PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش نصب رامهاي بيس 4.0.3 و جلوگيري از بروز مشكلات بعد از نصب

MeRSaD
06-02-2012, 17:33
سلام خدمت تمامی دوستان.

مقدمه:

پس از معرفی اندروید 4.0 تمامی شرکت ها مشغول کار کردن روی اون اجرای کردنش رو گوشیاشون هستن و دیر یا زود رام های جدید رو برای گوشیهاشون ریلیز میکنن.تو این مدت هم سامسونگ بسیار پر کار بوده و رامهای زیادی با این بیس رو برای گوشی محبوبش I9100 GALAXY S II به طور رسمی به بیرون درز داده!
این رام های روی اکثر گوشی ها بدون مشکل های جدی اجرا میشه و غالبا روون و خوب هستند اگر درست نصب بشن.
اما همین رام ها پس از نصب روی خیلی از گوشی های دیگه با مشکل های بسیار زیادی مواجه میشن،حتی اگه رام رو درست و مو به مو نصب کنید.مشکلاتی مانند :کار نکردن دکمه هوم-نداشتن لاک اسکرین-نداشتن Options Dialog که با نگه داشتن Power Button گوشی مستقیما خاموش میشه-نشناختن سیم کارت رفتن رو حالت Emergency calls only-و بسیاری از مشکلات دیگر.
لازم به زکر هستش که بنده هم تمام این مشکلات رو داشتم و با این آموزشی که واستون میزارم و از سایت XDA DEVELOPERS ترجمه کردم به طور کامل رفعشون کردم و دارم از رام جدید 4.03 لذت میبرم.:by:

میریم سراغ آموزش:

پیش نیاز ها:
یک عدد GSII I9100
رام 4.0.3 سامسونگی + کرنل روت همان رام.
نرم افزار ROOT EXPLORER

دریافت روت اکسپلورر از اینجا (http://dl.mobilestan.net/index.php/files/get/RmMxkukGhq/root-explorer-v2.16.apk):

این آموزش صرفا برای کسانی هست که با مشکلات بالا مواجه هستند و برای بقیه کاربردی نداره.

اول از همه شما باید رام 4.0.3 با بیس سامسونگ رو داشته باشید و نصب کنید و از کرنل CF-Root پست دوم گوشی را روت کنید. (حتما باید گوشی روت شده باشه و گرنه نمیتونید از آموزش استفاده کنید)

دریافت آخرین نسخه رام از اینجا (http://hotfile.com/dl/145211991/e94f82a/I9100XXLPB_I9100OXXLP5_OXX.rar.html)
تاپیک رام : اینجا (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=198894)
آموزش گام به گام نصب رام های اصلی (http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2273151&postcount=1)

بیس رامی که روش این رام رو نصب میکنین مهم نیست اما سعی کنید آخرین ورژن باشه یعنی (2.3.6) و حتما بیس باید سامسونگی باشه بعنی رو Cyanogen یا MIUI رام رو فلش نکنید.مهم نیست از ریکاوری وایپ انحام بدین یا نه.من مستقیم بدون وایپ کردن رام رو روی 2.3.6 v3rt3rma فلش زدم.اما نسخه رامم Wipe بود.شما هم سعی کنید نسخه وایپ رو دانلود و نصب کنید تا از بروز مشکلات دیگه جلوگیری شه.
پس از نصب کامل رام و بالا اومدن گوشی شما مسلما مشکلات قبل را خواهید داشت،طبق دستورات زیر عمل کنید:

1-روت اکسپلورر را نصب و اجرا کنید.
2-در همان صفحه دنبال فولدر efs بگردید و وارد آن شوید.
3-در پوشه efs به دنبال پوشه imei بگردید و وارد آن شوید.(اگر در پوشه imei پوشه دیگری به اسم imei وجود داشت به آن کاری نداشته باشید و به هیچ عنوان وارد آن نشوید!)
4-دکمه تاچ سخت افزاری منو (دو خط روی هم) را لمس کرده و پس از باز شدن منوی نرم افزار روی گزینه More تپ کنید.
5-از منوی More گزینه New File را انتخاب کرده و نام فایل را keystr بگزارید و ok کنید.
6-روی فایل ایجاد شده با نام keystr طولانی مدت تپ کرده و گزینه "Open in Text Editor" را انتخاب کنید.
7-عبازت ON را تایپ کرده و OK و سیو کنید.
8-گوشی را ریبوت کنید.
9-تبریک میگم.حالا میتونین از رام ICS لذت ببرید.

تمامی عواقب احتمالی اعم از اشتباه عمل کردن دستورات به عهده کاربر میباشد و بنده هیچ مسئولیتی را قبول نمیکنم.

از محمد عزیز cod3r هم به خاطر مشاورشون سپاسگذارم.

C0D3R
06-02-2012, 17:50
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=644168&stc=1&d=1320215604

alireza1807
06-02-2012, 18:00
سلام.

ایجاد این فایل چه عملی رو انجام میده؟؟ من حدود 15 روزی هست که به اندروید 4 کوچ کردم و هیچ مشکلی که بخوام به خاطرش به 2.3.6 برگردم ندارم. ایا بهتره این کار رو انجام بدم یا نه ؟؟

MeRSaD
06-02-2012, 18:14
سلام.

ایجاد این فایل چه عملی رو انجام میده؟؟ من حدود 15 روزی هست که به اندروید 4 کوچ کردم و هیچ مشکلی که بخوام به خاطرش به 2.3.6 برگردم ندارم. ایا بهتره این کار رو انجام بدم یا نه ؟؟

والا دقیقا نمیدونم چه چیزهایی تو این فایل سیو میشن،فقط بعد ایجاد فایل مسیر های اصلی بعضی قسمت ها درست میشه و قابل اجرا میشن.به هر حال اگر مشتاقید میتونین از یه دولوپر سوال کنید.

اگر شما مشکلات بالا که ذکر کردم رو داشتین این دستورات را اجرا کنید،در غیر اینصورت رام شما مشکلی نداره و خودش این فایل رو تو همون مسیر باید داشته باشه.

alireza1807
06-02-2012, 21:23
درسته حق با شماست . رام من خودش این فایل رو با همین مشخصات ایجاد کرده.

Dunham
06-02-2012, 23:07
این روش برای نسخه های قبلی رام های منتشر شده ی ICS مورد نیاز بود و در نسخه ی XXLPB هیچ نیازی نیست .
این کار باعث رفع مشکل های زیر میشه :
- بدون لاک اسکرین بودن
- کار نکردن دکمه ی HOME
- فشار طولانی دکمه ی پاور گوشی Power Menu رو باز نمیکنه و فقط گوشی رو خاموش میکنه .
نیازی به انجام این روش در XXLPB نیست .

MeRSaD
06-02-2012, 23:39
این روش برای نسخه های قبلی رام های منتشر شده ی ICS مورد نیاز بود و در نسخه ی XXLPB هیچ نیازی نیست .
این کار باعث رفع مشکل های زیر میشه :
- بدون لاک اسکرین بودن
- کار نکردن دکمه ی HOME
- فشار طولانی دکمه ی پاور گوشی Power Menu رو باز نمیکنه و فقط گوشی رو خاموش میکنه .
نیازی به انجام این روش در XXLPB نیست .

شما چطوری اینقدر با اطمینان همچین حرفی رو میزنین؟
اگه یه سر به تاپیک همین رام بزنید (چه موبایلستان،چه xda،چه Sammobile.com) میبینید افراد زیادی بودند که این مشکل رو روی XXLPB داشتن.
اصلا چرا راه دور بریم؟ خودم این مشکل رو روی XXKLPB داشتم و با این روش درستش کردم.برای رد کردن یه مسئله یک مثال نقض هم کافیه،پس حرف شما با کمال احترام رد میشه.
در ضمن به اون لیست بالاتون رفع مشکل نشناختن سیم کارت-کار نکردن وایفای رو هم اضافه کنید.مشکلات دیگه ای هم هست که از گوشی تا گوشی متغیره.

seyyedalex
07-02-2012, 12:42
شما چطوری اینقدر با اطمینان همچین حرفی رو میزنین؟
اگه یه سر به تاپیک همین رام بزنید (چه موبایلستان،چه xda،چه sammobile.com) میبینید افراد زیادی بودند که این مشکل رو روی xxlpb داشتن.
اصلا چرا راه دور بریم؟ خودم این مشکل رو روی xxklpb داشتم و با این روش درستش کردم.برای رد کردن یه مسئله یک مثال نقض هم کافیه،پس حرف شما با کمال احترام رد میشه.
در ضمن به اون لیست بالاتون رفع مشکل نشناختن سیم کارت-کار نکردن وایفای رو هم اضافه کنید.مشکلات دیگه ای هم هست که از گوشی تا گوشی متغیره.

سلام.الان رام شما با برنامه ها مشکل نداره؟

MeRSaD
07-02-2012, 14:45
سلام.الان رام شما با برنامه ها مشکل نداره؟

سلام.نه خير با برنامه هايي كه خودشون با اندرويد 4 مشكل ندارن مشكلي نداره
الانم gta iii رو بدون مشكل و كوچيكترين لگ نصب و اجرا كردم.

Beatles
07-02-2012, 19:04
با این روش مشکل لا اسکرین و ... حل شد !
دوستان من رام ics اولین ورژنی که اومد نصب کردم کد imei گوشیم عوض شده !
راه حلی مدنظر دوستان هست ؟
ورژن XXKP8 را که نصب کردم اینجوری شد

behzad00
07-02-2012, 21:19
اووه اینهمه کار؟!خوب بذارید رام رسمی خود گوگول بیاد دی!

MeRSaD
07-02-2012, 22:28
با این روش مشکل لا اسکرین و ... حل شد !
دوستان من رام ics اولین ورژنی که اومد نصب کردم کد imei گوشیم عوض شده !
راه حلی مدنظر دوستان هست ؟
ورژن xxkp8 را که نصب کردم اینجوری شد

شما بعد انجام این دستورات این مشکل واستون ایجاد شد؟!

اووه اینهمه کار؟!خوب بذارید رام رسمی خود گوگول بیاد دی!

دوست من تمام انجام این کار ها (اون چند مرحله که شماره گذاری کردم) سر جمع 1 دقیقه هم زمان نمیبره!
به هر حال این کارا واسه کسانی هست که دوست دارن زودتر کار کردن با ics رو تجربه کنن.

Beatles
08-02-2012, 00:27
شما بعد انجام این دستورات این مشکل واستون ایجاد شد؟!
نه داداش یه چند وقتیه اینجوریه همون اولین نسخه ics که اومد فلش زدم اینجوری شد

seyyedalex
08-02-2012, 01:35
یه سوال دیگه : نرم افزارهارو با برنامه تایتان بکاپ ریستو کنی مشکلی نداره شما خودت نرم افزارهارو از نو نصب کردی یا نه؟

saeid.mousavi
08-02-2012, 14:58
یه سوال دیگه : نرم افزارهارو با برنامه تایتان بکاپ ریستو کنی مشکلی نداره شما خودت نرم افزارهارو از نو نصب کردی یا نه؟

سلام دوست عزیز من یه دو هفته ای میشه از اندرویید4 استفاده میکنم مشکلی با ریستور کردن برنامه ها باتیتانیوم بکاب ندارم فقط بازی Modern Combat 3 رو نصبیدم اما موقع اجرا بعد چک کردن لایسنس میاد بیرون وبغیر از بعضی نرم افزارها و n drive همه برنامه هام بخوبی اجرا میشن
در ضمن اگر قصد دارید با اندرویید 4 کار کنید İCS REMİX ROM رو پیشنهاد میدم هم کمترین باگ رو نسبت به بقیه داره هم مصرف کمتر

SHADOW . PRO
08-02-2012, 23:16
دوستان آخرین رام رسمی XXLP2 4.0.3 رو با لینک مستقیم دانلود کنید:bj::af:

لینک دانلود (http://soltan63.s96.rapidbaz.com/premium/fa8aef8630fea70fc3a19bb217097dbc/4f32d6b0/s96.us./26965529?I9100XXLP2_I9100OXALP2_OXA.rar)

مانیی
10-02-2012, 10:48
من هر icsی نصب میکنم همین مشکلو دارم . الانم lpb نصبه رو گوشیم. دکمه هومم کار نمیکنه . همه کارایی که گفته شده انجام دادم اما هیچی....

مانیی
10-02-2012, 10:54
من lpb نسب کردم همین مشکلو دارم. هر icsی نصب میکنم دکمه هومم کار نمیکنه. همه اون کارایم که گفتی انجام دادم اما انگار نه انگار. wipe میکنم اما نمیشه...

مانیی
10-02-2012, 11:11
اما من مو به مو اون کارارو انجام دادم اما نشد که

MeRSaD
10-02-2012, 21:38
اگر اون دستورات رو مو به مو اجرا کردید و باز هم درست نشد این عملیات را از ادامه کارهای بالا انجام بدین:
پس از ایجاد فایل keystr و تایپ کردن عبارت ON توش این کار ها رو انجام بدین:

1-نرم افزار Hex editor رو دانلود کنید : لینک (http://dl.mobilestan.net/index.php/files/get/wkklFXMGA-/hexeditor.apk)
2-برنامه hex editor رو باز کرده و به آدرس فایل keystr که ایجاد کردین برید یعنی efs/imei/ و فایل keystr رو انتخاب کنید.
3-دقت کنید دو خونه ی اول که به رنگ سبز هستش باید 4f و 4e نوشته شده باشه و مابقی خونه ها باید 00 باشن.(اگه نبود تغییرات لازم رو ایجاد کنید).حالا فایل رو سیو کنید و یک بار گوشی رو ریبوت کنید.

این 3 مرحله بالا توسط خودم تست نشده و بنده هیچ تظمینی نمیکنم.ولی احتمالش هست که درست بشه.تست کنید و گزارش بدین که اگه درست شد به عنوان مطلب تکمیلی به پست 1 اضافه بشه.

مانیی
10-02-2012, 23:07
ممنون درست شد. لطفا به پست اول اضافه کنید تا بقیه دوستان در صورت نیاز استفاده کنند. با تشکر.

erfaN70
20-02-2012, 19:00
سلام دوستان با عرض معذرت كه وقتتونو ميگيرم
دوستان من هر ورژن از android 4 رو كه نصب ميكنم مشكل اجراي برنامه يا بازي دارم
يعني با بيشتر برنامه هام كه ميخوام كار كنم چند ثانيه بعد استفاده كردن از برنامه force close ميده!
لطفا بگيد مشكل از چيه؟ از رام هستش يا از گوشي من؟ ولي گوشيم با رام 2.3.6 هيچ مشكلي در اجرا ندارم!
لطفا ممنون ميشم اگه به من جواب كامل بدين!
گوشيم هم made in by samsung هستش!
با تشكر از همه!

MeRSaD
20-02-2012, 23:19
يعني با بيشتر برنامه هام كه ميخوام كار كنم چند ثانيه بعد استفاده كردن از برنامه force close ميده!
لطفا بگيد مشكل از چيه؟ از رام هستش يا از گوشي من؟ ولي گوشيم با رام 2.3.6 هيچ مشكلي در اجرا ندارم!
با تشكر از همه!

سلام.شما یه بار طبق توضیح پست 1 عمل کنید (ریست فکتوری کنید و رام رو دوباره فلش بزنید) و بعد ادامه دستورات...اگه مشکل رفع شد که خوب،اگه نشد از دستورات پست 20 استفاده کنید.
اگه باز هم درست نشد،قکر نمیکنم مشکل شما به این تاپیک مربوط باشه.

memowolf
22-02-2012, 19:01
سلام دوستان.رام اصلی ics کی میاد ؟

ali55mah
25-02-2012, 17:42
با تشكر از همه!
----------------------------------------

سلام دوستان منم دقيقا همين مشكلو دارم و همه كارايي رو كه گفته بودين انجام دادم اصلا خود رام اين فايلو داشت ولي باز درست نشد چه كنم دوستان لطفا كمك كنيد اگه توو xda عضو هستين لطف كنيد از كوكرا اين مشكلو بپرسيد و به من خبر بديد ممنون ميشم اگه اين كارو انجام بدين! :bt::bt::bt:

mahditehrani
26-02-2012, 18:05
اقا من یه تجربه شخصی رو دارم میگم شاید دیگران هم استفاده کنند .
برای اندروید 4 من این ورژن از اندروید 4 I9100XXLPH که رام رسمی هستش و توی http://www.sammobile.com میتونید پیداش کنید . من اینو نصبیدم مثل خیلی ها مشکلات اولیش رو داشتم . اون کاری که دوستمون تو پست اول بود کردم مشکلم کامل حل شد . یعنی همه چیزم کار میکنه و همه برنامه هایی که روی ورژن های قبلی داشتم و همه بازی هم به راحتی و بدون فورس کلوز اجرا میشن . فقط بعد از انجام کار هایی که توی پست 1 گفته شده حتما گوشی رو فول وایپ کنین تا تغییرات اعمال بشه و همه چیزتون به راحتی کار بکنه . به نظر من این نسخه از اندروید 4 برای گوشی من عالی داره کار میکنه فقط مشکلش یکم مصرف باطریشه اونم بخاطر رام رسمی بودنشه که فکر کنم کرنل نصب کنم ردیف بشه .من 4 تا ورژن از اندروید 4 ها رو تست کردم همشون یه ایرادی داشتن ولی این کامل ترین و بی نقص ترینش بوده . 2 تا اسکرین شاتم گذاشتم شاید بدردتون بخوره .

mahditehrani
26-02-2012, 19:49
دوستان کسی کرنلی سراغ داره روی اندورید 4 نصب بشه ؟ من هر کرنلی تست کردم گوشی بالا نیومد .

nimaemami20
26-02-2012, 19:52
دوستان کسی کرنلی سراغ داره روی اندورید 4 نصب بشه ؟ من هر کرنلی تست کردم گوشی بالا نیومد .

داداش هنوز کرنلی برای آندروید4 نیومده...

mahditehrani
26-02-2012, 21:36
دوستان کسی راه حلی برای کیبرد فارسی توی اندروید 4 داره ؟

Shahrokh K!NG
26-02-2012, 22:39
سلام دوستان.رام اصلی ics کی میاد ؟

در ماه مارچ

MNG
01-03-2012, 09:17
سلام خسته نباشید
میشه بگین بهترین رام برای گلکسی 2 چه ورژنی هست
ممنون

smw-co
06-11-2013, 11:15
با سلام و یک دنیا تشکر بابت این راهنمایی ، مشکل دوربین و کلید پاور و ... حل شد ، واقعا ممنون