, 14:23
از رم ریدره!!!وقتی به حالت Inter usb host mode میره!!
من رم ریدرمو عوض کردم همین الان داره میریزه!!!

من هم این مشکل رو دارم، خواهشا اونایی که انجام دادن و جواب گرفتن یه عکس از رم ریدر شون بذارن خیلی وقت نمی بره :sign_help:

R ! N G
14-02-2012, 14:44
من هم این مشکل رو دارم، خواهشا اونایی که انجام دادن و جواب گرفتن یه عکس از رم ریدر شون بذارن خیلی وقت نمی بره :sign_help:
خدمت شما دوست عزیز
هم از کابل
هم از رم ریدر و مموری
همونی هست که خودم درست کردمو ازش استفاده کردم و نتیجه گرفتم ... البته ساخت کابل دنگو فنگ داره ... گرفتن گلد کارت هم که با یک گوشی آندرویدی مغدور هست خیلی راحت ...

AS2000X
17-02-2012, 00:11
..

AS2000X
17-02-2012, 00:13
عزیز جان، علاوه بر توضیحاتی که نیما جان دادن، شمام دقت کن که رامی که داری ازش استفاده می کنی تو گلد کارتت حتما ماله گوشیه خودت باشه. زمانیکه رام ماله خود گوشیت نیست این ارورو می ده. اینو من با رم ریدری که خودم گلد کارت زدم، رو گوشیه موزارت سره رام T-Mobile که ماله خود گوشیم نبود برخورد کردم.

منون
میشه لطفا یه رام خوب که البته بشه دانلود کرد معرفی کنی

mozart 7 8G:dk:

NovaX5
17-02-2012, 10:42
منون
میشه لطفا یه رام خوب که البته بشه دانلود کرد معرفی کنی

mozart 7 8g:dk:

عزیز جان، لطف می کنی مشخصات گوشیتو کامل تر بزاری. من فکر می کنم رام گوشیه شما، رام اروپا باشه. منتهی خواهش می کنم برای اینکه کامل مطمئن بشیم مشخصات گوشیتو بزار.

stranger25
18-02-2012, 21:53
من وقتی میرم تو اون صفحه سه رنگ گوشیم که با نگه داشتن کلید پاور و ولم پایین میاد ...
هیچی نیست و به کامپیوتر هم وصل میکنی نمیشناسه اینجوریه ببینید ....
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=690546&d=1329476276
یعنی نمیشه رامو نصبید ...:please:
کسی میدونه تو این حالت گلد کارت جواب میده یا نه ؟
اصلا یو اس بی هاست کار میکنه!
یعنی با گلد کارت میشه این صفحه سه رنگو تعمییر کرد !!!
آخه من چکار کنم ...
گوشیمم hd7 8 gb :cr:

NovaX5
18-02-2012, 22:37
من وقتی میرم تو اون صفحه سه رنگ گوشیم که با نگه داشتن کلید پاور و ولم پایین میاد ...
هیچی نیست و به کامپیوتر هم وصل میکنی نمیشناسه اینجوریه ببینید ....
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=690546&d=1329476276
یعنی نمیشه رامو نصبید ...:please:
کسی میدونه تو این حالت گلد کارت جواب میده یا نه ؟
اصلا یو اس بی هاست کار میکنه!
یعنی با گلد کارت میشه این صفحه سه رنگو تعمییر کرد !!!
آخه من چکار کنم ...
گوشیمم hd7 8 gb :cr:

عزیز جان این مسئلرو که امید جانم فرمودن،،، شما گوشیتون هالف بریک شده اونم از نوع بدش ( کلمه ساختگی :4: )

ببینید شما تنها زمانی می تونستی گوشی هالف بریک شدرو با گلد کارت تعمیر کنی که تمام نوشته های بوتلدرتو می داشتی فقط اون پایین تو قسمت سفید، نوشته سریال رو نداشته باشی. اما در این حالت فقط راه حل استفاده از باکس یا جی تگ هستش

stranger25
20-02-2012, 16:29
عزیز جان این مسئلرو که امید جانم فرمودن،،، شما گوشیتون هالف بریک شده اونم از نوع بدش ( کلمه ساختگی :4: )

ببینید شما تنها زمانی می تونستی گوشی هالف بریک شدرو با گلد کارت تعمیر کنی که تمام نوشته های بوتلدرتو می داشتی فقط اون پایین تو قسمت سفید، نوشته سریال رو نداشته باشی. اما در این حالت فقط راه حل استفاده از باکس یا جی تگ هستش

خوب پس چکارکنم رفتم یه جایی بدم تعمیر کنه با اینکه اشنا بود گفت 80 هزار تومن بده جی تک کنم و با باکس حل نمیشه .....:cm:
حالا راست و دروغ شو نمی دونم ...:an:
خوب الان بخوام با گلد کارت فلش کنم چی می شه ؟
1:اصلا فلش نمیشه ؟
2:گوشیم دیگه فول بریک میشه ؟
3:یو اس بی هاستو نمیشناسه ؟
اصلا بهم بگین چی میشه .....
آپدیدت کنم با زون چی حل نمیشه ؟
آخه راه حل دیگه ای نیست که پول ندم .......:ca:
باید به همون گلسی اس کفایت میکردم که راحت با اودین فلش می شد ....:df:
htc کجایی بکشمت...:cl:

AS2000X
20-02-2012, 22:25
عزیز جان، لطف می کنی مشخصات گوشیتو کامل تر بزاری. من فکر می کنم رام گوشیه شما، رام اروپا باشه. منتهی خواهش می کنم برای اینکه کامل مطمئن بشیم مشخصات گوشیتو بزار.

Mozart 7 T8698
OS version : 7.10.7740.16
Firmware: 2250.21.51001.728
Bootloader : 5.10.2250.1(131801)

با تشکر

AS2000X
24-02-2012, 15:06
Mozart 7 T8698

با تشکر

سلام میشه یکی کمک کنه:please:

vooroj
25-02-2012, 12:22
آقایون من یه رام با بوتلودر پایین از کجا دانلود کنم واسه hd7 16gig

joozef
25-02-2012, 21:23
سلام. من مموری micro sd 1GIG با فرمت FAT32 رو به رم ریدر لپ تاپم(HP و Asus) وصل کردم و لپ تاپم اونو شناخت و توی my computer آورد. اما وقتی توی برنامه gold cart helper گزینه read cid رو میزنم، مینویسه:

"No SD Card found on a compatible device :("

مشکل از کجاست؟؟؟؟ plz help

خواهش میکنم سریع جواب بدین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mobilestan:

موبايل حسيني
28-02-2012, 01:20
سلام دوستان من htc hd7 دارم با باكس xtc قسمت security unlocked شده اما قسمت spl-5 يا همون بوت لودر 5 ميباشد .ميتونم روش رام اورجينال با بوت لودر پاينتر بزنم .؟
اخه ميخوام رام كاستوم روش نصب كنم

soolisooli55
29-02-2012, 21:03
دوستان من چندین بار اتصالات رو چک کردم رام 1.23 مخصوص hd7 رو بهSCHUIMG.nbh تغییرنام دادم ولی موقع اتصال کابل و گرفتن اون دو دکمه گوشی روشن میشه و تو حالت usb host میره ولی رو همون صفحه سیاه usb host میمونه و بعد از 5دقیقه هم گوشی ریست میشه و عملا گوشی هیچ تغییری نمیکنه بنظرتون چرا؟

R ! N G
29-02-2012, 21:38
سلام. من مموری micro sd 1GIG با فرمت FAT32 رو به رم ریدر لپ تاپم(HP و Asus) وصل کردم و لپ تاپم اونو شناخت و توی my computer آورد. اما وقتی توی برنامه gold cart helper گزینه read cid رو میزنم، مینویسه:

"No SD Card found on a compatible device :("

مشکل از کجاست؟؟؟؟ plz help

خواهش میکنم سریع جواب بدین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mobilestan:
شما باید از روش دیگه یعنی گرفتن گلد کارت با یه گوشی آندرویدی اقدام کنید که تو پستا قبلی توضیحش هست ... آوردن مموری رو My Computer که مهم نیست مهم تو برنامست ...

sasan99
03-03-2012, 19:36
ذرود.سلام بر دوستان :mobilestan: بچه من ی تورفی دارم مال دوستمه که میخوام ورژن بوتلودرشو بیارم پایین حتما باید این کارو بکنم یا یه رام اصلی نودو یا قبل نودو بزنم میاد پایین میخوام رام کوک شده براش بزنم خواهشا زود جواب بدین از راه دور اومده ممنون میشم بدرود.

rector_zex
03-03-2012, 20:13
سلام خسته نباشید مهمه گوشی اندروید چی باشه ؟ من می خوام با بخونم سی آی دی رو ،می خوام ببینم میشه؟

AS2000X
03-03-2012, 21:08
Mozart 7 T8698
یک رام خوب معرفی می کنید
با تشکر

sule
03-03-2012, 22:28
ذرود.سلام بر دوستان :mobilestan: بچه من ی تورفی دارم مال دوستمه که میخوام ورژن بوتلودرشو بیارم پایین حتما باید این کارو بکنم یا یه رام اصلی نودو یا قبل نودو بزنم میاد پایین میخوام رام کوک شده براش بزنم خواهشا زود جواب بدین از راه دور اومده ممنون میشم بدرود.

در پست اول توضیحات داده شده اگر با گوشی شما مطابقت دارد همون رام رو دانلود و راحت میتونید ورژن گوشیتون رو بیارید پایین

اما اگر نیست باید با استفاده از گلد کارت اینکار رو انجام بدید اموزش در لینک زیر

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?p=2718670&posted=1#post2718670

سلام خسته نباشید مهمه گوشی اندروید چی باشه ؟ من می خوام با بخونم سی آی دی رو ،می خوام ببینم میشه؟

زیاد مهم نیست گوشی آندروید چی باشه و خیلی هم راحت هست

البته سوالتون رو فقط یکجا بپرسید

موفق باشید

sule
03-03-2012, 22:36
سلام دوستان من htc hd7 دارم با باكس xtc قسمت security unlocked شده اما قسمت spl-5 يا همون بوت لودر 5 ميباشد .ميتونم روش رام اورجينال با بوت لودر پاينتر بزنم .؟
اخه ميخوام رام كاستوم روش نصب كنم

بلی دوست عزیز اگه گوشی شما اروپا هست راحت توسط آموزش زیر گوشیتون رو دانگرد کنید

دوستان من چندین بار اتصالات رو چک کردم رام 1.23 مخصوص hd7 رو بهSCHUIMG.nbh تغییرنام دادم ولی موقع اتصال کابل و گرفتن اون دو دکمه گوشی روشن میشه و تو حالت usb host میره ولی رو همون صفحه سیاه usb host میمونه و بعد از 5دقیقه هم گوشی ریست میشه و عملا گوشی هیچ تغییری نمیکنه بنظرتون چرا؟

احتمال اره رام با گوشیتون خوب سازگار نباشه مشخصا گوشیتون رو اینجا بنویسید تا دوستان یک رام مناسب بهتون معرفی کنند

masoud062
05-03-2012, 14:02
سلام من یه hd 7 با بوت لودر 4.5.2250 دارم 16 گیگ هم هست میتونم بوت لودرش رو دانگرید کنم یا نه؟
یا اصلا میشه کاریش کرد که برنامه از روی کامپیوتر روش نصب کرد؟
ممنون میشم زود جوابمو بدید

mido-mido
05-03-2012, 16:06
سلام من یه hd 7 با بوت لودر 4.5.2250 دارم 16 گیگ هم هست میتونم بوت لودرش رو دانگرید کنم یا نه؟
یا اصلا میشه کاریش کرد که برنامه از روی کامپیوتر روش نصب کرد؟
ممنون میشم زود جوابمو بدید

شما با نصب رام اوریجینال میتونین راحت بوتلودر رو کاهش و بعد rspl\hspl کنین و رام کوک شده بزنین...

masoud062
05-03-2012, 19:04
شما با نصب رام اوریجینال میتونین راحت بوتلودر رو کاهش و بعد rspl\hspl کنین و رام کوک شده بزنین...

میتونم RSPl کنم و بعد یه کاستو بریزم
یعنی به گلد کارت نیازی نیست
میشه لطف کنید یه رام بذارید گوشی tmobile هست و مانگو 7720 میتونم RSPl کنم و بعد یه کاستو بریزم طبق این حرفتون
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=178637

sasan99
05-03-2012, 19:55

درود. سلام امید جان منم میتونم تورفی 8 گیگ بوتلودر 5.10.2250

NovaX5
06-03-2012, 11:22
درود. سلام امید جان منم میتونم تورفی 8 گیگ بوتلودر 5.10.2250

نه عزیزم. شما تنها راحت گلد کارته

چون ورژنه Firmware رتو نذاشتی نمی تونم بفهمم گوشیت ماله آسیاست یا اروپا. یه سر به تاپیکه زیر بزن اگه دیدی رام گوشیت ماله اروپاست، از طریق آموزش یه کارایی می تونی بکنی.

sasan99
07-03-2012, 21:36
با سلام ...

اگر wp7 خودتون با زون به مانگو آپدیت کردین و spl شما آپدیت شده 4.xx و یا 5.xx ... باید اون رو دانگرید کنید.

برای دانگرید spl باید رامی که دارای spl با ورژن پایین هست 1.xx رو داشته باشید ...

رام ها معمولا اسمشون به صورت زیر هست که قسمت قرمز رنگ مشخص کننده ورژن spl اون رام هست.
Ruu_mozart_telstra_wwe_1.23.841.05_5.50.09.18_22.2 4.50_release.exe

الان رامی که اسمش رو اینجا نوشتم دارای spl ورژن 1.23 هست ...

برنامه 7zip رو نصب کنید.
بر روی گرینه 7zip گزینه ectract رو بزنید .

ما با فایل ruu_signed.nbh کار داریم ...

فایل ruu_signed.nbh رو داخل گلد کارد کپی کنید ... بسته به نوع گوشیتون اسم این فایل رو در گلد کارد باید تغییر بدید مطابق فهرست زیر :

-sparimg.nbh --- trophy
-schuimg.nbh --- schubert
- mondimg.nbh --- mondrian
- mozaimg.nbh --- mozart

رم ریدر رو به یکی از سر های مادگی کابل usb host متصل کنید ...
سر نری رو به یک پورت usb روشن متصل کنید (کامپیوتر و یا لپتاپ روشن)

گوشی رو خاموش کنید .
دکمه دوربین و کم کننده صدا رو با هم نگه دارید و همونطور که نگهداشتید به سر دیگه مادگی usb host بزنید ...
دکمه ها رو رها نکنید تا گوشی به حالت usb host بره ... حالا دکمه ها رو رها کنید و منتظر بشید که گوشی عبارت update complete رو نشون بده ... حدود 10 تا 15 دقیقه طول میشه و در این مدت هیچ چیزی نشون داده نمیشه که درصد پیشرفت کار رو نمایش بده ....

درود. سلام بر دوست خوبم من میخوام الان این کار رو بکنم فقط نمیدونم چه رامی بزنم میشه ی رام معرفی بکنید برا گوشی تروفی 8gb ممنون میشم بدرود.

sasan99
07-03-2012, 23:48
درود. سلام بر دوست خوبم من میخوام الان این کار رو بکنم فقط نمیدونم چه رامی بزنم میشه ی رام معرفی بکنید برا گوشی تروفی 8gb ممنون میشم بدرود.

درود. :mobilestan:الووووووووووووووووو ووووو:bi::sign_help:

mido-mido
08-03-2012, 09:07

درود. :mobilestan:الووووووووووووووووو ووووو:bi::sign_help:

عزیز یکم صبر کنین تا دوستان جواب بدن خوبه...:4:...

شما هر رامی که نسخه های 7004 یا 7008 باشه استفاده کنین مشکلی نداره...چون فقط بوتلودر رو نیاز دارین...که تمام رام هایی که 7004 یا 7008 هستن بوتلودرشون پایینه و مناسب...

marmoolak_one
13-03-2012, 12:39
بعد از enter usb host mode.. عبارت loading میاد و بعدش not allow
مشکل از کجاست؟

NovaX5
13-03-2012, 13:00
بعد از enter usb host mode.. عبارت loading میاد و بعدش not allow
مشکل از کجاست؟

دوست من محتمل ترین دلیلش می تونه رام اورجینالتون باشه. احتمالا شما دارید از رام نادرستی استفاده می کنید

sasan99
14-03-2012, 14:59
درود. سلام دوستان من الان نیم ساعته تو صفحه ی سفید رنگ لودینگ زیرشم نو ایمیج فایله چیکار کنم مشکل از چیه الان میخوام برم سر کار ساعت 7 میام امیدارم اومده باشم جواب داده باشین بدرود.:sign_help:

text1
14-03-2012, 15:06
درود. سلام دوستان من الان نیم ساعته تو صفحه ی سفید رنگ لودینگ زیرشم نو ایمیج فایله چیکار کنم مشکل از چیه بدرود.:sign_help:

فایل رو Patch کردی رو مموری کارت ... درست گلد کارت رو ساختی ؟؟؟

مموری نمیتونه ... فایل رو از روی مموری کارت بخونه برای همین ... یه بار چک کنید

sasan99
14-03-2012, 21:50
فایل رو patch کردی رو مموری کارت ... درست گلد کارت رو ساختی ؟؟؟

مموری نمیتونه ... فایل رو از روی مموری کارت بخونه برای همین ... یه بار چک کنید

درود. مرتضی جان درست شد بخوبی مشکل فقط از اسم بود که اولشو خط تیره گذاشته بودم پاک کردم ممنون یک دنیا بدرود.

naser2590
17-03-2012, 20:11
سلام به همه دوستان
یه موزارت دارم که بوتش 5.12.2250.1)134400( هستش . مشخصات کاملشم به صورت زیره :
OS Ver : 7.10.8107.79
Firmware Ver : 2250.21.51201.206
8G
میخوام رام کاستوم بریزم باید دانگرید کنم بوتش رو که نیاز به رام اورجینال با بوت پایین تر از 3 دارم . رام های اروپا دارم ولی 206 نیست . هم گلدن کارت دارم هم کابل مخصوص سه سر . حالا ممنون میشم راهنمایی کنین چه رام اورجینالی رو بزنم که بوتش دانگرید بشه تا بتونم RSPL کنم . رام های اورجینال زیادی دارم . شک دارم که کدوم رو باید بزنم .(206 واسه اپراتور UK هستش فکر کنم باید رام اروپا بزنم ) .
ممنون از راهنماییهاتون

sasan99
17-03-2012, 21:44
سلام به همه دوستان
یه موزارت دارم که بوتش 5.12.2250.1)134400( هستش . مشخصات کاملشم به صورت زیره :
OS Ver : 7.10.8107.79
Firmware Ver : 2250.21.51201.206
8G
میخوام رام کاستوم بریزم باید دانگرید کنم بوتش رو که نیاز به رام اورجینال با بوت پایین تر از 3 دارم . رام های اروپا دارم ولی 206 نیست . هم گلدن کارت دارم هم کابل مخصوص سه سر . حالا ممنون میشم راهنمایی کنین چه رام اورجینالی رو بزنم که بوتش دانگرید بشه تا بتونم RSPL کنم . رام های اورجینال زیادی دارم . شک دارم که کدوم رو باید بزنم .(206 واسه اپراتور UK هستش فکر کنم باید رام اروپا بزنم ) .
ممنون از راهنماییهاتون
درود. سلام بر دوست گل :mobilestan:بفرما https://rapidshare.com/#!download|84p11|1761941489|RUU_Mozart_hTC_Asia_WW E_1.28.707.03_Radio_5.52.09.16_22.33a.50.10U_by_an sar.zip|205138|R~1836259DFA07EFA5C8B40B65C800B43C| 0|0 (https://rapidshare.com/#%21download%7C84p11%7C1761941489%7CRUU_Mozart_hTC _Asia_WWE_1.28.707.03_Radio_5.52.09.16_22.33a.50.1 0U_by_ansar.zip%7C205138%7CR%7E1836259DFA07EFA5C8B 40B65C800B43C%7C0%7C0) و اینم لینک قسمتی که لینک رام بالا هستش پست اخر http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=119859&page=2بدرود.

naser2590
18-03-2012, 01:02
درود. سلام بر دوست گل :mobilestan:بفرما https://rapidshare.com/#!download|84p11|1761941489|ruu_mozart_htc_asia_ww e_1.28.707.03_radio_5.52.09.16_22.33a.50.10u_by_an sar.zip|205138|r~1836259dfa07efa5c8b40b65c800b43c| 0|0 (https://rapidshare.com/#%21download%7c84p11%7c1761941489%7cruu_mozart_htc _asia_wwe_1.28.707.03_radio_5.52.09.16_22.33a.50.1 0u_by_ansar.zip%7c205138%7cr%7e1836259dfa07efa5c8b 40b65c800b43c%7c0%7c0) و اینم لینک قسمتی که لینک رام بالا هستش پست اخر http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=119859&page=2بدرود.

ساسان جان ممنون ازت
این رامی هم که لطف کردی لینک دادی دارم ، ولی دودل شدم . رام روی گوشی 206 هستش واسه uk و برندد . مطمئن هستی این رامو برنم مشکلی پیش نمیاد ؟؟؟؟ آخه این رام واسه آسیاست .

mosajjadi
18-03-2012, 01:11
سلام دوستان
روی صفحه enter usb host mod .. میمونه
مشکل از کابله یا رم؟

mosajjadi
18-03-2012, 03:55
abbas-h: فایل RUU_signed.nbh رو داخل گلد کارد کپی کنید ... بسته به نوع گوشیتون اسم این فایل رو در گلد کارد باید تغییر بدید مطابق فهرست زیر :

كد:

-Sparimg.nbh --- Trophy
- MOZAIMG.nbh --- Mozart

من سوالم اینجاست من اسم فایلم باید RUU_Sparimg.nbh باشه یا Sparimg.nbh ؟
ممنون میشم کسی جوابم رو بده چون می خوام ببینم مشکل از رمه یا جای دیگه
مرسی

text1
18-03-2012, 07:23
abbas-h: فایل RUU_signed.nbh رو داخل گلد کارد کپی کنید ... بسته به نوع گوشیتون اسم این فایل رو در گلد کارد باید تغییر بدید مطابق فهرست زیر :

كد:

-Sparimg.nbh --- Trophy
- MOZAIMG.nbh --- Mozart

من سوالم اینجاست من اسم فایلم باید RUU_Sparimg.nbh باشه یا Sparimg.nbh ؟
ممنون میشم کسی جوابم رو بده چون می خوام ببینم مشکل از رمه یا جای دیگه
مرسی

سلام

اسم فایل باید Sparimg.nbh باشه...

:by:

sasan99
18-03-2012, 08:15
ساسان جان ممنون ازت
این رامی هم که لطف کردی لینک دادی دارم ، ولی دودل شدم . رام روی گوشی 206 هستش واسه uk و برندد . مطمئن هستی این رامو برنم مشکلی پیش نمیاد ؟؟؟؟ آخه این رام واسه آسیاست .
درود. نه عزیز مشکلی نداره بدرود.

mosajjadi
18-03-2012, 14:56
سلام

اسم فایل باید Sparimg.nbh باشه...

:by:

اسم فایلم تغییر دادم ولی بازم روی Enter USB Host Mode گیر میکنه
مشکل از کجاست؟ از رم مطمئن شدم که ایرادی نداره!!
من گوشیم trophy هستش مشکل از این نیست؟

joozef
18-03-2012, 15:18
با سلام ...

اقا گوشی من HD7 هست. یه رام که ورژنش 1.xx باشه رو برام قرار میدید لطفا.
راستی رام باید رسمی باشه؟؟؟

NovaX5
18-03-2012, 15:48
اقا گوشی من hd7 هست. یه رام که ورژنش 1.xx باشه رو برام قرار میدید لطفا.
راستی رام باید رسمی باشه؟؟؟

بله عزیزم رامتون بایست رسمی باشه. شما مشخصات گوشیتو بزار تا بهت رام بدم

joozef
18-03-2012, 16:04
بله عزیزم رامتون بایست رسمی باشه. شما مشخصات گوشیتو بزار تا بهت رام بدم

HTC HD7 T9292
WP 7.5
16 GIG
os version: 7.10.7720.68
firmware revision number: 2250.21.50001.707
hardware revision number: 0002
bootloader version: 5.0.2250.1(131000)

NovaX5
18-03-2012, 16:18
HTC HD7 T9292
WP 7.5
16 GIG
os version: 7.10.7720.68
firmware revision number: 2250.21.50001.707
bootloader version: 5.0.2250.1(131000)

بیا عزیزم

http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=1620013&postcount=2

رام گوشیتون ماله آسیاست

naser2590
18-03-2012, 16:24
درود. نه عزیز مشکلی نداره بدرود.

ساسان جان مرسی عزیز

R ! N G
19-03-2012, 12:55
ساسان جان مرسی عزیز
از دکمه سپاس گوشه سمته راست هر پست برای تشکر کردن میتونید استفاده کنید جای اسپم زدن :ao:

mehdiluke
20-03-2012, 14:53
اقا گوشی من HD7 هست. یه رام که ورژنش 1.xx باشه رو برام قرار میدید لطفا mer30
HTC HD7 T9292
WP 7.5
8 GIG
os version: 7.10.8107.79
firmware revision number: 2250.21.51101.401
bootloader version: 5.11.225.0(134578

NovaX5
20-03-2012, 15:24
اقا گوشی من HD7 هست. یه رام که ورژنش 1.xx باشه رو برام قرار میدید لطفا mer30
HTC HD7 T9292
WP 7.5
8 GIG
firmware revision number: 2250.21.51101.401
bootloader version: 5.11.225.0(134578

بفرمایید

http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2546461&postcount=2

mehdiluke
20-03-2012, 16:02
اقا این سایت کار نمیکونه

mehdiluke
20-03-2012, 16:22
گوشم htc 7 اسم رمیکه تو گلد کارت باید چه باشه چون 1ساعت همینجوره مونده تو صفحه entire usb host mode..

NovaX5
20-03-2012, 21:26
اسم فایلتو بایست به SCHUIMG.nbh تغییر بدی. منتهی یادت باشه اون .nbh رو پاک نکنی. اون مشکلتم به خاطره اینه که گوشیت نمی تونه به رم ریدرت وصل بشه. محتمل ترین اشکال رو هم می شه به کابلت گرفت و در وحله دوم رم ریدرت. خوب حالا بیا یه بار با هم مرور کنیم.

1- کابلتو اول یه تست بزن یعنی زمانیکه یه سر نریت به کامپیوتر وصله، یه سره مادگیرو به گوشیت بزن، سر دوم مادگیرو هم باز به کامپیوترت وصل کن ( با کابل دو سر نری ) . اینطوری اگه دیدی چراغ گوشیت روشن شد و زون هم رو کامپیوترت بالا اومد یعنی کابلت سالمه.

2- رم ریدرتم یه بار با کامپیوترت تست کن ببین سالمه. مطمپن بشو.

3- از مموریه ۱ گیگ استفاده کن. چون اگه بیشتر باشه، می تونی حتی باهاش گلد کارت درست کنی ولی گوشیت نمی تونه اطلاعات بخونه از روش ( دلیل آخره مشکل شمام ممکنه همین باشه ). حتما با Fat 32 فرمتش کن

4- یا از طریق آموزش ها کد CID رو بگیر، اگه می تونی، یا از ایمیج من استفاده کن برای گلد کارت زدن.

5- طبق آموزش با نرم افزار GoldCardTool و استفاده از ایمیج مموریتو به گلد کارت تبدیل کن. حواستم باشه حتما پیغام Successful از این چیزام بهت بده.

6- فایل RUU_signed.nbh رو به SCHUIMG.nbh تبدیل کن و بدون اینکه گلد کارتو از رم ریدر خارج کنی، فایل رو بهش Send to کن.

7- طبق آموزش به صفحه Host برو فقط حواست باشه تا وقتیکه کلمه Loading رو ندیدی دکمه هارو ول نکنی.

این خلاصه کل این مراحل بود. ببینم چه می کنی

mehdiluke
20-03-2012, 22:41
عزیز میشه رم اورجینل برام بزازی اون یکه کار نمیکون

NovaX5
20-03-2012, 23:03
عزیز میشه رم اورجینل برام بزازی اون یکه کار نمیکون

دوست عزیزم، متاسفانه فعلا بایست منتظر باشی مدیرا یه کاری بکنن چون من هر لین...و که امتحان کردم خراب بود. تو xda هم رفتم متاسفانه نتیجه نگرفتم. اونجام که خیلی همه چی شلم شولواست، شاید من ندیدم.

mehdiluke
20-03-2012, 23:24
mer30 aziz

mehdiluke
21-03-2012, 13:08
اقا کسیه نستش یه رام ارجینال برام بزاره

NovaX5
21-03-2012, 13:15
والا عزیزم من تونستم تو xda هم پیدا کردم، ولی از شانسه شما اونجام لینکاش خراب بود. وایسا یخورده، بزار ببینیم مدیرا کاری می تونن بکنن. صبر کن بزار به مدیرا بگم ببینم اونا می تونن کاری کنن

mehdiluke
21-03-2012, 13:24
عزیز دستت داردنکونه

Devil Kid
21-03-2012, 14:00
اینم رام ارجینال اروپا سری 401 واسه hd7
http://www.uploadbaz.com/rv2i25j5m45r

mehdiluke
21-03-2012, 14:09
عزیز لینک برام میزاری من یه امتحان کنم

foad_m68
22-03-2012, 12:49
با سلام ببخشید من یه دونه hd 7 16 gig با bootloader 5.11 و ورژن 8107 دارم گلد کارتم ساختم و تنا مشکل من دانگرید هستش آیا با هر رامی میشه دانگریدش کنم یا فقط اصلی ؟ اگه میشه بهم لینک بدید .ممنون از همگی

text1
22-03-2012, 15:04
با سلام ببخشید من یه دونه hd 7 16 gig با bootloader 5.11 و ورژن 8107 دارم گلد کارتم ساختم و تنا مشکل من دانگرید هستش آیا با هر رامی میشه دانگریدش کنم یا فقط اصلی ؟ اگه میشه بهم لینک بدید .ممنون از همگی

سلام

نخیر دوست عزیز با هر رامی نمیشه
اول اینکه باید رام ورژن بوت لودرش 1.XX باشه و چون گوشی شما آسیا هست باید رام آسیا باشه...

:dw:

farzam_raw
22-03-2012, 16:04
سلام ببخشید من یه گلد کارت ساختم .البته سیم ها رو با چسب به هم وصلشون کردم . حالا برای تست یه رم ریدر بهش وصل میکنم لامپش روشن نمیشه . لطفا کمک کنید

farzam_raw
22-03-2012, 17:16
ا سلام ببخشید من میخوام رو یه hd 7 16 gig با bootloader 5.11 ورژن 8107 رام کاستوم بزنم کدوم رامو بزنم از همه بهتره ؟ من گلد کارت رو سیم هاشو با چسب به هم چسبوندم مشکلی نیست ؟ چجوری میشه تستش کنم ؟ ممنون

NovaX5
22-03-2012, 19:35
ا سلام ببخشید من میخوام رو یه hd 7 16 gig با bootloader 5.11 ورژن 8107 رام کاستوم بزنم کدوم رامو بزنم از همه بهتره ؟ من گلد کارت رو سیم هاشو با چسب به هم چسبوندم مشکلی نیست ؟ چجوری میشه تستش کنم ؟ ممنون

عزیزم کمی صبور باشید تا به سوالتون پاسخ بدن. تشریف ببرید تو تاپیک آموزش ساخت گلد کارت، اونجا جوابتون رو دادم. باز هم اگه مشکلی داشتین بفرمایید تا به مشکلتون رسیدگی کنم.

farzam_raw
22-03-2012, 23:40
ببخشید من طبق آموزش جلو رفتم اما تو همون صحفه Enter usb Host Mode مونده و صحفه عوض نمیشه 15 تا 20 دقیقه هم موندم اما همون enter usb host mode هستش و وقتی گوشی رو خاموش و روشن میکنم هنوز ویندوز بالا میاد. لطفا راهنمایی کنید ؟

text1
22-03-2012, 23:51
ببخشید من طبق آموزش جلو رفتم اما تو همون صحفه enter usb host mode مونده و صحفه عوض نمیشه 15 تا 20 دقیقه هم موندم اما همون enter usb host mode هستش و وقتی گوشی رو خاموش و روشن میکنم هنوز ویندوز بالا میاد. لطفا راهنمایی کنید ؟

سلام

دوست عزیز این کار حدود فاصله زمانی 20 تا 30 دقیقه طول میکشه... شایدم کمی بیشتر.

یه کمی صبر کنید ... بعضی از دوستان 1 ساعت هم صبر کردند بعد وقتی نتیجه نگرفتند پست زدند...

دارخ حتماً یه کارایی میکنه دیگه...

farzam_raw
23-03-2012, 00:00
یعنی 30 تا 40 دقیقه تو همون enter usb host بمونم .
تو اون آموزش ویدیویی همین که سیمو وصل میکنه گوشی نوشته هاش عوض میشه ولی من تو همون Enter usb host mode میمونه .

NovaX5
23-03-2012, 00:36
یعنی 30 تا 40 دقیقه تو همون enter usb host بمونم .
تو اون آموزش ویدیویی همین که سیمو وصل میکنه گوشی نوشته هاش عوض میشه ولی من تو همون enter usb host mode میمونه .

عزیز جان، البته معذرت می خواما، من اجازه ندارم که به شما تذکر بدم، ولی اینطوری که شما برای یه سوال تو چند جا تاپیک می زنید، فقط باعث سردرگمیه خودتون می شید و همچنین برای ما هم سخت می شه که ردپای شمارو هی دنبال کنیم. سوالاتتون رو یکبار در بخش مربوطه قرار بدید، ما هم در خدمتتون هستیم و در اسرع وقت هم به جوابتون می رسید.

ممنون از توجهتون

farzam_raw
23-03-2012, 11:32
میدونم ببخشید ولی این چندتا رو که تو همین تاپیک زدم . در ضمن هم اگه یه جا بزنم تا یک هفته هیچکس جواب نمیده.
اگر هم میشه به اون سوالم جواب بدید لطفا .من گیر کردم شدید ...ممنون میشم

"یعنی 30 تا 40 دقیقه تو همون enter usb host بمونم .
تو اون آموزش ویدیویی همین که سیمو وصل میکنه گوشی نوشته هاش عوض میشه ولی من تو همون Enter usb host mode میمونه . "

NovaX5
23-03-2012, 11:40
میدونم ببخشید ولی این چندتا رو که تو همین تاپیک زدم . در ضمن هم اگه یه جا بزنم تا یک هفته هیچکس جواب نمیده.
اگر هم میشه به اون سوالم جواب بدید لطفا .من گیر کردم شدید ...ممنون میشم

"یعنی 30 تا 40 دقیقه تو همون enter usb host بمونم .
تو اون آموزش ویدیویی همین که سیمو وصل میکنه گوشی نوشته هاش عوض میشه ولی من تو همون enter usb host mode میمونه . "

عزیزم، چرا کم لطفی می فرمایید. من هر روز زمانه زیادیو تو سایتم و همینطورم دارم تو تاپیک ها می چرخم برای همین مساپل.

جواب اون سوالتون رو هم همون دیشب خدمتتون دادم، تو تاپیک آموزش ساخت گلد کارت. یه بار دیگه جوابو اینجام براتون کپی پیست می کنم.

""" دوست عزیز، این حالتیرو که می فرمایید، یعنی اینکه گوشیتون منتظر اطلاعاته، ولی اطلاعاتی بهش نمی رسه. برای همین تو اون صفحه می مونه. محتمل ترین علتشم کابله. با این توصیفاتی که شما از کابلتون کردید، من احتمال می دم 99٪ همون باشه. کابلتونو با دقت درست کنید یا اگه امکانش نیست بدید بیرون براتون درست کنن. بعضی مغازه هام آماده دارن. چون اگه مثل الان اصرار به گلد کارت زدن با این کابل داشته باشین، احتمال بریک شدنه گوشیتون زیاده. """"

در کل دوست عزیز گلد کارت زدن، بسته به نوع تجهیزاتتون، زمان هاش متفاوته. مثلا برای من ۷ دقیقه بیشتر طول نکشید. اما زمانیکه تو این صفحه گیر بکنه، علتش همونیه که در پاراگراف بالا خدمتتون عرض کردم

farzam_raw
23-03-2012, 11:45
آخه فکر نکنم مشکل کابل باشه چون کابل رو خیلی با دقت درست کردم و لحیم هم زدم و وقتی گوشی رو هم بهش وصل میکنم شارژ میکنه . با 3 تا رم ریدر هم تست زدم . در ضمن 2بار صحفه loading رو آورد و ریستارت شد سریع و بازم رفت تو همون usb hot mode.خیلی ممنون

NovaX5
23-03-2012, 11:51
آخه فکر نکنم مشکل کابل باشه چون کابل رو خیلی با دقت درست کردم و لحیم هم زدم و وقتی گوشی رو هم بهش وصل میکنم شارژ میکنه . با 3 تا رم ریدر هم تست زدم . در ضمن 2بار صحفه loading رو آورد و ریستارت شد سریع و بازم رفت تو همون usb hot mode.خیلی ممنون

این ری استارتیو که می فرمایید، می تونی تعداد و مدت زمانیو که بعدش رفت تو صفحه هاست رو بهم بگی؟

یه چیز دیگه. می شه مشخصات مموریتم بهم بگی.

farzam_raw
23-03-2012, 12:01
2 بار ریست شد ولی فکر واسه این بود که رم ریدرم مشکل قطع و وصلی داشت در ضمن پشت سر هم نبود و خیلی سریع ریستارت میشد و صحفه 3 رنگ رو میاورد و سریع میرفت تو همون enter usb host mode و همینجوری میموند .
مموری هم 1 گیگ و میکرو هستش و گلد کارت کردم و فایل رو داخلش گذاشتم.گوشیم هم bootloaderش 5.11 هست و ورژنش 8107 هستش .خیلی خیلی ممنون

NovaX5
23-03-2012, 12:19
2 بار ریست شد ولی فکر واسه این بود که رم ریدرم مشکل قطع و وصلی داشت در ضمن پشت سر هم نبود و خیلی سریع ریستارت میشد و صحفه 3 رنگ رو میاورد و سریع میرفت تو همون enter usb host mode و همینجوری میموند .
مموری هم 1 گیگ و میکرو هستش و گلد کارت کردم و فایل رو داخلش گذاشتم.گوشیم هم bootloaderش 5.11 هست و ورژنش 8107 هستش .خیلی خیلی ممنون

ببین عزیزم، اگر حس می کنید که رم ریدرتون مشکل داره، حتما یه رم ریدر سالم تهیه کنید. این حالن معمولا زمانی پیش میاد که گوشیتون میتونه وصل بشه به رم ریدرتون ولی اطلاعات رو نمیتونه از رو گلد کارتتون بخونه. محتمل ترین دلیلش هم مموریه گلد کارت شدتونه. شما یه کاری کن. اگه از کابلت مطمپنی:

1- برو یه رم ریدر سالم تهیه کن. بعضی از دوستان نظرشون اینه که اگه رم ریدرت یه سوکته باشه بهتره. ولی به عقیده من، مهمتر از یه سوکته بودن، سالم بودنه رم ریدرته.

2- از اول گلد کارتتو بساز یعنی بزار تو رم ریدرت. فرمتش کن، با Fat 32 . برنامه GoldCardTool رو باز کن ( اگه ویندوزت ۷ هست حتما دقت کن که Run As Administrator کنی ) ، ایمجتو به مموریت با استفاده از همون برنامه، پچ کن. دقت کن که حتما پیغام Successful رو بهت بده. فایل تغییر دادتو Send To کن به مموریه گلد کارت شدت ( حالا تو آموزش گفته اسم فایلت رو تو گلد کارتت تغییر بده، گرچه این دو تا هیچ فرقی با هم ندارن ولی می خوای این دفعه این کارو بکن ). حالا شروع کن به گلد کارت زدن.

دوست من نکته خیلی خیلی مهم. از صحت و سلامت مجموعت اطمینان ۱۰۰٪ حاصل کم. کوچکترین اشکال به وجود اومده موقع گلد کارت زدن، باعث بریک شدن گوشیت می شه.

rector_zex
23-03-2012, 12:21
بچه ها خسته نباشید من الان میخوام یه رام دانلود کنم یکی بهم کمک میکنه؟
name: htc7 mozart
model:htc 7 mozart
software: windows *phone7.5
total storage :16G
firmware revision number :2250.21.51201.111
hardware revision number : 0004
radio software version:5.71.09.02a_22.51.50.21u
radio harware version:A.102.0.d4
(bootloader version: 5.12.2250.1(134578
chip soc version:2.2.5.0
میشه لینک رامو بهم بدید دانلود کنم

NovaX5
23-03-2012, 12:50
بچه ها خسته نباشید من الان میخوام یه رام دانلود کنم یکی بهم کمک میکنه؟
میشه لینک رامو بهم بدید دانلود کنم

دوست عزیز، یحتمل رام گوشیه شما، رام آسیاست. منتهی من معمولا این مسپلرو از ۳ رقمه آخر Firmware تون تشخیص می دم که متاسفانه بعضی وقت ها، اعدادی پیدا می شه که من باهاشون آشنایی ندارم. چند جام گشتم برای اینکه لینک رام رو بذارم، متاسفانه همشون خراب بودن.

شما یخورده صبر کنید یکی از مدیران رو Firmware تون اول نظر بده بعد لینک رام صحیح رو براتون قرار بده

rector_zex
23-03-2012, 12:58
دوست عزیز، یحتمل رام گوشیه شما، رام آسیاست. منتهی من معمولا این مسپلرو از ۳ رقمه آخر Firmware تون تشخیص می دم که متاسفانه بعضی وقت ها، اعدادی پیدا می شه که من باهاشون آشنایی ندارم. چند جام گشتم برای اینکه لینک رام رو بذارم، متاسفانه همشون خراب بودن.

شما یخورده صبر کنید یکی از مدیران رو Firmware تون اول نظر بده بعد لینک رام صحیح رو براتون قرار بده

مگه گوشیایی که رمشون 16 گیگ هست واسه اسیا نیستن؟
پس به بچه ها میگید یه نظریم به ما بیندازن :ag:

NovaX5
23-03-2012, 13:09

درسته، ولی خب احتیاط شرط عقله دیگه. اجازه بدید به یکی از مدیران اطلاع بدم، ایشون در اسرع وقت جوابتون رو بدن

arash_2751
23-03-2012, 15:29

بله عزیزم معمولا همینطوره البته شما مشکل بوتلودر دارید اول باید با توجه به آموزشات بوتلودر را کاهش بزنید در ضمن اگه کوشی شما تحت اپراتور خاصی است باید حتما رام مربوط به اپراتورتون را استفاده نمایید (خیلی خیلی مهمه) سپس بعد از کاهش بوتلودر باید rspl نمایید و انشالا رام کوک بزنید
یا علی

rector_zex
23-03-2012, 16:29
بله عزیزم معمولا همینطوره البته شما مشکل بوتلودر دارید اول باید با توجه به آموزشات بوتلودر را کاهش بزنید در ضمن اگه کوشی شما تحت اپراتور خاصی است باید حتما رام مربوط به اپراتورتون را استفاده نمایید (خیلی خیلی مهمه) سپس بعد از کاهش بوتلودر باید rspl نمایید و انشالا رام کوک بزنید
یا علی

خوب دوست خوبم مرسی از پاسختون من فک کنم گوشیم تحت برند t-mobile چون وقتی روشن میکنم صفحه سفید رنگ میاد که حرف ......T. میاد الان درست میگم. الان رام مربوط به گوشیمو از کجا پیدا و دانلود کنم اینا هم مشخصاتش کمکم کنی ممنونت میشم

arash_2751
23-03-2012, 18:58
خوب دوست خوبم مرسی از پاسختون من فک کنم گوشیم تحت برند t-mobile چون وقتی روشن میکنم صفحه سفید رنگ میاد که حرف ......T. میاد الان درست میگم. الان رام مربوط به گوشیمو از کجا پیدا و دانلود کنم اینا هم مشخصاتش کمکم کنی ممنونت میشم

سلام عزیزم بفرمایید اینم لینک رامهای ارائه شده برای موزارت همگی اورجینال هستند و فکر میکنم یه رفرنس مرجع از رامها باشه چون واسه تمامس مدلها و اپراتورها ارائه شده از جمله تی موبایل فقط باید از یه ..... استفاده کنید در ضمن اگه یه اکانت مستقیم کننده هم داشته باشید خیلی خوبه چون فایلها مربوط به filefactory هستش و نمیتونید با ریزیوم دانلود نمایید پس اگه سرعن اینترنتتتون کمه حتما از یه لیچر یا اکانت سروزهای مستقیم کننده استفاده کنید بنده خودم از رپیدپارس استفاده میکنم و به راحتی واسم مستقیمش کرد (من باب تست لینکها)!! پس باقی کارها میمونه خوندن آموزشات کاهش بوتلودر و بعد استفاده از رامهای اورجینال!! در ضمن 4تا لینک آخری مربوط به tmobile میشه که نوشته TMO پس دقت کنید ببینید کدامش با گوشی شما سازگاری داره!! برای احتیاط هر 4تاش را دانلود کن و تست نمایید البته طبق آموزشات کاهش بوتلودر. ایشالا که کارت راه میافته 100% :4:
یا علی
http://www.filefactory.com/f/aefe097b976fc11c/

rector_zex
23-03-2012, 21:32
سلام عزیزم بفرمایید اینم لینک رامهای ارائه شده برای موزارت همگی اورجینال هستند و فکر میکنم یه رفرنس مرجع از رامها باشه چون واسه تمامس مدلها و اپراتورها ارائه شده از جمله تی موبایل فقط باید از یه ..... استفاده کنید در ضمن اگه یه اکانت مستقیم کننده هم داشته باشید خیلی خوبه چون فایلها مربوط به filefactory هستش و نمیتونید با ریزیوم دانلود نمایید پس اگه سرعن اینترنتتتون کمه حتما از یه لیچر یا اکانت سروزهای مستقیم کننده استفاده کنید بنده خودم از رپیدپارس استفاده میکنم و به راحتی واسم مستقیمش کرد (من باب تست لینکها)!! پس باقی کارها میمونه خوندن آموزشات کاهش بوتلودر و بعد استفاده از رامهای اورجینال!! در ضمن 4تا لینک آخری مربوط به tmobile میشه که نوشته tmo پس دقت کنید ببینید کدامش با گوشی شما سازگاری داره!! برای احتیاط هر 4تاش را دانلود کن و تست نمایید البته طبق آموزشات کاهش بوتلودر. ایشالا که کارت راه میافته 100% :4:
یا علی
http://www.filefactory.com/f/aefe097b976fc11c/

اقا منهرکاری نتونستم دانلود کنم میشه لینک مستقیم بهم بدین الان با ..... رفتم ولی نشد فرقی نمیکنه کدومو دانلود کنی؟

arash_2751
24-03-2012, 12:16
اقا منهرکاری نتونستم دانلود کنم میشه لینک مستقیم بهم بدین الان با ..... رفتم ولی نشد فرقی نمیکنه کدومو دانلود کنی؟

سلام بنده عرض کردم که 4لینک آخری که در سایت و با نوشته TMO هستش مربوط به گوشی شماست و باید اونها را دانلود نمایید. بنده همه لینکها بخصوص تی موبایلها را چک کردم همگی سالمند فقط یه لیچر یا یه سرور مستقیم کننده میخواد البته اگه بخوای یه سایت هستش به نام rapidpars.com اینجا عضو میشی و با پرداخت 2000تومان میتونی 6گیگ مستقیم کنی از هر سروری که فکرشو بکنی خیلی خیلی هم سرعتش بالاست به نظرم واسه این کار عرض 2000تومن هزینه را داره از این روش استفاده کن و همه رامها را دانلود کنید
یا علی

farzam_raw
24-03-2012, 12:59
با سلام ببخشید من به کمک فوری نیاز دارم . لطفا کمک کنید
من گوشیمو با گلد کارت به usb وصل کردم و کارها رو انجام دادم و وقتی دکمه دوربین و کم ککننده رو نگه میدارم میره تو usb host و سریع loading میشه و اون صحفه آپدیت رو میاره ولی بعد از 20 ثانیه هی ریستارت میشه و همینو نشون میده و update complete رو نشون نمیده . ولی spl من تغییر کرده از 5.11 شده 1.23 .همونی که که میخواستم ولی آپدیت کامپلت رو نشون داد و هی ریستارت میشه . لطفا کمک کنید ..

H.O.S.E.I.N
24-03-2012, 13:03
من گوشیمو با گلد کارت به usb وصل کردم و کارها رو انجام دادم و وقتی دکمه دوربین و کم ککننده رو نگه میدارم میره تو usb host و سریع loading میشه و اون صحفه آپدیت رو میاره ولی بعد از 20 ثانیه هی ریستارت میشه و همینو نشون میده و update complete رو نشون نمیده . ولی spl من تغییر کرده از 5.11 شده 1.23 .همونی که که میخواستم ولی آپدیت کامپلت رو نشون داد و هی ریستارت میشه . لطفا کمک کنید ..

الان میتونید گوشی رو rspl کنید دیگه
گوشی رو rspl کنید و رام نصب کنید ...

NovaX5
24-03-2012, 13:05

دوست من، شما برو تو About گوشیت الان. چک کن ببین اگه ورژنه OS شده 7004& ورژنه بوتلودرتم 1.23 شده، درسته. می تونی RSPL کنی.

farzam_raw
24-03-2012, 13:07
اخه خیلی میترسم چون 20 ثانیه طول کشید و به جز اونم update complete رو نشون نداد . به نظر شما چیکار کنم ؟ اگه شما بودید چیکار میکردید ؟ ممنون میشم

NovaX5
24-03-2012, 13:13
اخه خیلی میترسم چون 20 ثانیه طول کشید و به جز اونم update complete رو نشون نداد . به نظر شما چیکار کنم ؟ اگه شما بودید چیکار میکردید ؟ ممنون میشم

ببین عزیزم اگه بعد 20 ثانیه شروع می کنه به ریست شدنه پیاپی، و هی ادامه پیدا می کنه، این همون مشکلیه که تو کامنت قبلی بهت گفتم. برای خودمم یه بار اتفاق افتاده بود. اگه اینطوریه، زمانیکه ریست شد، قبل از اینکه باز بخواد بره تو هاست کابلتو بکش. بعد یه بار خاموش روشنش کن.

ببین دوست من دقت کن به چیزایی که نوشتم. اطلاعات کامل بده که خدایی ناکرده گوشیت مشکل دار نشه. ببین اگه تو صفحه هاست نوشته میاد مثل Bootloader, os, radio, update in progress یه وقت کابلو نکشی. دقت کنننننننننننننننننننننننن ننننننننننننننننننننننننن نن

farzam_raw
24-03-2012, 13:13
about اینجوری :
os version :7.10.8107.79
firmware revision number:2250.21.51101.707
hardware revision number :0002
radio software version :5.51.09.06a_22.30.50.09u
radio hardware version :a.102.0.d4
bootloader version :1.23.2250.0(111747
اینجوریه لطفا کمک کنید

farzam_raw
24-03-2012, 13:15
این کارم کردم ولی بازم هی اینجوری میشه ولی spl من اومده پایین .الان rspl کنم و رام بزنم یا یازم اون کارو تکرار کنم ؟

farzam_raw
24-03-2012, 13:18
نه وقتی زیست شد پیاپی .قبل اینکه برو تو usb host کابلو میکشیدم و بازم وصل کردم ولی همینجوری بود .ریست میشد

NovaX5
24-03-2012, 13:18
این کارم کردم ولی بازم هی اینجوری میشه ولی spl من اومده پایین .الان rspl کنم و رام بزنم یا یازم اون کارو تکرار کنم ؟

بزار الان تو پیام خصوصی شمارمو واست می ذارم. زنگ بزن ببینم چیه قضیه

farzam_raw
24-03-2012, 13:23
خیلی ممنون.. ولی پیام نیومد

NovaX5
24-03-2012, 13:23
خیلی ممنون.. ولی پیام نیومد

الان فرستادم برات

farzam_raw
24-03-2012, 13:48
اینم عکس

NovaX5
24-03-2012, 13:57
اینم عکس

خوب فرزام جان خدارو شکر بوتلودرت سالمه.

ببین دوست عزیز، طبق قانون HSPl/RSPL کردن، شما قاعدتا می تونی الان RSPL کنی و چیزی که الان هست و خودت پشت تلفن بهم گفتی، شما الان ناقص گوشیتو گلد کارت کردی. یعنی OS و مابقیه چیزات همون 8107 مونده ولی فقط ورژنه بوتلودرت اومده پایین. حالا مشکل می تونه تک تک اجزاء سیرکلت باشه. شما همونطور که بهت گفتم کاری نکن اگه مدیران تائید کردن برو سراغ RSPL کردن

farzam_raw
24-03-2012, 14:04
خیلی ممنون . الان یعنی وایسم تا مدیرا هم نظرشونو بگن ؟ یعنی تا کی ؟

NovaX5
24-03-2012, 14:16
خیلی ممنون . الان یعنی وایسم تا مدیرا هم نظرشونو بگن ؟ یعنی تا کی ؟

:bk: عزیزم همونطور که خدمتتون عرض کردم، مورد شما یه مورد خاص هست و بایست افراد متخصص تر رو این قضیه نظر بدن. من خودم 95% معتقدم که می تونی اما اگه این 5% اشتباه از آب در بیاد و گوشیتون خراب بشه اونوقت من مسئولم چون متخصص نیستم و در مواردی که نمی دونم مسئله ایرو بایست ساکت باشم . برای همین صبر کن بزار دوستان سر فرصت برسی کنن، همیجا بهت می گن. :dk:

farzam_raw
24-03-2012, 14:17
خیلی ممنون ...

NovaX5
24-03-2012, 14:29
خیلی ممنون ...

خب مثله اینکه حسین جان، از مدیران بخش، قبل از تمامه این صحبت ها جوابتون رو داده تو تاپیک 19. من ندیده بودم. فکر کنم بتونین الان rspl کنین منتهی بی زحمت نتیجشم اینجا اعلام کنید.

H.O.S.E.I.N
24-03-2012, 15:04
بوتلودر پایین اومده کافیه و نیازی به پایین اومدن os & radio نیست
برای اطمینان بیشتر رام 7004 اصلی گوشیتون نصب کنید تا os هم کاهش پیدا کنه

farzam_raw
24-03-2012, 16:07
ببخشید لینک دانلود این رام رو بهم میدین . ممنون
حتما باید این رام رو بزنم ؟ واسه این رام اورجینال هم rspl لازمه ؟
راستی ببخشید من تو یکی از کامنت های قبلی اشتباه تایپی داشتم
من هنگام کار با گلد کارته پیغام update complete رو نیاورد. نیاورد. ولی bootloader کم شد .

farzam_raw
24-03-2012, 19:20
خیلی ممنون از همگی .تونستم رام بزنم .کارم راه افتاد .
خیلی خیلی ممنون از اقا پویا و اقا حسین عزیز

arash_2751
24-03-2012, 20:07
خیلی ممنون از همگی .تونستم رام بزنم .کارم راه افتاد .
خیلی خیلی ممنون از اقا پویا و اقا حسین عزیز

سلام شکر خدا که مشکل حل شد بنده هم نظرم همین بود چون مهم spl گوشی هستش و دلیل اینکه سیستم کاهش پیدا نکرده ناقص بودن عملیات کاهش بوتلودر بوده به هر حال خوشحالم که مشکل حل شده. البته بنده مهمان بودم دسترسی به نت نداشتم الان پیغام پویا جان را دیدم تا اومدم توی تاپیک دیدم مشکل حل شده :4:
یا علی

farzam_raw
24-03-2012, 22:31
خیلی ممنون از همه. فقط یه سوال الان میتونم گوشیمو به حالت storage mode تو کامپیوتر ببرم یا نه ؟
و اینکه ایا الان با زون اهنگ و اینا بزنم تو گوشیم ؟
می تونم گوشیمو از طریق زون اپدیت کنم یا نه ؟

batista_24m
24-03-2012, 23:02
سلام
منم خواستم با گلد کارت بوتلودرمو بیارم پایین ولی مثل دوستمون هی گوشی ریست میشد بالاخره کابل رو جدا کردم دیدم بوتلودر اومده پایین ... حالا چند تا سوال دارم

من الان باید رام اصلی بریزم اول ؟ من از این لینک (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=119861) رامی که در پست شماره 2 معرفی شده را دانلود کردم اینو بریزم ؟

نکته : من قبلا گوشی رو rspl و hspl کردم ولی هیچ رامی نزدم تا به الان و آپدیت کردم تا الان

واسه زدن این رامی که گفتم باید دوباره rspl و hspl کنم یا دیگه نمی خواد ؟

NovaX5
24-03-2012, 23:09
خیلی ممنون از همه. فقط یه سوال الان میتونم گوشیمو به حالت storage mode تو کامپیوتر ببرم یا نه ؟
و اینکه ایا الان با زون اهنگ و اینا بزنم تو گوشیم ؟
می تونم گوشیمو از طریق زون اپدیت کنم یا نه ؟

عزیز جان چند تا روش هست که من برات بهترینشو انتخاب کردم. اینم لینکش. منتهی با این روش شما می تونید مدیریت کاملی روی گوشیت داشته باشی منتهی اگه منظورت حالت Storage Mode روی ویندوز موبایلاست که به هر دستگاهی وصل کنیو بتونی از Storage Mode ش استفاده کنی، نه.

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=204295

بله. می تونی با زون همه کار بکنی منتهی آپدیت نکن. پیشنهاد نمی شه.

NovaX5
24-03-2012, 23:22
سلام
منم خواستم با گلد کارت بوتلودرمو بیارم پایین ولی مثل دوستمون هی گوشی ریست میشد بالاخره کابل رو جدا کردم دیدم بوتلودر اومده پایین ... حالا چند تا سوال دارم

من الان باید رام اصلی بریزم اول ؟ من از این لینک (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=119861) رامی که در پست شماره 2 معرفی شده را دانلود کردم اینو بریزم ؟

نکته : من قبلا گوشی رو rspl و hspl کردم ولی هیچ رامی نزدم تا به الان و آپدیت کردم تا الان

واسه زدن این رامی که گفتم باید دوباره rspl و hspl کنم یا دیگه نمی خواد ؟

عزیزم شما مسائلی رو که می فرمایید همه با هم تداخل دارن :4:

دوست من، یعنی می فرمایید گوشیرو hspl/rspl کردید بعد با زون آپدیت کردید؟ خب این که یه جورایی نمی شه:

اگه rspl کرده باشید، اگه طبق فرمایشات شما روش رامی نصب نکردید و فرضا خاموش روشن کردید گوشیتونو، خب rspl تون هم پریده و رام اصلیتون بالا میاد.

اگه hspl کرده باشین حتما برای برگشت به حالت spl معمولی، بایست با همون برنامه ای DFT XSPLTools برای برگشت به حالت اورجینال گوشی، OSPL ش کنید

بعد باز بسته به این دو نوع:

اگه rspl کرده باشی، برای نصب مجدد رام کوک شده، بایست باز rspl کنی. اگه hspl کردی، دیگه لازم نیست برای نصب رام کوک شده باز گوشیتو hspl کنی

سر گیجه نگرفتی :4: :4:

برای این مشکلتون هم اگه موردتون مثله این دوستمونه، طبق فرمایش مدیران در پست های قبلی عمل کنید. یعنی اگه ورژنه بوت لودرتون اومده پایین، hspl/rspl کنین بعد رام کوک شده بزنین. اگه خواستین برای اطمینان بیشتر رام اورجینال بزنین احتیاج به hspl/rspl کردن گوشی نیست

NovaX5
25-03-2012, 13:18
[QUOTE=NovaX5;2770565] اگه منظورت حالت Storage Mode روی ویندوز موبایلاست که به هر دستگاهی وصل کنیو بتونی از Storage Mode ش استفاده کنی، نه.

QUOTE]

سایت نمی ذاره ویرایش کنم. خب آدمیزاده و جایز الخطا :4:

فرزام جان دیروز که این مطلب رو نوشتم اصلا حواسم به این نبود که این قضیه خیلی وقت پیش حل شده :4: ازت معذرت می خوام. آخه چون خودم استفاده نمی کنم، دیشب اصلا تو ذهنم نبود. اگرچه باز این هم اون چیزی که من منظورم بود، نیست :4: ولی حالا جهت اطلاعت گذاشتم.

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=145977

ciity_night
25-03-2012, 15:50
سلام دوستان.من کاملا گیج شده ام. من با 1000 بدبختی تونستم گلد کارت بسازم الان باید چیکار کنم. گوشی من trophy با آخرین آبدیت مانگو
بوتلودرم هم 5

NovaX5
25-03-2012, 20:01
سلام دوستان.من کاملا گیج شده ام. من با 1000 بدبختی تونستم گلد کارت بسازم الان باید چیکار کنم. گوشی من trophy با آخرین آبدیت مانگو
بوتلودرم هم 5

عزیزم شما تشریف ببرید صفحه اول همین تاپیک، بهتون طرز استفاده از گلد کارت رو آموزش می ده.

ciity_night
25-03-2012, 21:04
رام گوشیمو از توی انجمن خودش باید دانلود کنم؟
رام باید رسمی باشه یا کاستوم؟
اگه زحمنی نیست یکم بیشتر توضیح بدید

sasan99
25-03-2012, 21:45
رام گوشیمو از توی انجمن خودش باید دانلود کنم؟
رام باید رسمی باشه یا کاستوم؟
اگه زحمنی نیست یکم بیشتر توضیح بدید
درود. اره باید از انجمن گوشیتون باشه نمیدونم گوشیتون چیه وگرنه لینک بهتون میدادم
اره باید رام رسمی باشه اگه نودو بزنی بهتره بدرود.

ciity_night
25-03-2012, 21:58
گوشی من تروفی اگه امکانش هست لینک دانلود رام مناسب رو برام بزارید
با سپاس

sasan99
25-03-2012, 22:03
گوشی من تروفی اگه امکانش هست لینک دانلود رام مناسب رو برام بزارید
با سپاس
درود. با تشکر از مرتضی جان http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=119862&page=7 گلم پست آخر بدرود.

ciity_night
27-03-2012, 20:55
خوب خواستم هم تشکر کنم هم یه سوال دیگه. من الان بوت لودرم و بایین اوردم و شد 1.20.2250.0
الان می خوام یه رام جدید و خوب بزنم باید چیکار کنم و مرحله ی بعدی چیه؟

sasan99
27-03-2012, 21:00
خوب خواستم هم تشکر کنم هم یه سوال دیگه. من الان بوت لودرم و بایین اوردم و شد 1.20.2250.0
الان می خوام یه رام جدید و خوب بزنم باید چیکار کنم و مرحله ی بعدی چیه؟
درود. سلام خدارو شکر که درست شد شما الان باید rspl یا hspl بکنید الان رام خوب نمیشه گفت کدوم بهتره چون هر رامی به نظر خود استفاده کننده داره از نظر من یا رام تانگو یا dft.v2 رو نصب کنی بدرود.

h.b co
31-03-2012, 00:57
لطفا میشه برای hd7 یه لینک دانلود رام رسمی 1.23 بزارین
من دیگه دارم کلافه میشم
مرسی

h.b co
01-04-2012, 22:50
من دانگرید کامل انجام دادم
منتها وقتی rspl میخوام بکنم serial تبدیل به usb نمیشه
zune و device manger نصب کردم تو رو خدا یکی کمکم کنه

NovaX5
02-04-2012, 00:14
من دانگرید کامل انجام دادم
منتها وقتی rspl میخوام بکنم serial تبدیل به usb نمیشه
zune و device manger نصب کردم تو رو خدا یکی کمکم کنه

عزیزم، شما اول بایست WM Device Center رو نصب کنی. بعد اجراش کنی که کارای ستینگشو انجام بده. بعد بری تو صفحه بوتلودر. گوشیتو در همون حالت به کامپیوتر وصل کنی و بعد منتظر بمونی تا درایوراش نصب بشه. اون موقع هست که سریال به USB تبدیل می شه

بیا عزیزم. از لینک زیر دانلود و نصب کن

http://forum.mobilestan.net/showpost...82&postcount=8

ویرایش: نمی دونم چرا باز لینک به صورت خراب در پست قرار گرفت. به تاپیک زیر برید، پست شماره 8

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=204295

sasan.ka69
04-04-2012, 21:38
من گوشیم htc hd7 هست
کوشیمو وصل میکنم به کابلی که ساختم مینویسه loading بعد 2 ثانیه بعد ریست میشه گوشی رام آسیاست
رم ریدرم سالمه
کابلیم که ساختم سالمه
مراحلو 10000 بار تکرار کردم

NovaX5
04-04-2012, 21:49
من گوشیم htc hd7 هست
کوشیمو وصل میکنم به کابلی که ساختم مینویسه loading بعد 2 ثانیه بعد ریست میشه گوشی رام آسیاست
رم ریدرم سالمه
کابلیم که ساختم سالمه

عزیز جان، گوشیت نمی تونه اطلاعات رو از رو مموریت بخونه. مموریت 1 گیگه دیگه؟ اگه اینطوره از اول گلد کارتت رو بساز. اگه باز نشد، با یه رم ریدر دیگم چک کن.

aaf1st
04-04-2012, 21:52
من گوشیم htc hd7 هست
رم ریدرم سالمه
کابلیم که ساختم سالمه

مشکل از رم ریدرته
با یه رم ریدر که کابلش سرخود باشه امتحان کن

sasan.ka69
04-04-2012, 22:01
باور نمیکنید 4 تا رم ریدیر از صبح خریدم
همه مدلشو
تکی
سیمی
2 تائی
4 تائی
هیچکودوم یعنی کار نمیکنه
3 تا از رم ریدرارو که میزنم رو صفحه enter usb host میمونه اونیکیو میزنم چراغش روشن میشه بعد loading میکنه بعد 2 ثانیه هم ریست میشه
رمم 1 گیگ هست
اساتید کمک کنید

NovaX5
04-04-2012, 22:06
باور نمیکنید 4 تا رم ریدیر از صبح خریدم
همه مدلشو
تکی
سیمی
2 تائی
4 تائی
هیچکودوم یعنی کار نمیکنه
3 تا از رم ریدرارو که میزنم رو صفحه enter usb host میمونه اونیکیو میزنم چراغش روشن میشه بعد loading میکنه بعد 2 ثانیه هم ریست میشه
رمم 1 گیگ هست
اساتید کمک کنید

آخه عزیزم شما الان دو مشکل مجزا از هم دارید.

اول می فرمایید که با 3 تای دیگه، گوشی رو صفحه USB Host میمونه. این یعنی اصلا گوشیت نمی تونه رم ریدرتو ببینه و این قضیه، با در نظر گرفتن نو بودن رم ریدراتون، فقط می تونه از کابلتون باشه.

یه جا دیگم می فرمایید که گوشی ریست می شه. اگر منظورتون ریست های پیاپیه، باز با در نظر گرفتن نو بودن و سالم بودن رم ریدرتون، بایت بگم گلد کارتتون مشکل داره. شما از اول مموریتو فرمت کن گلد کارتتو بساز. به نکات آموزشم خوب توجه کن. دوباره امتحان کن، نتیجشم همینجا بگو

sasan.ka69
04-04-2012, 22:13
آره اما همه چیم درسته
مگه نباید 2 تا کابل usb را از وسط نصف کنم
بعد 2 تا مادگیارو بهم وصل کنم
هر سیم رنگی به رنگه خودش وصل می کنم
بعد یه سره نری را فقط رنگ قرمز مشکیشو به قرمز مشکیه اون 2 تا دیگه وصل میکنم
یه مادگیو وصل میکنک به رم اونیکیو وصل میکنم به گوشیم
نریم میزنم به کامپیوتر
من خودم رشتم الکترونیکه کامل اتصالات چک کردم
پس به نظرتون مشکل از چیه ؟

NovaX5
04-04-2012, 22:30
آره اما همه چیم درسته
مگه نباید 2 تا کابل usb را از وسط نصف کنم
بعد 2 تا مادگیارو بهم وصل کنم
هر سیم رنگی به رنگه خودش وصل می کنم
بعد یه سره نری را فقط رنگ قرمز مشکیشو به قرمز مشکیه اون 2 تا دیگه وصل میکنم
یه مادگیو وصل میکنک به رم اونیکیو وصل میکنم به گوشیم
نریم میزنم به کامپیوتر
من خودم رشتم الکترونیکه کامل اتصالات چک کردم
پس به نظرتون مشکل از چیه ؟

خب دوست عزیز.

پس طبق اطلاعاتی که تلفنی بهم دادی نتیجه این شد که کابلت مشکل داره :4:

کابلتو درست کن، تست کن، نتیجشم همینجا بگو

موفق باشید :4:

joozef
05-04-2012, 22:01
سلام. من همه کاره رو انجام دادم و وقتی دکمه دوربین و دکمه کم کننده صدا رو گرفتم، سر usb رو به کابل هاب زدم و این پیغامو داد. مشکل از کجاست؟؟؟؟ لطفا کمکم کنید(hd7 16gig/مموری 512 mb( .:dy::dy::dy:

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=710964&stc=1&d=1333648642

aaf1st
05-04-2012, 22:46
سلام. من همه کاره رو انجام دادم و وقتی دکمه دوربین و دکمه کم کننده صدا رو گرفتم، سر usb رو به کابل هاب زدم و این پیغامو داد. مشکل از کجاست؟؟؟؟ لطفا کمکم کنید(hd7 16gig/مموری 512 mb( .:dy::dy::dy:

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=710964&stc=1&d=1333648642

اسم فایل یا خود فایل رو احتمالا اشتباه زدی

NovaX5
05-04-2012, 22:57

عذر می خوام، من همین الان پیغامتونو دیدیم. قاسم جان جواب رو دادن. عرضم به حضورتون بیشترین احتمال مربوط به رامیه که دانلود کردید. شما اول مطمئن بشید که حتما حتما از رام مخصوص گوشیتون دارید استفاده می کنید. چون اگه خلاف این باشه این پیغام Not Allowed بهتون می ده موقع گلد کارت زدن.

joozef
05-04-2012, 23:01
عذر می خوام، من همین الان پیغامتونو دیدیم. قاسم جان جواب رو دادن. عرضم به حضورتون بیشترین احتمال مربوط به رامیه که دانلود کردید. شما اول مطمئن بشید که حتما حتما از رام مخصوص گوشیتون دارید استفاده می کنید. چون اگه خلاف این باشه این پیغام Not Allowed بهتون می ده موقع گلد کارت زدن.

ممنون. اسم رام : SCHUIMG
رام اصلی :RUU_Schubert_hTC_Asia_SEA_WWE_1.54.728.01_Radio_5 .51.09.29_22.32.50.10_Signed_SCHUBERT_RELEASE

درسته دیگه؟؟؟؟

NovaX5
05-04-2012, 23:13
ممنون. اسم رام : SCHUIMG
رام اصلی :RUU_Schubert_hTC_Asia_SEA_WWE_1.54.728.01_Radio_5 .51.09.29_22.32.50.10_Signed_SCHUBERT_RELEASE

درسته دیگه؟؟؟؟

اسم فایلت درسته عزیزم به شرط اینکه .nbh رو که در واقع فرمت فایل هم هست رو لحاظ داشته باشی.

رامتم درسته ولی من هنوز نفهمیدم که چرا بعضی ها نمی تونن با این رام 1.54 گلد کارت بزنن. هنوز علتش برام پوشیدست :4:

بهت یه رام 1.23 معرفی می کنم. ماله مولتی آپلوده. باید با چیز پی ان بگیریش یا سعی کنی مستقیمش کنی. اگه نتونستی بگو من واست فایله خودمو آپلود کنم

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=819780

joozef
05-04-2012, 23:21
اسم فایلت درسته عزیزم به شرط اینکه .nbh رو که در واقع فرمت فایل هم هست رو لحاظ داشته باشی.

رامتم درسته ولی من هنوز نفهمیدم که چرا بعضی ها نمی تونن با این رام 1.54 گلد کارت بزنن. هنوز علتش برام پوشیدست :4:

بهت یه رام 1.23 معرفی می کنم. ماله مولتی آپلوده. باید با چیز پی ان بگیریش یا سعی کنی مستقیمش کنی. اگه نتونستی بگو من واست فایله خودمو آپلود کنم

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=819780

ممنون دوست عزیز. مهلت چیز پی انم تموم شده. الان مدیا فایر شیلتره اما از طریق لینک زیر بدون چیز پی ان مستقیمش میکنن:
http://leech.dverleech.com/mediafire/
برا مولتی آپلود همچین چیزی نیست؟؟؟؟ لطفا کمکم کنید.:cm::am:

ویرایش: اگر هم برات ممکن نیست لینک مدیا فایر، رپیدشر، مگا آپلود و ... با اینکه شیلتره رو برام قرار میدی. آخه لینک مستقیم کننده اینها فکر کنم باشه.

موفق باشی...

NovaX5
05-04-2012, 23:36
ممنون دوست عزیز. مهلت چیز پی انم تموم شده. الان مدیا فایر شیلتره اما از طریق لینک زیر بدون چیز پی ان مستقیمش میکنن:
http://leech.dverleech.com/mediafire/
برا مولتی آپلود همچین چیزی نیست؟؟؟؟ لطفا کمکم کنید.:cm::am:

والا عزیز جان من مستقیم کننده مولتی آپلود سراغ ندارم. شرمنده.

ویرایش: حالا شما خودت یه سرچی بزن. اگه نتونستی مستقیم کننده گیر بیاری یه پ.خ بزن، فایل خودمو بهت بدم

sasan.ka69
06-04-2012, 02:40
سلام می خوام راهنمائیتون کنم
من گوشیمو می خواستم بوتلودرشو بیارم پائین همه کارارو انجام میدادم به درستی اما باز نمیشد روی صفحه enter usb host میموند
3 روزی باهش ور رفتمو اما باز نشد
من رشتم الکترونیکه ، بعدش دیگه برای خودم مهندس بازی درآوردم و شروع کردم به آزمایش کابلم
ببنید کابله من هر کودومش 30 سانت بودو 2 سرشو اهم متر زدم و فهمیدم سیم یکم مقاومت داره ضرب در جریانش کردم دیدم بیشتر ولتاژ افت میکنه رویه سیم و به رم ریدر و گوشیم مقدار کمتر از 5 ولت میرسه
برای همین سیممو کوتا تر کردم هر کودوم 5 سانت و مثل دفعه قبل مراحلو تکرار کردم و کاملا جواب داد
دوستانی که جواب نگرفتنو سیم خود را کوتاهتر کنند و شک نکنید که جواب می گیرید
4 مدل رم ریدرم داشتم دیدم با همشون کار میکنهو پس الکی رم ریدرتونو عوض نکنید
کابلتونو درست کنید

sIiiS
06-04-2012, 13:08
سلام می خوام راهنمائیتون کنم
من گوشیمو می خواستم بوتلودرشو بیارم پائین همه کارارو انجام میدادم به درستی اما باز نمیشد روی صفحه enter usb host میموند
3 روزی باهش ور رفتمو اما باز نشد
من رشتم الکترونیکه ، بعدش دیگه برای خودم مهندس بازی درآوردم و شروع کردم به آزمایش کابلم
ببنید کابله من هر کودومش 30 سانت بودو 2 سرشو اهم متر زدم و فهمیدم سیم یکم مقاومت داره ضرب در جریانش کردم دیدم بیشتر ولتاژ افت میکنه رویه سیم و به رم ریدر و گوشیم مقدار کمتر از 5 ولت میرسه
برای همین سیممو کوتا تر کردم هر کودوم 5 سانت و مثل دفعه قبل مراحلو تکرار کردم و کاملا جواب داد
دوستانی که جواب نگرفتنو سیم خود را کوتاهتر کنند و شک نکنید که جواب می گیرید
4 مدل رم ریدرم داشتم دیدم با همشون کار میکنهو پس الکی رم ریدرتونو عوض نکنید
کابلتونو درست کنید
آقا واقعا احسنت داری!
اصلا فکرش رو نمیکردم که مشکل از این باشه، واقعا خوشحالمون کردی
4 روزه اعصابم خورد شده سر این قضیه!
هر کاری بگی کردم، اما نمیشد...

راستی من تا Radio جلوش نوشت ok ریستارت شد و همون موقع بدون اینکه بنویسه Update Completed کابل رو قطع کردم، ورژن bootloader شد 1.69 و از هالف بریکی در اومد

بعدش هم RSPL کردم و الان هم رام جدید و همه چی آرومه، من چقدر خوشحالم :bj:

sasan.ka69
06-04-2012, 14:18
خواهش می کنم
از بچه های سایت باید تشکر کنیم از جمله NovaX5 که آموزش کلی قراردادندو منم این ترفندو اجرا کردم

NovaX5
07-04-2012, 01:04
خواهش می کنم
از بچه های سایت باید تشکر کنیم از جمله NovaX5 که آموزش کلی قراردادندو منم این ترفندو اجرا کردم

سلام عزیزم

ممنون از اینکه به من لطف داری ولی آموزش رو در اصل عباس جان ( abbas-h ) از مدیران سابق انجمن iOS قرار دادن. بنده هم از ایشون بابت آموزش خوبشون قدردانی می کنم.

naser2590
08-04-2012, 00:26
سلام
یه HD7 با مشخصات زیر دارم که میخوام بوت لودرش رو دانگرید کنم . حالا میخوام بدونم جه رام اصلی با بوت لودر پایین بزنم درسته .
OS Version : 7.0.7008.0
Firmware revision number : 2250.09.15702.707
Hardware revision number : 0002
Bootloader Version : 5.11.2250.0(134400)
Chip SOC Version :
2.2.5.0
طبق اطلاعات خودم رامش واسه آسیاست با ورژن 1.57.707.2
حالا من این رام اصلی رو هم دارم یعنی این رام زیر :
RUU_Schubert_hTC_Asia_WWE_1.57.707.02_Radio_5.52.0 9.16_22.33a.50.10_Signed_SCHUBERT_RELEASE
میخوام بدونم این رام رو بزنم دانگرید میشه بوتش یا رامی که انتخاب کردم اشتباهه . ممنون میشم راهنمایی کنین .

H.O.S.E.I.N
08-04-2012, 00:53
سلام
یه HD7 با مشخصات زیر دارم که میخوام بوت لودرش رو دانگرید کنم . حالا میخوام بدونم جه رام اصلی با بوت لودر پایین بزنم درسته .
OS Version : 7.0.7008.0
Firmware revision number : 2250.09.15702.707
Hardware revision number : 0002
Bootloader Version : 5.11.2250.0(134400)
Chip SOC Version :
2.2.5.0
طبق اطلاعات خودم رامش واسه آسیاست با ورژن 1.57.707.2
حالا من این رام اصلی رو هم دارم یعنی این رام زیر :
RUU_Schubert_hTC_Asia_WWE_1.57.707.02_Radio_5.52.0 9.16_22.33a.50.10_Signed_SCHUBERT_RELEASE
میخوام بدونم این رام رو بزنم دانگرید میشه بوتش یا رامی که انتخاب کردم اشتباهه . ممنون میشم راهنمایی کنین .
سلام

خیر باید با گلدکارت پایین بیارید ورژن بوتلودر رو
بعد اینکه پایین آوردید باید رام زیر رو نصب کنید
http://kicker2012.dl.rapidbaz.com/k5Ktl/RUU_Schubert_hTC_Asia_SEA_WWE_1.57.728.02_Radio_5. 52.09.16_22.33a.50.10U_by_ansar.zip

naser2590
08-04-2012, 01:08
سلام

خیر باید با گلدکارت پایین بیارید ورژن بوتلودر رو
بعد اینکه پایین آوردید باید رام زیر رو نصب کنید
http://hassan1354.dl.rapidbaz.com/k8QYi/RUU_Schubert_hTC_Asia_WWE_1.23.707.01_Radio_5.51.0 9.06a_22.30.50.09_Signed_SCHUBERT_RELEASE.exe

حرفتون کاملا متین . فکر کنم من منظورمو اشتباه رسوندم. من هم گلدن کارت دارم و هم کابل مخصوص . منظورم این بود که میتونم از همین رام برای دانگرید استفاده کنم ، این رام رو اکسترکت کنم و فایل اصلی رو تغییر بدم به SCHUIMG.nbh و داخل گلدن کارت کپی و از طریق USB Host Mode بوتلودرش رو بیارم پایین . شک من فقط توی استفاده از رام هست ، اگه باید رام دیگه ای رو استفاده کنم ممنون میشم بگین.
متشکر

naser2590
08-04-2012, 02:10
حرفتون کاملا متین . فکر کنم من منظورمو اشتباه رسوندم. من هم گلدن کارت دارم و هم کابل مخصوص . منظورم این بود که میتونم از همین رام برای دانگرید استفاده کنم ، این رام رو اکسترکت کنم و فایل اصلی رو تغییر بدم به schuimg.nbh و داخل گلدن کارت کپی و از طریق usb host mode بوتلودرش رو بیارم پایین . شک من فقط توی استفاده از رام هست ، اگه باید رام دیگه ای رو استفاده کنم ممنون میشم بگین.
متشکر

من خودم زدم و کاملا درست بوتلودر دانگرید شد
به هر حال بسیار ممنون

joozef
08-04-2012, 17:42
من الآن دارم دانگرید میکنم. عبارت UPDATE COMPLETE رو نشون داد و الآن حدود 50 دقه هست که روی همون حالت مونده. چیکار کنم؟؟؟؟؟:cm:

Masoud soul
08-04-2012, 21:08
یه خواهش از اونایی دارم که از گلد کارت تونستن استفاده کنند که لطفا مدل مموری کارت و رم ریدرشونو بنویسن.

NovaX5
08-04-2012, 21:16
من الآن دارم دانگرید میکنم. عبارت UPDATE COMPLETE رو نشون داد و الآن حدود 50 دقه هست که روی همون حالت مونده. چیکار کنم؟؟؟؟؟:cm:

هیچی عزیزم، اگه همه کارارو انجام داده و حالا Update Complete زده، گوشیتو خاموش روشن کن، یا اگه نمی تونی باطریتو بکش. گوشیتو روشن کن و از بوتلودر ورژنه 1.23 و او اس 7004 ت لذت ببر :4:

NovaX5
08-04-2012, 21:20
یه خواهش از اونایی دارم که از گلد کارت تونستن استفاده کنند که لطفا مدل مموری کارت و رم ریدرشونو بنویسن.

عزیزم خودتو درگیر مدل و این حرفها نکن. چند تا نکته هست که بایست رعایت کنی:

1- مموریه SD یا microSD سالم و حجم ۱ گیگ به پایین
2- رم ریدر سالم
3- کابل سالم
4- داشتن رام اصلیه مخصوص گوشیه خودتون.... همین

فرقی نمی کنه مارکش چی باشه

Masoud soul
08-04-2012, 23:18
من برای گلد کارت رم کارت ریدر نو خریدم در درستی کابلش هم کاملا مطمعن هستم چون کابل ساده ای بود. رامم هم رام اصلی موزارت اروبا هست و گوشیم هم موزارت ۸ گیگ هست که میشه همون اروبا. ولی با همه ی اینها بازم نمیشه. گوشی مموری رو تشخیص نمیده و من هم الان یه هفته هست دارم خودمه میکشم که بشه ولی نمیشه. حالا شما مدلشو بگید من اونا رو هم تست بکنم.

amir323b
09-04-2012, 01:48
سلام . من یه کابلی خریدم که به جای سیم سیاه ، قهوه ای است . من اینرو سیاه فرض کردم ، درسته ؟؟

2- وقتی قهوای رو سیاه فرض کرم و طبق آموزش جلو اومدم ، حالا چراغ رم ریدر خاموشه و الان گوشیم در حالت Enter usb host mode گیر کرده .، چیکار کنم ؟

3- از کجا بفهمیم گوشیم بریک شده ، من تا حالا با زون یه 8107 اومدم ، برای من هم مشکل بریک هست ؟

4- رم میکرو رو وصل کنیم به رم ریدر و بدون اینکه به کبلی که ساختیم ، گلدکارت کنیم یا به کابل وصل کنیم بعد گلد کارت کنیم ؟؟

mrr1990
09-04-2012, 12:56
الان 30 دقیقه هست نوشته enter usb host mode !!!
چیکار کنم :( کمک لطفا

NovaX5
09-04-2012, 13:31
من برای گلد کارت رم کارت ریدر نو خریدم در درستی کابلش هم کاملا مطمعن هستم چون کابل ساده ای بود. رامم هم رام اصلی موزارت اروبا هست و گوشیم هم موزارت ۸ گیگ هست که میشه همون اروبا. ولی با همه ی اینها بازم نمیشه. گوشی مموری رو تشخیص نمیده و من هم الان یه هفته هست دارم خودمه میکشم که بشه ولی نمیشه. حالا شما مدلشو بگید من اونا رو هم تست بکنم.

عزیزم، اول از حضورتون خواهش می کنم که سوالاتتونو در یک تاپیک مطرح کنید و کامل. اینطوری نه ما گیج می شیم و نه شما معطل.

عرضم به حضورتون که شما تو یه تاپیکه دیگه فرمودی که گوشیتون هالف بریک هست. اونجام خدمتت گفتم شما از صفحه ۳ رنگت یه عکس بزار تا ببینم مشکل بوتلودرت چقدره. چون اگه حاد باشه نمی تونی گلد کارت بزنی. این کارو که کردی، به موارد دیگه هم می رسیم.

مدل رم ریدرمو نمی تونم بگم، چون ماله خودم نبود و قرضی بود. فقط می دونم ترنسند بود، مدلشو یادم نیست. به اون فرد هم دسترسی ندارم. مموریمم کینگ استون، microSD ا گیگ بود