PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [آموزش] نحوه کالیبره کردن باتری گلکسی2 (آپديت12 آذر-پست4)

C0D3R
28-06-2011, 15:14
سلام
راستش من اين روش رو خودم هم امتحان كردم و به نظرم مدت زمان نگهداري شارژم بيشتر شد گفتم آموزشش رو هم براي شما دوستان بزارم شايد مورد استفاده دوستان قرار بگيره.
و اما آموزش :

دوستان قبل از شروع کار از اطلاعاتتون بک آپ بگیرین

1 – گوشي در حالت روت
2 – گوشي رو خاموش ميكنين
3 – كليدهاي Volume UP + Home + Power رو نگه ميدارين تا ريكاوري مود ظاهر بشه
4 – يكبار wipe data/factory reset رو انتخاب ميكنين
5 – يكبار هم wipe cache partition رو انتخاب ميكنين ( با اينكار كش پارتيشن و پاك ميشه )
6 – گوشي رو ريستارت ميكنين و تمام

منبع :

http://www.inspiredgeek.com/2011/05/15/fix-the-battery-drainage-issue-on-samsung-galaxy-s2-ii-guide/ (http://www.inspiredgeek.com/2011/05/15/fix-the-battery-drainage-issue-on-samsung-galaxy-s2-ii-guide/)

بعد از انجام اينكار 2تا كار ديگه هم انجام بدين :

No To Live Wallpaper Mode رو هم فعال كنين
Network Mode رو هم روي GSM Only بذارين روي نگهداري شارژتون تاثير زيادي داره.

اميدوارم بدردتون بخوره.

منبع :

http://androidadvices.com/how-to-increase-samsung-galaxy-s-i9000-battery-life/ (http://androidadvices.com/how-to-increase-samsung-galaxy-s-i9000-battery-life/)

loverx5
28-06-2011, 22:55
بعد از چندین بار فلش کردن گوشی با odin ممکن متوجه بشین باطریتون به سرعت خالی میشه یا مثلا وقتی باطری گوشیتون 7% نشون میده بعد از یکبار خاموش روشن کردن میبینین شارژ و نوشته 23% !!!!!!
این اتفاقات به علت اینه که گوشیتون بعد از چندین بار تغییر رام مشخصات باطری را به درستی نشون نمیده .

چندین روش برای کالیبره کردن باطری وجود داره که من اینجا 2تا از ساده ترین روش ها که به خوبی جواب میده و خودمم تست کردم را براتون میذارم :

گوشیتون باید روت باشه
این روش ها بعد از زدن رام جدید بهتر جواب میدن

روش اول :
1) باطریتون کامل شارژ کنید تا پیام شارژ کامل را بهتون بده .
2) از گوشی اینقدر استفاده کنین که باطری گوشی کاملا خالی بشه و خاموش بشه. (گوشی و روشن نکنید)
3) گوشی را شارژ کنید تا دوباره پیام شارژ کامل نشون داده بشه .
4)گوشی را از شارژ در بیارید . و روشن کنید . چند دقیقه صبر کنید و دوباره به شارژ بزنید تا دوباره پیام شارژ کامل نشان داده بشه. (گوشی همینطور که به شارژ است بقیه کارها را انجام دهید)
5) برنامه Terminal emulator که ضمیمه کردم دانلود کنید.
6) برنامه را اجرا کنید و تایپ کنید su سپس ok را بزنید (در این موقع از superuser اجازه میخواد که بزنید allow )
7) این و تایپ کنید و enter بزنید :

rm /data/system/batterystats.bin
8) تمام

روش دوم (ساده تر)
1) باطریتون کامل شارژ کنید تا پیام شارژ کامل را بهتون بده .
2) از گوشی اینقدر استفاده کنین که باطری گوشی کاملا خالی بشه و خاموش بشه. (گوشی و روشن نکنید)
3) گوشی را شارژ کنید تا دوباره پیام شارژ کامل نشون داده بشه .
4)گوشی را از شارژ در بیارید . و روشن کنید . چند دقیقه صبر کنید و دوباره به شارژ بزنید تا دوباره پیام شارژ کامل نشان داده بشه. (گوشی همینطور که به شارژ است بقیه کارها را انجام دهید)
5) برنامه Battery Calibration که ضمیمه کردم دانلود کنید.
6) برنامه را اجرا کنید و دکمه battery calibration را بزنید.
7) تمام

mamad CJ
29-06-2011, 08:28
1.آپگريد كردن رام

2.تنظيم نور صفحه به حداقل(البته اول نور كم به نظرمياد ولي عادت ميكنيد)

3.خاموش كردنgpsوwi fiوبلوتوث

4.غيرفعال كردن برنامه هاي در حال اجرا

5.غيرفعال كردن انيميشن هاي صفحه
---------------------------------------
استفاده از يه تسك منيجر خوب كه برنامه هاي اضافي رو ببنده
--------------------------------------
بردن به حالت فلای مود
اگه دوستان نمودار مصرف باطریشون رو نگاه کن می بینن که حدود 50 % از مصرف برای انتن و پیدا کردن شبکه هست !
پس زمانی که با سیم کارت کار ندارین برین به fly mode !
------------------------------------
فقط استفاده از2Gچون هنوز3Gدرايران نيست از طريقsettings>wireless and networks>mobile networks settings>زدن تيك Use only 2G networks
بازدن اين تيك ديگه موبايل براي جست وجوي شبكه3Gباتري مصرف نمي كنه وفقط2Gرو جست وجو مي كنه
-----------------------------------
. این کد رو در Phone بزنید.
كد:
*#197328640#
حالا وارد منوی Service Mode می شید. حالا به ترتیب زیر وارد منوهای دیگه بشید و در آخر گزینه GSM 900 رو انتخاب کنید و در آخر دکمه Menu گوشی رو فشار بدید و از لیست گزینه END رو بزنید.

DEBUG SCREEN =>PHONE CONTROL=>NETWORK CONTROL=>BAND SELECTION=>GSM BAND=>GSM 900=>Select
GSM 900 Only
. وارد قسمت Setting=>Accounts and sync شده و بعد Check Mark گزینه Background data رو بردارید .

3. وارد منوی Setting=> Sound and display شده وCheck Mark هایAudible Selection و Haptic Feedback و Audible Touch Tones و Phone Vibrateرو بردارید (البته این موارد غیر از Haptic Feedback اختیاری هست ولی بهتره که برداشته بشه) .

4. همون طور که میدونید Brightness صفحه نقش خیلی مهمی درعمر باتری ایفا میکنه پس حتما نور صفحه رو روی حداقل بذارید یا اگه دوست نداشتید تیک Automatic Brightness Adjustment رو بذارید(Setting=> Sound and Display) در ضمن تیک Power Saving Mode رو هم بذارید و زمان Screen Timeout رو هم روی حداقل که 30sec هست تنظیم کنید(البته این مورد هم اختیاری هست ولی تا میتونید زمان رو روی حداقل بذارید)

5. تا می تونید از Background های سنگین استفاده نکنید, یا Background هایی که تصاویر HDRI دارند چون تو مصرف باتریتون تاثیرگذارهستند. من دو روش رو به شما پیشنهاد می کنم. یکی استفاده از یک تصویر تک رنگ یعنی RGB . ساده تر بگم یا قرمز یا سبز یا آبی . دومی استفاده از یک Background مشکی

6. تا می تونید از Widget های سنگین استفاده نکنید (Widget هایی که Animation دارن مثل Beautiful Widgets و امثال اون) چون رو عمر باتری خیلی تاثیر گذار هستن.

7. استفاده از یک Task Manager قوی در کنار Task Manager خود گوشی, که من Advanced Task Killer رو به شما پیشنهاد می کنم. این برنامه یه تنظیماتی داره که در زیر آوردم .
بعد از اینکه برنامه رو Install کردید, اون رو اجرا کنید و بعد دکمه Menu رو بزنید و وارد Setting شده تیک Auto Start رو بذارید, تیک Show Notification رو بردارید, Auto Kill Level رو روی Crazy بذارید, Auto Kill Frequency رو روی When Screen Off بذارید. حالا تو برنامه Check Mark تمام برنامه ها غیر از خود برنامه رو بذارید و بعد دکمه KILL رو بزنید. حالا هر موقع که نور صفحه خاموش شد برنامه تمام برنامه هایی رو که باز هست رو به طور اتوماتیک Kill Process می کنه (-;

8. مورد دیگه ای که رو عمر یاتریتون تاثیر گذاره Service هایی هست که در حال اجرا هستند. چون خیلی از این Service ها سرویس هایی هستند که ما اصلا به اونها احتیاجی نداریم و این سرویس ها تنها کارشون خوردن باتری گوشیتونه

استفاده از یه بکگراند با رنگ تیره هم خیلی موثره
اگر بکگراندی که رنگهای شفاف و نورانی داشته باشه توی خوردن شارژ موثره

موفق باشید.

behruz_godrat
29-06-2011, 14:33
با سلام خدمت دوستان

قبل از هر نوشتن مطلب اصلی میخوام اینو متذکر بشم که ، این نتایج تحقیق عملی و تئوری بنده با کار کردن با گالکسی اس 2 میباشد و از هیچ جایی کپی برداری نشده, چون واقعآ برای گذاشتن این مطالب از خودم مایه میذارم

1 - صفجه نمایش
با توجه با اینکه صفحه نمایش Galaxy S2 از نوع Super AMO LED Plus میباشد اما ب دلیل ساب پیکسل (زیر پیکسل،یعنی در هرپیکسل سه رنگ موجود است) میباشد نباید انتظار داشت همانند صفحه نمایشهای دیگر کم مصرف باشد و نتایج نشان میدهد روشنایی 40 درجه به بالا باعث سریعتر خالی شدن باطری میشود, که به نظر من حالت Auto بهرین تنظیمات برای بهینه سازی باطری میباشد

2- پردازنده مرکزی (CPU)
به گفته مدیر عامل اینتل :پردازنده های ARM کم مصرفترین پردازنده های دنیا میباشد

اما جدیدآ کرنل هایی به نام Siyah و Speed وجود دارند که هیچکدام اصلی نمیباشند و توسط سامسونگ تایید نشدن ، این کرنل های غیر رسمی نامبرده ، پردازنده اصلی که 1.2 گیگاهرتز میباشد تا سقف 1.6 گیگاهرتز آور (Overclock) میکنند که حتی با گوش دادن به یک آهنگ به 1.6 میرسه چون براش فرکانس 100-150 و 1600 تعریف شده. ,و باعث میشه مصرف برق پردازنده بره بالا
پس توصیه میشه اگه علاقمند به گالکسی اس2 تان هستید بعد نصب رام با برنامه Odin کرنل اصلی و رسمی روش نصب کنید, چون بازیهای فعلی ، فعلآ به اون حد نرسیدن که از تمام 1.2 گیگاهرتز دوهسه ای گوشی استفاده کنند چه برسه به 1.6 گیگاهرتز

یکی از دیگر دلایلی که این کرنل ها مصرف باطری رو میبرند بالا اینه که، وقتی پردازنده گوشی شما یک ربع به طور مداوم به کار بیفته (مانند :وبگردی و بازی) حرارت گوشی میره بالا و به پشت گوشی یعنی همان جایی که باطری روی آن جا خوش کرده، انتقال داده میشه
که این حرات خودش دو دلیل دیگه برای ایجاد خالی شدن باطری میشه. 1 - تبدیل انرژی مهار نشده پردازنده (در اثر آورکلاک 1.6) به گرما 2 -انتقال همان گرما به باطری و زود خالی کردن آن

اگه حالت GSM 900 و چهار بانده رو بگم میترسم باز تاپیک ام رو قفل کنن پس نگم بهتره :D

این دو دلیلی که گفتم بیشترین تاثیر رو روی باطری شما داره
اما به جز اون دو مسئله سعی کنید هر هفته یکبار کلآ باطری گوشی رو خالی کنید طوری که دیگه گوشی بالا نیاد و در حالت خاموش یکساعت بذارین شارژ (این خاموش کردن و یکساعت شارژ ایده خودمه که خیلی موثره و کپی برداری نیست :D )

تصور اشتباه ما از کالیبره کردن (آب بندی) باطری در اولین شارژ
کی گفته 8 الی 12 ساعت؟ یا تو کدوم سایت معتبر یا دفترچه راهنما نوشته؟ اتفقآ خیلی هم خطرناکه و ممکنه باعث ترکیدن باطری بشه حتی اگه باطریتون درجه 2 باشه
البته برای باطری های قدیمی نوکیا 1100 و 1200 اینا این روش بهتره
اما برای باطری های امروزی بالای 850 میلی آمپر بیشتر از 4 ساعت شارژ، در شارژ اولیه باعث تحمیل برق اضافی به سلول های باطری میگردد که خودش باعث میشه سلول های باطری ، تو جذب انرژی الکتریکی ضعیف بشه و عمرش کم و زود خالی بشه (تجربه شخصی)

امیدوارم این مطالب به کارتون بیاد,

ويرايش توسط مديريت بخش

trivium
08-07-2011, 14:24
من خودم که نه ، ولی یکی از آشنا ها همین کارو کرد ، خییییللی تغییر نکرد ، ولی در اون حدی هست که با مقایسه با قبلش به چشم بیاد

pooreya_2008
10-07-2011, 20:24
به 2.3.4 تغییر بدید.مشکل باتری به کلی رفع شده

papmodern14
07-08-2011, 02:16
کسی تاحالا تست کرده این روشو؟
ینی با این کار اون معروف باتری gs2 حل میشه؟؟؟

saeed t
07-08-2011, 13:25
روشی نیست که نیاز به روت نداشته باشه؟؟؟؟؟

ehsan2004
07-08-2011, 15:29
تاپیک ها ترکیب شدند و اموزش ها به پست اول و دوم منتقل شدند

ahmadreza1368
25-08-2011, 03:22
سلام دوستان این عکس ها از باتری و قسمت رام دستگاه منه ببینید چیکار کنم چقدر مصرف بالاست

ehsan2004
25-08-2011, 14:01
سلام دوستان این عکس ها از باتری و قسمت رام دستگاه منه ببینید چیکار کنم چقدر مصرف بالاست

عزیزم کاملا عادی هست
چیزی عجیبی نیست که
مصرفه صفحه نمایش همیشه در حد بیشترین هست
شما به android os , android system نگاه کنین هر دو نزدیگ به 10 درصدن و این عالی هست

samijaan
07-09-2011, 07:19
دوستان كدوم روش بهتر و عملي تره .......

اولي يا دومي؟؟

E L ! J A
07-09-2011, 08:18
روشی بدون روت کردن هست ؟

C0D3R
07-09-2011, 08:39
دوستان كدوم روش بهتر و عملي تره .......

اولي يا دومي؟؟

دوست عزيز كلا اگر رام 2.3.4 استفاده كنين و Clean Install داشته باشين به هيچ عنوان مشكل شارژ نبايد داشته باشين ، با استفاده از هر دو مرحله تا حدودي مصرف شارژ بهتر ميشه منطقي ترين روش از راحت ترين راه هست اگر به تدريج نتيجه نگرفتين راه هاي ديگه رو انتخاب كنين . داخل پست دوم هم راه حل ساده تري وجود داره پست اول هم trick هست .

C0D3R
08-09-2011, 00:19
--------------------------------------------------------------------------------

salam
ye soal lotfan rahnamaeim konid mamnoon misham
man ehsas mikonam sensore nooro hararate baghale doorbine jelom kar nemikone yani vaghti behem zang mizanan va mizaram baghale goosham roshane va baade payane tamas ke baiad otoomat noore safham roshan she khamooshe va baiad home ro bezanam ta cheraghe safhe roshan she,mamnooooon misham kheily age rahnemaeim konid

:bc:

--------------------------------------------------------------------------------
:bc:

سلام

دوست عزیز لطف کنین فارسی تایپ کنین تا دوستان بتونن به سوالتون جواب بدن , همچنین از دادن اسپم خودداری کنین

hadigta
18-09-2011, 13:29
سلام دوستان من گوشي رو تازه گرفتم
مشخصات
pda:jpkf3
phone:kf1
csc:kf2
ورژن اندرويد 2.3.3
حالا چيا رو رو گوشي نصب كنم بهتره؟مثلا چه رامي ، چه كرنلي ؛ چه اسكريپتي؟
اصلا گوشي رو با كيز به 2.3.4 ارتقا بدم يا لازم نيست(تغيير محسوسي نسبت به 2.3.3 داشته كه ارزش دانلود داشته باشه؟تو 2.3.4 چه ويژگي هايي بدتر يا بهتر شده؟)
ايا اين كرنل 2.1 كه ميگيد مصرف رو كم ميكنه با كاستوم رام ها ارائه ميشه يا نه جدا بايد نصب كنم؟
نرم افزار كيز از كجا ميفهمه كه من ميخوام گوشيم فارسي رو ساپورت كنه؟ و چه رامي رو بايد دانلود كنم؟(آخه الان هم منو و هم پيامك فارسي داره)
فرق بين kf1, kf2,kg1,kh1چيه؟انواه مودم چيه و كدوم بدرد ما ميخوره؟ اينكه ميگن رام بر پايه kh3 با رام بر پايه هاي ديگه چه فرقي داره؟وحالا اگر نوع ديگري هم هست كه من نميدونم .چميدونم مثلا ko1
اكه اقا احسان جواب بدن كه اطلاعات بهتري دارن ممنون ميشم

ehsan2004
18-09-2011, 13:56
سلام دوستان من گوشي رو تازه گرفتم
مشخصات
pda:jpkf3
phone:kf1
csc:kf2
ورژن اندرويد 2.3.3
حالا چيا رو رو گوشي نصب كنم بهتره؟مثلا چه رامي ، چه كرنلي ؛ چه اسكريپتي؟
اصلا گوشي رو با كيز به 2.3.4 ارتقا بدم يا لازم نيست(تغيير محسوسي نسبت به 2.3.3 داشته كه ارزش دانلود داشته باشه؟تو 2.3.4 چه ويژگي هايي بدتر يا بهتر شده؟)
ايا اين كرنل 2.1 كه ميگيد مصرف رو كم ميكنه با كاستوم رام ها ارائه ميشه يا نه جدا بايد نصب كنم؟
نرم افزار كيز از كجا ميفهمه كه من ميخوام گوشيم فارسي رو ساپورت كنه؟ و چه رامي رو بايد دانلود كنم؟(آخه الان هم منو و هم پيامك فارسي داره)
فرق بين kf1, kf2,kg1,kh1چيه؟وحالا اگر نوع ديگري هم هست كه من نميدونم .چميدونم مثلا ko1
اكه اقا احسان جواب بدن كه اطلاعات بهتري دارن ممنون ميشم

عزیزم تمام این سوالتتون در ابن تاپیک توضیح داده شده:

[تاپیک مرجع] اگه تازه گلکسی اس 2 خریدید این تاپیک را مطالعه کنین (تمامی آموزشهای لازم نصب رام) (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=165836)

اینجا را کامل بخونید اگه مشکلی داشتید توی همون تاپیک بپرسید

C0D3R
06-11-2011, 16:33
راههاي جديد و كاملتر بهينه كردن مصرف باطري به پست سوم اضافه شد

*r.E.Z.a*
20-11-2011, 14:12
این نرم افزارهم خوبه استفاده کنید بدون احتیاج به روت

behruz_godrat
24-11-2011, 06:35
1 – گوشي در حالت روت
2- نصب برنامه busybox بر روي گوشي
3 – گوشي رو خاموش ميكنين
4 – كليدهاي volume up + home + power رو نگه ميدارين تا ريكاوري مود ظاهر بشه
5 – يكبار wipe data/factory reset رو انتخاب ميكنين
6 – يكبار هم wipe cache partition رو انتخاب ميكنين ( با اينكار كش پارتيشن و پاك ميشه )
7 – گوشي رو ريستارت ميكنين و تمام

منبع :

http://androidadvices.com/how-to-increase-samsung-galaxy-s-i9000-battery-life/ (http://androidadvices.com/how-to-increase-samsung-galaxy-s-i9000-battery-life/)

برنامه busybox :

استاد قبل انجام این کار بگو یه بک آپ از گوشی بگیریم همه چی مون پاک شد رفت هوا

C0D3R
24-11-2011, 11:13
استاد قبل انجام این کار بگو یه بک آپ از گوشی بگیریم همه چی مون پاک شد رفت هوا

سلام
بهروز جان چون خیلی واضح عنوان شده که

5 – يكبار wipe data/factory reset رو انتخاب ميكنين
مشخص هست که دارین دیتا رو پاک میکنین و فکتوری ریست میکنین رویه این اصل هشداری داده نشده , اما چشم الان ویرایش میکنم

*r.E.Z.a*
24-11-2011, 12:52
به نظر من با انجام 3 کار مصرف باطری شما خیلی بهتر میشه
1:عوض کردن کرنل
پیشنهاد من Siyah Kernel مدل فرق نداره من خودم از 1.7.7استفاده میکنم
2:نصب برنامه تیتانیوم بک اپ
3:کم کردن نور صفحه نمایش
:122:

*r.E.Z.a*
03-12-2011, 19:51
به نظر من با انجام 3 کار مصرف باطری شما خیلی بهتر میشه
1:عوض کردن کرنل
پیشنهاد من Siyah Kernel مدل فرق نداره من خودم از 1.7.7استفاده میکنم
2:نصب برنامه تیتانیوم بک اپ
3:کم کردن نور صفحه نمایش
:122:

البته اگه گوشی تو حالت ایرلاین بزارید هم تو مصرف باطری موثر.:mobilestan:

mina_enfejar
06-12-2011, 11:19
salam ba pozeshe besyar man laptopam farsi nadare .ye soal dashtam bad az rikhtane ye rame custom az narmafzere odin batrim moshkel dare nagahan khamosh mishe bade ristart batri yehoo mizane nesfe yebar mizane khali yebarpore vali inke nagahan chand bar dartole roz khamosh mishe kalafam karde aya batri kharab shode ya niyaz be calibrekardan dare

aghazal2
24-12-2011, 08:53
دوستان من چطور میتونم باطری مو کالیبره کنم ؟؟؟ باطری کلا خیلی طول میکشه شارژ بشه یعنی 15 دقیقه طول میکشه تا یک درصد به شارژش اضافه میشه شب تا صبح گذاشتم تو شارژ 12 درصد شارژ شده بود

maz18
05-01-2012, 12:44
دوستان من چطور میتونم باطری مو کالیبره کنم ؟؟؟ باطری کلا خیلی طول میکشه شارژ بشه یعنی 15 دقیقه طول میکشه تا یک درصد به شارژش اضافه میشه شب تا صبح گذاشتم تو شارژ 12 درصد شارژ شده بود

من فکر میکنم مشکل باتری شما از کالیبره کردن نباشه چون نهایتا باید در 3 ساعت و نیم Full Charge بشه . ولی شما طبق پست اول پیش برید اگر بر طرف نشد مشکل سخت افزاریه

zamibaroot
07-01-2012, 08:15
سلام
من 2بار گوشیمو 7.8 ساعت زدم به شارژ خواستم ببینم مشکلی براش پیش میاد یا نه

jani kaj
12-01-2012, 13:14

من فکر میکنم مشکل باتری شما از کالیبره کردن نباشه چون نهایتا باید در 3 ساعت و نیم Full Charge بشه . ولی شما طبق پست اول پیش برید اگر بر طرف نشد مشکل سخت افزاریه

سلام
من 2بار گوشیمو 7.8 ساعت زدم به شارژ خواستم ببینم مشکلی براش پیش میاد یا نه

سلام به همه
میشه گفت این مشکل همه دارن من 2 تا سوال داشتم که میخواستم دوستان جواب بدن اولی اینکه شارژ گ.شی چقدر باید صول بکشه اگه زمان بیشتر باشه ایراد از کجاست بعدشم وقتی باطری در میارم 10% از شارژ کم میشه کسی میدونه جرا
:du:

p.z12791
12-01-2012, 21:35
سلام به همه
میشه گفت این مشکل همه دارن من 2 تا سوال داشتم که میخواستم دوستان جواب بدن اولی اینکه شارژ گ.شی چقدر باید صول بکشه اگه زمان بیشتر باشه ایراد از کجاست بعدشم وقتی باطری در میارم 10% از شارژ کم میشه کسی میدونه جرا
:du:

زمان شارژ بستگی به رامتون داره ولی به طور طبیعی بین 2 تا 3 ساعته
مشکل دومتون هم با کالیبره کردن باتری باید حل بشه

friiickkk
23-01-2012, 00:40
سلام مهندسین محترم

من ( گلکسی اس2 )‌ توی قسمت رکاوری یه بار اشتباها وایپ باتری استیتیوس ( Batrry status ) کردم بعد از اون با اینکه رام هم عوض کردم دیگه مثل قبل نمیشه و باتری زود خالی میکنه . به نظر شما مشکل از کجاس و اگه باتری رو کالیبره کنم حل میشه ؟

رامم turkbey v31 و مصرفش رو گوشیای دیگه پایینه ولی رو گوشیه من نسبتا زیاد

friiickkk
23-01-2012, 01:16
یه سوال دیگه ؟ چرا با برنامه Advance task killer هرچی برنامه که لازم ندارمو میبندم سریعا دوباره باز میشه ؟ نمیشه کاری کرد که تا زمانی که خودم نخوام باز نشن ؟

friiickkk
24-01-2012, 19:45
کسی نیست جواب دو پست آخرو بده ؟

بنده کالیبره هم کردم منتها هنوزم وقتی از گوشی استفاده میکنم هر دو دقیقه یک درصد کم میشه . بخصوص وقتی که با وای فای کانکتم خیلی سریع باتری کم میشه ...

کمک ...

C0D3R
25-01-2012, 08:32
کسی نیست جواب دو پست آخرو بده ؟

بنده کالیبره هم کردم منتها هنوزم وقتی از گوشی استفاده میکنم هر دو دقیقه یک درصد کم میشه . بخصوص وقتی که با وای فای کانکتم خیلی سریع باتری کم میشه ...

کمک ...

سلام
يكبار Clean Install كنين و بيس رسميه رامتون رو نصب كنين و بعد فرمت كنين و روت كنين و در آخر رام كوك شده مورد نظرتون رو نصب كنين و تست بگيرين

friiickkk
25-01-2012, 13:33
من دقیقا همین کارو کردم . امروز مودمه ki4 هم ریختم . ولی بازم مصرف باطری زیاده . نمیدونم چرا به حال اول بر نمیگرده ... حالا بازم تست میگیرم . با اینکه مصرف شارژ تو این رام ( ترک 31 ) خیلی خوبه ولی من همچنان مشکل دارم .

+Salman
08-02-2012, 21:28
سلام به نظر دوستان کدوم روش بهتره ؟

*r.E.Z.a*
08-02-2012, 22:31
سلام
استفاده از کرنل مناسب بهترین راه تو کم کردن شارژ باطریه

rahmav
18-02-2012, 09:54
باسلام
دوستان من گوشی رو فرستادم نمایندگی کلا اونو فلش کردن .. و همون رام اورژینال خودش الان روشه اما باز باطری رو شارژ نمیکنه و خاموش میکنم میذارم شارژ پر میشه تا میکشم از برق روشن میکنم نشون میده اطری خالیه .. مشکل سخت افزاری داره ؟ باطری نو هم گرفتم درست نشد

اگه مشکل سخت افزاری باشه کجا باید بفرستم تعمیر بشه ؟؟؟ :please:

sarinaangelaa
06-03-2012, 13:16
Some simple tips to save your battery life :
Call *#9900# and disable Fast dormacy
Deactivate Samsang apps on Applications menu
Deactivate auto sync for accounts
Deactivate GPS (and wifi gps)
Deactivate auto backup of Gmail account
Set wifi sleep policy to “when screen is off”
Set brightness level to automatic
Disable motion

منبع : http://wanamlite.com/

call of wolf
30-03-2012, 18:17
سلام آموزش استفاده از برنامه juicedefender free
ابتدا فایل برنامه رو نصب کنید ولی اجرا نکنید... سپس فایل دوم رو نصب کنید و ری استارت کنید... زمانی که سیستمتون کامل آپ شد و وارد منو شدید باید یک آیکون ازین برنامه در منوی برنامه ها باشه، اگر دو تا بود صبر کنید تا یکی بشه...حتما این اتفاق میوفته
حالا وقتی وارد برنامه میشید اولین صفحه status در تب برنامه هست:

STATUS
JuiceDefender Ultimate
Enable:
برنامه رو فعال میکنه...و زیر این قسمت خلاصه ای از تنظیمات رو نمایش میده

Profile
اگر بهترین و پرکاربرد ترین تنظیمات رو میخواهید روی anvanced و بعد confirm بزنید که فعال بشه این پروفایل

Get even more juice!

چیز خاصی نیست چون ما ورژن ultimate رو نصب کردیم

Notification
نوع نمايش هشدارها كه به صورت گرافيكی و متنی هست كه بهترین تنظیمات این هست که هشدار و پیغام ها بصورت متن نمایش داده بشن پس text رو بزنید.
بقيه موارد اين صفحه كاربرد خاصي ندارن

صفحه بعدی

CONTROLS

Mobile Data
فعال کردن این قسمت باعث میشه که برنامه کنترل داشته باشه روی موبایل دیتای شما و بتونه این قسمت رو فعال یا غیر فعال بکنه( اگر دسترسی شما به اینترنت و دیتا از طریق GPRS هست این قسمت رو فعال کنید)
Tablet mode(disable cell radio)
غیر فعال باشد

WiFi
فعال کردن این قسمت باعث میشه که برنامه کنترل داشته باشه روی وای فای شما و بتونه این قسمت رو فعال یا غیر فعال بکنه( اگر دسترسی شما به اینترنت و دیتا از طریق وای فای هست این قسمت رو فعال کنید)

Option
اگر در موقعیتی هستید که هم از وای فای استفاده میکنید هم موبایل دیتا ولی وای فای رو ترجیح میدهید WiFi preferred رو بزنید و اگر قسمت auto disable باز بود اون رو هم فعال کنید.

3G
بدون کاربرد در ایران

Disable timeout
مربوط به قسمت 3g و بدون کاربرد

AutoSync
بهترین آپشن این برنامه این قسمت هست که این قسمت برای کسانی که از موبایل دیتا ایرانسل یا همراه اول یا وای فای با محدودیت حجمی استفاده میکنن عالی هست زیرا با فعال کردن قسمت ping مصرف دیتا شما رو کاهش میده. Ping رو فعال کنید

Keep Enable
بهترین تنظیمات این هست که همگی خاموش باشن. کاربدش این هست که بطور مثال وقتی به وافای متصل هستید( زمانی که قسمت Schedule در صفحه بعذ غیر فعال باشد) شما را به شبکه همواره متصل نگه داره و وقتی از محدوده ای که این قسمت رو فعال کردید (بااستفاده از قسمت location صفحه آخر) خارج شوید آنوقت شما از وای فای ذکر شده قطع میشوید و کلا وای فای خاموش میشود.

Timeout
این قسمت زیاد تو مصرف باطری تاثیر ندارد و زمانی که فعال میکنید زمان میخواد که بعد از چند ثانیه صفحه رو خاموش و گوشی رو لاک کنه.

Brightness
این قسمت تنظیماتی دارد برای کنترل نور زمینه و سنسور نور

CPU
این قسمت نیاز به روت داره و اگر برنامه set cpu رو دارین با تنظیمات این قسمت آشنا هستید
اسلایدر اول: پایین ترین فرکانس cpu
دومین اسلایدر: بالاترین سرعت cpu در حالت idle
اسلایدر سوم: بالاترین سرعت cpu در آغاز فعالیت که البته بستگی به کرنل و رام نصب شده شما نیز دارد

GPS
این قسمت اگر فعال باشد به این معنی است که شما اجازه کنترل GPS رو به برنامه دادین و میتونه اون رو فعال یا غیر فعال بکنه

صفحه بعدی

SCHEDULE

Schedule
این قسمت خیلی پرکاربرده و اگر enable یا فعال باشد یعنی شما میخواهید که گوشیتون طی ***** زمانی که قابل تنظیم هست به شبکه وای فای یا موبایل دیتا وصل بشه ایمیل ها، توییت هاتون و مواردی که در AutoSync هست رو آپدیت کنه

Frecuency
***** زمانی رو تنظیم کنید

Duration
چقدر میخواهید طی این ***** زمانی گوشیتون به شبکه وصل باشه؟ تنظیم کنید

Controls
اگر میخواهید تنظیم کنید که طی این زمان تایین شده از طریق کدوم رادیو یا کدوم حالت به شبکه وصل بشید custom رو بزنید و تنظیم کنید. اگر custom رو انتخاب کردید حتما autosync رو فعال کنید

Night
فعال کنید و بازه زمانی که نمیخواهید قسمت schedule فعال باشد رو تعیین کنید
بقیه موارد این صفحه نیاز به توضیح نداره و مربوط به تنظیمات هفتگی برنامه هست

صفحه بعدی

TRIGGERS

Battery
اگر میخواهید تمام تنظیماتتون در حالتی که درصد باتریتون زیر حد مجاز تعیین شده از طرف شما غیر فعال شود این قسمت رو enable کنید و در زیر آن درصد مورد نظر رو تنظیم کنید

Charger
فعال کردن تمامی ارتباطات مثل وای فای در صورتی که شارژر یا usb در صورت تنظیم متصل باشد

Screen
اگر میخواهید تا زمانی که اسکرین روشن است شبکه متصل باشد و زمانی که صفحه نمایش رو خاموش میکنید شبکه ها قطع شوند enable رو بزنید

Option: ignore on low battery
در صورت کم بودن شارژ این قسمت غیر فعال میشود اگر فعالش کنید

Controls
اگر میخواهید تنظیم کنید که از طریق کدوم رادیو یا کدوم حالت به شبکه وصل بشید custom رو بزنید و تنظیم کنید. اگر custom رو انتخاب کردید حتما autosync رو فعال کنید

Traffic
این قسمت برنامه رو هوشمند میکنه! اگر قسمت screen رو فعال کرده باشید و در حال دانلود یک فایل صفحه نمایش خاموش شد این قسمت باعث میشه که صبر کنه تا دانلود یا ترافیکی که گوشی شما در حال دریافت یا ارسال هست رو قطع نکنه. این قسمت رو فعال کنید و در زیر این قسمت پایین ترین ترافیک رو انتخاب کنید

Apps
این قسمت به هوشمندی این برنامه اضافه میکنه. اگر میخواهید وقتی وارد برنامه خاصی میشید شبکتون اتوماتیک وصل بشه یا قطع بشه این قسمت رو فعال کنید و از قسمت configure apps برنامه ها رو بهش معرفی کنید. گزینه interactive باعث میشه که بصورت اتوماتیک وقتی وارد هر برنامه بشید ازتون سوال کنه که تنظیماتی رو برای این قسمت قرار بده. در ضمن اگر ازین قسمت میخواهید استفاده کنید در حالی که قسمت screen فعال باشد نتیجه ای نمیگیرید.

Controls
دیگر نیاز به توضیح ندارد

این قسمت باعث میشه تمام تنظیماتی که برای این برنامه انجام دادید در منطقه ای که بهش معرفی میکنید فعال باشه و زمانی که ازون منطقه دور شدید برنامه غیر فعال بشه.
بعد از 48 ساعت در قسمت about برنامه نموداری هست که نشون میده عمر باتریتون با این تنظیمات چقدر افزایش پیدا کرده( البته به استفادتون هم بستگی داره)
.........ir

samijaan
16-04-2012, 10:42
Some simple tips to save your battery life :
Call *#9900# and disable Fast dormacyDeactivate Samsang apps on Applications menu
Deactivate auto sync for accounts
Deactivate GPS (and wifi gps)
Deactivate auto backup of Gmail account
Set wifi sleep policy to “when screen is off”
Set brightness level to automatic
Disable motion

منبع : http://wanamlite.com/

با تشکر از شما

من متوجه نشدم وقتی این کد رو زدیم و پنجره باز شد و روی disable Fast dormacy کلیک کردیم باید به چه حالتی تغییر کنه؟

SepehrGTX
25-05-2012, 09:17
فرقی بین شارژ کردن با شارژر یا یو اس بی وجود داره؟
مشکلی که پیش نمیاد اگر بیشتر مواقع با usb شارژ بکنیم؟

hamed-r
03-06-2012, 20:25
سلام به اساتید.من گوشیمو یک ماهه خریدم.اوایل 3 ساعته شارژ میشد اما الان 8 یا 9 ساعت طول میکشه خیلی ام داغ میشه.لطفا کمک کنید.ورژن2.3.5وشارژرم شارژر اصلی 2 شاخه ای هست

tyb.brk
22-08-2012, 14:44
سلام دوستان عزیز میدونم سوال من مربوط به اینجا نیست جای نبود که سوال کنم

من یه کاستوم رام بر پایه ی رام اصلی اندورید 4.0.3 با ورژن JPLPF میباشد

که این اکستوم رام وقتی نصب شد به قسمت ستنیگ رفتم با همین مشخصات هست

و حتی منو مثل رام اصلی هست فقط تم ان و درصد باتری به ان اضافه شده

بریم سر اصل مطلب ::: من می خوام فقط درصد باتری را حذف کنم

منو راهنمای کنید ممنون اینم عکس از خود رام

http://axgig.com/images/54195598287667858416.jpg

peymantbz
25-09-2012, 09:59
سلام دوستان
عرضم به خدمتتون من از وقتی گوشی مو فلش زدم مشکل زود خالی شدن باطری داشتم
و هیچ وقت مثل رام فابریک بم ج نمیداد تا اینکه یه مطلب تو xda خوندم که واسه کالیبره گفته بود
بعد از شارژ 100 درصد باطری البته گوشی خاموش باشه باید 180 ثانیه باطری رو از گوشی خارج کنیم و بعد گیج باطری ریست میشه
من لینک رفرنس میزارم مطالعه کنید
یاحق

1. Turn off your phone.
2. Fully Charge.
3. When getting 100% signal, unplug quickly.
4. Pull off the battery and put it anywhere.
5. Wait for 180 seconds exactly (be careful )
6. Meanwhile, take this opportunity to dust off the internal compartment.
7. Put back the battery on the right side.
8. Turn on the phone.
9. Pray the Battery god
10. ... and voilà !

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1312273

amirkhan77
28-10-2014, 20:55
دوستان عزیر خسته نباشید، یه مشکل برای باطری گوشی من پیش اومده ، باطری من به طور مدام حالت شارژ و دشارژ رو نشون میده و یه بوق میزنه و باطری خالی میکنه ، یه باطری نو هم انداختم ، ولی باز همین مشکل رو داشت ، کسی میتونه من رو راهنمایی کنه ، سپاسگزارم

ehsan2004
28-10-2014, 21:39
دوستان عزیر خسته نباشید، یه مشکل برای باطری گوشی من پیش اومده ، باطری من به طور مدام حالت شارژ و دشارژ رو نشون میده و یه بوق میزنه و باطری خالی میکنه ، یه باطری نو هم انداختم ، ولی باز همین مشکل رو داشت ، کسی میتونه من رو راهنمایی کنه ، سپاسگزارم

مشکل مربوط به سخت افزار هست
فلت شارژ مشکل داره و باید تعویض بشه

sunbow1994
07-02-2017, 13:43
سلام. من یه گوشی s2 دارم. وقتی نرم افزار روش نصب میکنم باطریش خالی میشه و خاموش میکنه. اما بدون نرم افزار مشکلی نداره کار میکنه. باطریشم حتی عوض کردم اما بازم همینجوره. یجا بهم گفتن مشکلش نرم افزاریه؟! ینی با فلش کردن درست میشه؟؟؟؟!!!
ممنون میشم راهنماییم کنید.