PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : باتری موبایل

lalik
16-01-2012, 12:49
با عرض سلام خدمت تمام دوستای گل
یکی از اجزای اصلی موبایل منبع تغذیه یا همان باتری موبایل است که در این مقاله راجع به آن صحبت میکنیم.........
شاید یکی از ارکان اصلی موبایل همین باتری است که قدر آن را زمانی دانستم که در مسافرت مشغول گوش دادن به موزیک بودم که ناگهان تلنگرهای اتمام باتری شروع شدند وبعد از 20دقیقه موبایلم خاموش شدکه اگر یک سری نکات را رعایت میکردم شاید تا 2ساعت دیگه هم میتونستم از موزیک گوش دادن لذت ببرم..................................

اما مصرف بهینه در باتری چیست!!!!نگهداری صحیح از باتری موبایل یکی از مهمترین ارکان میباشد که بنده به چند نکته شاید تکراری برای بعضی از دوستان عزیزم اشاره میکنم.....
1)بلوتوث یکی از پرمصرفترین موارد میباشد.
2)نور صفحه یا همون اسکرین که رکن مهم دیگریست.
3)عکسهایی که متحرک هستند.
4)زنگ موبایل و ویبــــره.
5)خنک نگه داشتن باتری موبایل و.......

عمومیترین نوع باتری های قابل استفاده عموما از نوع NIcdوNiHMهستند.البته انواع NIMH به دلیل مزایای آشکار به سرعت در حال گسترش و جایگزینی با انواع باتری های قدیمیتر NICDهستند...اما در موبایل وکامپیوترهای کیفی از انواع LiIONکه دارای بهترین نسبت کارایی به وزن هستند استفاده میشـــــوند.

اما درپایان:::::::::::::::::یکی از موارد خنده داری که بنده از سوی فروشندگان موبایل شنیده ام این است که میگوییند برای اولین بار باتری موبایل باید 10ساعت شارز شود که این مورد برای یاتری مضر هست و طول عمر باتری را میکاهد...............من یادآوره روزی شدم که N81 داشتم و فروشنده بهم گفت باید 10ساعت بدون استفاده موبایل شارز یشه:dx:
هر موبایلی به محض اینکه فول بشه باید از برق کشیده بشه و این حرف که باید شارز اولیه 10ساعت باشد حرف بی منطقی هست::::::::::::::::::::::::::::
الان در حال حاضر گالاکسی نوت و نکسوس قویترین باتری های دنیا هستند......
امیدوارم تونسته باشم نکات خوبی رو گفته باشم برای دوستان و اساتید متخصص..........
منبع:WWW.IRANBATTERY.IR

ali axel
16-01-2012, 13:24
مرسی دوست عزیز
راستش در مورد باتری موبایل ونحوه نگهداری صحیح ، مطالب گوناگون و حتی متناقضی وجود داره که دیگه من یکی که توش موندم کدوم درسته
اما اگه میشد قدری بیشتر در مورد تکنولوژی های NIcd و NiHM توضیح میدادید خوب بود
به هر حال ممنون.

lalik
16-01-2012, 13:41
باتری های نیکلکادمیوم(NICD)
باتری های نیکلمتال (NIhM).....که این باتری ها ترکیبی هستند که تا اونجایی که من در جریان هستم در موبایل از این 2 مورد استفاده نمیشه.فقط از liIonاستفاده میشه

ehsan behbahani
16-01-2012, 16:56
مرسی.واقعا استفاده کردم:dv:

zagor
16-01-2012, 17:06
با تشکر از شما دوسته عزیزم

lord of moto
16-01-2012, 19:48
یه اتفاقی که همه معمولا یک بار تجربه می کنند باد کردن باطری هست که از نظر علم الکترونیک موارد زیر علتش هست

1- آب خوردگی
2- خرابی مدار شارژ
3- ضربه

لطفا اگر مواردی هست در این مورد بررسی کنید

Wrench
16-01-2012, 19:48
الان دیگه مدت‌هاست که تقریبا همه گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌ها از باطری‌های لیتیومی استفاده می‌کنند، قبلا از باطری‌های نیکلی استفاده می‌شد. این باطری‌های قدیمی نیکلی، مشکل بدفرمی که داشتند، این بود که اگه این باطری‌ها رو به صورت مرتب، وقتی کاملا خالی نشده بودند، شارژ می‌کردید، باطری کم کم ظرفیت شارژ خودش رو از دست می‌داد، اصطلاحا «حافظه‌»اش رو از دست می‌داد، به همین خاطر این مشکل رو اثر حافظه یا Memory effect می‌گن.

اما در باطری‌های لیتیومی، قضیه متفاوت هست و پس برای افزایش عمر باطری‌، پیشنهاد میکنم این راه ها رو که توی یک پبلاگ فارسی دیدم امتحان کنید:

۱- هر چقدر میزان خالی شدن شارژ باطری کمتر باشد بر میزان عمر باطری افزوده می‌شود: کافی است به جدول زیر نگاه کنید، تا متوجه مسئله بشوید، اگر بگذارید باطری کاملا خالی شود و بعد هر بار تا ۱۰۰ درصد شارژ کنید، باطری شما عمر بسیار کوتاهی خواهد داشت، اما اگر بگذارید هر بار که کمی خالی می‌شود، شارژ شود، عمر باطری را بسیار افزایش می‌دهید.

۲- باطری را تا ۱۰۰ درصد شارژ نکنید: خیلی از ماها از ترس شارژ کم آوردن، گجت‌های خود را تا ۱۰۰ درصد شارژ می‌کنیم، اما اگر این کار را مرتب انجام بدهید، باطری گجت خودتان را ضعیف می‌کنیم. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که وقتی باطری تا ۱۰۰ درصد شارژ شد، باید آن را از شارژر جدا کنید.

۳- هر ماه، یک بار باطری را کاملا خالی از شارژ کنید: بسیاری از باطری‌های مدرنی که ما در حال حاضر در گجت‌ها داریم، باطری‌های هوشمندی هستند که مثلا می‌توانند به شما بگویند که ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه از شارژ باقی است، اما اگر شما مرتب به توصیه شماره یک این پست عمل کنید، این ویژگی دچار اختلال می‌شود و اصطلاحا کالیبراسیون آن مختل می‌شود، بنابراین توصیه می‌شود که ماهی یک بار اجازه بدهید که باطری کاملا خالی شود.

۴- باطری را خنک نگه دارید: گرما فقط دشمن پردازشگر لپ‌تاپ یا گوشی شما نیست، بلکه عمر باطری را هم می‌کند، بنابراین با تمهیداتی مثل استفاده از پایه برای لپ‌تاپ به خنک ماندن باطری کمک کنید.

البته زیاد هم مته به خشخاش نگذارید، با این سرعت آمدن فناوری‌های نو، کمتر کسی است که یک گوشی را بیشتر از یک یا دو سال نگه دارد، پس وسواس بیش از حد به خرج ندهید، گاهی وقتی لازم دسترسی به شارژ ندارید، می‌توانید ناپرهیزی کنید و باطری را تا صفر درصد خالی کنید یا وقتی عازم سفر طولانی هستید، باطری را تا ۱۰۰ درصد شارژ کنید تا بعدا شارژ کم نیاورید.

Wrench
16-01-2012, 19:50
با تشکر از شما دوسته عزیزم

مرسی.واقعا استفاده کردم:dv:

اخه عزیز دل برادر,پست تشکر دادن خلاف قوانینه.این تن بمیره برای تشکر فقط از دکمه ی http://www.forum.mobilestan.net/images/burak/buttons/post_thanks.gif استفاده کنید.

macrotel.ir
10-11-2015, 17:05
یه اتفاقی که همه معمولا یک بار تجربه می کنند باد کردن باطری هست که از نظر علم الکترونیک موارد زیر علتش هست

1- آب خوردگی
2- خرابی مدار شارژ
3- ضربه

لطفا اگر مواردی هست در این مورد بررسی کنید

سلام اگر بیشتر از حد خودش توی شارژ باشه باز هم باد میکنه و خراب میشه. موفق باشید.
www.macrotel.ir

mahlecheh
30-07-2016, 14:22
برای تشخیص باطری اصلی از تقلبی این این مقاله رو مطالعه کنید حتما متوجه می شید
به لینک زیر مراجعه کنید
http://batterys.org/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%A7%D8%B7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B5%D9%84%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D9%84/