PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آپدیت Persian Calendar v 1.2

mohsen-unique
09-03-2012, 14:15
با سلام خدمت همه
نسخه ی بعدی تقویم فارسی برای مانیلا رو به درخواست دوستان آماده کردم
در این نسخه سعی شده که حجم برنامه کم و سرعت اجرای اون بیشتر بشه و با گوشیه hd mini سازگاریه بیشتری داشته باشه

تغییرات در این ورژن:
-اضافه شدن قابلیت جدیدی که با هربار اجرای ویندوز یک نسخه از تاریخ امروز توی رجیستری ذخیره می شه (برای برنامه هایی که می خوان از این تاریخ استفاده کنن)
ادرس در رجیستری

"HKCU", "Software\HTC\Manila", "Info"
-کاهش حجم برنامه از 900 کیلوبایت به 300 کیلوبایت
-تغییر در سرعت وارد کردن تاریخ در تقویم گوشی
-طراحی دوباره ی قسمت about و درج آگهی در آن

دوستان برای حمایت از بنده حتما به قسمت about رفته و روی تبلیغات موجود در آن کلیک کنید
این کار هم به نفع شماست و هم به نفع من چون حتما به این تبلیغ نیازمند هستید

با تشکر از دوست خوبم sam-20007 که پیشنهاد نسخه ی بعدی رو به من دادن ایشون هم یه کاری کردن که تقویم فارسی رو هر کجای مانیلا که بخواهید می تونید نمایش بدید البته با استفاده از قابلیت جدید برنامه و اون هم ذخیره ی تاریخ روز در رجیستری
که در پست بعدی خودشون چگونگیه انجام این کار رو می گن
دوستان تا sam-20007 پست نزده خواهش می کنم کسی توی تاپیک پست نده

http://forum.mobilestan.net/Download.png (http://dl.mobilestan.net/index.php/files/get/XC11swSWw_/persian-calendar-v1.2.cab)

S.A.M-2007
09-03-2012, 15:34
..

»
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=700258&stc=1&d=1331295740«

با سلام خدمت همه بزرگواران

اکثر دوستان با ورژن قبلی نرم افزار زیبای Persian Calendar و نیز با یکی از چندین قابلیت زیبای آن،یعنی درج تاریخ ایام هجری شمسی در appointment گوشی های ویندوز موبایل 6 به بالا (سنس دار) آشنایی دارند.که در واقع آقا محسن با ساخت اون تقویم یکی از مهمترین مشکلات این ورژن از ویندوز موبایلها را در نمایش تاریخ هجری شمسی برروی مانیلا حل کردند.خوشبختانه نرم افزار ایشان قابلیت کاربرد بروی اکثر گوشیهای سنس دار،از جمله اچ دی مینی (با مختصری دستکاری کوچک در یکی از فایلهای lua script) را نیز داشت.
اما همیشه برای من یک سوال بود که آیا امکان نمایش تاریخ امروز بر روی جای دیگری بر روی صفحه Home مانیلا نیز امکان پذیر هست یانه ؟
خوشبختانه با کمی جستجو در سایر نرم افزارها بلاخره یک راه حلی برای ان موضوع پیدا کردم.
بدین ترتیب که اگر نرم افزار Persian Calendar آقای محسن طوری طراحی میکردند که تاریخ امروز را بصورت یک رشته (string) در ریجستری گوشی و در آدرس ("HKCU", "Software\HTC\Manila", "Info")می نوشت آنگاه با مختصری دستکاری در سه تا از فایلهای مانیلای گوشی(652ae0f4_manila و7c60907d_manila و2c89bd29_manila) میشود اون رشته را بروی صفحه Home مانیلای گوشی هم نمایش داد.
لازم به یادآوری که شخصا برای نوشتن تاریخ امروز در ریجستری نرم افزارهای بسیاری را امتحان کردم.که هرکدام باگ های مخصوص به خودشان را داشتند (بخصوص از نظر محاسبه سالهای کبیسه) اما بجرات میتوان گفت که تقویم آقا محسن دقیقترین تقویم در نوع خودش هست.
نرم افزاری که کار نوشتن تاریخ امروز را در ریجستری انجام میده SetReg.exe که آقا محسن داخل فایل برنامه گنجاندند.در ضمن به تقاضای من آقا محسن گزینه خروج (Exit) را نیز به ورژن جدید نرم افزارشان اضافه کرده اند.

مختصری توضیح در مورد قابلیت جدید نمایش تاریخ هجری شمسی بر روی مانیلا:

با تب برروی تاریخ بروی صفحه Home کاربر با datapiker که انگلیسی هست ربرو میشه و بعداز انتخاب تاریخ مورد نظر تاریخ معادل هجری شمسی بجای تاریخ میلادی در جای مربوطه نوشته میشه،در واقع برنامه قابلیت مبدل تاریخ را نیز دارد.
همچنین با تغییر ایام روز،بعداز عبور از ساعت 24 شب،تاریخ امروز به هجری شمسی نیز تغییر می یابه (هم در فورمت 12 ساعته و هم در فورمت 24 ساعته)
و تمامی این رویدادها بدون دخالت کاربر انجام میگیره و در ضمن بعداز نصب نرم افزا نیاز به هیچگونه تنظیمات و مداخله ای از طرف کار بر نیست.
نمایش تاریخ میلادی بر روی صفحه را هم میشود حذف کرد و هم میشود با تغییر محل جایگیری آن بروی صفحه Home هردو تاریخ را همزمان باهم داشت.
جا دارد بار دیگر،از طرف خودم تشکر و ارادت خاص خودم را به نسبت به آقا محسن،که در واقع نعمت بزرگی برای سایت موبایلستان و نیز یکی از انگشت شماران طراح نرم افزار موبایل در کشورمان هستند ابراز کنم،چرا که بدون مساعدت و زحمات این بزرگوار امکان استفاده ازین قابلیت ممکن نبود.
دوستان،با کلیک کردن بروی قابلیت جدید تقویم Persian Calendar در قسمت Aboutحداقل کاریه که میتونیم برای قدر دانی از زحمات این بزرگوارا بکنیم.

یادآوری مجدد: دوستان، هسته اصلی این قابلیت ،نرم افزار SetReg.exe است .این قابلیت فعلا به گوشی اچ دی مینی اضافه شده اما برای استفاده ازین قابلیت نیازمند دستکاری کوچک در فایلهای نامبرده هستیم ولذا دوستانیکه مایلند این قابلیت به مانیلای گوشی انها نیز افزوده بشود اطلاع بدهند.

مرسی

M O R T Y
19-03-2012, 15:05
خیلی وقته من اصلا پست ندادم. ولی دیدم خالی از لطفه که سام و محسن عزیزمون با هم کار کردن و پست ندم و تشکر نکنم.
محسن عزیز خیلی ممنون ازت. همینطور سام گرامی، بچه های انجمن مینی همیشه شرمنده شما هستن. ممنون از شما
مدیرای گلم هم ببخشید اسپم دادم. لطفا بعد دو سه روز پستم رو پاک کنید.

Superium
22-03-2012, 23:28
لطفا بفرمایید روی Diamond2 و Touch2 چجوری کار میکنه؟
میخوام 2 تا تاریخ رو نشون بده

LEO K
23-03-2012, 00:23
لطفا بفرمایید روی diamond2 و touch2 چجوری کار میکنه؟

دوست من کاملا معمولیه و این نرم افزار راحت رو گوشیتون کار میکنه

متوجه سوالتون نمیشم ، چون آموزش دقیقه

Superium
23-03-2012, 10:31
دوست من کاملا معمولیه و این نرم افزار راحت رو گوشیتون کار میکنه

متوجه سوالتون نمیشم ، چون آموزش دقیقه

آخه دوستمون گفتن برای اجرای دقیق روی سایر گوشیها نیاز به یک مقدار دستکاری هست این دستکاری رو ما باید انجام بدیم یا دوستمون؟

"یادآوری مجدد: دوستان، هسته اصلی این قابلیت ،نرم افزار SetReg.exe است .این قابلیت فعلا به گوشی اچ دی مینی اضافه شده اما برای استفاده ازین قابلیت نیازمند دستکاری کوچک در فایلهای نامبرده هستیم ولذا دوستانیکه مایلند این قابلیت به مانیلای گوشی انها نیز افزوده بشود اطلاع بدهند."

mohsen-unique
23-03-2012, 11:09
آخه دوستمون گفتن برای اجرای دقیق روی سایر گوشیها نیاز به یک مقدار دستکاری هست این دستکاری رو ما باید انجام بدیم یا دوستمون؟

"یادآوری مجدد: دوستان، هسته اصلی این قابلیت ،نرم افزار SetReg.exe است .این قابلیت فعلا به گوشی اچ دی مینی اضافه شده اما برای استفاده ازین قابلیت نیازمند دستکاری کوچک در فایلهای نامبرده هستیم ولذا دوستانیکه مایلند این قابلیت به مانیلای گوشی انها نیز افزوده بشود اطلاع بدهند."

برای این کار با sam-20007 (http://forum.mobilestan.net/member.php?u=403946) هماهنگ کنید

S.A.M-2007
27-03-2012, 18:31
لطفا بفرمایید روی Diamond2 و Touch2 چجوری کار میکنه؟
سلام دوست عزیز

برای افزودن این قابلیت بر روی سایر گوشی های ویندوز موبایل با sense 2.5 نیازمند یکسری تغییرات در سه تا از فایلهای مانیلای فوق الذکر هستیم.پس دوستانی که مایلند قابلیت فوق به صفحه اصلی گوشیشان افزوده بشه لطفا:

1-ابتدا هرسه فایل فوق را از رم گوشیشان استخراج کنند

نکته:ترجیحا از یک رم آفیشال و عامه پسند باشه بهتره،چرا که عموما
در رم های کوک شده معمولا تغیرات زیادی بخصوص بر روی فایل 7c60907d_manila (فایل اصلی صفحه home)اعمال میکنند که خیلی عامه پسند نیست.گرچه این قابلیت را میتوان برروی هر فایل 7c60907d_manila از رم های متعدد یک گوشی نیز اعمال کرد.
یکی از بهترین نرم افزارها برای استخراج فایل های فوق نیز برنامه Resco Explorer هست.

2-یک اسکرین شاتی از صفحه اصلی گوشیشان با ذکر رزولوشن دستگاه شان

این اسکرین شات جهت تنظیم مختصات محل نمایش تقویم فارسی (- + تقویم میلادی خود گوشی)ضروری است.
سپس لینک دانلود هر چهار فایل فوق را پیغام بدهند.

ودر پایان اگر دوستانی در انجمن شان هست که قبلا با فایل های مانیلای گوشی شان کار کرده و تغییراتی در انها اعمال کرده اند و مایلند این قابلیت جدید را هم بروی برنامه هایشان اعمال کنند ذکر کنند تا ادامه کار(افزودن این قابلیت بر روی سایر فایلهای کوک شده 7c60907d_manila) را به انها سپرده بشه.

سال نو پارسی نیز بر همگی دوستان مبارک باشد.

مرسی

M.A.S.T.E.R
23-04-2012, 22:47
سلام با تبریک سال نو
لطفا جهت استفاده بهینه , تغییراتی را که بایستی روی فایلهای مانیلا انجام داد توضیح بفرمائید
چون من فایل info را تونستم توی ریجستری ببینم و نتونستم روی صفحه اصلی داشته باشم
ممنون

LEO K
24-04-2012, 15:13
سلام با تبریک سال نو
لطفا جهت استفاده بهینه , تغییراتی را که بایستی روی فایلهای مانیلا انجام داد توضیح بفرمائید
چون من فایل info را تونستم توی ریجستری ببینم و نتونستم روی صفحه اصلی داشته باشم
ممنون

برای دیدن تو صفحه ی هوم منیلا شما دستورات توی پست 2 رو هم باید انجام بدید

6408
09-05-2012, 07:17
"مختصری توضیح در مورد قابلیت جدید نمایش تاریخ هجری شمسی بر روی مانیلا:

با تب برروی تاریخ بروی صفحه Home کاربر با datapiker که انگلیسی هست ربرو میشه و بعداز انتخاب تاریخ مورد نظر تاریخ معادل هجری شمسی بجای تاریخ میلادی در جای مربوطه نوشته میشه،در واقع برنامه قابلیت مبدل تاریخ را نیز دارد.
"
با سلام خدمت دوستان من متاسفانه متوجه این قسمت نشدم
و پس از نصب تاریخ رو تو صفحه اول نشون نمیده
لطفا راهنماییم کنید

S.A.M-2007
09-05-2012, 18:50
"مختصری توضیح در مورد قابلیت جدید نمایش تاریخ هجری شمسی بر روی مانیلا:

"
با سلام خدمت دوستان من متاسفانه متوجه این قسمت نشدم
و پس از نصب تاریخ رو تو صفحه اول نشون نمیده
لطفا راهنماییم کنید

سلام
6408 عزیز
اگر گوشی اچ دی مینی دارین،لطفا ابتدا یک نگاهی به این تاپیک (http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2885801&postcount=33) بیندازین،و سپس به لینکی که اشاره کردم بروید و نرم افزار HD Mini Persian Pack (Sam) -ALL in ONE v.2 نصب کنید.

..

alinili
11-05-2012, 12:36
سلام
یعنی ما ابتدا باید فارسی ساز نصب کنیم بعد میتونیم از این نرم افزار استفاده کنیم ؟
من الان فارسی ساز دارم و داره خوب کار میکنه این فارسی ساز رو خود شرکت یاس برام ریخته که بسیار عالیه و تا حالا هیچ فارسی سازی رو ندیدم که مثله این درست درمون کار کنه ! فک کنم موبیدیو باشه
نمیشه کاری کرد که با همین فارسی ساز خودم تقویم رو روی صفحه ی هوم نشون بده ؟

LEO K
11-05-2012, 13:26
سلام
یعنی ما ابتدا باید فارسی ساز نصب کنیم بعد میتونیم از این نرم افزار استفاده کنیم ؟
من الان فارسی ساز دارم و داره خوب کار میکنه این فارسی ساز رو خود شرکت یاس برام ریخته که بسیار عالیه و تا حالا هیچ فارسی سازی رو ندیدم که مثله این درست درمون کار کنه ! فک کنم موبیدیو باشه

دوست من فارسی سازتون درست باشه ، حالا میخواد هر فارسی سازی باشه به راحتی میتونید از تقویم استفاده کنید

موفق باشید

S.A.M-2007
11-05-2012, 21:43
سلام

بله،بلطبع برای دیدن کاراکترهای ایام هفته بزبان فارسی در گوشیتان نیاز به نصب فارسی ساز دارید.
جواب سوال دومتان را هم توی این پست (http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2897037&postcount=53) به تفضیل دادم

marmoolakcya
27-03-2014, 18:02
با سلام. من واسه سال 93 می خوام این برنامرو نصب کنم ولی توضیهاتتون خیلی تخصوصیه. میشه مرحله به مرحله یه کم واضحتر توضیح بدین؟ گوشی من htc HD2
ممنون.......:bc: