PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کلوپ ویندوز فون 8 | Windows Phone 8 CLUB

صفحه ها : [1] 2

tighoor
08-05-2012, 23:01
کلوپ ویندوز فون 8 | Windows Phone 8 CLUB

لطفا تمامی مباحث در مورد ویندوز فون 8 در این تاپیک مطرح بشه....
در مورد شایعات یا خبر هایی هم که در مورد ویندوز فون 8 هست... در این تاپیک آزاده...

این تاپیک قفل شد....

از این به بعد تمامی مباحث عمومی ویندوز فون 8 در این تاپیک انجام میشود:

♦♦♦█▓▒░ مرکز اطلاعات Windows Phone 8 ░▒▓█♦♦♦ (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=241200)

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=241200

با تشکر ...
مدیریت ویندوز فون موبایلستان

love_boy259
09-05-2012, 18:38
سلام میخواستم بدونم که آیا محدودیت ها توی وین فون 8 بر طرف میشه یا نه
و اینکه آیا مشکل کند بودن فیلم برداری توی جاهایی که نور کم هست از سیستم عامله یا از گوشی اگه از سیستم عامله آیا تو وینفون 8 درست میشه یا نه؟
میخوام گوشی بخرم و میخوام بدونم که آیا گوشیهای جدید وین فون 8 قابلیت استفاده ار مموری دارن ممنون از پاسختون:ax:
و ممنون از تاپیک خوبتون

h_r_v
09-05-2012, 18:42
http://winpho.ir/wp-content/uploads/2012/03/windows-phone-apollo.jpg
همینطور که همه شما میدانید قرار است مایکروسافت آپدیت بعدی ویندوز فون را که آپولو نام دارد در آینده منتشر کند. اما شاید خیلی از شما دوستان اطلاعاتی در مورد آپولو نداشته باشید. در این پست قصد دارم تمام اطلاعاتی که فعلا از آپولو میدانیم را با شما به اشتراک بگذارم.

آپولو نام آپدیت آینده ویندوز فون خواهد بود که همان Windows Phone 8 است. Joe Belfiore یکی از رئیس های شرکت نوکیا در یک مصاحبه از بعضی قابلیت های ویندوز فون ۸ “آپولو” پرده برداری کرد.
مشخصات و امکانات “احتمالی” آپولو :

پشتیبانی از ۴ رزولوشن جدید
پشتیبانی از پردازنده های چند هسته ای
پشتیبانی از تراشته NFC برای تجربه Wallet و کیف پول الکتریکی
مموری کارت قابل تعویض
بر اساس کرنل Windows 8 بنا شده و نه WinCE : استفاده از کد های ویندوز ۸ در ویندوز فون ۸ برای مثال از استفاده از کد ها مالتی مدیا, امنیت و شبکه های ارتباطی
دیگر نیاز به Zune نخواهید داشت و رابطه ی آن با کامپیوتر و ویندوز ۸ عمیقتر خواهد بود ( تقریبا شبیه Active Sync سابق )
پشتیبانی بهتر از Skydrive برای اشتراک گذاری آهنگ ها و فایل ها بین ایکس باکس, ویندوز ۸ و ویندوز فون ۸
کارایی بهتر بخش Local Scout و اضافه شدن علایق شخصی کاربران به این بخش
استفاده از کد ها ۱۲۸ بیتی برای قفل و امنیت بیشتر

این آپدیت در سه ماهه ی آخر سال ۲۰۱۲ معرفی و تا اوایل سال ۲۰۱۳ برای دستگاه های ویندوز فون عرضه خواهد شد. انتظار میرود در حین معرفی این آپدیت بیش از ۱۰۰,۰۰۰ برنامه دیگر معروف برای این سیستم عامل معرفی خواهد شد.
شاید خیلی از شما ها بپرسید که آیا گوشی های کنونی ویندوز فون این آپدیت را دریافت خواهند کرد یا خیر؟ جواب شما بله است. همه ی گوشی های ویندوز فون این آپدیت را دریافت خواهند کرد البته در گوشی های رده پایینتر و قدیمی تر بعضی از ابزار های جدید قابل استفاده نخواهند بود همانطور که در لومیا۶۱۰ بعضی از قابلیت ها در دسترس نیستند.
شایعاتی نیز وجود دارد که به دلیل اینکه پایه و کرنل ویندوز ۸ و ویندوز فون ۸ یکی هستند تمام برنامه های ویندوز فون ۸ در ویندوز ۸ قابل اجرا خواهند بود

LEO K
09-05-2012, 19:44
سلام میخواستم بدونم که آیا محدودیت ها توی وین فون 8 بر طرف میشه یا نه
و اینکه آیا مشکل کند بودن فیلم برداری توی جاهایی که نور کم هست از سیستم عامله یا از گوشی اگه از سیستم عامله آیا تو وینفون 8 درست میشه یا نه؟
میخوام گوشی بخرم و میخوام بدونم که آیا گوشیهای جدید وین فون 8 قابلیت استفاده ار مموری دارن ممنون از پاسختون:ax:
و ممنون از تاپیک خوبتون

خیلی هاشون بله ، البته اگه سمشو بشه محدودیت گذاشت ، چون به نظرم بعضی هاشون اصلا محدودیت نیستند و در مقایسه با اپل خیی باز تره

در مورد کند بودن ، شاید ایراد از رامتون باشه ، بنده که اچ دی تو دارم و وین فون روش چنین چیزی رو تا حالا ندیدم

مثل اینکه بله ، قابلیتشو دارن البته باید دید

موفق باشید

love_boy259
09-05-2012, 20:26
خیلی هاشون بله ، البته اگه سمشو بشه محدودیت گذاشت ، چون به نظرم بعضی هاشون اصلا محدودیت نیستند و در مقایسه با اپل خیی باز تره

در مورد کند بودن ، شاید ایراد از رامتون باشه ، بنده که اچ دی تو دارم و وین فون روش چنین چیزی رو تا حالا ندیدم

مثل اینکه بله ، قابلیتشو دارن البته باید دید

موفق باشید
نه دوست من از رامم نیست چون با یه گوشی وین فون دیگه هم امتحان کردم همین جوری بود و فقط جاهایی که نور کافی بود رون بود اما جاهایی که نور کم بود انگار اسلو موشن میشه
گوشی شما چیه؟

LEO K
09-05-2012, 20:49
نه دوست من از رامم نیست چون با یه گوشی وین فون دیگه هم امتحان کردم همین جوری بود و فقط جاهایی که نور کافی بود رون بود اما جاهایی که نور کم بود انگار اسلو موشن میشه
گوشی شما چیه؟

عرض کردم
hd2

نمیدونم برای من که اینجوری نیست و اتفاقا با یه hd7 هم تست کردم و اینجوری نبود

شاید بنده اشتباه میکنم و حرف شما صحیحه

موفق باشید

tapesh95
09-05-2012, 21:33
سلام
اقا چقدر مطمعن هستید همه ی گوشیا اپولو رو دریافت میکنن؟

h_r_v
09-05-2012, 22:10
سلام

فکر کنم هر شرکتی که گوشیش از ..... Fcc رد میشه باید تضمین کنه که گوشی که عرضه میکنه تا 2 سال ساپورت بشه.. از اونجایی که لومیا 610 1 سال نیست معرفی شده و آپولو تا آخر امسال میاد به نوعی نوکیا موظف هست که اپدیت رو برای این گوشی عرضه کنه.. البته مایکروسافت میتونه راه ویندوز فون 7 و 8 رو جدا کنه که احتمال این کار خیلی کمه.. وقتی برای لومیا 610 رسمی بیاد برای نسل اول حتما کوک شده میاد.. << اینا فقط تصورات شخصین و شاید صحت نداشته باشن..

arash_2751
09-05-2012, 22:10
سلام

سلام
هیچ صحبت با اطمینان که بشه گارانتیش کرد در زمینه ارائه آپولو واسه گوشیهای نسل قدیم نیست فقط یه شایعاتی از ارائه و عدم ارائه وجود داره و باید امیدوار بود ولی اگرم نیاد احتمال ارائه رام کوک شوده واسه این نوع گوشیها زیاده
یا علی

hesam_sn
09-05-2012, 22:11
یعنی با خیال راحت برم radar بخرم؟ آپولو براش میاد؟؟؟

mojtabaalemi
09-05-2012, 22:13
برای رادار رام کوک شده هنوز نیست.ممکنه اگه آپدیت آپولو نیاد رام کوک شده هم نیاد براش.

LEO K
09-05-2012, 22:14

نه صد در صد ، هنوز متن بیانیه ی رسمی ای از مایکروسافت منتشر نشده که کدوم گوشی ها آپدیت دریافت میکنند

موفق باشید

vafataheri
10-05-2012, 15:58
اصولا هر شرکتی میتونه این کار را انجام بده که شرایط خاص خودش را داره موقعی شرکت ها این کارها را میکنند که محصولشون قدرترین و نامبر وان باشه
به همین دلیل فعلا ویندوز فون در این شرایط نیست و مایکروسافت مجبوره همه رو نگه داره به همین دلیل نگران نباشید هنوز هم ویندوز اکس پی داره کار میکنه و نرم افزاراش هم هست پس تا طرد یک محصول یک پروسه زمانی با برنامه ریزی محاسبه نه اینکه بگه من 8 را دادم دیگه 7 تعطیله

در ویندوز 8 پی سی یک آیکون هست که مثل آب خوردن 8 شما را به 7 تبدیل میکنه یعنی ویندوز میخاد کاربراشو از دست نده اگر کاربر از 8 خوشش نیومد خیلی راحت این کار را انجام میده

یکی از جالب ترین نکات 8 اینه که با یک کلیک ویندوزتون مجددا نصب میشه با سرعت بالا

مهدی خیری
10-05-2012, 16:45
ایشالله برو بچ pwpd زحمت کوک کردن اپولو هم میکشن.

tapesh95
14-05-2012, 22:29
اگه اپالو نیاد واقعا نامردیه
و اینجوری مایکروسافت خیلی از محبوبیتش رو از دست میده

pourya5
15-05-2012, 19:17
اقایون با سلام همین الان تو یکی از سایتا خوندم که اپدیت اپولو واسه ویندوز فون نمیاد.این حقیقت داره یا انکه فقط شایعه است

love_boy259
15-05-2012, 19:21
اقایون با سلام همین الان تو یکی از سایتا خوندم که اپدیت اپولو واسه ویندوز فون نمیاد.این حقیقت داره یا انکه فقط شایعه است
سلام دوست من
خب من یه سوال دارم؟ اگه واسه ویندوز فون نیاد پس واسه چی میخواد بیاد ؟
اندروید یا آی او اس؟:ag:

LEO K
15-05-2012, 19:29

دوست من هنوز منبع رسمی ای حرفی نزده

یعنی هنوز معلوم نیست

مایکروسافت و یا شرکت هایی که با مایکروسافت همکاری دارن ، نه چیزی رو تایید کردن و نه چیزی رو تکذیب

این حرف ها بیشتر بی پایه و سند هستن

mahdivakili
15-05-2012, 23:14
نمیدونم شاید شایعه باشه!!!!!!
پرشین کال .نت: همانطور که می دانید ویندوز فون 8 با نام رمز آپولو سیستم عامل موبایلی بعدی مایکروسافت پس از ویندوز وفن فعلی یعنی نسخه 7.5 انبه خواهد بود. سوالی که بسیاری از کاربران ویندوزفون دارند این است که آیا آپدیت ویندوز فون 8 را نیز مانند نسخه 7.5 دریافت خواهند کرد یا خیر؟

اخیراً پائول توروت یکی از فعالان آی تی و کارکنان مایکروسافت درباره عرضه آپدیت ویندوز فون 8 نوشته است:

“بگذارید واضح بگویم. خیر. اتفاق نخواهد افتاد. نه برای لومیا 900 و نه برای هیچ ویندوز فون دیگری. چنین آپدیتی نه به صورت اضافه کردن امکانات و نه عرضه پس از پرداخت هزینه در کار نخواهد بود. متاسفم اما لطفاً دیگر در این رابطه به من ایمیل ندهید!”

از آنجایی که سخت افزار مورد نیاز ویندوز فون 7.5 و 7.0 تفاوتی نداشتند تمامی گوشی های ویندوزفون به نسخه 7.5 آپدیت شدند اما به نظر می رسد نسخه جدید یعنی 8 سخت افزار قوی تری مانند پردازنده های دوهسته ای و یا حتی چهارهسته ای و میزان رم بیشتری را نیاز داشته باشد که ویندوزفون های فعلی قادر به اجرای آن نباشند. به هر حال از آنجایی که این خبر از طریق مایکروسافت رسماً اعلام نشده است هنوز امیدهایی وجود دارد.

لینک:http://pocketnow.com/windows-phone/paul-thurrott-there-will-be-no-windows-phone-8-update

maxomid
16-05-2012, 00:11
سلام..
به نظر من ماکروسافت هزگز نمیاد همچین کاری رو کنه..
مطمئن این اپدیت رو برای تمامی گوشی ها ارائه میکنه..

ما در ویندوز فون 7 و 7.5 و به خصوص تانگو متوجه استفاده بهینه این سیستم عامل از سخت افزار شدیم....

مطمئن این گوشی ها قدرت لازم رو برای اجرا ویندوز فون 8 رو خواهند داشت.

ماکروسافت با ارائه نکردن این اپدیت مطمئن دیگه اعتماد همین تعداد کاربر رو از دست میده و فروش گوشی هاش به شدت افت میکنه این خودش باعث میشه برنده هایی مثل htc .nokia که بیشترین تاثیر رو در فروش گوشی های ویندوز فونی دارن دیگه زیاد تمایل به تولید گوشی های با سیستم عامل ویندوز فون نشون ندند...

ولی من اطمینان دارم این اپدیت برای همه گوشی ها ارائه میشه.
چون هامطنور که میدونید.. مانگو.تانگو. اپلولو اپدیت های هستند که برای ویندوز فون7 در نظر گرفته شده بود.

موفق باشید.

pooya.k
16-05-2012, 05:48
من فکر میکنم در مورد شرکت های مختلف این موضوع آپدیت شدن متفاوت باشه...
یعنی حداقل مطمئنم که نوکیا این آپدیت رو واسه گوشیاش میده... چون اگه این کارو نکنه واقعا یعنی گوشی مثله lumia 900 که پرچمدار WP7 هست کمتر از یه سال ساپرت شده و این اتفاق نمیتونه بیفته....

apm2011
24-05-2012, 20:52
MSNERD یا همون افشاگر بزرگ مایکروسافت گفته که آپولو برای گوشی های فعلی هم میاد!
منبع:
http://mymicrosoftlife.com/2012/05/23/rep-says-that-windows-phone-8-is-for-current-gen-phones/

tighoor
24-05-2012, 23:12
چند روز پیش یه عکس مسخره از ویندوز فون 8 منتشر شد...

http://www.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/postimages/4213/WP8%20diagram.PNG

بعد امروز هم دوباره یه عکس منتشر شد که به این قبلیه ربط داره!!!!!

http://www.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/postimages/4213/win8shots.jpg

من فکر میکنم این اولین عکسی باشه از ویندوز فون 8 که ممکنه درست باشه

apm2011
25-05-2012, 09:59
خوبه از همه لحاظ! قابلیت بستن برنامه ها از منوی مولتی تسکینگ و فولدر ها و اسپلیت شدن ولوم همه از کاستی های ورژن 7 بودن که به نظر میاد همشون رفع شده باشن

mojtabaalemi
25-05-2012, 10:37
مایکروسافت یوزر اینترفیس ساز نمیشه.نه تو موبایل نه تو دسکتاپ.

N.A.J.I
25-05-2012, 10:45
به نظرم برعکسه.هر اینترفیسی غیر این داشت بعد یه مدت یکنواخت میشد.برا من که اصلا تکراری نشد

MARCUS FENIX
25-05-2012, 11:13
اتفاقا این هنر ماکروسافته که چه با wp و چه با w از بچه تا پیر راحت می تونند کار کنند

mojtabaalemi
25-05-2012, 13:36
اتفاقا این هنر ماکروسافته که چه با wp و چه با w از بچه تا پیر راحت می تونند کار کنند
آره واقعا سادست و راحت میشه فهمید چی به چیه.ولی کارایی اینترفیسای کاستامایز ابل رو نداره. مثلا گالاکسی نوت رو ببینین.

mehdiya29
25-05-2012, 14:27
چیزی که معلومه بطور حتم اپولو رو خواهیم داشت روی گوشی های نسل اول . حالا بطور رسمی یا بصورت کاستوم کوک.
اگه دقت کرده باشین یک خبر منتشر میشه از یکی از کارکنان شرکت که با عصبانیت یک خبر اپدیت نشدن رو صادر میکنه که همه رو ناراحت میکنه و نگران.
بعد بلا فاصله چند روز بعد یک خبر دیگه منتشر میشه همراه با عکس و اینکه برند های خاص احتمال اپدیت رسمی داشته باشند.
چیزی که میشه از این سیاست برداشت کرد یک بازار گرمی و یک هیجان کاربری هستش که یک کاربر تشنه بمونه و منتظر یک سورپرایز بزرگ در این زمینه باشه.
سرنوشت لومیا 900 به هیچ وج مث hd2 نمیشه چون تبلیغ هایی که واسه این گوشی شده و نوکیا انقد دقیق روی سخت افزار کار کرده نمیان به همین سادگی از کنارش بگذرند.
و میبینین که از قبل هم این شرکت سعی به حمایت سخت افزار پایینتر هم داشته . یه جم بندی به این اتفاق ها و اخبار داشته باشیم چیزهای جالبی از یک سیاست تجاری میشه کسب کرد.

Masoud soul
25-05-2012, 20:12
آخه شما بیکارید اینهمه گیر دادین به ویندوز 8 ؟
سه چهار ماه دیگه میاد و همه چیز معلوم میشه.
تا یه خبر جدید و بی مدرک جدید اومد یه تاپیک جدید تو موبایلستان درست شد.
بابا ولش کنید دیگه !

N.A.J.I
25-05-2012, 20:42
کجای تاپیک بی مدرکه?ویندوزفون هشت میاد و بی مدرک نیست!مدیر ارشد وقتی میبینه همه جا بحث ویندوز هشته تو هر سایت معتبر و برای اینکه تاپیک های اضافی ایجاد نشه این قسمت رو گذاشت راجبش حرف بزنن.به نظرات بقیه احترام بزار داداش

apm2011
27-05-2012, 09:20
ولی واقعی نیست به نظرم! کانسپته!!
توی about نوشته ویندوز فون 7.5!
یا مثلا به جای pinned نوشته pin که یه اشتباه تابلوی انگلیسیه!
یا حتی speaking volume!!! اصولا call volume مینویسن!! bell volume هم که بماند...
من که فکر می کنم کار یکی از این هندی های بیکار باشه که افتخارشون کانسپت درست کردنه!!!

H.O.S.E.I.N
27-05-2012, 09:53
امیدوارم این عکس استایل نهایی نباشه چون من خیلی بیشتر از این رو انتظار داشتم

انتخاب کاشی ها با طرح های قشنگتر و سه بعدی و قابلیت لایو بیشتر
انتخاب پس زمینه برای گوشی، که متاسفانه توی این عکس هنوز پس زمینه مشکیه
من خود مترو رو به همه چی ترجیح میدم . چون خیلی از مترو خوشم میاد ولی خب باید یکم بیشتر روش کار بشه ... توی وین 8 که اون 2 تا مورد که گفتم نداشته پس احتمالا توی وین فون 8 هم نداشته باشه. ولی امیدوارم با در اختیار گذاشتن کد های نتیو حداقل کوکر ها و برنامه نویسا بتونن این قابلیت ها رو اضافه کنن...

™EXITMOOD
27-05-2012, 10:40
آره من هم موافققم... انتظار من هم بیشتره.. من امیدوارم بودم بشه از چپ و راست هم اسکرولش کرد یه چیزی مثل خود زون روی pc ...

m.s69
03-06-2012, 16:15
مایکروسافت خودش یه شرکت برنامه نویس هستش پس باید صبر کرد تا ببینیم چه کار میکنه /

apm2011
05-06-2012, 00:15
مایکروسافت اعلام کرد که ورژن بعدی ویندوز فون در 20 ژوئن معرفی میشه در جلسه ای تحت عنوان:
windows phone summit

mojtabaalemi
05-06-2012, 18:23
15 روز دیگه !

tighoor
05-06-2012, 18:40
از همین الان بگم... خیال نکنید حالا ویندوز فون 8 دیگه خیلییی باز قراره بشه و عین ویندوز موبایل 6.5 یا اندروید بشه هر کاری کرد...
نه!
ولی مطئنا بازتر از ویندوز فون 7 هست... منظورم از لحاظ آزادی عمل برای برنامه نویس هاست که خب مفهمومش اینه که برای کاربران هم کمی آزادتر میشه.

mido-mido
05-06-2012, 19:52
از همین الان بگم... خیال نکنید حالا ویندوز فون 8 دیگه خیلییی باز قراره بشه و عین ویندوز موبایل 6.5 یا اندروید بشه هر کاری کرد...
نه!
ولی مطئنا بازتر از ویندوز فون 7 هست... منظورم از لحاظ آزادی عمل برای برنامه نویس هاست که خب مفهمومش اینه که برای کاربران هم کمی آزادتر میشه.

همین که کد نیتیو رو باز کنه خدا خیرش بده...ما به همون راضی هستیم...:4:...

tighoor
05-06-2012, 20:07
همین که کد نیتیو رو باز کنه خدا خیرش بده...ما به همون راضی هستیم...:4:...

خب کد native باز کردن یعنی چی؟
یعنی این که همه ی اختیارات به برنامه نویسا بدن؟
اصلا و ابدا از این فکرا نکید.
1- چون ویندوز فون که open source نیست که مثل اندروید بشه....
2- منظور از آزادی عمل هم فقط اینه که api های بیشتری در اختیار برنامه نویسا قرار میگیره
یه مثال: مثلا به برنامه نویسا دسترسی به سیمکارت رو بدن. قرار بود تو تانگو داده بشه که نشد...
یا این که بر فرض دسترسی مستقیم به contact ها رو بدن که مثلا یکی بیاد یه برنامه بنویسه که بشه از داخل برنامه شماره های خود گوشی رو تغییر داد.... و ...
فقط وقتی میشه گفت که نیاز به کد native نیست که همه ی این دسترسی ها قرار بگیره...
که من تقریبا مطمئن هستم که دسترسی به فایل های سیستمی داده نخواهد شد.

abbas_gh68
05-06-2012, 20:08
یعنی میشه فایل های mkv و avi را هم اجرا کنه:bo::dz:

mojtabaalemi
05-06-2012, 20:16
بیشتر از بحثای دیولاپری من منتظر تغییرات یوزر اینترفیس هستم که به نظرم به صورت امکان شخصی سازی بیشتر مثل تعیین رنگ هر تایل به صورت جداگانه و داشتن عکس پس زمینه باشه هستم و بعدشم ساپورت فارسی.

pooya.k
05-06-2012, 20:52
بیشتر از بحثای دیولاپری من منتظر تغییرات یوزر اینترفیس هستم که به نظرم به صورت امکان شخصی سازی بیشتر مثل تعیین رنگ هر تایل به صورت جداگانه و داشتن عکس پس زمینه باشه هستم و بعدشم ساپورت فارسی.

منم خیلی دوست دارم بشه هر تایلی رو یه رنگ کرد... و فکر میکنم احتمالا این ویژگی اضافه بشه...
ولی عکس پس زمینه رو بعید میدونم چون این ویژگی توی ویندوز 8 هم نیست و از اونجایی که ویندوزفون 8 قراره بیشترین شباهتو به ویندوز 8 داشته باشه فک نمیکنم این ویژگی اضافه بشه...

mido-mido
05-06-2012, 20:58
خب کد native باز کردن یعنی چی؟
یعنی این که همه ی اختیارات به برنامه نویسا بدن؟
اصلا و ابدا از این فکرا نکید.
1- چون ویندوز فون که open source نیست که مثل اندروید بشه....
2- منظور از آزادی عمل هم فقط اینه که api های بیشتری در اختیار برنامه نویسا قرار میگیره
یه مثال: مثلا به برنامه نویسا دسترسی به سیمکارت رو بدن. قرار بود تو تانگو داده بشه که نشد...
یا این که بر فرض دسترسی مستقیم به contact ها رو بدن که مثلا یکی بیاد یه برنامه بنویسه که بشه از داخل برنامه شماره های خود گوشی رو تغییر داد.... و ...
فقط وقتی میشه گفت که نیاز به کد native نیست که همه ی این دسترسی ها قرار بگیره...
که من تقریبا مطمئن هستم که دسترسی به فایل های سیستمی داده نخواهد شد.

این که میگم کد نیتیو از یه چند نفر (از برنامه نویس های xda) گفتن دسترسی به سخت افزار...یعنی میشه یا کد نیتیو برای ویندوز فون موتور گرافیکی نوشت...اگه کد نیتیو باز بشه...
بنظرم اگه باز کنه خیلی خوبه...(منظور من سورس ویندوز نیستش...کد های نیتیو تا اونجا که من فهمیدم با سورس کد فرق میکنن...)

اینترفیس هم کمی تغییر میکنه توی ویژگی های ریز...ولی پس زمینه گمون نکنم بشه گذاشت براش...اخه این کاشی های رو صفحه پشتش چیزی مگه معلومه که بخوایم عکس بزاریم پشتش؟؟؟:4:...

Artanik
05-06-2012, 21:51
یه سری طرح کانسپت از وینفون 8 روی گوشی نوکیا لومیا 908 که اگه عملی بشه جالب خواهند بود
توجه (اینا فقط ایده هستن و لزوما همشون قرار نیست اضافه بشه و شاید هیچ کدوم رو اضافه نکنه ماکروسافت)

برخی از ویژگی های پیشنهادی که تو عکس نوشته:
لابو تایل های کوچیک (ارتفاع نصف مربع که الان هست)
قابلیت تغییر سایز تایل ها (با توجه به نوع برنامه)
تم های شیشه ای (مثل همون چیزی که تو ویندوز ویستا و 7 دیدیم)
امکان قرار دادن عکس بکگراند (با تم شیشه ای خوب جور در میاد)
تنظیمات نوتیفیکیشن ها (مثل عدم نمایش موقع بازی یا تماشای ویدئوی فول سایز)
مرکز نوتیفیکیشن (تمام نوتیفیکیشن ها مثل میسد کال و دعوت نامه xBox و پیام های اپراتور و چیزای دیگه)
اسکرین کپچر خود گوشی (با نگه داشتن دکمه گوشی)
اسکرپ بوک (دقیق نفهمیدم، گویا مثل یه میز کاره که میتونین برنامه و عکس و چیزای دبگه رو پین کنین)

739409

739410

739411

739412

739413

739414

طرح کانسپته اما امیدوارم همچین تغییرات گسترده ای رو تو وینفون 8 ببینیم

منبع: یه سایت چینی (http://bbs.xapcn.com/thread-47097-1-1.)
البته گوشه عکسها زده NeoWin.Net
(سایتش شیلتر بود نتونستم از اونجا چیز دیگه ای پبدا کنم)

mojtabaalemi
06-06-2012, 08:45
ولی عکس پس زمینه رو بعید میدونم چون این ویژگی توی ویندوز 8 هم نیست و از اونجایی که ویندوزفون 8 قراره بیشترین شباهتو به ویندوز 8 داشته باشه فک نمیکنم این ویژگی اضافه بشه...

پس زمینه گمون نکنم بشه گذاشت براش...اخه این کاشی های رو صفحه پشتش چیزی مگه معلومه که بخوایم عکس بزاریم پشتش؟؟؟...
اتفاقا چون ویندوز 8 داره من گفتم شاید بذارن. لازم نیست عکسی بذارن که دیده نشه . همین ابسترکتا و و کتورای ویندوز 8 خوبه :

http://www.islabit.com/wp-content/imagenes/eduardo/windows-8-metrokhh.jpg
پشت تایلا مشکی نیست دیگه.

tighoor
07-06-2012, 22:13
ms_nerd در twitter گفته:
ویندوز فون 8 برای گوشی های حال حاضر ویندوز فون میاد ... ولی
بعدش Windows RT Phones نیاز به chip های جدید تر داره...

tighoor: اگه اینطوری باشه پس ویندوز فون 8 هم کرنال ce داره ولی windows RT phones کرنال nt خواهد داشت و مشترک با ویندوز 8 تبلت.

mahdivakili
07-06-2012, 22:28
با سلام یعنی یه آ‍پدیت دیگه بعد از ویندوز فون ۸ هستش؟؟؟

tighoor
07-06-2012, 22:48
معلوم نیست
شاید هم دو شاخه بشه. وندوز فون 8 ادامه ی 7 برای گوشی های قدیمی و حالا شاید یسری گوشی جدید محدود
و یک ویندوز آر تی متشابه با ویندوز 8 تبلت برای گوشی های جدید

apm2011
08-06-2012, 00:22
سایت های خبری که اخبار مایکروسافت رو دنبال می کنن گفتن ویندوز فون 8 برای نسل های کنونی نمیاد ولی یه فریموُرک از آر تی میاد که تعداد زیادی از اپ های ویندوز فون 8 رو اجرا کنن و یه سری امکانات هم اضافه بشه! این که کرنل ویندوز فون 8 ان تی هستش که یه موضوع تایید شده هست ولی کرنل سی ای هم میمونه تا گوشی های با قیمت پایین ازش استفاده کنن

mojtabaalemi
08-06-2012, 09:53
چرا ویندوز 8 arm روی ce نوشته نشه؟

farshadbayat
08-06-2012, 11:04
این که میگم کد نیتیو از یه چند نفر (از برنامه نویس های xda) گفتن دسترسی به سخت افزار...یعنی میشه یا کد نیتیو برای ویندوز فون موتور گرافیکی نوشت...اگه کد نیتیو باز بشه...
بنظرم اگه باز کنه خیلی خوبه...(منظور من سورس ویندوز نیستش...کد های نیتیو تا اونجا که من فهمیدم با سورس کد فرق میکنن...)

اینترفیس هم کمی تغییر میکنه توی ویژگی های ریز...ولی پس زمینه گمون نکنم بشه گذاشت براش...اخه این کاشی های رو صفحه پشتش چیزی مگه معلومه که بخوایم عکس بزاریم پشتش؟؟؟:4:...

فکر کنم ساختار کد باینری برای دیوایس ویندوز فون 8 هستش اگه بتونن بفهمن چه ساختاری داره میتونن disassemble کنن و تغییرات اعمال کنن.:dk:

amir---2
08-06-2012, 18:28
دوستان من متوجه نشدم بالاخره این ویندوز هشت برا hd7 میاد یا نه باید دوباره گوشیمون رو عوض کنیم.

stop2000
08-06-2012, 18:44
نه!

خوب امیدواریم که خیلی باز نشه!
اما تا یه حدی باز کنن که همین مشکل فیلم دیدن و زیر نویس و تبدیلو اینا حل شه و از شر این زون هم راحت شیم بسه! فارسیم که دیگه 100% حله!:bg:

mojtabaalemi
12-06-2012, 14:15
خوب راستش من شوکه شدم که اپل بی سروصدا و در حالی که مامدتها بود منتظر آپولو هستیم ios6 رو میخواست معرفی کنه اونم زودتر از مایکروسافت . ولی وقتی معرفی کردن دیدم آبی از اپل در این مورد خاص گرم نشد. خیلی از تغییرات مربوز به خود سیستم عامل نمیشد و میشد به صورت آپدیت اپلیکیشنای داخلی بیاد .به همین دلیل منتظر اپولو هستم و ضمنا پیش بینی میکنم شاهد تغییرات زیر باشیم :
1.پشتیبانی از چیپ های دوهسته ای snapdragon با GPU ADRENO 220 .
2.پشتیبانی از رزولوشن 720p و شاید 320x480 برای گوشیهای فوق ارزان
3.موتور تشخیص صدای قویتر برآمده از Xbox . منتها شاهد چیزی شبیه سیری نخواهیم بود.
4.پشتیبانی از تصاویر پس زمینه پشت تایلها
5.پشتیبانی داخلی از pdf
6.رنگ تایلها متفاوت خواهد بود . مثل ویندوز 8
7.رمز تصویری در لاک اسکرین
8.یوزر اینترفیس بخش دوربین توسط شرکت های سازنده گوشیها قابل تغییر خواهد بود.
9.حذف zune و بازگشت activesync .(نمیدونم به اندازه اندروید باز میشه یا به اندازه آی او اس )
10.پشتیبانی از میکرو اس دی

N.A.J.I
12-06-2012, 14:57
رمز تصویری اگه بیاد جالب میشه....رو ویندوز 8 تبلت هس

hadinba
18-06-2012, 11:47
تیم اخبار ، کنفرانس پس فردا رو زنده پوشش میده ؟ واقعا" به آینده ی وین فون امیدوارم! :ax:

mido-mido
18-06-2012, 13:13
تیم اخبار ، کنفرانس پس فردا رو زنده پوشش میده ؟ واقعا" به آینده ی وین فون امیدوارم! :ax:

اگر خبرش رو به صورت زنده بزارن توی سایت های خارجی...خودم به صورت زنده سعی میکنم گزارش بده...(اگه با کلاسم تداخلش نداشته باشه...:4:...)

mojtabaalemi
18-06-2012, 14:00
سایت نارنجی این کارو میکنه.

hadinba
18-06-2012, 16:58
بچه ها به نظرتون گوشی های تحت ویندوز فون 8 ، نیازی به CPU چهار هسته ای دارن؟! :ac:

به نظر برا گِیمرا شاید نیاز باشه ، مخصوصا" با این روند رو به رشد گرافیک بازی ها ! :cc: ولی فک کنم همون CPU های دوال واسه وین فون برای استفاده های عادی و اکثر برنامه های کاربردی کافی باشه! سیستم عاملی کاملا سبک با بهینه سازی عالی! پشتیبانی از صفحه نمایش HD هم مهمه خیلی! :dq:

mido-mido
18-06-2012, 17:05
بچه ها به نظرتون گوشی های تحت ویندوز فون 8 ، نیازی به cpu چهار هسته ای دارن؟! :ac:

به نظر برا گِیمرا شاید نیاز باشه ، مخصوصا" با این روند رو به رشد گرافیک بازی ها ! :cc: ولی فک کنم همون cpu های دوال واسه وین فون برای استفاده های عادی و اکثر برنامه های کاربردی کافی باشه! سیستم عاملی کاملا سبک با بهینه سازی عالی! پشتیبانی از صفحه نمایش hd هم مهمه خیلی! :dq:

نه عزیز...وقتی ویندوز 7 و 8 روی cpu atom که 1.6 هست اجرا میشه پس ویندوز فون 8 که خیلی خیلی سبک تره روی ضعیف تر هم میخونه...حتما نیاز به 4 هسته ای نیست...
هر چند اگر 4 هسته ای بده بیرون خیلی عالی میشه و من یکی که کیف میکنم...(2 هسته ای مطمئنا میاد بیرون...ولی 4 هسته ای هنوز مطمئن نیستم...)

همون 2 هسته برای بازی کافیه...الان توی اندروید بازی درست حسابی که فقط روی 2 هسته ای بیاد نیست...حالا 4 هسته ایش بماند...:4:...
ولی صفحه ی hd حتما هست...این یکی از قطعیات هستش...و مطمئنا میاد...

maxomid
18-06-2012, 19:22
نه عزیز...وقتی ویندوز 7 و 8 روی cpu atom که 1.6 هست اجرا میشه پس ویندوز فون 8 که خیلی خیلی سبک تره روی ضعیف تر هم میخونه...حتما نیاز به 4 هسته ای نیست...
هر چند اگر 4 هسته ای بده بیرون خیلی عالی میشه و من یکی که کیف میکنم...(2 هسته ای مطمئنا میاد بیرون...ولی 4 هسته ای هنوز مطمئن نیستم...)

همون 2 هسته برای بازی کافیه...الان توی اندروید بازی درست حسابی که فقط روی 2 هسته ای بیاد نیست...حالا 4 هسته ایش بماند...:4:...
ولی صفحه ی hd حتما هست...این یکی از قطعیات هستش...و مطمئنا میاد...

سلام..
من حرف داداش امید رو تایید میکنم..
من نتبوک زیاد داشتم... به خصوص ASUS همینطور اکثرا سی پی یو Atom داشتم... به راحتی ویندوز 7 رو اجرا میکردند.. البته Atom خودش چندین مدل داره یعنی خودش یه خانواده هست...

به نظر من کلا 4 هسته ای برای موبایل زیاده.. تروخدا نگاه لبتاپ ها بکنید.... چند نفر هستند که 4 هسته ای دارند؟ حالا اون pc هست و یه عالمه برنامه و بازی هست که از این سخت افزار استفاده میکنه. ولی موبایل چی؟ مگه سنگینترین کاری که با موبایل میشه کرد چیه؟

من فکر میکنم ویندوزفون 8 با سی پی یو های Snapderagon S4 بیاد.. اگه بنچمارک این چیپست رو دیده باشید میبیند هم پای 4 هسته ای ها هست حتی در بعضی شرایط تگرا 3 رو هم پشت سرش جا گذاشته بود...

در مورد بازی هم تایید میکنم.. من الان اندروید 2 هسته دارم.. ویندوز فونم که مثل همه تک هسته ای هست. ولی کاملا سریعتر از اندروید منه.. از همه مهمتر فعلا تمام بازی ها روی تک هسته ای ها هم راحت اجرا میشه.. همین بازی Maxpayne که به تازگی ریلیز شده روی Galaxy S و neo دوستم هم تست کردم مثل هلو اجرا شد..
من شخصا بازی هایی مثل Gangester RIO . GTA 3,Modern Combat 2, 9MM رو روی XPERIA Pro هم تست کردم خیلی روان اجرا شدند..

maad_empire
19-06-2012, 00:22
دوستان تو این 24 ساعت آینده که قراره wp8 بیاد ، بنظرتون مایکروسافت تغییرات ظاهری درست و حسابی تو این سیستم عامل میده .. اینترفیس رو بهتر میکنه ؟ نکنه اینم مثل آپدیت قبلی سرمونو شیره بماله و فقط بخواد بازار گرمی کنه ؟
چون من خیلی منتظر این آپدیت بودم .. امیدوارم برنامه پوشه سازی .. بلوتوث درست و حسابی و اینترفیس رو کاملاً درست کنه. نه بره باز فقط واسه برنامه نویسها تغییرات ایجاد کنه. من دلم میخواد تم هم بشه بصورت حرفه ای و زیبا رو این سیستم عامل پیاده کرد.

hadinba
19-06-2012, 10:58
دوستان تو این 24 ساعت آینده که قراره wp8 بیاد ، بنظرتون مایکروسافت تغییرات ظاهری درست و حسابی تو این سیستم عامل میده .. اینترفیس رو بهتر میکنه ؟ نکنه اینم مثل آپدیت قبلی سرمونو شیره بماله و فقط بخواد بازار گرمی کنه ؟
چون من خیلی منتظر این آپدیت بودم .. امیدوارم برنامه پوشه سازی .. بلوتوث درست و حسابی و اینترفیس رو کاملاً درست کنه. نه بره باز فقط واسه برنامه نویسها تغییرات ایجاد کنه. من دلم میخواد تم هم بشه بصورت حرفه ای و زیبا رو این سیستم عامل پیاده کرد.

والا تغییرات ظاهری احتمالا اعمال نمیشه ! چون با همین اینترفیس از زیباترین سیستم عامل هاست! منوی کاربری مترو بسیار عالی طراحی شده . تغییرات بیشتر ساختاریه ، پشتیبانی سخت افزاری بیشتر ....! بلوتوث هم احتمالا درست نمیشه؛ ولی ممکنه اپلیکیشنی چیزی بیاد که بشه باهاش فایل فرستاد/دریافت کرد! در مورد تم نظر خاصی ندارم ؛ ولی اینو بگم که ماکروسافت به HTC و Sami اجازه نداده Sense و TouchWiz و مثه بقیه گوشی هاشون رو گوشی های ویندوزی پیاده کنن! :dh: منظورم اینه که به نظر میرسه ماکروسافت نسبت به تغییرات ظاهری یکم حساس باشه! :am:

maad_empire
19-06-2012, 11:19
والا تغییرات ظاهری احتمالا اعمال نمیشه ! چون با همین اینترفیس از زیباترین سیستم عامل هاست! منوی کاربری مترو بسیار عالی طراحی شده . تغییرات بیشتر ساختاریه ، پشتیبانی سخت افزاری بیشتر ....! بلوتوث هم احتمالا درست نمیشه؛ ولی ممکنه اپلیکیشنی چیزی بیاد که بشه باهاش فایل فرستاد/دریافت کرد! در مورد تم نظر خاصی ندارم ؛ ولی اینو بگم که ماکروسافت به HTC و Sami اجازه نداده Sense و TouchWiz و مثه بقیه گوشی هاشون رو گوشی های ویندوزی پیاده کنن! :dh: منظورم اینه که به نظر میرسه ماکروسافت نسبت به تغییرات ظاهری یکم حساس باشه! :am:

پس اینطوری معلومه فقط قراره زبان اضافه بشه که اونم با یه آپدیت معمولی میشه این کارو کرد.

پس قراره چی تغییر کنه ؟ امکانات برای برنامه نویسان:ca:
درضمن این مترو دیگه چیه؟ مگه قرار نیست این آپدیت اسمش آپولو باشه؟

xcontact84
19-06-2012, 13:40
پس اینطوری معلومه فقط قراره زبان اضافه بشه که اونم با یه آپدیت معمولی میشه این کارو کرد.

پس قراره چی تغییر کنه ؟ امکانات برای برنامه نویسان:ca:
درضمن این مترو دیگه چیه؟ مگه قرار نیست این آپدیت اسمش آپولو باشه؟

سلام دوست عزیز مثل اینکه شما جسارتا زیاد راجع به ویندوز فون اطلاع ندارین مترو نام محیط کاربری خود سیستم عامل ویندوز فون هستش همون کاشی های زنده وپویا سیستم عامل وآپولو اسم رمز آپدیتی هست که قرار ه برای این سیستم عامل بیاد وتوی این آپدیت قراره که امکاناتی بیشتری برای تکمیل این سیستم عامل اضافه بشه که پشتیبانی از زبان های مختلف یکیشه مثل پشتیبانی از چند رزولوشن تازه .پشتیبانی از پردازنده های چند هسته ایی. ادغام اسکایپ همانند فیس بوک در خود سیستم عامل و..... در شمن امکانات برنامه نویس بهتربشه مگه بده؟!!!خوب این باعث میشه انعطاف پذیری سیستم عامل میشه و امکانات بهتری برای من وشما کاربر بیاد وایجاد بشه

mojtabaalemi
19-06-2012, 14:10
به نظر من اگرم اینترفیس زیباتر شه ( شبیه خود ویندوز 8 بشه با بکگراند و تایل های با رنگ متفاوت) توی حالت دیفالت نیست. یعنی میشه از توی تنظیمات تمو عوض کرد و بکگراند گذاشت ولی حالت اولیش هم باقی میمونه تا گوشیای نسل 1 و تانگویی ها شکلی نداشته باشن.

amirvar70
19-06-2012, 14:23
سلام
آیا در آپدیت ویندوز ۸ زبان فارسی عرضه می شود؟

stop2000
19-06-2012, 15:35
سلام
آیا در آپدیت ویندوز ۸ زبان فارسی عرضه می شود؟

به احتمال 99%
:dh:

maad_empire
19-06-2012, 18:11
سلام دوست عزیز مثل اینکه شما جسارتا زیاد راجع به ویندوز فون اطلاع ندارین مترو نام محیط کاربری خود سیستم عامل ویندوز فون هستش همون کاشی های زنده وپویا سیستم عامل وآپولو اسم رمز آپدیتی هست که قرار ه برای این سیستم عامل بیاد وتوی این آپدیت قراره که امکاناتی بیشتری برای تکمیل این سیستم عامل اضافه بشه که پشتیبانی از زبان های مختلف یکیشه مثل پشتیبانی از چند رزولوشن تازه .پشتیبانی از پردازنده های چند هسته ایی. ادغام اسکایپ همانند فیس بوک در خود سیستم عامل و..... در شمن امکانات برنامه نویس بهتربشه مگه بده؟!!!خوب این باعث میشه انعطاف پذیری سیستم عامل میشه و امکانات بهتری برای من وشما کاربر بیاد وایجاد بشه

نه داداش اطلاعاتم بد نیست ولی تا حالا اسم مترو بگوشم نخورده بود.
در ضمن امکانات برای برنامه نویسان بحثش جداست و امکانات ظاهری جدا ... اگه اینتر فیس w8 رو گوشی اجرا بشه مگه بده؟؟
من که چیزی از فیسبوک تو این سیستم عامل ندیدم.
سپاس

abcdefgh
19-06-2012, 21:17
سلام ویندوز فون امروز معرفی میشه ؟

maad_empire
19-06-2012, 23:32
دوستان اگه میشه ساعت دقیق شروع معرفی wp8 یا همون آپولو رو بگین... لطفاً اگه میشه بگین این گوشیهای نسل اول و دوم به آپولو آپدیت میشن یا باز مایکروسافت قراره همه مونو دور بزنه و یه آپدیت کوچولو بزاره واسه این مدل از گوشیها و آپدیت اصلی رو بزاره واسه گوشیهای نسل سوم؟؟؟

چه زمانی بعد از معرفی wp8 قراره آپدیتها رسماً بیاد؟

اگه این شکلی باشه که واقعاً محشره. یعنی میشه؟؟:7:002::54:
http://mynokiablog.com/wp-content/uploads/2012/06/windows-phone-8-apollo-1-start-screen-a.png

http://mynokiablog.com/wp-content/uploads/2012/06/multitasking.png

سپاس

hadinba
20-06-2012, 02:05
دوستان اگه میشه ساعت دقیق شروع معرفی wp8 یا همون آپولو رو بگین... لطفاً اگه میشه بگین این گوشیهای نسل اول و دوم به آپولو آپدیت میشن یا باز مایکروسافت قراره همه مونو دور بزنه و یه آپدیت کوچولو بزاره واسه این مدل از گوشیها و آپدیت اصلی رو بزاره واسه گوشیهای نسل سوم؟؟؟

چه زمانی بعد از معرفی wp8 قراره آپدیتها رسماً بیاد؟

سپاس

زمان شروع فک کنم 9 صبح ( به وقت سان فرانسیسکو ) هست و تا 5 بعد از ظهر ادامه داره!
والا اینطور که شایعات میگن ، آپدیت تانگو برای گوشی های نسل 1 و 2 میاد و ویندوزفون 8 ( آپولو ) برای گوشی های نسل 3!
برای قسمت سوم سوالتونم باید بگم که تا الان چیزی گفته نشده تو این زمینه! باید تا فردا صبر کنید!

به سلامتیه ویندوز فون 8 :az:

maad_empire
20-06-2012, 09:09
زمان شروع فک کنم 9 صبح ( به وقت سان فرانسیسکو ) هست و تا 5 بعد از ظهر ادامه داره!
والا اینطور که شایعات میگن ، آپدیت تانگو برای گوشی های نسل 1 و 2 میاد و ویندوزفون 8 ( آپولو ) برای گوشی های نسل 3!
برای قسمت سوم سوالتونم باید بگم که تا الان چیزی گفته نشده تو این زمینه! باید تا فردا صبر کنید!

به سلامتیه ویندوز فون 8 :az:

گفتم که این مایکرو سافت حقه بازه.
تمام اصولش بر مبنای کلاه برداریه ... آخه چه معنی داره wp8 واسه گوشیهای ما نیاد ... اینها همه اش بهونه است که میگه پردازنده چند هسته ای میخواد .. مگه قراره موشک هوا کنه ... همین ورژن 4 آندروید که میگفتم پردازنده 2 هسته ای میخواد رو پردازنده 800 MHZ راحت جواب داد .
اینها فقط کلاه برداریه و میخوان جیب مردمو خالی کنند و اصلاً شعور خریداران و کاربران براشون اصلاً مهم نیست.
امیدوارم کوکرها بتونند این WP8 رو برای گوشیهای نسل اول کوک کنند تا مشتی باشه تو دهنه این مال مردم خورها.

زمان معرفی WP8 مشخص شد 20:30 امشب چهارشنبه 31 خرداد.

abbas_gh68
20-06-2012, 09:47
تمام اصولش بر مبنای کلاه برداریه ... آخه چه معنی داره wp8 واسه گوشیهای ما نیاد ... اینها همه اش بهونه است که میگه پردازنده چند هسته ای میخواد .. مگه قراره موشک هوا کنه ... همین ورژن 4 آندروید که میگفتم پردازنده 2 هسته ای میخواد رو پردازنده 800 MHZ راحت جواب داد .
اینها فقط کلاه برداریه و میخوان جیب مردمو خالی کنند و اصلاً شعور خریداران و کاربران براشون اصلاً مهم نیست.
امیدوارم کوکرها بتونند این WP8 رو برای گویهای نسل اول کوک کنند تا مشتی باشه تو دهنه این مال مردم خورها.

به جون خودم من اگه میدونستم که wp8 نمیخاد واسه hd7 بیاد به هیچ عنوان نمیرفتم این گوشی را بگیرم .بابا به کی بگیم :bz:
این wp7 واقعا یه سری محدودیت های خیلی خنده دار داره
گوشی به این بزرگی سیستم عاملش اجازه نمیده یه فیلم avi یا mkv را پخش کنه اخه یعنی چی؟:bh: من وقتی گوشی را گرفتم رو خیال اینکه wp7 مثل 6.5 هست که لا اقل یه coreplayer واسش بیاد که واقعا دارم اذیت میشم.:123:
n81 سیمبیانم صد شرف داشت به این hd7!!!!

tighoor
20-06-2012, 10:07
دوستان صبر داشته باشید....
وقتی ماکروسافت به کارمنداش گفته اگه خبری درز کنه همتون رو اخراج میکنم یعنی این که تا خودش چیزی نگه نمیفهمیم.
گرچه شاید امروز هم نفهمیم که ویندوز فون 8 روی گوشی های حال حاضر میان یا نه و امروز فقط توضیحی باشه درباره ویندوز فون 8.
ولی من نظرم اینه که رام کوک شدش میاد...
این هم شک ندارم که ویندوز فون 8 درسته از چند هسته ای پشتیبانی میکنه ولی لازم نیست حتما چند هسته ای باشه. یادمون نره که ویندوز 8 پی سی روی تک هسته ای بالا میاد.

hadinba
20-06-2012, 10:10
امیدوارم کوکرها بتونند این WP8 رو برای گویهای نسل اول کوک کنند تا مشتی باشه تو دهنه این مال مردم خورها.

نمی خوام موضوع تاپیک رو منحرف کنم ، ولی اینا همشون استراتژی شرکت هاس! شما یه نگاه به اپل بنداز! آیفون 3GS که دقیقا 3 سال پیش معرفی شده ، بعد 3 سال به طور رسمی iOS 6 رو دریافت می کنه! یعنی اگه فرض کنیم iOS 7 سال دیگه همین موقع بیاد تو بازار ( و آیفون 3GS این آپدیت رو دریافت نکنه ) ، شرکت 4 سال کامل ساپورت نرم افزاری کرده از اون گوشی! پس مشتری با خیال راحت خرید میکنه! دلیلشم اینه که هم گوشی و هم سیستم عامل واسه خود اپل ه ! :by:

از طرف دیگه شما NOKIA Lumia 800 رو در نظر بگیر که هنوز 7-8 ماه هم از تاریخ معرفیش نمی گذره ، نمی تونه به WP8 آپگرید بشه! :av: شاید اگه ماکروسافت هم خودش تولید کننده گوشی بود........!

abbas_gh68
20-06-2012, 10:29
نمی خوام موضوع تاپیک رو منحرف کنم ، ولی اینا همشون استراتژی شرکت هاس! شما یه نگاه به اپل بنداز! آیفون 3GS که دقیقا 3 سال پیش معرفی شده ، بعد 3 سال به طور رسمی iOS 6 رو دریافت می کنه! یعنی اگه فرض کنیم iOS 7 سال دیگه همین موقع بیاد تو بازار ( و آیفون 3GS این آپدیت رو دریافت نکنه ) ، شرکت 4 سال کامل ساپورت نرم افزاری کرده از اون گوشی! پس مشتری با خیال راحت خرید میکنه! دلیلشم اینه که هم گوشی و هم سیستم عامل واسه خود اپل ه ! :by:

از طرف دیگه شما NOKIA Lumia 800 رو در نظر بگیر که هنوز 7-8 ماه هم از تاریخ معرفیش نمی گذره ، نمی تونه به WP8 آپگرید بشه! :av: شاید اگه ماکروسافت هم خودش تولید کننده گوشی بود........!
بحث این نیست که
بحث اینه که اخه چرا انقدر محدودیت؟
الان این سیستم عامل با جاوا چه فرقی داره؟:bn:

maad_empire
20-06-2012, 10:45
نمی خوام موضوع تاپیک رو منحرف کنم ، ولی اینا همشون استراتژی شرکت هاس! شما یه نگاه به اپل بنداز! آیفون 3gs که دقیقا 3 سال پیش معرفی شده ، بعد 3 سال به طور رسمی ios 6 رو دریافت می کنه! یعنی اگه فرض کنیم ios 7 سال دیگه همین موقع بیاد تو بازار ( و آیفون 3gs این آپدیت رو دریافت نکنه ) ، شرکت 4 سال کامل ساپورت نرم افزاری کرده از اون گوشی! پس مشتری با خیال راحت خرید میکنه! دلیلشم اینه که هم گوشی و هم سیستم عامل واسه خود اپل ه ! :by:

از طرف دیگه شما nokia lumia 800 رو در نظر بگیر که هنوز 7-8 ماه هم از تاریخ معرفیش نمی گذره ، نمی تونه به wp8 آپگرید بشه! :av: شاید اگه ماکروسافت هم خودش تولید کننده گوشی بود........!

ما که دو ساله صبر کردیم این یه شبم روش.... ببینیم آخرش مایکروسافت قراره چه گلی به سرمون بزنه؟

Artanik
20-06-2012, 11:37
http://mynokiablog.com/wp-content/uploads/2012/06/multitasking.png

http://mynokiablog.com/wp-content/uploads/2012/06/windows-phone-8-apollo-1-start-screen-a.png

عزیزم اینا همش کانسپته و گمانه زنی در مورد WP8 :lol:
منم امیدوارم یه همچین تغییراتی ببینیم. زیباییش چند برابر میشه با تم شیشه ای و بکگراند.
شدیداً منتظر یه شاهکار دیگه از ماکروسافتم، فکر کنم بعد از Surface انتظارا از ماکروسافت بیشتر شده :dk: :ce: :ar: :ap:

stop2000
20-06-2012, 14:18
دوستان لا اقل صبر کنید ببینید خود مایکروسافت چی میگه ببینید میگه آپدیت میشه یا نه اگه گفت نه اون وقت ناسزا بگیم!..:4:

abcdefgh
20-06-2012, 16:04
میشه بگید چه گوشی هایی نسل اولی چه گوشی هایی نسل دومی و چه گوشی هایی نسل سومی هست ؟

maad_empire
20-06-2012, 16:40
میشه بگید چه گوشی هایی نسل اولی چه گوشی هایی نسل دومی و چه گوشی هایی نسل سومی هست ؟

mozart , HD7 , HTC PRO , samsung omnia I 8700 اینها نسل اول هستند ...
نسل دوم : lumia 800- 900, lumia 710 , 610 NOKIA , htc radar , htc titan 1,2 ,samsung focus
نسل سوم : تو راه می باشد.

من نسل اول و دوم رو تقریبی نوشتم.

maad_empire
20-06-2012, 16:43
دوستان لا اقل صبر کنید ببینید خود مایکروسافت چی میگه ببینید میگه آپدیت میشه یا نه اگه گفت نه اون وقت ناسزا بگیم!..:4:

دوست گرامی آخه من کجا فحش دادم .. فقط گفتم مال مردم خور .. که راست هم گفتم.

mido-mido
20-06-2012, 17:20
امشب ساعت 8:30 به بعد در تاپیک زیر پوشش خبری زنده توسط خودم و چند تن از اعضای بخش ترجمه...
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=228133

NovaX5
20-06-2012, 20:42
عجب چیزیه این وین فون ۸. بچه ها سمینارو از دست ندیدا. الان به صورت زنده داره پوشش داده می شه.

NovaX5
20-06-2012, 20:47
مایکروسافت اجازه کد نویسی طبیعی Native Code را برای توسعه‌دهندگان ویندوز فون ۸ فراهم کرده است

ویندوز فون ۸ تا پاییز امسال وارد بازار خواهد شد.

ویندوز فون ۸ از همان هسته ویندوز ۸ استفاده می‌‌‌کند.!!!

بقیش رو نمی ذارم. خودتون برید ببینید :dz:

rmv3x
20-06-2012, 21:12
تبریک میگم مایکروسافت هممون رو سر کار گذاشته
ویندوز فون 7 هم به سرنوشت ویندوز موبایل دچار شد
طبق این پست :
http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=3009691&postcount=11

تمام

aaf1st
20-06-2012, 21:13
آقایون از همین الان میتونید برید فحش بدید :dr:
وین فون 8 برای گوشی های نسل اولی و دومی نمیاد :020:

rmv3x
20-06-2012, 21:16
متاسفم واسه همچین شرکتی
حالا میفهمم اپل چه شرکت بزرگیه

mahdivakili
20-06-2012, 21:17
دوستان بگذارید خودش بگه نمیاد اونوقت :bi:

abbas_gh68
20-06-2012, 21:18
خاک بر سر ماکروسافت یعنی به طور کامل........
من که تا 2 هفته دیگه که امتحاناتم تموم شد میرم این گوشیه جاوا(که اصلا با جاوا هیچ تفاوتی نداره) را میفروشم. حیف 360 هزار پولی که واسه این دادم

F A R D ! N
20-06-2012, 21:22
دوستان بگذارید خودش بگه نمیاد اونوقت :bi:

دوست عزیز خود مایکروسافت اعلام کرد که آپدیت نمیاد...
---------
واقعا برای خودم متاسفم که طرفدار ویندوز فون بودم... ، در یک کلام مایکروسافت با این کار خودش ، بزرگترین ضربه رو به خودش وارد کرد... مهم نیست ویندوز فون 8 چه ویزگی های منحصر به فردی داشته باشه... مهم اینه که دیگه برای هیچ مصرف کننده ای قابل اعتماد نیست و همون معدود طرفدار های مایکروسافت و نوکیا هم با این وضع نظرشون عوض میشه...

rmv3x
20-06-2012, 21:28
خداروشکر این اندرویید واسه گوشی ما هست به زودی میرم به اندرویید واقعا حالم گرفتس

mahdivakili
20-06-2012, 21:29
دوستان همین الان اعلام کرد 7.8 میاد برای فعلی حالا در ادامه!!!!

stop2000
20-06-2012, 21:32
تصحیح میکنم!
مثل اینکه ویندوز 7.8 قراره بیاد
زبان عربی هم رسما اعلام شد که ساپورت میشه اما خوب فکر کنم فارسی هم ساپورت بشه فعلا معلوم نیست!
حالا یکی بیاد بگه این 7.8 چیکار میکنه واسمون که بدونیم ناسزا بگیم یا نه بالاخره!!؟!؟!!...:4:..

abbas_gh68
20-06-2012, 21:44
نمیخوام اسپم بدم ولی با این اوضاع از فردا قیمت این گوشی ها شروع به کم شدن میکنه
hd7 8gig دست 2 را چند الان برمیدارند؟ :D

stop2000
20-06-2012, 21:49
تروفی رو آقا چند بر میدارین؟!!
7.8 براش میاد ها زیاد کم نگین....:4:

mjs001
20-06-2012, 21:53
تروفی رو آقا چند بر میدارین؟!!
7.8 براش میاد ها زیاد کم نگین....:4:
200:ag::bj:

نمیخوام اسپم بدم ولی با این اوضاع از فردا قیمت این گوشی ها شروع به کم شدن میکنه
hd7 8gig دست 2 را چند الان برمیدارند؟ :D
200:ag::bj:

joozef
20-06-2012, 21:55
یعنی رام کوک شده هم براش نمیاد؟؟؟ مثل گلکسی اس که براش اندروید 4 نیومد ولی رام کوک اومد و هیچ فرقی با اندروید 4 رسمی نیکنه:bh: حیف ف-- ح --- ش که به مایکروسافت بدی. حیف :42:

mido-mido
دوستان عزیز...
این نتیجه ی کلی کنفرانس:
وین فون 8 یه سیستم عامل جدیده که روی گوشی های جدید با کرنل nt میاد...و کد های مشترک با ویندوز 8 داره...
وین فون 7.8 برای گوشی های موجود بازار میاد که فقط کرنلش nt نیست و همین ce میمونه...99% درصد ویژگی های وین فون 8 رو داره...
هنوز نمیدونم کد نیتیو و این موارد رو 7.8 داره یا نه...ولی احتمال زیاد داره...

iphone3gs32
واااي دمش گرم عجب چيزيه خدا كنه زودتر بياد سر كارمون نذارن
من تا حالا ترديد داشتم واسه خريد وينفون ولي الان نه
اولين نوكيا دو هسته اي وينفون رو ميگيرم انشاالله

warlord.kane
من موندم چرا این قدر دوستان ناراحت هستند. بسیاری از ویژگی های آپولو عملا نمی تونه برای نسل اول و دومی ها بیاد به دلایل سخت افزاری.
اما خب زبان و آپدیت برنامه ها و بهبود رابط کاربری و احتمالا اپدیت های مربوط به امنیت و کارکرد بهتر و چند چیز دیگر خواهد اومد. پس این همه ناراحتی برای چیه؟

tighoor
20-06-2012, 21:57
من فکر میکنم رام کوک شدش بیاد. همچنین ویندوز فون 7.8 هم یسری چیز های مثبت رو به همراه داره که خوشحال کننده خواهد بود... ولی به نظرم ویندوز فون 8 پورت میشه حتما.

dead1364
20-06-2012, 21:57
برا من اگه وین 7.8 کد نیتیو بگیره کافیه.من قول میدم کوکر ها رام وین 8 برا این دستگاه ها کوک میکنن شک نکنین.چون ویندوز فون 8 رو گستره وسیعی از دستگاه ها قراره بیاد من مطمعنم برا دستگا ههای ما هم کوک میشه .چون رنج قیمتی ویندوز فون 8 بازه گسترده ای داره.بچه ها منتظر بمونیم .

maad_empire
20-06-2012, 22:02
مشخص نشد کی این آپدیت 7.8 میاد؟

iphone3gs32
نگفتن كي رليز ميشه ؟؟؟
نسخه ٨

joozef
اگه کوک بخواد بیاد چقدر وقت دیگه میاد؟؟؟ کی میاد؟؟؟

dead1364
20-06-2012, 22:04
If 7.8 really does contain nothing more than the new Start screen, the value of any current Windows Phone handset has just been slashed. As soon as Windows Phone 8 hits the market, applications that make use of its new APIs and capabilities will be released, and none of these will run on current phones. While this is fair enough in the case of apps that depend on, for example, NFC—software updates can't change the hardware, after all—it's less satisfactory when it comes to apps such as VoIP. The only thing holding these apps back is software, and that's eminently changeable.

On the other hand, if 7.8 contains all the new APIs that make sense—so excluding NFC (as it requires hardware), and native code (as it requires the Windows 8 core), but including VoIP and turn-by-turn multitasking, the non-NFC portion of Wallet, and any other UI improvements that Microsoft is making—then the situation is much rosier. Current users are still being left behind, but they should continue to be able to get new apps and new capabilities for another few years yet.

یعنی نیتیو میگیره دمت گرم ماکروسافت

منبع (http://arstechnica.com/gadgets/2012/06/no-windows-phone-8-upgrade-for-current-phones/)

Benzema
20-06-2012, 22:08
واقغا از سرمایه گذاری که برای گوشیم کردم و با تمامه محدودیت هاش ساختم پشیمونم...

درسته قراره 7.8 واسش بیاد ولی تعداده نرم افزارا همین 100000 تا میمونه و دیگه اضافه نمیشه در واقع فقط یه them یا همون launcher واسه ما که بهش وفادار بودییم عرضه کرد...به قوله لورا =ای میخوام کوک شدشم نیاد هی...:(

NovaX5
20-06-2012, 22:10
اگه کوک بخواد بیاد چقدر وقت دیگه میاد؟؟؟ کی میاد؟؟؟

عزیزم فعلا مطمئن نیستیم که در این رابطه قراره چه اتفاقی بیوفته. باید صبر کنیم ببینیم چی میشه

abbas_gh68
20-06-2012, 22:15
عزیزم فعلا مطمئن نیستیم که در این رابطه قراره چه اتفاقی بیوفته. باید صبر کنیم ببینیم چی میشه
ساپورت مموری چی؟
یعنی دیگه میشه روی hd7 مموری با هر مارکی انداخت یا باز هم باید حتما sandisk باشه ؟

maad_empire
20-06-2012, 22:20
والا ما بودجمون نمیکشه که گوشیمونو عوض کنیم فقط تنها چیزی که هست اینه که یه کاشی این سیستم عامل به هزارتا آندروید 4 و 5 و 6 و ... می ارزه ... 1 ماه نتونستم اندروید رو تحمل کنم ولی 2 سال تونستم با تمام محدودیتها این wp7 رو تحمل کنم. پس حتماً یه چیزی داره.

فقط دوستان بگن این آپدیت کی قراره بیاد 7.8؟

deragon1
20-06-2012, 22:20
آخی بمیرم ! نیست همه کاملا قانونی داشتین استفاده میکردین ! واقعا حیف اون همه پولی که واسه نرم افزارا دادین ! نه ؟ اصلا چقد بده مایکروسافت ساپورت نمیکنه مارو وای وای :دی خوب بنده خدا ها 7.8 رو هم که کوک شده نصب میکنین ! یکم دیگه صبر کنین 8 هم کوک میشه نصب میکنین واس خودتون دیگه ! همچین ریختن به هم هرکی ندونه فکر میکنه چه خبره !
هانی کمپ رو روی سی پی یو 600 مگا بالا آوردن بابا :دی 100 درصد وینفون 8 رو روی hd7 ام میتونم نصب کنم اگه هم تازه نشد مگه همین چشه همین جوری از همه سیستم عاملا سریع ترو بدون هنگ تره کلی کار هم میشه باش کرد
والا بخدا جمع کنین بابا :دی

hamhame
20-06-2012, 22:23
سلام یه سوال
من میخواستم آخر تابستون لومیا 800 بگیرم
بنظرتون با اینکه وینفون 8 هم معرفی شده ارزش داره ؟ یا صبر کنم گوشیهای 8 بیان که فکنم 1 سال باید صبر کرد؟
فرق 7.5 با 8 چی هست؟
نرم افزار جدید بیاد برای 8 میاد یا 7 یا هردو؟
یعنی ازین به بعد نرم افزارهای 7 کم نمیشه؟
ممنونم

tahir
20-06-2012, 22:25
این فون ارنا که نوشته سه گوشی لومیا900 و رادار و فوکس اس این اپدیت 7.8 رو میگیرن
دیگه خیلی بی انصافیه
لینک (http://www.phonearena.com/news/Existing-devices-wont-get-Windows-Phone-8_id31463)

rmv3x
20-06-2012, 22:30
دوستان درسته 7.8 میاد ولی 8 نیست که
بعدش دیگه این مال سال اول هست که مایکروسافت اینجوری گفته که کاربراش دلخور نشند
اگه قرار 7.8 همون 8 باشه این همه هیاهو نیاز بود؟
تا چند ماه دیگه مایکروسافت همون کاری که با ویندوز موبایل 6.5 کرد با وینفون 7.5 هم میکنه

از طرف مایکروسافت که عمرا چیزی گیرمون نیاد مگر یه رابط جدید وچند تا امکان که اصلا تو ایران کاربردی نداره

چشم امیدمون باید به کوکر ها باشه شاید اونا واسمون کاری کنند

همین الان دستای dft رو میبوسم مارو دریابید خصوصا هیولای بزرگ hd2 :p

NovaX5
20-06-2012, 22:34
تا چند ماه دیگه مایکروسافت همون کاری که با ویندوز موبایل 6.5 کرد با وینفون 7.5 هم میکنه

از طرف مایکروسافت که عمرا چیزی گیرمون نیاد مگر یه رابط جدید وچند تا امکان که اصلا تو ایران کاربردی نداره

من که به شخصه چشم آب نمی خوره که رام کوک شدش چیزی مالی از آب دراد. خودتونم دیدید، اکثر قابلیت های موجود تو ویندوز فون ۸، یه جورایی به سخت افزار مرتبطه. دیگه چیزاییکه می مونه یه سری چیزای پیش پا افتادست

warlord.kane
20-06-2012, 22:36

فقط از روی کنجکاوی می پرسم, شما کدوم یک از امکانات ویندوز فون 8 رو دوست داشتید براتون بیاد؟

abbas_gh68
20-06-2012, 22:37
پس ساپورت مموری چی میشه؟
یعنی باید تو حسرت یه مموری 32 gb بمونیم

rmv3x
20-06-2012, 22:39
من که به شخصه چشم آب نمی خوره که رام کوک شدش چیزی مالی از آب دراد. خودتونم دیدید، اکثر قابلیت های موجود تو ویندوز فون ۸، یه جورایی به سخت افزار مرتبطه. دیگه چیزاییکه می مونه یه سری چیزای پیش پا افتادست

دقیقا پس میتونیم بگیم خداحافظ برای همیشه وینفون 7.5

ولی یه حسی بهم میگه هر گوشی نگیره این hd2 ساپورت میکنه این وینفون 8 رو :دی

$ SCARFACE $
20-06-2012, 22:42
من نمیدونم چرا بعضی دوستان سریع موضع گیری میکنن
حالا مایکروسافت بد شد اپل و گوگل خوب شدن
والا بلا این لانچر و ویجت بیخود ترین چیزی هست که دیدم

ios الان با این قدرتش مثل آندروید نیست
ولی میبینید از مورد ساپورت نرم افزاری از همه عالی تره

مموری که ساپورت میشه
الان هم شمایی که رفتی hd7 خریدی مال 2 سال پیش
عمر مفیدش تموم شده و انتظار نداشته باشید تا 5 سال ساپورت نرم افزار داشته باشه!
همین 7.8 هم که داره میده خودش خیلی خوبه

حالا گفته شده شخصی سازی اینترفیس بیشتر میشه و امکان انتخاب تم وجود داره
ولی من با همینش هم راضیم
قبول کنید اینترفیس ویندوزفون ساده ترین در عین حال بهترین و سریع ترین و راحت ترین هست
آندروید که کپی ios هست
ولی مایکروسافت چیز جدید داد با این مترو

به نظر من با تغییر کرنل و کد native
100 % میتونیم شاهد ساپورت بهتر نرم افزاری باشیم
و بازی های گرافیکی

خود مایکروسافت هم گفت
7 برای رقابت نبود
ولی 8 رو برای رقابت آوردیم

NovaX5
20-06-2012, 22:43
پس ساپورت مموری چی میشه؟

ساپورت می شه عزیزم

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=746307&stc=1&d=1340219562

rmv3x
20-06-2012, 22:44
فقط از روی کنجکاوی می پرسم, شما کدوم یک از امکانات ویندوز فون 8 رو دوست داشتید براتون بیاد؟

همش دقیقا مردم بیکار نیستند که همچین شرکتی هر وقت دلش خواست بره واسه خودش یه چیز جدید بیاره گذشته ها هم بیخیال شه

مگه الان ویندوز 8 رو نمیشه رو سیستمی که xp vista یا 7 داره نصب کرد؟
اگه میخواست میتونست تطبیق بده

پس ساپورت مموری چی میشه؟

این دیگه باید گوشیت رو عوض کنی چون کجای گوشیت میخوای مموری رو جا بزنی؟ ساپرت مموری فقط واسه گوشی های نسل سوم که درگاه مموری کارت دارن

گوشی خودتم بتونی بازش کنی و مموری رو در بیاری میشه

NovaX5
20-06-2012, 22:45
دقیقا پس میتونیم بگیم خداحافظ برای همیشه وینفون 7.5

ولی یه حسی بهم میگه هر گوشی نگیره این hd2 ساپورت میکنه این وینفون 8 رو :دی

البته نه فعلا. چون خودشون گفتن نرم افزار های ۸ روی ۷.۵ هم کار می کنه و فعلا براش دارن آ\دیت 7.8 رو میدن. ولی به قول یکی از دوستان، 7.8 ، 8 نمی شه دیگه.

NovaX5
20-06-2012, 22:49
همش دقیقا مردم بیکار نیستند که همچین شرکتی هر وقت دلش خواست بره واسه خودش یه چیز جدید بیاره گذشته ها هم بیخیال شه

این دیگه باید گوشیت رو عوض کنی چون کجای گوشیت میخوای مموری رو جا بزنی؟ ساپرت مموری فقط واسه گوشی های نسل سوم که درگاه مموری کارت دارن

عزیزم همونطور که خدمتتون عرض کردم، مایکروسافت برای اینکه وضعیت وین فون ۸ ش مثل ۷ نشه، مجبور شده که تغییرات بنیادینی رو اعمال کنه و همین هم مستلزم استفاده از سخت افزار های جدیده. اون قابلیت هایی که نیاز به سخت افزار نداره تحت عنوان ورژن 7.8 برای نسل اول و دوم به صورت آپدیت ریلیز می شه

Psycho X
20-06-2012, 22:50
دو تا سوال روم به دیفال
Native code .جیه؟؟
رو استارتش نمیشه عکس گذاشت؟؟
باید همون کالر انتخاب کنیم؟

rmv3x
20-06-2012, 22:50
من نمیدونم چرا بعضی دوستان سریع موضع گیری میکنن
حالا مایکروسافت بد شد اپل و گوگل خوب شدن
والا بلا این لانچر و ویجت بیخود ترین چیزی هست که دیدم

ios الان با این قدرتش مثل آندروید نیست
ولی میبینید از مورد ساپورت نرم افزاری از همه عالی تره

مموری که ساپورت میشه
الان هم شمایی که رفتی hd7 خریدی مال 2 سال پیش
عمر مفیدش تموم شده و انتظار نداشته باشید تا 5 سال ساپورت نرم افزار داشته باشه!
همین 7.8 هم که داره میده خودش خیلی خوبه

حالا گفته شده شخصی سازی اینترفیس بیشتر میشه و امکان انتخاب تم وجود داره
ولی من با همینش هم راضیم
قبول کنید اینترفیس ویندوزفون ساده ترین در عین حال بهترین و سریع ترین و راحت ترین هست
آندروید که کپی ios هست
ولی مایکروسافت چیز جدید داد با این مترو

به نظر من با تغییر کرنل و کد native
100 % میتونیم شاهد ساپورت بهتر نرم افزاری باشیم
و بازی های گرافیکی

خود مایکروسافت هم گفت
7 برای رقابت نبود
ولی 8 رو برای رقابت آوردیم

حسین جان بحث ظاهر نیست چون همه میدونیم که وینفون رابط کاربریش نظیر نداره

ما دلمون میخواد از نظر نرم افزاری و بازی ساپورت شه
همین ایفون 3g قدرت سخت افزاریش مگه چقدر هست؟ یا 4
ولی دیدی به خاطر سیستم عاملش چه قدر برنامه و بازی با کیفیت داره؟
ما هم میخواستیم اینجوری بشه
از همون روشی که اپل داره استفاده میکنه مایکروسافت هم استفاده کنه

abbas_gh68
20-06-2012, 22:51

داداش یه نیگا به این تاپیک بنداز متوجه میشی :cc:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=178653
:dk:

stop2000
20-06-2012, 22:52
اقاییون ولی بی انصافی نکنید الا چیزایی که وینفون۷.۵ کم داره زبان فارسی و نرم افزار های پخش فیلم هستند
و اینا هم اینطور که بوش میاد درسته دیگه تازه ۷.۸ امکانات دیگه هم داره والا اولش ناراحت شدم اما وقتی گفت به قدیمی ها هنوز تعهد داریم و ۷.۸ رو معرفی کرد دیگن خیالم راحت شد
خوب قبول کنین حداقل بهونشون قابل قبوله یعنی مثل بهونه ی گالاکسی اس نیست!
خوب اومدن کرنل و هسته رو کلا از نو نوشتن یعنی بیشتر همون ویندوز ۸ رو اوردن رو گوشی خوب نمیشه که بیان با اپدیت هسته سیستم عامل رو تغییر داد!
و تازه ببینید اینقدر واسه ما ارزش قائل شدند که واسمون اومدن ویندوز فون ۸ رو دوباره نوشتند پس دیگه خوب پرو نشید دیگه
و تازه یکی از رزولوشن ها هم هنوز رزولوشن گوشی های ما هست پس نرم افزار و بازی جدید هم برامون میا حالا شاید بازی های دوهسته ای نیاد خوب که قابل قبوله حداقلش برای ویندوز فون بازی های دوهسته ای میاد...!!

maknal
20-06-2012, 22:55
یعنی چقد دیگه باید واسه اومدن آپدیت 7.8 صبر کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

rmv3x
20-06-2012, 22:56
داداش یه نیگا به این تاپیک بنداز متوجه میشی :cc:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=178653
:dk:

منم طبق همین تاپیک گفتم که اگه بتونی بازش کنی میشه خط اخر پستم رو بخون

البته نه فعلا. چون خودشون گفتن نرم افزار های ۸ روی ۷.۵ هم کار می کنه و فعلا براش دارن آ\دیت 7.8 رو میدن. ولی به قول یکی از دوستان، 7.8 ، 8 نمی شه دیگه.

من بودم که گفتم 7.8 , 8 نمیشه :bx:

warlord.kane
20-06-2012, 22:56

دوست عزیز: پشتیبانی از cpu چند هسته ای ,طیف جدیدی از صفحه ی نمایش و nfc , تغییر هسته سیستم عامل و چند ویژگی دیگه عملا برای نسلهای فعلی ممکن نیست.
کلا شما از یک آپگرید چه انتظاری دارید ؟ به اپدیت های اندروید نگاه کنید تقریبا هیچ چیزی اضافه نمیشه فقط سرعت بهتر و باگش کم میشه و ظاهر به صورت جزیی تغییر میکنه.

abcdefgh
20-06-2012, 23:00
حالا گوشی های جدید نوکیا سری لومیا پاییز میاد؟

$ SCARFACE $
20-06-2012, 23:00
حسین جان بحث ظاهر نیست چون همه میدونیم که وینفون رابط کاربریش نظیر نداره

ما دلمون میخواد از نظر نرم افزاری و بازی ساپورت شه
همین ایفون 3g قدرت سخت افزاریش مگه چقدر هست؟ یا 4
ولی دیدی به خاطر سیستم عاملش چه قدر برنامه و بازی با کیفیت داره؟
ما هم میخواستیم اینجوری بشه
از همون روشی که اپل داره استفاده میکنه مایکروسافت هم استفاده کنه

من منظورم اینه
گوشی که مال 2 سال پیشه
آخه چه توقع بیجایی هست که ناراحت میشن آپدیتش نمیاد براش!
حالا فرض بر اینکه بیاد
یه بازی درست حسابی آماده بشه ، توی رم و سی پی یو کم میاره

حالا شاید بگید ios اینطوری نبود و برای مدل قبلی ها هم میود
ios از همون اول پایه سیستم عاملش رو درست گذاشت و تغییر عمده ای درش نمیداد
دوستان
تغییر کرنل که هسته سیستم عامل رو عوض می کنن به خدا تغییر بزرگیه
یعنی شما فرض کنید 7.5 یه چیز جداست
8 چه سیستم عامل دیگه
فقط پوستشون یکیه

شما مطمئن باشید ساپورت نرم افزاری بهتر میشه
خود مایکروسافت فهمیده سیاستش رو باید عوض کنه
و اینکار رو به نظر من کرده

rmv3x
20-06-2012, 23:03
دوست عزیز: پشتیبانی از cpu چند هسته ای ,طیف جدیدی از صفحه ی نمایش و nfc , تغییر هسته سیستم عامل و چند ویژگی دیگه عملا برای نسلهای فعلی ممکن نیست.
کلا شما از یک آپگرید چه انتظاری دارید ؟ به اپدیت های اندروید نگاه کنید تقریبا هیچ چیزی اضافه نمیشه فقط سرعت بهتر و باگش کم میشه و ظاهر به صورت جزیی تغییر میکنه.

بله امکان نداره هیچ کسم انتظار نداره بیاد cpu گوشی رو افزایش بده یا تو کیفیت صفحه نمایش تاثیر بذاره
ولی میتونه کاری کنه منی که گوشیم تک هسته ای هست هم داشته باشه این اپدیت رو شما که چند هسته ای هستی هم داشته باشی حالا یه برنامه و بازیی که نیاز به سخت افزار قوی داره خب شما اجرا میکنی من نمیکنم ولی تو خیلی چیزا مشترکیم

مثل کامپیوتر- مثل ایفون-مثل اندروید
که سخت افزار قوی تر بازی و برنامه بیشتر ولی همه از یه هسته استفاده میکنند

tahir
20-06-2012, 23:03
اقاییون ولی بی انصافی نکنید الا چیزایی که وینفون۷.۵ کم داره زبان فارسی و نرم افزار های پخش فیلم هستند
و اینا هم اینطور که بوش میاد درسته دیگه تازه ۷.۸ امکانات دیگه هم داره والا اولش ناراحت شدم اما وقتی گفت به قدیمی ها هنوز تعهد داریم و ۷.۸ رو معرفی کرد دیگن خیالم راحت شد
خوب قبول کنین حداقل بهونشون قابل قبوله یعنی مثل بهونه ی گالاکسی اس نیست!
خوب اومدن کرنل و هسته رو کلا از نو نوشتن یعنی بیشتر همون ویندوز ۸ رو اوردن رو گوشی خوب نمیشه که بیان با اپدیت هسته سیستم عامل رو تغییر داد!
و تازه ببینید اینقدر واسه ما ارزش قائل شدند که واسمون اومدن ویندوز فون ۸ رو دوباره نوشتند پس دیگه خوب پرو نشید دیگه
و تازه یکی از رزولوشن ها هم هنوز رزولوشن گوشی های ما هست پس نرم افزار و بازی جدید هم برامون میا حالا شاید بازی های دوهسته ای نیاد خوب که قابل قبوله حداقلش برای ویندوز فون بازی های دوهسته ای میاد...!!
البته نگفتن که برا نسل اول اپدیت میدن فقط گفتن که برای دستگاههایی مانند لومیا 900 که با ورژن 7.5 اومدن اپدیت میشن حالا به نظر من تو این هم ابهام وجود داره.
تازه او این لینک (http://www.engadget.com/2012/06/20/microsoft-unveils-windows-phone-7-8-for-legacy-devices/) هم گفته که برنامه هایی که برای ویندوز فون 8 نوشته میشه قابل اجرا برای ورژن های قدیمی تر نیست.

NovaX5
20-06-2012, 23:05
بله امکان نداره هیچ کسم انتظار نداره بیاد cpu گوشی رو افزایش بده یا تو کیفیت صفحه نمایش تاثیر بذاره
ولی میتونه کاری کنه منی که گوشیم تک هسته ای هست هم داشته باشه این اپدیت رو شما که چند هسته ای هستی هم داشته باشی حالا یه برنامه و بازیی که نیاز به سخت افزار قوی داره خب شما اجرا میکنی من نمیکنم ولی تو خیلی چیزا مشترکیم

خب کرده دیگه رامین جان. اون نسخه ۷.۸ برای همین منظور قراره ریلیز بشه دیگه عزیزم

stop2000
20-06-2012, 23:09

دقیقا خوب همین کارو کرده عزیز
خوب واسه ما اسشم عوض کرده که وقتی یه برنامه میاد و نوشته ۸ و ۷.۸ یعنی برای هر دو و وقتی نوشته ۸ یعنی برای ۸ خوب یعنی عملا یکیه

rmv3x
20-06-2012, 23:09
خب کرده دیگه رامین جان. اون نسخه ۷.۸ برای همین منظور قراره ریلیز بشه دیگه عزیزم

نه من 8 میخوام پویا جان نه 7.8 :دی

باید منتظر باشیم ببنیم چی میشه

(ولی من الان بگم Hd2 براش 8 میاد همون جوری که اندروید و وینفون براش اومدند :ax: )

abbas_gh68
20-06-2012, 23:10
حالا صبر کنید 2 سال دیگه هم دوباره وقتی که وینفون 9 یا هر اسم دیگه ای که روش بزارند بخواد بده بیرون باز دوباره هسته را از اول مینوسه و اون کسایی که وینفون8 گرفتند مثل الان ما مچل میشند:ce::ba::bm::bm::bm:

maxomid
20-06-2012, 23:11
سلام..

بازم جای شکرش باقیه بعد از 2 سال از ارائه گوشی های نسل اول اینهارو فراموش نکرد و همین ویندوز فون 7.8 رو بهشون داره میده..
این یعنی اینکه شما حداقل یک سال دیگه میتونید گوشیتون رو نگه دارید و از بازی ها و نرم افزار های جدید لذت ببرید...
به خدا ویندوز فون 7.5 الان فقط دوتا کمبود داره:
1:ساپورت فارسی
2:ویدیوپلیر ضعیف
از نظر سرعت عالی
از نظر بهینه سازی سخت افزار عالی
رابطه کاربری زیبا و جذاب
و.....

در ضمن فراموش نکنید کوکر ها ویندوز فون 8 رو کوک میکنند....
ماکروسافت خیلی راحت میتونست بگه هسته ها عوض شما و گوشی های قبلی ساپورت نمیشن..
مطمئنم ویندوز فون 7.8 همچین کمتر از 8 نخواهد بود..

stop2000
20-06-2012, 23:12
البته نگفتن که برا نسل اول اپدیت میدن فقط گفتن که برای دستگاههایی مانند لومیا 900 که با ورژن 7.5 اومدن اپدیت میشن حالا به نظر من تو این هم ابهام وجود داره.
تازه او این لینک (http://www.engadget.com/2012/06/20/microsoft-unveils-windows-phone-7-8-for-legacy-devices/) هم گفته که برنامه هایی که برای ویندوز فون 8 نوشته میشه قابل اجرا برای ورژن های قدیمی تر نیست.

عزیز گفته برای ۷.۵ ها میاد خوب من که الان گوشیم که تروفی هست ۷.۵ هستش بازم نمیدونم ولی فکر کنم منظورش از قدیمی ها ما بودیم دیگه نمیشه که واسه لومیا ۹۰۰ بده واسه لومیا ۸۰۰ نده!
واسه اون لینک هم که درباره ی نرم افزاره خوب نمیدونم باید صاحب نظران بگن!

پست ارسال شده توسط موبايل

NovaX5
20-06-2012, 23:15
حالا صبر کنید 2 سال دیگه هم دوباره وقتی که وینفون 9 یا هر اسم دیگه ای که روش بزارند بخواد بده بیرون باز دوباره هسته را از اول مینوسه و اون کسایی که وینفون8 گرفتند مثل الان ما مچل میشند:ce::ba::bm::bm::bm:

البته عزیزم دیگه بعید می دونم یه همچین اتفاقی بیوفته. مایکروسافت از اول به نظر من سیاستش سر خیلی چیزا تو وین فون ۷ اشتباه بود. چیزی که خیلی الان سرش بحث می شه. اما الان تازه داره اکوسیستم مایکروسافت شکل می گیره و گمون نکنم سر ورژن های بعدی اتفاق الان بیوفته

warlord.kane
20-06-2012, 23:16

احتمالا تمام امکاناتی رو که بتونند اضافه میکنند. ما باید یک انتظار معقول داشته باشیم همون جور که دوستان گفتند تقریبا دو سال از عرضه سری اول میگذره . در اندروید گاهی اوقات حتی یک آپدیت هم برای گوشی (گوشی های پرت) نمیاد و عملا 1 سال هم ساپورت نمیشن.
خب هسته تغییر کرده. کاریش هم نمیشه کرد. این کارو برای هماهنگی کلی با تمام دستگاهها ی ویندوزی انجام دادند.
کلا بهتره دید 7.8 چی اضافه میکنه بعد با اطمینان نظر داد.

Benzema
20-06-2012, 23:16
سلام..
من ماکروسافت رو تحسین میکنم..
بازم بعد از 2 سال از ارائه گوشی های نسل اول اینهارو فراموش نکرد و همین ویندوز فون 7.8 رو بهشون داره میده..
این یعنی اینکه شما حداقل یک سال دیگه میتونید گوشیتون رو نگه دارید و از بازی ها و نرم افزار های جدید لذت ببرید...
به خدا ویندوز فون 7.5 الان فقط دوتا کمبود داره:
1:ساپورت فارسی
2:ویدیوپلیر ضعیف
از نظر سرعت عالی
از نظر بهینه سازی سخت افزار عالی
رابطه کاربری زیبا و جذاب
و.....

در ضمن فراموش نکنید کوکر ها ویندوز فون 8 رو کوک میکنند....
ماکروسافت خیلی راحت میتونست بگه هسته ها عوض شما و گوشی های قبلی ساپورت نمیشن..
مطمئنم ویندوز فون 7.8 همچین کمتر از 8 نخواهد بود..

نمیدونم دوستان چه کلیدی کردن روی این دو سال !! اقا گوشیه من واسه دو سال پیشه اون سگ مرده ای که لومیا 900 و 800 وhtc titan و htc radar و ...رو داره و خریده چی؟اونم گوشیش واسه دو سال پیشه؟؟؟ اونم تو خونشون عروسیه که مایکروسافت فراموششون نکرده؟؟؟؟
دلیلاتونو copy paste نکنید لطفا یکمم روش مانور فکری بدید!!

Send from my Galaxy Tab 7.7 using Taptalk2

NovaX5
20-06-2012, 23:18
نه من 8 میخوام پویا جان نه 7.8 :دی

باید منتظر باشیم ببنیم چی میشه

(ولی من الان بگم hd2 براش 8 میاد همون جوری که اندروید و وینفون براش اومدند :ax: )

:021::021::021:

من که به احتمال زیاد تایتان رو تا چند وقته دیگه می ذارم برا فروش تا کهنه نشده. چون منم مثل شما وین فون ۸ می خوام :4:

اه. هی به خودم گفتم صبر کن تا این کنفرانس بر گذار شه، تکلیف مشخص بشه ها، ولی طمع نذاشت :4:

NovaX5
20-06-2012, 23:20
نمیدونم دوستان چه کلیدی کردن روی این دو سال !! اقا گوشیه من واسه دو سال پیشه اون سگ مرده ای که لومیا 900 و 800 وhtc titan و htc radar و ...رو داره و خریده چی؟اونم گوشیش واسه دو سال پیشه؟؟؟ اونم تو خونشون عروسیه که مایکروسافت فراموششون نکرده؟؟؟؟

Send from my galaxy tab 7.7 using taptalk2

حالا عزیزم کمی ادب رو رعایت کنید. اون سگ مرده ای که تایتان و .. داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

stop2000
20-06-2012, 23:20
راستی چرا درست مثل ادم تو کنفرانس ۷.۸ رو امکاناتشو نگفتن؟!
فکر کنم چون وقتی گفتن ویندوز فون۸ نمیاد واسه قدیمی ها بعدش دیدن مردم هی فحش میدن اونا هم ترسیدن گفت حالا که تا تابستون وقته و اون عکس اخری رو سریع ساخت و گفتن حالا خوب ۷.۸ هم میاد.....!!!!!
حالا کسی نمیدونه امکاناتش چیه دقیقا؟!!

$ SCARFACE $
20-06-2012, 23:22

Send from my Galaxy Tab 7.7 using Taptalk2

اگر قرار باشه 7.8 برای اونهایی که با مانگو اومدن بیاد
این لیستی که شما دادید شامل 7.8 میشه
و البته اگر روی اونها رام رسمی 7.8 بیاد
صد درصد روی گوشیهای نسل اولی مثل hd7 در صورتی که رسمی نیاد کوک شده میاد
قانع شدید الان؟

فکر کنم چون وقتی گفتن ویندوز فون۸ نمیاد واسه قدیمی ها بعدش دیدن مردم هی فحش میدن اونا هم ترسیدن گفت حالا که تا تابستون وقته و اون عکس اخری رو سریع ساخت و گفتن حالا خوب ۷.۸ هم میاد.....!!!!!

فعلا اینها
مولتی تسکینگ بهتر
اینترفیس تغییر کرده و امکان شخصی سازیش بیشتر شده
skype و voip باهم توی خود ویندوز هستن
فرمان صوتی
و...

abbas_gh68
20-06-2012, 23:25
به جان خودم من اگه توی اون کنفرانس بودم :bq: اخر این کنفرانس گوشیم را یه هارد ریست میکردم و میرفتم گوشی را میدادم به اقای Terry Myerson بهشم میگفتم بیا دیگه کلا بی اطمینان شدم بهتون فردا هم یه بهانه جدید واسه ویندوزفون 8 جور میکنید تا بتونید هسته را نو کنید :ay:

stop2000
20-06-2012, 23:25
اگر قرار باشه 7.8 برای اونهایی که با مانگو اومدن بیاد
این لیستی که شما دادید شامل 7.8 میشه
و البته اگر روی اونها رام رسمی 7.8 بیاد
صد درصد روی گوشیهای نسل اولی مثل hd7 در صورتی که رسمی نیاد کوک شده میاد
قانع شدید الان؟

فعلا اینها
مولتی تسکینگ بهتر
اینترفیس تغییر کرده و امکان شخصی سازیش بیشتر شده
skype و voip باهم توی خود ویندوز هستن
فرمان صوتی
و...

چند صفحه پیش یکی از بچه ها گفت که نیتیو هم جزو ویژگی های ۷.۸ هستش که اون چی؟
چون مهمش همون نیتیو کد هستش که بشه یه برنامه پخش فیلم واسش ریخت...

stop2000
20-06-2012, 23:30
حالا تاپیک داره با چه سرعتی میره؟!! اصلا کی ویندوز فون این همه کاربر داشت؟!!!
بابا خوب بنده خدا قراره واسه ما امکانات ۸ رو بیاره رو گوشیمون دیگه
ولی خودمونیم ها اولش خیلی حال کردیم همش امکانات عالی معرفی کرد حتی اینترفیس هم که همه میگفتن همین میمونه تغییراتش زیاد بود ولی وقتی گفت اپدیت نمیاد شروع به فحش دادان کردیم حالا هم که اینجوری گفته دیگه موندیم چی بگیم..!!!

rmv3x
20-06-2012, 23:30
:021::021::021:

من که به احتمال زیاد تایتان رو تا چند وقته دیگه می ذارم برا فروش تا کهنه نشده. چون منم مثل شما وین فون ۸ می خوام :4:

اه. هی به خودم گفتم صبر کن تا این کنفرانس بر گذار شه، تکلیف مشخص بشه ها، ولی طمع نذاشت :4:

پس با هم میریم میخریم :دی

مطمئن باش همون هایی که حسین گفت بهت و بس

همون اول من که گفتم 7.8 رو واسه دلخوشی میدند بیرون
بعدش هر چی بیاد میگند فقط رو 8 اجرا میشه 7.8 اجرا نمیشه

secretboy66
20-06-2012, 23:33
یه چیزایی و هم گفتن که از هر نسخه ویندوز 8 ، 18 ماه پشتیبانی میشه
یعنی بعد 18 ماه چی میشه؟

vahid579
20-06-2012, 23:39
راجع به بلوتوث چیزی نگفتن ؟؟؟؟
این که گفتن ارتباط با کامپیوتر شخصی راحتتر شده یعنی چی ؟؟؟ یعنی مثل اندروید راحت بدون نرم افزار میشه وصل شد به کامپیوتر ؟

abbas_gh68
20-06-2012, 23:45
خلاصه دوستان عزیز من واسه خودم این نتیجه گیری را کردم که دیگه توی موبایل و تبلت طرف ماکروسافت به هیچ عنوان نرم چون نتیجه اش را دیدم. این شرکت........... حتما یه همچین کاری هم واسه این تبلت جدیدش در آینده انجام خواهد داد
چی بگم والا کفرم دراومده :an:

hamhame
20-06-2012, 23:48
یعنی لومیا 800 نگیرم؟؟؟

abbas_gh68
20-06-2012, 23:51
یعنی لومیا 800 نگیرم؟؟؟
از من میشنوی کلا طرف ماکروسافت نیا (البته این نظر شخصیم هستشااا)
:bt:

rmv3x
20-06-2012, 23:53
یعنی لومیا 800 نگیرم؟؟؟

شما 900 هم نگیر چه برسه به 800
وینفون تموم تهش 7.8 که اونم معلوم نیست کی بیاد

hamhame
20-06-2012, 23:58
:cm: :cm: :cm: :cm: :cm: :cm: من لومیا میخوااااااااااااامممممممم :cm: :cm: :cm: :cm: تف تو روحت زندگی....

میرم n9 میگیرم روش آندروید نصب میکنم چشتون در بیاد :ae: :ag:

$ SCARFACE $
20-06-2012, 23:59
چند صفحه پیش یکی از بچه ها گفت که نیتیو هم جزو ویژگی های ۷.۸ هستش که اون چی؟
چون مهمش همون نیتیو کد هستش که بشه یه برنامه پخش فیلم واسش ریخت...

ببینید هنوز دقیق چیزی رو نگفتن
ابن اولین کنفرانس خبری بوده
مطمئنا توی بعدی ها جزئیات بیشتر گفته میشه
ولی اگر کدها رو فقط برا کرنل جدید باز کنن
فکر نکنم روی 7.8 باز باشن چون کرنلشون هم 7

یه چیزایی و هم گفتن که از هر نسخه ویندوز 8 ، 18 ماه پشتیبانی میشه
یعنی بعد 18 ماه چی میشه؟

از کجا میگید شما این حرف رو؟

راجع به بلوتوث چیزی نگفتن ؟؟؟؟
این که گفتن ارتباط با کامپیوتر شخصی راحتتر شده یعنی چی ؟؟؟ یعنی مثل اندروید راحت بدون نرم افزار میشه وصل شد به کامپیوتر ؟

فقط بحث این بوده که انتقال بازی ها از وین 8 به وینفون 8 راحت تر شده
میگم
جزئیات دقیق مشخص نیست

یعنی لومیا 800 نگیرم؟؟؟

حالا همه ذوق زده ان
همین گوشیهاتون رو نگه دارید
بذارید چند ماه بگذره از اومدن 8
ببینم اصلا میخوان چکار بکنن
چطوریه...بعد اگر خوب بود پولا رو جمع میکنیم یه گوشی 8 میخریم!
لومینا 800 خیلی زیاد ساپورت کنه همون 7.8 هست

:cm: :cm: :cm: :cm: :cm: :cm: من لومیا میخوااااااااااااامممممممم :cm: :cm: :cm: :cm: تف تو روحت زندگی....

میرم n9 میگیرم روش آندروید نصب میکنم چشتون در بیاد :ae: :ag:

بخش قوانین داره
میخواین اینطوری صحبت کنید برید همون بخش آندروید

vahid579
21-06-2012, 00:00
ولی به نظر من این آخرین باری هست که چنین اتفاقی می افته. یعنی از این به بعد اگر میندوز فون جدیدی بیاد واسه گوشی هایی که ویندوز 8 رو ساپورت میکنن هم میاد ، چون این بار ماکروسافت واسه هماهنگی بین ویندوز 8 و ویندوز فون 8 این کار رو کرد، و من شک ندارن که دیگه این مشکل پیش نمیاد. حداقل تا 4 5 سال دیگه...

secretboy66
21-06-2012, 00:06
از کجا میگید شما این حرف رو؟

مایکروسافت اعلام کرد هر نسخه از ویندوز فون ۸ با ۱۸ ماه پشتیبانی ارایه خواهد شد و از پاییز وارد بازار خواهد شد و از ۵۰ زبان مختلف پیشتیبانی می کند. شرکت های سامسونگ، هووایی، نوکیا و اچ تی سی تلفن هایی با این سیستم عامل وارد بازار خواهند کرد. ویندوز فون هم اکنون ۱۰۰ هزار اپلیکیشن دارد اما باید منتظر سیل بزرگی از اپلیکیشن های ویندوز نسخه دسکتاپ روی آن باشیم.

http://........ir/4763#Scene_1

mahdivakili
21-06-2012, 00:06
دوستان بابا اینکارا چیه گوشیتون رو نگهدارید بعد تا پاییز فرصت دارید!!! پولاتون رو جمع کنید تازهه هنوز گوشی وین فون 8 هم معرفی نشده بع وقتی اومد برید بگیرید
:af:

dark ghost
21-06-2012, 00:07
ولی به نظر من این آخرین باری هست که چنین اتفاقی می افته. یعنی از این به بعد اگر میندوز فون جدیدی بیاد واسه گوشی هایی که ویندوز 8 رو ساپورت میکنن هم میاد ، چون این بار ماکروسافت واسه هماهنگی بین ویندوز 8 و ویندوز فون 8 این کار رو کرد، و من شک ندارن که دیگه این مشکل پیش نمیاد. حداقل تا 4 5 سال دیگه...
۴-۵ سال ؟ حتما شوخی میکنید دوست عزیز
دقیقا یادمه یکی از دوستان که اسمش رو نمیارم و خودش میدونه :))
زمان معرفی وین فون ۷ همین حرف زد
و الان میبینیم که تاریخ تکرار شد !

N.A.J.I
21-06-2012, 00:14
دوستان کمی حوصله داشته باشین.win phone 8 محشره ولی خوب 7.8 هنوز جزئیات دقیقش معلوم نیس.از نظر ظاهرش که یکی شده نرم افزار و بازی ها برای 7.8 که میاد فقط win phone 8 ها با قدرت بیشتر اجرا میکنن و با کیفیت بیشتر فقط میمونه قابلیت nfc و تطبیق با تبلت و.... که باید بریم سراغ 8

sam123
21-06-2012, 00:15
شما دیگه حرف زور می زنید !!
می دونید خیلی از گوشی های اندروید حتی 1 نسخه آپدیت هم براشون نیومده؟!مثلا htc gratia
یا یکی از معروف تریناشون galaxy s فقط چند تا اپدیت بی استفاده براش اومد و دیگه ساپورت نشد؟؟؟
مایکروسافت این همه ساپورتتون کرده حالا اینجوری جوابش رو می دید؟!بی انصاف دیگه نباشید.
بنده خدا اگه می تونست که اپدیت می داد ولی این یک انقلاب هست..
من اندروید دارم می خواستم ios بگیرم ولی الان بی شک منتظر این سیستم عامل بی تظیر می شم.

درود بر مایکروسافت درود بر وینفون 8 درود بر ویندوز 8 درود بر سرفیس

ali4110m
21-06-2012, 00:19
سوالي كه اين وسط پيش مياد اينه كه چرا مايكروسافت دائما هسته سيستم عامل موبايلش رو عوض ميكنه و سيستم عامل قبلي رو دور ميريزه.پاييز دو سال قبل بود كه وين فون ٧ وارد بازار شد و ويندوز موبايل ٦ بازنشسته اعلام شد و چند وقت قبل ماركتش كلا بسته شد و گوشيهاش به تاريخ پيوستن.
سيستم عامل جديد كه با يك هسته جديد نوشته شده يعني وين فون ٧ كلي خرج بازاريابي و معرفي و تشويق دولوپر توسعه سيستم عامل،كلي تحقيق و برنامه ريزي فقط دو سال دوام مياره و يك سيستم عامل جديد معرفي ميشه.همه گوشيهاي قبلي از رده خارج ميشن ديگه برنامه اي براي سيستم عامل قبلي نوشته نميشه.كلي وقت و هزينه كه براي آشنايي دولوپرها با وين فون ٧ و برنامه نويسي انجام شده همه از بين رفته.سيستم عامل قبلي دوباره بعد از يك مدت ماركتش بسته ميشه و تموم.همه دولوپرهاش پراكنده ميشن.كل هزينه ها دود شده رفته روي هوا.در كنار كلي كاربر ناراضي دولوپر سرگردون.گوشيهاي از رده خارج و....

حالا جدا از سرگردوني كاربرا و دولوپرها سوال اينه كه واقعا شركت بزرگي مثل مايكروسافت برنامه و استراتژي بلند مدت نداره؟فكر كنم ميلياردها دلار كه خرج سيستم عامل قبلي شده از بين رفته و اين يعني ضرر.كلي زمان براي آشنايي دولوپرها با سيستم عامل،آموزش،نوشتن sdk همش براي دو سال بوده؟

به نظر من اين كار مايكروسافت نشون دهنده سرگردوني و نداشتن يك استراتژي بلند مدت و مشخصه كه هم باعث ضرر خودش شده و هم ضرر كاربرا.مايكروسافت قبل از اومدن آيفون يعني سال ٢٠٠٧ حدود ٤٠ درصد بازار اسمارت فون ها دستش بوده الان ٣ درصد!!واقعا فكر نمي كنيد علتش همين استراتژيهاي بي منطق باشه؟؟!

vahid579
21-06-2012, 00:26
۴-۵ سال ؟ حتما شوخی میکنید دوست عزیز
دقیقا یادمه یکی از دوستان که اسمش رو نمیارم و خودش میدونه :))
زمان معرفی وین فون ۷ همین حرف زد
و الان میبینیم که تاریخ تکرار شد !
نمیدونم ولی من حدس خودم رو نوشتم، چون اگر ماکروسافت یکبار دیگه بخواد همچنین کاری کنه دیگه واسه همیشه از صحنه رقابت خط میخوره و مشتریاش رو از دست میده.

ولی خدایش این وسط نوکیا از همه بیشتر ضرر کرد، آخه کی دیگه الان میره گوشی های سری لومیا رو بخره، وقتی میدونه به آخره کارش رسیده!

abbas_gh68
21-06-2012, 00:28
اخه عزیز این galaxy s که میگید تقریبا از لحاظ مولتی مدیا کامل بود سورس اندروید هم باز که......
حالا بیا وینفون را ببین فقط فرمت های عتیقه ای که خود ویندوز پی سی ساپورت میکنه را وینفون هم ساپورت میکرد.این 2 سالی هم که وینفون اومد خدایی اخه چی داشت؟ از اونطرف زون پدر ادم را درمیاره از اینطرف هم ماکروسافت چنان وینفون را محدود کرده که توی این 2 سال و اندی یه دونه پلیر واسش نیومد.
میرفتی بیرون یه فیلمی چیزی داشتی یه نفر میگفت بفرست واسه من ما هم اینجوری میشدیم:cl::bm:
همینطور با خودمون میگفتیم اپدیت بعدی درست میشه درست میشه . نشد که نشد
الانم که دیگه زکل ما کاربراش حکم شلغم را پیدا کردیم

abcdefgh
21-06-2012, 00:45
مایکروسافت اعلام کرد هر نسخه از ویندوز فون ۸ با ۱۸ ماه پشتیبانی ارایه خواهد شد و از پاییز وارد بازار خواهد شد و از ۵۰ زبان مختلف پیشتیبانی می کند. شرکت های سامسونگ، هووایی، نوکیا و اچ تی سی تلفن هایی با این سیستم عامل وارد بازار خواهند کرد. ویندوز فون هم اکنون ۱۰۰ هزار اپلیکیشن دارد اما باید منتظر سیل بزرگی از اپلیکیشن های ویندوز نسخه دسکتاپ روی آن باشیم.

http://........ir/4763#scene_1

دوستان داستان 18 ماه پشتیبانی از هر نسخه ویندوز فون 8 چیه؟

hamhame
21-06-2012, 01:08
منتظر واکنش نوکیا به این تصمیم ماکروسافت باشید..
نوکیا همینجوریش تو ضرر دادنه
دیگه با این وضعی که پیش اومده.. بشتر از قبل با گوشی های زیبای لومیا ضرر میکنه..
منم میخواستم لومیا بگیرم اما بدجور ضد حال خوردم..... تف تف تو روحتتتتتتتتتتتتتت:please:

maad_empire
21-06-2012, 01:45
در کل نتیجه کنفرانس متوسط بود یعنی 50-50 .... اینطور معلومه نوکیا و htc کلی ضرر کردند ، مخصوصاً nokia ... در نهایت این کاربران قدیمی بودند که کلی تو ذوقی خوردند و امیدشان رو به نا امیدی رفت و همه به درخت nokia دخیل بستند تا شاید او به حاجت به سوی مایکروسافت بتازد و او را از این تصمیم نابخردانه بازدارد.

اینها که مایکروسافت میگه کرنل باید عوض شه و هسته تغییر کنه همه واسه بازارگرمی و گول زدن هست و بس. عمو بگو میخوام رو گوشیهای جدید که میاد نفع کنم این حرفهای نی نی گول زن رو برو به بچه های مهد کودک بزن.خدا میدونه هرچی ریچار بارش کردم و گفتم کلاه بردار مال مردم خور قبل از اجرای کنفرانس حقش بود.
من میشناسم این شرکتهای امپریالیستی رو که چطوری میخوان پول دربیارن و هدفشون جیب ملت رو خال کردن و توهین به شعور همه است.

شک نکنید مایکروسافت دلش برای کاربرا نمیسوزه همین که بازارش بگیره مجبور میکنه که هر 5/1 سال یه بار گوشی رو بخاطر آپدیت جدید عوض کنین.

sasan99
21-06-2012, 02:09
درود.سلام واقعا براش متاسفم حداقل از اپل یاد بگیره هنوز داره 3gs رو پشتی بانی میکنه یعنی چی یعنی احترام میگذارم به مشتریام اما ماکروسافت بعد چیکار میکنه باید بعد ی سال گوشی رو بفروشی بدرود.

mido-mido
21-06-2012, 06:15
من که برام فرقی نمیکنه زیاد که اپدیت بشن وین فون 7ای ها یا نه...چون الان یک سال و نیم هست باهامه...تا یه 3 4 ماه دیگه هم هستش...که دیگه میشه عمر مفید یه گوشی...2 سال خوبه بنظرم...
بعد نگهش میدارم...شاید فروختمش...و یه چند هسته ای htc میگیرم...وین فون 8ای...
دوستانی که میگن کارش اشتباهه...قبول دارم اشتباه بود کار مایکروسافت...
ولی خب اینم در نظر بگیرین...اگه میخواست وین فون 7ای های مارو تا وین فون 8 ساپورت کنه کی وین فون 8 میخرید اونموقع؟؟؟

ویرایش: خیلی از دوستان گفتن IOS روی 3gs هم میاد...خب یه سوال...وقتی میاد ولی برنامه ها باهاش سازگاری ندارن به چه کاری میاد؟؟؟ برنامه ها و بازی های توی ios بر خلاف ویندوز فون به سخت افزار ربط دارن...مثلا بازی های hd خفن روی 3gs اجرا میشن؟؟؟ الان خیلی از بازی ها هستن فقط روی 4S و ایپد 3 و ایپد 2 اجرا میشن...
اگرم روی 3GS بیان اون لذت رو ندارن...
ولی توی وین فون 7 و 8 چون سخت افزار ها همش توی یه طیف هست بر عکسه...به سیستم عامل ربط داره...
برنامه نویسی که واسه وین فون 8 بازی و برنامه مینویسه با یه سری دستکاری توی کدش همون رو میتونه برای وین فون 7 پورت کنه...
وین فون 7 هنوز از لحاظ نرم افزار و بازی ساپورت میشه...اینو مطمئن باشین...شک توش نکنین...
فقط از لحاظ اپدیت سیستم عاملی دیگه 7.8 اخریشه...

mojtabaalemi
21-06-2012, 07:51
ثلا بازی های hd خفن روی 3gs اجرا میشن؟؟؟ الان خیلی از بازی ها هستن فقط روی 4S و ایپد 3 و ایپد 2 اجرا میشن...
ولی توی وین فون 7 و 8 چون سخت افزار ها همش توی یه طیف هست
هیچ بازی ios ی نیست که روی 3gs اجرا نشه .

mido-mido
21-06-2012, 07:57
هیچ بازی ios ی نیست که روی 3gs اجرا نشه .

بنظرتون همون کیفیت رو میده بهتون؟؟؟نه...مطمئنا توی اجرای بازی ها فقط بازی رو اجرا میکنه...وگرنه اون لذتی رو که توی 4 یا 4اس میبرین توی 3gs نمیبرین...پس کلا ندن بهتره...:4:...
حتی 3GS هم گفتن براش Ios6 میاد...ولی به صورت بسیار بسیار محدود...(دقیقا همین چیزی که الان سر وین فون 7ای ها اومده...)
حالا بحث سر این نیست...سر اینه که گوشی ای که 2 سال از عمرش بگذره همه ی شرکت های میزارنش کنار...شاید براش یه اپدیت بدن...ولی اونم فقط بخاطر اینه که کاربر ناراحت نشه...

پیشرفت تکنولوژی جوری شده که اگه گوشی ای 2 سال ساپورت بشه یعنی عالی...این یکی از بدی های تکنولوژیه...:4:..

در کل حالا که دیگه نمیاد...هرچقدر هم ما به مایکروسافت بد و بیرا بگیم..بازم نمیده وین فون 8رو به ما...پس بیخیال بشیم بهتره...:4:..

maad_empire
21-06-2012, 08:30
دوستان لا اقل کیی جواب ما و چند تا دیگه از دوستان رو که چند بار این سوال رو پرسیدیم بده...

این آپدیت 7,8 کی ارائه میشه؟

سپاس

mido-mido
21-06-2012, 08:36
دوستان لا اقل کیی جواب ما و چند تا دیگه از دوستان رو که چند بار این سوال رو پرسیدیم بده...

این آپدیت 7,8 کی ارائه میشه؟

سپاس

معلوم نیست...:4:...
نوکیا گفته تا چند روز دیگه...که بنظرم همچین چیزی امکان نداره...کم کم 2 ماه دیگه...

farshad2star
21-06-2012, 09:15
سلام
یه چیزی میگید ... کدوم 2 سال ساپورت عالی؟؟؟؟؟
یه ساپورت از زبان فارسی بعد از 2 سال نداشت.
تو نشون دادن بعضی صفحات اینترنتی مشکل داره
من تو جایی که کار می کنم بیشتر نرم افزاراشون وب بیس هست که با زدن چی پی ان میشه از هرجا بهشون دسترسی داشت که این رو هم نداشت
نرم افزارای کاربردی که هیچی (یه پلیر یا بروزر یا ....)
اگه رام کوک شده هم نداشتیم یه مسیریاب درست و حسابی هم نداشت یا یه فولدر که بتونیم برنامه ها رو دسته بندی کنیم
فقط اینترفیس خوب داره
هی گفتن تو آپدیت بعدی میاد که نیومد و فکر می کنم تو این 7.8 هم همچین اتفاقی نمییوفته.
خوبه به اینا میگن اسمارت فون ....
منتظر می مونم که ببینم مایکرو سافت چه می کنه؟؟؟
اگه نتونه اون طبیعی ترین چیز ایی که آدم از یک اسمارتفون انتظار داره رو تامین کنه من یکی دیگه کلا بی خیالش میشم.

amirvar70
21-06-2012, 09:24
شما دیگه حرف زور می زنید !!
می دونید خیلی از گوشی های اندروید حتی 1 نسخه آپدیت هم براشون نیومده؟!مثلا htc gratia
یا یکی از معروف تریناشون galaxy s فقط چند تا اپدیت بی استفاده براش اومد و دیگه ساپورت نشد؟؟؟
مایکروسافت این همه ساپورتتون کرده حالا اینجوری جوابش رو می دید؟!بی انصاف دیگه نباشید.
بنده خدا اگه می تونست که اپدیت می داد ولی این یک انقلاب هست..
من اندروید دارم می خواستم ios بگیرم ولی الان بی شک منتظر این سیستم عامل بی تظیر می شم.

درود بر مایکروسافت درود بر وینفون 8 درود بر ویندوز 8 درود بر سرفیس

سلام آندروید متن بازه
رام های مختلف براش میان
که قابلیت های متفاوت دارن
حتی اگر رسمی پشتیبانی نشن
ولی ویندوز فون چی؟

sasan99
21-06-2012, 09:47
ویرایش: خیلی از دوستان گفتن IOS روی 3gs هم میاد...خب یه سوال...وقتی میاد ولی برنامه ها باهاش سازگاری ندارن به چه کاری میاد؟؟؟ برنامه ها و بازی های توی ios بر خلاف ویندوز فون به سخت افزار ربط دارن...مثلا بازی های hd خفن روی 3gs اجرا میشن؟؟؟ الان خیلی از بازی ها هستن فقط روی 4S و ایپد 3 و ایپد 2 اجرا میشن...
اگرم روی 3GS بیان اون لذت رو ندارن...
...
درود.سلام امید جان حداقل میشه گفت پشتی بانیش کرده دیگه اون برنامه یا بازی مربوط به سازنده است که با سخت افزار بالا میسازش الان اگه یکی 3gs داشته باشه و اپدیت براش میاد خوبه یا ما که گوشی های نسل اولو داریم بدرود.

farshad2star
21-06-2012, 10:03
سلام
یه چیزی میگید ... کدوم 2 سال ساپورت عالی؟؟؟؟؟
یه ساپورت از زبان فارسی بعد از 2 سال نداشت.
تو نشون دادن بعضی صفحات اینترنتی مشکل داره
من تو جایی که کار می کنم بیشتر نرم افزاراشون وب بیس هست که با زدن چی پی ان میشه از هرجا بهشون دسترسی داشت که این رو هم نداشت
نرم افزارای کاربردی که هیچی (یه پلیر یا بروزر یا ....)
اگه رام کوک شده هم نداشتیم یه مسیریاب درست و حسابی هم نداشت یا یه فولدر که بتونیم برنامه ها رو دسته بندی کنیم
فقط اینترفیس خوب داره
هی گفتن تو آپدیت بعدی میاد که نیومد و فکر می کنم تو این 7.8 هم همچین اتفاقی نمییوفته.
خوبه به اینا میگن اسمارت فون ....
منتظر می مونم که ببینم مایکرو سافت چه می کنه؟؟؟
اگه نتونه اون طبیعی ترین چیز ایی که آدم از یک اسمارتفون انتظار داره رو تامین کنه من یکی دیگه کلا بی خیالش میشم.

فراموش کردم...
از mms و ussd هم پشتیبانی نمیکنه
فقط نگید تو ایران همچین مشکلی هست بلکه با خیلی دیگه از اپراتورا هم مشکل داره
گوشی که تو کل دنیا می خواد فروش بشه باید نیازهای همه رو در نطر بگیره
نه اینکه انتظار داشته باشه مابقی مثه اون بشن

:au:

NovaX5
21-06-2012, 10:10
بابا بچه ها یه خورده بیشتر به مسئله فکر کنید. من نمی دونم چرا همتون انتظار دارین اون وین فون ۸ ای که خیلی از قابلیت هاش وابسته به سخت افزار هست رو برایتون ریلیز کنن. شما باز برید یه نگاه به مطالب کنفرانس بندازین ببینین کدوم قابلیت رو شما می تونین رو گوشی ها فعلی داشته باشین. هر کدومشو که فکر می کنید می شه، مطمئن باشید که تو ورژن 7.8 هم ارائه می شه. شک نکنید. حالا درسته زیاد راجب این ورژن حرفی زده نشد اما همین مسئله خودش تاپید همین موضوعیه که خدمتتون عرض کردم. بعد هم خودمونیم. مایکروسافت خیلی سر ویندوز فون ۷ اشتباه کرد. آخه اون موقع با وجود iOS ه 3 ساله و اندروید ۲ ساله، کی میاد یه سیستم عاملی بخره که حتی یه کپی پیست ساده هم نداره. از هیچی پشتیبانی نمی کنه. از ساده ترین چیزا. خودتون اگه اون موقع وین فون رو با الان مقایسه کنید می بینید پس دیگه iOS و اندروید اون موقع کجا بودن. تنها راه بالا کشیدن ویندوز فون ۸ هم همین بود. قابلیت تعامل کامل با تبلت ها و پی سی های وین ۸ ، استفاده از هسته جدید، امکان اجرا شدن نرم افزار ها روی ۳ سیستم عامل فقط با اعمال کمی تغییر و نه کد نویسی مجدد. پشتیبانی از Direct3D ( من خودم کنفرانسو از موبایلستان دنبال نکردم ولی نمی دونم شما بازی هایی رو که روی پلتفرم اجرا شد رو دیدید یا نه. خب اون بازی با اون کیفیت می خواد رو گوشی های ما اجرا بشه؟ 8 و 16 گیگ فضا، تهش 1.5 گیگاهرتز سی پی یو با ۵۱۲ مگ رم؟ ) اسلات مموری. امکانات متعددی که فقط از طریق فناوری NFC قابل استفادست. حالا من به پرداخت الکترونیکی و این حرفها کاری ندارم که تو ایران ساپورت نمی شه. اما امکان ارسال فایل از طریق NFC به یه دستگاه دیگه، امکان به اشتراک درآوردن بازی ها با تبلت و اینکه مثلا یکی که داره رو گوشی یا تبلت یه بازی ای میکنه نفر دیگه می تونه با NFC وصل بشه و اون بازی رو ۲ نفره یا چند نفره انجام بدن و دیگر چیزا که الان حضور ذهن ندارم. یا چیزای دیگه. اصلا مایکروسافت اینارو بهتون تحویل داد، چی کارش می خواین بکنین؟ می خواین قطعات گوشیاتون رو باز کنید مثلا توش سی پی یو جدید بذارین؟ جی پی یوشو عوض کنید؟ تراشه NFC بذارید. خب مایکروسافت هم به همین چیزا فکر می کنه دیگه. از طرفی باید سیستم عامل جدیدش همه این چیزارو داشته باشه که تازه بتونه رشد کنه و دید مردم رو نسبت به این پلتفرم عوض کنه. از طرفی هم خب با این مشخصات گوشی های نسل اول و دوم رو نمی تونه ساپورت کنه. در نتیجه میاد و ورژن ۷.۸ رو برای ما میده. به نظر من، در جواب اون دوستمون که گفت کجا ساپورتش خوبه، مایکروسافت تهه ساپورته. کجا اندروید و اپل میان اینطوری مشتریاشون رو ساپورت کنن. شما یه بار دیگه به تغییرات توجه کن. ۱ ماه پیش رفتیم با دوستم گالاکسی نوت گرفته می گم آقا اندروید ۴ برای این ریلیز شده؟ می گه به صورت رسمی نه. الان روش ۲ و خورده ای هست. باید غیر رسمی شو نصب کنید. خب این ساپورته؟ یا اپل کجا اومد بنیاد سیستم عاملشو تغییر بده که نتونه بعدش 3g یا اینور اونورترو ساپورت کنه.

یکی از دوستانمم فرمودن نوکیا پدر مایکروسافت رو در میاره و اینا، جالبه بدونید سر این مسئله مایکروسافت با تمام برند های تولید کننش یه جلسه خصوصی می ذاره و اونجا همه با این مسئله عدم اراپه آپدیت موافقت می کنن. پس اونم با هماهنگی صورت گرفته. یعنی هر شرکتی وقتی بخواد کاری انجام بده اول با شرکاش هماهنگ می شه نه اینکه سر خود کاریو انجام بده

mido-mido
21-06-2012, 10:14
درود.سلام امید جان حداقل میشه گفت پشتی بانیش کرده دیگه اون برنامه یا بازی مربوط به سازنده است که با سخت افزار بالا میسازش الان اگه یکی 3gs داشته باشه و اپدیت براش میاد خوبه یا ما که گوشی های نسل اولو داریم بدرود.

خب مگه حالا مایکروسافت پشتیبانی رو ول کرده؟؟؟ خب اونم گفته 7.8 رو دارم میدم...
بنظر من همه ی شرکت ها این روزا افتادن دنبال سود...این مایکروسافت دنبال سود نبود که اونم رفت دنبالش...
همش هم بخاطر تکنولوژیه...
اگه مثل قبل گوشی ها هیچی نداشتن اینقدر لازم نبود دنبال اپدیت باشیم...

در ضمن...من به عنوان یه کاربر راضیام که گوشیم 2 سال ساپورت شده...من از عید سال پیش گوش دستمه...تا امروز میشه 15 ماه...تا 5 ماه دیگه هم وین فون 8 گوشی هاش میاد...میشه 20 ماه...
گوشی رو میرم با یه وین فون 8 عوض میکنم...
این روزا عمر مفید گوشی همین قدر شده...نمیشه توقع بیشتر از این رو داشت...
(هر چند کسایی که لومیا 900 و تایتان خریدن خیلی ضرر کردن...اینو قبول دارم...)

tighoor
21-06-2012, 10:17
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=228292

Psycho X
21-06-2012, 10:20
اقا بیخیال بشین
اصلا مایکروسافت دیگه ارزش حرف زدن نداره
من از دیشب افسرده شدم
7.8 هم بچه بازیه,مث اینکه به دستمون شکلات بدن سرمونو کلاه بزارن
کلا ما یه چیزی مث موش ازمایشگاهی بودیم
من که دیگه اعتمادم نسبت به ms از دست دادم

mido-mido
21-06-2012, 10:29
اقا بیخیال بشین
من از دیشب افسرده شدم

این همون کاری هست که اپل میکنه...یه اپدیت نصفه و ناقص واسه گوشی های قبلیش میده...
حالا چون مایکروسافت این کاررو کرد شد بدترین شرکت؟؟؟
همین پویای خودمون تایتان داره...همین 2 هفته پیش هم خرید...تازه هم روش رام کوک زده...ناراحت هست...ولی خب منطقی داره فکر میکنه...میبینه خب مایکروسافت داره کار دست رو انجام میده الان...
والا دیگه نمیدونم چی بگم...من نظرام رو گفتم...شما هم نظراتون رو گفتین...
هر چقدر هم بگیم مایکروسافت هیچ کاری نمیکنه...:022:...

KARAMOOZ
21-06-2012, 10:33
این همون کاری هست که اپل میکنه...یه اپدیت نصفه و ناقص واسه گوشی های قبلیش میده...
حالا چون مایکروسافت این کاررو کرد شد بدترین شرکت؟؟؟
همین پویای خودمون تایتان داره...همین 2 هفته پیش هم خرید...تازه هم روش رام کوک زده...ناراحت هست...ولی خب منطقی داره فکر میکنه...میبینه خب مایکروسافت داره کار دست رو انجام میده الان...
والا دیگه نمیدونم چی بگم...من نظرام رو گفتم...شما هم نظراتون رو گفتین...
هر چقدر هم بگیم مایکروسافت هیچ کاری نمیکنه...:022:...

امید از این استیو بالمره پول پرست دفاع نکن:4:

dajesmob
21-06-2012, 10:40
سلام آقا اونا رو ول کنید
خوب باید قبول نمیشه دیگه سخت افزار می خواد دیگه
به نطرم اگه این اپدیت 7.8 بیاد بازم خوبه
البته اگه واسه نسل یکیا بیاد
به شخصه فکر میکنم برا میکروسافت ما موش آزمایشگاهی بودم
به شخصه این درد و علاقه ای که نصبت به wp7 داشتید رو درک می کنم
هر چی هم که نباشه ما اینجا دوستایه خوبی برا هم شدیم

NovaX5
21-06-2012, 10:43
امید از این استیو بالمره پول پرست دفاع نکن:4:

دوست من جدای مایکروسافت و بالمر و اینا، شما کدوم یکی از این کمپانی هارو دیدی که بیان محض رضای خدا کار کنن. تمام این شرکت ها، سیاستشونو بر اساس منفعتشون بنا می کنن. این حقشونه. ما هستیم که باید این مسائل رو در نظر بگیریم و انتخابمونو با این مبنا انجام بدیم.

الان سهم وین فون ۷ در خوشبینانه ترین حالتش ۵٪ کل اسمارت فون های جهانه. تازه خیلی حال دادم بهش که این درصدو گفتم. حالا مایکروسافت اگه بیاد و بخواد در راستای پشتیبانی از گوشی های فعلی، سیستم عامل جدیدشو طراحی کنه که بعد ۱ سال نوکیا که کله پا می شه و به زباله دانی تاریخ می پیونده، مایکروسافتم که باید مسئله اسمارت فونو ببوسه بذاره کنار. حالا باز هی بیاین فحشش بدین. حالا اگه الان این آپدیت برای نسل فعلی هم میومد، با شکست این دو شرکت تو اسمارت فون باز میومدید فحششون می دادید

stop2000
21-06-2012, 10:45
اینا همش بهونست مگر نمیشه با آپدیت هسته سیستم عامل رو عوض کرد!؟
میشه دیگه چرا نشه؟!

NovaX5
21-06-2012, 10:48
اینا همش بهونست مگر نمیشه با آپدیت هسته سیستم عامل رو عوض کرد!؟
میشه دیگه چرا نشه؟!

عزیزم، هسته یه بخششه. یه بخشش که الان اینجا خیلی از بچه ها اشتباه می کنن، مسئله تغییرات بزرگ تو سخت افزاره. اینه که دست و باله مایکروسافت رو می بنده. وگرنه اگه نمی خواست ساپورت کنه نمیومد آپدیت بده که برای ما.

warlord.kane
21-06-2012, 10:52
اقا بیخیال بشین
من از دیشب افسرده شدم

من مطمئنم اگر مایکروسافت فقط اسم این اپدیت رو به جای 7.8 می گذاشت 8 اون وقت خیلی ها راضی میشدند . این همون کاریه که اپل میکنه میگه قبلی ها اپدیت می شوند اما فقط بعضی از امکانات براشون میاد. ولی خب مایکروسافت حداقل دروغ نمیگه که این 8 هست.

stop2000
21-06-2012, 10:53
عزیزم، هسته یه بخششه. یه بخشش که الان اینجا خیلی از بچه ها اشتباه می کنن، مسئله تغییرات بزرگ تو سخت افزاره. اینه که دست و باله مایکروسافت رو می بنده. وگرنه اگه نمی خواست ساپورت کنه نمیومد آپدیت بده که برای ما.

اقا نمیخواد ساپورت کنه دیگه فقط اومده تو 7.8 ظاهر رو آورده خوب ما ظاهر میخوایم چیکار؟!
مشکل من باز نشدن کد نیتیو توی 7.8 هستش

abbas_gh68
21-06-2012, 10:59
بی تعصب
الان این ویندوز فون 7 با جاوا چه فرقی داره؟
نه جدی میگم مولتی مدیا که محدود به یه 3gp و mp4 و wmv و این فرمت های مسخره مدیاپلیر هستش
اونم از ارتباط با گوشیش که زون نباشه یعنی گوشی فقط واسه چکش خوبه فارسی هم که هیچ اینا اومدن 2 سال پیش یه وین7 دادن که یه سری ایراد داشت که واقعا قبلا ایکه بخوان منتشرش کنن باید رفع میکردند ولی برعکس توی این دوسال این کار را کردند ماها هم شده بودیم وسیله ازمایش اینا بعدش که کامل شد اومدند وین 8 دادند بیرون

NovaX5
21-06-2012, 11:13
اقا نمیخواد ساپورت کنه دیگه فقط اومده تو 7.8 ظاهر رو آورده خوب ما ظاهر میخوایم چیکار؟!

عزیزم کد نیتیو به چه دردت می خوره وقتی نتونی از سخت افزار کار بکشی؟ همین وضعیت فعلی هم واقعا اگه سیستم عامل خوب و پر سرعتی نداشتیم که با سخت افزار انقدر مچ باشه، از سر این گوشیام زیاده. تازه مگه مایکروسافت گفته که نیتیو باز نمی شه. الان برو تاپیک tighoor رو بخون. هنوز که چیزی معلوم نیست

iphone3gs32
21-06-2012, 11:17
بابا خداررو شكر كنيد كه اين همه تغيير داشته من نميدونم چرا بعضي ها ناراحتن
٧.٨ هم واسه گوشي هاي فعلي مياد خدارو شكر كنيد
راستي متاسفانه بايد تا پاييز امسال واسه وينفون ٨ صبر كنيم
از همينشون بدم مياد كه يه چيزيو معرفي ميكنن بعد ادمو تشنه اون محصول ميذارنو ميگن ٤ ماه ديگه

pooya.k
21-06-2012, 11:21

سلام دوست خوب من...
گوشی من و شما (البته من هم 7pro دارم هم لومیا 800 ، منظورم 7pro هست) تولیدش ماله اکتبر 2010 هست...یعنی اگه با این 7.8 هم 2 - 3 ماه کار کنین میشه 2 سال ساپرت... دیگه چه انتظاری داری از مایکروسافت... این زنجیره آپدیت یه جا باید قطع میشد دیگه...
فقط این وسط سری لومیا ضرر کرده به نظرم و تایتان 2 ،مخصوصا لومیا 900...

NovaX5
21-06-2012, 11:21
بی تعصب
نه جدی میگم مولتی مدیا که محدود به یه 3gp و mp4 و wmv و این فرمت های مسخره مدیاپلیر هستش
اونم از ارتباط با گوشیش که زون نباشه یعنی گوشی فقط واسه چکش خوبه فارسی هم که هیچ اینا اومدن 2 سال پیش یه وین7 دادن که یه سری ایراد داشت که واقعا قبلا ایکه بخوان منتشرش کنن باید رفع میکردند ولی برعکس توی این دوسال این کار را کردند ماها هم شده بودیم وسیله ازمایش اینا بعدش که کامل شد اومدند وین 8 دادند بیرون

الان با جاوا هیچ فرقی نداره. ولی ورژن ۷.۸ قراره بیاد اون قابلیت هایی که برای نسل اولیا داشتنش امکان پذیر هست رو در اختیارشون بذاره.

اون مسئله هم حالا چه درست چه غلط، هر کمپانی ای یه سیاست داره. اونا نمی تونن خودشونو با ما وفق بدن که. اونا محصولشونو می دن. ما هستیم که بایست تو این بازاری که تنوع زیاده، درست همه مسائل رو برسی کنیم و محصول خودمون رو انتخاب کنیم. خب ببینید الان ۲-۳ هفتست من رفتم تایتان خریدم. الان اعلام شد که براش آپدیت ۸ نمیاد. این تقصیر کیه؟ تقصیر منه دیگه. تقصیر منه که بایست فکر همه چیو می کردم و بعد می رفتم می خردم که حالا چون این کارو نکردم متضرر شدم. این واقعیت این قضیهست. شماهام که چیزیو از دست ندادید که. گوشی های شما اقلا ماله دو سال پیشه. نسل اولیا. دیگه بابا به خدا اندروید رفت رو چهار هستهای. اپل هم با اون سیاست های خشکش که سخت هم انعطاف می پذیرفت رفته رو ۲ هسته ای. دیگه چقدر مگه می خوایین این گوشی هارو نگه دارید؟ قبول کنین گوشی های ما از لحاظ سخت افزاری نسبت به رقبا خیلی عقب افتادن بابا.

maad_empire
21-06-2012, 11:23
بی تعصب

والا ایشون تا حدود زیادی هم بی راه نمی گن ... آخه یه سیستم عامل نتونه یه AVI یا MKV رو ساپورت کنه آخه چه معنی داره؟ سیمبین سری 60 و 9.3 هم 3gp و mp4 و wmv ساپورت میکنن .. بقول دوستمون جاواهم اینها رو ساپورت میکنه .. والا من دیگه هیچ حرفی واسه گفتن ندارم در این باره.

قبول دارم که مایکروسافت کارش بد نبوده و سیستم عاملش مخصوصاً از لحاظ اینترفیس جذابه .. اما محدودیتهای خیلی بچه گانه ای رو سیستم عاملش گذاشته. اگه قصدش پول درآوردنه پس چرا این کارها رو میکنه لااقل فرمت پخش فیلم رو اصلاح میکرد.
من الان رو دلم مونده بتونم 2 تا فایل PDF رو به راحتی تو گوشیم بریزم.

چشم امید ما به شما کوکرهاست.

stop2000
21-06-2012, 11:26
سلام دوست خوب من...
گوشی من و شما (البته من هم 7pro دارم هم لومیا 800 ، منظورم 7pro هست) تولیدش ماله اکتبر 2010 هست...یعنی اگه با این 7.8 هم 2 - 3 ماه کار کنین میشه 2 سال ساپرت... دیگه چه انتظاری داری از مایکروسافت... این زنجیره آپدیت یه جا باید قطع میشد دیگه...
فقط این وسط سری لومیا ضرر کرده به نظرم و تایتان 2 ،مخصوصا لومیا 900...

انتظار دارم گوشیم حداقل بتونه یه فیلم با فرمت ام کا وی رو با زیر نویس پخش کنه بابا باید کد نیتیو رو باز میکرد که فکر نکنم کرده باشه چون اگر میکرد میگفت
خود مایکروسافت بود که گفت جواب این اعتمادشون رو میدیم خود مایکروسافت بود که گفت دوتا اپدیت بزرگ در راهه
الان جواب اعتماد ما اینه؟!
دیگه خوب ساپورت قراره قطع بشه چرا کل نرم افژارهای جدید دیگه برامون نیاد وقتی زبان برنامه نویسی دو سیستم عامل با هم فرق کنه خوب نرم افزار ها هم به هم نمیخونه الان مایکروسافت اگر میخواست هسته رو عوض کنه اصلا چرا خوب ویندوز فون۷ رو داد اصلا اگر ویندوز فون۷ برای رقابت نیست باری چیه؟! برای رفاقت؟!!!!
خودتونم میدونید اون کاری رو که باید رو نکرد

mido-mido
21-06-2012, 11:33
دوستان همه گفتن فرمت mkv mkv...avi...این موارد...
اقا من تبلت اندرویدی دارم...به صورت عادی mkv رو نمیخونه...با کلی لگ و دنگ و فنگ میخونه...باید کلی برنامه نصب کنی و کودک که شاید بتونه یه mkv 720 بخونه...تازه 1080 هم نمیخونه...
تفاوت سخت افزار تبلت من با گوشی های وین فون 7 چقدره؟؟؟ کم کم 3 برابر قدرتشه...ولی بازم توی همچین مواردی مشکل داره...

در مورد برنامه:
کی گفته برنامه های جدید نمیاد واسه وینفون 7؟؟؟ وین فون 7 و 8 با هم تفاوت زیادی ندارن...اگه برنامه ای برای وین فون 8 نوشته بشه که توش از API های وین فون 7 استفاده شده باشه به راحتی میتونه روی وین فون 7 هم بنویستش...و با 2 3 تا کلیک این کار انجام میشه...
حالا اگه با کد نیتیو باشه و برای وین فون 8 باشه اگه توی وین فون 7.8 هم نیتیو باز بشه (که باز نمیشه) اونم با 2 3 تا کلیک پورت میشه...

مایکروسافت نگفته ساپورت نرم افزاری قطع میشه...گفته 7.8 اخرین اپدیت سیستم عامله...
پس هنوز برای این گوشی های بازی و برنامه خواهد اومد...

maad_empire
21-06-2012, 11:35
بیاین اینم نامه کاربران نوکیا به استفان الوپ درباره نا امیدیشان از این شرکت نسبت به عدم مسئولیت پذیری نوکیا نسبت به کاربران. دیشب این نظر رو دادم اما فکر کنم شیطونها اومدن تو موبایلستان و نظر رو تأیید کردند و رفتن نامه دادن آفرین آدمهای حرف گوش کن.
http://blog.gsmarena.com/category/windows-phone/

tighoor
21-06-2012, 11:37
بچه ها حاالا باید ببینیم توی ویندوز فون 7.8 چه api های اضافه شده....
شاید طوری اضافه شده باشه که یسری برنامه های قدرتمند برای ما هم بیاد. باید صبر کنیم....

NovaX5
21-06-2012, 11:39
انتظار دارم گوشیم حداقل بتونه یه فیلم با فرمت ام کا وی رو با زیر نویس پخش کنه بابا باید کد نیتیو رو باز میکرد که فکر نکنم کرده باشه چون اگر میکرد میگفت
خود مایکروسافت بود که گفت جواب این اعتمادشون رو میدیم خود مایکروسافت بود که گفت دوتا اپدیت بزرگ در راهه
دیگه خوب ساپورت قراره قطع بشه چرا کل نرم افژارهای جدید دیگه برامون نیاد وقتی زبان برنامه نویسی دو سیستم عامل با هم فرق کنه خوب نرم افزار ها هم به هم نمیخونه الان مایکروسافت اگر میخواست هسته رو عوض کنه اصلا چرا خوب ویندوز فون۷ رو داد اصلا اگر ویندوز فون۷ برای رقابت نیست باری چیه؟! برای رفاقت؟!!!!

انتظاراتتون درست. اما من نمی دونم چرا تا زمانیکه هنوز چیزی مشخص نیست شما دوستان انقدر دارین خودتونو اذیت می کنین. بابا یه کنفرانس دیگه هم تو راهه. مایکروسافت اون کنفرانسو گذاشته برای تولید کننده ها که تو تابستون هست. حالا کیشو نمی دونم. مطمئن باشید اگه تا اون موقع تکلیف ۷.۸ مشخص نسه، تو کنفرانس حتما زمان رو بیشتر به اون مسئله اختصاص خواهد داد. بعد هم عزیزم دنیای رقابت همینه دیگه. شما میای بر اساس یه اطلاعات آماری ای که شامل مجموعه ای از اطلاعات هست ( که خب این اطلاعات هم باز دسته بندی و فاکتور های زیادی داره ) میای یه محصولیرو تولید می کنی. ممکنه وسط کار تو متوجه اشتباهاتی بشی که اون موقع به علت هایی نمایان نبوده یا اگرم بوده نمی شده کاریش کرد یا بوده ولی تصمیم اشتباه شما باعث ضرر و عدم موفقیت محصول شده. خب اگه اینطور باشه شما میای این راه رو ادامه بدی؟ یا میری نواقص رو درست می کنی. این هم همونه دیگه.

مایکروسافت سال ۲۰۰۷ وقتی آیفون اومد، فکر کرد این گوشی موفق نمی شه. هی رفت ویندوز موبایلو کرد 6 و 6.1 و 6.5 و اینا. گوگل فهمید الان وقتشه که بجنبه. جنبید باز مایکروسافت چسبید به ویندوز موبایل. یعد یه زمانی به خودش اومد که همه رقبا رفتن جلو اون مونده. که تازه باز الان دید سیاست جدیدشم جوابگو نیست. خب بایست یه فکری می کرد به حال خودش دیگه. نه که بیاد بگه ۴٪ دارن سیستم عامل منو استفاده می کنن پس من بیام تغییرو طوری بدم که اونام بتونن رو این گوشی های ماله ۲ سال پیششون هم جواب بگیرن که البته این کارو هم کرده که نه سیخ بسوزه نه کباب. ولی زور اصلیو گذاشت برای ۸ که بتونه مشتریان جدید رو جذب خودش بکنه. من به شما قول می دم رشد این ورژن خیلی می ره بالا. من فکر می کنم تا ماه های اولیه سال ۲۰۱۳ این پلتفرم خیلی بتونه نزدیک iOS بشه از لحاظ رقابت در فروش.

hadinba
21-06-2012, 11:42
ناراحتی دوستان رو درک میکنم ، و درسته یک بخش کیفیت مربوط به خدمات پس از فروشه ؛ ولی قبول دارین که ماکروسافت نیاز به جهش داشت ؟ برای اینکار هم نیاز بود هسته رو دوباره بنویسه ( Full Upgrade ) !! ولی تو همین iOS 6 که عزیزان گفتن ، فقط کدهای Map رو دوباره نوشتن و بقیه مثه سابق هست! دقیقا مثه یک Major Update هست!
الانم بهتره به نسل جدید گوشی هایی تحت WP8 میان فکر کنین! :loveit:

WP7 با 1GHz CPU و 512Mb Ram اینقدر سرعتش بالا بود ، حالا شما تصور کن HTC یه دونه از اون One XL هاشو با WP8 بده بیرون! S4 رو آندروید به این سنگینی اینقد رَون کار میکنه ، دیگه رو WP8 دیگه چه شووووود! :ag:
از طرف دیگه شوما در نظر بگیر محیط گرافیکی و فوق العاده WP8 رو یه صفحه HD ببینی! 1% فکرشو کن؟! :ce::cv::ag:

stop2000
21-06-2012, 11:44
اقا یه چیزو حقیقتا میگیم یه جای خوب پیدا کنید یه نامه ای چیزی به مایکروسافت بنویسیم همه بریم تونجا حالشونو بگیریم!!

pooya.k
21-06-2012, 11:46

بله دوست من... هممون یه انتظاراتی داشتیم... حتی من انقد مطمئن بودم که رفتم lumia 800 هم خریدم...
نکته اینجاست که اگه کد native رو باز میکرد دیگه کی میرفت گوشی وینفون 8 بخره ؟؟
ببین مایکروسافت 2 تا محدودیت داشت واسه این آپدیت... یکیش قدرت سخت افزاری گوشی هاست که به همین دلیل تا اونجایی که میتونست و سخت افزار گوشی های ما توان داره رو در آپدیت 7.8 قرار داده... دومین مسئله فروش گوشی هاشه که باعث شده یه سری ویژگی ها رو توی این آپدیت قرار نده...
ببین دوست گلم... من نمیگم مایکروسافتو دوست داشته باش ... نمیگم مایکروسافت کارش کاملا درست بود... فقط میگم ته دلت یه کوچولو بهش حق بده... همین

NovaX5
21-06-2012, 11:47
ناراحتی دوستان رو درک میکنم ، و درسته یک بخش کیفیت مربوط به خدمات پس از فروشه ؛ ولی قبول دارین که ماکروسافت نیاز به جهش داشت ؟ برای اینکار هم نیاز بود هسته رو دوباره بنویسه ( full upgrade ) !! ولی تو همین ios 6 که عزیزان گفتن ، فقط کدهای map رو دوباره نوشتن و بقیه مثه سابق هست! دقیقا مثه یک major update هست!
الانم بهتره به نسل جدید گوشی هایی تحت wp8 میان فکر کنین! :loveit:

Wp7 با 1ghz cpu و 512mb ram اینقدر سرعتش بالا بود ، حالا شما تصور کن htc یه دونه از اون one xl هاشو با wp8 بده بیرون! S4 رو آندروید به این سنگینی اینقد رَون کار میکنه ، دیگه رو wp8 دیگه چه شووووود! :ag:
از طرف دیگه شوما در نظر بگیر محیط گرافیکی و فوق العاده wp8 رو یه صفحه hd ببینی! 1% فکرشو کن؟! :ce::cv::ag:

دقیقا. حالا فرض کنید اینا انجام نمی شد. یعنی شماها مشکلتون با یه زبان فارسی و چیز پی انو چهارتا کاشیو اینا مشکلتون حل می شد؟ خب نه. برای این تغییرات هم کار های جدید و سخت افزار جدید لازمه. چطوری می شه همه این امکاناتو رو گوشی های نسل اول یا حتی دوم داشت؟

stop2000
21-06-2012, 11:54
بله دوست من... هممون یه انتظاراتی داشتیم... حتی من انقد مطمئن بودم که رفتم lumia 800 هم خریدم...
نکته اینجاست که اگه کد native رو باز میکرد دیگه کی میرفت گوشی وینفون 8 بخره ؟؟
ببین مایکروسافت 2 تا محدودیت داشت واسه این آپدیت... یکیش قدرت سخت افزاری گوشی هاست که به همین دلیل تا اونجایی که میتونست و سخت افزار گوشی های ما توان داره رو در آپدیت 7.8 قرار داده... دومین مسئله فروش گوشی هاشه که باعث شده یه سری ویژگی ها رو توی این آپدیت قرار نده...
ببین دوست گلم... من نمیگم مایکروسافتو دوست داشته باش ... نمیگم مایکروسافت کارش کاملا درست بود... فقط میگم ته دلت یه کوچولو بهش حق بده... همین

رفیق لااقل شما دیگه منو میشناسین تقریبا اکثر بچه های بخش منو میشناسن من تعصبی نیستم اما از طرفدارای شدید ویندوز فونم الانم میگم این سیستم عامل کارش حرف نداره اما این یه کارو انتظار نداشتم بکنه
من همه جا ازش تعریف میکردم
اما حالمو گرفت ببین مسئله سخت افزار نیست مسئله نرم افزاره الان مگه اپدیت هسته امکان پذیر نیست؟!
هست با این کارم مشکل نرم افزاریمون حل میشد واقعا انتظار یه کار عاقلانه تر از مایکروسافت داشتم
بازم اگر کد نیتیو رو توی ۷.۸ باز میکرد مشکلی نبود اما حالا چی؟!
میخوان ظاهر رو بیارن خوب اصلا نیارن دیگه
متاسفم مایکروسافت اما من دیگه نیستم

$ SCARFACE $
21-06-2012, 12:03
سلام آندروید متن بازه
رام های مختلف براش میان
که قابلیت های متفاوت دارن
حتی اگر رسمی پشتیبانی نشن
ولی ویندوز فون چی؟

اوپن سورس بودن دلیل بر این نیست که بهترین سیستم عامل باشه
شما ios رو نگاه کن
متن بسته هست اما سیاست دارن
مایکروسافت هم متن بسته هست ولی دیگه خیلی بی دلیل
اما توی 8 مطمئنا بچه بازی ها رو میذاره کنار و سیاستی رو پیش میگیره که متن بسته بودنش لطمه ای وارد نکنه
شما الان ببین
هر بازی که میاد
اول نسخه ios میاد بعد آندروید
این یعنی چی؟
یعنی حالا چون آندروید متن بازه دلیل این نمیشه که راحت تر بشه براش برنامه نوشت
اگر اینطور بود اول برا آندروید میزدن بعد برای ios
نمونش
آسفالت 7 و nova 3

H.O.S.E.I.N
21-06-2012, 12:08
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=228313

rmv3x
21-06-2012, 14:48
اقا ما که دیشب فحشامون رو دادیم راحت خوابیدیم :دی
کاری هم با 7.8 ندارم چون میدونم خیلی فرق میکنه با 8 مسلما
8 هم که رو همین hd2 میدونم تجربه میکنم :دی شده cpu رو تا 1.5 اورکلاک میکنم تا اجرا شه:دی
وقتی بازی مثل nova3 و mass efect و max pino و .... رو گوشیم اومد بازی های 8 رو هم میتونم اجرا کنم
این یعنی ته اعتماد به نفس :p

حالا یه سوال؟
تکلیف زون تو 8 چی میشه؟
با چه برنامه ای سینک میشه 8 با پی سی؟

maad_empire
21-06-2012, 15:59
اولین گیرندگان آپدیت 7,8 هم مشخص شدند Lumia 800 , 710 . کمتر از یک هفته دیگه.

پس مال HTC کی میاد؟002:

http://www.gsmarena.com/lumia_800_and_710_users_to_get_software_update_on_ june_27-news-4422.php

abbas_gh68
21-06-2012, 16:28
حالا یه سوال؟
تکلیف زون تو 8 چی میشه؟
راستی زون باز هم توی 7.8 هست؟
اگه باشه من گوشیم را آتیش میزنم:cf:

dead1364
21-06-2012, 17:53
اینقدر ناراحت نباشید درسته به صورت رسمی آپدیت واسمون نمیاد ولی وینوز 8 آر تی پردازنده 1 می خواد که همه گوشی هامون داره مموری هم 1 برا کامپیوتر که فکر کنم رو همین 512 ما هم بیاد با همین سخت افزاری که داریم کوکرهای محترم کوک می کنند شک نکنید گوشیهاتونو نفروشید که اگه 8 بیاد قیمت گوشی ها میره بالا یکم صبر کنید حرف های کنفرانس دیشب و بریزید بیرون با گوشی لذت ببرید و منتظر ویندوز 8 باشید .اینقدر هم ناراحت نباشید .چند ماه دیگه هممون اینجا آپدیت کردیم به 8.کرنل ویندوز ان تی با یک گیگا هرتز کارش را می یوفته .من آینده ویندوز 8 رو خوب میبینم همون سیاستی که بیل گیتز برا دسکتاپ گرفت زمانی که از یونیکس عقب تر بود و دسکتاپو به انحصار ویندوز درآورد گجت های قابل حمل هم سرنوشتی مشابه دارند.این شجاعت ماکروسافت رو کمتر شرکتی داره که قبول می کنه کارش اشتباه بوده مثل سیلور لایت که در برابر اچ تی ام ال 5 کمرنگش کرد.شاد باشید و از موبایلتون لذت ببرید و منتظر رام کوک شده ویندوز 8 حتی دسکتاپ باشید.تو گوشیهام موزارت رو از همه بیشتر دوست دارم هم جمع و جور هم زیبا هم قوی .

text1
21-06-2012, 19:27

پس مال HTC کی میاد؟002:

http://www.gsmarena.com/lumia_800_and_710_users_to_get_software_update_on_ june_27-news-4422.php

سلام

به نظرم اگه تا یک هفته دیگه رامش برای نوکیا بیاد تا دو ، سه هفته دیگه میشه کوک شدش رو برای گوشی های دیگه داشت... البته یه حدس هست... :cd:

به نظرم آپدیت 7.8 هم خوبه، به قول دوستان ساپورت گوشی الان منطقیش این هست که 2 سال باشه ... چون ما ایرانی ها بد عادت کردیم، برای همین برامون سخته...

من هم یکسال و 3 ماه هست گوشی 7PRO دارم، تا 4 ماه دیگه میشه 1 سال و 7 ماه که تقریبا" عمر مفیدش رو کرده گوشی...

باید بفکر یه گوشی دیگه باشیم

حالا بریم سراغ WIN P8

WIN P8
تا انجایی که من کنفراس رو دیدم ، امکانات خوبی داره WIN P8

همین طور که اساتید و دوستان گفتن منطق میگه که وقتی یه ویندوزی رو بر پایه ی کارایی یه تعداد سخت افزار نوشته میشه ، نمیشه اون رو روی یه سخت افزار پایین تر اجراش کرد...

دومین دلیل که من برای تغییر مدل گوشی ها دیدم اینکه ماکروسافت میخواد گوشی های WIN P8
با برند خود ویندوز 8 رونه بازار بشه... :af: دقت کرده باشید تمام گوشی هایی که انجا بود با همین خصوصیات بود.

صفحه HD
برند جدید
مموری خور بودن
و ...

سوم اینکه زبان های RTL هم ساپورت کامل میشه ... زبان فارسی رو من دیدم تو قسمت معرفی زبان ها ...

موفق باشید

Masoud soul
21-06-2012, 20:01
این فیلمو دیدین؟
معرفی ویندوز فون 8 و نمایش تغییراتش هست.
البته 2 ساعته و حجمش 650 مگ هست.
اینم لینک:
cdn-smooth.ms-studiosmedia.com/events/06202012/windows_phone_8.wmv

$ SCARFACE $
21-06-2012, 20:12
ما hd2 داران برای اینکه بتونیم وینفون نصب کنیم باید یه بوت لودر مجازه به اسم mgldr نصب کنیم
dft وقت پیش گفته بود که میخواد ورژن جدیدی ازش بده
که یه سری قابلیت ها بهش اضافه شدن
یه چیز جالب امروز یه نفر از cotulla پرسیده که وینفون 8 برا hd2 میاد یا نه که جوابش رو اینطور داده

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=746595&stc=1&d=1340285919

توضیحاتش رو توی این تاپیک دادم

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=213625

hd2 الان 3 سال گذشته از عمرش
از تمام گوشی ها ساپورتش بیشتره!

tighoor
21-06-2012, 21:17
ما hd2 داران برای اینکه بتونیم وینفون نصب کنیم باید یه بوت لودر مجازه به اسم mgldr نصب کنیم
dft وقت پیش گفته بود که میخواد ورژن جدیدی ازش بده
که یه سری قابلیت ها بهش اضافه شدن
یه چیز جالب امروز یه نفر از cotulla پرسیده که وینفون 8 برا hd2 میاد یا نه که جوابش رو اینطور داده

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=746595&stc=1&d=1340285919

توضیحاتش رو توی این تاپیک دادم

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=213625

hd2 الان 3 سال گذشته از عمرش
از تمام گوشی ها ساپورتش بیشتره!

خب این که جوابش دندان شکن بود که !
منظورش اینه که من چمیدونم!!!!‌ من که نمیتونم با تغییر نرم افزاری سخت افزار رو تقویت کنم!!! انتظار بیهوده نداشته باشین....

راستی .... فکر کنم که:
ویندوز فون 8 کرنالش بیلدهاش با 6.2.8xxx باشه
و این بیلد های 8.0.9xxx مربوط به ویندوز فون 7.8 باشه ////

$ SCARFACE $
21-06-2012, 21:26
منظورش اینه که من چمیدونم!!!!‌ من که نمیتونم با تغییر نرم افزاری سخت افزار رو تقویت کنم!!! انتظار بیهوده نداشته باشین....

راستی .... فکر کنم که:
ویندوز فون 8 کرنالش بیلدهاش با 6.2.8xxx باشه
و این بیلد های 8.0.9xxx مربوط به ویندوز فون 7.8 باشه ////

آبتین جان من که چیزی نگفتم!
توی اون تاپیک هم توضیح دادم که معلوم نیست و میتونه احتمالش ضعیف یا قوی باشه...

mehrdad201
21-06-2012, 21:49
سلام به دوستان قدیمی

2 تا سوال داشتم

1- چند درصد احتمال میدید کوتولا یا دولوپر های دیگه بتونن وین فون 8 رو hd2 پورت کنن؟
2- اگه وین فون 7.8 رو بتونن پورت کنن ، ایا احتمال میدهید که وین فون 7.8 زبان فارسی رو ساپورت بکنه یا خیر ؟

maxomid
21-06-2012, 21:53
سلام..
7.8 رو دسته کم نگیرید..صبر کنید بیاد ببینیم چه امکانات و api هایی داره..
در کنفرانس گفتند وفندوز فون 7.8 خیلی از امکانات و قابلیت های ویندوز فون 8 رو داره....از جمله رابطه کاربریش که در ویندوز فون 8 جذابتر شده در 7.8 هم ما تجربه میکنیم..
فعلا نمیشه به این راحتیا کار رو تموم شده بدونید..باید صبر کرد و دید...

هرچند مطمئن باشید ویندوز فون 8 رو کوکر ها هم پورت میکنند..

ابتین جان فکر میکنید ویندوز فون 7.8 به صورت کوک کی ارائه بشه؟

mido-mido
21-06-2012, 22:32
حالا یه سوال؟
تکلیف زون تو 8 چی میشه؟

زون توی 7.8 تکلیفش معلومه...هنوز پا برجاست...
توی وین فون 8 هست که هنوز معلوم نیست...
اینم چون sneak peak بود...ول مشخصات کامل رو نگفته هنوز مایکروسافت...

پس مال HTC کی میاد؟002:

نمیاد...احتمالش خیلی خیلی کمه بیاد...چون هنوز تانگو نیومده...یه دفعه این بیاد؟؟؟ تانگو گمونم تا 1 ماه دیگه بیاد...بعدش 1 ماه بعدش هم 7.8...که کاربر تا 3 ماه با 7.8 کار کنه و جذب رابط کاربری بشه...تا متقاعد بشه بره وین فون 8 بخره...

maxomid
21-06-2012, 23:08
سلام مجدد..
دوستان اینقدر زود قضاوت نکنید..

فعلا هیچ اطلاعات مشخص و کاملی از ویندوز فون 7.8 در دست نیست.جز هامون رابطه کاربری ویندوز فون 8.
ولی مطمئن نباید خیلی عقبتر از 8 باشه..چون خود ماکروسافت میگفت جواب اعتماد کسانی که گوشی های wp7 خریدند رو خواهد داد.. پس مطمئن ویندوز فون 7.8 اپدیت کوچیکی نباید باشه....

البته این امکان هم وجود داره بعدا ماکروسافت نظرش رو عوض کنه....
چون همین اندک کاربر رو هم که داره از دست میده.....

ماکروسافت یا ویندوز فون 8 رو باید بده.. یا اینکه 7.8 طوری باشه که همه رو راضی کنه..
در غیر این صورت فکر نکنم کسی دیگه به ماکروسافت اعتماد کنه..

rmv3x
22-06-2012, 11:21

///

عذر میخوام اگه یه بار دیگه به عکس نگاه کنیم
ای جواب سوال دوم بوده که ازش پرسیده و ربطی به پورت وین 8 روی hd2 نداره

سوال دوم راجع به بهبود سرعت نوشتن مموری کارت توی مگلودر جدید هست که همین چیزی که شما گفتی میشه ترجمش
و مسلم هم هست مموری کلاس 2 کلاس 2 هست دیگه کاریش نمیشه کرد حالا با هر مگلودر یا روشی

tighoor
22-06-2012, 12:39
✔ اطلاعاتی از 3 گوشی ویندوز فون 8 شرکت ™ʜᴛc لو رفت. (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=228544)

arash_2751
22-06-2012, 16:36
سلام
یه نکته جالب:4: دیدین شماره آپدیت بعدی برای نسل اولیها چیه!!((7.8)) عجب پدر سوخته ای این ماکروسافت دقیقا میدونه چیکار داره میکنه:4: یه جورایی میخواد بگه هم 7ه هم 8ه!! یه جورایی هم میخواد بگه نه 7ه نه 8ه!!:4: الهی فدای این پدرسوختگیات بشم که از وین6 داغونم کردی تا حالا:4::4:
نظر شما چیه؟؟؟:4:
درورد بر windows phone seven point eight (7.8)iii

tighoor
22-06-2012, 19:08
✔ نگرانی برای پورت نشدن wᴘ8 روی گوشی های قدیمی سخت افزاری نیست (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=228617)
حتما بخونین

mido-mido
23-06-2012, 17:53
این خبر رو حتما ببینین...
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?p=3017482#post3017482

راضی بودن اغلب کاربران وین فون 7 از اپدیت 7.8...

mido-mido
23-06-2012, 18:24
خبر فوری:

اجرای کد نیتیو در وین فون 7 نیز امکان پذیر شد (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?p=3017569#post3017569)

دیگه عملا تفاوتی بین وین فون 8 و وین فون 7.8 نخواهد بود...اینم از خیر و برکت هکر ها هستش...:4:..

abbas_gh68
23-06-2012, 19:25
خبر فوری:

اجرای کد نیتیو در وین فون 7 نیز امکان پذیر شد (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?p=3017569#post3017569)

دیگه عملا تفاوتی بین وین فون 8 و وین فون 7.8 نخواهد بود...اینم از خیر و برکت هکر ها هستش...:4:..
خدایی؟ جان من ؟ :123::123::123::123::123:
یعنی پلیر هم واسه وینفون 7 میاد؟:by::by:

mido-mido
23-06-2012, 19:31
خدایی؟ جان من ؟ :123::123::123::123::123:
یعنی پلیر هم واسه وینفون 7 میاد؟:by::by:

فعلا که خبرش اعلام شده نیتیو اومده...
باید صبر کرد و دید...

mehrdad201
23-06-2012, 20:42
فقط یکی به ما بگه فارسی تو این اپدیت وین فون 7.8 برای اچ دی 2 میاد ؟

خسته شدم از این لگهای اندروید بخدا !!

tighoor
23-06-2012, 22:00
فقط یکی به ما بگه فارسی تو این اپدیت وین فون 7.8 برای اچ دی 2 میاد ؟

خسته شدم از این لگهای اندروید بخدا !!

آقا شما چرا سوال های میکنید که هیچ کس نمیدونه :دی از کجا بگیم؟
معلوم نیست
...
من نظر شخصیم اینه که ممکنه نیاد... یعنی 60٪ نمیاد. نظر شخصیم بود

N.A.J.I
24-06-2012, 12:39
اینم یه عکس از گوشی trophy با وین فون 7.8...داشتم اخبار winphone 8 رومیخوندم به این عکس برخوردم

rmv3x
24-06-2012, 20:16
2بازی asphalt 7 و N.O.V.A 3 روی ویندوز فون 8 خواهد اومد

http://blog.gameloft.com/wp-content/uploads/2012/06/Asphalt7-Heat2_A201.jpg
این 2بازی به دلیل ساپرت وینفون 8 از c , c++ که از الزامات این بازی ها هستند بر روی این سیستم عامل خواهد امد

متن اصلی خبر:
Unless you been under a rock for the past couple of days, Windows Phone 8 is coming this Fall! With is brings the much needed full C and C++ support, making it easier to write apps for multiple platforms more quickly. It also means Windows Phone 8 supports popular gaming middleware such as Havok Vision Engine, Autodesk Scaleform, Audio kinetic Wwise, and Firelight FMOD, as well as native DirectX-based game development. With that being stated, we just received word that Gameloft’s “Asphalt 7 Heat” and “N.O.V.A. 3 – Near Orbit Vanguard Alliance” is coming to the Windows Phone 8 as launch titles.

We can only imagine that the games will be Xbox live enabled, but with this knew knowledge we learn two things. 1.-Microsoft ain’t playing “Mr Nice Guy” come this Fall and 2.- You better be saving up for a new phone and the extensive gaming catalog coming to platform because trust me when I say that it will be platform we always dreamed it would be…Check out the trailers and screenshots below. Talk about some great launch titles!

منبع:
http://wp.pandaapp.com/news/06232012/202655162.shtml

Psycho X
24-06-2012, 20:29
یعنی این بازیا رو 7.8 اجرا نمیشه؟؟؟

mido-mido
24-06-2012, 20:33
یعنی این بازیا رو 7.8 اجرا نمیشه؟؟؟

احتمالا خیر...بخاطر :
-نبود ساپورت رسمی از نیتیو...واسه همین نمیتونن موتور گرافیکیش رو بنویسن...

MARCUS FENIX
24-06-2012, 22:48
شاید هکر ها بتونند نرم افزار ها و بازی های wp8 روی wp7.8 پورت کنند ...
البته با کلی باگ و افت فریم

r_you168
24-06-2012, 23:56
tap to share با nfc یعنی خبری از زون نیست برای سینک نیست احتمالا storage قابل دست رس . اگه درست باشه اولین تیلت گوشی w8 خودم می گیرم

hamhame
25-06-2012, 00:17
من به نوکیا درباره آینده لومیا های این شرکت پرسیدم و ایمیل زدم اینم جوابی که دادن:

We are supporting the Lumia 900 for years... There are new capabilities that we just announced. It does not have some of the hardware required to do all of the things for Windows Phone 8,mbut new capabilities will still arrive.

Regards,

Stephen

google translate

ما حمایت می کنند Lumia 900 برای سال ... قابلیت های جدید است که ما فقط اعلام کرد وجود دارد. برخی از سخت افزار مورد نیاز برای انجام تمام چیزهایی که برای گوشی ویندوز 8 را نداشته باشند، mbut قابلیت های جدید هنوز هم می رسند.

با احترام،

استفان
یعنی میشه هنوز به لومیا امید داشت

stop2000
25-06-2012, 10:33
من به نوکیا درباره آینده لومیا های این شرکت پرسیدم و ایمیل زدم اینم جوابی که دادن:

we are supporting the lumia 900 for years... There are new capabilities that we just announced. It does not have some of the hardware required to do all of the things for windows phone 8,mbut new capabilities will still arrive.

Regards,

stephen

google translate

ما حمایت می کنند lumia 900 برای سال ... قابلیت های جدید است که ما فقط اعلام کرد وجود دارد. برخی از سخت افزار مورد نیاز برای انجام تمام چیزهایی که برای گوشی ویندوز 8 را نداشته باشند، mbut قابلیت های جدید هنوز هم می رسند.

با احترام،

استفان
یعنی میشه هنوز به لومیا امید داشت

این نامه چرا زیرش نوشته استفان؟!
یعنی خود استفان آلوپ جواب نامتونو داده؟!!!؟!؟!!

maxomid
25-06-2012, 10:55
احتمالا خیر...بخاطر :
-نبود ساپورت رسمی از نیتیو...واسه همین نمیتونن موتور گرافیکیش رو بنویسن...

سلام..
داداش امید اگه ماروسافت در ویندوز فون 7.8 کد نیتیو رو باز کنه امکان نصب نرم افزار و بازی های ویندوز فون 8 فراهم میشه ؟

hamhame
25-06-2012, 10:59
این نامه چرا زیرش نوشته استفان؟!
یعنی خود استفان آلوپ جواب نامتونو داده؟!!!؟!؟!!

آره فکر کنم .. چون به خود ایمیل استفان الوپ فرستادم
اینم ایمیلش stephen.elop@nokia.com

pishtaz611
25-06-2012, 11:15
سلام
ممنون میشم یه ویدیو ریویو از ویندوز فون 8 برام بزارین
با تشکر

the dariush
25-06-2012, 14:03
نه نمیاد نخرین هیچی wp8 برای هیچ یک از گوشی هیی که الن هست نمیاد هیچ wp7 اپدیت نمیشه

NovaX5
25-06-2012, 22:33
سلام
ممنون میشم یه ویدیو ریویو از ویندوز فون 8 برام بزارین
با تشکر

بفرمایید عزیزم

http://channel9.msdn.com/Events/Windows-Phone/Summit