PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چشم ها را بايد شست ،آينه سياه روبري ماست.

Jamal.M
13-12-2011, 21:26
به احمد زنگ بزن، به علي پيام بده و بگو حوصله ندارم ، با رضا يه قرار ملاقات واسه ساعت 6 عصر بذار، گوجه فرنگي را به ليست خربد اضافه كن. .....
به احتمال زياد خيلي از شماها چنين جملاتي را با گوشي خود رد و بدل كرده ايد و دسوراتي اينچنيني را به گوشي همراه خود داده ايد و از داشتن تكنولوژي SIRI و يا تكنولوژي هاي مشابه در گوشي هاي خود به آن باليده ايد و شايد هم بارها پيش دوست و آشنا پز گالاكسي اس 2 يا آيفون 4s خود را داده ايد
ولي آيا ميدانيد كه اگر چند سال آينده به دوستان خود بگوييد من با گوشي خود صحبت ميكنم به شما خواهند خنديد ! حتما ميپرسيد چرا ؟! پس در ادامه مقاله با ما باشيد؛
سرعت پيشرفت تكنولوژي واقعا عجيب و سرسام آور است؛ تا چند سال گذشته شايد ملاك ما براي خريد گوشي هاي جديدمان دوربين بالاتر، هارد بيشتر، سرعت بالاتر بود و اين روزها هم كه هسته هاي بيشتر است
ولي بايد كم كم طرز فكرمان را براي خريد هاي آينده گوشي هايمان متحول كنيم ! چرا ؟ به چند خط زير كه خبري از يكي از سايت هاست توجه كنيد :

((SIRI منشی تلفنی که با شنیدن صدای شما فعال شده و به آن پاسخ می دهد، حدود یکماه است که به همراه آیفونهای جدید عرضه میشود و در این مدت واکنشهای متفاوتی را برانگیخته است. اما واکنش هکرها از همه جالبتر است، آنها فکر می کنند تکنولوژی دستورات صوتی دیگر یک تکنولوژی قدیمی است و باید به دنبال امکانات جدید باشیم. منظور آنها از امکانات جدید، تکنولوژی فرمانهای ذهنی است.
آنها SIRI را هک کرده و اسمش را پروژه آینه سیاه گذاشتند البته برای ما هم مشخص نیست که یک آینه سیاه دقیقا می تواند چه چیزی را نشان بدهد اما هکرها می گویند به کمک پروژه آینه سیاه تنها کافی است شما به یک دستور فکر کنید تا منشی تلفنی شما، آن دستور را اجرا کند. یعنی چیزی که حتی غول چراغ جادوی علا الدین هم قادر به انجام آن نبود.
یک گروه از هکرها، از طریق هک سیری و اضافه کردن یک چیپ میکروکنترلر Arduino بعلاوه تعداد پد مخصوص دریافت امواج مغزی (مانند دستگاههای نوار مغزی رایج) می توانند امواج مغزی خاص را با کلمات مرتبط، انطباق بدهند. در مرحله بعدی کلماتی که توسط چیپ Arduino و پدهای امواج مغزی رمز گشایی شده اند، با همدیگر ترکیب می شوند تا جمله تشکیل شود. بعد این جملات از طریق یک واسطه به فرمانهای صوتی قابل درک برای SIRI تبدیل شده و از طریق جک میکروفن به تلفن هوشمند ارسال می شوند. درست مثل اینکه آن کلمات را از طریق میکروفن هندزفری خود گفته باشید، و سیری هم پاسخ متناسب را به شما خواهد داد.))

http://cdn.medgadget.com/wp-content/uploads/2011/11/j1vrranj.jpg

آري ديگر واقعا چشم ها را بايد شست و جور ديگري بايد ديد و شايد چند سال آينده براي خريد گوشي جديد خود به فروشگاه مراجعه كرديد دنبال موبايلي خواهيد گشت كه مغز شما را بهتر بخواند و شما را بيشتر درك كند ! و ديگر نگران اين نخواهيد بود كه چطور كلمات و عبارات را سرهم بندي كنيد كه گوشي منظور شما را بفهمد و يا با چه لهجه اي صحبت كنيد كه براي گوشي قابل تشخيص باشد، فقط كافيست موبايلتان در نزديكي شما باشد و شما به اين موضوع فكر كنيد كه داريد به خانه نزديك ميشويد و خانم شما بايد در حياط را براي شما باز كند و مطمئنا وقتي رسيديد دري گشوده و آغوشي باز پذيراي شما خواهد بود.!!

منبع خبر (http://medgadget.com/2011/11/siri-project-black-mirror-your-thought-is-its-command.html)

Zitex
13-12-2011, 22:07
ممنون به خاطره مقاله ! واقعا چه زود پیشرفت می کنه !

من وقتی بچه بودم می گفتم یعنی میشه یه کامپیوتر بیاد که تو جیب جا بشه ! با خودم میگفتم محاله !
یه کامپیوتر چطوری می تونه تو جیب جاشه !

اره حالا چیز های محال تر اتفاق افتاده ! باید منتظر تحول های جدیدی باشیم !

زندگی ماشینی ! جالب البته خطرناک !به شرطی یه روز مثل فیلم ماتریکس که اونقدر هوش مصنوعی بالا نره که از خوده بشر استفاده کنند !

MaSCoT
13-12-2011, 23:13
ايشالله iphone 5 يا iphone 5s از اين تكنولوژي استفاده مي كنه :4:

™HAMID
14-12-2011, 01:01
ممنون داداش جمال بابت این مقاله خوب
واقعا زودتر از اونی که فکر میکنیم دنیای تکنولوژی داره رشد و پیشرفت میکنه

s.mina.1369
14-12-2011, 01:21
خیلی جالب بود ممنون داداش

MARYAM
14-12-2011, 11:42
مرسی ...

هفت شهر عشق را آیفون گشت

ما هنوز اندر خم چیز پی انیم ....

"/

Jamal.M
14-12-2011, 18:39
البته اين تنكولوژي اگه جنبه تجاري هم بتونه پيدا كنه خيلي زود ميتونه وارد بازار بشه . چون الان هم دستگاههايي هست كه امواج مغزي رو ميخونه مثل همونهايي كه واسه معلولين روي سرشون ميذارن.

من چند مدت پيش يه برنامه ديدم كه يه چيپ كوچيك توي مغز جاسازي ميكردن و با دستكاري اون ميتونستن احساسات آدم رو تغيير بدن ! مثلا با يه سري دستكاري آدم احساس خوشحالي ميكرد و يا غمگين ميشد

lalik
09-01-2012, 22:01
کم کم داره باورم میشه که گوشیها نان هم میتونن بخـــــــرن:bi:

Jamal.M
11-01-2012, 23:58
کم کم داره باورم میشه که گوشیها نان هم میتونن بخـــــــرن:bi:

باور كن خود من هم كم كم دارم اميدوار ميشم كه گوشيها اين جور كارها هم ازشون بربياد

lalik
12-01-2012, 10:17
یه روزی من خودم باورم نمیشد یه سیستم عامل روی موبایلم باشه اما الان......

HAM3D
12-01-2012, 10:27
اقا دیگه داره خطرناک میشه ها
بخواد اینطوری پیش بره از چند وقت دیگه به جای اینکه گوشی ها در اختیار ما باشتد ما تحت کنترل اونا در میایم:sign_help:

ayin
13-01-2012, 02:09
احتمالا سیلی siliدر ایفون های جدید

maaroo24
23-01-2012, 12:08
نسل ما هم نسل سوخته س هم نسل خاص و خوشوقت! ک تغییرات فراوون رو ب چشم دیده. نسلای قبلی ما تلویزیون سیاه و سفید و نهایتا" رنگی و ضبط صوت دیدن. اما ماها از کرسی و گردسوزو صف نفت و تیوی سیاه و سفید دیدیم و داشتیم تا الان ک گوشی 2 هسته ای دستمونه و اگه خدا بخواد مطالب این 2صفحه رو هم خواهیم دید! احتمالا" هیچ نسلی مثل نسل ما (اواخر دهه 50 و اوائل 60) تغییرات در این حد رو تجربه نکنه:ad:

Orbit2000
21-07-2013, 00:35
چیزی که نیت اصلی نفراول نویسنده این مقاله بوده اسم فارسی اون میشه مخ خوون(مخ خوان)که اگه زیاددرموردهارپ تحقیق کنی وهمه چیزهای عجیبش روهم که باورش سخته باورکنی بایدنظرات یادراصل تجربیات افرادی که هرکدام به نوعی تجربه ای ازهارپ دارندراهم مطالعه کنی که احتمال زیاداگه نگم طرف دیوانه میشه بایدبگم شوک میشه یعنی اول اصلاقبول کنی که چیزی به اسم هارپ حتی بعنوان ابزارپالایش آب هوابرای هواشناسی وجودداره وبعدباورکنی چیزی به این اسم بعنوان اسلحه کشتارجمعی یعنی ابزاری برای تولیدزمین لرزه وطوفان های مرگ بارکه این سایت محل مناسبی برای نام بردن تک تک آن هانیست وصددرصداخطارداده میشه راهم باورکنی تاعلاقه مندبه خواندن نظرات افرادی که دراسکاندیناوی ونروژوکشورهایاشهرهای اطراف محل نصب آنتن های هارپ درآلاسکاهستندودرموردش صحبت های عجیب ترازمخ خوان کردندراهم باورکنی تابه متن پرونده های مرتبط باهارپ درهمین دادسراهای عموم وانقلاب خودایران برسی اول ببینی بعنوان شکایت یاشکایات افرادی که توهم زامصرف میکردندچه چیزهایی به عنوان توهم به جای سندوجرم گزارش شده تابعدببینی چرادادیاروقاضی دادگاه وشعبه ...شخصامدت طولانی ای رابصورت تخصصی بعلت بیش ازحدمشکوک بودن روی پرونده کارکرده درآخرهم پرونده درحالی مختومه شده که صحبت ازجاسوسی ودشمن و...بوده!!!