PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : 19 دلیلی که من از نوکیا و 5800 متنفرم

AmirEmam
16-12-2011, 23:07
http://up6.iranblog.com/images/caolvevtvw0q0sq7as.jpg

من همون روزای اول که نوکیا 5800 وارد بازار شد اونو خریدم.گوشی فنلاندی بود و میگفتن که کیفیت خوبی داره ولی از اون به بعد بود که من کلا از نوکیا و محصولات بی کیفیت این شرکت متنفر شدم و واسه ی اینکارم دلایلی دارم :

1 شل شدن قلم : اولین مشکلی که خودش رو به صورت جدی نشون میده شل شدن قلم گوشی است و پس از مدتی قلم میفته و گم میشه.

2 صفحه لمسی ضعیف : اینو که همه میدونن که واسه زدن یه دکمه رو صفحه باید یه مشت به گوشی بزنی تا سنسورش فعال بشه.

3 سنسور نوری با تاخیر : سنسوری نوری با حداقل 7 ثانیه تاخیر عمل میکنه و بعد از چندین باز کلا هنگ میکنه.

4 قفل صفحه : قفل صفحه هم که دل بخواهی هستش و هر وقت که عشقش بکشه کار میکنه و بعضی وقتا کلا گوشی هنگ میکنه یا ریستارت میشه یا دیگه باز نمیشه.

5 فیلمبرداری : فیلمبرداری این گوشی هم که دیگه حرف نداره! یه جوری فیلم میگیره که انگار 4برابر زوم کردی.

6 باطری : باطری این گوشیم که همش سرخود عمل میکنه. بعضی وقتا تا یه هفته شارژ داره و بعضی وقتا هم که در طول 12 ساعت کل شارژ رو خالی میکنه و خاموش میشه. وقتی هم که بیشتر از 3خط شارژ داشته باشه و به شارژر متصل بشه در عرض نیم ساعت خاموش میشه و اگه یه خورده از گوشی کار بکشید باطریش داغ میکنه.

7 ضخامت : ضخامتشم که مثال زدنیه! هرکی که از گوشی سر در نیاره فکر میکنه دمپایی ابری دست گرفتین. وقتی هم که میخواین بزارینش توی جیب باید کلی سلام و صلوات بفرسین که بره تو. البته در اومدنش هم قضیه ای جداست.

8 ال سی دی : صفحه گوشی به محض قرار گرفتن توی آفتاب مثل آیینه کاشان عمل میکنه.

9 هنگ کردن : هنگ کردنش هم که عالی . البته این یه مورد کلا مربوط به سیمبین هست ولی توی این گوشی خیلی بیشتره. هروقت که دوتا برنامه باهم باز میشن هنگ میکنه.

10 مشکلات پاکت دیتا و اینترنت : هروقت که شما تنظیمات جی پی آر اس رو بگیرد یه دو روز دووم میاره و بعد از اون با ارور پاکت دیتا یا ارور های سرکاری سیمبین مواجه میشین.

11 برنامه های ناکارآمد : وقتی گوشی رو میخرید یه سری برنامه ی چرت و پرت روی گوشی ریخته شده که فقط حجم داخلی گوشی (که خیلی هم زیاد هست) رو اشغال میکنه ولی در کل دوران به درد هیچکس نمیخوره.

12 صدای بی کیفیت : صدای گوشی هم فقط چند روز اول خوبه و بعد از اون با یه ضربه کوچیک شروع به خس خس میکنه.

13 مشکلات نرم افزاری : مشکلات نرم افزاری هم که زیاد هستش اونقدر هست که نمیشه نام برد. مثلا بعضی وقتا ساعت کنار صفحه نمیاد یا مخاطبین سیم کارت رو نمیشناسه.

14 ویبره : ویبره گوشی هم خودکاره بعضی وقتا برای هر اس ام اس یه ویبره میره بعضی وقتا چندبار ویبره میره و بعضی وقتا هم اصلا ویبره نمیره.

15 جی پی اس : جی پی اس گوشیم که برای متصل شده به ماهواره یه 2 ساعتی زمان نیاز داره و بعد از اونم با ضریب خطای 2 کیلومتر محل شما رو نشون میده.

16 راهنما : راهنمای گوشیم که به درد هیچکس نمیخوره. فقط آدم رو گیج میکنه.یه کاربر آماتور از راهنما بیشتر حالیشه.

17 خاموش و روشن شدن : این گوشی متخصص خاموش روشن شدنه. هر وقت دوست داشته باشه خاموش میشه مثلا وقتی داری حرف میزنی یا اس ام اس میدی یا آهنگ گوش میدی. هروقت و هرجا.هر وقت هم که گوشی خاموش و روشن بشه حدود 2 خط از باطری رو میپرونه.

18 دوربین عکاسی : دوربین عکاسی هم که جزو حرفه ای ترین دوربین های جهان هستش.وقتی فلش میزنه عکس سیاه میشه وقتی هم که نمیزنه عکس تار میشه.حالت های عکاسی ای که هم داره هیچ فرقی با هم ندارن و فقط واسه دکوراسیون هستن.

19 خراب شدن صفحه لمسی بعد از یک یا دو سال : بعد از چند ماه یا یه سال بستگی به نوع استفاده کاربر صفحه لمسی خراب میشه و وقتی شما اون رو لمس میکنید حدود 3 تا 4 میلیمتر اون ورتر رو انتخاب میکنه.

در کل نتیجه میگیریم که این گوشی خیلی چیزه به درد نخوری هستش و من با اینکه سری اول اونو خریدم و گوشیم فنلاندی هم هست از همون روزای اول فهمیدم این گوشی حرفی واسه گفتن نداره.

* خدمات پس از فروش نوکیا هم جزو چرت و پرت ترین چیزایی هست که توی عمرم دیدم. حیف که توی ایران قانون سوء مصرف وجود نداره وگر نه الان ده باره از این شرکت شکایت کرده بودم.وقتی گوشی خراب میشه باید اینقدر بری و بیای که آخر به این نتیجه میرسی که با پولی که صرف خرید بنزین کردی میتونستی یه گوشی جدید بخری.

ولی چون نوکیا توی ایران یه چند سالی هست که رخت پهن کرده و واسه خودش اسمی در کرده دیگه عامه مردم فکر میکنن که بهترین شرکته.ولی حقیقت اینه که با خرید گوشیای این شرکت فقط پول خودتون رو توی سطل آشغال میریزین.درسته که قیمتش نسبت به بقیه ی رقبا ارزون تر هست ولی به تناسب کیفیت بیخودتری هم داره و بهتره که آدم یه خورده بیشتر پول خرج کنه و یه چیز درست و درمون بخره که حداقل تا 1 سال کار آدم رو راه بیاندازه.

http://up6.iranblog.com/images/x5uiu914i0ujc92f9lz8.jpg

"Jessica"
16-12-2011, 23:19
خوب داداش صفحه 5800 رو با گوشی های الان مقایسه نکن اون مقاومتی اینا خازنی زمین تا اسمون فرق داره ...
حالال فقط واسه صفحه گفتم من...
در کل چاشنیشو زیاد کردی بدجوررر
اما با یسر هم موافق مثل باتری که خدایی واسه سی 7ی که داشتم عشقی بود... ازش کار نمیکشیدم 2 روز دوم میاورد اما وقتی باهش ور میرفتم 3 روز دوم میاورد !!
کلا واسه نوشتت اغراق توش به وفور بود
بازم ممنون

Shedayat
16-12-2011, 23:19
دوست عزیز لطفا اطلاعات غلط ندین. من خودم هم الان دو سالیه که 5800 دارم و خیلی هم ازش راضیم. به غیر از مشکل اولی که گفتی دیگه هیچ مشکلی باهاش ندارم. اکثر مشکل هایی هم که بهش اشاره کردی نرم افزاری بود و با کوک های مختلفی که الان اومده تقریبا تمامش برطرف شده.
درسته که الان نسبت به گوشی هایی که سری جدید بیرون میان امکانات کمتری داره. ولی اون توی زمان خودش یه شاهکار به حساب میومد. به نظر من خیلی گوشی خوب و بی دردسریه. این مشکلاتی رو هم که گفتی هیچکدوم رو نداره.
نمی دونم شاید شما کلا با سیستم عامل سیمبین رابطه ی خوبی ندارین. ولی این دلیل نمی شه که شما تعصب به خرج بدین و حق مطلب رو ادا نکنید. لطفا اطلاعات صحیح بدین.
با تشکر.

GOL_MARYAM_123
16-12-2011, 23:20
ای بابا :be::be:
تازه به نتیجه رسیدین؟:ci:

به نظرم گوشیه بدی نیست.

mido-mido
17-12-2011, 07:41
والا خداییش خوبه...بعد از این چند سال که اومده تازه دارین میگین بده...اگر گوشی گالاکسی اس 2 یا همین نوت رو 2 سال دیگه بررسی کنن میگن اشغالترین گوشی اون روز بودن...
داداش اگر این مشکلات رو همون روزی که 5800 اومده بود میگفتین بهتر بود...الان بعد از گذشت این همه سال کسی ازش هیچ توقعی نداره....
من خودم 5800 داشتم و دارم هنوز...اینجوری ها هم که شما میگین بد نیست...شاید الان بد باشه...ولی زمان خودش نمیشه گفت بد بود...یکی از گوشی هایی بود که زیر دست من دووم اورد..(n73 با اون n73 بودنش یه سال دووم اورد...:4:..)..این رو من از تابستان قبل از پیش دانشگاهیم گرفتم...الانم که ترم 3 دانشگاهم دارمش...گمونم بشه 2سال و نیم...ولی خوب دووم اورده...

jack_panosyan
17-12-2011, 07:52
آخه خداییش اینم شد تاپیک مثل این میمونه بیای بگی منم از سونی اریکسون و سامسونگ بدم میاد چون سیستم عاملشون جاوا هستش.الان این میشه حرف منطقی گوشی چند سال پیش رو ملاک قرار دادین که کلا نوکیا بده.الان عکسبرداری و فیلمبرداری n8 بده؟صفحه تاچش بده؟هنگ دار اینقدر؟کیفیت صداش بده؟منم چند سال پیش یه گوشی سامسونگ گرفتم صداش موقع حرف زده قطع و وصل میشد حتی خود همون مغازه بعد یه مدت بردم بفروشم طرف خودش گفت برای این مشکلش اوردی حالا من به خاطر این باید بگم من از سامسونگ بدم میاد چون کلا محصولات سامسونگ صداشون قطع و وصل میشه یعنی الان مثلا گالاکسی 2 هم همینجوره دیگه.بابا اسم این سایت- سایت تخصصی موبایلستان هستش هر چی به ذهنتون میرسه همینجوری ننویسین.

vestaboy
17-12-2011, 08:04
منم نزدیک 1 سال و نیم داشتم این گوشی رو جز مشکل شل شدن قلم بقیه مشکلات رو نداشتم باهاش

stop2000
17-12-2011, 08:39
یادش بخیر اون قبلا ها یه چیزی بود که همه منتظرش بودن همه میگفتن n73 با صفحه ی لمسی !!
شما اون زمان ها مثل الان اخبار گوشی رو دنبال نمیکردی یادت بیاد الان اومدی نوکیا رو اینجوری میگی بده؟!
مردی بیا از لومیا 800 ایراد بگیر:ci:

A C E
17-12-2011, 09:53
ببین فکر کنم این دوستمون مدل چینی یا همون رف رو خریده
من یه دونه مجارشو دارم ازش خیلی راضیم چه جوری بگم کار راه بندازه
هیچ کدوم از مشکلات بالا رو ندارم
نه باطری و دوربین و ......
قلمش هم یه قفل پلاستیکی داره میشکنه برو در پشتو واز کن و توش چسب بزن
شما که میگی بیکیفیت من هر 5800 دیدم خز پشتش پاک شده بود ولی مال من 3 ساله خط هم نیوفتاده

hessam1
17-12-2011, 10:03
خدایی دلتون میاد بگید 5800 اشغاله همش خاطرست خدایی بیچاررو هر 2 روز یه بار فلش میزدم اخ هم نمیگفت باتریش که غولی بود برای موزیک هم فوقالعاده شما کدوم برنامه رو میخاستین که نصب نشه
خداییش تو زمان خودش ابر گوشی بود پس دوستان نگین اشغال چون الان نمیشه این حرف زد
ممنون از همه

ALI_H0013
17-12-2011, 10:35
I LOVE NOKIA 5800 Xpress music
doost man shoma 5800 ro ba gooshi haye alan moghayese nakon zamani ke 5800 oomad man khodam avalin nafar boodan ke kharidam va ta halasham gooshi be khoobi 5800 peyda nakardam dalayeli ke shoma goftid hame dorost vali tafavot ba gooshi haye oon zaman madde nazare na alan ke samsung pedare harchi fannavari ro daraovorde

danzel
17-12-2011, 10:55
من نظری راجب 5800 ندارم چون باهاش کار نکردم ولی در کل نوکیا خیلی هم بد نیست.الان شاید نوکیا وضع چندان تعریفی نداره که به خاطر لجبازی با اندروید هستش ، ولی گوشیهای نوکیا قبل از این که این همه اسمارت فون بازار رو قبضه کنه یکی از بهترین سازندگان موبایل بود که اگه اندروید رو برای گوشیهای خودش انتخاب میکرد من حتما یکی از طرفداراش بودم

zanakaka
17-12-2011, 11:20
دوست من برو تو سایت gsm arena بزرگترین سایت موبایل جهان هست
یکی از پرفروش ترین گوشیهای جهان بوده ....
من 2 سال پیش بررسی کردم 12 میلیون فروش داشت ....
اگه گوشیه بدی بود این فروش رو هیچ وقت به دست نمیآورد....

Jamal.M
17-12-2011, 11:35
دوست عزیز مطلب شما فقط بدی های گوشی 5800 رو بیان میکنه و جنبه مقاله و تحقیقی نداره. بهتر بود یه تحقیقاتی میکردید و یه مقایسه بین این گوشی و گوشی های دوره خودش میکردید. واسه هر گوشی خصوصا گوشیهای قدیمی میشه عیب های زیادی پیدا کرد و نوشت