PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا بايد به بل آپديت کنيم؟ چرا نبايد به بل آپديت کنيم؟

Reza 7
13-02-2012, 10:26
چرا بايد به Belle آپديت کنيم؟ چرا نبايد به Belle آپديت کنيم؟
مقايسه اجمالی Anna و Belle

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=688258&stc=1&d=1329117326

دوستان چند روزی هست که Nokia آخرين آپديت رسمی خودش يعنی "Belle" رو رليز کرده
طی اين مدت باز خورد های متفاوتی داشته خوبی ها و بدی های خاص خودش رو داره
واسه همين سعی کردم تو اين تاپيک خوبی ها و بدی های بل رو که طی اين چند روزه باهاش
برخورد داشتم رو يک جا در يک تاپيک قرار بدم و روش بحث کنيم ببينيم آيا آپديت بل واقعاً
اون چيزی بود که Nokia بعد اين همه مدت وعده اون رو داده بود؟
آيا تمام وعده ها عملی شد؟ آيا ايرادات در حدی هست که اصلاً نريم سراغ بل؟!
البته اينها تجربيات شخصی من با گوشی N8 ميباشد و شايد روی گوشی های ديگه اندکی متفاوت باشد
چون چندين ماه با Anna کار کرده بودم پس سعی ميکنم Belle رو با انا مقايسه کنم
.
خوب اول بريم سراغ مزايا و تعريف از Belle! :دی
.
.
.
چرا بايد به بل آپديت کنيم :

1 - اول از همه ميشه به زيبا تر شدن رابط سيمبين اشاره کرد به وضوح طراحی آيکون ها بازنگری شده و بهتر انجام شده کلاً تو نگاه اول همه چيز زيبا به نظر ميرسه

2 - بعد از نگاه اوليه وقتی شروع به کار با گوشی ميکنيد واقعاً از روان تر اجرا شدن سيستم عامل
تعجب خواهيد کرد و لذت خواهيد برد nokia به خوبی توانسته "بل" رو با Cpu 680 mhz و Ram 256 mb سازگار کنه
حرکت در منو ها به راحتی و سهولت انجام ميگيره و کلاً کار با گوشی لذت بخش هست
نسبت به انا واقعاً گوشی روان تر شده!

3 - تعداد هوم اسکرين به 6 تا افزايش پيدا کرده که برای افرادی که خيلی به کم بودن 3 صفحه
اعتراض داشتن خوب شده اما برای منی که کلاً بيشتر از 2 صفحه هم اسکريين نميذارم فرق چندانی نکرده!

4 - ويجت ها اندازه های متفاوتی پيدا کردند که باعث ميشه صفحات هوم اسکريين زيبا تر به نظر برسه

5 - دکمه نرم افزاری منو به نظرم خيلی لازم بود که ايجاد بشه! (همش ميترسيدم اگر اين دکمه سخت افزاری خراب بشه چيکار کنم! :دی)
واسه همين از برنامه های جانبی استفاده ميکردم که اين موضوع حل شده

6 - ساختار بخش SMS به کل عوض شده هر چند يکم زمان بر هست اما بعد از عادت کردن به شمايل جديد لذت بيشتری نسبت به فرم قديمی داره
(هر چند برای ديدن دليوری بايد مسير های پر پيچ و خمی رو پشت سر گذاشت!)

7 - ستاره دار شدن کانتکت ها و قرار گرفتن اونها در بالای ليست که واسه من واقعاً اين امکان مفيد و کاربردی بود (کانتکت های رو که در ويجت "Contact Favorite" قرار بديد ستاره دار ميشوند!)

8 - فيلم برداری 30 فريم به طور رسمی به گوشی اضافه شده و نياز به نصب چيز اضافه تری نيست منو ها دوربين هم کاملاً تغيير کرده و دسترسی به بخش های مختلف سريع تر و بهتر انجام ميشه
(خيلی خوشحال نشيد به موقعش با دوربين کار داريم! :دی)

9 - دو فولدر Gallery و Videos از چيدمان بهتری برخوردار شدند به خصوص ويدئو که منو های اضافه اون حذف شدند
و بالاخره Nokia در يک حرکت انقلابی فيلم ها رو از گالری حذف کرد و فقط عکس ها رو اون تو نشون ميده!
ديگه هر چی عکس داری رو هم نميره پيدا نميکنه! فقط فولدر های خاصی رو ميگرده!

10 - اما اوج شاهکار بل به نظرم نوار کرکره ای بوده که اضافه شده واقعاً جالب و کارامد هست
خيلی مفيده جدا از زيبايی برای پز دادن! :دی کاملاً کار راه بنداز هست (از اين قسمت واقعاً خوشم اومد)

خيلی موارد ديگه هم هست که ميشه به عنوان مزايای بل نام برد اما اينها مواردی بود که بيشتر به نظرم اومد
البته بيشتر هم بخوايم تعريف کنيم شايد Nokia جنبه لازمه رو نداشته باشه! :دی
پس ديگه وقتشه که بريم سراغ عيب و ايرادات اين "Belle" جنجالی!
.
خوب نوبتی هم باشه نوبت عيب و ايرادات هست! :دی
.
.
.
چرا نبايد به بل آپديت کنيم :

1 - عمر باطری! بله عمر باطری به شدت کاهش پيدا کرده! من قبلاً با يک شارژ کامل در يک استفاده نرمال 3 روز از گوشی استفاده ميکردم
اما الان به زور شده 2 روز! اين مورد رو مسئولين Nokia تاييد کردند و قول رسيدگی دادند! هر چند اميدی نيست ...

2 - دومين مشکل اساسی و از نظر من مهمترين مشکل بل!
آقا اصلاً من N8 خرديم به خاطر دوربينش اما Nokia با آپديت بل گند زده به دوربين! (بالا گفته بودم که خيلی خوشحال نشيد!)
عکس ها که در شب واقعاً تاريک تر شده نويز در عکس به شدت افزايش پيدا کرده کاملاً عکس ها آبرنگی شده
نيازی به بررسی دقيق نيست کاملاً در نگاه اول ميشه ضعف دوربين رو حس کرد
جالب تر اينه که Nokia قبلاً برنامه Camera Update 9.23 (6 رو واسه انا داده بود که محشر بود (يادش بخير کل همه گوشی ها رو ميخوابونديم!)
الان اين برنامه روی بل شده Camera Update 11.02 اما به جای پيشرفت بدترين پسرفت بل رو اينجا شاهد هستيم ...

اوه! فيلم برداری رو يادم رفت! CAF يا همون اتوفوکوس ادامه دار که کلاً فقط جنبه تبليغاتی داره!
اتوفوکوس که کلاً شکل شوخی هست! بهتره بهش بگيم فيکس فوکوس! اما به جاش در حالت کلوز آپ جای اتوفوکوس عمل ميکنه!

3 - حالا داره جالب تر ميشه! :دی ويدئو! جالبه ديگه هنگام تماشای فيلم نميشه با لمس صفحه صدا رو کم يا زياد کرد!؟
حتماً بايد از دکمه سخت افزاری Volume استفاده کرد تا اين نوار ظاهر بشه! اين جالب نبود بذاريد جالب ترش رو بگم
فايل های FLV که قبلاً روی انا پخش ميشد اينجا ديگه پخش نميشه! اسم اين حرکت رو موندم چی بزارم آخه... واقعاً که ... بريم بعدی ...

4 - گالری بهتر شده اما بعضی تغييرات رو درک نميکنم! قبلاً در انا با يک کليک ميشد عکس ها رو مارک کرد الان واسه همون کار ساده حداقل بايد 3 کليک انجام داد!
اهان راستی نوار زوم کجا رفته؟ حتماً بايد 2 انگشتی زوم کرد؟

5 - ميگن عقل هم چيز خوبيه! در آنا يک ويجت عجيب کارامد داشتيم به نام Notification
آخه به چه دليلی اين بايد حذف بشه اونوقت به جاش وقتی SMS مياد يا ميس کال ميافته
يک پيغام کذايی تاکيد ميکنم يک پيغام زشت و کذايی ظاهر بشه! که فقط 2 حالت داره يا Show يا Exit !!

6 - مگه Nokia نگفته بود که ويجت ها قبليت تغيير اندازه در 5 سايز رو دارند؟ کو؟ چی شد پس!؟
و نکته بعدی درسته ويجت ها قابليت جا به جايی دارند اما نه در هر جای دلخواه در جاهای از قبل تعيين شده
6 صفحه خوبه به نظرم اما بهتر نبود Nokia اين موضوع رو محدود نميکرد؟ کلاً اون آزادی عملی رو که انتظار داشتم نديدم

7 - اسکرين سيور ديفالت گوشی که اسمش هست Big Clock ! اما به نظر من Small Clock منطقی تره!
راستی يک مطلب ديگه اين نوار کرکره ای خوشگل باعث شده که ديگه اون بالا ساعت و باطری و ...
ديگه تاچ نيستند! مثلاً اگر بخوای بری تو حالت Power Saving حتماً بايد دکمه خاموش روشن گوشی رو بزنی !

8 - اين مورد رو من به شخصه باهاش مشکلی ندارم اما خيلی ها رو ديدم که شاکی شدن!
ديگه دکمه Call رو که نگهداری Voice Command ظاهر نميشه! شايد تو گوشی های ديگه مشکل نباشه
اما برای n8 که هيچ دکمه سخت افزاری به اين منظور نداره اين يک عيب هست

9 - نميدونم چرا حس ميکنم بلندی صدا کاهش پيدا کرده! به خصوص اسپيکر خارجی گوشی
کاملاً اين موضوع رو حس ميکنم تو هندز فری هم يکم کمتر شده اما تو اسپيکر خارجی گوشی کاملاً محسوس هست
(دقت کنيد به نظرم بلندی صدا کاهش يافته نه کيفيت صدا!)

10 - اصولاً فکر ميکنم در شرکت Nokia چيزی به اسم Test يا Tester اصلاً وجود نداره!
اگر هست پس اينهمه ناسزاگاری با برخی برنامه ها که قبلاً روی انا به خوب کار ميکرد برای چيه؟
چند تا مثال بزنم :
برنامه Google Maps کلاً تو بل ميپاره بيرون مگر اينکه Wi-Fi رو روشن کنيد! (يعنی نميشد يک بار گوگل مپ رو تست کنند؟)
برنامه بسيار بسيار کاربردی و مفيد Lock Screen که توی انا عالی جواب ميداد اما به لطف بل عزيز اين برنامه تقريبا بی مصرف شده چرا؟
چون اين برنامه وقتی از گوشی استفاده نميکردی يا تو جيبت بود ميرفت تو حالت سکرين سور برای کاهش مصرف اما الان يکسره روشن هست!
و بازی Dalton که اين مورد به شخصه برای من مهم هست! :دی اصلاً ديگه نميشه بازی کرد
هنگام بازی يهو فريم شديداً افت ميکنه از بازی هم که خارج ميشی گوشی همينجوری در افت به سر ميبره! تا ريست بشه! و ...

خوب اينها يک سری تجربيات من از استفاده چند روزه از Belle و مقايسه اون با Anna بود
Belle تو خيلی موارد پيشرفت های خوبی داشته به خصوص تو بخش های گرافيکی
بعضی تغييرات رو هم من عيب نميدونم مثل حذف امکان ساختن فولدر در يک فولدر ديگه چون Nokia داره سعی ميکنه از ظاهر قديمی
سيمبين فاصله بگيره و خودش رو شبيه به سيستم عامل های روز بکنه (من شخصا خودم با اين موضوع کنار اومدم)
اما بعضی ايرادات مثل دوربين يا باطری يا پخش FLV يا نبود تغيير صدا در ويدئو توسط تاچ غير قابل گذشت هست
چون در يک آپديت بايد شاهد پيشرفت باشيم نه پسرفت!
100% اعتقاد دارم که بل به يک آپديت اساسی نياز داره
.
اما خوب سؤال اساسی من اينجاست :
چرا بايد بخش ها و قسمت هايی که توی Anna به خوبی کار ميکردند الان توی Belle بايد خراب بشوند؟ واقعاً چرا؟
.
.
.
موفق و پيروز باشيد
يا حق
:ax:

MirMEHDi
13-02-2012, 10:44
رضا جان سلام.
ممنون بابت این مقاله مقایسه ای. راستشو بخوام بگم با توجه به ایراداتی که شما و دوستان از بل گرفتید، هنوز n8 رو به بل ارتقا ندادمش و با همون آنا سر می کنه. البته قبلا که c7 داشتم، نسخه 607 rc رو نصب کرده بودم روش و بجز یکی دو عیب مثل عدم پخش همه کدک های flv و نیز نبودن ویجت نوتیفیکیشن، ازش راضی بودم و باهاش حال می کردم. اما اون گوشی از دستم رفت.
ولی با توجه به رضایت کلی از بل غیررسمی روی c7، همش منتظر بل رسمی برای n8 بودم که بیاد و بنصبم. ولی با این توضحیات شما یه کم دلسرد شدم و منتظرم ببینم بازخورد بقیه دوستان چیه. (همه فایلها رو دانلود کردم و نصبش کار 5 دقیقه است، اما دانگرید به آنا کار خطرناکیه و نباید بی گدار به آب زد.)

مخصوصا قضیه دوربین خیلی مهمه. اگه واقعا اینجوری باشه که شما می فرمایید، فکر کنم ارزش ارتقا رو نداشته باشه. چون n8 هست و دوربینش!

ضمن اینکه خیلی از نرم افزارها و بازیها هم فعلا با بل مشکل دارن و درست نصب نمیشن. که فکر می کنم این مورد رو هم بعنوان مورد !7 (10!!! بابا ویرایش! :دی) باید به مقایسه ات اضافه می کردی.

البته سرعت بل واقعا بالاست و تم افکتش هم که عالیه. شخصی سازیش هم معرکه است. باتریش هم برای من و روی c7 مشکل خاصی نداشت و تغییر قابل ملاحظه ای ندیده بودم.

بازم ممنون از شما و منتظر بازخورد نظرات دوستان هستم که ببینم به بل کوچ کنم یا زمستونو با آنا سر کنم!

Mohammad16760
13-02-2012, 10:46
دوست عزیز اینم فراموش کردی که با فایلهای flv و بعضی از فرمتهای خاص که تو سیمبین انا براحتی قابل پخش بود مشکل اساسی داره ولی یه چیز از محسانتی که سیمبین بل اضافه کرده تغییر در پخش صدا که خیلی بهتر شده یعنی کیفیتش بهتر شده که این مزیت خیلی خوب برای کسانی است که از موزیک گوش دادن لذت میبرند

EmmaWLove
13-02-2012, 11:18
با تشکر از رضا به خاطر تاپیک مفیدش:dn:
سیمبین Belle تازه در اول راه قرار داره و مسلماً نوکیا با آپدیت های جدیدش مشکلاتش رو حل میکنه.
ویدجت های جدید رو میشه به طور جداگانه نصب کرد و مشکلی از این بابت وجود نداره. البته اونجوری که من میدونم قراره به زودی با آپدیت SW این ویدجت ها اضافه بشه. بهتر بود نوکیا در مورد ویدجت ها بد قولی نکنه:aa:
در مورد نواز زوم گالری باید بگم که نوکیا کار خوبی کرد که این نوار رو حذف کرد:dz:. خیلی کم پیش میاد که کسی با این نوار روی عکس زوم کنه. این نوار به طور مستقیم زوم می کرد و کاربرد کمی داشت. میشه گفت که 80 درصد کاربرا از زوم دو انگشتی استفاده میکنن و اون 20 درصد از دگمه های ولوم صدا.
متاسفانه فایل های flv همچنان مشکل دارن. البته پخش میشن ولی با تاخیر و گیر زیاد. مسلماً نوکیا در اولین آپدیتش باید این مشکل رو حل کنه.
ناسازگاری برنامه ها و بازی ها باید با نسخه جدید اون برنامه ها حل بشه. نوکیا به همه سازنده ها گفته بود که از این به بعد برنامه هاتونو با Belle سازگار کنین. خوشبختانه اکثر برنامه ها بدون مشکل روی Belle اجرا میشن. یه سری مشکل دارن که امیدوارم به زودی حل بشه.
خوشبختانه دوربین در C7 پیشرفت خوبی داشته و واقعاً روی کیفیت عکس ها تاثیر مثبتی گذاشته. کسائی که C7 دارند به خوبی میفهمن که چی میگم. اما متاسفانه Belle روی کیفیت عکس های N8 تاثیر منفی داره و باید نوکیا در سریعترین زمان ممکن مشکل رو حل کنه.
..........................
در کل من از Belle راضی بودم و به همه دوستان پیشنهاد میکنم که گوشیشونو به Belle ارتقاء بدن:123:

Twitter
13-02-2012, 11:48
سلام مطلب خوب و جالبی اومد.حالا من هم چند تا نظر بگم.
مقدمه :ca: :
اول اینکه نباید انتظار داشت که نوکیا بیاد از سیمبین اندروید در بیاره.واقعا همین تغییر اینترفیس مضحک سیمبین یه شاهکار بود.راستش انتظار نداشتم نوکیا وقتی وینفون رو به عنوان سیستم اصلیش انخاب کرد یه همچین سور پرایزی برا سیمبینی ها رو کنه :4:
رضا جان بعضی از مواردی که چرا نباید به بل اپدیت کرد بیشتر مربوط به سلیقه تو بود تا عیب سیمبین
مثلا
اونجا که گفتی قرار بوده ویجت ها در 5 نوع اندازه ارایه بشه!من 3 تا شو شنیده بودم ولی 5 تاشو نه.(منبعی که بهش استناد کردی کجا بوده ؟)
یه مورد دیگه در مورد اسکرین سیور
و.....

در یه موارد دیگه هم در مورد حداقل c7خودم برعکسش اتفاق افتاده!یعنی هم عکس ها کیفیتش رفته بالا و هم صدای گوشی دارای کیفیت بهتری شده

امید وارم بعضی از این نقص ها که در n8 با اومدن بل شاهد بودیم در اپدیت بعد از بین بره
در کل بررسی جالبی کردی.مرسی

shahriar4000
13-02-2012, 11:59
رضا جان کاملا با تمام مواردی که بدقت بر شمردی موافقم که البته تا یادم نرفته بگم من کوچکترین مشکلی با نصب و کارکرد گوگل مپ ندارم و دقیقا مانند گذشته دارم ازش استفاده میکنم با وای فای و اصلا هم نشده از برنامه خارج شه
نظر بعدی من اینه که مشکل دوربین جدا برام مسله شده ولی چون در قبل و بعد از انا کیفیت خیلی خوبی داشت معتقدم که قطعا میتونه با یه اپدیت مجدد درست شه ولی اینکه شخصا تقریبا از زمانی که ن8 وارد ایران شد خریدم و تا الان مدام منتظر اپدیت بودم دیگه طاقتم رو سر برده و خستم کرده وکلا راستش تو فکر اینم یه گوشی بگیرم که حد اقل مشکل رو داشته باشه
حالا هم حقیقتا موندم چیکار کنم ایا به انا دانگرید کنم یا باز صبر کنم تا کی یه روزی اپدیت بیاد
من دل چرکینم با این دوربین وپخش ویدیو
چیزی که گفتی که بیش از اندازه درسته اینه که چطور ممکنه با وجود اپدیت جدید خیلی از امکانات نه تنها پیشرفت نکنه بلکه تا این حد مشکل ایجاد کنه
یه چیزی رو هم یادت رفت بگی این که دایو c در این اپدیت خیلی حجمش افتضاحه و این میتونه مشکل اساسی ایجاد کنه
من وقتی فلش کردم 129 مگ جا داشتم و 50-60 تا برنامه نصب کردم که همه تو درایو e نصب شد و بعد شد 125 مگ که مشکلی نداشت ولی انگار بعد از استفاده از هر برنامه خود به خود حجم این درایو هر روز کم میشه که اگه اینجوری پیش بره فکر کنم 1 ماه دیگه 1 مگ هم جای خالی نداشته باشه

parviz.bahri
13-02-2012, 12:00
مرسی رضا جان ممنون از بابت مقایسه عالیت...
راجع به tester بنظرم نوکیا هر آپدیتی رو به بازار ارائه میده اون رو به صورت یه چیزایی تو حالت بتا قرار میده تا مردم همه اشکالاتش رو پیدا کنند و نو کیا در نسخه های بعدیش اون رو تصحیح کنه اینطوری بیشترین بازده رو برای نوکیا خواهد داشت.
بنظرم تو آپدیت های بعدی همه چی رفع بشه و الان بهترین کار بنظرم موندن تو همین آنا باشه.

MirMEHDi
13-02-2012, 12:20
یه مورد رو باید اختصاصی خدمت آقا رضا عرض کنم و اون اینه که من حس می کنم آقا رضا نه قبل از آپدیت و نه بعد از اون، گوشی و کارت حافظه رو فرمت نکرده. و با همون وضعیت موجود برنامه و بازی قبل از آپدیت داره با بل کار می کنه که البته احتمال زیاد بخاطر حجم بالای بازی و برنامه نصبی و کمبود حس و حال و وقت برای نصب دوباره همه اونها باشه.
با توجه به تجربه شهریار جان از کار با گوگل مپ و اینکه مشکلی در کار با اون نداره، بنظر میرسه مشکل آقا رضا مشکل شخصی ایشون از کار با گوشی هست.
من فکر می کنم با یه فرمت کلی گوشی و کارت، بعضی از مشکلات اینجوری (توی استفاده با برنامه ها یا بازیها) حل بشه.

و البته یه احتمال هم برای مشکل آقا شهریار میدم و اون اینه که شاید پر شدن مدام درایو c، بخاطر دیتای برنامه ها و کش براوزر باشه. یه چک مجدد از درایو c میتونه کمک کنه که ببینی مشکل از کجاست. چون این مشکل اگه واقعا وجود داشته باشه که مشکل نمیشه اسمش رو گذاشت و باید گفت فاجعه!

Peyman_NCE
13-02-2012, 12:32
چرا بايد به belle آپديت کنيم؟ چرا نبايد به belle آپديت کنيم؟
مقايسه اجمالی anna و belle

9 - دو فولدر gallery و videos از چيدمان بهتری برخوردار شدند به خصوص ويدئو که منو های اضافه اون حذف شدند
و بالاخره nokia در يک حرکت انقلابی فيلم ها رو از گالری حذف کرد و فقط عکس ها رو اون تو نشون ميده!
ديگه هر چی عکس داری رو هم نميره پيدا نميکنه! فقط فولدر های خاصی رو ميگرده!
.
[/b][/color] اما خوب سؤال اساسی من اينجاست :
چرا بايد بخش ها و قسمت هايی که توی anna به خوبی کار ميکردند الان توی belle بايد خراب بشوند؟ واقعاً چرا؟
.
.
.
موفق و پيروز باشيد
يا حق
:ax:

البته ویدیوهایی که با دوربین میگیری میره تو گالری متاسفانه .

fmoxtari
13-02-2012, 12:51
ممنون از بابت مقاله خوبت رضا جان
البته دوستان عزيز بايد اين نكته رو مد نظر قرار بدن كه داخل هر محاسني بلاخره يه معايبي هم وجود دارن و هيچ چيز تو اين دنيا بهترين نيست جز ذات حق.
تجربه بنده از كار با belle چيزي جز رضايت از سرعت بالاي اون در باز كردن گيم ها و برنامه ها نبوده.
حالا اينكه بعضي ايرادات هم در اون وجود داره بحثي ديگر.

shahriar4000
13-02-2012, 12:56
یه مورد رو باید اختصاصی خدمت آقا رضا عرض کنم و اون اینه که من حس می کنم آقا رضا نه قبل از آپدیت و نه بعد از اون، گوشی و کارت حافظه رو فرمت نکرده. و با همون وضعیت موجود برنامه و بازی قبل از آپدیت داره با بل کار می کنه که البته احتمال زیاد بخاطر حجم بالای بازی و برنامه نصبی و کمبود حس و حال و وقت برای نصب دوباره همه اونها باشه.
با توجه به تجربه شهریار جان از کار با گوگل مپ و اینکه مشکلی در کار با اون نداره، بنظر میرسه مشکل آقا رضا مشکل شخصی ایشون از کار با گوشی هست.
من فکر می کنم با یه فرمت کلی گوشی و کارت، بعضی از مشکلات اینجوری (توی استفاده با برنامه ها یا بازیها) حل بشه.

و البته یه احتمال هم برای مشکل آقا شهریار میدم و اون اینه که شاید پر شدن مدام درایو c، بخاطر دیتای برنامه ها و کش براوزر باشه. یه چک مجدد از درایو c میتونه کمک کنه که ببینی مشکل از کجاست. چون این مشکل اگه واقعا وجود داشته باشه که مشکل نمیشه اسمش رو گذاشت و باید گفت فاجعه!
سلام
اتفاقا نه دوست من برازر رو مدام خالی میکنم
من فکر میکنم که هر برنامه ای که کار میندازم با این که تو درایو e گوشی نصب شدند ولی بعد از استفاده از برنامه یه مقدار حجم درایو c کم میشه البته من ورژن 3.09 اوی مپ رو نصب کردم که چون خودش با وایرلس مستقیم تو درایو c نصب میشه حدود 28 مگ از فضا رو کم میکنه ولی از این 28 مگ بگذریم یعنی باید حدود 97 مگ بعد از نصب برنامه ها فضا داشته باشه که الان خود به خود شده 39 مگ در صورتیکه دقیقا بعد از نصب همه برنامه ها که دیدم 125 مگ فضا داشت ولی ان موقع هیچ برنامه ای رو اجرا نکرده بودم
مال دوستان دیگه اینجور نیست؟چون تو تاپیک ن8 من دیدم چند تا از دوستان این مشکل رو داشتند
این رو هم خدمتتون عرض کنم که من 2 بار ریست و 4 بار فلش هم کردم که نگید ریست نکردی

Reza 7
13-02-2012, 12:57
مخصوصا قضیه دوربین خیلی مهمه. اگه واقعا اینجوری باشه که شما می فرمایید، فکر کنم ارزش ارتقا رو نداشته باشه. چون n8 هست و دوربینش!
ضمن اینکه خیلی از نرم افزارها و بازیها هم فعلا با بل مشکل دارن و درست نصب نمیشن. که فکر می کنم این مورد رو هم بعنوان مورد !7 (10!!! بابا ویرایش! :دی) باید به مقایسه ات اضافه می کردی.

مورد دوربين خيلی حاد هست الان حتی nokia discuss روش خيلی بحث هست
مورد دوم هم که عجله کردی :دی

دوست عزیز اینم فراموش کردی که با فایلهای flv و بعضی از فرمتهای خاص که تو سیمبین انا براحتی قابل پخش بود مشکل اساسی داره

شما هم عجله کردی :دی

رضا جان بعضی از مواردی که چرا نباید به بل اپدیت کرد بیشتر مربوط به سلیقه تو بود تا عیب سیمبین
مثلا
اونجا که گفتی قرار بوده ویجت ها در 5 نوع اندازه ارایه بشه!من 3 تا شو شنیده بودم ولی 5 تاشو نه.(منبعی که بهش استناد کردی کجا بوده ؟)
یه مورد دیگه در مورد اسکرین سیور

من هم گفتم تجربه شخصی و نظر خودم رو نسبت بل ميگم! خوب چه دليلی داشت تا ساعت کوچيک تر بشه؟
اون رو هم تو تبليغات nokia هميشه ميگفت ميتونی بری تو nokia discuss تا شکايت ها رو نسبت به اين مورد ببينی
در کل مزايا بل واقعاً زياد هست اما چند مورد اساسی مثل دوربين خيلی تو ذوق ميزنه!

عزيزم اتفاقاً کاملاً برعکس هم فرمت کردم و هم قبل و بعد از آپديت ريست
در مورد مشکل گوگل مپ هم من استثنا نيستم شهريار جان استثنا هست! :دی
ميتونی هم تو انجمن خودمون بری بخش gps و تاپيک گوگل مپ هم بری فروم های خارجی و يا حتی gsmarena همه اين مشکل رو دارند راه حل هم در فروم daily mobile مطرح شده!

البته ویدیوهایی که با دوربین میگیری میره تو گالری متاسفانه .

کاملاً حق با شماست اين مورد رو فرامش کردم! اما ديگه امکان ويرايش پست رو ندارم!

مال دوستان دیگه اینجور نیست؟چون تو تاپیک ن8 من دیدم چند تا از دوستان این مشکل رو داشتند
این رو هم خدمتتون عرض کنم که من 2 بار ریست و 4 بار فلش هم کردم که نگید ریست نکردی

من اين مشکل رو ندارم شهريار خان اتفاقاً بعد از نصب اينهمه بازی و نرم افزار 120 mb خالی هم دارم!

gholamrezaarjan
13-02-2012, 13:09
البته مطالبي كه آقا رضا گفت كاملا درسته ولي باز هم بعضيهاش سليقه ايه.
برخي از اون موارد رو دوستان راضي هستند و مشكل نمي بينند.
بايد ببينيم سياست نوكيا در ارائه اين آپديت چي بوده.من خودم با belle خيلي بيشتر حال مي كنم اما خوب ايراداتي داره .مثلا همين notification رو درسته فابريك نداشت اما من اون رو ريختم رو گوشيم و دارم استفاده مي كنم.
در كل من باز هم مي گم belle خيلي بهتره.

azin112233
13-02-2012, 13:16
سلام
من کلا نسبت به تغییرات بل خوشبین هستم و مطمئنا تغییرات چشمگیر هست (خوب یا بدش بماند)که بعضی راضی و بعضی ناراضی هستند یکسری از تغییرات که ناخوشایند ما هست به دلیل کار با نسخه آنا بود واینکه ما هنوز به این اینترفیس عادت نکردیم
اما مشکل اساسی من با دوربین گوشی هست کیفیت وافعا به طور محسوسی اومده پایین
(اونم گوشی n8که یه کمرا فون هست)
به احتمال زیاد نوکیا برای این مشکل یه آپدیت بده
سرعت گوشی خوب شده
عمر باطری به نظرم تغییری محسوسی نکرده
کیفیت و کمیت صدای گوشی تغییر محسوسی نکرده

shahriar4000
13-02-2012, 13:21
رضا اولا 1 ساعت خندیدم همین الان هم دارم غش میکنم از خنده از حرفی که گفتی در مورد گوگل مپ هم من استثنا نیستم شهریار استثناست حالا میگم شاید این برنامه گوگل مپ که من نصب کردم مشکل نداره و ممکنه اینی که تو سایته مشکل داره همین الان برنامه رو برات میل میکنم که تو سایت اپلود کنی چون من این برنامه رو از موبایلستان نگرفتم
در مورد حجم درایو C هم بگو بالاخره من استثنا هستم یا تو:bp:فکر کنم تو این مورد دوستان دیگه باید تکلیف من و تو رو روشن کنند چون اگه اینجوری باشه انوقت این منم که باید گوشی تو رو 800 بخرم نه تو
ولی باور کن در مورد حجم درایو سی تو تاپیک ن8 یا جای دیگه زیاد دیدم بچه ها به همین مشکل من دچار بودند
1 سال بود اینقدر نخندیده بودم
در ضمن باور کن هنوز نتونستم رای به این تاپیک بدم چون خودم موندم کدوم بهتره

vahidnajafi
13-02-2012, 13:24
سلام
خسته نباشید
منم با اکثر نظرات دوستان موافقم فقط در مورد دوربین فکر کنم وقتی عکسهارو انتقال بدید به کامپیوتر و اونجا مقایسه کنید میبینید خیلی هم افت کیفیت نداره ...
یه چیزی ذهن منو مشغول کرده ، اگه یادتون باشه قبلا از اینکه ابدیت بطور رسمی ارائه بشه یک ابدیت برای تنها یک برداکت ساعتی روی سرور نوکیا قرار گرفت که من با اون ابدیت کردم و بنظرم میومد کیفیت دوربین اگه بهتر نبود بدتر از انا هم نبود ... البته بگم اینا همش حدسه و
اگه بتونم یه بار دیگه با همون ابدیت میکنم ببینم چی میشه ....

MirMEHDi
13-02-2012, 13:27
رضا جان و شهریار جان
من از بل غیررسمی روی c7 واقعا راضی بودم و هیچکدوم از این مشکلات (پر شدن بیدلیل درایو c یا مشکل گوگل مپ یا مشکل دوربین) رو که شما می فرمایید نداشتم. باور کنید وقتی بل رسمی اومد، یه لحظه هم به موندن روی آنا (با همه قشنگیهاش و اون ویجت نوتیفیکیشنش) فکر نمی کردم و به مخیله ام هم خطور نمی کرد این مشکلات پیش بیاد.
روز اول که بل رسمی اومد، با عجله دانلود کردم و فقط چون اون لحظه n8 همراهم نبود، آپدیت نکردم. این بود که نشستم به خوندن تجربیات دوستان و باگهایی که واقعا غیرمنتظره کشف میشدن. و این شد که کم کم کم کم نسبت به آپدیت دلسرد شدم.
الان هم چون آپدیت نکردم، نمیتونم چک کنم ببینم کدوم از این مشکلات روی n8 من پیش میاد یا چه راهکاری برای حل این مشکلات به ذهنم میرسه، ولی برام واقعا تعجب آوره که با اینهمه تاخیر نوکیا در ارائه بل (که دلیلش رو سازگارکردن سیستم عامل با سخت افزار c7 و n8 عنوان می کردند) هنوز هم این مشکلات که از قرار معلوم نه کمه نه کوچیک پیش بیاد!
جالبی قضیه اینه که من در نظر سنجی تاپیک به گزینه (بله) رای دادم و الان با این چیزایی که میخونم و می بینم، داره نظرم به (خیر) تغییر می کنه! :)

Reza 7
13-02-2012, 13:36
اینکه ما هنوز به این اینترفیس عادت نکردیم
اما مشکل اساسی من با دوربین گوشی هست کیفیت وافعا به طور محسوسی اومده پایین
(اونم گوشی n8که یه کمرا فون هست)

100%
و البته اينکه نشه صدا رو کم و زياد کرد ديگه عادت کردن به اينترفيس نيست! :دی

رضا اولا 1 ساعت خندیدم همین الان هم دارم غش میکنم از خنده از حرفی که گفتی در مورد گوگل مپ هم من استثنا نیستم شهریار استثناست حالا میگم شاید این برنامه گوگل مپ که من نصب کردم مشکل نداره و ممکنه اینی که تو سایته مشکل داره همین الان برنامه رو برات میل میکنم که تو سایت اپلود کنی چون من این برنامه رو از موبایلستان نگرفتم
در مورد حجم درایو c هم بگو بالاخره من استثنا هستم یا تو:bp:فکر کنم تو این مورد دوستان دیگه باید تکلیف من و تو رو روشن کنند چون اگه اینجوری باشه انوقت این منم که باید گوشی تو رو 800 بخرم نه تو
ولی باور کن در مورد حجم درایو سی تو تاپیک ن8 یا جای دیگه زیاد دیدم بچه ها به همین مشکل من دچار بودند
1 سال بود اینقدر نخندیده بودم
در ضمن باور کن هنوز نتونستم رای به این تاپیک بدم چون خودم موندم کدوم بهتره

:4:
من اخرين نسخه گوگل مپ برای سيمبين رو از خود سايت گوگل گرفتم
حجم رو واقعاً نميدونم! کم تر شده زود هم کاهش پيدا ميکنه! اما نه ديگه پشت هم!
از اون مدی که بهت داده بودم استفاده کردی؟

منم با اکثر نظرات دوستان موافقم فقط در مورد دوربین فکر کنم وقتی عکسهارو انتقال بدید به کامپیوتر و اونجا مقایسه کنید میبینید خیلی هم افت کیفیت نداره ...
.

اتفاقاً انتقال که ميديم مشکل داره!

البته يک نکته هم بگم :
من خودم دارم از بل استفاده ميکنم راضی هستم اما چرا بايد بعد از چند ماه همچين ايرداتی داشته باشه؟
پس برنامه نويسان nokia دارند چيکار ميکنند اونجا؟ بعضی قسمت ها که داشت درست کار ميکرد چرا بايد پسرفت داشته باشه؟

mohammad0090
13-02-2012, 13:47
آقا رضا اگه اينجور كه تاپيك رو شروع كردي پيش مي رفت خيلي خوب بود و به يه نتيجه اي مي رسيديم ولي اينجا دوستان يا طرفدار belle هستن يا نيستن! اونايي كه طرفدارش هستن ميگه هيچ مشكلي نداره.
اغلب معايبي كه ذكر كرده بوديد توي سايت هاي ديگه هم موجوده .توي همين nokia discuss يه نفر گفته بود معلوم نيست ما به بل آپگريد كرديم يا دانگريد!
مشكل باتري كه به نظر من طبيعي بود مصرف باتري زياد بشه.توي ورژن 11 و 12 مصرف خوب بود بعد توي 13 و 14 سرعت بيشتر شد باتري ضعيف تر. دوباره توي آنا سرعت اومد پايين طوري كه هر منويي كه مي خواستي باز كني چند ثانيه افكت پخش ميشد! الان دوباره سرعت رفته بالا و مصرف باتري زياد شده.
در مورد برنامه ها هم با دوستان موافقم كه بايد برنامه ها خودشون رو هماهنگ كنند. گوگل مپ هم كه براي منم همون مشكل رو داره.
درباره دوربين هم روي C7 نمي تونم نظر بدم چون بايد بررسي بشه.
شايد نوكيا هم مي دونسته كه belle تازه اول راه هست و شماره 111 رو بهش اختصاص داده! اميدوار باشيم توي ورژن هاي 120 يا 130 مشكل بشه!

حالا يه مورد ديگه اين نازك تر بودن عددهاي دقيقه نسبت به ساعت توي ويجت ساعت ايراد داره يا مدلش اينجوريه؟
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=688319&stc=1&d=1329129798

Reza 7
13-02-2012, 13:51
آقا رضا اگه اينجور كه تاپيك رو شروع كردي پيش مي رفت خيلي خوب بود و به يه نتيجه اي مي رسيديم ولي اينجا دوستان يا طرفدار belle هستن يا نيستن! اونايي كه طرفدارش هستن ميگه هيچ مشكلي نداره.
اغلب معايبي كه ذكر كرده بوديد توي سايت هاي ديگه هم موجوده .توي همين nokia discuss يه نفر گفته بود معلوم نيست ما به بل آپگريد كرديم يا دانگريد!
در مورد برنامه ها هم با دوستان موافقم كه بايد برنامه ها خودشون رو هماهنگ كنند. گوگل مپ هم كه براي منم همون مشكل رو داره.
شايد نوكيا هم مي دونسته كه belle تازه اول راه هست و شماره 111 رو بهش اختصاص داده! اميدوار باشيم توي ورژن هاي 120 يا 130 مشكل بشه!

اتفاقاً من هم اون مطلب رو خوندم خيلی قشنگ گفته بود
اگر يادم بود تو پست اول من هم ميگفتم! :دی
واقعاً انگار دانگريد هست!

يک مشکل ديگه هم که يادم رفت بگم! پيری و هزار مشکل :دی
اين ويجت تقويم هست! هيچ رويدادی رو نشون نميده!
اونوقت مال شما چرا توش نوشته؟ :39:

در ضمن دوستان لطفاً تاپيک رو خيلی از مسير اصليش منحرف نکنيد

shahriar4000
13-02-2012, 13:58
100%

و البته اينکه نشه صدا رو کم و زياد کرد ديگه عادت کردن به اينترفيس نيست! :دی

من اخرين نسخه گوگل مپ برای سيمبين رو از خود سايت گوگل گرفتم
حجم رو واقعاً نميدونم! کم تر شده زود هم کاهش پيدا ميکنه! اما نه ديگه پشت هم!
از اون مدی که بهت داده بودم استفاده کردی؟

اتفاقاً انتقال که ميديم مشکل داره!

البته يک نکته هم بگم :
من خودم دارم از بل استفاده ميکنم راضی هستم اما چرا بايد بعد از چند ماه همچين ايرداتی داشته باشه؟

پس برنامه نويسان nokia دارند چيکار ميکنند اونجا؟ بعضی قسمت ها که داشت درست کار ميکرد چرا بايد پسرفت داشته باشه؟

تو پروفایلت ازت پرسیدم گوگل مپ که برات ایمیل کردم رسید به دستت یا نه که خبر ندادی
این ورزن گوگل مپی که میگی تازه گرفتی ؟ورژنش چنده؟ راستی اصلا کار کردن با برنامه های جی پی اس رو بلدی؟ سوالی داشتی میتونی بپرسی سوال عیب نیست که:dz:
ان مودی که دادی رفتم تو تاپیکش بچه ها که ن8 داشتند میگفتند 15 مگ به حجمشون اضافه شده ولی راستش ترسیدم نکنه یه بلایی سر گوشی بیاد گفتم صبر کنم چند روز ببینم مشکلی بای کسی پیش نمیاد چون حال فلش دوباره رو ندارم به ضمانت تو نصب کنم؟

perspolisamir
13-02-2012, 14:04
واقعا نقد خوبی بود.
بل تغییرات خوب زیادی داشته اما معایبی هم داره که یه سری اونها سلیقه ایه اما چیزی که مشخصه اینه که یه سری از معایب عمومیه و همه قبول دارند که عیبه.
مثلا حذف نوتیفیکیشن که اون دوستانی که جداگانه نصب کردند هم میگن ظاهرا مشکل داره ویجتش.
توسایت های خارجی هم اگه بگردید می بینید که همه از حذف نوتیفیکیشن ناراضی هستند.
یا پایین اومدن کیفیت دوربین که واقعا عیب بزرگیه.

واقعا امیدوارم نوکیا که اینقدر میگه تا سال 2016 حمایت میکنه از سیمبین ، به حرف مردم هم گوش کنه و یه سری از این عیبها رو درست کنه.

EmmaWLove
13-02-2012, 14:15
ولی خداییش Belle توی قسمت هوم اسکرین پیشرفت فوق العاده ی داشت:123:

3 تا اسکرین شات از گوشیم:

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=688349&stc=1&d=1329131698

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=688350&stc=1&d=1329131698

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=688353&stc=1&d=1329132270

TAAW
13-02-2012, 14:21
ممنون رضا جان ...خوب بود :4:

mohammad0090
13-02-2012, 14:27
يک مشکل ديگه هم که يادم رفت بگم! پيری و هزار مشکل :دی
اين ويجت تقويم هست! هيچ رويدادی رو نشون نميده!
اونوقت مال شما چرا توش نوشته؟ :39:

در ضمن دوستان لطفاً تاپيک رو خيلی از مسير اصليش منحرف نکنيد

براي اينكه منحرف نشه زياد. همينجوري نشون ميده! روي ويجت بزنيد توي قسمت calender قسمت show روي yes باشه مياد.

------------------------------------------
اينم براي آقا رضاي خودمون(emmawlove ) :cv:
آقا رضا سر قضيه آنا كه واقعا آپديت باحالي بود يه عده ميگفتن اينهمه شلوغش كرديد براي يه كيبورد qwerty و مرورگر!
حالا قضيه اين belle ما شده اگه اين هوم اسكرين رو نداشت ديگه بايد از كجاش تعريف مي كرديم(انصافا هوم اسكرين خوبي داره:dq:)

shahriar4000
13-02-2012, 14:37
رضا واقعا نتونستم ازت تشکر نکنمو همینطور از ان دوستی که ان مود رو تو تاپیک خودش قرار داده
البته این تاپیکی که زدی دیگه معلوم نیست تاپیک سوالاته یا تاپیک ن8 یا ............
ولی جالبه درایو سی من بعد از نصب این مود الان 95.7 مگ جای خالی داره یعنی دقیقا 56.7 مگ خالی شد که البته راستش یخورده نگران شدم چون خیلی عجیبه یعنی این همه فایل بیخودی توش بوده که خالی کرده؟مگه میشه؟من که به ضمانت تو نصبش کردم دیگه خودت میدونی
مرسی

qpzq
13-02-2012, 15:20
ممنون از جمع آوری مقاله
من چند وقت پیش توی یه سایتی خوندم این نسخه آزمایشی بل هست

parviz.bahri
13-02-2012, 15:34
من یه ساعت پیش که اولین پستمو تو این تاپیک زدم و اومدم که ببینم نظر بقیه دوستان در این مورد چیه دیدم داره کم کم تبدیل میشه به رفع مشکلات بل قضیه جالب شد پس یه تاپیک هم اگه با این عنوان وجود نداره راه بندازید که خیال همه از این بابت راحت شه...
در کل دوستان نگران این مشکلاتی که الان تو بل هست نباشید ظرف یکی دو ماه آینده حتما نوکیا یه فکری به حالش خواهد کرد.

saman_rm
13-02-2012, 16:14
پس منتظر اپدیت بعدی برای بل هستیم نوکیا یه دستی بجنبون تا نفروختمش...

Haswell
13-02-2012, 16:29
اوج شاهکار بل به نظرم نوار کرکره ای بوده که اضافه شده
یعنی بنظر شما واقعاً این یک شاهکار بود؟

================

بنظر شخصی من جز تغییری در رنگ و لعاب ، بیشتر نوکیا در این آپگرید گند زده تا اینکه هنرنمایی کرده باشه...کاش عجله نمیکردم و گوشی رو از چاله به چاه نمیانداختم.
ولی الحق این سه تا رو میشه شاهکار نامید:
>یک دنیا فایلهای فلش flv من روی کارت حافظه دیگه کار نمیکنه و بهمین خاطر کلی کارهام معطل مونده مجبورم برای کار توی belle کانورت کنم!
>توی اون تاپیک هم گفتم و کلی بحث شده ، شورتکات بلوتوث رو حذف کرده و باید رفت داخل setting !
>دوربین هم که یکجور عکس میگیره انگار آفتاب افتاده روی لنز!

شاید ما پرتوقعیم ولی با همون s^3 مشکلی نداشتم که در اثر bah bah و چهچه بیخودی بعضی کاربرها خام شدم و به Anna و بعد Belle آپگرید کردم...

faridonline
13-02-2012, 16:38
یه مشکل ديگه که داره اينه که قبلا وقتی داشتی تو یه محیطی از گوشی (هر جایی حتی بازی) کار ميکردی و اس ام اس میومد، یه نوار کشویی کوچک برای چند ثانیه در بالای صفحه ظاهر میشد و شما براحتی میتونستی با کلیک بر روی اون صفحه مسیج رو باز کنی و بخونی، اما حالا فقط تق تق یه صدای اس ام اس!!!
مشکل دیگش اون ساعت ديجيتالش هست جای 8تا آیکون رو اشغال ميکنه! و زیادم ظاهر جالبی نداره، البته ميتونید اين ویجت ساعت: http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=193502 رو که بهتر هست جایگزينش کنيد...
مشکل ديگه ویجت آب و هوا هست که برنامه معروف Spb ویجتش نمیاد! و ویجت های دیفالت گوشی هم که خبری از آب و هوا نیست و تنها کاری که میشه کرد نصب مود ويجت آب و هوا هست که اونم وقتی نصب ميکنی و ميآریش روی صفحه همينطور در حال لودينگ ميمونه!!!!

Haswell
13-02-2012, 16:51
یه مشکل ديگه که داره اينه که قبلا وقتی داشتی تو یه محیطی از گوشی (هر جایی حتی بازی) کار ميکردی و اس ام اس میومد، یه نوار کشویی کوچک برای چند ثانیه در بالای صفحه ظاهر میشد و شما براحتی میتونستی با کلیک بر روی اون صفحه مسیج رو باز کنی و بخونی، اما حالا فقط تق تق یه صدای اس ام اس!!!
مشکل دیگش اون ساعت ديجيتالش هست جای 8تا آیکون رو اشغال ميکنه! و زیادم ظاهر جالبی نداره، البته ميتونید اين ویجت ساعت: http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=193502 رو که بهتر هست جایگزينش کنيد...
مشکل ديگه ویجت آب و هوا هست که برنامه معروف Spb ویجتش نمیاد! و ویجت های دیفالت گوشی هم که خبری از آب و هوا نیست و تنها کاری که میشه کرد نصب مود ويجت آب و هوا هست که اونم وقتی نصب ميکنی و ميآریش روی صفحه همينطور در حال لودينگ ميمونه!!!!
من بهمین دلیل بزرگ بودن ساعت دیجیتال ، بجاش آنالوگ رو گذاشتم که کوچکتره.ضمناً spb weather وقتی آیکنش رو بیاری روی دسکتاپ ، خودبخود بحالت ویدجت درمیاد و مثل گذشته عالی کار میکنه.

love_gooshi
13-02-2012, 17:04
اقا من به طور صحيح و كامل اپديت كردم قبل و بعدشم با 7370 ريست كردم
ولي يه مشكل بزرگي داره اين ويدئو پلير رو اصلا باز نميكنه عجيبه ها عجب گيري كرديمااا
فقط هوم اسكرينش قشنگ شده اين برنامه ويرايش فيلم هم كه تو گوشياي ما نبود(c6-01) اضافه شده خوشبختانه. ولي اون مشكگلات خدا كنه درست شه
راستي flv رو من تست كردم پخش ميكنه مشكلي نداره

ASSO
13-02-2012, 17:12
ممنون از همه دوستان بابت نظراتشون

به عقیده من جدای از محاسن و معایبی که این اپدیت داره و یه چیز طبیعیه , بغضی از دوستان کم لطفی میکنند و برخی از مواردی که کاملا جنبه سلیقه ای دارند رو به عنوان عیب یا حسن ذکر میکنند . مثل همین ساعت دیجیتال که به نظر من خیلی خوب شده ولی شاید یکی دیگه نپسنده و این دلیل بر عیب و حسن این مورد نیست . و بسیاری موارد دیگر ...

درکل به نظر من اپدیت خوبیه و ارزش کار کردن باهاش رو داره

parviz.bahri
13-02-2012, 17:17
Gesher‏ دوست عزیز شما الان راحت می تونید دانگرید کنید، آموزشش تو سایت موجوده.

msa-msa
13-02-2012, 20:15
سلام

گوشی من از اول زبان فارسی نداشت ولی داده بودم بیرون برام نصب کرده بودن.
حالا که به Belle آپگرید کردم دوباره زبان فارسی را از دست دادم.

لطفا راهنمایی کنید چگونه زبان فارسی را به گوشی اضافه کنم.

...

jjoko
13-02-2012, 20:31
امیدوار بودیم بلا بیاد بازی تن تن روش اجرا بشه ،اجرا نشد که هیچ تازه بعضی از بازی ها هم توش کند شده مثل بازی ورق...

maxomid
13-02-2012, 20:50
امیدوار بودیم بلا بیاد بازی تن تن روش اجرا بشه ،اجرا نشد که هیچ تازه بعضی از بازی ها هم توش کند شده مثل بازی ورق...

سلام..
تا جایی که من میدونم بازی تن تن احتیاج بخ سخت افزار قویتر داره.... و روی603 700 701 فقط اجرا میشه.... هامون اول هم امده بود همینو نوشته بود...

بازی هایی مثل اسفالت 6 و... که کند اجرا میشند شما جدیترین ورژنش رو نصب کن که با Belle فیکس شده دیگه مشکل لگ رو نخواهید داشت...

Belle به تازگی ریلیز شده... وجود برخی باگ ها عادی هست و با اپدیت برطرف میشه..اگه توجه کنید این هامون ورژن609 Belle هست که اواخر 2011 ارائه شده..
اندروید 4 رو گوگل برای نکسوس اس ریلیز کرد کلی باگ داشت.. معمولا ورژن جدید یک سیستم عامل که ریلیز میشه اول یکسری باگ ها و نا هماهنگی ها به وجود میاد که برطرف میشه..

در مورد نقد من خیلی از مشکلاتی که گفته بودی رو ندارم... فکر میکنم بیشتر جنبه سلیقه ای داشت.. مثلا الان htc داره sync 4 رو اسکرین شات ارائه کرده بود همه میگفتند. اههه چهقدر بد شده.. 3.5 بهتره.. بعضی ها میگفتند خوبه. چون به هامون قبلیه عادت دارند..
مثلا بعضی از قسمت های anna رو بیشتر از Belle میپسندید... ولی Belle واقعا رابطه کاربری عالی رو ارائه کرده.... و خودم هیچ مشکلی Belle ندارم. و اصلا هم حاظر نیستم به anna برگردم......

jalliill
13-02-2012, 20:54
آقا ایرادهایی که گرفتی بیشترش درسته . بعضی ایرادارو قبول ندارم ولی خب بیشترش درست بود . ولی browser مشکلش کاملا بر طرف شده . مطمئنان تو آپدیت های بعدی همه ایرادا بر طرف میشه .. اینم چون نوکیا قول داده بود به موقع بده بیرون ظاهرا یکم عجله کرده
فقط یک جمله میگم .. کار کردن با belle لذت بخشه

jalliill
13-02-2012, 21:10
ولی خداییش belle توی قسمت هوم اسکرین پیشرفت فوق العاده ی داشت:123:

3 تا اسکرین شات از گوشیم:

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=688349&stc=1&d=1329131698

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=688350&stc=1&d=1329131698

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=688353&stc=1&d=1329132270

آقا اسم اون تقویم چیه ؟؟؟؟ از کجا دانلود کردی ؟؟؟ اون برنامه هواشناسی اسمش چه ؟؟ از کجا دانلودشون کردی ؟

EmmaWLove
13-02-2012, 21:16
سلام

...

گوشیتونو با فایل های زیر فلش کنین:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=199740

EmmaWLove
13-02-2012, 21:19
آقا اسم اون تقویم چیه ؟؟؟؟ از کجا دانلود کردی ؟؟؟ اون برنامه هواشناسی اسمش چه ؟؟ از کجا دانلودشون کردی ؟

همه ویدجت های جدید Nokia Belle خدمت شما:
http://www.mediafire.com/?bgoo3llly2763h0

jalliill
13-02-2012, 21:32
همه ویدجت های جدید Nokia Belle خدمت شما:
http://www.mediafire.com/?bgoo3llly2763h0

این دقیقا همون برنامه هواشناسی و همون تقویم فارسیه ؟؟؟ در ضمن certificate میده .. باید گوشی هک بشه ؟؟؟

asfa
13-02-2012, 21:46
مشكل باتري كه به نظر من طبيعي بود مصرف باتري زياد بشه.توي ورژن 11 و 12 مصرف خوب بود بعد توي 13 و 14 سرعت بيشتر شد باتري ضعيف تر. دوباره توي آنا سرعت اومد پايين طوري كه هر منويي كه مي خواستي باز كني چند ثانيه افكت پخش ميشد! الان دوباره سرعت رفته بالا و مصرف باتري زياد شده.
درباره دوربين هم روي C7 نمي تونم نظر بدم چون بايد بررسي بشه.

حالا يه مورد ديگه اين نازك تر بودن عددهاي دقيقه نسبت به ساعت توي ويجت ساعت ايراد داره يا مدلش اينجوريه؟
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=688319&stc=1&d=1329129798

آقا این آقا رضا راست میگه .
من الان چک کردم تقویم من هم نشون نمیده تو این حالت تو calender هم رفتم روی show تنظیمه البته تو اون حالت تقویم بزرگه نشون میده اما تو این کوچیکه نشون نمیده ...

jalliill
13-02-2012, 21:58

آقا این تقویم شما چطور شمسیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟ راهنمایی کنید

Haswell
13-02-2012, 22:00
این دقیقا همون برنامه هواشناسی و همون تقویم فارسیه ؟؟؟ در ضمن certificate میده .. باید گوشی هک بشه ؟؟؟
چرا هک کنی
ساین کن دوست عزیز

jalliill
13-02-2012, 22:02
چرا هک کنی
ساین کن دوست عزیز

با چی ساین کنم ؟؟؟ مگه برنامه جدید واسه ساین آمده ؟؟

Haswell
13-02-2012, 22:25
چرا هک کنی
ساین کن دوست عزیز

با چی ساین کنم ؟؟؟ مگه برنامه جدید واسه ساین آمده ؟؟
AO
حتی ساین بکنی(با SignSiS.exe دیگه!) اکثرشون نصب میشه ولی توی شورتکاتها و ویجتها و برنامه ها هیچ ردی ازشون نیست
پس باید گوشی هک شه(البته این پیشنهاد من نیست)

jalliill
13-02-2012, 22:29
ao
حتی ساین بکنی(با signsis.exe دیگه!) اکثرشون نصب میشه ولی توی شورتکاتها و ویجتها و برنامه ها هیچ ردی ازشون نیست

پس یعنی ساین نمیشه ؟؟
آقا تقویم شماها چطور شمسیه ؟؟

EmmaWLove
13-02-2012, 22:31

دوست من گوشی رو هک کن و خیال خودتو راحت کن. هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه و تنها کارش اینه که برنامه هارو میتونی بدون ساین نصب کنی. الان همگی دوستان از هک استفاده میکنن.
ویدجت ها بدون هک به درستی نصب نمیشن.

بهترین روش هک استفاده از روش نورتونه:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=199877

برنامه هواشناسی و تقویمش همونیه که من استفاده میکنم . البته باید تقویم فارسی رو به کلندر گوشی اضافه کنی:ea:

برای اضافه کردن تقویم فارسی به کلندر گوشی باید از روش زیر استفاده کنی:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=193473

jalliill
13-02-2012, 22:43
برنامه هواشناسی کدوم برنامس ؟؟

perspolisamir
13-02-2012, 23:47
ao
حتی ساین بکنی(با signsis.exe دیگه!) اکثرشون نصب میشه ولی توی شورتکاتها و ویجتها و برنامه ها هیچ ردی ازشون نیست

پس یعنی ساین نمیشه ؟؟
آقا تقویم شماها چطور شمسیه ؟؟

دوستان ، اون ویجت ها اکثرا ساین میشن و باید در درایو c نصب بشن تا ویجتشون ظاهر بشه.
من خودم از این روش دارم استفاده می کنم.

Wolfomid
14-02-2012, 09:07
با سلام
من خودم از بل خوشم میاد و ب بل آپدیت کردم و بنظر من دوربینش فرقی نکرده البته هنوز تو led ندیدم ولی تو گوشی چیزی فرق نکرده
فقط تنها ایرادی ک داره اینه ک بعضی بازی هارو ک نصب میکنی رو باز نمیکنه و ارور آپدیت بازی میده
ولی در کل راضی ام
بنظرم جدا سازی فیلم و عکس هم خیلی خوبه و من خودم اینطوری رو دوست داشتم

zanakaka
14-02-2012, 11:17
من شخصا از بل خوشم میاد ...
حالا شاید تو یه سری از چیزا ضعیف تر شده ولی در کل رضایت بخشه !!!!

kingofuser
14-02-2012, 15:04
6 صفحه را خواندم و به این نتیجه رسیدم که فعلا اپدیت نکنم

love_gooshi
14-02-2012, 17:00
چيز مضخرفيه بلله...
هر كار ميكنم ويدئو پليرم باز نميشه انگار با خيلي از فيلمام مشكل داره. دانگريد كنم بهتره

alireza3836
14-02-2012, 17:54
سلام.تو یه سایتی دیدم که مایکروسافت و نوکیا برنامه هایی برای بلله گذاشتن.تو بروز رسانی های گوشیتون یه سری بزنید
البته نوشته بود فقط روی بلله نصب کنید
من نوکیا ندارم که تست کنم

Haswell
14-02-2012, 18:31
چيز مضخرفيه بلله...
هر كار ميكنم ويدئو پليرم باز نميشه انگار با خيلي از فيلمام مشكل داره. دانگريد كنم بهتره
شما مشکل رو موقع اجرای کدوم فرمتها دارین؟
من ویدئوهای علمی-فنی زیادی راسته ی کار خودم در این سالها از یوتیوب با فرمت اصل خودش flv گرفتم و حالا در belle با بعضیهاشون مشکل پیدا کردم با بعضی هم نه
چند تا Player بدرد بخور نصب کن ببین مشکل با اونا رفع میشه یا نه
اگه رفع نشد اونوقت دانگرید کن چون ممکنه وضع بدتر بشه و پشیمونی پشت پشیمونی

سلام.تو یه سایتی دیدم که مایکروسافت و نوکیا برنامه هایی برای بلله گذاشتن.تو بروز رسانی های گوشیتون یه سری بزنید
البته نوشته بود فقط روی بلله نصب کنید
من نوکیا ندارم که تست کنم
لینکش رو میگفتی عزیز.

maxomid
14-02-2012, 18:44
چيز مضخرفيه بلله...

سلام..
والا من فرمت های mkv flv avi mp4 3gp wmv رو به راحتی تا رزولیشن HD پخش میکنم.
بعضی کیلیپ ها به خاطر این Bite rate بالایی دارند گوشی نمیتونه پخشش کنه....
شخصا تا حالا با مشکلی بر نخوردم.

maxomid
14-02-2012, 18:52
شما مشکل رو موقع اجرای کدوم فرمتها دارین؟
من ویدئوهای علمی-فنی زیادی راسته ی کار خودم در این سالها از یوتیوب با فرمت اصل خودش flv گرفتم و حالا در belle با بعضیهاشون مشکل پیدا کردم با بعضی هم نه

لینکش رو میگفتی عزیز.
سلام....
اگه یادتون باشه ماکروسافق قرار بود نرم افزار انحصاری خودش مثل Microsoft Word، Excel PowerPoint و.. که فقط در ویندوز موبایل و ویندوز فون هست رو برای Belle ارائه کنه.
که الانم ارائه کردن میتونید دانلود کنید..
من که NOKIA 700 خریدم از هامون اول این برنامه هارو داشت.....
اگه شما ندارید میتونید در بخش نرم افزار دانلودشون کنید.

perspolisamir
14-02-2012, 19:30
سلام....
اگه یادتون باشه ماکروسافق قرار بود نرم افزار انحصاری خودش مثل microsoft word، excel powerpoint و.. که فقط در ویندوز موبایل و ویندوز فون هست رو برای belle ارائه کنه.
من که nokia 700 خریدم از هامون اول این برنامه هارو داشت.....

من نصبشون کرده بودم. اولا کلی از درایو c رو اشغال کرده بودند و ثانیا درست و حسابی هم من نتونستم باهاشون کار کنم.

Haswell
14-02-2012, 19:54
سلام....
اگه یادتون باشه ماکروسافق قرار بود نرم افزار انحصاری خودش مثل Microsoft Word، Excel PowerPoint و.. که فقط در ویندوز موبایل و ویندوز فون هست رو برای Belle ارائه کنه.
من که NOKIA 700 خریدم از هامون اول این برنامه هارو داشت.....
چه احتیاجی به مایکروسافت با برنامه های حجیم و پر اشکالش دارین دوست عزیز؟
مدتهاست همه ی ما با Quickoffice Premier6 کرک شده که کمتر از 4.5 MB هست روی گوشیهای سیمبیان داریم بدون مشکل کار میکنیم! درسته در حد آفیس PC نیست ولی در برای اسمارت فون ها مناسبه.

Jamal.M
14-02-2012, 22:47
با تشکر از رضای عزیز بابت این مقاله مفید که به مقایسه آنا و بل پرداختن و کسانی که هنوز در مورد نصبش دودل هستن راهنمایی میکنه

از دوستان هم خواهش میکنم بحث رو در همین زمینه ادامه بدن و به مسائل حاشیه ای نپردازن

ممنون رضا جان و تاپیک مهم شد

Haswell
15-02-2012, 05:03
بنظرم توی belle باتری زودتر خالی میشه!
هیچ استفاده ای از گوشی نشده ولی ظرف 5 ساعت از شارژ کامل به حدود 80 درصد رسیده که طبیعی نیست
بعبارتی از گوشی استفاده هم نکنید ، باز هم سر 24 ساعت خالی میکنه
برنامه ی مفید battery monitor هم که گویی با belle ناسازگاره و شارژ باقیمونده رو 40 درصد نشون میده

on time
15-02-2012, 11:14
هیچ استفاده ای از گوشی نشده ولی ظرف 5 ساعت از شارژ کامل به حدود 80 درصد رسیده که طبیعی نیست
برنامه ی مفید battery monitor هم که گویی با belle ناسازگاره و شارژ باقیمونده رو 40 درصد نشون میده

نه دوست عزیز شاید برنامه ای چیزی نصب کرده اید که پرمصرف شده

زیر 2 روز شارژ نکردم تا حالا ، خیلی هم مصرف کردم هم با وای فای به اینترنت دانشگاه وصل بودم و بیشتر از دو ساعت استفاده کردم هم اهنگ گوش میکردم هم ویدئو 20 دقیقه ای avi دیدم هم خیلی استفاده های دیگه ولی شنبه صبح زده بودم توی شارژ دوشنبه صبح دوباره زدم !

حداقل 48 ساعت شارژ رو نگه میداره.

Mrezay2011
15-02-2012, 12:56
عرض سلام خدمت رضا.
جا داره تشکر کنم از پست خوبی که گذاشتید.
راستش منم بعد از آپدیت گوشیم (سی 7) به بلله همه ی این مشکلاتی که رضا جان عرض کردند شاهد بودم و هستم. خب مطمئنا هر کاری برای اولین بار یه سری مشکلات یا نواقصی رو در پیش خواهد داشت. این رو به نوکیا خق باید داد.
خوب یه سری از برنامه هایی که من با این آپدیت دارم اینکه برنامه های:
1-uc browser
2-ttod
3-q-office7 (البته آٰفیسی که در خود آپدیت هست مشکلی در نمایش فایل ها نداره این مشکل بعد از نصب ورژن 7 بوجود میاد که فایلهارو نشون نمیده)
4- play via radio باید بگم در حین پخش شدن اگر اس بازی کنید میهنگه و دیگه باید باطری گوشی رو بکشید که ازین کار چندان خوشم نمیاد.
5.....

maxomid
15-02-2012, 13:07

زیر 2 روز شارژ نکردم تا حالا ، خیلی هم مصرف کردم هم با وای فای به اینترنت دانشگاه وصل بودم و بیشتر از دو ساعت استفاده کردم هم اهنگ گوش میکردم هم ویدئو 20 دقیقه ای avi دیدم هم خیلی استفاده های دیگه ولی شنبه صبح زده بودم توی شارژ دوشنبه صبح دوباره زدم !

سلام...
من قبلا نوکیا 701 داشتم با استفاده زیاد 2 روز به راحتی دوم می اورد..
الانم 700 دارمم بازم مثل هامون 701 دوروز رو دوام میاره........

در کل اگه باگ های ریزی میبنید واسه اینکه Belle به تازگی ریلیز شده با اپدیت هایی که ارائه میشه
برطرف میشه...

دوستانی که اپدیت کردن حتما دوتا کار زیر رو که میگم انجام بدن تا مشکلاتی مثل کند بودن. رست یا هنگ یا... رو نداشته باشند
1: گوشی رو با کد*#7370# رست کنید.( توجه باید از اطلاعات گوشی backup بگیرید)
2: مموری یا حافظه داخلی backup بگیرید و از طریق کامپیوتر فرمت کنید....

چند تا از دوستام که گوشی هاشون اپدیت کردم با این دوتا کار شاهد افزایش سرعت. حل شدن مشکل کند بودن یا لگ زدن بودیم..

اگه با بعضی از برنامه ها مشکل دارید نصب نمیشن یا اینکه درست کار نمیکنند جدیدترین ورژنش رو نصب کنید..
چون ورژن های قبلی با این نسخه سیستم عامل همخوانی ندارند.. نمونش asphalt6 که در belle با مشکل شدید مواجه بود در نسخه جدید
که ارائه شده با با فرم بالاتری و روانتر از قبل اجرا میشد...
الان اندروید 4 هم که به تازگی ریلیز شده با بعضی از بازی ها و نرم افزار مشکل داره. پس این مشکل فقط مختص یک سیستم عامل نیست.... و کاملا هم عادی هست..

Haswell
15-02-2012, 14:40
امروز ویدئوهای rmvb توی کارت حافظه رو هم دیدم با لگ زدنِ زیاد پخش میکنه در حالیکه توی نسخه های قبلش به این شکل نبود.
کلاً Video Player باید اساسی ارتقا پیدا کنه.
UC Player رو در اولین فرصت باید نصب کنم ببینم اون مشکل رو حل میکنه یا نه

نه دوست جان. برنامه ای توی بکگراند فعال نیست و نسبت به قبل ظاهراً مصرفش بیشتر شده
وقتی بجز فایلهای سیستمی ، برنامه ی جانبی دیگری توی حافظه فعال نیست دلیلی نداره مصرف گوشی بالا بره.

خب مطمئنا هر کاری برای اولین بار یه سری مشکلات یا نواقصی رو در پیش خواهد داشت. این رو به نوکیا خق باید داد.
این صحبت شما مثل اینه که بخوایم بر روی ضعفهای فاحش نوکیا سرپوش بذاریم.نوکیا یک عمره(14 سال) داره روی سیمبیان کار میکنه.نباید اینقدر کورمال کورمال Belle رو بعد از این دوره ی طولانی آزمایش نسخه ی بتا و بعد از اینهمه تجربه روی S^3 و Anna بیرون میداد و Belle فعلی رو بعنوان stable release معرفی میکرد. اینم بذارین کنار این مطلب که در آینده صحبتی برای انتشار نسخه های جدید سیمبیان نیست.یعنی Dead End !
ضمناً مسأله فقط توی ایجاد مشکلات اساسی در امکانات ابتدایی گوشیهای توی دست ما (از قبیل همین مشکل در پخش ویدئوها) نیست
از این مهمتر از دست دادن بیش از پیش سهم بازارش هست
همینجوریش الان هر کی دنبال خرید گوشی هوشمند هست میره سراغ اندروید و بعدش هم iOS. وقتی این مشکلاتی که برای ما هم پیش اومده رو ببینه دیگه 1 درصد رغبت باقی نمیمونه بیاد سراغ گوشیهای سیمبیان.
فکر میکنین ادعای نوکیا که تا 2016 به پشتیبانی و آپدیت این جنازه!! ادامه میده وضع رو عوض میکنه؟

Peyman_NCE
15-02-2012, 14:48

تایید میشه .

عرض سلام خدمت رضا.
جا داره تشکر کنم از پست خوبی که گذاشتید.
راستش منم بعد از آپدیت گوشیم (سی 7) به بلله همه ی این مشکلاتی که رضا جان عرض کردند شاهد بودم و هستم. خب مطمئنا هر کاری برای اولین بار یه سری مشکلات یا نواقصی رو در پیش خواهد داشت. این رو به نوکیا خق باید داد.
خوب یه سری از برنامه هایی که من با این آپدیت دارم اینکه برنامه های:
1-uc browser
2-ttod
3-q-office7 (البته آٰفیسی که در خود آپدیت هست مشکلی در نمایش فایل ها نداره این مشکل بعد از نصب ورژن 7 بوجود میاد که فایلهارو نشون نمیده)
4- play via radio باید بگم در حین پخش شدن اگر اس بازی کنید میهنگه و دیگه باید باطری گوشی رو بکشید که ازین کار چندان خوشم نمیاد.
5.....

مورد 4 اصلا وجود نداره .
با 7370 ریست کردید ؟

maxomid
15-02-2012, 15:04
امروز ویدئوهای rmvb توی کارت حافظه رو هم دیدم با لگ زدنِ زیاد پخش میکنه در حالیکه توی نسخه های قبلش به این شکل نبود.
کلاً Video Player باید اساسی ارتقا پیدا کنه.
UC Player رو در اولین فرصت باید نصب کنم ببینم اون مشکل رو حل میکنه یا نه

این صحبت شما مثل اینه که بخوایم بر روی ضعفهای فاحش نوکیا سرپوش بذاریم.نوکیا یک عمره(14 سال) داره روی سیمبیان کار میکنه.نباید اینقدر کورمال کورمال Belle رو بعد از این دوره ی طولانی آزمایش نسخه ی بتا و بعد از اینهمه تجربه روی S^3 و Anna بیرون میداد.فراموش نکنین در حال حاضر Belle رو بعنوان stable release معرفی کرده.
مسأله فقط توی ایجاد مشکلات اساسی در امکانات بدیهی گوشیهای توی دست ما (از قبیل مشکل در پخش ویدئوها) نیست
از این مهمتر از دست دادن بیش از پیش سهم بازارش هست
همینجوریش الان هر کی دنبال خرید گوشی هوشمند هست اغلب میره سراغ اندروید.وقتی این مشکلاتی که برای ما هم پیش اومده رو ببینه دیگه 1 درصد رغبت باقی نمیمونه بیاد سراغ گوشیهای سیمبیان.

سلام...
داداش مثل اینکه ویدیو ها فقط روی گوشی های سیمبین 3 و anna که اپدیت شدن مشکل داره..
میشه یکی از اون ویدیو هایی که لگ میزنه رو اپلود کنی روی NOKIA 700 تست کنم ببینم بازم همینجوره یا نه؟

دوست عزیز. این گوشی مشکلات عادیه....
گوگل بعد از ارائه اندورید 1.6 / 2.1/ 2.2/ 2.3 / 3 و حالا 4 وقتی اونو برای نکسوس اس ریلیز کرد
با باگ های زیادی رو داشت.. و یا خود اندروید 4 الان با بعضی از برنامه ها و بازی ها مشکل داره و...
در کل اینگونه باگ ها نرم افزاری هست و با اپدیت برطرف خواهد شد.....

Haswell
15-02-2012, 15:44
سلام...
داداش مثل اینکه ویدیو ها فقط روی گوشی های سیمبین 3 و anna که اپدیت شدن مشکل داره..
ویدئوهام یه ذره برای آپلود حجیمه.
میگم بد فکری نیست شاید با فلش کردن بهتر شد

mohammad0090
15-02-2012, 16:51

تاييد ميشه. 2 روز و ... نمي دونم شايد باتري گوشي دوستان قوي تر باشه اما نسبت به چيزي كه توي آنا بود نصف شده براي من الان 18 ساعت گذشته و 7 درصد شارژ دارم wi-fi و ... ندارم. نهايت 24 ساعت ميمونه.
تا يادم نرفته بگم بعد از فلش هم 7370 زده بودم و فقط چند تا نرم افزار نصب كردم كه هيچ كدوم توي بكگراند فعال نيست.
بله battery monitor هم بعضي وقتها درصدش فريز ميشه و خاموش روشن ميكنم يادش ميره كي شارژش كردم!
برنامه Battery Info 1.0.4 رو نصب كردم تقريبا جواب ميده اما يه مشكلاتي داره.

چه هوشمند شده! اگه توي منو فولدر درست كني تا داخلش رو خالي نكني گزينه delete نمياد!!

love_gooshi
15-02-2012, 19:29
[QUOTE=Gesher;2675210]شما مشکل رو موقع اجرای کدوم فرمتها دارین؟

رفيق فرمت كه چه عرض كنم خدمتت گفتم اصلا ويدئو پلير رو باز نميكرد من از طريق فايل منيجر پخش ميكردم فيلمامو. يه مقداري با flv مشكل داره انگار.
خلاصه با بلاهايي كه سرش اوردم با حذف تعداد زياذي از فيلمامو با دردسر فراوون بلاخره پليرمو باز كردددددددددد
پلير خوب كه والا ما نديديم اگه پيدا كتم حتما نصب ميكنم
ولي چيزي كه تو اين چند وقته و كار با گوشي هاي مختلف فهميدم اينه كه هيچ پخش كننده اي . پخش كننده خود گوشي نميشه !

Haswell
15-02-2012, 19:33
ویدئوهام یه ذره برای آپلود حجیمه.
میگم بد فکری نیست شاید با فلش کردن بهتر شد
نخیر
فلش هم کردم و مشکل Player کماکان با بعضی ویدئوها باقی ماند
دیگه شکی باقی نمیمونه که Player این نسخه از سیمبیان مشکل داره و امیدوارم بزودی آپدیتی براش ارائه بشه
همونطور که گفتم در پخش کننده ی Anna & S^3 مطلقاً با این قضیه مواجه نبودم

maxomid
15-02-2012, 21:02
سلام...
من الان ویدیو ها کم حجم . پر حجم رو فرمت های مختلف. رزولیشن و bite rate های مختلف تست کردم روی nokia 700 به راحتی با پلیر خود گوشی... در کل تا حالا هر ویدیویی ریختم داخل گوشی به راحتی باز میکنه..
اتفاقا من با گوشی زیاد کلیپ نگاه میکنم.... به خصوص مسابقات کشتی کج....
من مشکلی از نظر پلیر ندارم..

اگه کسی میتونه یک نمونه از اون کلیپ هایی که مشکل دارند رو اپلود کنند من روی 700 تست کنم ببینم واسه منم این مشکل رو داره یا نه.

love_gooshi
15-02-2012, 21:57
mkv رو كه مثل سابقه واسه من به ندرت پخش ميكنه تازه اونم بي صدا
flv رو هم با گير پخش ميكنه

maxomid
15-02-2012, 22:24
mkv رو كه مثل سابقه واسه من به ندرت پخش ميكنه تازه اونم بي صدا
flv رو هم با گير پخش ميكنه

سلام...
من مسابقه رویال رومبل 2012 کشتی کج رو با فرمت MKV دانلود کردم.
حجمش 675MB . رزولیشن رو یادم نیست.. ولی به راحتی روی nokia 700 اجرا شد....
از دوستان میشه یکی از اون FLV رو اپلود کنند من روی 700 تست کنم ببینیم مثل مال شما گیر میکنه یا نه...

maxomid
16-02-2012, 01:11
سلام...
من مسابقه رویال رومبل 2012 کشتی کج رو با فرمت MKV دانلود کردم.
حجمش 675MB . رزولیشن رو یادم نیست.. ولی به راحتی روی nokia 700 اجرا شد....
از دوستان میشه یکی از اون FLV رو اپلود کنند من روی 700 تست کنم ببینیم مثل مال شما گیر میکنه یا نه...
سلام..
خب جهت تست 3 4 تا کیلیپ با فرمت flv دانلود کردم..
یکشیون کار نکرد....اصلا داخل ویدیو ها نه امدم با فایل منجر رفتم روش زدم تصویر سیاه شد و وقتی جلو عوق میکردم انگار stop بود..
ولی من هامون کلیپ رو به WMV تبدیل کردم به راحتی اجرا شد.. و در قسمت ویدیو ها هم ظاهر شد..
این تنها ایرادی بود که من در Belle دیدم..
ضعیف شدن ساپورت فرمت FLV . و این هم حتما از کدک هاست. که با اپدیت بعدی احتمالا بطرف خواهد شد..
مشکل بولوتوث در 701 برطرف شد با اپدیت.
مشکل تاچ در 603 با اپدیت برطرف شد
و....
همینطور که گفتم اینجور مشکلات نرم افزاریست و با اپدیت برطرف میشه..
ولی در اجرا کلیپ های MKV و AVI و... هیچ مشکلی نداشت. حتی من فیلم ها با حجم 1GIG هم با فرمت MKV و AVI تست کردم به راحتی اجرا میشدند..

باید منتظر اپدیت های بعدی نوکیا باشیم و ببینیم چی میشه..

Haswell
16-02-2012, 05:00
سلام..
خب جهت تست 3 4 تا کیلیپ با فرمت flv دانلود کردم..
یکشیون کار نکرد....اصلا داخل ویدیو ها نه امدم با فایل منجر رفتم روش زدم تصویر سیاه شد و وقتی جلو عوق میکردم انگار stop بود..
ولی من هامون کلیپ رو به WMV تبدیل کردم به راحتی اجرا شد.. و در قسمت ویدیو ها هم ظاهر شد..
این تنها ایرادی بود که من در Belle دیدم..
ضعیف شدن ساپورت فرمت FLV . و این هم حتما از کدک هاست. که با اپدیت بعدی احتمالا بطرف خواهد شد..
مشکل بولوتوث در 701 برطرف شد با اپدیت.
مشکل تاچ در 603 با اپدیت برطرف شد
و....
همینطور که گفتم اینجور مشکلات نرم افزاریست و با اپدیت برطرف میشه..
ولی در اجرا کلیپ های MKV و AVI و... هیچ مشکلی نداشت. حتی من فیلم ها با حجم 1GIG هم با فرمت MKV و AVI تست کردم به راحتی اجرا میشدند..

باید منتظر اپدیت های بعدی نوکیا باشیم و ببینیم چی میشه..
بسیار خوب
پس شما هم بالاخره متوجه شدی من چی میگم!:bi:
ولی مشکل از کدک نیست عزیزم.چون اگر از اون می بود خطای مربوطه رو میداد و پخش نمیکرد
مشکل از خود برنامه ی پخش کننده یا بقول شما غرب زده ها! :ca: Player هست

حرف سر این نیست که با کانورت کردن مشکل پخش فایلها مشکل حل میشه یا نه.بلکه ضعف نوکیا رو نشون میده که نتونسته یک چیز ابتدایی رو بعد از آزمون و رفع خطا ، درست و حسابی بیرون بده
متأسفانه پخش کننده ی جایگزینی که بدرد بخوره هم برای سیمبیان وجود نداره

msa-msa
16-02-2012, 12:04
سلام

...

گوشیتونو با فایل های زیر فلش کنین:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=199740

با انجام این کار از این به بعد با آپدیت کردن گوشی زبان فارسی دوباره حذف می شه؟

منظورم اینه که هردفعه بجای آپدیت کردن می بایست گوشی را با آن برنامه فلش کنم؟

:bf:

maxomid
16-02-2012, 12:37
بسیار خوب
پس شما هم بالاخره متوجه شدی من چی میگم!:bi:
ولی مشکل از کدک نیست عزیزم.چون اگر از اون می بود خطای مربوطه رو میداد و پخش نمیکرد
مشکل از خود برنامه ی پخش کننده یا بقول شما غرب زده ها! :ca: Player هست

حرف سر این نیست که با کانورت کردن مشکل پخش فایلها مشکل حل میشه یا نه.بلکه ضعف نوکیا رو نشون میده که نتونسته یک چیز ابتدایی رو بعد از آزمون و رفع خطا ، درست و حسابی بیرون بده
متأسفانه پخش کننده ی جایگزینی که بدرد بخوره هم برای سیمبیان وجود نداره

سلام..
بله.
این که مشکلات عادیه...
بله ویدیو پلیر باگ داره و با اپدیت بعدی حتما برطرف میشه.
Belle به تازگی ریلیز شده و وجود برخی باگ ها کاملا عادی هست...
قبلا هم براتون مثلا زدم..
گوگل اندورید 4 رو برای نکسوس اس ارائه کرد کلی باگ داشت. مثل افزایش زیاد مصرف . داغ کردن و....
که همه این مشکلات نرم افزاری هست و با اپدیت هایی که ارائه میشه برطرف میشه..

باید منتظر اپدیت هایی که ارائه میشه باشیم..
ولی در کل من خودم اکثر ویدیو هام mp4 یا avi هست و مشکلی ندارم. واسه همین هم تا الان متوجه این باگ نمیشدم..
ولی رابطه کاربری Belle واقعا جذاب هست..
فقط یکم دیگه باید نوکیا روش کار کنه و باگ های ریزی که داره رو برطرف کنه...

Haswell
16-02-2012, 13:53
عجیبه
صبح شارژ گوشی تقریباً کامل بود
امروز فقط چند تایی برنامه نصب کردم و چند بار هم با opera آمدم به این تاپیکها
حالا میبینم عددی که برنامه ی Fast Panel در گوشه ی نمایشگر بعنوان شارژ باقیمانده نمایش میده کمتر از 10 درصده!

love_gooshi
16-02-2012, 17:12
والا عجيبه من كه اصلا نتونستم mkv پخش كنم با گوشي يه دونه پخش كرد اونم صداشو نيوورد
در كل پليرش ضعيف شده خدا كنه يه اپديتي چيزي بده سريع
ولي بل چيزاي ديگش خوبه يه كم شبيه اندروييد شده

Haswell
16-02-2012, 18:03
بقول معروف ، عیبش گفتیم حُسنش هم بگیم!
فکر کنم سرعت بارگذاری تصاویر ماهواره توی نقشه سریعتر از قبله.کلاً توی نقشه مقداری بهتر شده و موقع زوم یا آن زوم مکث و تأخیر کمتری داره
در مجموع یک نوکیاست و نقشه هاش.

azin112233
16-02-2012, 19:25
سلام
یه تغییر جالب در بل اینه که شما هر شماره ای که هرجای گوشیتون مخصوصا در قسمت پیام داشته باشید و اونو لمس کنید حالتهای تماس و یاارسال پیام و ذخیره در دفترچه تلفنو داره
این خصوصیاتو سونی اریکسون پنج سال پیشم بکار می برد!
به هرصورت خیلی ضروریه

maxomid
16-02-2012, 20:31
والا عجيبه من كه اصلا نتونستم mkv پخش كنم با گوشي يه دونه پخش كرد اونم صداشو نيوورد
در كل پليرش ضعيف شده خدا كنه يه اپديتي چيزي بده سريع
ولي بل چيزاي ديگش خوبه يه كم شبيه اندروييد شده

سلام...
داداش اتفاقا من MKV رو به راحتی پخش میکنم...
حتی با حجم 600MB به بالا رو به راحتی باز میکنه...
تنها فرمت FLV در Belle ضعیفتر شده و مشکل داره..

maxomid
16-02-2012, 20:34
سلام
یه تغییر جالب در بل اینه که شما هر شماره ای که هرجای گوشیتون مخصوصا در قسمت پیام داشته باشید و اونو لمس کنید حالتهای تماس و یاارسال پیام و ذخیره در دفترچه تلفنو داره
این خصوصیاتو سونی اریکسون پنج سال پیشم بکار می برد!
به هرصورت خیلی ضروریه

سلام...
من متوجه منظورتون نشدم ..
میشه واضحتر بگین...

facon_Archi
16-02-2012, 20:41
مهم ترین ایرادی که الان داره
مصرف باطری ش هست که خیلی زود باطری خالی میکنه!!
میری تو خیابون 20 دقیقه حرف مزنی باطری نصف میشه
در حالت عادی هم که بعد از 2روز شارژش تموم میشه

Reza 7
17-02-2012, 11:07
مهم ترین ایرادی که الان داره
مصرف باطری ش هست که خیلی زود باطری خالی میکنه!!
میری تو خیابون 20 دقیقه حرف مزنی باطری نصف میشه
در حالت عادی هم که بعد از 2روز شارژش تموم میشه

کاملاً موافقم
اين چند روزه هر جور ازمايشی بگيد انجام دادم اما عمر باطری به شدت کم شده
با آپديت بل يک روز طول ميکشه تا يکی از خط های باطری کم بشه 1 روز ديگه هم طول ميکشه تا کلاً به صفر برسه!
تو آنا تا 4 روز هم باطری نگاه ميداشت!

عجیبه
صبح شارژ گوشی تقریباً کامل بود
امروز فقط چند تایی برنامه نصب کردم و چند بار هم با opera آمدم به این تاپیکها
حالا میبینم عددی که برنامه ی fast panel در گوشه ی نمایشگر بعنوان شارژ باقیمانده نمایش میده کمتر از 10 درصده!

مشکل باطری داره اما نه ديگه تا اين حد! شما حتماً يک بار ريست کن گوشيت رو

ويدئو پلير رو هم اين چند روز هر جور تستی که بگيد انجام دادم به وضوح مشکلات عجيب غريبی پيدا کرده
انواع فرمت ها و بيت ريت های مختلف رو تست کردم کلاً با بيت ريت های بالا دچار مشکل شده
در صورتی که قبلاً روی انا اين مشکلات خيلی کمتر بود
مورد بعدی مکث بيش از حد در هنگام شروع پخش هست که يکم تو ذوق ميزنه!

Haswell
17-02-2012, 21:05
مشکل باطری داره اما نه ديگه تا اين حد! شما حتماً يک بار ريست کن گوشيت رو

توی Anna هیچ مشکلی نداشت با فلش مموری ocz من(که بخاطر چیپهای میکرون آمریکایی ، سه ساله دچار ..... و نایاب شده) ولی توی Belle هر بار وصل میکنم اول پیغام میده مصرف برق زیادی داره!!
از طرفی چون برنامه ها رو از روی اون نصب میکردم شاید دلیل خالی شدن باتری همین باشه.
در کل واضحه که با این فیرمویر توی مدیریت مصرف انرژی کاملا مشکل داره.

Reza 7
19-02-2012, 18:24
توی anna هیچ مشکلی نداشت با فلش مموری ocz من(که بخاطر چیپهای میکرون آمریکایی ، سه ساله دچار ..... و نایاب شده) ولی توی belle هر بار وصل میکنم اول پیغام میده مصرف برق زیادی داره!!
از طرفی چون برنامه ها رو از روی اون نصب میکردم شاید دلیل خالی شدن باتری همین باشه.

خون چرا از يک مموری ديگه استفاده نميکنی؟ اينجوری که گوشی شما شارژ خالی ميکنه
خيلی اذيت ميشی

perspolisamir
19-02-2012, 19:13
توی anna هیچ مشکلی نداشت با فلش مموری ocz من(که بخاطر چیپهای میکرون آمریکایی ، سه ساله دچار ..... و نایاب شده) ولی توی belle هر بار وصل میکنم اول پیغام میده مصرف برق زیادی داره!!

دوست عزیز
من هم فلشم ocz هستش و الن امتحان کردم و دیدم همون پیغامی که شما می گی رو داد.
البته فلش دیگه ای دم دستم نبود تا چک کنم.
اما فکر می کنم این پیغام رو برای همه فلش ها باید بده چون در هر حال فلش مموری برای کار کردن احتیاج به انرژی الکتریکی داره که تو کامیوتر اون رو از طریق مادربورد و پاور می گیره و توی گوشی هم مسلما از باتری گوشی استفاده می کنه که باعث میشه زود باتری خالی کنه.

Haswell
19-02-2012, 19:38
خون چرا از يک مموری ديگه استفاده نميکنی؟ اينجوری که گوشی شما شارژ خالی ميکنه
خيلی اذيت ميشی
نرم افزارهای گوشی روی فلش مموری هست تا هر کی از دوستان خواست راحت براش نصب کنم!

دوست عزیز
من هم فلشم ocz هستش و الن امتحان کردم و دیدم همون پیغامی که شما می گی رو داد.
البته فلش دیگه ای دم دستم نبود تا چک کنم.
اما فکر می کنم این پیغام رو برای همه فلش ها باید بده چون در هر حال فلش مموری برای کار کردن احتیاج به انرژی الکتریکی داره که تو کامیوتر اون رو از طریق مادربورد و پاور می گیره و توی گوشی هم مسلما از باتری گوشی استفاده می کنه که باعث میشه زود باتری خالی کنه.
آقا ایول:dk:
من دیدم هیچکسی درباره ی Belle و فلش مموریش چنین مطلبی رو هنوز نگفته
تصور کردم نکنه Belle ناسازگاری داره با یکسری برندهای خاص
گرچه ocz بلحاظ معماری و کارایی معتبرترین برند بازار جهانی هست و در هر حال هیچ اشکالی نمیتونه متوجه اون باشه.

وحیدسلحشور
19-02-2012, 20:10
سلام ببخشید من زیاد با سیمبین و نوکیا آشنا نیستم و تا حالا هیچ کدومو نداشتم میخواستم بدونم آنا و بل رو Nokia 5233 هم اجرا و آپدیت میشند؟ ممنون

Peyman_NCE
19-02-2012, 21:27
سلام ببخشید من زیاد با سیمبین و نوکیا آشنا نیستم و تا حالا هیچ کدومو نداشتم میخواستم بدونم آنا و بل رو nokia 5233 هم اجرا و آپدیت میشند؟ ممنون

نه دوست 5233 قابلیت آپدیت به آنا و بل رو نداره .

گوشی هایی که سیستم عاملشون بر اساس s^3 می باشد قابلیت ارتقا به آنا و بل رو دارند .
مثل c6-01 - c7-n8-e7 , ....

AMIR376
19-02-2012, 21:29
سلام من یک مشکلی دارم
گوشی 6 7 بار فلش کردم اما در هیچ کدوم از دفعات mass storage کار نمیده و به pc هم که وصل می کنم فرمت نمیشه و اصلا باز نمیشه مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری؟

Reza 7
23-02-2012, 09:23
يک باگ جالب ديگه تو بل پيدا کردم نميدونم برای شما هم اينجوری هست يا خير
يهو ديدم صفحه خيلی تاريک شده! رفتم تو تنظيمات مربوط به نور lcd اما ديدم روی 3 قرار داره
اما يکم که ور رفتم ديدم نور کمترين يا همون 1 با 2 و 3 يعنی مقدار وسط يکی هست!!!
و 4 و 5 مثل سابق درست هست!
بعد که گوشی رو ريست کردم درست شد! اما باز بعد چند مدت همين مشکل به وجود اومد!
وقتی نور رو در حالت وسط يا 3 ميذارم اينجوری ميشه!
دباره ريست کردم خوب شد!
واسه همين فعلاً نور رو روی 4 ميذارم!

shahriar4000
25-02-2012, 10:38
خب رضا جان ضمن تشکر از تاپیک خوب شما همینطوری که خودتون امتحان کردید به این نتیجه رسیدید که برنامه جی پی اس گارمین هم بر روی بل نصب نمیشود که این هم مطلب مهمیه
مورد بعدی اینه که شما زمانی که در مرورگر گوشی تا قبل از امدن بل میرفتید و میخواستید صفحه ای باز کنید بالای صفحه مقدار استفاده از اینترنت رو توسط کیلوبایت مصرف شده نشون میداد که در بل نشون نمیده که این هم به نظر من از اهمیت زیادی خصوصا در ایران که اینترنت گرون است دارد وهم اینکه داشتن اصلاعات دانلود شده هر صفحه ای به کیلو بایت لازمه

Reza 7
02-03-2012, 18:00
خب رضا جان ضمن تشکر از تاپیک خوب شما همینطوری که خودتون امتحان کردید به این نتیجه رسیدید که برنامه جی پی اس گارمین هم بر روی بل نصب نمیشود که این هم مطلب مهمیه

راه حل پيدا شد!
بعد از آپديت به بل ، برای اينکه بتونيد در برنامه گارمين چيزی بنويسيد
در جايی که قرار هست بنويسيد ميبينيد که کيبورد مجازی وجود ندارد!
اما اگر با استفاده از دکمه قفل کناری گوشی يک بار گوشی رو قفل و مجدد باز کنيد
يا با نگاه داشتن دکمه منو از برنامي خارج و سپس برگشتن به برنامه گارمين حالا امکان تايپ برای شما وجود دارد!

سالارلطفی
20-05-2012, 00:26
[SIZE="4"][FONT="Arial Black"][
/FONT][/SIZE
سلام دوستان من میخوام برگشت بدم n8رو به آنا25 کسی هست که اینکارو کرده باشه نتیجه گرفته باشه؟؟ اگه هست لطفا راهنمایی دقیق ممنون میشم.

سالارلطفی
05-06-2012, 01:37
با سلام خدمت دوستان عزیز
ممنون از مقالهء بسیار خوب
تمام مشکلاتی که عرض کردین کاملا درسته در مورد n8
امیدوارم حل شه در اینده امیدوارم..
ولی یه *پیشنهاد دارم برای همه کسانی که قصد ارتقاء دارن
تمام این مشکلات رو با تماس به شمارهء
02123013 که پشتیبانیه نوکیاست در میان بگذارید
و علاوه بر این به سایت نوکیا سری بزنید و در قسمت پشتیبانی کاملا مشکلات رو تایپ و ایمیل کنید
بنده شخصا این کارو چند بار انجام دادم
ولی یه نفر کافی نیست یه دست هم صدایی نداره
ممنونم از همهء خوبان...

Reza 7
16-06-2012, 18:50
با سلام خدمت دوستان عزیز
ممنون از مقالهء بسیار خوب
تمام مشکلاتی که عرض کردین کاملا درسته در مورد n8
امیدوارم حل شه در اینده امیدوارم..
ولی یه *پیشنهاد دارم برای همه کسانی که قصد ارتقاء دارن
تمام این مشکلات رو با تماس به شمارهء
02123013 که پشتیبانیه نوکیاست در میان بگذارید
و علاوه بر این به سایت نوکیا سری بزنید و در قسمت پشتیبانی کاملا مشکلات رو تایپ و ایمیل کنید
بنده شخصا این کارو چند بار انجام دادم
ولی یه نفر کافی نیست یه دست هم صدایی نداره
ممنونم از همهء خوبان...

سلام
خيلی اميد نداشته باشيد يعنی اصلاً نداشته باشيد! :دی
قبلاً سر يک سری مشکل کلی باهاشون تماس گرفتم
مشکل مربوط به gps و نقشه های ايران بود
حتی از خود نوکيا باهم تماس گرفتن ...
آخرش ... هيچی!

yas_9987
22-07-2012, 10:39
سلام دوستان کسی ویدیو پلیر خوب واسه بلله سراغ نداره
:sign_help:

lordamir
28-09-2012, 11:47
یه مطب من بگم سیمبین بل در مناطق رو ستایی انتن نمی ده اما وقتی دانگرد می کنی به ورژن پایین تر دوباره انتن میده

Reza 7
19-10-2012, 12:54
یه مطب من بگم سیمبین بل در مناطق رو ستایی انتن نمی ده اما وقتی دانگرد می کنی به ورژن پایین تر دوباره انتن میده

سلام
برای حل اين مشکل در يکی از فروم ها يک راه حل کامل ارائه داده شده بود ؛
يکم طولانی و سخت بود اما مشکل رو برطرف ميکرد ؛

BECKHAM-23
21-10-2012, 12:12
سلام
برای حل اين مشکل در يکی از فروم ها يک راه حل کامل ارائه داده شده بود ؛
يکم طولانی و سخت بود اما مشکل رو برطرف ميکرد ؛

سلام
ممنون میشم اینجا یزارید یا اینکه لینک بدین

z-amir
18-11-2012, 13:16
من که با 701 و سیستم عامل بل هیچ مشکلی نداشتم.

milad_abdis
06-07-2013, 12:48
عالی بود مرسی