PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بار دیگر نوکيا بی سروصدا زیرآبی رفت! Nokia has quietly fix the problem N8

faridonline
24-03-2012, 13:46
بار دیگر نوکيا بی سروصدا زیرآبی رفت!

چند روز پيش برحسب تصادف با يک نوکيا N8 مواجه شدم که تعجبم را بر انگيخت! اگر خاطرتان باشد در ماههای پيش دو مدل نسبتا تازه وارد نوکيا N8 C7 که در ايران هم طرفداران زیادی دارد، با تبليغات گسترده ای وارد بازار شدند، معمولا همیشه پس از تست گوشی ها توسط مشتریان مواردی نمود میکند که تا قبل از آن نادیده گرفته شده بودند.
بطور حتم خیلی از دوستان از مشکل هاله رنگ بنفش در مناطقی که باید به رنگ مشکی نمایش داده شوند در صفحه نمایش این گوشی ها مطلع هستند، این مورد ناخوشایند وقتی شما را بیشتر اذیت میکند که درحال تماشای یک ویدیویHD باشید، حالا در صحنه هایی از فیلم که تاریک است به جای رنگ سیاه محیطی بنفش رنگ را به صورت رنجر رنجر خواهيد دید!
نوکیا از پاسخ به این مشکل سرباز زد و خریداران آنرا بعنوان خاصیت صفحه نمایش AMOLD نوکيا پذيرفتند، پس اين موضوع از نظر نوکیا مشکلی نبود ديگه! زیرا در صورت پذيرفتن مشکل باید تمام گوشی ها مرجوع یا اصلاح میشدند...
چند روز پیش يک نوکیا N8 بدستم رسید که بطور کامل کيفيت متفاوتی با N8 های قدیم داشت، درکمال تعجب ترکيب رنگ هایی که طیف مشکی و خاکستری دارند کاملا طبیعی هستند!!!
سوال اینجاست که چرا نوکیا که زیر بار این مشکل نمی رفت حالا اينگونه آنرا اصلاح کرده است و چرا وظیفه خود نمی داند به حقوق مشتریانش احترام بگذارد و اگر فراخوان مرجوع کردن گوشی ها را نمیدهد، دست کم به رایگان مشکل دارندگان N8 و C7 هایی که خود تمایل به اصلاح گوشیشان دارند حل کند؟؟؟
توجه: اين تست تجربی بر روی دو گوشی نوکيا N8 ساخت فنلاند یکی حدود 5ماه پیش و دیگری یک هفته پيش خریداری شده انجام شده است، هر دو گوشی ورژن یکسان از آخرین سیمبین بل دارند و ضمنا تم نصب شده هر دو گوشی هم یکی است، نور هر دو صفحه نمایش در بالاترین حد است تصاویر گرفته شده در شرایط کاملا برابر و دو گوشی در کنارهم هستند:

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=705939&stc=1&d=1332585642
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=705940&stc=1&d=1332585642
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=705941&stc=1&d=1332585642
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=705942&stc=1&d=1332585642
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=705943&stc=1&d=1332585642
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=705944&stc=1&d=1332585642

S.H.A.H.R.O.K.H
24-03-2012, 13:54
فرقش خیلی زیاده....آیفون هم یه چنین مشکلی داشت ولی ماله اون وقتی نور صفحه رو میدادی آخر به زردی میزد...البته یه جورایی خوش رنگ تر هم بود...
ولی این نوکیا سمت چپیه خیلی داغونه...کلا به جای سیاه بنفش نشون میده...
واقعا که......من یاد گرفتم هیچ وقت سری اول گوشی نخرم و بعد چند ماه گوشی رو بخرم...باور کنید کیفیت ساخت بهتر میشه...

TAAW
24-03-2012, 14:03
نوکیا که اومده عیب گوشیش رو اصلاح کرده به مشتری هاش احترام نمیزاره یا سامسونگی که بهترین گوشی سالش رو ساپورت نمیکنه به بهانه های واهی(گلکسی اس)(در حالی که سونی گوشی های خیلی پایین تر از این رو هم به ics آپدیت میکنه) و گوشی هاش رو از پلاستیک به درد نخور میسازه ؟؟؟؟؟عجب کشف بزرگی کردید

maxomid
24-03-2012, 14:10
سلام.
من این مشکل بنفش شدن رو روی C7 یکی از دوستام دیدم.
ولی وقتی اینطوری میشد که نور صفحه رو کم میکرد.
وقتی نور صفحه رو روی حداکثر قرار میداد اصلا همچین مشکلی پیش نمیومد.
جز روی اون c7 دیگه روی n8 دیگه ای یا گوشی دیگه ای این مشکل رو ندیدم...
خودم در c6-01 / 500/ 701/700 این مشکل رو نداشتم..

faridonline
24-03-2012, 14:52
نوکیا که اومده عیب گوشیش رو اصلاح کرده به مشتری هاش احترام نمیزاره یا سامسونگی که بهترین گوشی سالش رو ساپورت نمیکنه به بهانه های واهی(گلکسی اس)(در حالی که سونی گوشی های خیلی پایین تر از این رو هم به ics آپدیت میکنه) و گوشی هاش رو از پلاستیک به درد نخور میسازه ؟؟؟؟؟عجب کشف بزرگی کردید

دوست خوبم زمانی اصلاح عیب کار مثبتی است که شرکت به اون مشکل اعتراف کنه! و حداقل مشکل دارندگان گوشی های مشکل دار رو حل کنه... تمام کمپانی های معتبر در دنیا از خودروسازی تا توليد خیار، وقتی محصولشون مشکلی داره فورا فراخوان تعويض یا جمع آوری یا دست کم اصلاح رو ميدن تا اعتبارشون در بازار حفظ بشه! نمیدونم شما چرا اينقدر تعصب بخرج میدید و با ادبیات زیباتون تاپیک رو مزین میکنيد؟ من هم مثل شما و خیلی از دوستان استفاده کننده محصولات نوکيا هستم و هميشه بخاطر کيفيت ساخت خوبش حتی به دیگران هم پیشنهاد دادم اما فراموش نکنيد که ما مشتریان هستیم که به شرکتها اعتبار میدیم و اون ها موظف هستند به حقوق مشتری احترام بگذارند.
در مورد سامسونگ و یا هر شرکت دیگه ای که شما میفرمایید، قصد دفاع از هيچ شرکتی رو ندارم اما فکر نمیکنم وقتی شما گلکسی اس خریدید با ضمانت نصب شدن اندروید4 خریده باشید!!! و یا الان گوشی گلکسی اسی در بازار نیست که با رام رسمی اندروید4 آمده باشد تا مشتری توقع داشته باشد چرا برای گوشی قدیمش آپدیتی ارائه نشده است! ضمن اینکه مشکل اسکرین در نوکيا یک مشکل بزرگ سخت افزاری است!!! نه یک مشکل ساده نرم افزاری! حتی اگر این مشکل تابحال همچنان ادامه داشت و گوشی های جدید و قدیم یکی بودند هيچکس بر نوکيا خرده نمیگرفت اما حالا گناه مشتریانی که با قیمت گزافتر در گذشته گوشی خود را خریداری کرده اند چيست؟؟؟؟

S.H.A.H.R.O.K.H
24-03-2012, 15:20

والا من بعید میدونستم یه همچین حرفی بزنی....
من خودم فعلا اپلی هستم و قصد هم ندارم به این زودیها به اندروید برگردم...
شاید با one x شایدم با اس3....ولی تا اونجایی که من دیدم و میدونم سامسونگ بهترین سخت افزار و کیفیت رو داره...همین پلاستیک بی کیفیت نه خش میافته نه رنگش میپره ولی اکثر htc ها دچار همین مشکل هستند...والا کاش آیفون من هم پلاستیک بود تا یه کم سبک شه...
چزیز که برام جالب بود این بود که یه n82 رو باز کردم و دیدم که پردازنده اش ساخت سامسونگه...خودتون امتحان کنید...سامسونگ حق سروری داره...

Milo.Metallboy
24-03-2012, 15:59
بله اکثر گوشیهای نوکیا از پردازنده ی سامسونگ استفاده میکردن. جدیدا کیفیت ساخت سامسونگ خیلی خوب شده.حتی با ضربه های بسیار شدید فقط خیلی مشکلی پیش بیاد ال سی دی میشکنه.حتی یکی از دوستان که نوت داره تو همین سایت گوشی روی موتو از دستش افتاد کف آسفالت و یه ماشین از روش رد شد و فقط ال سی دیش شکست و با تعویضش الان داره از گوشیش استفاده میکنه.این عکسهایی که دوستمون گذاشتن گویایه همه چیز هست و من واقعا متاسفم برای نوکیا.شما 2 تا سامسونگ پیدا کنین که صفحه نمایششون با هم فرق کنه
پست ارسال شده توسط موبايل

Jamal.M
24-03-2012, 16:15
مقاله اين دوستمون كاملا تاييد ميشه چون خودم هم چند روز پيش يه n8 خريدم و با گوشي n8 خانمم كه حدود يك سال پيش خريدمش مقايسه كردم كاملا اين تفاوت مشهود بود. البته من به غير از صفحه نمايش در موارد ديگه هم اين مقايسه رو انجام دادم . مثلا در فيلمبرداري ان 8 هاي قديمي در محيط هايي با نور كم فيلم بهتري ميگرفت و ان 8 جديد فضا رو كاملا تاريك نشون ميداد و فيلمي سياه و غير واضح ميگرفت (هر دو با تنظيمات يكسان) . در مورد عكس هم ان 8 هاي قديمي رنگ ها رو طبيعي تر ميگرفت و در ان 8 هاي جديد رنگ ها خيلي شارپ شده بود(دقيقا مثل گالاكسي اس 2).
در كل فيلم و عكس ان 8 هاي قديمي رو بيشتر پسنديدم. البته كيفيت صفحه نمايش در ان 8 هاي جديد كاملا شفاف تر و قشنگتر شده. تست هاي ديگه اي هم انجام دادم كه در پست هاي بعدي خدمتتون ميگم

alinero
24-03-2012, 16:27
بله اکثر گوشیهای نوکیا از پردازنده ی سامسونگ استفاده میکردن. جدیدا کیفیت ساخت سامسونگ خیلی خوب شده.حتی با ضربه های بسیار شدید فقط خیلی مشکلی پیش بیاد ال سی دی میشکنه.حتی یکی از دوستان که نوت داره تو همین سایت گوشی روی موتو از دستش افتاد کف آسفالت و یه ماشین از روش رد شد و فقط ال سی دیش شکست و با تعویضش الان داره از گوشیش استفاده میکنه.این عکسهایی که دوستمون گذاشتن گویایه همه چیز هست و من واقعا متاسفم برای نوکیا.شما 2 تا سامسونگ پیدا کنین که صفحه نمایششون با هم فرق کنه

کاملا درسته....
این به خودمم ثابت شده...

این که گوشی های سامسونگ از پلاستیک نامرغوب ساخته میشن فقط یه حرف که طرفداران سایر برند ها یا کسانی که به هر دلیلی از سامسونگ خوششون نمیاد درش آوردن...:cd:

maxomid
24-03-2012, 16:31
سلام...
دوستان ولی فکر میکنم تامین کننده ال سی دیamoled نوکیا ساسونگ باشه.. این مشکلات بلاخره پیش میاد . فکر کنم ایفون ۴ هم سری اول مشکل انتن دهی داشت. بعدا برطرف شد.. فکر کنما....
یادمه داخل بخش اخبار یه تاپیک بود نوکیا نقص فنی در بعضی از ان۸ها را تایید کرد..

maxomid
24-03-2012, 16:52
کاملا درسته....
این به خودمم ثابت شده...

این که گوشی های سامسونگ از پلاستیک نامرغوب ساخته میشن فقط یه حرف که طرفداران سایر برند ها یا کسانی که به هر دلیلی از سامسونگ خوششون نمیاد درش آوردن...:cd:

من از سامسونگ گوشی داشتم. مثل ace,gio درسته بدنه پلاستیکی هست اما بی کیفیت یا نا مرغوب نیست.
ولی با بدنه گوشی هایی مثل همین ان۸قابل مقیسه نیست.
اما بیکیفیت و نا مرغوب هم نیست

jalliill
24-03-2012, 17:08
بابا زیاد سخت نگیرین ... هر گوشی یه مشکلاتی داره ...
من که از n8 راضی هستم..
ماشین 25 میلیون تومنی هزارتا مشکل داره .. انتظار داری گوشی 800 تومنی بی مشکل باشه ؟؟
چه انتظار نابجایی!!
از گوشیت استفاده کن حالشو ببر ... نهایتش 3 سال دیگه باید عوض کنی یه جدیدتر بخری..

Haswell
24-03-2012, 17:15
البته عمر کارکرد نمایشگرها در هر نوع از فناوری (از crt ! گرفته تا Super AMOLED) در تفاوت کیفیت نمایش رنگها و کنتراست و... موثره اما این دوست ما که تاپیک رو زدند بنظرم اصل پیشفرض شون اشتباهه
این تصور که گوشیهای قبلی همه یا اکثرشون اونجوری بودند و جدیدها اینجوری اصلا اشتباهه
در گذشته ها فقط درصدی از نمایشگر N8 ها میل به نمایش بنفش رو داشتند نه همه شون!

الان هم بگمانم همین وضع باید باشه حالا ممکنه با کنترل کیفیت بیشتر خط تولید درصدشون کمتر شده باشه و شاید هم برعکس!

با توجه به اینکه اکثر نمایشگرهای باکیفیت گوشیهای دنیا رو سامسونگ میسازه ، بهترین کار اینه که موقع خرید گوشی از هر برند و مدلی کمی هم دقت توی این زمینه بخرج بدین...

تصویر زیر که همین حالا گرفته شده مربوط به N8 بنده هست که بیش از 14 ماه قبل تهیه شده و در بالاترین روشنایی خودش میبنید که بازم رنگها بویژه خاکستری رو بدرستی نمایش میده

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=706008&stc=1&d=1332598347

faridonline
24-03-2012, 17:38
البته عمر کارکرد نمایشگرها در هر نوع از فناوری (از crt ! گرفته تا super amoled) در تفاوت کیفیت نمایش رنگها و کنتراست و... موثره اما این دوست ما که تاپیک رو زدند بنظرم اصل پیشفرض شون اشتباهه
این تصور که گوشیهای قبلی همه یا اکثرشون اونجوری بودند و جدیدها اینجوری اصلا اشتباهه
در گذشته ها فقط درصدی از نمایشگر n8 ها میل به نمایش بنفش رو داشتند نه همه شون!

الان هم بگمانم همین وضع باید باشه حالا ممکنه با کنترل کیفیت بیشتر خط تولید درصدشون کمتر شده باشه و شاید هم برعکس!

با توجه به اینکه اکثر نمایشگرهای باکیفیت گوشیهای دنیا رو سامسونگ میسازه ، بهترین کار اینه که موقع خرید گوشی از هر برند و مدلی کمی هم دقت توی این زمینه بخرج بدین...

تصویر زیر که همین حالا گرفته شده مربوط به n8 بنده هست که بیش از 14 ماه قبل تهیه شده و در بالاترین روشنایی خودش میبنید که بازم رنگها بویژه خاکستری رو بدرستی نمایش میده

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=706008&stc=1&d=1332598347

دوست من عملکرد و یا تفاوت کيفيت هیچگاه نباید تا این حد متفاوت باشد!!! ناسلامتی نوکيا برند معتبری است و صحبت از یک گوشی چند سیم کارته چينی که نیست!
تصویری که شما گذاشته اید نمیتواند ملاک باشد چرا که ممکن است آن رنگ طوسی با ترکیب متفاوتی از رنگrgb ساخته شده باشد و ضمنا شما برای اینکار باید دو گوشی را در محیط های مختلف نرم افزاری کنار یکدیگر مقایسه کنید..
دوستی هم در مورد اعتراف نوکيا به نقص فنی n8 های سری اول صحبت کردند، که در مورد اون موضوع هم باید بگم که بله نوکیا اعلام کرد اما برای مشکل در بورد اصلی بود که منجر به هنگ n8ها میشد! نوکيا هيچوقت به مشکل صفحه نمایش n8 و c7 اعتراف نکرده است و حالا اصلاح n8های تازه وارد به بازار این ادعا را ثابت میکنند...
سپاس از شما...

TAAW
24-03-2012, 18:45
دوستانی که میگن یه گوشی سامسونگ اسم ببر که نمایشگرهاش متفاوت باشه...مگه همه چی نمایشگره؟؟همین گلکسی اس سری اولاش بعضیا مشکل سه دکمه داشت و خیلی از این گوشی ها بریک شد..یه ملت رو علاف کرد...اون آقایی که میگی مگه باهاش نوشتن که به ics آپدیت میشه..مگه حتما روی یه گوشی باید اول کار بگن تا کی آپدیت میشه و به چی آپدیت میشه؟مگه گوشی 400 تومن سونی اریکسون که قراره رسما آپدیت بشه از اول قرار بود ics براش بیاد؟؟تازه دوست عزیز همین نمایشگر اگه مشکلی هم داشته باشه مال سامسونگه ....
این رو هم بگم من خودم الان s2 و ریزر دارم و سامسونگ دستمه و نوکیا ندارم که ازش حمایت کنم به این خاطر مثل بعضی از دوستان...نمایشگر n8 عالیه...و البته از اون عالی تر هم نمایشگرهای خود نوکیا یا همون cbd که خیلی از amoled سامسونگ بهتره/

maxomid
24-03-2012, 21:05
دوستان..بحث نمیخواد..
وجود بعضی نقص ها عادی هست.
من شخصا فقط در یک C7 دیدم که اینطور بود اونم گفتم با گذاشتن نور ال سی دی روی حداکثر به راحتی برطرف میشد...
من c6-01 رو اون اوایل خریدم. قبل از ارائه ANNA .... اصلا همچین مشکلی نداشت.
701 رو هم اون اوایل خریدم. بازم مشکلی نداشت..
N8 که دیگه فراوانه... داخل N8 ندیدم..

در ضمن شما فراموش نکنید AMOLED مال سامسونگ هست و مطمئن ال سی دی های AMOLED نوکیا رو سامسونگ تامین میکنه...

این موارد زیاد هست.مطمئن زیاد شده گوشی میخرین نقص فنی داره ..گوشی رو که میخریم همه تست میکنم..
مثل Desire اون اوایل با AMOLED بود بعدش با S-LCD ارائه شد.
یا ARC بعضی ها مشکل ترک خوردن پشت گوشی به طور خود به خود رو داشتند..

از نظر کیفیت ساخت مطمئن باشید کیفیت ساخت سامسونگ به پای نوکیا نمیرسه.... منظورم نوکیا و حتی htc از کیفیت بدنه بسیار بهتری در گوشی هاشون استفاده میکنند..
ولی اینکه بگیم کیفیت ساخت سامسونگ نا مرغوب هست حرف بی ربطی هست..
مطمئن کیفیت ساخت سامسونگ بالاست. استفاده از پلاستیک خودش باعث کاهش وزن هم میشه..

ولی فقط کافیه مثلا GALAXY S رو با N8 یا اصلا 701 رو یک روز دست بگیرید تا تفاوت کیفیت بدنه رو متوجه بشید..
وقتی C6-01 رو فروختم و ACE گرفتم به تفاوت بدنه C6-01 با ACE پی بردم..
البته بازم من مشکلی با بدنه ACE نداشتم و هیچ نا مرغوبی و مشکلی توش ندیدم.البته بستگی به سلیقه هم داره..
من خودم شخصا به کیفیت بدنه گوشی اهمیت زیادی میدم.
گوشی قبلیمNEO رو به خاطر کیفیت بدنه بسیار ضعیف ردش کردم.

S.H.A.H.R.O.K.H
24-03-2012, 21:24
تو کیفیت بدنه نوکیا که من اصلا و ابدا گوشی ندیدم که همچین کیفیتی داشته باشه...
جالب اینجاست هیچ کس به وزن گوشیهای نوکیا اهمیت نمیده چون کیفیت بدنه اشون بالاست...
کیفیت مواد به کار رفته در نوکیا کلا رده اول رو در دنیا داره به نظر من...
ولی خوب نوکیا و این سیاست هاش !!!!!!!!!! یه n9 خریدم سر یه هفته پر خش شد....در صورتی که گلاکسی نوت دو ماه بدون محافظ دستم بود و یه خش هم بر نداشت...تب 7.7 یه ماه دستم بود و یه خش هم بر نداشت...
هر گوشی مزایای خودش رو داره...اما اگه بخواییم یه رده بندی متوسط و متعادل از گوشیها از نظر بدنه و سخت افزار و نرم افزار داشته باشیم بعلاوه بهینه ترین و هماهنگ ترین سخت افزار با نرم افزار و سیستم عامل در کل این نظر شخصی بنده هستش...
اول که اپل (خیلی خوب سخت افزار و سیستم عامل رو میتونه مچ کنه) ...بعدش سامسونگ(تو اندروید فقط این رو قبول دارم) ... بعدش htc ..بعد سونی هر چند فعلا کمه ...بعدش نوکیا ... موتورولا و ال جی رو اصلا قبول ندارم...کیفیت ساخت ال جی که مضخرفه...موتورولا هم این اواخر مثل گذشته گوشی نمیزنه..ساپورتش هم مثل ال جی شده...خیلی ضعیف عمل میکنه...همین رازار هیچی نداره...شاید هنوز رو دور نیفتاده....

maxomid
24-03-2012, 21:41
جالب اینجاست هیچ کس به وزن گوشیهای نوکیا اهمیت نمیده چون کیفیت بدنه اشون بالاست...
ولی خوب نوکیا و این سیاست هاش !!!!!!!!!! یه n9 خریدم سر یه هفته پر خش شد....در صورتی که گلاکسی نوت دو ماه بدون محافظ دستم بود و یه خش هم بر نداشت...تب 7.7 یه ماه دستم بود و یه خش هم بر نداشت...
هر گوشی مزایای خودش رو داره...اما اگه بخواییم یه رده بندی متوسط و متعادل از گوشیها از نظر بدنه و سخت افزار و نرم افزار داشته باشیم بعلاوه بهینه ترین و هماهنگ ترین سخت افزار با نرم افزار و سیستم عامل در کل این نظر شخصی بنده هستش...
اول که اپل (خیلی خوب سخت افزار و سیستم عامل رو میتونه مچ کنه) ...بعدش سامسونگ(تو اندروید فقط این رو قبول دارم) ... بعدش htc ..بعد سونی هر چند فعلا کمه ...بعدش نوکیا ... موتورولا و ال جی رو اصلا قبول ندارم...کیفیت ساخت ال جی که مضخرفه...موتورولا هم این اواخر مثل گذشته گوشی نمیزنه..ساپورتش هم مثل ال جی شده...خیلی ضعیف عمل میکنه...همین رازار هیچی نداره...شاید هنوز رو دور نیفتاده....

با داداش شاهرخ موافق هستم....
هر شرکتی سیاست خودشو داره. هر گوشی هم مزایا خودشو. اگه یک گوشی هیچ عیبی نداشت خب همه میرفتیم هامونو میخریدم..
یکی سخت افزارش قویه بدنش ضعیفتره. یکی سخت افزارش ضعیفتره بدنش قویتره و......
ولی داداش شاهرخ بدنه N9 پلی كربنات هستا..... چیکار کردی خط برداشته!!!!!!!!

من دادشم ایفون4 داره.. خیلی وقته داره.. علاوه بر اینکه ایفون از نظر نرم افزار و سخت افزار عالیه این گوشی اصلا خط و خشی بر نداشته.. البته خودش مواظبت هم میکنه..

ولی به نظر من سامسونگ بیشتر روی سخت افزار تمرکز داره.. و البته اندروید....

ولی حقیقت کیفیت بدنه گوشی های HTC و NOKIA خیلی خوبه. یعنی اگه به کیفیت بدنه اهمیت میدین و هر دو گوشی های برنده رو دست گرفته باشین متوجه میشن...من زیاد گوشی داشتم و بین این گوشی هایی که داشتم از نظر کیفیت HTC و NOKIA از نظر من بهترین هستند.و بین گوشی های سامسونگ و سونی اریکسون که داشتم هیچکدوم اصلا به خوبی اونا بودند به خصوص سونی اریکسون هم که دیگه در neo , arc یکم گند زده. خودم neo داشتم بدنش افتضاح بود.. واسه پسر خالم هم arc خریدم بدنش نسبت به neo کمتر خش بر داشته ولی اخه ال سی دی هم کلی خط برداشته بود...
البته بازم به مراقبت بستگی داره.. باید مراقبت کرد. هرچه قدر گوشی مقاوم باشه فراموش نکنید وسیله ظریفی هست..

ولی سامسونگ روی سخت افزار خیلی عالی کار میکنه. اگه دقت کردین تامین کننده سخت افزار برنده های دیگه و حتی ال سی دی های برنده های دیگه هم هست.:as::as::as:

سیاست برنده ها متفاوت هست و هرکدوم روی یک چیزی کار میکنند.

موفق باشید

ایران98
24-03-2012, 21:48
من ۱۵ماه پیش ۲تا ان۸خریدم واسه خودم ودوستم ک متاسفانه هردوتاشم مشکل بنفش نشون دادن وداشتن،البته برادوستم کمتربود،چندماه پیش گوشی خودم عوض کردم یکی دیگه گرفتم ک اونم همین مشکلاداشت،جالبتر اینجاست ک چندروزپیش یکی ازدوستام ان۸گرفته واصلا این مشکلا نداره و حالت نشون دادن رنگاش خیلی شبیه گوشی های سامسونگه و خیلی رنگ های مشکیم خوب نشون میده،البته ۱جورایی مثه اینکه تاریکترنشون میده ولی درکل مشکله بنفش نشون دادن ونداره!جالب اینجاست ک من ان۸ زیادیا با هم مقایسه کردم ولی هیچکدوم کیفیت صفحه نمایششون مثه هم نبوده!بیشترشونم مشکله بنفش نشون دادن وداشتن حالا یا کم یازیاد ولی این گوشی جدیدنداشت همچین مشکلی!

Haswell
24-03-2012, 22:05
مطمئن ال سی دی های amoled
فکر کنم منظورتون نمایشگر amoled بود...!
نمیشه که همزمان هم lcd باشه هم amoled ! مثل اینکه بگیم کامیون 206 !

تصویری که شما گذاشته اید نمیتواند ملاک باشد ...
جالبه آقا
دوستمون چنان میگه تصویری که گذاشین ملاک نیست که انگار من از یک گوشی دیگه عکس گذاشتم!

M0RT3Z4
24-03-2012, 22:08
نمایشگر n8 عالیه...و البته از اون عالی تر هم نمایشگرهای خود نوکیا یا همون cbd که خیلی از amoled سامسونگ بهتره/

سلام دوست عزیزم
فقط خواستم بگم تو این تکنولوژی CBD یه فیل تر زد رفلکس بین لایه تاچ و پنل صفحه نمایش قرار میگیره و فقط خوانایی صفحه نمایش رو زیر نور خورشید بالا میبره!
هم روی ldc ها و هم روی amoled ها میشه ازش استقاده کرد
در واقع صفحه نمایش های CBD همون آمولد های معمولی سامی هستن ک یه فیل تر روش انداختن

http://www.oled-info.com/nokia-clearblack-display-cbd

این صفحه نمایش های CBD ک گفتید فقط زیر نور خورشید یکم از Super AMOLED ها بهتر عمل میکنن و دیگه هیچ برتری ای نسبت به سوپر آمولدها ندارن

maxomid
24-03-2012, 22:08
فکر کنم منظورتون نمایشگر amoled بود...!
نمیشه که همزمان هم lcd باشه هم amoled ! مثل اینکه بگیم کامیون 206 !

سلام.
مرسی دوست عزیز..
بله منظورم نمایشگر هست..
حق با شماست دقیقا lcd خودش یک چیز دیگه هست..
دیگه همینجور جا افتاده میگن مثلا ال سی دیش چیه؟
سر زبون ماهم افتاده

maxomid
24-03-2012, 22:12
سلام دوست عزیزم
فقط خواستم بگم تو این تکنولوژی cbd یه فیل تر زد رفلکس بین لایه تاچ و پنل صفحه نمایش قرار میگیره و فقط خوانایی صفحه نمایش رو زیر نور خورشید بالا میبره!
هم روی ldc ها و هم روی amoled ها میشه ازش استقاده کرد
در واقع صفحه نمایش های cbd همون آمولد های معمولی سامی هستن ک یه فیل تر روش انداختن

http://www.oled-info.com/nokia-clearblack-display-cbd

این صفحه نمایش های cbd ک گفتید فقط زیر نور خورشید یکم از super amoled ها بهتر عمل میکنن و دیگه هیچ برتری ای نسبت به سوپر آمولدها ندارن

سلام..
دقیقا حق با شماست...
دوستان توجه کنید cbd یا بهتر بگم ClearBlack قابلیت جدید برای افزایش کنتراست و کارایی نمایشگر زیر نور خورشید میشه.
علاوه بر اینکه در نمایشگر های amoled استفاده کرده نوکیا روی lcd ips هم از این قابلیت استفاده کرده مثل 701 603 که amoled نیستند ولی این قابلیت رو دارند

lilipit
24-03-2012, 22:21
من از سری های اول n8 رودارم و کیفیت تصویرش نسبت به روز اولش اصلا تفاوتی نکرده و رنگ هارو هم درست نمایش میده الان حدود 17 ماه هست داره کار میکنه

vahid.ker
25-03-2012, 00:09
این موضوع کاملا تایید میشه.من خودم یه c7 کره ای که تازه به بازار اومده بود گرفتم کیفیت صفحش و رنگ مشکیش فوق العاده بود بعد که واسه خواهرم رفتم یه n8 گرفتم کیفیتشو دیدم شوکه شدم به حدی ضایع و بنفش بود که آبروم جلو خواهرم رفت. رفتم گوشیرو با ضرر پس دادم.بعد از اون جریان به اصرار چند تا از دوستام رفتم واسشون n8 گرفتم اونام آشغال بودن.تو فیلم نگا کردن مشکی رو بنفش نشون میداد!!کلا هرچی تو بازار بود همین طوری بودن.خوب این یعنی چی؟یعنی توهین به شعور مشتری.از اون موقع از نوکیا حالم به هم میخوره.

maxomid
25-03-2012, 00:24
این موضوع کاملا تایید میشه.من خودم یه c7 کره ای که تازه به بازار اومده بود گرفتم کیفیت صفحش و رنگ مشکیش فوق العاده بود بعد که واسه خواهرم رفتم یه n8 گرفتم کیفیتشو دیدم شوکه شدم به حدی ضایع و بنفش بود که آبروم جلو خواهرم رفت. رفتم گوشیرو با ضرر پس دادم.بعد از اون جریان به اصرار چند تا از دوستام رفتم واسشون n8 گرفتم اونام آشغال بودن.تو فیلم نگا کردن مشکی رو بنفش نشون میداد!!کلا هرچی تو بازار بود همین طوری بودن.خوب این یعنی چی؟یعنی توهین به شعور مشتری.از اون موقع از نوکیا حالم به هم میخوره.

سلام..
در اینکه این موضوع حقیقت داره شکی نیست..من خودم شاهدش بودم.
ولی دوست عزیزم یکی زیادی تند رفتین.
چون این مشکل فقط واسه اون ساخت اوایل n8 بود.. و همه n8 ها اینطور نبودند.میشه گفت تعداد نسبتا محدودی این مشکل رو داشتند..
در ضمن فراموش نکنید نمایشگر n8 از نوع amoled هست و سامسونگ تامین کننده این نمایشگر هاست..
ولی شخصا من خودم این مشکل رو در n8 ندیدم. داخل c7 دیدم. که گفتمم با زیاد کردن نور ال سی دی برطرف میشد...منم جز در اون موردی که گفتم تا حالا دیگه ندیده بودم تا داخل این تاپیک دوست عزیز مقاله رو نوشتند که واقعا هم دستش درد نکنه. این باعث میشه اگه کسی قصد خرید N8 رو کرد هرچند هامنطور که گفتم این مشکل مال اون اوایل و برای تعداد نسبتا محدودی بوده به هرحال در نمایشگر دقت میکنه که همچین مشکلی رو نداشته باشه..

موفق باشید

faridonline
25-03-2012, 00:40
سلام..
در اینکه این موضوع حقیقت داره شکی نیست..من خودم شاهدش بودم.
ولی دوست عزیز یکم اغراق کردید..
چون این مشکل فقط واسه اون ساخت اوایل n8 بود.. و همه n8 ها اینطور نبودند.میشه گفت تعداد نسبتا محدودی این مشکل رو داشتند..
در ضمن فراموش نکنید نمایشگر n8 از نوع amoled هست و سامسونگ تامین کننده این نمایشگر هاست..
ولی شخصا من خودم این مشکل رو در n8 ندیدم. داخل c7 دیدم. که گفتمم با زیاد کردن نور ال سی دی برطرف میشد...

موفق باشید

دوست من متاسفانه خیلی بیشتر از اونی که فکر بکنید ان8های تولید شده این مشکل را داشته اند چون بعضی از دوستان هم در همین اواخر این مشکل را داشته اند! اون تصویر OLD هم که گذاشتم به هيچ وجه برای ان8 های سری اول نیست و حدود 5ماه پيش خریداری شده.
اگر یک N8 جدید که سریال ساختش تازه باشد بدستتان بگیرید متوجه می شوید که چقدر کيفيت صفحه نمایش تغییر کرده است، بطوریکه ممکن است تصور کنید با یک صفحه نمایش ClearBlack مواجه هستید!

hosein-h
25-03-2012, 12:52
به نظر من شما باید تو رده بندید تجدید نظر کنی اپل اوله تو مچ کردن سخت افزار با سیستم عامل ولی بعدش نوکیاست اندروید ها هم همه ته جدول هستن اندروید اصلا از سخت افزارش نمی تونه نهایت استفاده رو ببره ولی n8 asphalt6 رو بدون کوچک ترین لگی اجرا میکنه با cpu 680mhz بعد همین بازی رو رو x10 با cpu 1ghz و ace با cpu 800mhz اجرا کنی کلا نا امیدت میکنه...

Suspected
16-04-2012, 20:13
بابا تمشو عوض کردن! :4:

elsa_comet
16-04-2012, 22:20
سلام به همگی
n8گوشی بسیار بیخودیه.خوبه ولی قیمتش بیخود بالاست.ارزش نداره

Haswell
17-04-2012, 04:27
سلام به همگی
یعنی چی عزیزجان؟
میخوای ایرادات یک گوشی رو بگی درست بگو نه اینجوری مثل افراد مبتدی متعصب!
آیفون هم توی آمریکا ، سه برابر قیمت واقعیش و در ایران 10 برابر قیمت واقعیش داره فروش میره اونم چه فروشی! پس طبق منطق جنابعالی( :dp: ) خیلی خیلی گوشی بیخودیه دیگه نه؟

مستفیض شدیم!

erfanpaydar
17-04-2012, 13:28
سلام به همگی

باهات موافقم. کاملا همینطوره.

maxomid
17-04-2012, 13:44
باهات موافقم. کاملا همینطوره.

سلام...
دوست عزیز N8 گوشی فوق العاده ای هست.
این گوشی قابلیت هایی داره که هنوز در خیلی از گوشی های این رده مشاهده نمیشه:

پورت hdmi
ال سی دی AMOLED
بدنه یک دست و فلزی
سنسور قدرتمند 12 مگاپیکسلی کارل زایس و فلش Xenon
سخت افزار خوب
دوربین برای وب و مکالمه تصویری
باطری قوی
gps-wifi قدرتمند
قابلیت usb otg
خروجی tv
فرستنده داخلی fm
حافظه 16 گیگ
ساپورت طولانی نوکیا از این گوشی
و....

با چنین امکاناتی هنوز هم جز بهترین گوشی های موجود هست.
شاید فقط از نظر تعداد apps ها ویا کلاک سی پی یو جلو بعضی گوشی ها کم بیاره.
از نظر امکانات جانبی . کیفیت. ساپورت عالیه.

اگه اخبار رو خونده باشید متوجه سال 90 هم مثل سال قبلش n8 جز پرفروشترین ها در ایران خودمون شد.

موفق باشید.

erfanpaydar
17-04-2012, 14:33
سلام...
دوست عزیز N8 گوشی فوق العاده ای هست.
این گوشی قابلیت هایی داره که هنوز در خیلی از گوشی های این رده مشاهده نمیشه:

پورت hdmi
ال سی دی AMOLED
بدنه یک دست و فلزی
سنسور قدرتمند 12 مگاپیکسلی کارل زایس و فلش Xenon
سخت افزار خوب
دوربین برای وب و مکالمه تصویری
باطری قوی
gps-wifi قدرتمند
قابلیت usb otg
خروجی tv
فرستنده داخلی fm
حافظه 16 گیگ
ساپورت طولانی نوکیا از این گوشی
و....

با چنین امکاناتی هنوز هم جز بهترین گوشی های موجود هست.
شاید فقط از نظر تعداد apps ها ویا کلاک سی پی یو جلو بعضی گوشی ها کم بیاره.
از نظر امکانات جانبی . کیفیت. ساپورت عالیه.

اگه اخبار رو خونده باشید متوجه سال 90 هم مثل سال قبلش n8 جز پرفروشترین ها در ایران خودمون شد.

موفق باشید.

به نظر من فقط دوربین و نمایشگر amoled اون قایل تحسین هست.

o.n.l.i.n.e
17-04-2012, 15:29
با سلام دوستان این بحثی که میکنید کاملا اشتباه چون اگر کمی تحقیق کنید متوجه می شوید که خاصیت این نوع صفحه نمایش اینه که بعد از مدتی خاصیت خود رو از دست میده(حدود 4سال)نوکیا ان 8

erfanpaydar
17-04-2012, 15:31
راستی NFC , N8 نداره و صفحه نمایشش Clear black نیست.

Haswell
17-04-2012, 17:58
راستی NFC , N8 نداره و صفحه نمایشش Clear black نیست.
پس iPhone 4S و Galaxy S هم که قابلیت NFC رو ندارن یا Galaxy S2 که فقط بطور Optional داره هم بدرد سطل آشغال میخورن دیگه!
فرض کن الان NFC که نه یک فناوری جدید بلکه در اصل یک فناوری طراحی شده دهه 70 میلادی هست رو N8 میداشت ، چقدر کاربردی بود و ازش استفاده میکردی؟ دارندگان C7 و سایر گوشیهای نوکیای NFC دار توی این فروم زیادن و میتونی تاپیک بزنی و ازشون بپرسی چند بار از این قابلیت استفاده کردن!! NFC بلحاظ کاربردی بودن چیزیه مثل درگاه کم کاربرد فروسرخ که در خیلی گوشیها اصلاً دیگه وجود نداره!

ضمناً مثل اینکه شما هیچ خبر نداری فناوری CBD با عرضه ی E7 رونمایی شد و در زمان معرفی N8 هنوز این فناوری در مرحله ی Develop بود.

با سلام دوستان این بحثی که میکنید کاملا اشتباه چون اگر کمی تحقیق کنید متوجه می شوید که خاصیت این نوع صفحه نمایش اینه که بعد از مدتی خاصیت خود رو از دست میده(حدود 4سال)نوکیا ان 8
اوه اوه!
شما که اون کمی تحقیقات رو انجام دادی و لابد اون 4 سال رو هم تجربه ی کار با این گوشی داری که بخاطرش اینقدر با اطمینان صحبت میکنی ، نتایج تحقیقات رو اینجا بفرما تا ما بیسوادهای N8 ندار هم کسب فیض کنیم! فکر کنم خود سامسونگ هم که سازنده ی این صفحاته سورپرایز بشه از ادعای شما!
ضمناً محض افزایش اطلاعات شما ، AMOLED و Super AMOLED هر دو دقیقاً یک فناوری هستن که در نوع دوم با کاهش تعداد صفحات بالایی ، درخشندگی نمایشگر افزایش و بازتاب نور خارجی کاهش پیدا کرده(تصویر پایین) بنابراین طبق نظر شما کلاً ایندو نوع صفحات بدرد زباله دان میخورن و موبایل سازها باید برن دنبال استفاده از استفاده از لامپ کاتدی CRT در گوشیها!!

http://go.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/03/samsung-explain-super-amoled3.jpg

دوستان ، من خودم هم یکسال قبل یکسری انتقادات به N8 وارد کردم اما این چیزهایی که شما دارین می نویسین مطلقاً نقد و ایراد N8 نیست و نشون میده بیشتر از اینها باید مطالعه کنین و بعدش انتقاد وارد کنین

o.n.l.i.n.e
17-04-2012, 21:02
با سلام من این مطلب رو بخونید http://www.gsm.ir/news_details.php?id=10541

nikravesh
17-04-2012, 23:09
دوستان به جای بحث یه سری با نمایندگی نوکیا بزنین تا بفهمین تو یه هفته چند تا گوشی n8 واسه تعویض نمایشگر میبرن..
گوشی خودم همین 4روز پیش رنگا و نور صفهش بهم ریخته وشدیدا کنتراست تصاویر پایین اومده
بردم نمایندگی گفت 72 ساعت دیگه میره تهران تا lcdاش عوش شه
ان موردم زیاد داره میشه....

oslob22
12-05-2012, 23:59

sherman_2
13-05-2012, 18:32
ok تاید میشه عمر صفحه ال سی دی ان 8 پایین هست برای من هم دیگه صدای کلنگ قبرش میاد قاطی میکنه

joje mohandes
14-05-2012, 00:40
واسه اينجور مواقع و جلوگيري از اينطور ضررهايي اول اينكه بايد سري اول رو نخريد و دوم اينكه آدم بايد بدونه از چه شركتي خريد ميكنه كه آيا اگر گوشي مشكل فني داشت شركت پاسخگو هست يا نه
واسه ما ايرانيا اينطور قضايا و رسيدگي نكردنا كه كاملا عادي هستش اما واسه اونور آبي ها خيلي فرق داره و واسه حق مشتري خيلي احترام قائل هستن