PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تفاوت های lg optimus 3d & htc evo 3d بدون تعصب با منبع معتبر

محمدرضا موسوی
04-04-2012, 17:17
سلام
این دو تا گوشی خیلی وقته به جون هم افتادن و سعی میکنن هی همدیگه رو کنار بزنن
من خودم این وسط HTC EVO 3D رو انتخاب کردم دلایلم رو هم خورده خورده در همین مطلب میگم
به قول یکی از بچه ها فرق این دو گوشی در تفاوتشونه :dp: شوخی کردم بریم سر اصل مطلب

http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up2/64338183503388030050.jpg

این دو گوشی از نظر شبکه 2 جی و 3 جی مثل هم هستند البته منظورم قدرت آنتن دهی نیست
اینم عکس :
http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up2/58314902257919812013.png

بعد از شبکه نوبت به صفحه نمایش میرسه که در اینجا HTC EVO 3D دارای رزولوشن بالاتر از OPTIMUS 3D هست که این امر در گاهی اوقات مشکل سازه و در گاهی اوقات مفید
از آنجایی که برخی برنامه ها در رزولوشن های پایین تر از qHD پایه گذاری شده اند در EVO 3D فول اسکرین یا همون تمام صفحه نمیشن البته این در مورد حدود 20 % برنامه ها و بازی هاست
حالا بریم سر مفید بودن این رزولوشن qHD ! این رزولوشن در بازی های گیم دیتا دار گیم لافت و ... باعث دقیق تر شدن طراحی های سه بعدی بازی ها میشه و کیفیت بازی ها بالاتر میره مثل بازی های کامپیوتر که با تغیر رزولوشن کیفیت شون هم تغیر میکنه
تراکم پیکسل های صفحه نمایش EVO 3D بیشتر از OPTIMUS 3D هست که باعث دقیق تر بودن صفحه نمایش میشه
اینم عکس :
http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up2/15058671973252949405.png

خب حالا نوبت Memory گوشی ها میرسه !
حافظه داخلی اپتیموس تیری دی 8 گیگ هست و 32 گیگ ساپورت میکرو اس دی داره
حافظه داخلی اوو تیری دی 1 گیگ هست و 32 گیگ ساپورت میکرو اس دی داره ولی یه رم 8 گیگ هم به عنوان هدیه به شما تعلق میگیره
در مورد Ram گوشی ها اوو تیری دی 1024 مگابایت هست یعنی همون 1GB خودمون
ولی اپتیموس تیری دی 512 مگابایت هست
اینم عکس :
http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up2/84627698141061838279.png

تفاوت بعدی این دو غول در دیتا این دو هست
در این مورد خواص اوو تیری دی اپتیموس رو له میکنه میگین چرا ؟!
GPRS اوو تیری دی تا سقف سرعت 114 kbps توان دریافت و ارسال فایل رو داره
ولی GPRS اپتیموس تیری دی تا از 32 تا 48 kbps در سرعت متغیر هست !
EDGE اوو تیری دی تا سقف سرعت 560 kbps توان دریافت و ارسال فایل رو داره
ولی EDGE اپتیموس تیری دی تا سقف 236 kbps توان این کار رو داره !
در وای فای ها تفاوتی وجود نداره در سرعت ولی در محدوده گیرندگی نمیدونم
در بلوتوث ها هم اوو تیری دی از بلوتوث v3.0 with A2DP, EDR استفاده میکنه
ولی اپتیموس تیری دی از v2.1 with A2DP, EDR استفاده میکنه که سرعت کمتری از اوو داره
اینم عکس :
http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up2/56840188930851817051.png

خب بریم سر دوربین
من معتقد ام که در کل دوربین اپتیموس از اوو سره حالا بهتره وارد جزئیات بشیم
در دو 5MP هستند ولی اوو 2 تا فلاش داره و اپتیموس 1 فلاش داره
دوربین 3 بعدی اوو تیری دی 2MP و دوربین 3 بعدی اپتیموس 3MP هست
در دوربین ثانویه ( همون دوربین چت و تماس تصویری ) اوو کیفیت بیشتری داره
در فیلم برداری 2 بعدی اپتیموس فول اچ دی و اوو اچ دی هست
در فیلم برداری 3 بعدی هر دو گوشی اچ دی هستند
در رنگ ها اپتیموس با تغیری بسار کم جلو هست و در خود گوشی قابل لمس نیست
در جزئیات اوو هم باتغیری بسیار کم جلو هست که اون هم در خود گوشی قابل لمس نیست
اینم عکس : ( عکس های دوربین رو در اندازه واقعی برسی کنید )
http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up2/30924799578402022464.jpg

موضوع بعدی در مورد نرم افزار و سخت افزار این دو هست
اول از همه اینه که اوو تیری دی نو که از جعبه در میاد آندروید 2.3 داره
ولی اپتیموس که از جعبه در میاد آندروید 2.2 داره ولی به 2.3 هم آپدیت میشه
در مورد CPU اوو دارای 1.2GHz دو هسته ای هست و اپتیموس دارای 1GHz دو هسته ای
در مورد GPU اوو دارای مدل قدرتمند Adreno 220 و اپتیموس دارای مدل قدرتمند PowerVR SGX540 هست
در مورد چیپست هم اوو Qualcomm MSM8660 و اپتیموس دارای TI OMAP 4430 هست
در کل طبق تست جهانی اوو یه کم از اپتیموس ضعیف تر هست ولی تغیر رو به راحتی نمیشه حس کرد چون بازی های موجود در حد حداکثر توان این گوشی ها نیستند
تکلیف CPU ها که معلومه اوو 200MHz قوی تر هست
در مورد GPU ها هم من این رو با تجربه خودم میگم که Adreno 220 سره کسانی که با PowerVR SGX540 در گلکسی اس 2 بازی آسفالت 6 رو بازی کردن خوب متوجه میشن چرا میگم Adreno 220 سره ولی PowerVR SGX540 هم یک جی پی یو عالی به حساب میاد
چیپ ست ها هم اطلاعی ندارم
ولی در مورد این که چرا اوو با CPU , GPU قوی تر کمی ضعیف تره بگم که چون اوو رزولوشن تصویر بالاتر و سیستم عامل سنس داره این امر عجیب به وجود اومده
سنسور های دو گوشی هم مثل هم هست و شامل Accelerometer, gyro, proximity, compass میشه
اوو دارای رایو FM هست ولی اپتیموس رادیو نداره
اوو از منوی HTC SENSE نام آشنا استفاده میکنه ولی اپتیموس از منوی LG 3D
باطری اوو 1730 میلی آمپر هست و باطری اپتیموس 1500 میلی آمپر که قدرت اوو توی این بخش مشخصه
در آخر هم اوو فقط مشکی هست و اپتیموس سفید هم داره البته من شخصلا به طراحی اوو نمره بیشتری از اپتیموس میدم
اینم آخرین عکس :
http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up2/54498885985092812209.png

تمامی عکس ها کامل هست اگر ناقص لود شد صفحه یا عکس ها رو ری لود کنید

منبع : مرجع جی اس ام آرنا

موفق باشید :cj:

محمدرضا موسوی
05-04-2012, 10:27
ببخشید این مورد جا افتاد
صفحه نمایش اوو کاملا ضد خش هست فکر کنم همه دیگه اون فیلم رو دیدن که طرف داره روی hd2 با کاتر و ... خش میندازه و خش نمیوفته اوو هم از همون ماده برای محافظ صفحه نمایش استفاده میکنه
من حاضر ام با کسانی که این حرف رو قبول ندارن شرط ببندم سر این موضوع من با کاتر و کیلید میکشم رو صفحه و خش نمی افته اصلا خود شما بیایید و این کارو بکنید ولی خشی در کار نیست

hes_luckey
05-04-2012, 13:07
ببخشید این مورد جا افتاد
صفحه نمایش اوو کاملا ضد خش هست فکر کنم همه دیگه اون فیلم رو دیدن که طرف داره روی hd2 با کاتر و ... خش میندازه و خش نمیوفته اوو هم از همون ماده برای محافظ صفحه نمایش استفاده میکنه
من حاضر ام با کسانی که این حرف رو قبول ندارن شرط ببندم سر این موضوع من با کاتر و کیلید میکشم رو صفحه و خش نمی افته اصلا خود شما بیایید و این کارو بکنید ولی خشی در کار نیست

من یه همچین کلیپی یکی دو سال پیش دیدم که تبلیغ Zagg Invisible Shield بود

وگرنه صفحه gorilla نسبت به خش مقاوم تره و نه کاملا ضد خش !

در عوض مقاومت در برابر خش، صفحه های Gorilla شکنندگی بیشتری دارند

محمدرضا موسوی
05-04-2012, 14:22
من یه همچین کلیپی یکی دو سال پیش دیدم که تبلیغ Zagg Invisible Shield بود

وگرنه صفحه gorilla نسبت به خش مقاوم تره و نه کاملا ضد خش !

در عوض مقاومت در برابر خش، صفحه های Gorilla شکنندگی بیشتری دارند

سلام اول ممنونم که این مطلب رو نوشتید
دوم هم من خودم با همه چی گوشی رو امتحان کردم نسبت به آهن - الومینیم - مس - سنگ ریزه - خاک - پلاستیک مقاومه
شما در روز به جز اینا با چی سرو کار داری که به صفحه گوشی مالیده میشه و خش ایجاد میکنه ؟ در ضمن این امکان ضد خش بودن برای مواقع اتفاقی هست نه این که از گوشی به عنوان رنده استفاده بشه
من نمیدونم htc چیکار میکنه ولی باور کن وقتی با کیلید روی صفحه گلکسی اس پلاسم کشیدم یه خش طولانی روش افتاد عمقی نداره ولی توی نور معلومه
وقتی صفحه های Htc رو لمس میکنم انگار به چیزی دست میزنم که با شیشه اس پلاس فرق داره نمیدونم امتحان کردید یا نه

h_r_v
05-04-2012, 18:00
خیلی ممنون از بررسی جالبتون..
اما چند تا نکته بگم که فقط از روی مشخصات نمیشه فهمید..
1.کیفیت سه بعدی اپتیموس بهتر از Evo 3D هست
2.رم 512 اپتیموس DDR2 هست و سرعتش خیلی بیشتر از Evo 3D هست. البته بازم میزانش نصف Evo 3D هست
3.رابط سه بعدی اپتیموس بسیار زیباتر از Evo 3D هست..

lggc900
05-04-2012, 18:40
بنچمارکی که با اپتیموس گرفتم

o3d در رده دوم و evo 3d هشتم

کاستوم رام ThiaiZO3DV2.7.1
کرنل ThiaiZV0.5

محمدرضا موسوی
05-04-2012, 19:58
دوستان حالا اگر بخوام در کل یکی رو انتخاب کنم اوو رو انتخاب میکنم چون نقاط برتریش نسبت به اپتیموس بیشتر از نقاط برتری اپتیموس به اوو هست در ضمن برتری های اوو واقعا کار آمد هست مثلا دیتا و رزولوشن و تراکم پیکسل صفحه نمایش و ... ولی برتری های اپتیموس زیاد کار آمد نیست مثلا ram ddr2 چون بازی ها در حد حداکثر توان گوشی ها نیست و تفاوتی به اون صورت احسال نمیشه

محمدرضا موسوی
05-04-2012, 20:21
بنچمارکی که با اپتیموس گرفتم

o3d در رده دوم و evo 3d هشتم

دوست گرامی این بنچمارک شما با چه هسته و چه رامی هست ؟! من با رام اصلی در همین بنچمارکی که ایکونش یه خرگوش هست و اسمش رو یادم نیست امتیاز 4821 رو گفتم از گالاکسی اس 2 دو رتبه پایین تر بود شما لطفا رام و کرنل خودتو هم بنویس کنارش

.:: MAKAN ::.
05-04-2012, 23:08
دوستان بنده الان optimus دارم بنابراين بدون تعصب صحبت ميكنم.الان هم با optimus تو سايتم بنده يه ديزاير معمولي هم دارم به جرات ميتونم بكم با ديزاير معمولي خيلي سريع تر با اينترنت كار ميكنم.اين فقط يه نمونه بود optimus به هيج وجه در حدو اندازه ي يه دو هسته اي نيست تازه هميشه هم بايد نرم افزار هاي رم رو kill كنيد جون با ٣~٤ نرم ازار ميزان رم خيلي كم ميشه و بايد تخليه شه و البته سرعت هم كم ميشه.صد در صد اوو بخردد و شك نكنيد در انتخابش

live365
05-04-2012, 23:51
سلام خیلی مطالب مفید بود والا من بین این 2 مدل موندم البته ببخشید اینجا دارم مطرح میکنم ولی بنظر میاد دوستان اینجا اطلاعاتشون بالاتره میشه راهنمایی کنید من کیفیت دوربین و wifi برام مهمه ممننون میشم راهنمایی کنید.مرسی

محمدرضا موسوی
06-04-2012, 07:56
سلام خیلی مطالب مفید بود والا من بین این 2 مدل موندم البته ببخشید اینجا دارم مطرح میکنم ولی بنظر میاد دوستان اینجا اطلاعاتشون بالاتره میشه راهنمایی کنید من کیفیت دوربین و wifi برام مهمه ممننون میشم راهنمایی کنید.مرسی

دوست عزیز توی این پست تمام اختلافات این دو گوشی حتی تراکم پیکسل های صفحه نمایش و ... هم نوشته شده پیشنهاد میکنم با یه کاغذ و قلم راه خودتون رو پیدا کنید به این صورت که اول چیزایی که نیاز دارید رو بنویسید و بعد اون چیزا رو روی مطلب پیدا کنید و ببینید کدوم مدل بهتره در نهایت هم مدلی که نیاز های شما رو بیشتر پوشش میده رو انتخاب کنید

من نه فروشنده ام و نه تعمیر کار و نه برای HTC کار میکنم ولی پیشنهاد میکنم اوو رو بخری چون کمتر درد سر داده اگر اتیموس بخری باید اول بری نماینده گی ال جی سیستم عامل رو آپدید به 2.3 بکنی و ... در بحث دیتا و که کاملا اوو در GPRS - EDGE - bluetooth قدرت مند تره ولی در وای فای برابر هستن البته از نظر سرعت نه محدوده پوشش در دوربین هم که همونطور که قبلا گفتم اوو در عکس های 2D دقت بیشتری داره و در رنگ های گرم ( قرمز و نارجی و ... ) بهتره و اپتیموس در نرگ های سرد ( آبی - سبز و ... ) در دوربین 3D اپتیموس بهتره

یه جیز مهمی که وجود داره بحث گارانتی هست که اوو خیلی عالی گارانتی شده و بیمه ایران هم تایید کرده یعنی اگر شما بلایی سر گوشی بیاری که گارانتی باطل بشه بیمه ایران 70% هزینه تعمیر گوشی شما رو میده

موفق باشید

We2ta
06-04-2012, 08:48
با تشکر از استارتر محترم بابت تاپیکشون
اگر شما این مطالب را از جایی کپی گرفتید من این 2تا گوشی را خودم داشتم و بزارید خو.دم مقایسشون کنم چون روی کاغذ با عمل کردن خیلی فرق داره.
رم optimus الان 512 است اما 2کاناله هست که میشه همون 1G
گوشی optimus در حالت عادی cpu روی 1g اورکلاک شده که میشه تا 1.4G هم اورکلاکش کرد
منوی 3بعدی optimus که اصلا قابل مقایسه نیست با سنس
گوشی optimus یه قابلیت فوق العاده (یعنی آخرشه) داره که evo نداره و اونم اینه که میتونه تمام فیلم ها - عکس ها - بازی ها و ... 2بعدی را با یه کلیک 3بعدی کرد
دوربین optimus چه در حالت 2بعدی و چه 3بعدی از evo بهتر عکس میگیره
ساپورتی که الان optimus از طرف هکرها داره evo مگه تو خواب چنین ساپورتی را ببینه
در مورد باتری هم بگم که اصلا گول عدد بیشتر باطری evo را نخورید چون هرکس با گوشی های HTC کار کرده باشه میدونه که این گوشی ها واقعا باتری های ضعیفی دارند.
به نظر من جنس بدنه optimus از evo بهتره چون مثله جنسه مخمله
در مورد صفحه نمایش هم باید بگم که صفحه نمایش گوشی Evo را خود شرکت LG داره میسازه و مطمئن باش اگر خوب بود واسه گوشی خودشم ازونا می ساخت
و یادتون نره شرکت LG سازنده اولین گوشی 3بعدی در جهانه

و در آخر هم بگم که بنچمارکای این 2گوشی را اگر باهم مقایسه کنیم Optimus خیلی خیلی جلوتر از evo

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=711105&stc=1&d=1333691304

S.H.A.H.R.O.K.H
06-04-2012, 12:46
با تشکر از استارتر محترم بابت تاپیکشون
اگر شما این مطالب را از جایی کپی گرفتید من این 2تا گوشی را خودم داشتم و بزارید خو.دم مقایسشون کنم چون روی کاغذ با عمل کردن خیلی فرق داره.
گوشی optimus در حالت عادی cpu روی 1g اورکلاک شده که میشه تا 1.4G هم اورکلاکش کرد
منوی 3بعدی optimus که اصلا قابل مقایسه نیست با سنس
گوشی optimus یه قابلیت فوق العاده (یعنی آخرشه) داره که evo نداره و اونم اینه که میتونه تمام فیلم ها - عکس ها - بازی ها و ... 2بعدی را با یه کلیک 3بعدی کرد
دوربین optimus چه در حالت 2بعدی و چه 3بعدی از evo بهتر عکس میگیره
ساپورتی که الان optimus از طرف هکرها داره evo مگه تو خواب چنین ساپورتی را ببینه
در مورد باتری هم بگم که اصلا گول عدد بیشتر باطری evo را نخورید چون هرکس با گوشی های HTC کار کرده باشه میدونه که این گوشی ها واقعا باتری های ضعیفی دارند.
به نظر من جنس بدنه optimus از evo بهتره چون مثله جنسه مخمله
در مورد صفحه نمایش هم باید بگم که صفحه نمایش گوشی Evo را خود شرکت LG داره میسازه و مطمئن باش اگر خوب بود واسه گوشی خودشم ازونا می ساخت
و یادتون نره شرکت LG سازنده اولین گوشی 3بعدی در جهانه

و در آخر هم بگم که بنچمارکای این 2گوشی را اگر باهم مقایسه کنیم Optimus خیلی خیلی جلوتر از evo

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=711105&stc=1&d=1333691304

حرفات قبول ولی این که بنچمارک تست سرعت اینترنت هستش...یا همون براوزر مارک...
evo به نظرم cpu gpu قدرتمند تری از اپتیموس داشته باشه ولی در کل خودم هم lg رو ترجیح میدم...کیفیت صفحه اش عالیه...ولی خوب چه میشه کرد از lg اصلا خوشم نمیاد...بیخودی اومده تو بازار گوشی به خدا...کلا گوشی درست و درمون نداره...
میبخشید میبخشید ولی محض خنده بقیه میاد گوشی میسازه...
آخه LG رو چه به گوشی با اون طراحی های مسخره اش...گوشی زده مربعی با 4 هسته :4:

lggc900
06-04-2012, 13:44
اومده تو بازار گوشی به خدا...کلا گوشی درست و درمون نداره...
میبخشید میبخشید ولی محض خنده بقیه میاد گوشی میسازه...

دوست عزیز این حرف چیه شما میزنی؟
من از سال حدود 2004-2005 از گوشیهایه الجی استفاده میکنم و به همه اطرافیانم هم معرفی کردم همشونم گرفتنو راضی بودن
یکی در تاپیک o3d حرف خوبی زد.گفت وقتی میخوای گوشی بگیری همه میگن اااااالجیییی؟؟؟؟ولی وقتی دستت میبیننو یکم باهاش کار میکنن میگن خواستی بفروشی خبرم کن

الان این گوشیارو از الجی دارم
LG u8120
LG ke990
LG ks360
LG gc900
LG gd510 pop
LG GS290
LG gd900Crystal
LG p920 optimus 3d
برای 3 نفر هم پاپو خریدم برای یک نفر کوکی فرش و برای یه نفر دیگه کریستالو اپتیموس 3دی همشون هم راضی بودنو هستن

بنچمارکو صفحه قبل گذاشتم که evo حرفی واسه گفتن نداشت
همینطور در 3دی هم حرفی واسه گفتن نداره(سایتا هم به این موضوع اشاره کردن)
اپتیموس سبکتر و باریکتره
full hd فیلمبرداری میکنه و دوربین 3دی خیلی بهتری داره

تا الان به جز وای فایش با هیچیش مشکل نداشتم که اون مشکل وای فایو فقط من داشتم و هندزفری خوبی نداره که مجبور شدم یه ep830 واسش بگیرم..نه مشکل هنگ دارم نه کند شدن و نه هیچ مشکل دیگه.یه رم 32 گیگ روش انداختم که کاملا پر هستش و همینطور حافظه خود گوشی هم فقط 200mb خالیه اما به کوچکترین مشکلی برخورد نکردم

اقا محسن هر دو این گوشیارو داشته و بهترین کسیه که میتونه نقاط ضعف و قوت این 2 را بهشون اشاره کنه

یا علی

S.H.A.H.R.O.K.H
06-04-2012, 14:39
دوست من نگفتم ال جی بده....گفتم من شخصا ازش خوشم نمیاد...یعنی من نوعی ازش خوشم نمیاد...
منظورم به همه نبود که...والا من گوشی کیبورد دار اندرویدیش رو واسه دوستمون گرفتیم که با هزار بدبختی تونستم واسش فایل منیجر بریزم...معلوم نبود چه مرگشه...بلتوث قبول میکرد ولی موقع نصب ارور میداد...
یه اپتیموس 2x داشتم که تا جینجر بریدش اومد دق مرگمون کرد...یه ساده دوسیم کارتش رو داشتم که نیم ساعت یه دفعه آنتن میرفت و برگشتنش با کرام الکاتبین بود...خلاصه من از ال جی خیری ندیدم ....
امیدوارم واسه شما خیر باشه...

athlon64x2
06-04-2012, 14:43
سلام دوست عزيز

من نه هيچکدوم از اين دو گوشي رو دارم و نه با توجه به نيازهام قصد خريد گوشي 3 بعدي و نه گوشي فعليم از اين 2 برنده . اينا رو گفتم چون حس ميکنم تاپيک کاملا متعصبانه پيش ميره. اما وقتي بحث منطقي است ارائه ادله غير منطقي تنها موجب گمراه شدن ديگران ميشه که شايد با خوندن يک مطلب اشتباه اونهم بر سر يک کل کل منحرف بشن. کاري به تحليل دوستمون ندارم اما هرچه هست بر اساس قرائن و مدارک حرفشون رو بيان کردند و بنده هم اصلا قصد صحبت در مورد مقايسه ايندو بر مبناي ملاکها رو ندارم و صرفا روي يکي دو مطلبي که شما مقايسه فرموديد حساس شدم.

لطفا براي اين مطلبي که ذيلا بولد کردم دليل بياريد.

512 مگ حجم رمه و چه دي دي آر 1 باشه چه 3 هيچ تفاوتي نميکنه. اون اعداد فقط سرعت دسترسي به رم هستند. حجم 512 مگ که حدود 390 مگ در اختيار شماست و اتفاقا حجم بسيار کمي است.

اينهم اشتباه لفظي است. سرعت سي پي يوي اومپ 1 گيگاهرتز بصورت رسمي است و اورکلاک نشده. اون 1.4 اور کلاک هست که اسنپ دراگون ها هم قابليت مشابه دارند که evo3d استفاده ميکنه

در کل ميشه گفت در وضعيت فعلي هردو ديوايسهاي عالي هستند (با رام جينجر برد) اما evo3d t فوق العاده آينده نگرانه تر است به عنوان يک گوشي با قابليت آپديت.
تقريبا همه کساني که از ديوايس آندروييد استفاده ميکنند ميدونن 512 مگ رم مربوط به دوران ديوايسهاي تک هسته اي است و عملا يه سد بزرگ بر سر راه ارتقا به ics. سامسونگ نتونست روي 512 مگ رم اينترفيس خودش رو اجرا کنه و به اندازه کافي حافظه براي اجراي نرم افزار باقي بمونه و از ics روي گلکسي اس صرفنظر کرد. سيانوژن مود 9 هم روي ديوايسهاي 512 مگي عملا فقط يک ics بوت شدست و کافي است 2 تا برنامه اجرا کنيد تا گوشي به کندي يک ديوايس 200 مگاهرتزي برسه. اين بلايي است که optimus 2x الجي رو عملا با تمام پتانسيلهاش با شکست مواجه کرد و همين مساله optimus 3d رو هم با تمام نقاط قوتش بسيار نا اميد کننده ميکنه. اگر به عنوان کنسول بازي پرتابل بشون نگاه بشه در رام فعلي اپتيموس کمي سريعتره اما فراموش نکنيم اينها ديوايسهاي حرفه اي هستند. کمي به کار با فايلهاي آفيس يا کتاب خوندن مثلا با مون ريدر يا ادوبي ريدر بپردازيد و داکومنت بزرگ باز کنيد خواهيد ديد حاضريد ديوايس تک هسته اي داشته باشيد اما 700 800 مگ رم براي اجراي نرم افزار.
evo3d از اين نظر به خاطر رزولوشن بسيار بالاي پانل و رم بزرگ بسيار مناسب نصب ics در آيندست اما به عنوان يک ديوايس بازي سي پي يوي ضعيفي براي اين تعداد پيکسل داره و ميشه گفت هردو نقصي غير قابل کتمان دارند. خريدار با توجه به اولويت اصلي و نيم نگاهي به آينده ميتونه يکي از اين دو رو انتخاب کنه.
زياد هم روي ساپورت دولوپرها تاکيد نکنيد الان عملا پلتفرمها انگشت شمارند و همه گوشي ها به شکلي آپديت ميگرن از اينور و اونور. توي همون فرومها هم ics روي optimus3d با مشکل پورت مفيد به خاطر حجم بسيار کم رم روبروست. optimus2x هم همينطور در مقابل atrix که با همون سخت افزار 2x رم 1 گيگ داره داره آينده روشني با ics داره.

سرافزاز باشيد

Crazyman
06-04-2012, 21:11
باز هم موندیم evo بگیریم یا lg 3d و یا آتریکس

محمدرضا موسوی
07-04-2012, 17:48
سلام دوستان
اول از همه خیلی سربسته جواب همه رو بدم . دوستان آندروید های زیر ورژن 4 از قابلیت دوال ساپورت نمیکنن و هیچ وقت هم گوشی های دولکر الان با آندروید رایج 2.3 نمیتونه هر دو CPU رو همزمان استفاده کنه پس اینقدر نگید Ram اپتیموس 2 تا 512 هست دوستانی که میگن این خوبه و اون خوبه خواهش میکنم این حرفا رو اینجا مطرح نکنید ما قصد کل کل نداریم هر دو گوشی چه خوب و چه بد اینجا قصد بیان تفاوت های هر دو گوشی رو با منبع معتبر داشتم و نه بیش مهم ترین چیز توی خرید گوشی میل خریدار به گوشی هست نه بحث های ما :bz:

خب حالا هم از دوستان خواهش میکنم اگر عکس و متن و ... رو انجا میزارن حتما منبعش رو بنویسن یا اگر خودشون اسکرین شات گرفتن حتما رام و کرنل رو هم کنارش بنویسن من اینجا قصد فریب دادن کسی رو ندارم امید وارم شما هم نداشته باشید چون همین عکس و ها و بنچمارک ها کلی دیدگاه خریداران رو عوض میکنه پس با نوشتن منبع و رام و کرنل گوشی خودتون حرف خودتون رو معتبر کنید

من بار ها گفتم نه گوشی فروشم و نه صاحب htc , lg که بخوام به سود کنم اگر همه htc یا lg بخرن نه به من پولی میدن و نه از من پولی میگرن :dg:

خواهش میکنم التماس میکنم اینجا کل کل نکنید و واقعا اگر مطلبی هست که در رابطه با موضوع تاپیک هست و میدونید که به درد هم میخوره بنویسید :dn:

موفق باشید :cj:

We2ta
07-04-2012, 20:30
بنچ مارك هاي رام LiquidBeats روي optimus 3D

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=704149&d=1332094288
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=704150&d=1332094296
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=704152&d=1332094308
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=704151&d=1332094302

.:: MAKAN ::.
07-04-2012, 20:47
دوستان من قصدى ندارم که در اين بحث ها شرکت کنم ولى بگم مشکل رم در اپتيموس کمى تا قسمتى زياد اذيت کننده خواهد بود در ضمن اين نکته رو هم بگم که اينترفيس اوو روون تر هست اما اگه قابليت سه بعدى مهم ترين ديل خريد هست اپتيموس بخريد .به شخصه ميزان رم و روونى گوشى يا همون اينترفيس برام مهمتره چون هر روز که هيچ هر دقيقه که با گوشى کار ميکنم با اين دو عامل سر و کار دارم اما قابليت سه بعدى خب در مواقعى خاص و بسيار کمتر استفاده ميشه

h_r_v
07-04-2012, 21:34
درسته حجمش کمه ولی همزمان از طریق دو کانال با سی پی یو ارتباط برقرار میکنه و باعث میشه کار شما را سریعتر از اوو انجام بده..
و اینکه انصافا رابط کاربری Sense به خاطر سنگینیش شاید اوو هنگ کنه.. در حالی که اپتیموس همچنین مشکلی نداره..
در ضمن همه میدونن PowerVR 540 که اونم تا 300 مگاهرتز اورکلاک شده ( در اپتیموس 3دی.. ) خیلی قویتر از Adreno 220 است.. تکنولوژی سی پی یو اپتیموس هم جدیدتر از اوو هست.. همه میدونن سی پی یو های Snapdragon تکنولوژیشون کمی عقبتر از سایر سی پی یو های هم رده است..

محمدرضا موسوی
08-04-2012, 18:36
درسته حجمش کمه ولی همزمان از طریق دو کانال با سی پی یو ارتباط برقرار میکنه و باعث میشه کار شما را سریعتر از اوو انجام بده..
و اینکه انصافا رابط کاربری Sense به خاطر سنگینیش شاید اوو هنگ کنه.. در حالی که اپتیموس همچنین مشکلی نداره..
در ضمن همه میدونن PowerVR 540 که اونم تا 300 مگاهرتز اورکلاک شده ( در اپتیموس 3دی.. ) خیلی قویتر از Adreno 220 است.. تکنولوژی سی پی یو اپتیموس هم جدیدتر از اوو هست.. همه میدونن سی پی یو های Snapdragon تکنولوژیشون کمی عقبتر از سایر سی پی یو های هم رده است..

گوشی اوو بنده با حدود 23 بازی و 34 برنامه کاربردی و با همون لانچر سنس که شما گفتی باعث هنگ گوشی میشه تا به حال یه بار هم هنگ نکرده حاضرم قسم بخورم خواهشا چیزی رو که خودتون ندیدید اینقدر با اطمینان برای بقیه نگید :spam:

در مورد GPU هم تفاوت ها اونقدر زیاد نیست که قابل حس کردن باشه ولی من با I9100G که همین GPU شما رو داره توی آسفالت 6 کم اوردم
GPU وقتی خوب کار میکنه ها با چیپست و سی پی یو گوشی بتونه خوب ارتباط برقرار کنه مثلا روی سخت افزار کامپیوتر ها هم همچین حالتی وجود داره اینتل با ای سوز خوب کار مینه و ای ام دی با گیگابایت

h_r_v
08-04-2012, 21:16
گوشی اوو بنده با حدود 23 بازی و 34 برنامه کاربردی و با همون لانچر سنس که شما گفتی باعث هنگ گوشی میشه تا به حال یه بار هم هنگ نکرده حاضرم قسم بخورم خواهشا چیزی رو که خودتون ندیدید اینقدر با اطمینان برای بقیه نگید :spam:

در مورد GPU هم تفاوت ها اونقدر زیاد نیست که قابل حس کردن باشه ولی من با I9100G که همین GPU شما رو داره توی آسفالت 6 کم اوردم
GPU وقتی خوب کار میکنه ها با چیپست و سی پی یو گوشی بتونه خوب ارتباط برقرار کنه مثلا روی سخت افزار کامپیوتر ها هم همچین حالتی وجود داره اینتل با ای سوز خوب کار مینه و ای ام دی با گیگابایت

شاید اونقدری که باید از گوشی کار نمیکشید که تا حالا هنگ نکرده.. اگر میکشید و تا حالا هنگ نکرده باید به شما تبریک گفت:bf:
در مورد GPU و CPU هم خیلی حرف درستی زدید.. از Galaxy Nexus معتبرتر که نداریم!؟ مال خود گوگل هست و سعی شد تا حد امکان از سخت افزار کم حداکثر بهره رو ببره.. و دقیقا سی پی یو TI OMAP البته یه مدل بالاتر یعنی 4460 با PowerVR 540 گذاشته که تقریبا مثل همون اپتیموس 3D هست..
به هر حال قبول کنید هم توان گرافیکی و سی پی یو اپتیموس بالاتره و هم چون رزولوشن اوو بالاتره این تفاوت بیشتر حس میشه..
البته این رزولوشن همونطوری که خودتون گفتید یه جاهایی بهتره.. در مجموع برای یک گوشی سه بعدی اپتیموس خیلی بهتره

We2ta
08-04-2012, 22:20
شاید اونقدری که باید از گوشی کار نمیکشید که تا حالا هنگ نکرده.. اگر میکشید و تا حالا هنگ نکرده باید به شما تبریک گفت:bf:
در مورد GPU و CPU هم خیلی حرف درستی زدید.. از Galaxy Nexus معتبرتر که نداریم!؟ مال خود گوگل هست و سعی شد تا حد امکان از سخت افزار کم حداکثر بهره رو ببره.. و دقیقا سی پی یو TI OMAP البته یه مدل بالاتر یعنی 4460 با PowerVR 540 گذاشته که تقریبا مثل همون اپتیموس 3D هست..
به هر حال قبول کنید هم توان گرافیکی و سی پی یو اپتیموس بالاتره و هم چون رزولوشن اوو بالاتره این تفاوت بیشتر حس میشه..
البته این رزولوشن همونطوری که خودتون گفتید یه جاهایی بهتره.. در مجموع برای یک گوشی سه بعدی اپتیموس خیلی بهتره

كاملا با نظر دوستمون موافقم

اينم نظر يكي از دوستام كه در مورد گوشي optimus 3D تو بخش پرسش و پاسخ گفته:

بایه چیز خیلی حال کردم....87 تا بازی و برنامه نصب کردم+5تا لانچر و 98 تا تم GO Launcher و 3 تا برنامه لاکر مختلف با 30-40 تا تمشون + 50تم برای تغییر محیط اس ام اس و 10-15 تم برای مخاطب و دیالر اما سرعت اصلا پایین نیمده اصلا هنگ نمیکنه در ضمن هم رم و حافظه خود گوشی فول هستش(رم32)هر بلایی سرش اوردم اما اخ نگفته سرعتش کم نشده هنگ نکرده
با یه فاکتوری ریست هم مشکل ریست شدن رام حل شد و هم وای فای خداوکیلی گوشیه همه چی تمومه

shab_2008
08-04-2012, 22:47
سلام

حالا از همه اینا بگذریم چرا فیلمبرداری ایوو همچینیه!!؟

اولا که Full HD نیست! یه وقت هم نگین که مد برای Full HD اومده که خندمون میگیره!( یه Upscale مسخره هست!)

دوما توی نور کم به علت فعال شدن حالت شب به شدت Lag پیدا میکنه!! در صورتی که در آپتیموس به هیچ وجه اینجوری نیست! هم فول اچ دی فیلم برداری میکنه و هم فریم از 30 به هیچ وجه کمتر نمیشه!!

hes_luckey
09-04-2012, 10:16
الان دعوا شما سر چیه ؟

شما رفتید آپتیموس خریدید ما هم رفتیم ایوو خریدیم

شما دارید با گوشی خودتون حال مکنید مام داریم با گوشی خودمون حال میکنیم

شما یه چیزی دیدید تو اون گوشی که رفتید خریدید مام حتما یه چیزی چشمون رو گرفته که رفتیم اینو خریدیم

ته ته همه اینام فقط باش زنگ میزنیم و sms میدیم :az:

محمدرضا موسوی
09-04-2012, 14:20
دوستان اگر واقعا قصد مطرح کردن معایب این دو گوشی نسبت به هم رو دارید خواهش میکنم یا لحن خوب و خیلی ساده حرفتون رو بزنید از شما با این سن و فهم و کمالات بعیده که سر 2 تا گوشی که سودش رو کارخونه میکنه با هم جر و بحث کنید باور کنید این خریداران هستن که باید تصمیم بگیرن ما که خریدیم رفت !
قبول دارم سخته از چیزی که دارید بد بگید ولی اگر نمیتونید سختیشو تحمل کنید خواهش میکنم الکی کل کل نکنید هر دو گوشی ایراد هایی دارن که دست منو شما هم نیست هیچ بغالی هم نمیگه ماست من ترشه

آدم مهم
23-09-2012, 19:28
با یکی از این مغازه دار ها صحبت می کردم می گفت که به هیچ وجه طرف evo 3d نرید چون lcd اون به راحتی و به خوبی نمی تونه تصاویر سه بعدی رو مثل optimus 3d نشون بده و حالت تصویر در evo مثل خط کش سه بعدی می شه . آیا این مطلب درسته ؟ خواهشا بدون تعصب جواب بدین دوستان :ax:

h_r_v
24-09-2012, 00:01
با یکی از این مغازه دار ها صحبت می کردم می گفت که به هیچ وجه طرف evo 3d نرید چون lcd اون به راحتی و به خوبی نمی تونه تصاویر سه بعدی رو مثل optimus 3d نشون بده و حالت تصویر در evo مثل خط کش سه بعدی می شه . آیا این مطلب درسته ؟ خواهشا بدون تعصب جواب بدین دوستان :ax:

بله.. خیلی از سایت های معتبر هم به این مطلب اشاره کردن.. که این گوشی ال سی دی سه بعدیش مثل خط کش های دوره بچگی هست.. اگر دنبال یک گوشی سه بعدی هستید حتما اپتیموس 3d را انتخاب کنید

kasra scorpion
14-10-2012, 18:15
من با هردو كار كردم...شخصا اصلا حاضر نيستم از الجي گوشي بخرم.....و اصلا درست نيست غولي مثل اچ تي سي رو با الجي مقايسه كرد...اپتيموس تري دي شايد تو تري دي بتونه اوو رو ببره ولي تو قدرت عمرا.....ti omap4430 كجا و msm 8660 كجا.....كوالكوم بهترين توليد كننده سي پي يو هست....

kasra scorpion
14-10-2012, 18:22
دوستاني كه ميگن صفحه اوو مثل خط كشه...:ca: :ck:
اخه چرا الكي ميگين؟من خودم اوو داشتم.....با اپتيموس هم كار كردم.....صفحه اوو بسيار عالي بود و از همه نظر از صفحه اپتيموس بهتر بود...اگه هم بنا به بنچمارك هست كه با يه كرنل و اوركلاك سي پي يو ميتونيد ركوردي بزنيد كه هيچ گوشي به پاتون نرسه...هيچوقت قدرت يه گوشي رو از روي بنچماركش قبول نكنيد.......:av:
:bz: