PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : میزان رضایت شما از Nokia OS(سیمبین نو) چه مقدار است؟

maxomid
16-04-2012, 22:25
سلام..
خیلی کنجکاو بودم ببینم با بروز رسانی های اخیر Nokia OS یا هامون سیمبین میزان رضایت کاربران حالا چه قدر هست؟
این نظر سنجی برای دارندگان گوشی های سیمبین 3و Anna و Belle هست.
پس اگه یکی از گوشی های زیر رو دارید در این نظر سنجی شرکت کنید و میزان رضایت خود رو اعلام کنید:
E7
N8
C7
E6
X7
C6-01
808
701
700
603
500
لطفا فقط دارندگان این گوشی ها در نظر سنجی شرکت کنند
دوستان در صورت تمایل ذکر کنند از چه چیز هایی راضی هستند و از چه قست هایی ناراضی هستند.
میتونید کامل توضیح بدید.
در صورت تمایل میتونید مدل گوشی رو هم ذکر کنید.

پیشاپیش از همگی دوستان تشکر میکنم.

diego
17-04-2012, 00:53
من n8 دارم.با آپدیت به بل و استفاده از کوک خودم.مشکل خاصی رو روی گوشی حس نمیکنم.

درسته سخت افزار بالایی نداره اما اصلا به این سخت افزار بالا احتیاجی نداره.

دوربین عالی

فیلمبرداری عالیتر

تنها ایراد کلی نوکیا بدقولی های متعدد در آپدیت ها هست.

توجه : من نظر شخصی خودمو دادم.پس لطفا کل کل شروع نکنید که واستون جوابی نیست

maxomid
17-04-2012, 13:05
سلام..
من خودم از بین این گوشی ها اینهارو داشتم:
c6-01
701
700
از هر 3 گوشی کاملا راضی بودم به خصوص ورژن جدید FP1 که برای 701 700 603 ریلیز شده واقعا بهبود ها و بروز رسانی های زیادی رو به همراه داشت.

تا الان 65 نفر دیدند کردم و فقط 11 نقر در نظر سنجی شرکت کردند.
پس اگه یکی از دارندگان گوشی هایی که در پست اول ذکر کردم هستید لطفا در نظر سنجی شرکت کنید.

با تشکر.

Behzad WM
17-04-2012, 13:18
بعد از مدتی که نوکیا نداشتم ، 1 ماه پیش c5-03 خریدم که v5 بود ، اما دیروز نوکیا 500 خریدم ، به نظرم رضایت بخشه .

moniri
17-04-2012, 13:23
salam
man n8 daram va raziyam
baghiyero ke nemidoonam?
rasi hishki nemige ke dooghe man torshe

maxomid
17-04-2012, 13:24
بعد از مدتی که نوکیا نداشتم ، 1 ماه پیش c5-03 خریدم که v5 بود ، اما دیروز نوکیا 500 خریدم ، به نظرم رضایت بخشه .

سلام..
من قبلا 500 رو داشتم..
ظاهرش رو خیلی دوست دارم.. خیلی خوشگله..
حیف که GPU نداره.. بازی های HD و خفن رو نمیتونه اجرا کنه..
حتما به Belle هم اپدیت کن.
برای یکی دو تا از خاله هام خریدم. اونا هم خیلی راضی هستند.

موفق باشید.

maxomid
17-04-2012, 13:33
salam
man n8 daram va raziyam
baghiyero ke nemidoonam?
Rasi hishki nemige ke dooghe man torshe

سلام.
دوست عزیز باید فارسی تایپ کنید. این جز قوانین سایت هست.
بابت نظرتون تشکر میکنم.
درسته هیچکی نمیگه ماست من ترشه.
اما خیلی وقت ها شده که از خریدمون رضایت کامل رو نداریم. یا اصلا کاملا ناراضی هستیم...

موفق باشید.

erfanpaydar
17-04-2012, 13:39
سلام. من نوکیا 603 دارم. من که ازش راضیم. مشکل خاصی نداره به جز فلاش دوربین و پخش ویدئو های full hd که تقریبا مشکل اساسیه ولی خیلی گوشیه o.k هست.

Twitter
17-04-2012, 13:46
منم c7 دارم.واقعا با اومدن بلل خیلی راضیم کرده چون کلن من به اینترفیس و ظاهر گوشی خیلی اهمیت می دم که خدا رو شکر c7 الان داره :4:

maxomid
17-04-2012, 13:46
سلام. من نوکیا 603 دارم. من که ازش راضیم. مشکل خاصی نداره به جز فلاش دوربین و پخش ویدئو های full hd که تقریبا مشکل اساسیه ولی خیلی گوشیه o.k هست.

سلام...
اخه داداشی 603 کل قیمتش 350 360 تومانه. 701 که 450 470 تومان هست full hd پخش نمیکنه.
چطور شما از یک گوشی با 350 360 تومان انتظار full hd رو دارید:d:bp::bp::bp:
full hd گوشی های رده بالا مثل 808 و galaxy s2 و note دارند.

البته ناگفته نماند GPU هر 3 گوشی 701 700 603 این قدرت رو دارند اما به خاطر سیاست های برندهها فیلم برداری به HD محدود شده.
البته تنها شامل این گوشی ها نمیشه.
اگه اخبار رو خوانده باشید یکی از گوشی های جدید خانواده GALAXY با اینکه به CPU دو هسته ای مجهز شده مثل 3 گوشی نوکیا فیلم برداری به HD محدود شده.

موفق باشید.

perspolisamir
17-04-2012, 15:05
خب من هم N8 دارم.
تا حدودی راضی هستم. خب خیلی بهتر از قبل شده. رابط کاربری ، سرعت گوشی ، کارایی بالاتر ، تاچ بهتر ، فیلمبرداری با فریم بیشتر و ... از مزایای بل هستش ولی هنوز عیبهایی داره.

عیب هایی از قبیل حذف چیزهای خوب در ورژن های قبلی مثل نوتیفیکیشن یا نشون ندادن مقدار ارسال و دریافت دیتا (استفاده از اینترنت) در قسمت Log برای هر ارتباط به طور مجزا و یا عدم امکان حرکت و جابجایی ایکون ها و ویجت ها در صفحه به صورت کاملا دلخواه یا عدم وجود کلید تعویض راحت زبان در هنگام تایپ و یا افت کیفیت عکاسی و ...

در کل خیلی پیشرفت داشته ولی هنوز کار داره تا بتونه به سیستم عاملی مثل اندروید برسه.

pesar.parvaz128
17-04-2012, 15:27
تا قبل از اومدن fp1 اصلا از گوشيم راضي نبودم تا جاي كه اگه ميخواستم گوشي بخرم امكان نداشت ديگه نوكيا بخرم :bz:
ولي بلخره ما هم روون بودن رو داخل نوكيا با اومدن fp1 ديديم :dq:
به اين پست (تا حدودي راضي كننده هست) رو دادم
الان چند روزه بعد از اومدن fp1 اعصابم راحته اخه من هر وقت لگ منو رو ميديدم اعصابم ميريخت به هم :ca:
ولي هنوز جاي كار زيادي داره :dz:

erfanpaydar
17-04-2012, 15:38
سلام...
اخه داداشی 603 کل قیمتش 350 360 تومانه. 701 که 450 470 تومان هست full hd پخش نمیکنه.
چطور شما از یک گوشی با 350 360 تومان انتظار full hd رو دارید:d:bp::bp::bp:
full hd گوشی های رده بالا مثل 808 و galaxy s2 و note دارند.

البته ناگفته نماند GPU هر 3 گوشی 701 700 603 این قدرت رو دارند اما به خاطر سیاست های برندهها فیلم برداری به HD محدود شده.
البته تنها شامل این گوشی ها نمیشه.
اگه اخبار رو خوانده باشید یکی از گوشی های جدید خانواده GALAXY با اینکه به CPU دو هسته ای مجهز شده مثل 3 گوشی نوکیا فیلم برداری به HD محدود شده.

موفق باشید.

:bl: حالا full hd زیاد مهم نیست. شما هم هی برو و بیا مسخره کن.:ay::ay::ay::ay::ay::ay::ay::ay:

saeedblack
17-04-2012, 18:49
من تاحدودی راضیم رای دادم دلیلاش هم مینویسم
اینترفیس لاک اسکرین Nokia os واقعا کلافه کننده ، بی روح و ضایع است که نوکیا حتما باید یه فکری به حالش کنه
نداشتن یه دیکشنری وتقویم درست درمون برای ما فارسی زبان ها
عدم کاهش یا افزایش صدای هندزفری بلوتوثم به وسیله ی ولوم خود گوشی
نبود یه مالتی مدیا پلیر درست وحساب مث mx تو اندروید یا core تو ورژن های قبلی ونداشتن حتی کوچکترین تنظیمی برا ویدیو پلیر خود گوشی
پرسیدن delete یا save to draft در زمان برگشت از یه اس ادیت شده
موارد فوق مواردیه که اعصاب رو بدجوری بهم میریزه وصدرصدازشون ناراضیم وبعضیاش رو تو نسخه های قبلی سیمبین هم داشتم
----------------------------------------------------
اما ساپورت عالی نوکیا ازسیستم های عاملش
اجرای عالی انواع واقسام بازی های اچ دی
نقشه ها ومسیریابی بینظیر ovi
اجرای نرم افزارهای جاوا وفلش html5مث اب خوردن
و جود بخش تم و تم افکت که به تنوعش خیلی کمک میکنه و ...
موارد تو باکس دوم هم واقعا ادم رو از دستگاهش راضی می کنه

maxomid
17-04-2012, 19:20
:bl: حالا full hd زیاد مهم نیست. شما هم هی برو و بیا مسخره کن.:ay::ay::ay::ay::ay::ay::ay::ay:

سلام...
دوست عزیز سوتفاهم نشه داداش گلم..
بنده هرگز به خود اجازه نمیدم کسی رو مسخره کنم.
اگه منظور بنده رو بد متوجه شدید من از شما عذر خواهی میکنم..
امیدوارم منو ببخشید.

maxomid
17-04-2012, 19:27
من تاحدودی راضیم رای دادم دلیلاش هم مینویسم
اینترفیس لاک اسکرین Nokia os واقعا کلافه کننده ، بی روح و ضایع است که نوکیا حتما باید یه فکری به حالش کنه
نداشتن یه دیکشنری وتقویم درست درمون برای ما فارسی زبان ها
عدم کاهش یا افزایش صدای هندزفری بلوتوثم به وسیله ی ولوم خود گوشی
نبود یه مالتی مدیا پلیر درست وحساب مث mx تو اندروید یا core تو ورژن های قبلی ونداشتن حتی کوچکترین تنظیمی برا ویدیو پلیر خود گوشی
موارد فوق مواردیه که اعصاب رو بدجوری بهم میریزه وصدرصدازشون ناراضیم وبعضیاش رو تو نسخه های قبلی سیمبین هم داشتم
----------------------------------------------------
اما ساپورت عالی نوکیا ازسیستم های عاملش
اجرای عالی انواع واقسام بازی های اچ دی
نقشه ها ومسیریابی بینظیر ovi
اجرای نرم افزارهای جاوا وفلش html5مث اب خوردن
و جود بخش تم و تم افکت که به تنوعش خیلی کمک میکنه و ...
موارد تو باکس دوم هم واقعا ادم رو از دستگاهش راضی می کنه

سلام.
من با مورد لاک اسکرین کاملا موافق هستم.
لاک اسکرین Belle بر خلاف رابطه کاربریش کاملا ساده و کلاسیک هست.
البته برنامه هایی برای تغیر هست.
ولی در اپدیت Carla قرار قفل به صورت swype بشه .

دیکشنری که دوست عزیز دیکشنری پیشفرض خود گوشی هر زبانی رو به هر زبان دیگه ترجمه میکنه..

در مورد ویدیو پلیر موافق هستم. هرچند ویدیو پلیر خود گوشی Dvix رو به طور پیشفرض ساپورت میکنه. اما وجود ویدیو پلیر های دیگه هم کمک زیادی میتونه کنه.

اون قسمت sms رو من مشکلی ندارم.

بازم ممنون بابت توضیحاتی که دادید.

موفق باشید.

dashsia2
17-04-2012, 19:29
تا قبل از FP1 بدون شک گزینه ی تا حدودی رو انتخاب می کردم، اما بعد از اون گزینه ی کاملا رو انتخاب کردم.

یک سری مشکلات هست، مثل عدم پخش FULL HD ها، که البته برای گوشیی که پرت HDMI نداره به نظرم لزومی هم نداره که بخواد اینگونه رزولوشن رو پخش کنه، صفحه ی خود گوشی انقدر کوچک هست که حتی کیفیت VGA هم راضی کننده است. (ظبط full hd هم به نظرم من بیشتر جنبه ی تبلیغاتی داره، به نظر من ویدئو فقط تصویر نیست!)
نبود یک پلیر همه فن حریف که نیاز آدم رو برطرف کنه!

ولی خوب به قول دوستمون وجود یک برنامه که به جرات تمام برندهای دیگه در حسرت اون هستند به نام Maps در نوکیا، دو مورد بالا رو کاملا خنثی می کنه! اگر کسی قبلا آیفون و یا اندروید داشته بوده باشه می فهمه منظور من رو!!

maxomid
17-04-2012, 20:32
تا قبل از FP1 بدون شک گزینه ی تا حدودی رو انتخاب می کردم، اما بعد از اون گزینه ی کاملا رو انتخاب کردم.

یک سری مشکلات هست، مثل عدم پخش FULL HD ها، که البته برای گوشیی که پرت HDMI نداره به نظرم لزومی هم نداره که بخواد اینگونه رزولوشن رو پخش کنه، صفحه ی خود گوشی انقدر کوچک هست که حتی کیفیت VGA هم راضی کننده است. (ظبط full hd هم به نظرم من بیشتر جنبه ی تبلیغاتی داره، به نظر من ویدئو فقط تصویر نیست!)
نبود یک پلیر همه فن حریف که نیاز آدم رو برطرف کنه!

ولی خوب به قول دوستمون وجود یک برنامه که به جرات تمام برندهای دیگه در حسرت اون هستند به نام Maps در نوکیا، دو مورد بالا رو کاملا خنثی می کنه! اگر کسی قبلا آیفون و یا اندروید داشته بوده باشه می فهمه منظور من رو!!

سلام..
از شما هم به خاطر توضیحات و شرکت در نظر سنجی تشکر میکنم.

ورژن قبل Belle یعنی 609 منم هامون گزینه تا حدودی رو انتخاب میکنم.
اخه اون ورژن اصلا از توان سخت افزار 701 700 603 استفاد نمیشد. و کاملا مشخص بود با هامون سخت افزار گوشی های سیمبین 3 بیشتر مچ شده.
اما در FP1 موضوع فرق کرد. سرعت گوشی واقعا پیشرفت زیادی کرده. به خصوص لگ ها که کاملا از بین رفتند.
اضافه شدن صدای دالبی در هندسفری واقعا امکان جالبی بود( هرچند من خیلی وقته تجربه اون رو در Mozart داشتم)
کامل شدن قسمت رویداد ها و هشدار دهنده ها.
همینطور اضافه شدن 20 ویجیت جدید.
افزایش کلاک و....
با ارائه FP1 کاملا راضی هستم.:loveit::loveit:
نقد و بررسی Nokia Belle FP1 توسط بنده:
http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2744232&postcount=3
البته فراموش نکنید Belle نو پا هست و هنوز جای پیشرفت داره.

aminjpo
17-04-2012, 20:43
به نظر شخصی من اندروید واقا دنیای رو تغییر داد و نمی شه واقا اندروید رو با هیچی مقایسه کرد!
با کماله احترام نسبت به نوکیا
اما واقا اندروید یه چیزه دیگه است

erfanpaydar
17-04-2012, 20:58
سلام...
دوست عزیز سوتفاهم نشه داداش گلم..
بنده هرگز به خود اجازه نمیدم کسی رو مسخره کنم.
اگه منظور بنده رو بد متوجه شدید من از شما عذر خواهی میکنم..
امیدوارم منو ببخشید.

نوکرتم داداش . مرسی

maxomid
17-04-2012, 21:01
به نظر شخصی من اندروید واقا دنیای رو تغییر داد و نمی شه واقا اندروید رو با هیچی مقایسه کرد!
با کماله احترام نسبت به نوکیا
اما واقا اندروید یه چیزه دیگه است

سلام.
در مورد تغیر موافق هستم.
مطمئن اگه اندروید نبود هرگز نوکیا به فکر سیمبین 3 و Belle نمی افتاد.
از وقتی اندروید جایگاه سیمبین رو گرفت شاهد بروز رسانی ها و پیشرفت و توسعیه سیمبین بودیم.
چیز هایی که تا قبل از ورود اندروید دیده نمیشه.
اما اینکه نمیشه با هیچی مقایسه کرد به نظر من کمی اغراق کردید گوشی های اندروید زیادی داشتم. مثل همه سیستم عامل ها مزایا و معایب خودشو داره.

از شما هم بابت نظرتون تشکر میکنم:cp::cp::cp:
موفق باشید.

saeedblack
17-04-2012, 22:02
سلام.
من با مورد لاک اسکرین کاملا موافق هستم.
لاک اسکرین belle بر خلاف رابطه کاربریش کاملا ساده و کلاسیک هست.
البته برنامه هایی برای تغیر هست.
ولی در اپدیت carla قرار قفل به صورت swype بشه .

دیکشنری که دوست عزیز دیکشنری پیشفرض خود گوشی هر زبانی رو به هر زبان دیگه ترجمه میکنه..

در مورد ویدیو پلیر موافق هستم. هرچند ویدیو پلیر خود گوشی dvix رو به طور پیشفرض ساپورت میکنه. اما وجود ویدیو پلیر های دیگه هم کمک زیادی میتونه کنه.

اون قسمت sms رو من مشکلی ندارم.

بازم ممنون بابت توضیحاتی که دادید.

موفق باشید.

یک---دو تا نکته مثبت رو یادم رفت بگم
استفاده کم از منابع سیستم وبه طبعش مقدار استفاده کمتر از پردازنده و کاهش مصرف باتری
برنامه های شبکه های اجتماعی کامل تر و با امکانات بالاتر نسبت به سایر سیستم عامل ها مث نوکیا سوشیال یا نیم باز

دو--دوست عزیز دیکشنری خود گوشی کارایی پایینی داره و یه چیز پرفکت مث دیکشنری های اندروید نیست متاسفانه
سویپ تواون اپدیت امیدوارم تحقق پیدا کنه چون هیچ نرم افزار جانبی با قفل خود گوشی سازگار نداره برای مثال این نرم افزار سویپ لوک که تازه منتشر شده تو برنامه های فورگروند سیستم قرارنمیگیره وبعد از قفل توسط کد دیگه اثری ازش نمی بینید .باقی برنامه ها هم به اشکال مشابه کنفلیکت دارن با قفل دیفالت گوشی

maxomid
17-04-2012, 22:07
استفاده کم از منابع سیستم وبه طبعش مقدار استفاده کمتر از پردازنده و کاهش مصرف باتری
برنامه های شبکه های اجتماعی کامل تر و با امکانات بالاتر نسبت به سایر سیستم عامل ها مث نوکیا سوشیال یا نیم باز

دو--دوست عزیز دیکشنری خود گوشی کارایی پایینی داره و یه چیز پرفکت مث دیکشنری های اندروید نیست متاسفانه
سویپ تواون اپدیت امیدوارم تحقق پیدا کنه چون هیچ نرم افزار جانبی با قفل خود گوشی سازگار نداره برای مثال این نرم افزار سویپ لوک که تازه منتشر شده تو برنامه های فورگروند سیستم قرارنمیگیره وبعد از قفل توسط کد دیگه اثری ازش نمی بینید .باقی برنامه ها هم به اشکال مشابه کنفلیکت دارن با قفل دیفالت گوشی

سلام..
دیکشنری که زیاد هست...
الان دیگه جاوا هم دنیای دیکشنیری هست..

چرا مترجم گوگل رو برای گوشی دانلود نمیکنی؟
والله من گوشی اندرویدی زیاد داشتم..و دیکشنری هاشم همینطور بودند...
دیکشنریه دیگه:ag::ag::ag:

در مورد قفل هم بنده گفتم.. کاملا موافق هستم..
اون برنامه قفل n9 تازه ریلیز شده و ورژن 1 هست خوب جواب نمیده.
اما قفل های دیگه راحت جواب میده.
با youlock هم میتونی راحت قفل htc و ایفون رو داشته باشی.
ولی قفل فعلی سیمبین اصلا ظاهر جذابی نداره.
اینشالله این قسمت هم طبق گفته نوکیا در Carla حل خواهد شد.

perspolisamir
17-04-2012, 22:32

این قابلیت چه عیبی داره ؟
من خودم اون موقع که از 6630 استفاده می کردم ، یه اس ام اس رو ادیت می رکدم و بعدش پشیمون از فرستادنش می شدم ، بک رو که میزدم میرفت و سیو میشد که باید می رفتم و دستی پاکش می کردم. بعد که آپدیتش کردم این قابلیت بهش اضافه شد.
ایت قابلیت تو سیمبین 3 تا بل هم وجود داره و برعکس به نظر من خیلی خوبه.

maxomid
17-04-2012, 22:45
این قابلیت چه عیبی داره ؟
من خودم اون موقع که از 6630 استفاده می کردم ، یه اس ام اس رو ادیت می رکدم و بعدش پشیمون از فرستادنش می شدم ، بک رو که میزدم میرفت و سیو میشد که باید می رفتم و دستی پاکش می کردم. بعد که آپدیتش کردم این قابلیت بهش اضافه شد.
ایت قابلیت تو سیمبین 3 تا بل هم وجود داره و برعکس به نظر من خیلی خوبه.

سلام..
این قابلیت برای من هم زیاد به کار امده..
من زیاد اهل sms بازی هستم.
برای همین بعضی وقتا دارم sms تایپ میکنم. کسی میاد یا .... با یک back به طور خودکار سیو میکرد بعدا میتونستم ادامشو بنویسم..

در کل به نظر منم امکان خوبی هست.
البته سلیقه ها متفاوت هست.

SEDANEH
18-04-2012, 00:03
تا حدی راضی هستم
موقع نصب بازی و نرم افزار ومخصوصا بعد از هک کمی کند شده
ان هشت

Doctorjoon
18-04-2012, 07:57
درود
منهم از N8 خودم خیلی راضیم .تنها ایرادی که میتونم بهش بگیرم برای بازی هاشه که تو بعضی از بازیها هنگ میکنه و از بازی خارج میشه که در OS قبلی این اتفاق نمیافتاد.:cj:

pesar.parvaz128
18-04-2012, 09:15

يكي از بزرگترين مشكلات سيمبين همينه
گوشي هاي سيمبين كم از پردازنده استفاده نميكنن بلكه اصلا استفاده نميكنن
حداقل خوبي اندرويد اينه كه كامل از پردازنده استفاده ميكنه
شما بيا يك گوشي cpu 1000 سيمبين fp1 با يك cpu 1000 اندرويد رو از نظر سرعت مقايسه كن اون وقت ميفهمي كدوم بهتر از پردازنده اسفاده ميكنن
:cl::cl::cl:
دركل اين استفاده كم(اصلا استفاده نكردن) از پردازنده به نظر يكي از مشكلات سيمبين هست
:dy:

BTC™
18-04-2012, 09:28
نظر همتون درست و محترم دوستان ولی یه نکته :
اگر آندروید مشکلی نداره و خیلی خوبه چرا همه به دنبال رام های کاستوم میگردن ؟!!!:dy:

و اینکه سیمبین با منابع سیستمی پایین هم خیلی خوب داره جواب میده :bp:

به قول دوستمون Pesare.parvaz128 که میفرمایند سیمبین اصلا از cpu استفاده نمیکنه
تصورشو بکنید اگه استفاده کنه چی میشه ؟!!!:be:

هردو مشکلات خودشونو دارن من از سیمبین راضی هستم
n8 نسخه رسمی بل دارم تا حالا هم هنگ نکرده و مشکلاتی که دوستان دیگه اشاره کردن مثل کند شدن و خارج شدن از بازی ها رو نداشته
احتمالا مس مموری رو پر کردید که سرعتش پایین اومده من شیش گیگ فری توی مس مموری دارم اما رم 32 فول شده !!!:dy:

pooyadios
18-04-2012, 10:33
گوشی من n8 هست از اپدیت به بل خیلی راضی هستم فقط این بل یه چند تا اشکالی داره از جمله نمی تونه مثل انا اعلان ها رو تو صفحه نشون یا وقتی یک عکس و زوم میکنی نمی دونه نگه داره و به حالت اول بر می گرده بده ولی در کل عالی هست

jack_panosyan
18-04-2012, 10:56
نظر همتون درست و محترم دوستان ولی یه نکته :
اگر آندروید مشکلی نداره و خیلی خوبه چرا همه به دنبال رام های کاستوم میگردن ؟!!!:dy:

و اینکه سیمبین با منابع سیستمی پایین هم خیلی خوب داره جواب میده :bp:

به قول دوستمون Pesare.parvaz128 که میفرمایند سیمبین اصلا از cpu استفاده نمیکنه
تصورشو بکنید اگه استفاده کنه چی میشه ؟!!!:be:

هردو مشکلات خودشونو دارن من از سیمبین راضی هستم
n8 نسخه رسمی بل دارم تا حالا هم هنگ نکرده و مشکلاتی که دوستان دیگه اشاره کردن مثل کند شدن و خارج شدن از بازی ها رو نداشته
احتمالا مس مموری رو پر کردید که سرعتش پایین اومده من شیش گیگ فری توی مس مموری دارم اما رم 32 فول شده !!!:dy:

دوست گلم دلیل برای روت کردن گوشی ها و استقاده از کاستوم رام تو آندروید بیشتر شدن قابلیت شخصی سازی و نصب بعضی برنامه ها هستش که تو رامهای رسمی نصب نمیشن همونطور که تو سیمبین با هک کردن گوشی میشه بعضی قابلیتها مثل دسترسی به فایلهای سیستمی و غیره رو داشت.(من الان اکسپریا اس دارم هیچ نیازی برای روت و استفاده از رام کاستوم هم نمیبینم)
سیمبین با منابع سیستمی پایین هم خوب کار میکنه--با این حرف شما کاملا موافق هستم دلیل اون هم اینه که اصولا سیمبین سیستم عامل سبک تری هستش نسبت به آندروید بنابراین برای کار کردن هم به سیستم ضعیفتری نیاز داره و این متاسفانه اشتباهی هستش که خیلی از دوستان میکنن و فقط همه چی رو با عدد مقایسه میکنن مثلا میگن n8 سی پی یوش پایینه در حالی که وقتی جوابگوی همه نیازهای سیمبین هستش دیگه سی پی یو بالاتر به چه دردی میخوره جز هزینه بیشتر در حالی که مثلا گوشیهای دو هسته ای آندروید از کل سی پی یو خودشون استفاده نمیکنن و فعلا فقط در حد شعار و بازار گرمی هستش (دوستان توجه کنن که گوشی خود من 2 هسته ای هستش پس نیان بگن حرف تعصبی میزنی)
هر دو مشکلات خودشون رو دارن-100 درصد درسته تو آندروید از اونجایی که سیستم عامل قویتری هستش ایرادات هم ممکنه بیشتر باشه ولی خوب بودن نرم افزارهای بیشتر و 100 درصد امکانات بیشتر باعث میشه که اونایی که نیاز دارن به آندروید رو بیارن.در طرف دیگه سیمبین هستش که با داشتن نرم افزارهای کمتر ممکنه نیازای بعضیها رو کامل براورده نکنه.
در کل منم از سیمبین راضی هستم و به نظر من اگه کسی با نرم افزارهای موجود سیمبین نیازهاش برطرف میشه به هیچوجه نیازی به گوشیهای آندروید نداره و مثلا با خرید یه n8 میتونه بهترین انتخاب رو داشته باشه (من خودم این گوشی رو داشتم و تنها گوشی بود که دلم نیومد بفروشم و دادم به برادرم) امیدوارم حرفام کاملا بی طرفانه باشه.

aliae
18-04-2012, 11:04
سلام دوستان من c6-01 دارم بسیار راضی هستم عالیه

BTC™
18-04-2012, 11:15
دوست گلم دلیل برای روت کردن گوشی ها و استقاده از کاستوم رام تو آندروید بیشتر شدن قابلیت شخصی سازی و نصب بعضی برنامه ها هستش که تو رامهای رسمی نصب نمیشن همونطور که تو سیمبین با هک کردن گوشی میشه بعضی قابلیتها مثل دسترسی به فایلهای سیستمی و غیره رو داشت.(من الان اکسپریا اس دارم هیچ نیازی برای روت و استفاده از رام کاستوم هم نمیبینم)
سیمبین با منابع سیستمی پایین هم خوب کار میکنه--با این حرف شما کاملا موافق هستم دلیل اون هم اینه که اصولا سیمبین سیستم عامل سبک تری هستش نسبت به آندروید بنابراین برای کار کردن هم به سیستم ضعیفتری نیاز داره و این متاسفانه اشتباهی هستش که خیلی از دوستان میکنن و فقط همه چی رو با عدد مقایسه میکنن مثلا میگن n8 سی پی یوش پایینه در حالی که وقتی جوابگوی همه نیازهای سیمبین هستش دیگه سی پی یو بالاتر به چه دردی میخوره جز هزینه بیشتر در حالی که مثلا گوشیهای دو هسته ای آندروید از کل سی پی یو خودشون استفاده نمیکنن و فعلا فقط در حد شعار و بازار گرمی هستش (دوستان توجه کنن که گوشی خود من 2 هسته ای هستش پس نیان بگن حرف تعصبی میزنی)
هر دو مشکلات خودشون رو دارن-100 درصد درسته تو آندروید از اونجایی که سیستم عامل قویتری هستش ایرادات هم ممکنه بیشتر باشه ولی خوب بودن نرم افزارهای بیشتر و 100 درصد امکانات بیشتر باعث میشه که اونایی که نیاز دارن به آندروید رو بیارن.در طرف دیگه سیمبین هستش که با داشتن نرم افزارهای کمتر ممکنه نیازای بعضیها رو کامل براورده نکنه.
در کل منم از سیمبین راضی هستم و به نظر من اگه کسی با نرم افزارهای موجود سیمبین نیازهاش برطرف میشه به هیچوجه نیازی به گوشیهای آندروید نداره و مثلا با خرید یه n8 میتونه بهترین انتخاب رو داشته باشه (من خودم این گوشی رو داشتم و تنها گوشی بود که دلم نیومد بفروشم و دادم به برادرم) امیدوارم حرفام کاملا بی طرفانه باشه.

حرفات درسته دوست عزیز هدف تاپیک فقط بحث در مورد رضایت از سیستم عامل موبایله که فعلا داره خوب پیش میره :dk:

maxomid
18-04-2012, 12:45
يكي از بزرگترين مشكلات سيمبين همينه
گوشي هاي سيمبين كم از پردازنده استفاده نميكنن بلكه اصلا استفاده نميكنن
حداقل خوبي اندرويد اينه كه كامل از پردازنده استفاده ميكنه
شما بيا يك گوشي cpu 1000 سيمبين fp1 با يك cpu 1000 اندرويد رو از نظر سرعت مقايسه كن اون وقت ميفهمي كدوم بهتر از پردازنده اسفاده ميكنن
:cl::cl::cl:
دركل اين استفاده كم(اصلا استفاده نكردن) از پردازنده به نظر يكي از مشكلات سيمبين هست
:dy:

سلام..
من با شما موافق نیستم. و نظرم برعکس شما هست.
دوست عزیز من خودم NEO داشتم...
از نظر سرعت الان FP1 کاملا سریعتر از این گوشی ها هست.
من با پسرخالم رو مغازه هستیم. اون ارک داره. من خودم بعد از اپدیت 700 به FP1 با ارک مقایسه کردم.
الان 700 کاملا سریعتر هست.
به خصوص موقع ورود و خروج به نرم افزار ها و به خصوص بازی ها..

شما مثلا بازی اسفالت 6 رو روی 701 خودت با neo و arc مقایسه کن ببین کدوم روانتر و سریعتر کار میکنه؟ بدون شک 701

شما بازی Angry birds رو روی ACE و C7 تست کنید.
ace با داشتن 800mhz سی پی یو و 278mb رم در این باز لگ شدیدی داره!!!!
ولی c7 با داشتن 680mhz سی پی یو و 256mb رم بدون کوچکترین لگی این بازی رو اجرا کنه.

سیمبین علاو بر اینکه سبکتر هست از منابع خیلی عالی استفاده میکنه...
مثلا شما سرعت fp1 رو با ورژن 609 مقایسه کنید.. نوکیا رو مچ شدن سخت افزار در FP1 واقعا کار کرده...

یا بازم شما گوشی مثل ace رو با c7 از نظر سرعت کلی هم مقایسه کنید ( به جز موقع نصب بازی ها) کاملا c7 برتری داره...با اینکه کلاک سی پی یو و رم کمتری داره..
موفق باشید.

sule
18-04-2012, 15:33
سلام خودم نرم افزار کار میکنم درکل سیمبین با انا خیلی بد ظاهر شد ولی بعد از اپدیت به بل واقعا خیلی خوب

شده یعنی تا الان کل مشتریهای که گوشیشون رو براشون اپدیت بل رو زدم راضی هستند حتی چند تاشون قصد

فروش گوشی هاشون رو داشتند که الان دیگه منصرف شدن . البته اگه بل بتونه این باگ هشو بر طرف کنه می

تونه به راحتی با اندروید رقابت کنه . موفق باشید

maxomid
18-04-2012, 19:22
سلام خودم نرم افزار کار میکنم درکل سیمبین با انا خیلی بد ظاهر شد ولی بعد از اپدیت به بل واقعا خیلی خوب

شده یعنی تا الان کل مشتریهای که گوشیشون رو براشون اپدیت بل رو زدم راضی هستند حتی چند تاشون قصد

فروش گوشی هاشون رو داشتند که الان دیگه منصرف شدن . البته اگه بل بتونه این باگ هشو بر طرف کنه می

تونه به راحتی با اندروید رقابت کنه . موفق باشید

سلام...
ANNA بیشتر بروز رسانی و رفع باگ بود.
مثلا اضافه شدن صفحه کیلید qwery و مرورگر جدید و....
بیشتر روی بروز رسانی نرم افزار ها سیستم عامل و باگ های سیمبین تمرکز شده بود.
Belle روی سرعت و رابطه کاربری و همینطور پشتیبانی از سخت افزار های قویتر کار شده.
Belle در ورژن قبل یعنی 609 باگ های ریزی داشت مثل:
مشکل با ویدیو های flv
لگ های ریز موقع اسکرول کردن منو
و...

که همگی در اپدیت fp1 به طور کامل برطرف شده. البته fp1 فقط برای 701 700 603 ریلیز شد. اما به زودی اپدیت Pr3.1 برای گوشی های سیمبین 3 ریلیز میشه که مطمئن مثلfp1 خواهد بود.

بازم از همگی دوستان که در تاپیک شرکت میکنند تشکر میکنم.
موفق باشید.

B*3*N*A
18-04-2012, 19:32
دوستان من طرفدار اپل و ای او اس رو دوس دارم،گوشی مامانم ۷۰۱ الان به fp1 اپدیت کردم فوق العاده سریع شده میتونم بگم فقط تو نرم افزار از ای او اس کم میاره،وگرنه از اندرویید بهتر،هم روونه هم با سخت افزارش مچ،البته بگم گیم و نرم افزار خوب واسش میاد ولی نه به حد ای او اس،
ولی به طور کلی بلله از اندرویید بهتر به نظرم و بیشتر ازش خوشم میاد

saeedblack
18-04-2012, 21:33
سلام..
دوست عزیز من خودم neo داشتم...
از نظر سرعت الان fp1 کاملا سریعتر از این گوشی ها هست.
من با پسرخالم رو مغازه هستیم. اون ارک داره. من خودم بعد از اپدیت 700 به fp1 با ارک مقایسه کردم.

شما مثلا بازی اسفالت 6 رو روی 701 خودت با neo و arc مقایسه کن ببین کدوم روانتر و سریعتر کار میکنه؟ بدون شک 701

شما بازی angry birds رو روی ace و c7 تست کنید.
Ace با داشتن 800mhz سی پی یو و 278mb رم در این باز لگ شدیدی داره!!!!
ولی c7 با داشتن 680mhz سی پی یو و 256mb رم بدون کوچکترین لگی این بازی رو اجرا کنه.

مثلا شما سرعت fp1 رو با ورژن 609 مقایسه کنید.. نوکیا رو مچ شدن سخت افزار در fp1 واقعا کار کرده...

یا بازم شما گوشی مثل ace رو با c7 از نظر سرعت کلی هم مقایسه کنید ( به جز موقع نصب بازی ها) کاملا c7 برتری داره...با اینکه کلاک سی پی یو و رم کمتری داره..
موفق باشید.
تو پست قبلیم باید می گفتم سیمبین از منابع سیستم به بهینه ترین شکل ممکن استفاده می کنه ولی گفتم کم استفاده می کنه که اصلاح می کنم

دقیقا به خاطر مسائل فوق ویه سری دلایل شخصی که تعدادیش رو به عنوان مزایا تو پست های قبلی گفتم بود که اندروید با اون زرق و برقش که رو ایس بود رو رد کردم و مجددا به جرگه سیمبیان داران پیوستم والان از اون موقعی که اندروید رو داشتم واقعا راضی ترم
توهین نشه ولی به نظرم درحال حاضراندروید زیر 800 هزارتومان ارزش استفاده نداره

maxomid
18-04-2012, 22:56
سلام..
تا الان معمولا کسانی که راضی بودند و تا حدودی راضی بودند پست دادند و توضیحاتی دادند.
که چرا راضی هستند.
یا با کدام قسمت مشکل دارند ..

اما کسانی که ناراضی بودن اصلا پستی ندادند.
لطفا دوستانی که راضی هم نیستند دلیل ناراضی بودنشون رو بنویسند.

با تشکر از همگی دوستان.

pesar.parvaz128
19-04-2012, 05:26
سلام..
دوست عزیز من خودم NEO داشتم...
از نظر سرعت الان FP1 کاملا سریعتر از این گوشی ها هست.
من با پسرخالم رو مغازه هستیم. اون ارک داره. من خودم بعد از اپدیت 700 به FP1 با ارک مقایسه کردم.

شما بازی Angry birds رو روی ACE و C7 تست کنید.
ace با داشتن 800mhz سی پی یو و 278mb رم در این باز لگ شدیدی داره!!!!

مثلا شما سرعت fp1 رو با ورژن 609 مقایسه کنید.. نوکیا رو مچ شدن سخت افزار در FP1 واقعا کار کرده...

موفق باشید.

سرعت ورود یا خروج نرم افزار ها که بستگی به میزان نصب نرم افزار و سنگین یا سبک بودن گوشی داره
مشکل بزرگ اندروید هم همینه که با چندتا نرم افزار که نصب کنی سرعت میکشه پایین :be:
ولی اگه با دوتا گوشی که هردو فرمت شده هستن وچیزی روشون نصب نباشه تست کنی معلوم میشه
بعد هم ملاک که وارد شدن به بازی نیست
مثلا من خودم با fp1 وقتی از فایل منیجر وارد پوشه ویدیو یا موسیقی میشم میخوام حرکت کنم هر بار به مدت 3 ثانیه لگ یا تیک داره حالا سیمبین نمیتونه یکم بیشتر از cpu استفاده کنه تا لگ نزنه (البته توی اون پوشه 200 تا 300 تا چیز میز هست )
یا همین اپرا
چرا داخل اندروید کاملا روون هست ولی داخل سیمبین باید لگ های داشته باشه ؟
چون سیمبین دست یه cpu نمیزنه :bm:
اون قسمت Angry birds که گفتین
شما برو نسخه نسخه فصلی پرندگان عصبانی(سال اژدها) نصب کن بعد همون قسمت اخر که میشه مراحل سال ازدها رو بازی کن لول 5 به بعد لگ میزنه
حالا این روی 701 لگ میزنه دیگه چه برسه به c7
چرا باید بازی سبکی مثل Angry birds لگ بزنه ؟
تنها دلیلش اینه که بابا اصلا این سیمبین از منابع سیستم استفاده نمیکنه گزاشته واسه روز مبادا :ca:
به نظر من الان تنها مشکل سیمبین همینه
اگه داخل اپدیت بعدی روی استفاده از منابع سیستم کار کنن واقعا به نظر من دیگه هیچ کمبودی نداره و یکی از بهترینا میشه :bm::bm:

saeedfarzi
19-04-2012, 06:17
من دوستم c7 داره از لحاظ زیبایی خیلی بهتر از ورژن های قبلیه ولی هنوزم جای کار کردن داره . در حال حاضر خودم مرددم بین 3 تا گوشی برای خرید . که یکیش 808 هست .

pesar.parvaz128
19-04-2012, 06:52
سلام..
تا الان معمولا کسانی که راضی بودند و تا حدودی راضی بودند پست دادند و توضیحاتی دادند.
که چرا راضی هستند.
یا با کدام قسمت مشکل دارند ..

اما کسانی که ناراضی بودن اصلا پستی ندادند.
لطفا دوستانی که راضی هم نیستند دلیل ناراضی بودنشون رو بنویسند.

با تشکر از همگی دوستان.

من شرط ميبندم همين چند نفري هم كه گفتن راضي نيستيم گوشي سيمبيان (داخل پست يك اسمشون هست) رو ندارن و سر لج با سيمبيان اين راي رو دادن :bv::bv:

Amirkhafan68
19-04-2012, 07:49
سلام
من نظرات همه دوستان رو خوندم
من یه تحقیقی که کردم دیدم آدم بعداینکه آندروید{بیشتر htc یا samsung}میگیره فقط دنبال رام عوض کردن یا رام کاستوم ریختن میره و شاید خیلی کم از امکاناتش استفاده کنه.نمی گم اینکه منابع آندروید زیاده بده ولی اینقدر تغییر هم خوب نیست
من آپل و نوکیا رو به خاطر همین بیشتر دوست دارم و وقتی واسه مشتری نرم افزار سیمبیان میریزم{منظورم بل}خیلی بیشتر حال می کنم
چون نوکیا فوقش یه هک داره و بعدش هم شروع می کنی به نصب کردن و نرم افزاراش هم نیاز مردم عادی رو بر آورده می کنه و خیلی کم هستن که واژه هایی مثل روت بدونن چیه!!البته به جای ایران هم ربط داره.در کل منظورم این بود که نوکیا درسته شاید بعضی جاها یا به قول دوستان همه جاها کم بیاره ولی باز هم محبوب زیاد داره و این هم بیشتر به خاطر اینکه فکر همه اقشار جامعه رو میکنه
ایشالاه که صحبت هام یک طرفه نبوده باشه
I love all phone

maxomid
19-04-2012, 11:18
سرعت ورود یا خروج نرم افزار ها که بستگی به میزان نصب نرم افزار و سنگین یا سبک بودن گوشی داره
مشکل بزرگ اندروید هم همینه که با چندتا نرم افزار که نصب کنی سرعت میکشه پایین :be:
ولی اگه با دوتا گوشی که هردو فرمت شده هستن وچیزی روشون نصب نباشه تست کنی معلوم میشه
بعد هم ملاک که وارد شدن به بازی نیست
مثلا من خودم با fp1 وقتی از فایل منیجر وارد پوشه ویدیو یا موسیقی میشم میخوام حرکت کنم هر بار به مدت 3 ثانیه لگ یا تیک داره حالا سیمبین نمیتونه یکم بیشتر از cpu استفاده کنه تا لگ نزنه (البته توی اون پوشه 200 تا 300 تا چیز میز هست )
یا همین اپرا
چرا داخل اندروید کاملا روون هست ولی داخل سیمبین باید لگ های داشته باشه ؟
چون سیمبین دست یه cpu نمیزنه :bm:
اون قسمت Angry birds که گفتین
شما برو نسخه نسخه فصلی پرندگان عصبانی(سال اژدها) نصب کن بعد همون قسمت اخر که میشه مراحل سال ازدها رو بازی کن لول 5 به بعد لگ میزنه
حالا این روی 701 لگ میزنه دیگه چه برسه به c7
چرا باید بازی سبکی مثل Angry birds لگ بزنه ؟
تنها دلیلش اینه که بابا اصلا این سیمبین از منابع سیستم استفاده نمیکنه گزاشته واسه روز مبادا :ca:
به نظر من الان تنها مشکل سیمبین همینه
اگه داخل اپدیت بعدی روی استفاده از منابع سیستم کار کنن واقعا به نظر من دیگه هیچ کمبودی نداره و یکی از بهترینا میشه :bm::bm:
سلام داداشی...
اندروید که در اصل خودش سیستم عاملش فایل منجر نداره و مطمئن شما از فایل منجر های دیگه استفاده میکنید. پس نمیتونید با فایل منجر خود گوشی مقایسه کنید.
مثلا سرعت X-plore خیلی بیشتر از فایل منجر خود گوشی هست!!!!!
شما میتونید هامون پوشه ای که به گفته خودتون مثلا حدود 200 تا ویدیو داخلش دارید رو با فایل منجر گوشی باز کنید شاید حدود 3 ثانیه تا 5 ثانیه طور بکشه ولی در x-plore مطمئن به 2 ثانیه هم نمیکشه.
مطمئن در اندروید هم با فایل منجر ها مختلف اگر ازمایش کنید مطمئن تفاوت میشد.
اینها نرم افزار هستند..
به زیاد فایل منجر در اندروید نصب کردم هیچ کدام به پرسرعتی Rootxplore نیست.
در سیمبین هم هیچکدام به X-plore نمیرسند.
امتحان کنید.

من معمولا زیاد موزیک گوش میدم. حدود 190 تا موزیک دارم.. موزیک پلیر در کمتر از 1 ثانیه باز میشه دوست عزیز..
در مورد ویدیو پلیر نظری نمیدم اخه من 10 تا 12 بیشتر ویدیو ندارم داخل گوشی برا همین راحت باز میشه. تا حالا تست نکردم با تعداد زیاد سرعتش چطور میشه.

اتفاقا روی گوشی پسر خالم چیز خاصی نصب نیست.. بازی های مثل angry birds و اینجور بازی های سبک رو فقط بازی میکنه. و بعدش یه IM+ برای چت.. دیگه هیچ....

داداشی من فصل اژدهارو تموم کردم... کجاش لگ داشت؟
دقیقا مرحله چند؟

من خودم شخصا اسفالت 6 رو روی 701 و neo مقایسه کردم. 701 کاملا روانتر سریعتر این بازی رو اجرا میکنه.

در مورد Opera 12 شما گفتین من نصب کردم. لگی ندیدم. بعد شما گفتین موقع موقع باز کردن چند Tab و زوم کردن.
من چند tab هم باز کردم راحت کار میکرد.
ولی موقع زوم کردم کمی لگ میزنه دلیلشم به خاطر تنظیم فونت ها و تصاویر با رزولیشن و سایز ال سی دی هست.
البته یک نکته دیگه هست opera 12 برای سیمبین 3 هست نسخه Belle نیست..
مطمئن اگه مشکل از استفاده نکردن سخت افززار بود در تمام مرورگر ها باید این مشکل وجود میداشت.
البته من بعد از اپدیت به FP1 از مروگر خود گوشی استفاده میکنم .
خیلی سریعتر از opera هست.
الان اگه دقت کردین پشتیبانی از فلش کامل شده. اول کامل کامل ساپورت نمیکرد.
برای یوتوب از UC استفاده میکنم.

البته بازم Belle جای کار داره..هنوز جای پیشرفت داره.
من بدون fp1 در نظر سنجی اگه بخوام شرکت کنم گزینه تا حدودی رو انتخاب میکردم.
همین FP1 واقعا یک اپدیت ضروری بود..واقعا Belle به این اپدیت نیاز داشت. بروز رسانی های بسیار خوبی داشت.
اما بازم میتونه پیشرفت کنه.
انشالله ببینم اپدیت های FP2 و Carla چی دارند و شاهد پیشرفت دوباره Belle باشیم.

در کل در بعضی قسمت ها سیمبین سریعتر عمل میکنه در بعضی قسمت ها اندروید.
یعنی در بعضی موارد سیمبین سرتر هست در بعضی موارد اندروید
و این کاملا عادی هست چون جفتشون مزایا و معایب خودشون رو دارند.

maxomid
19-04-2012, 11:33
من شرط ميبندم همين چند نفري هم كه گفتن راضي نيستيم گوشي سيمبيان (داخل پست يك اسمشون هست) رو ندارن و سر لج با سيمبيان اين راي رو دادن :bv::bv:

سلام..
اخه میدونی چیه.. همه امدن گفتند با فلان قسمتش مثلا مشکل داریم یا...
ولی اینایی که گفتند ناراضی هستند ما اصلا ندیدیم چیزی باید بگن که چرا ناراضی هستند:lol::lol::loveit::loveit:

alijoon251
19-04-2012, 11:47
من یه زمان عشق نوکیا بودم خیلی گوشیای باکلاسی میزنه ولی واقعا تو تعجبم چرا بجای پیشرفت داره هی روز به روز پس رفت میکنه.... هنوز به تکنولوژی full hd نرسیده هنوز گوشی دو هسته ای نزده حتی اگر نگاه کنید هنوز رزولیشین گوشیهای به qhd هم نرسیده واقعا برام جای سواله.... به نظرم گوشیهای نوکیا برای افرادی خوبه که زیاد کاری به گوشی ندارن و عشق سیستم عامل و ... نیستن...
در کل قیافه گوشیهای نوکیا عالیه ولی حیف نه سخت افزار داره نه سیستم عامل

pesar.parvaz128
19-04-2012, 12:09
سلام داداشی...
اندروید که در اصل خودش سیستم عاملش فایل منجر نداره و مطمئن شما از فایل منجر های دیگه استفاده میکنید. پس نمیتونید با فایل منجر خود گوشی مقایسه کنید.
مثلا سرعت X-plore خیلی بیشتر از فایل منجر خود گوشی هست!!!!!
شما میتونید هامون پوشه ای که به گفته خودتون مثلا حدود 200 تا ویدیو داخلش دارید رو با فایل منجر گوشی باز کنید شاید حدود 3 ثانیه تا 5 ثانیه طور بکشه ولی در x-plore مطمئن به 2 ثانیه هم نمیکشه.
مطمئن در اندروید هم با فایل منجر ها مختلف اگر ازمایش کنید مطمئن تفاوت میشد.
اینها نرم افزار هستند..
به زیاد فایل منجر در اندروید نصب کردم هیچ کدام به پرسرعتی Rootxplore نیست.
در سیمبین هم هیچکدام به X-plore نمیرسند.
امتحان کنید.

من معمولا زیاد موزیک گوش میدم. حدود 190 تا موزیک دارم.. موزیک پلیر در کمتر از 1 ثانیه باز میشه دوست عزیز..
در مورد ویدیو پلیر نظری نمیدم اخه من 10 تا 12 بیشتر ویدیو ندارم داخل گوشی برا همین راحت باز میشه. تا حالا تست نکردم با تعداد زیاد سرعتش چطور میشه.

اتفاقا روی گوشی پسر خالم چیز خاصی نصب نیست.. بازی های مثل angry birds و اینجور بازی های سبک رو فقط بازی میکنه. و بعدش یه IM+ برای چت.. دیگه هیچ....

داداشی من فصل اژدهارو تموم کردم... کجاش لگ داشت؟
دقیقا مرحله چند؟

من خودم شخصا اسفالت 6 رو روی 701 و neo مقایسه کردم. 701 کاملا روانتر سریعتر این بازی رو اجرا میکنه.

در مورد Opera 12 شما گفتین من نصب کردم. لگی ندیدم. بعد شما گفتین موقع موقع باز کردن چند Tab و زوم کردن.
من چند tab هم باز کردم راحت کار میکرد.
ولی موقع زوم کردم کمی لگ میزنه دلیلشم به خاطر تنظیم فونت ها و تصاویر با رزولیشن و سایز ال سی دی هست.
البته یک نکته دیگه هست opera 12 برای سیمبین 3 هست نسخه Belle نیست..
مطمئن اگه مشکل از استفاده نکردن سخت افززار بود در تمام مرورگر ها باید این مشکل وجود میداشت.
البته من بعد از اپدیت به FP1 از مروگر خود گوشی استفاده میکنم .
خیلی سریعتر از opera هست.
الان اگه دقت کردین پشتیبانی از فلش کامل شده. اول کامل کامل ساپورت نمیکرد.
برای یوتوب از UC استفاده میکنم.

البته بازم Belle جای کار داره..هنوز جای پیشرفت داره.
من بدون fp1 در نظر سنجی اگه بخوام شرکت کنم گزینه تا حدودی رو انتخاب میکردم.
همین FP1 واقعا یک اپدیت ضروری بود..واقعا Belle به این اپدیت نیاز داشت. بروز رسانی های بسیار خوبی داشت.
اما بازم میتونه پیشرفت کنه.
انشالله ببینم اپدیت های FP2 و Carla چی دارند و شاهد پیشرفت دوباره Belle باشیم.

در کل در بعضی قسمت ها سیمبین سریعتر عمل میکنه در بعضی قسمت ها اندروید.
یعنی در بعضی موارد سیمبین سرتر هست در بعضی موارد اندروید
و این کاملا عادی هست چون جفتشون مزایا و معایب خودشون رو دارند.

ولی من که بعد از اومدن fp1 از سیمبین خوشم میاد
مراحل 5 به بعد من لگ داشتم شاید چون گوشی شما سبک تره (چیز میز کمتر داخلش داری) لگ نداشتی

maxomid
19-04-2012, 12:09
من یه زمان عشق نوکیا بودم خیلی گوشیای باکلاسی میزنه ولی واقعا تو تعجبم چرا بجای پیشرفت داره هی روز به روز پس رفت میکنه.... هنوز به تکنولوژی full hd نرسیده هنوز گوشی دو هسته ای نزده حتی اگر نگاه کنید هنوز رزولیشین گوشیهای به qhd هم نرسیده واقعا برام جای سواله.... به نظرم گوشیهای نوکیا برای افرادی خوبه که زیاد کاری به گوشی ندارن و عشق سیستم عامل و ... نیستن...

سلام...
دوست عزیز نوکیا 808 با داشتن 1.3ghz سی پی یو قابلیت فیلم برداری با رزولیشن Full HD با سرعت 30 فرمت و قابلیت زوم در این رزولیشن رو هم داره. کاری که S2 با داشتن اون سخت افزار ازش محروم شده.

سیستم عامل های نوکیا یعنی سیمبین و ویندوز فون اصلا سی پی یو دو هسته ای به کارشون نمیاد.. ولی در اپدیت Dona سیمبین و اپولو ویندوز فون گوشی های چند هسته ای وارد بازار میشند. با هر دو سیستم عامل.

همین الانشم گوشی های 701 700 603 از نظر قدرت GPU قدتشون دو برابر گوشی های مثل arc neo ray هست.

رزولیشن استاندارد سیمبین nHD هست. و برای ویندوز فون هم فقط WVGA اینا به محدودیت های سیستم عامل بر میگرده دوست عزیز.

مثل اندروید نیست هرچی که دلشون خواست روش سوار کنند که:loveit::loveit::mobilestan::mobilestan:

موفق باشید..

لطفا فقط دارندگان گوشی هایی که در پست 1 گفتم در نظر سنجی باید شرکت کنند

maxomid
19-04-2012, 12:13
ولی من که بعد از اومدن fp1 از سیمبین خوشم میاد
مراحل 5 به بعد من لگ داشتم شاید چون گوشی شما سبک تره (چیز میز کمتر داخلش داری) لگ نداشتی

سلام..
در مورد FP1 منم موافق هست. خودمم گفتم اگه ورژن 609 باشه من تا حدودی رو انتخاب میکنم در نظر سنجی.

داداشی من تا دلت بخواد نرم افزار و بازی دارم داخل گوشیم. angry birs لگ نداره دوست عزیز.
چرا شایعه درست میکنی:lol::lol::lol:( شوخی)

BTC™
19-04-2012, 12:23

این قسمت یعنی چی ؟
n Hd شنیده بودم ولی اینو نه ، کسی اطلاعاتی راجبش داره ارائه بده ؟
ممنون

maxomid
19-04-2012, 12:32
این قسمت یعنی چی ؟
n Hd شنیده بودم ولی اینو نه ، کسی اطلاعاتی راجبش داره ارائه بده ؟
ممنون

سلام.
WVGA (800×480)
nHD (640×360)
qHD (960×540)

golmand
19-04-2012, 12:45
من ان8 دارم و حدود 2 ساله که دارم استفاده میکنم و طی این دوسال نو کیا از لحاظ نرم افزاری خیلی پیشرفت داشته تنها ایراد سیمبین در کمبود تنوع برنامه هاش هستش به نظر من

EmmaWLove
19-04-2012, 15:59
من همچنان سیستم عامل سیمبین رو به عنوان کاربردی ترین و عمومی ترین سیستم عامل موبایل انتخاب میکنم:by:

http://mobilizeandshare.com/wp-content/uploads/2011/10/mistermobile-symbian-os-coderus-nokia-hack-easiest-way-using-norton-security-antivirus.jpg

ولی این سیستم مشکلاتی داره که اگه نداشت الان در صدر بود:

http://www.webretina.com/wp-content/uploads/2011/08/Symbian-vs-android.gif

1- به نظر من بزرگترین مشکل سیمبین در حال حاضر مربوط به رزولوشن و وضوع صفحه ست.
شاید اگه نوکیا گوشی های اصلی Belle رو با وضوع بالاتری ریلیز میکرد الان وضعیت بهتر بود. باید برای گوشی های 700 و 701 و 603 از رزولوشن بالا استفاده میکرد و نسخه سبک تری از آپدیت Belle رو برای گوشی های S^3 ریلیز میکرد.
درسته که برنامه های سیمبین فقط با وضوع 640 در 360 سازگارند ولی میتونست با روش خاصی تمامی برنامه هارو با وضوع بالاتر صفحه سازگار کنه.
2- تنوع پایین برنامه و بازی: متاسفانه برنامه های سیمبین دارای تنوع کمی هستن. درسته هر روز برنامه های خوبی واسه سیمبین ریلیز میشه ولی اگه شما این برنامه هارو از نظر تعداد و کیفیت با iOS و آندروید مقایسه کنین متوجه میشین که سیمبین از نظر نرم افزار خیلی عقبه. دلیل اصلی هم به سیاست های غلط نوکیا مربوط میشه. البته در حاضر وضعیت نرم افزاری سیمبین با ریلیز شدن Belle و Belle FP1 یه مقداری بهتر شده ولی همچنان تا ایده آل خیلی فاصله داره.
در مورد بازی اوضاع به شدت فاجعه آوره. گوشی های پرقدرت S^3 و گوشی های 1.3 گیگاهرتزی Belle با چیپ پرقدرت گرافیکی دارای بازی های خیلی خیلی خیلی کمی هستن. تعداد بازی های HD و گرافیکی Belle خیلی کم و انگشت شماره. فقط کافیه تنوع بازی های سیمبین رو با سیستم عامل های دیگه مقایسه کنین.
به نظر دلیل اصلی عقب افتادن سیمبین در بازی فقط و فقط به سیستم عامل S60v5 برمیگرده. بزرگترین حماقت و اشتباه نوکیا این بود که گوشی های S60v5 رو بدون چیپ گرافیکی ریلیز کرد!!! شما فقط کافیه با گوشی N97 کار کنین تا به عمق فاجعه و عملکرد ضعیف گوشی در کارهای گرافیکی پی ببرین. اگه همه گوشی های S60v5 نوکیا دارای چیپ گرافیکی بودن الان وضعیت بازی خیلی بهتر بود.
گوشی های i8910 و Satio و Vivaz تنها گوشی های S60v5 هستن که چیپ گرافیکی دارن. ظاهراً شرکت های سونی اریکسون و سامسونگ بهتر از سیمبین S60v5 استفاده کردن!!!!!!!

maxomid
19-04-2012, 16:42
من همچنان سیستم عامل سیمبین رو به عنوان کاربردی ترین و عمومی ترین سیستم عامل موبایل انتخاب میکنم:by:

http://mobilizeandshare.com/wp-content/uploads/2011/10/mistermobile-symbian-os-coderus-nokia-hack-easiest-way-using-norton-security-antivirus.jpg

ولی این سیستم مشکلاتی داره که اگه نداشت الان در صدر بود:

http://www.webretina.com/wp-content/uploads/2011/08/Symbian-vs-android.gif

1- به نظر من بزرگترین مشکل سیمبین در حال حاضر مربوط به رزولوشن و وضوع صفحه ست.
شاید اگه نوکیا گوشی های اصلی Belle رو با وضوع بالاتری ریلیز میکرد الان وضعیت بهتر بود. باید برای گوشی های 700 و 701 و 603 از رزولوشن بالا استفاده میکرد و نسخه سبک تری از آپدیت Belle رو برای گوشی های S^3 ریلیز میکرد.
درسته که برنامه های سیمبین فقط با وضوع 640 در 360 سازگارند ولی میتونست با روش خاصی تمامی برنامه هارو با وضوع بالاتر صفحه سازگار کنه.
2- تنوع پایین برنامه و بازی: متاسفانه برنامه های سیمبین دارای تنوع کمی هستن. درسته هر روز برنامه های خوبی واسه سیمبین ریلیز میشه ولی اگه شما این برنامه هارو از نظر تعداد و کیفیت با iOS و آندروید مقایسه کنین متوجه میشین که سیمبین از نظر نرم افزار خیلی عقبه. دلیل اصلی هم به سیاست های غلط نوکیا مربوط میشه. البته در حاضر وضعیت نرم افزاری سیمبین با ریلیز شدن Belle و Belle FP1 یه مقداری بهتر شده ولی همچنان تا ایده آل خیلی فاصله داره.
در مورد بازی اوضاع به شدت فاجعه آوره. گوشی های پرقدرت S^3 و گوشی های 1.3 گیگاهرتزی Belle با چیپ پرقدرت گرافیکی دارای بازی های خیلی خیلی خیلی کمی هستن. تعداد بازی های HD و گرافیکی Belle خیلی کم و انگشت شماره. فقط کافیه تنوع بازی های سیمبین رو با سیستم عامل های دیگه مقایسه کنین.
به نظر دلیل اصلی عقب افتادن سیمبین در بازی فقط و فقط به سیستم عامل S60v5 برمیگرده. بزرگترین حماقت و اشتباه نوکیا این بود که گوشی های S60v5 رو بدون چیپ گرافیکی ریلیز کرد!!! شما فقط کافیه با گوشی N97 کار کنین تا به عمق فاجعه و عملکرد ضعیف گوشی در کارهای گرافیکی پی ببرین. اگه همه گوشی های S60v5 نوکیا دارای چیپ گرافیکی بودن الان وضعیت بازی خیلی بهتر بود.
گوشی های i8910 و Satio و Vivaz تنها گوشی های S60v5 هستن که چیپ گرافیکی دارن. ظاهراً شرکت های سونی اریکسون و سامسونگ بهتر از سیمبین S60v5 استفاده کردن!!!!!!!

سلام.
من با داداش رضا موافق هستم

رزولیشن nHD یا همون 640 360 سیمبین برای ال سی دی بیشتر از 3.5 اینچ باعث کاهش تراکم پیکسل میشه. و بیشتر برای سایز 3.5 اینچ مناسب هست.
این خودش باعث میشه گوشی های سیمبین همیشه در رنج میانه و پایین بازار باشند.
گوشی هایی مثل 808 E7 که ال سی دی 4 اینچی دارند نوکیا میتونست از رزولیشن بالاتری استفاده کنه. معمولا نرم افزار ها مولتی رزولیشن هستند و نوکیا راحت میتونست اونهارو با رزولیشن دیگه ای مچ کنه.
اگه یادتون باشه موقع که طرح مفهموی 808 امد داخل مشخصاتش رزولیشن wvga ذکر شده بود ولی ظاهرا نظرش عوض شده و این رزولیشن رو برای اپدیت های بعدی شاید حتی Carla از رزولیشن بالاتری استفاده کنه.
اما مطمئن نوکیا در گوشی های Nokia Dona این کارو رو خواهد کرد.
البته این باز بر میگرده به سیاست نوکیا که بخواد فقط از سیمبین در میانه بازار و پایین استفاده کنه یا بخواد در رده بالا هم ازش استفاده کنید.

2: در مورد دوم موافق هستم.
مثلا ویدیو لیر قدرتمندی مثل mxplayer اندروید برای سیمبین وجود نداره چندتا هستند مثل smart movi و uc اما از پلیر خود گوشی بهتر نیستند.
هرچند خود گوشی اکثر فرمت هارو ساپورت میکنه اما وجود پلیر قدرتمند باعث تنوع میشه.
البته اکثر پلیر ها در اصل برای s60v5 هستند و پلیر اختصاصی سیمبین3 و Belle هنوز ریلیز نشده.
الان بیشتر نرم افزار هایی که ریلیز میشه اختصاصی سیمبین 3 anna belle هست.

3:بازم موافق هستم.
اون اوایل که گوشی های n8 c7 امده بودن خیلی خوب باز یک مدت بازی های HD پشت سر هم امدند. اما با ورود 701 700 603 علارغم داشتن سخت افزار قدرتمند فقط یک بازی اون هم تن تن بود که برای این گوشی ها ریلیز شد.
دلیلشم بر میگرده به سیاست بد نوکیا ..
الان مدتی هست که اصلا شرکت های معروف مثل Gameloft یا EA بازی های جدیدشون رو برای Belle ریلیز نکردند.
البته چندی پیش Gameloft اعلام کرد در حال کار روی پورت کردن بازی های جدید روی Belle هست همینطور گفته شد این بازی ها فقط روی 701 700 603 808 کار میکنه.
البته این به تعداد کم گوشی های Belle هم بر میگرده.
چون در حال حاظر فقط 701 700 603 و البته به زودی 808 هستند که قدرت سخت افزار بالایی دارند.

در مورد سیمبین s60v5 با GPU من موافق هستم هامون موقع که گوشی هایی مثل ویواز و i8910 بازی سازان چند بازی hd و گرافیک بالا برای s60v5 ریلیز کردند...
به نظر منم دلیل اینکه سیمبین عقب افتاد بسیار ضعیف عملکردن نوکیا در S60V5 است.

با تشکر از داداش رضا بابت توضیحاتشون:cv::cv:

ALIHALEH
19-04-2012, 17:12
به دور از هر گونه تعصب نوکیا با بل خیلی از خواسته ها رو بر اورده کرد.من الان c7دارم و با فریمور کوک شده به نظر من هیچ کم و کاستی نداره.خلاصه الان هیچ کمبودی تو گوشی خودم نمیبینم..........

perspolisamir
19-04-2012, 21:45
من یه سوال برام پیش اومده که دوستان لطف می کنن پاسخ بدن.
FP1 رو هر کی که نصب کرده ، سرعت قسمت Setting و Theme بالا رفته یا نه ؟
ممنون

maxomid
19-04-2012, 23:59
من یه سوال برام پیش اومده که دوستان لطف می کنن پاسخ بدن.
FP1 رو هر کی که نصب کرده ، سرعت قسمت Setting و Theme بالا رفته یا نه ؟
ممنون

سلام..
بله دوست عزیز.
حتما FP1 اپدیت کنید.
fp1 باگ های ورژن قبلی رو نداره و سرعت گوشی هم کاملا بیشتر شده.
پیشنهاد میکنم فریمور رو دانلود و با فونیکس فلش بزنید.

موفق باشید

pesar.parvaz128
20-04-2012, 06:31
سلام..
در مورد FP1 منم موافق هست. خودمم گفتم اگه ورژن 609 باشه من تا حدودی رو انتخاب میکنم در نظر سنجی.

داداشی من تا دلت بخواد نرم افزار و بازی دارم داخل گوشیم. angry birs لگ نداره دوست عزیز.
چرا شایعه درست میکنی:lol::lol::lol:( شوخی)

عمرا اگه اندازه من داشته باشی :ag:
خوب من هی شایعه درست میکنم تو هم با من بحث میکنی اونوقت تایپیک سنگین تر میشه بعد بقیه میگن این تایپیک حتما خیلی مهمه که این همه سنگینه اونها میان تو نظر میدن :bm::bm::bm:
حالا بین خودمون باشه به کسی نگو :ag:

+POURYA
20-04-2012, 07:17
اون لگ انگری بردز به خاطر رزولوشن هست
شما خودت فکر کن وقتی میگیم اندروید یعنی انواع برندها
هر یک از برندهاهم یه گوشی دادن
مثلا اچ تی سی وایلدفایر داره سنسیشن هم داره
سامسونگ گلکسی مینی داره اس 2 هم داره
خب به نظرت سازنده انگری بردز میاد برای تک تک این گوشی ها بازی بده بیرون؟
در حالی که سیمبین یعنی نوکیا و چهار تا گوشی که سخت افزار همه شون تقربا یکی هست
خب طبیعیه انگری لگ نداشته باشه چون برای چند تا گوشی خاص بهینه شده

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

maxomid
20-04-2012, 08:51
اون لگ انگری بردز به خاطر رزولوشن هست
شما خودت فکر کن وقتی میگیم اندروید یعنی انواع برندها
هر یک از برندهاهم یه گوشی دادن
مثلا اچ تی سی وایلدفایر داره سنسیشن هم داره
سامسونگ گلکسی مینی داره اس 2 هم داره
خب به نظرت سازنده انگری بردز میاد برای تک تک این گوشی ها بازی بده بیرون؟
در حالی که سیمبین یعنی نوکیا و چهار تا گوشی که سخت افزار همه شون تقربا یکی هست
خب طبیعیه انگری لگ نداشته باشه چون برای چند تا گوشی خاص بهینه شده

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk

سلام..
یعنی شما میگین جون ACE مثلا رزولیشن Hvga هست بازی Angry birds رو لگ میزنه؟
پس چرا xperia mini یا Live with walkman که رزولیشن Hvga دارند لگ نمیزنند؟
:loveit::loveit:

maxomid
20-04-2012, 09:18
سلام مجدد...
این 23 نفری که در نظر سنجی گزینه ناراضی رو انتخاب کردن ما ندیدیم یکشون بیاد بگه چرا ناراضی هست. یا مثلا از چی ناراضی هست.

perspolisamir
20-04-2012, 10:26
سلام..
بله دوست عزیز.
حتما fp1 اپدیت کنید.
Fp1 باگ های ورژن قبلی رو نداره و سرعت گوشی هم کاملا بیشتر شده.
پیشنهاد میکنم فریمور رو دانلود و با فونیکس فلش بزنید.

موفق باشید

ممنون دوست من
دوست دارم آپدیت کنم اما نمیشه. چون n8 دارم.

maxomid
20-04-2012, 13:26
ممنون دوست من
دوست دارم آپدیت کنم اما نمیشه. چون n8 دارم.

سلام..
دوست عزیز مشکلی نداره..
به زودی اپدیت Pr3.1 برای گوشی های شما ارائه میشه که مثل همین FP1 خواهد بود.
:loveit:

alfan
20-04-2012, 13:49
سلام
سیمبین خوبیش به اینه که اگه یه بازی یا نرم افزار براش بیاد به راحتی روش اجرا میشه مثلا واسه بل یا آنا...
ولی در آندروید اگه گوشیت بالای 700 - 800 باشه گه هیچ ولی برای گوشیهای رده پایین ترش دردسر شروع میشه یکیش با سخت افزار سازگار نیست - یکیش با رزولوشن - یکیش با نسخه آندروید و ...
من خودم مشتری هایی داشتم که 3-4 تا گوشی آندروید عوض کردن ولی نتونسته نیاز نرم افزاری و بازی شون رو بر طرف کنه و در آخر گوشیشونو با یه نوکیای مدل بالا عوض کردن و نظر همشون این بوده که لااقل دلمون نمیسوزه که یه بازی نصب میشه یکی نمیشه.
در مورد تعداد بازی های hd هم باید بگم که تعدادشون در آندروید یکم از سیمبین بیشتره و اونهام روی تعداد محدودی گوشی جواب میده پس این موضوع رو زیاد کلیش نکننید
با تشکر

maxomid
20-04-2012, 15:30
سلام مجدد...
این 23 نفری که در نظر سنجی گزینه ناراضی رو انتخاب کردن ما ندیدیم یکشون بیاد بگه چرا ناراضی هست. یا مثلا از چی ناراضی هست.

سلام.

بازم تاکید میکنم:

قبل از هر چیزی پست اول تاپیک رو مطالعه کنید.
علاوه بر شرکت در نظر سنجی:
دوستانی که راضی هستند لطفا دیدگاه هاشون رو ارائه بدند.
دوستانی که تا حدودی راضی هستند لطفا ذکر کنند از کدام قسمت ناراضی هستند و چه تغیرات و اصلاحاتی باید صورت بگیره.
به خصوص دوستانی که ناراضی هستند لطفا دلیل عدم رضایتشون رو بنویسند.
چون تا الان 26 نفر ناراضی بودن که هیچکدام اصلا چیزی رو ذکر نکردند!

با تشکر از همگی.

naginajafi
20-04-2012, 15:46
این بروز رسانی را از کجا پیدا کنیم

Suspected
20-04-2012, 15:46
همین که نوکیا با این دوستا گوشیه آخرش یه تکونی به خودش داد باید خدارو شکر کرد!
N8
pure view
701

maxomid
20-04-2012, 15:56
این بروز رسانی را از کجا پیدا کنیم

سلام..
دوست عزیز ظاهرا شما ویواز دارید..
همینطور که میدونید و مشخص هست Nokia OS
فقط مختص گوشی های نوکیا هست.
ویواز s60v5 هست و نسخه منسوخ سیمبین است.

بازم تاکید میکنم:
لطفا قبل از ارسال پست و شرکت در نظر سنجی پست اول رو مطالعه فرمایید.

naginajafi
20-04-2012, 16:02
سلام..
دوست عزیز ظاهرا شما ویواز دارید..
همینطور که میدونید و مشخص هست Nokia OS
فقط مختص گوشی های نوکیا هست.
ویواز s60v5 هست و نسخه منسوخ سیمبین است.

بازم تاکید میکنم:
لطفا قبل از ارسال پست و شرکت در نظر سنجی پست اول رو مطالعه فرمایید.

من n8 هم دارم لطف کنید جواب بدین

maxomid
20-04-2012, 16:21
من n8 هم دارم لطف کنید جواب بدین

سلام..
اخرین ورژن Belle رو از لینک زیر دانلود کنید:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=199740
طبق اموزش با فونیکس فلش بزنید:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=56431

هر مشکلی هم پیدا کردید در هامون لینک دوم مطرح کنید.
اینم اموزش تصویری فلش با فونیکس:
http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2751111&postcount=2

فقط توجه کن فایل های فلش که از لینک اول دانلود کردید باید همشون با RM-596 شروع بشند. هرکدوم دیدی اینطور نیست rename کن هرچی هرچی عدد و حرف است رو حذف کن تا به RM-596 برسید. یعنی باید تمام فایل های شما با RM شروع بشه.

موفق باشید.

sol2n
20-04-2012, 18:21
من 603 دارم
از این نکاتی ک میگم ر نپسندیدم
1-نداشتن گزینه غیر فعال کردن تم افکت.(خیلی از این تم افکتش بدم میاد)
2-در قسمت مسجینگ رنگ پس زمینه فرستنده ابی شده ک از اونم بدم میاد.ب نظرم همون سفید بهتر بود
3-عملکرد تاچ گوشی ک البته شاید واسه من اونجوریه

maxomid
20-04-2012, 18:35
من 603 دارم
از این نکاتی ک میگم ر نپسندیدم
1-نداشتن گزینه غیر فعال کردن تم افکت.(خیلی از این تم افکتش بدم میاد)
2-در قسمت مسجینگ رنگ پس زمینه فرستنده ابی شده ک از اونم بدم میاد.ب نظرم همون سفید بهتر بود
3-عملکرد تاچ گوشی ک البته شاید واسه من اونجوریه

سلام.
من با این مورد موافق هستم.
در fp1 رنگش ابی شده. به نظر من بدک نیست. واسه تنوع خوبه.
ولی کاشکی میشد رنگش رو عوض کرد. اینجوری خیلی بهتر میشد.
یا مثلا حداقل بر اساس رنگ گوشی ها بر اساس هامون پرداکت کد ها میتونست رنگ هارو متفاوت قرار بده.
حالا شاید بعدا یک مد چیزی بیاد بشه تغیر رنگ داد.

بازم مرسی بابت توضیحات دوست عزیزم.

maxomid
22-04-2012, 22:38
سلام.
تاپیک داره پایین میره.
تا اینجا همینطور که ملاحظه میکنید:
44٪ رضایت کامل رو دارند
36٪ تا حدودی راضی هستند.
و 19 ٪ هم ناراضی هستند.

از دوستانی که شرکت کردند واقعا تشکر میکنم.
دوستان دیگه هم که شرکت نکردند لطفا شرکت کنند.

با تشکر از همگی دوستان.

md-mob
26-04-2012, 12:48
کلا‏ ‏با‏ ‏اومدن‏ ‏بل‏ ‏خیلی‏ ‏بهتر‏ ‏شده‏ ‏و‏ ‏من‏ ‏راضیم‏ ‏

perspolisamir
04-05-2012, 12:23
دوستان به نظر من یکی از بزرگترین مشکلات سیمبین از ابتدا تا الان سرعت بالا اومدن اون بوده.
الان هم حتی بعد ار این همه پیشرفت باز هم درست نشده و وقتی گوشی رو روشن می کنیم باید 1 دقیقه صبر کنیم تا کامل بالا بیاد. در حالی که اندروید در این زمینه کاملا سریعه.

robolan20
23-02-2013, 22:33
من از اول با سيمبين كار كردم و نسخه هاي مختلفش رو تجربه كردم مثل s60v2 , s60v5 , belle كه الان هم 603 دارم. بايد بگم كه سيمبين belle واقعا يه تجربه ي ديگه رو به آدم ميده و محشره. البته من ديروز با راهنمايي دوستان موبايلستاني با استفاده از فونيكس گوشيم رو به belle fp2 آپديت كردم كه ديگه محشر شده خيلي روونتر شده. هر نرم افزار يا بازي اچ دي هم كه بخوام براش پيدا ميشه. من كه ازش راضيم.