PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تست من از شبکه نسل جهارم(4g) در کویت.

M O H A M M E D
02-03-2012, 21:56
بنام خدا.خوب الحمدلله با مقاله جدید شبکه 4G LTE خدمت دوستان رسیده ام.خوب شاید هنوز این کلمه 4G یا LTE برای بعضی دوستان کلمه جدیدی و نااشنا باشد اکر باسخ برای شما مثبت است خوب می توانید به اینجا (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=204532) مراجعه کنید تا وهله اول با این نوع شبکه ها که در واقع جدیدترین و سریع ترین شبکه های موبایل و لب تاب هاست اشنا شوید و ادامه بحث همراه شوید.
خوب نسل جهارم این شبکه به نام 4G که خیلی هم بحث برانکیزه هستند اواخر سال 2011 بود که زمزمه حضور ان در کویت اغاز شد ان هم فقط توسط ابراتور کویتی VIVA .امروزه تقریبا تمام کشورها از شبکه های نسل سوم و 3.5g را سابورت می کنند و همجنین در حال حاضر تعدادی از کشورهای مختلف در قاره های مختلف نیز از نسل جهارم 4g این نوع شبکه ها را سابورت می کنند و اما در قسمت جالب و خوشحال کننده و کمی ناراحت کننده این است که تلفن همراه شما باید از نوع شبکه ها را نیز سابورت کند که البته امروزه بیش از 50 مدل موجود هستند که این نوع شبکه را سابورت می کنند که اصطلاحا اکثر این موبایل ها نیز با بسوند 4g در انتهای نام و مدل خود شناخته می شوند.در تعدادی زیادی از کشورها تبلیغات خوبی برای شناخت شبکه های جهارم تهیه شده است و اما همان طور که شاید مطلع باشید رنج سرعت این نوع شبکه ها باید حدود 100 مکابایت در ثانیه در حالت سکون و حدود 20 مکابایت در ثانیه در حال حرکت باشد که البته طبق ازمایشات بنده این اعداد بسیار متفاوت هستند...!:bw: خوب و اما شبکه نسل جهارم با تمام خوبی و بدی هایش وارد کویت شده است تا قبل از ورود این شبکه ها به کویت شما می توانستید تا سرعت بالغ بر 40 مکابایت در ثانیه هم تبادل اطلاعات در اینترنت کنید.اما این بحث 4G است داستان کمی متفاوت..خوب من ابتدای امر یک ویدئو از ازمایشم تهیه کرده بودم که متاسفانه دارای حجم بسیار بالایی است و تقریبا می دانم ابلود این ویدئو با بسته به اطلاعاتم از سرعت ها در ایران برای دانلود شما بی فایده خواهد بود و این طور شد تصمیم کرفتم تعداد زیادی اسکرین شات از ویدئو خود تهیه کنم تا شما هم لذت ببرید.خوب بس تا اینجا کار شما هرموقع تصمیم بر خرید موبایل کنید حتما توجه کنید 4G باشد.خوب شاید یک روزی واقعا تصور اینکه بتوانید یک فیلم Blu-ray با حجم 24 کیکابیت را ظرف جند دقیقه دانلود کنید ارزوی زیادی نباشد جنانجه با این نوع سیستم ها هم فاصله زیاد نیست.خوب جهت انجام تست به دفتر VIVA مراجعه نموده ام تا سبرایز من از شبکه 4G به حداکثر برسد ابتدای امر ابراتور بخش به بنده کفت سرعتی بالغ بر 100 مکابایت را مشاهده خواهیم کرد..یعنی یک فیلم داخل یوتوب با کیفیت HD خیلی راحت loading می شود که البته شایعه هم نبود و واقعا عملی شد.
خوب طی تصاویر شما با این تست همراه خواهید شد و سرعتی که ثبت شده را مشاهده خواهید کرد که البته این سرعت 100 مکابایت واقعا نبود اما وقتی علت را سوال کرده ام؟ ابراتور جواب دادند که بستکی به سرور ما دارد و این دلایل که البته صحح هم جواب دادند زیرا با انتخاب سرور دیکر سرعت بهبود یافت.اما تجربه خیلی خوبی شد برای بنده تا امروز هم بتوانم این نوع شبکه های نسل جدید 4G را با شما نیز مشترک کنم و در انتها امیدوارم لذت برده باشید..
در انتها از همه نهایت تشکر را دارم موفق و موید ان شاءالله.:loveit::loveit::loveit:باتشک .

http://129.7.img98.net/out.php/i234720_4g-speed11.jpg

http://129.7.img98.net/out.php/i234721_image00001.jpg

http://129.7.img98.net/out.php/i234722_image00002.jpg

http://129.7.img98.net/out.php/i234723_11.jpg

http://129.7.img98.net/out.php/i234724_12.jpg

http://129.7.img98.net/out.php/i234725_13.jpg

http://129.7.img98.net/out.php/i234726_14.jpg

http://129.7.img98.net/out.php/i234727_15.jpg

http://129.7.img98.net/out.php/i234728_16.jpg

http://129.7.img98.net/out.php/i234729_18.jpg

http://129.7.img98.net/out.php/i234730_19.jpg

http://129.7.img98.net/out.php/i234731_20.jpg

THE END-- ESSAYIST GROUP :MOHAMMED.GM

TAAW
02-03-2012, 22:58
محمد جان ما هنوز تو همون 3g هم مونده ایم....واسه 3g هم هی دارن علافمون میکنن....حالا بگذریم که همون هم چقدر به استانداردهای جهانی نزدیکه....

MAHYAR
03-03-2012, 15:41
محمد جان ممنون . ولی فکر کنم ما حالا حالا ها باید خـــوابه این رو ببینیم ..

text1
03-03-2012, 15:46
سلام... :hello:

آقا جالب بود... اگه این باشه که محشره....

ولی اینجا ایرانه ... ما هنوز به قول دوستمون تو همین 3G موندیم...
با این وضع اینترنت ایران... سرعت ذغالی که داره... هر بار باید پاش ذغال بریزی تا راه بیوفته...

ابنجا سایت ها رو ..... میکنن نمونش همین Mediafire ... اینجا تازه داره اینترنت حلال میشه... :bj:

یعنی ما همه قبل گناه کاریم باید بریم توبه بکنیم که قبلاً از اینترنت حرام استفاده می کردیم... :bj:

اینجا ایرانه داداش من...
فردا ورودی خانم ها و آقایونم جدا میکنن... باید منتظر بود ... :bj::bj::bj:

mido-mido
03-03-2012, 15:52
اولا مرسی از اینکه دل مارو حسابی آب کردین برای این 4G...:4:...
دوما مرسی که بعد از آب کردن دلمون کبابش کردین...:4:...
سوم...من حاضرم همین سرعت دانلود 68 که speedtes.net داده رو روی کامپیوترم داشته باشم...نمیخوام روی موبایلم هم باشه...روی کامپیوتر هم باشه من راضی راضی هستم...خیلی هم خوشحال میشم...:4:...

ولی چه کنیم که باید در کف رایتل با اینترنت 128 بمونیم...(و صد البته...نخریم...چون میدونیم پول الکی دادنه...:4:...)

مرسی...جای ما برو جدیدترین فیلم ها و اهنگ ها رو دانلود کن و لذت ببر...(ما هم همون اینترنت شبانه که مجانی هست و سرعت دانلودش 70 کیلو بایت هست استفاده میکنیم...:4:...)

gholamrezaarjan
03-03-2012, 15:58
مطمئن باشيد حالا حالاها تو ايران چنين چيزي نمياد.
ادم اين خبرها رو كه ميشنوه فقط اعصابش خرد ميشه و حسرت مي خوره

behroz A
03-03-2012, 15:58
ماهم كم نداريم دولت الكترونيك تماس تصويري باسرعت بالغ بر64كيلوبايت محشره تازه همه دنيابه اينترنت پاكمون حسودي ميكنن''....

لطفا از اين مطالب ننويسيد جگر ادم كباب ميشه وتازه يادش مياد عمرش فنا شده

Davood_titan
03-03-2012, 16:04
خوشا به حالت

mgezir
03-03-2012, 16:21
ما که تو هرمزگان داریم با 5gحال میکنیم جدیده:bz:

AminMzh
03-03-2012, 16:28
مرسی خوب بود..اما از اونجایی که ایران استانداردهای 2g اش به 1g دنیا و 3g به 2g دنیا هم نمیرسه(در بحث سرعت اینترنت)این تست ها به حال ما فرقی نمیکنه اما امای بزرگش اینجاست با این حرکاتتون دل ما رو بیشتر خون می کنی چرا که من همین الانشم با edge ایرانسل داررم پست میدم حالا lte و غیره رو به نظرت من سرعتش رو بدونم edge ام رو میکنهhsdpa؟؟؟ نه بیشتر آدم آتیش میگیره......

lalik
03-03-2012, 16:46
دمت گـــــــرم
اما حسابی دلمونو آب کردیـــــــــــــا

MAMAD*50 CENT
03-03-2012, 17:05
سلام.
مرسی عالی بود.
ولیییی حیف معلوم نیست کی بیاد در دسترس ما !!!!!!!

A S H K A N
03-03-2012, 17:13
ممد جون دمت گرم مقاله جالبی بود
حالا می خوام یه جک بگم برات
دیروز مدیا فایر شیلتر شده بود
:ca:

Jamal.M
03-03-2012, 17:24
ممنون از محمد عزيز بابت اين مقاله كه تجربه خودش رو با ما در ميان گذاشت

stop2000
03-03-2012, 17:38
ممنون
اما یه چیزی واقعا الان چه حسی داری این همه ادم رو به حسرت خوردن انداختی !!؟؟
من که میخوام گریه کنم!

SADEGH
03-03-2012, 17:43
فوتو شاپه :lol:

wisam
03-03-2012, 22:07
حاجی باز هم ممنون دستت در نکنه خسته نباشید.

یادم افتاد سالهای 1366 شمسی بود که تازه اسم دستگاه فکس
به گوشمان خورده بود یک دستگاه با هزار زحمت از دبی آوردیم ایران
واسه شرکتمون اول که میگفتن امکانش نیست و نمیشه باهاش کار کرد
رفتیم شرکت مخابرات گفتیم که همچین دستگاهی داریم و میخواهیم
با هاش کار کنیم گفتند کی به شما اجازه داده که دستگاه فکس بدون مجوز
وارد کردید، این کار غیر قانونیه گفتیم از کجا بایست مجوز گرفت گفتند از اط.....
رفتیم مجوز بگیریم گفتند شرکتتون دولتی نیست برین دنبال کارتون تا خدمتتون
نرسیدیم دستگاهمون رو هم ازمون گرفتند همراه با یک تعهد که دیگه از این غلط ها
نکنیم.:4:
حالا ما که دیگه ایران نیستیم اما فکر نکنم این امکانات تا سال 2020 وارد ایران بشه
اگر هم بشه مصداق همون ضرب المثلی هست که میگه گنجشک رنگ میکنن جای قناری
میفروشن اسمش میشه 4G ولی 0.5G هم نیست. به همین سادگی:dq:

amess
03-03-2012, 22:38
ای آقا خوش به حالت...

MOHAMMED
03-03-2012, 23:39
ولا حاج محمد چند وقت پیش شرکت Viva بحرین چند وقت پیش به صورت ازمایشی این سرویس رو توی بحرین سیتی سنتر راه اندازی کرده بود

سرعت داونلود به 100 مگ در ثانیه میرسید ، سرعت اپلود هم به 20 مگ در ثانیه

واقعا عالی بود ، حالا منتظریم که برای عموم گذاشته بشه

luckylock_2005
03-03-2012, 23:42
نشون دادن این سرعتا به مردم ایران مثه اینه که به ادمی که داره با الاغ این ور اونور میره یهو لامبورگینی نشون بدی! خوب معلومه دلش می خواد....هییییی. جوونی ما که پای این اینترنت آشغال ایران تموم شد و رفت ولی شما حالشو ببر.

reza3soot
04-03-2012, 00:08
نشون دادن این سرعتا به مردم ایران مثه اینه که به ادمی که داره با الاغ این ور اونور میره یهو لامبورگینی نشون بدی! خوب معلومه دلش می خواد....هییییی. جوونی ما که پای این اینترنت آشغال ایران تموم شد و رفت ولی شما حالشو ببر.
آخیییییییییییی چقدر سوزناک حسرت میخوری:ak:
دوست عزیز,نوه و نتیجه های امثال من و شما هم 4G را نخواهند دید این حسرت خوردن نداره که...
همین که برادران و خواهران دینی من و شما تو کشورهای دوست و همسایه و برادر و خواهر و خواهرزاده و برادر خوانده و غیره,سرمایه های ملی متعلق به من و تو رو میکشن بالا و به ریشمون میخندن جای بسی قدردانی داره...

reza3soot
04-03-2012, 00:16
سلام.
مرسی عالی بود.
ولیییی حیف معلوم نیست کی بیاد در دسترس ما !!!!!!!

دوست عزیز شما انگار ساکن ایران نیستید:bw:

R ! N G
04-03-2012, 00:18
ای خدا داغ دلمونو تازه کردی داداش ! ما تو 3g موندیم فعلا با gsm صفا میکنیم 4g پیشکشمون ...

jetdroid
04-03-2012, 00:40
محمد جان از قدیم هر جایی خوب بود میگفتن کویته الان به این نتیجه رسیدم که واقعا کویته :4:
اینا به درد ما نمیخوره ما تا آخر باید با همین امکانات سر کنیم!
بابت مقاله های زیبات ممنونم.

alisayahe
04-03-2012, 01:06
ای خدا مسولانی این اینترنت مثقالی که ارزش یک ریال هم نداره و باعث حسرت کشیدن کاربران گل این سایت و دیگر ایرانی ها میشود نابودشان بگردان و همچنین ...................

ان روز من قبل از مرگ ارام میگیرم

™EXITMOOD
04-03-2012, 01:07
آقا دمت گرم.. این مقاله رو در حالی خوندم که در حال التیام بخشی به حالم هستم که از حال بچه هایی که حالشون از اوضاع احوال نت بهم خوده پریشونه.. چقدر حال و احوال شد.. خلاصه اینکه مدیا فایر هم فی- ل- تر شد و ملت ایران خیالشون از این بابت هم راحت شد دیگه! خدا رو شکر...

K I N G
04-03-2012, 01:07
ممنون محمد جان
البته محسن جان همونطوری که کویته پولش هم کویته
هیچ جای دنیا شما اب مجانی پیدا نمی کنی دیگه این که بماند
ما تو نسل 3 موندیم بقول دوستان ولی من باب یاداوری میگم که رایتل نسل 3 رو فعلآ حق امتیازش رو گرفته و همراه و اول و ایرانسل نمیتونند برند به نسل 3 تا ببینیم کی این قانون من دراوردی درست میشه
پول داشته باشی حق امتیاز عدم نمایش مسابقه داربی رو هم میتونی بگیری تو ایران :ag:

BAHRAMI_MEDIA
04-03-2012, 01:18
برای مکالمه تصویری مجبور هستیم که سیم کارت اعتباریش رو بخریم وگرنه ایارنسل همه کار انجام میده. یکی انداختم تو تبلت و سرعتشم خوبه و برای اس ام اس و ام ام اس هم که همینطور از اعتباری خودم استفاده میکنم. اگر دیتا رایتل رو خریداری کنیم امکان دیگه ای جز اینترنت نداره و قیمتش با اعتباریش یکی هست فرقی نداره. اعتباری جز اینترنت امکان ارسال پیام کوتاه و چند رسانه ای امکان برقراری تماس تصویری رو هم داره. در کل این اپراتور نمیتونه حالا حالاها کاری بکنه. و اینکه یک اپراتور باید 3g بده مسخره هستش. تو کل دنیا همه روی 3 جی و 4 جی متمرکز شدند و تمام اراتورها ارائه میده. باید ایرانسل و همراه اول هم وارد 3 جی و 4 جی بشن تا قیمت ها مناسب باشه و پهنای باند درست باشه هر چند که در کشور ایارن هیچ ارزانی وجود ندارد و تام اپراتورها هم ارائه بدن یکی هستند.
برای ثبت نام کی اعلام کرد که تموم شده؟؟؟ کرج رو هنوز واگذار نکرده؟ تلویزیون هم تبلیغی نکرد. خیلی مسخره است. تو هر کشور دیگه ای بود همچین محکوم و جریمه میکردن تا بتونه به مردم درست خدمت رسانی کنه.

BAHRAMI_MEDIA
04-03-2012, 01:25
مدیرعامل رایتل: ۸ شهراصلی تا پایان شهریور / 3g آخرین فناوری تجاری شده ی موبایل است / همه جا 3g می دهیم / برای ۱۴۰ شهر و ۳ سال تجهیزات داریم / سقف نداریم

مدیر عامل اپراتور سوم تلفن همراه (رایتل) گفت: برنامه ی این اپراتور تحت پوشش قرار دادن ۸ شهر اصلی كشور تا پایان شهریور ماه سال 1391 است.

' حمید فرنگ' روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران ایرنا و فارس افزود: بر اساس برنامه، بعد از عرضه ی سیم كارت در شهرهای كرج و تهران، نخست شهرهای مشهد ، قم و اهواز تحت پوشش شبكه رایتل قرار می گیرند و در گام بعدی شهرهای شیراز ، تبریز و اصفهان به شبكه ی رایتل خواهند پیوست.

وی تاكید كرد كه رایتل برای اجرای برنامه های خود نیازمند همكاری تمام دستگاه ها و نهادهای مربوط بخصوص شهرداری های این شش شهر بزرگ كشور است .

فناوری شبكه ی رایتل ، آخرین فناوری تجاری شده تلفن همراه در دنیا است

مدیر عامل رایتل گفت: فناوری شبكه رایتل ، فناوری نسل 5/3 تلفن همراه است كه تقریبا آخرین فناوری تجاری شده تلفن همراه در دنیا است.

فرنگ تصریح كرد: فناوری كه در دنیا تجاری شده و در سطح عمومی استفاده می شود همین فناوری نسل 5/3 است كه ما در رایتل استفاده می كنیم.

وی افزود: اگر فناوری lte را بعنوان نسل چهار تلفن همراه قبول كنیم (كه خیلی ها این را قبول ندارند)، این فناوری نیز در اپراتورهای محدودی در دنیا تجاری شده است كه شاید 18 اپراتور بیشتر نباشد .

وی ادامه داد: این فناوری را با هزینه خیلی كم می توانیم به lte تبدیل كنیم ، همین الان شبكه ما آمادگی ارتقا به lte را بدون تغییر دكل و آنتن دارد ، اما استانداردهای این فناوری هنوز نهایی نشده است ، از طرفی عرضه فناوری نسل چهارم موبایل توجیه فنی ندارد .

شبكه ی رایتل هر جا توسعه پیدا كند نسل سه خواهد بود

فرنگ با اشاره به اینكه بر اساس پروانه در سال اول راه اندازی شبكه ، رایتل باید هشت شهر اصلی ( در پنج شهر خدمات نسل سوم تلفن همراه و در هشت شهر خدمات پایه ) را تحت پوشش خدمات خود قرار دهد ،افزود: شبكه رایتل در كل نسل سه است ، حتی انجایی كه پروانه گفته می توانید خدمات نسل 2 ارایه بدهید، برنامه ما این است كه خدمات نسل سه تلفن همراه را عرضه كنیم .

برای 140 شهر تجهیزات سفارش داده ایم

مدیرعامل رایتل با اشاره به سفارش تجهیزات برای 140 شهر ، گفت: اپراتور سوم مانند هر سرمایه گذار دیگری بدنبال درآمد است و به همین دلیل به دنبال توسعه شبكه رایتل هستیم.

فرنگ افزود: شركت سرمایه گذاری تامین اجتماعی مانند هر سرمایه گذار دیگر ،برای هر ریال سرمایه گذاری خود ،هزینه- فایده را نگاه می كند و هر روز كه توسعه این شبكه عقب بیفتد و بازار موبایل اشباع شود ، ضرر می كنیم .

تجهیزات سه سال اول را تامین كرده ایم

فرنگ ..... ها را محدود كننده خواند و گفت: مشكلاتی در زمینه تامین تجهیزات داریم،اما خوشبختانه مقدار زیادی از تجهیزات را برای سه سال اول تامین كرده ایم.

وی با اشاره به خرید تجهیزات از شركت های خارجی 'هوواوی' و 'زد تی ای' و سایر وندورها(عرضه كننده ها) اظهار داشت:از تولیدات داخلی نیز استفاده می كنیم و با چندین تولیدكننده داخلی نیز در حال مذاكره هستیم .

پوشش 98 درصدی شبكه رایتل برای فضای باز

فرنگ در مورد پوشش شبكه رایتل در تهران گفت : به لحاظ پوشش در حال حاضر ، پوشش فضای باز بالای 98 درصد ، پوشش فضای باز زیر سقف مانند ماشین 90 درصد ، پوشش فضای بسته نزدیك پنجره 70 درصد است و پوشش داخل منزل تقریبا 25 درصد است .

وی افزود: طبیعی است كه شبكه نیاز به بهینه سازی دارد ، یكی از دلایلی كه سیم كارتها با شیب ملایم توزیع می شود، نیز همین است كه پس از راه اندازی باید به مرور بهینه سازی شود.

وی افزود: در منطقه مركزی كرج نیز بالای 90 درصد پوشش داریم .

مدیر عامل رایتل گفت: پیش از پایان سال جاری نقشه پوشش شبكه را روی سایت خواهیم گذاشت .

طراحی شبكه رایتل برای سال اول بر مبنای 500 هزار مشترك است

فرنگ گفت: طراحی شبكه رایتل برای سال اول بر مبنای 500 هزار مشترك است، اما اینطور نیست كه نتوانیم برای یك میلیون مشترك سرویس بدهیم ، اما كیفیت خدمات پایین می آید كه با سیاست های اپراتور سوم سازگار نیست .

وی افزود: شبكه ای كه همین الان راه اندازی كرده ایم، پاسخگوی 200 هزار مشترك بطور همزمان است و شبكه 500 هزار نفری رایتل تا دو ماه دیگر آماده می شود .

وی با تاكید بر این نكته كه ظرفیت شبكه با توزیع سیم كارت فرق دارد ، افزود: برنامه ما برای توزیع سیم كارت در تهران تا پایان سال جاری ، 14 هزار سیمكارت است ،این برنامه توزیع رایتل است و برنامه توزیع به معنی ظرفیت شبكه نیست ،برنامه توزیع تابع سیاست بازاریابی و فروش است كه باتوانمندی شبكه متفاوت است.

فرنگ گفت: در جریان پیش ثبت مرحله اول سیم كارت های رایتل در تهران كه طی دو روز 18 تا 20 بهمن ماه صورت گرفت ، در مجموع 14 هزار مشترك ثبت نام كردند كه 11 هزار نفر متقاضی سیم كارت های دایمی و سه هزار نفر متقاضی سیم كارت های اعتباری رایتل بودند .

وی افزود: برنامه شركت رایتل نیز این بود كه در مرحله اول بیش از 10 هزار سیم كارت توزیع نكند به همین دلیل بعد از دو روز سایت را بستیم .

اولویت بازاریابی رایتل ، توزیع سیم كارت های دایمی در مرحله اول است

مدیرعامل اپراتور سوم در مورد دلیل عرضه نكردن سیم كارت های اعتباری رایتل در تهران گفت: دلیل این كار فقط سیاست های بازاریابی شركت است ، بر اساس طرح بازاریابی و فروش شركت ، اولویت با توزیع سیم كارت های دایمی است .

فرنگ افزود: در مرحله ثبت نام به ظرفیت توزیع سیم كارت ها نیز توجه شد ، در حال حاضر سیستم توزیع ما سیستم پست است و باید ظرفیت توزیع پست و شركت را در نظر می گرفتیم ، بنابراین با ظرفیت پایین ، اولویت شركت توزیع سیم كارتهای دایمی است .

وی تاكید كرد كه در مورد عرضه نكردن سیم كارتهای اعتباری بحث اولویت مطرح است نه توانمندی و اولویت سیاست بازایابی ما این است كه در فاز اول سیم كارت دایمی توزیع كنیم و اعتباری توزیع نكنیم كه این امر متداولی در میان اپراتورها است.

وی افزود: با شیب ملایم سیم كارتها را توزیع می كنیم و اكثر اپراتورهای بین المللی فرایند توزیع شان ملایم است .

به گفته ی فرنگ در كرج نیز 14 هزار نفر برای خرید سیم كارت های رایتل ثبت نام كرده اند كه حدود هفت هزار درخواست سیمكارت دایمی و هفت هزار نفر درخواست سیم كارت اعتباری كرده اند و نزدیك به 400 نفر برای سیم كارت های دیتا ثبت نام كرده اند .

برنامه ی رایتل توزیع 14 هزار سیم كارت تهران تا 15 فروردین ماه است

مدیر عامل رایتل با اشاره به شروع واگذاری سیم كارتهای رایتل از 29 بهمن ماه در تهران، اظهار داشت: كسانی كه ثبت نام كرده اند ، به تدریج برای پرداخت وجه و تكمیل پرونده دعوت می شوند .

وی افزود: برنامه رایتل توزیع سیم كارت 14 هزار مشترك ثبت نام شده تا 15 فروردین ماه سال 1391 است كه امیدواریم این امر مطابق برنامه انجام شود و تعطیلات ایام عید نوروز خللی در آن ایجاد نكند.

وی افزود:بر اساس تعهدات اپراتور سوم بعد از اخذ وجه باید ظرف سه روز كاری سیم كارت فعال تحول مشتركان شود كه الان این زمان كمتر از سه روز است .

مناقشه ی رایتل و رگولاتوری بر سر تاخیر در عرضه سیم كارت ها

فرنگ در مورد تاخیر رایتل در عرضه ی سیم كارتها و بهره برداری از شبكه گفت: این موضوع از مسایل مورد مناقشه بین سازمان تنظیم مقررات ( رگولاتوری ) و رایتل است ،یكی از اختلافات ما با رگولاتوری در زمینه تفسیر پروانه در مورد ابتدای كار اپراتور سوم است .

وی افزود: در حال حاضر با رگولاتوری در حال مذاكره هستیم ، اگر آنچه آنها می گویند ، درست باشد ، رایتل تاخیر دارد ولی اگر آنچه ما می گوییم درست باشد ، از پروانه عقب نیستیم .

فرنگ در پاسخ به این پرسش كه از نظر شما زمان آغاز به كار رایتل بر اساس پروانه چه موقع است ؟ گفت: داریم با رگولاتوری مذاكره می كنیم ،هنوز نتیجه مذاكرات مشخص نیست بعد از رسیدن به نتیجه به رسانه ها اعلام خواهدشد .

وی افزود: آخرین مهلت تعیین شده برای آغاز به كار اپراتور سوم بر اساس پروانه یك موضوعی است كه تفسیرهای مختلف حقوقی از آن وجود دارد ، ولی آنچه قطعی است این است كه ما به تعهدات پروانه پایبند هستیم و نتیجه مذاكرات را هر چه باشد ،خواهیم پذیرفت.

وی در مورد جریمه رایتل به دلیل تاخیر در راه اندازی گفت: بسیاری از موضوعات مانند جریمه تاخیر ، زمان آغاز دوره انحصار 2ساله ی ارایه خدمات نسل سه توسط رایتل ، پایان مهلت رایتل برای پوشش هشت شهر اصلی كشور ، منوط به مذاكرات رایتل با رگولاتوری و حل اختلاف بر سر آخرین فرصت راه اندازی شبكه رایتل است .

وی تاكید كرد كه رقم هایی كه برخی رسانه ها در مورد جریمه منتشر شده غیر واقعی است .

وی افزود: اگر اول خرداد را قبول كنیم تا اول خرداد 1391 باید هشت شهر را تحت پوشش قرار بدهیم ، اما برنامه ما پوشش هشت شهر اصلی شهر تا پایان شهریورماه 1391 است .

رگولاتوری اهل مماشات با اپراتور نیست

مدیرعامل رایتل در مورد رابطه رگولاتوری با رایتل گفت: این فرض كه رگولاتوری با رایتل مماشات می كند ، از اصل ایراد دارد، چرا كه رگولاتوری نهاد دولتی است و سازمان های نظارتی بر عملكرد آن نظارت می كنند .

وی افزود: رایتل با رگولاتوری تعامل دارد و این تعامل و همكاری در چارچوب رعایت حقوق قانونی است .

رایتل سهم دولت را پرداخت كرده است

وی افزود: براساس پروانه اپراتور سوم باید هر سال 6/23 درصد درآمد خود را به دولت بپردازد ، حتی اگر درآمد نداشته باشد مبلغی به عنوان كف پرداخت به دولت تعیین شده كه ما این مبلغ را برای سال اول به دولت خواهیم پرداخت .

اینترنت پرسرعت و سیار از جاذبه های سیم كارت های رایتل است

وی افزود: یكی از جاذبه های سیم كارت های رایتل ، اینترنت پر سرعت آن است كه قابلیت جابجایی دارد و با تجربه كاربران ایرانی كه از اینترنت وایمكس یا adsl استفاده كرده اند ، متفاوت است .

وی در مورد محدودیت سرعت اینترنت و تاثیر آن بر رضایت كاربران سیم كارت های رایتل گفت: اینترنت رایتل برای كاربران عادی 128 كیلو بیت بر ثانیه است ولی 128 كیلو بیت رایتل پرتابل است و یك سرعت واقعی است و موجب رضایت مشتریان خواهد بود .

مدیرعامل رایتل ادامه داد : در طرحهای رایتل ، عرضه اینترنت یك ، 2 و سه مگابیت بر ثانیه برای كاربران غیر خانگی نیز وجود دارد .

وی افزود: اگر تامین كنندگان اینترنت ، سرویس 128 كیلو بیت بر ثانیه واقعی را به مردم بدهند ، وضعیت بهتر خواهد بود .

اگر محدودیت فضای شهری نباشد توسعه شبكه به سرعت انجام می شود

فرنگ در مورد چالش های پیش روی رایتل گفت: مهمترین نكته در توسعه اپراتور همكاری مدیران شهری و فضای شهری با اپراتور است، شهرداری این اواخر خیلی كمك كرد ، اما مهمترین مشكل ما تامین فضاهای شهری است ، اگر جا برای نصب آنتن و دكل داشته باشیم و محدودیت فضای شهری نباشد، توسعه شبكه سریع انجام می شود.

تعرفه های تشویقی تا سه ماهه ی اول سال آینده ادامه خواهد داشت

وی با اشاره به اینكه تعرفه های قطعی رایتل در كمیسیون تنظیم مقررات ( رگولاتوری) درحال نهایی شدن است، افزود: الان تعرفه تشویقی اعمال می شود و تا سه ماهه اول سال آینده نیز ادامه خواهد داشت .

وی در مورد تعرفه های پیشنهادی رایتل و میزان رقابتی بودن این تعرفه ها با قیمت های دو اپراتور دیگر تلفن همراه ، گفت: تقریبا تعرفه های رایتل حدوسط دو اپراتور دیگر است.

رایتل در حال مذاكره با سرمایه گذاران خارجی

مدیرعامل رایتل درباره استفاده از منابع خارجی برای توسعه اپراتور سوم گفت: در حال مذاكره با سرمایه گذاران خارجی هستیم ،اینطور نبوده است كه بخاطر فضای سیاسی كشور سرمایه گذاران خارجی علاقمند به حضور در طرح های ایران نباشند .

وی افزود: هم اكنون در حال مذاكره با اپراتورهای مطرح دنیا در زمینه سرمایه گذاری در رایتل هستیم .

تامین فضای شهری سخت تر از خرید تجهیزات بود

مدیرعامل رایتل در این مورد كه سرمایه و شریك خارجی چقدر از مشكلات اپراتور سوم را می توانست حل كند، گفت: رایتل مشكل سرمایه ندارد و در دانش اپراتوری هم از مشاور خارجی استفاده می كنیم .

فرنگ اظهار داشت: آنقدر كه در زمینه تامین فضای شهری مشكل داشتیم ، در خصوص تامین تجهیزات مشكل نداشتیم.

وی در خصوص تخصص و تجربه كاری در زمینه راه اندازی نسل سوم تلفن همراه در كشور گفت: بدنه اپراتور رایتل بدنه با تجربه مخابراتی كشور است كه تجربه راه اندازی و توسعه دو اپراتور دیگر را دارند.

وی افزود: هر چند از شریك خارجی در اپراتور سوم استفاده نشد ، اما مشاور خارجی داریم كه از بهترین اپراتورهای اروپایی هستند.

مدیرعامل رایتل در پایان این گفت و گو یادآور شد كه پروانه اپراتور سوم 15 ساله است ، اما در آن سقفی برای تعداد مشترك تعیین نشده است

khafan11
04-03-2012, 01:30
ممنون حاجی جان حال میکنید واسه خودتون ها :d

M.O.S.T.A.F.A
04-03-2012, 07:38
خسته نباشی پیرمرد :4:
شهر ما اینترنت 5g داره اونم با سرعت 128 کیلوبیت بر ثانیه البته میگن برا مصارف خانگی اینم زیاده :4:

saeedfarzi
04-03-2012, 07:47
در حال حاضر اینتر نت 128 هم برای ما زیاده . مگه چیکار میخوایم باهاش بکنیم؟ کاری با اینتر نت نداریم اون با ما کار داره

Solid Snake
04-03-2012, 11:09
جدیدا تو امارات متحده عربی سیستم جدید lte توسط اپراتور اتصالات راه اندازی شده........

majid.mosavi
04-03-2012, 11:53
الان که دارم با سرعت فوق نور gprs همراه اول پست میدم میگم خدایا ۱۰۰ مگ در ثانیه میدونی یعنی چی
ایشالله تو نود سالگیم که اومدم تو سایت خبر اومدنش تو ایرانو بهتون میدم

zelda_f
04-03-2012, 12:11
ضمن تشکر از شما بابت زحمتی که کشیدید ولی یک نکته, واحد هایی که شما بکار بردید برعکس می باشد :
سرعت اینترنت بر مبنای بیت هست و حجم دیتا بایت

M O H A M M E D
04-03-2012, 13:17
ضمن تشکر از شما بابت زحمتی که کشیدید ولی یک نکته, واحد هایی که شما بکار بردید برعکس می باشد :
سرعت اینترنت بر مبنای بیت هست و حجم دیتا بایت

بله شما صحح می فرماید. غلط نوشتاری است حداکثر فارسی بنده نتیجه اش می شود بین بایت و بیت !:mobilestan:

mojtabaalemi
04-03-2012, 15:05
این ژستا تا کی ادامه داره؟نسل چهار اصلا متداول نیست تو دنیا . هنوز هیچ گوشی آیفونی و یا گوشی های شاخی مثل lumia 800 از 4g اصلا پشتیبانی نمیکنن. ولی 3g چرا متداوله و سرعت حدود 2 مگابیت (256 کیلوبایت بر ثانیه ) هم متداول و لازمه. که امیدوارم این محدودیت قانونی 128 کیلوبیتی احمقانه هر چه زودتر حذف بشه.

FARZAD_B13
04-03-2012, 15:18
محمد گل خسته نباشی داداش
میدونم میخواستی دل مارو بسوزونی ولی اشکال نداره مام خدایی داریم:ag:
ممنون ازت ولی به قول بچه ها ما تو همین 3g هم موندیم چه برسه به 4g داداش

giyumtell
04-03-2012, 18:46
این ژستا تا کی ادامه داره؟نسل چهار اصلا متداول نیست تو دنیا . هنوز هیچ گوشی آیفونی و یا گوشی های شاخی مثل lumia 800 از 4g اصلا پشتیبانی نمیکنن. ولی 3g چرا متداوله و سرعت حدود 2 مگابیت (256 کیلوبایت بر ثانیه ) هم متداول و لازمه. که امیدوارم این محدودیت قانونی 128 کیلوبیتی احمقانه هر چه زودتر حذف بشه.

صبر کن اقا چی شد؟:av:
از کی تا حالا به یه گوشی تک هسته ای با adreno 205 و ۵۱۲ رم میگن گوشی شاخ?¿?¿?:dx:

ali axel
04-03-2012, 19:05
مطمئن باشيد حالا حالاها تو ايران چنين چيزي نمياد.
ادم اين خبرها رو كه ميشنوه فقط اعصابش خرد ميشه و حسرت مي خوره

فعلا که سهم ما تو زندگی در ایران همینه
دیگه هم نمیگم : این نیز بگذرد

ali axel
04-03-2012, 19:09
الان که دارم با سرعت فوق نور gprs همراه اول پست میدم میگم خدایا ۱۰۰ مگ در ثانیه میدونی یعنی چی
ایشالله تو نود سالگیم که اومدم تو سایت خبر اومدنش تو ایرانو بهتون میدم

منظورت از 90 سالگی اینه که پیشرفت ما در آینده توی تکنولوژی اینقدر سریع میشه:ca:

alisayahe
04-03-2012, 19:18
خدایا مخابرات ایران را به درک ببر امین:de:

mostafa366
04-03-2012, 20:15
آقا ناشکری نکنین.!! میان در همین اینترنت ذغالی رو هم تخته میکنن.! اینا این دنیا رو برا ما جهنم کردن ولی بجاش اون دنیا میریم بهشت.!!!!:ck:

hamedhell
04-03-2012, 23:04
ای بابا بریم خدا رو شکر کنیم که فناوری فوق پیشرفته اس ام اس داریم.

سال 84 (اگه اشتباه نکنم) برای فعال سازی اس ام اس گوشیم، کپی کارت ملی و شناسنامه و 2500 تومان پول بردم مخابرات. 2 هفته بعدش فعال شد.

با این عقب موندگی نباید انتظار 3g و 4g را داشت.

VALiIiANT
05-03-2012, 01:22
دومت گرم حاجی من نهایت سرعتی که خودم تست کرده بودم ۴۳ بود ولی این دیگه تهش بود !:ag:

mojtabaalemi
05-03-2012, 11:57
صبر کن اقا چی شد؟
از کی تا حالا به یه گوشی تک هسته ای با adreno 205 و ۵۱۲ رم میگن گوشی شاخ?¿
اولا گفتم که هیچ گوشی آیفونی از 4g پشتیبانی نمیکنه. اونو چی میگی؟
ضمنا لومیا 800 شاخه چون ویندوز فون با همین سخت افزار از خیلی از گوشیا روونتره.
ثالثا حتی Galaxy S II در مدل معمولیش 4g پشتیبانی نمیکنه . فقط یک مدل LTE خاص با پشتیبانی از نسل 4 هم داره که روی بعضی اپراتورای آمریکا عرضه میشه.

M O H A M M E D
05-03-2012, 12:44
صبر کن اقا چی شد؟:av:
از کی تا حالا به یه گوشی تک هسته ای با adreno 205 و ۵۱۲ رم میگن گوشی شاخ?¿?¿?:dx:

اولا گفتم که هیچ گوشی آیفونی از 4g پشتیبانی نمیکنه. اونو چی میگی؟
ضمنا لومیا 800 شاخه چون ویندوز فون با همین سخت افزار از خیلی از گوشیا روونتره.
ثالثا حتی galaxy s ii در مدل معمولیش 4g پشتیبانی نمیکنه . فقط یک مدل lte خاص با پشتیبانی از نسل 4 هم داره که روی بعضی اپراتورای آمریکا عرضه میشه.

دوستان خوبم هر بحثی دارید فقط داخل بیغام با هم تبادل کنید.
لطفا اینجا نباشد. از همکاری شما دوستان محترم ممنون.

javiol
05-03-2012, 21:50
با تشکر از محمد عزیز .
بابت ارائه اطلاعات خوبت .

H@DI
09-03-2012, 09:55
بابا حاج ممد این چیزا رو نزار اینا واسه ما رویایی بیش نیست:dj:

اژدری
09-03-2012, 12:07
به خدا نمی دونم چی بگم ××!!××
فقط می تونم بگم متاسفم واسه خودم و بقیه دوستانی که حسرت می خورند و کاری از دستشون بر نمیاد.
یک موقعه ای که بچه بودیم وقتی حسرت چیزی رو می خوردیم با خواهش و تمنا به پدرم بهش دست میافتیم.
وقتی بزرگ تر شدم و تو خیابان چیزی رو میدیم با یک خورده تلاش و کار می گرفتمیش.
ولی حالا چی ؟
الان باید چیکار کنیم ؟
هیچ...
فقط حسرت.حتی با دعا هم به جایی نمیریسیم.
چون مشکل ما اینه که ایرانی هستیم.

ParSa
25-06-2012, 01:28
نقیییییی!رایتل تری جی نیه!!!

بیا!پنجعلی هم میدونه!!!

I-SINA
02-08-2012, 10:41
حالا اینقد بگید و بگید که این adsl با سرعت پایین و edge رو هم ازمون بگیرند اون وقت با سرعت دانلود5و6 کیلوبایت
دایل آپ برییم حال کنیم؟!؟!:ca:

AMIN-3
02-08-2012, 10:50
دوستان الان امارات 4g داره؟بیشتر واسه دبی میخوام.

PESAR AJIB
04-08-2012, 16:38
سلام وقت بخیر
بله نه فقط در امارت دبی بلکه شما می تونید در کل امارات متحده از سرویس جدید 4G استفاده کنید که البته الان هم اپراتور اتصالات سرویس میده و هم اپراتور Du که من Du را پیشنهاد می کنم سرویسی هم که Du به شما می دهم 4G Real Mobile Broadband نام داره که فقط ممکنه یک مقدار هزینه اولیه اش زیاد باشه اگر ساکن دبی هستید که زیاد مشکل نیست هزینه ها هم به قرار ذیل:
حدود 450 دلار بسته اشتراک 25 گیگ و مودم 4G و تعرفه اشتراک ماهانه شما که سرجمع حدود 1354 درهم می شود.ولی هم من این مژده رو به شما در عوض بدهم که سرعت ها خیلی خیلی بالاست :
مثلا در همان شبکه 3G که در امارات هست شما برای یک فایل 5 مگابایتی باید 8 ثانیه انتظار می کشیدید الان با نسل جدید 4G فقط 1 ثانیه شده ! برای فایل 25 مگابایتی 40 ثانیه بوده که جدیدا 5 ثانیه شده ! برای فایل 750 مگابایتی 20 دقیقه بوده که با نسل جدید 2.5 دقیقه میشه ! در نهایت برای ویدئوی HD شما 2 ساعت زمان لازم داشتید اما این بار می تونید به رقم شگفت انگیز 15 دقیقه برسید.سوال بود در خدمتم بازهم.:ab:
عالی هست . شما ساکن دبی هستی ؟
ایران نیومدی ما این جا فیلم full hd 1080p 3d رو که 50 گیگ هست در عرض 1 صدم ثانیه دانلود میکنیم :ca::ca:

alireza irani
05-08-2012, 21:27
راست ميگن ما هنوزم كه هنوزه اپراتوري كه 3g و خوب ساپورت كنه رو نداريم چه برسه به4g ....
ولي دستت درد نكنه مقاله بسيار مفيدي بود مخصوصا عكساي آزمايش:loveit:

امیر اصلان
07-12-2012, 13:02
حالا اینقدر از این 4 جی تعریف کنید و از این رایتل بد بگید من پشیمون بشم سیمشو بخرم :ca:
باز خدا پدرشو نگر داره از این ادج ایرانسل که بهتره
پدر ادم در میاد با این اینترنتش:ao:
راستی
داداش عکسات نیمیاد میشه یه مدیر عکسا رو توی همین سایت اپ کنه بذاره ببینیم یکم داغ دلمون تازه شه:ca:
راستی
چرا رایتل تو شهرستانا فروش نمیره هان چرااااااااااااااااااااااا

mohammad200.
07-12-2012, 16:02
ما شبکه 2g هم هنوز مشکل داره ! همراه اول خیلی جاها هنوز پیج هم باز نمیکنه با این سرعتش !

omidkh007
08-12-2012, 17:22
وقتی اینجا به gprs میگن اینترنت پر سرعت دیگه چه انتظاری میشه داشت؟

E B I
09-12-2012, 21:15
ما شبکه 2g هم هنوز مشکل داره ! همراه اول خیلی جاها هنوز پیج هم باز نمیکنه با این سرعتش !

دوست عزیز همراه اول قول داده که 4g بیاره:bz: ولی خوب معلوم نیست 1سال دیگه باشه یا100سال دیگه :ca:
پس صبور باش دوست عزیز:dj:

سهیل4862
10-12-2012, 14:04
دوست عزیز همراه اول قول داده که 4g بیاره:bz: ولی خوب معلوم نیست 1سال دیگه باشه یا100سال دیگه :ca:

سلام دوستان من نمیدونم چرا شما اینقدر بدبین هستید نسبت به همه مسائل شما فقط سرعت را درنظر میگیرید شماها هزینه هایی که شبکه 4G داره را چرا درنظر میگیرید تازه اگرهم هزینه هاش براتون مشکلی نیست چرا از وایمکس همراه استفاده نمیکنید من الان چند ماه هست دارن ازش استفاده میکنم هم سرعت 512kb وهم سرعت 1mb را همه جا وهمه وقت هم دم دستم هست به نظرمن از امکانات روز کشور استفاده کنید والکی اعصابتون را واسه سرعت اینترنت4G خورد نکنید هم میتونید ارتباط تصویری داشته باشید هم اینترنت پرسرعت .
بازم ببخشید من نظر خودم را گفتم
:Zende bad zendegi:

E B I
10-12-2012, 18:14
سلام دوستان من نمیدونم چرا شما اینقدر بدبین هستید نسبت به همه مسائل شما فقط سرعت را درنظر میگیرید شماها هزینه هایی که شبکه 4G داره را چرا درنظر میگیرید تازه اگرهم هزینه هاش براتون مشکلی نیست چرا از وایمکس همراه استفاده نمیکنید من الان چند ماه هست دارن ازش استفاده میکنم هم سرعت 512kb وهم سرعت 1mb را همه جا وهمه وقت هم دم دستم هست به نظرمن از امکانات روز کشور استفاده کنید والکی اعصابتون را واسه سرعت اینترنت4G خورد نکنید هم میتونید ارتباط تصویری داشته باشید هم اینترنت پرسرعت .
بازم ببخشید من نظر خودم را گفتم
:Zende bad zendegi:

تا زمانی که دوست های عزیزی مثل شما رو داریم اینترنت 2g هم از سرمون زیاده
آخه دوست عزیز چرا ما باید از همه چیز بی بهره باشیم آخه ما چیمون از کشورهای عربی کمتره

aali361
10-12-2012, 18:38
از ماست که بر ماست .
یادمه پارسال بود که کنگره ی آمریکا میخواست یه قانونی به اسم (soap) تصویب کنه که مردمشون مخالفت کردند و بعضی هاشون هم دیدند قضیه داره جدی میشه تظاهرات کردند. یادمه سایت های بزرگی مثل گوگل و xda هم مخالفتشون رو اعلام کردند . اگه یادتون باشه سایت xda یه چند ساعتی هم بسته شد تا امضا جمع اوری کنند. اونوقت ما چی ؟؟؟ ای کاش میشد یه روز سایت های بزرگ ایرانی مثل موبایلستان و نارنجی و آشیانه و.... یه دعوت عمومی بزارند تا بریم 1 ساعت جلوی مجلس واسیم و اعتراض خودمون رو بگوش این مسولین برسونیم . ( البته اگه بهمون نگن ضد انقلاب هستید و ببرمون واسه اعدام /

mohammad200.
10-12-2012, 22:06

4g پیشکش همون 2g خودشو مثل ایرانسل بکنه ! ( چقدر بدبختیم که به اینترنت ایرنسل راضی شدیم ! )

malkemid
10-12-2012, 22:27
حدود 15 سال پیش که تازه کار با کامپیوتر رو شروع کرده بودم، یه بخشهایی بود توش که همش می گفتن : این مال قسمت اینترنتیشه...
همین یه جمله مشخص می کرد که این مربوط به ما نمیشه!

الان هم بعد سالها گوشی خریدیم و می خوایم از امکاناتش استفاده کنیم، فقط تو خونه که وای فای داریم قابل استفاده هست و به عبارت دیگه : این مال قسمت تری جی شه !

آرزو به دل شدیم از تکنولوژی استفاده کنیم. همیشه یه محدودیتی هست.

soroush_zarei
11-06-2013, 21:03
خیلی جالبه که ما تا این حد پیشرفت کردیم. همونقدر که بتونیم توی محل کارمون یا هر جایی که گوشی آنتن بده بتونیم از اینترنت استفاده کنیم باز هم باید دارو شکر کنیم. ولی از اینگه همه چی توی ایران مثل کشورهای دیگه رایگان بشه باید اینو از سرمون بیرو کنیم باز هم مممنون که ماهارو روشن کردی:ax:

سهیل4862
11-06-2013, 22:01
تا زمانی که دوست های عزیزی مثل شما رو داریم اینترنت 2g هم از سرمون زیاده
آخه دوست عزیز چرا ما باید از همه چیز بی بهره باشیم آخه ما چیمون از کشورهای عربی کمتره
دوست گل من حالا شما خودت رو عصبانی کن اعصابتم خورد کن ببینم چی میشه آخه عزیزم مردم توی نون شبشونم موندند خیلیا توی این کشور نمیدونند اینترنت یه غذا توی منوی یه رستوران یا میشه باش پرواز کرد منظورم ازنوشتن نظر قبلی این بود که وقتی نمیتونیم راجب مسئله سرعت اینترنت کاری بکنیم چراباید اعصابمون رو خورد کنیم.بازم نظرم عوض نشده من که ازسرعت الانم با وایمکس512وadsl 2030 باسرعت 1مگ راضیم شما کارکنی راضی میشی
:bi::bi::bi::bi::bi::bi::bi::bi::bi::aw::cm::cm::c m::cm::cm::cm::cm::cm::cm::cm:

joozef
11-06-2013, 22:31
عاقا توی صفحه اول که اصن عکسی وجود نداره ...!!!

M O H A M M E D
12-06-2013, 00:59
عاقا توی صفحه اول که اصن عکسی وجود نداره ...!!!

حاجی تاپیک مال بیش از 1 سال قبل هستش متاسفانه تصاویر از سرور حذف شده اخوی