PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ترجمه : 10 دلیلی که iphone 4s از Galaxy nexus بهتر است

AmirEmam
30-12-2011, 18:49
همان طور که میدانید آیفون 4 اس یکی از بهترین گوشی های هوشمند دنیا میباشد. با اینکه 4 اس تفاوتی در طراحی با نسخه قبلی آیفون ندارد ولی به لطف ارتقا سخت افزاری و نسخه جدید ios تغییرات اساسی را نسبت به قبل ایجاد کرده است.

http://up1.iranblog.com/images/igkznmm4ak7j5rl2cpfs.jpg

سیری (Siri)

همان طور که گفتیم آیفون 4 اس دچار تغییرات زیادی شده است و مهم ترین آن اضافه شدن برنامه سیری به آن میباشد.البته بسیاری معتقد اند که سیری هنوز به طور کامل،تکامل نیافته است ولی در هر صورت بسیار بهتر از کنترل صدا در آندروید میباشد.هر نوع گوشی میتواند به وسیله ی صدای شما با یک مخاطب تماس بگیرد ولی سیری قابلیت های بسیار بیشتری دارد.

بسیاری از افراد سیری را برای این دوست دارند که نیاز به لمس صفحه گوشی را از بین میبرد و هم چنین در وقت صرفه جویی میکند.انجام کارهایی مانند تعیین آلارم و یاد آوری کارها و گذاشتن قرار در این برنامه بسیار آسان تر از آنجام دادن آن ها به وسیله ی انگشتان است.

هم چنین صدای گوینده ی سیری بسیار واضح تر و طبیعی تر از نرم افزار های دیگر است.

برنامه ها (Apps)

درست است که در سال جاری آندروید مارکت پیشرفت های قالب ملاحظه را داشته است ولی هنوز هم به اعتقاد خیلی از افراد امکانات موجود در اپل استور بیشتر و بهتر از رقیب خود است.

در قسمت بازی، بازی های بسیار بهتر و بیشتری برای آیفون وجود دارد که در نکسوس مشاهده نمیشوند.بازی های آیفون گرافیک بیشتری دارند و روان تر از بازی های آندروید آجرا میشوند و حس بهتری را به مخاطب القا میکنند.هم چنین شما میتوانید بازیهای بسیاری را از آیفون به آیپد انتقال دهید در حالی که این امکان هنوز برای تبلت های آندرویدی وجود ندارد.

صفحه نمایش،اندازه و راحتی در حمل

بسیاری صفحه نمایش نکسوس که کیفیت اچ دی دارد را بسیار دوست میدارند ولی نباید از این نکته چشم پوشی کرد که آیفون نیز صفحه نمایش بسیار چشم نوازی دارد.

http://up1.iranblog.com/images/a0k1qsou5dn2uiwvzym.jpg

نکسوس صفحه نمایش زیبایی دارد ولی وقتی شما آن را در کنار آیفون قرار میدهید متوجه میشوید که رنگ سفید در آیفون براق تر و به اصلاح سفید تر است و هم چنین کیفیت بهتری در نمایش متن و پیکسل های حروف دارد.

بسیاری از کاربران صفحه نمایش 3.5 اینچی آیفون را به نکسوس ترجیح میدهند زیرا در حمل آسان تر است و این صفحه نمایش را به عنوان واحدی برای سنجش دیگر موبایل ها انتخاب میکنند.

کیفیت در ساخت

در این مورد آیفون برتری قابل ملاحظه ای دارد. آیفون از فلز و شیشه ساخته شده است که یک بدنه ی مستحکم را برای شما به ارمغان می آورد که در دست گرفتن آن به شما حس خیلی خوبی میدهد.

http://up1.iranblog.com/images/xzlqxk51si7cs2ps7od.jpg

شاید نکسوس هم خوب به نظر برسد ولی به هر حال به اعتقاد خیلی ها هنوز پلاستیکی است و پلاستیک مانند فلز مستحکم و کامل نیست.

عمر باطری

شاید در شرایط عادی و اوقاتی که زیاد با گوشی کار نمیکنید عمر باطری در نکسوس بیشتر از آیفون باشد ولی وقتی که در طول یک زیاد با گوشی کار کنید و از امکانات آن به طور کامل استفاده کنید شاید مجبور به شارژ کردن نکسوس شوید در حالی که باطری آیفون میتواند به طور کامل در یک روز دوام بیاورد.
پس برای استفاده ی طولانی و سنگین با گوشی باطری آیفون بهتر است ولی در حالت عادی باطری نکسوس دوام بیشتری دارد.

iOS 5

درست است که آندروید 4 پیشرفت قابل ملاحظه ای کرده است ولی هنوز هم ios سیستم عامل بهتر و با تجربه تری محسوب میشود.

نرم افزار photostream یکی از بخش های مهم ios 5 است که این امکان را به شما میدهد که تصاویر خود را به دیگر دستگاه ها و رایانه ها انتقال دهید.البته نرم افزار picasa برای آندروید وجود دارد ولی همیشه راه حل های اپل بهتر است.

هم چنین ios دارای نرم افزار AirPlay میباشد که به وسیله آن میتوانید تصاویر خود را به تلویزیون های اپل انتقال دهید.البته نکسوس نیز این قابلیت را دارد ولی دردسر های بیشتری برای اتصال دارد.
هم چنین شما میتوانید به وسیله آیفون تلویزیون های اپل را کنترل کنید و این یک قابلیت خیلی بزرگ برای دستگاه های اپل محسوب میشود.

دوربین

در قسمت دوربین باز هم آیفون برنده است.سنسور بزرگ آیفون به همراه روشنایی نمایش بهتر نسبت به نکسوس و تلفیق با دسترسی سریع تر ، دوربین آیفون را محبوب تر از نکسوس کرده است.

http://up1.iranblog.com/images/7jzsxfj3qgqe4f0ccw1a.jpg

در نکسوس شما این امکان را دارید که با کشیدن انگشت خود به سمت چپ وارد دوربین شوید ولی زمان لازم برای بالا آمدن دوربین بسیار زیاد است و همین تاخیر کوچک کافی است که سوژه ای که میخواهید از آن عکس بگیرید از دست برود.

اپراتور های بیشتر ( مخصوص کشور های خارجی)

شما میتوانید آیفون را از چند اپراتور مختلف تهیه نمایید امکانی که برای نکسوس وجود ندارد.

اولاٌ شما میتوانید بهترین شرکتی که در منطقه ی کار یا زندگی شما پوشش دارد را انتخاب کنید. اپراتور VERZION شبکه ی گسترده ای دارد ولی در بعضی از نقاط SPRINT یا AT&T بهتر کار میکنند.

دوماٌ شما ترافیک نامحدودی را در AT&T دارید و در این صورت هیچکس دوست ندارد از ترافیک محدود استفاده کند.

http://up1.iranblog.com/images/g2kzhxfpyxphx0oh1r1.jpg

قیمت

مطمئناٌ اپل در قیمت نسبت به سامسونگ برتری دارد. قیمت آیفون در هنگام ورود به بازار 100 دلار ارزان تر از قیمت نکسوس در هنگام ورود به بازار بود.

البته نکسوس قابلیت خواندن کارت حافظه تا 32 گیگابات رو دارد در حالی که این عدد برای آیفون 16 گیگابایت است.البته شاید خیلی از کاربران نیاز به حافظه ای جانبی نداشتن باشند و 100 دلار اختلاف قیمت برای آن ها فاکتور مهمی باشد.

http://up1.iranblog.com/images/vzladin4bv2pzoya0kjk.jpg

امکانات جانبی

شاید وقتی که شما یه آیفون میخرید گزینه های بالا دلیلی برای انتخاب شما نباشند بلکه شما به خاطر هزاران ابزار جانبی که برای آیفون وجود دارد آن را انتخاب کرده اید.

در قسمت لوازم جانبی از اسپیکر تا قاب آیفون تنوع بیشتری را برای شما به همراه دارد.تنوعی که به هیچ وجه برای نکسوس وجود ندارد. و این فقط به این دلیل نیست که آیفون 4 اس میتواند از لوازم جانبی ساخته شده برای مدل های قبلی استفاده کند.

منبع (http://www.gottabemobile.com/2011/12/28/review-10-reasons-the-iphone-4s-is-better-than-the-galaxy-nexus/)

ترجمه توسط : amiremam با اندکی ویرایش

S.H.A.H.R.O.K.H
30-12-2011, 19:54
مقایسه ی مسخره و مضحکی بود...چرا برتریهای نکسوس رو نگفتید...انگار نکسوس یه گوشی 1100 باشه....
سیستم عامل ios محشره و خیلی از اندروید بهتر ولی بیاییم واقع بین باشیم من الان 300 تومان پول دارم
میشه بگید مقایسه اینجا به چه دردم میخوره...
در کل سیاست آیفون روی 3.5 بد نیست ولی اگه 4.5 بود ببین چه غولی میشد...
در مورد کیفیت صفحه هم که بهتره نگم...من خودم الان 4s دارم ...هرجند هنوز جیل نشده ولی برنامه های free رو روش ریختم...مثلا انگری بیرد رو دو تا گوشی اجرا کنید از آیفون ناامید میشید...مثل اینکه رنگ کمتری داشته باشه...میدونم واقعی تره ولی زیباتر نیست....در ضمن واقعیت اصلا زیبا نیست...هر چه عمق رنگ بیشتر بهتر....
ولی توی متن آیفون خیلی بهتره...
در کل آیفون رو بیشتر دوست دارم چون روون هستش ولی در مورد استحکام باید بگم اگه از دستتون بیافته خورد و خمیر میشه (وزنش یه کم زیاده و تو دست سنگینه) ولی من چند بار اس2 از دستم افتاد و چیزیش هم نشد...در کل بدنه پلاستیکی به نظرم بهتره...
در ضمن دوستانی که تا حالا آیفون نداشتند باید بگم توی منوی دوربین هیچ تنظیماتی وجود نداره....ولی دوربینش محشره...هر چند که من این سیاست اپل رو اصلا نمیپسندم و به عنوان حماقت بهش نگاه میکنم تا سیاست...
این دلایل به نظرم ناکافی هستند...
یکی از دلایل اصلی خرید آیفون برای من بازی حکم هستش که خیلی باحاله:df:

MoHaMaD
30-12-2011, 20:10
مقایسه ی مسخره و مضحکی بود...چرا برتریهای نکسوس رو نگفتید...انگار نکسوس یه گوشی 1100 باشه....
سیستم عامل ios محشره و خیلی از اندروید بهتر ولی بیاییم واقع بین باشیم من الان 300 تومان پول دارم
در مورد کیفیت صفحه هم که بهتره نگم...من خودم الان 4s دارم ...هرجند هنوز جیل نشده ولی برنامه های free رو روش ریختم...مثلا انگری بیرد رو دو تا گوشی اجرا کنید از آیفون ناامید میشید...مثل اینکه رنگ کمتری داشته باشه...میدونم واقعی تره ولی زیباتر نیست....در ضمن واقعیت اصلا زیبا نیست...هر چه عمق رنگ بیشتر بهتر....
در کل آیفون رو بیشتر دوست دارم چون روون هستش ولی در مورد استحکام باید بگم اگه از دستتون بیافته خورد و خمیر میشه (وزنش یه کم زیاده و تو دست سنگینه) ولی من چند بار اس2 از دستم افتاد و چیزیش هم نشد...در کل بدنه پلاستیکی به نظرم بهتره...
در ضمن دوستانی که تا حالا آیفون نداشتند باید بگم توی منوی دوربین هیچ تنظیماتی وجود نداره....ولی دوربینش محشره...هر چند که من این سیاست اپل رو اصلا نمیپسندم و به عنوان حماقت بهش نگاه میکنم تا سیاست...
+++++++++++++++++++++++++
کاملا موافقم !
حالا اگه صفحه نمایش آیفون 5 اینچ بود میگفتن نه صفحه نمایش گلکسی نکسوس کوچیکه و به درد نمیخوره ! :4:
بقیه چیزاشم نیاز به توضیح نداره !

موفق باشین !

hadijoon_1988
30-12-2011, 20:18
چه مقایسه یک طرفه ای :at:

M_Erjenany
30-12-2011, 20:23
+++++++++++++++++++++++++
کاملا موافقم !
حالا اگه صفحه نمایش آیفون 5 اینچ بود میگفتن نه صفحه نمایش گلکسی نکسوس کوچیکه و به درد نمیخوره ! :4:
بقیه چیزاشم نیاز به توضیح نداره !

موفق باشین !

سلام
با شاهرخ و محمد موافقم ! من هم 4s دارم از نظر بازی که شاهرخ گفت واقعا عالیه ! خیلی خوب و قابل قبول هست ! از نظر برنامه رو نمیتونم نظری بدم ولی من اپل رو ترجیح میدم !

الان که اس2 دارم و اپل و اس .... به جرات میتونم بگم که گالکسی خیلی محکم تر از اپل هست و حتی توی دست راحت تر و سبک تر !

یه ویدئو توی یوتوب بود که 4s و Galaxy S II رو از بالا به سمت پایین مینداخت ! از چند زاویه ( از پشت / بغل / روی صفحه ) وقتی اپل رو از طرف شیشه به زمین انداخت شیشه اپل خورد شد اما گالکسی ککش هم نگزید ! این که چرا اس2 از این لحاظ ها مقاوم تر هستش دلیلش رو شاید میشه سبک تر بودنش و در عین حال محکم بودنش دونست !
.
.
.
.
.
.
.

iphone3gs32
30-12-2011, 20:26
مقايسه عالي بود ممنون

AmirEmam
30-12-2011, 20:29

عزیز دل من که نه آیفون دارم نه نکسوس
متن رو هم که من ننوشتم پس الکی به من گیر نده برو تو آدرس سایته اینا رو انگیلیسی واسشون بنویس
من فقط ترجمش کردم
قبول دارم خیلی آبدو خیاری بود ولی از این مقاله های دیگه (چرا مک؟ چرا اپل؟ ... ) بهتره

فقط یه سوال شما این 300 تومنه جریانش چیه؟ که چی 300 دارم؟ به من چه 300 داری خوب منم 900 دارم چه ربطی داشت اینجا که مشاوره برای خرید گوشی نیست :bz:

در ضمن اگر حکم خیلی دوس داری یه دست ورق بخری مفید تره

.:1900:.
30-12-2011, 20:30
مقایسه ی کاملا بدون پایه و اساس هستش
یعنی چی که آیفون اینو داره نکسوس هم داره ولی ماله اپل بهتره؟!!! بدون حتی کوچکترین دلیلی!!

S.H.A.H.R.O.K.H
30-12-2011, 20:39
عزیز دل من که نه آیفون دارم نه نکسوس
متن رو هم که من ننوشتم پس الکی به من گیر نده برو تو آدرس سایته اینا رو انگیلیسی واسشون بنویس
من فقط ترجمش کردم
قبول دارم خیلی آبدو خیاری بود ولی از این مقاله های دیگه (چرا مک؟ چرا اپل؟ ... ) بهتره

فقط یه سوال شما این 300 تومنه جریانش چیه؟ که چی 300 دارم؟ به من چه 300 داری خوب منم 900 دارم چه ربطی داشت اینجا که مشاوره برای خرید گوشی نیست :bz:

در ضمن اگر حکم خیلی دوس داری یه دست ورق بخری مفید تره

چرا شما به خودت گرفتی...
نمیدونم چرا همه اینجا زود جوش میارند...
شمارو نگفتم که منظورم خود مقایسه بود...
حالا هی بگو...

Solid Snake
30-12-2011, 20:47
با سلام
ایفون جدید نسبت به مدل قبلیش فرقی نکرده فقط در ....
نکسوس حداقل نسبت به برادرای خودش خیلی فرق کرده
در کل مقایسه بچه گانه ای بود

Sweeney Todd
30-12-2011, 20:53
سلام
من قبلا یه مقایسه اجمالی با توجه به نیاز ها و شرایط خودم بین آیفون 4اس و نوت (هر دو رو دارم الان و مدتیه باهاشون کار می کنم) در 10 مورد انجام دادم که این بود :

تلفن همراه بودن !!! (تلفن ، sms , ...) = آیفون 4اس
دوربین عکاسی و فیلم برداری = آیفون 4اس
طراحی و زیبایی = آیفون 4اس
کیفیت ساخت و سایز = آیفون 4اس
سیستم عامل = گالاکسی نوت
اینترنت گردی = گالاکسی نوت
برنامه ریزی و یادداشت برداری = گالاکسی نوت
پخش ویدیو = گالاکسی نوت
پخش موسیقی = آیفون 4اس
بازی و سرگرمی = گالاکسی نوت

اگه به جای نوت ، نکسوس رو قرار بدیم اکثر موارد باز هم از نظر من همین نتایج رو دارن ، فقط در مورد قسمت "سرگرمی و بازی" و "تلفن همراه بودن" شاید تغییری رخ بده ...

maxomid
30-12-2011, 21:34
سلام..
به نظر من که خیلی خیلی زیاد مقایسه یک طرفه بود...

Sandroid
30-12-2011, 21:42
کلا این متنها و مقایسه ها ارزش خوندن نداره
چه برسه به نظر دادن
اصلا مقایسه کردن 2تا سیستم عامل بنظر من کار اشتباهیه.
دیگه چه برسه به اینکه 2تا گوشی از 2تا کمپانی مختلف و 2تا سیستم عامل متفاورت رو باهم مقایسه کرد
هر سیستم عامل،هر گوشی،هر کمپانی یه سیاستی داره
و کسی که سلایقش با اون سیاست شبیه باشه.مطمئنا جذب اون محصول میشه

اینکه بگیم این بهتره چون فلان و اون بدتر چون بهمان.فقط نشون دهنده چند تا چیز میتونه باشه
تعصب
بی سوادی
و شاید هم حسادت و حسرت

به کسی هم بر نخوره.کسی مخاطب نوشته هام نیست

pnn
30-12-2011, 22:07
چه برسه به نظر دادن
دیگه چه برسه به اینکه 2تا گوشی از 2تا کمپانی مختلف و 2تا سیستم عامل متفاورت رو باهم مقایسه کرد

اینکه بگیم این بهتره چون فلان و اون بدتر چون بهمان.فقط نشون دهنده چند تا چیز میتونه باشه
تعصب
بی سوادی
و شاید هم حسادت و حسرت

من با حرف شما کاملا موافقم
ولی حالا بزار 4روز دیگه یه مقاله بیاد که از سامسونگ تعریف کرده باشن و اپل رو ضعیف بدونن
بعدش بشین این تایپیک رو از اول تا اخرش بخون میبینی که همش میان مقایسه میکنن مسخره میکنن و گاهی اوقات هم توهین
پس این حرکت از سمت دو طرف زشت و ناپسنده (نظر شخصی)

S.H.A.H.R.O.K.H
30-12-2011, 22:31
من با حرف شما کاملا موافقم
ولی حالا بزار 4روز دیگه یه مقاله بیاد که از سامسونگ تعریف کرده باشن و اپل رو ضعیف بدونن
بعدش بشین این تایپیک رو از اول تا اخرش بخون میبینی که همش میان مقایسه میکنن مسخره میکنن و گاهی اوقات هم توهین
پس این حرکت از سمت دو طرف زشت و ناپسنده (نظر شخصی)

دیگه دنیای ما همینجوریه...هیچکی به ماست خودش نمیگه ترش....چیکارش میشه کرد...
کسی دوست نداره بهش بگن گوشی که خریده بدی هایی هم داره ولی خودش از همه بهتر میدونه...
کاش فقط جرات داشتیم که اگه داشتیم این حال و روزمون نبود....عربها از ما جلو زدند...

Teraa Nova
30-12-2011, 22:39
سلام
یعنی داداش من که 6 سالشه بیاد اینو بخونه میفهمه مقایسه مسخره ای بوده و هست و کاملا یک طرفه
والا ایفون جز دوربینش چیزی دیگه نداره مخصوصا تو ایران
تازه ترسیدن اومده با نکسوس مقایسه کردن جرات نداشتن با گلکسی نوت مقایسه کنن چون نوت قورتش میده

pooreya_2008
30-12-2011, 23:54
شما ۱۰ دلیل برای برتری ایفون میگیدوبیا من ۲۰ تا دلیل برای برتری نکسوس بگم

saeedkord
31-12-2011, 01:51
واقعا ما ها هنوز مرزی بین واقعیت و تعصب برای خودمون تعریف نکردیم....

MirMEHDi
31-12-2011, 10:50
سلام به همه دوستان
والله این مقایسه ها دردی رو از کسی دوا نمی کنه. تعریف و تمجید کردن یا بد گفتن یا پیشنهاد دادن خرید یه گوشی به یه نفر، باید دقیقا مطابق خصوصیات و سطح سلیقه و انتظار اون آدم باشه. هر کسی دنبال نوع خاصی از شکل ظاهری، رابط کاربری، سیستم عامل، قیمت، کارایی گوشی میره. اینکه بگیم کدوم گوشی خوبه و کدوم بد، کاملا نسبی هست و مربوط میشه به شخص مقایسه کننده.
گوشی هم مثل لباس یا آرایش یه موضوع شخصیه. مثلا من دوست دارم توی اداره و مهمونی تیپ اسپرت داشته باشم. حالا کسی تا شب برای من از بدی های این تیپ بگه و در مقابل از تیپ رسمی و کت و شلوار پوشیدن تعریف کنه، بازم اون نظر خودش رو گفته و نظر من تغییری نمی کنه.
کسی که آیفون رو دوست داشته باشه، کاری به مزایای گالاکسی و نکسوس نداره. برعکسش هم هست. دوستداران سامسونگ اصلا از آیفون خوششون نمیاد. حالا هی از یکی بد بگیم یا از یکی تعریف کنیم، فرقی به حال اونها نمی کنه. فقط موقعیتی برای کل کل کردن بیحاصل درست میشه که هیچوقت هم تمومی نداره.
از من بپرسید من همه گوشیهای هوشمند رو دوست دارم. اونقدر که میخواستم پول میداشتم و از هر کدوم یک از برندها، بهترینشون رو میخریدم. چه کنم که خدا اونقدر پول بهم نداد! :(
من خواهش می کنم این سایت رو محلی برای کل کل کردن بیمورد نکنید. حتما خودتون دیدید که سایت جی اس ام رو بخاطر نظرات سخیف کاربرانش، آدم رغبت نمی کنه بره توش.
شان موبایلستان و مدیران و کاربرانش واقعا بالاتر از اینه که بجای راهنمایی و کمک و مشاوره و مقالات علمی و مقایسه های مستند و کاربردی، مطالب غیر علمی و غیرمستند گذاشته بشه.
موفق باشید.

Olesius
31-12-2011, 11:10
چه برسه به نظر دادن

تعصب
بی سوادی
و شاید هم حسادت و حسرت

کاملا درسته.تایید میشه.
هر دو گوشی و سیستم عامل واقعا عالی هستند بخاطر همین نمیشه گفت کدوم بهتره
ولی همیشه تو تاپیک های مختلف واسه من سوال بوده چطور کسی که حتی نیم ساعت با آیفون یا سیستم عاملش کار نکرده میاد میگه آیفون چیزی نداره فقط دوربینه و...

S.H.A.H.R.O.K.H
31-12-2011, 12:07
کاشکی آیفون لااقل 4 اینچی بود....اونموقع به نظرم بهترین گوشی موجود بود....اگه 4.5 بود که دیگه چه بهتر...
ولی 3.5 خداییش خیلی کمه...
راستش اگه این استیو جابز دیکتاتور این قدر مغرور و متکبر نبود شاید الان همه نوع گوشی اپل داشتیم...از 300 گرفته تا 1 میلیون...
البته اگر اون هم نبود الان دنیای گوشیها یه جور دیگه بود...
قسمت هر چی باشه همون میشه.... چه بخواییم چه نخواییم....بحث کردن در موردش هم بیخوده...

Jamal.M
31-12-2011, 12:10
با تشكر از مترجم مطلب، مقاله ها و مطالب ترجمه جايي در بخش مقاله نويسي ندارن مگر مواردي كه مقاله حاوي مطالب مفيدي براي خواننده باشه كه متاسفانه اين ترجمه شامل اون موارد نبود