PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پردازنده های 4 هسته ای امکان ویژه یا ترفند تبلیغاتی

کیوان
05-06-2012, 18:10
چه کسی فکر می کرد شاهد پردازنده های چند هسته ای در دستگاه های همراه لمسی باشیم؟ دوهسته کافی نبود، دستگاه ها چهار هسته ای شدند.

آیا تمام این امکانات در یک دستگاه همراه کاربرد دارند؟ آیا یک پردازنده چهار هسته ای یک امکان فوق العاده است یا یک بمب تبلیغاتی برای بازاریابی و فروش بیشتر؟

Nvidia با ساخت پردازنده های مجتمع Tegra که شامل پردازنده گرافیکی، حافظه و امکانات دیگر است، نقش بزرگی در چند هسته ای کردن تبلت ها و گوشی ها ایفا کرد.
http://www.gooyait.com/uploads/NvidiaTegra3chip_610x426-600x419.jpg
Nvidia ادعا می کند Tegra3 تا پنج برابر از Tegra2 سریع تر است. اما باید به این نکته توجه کنیم که پردازنده های چهارهسته ای مقدار انرژی زیادی مصرف می کنند، نکته ای که همیشه در دستگاه های همراه باعث دردسر می شود. اما به هر حال سرعت بالاتر، هسته بیشتر و همه اینها لحن خوشی در گوش خریداران دارد. شاید دلیلش این باشد که کاربر عادی درباره نحوه استفاده نرم افزار از منابع سیستم اطلاعات کمی دارد. برای بیشتر آنها فقط کار کردن دستگاه مهم است.

این دسته از کاربران درباره اینکه یک پردازنده دوهسته ای چه تاثیری در تجربه استفاده شان از کامپیوتر دارد، نظری ندارند، چه برسد به پردازنده چهارهسته ای .

همین طور انها اعتقاد دارند هر چه امکانات بیشتر باشد، بهتر است. و این دقیقا چیزی است که بخش بازاریابی شرکت های مختلف روی آن تاکید می کنند. البته منطقی که برای خرید این دستگاه ها وجود دارد این است که هر چه تعداد هسته ها بیشتر باشد دستگاه قدرت بیشتری دارد. اما این قدرت را برای پردازش چه چیزی باید به کار بگیرد؟

در واقع داشتن یک تلفن همراه با یک پردازنده چهارهسته ای که مصرف انرژی زیادی هم دارد، دقیقا مانند این است که برای کوتاه کردن چمن حیاط یک اره برقی تهیه کنیم. یک اره برقی این کار را انجام می دهد، اما این وسیله امکانات بیشتری دارد و می تواند در جاهای بهتری مورد استفاده قرار بگیرد. چمن حیاط را می شود با یک چمن زن ساده هم کوتاه کرد.

http://www.gooyait.com/uploads/Tegra3_DIE_FRONT-600x529.jpg

در حال حاضر وجود پردازنده دوهسته ای در تمام دستگاه ها یک نکته مثبت است. در این دستگاه ها وظایف سیستم عامل به یک هسته محول می شود و نرم افزارها می توانند از قابلیت هسته دوم استفاده کنند. در این حالت سیستم بسیار روان کار می کند و می توان از امکاناتش لذت برد.

با تمام نکات بالا، این حقیقت که نرم افزارهای بسیار کمی هستند که برای استفاده کامل از فواید پردازنده های چند هسته ای طراحی شده باشند، کمی آزار دهنده است.

عمر باتری در گوشی های اندروید هم مساله بزرگی است. بهترین مثال برای این موضوع گوشی HTC Thunderbolt است که به اصطلاح « باتری را می خورد» . این مشکل به حدی است که شرکت برای حل این موضوع توصیه می کند بعضی امکانات گوشی را غیرفعال کنند، امکاناتی که جزو بهترین آپشن های این گوشی است.البته شرکت یک راه دیگر هم به شما پیشنهاد می کند و آن هم خرید یک باتری اضافه است.
http://www.gooyait.com/uploads/thunderbolt-samsung-4g.jpeg

هر چند این گوشی از یک پردازنده تک هسته ای استفاده می کند، اما همین امر نشان دهنده این است که برای استفاده از اندروید باید سیستمی داشته باشیم که استفاده انرژی اش مدیریت شده باشد.

فرض کنید همین گوشی با یک پردازنده دو یا چهارهسته ای عرضه می شد. آن وقت چه اتفاقی برای باتری اش می افتاد؟

راه حلی که برای این چنین مشکلاتی در پردازنده چهارهسته ای Tegra3 از سوی Nvidia ارائه شده هم جالب است. این پردازنده در اصل پنج هسته ای است. یک هسته بسیار کم مصرف برای اوقاتی که دستگاه بیکار است یا در حالت آماده به کار است و چهارهسته دیگر برای وقتی که کاربر از گوشی استفاده می کند.

http://www.gooyait.com/uploads/nvidia_tegra_3_companion_core.jpg

نتیجه گیری :

بازی خورها که همیشه طرفدار قدرت بیشتر سخت افزار هستند، طرفدار حضور چهارهسته ای ها در دستگاه های همراه هستند. اما وقتی به لیست Nvidia از بازی هایی که می توانند از قابلیت های چهارهسته ای استفاده کنند، نگاهی بیندازیم، فقط کمتر از 50 بازی می بینیم که تعداد بسیار کمی است و باز به این نکته می رسیم که نرم افزار چندانی برای کار با این سخت افزارها وجود ندارد.
http://www.gooyait.com/uploads/tegra3-shadowgun-android-game.jpg
به طور حتم یک گوشی یا تبلت نمی تواند از تمام منابع یک سیستم دو یا چهارهسته ای استفاده کند اما داشتن یک پردازنده دوهسته ای بسیار مفید است، زیرا همانطور که گفته شد یک هسته به سیستم عامل و یک هسته به نرم افزارها اختصاص پیدا می کند.

اگر از بازی هایی با گرافیک بالا استفاده می کنید یا به طور مداوم ویدئوهای HD با حجم بالا تماشا می کنید یا از شبکه نسل چهارم LTE استفاده می کنید، داشتن یک پردازنده چهار هسته ای برای شما خالی از لطف نیست، اما این کارها را می توانید با یک پردازنده دوهسته ای و بدون هیچ مشکلی انجام بدهید.

پیش بینی می شود سال آینده شاهد نرم افزارهایی باشیم که بتوانند از قابلیت های چهارهسته ای استفاده کنند، اما خرید چنین دستگاه هایی در حال حاضر فقط برای کلاس بیشتر توصیه می شود.
منبع : http://news.cnet.com/8301-1035_3-57410518-94/7-myths-about-quad-core-phones-smartphones-unlocked/

amess
05-06-2012, 18:31
الان چه کاری هست که مثلا one x انجام بده و آرک نتونه؟!
همش یک روش تبلیغات هست!

mojtabaalemi
05-06-2012, 19:17
به نظرم گوشیای تک هسته ای توی اندروید با دوهسته ای خیلی فرق دارن.کلا تک هسته ای ها کندن توی کار معلومه و انگار لگ دارن.ولی چهار هسته ای الان با دوهسته ای فرق زیادی نداره جز توی بعضی عملکردای خیلی خاص . ولی چیزی که هست اینه که اندروید یه سیستم عاملیه که مدام سنگین تر میشه بنابراین اگه الان بخوای گوشی بخری و الان برات مهم باشه یا مثلا تا یک سال دیگه که دوهسته ای با چهارهسته ای توفیری نداره ولی اگه میخوای 2 سال دیگم رو پاباشه چهار هسته ای بهتره.
یه نکته تخصصی دیگه این که 4 هسته ای های تگرا مشکلاتی دارند. مثلا از 4G پشتیبانی نمیکنن که باعث میشه نسخه ی آمریکایی گوشیای تاپ ( مثل S3 و One X ) با پردازنده 2 هسته ای اسنپ دراگون عرضه بشن.
دوم اینکه بعضی دستورالعمل های پردازشی رو ندارن ( منظور از این دستورالعمل ها چیزی مثل AMD 3D Now! و SSE ها توی پردازنده های x86 و x64 هست) لذا با وجود بوق و کرنا و بنچمارکای خفن در عمل به خصوص توی آندروید 3 تبلتا دارای لگ و افت سرعت های عجیب و غریبند.

saeedfarzi
05-06-2012, 19:27
تبلیغ که نیست . بالاخره امکاناتیه که رو گشی اومده و اقلا دست برنامه نویسها رو باز میزاره که هر برنامه ای خواستن بنویسن.

SHERLOCK
05-06-2012, 19:52
اینا همش تبلیغه
حتی توی مقاله گفته شده بود کمتر از 50 بازی از چهار هسته ای استفاده میکنه. بهتره بگیم کمتر از 5 تا!
حتی بازی های معمولی هم روی این تگرا نمیاد. توی تبلت ها هم پر از لگ و هنگه

کلا انویدیا تراشه ضعیفی ساخته و در واقع میشه گفت کل سری تگرا اینطوری بوده
همونطور که دوستان گفتن یه سری از کد ها رو پشتیبانی نمیکنه، 4g رو هم همینطور و بنده هم اضافه کنم که بسیاری از بازی ها دیتای تگرا (کلا سری تگرا) رو ندارند
این یعنی اینکه نه تنها از لحاظ سرعت و عملکرد و امکانات ارتباطی، بلکه حتی از لحاظ گرافیک هم ضعیف بوده
اما نه از لحاظ قدرت، از لحاظ ساپورت

مثل لامبورگینی ای میمونه که فقط بشینید نگاهش کنید. در صورتی که پولش رو پرداخت کردید!

UnBelievable Boy
05-06-2012, 20:45
اینا همش تبلیغه
حتی توی مقاله گفته شده بود کمتر از 50 بازی از چهار هسته ای استفاده میکنه. بهتره بگیم کمتر از 5 تا!

همونطور که دوستان گفتن یه سری از کد ها رو پشتیبانی نمیکنه، 4g رو هم همینطور و بنده هم اضافه کنم که بسیاری از بازی ها دیتای تگرا (کلا سری تگرا) رو ندارند
این یعنی اینکه نه تنها از لحاظ سرعت و عملکرد و امکانات ارتباطی، بلکه حتی از لحاظ گرافیک هم ضعیف بوده

مثل لامبورگینی ای میمونه که فقط بشینید نگاهش کنید. در صورتی که پولش رو پرداخت کردید!

شما الان مشکلت با اینه که تعدا هسته ها داره افزایش پیدا میکنه یا مشکل شخصی با One X داری :4: ؟!
من نمیدونم چه پدر کشتگی با این گوشی داری ولی فک کنم گوشی قبلیت Tegra 2 بوده !

اگه نبوده که کلا بحث الکیه ...
اما اگه بوده باید بگم گوشیهای LG یا حتی تبلت Asus هم آنچنان که باید مثل SAMSUNG و HTC هوای گوشیهاشون رو ندارن !

خودتونم میدونید که پردازنده tegra توی گوشیهای LG حیف و میل شد ... !
حالا اینکه گوشی قبلی شما دوتا بازی رو نتوسنت مثل آدم اجرا کنه دلیل بر اینکه یه گوشی دیگه خوب نیست نمیشه که !

من Galaxy S داشتم !
پردازندش خوب بود اما بعضی از بازیها رو اجرا نمیکرد ...
اه اه اه ... PowerVR چیه ؟!
نخرین !

این چه کاریه برادر :دی

قربون امضای تبلیغاتیت برم :4: هر گوشی باید امتحانش رو پس بده !
نظر شخصی شما کاملا متین اما شما عملا داری برعکس به قضیه نگاه میکنی !

یه بازی رو بگو که روی این Tegra یا گوشیهای جدیدش نیاد !؟ :)
شما نام ببر من دیگه بحثی ندارم ! ( البته اینجا نه ! PM خصوصی بدین )

maxomid
05-06-2012, 22:25
سلام...
به نظر من علاوه بر سخت افزار مچ شدن و برنامه نویسی هم خیلی مهمه.. به هامون اندازه که سخت افزار مهم باشه..

الان رده بندی خیلی خوبی شده..
گوشی های 4 هسته ای در رده High
گوشی های دو هسته ای در رده Mid
گوشی های تک هسته ای در رده Low

ولی به نظر من هامون گوشی ها تک هسته ای هم سرعت بسیار خوبی دارند و از پس اجرا تمام نرم افزار و 90% بازی ها بر میان..
دوستم Xperia Pro داره.. این گوشی 1GHZ سی پی یو هست و 512MB رمش و چیپ گرافیکشم Adreno 205 هست.. من خودم شخصا بازی های 9MM, Shodwgun, Gangester RIO رو تست کردم مثل هلو اجرا میکرد...همنیطور که میدونید این بازی ها جز با گرافیکترین بازی های اندروید هست. ..البته این بازی ها روی گوشی های دو هسته ای و 4 هسته ای از روانی و فرم بیشتری برخوردار هست..

ولی خب مطمئن شما با گرفتن گوشی قویتر مطمئن ساپورت بیشتری خواهید داشت و دیرتر احتیاج به تعویض گوشی خواهید داشت..در کنار اینها باید معایب این گوشی ها مثل مصرف باطری بیشتری یا گاهی مشکل داغ کردن باید کنار بیایید...

البته به نظر من سی پی یو های 4 هسته ای برای یک گوشی کمی زیاد هست. بشتر مناسب تبلت ها و فبلت ها هست.
به نظر من اگه گوشی هایی دو هسته ای قویتر مثل همین One S که با اینکه دو هسته ای هست ولی پا به پای 4هسته ای ها میاد تولید میشنند خیلی بهتر بود ...

S.H.A.H.R.O.K.H
05-06-2012, 22:30
اینا همش تبلیغه

دوست من nvidia هنوز اول کاره...شما چی فکر کردید؟ که بیاد با arm رقابت کنه؟
اتفاقا تگرا آینده درخشانی داره...متاسفانه یک سریتون خیلی متعصب هستید...
من الان اس3 میخوام بخرم ولی نمیام از تگرا بد بگم...چون اصلا بد نیست...
اتفاقا تگرا با بازیها خیلی مچ تر هستش چون 12 هسته پردازشی گرافیک داره که جز به جز رو پردازش میکنه...
مطمئن باشید شکرت غولی مثل nvidia عقلش از من و شما بیشتره...
پس بهتره بحث رو تموم کنیم چون ما فقط مصرف کننده ایم نه برنامه نویس...نه کرنل نویس...نه بازی ساز..

I-Vahied
05-06-2012, 22:30
به نطر من سیستم عامل خوب جهت استفاده از این گوشی ها باید طراحی بشه
به نطر من اندروید 4 برای گوشی های 2 هسته ای طراحی شده بود تا چهار هسته ای
به نطر ما این رشد سخت افزار با نرم افزار همخونی نداره و باعث دلزدگی کاربران این گوشی ها میشه

maxomid
05-06-2012, 22:55
دوست من nvidia هنوز اول کاره...شما چی فکر کردید؟ که بیاد با arm رقابت کنه؟
اتفاقا تگرا آینده درخشانی داره...متاسفانه یک سریتون خیلی متعصب هستید...
من الان اس3 میخوام بخرم ولی نمیام از تگرا بد بگم...چون اصلا بد نیست...
اتفاقا تگرا با بازیها خیلی مچ تر هستش چون 12 هسته پردازشی گرافیک داره که جز به جز رو پردازش میکنه...
مطمئن باشید شکرت غولی مثل nvidia عقلش از من و شما بیشتره...
پس بهتره بحث رو تموم کنیم چون ما فقط مصرف کننده ایم نه برنامه نویس...نه کرنل نویس...نه بازی ساز..

سلام...
من این قسمت رو به شدت تایید میکنم..
من من چندتا بازی روی Galaxy R و Sensetion تست کردم...( البته تگرا 2 هست)
کلا GPU تگرا تو بازی بسیار عملکرد بهتری نسبت به بقیه دارند..
مطمئن تگرا 3 دیگه خیلی قویتر از تگرا 2 هست..

در ضمن همینطور که شاهرخ خان گفتند تگرا تازه امده. شما صبر کنید به زودی فراگیرتر میشه.
درضمن اگه اخبار هارو دنبال کرده باشید متوجه میشد که قرار تبلت گوگل رو هم با تگرا 3 ارئه بشه. یعنی خود گوگل هم داره پشت تگرا رو پر میکنه.پس مطمئن خیلی زود جا می افته..

کوچیک داداش شاهرخ::cw:

METAL-MANIA
05-06-2012, 23:35
رزول صفحه ها از 854*480 به سمت hd کوچ کرده و طبیعتا نیاز پزدازشی بالاتری میطلبه
ولی 2 هسته ای به راحتی میتواند تا حداقل یکسال و نیم دیگر بدون هیچ تفاوتی در کنار 4 هسته ای دوام بیاورد

بشخصه با گوشی 1ghz تک هسته ای که دارم (حتی با آندروید 4 که برای این گوشی کمی سنگین هست)
تمامی بازی های hd گرافیکی مثل deadspace shadowgun realracing 2 و.... رو به راحتی و سرعت فریم حدود 32 33 فریم اجرا کردم (البته این نکته رو متذکر شم چشم انسان بیشتر از 35 فریم رو نمیتونه ببینه)

خوب دو هسته ای کار خیلی راحت تره با فریم ریت ثابت تر بیشتر میتونید لذت ببرید
ینظر من 4 هسته ای کاملن جنگ تبلیغاتی هست و ضرر اصلی رو مصرف کننده و سود اصلی هم به جیب شرکت سازنده میرود
و اینکه حتی برند های مثل HTC و SAMSUNG چند مدل محدود 4 هسته ای تولید و الباقی همچنان بصورت 2هسته ای و حتی تک هسته ای تولید میشوند

maxomid
05-06-2012, 23:50
رزول صفحه ها از 854*480 به سمت hd کوچ کرده و طبیعتا نیاز پزدازشی بالاتری میطلبه
ولی 2 هسته ای به راحتی میتواند تا حداقل یکسال و نیم دیگر بدون هیچ تفاوتی در کنار 4 هسته ای دوام بیاورد

بشخصه با گوشی 1ghz تک هسته ای که دارم (حتی با آندروید 4 که برای این گوشی کمی سنگین هست)
تمامی بازی های hd گرافیکی مثل deadspace shadowgun realracing 2 و.... رو به راحتی و سرعت فریم حدود 32 33 فریم اجرا کردم (البته این نکته رو متذکر شم چشم انسان بیشتر از 35 فریم رو نمیتونه ببینه)

خوب دو هسته ای کار خیلی راحت تره با فریم ریت ثابت تر بیشتر میتونید لذت ببرید
ینظر من 4 هسته ای کاملن جنگ تبلیغاتی هست و ضرر اصلی رو مصرف کننده و سود اصلی هم به جیب شرکت سازنده میرود
و اینکه حتی برند های مثل HTC و SAMSUNG چند مدل محدود 4 هسته ای تولید و الباقی همچنان بصورت 2هسته ای و حتی تک هسته ای تولید میشوند
سلام...
من موافق هستم با شما..
به نظر من همین رزولیشن 1280 720 یاهامون hd برای گوشی های موبایل زیاده بازم.. اخه همچین رزولیشنی روی نمایشگر زیر 5 اینچ به نظر من زیاد کاربرد نداره!!!!ولی خب حالا که قرار دادند برای پردازش درست مجبورند از سخت افزار قویتر استفاده بشه...
به نظر من استفاده از رزولیشن HD و پردازنده های 4 هسته ای بیشتر مناسب تبلت ها و فبلت ها هست...

البته این نظر شخصی منه و نظر تمامی دوستان کاملا محترم هست..

کیوان
06-06-2012, 08:28
بعضی از دوستان درباره تفکیک پذیری یا همون رزولوشن گفته بودن، فکر کنم خالی از لطف نباشه که بگم در Tegra3 قابلیت پخش تصویر با تفکیک پذیری 2560*1600 هست که رقم بسیار بالایی هستش و حداقل فعلا در هیچ گوشی ازش نمیشه استفاده کرد.

MoHaMaD
06-06-2012, 13:51
بعضی از دوستان درباره تفکیک پذیری یا همون رزولوشن گفته بودن، فکر کنم خالی از لطف نباشه که بگم در Tegra3 قابلیت پخش تصویر با تفکیک پذیری 2500*1600 هست که رقم بسیار بالایی هستش و حداقل فعلا در هیچ گوشی ازش نمیشه استفاده کرد.
البته 2560×1600 هستش ! :ax:

به نطر من اندروید 4 برای گوشی های 2 هسته ای طراحی شده بود تا چهار هسته ای
دوست گلم اندروید 4 برای چند هسته ای ها اپتیمایز شده . فکر نکنین چون اندروید 4 با یه گوشی دو هسته ای اومد پس فقط برای دو هسته ای ها هستش !

HHH_Immortal
06-06-2012, 18:28
خيلي مثال بدي زدي داداش !!!!!!!!!!!!

I-Vahied
06-06-2012, 18:32
دوست گلم اندروید 4 برای چند هسته ای ها اپتیمایز شده . فکر نکنین چون اندروید 4 با یه گوشی دو هسته ای اومد پس فقط برای دو هسته ای ها هستش ![/quote]

من نگفتم که واسه 4 هسته ای طراحی نشده
من گفتم بیس طراحیش واسه گوشی های 2 هسته ای بوده

I-Vahied
06-06-2012, 18:36
سلام...
من موافق هستم با شما..
به نظر من همین رزولیشن 1280 720 یاهامون hd برای گوشی های موبایل زیاده بازم.. اخه همچین رزولیشنی روی نمایشگر زیر 5 اینچ به نظر من زیاد کاربرد نداره!!!!ولی خب حالا که قرار دادند برای پردازش درست مجبورند از سخت افزار قویتر استفاده بشه...
به نظر من استفاده از رزولیشن hd و پردازنده های 4 هسته ای بیشتر مناسب تبلت ها و فبلت ها هست...

البته این نظر شخصی منه و نظر تمامی دوستان کاملا محترم هست..

کی گفته رزولیشن بیشتر یعنی سخت افزار قویتر
پس اینطوری نیو آیپد با اون رزولیشن باید سی پی یو 8 هسته ای داشته باشه دیگه
حرف منطقی بزنید دوستان عزیز
هنوزم که هنوزه من میگم این سخت افزار گوشی ها خیلی بالاتر از کشش و توانایی اندروید هستش

luckylock_2005
06-06-2012, 19:22
هنوزم که هنوزه من میگم این سخت افزار گوشی ها خیلی بالاتر از کشش و توانایی اندروید هستش

عزیز شما کاملا بر عکس برداشت کردی. رزولوشن بیشتر نیازمند سخت افزار قوی تر هستش. یعنی یه گوشی با رزولوشن اچ دی نیاز به قدرت پردازشی بیشتری داره پس مجبورن از سی پی یو های قوی تری روش استفاده کنن.
بعضی دوستان میگن 4 هسته به چه دردی می خوره؟ عزیزان بحث بحث نیازه. کسی که با گوشیش می خواد بازی های با گرافیک با فریم ریت بالا بازی کنه خب میره وان اکس یا اس 3 می خره. اونیم که این نیازو احساس نمیکنه میتونه بره آرک اس بخره مثلا. ضمنا بعضیا فک می کنن مثلا توانایی های پردازشی تگرا 3 چون 4 هسته ای هست مثلا با سی پی یو های 4 هسته ای استفاده شده روی پی سی ها یکیه یا قابل رقابته. این دید اشتباس. ساختار پردازنده های آرم باعث میشه کلا نسبت به پردازنده های مثلا اینتل قدرت و البته مصرف پایین تری داشته باشن. در کل این اسمش پیشرفته و بعضی پیشرفت ها خودشونو در آینده بیشتر نشون میدن...

Crash_HooHoo
06-06-2012, 19:40
دوستان این بحث بسیار کلیشه ای و تکراری هستش و بارها راجع بهش بحث شده و مشخص شده که اندروید نمیتونه از حداکثر قدرت سخت افزار موجود در گوشی ها استفاده کنه...
ببینید قدرتمند ترین و جدیدترین بازی ها از نظر گرافیکی هنوز روی پردازنده ی 600 مگاهرتزی iPhone 3Gs اجرا میشن...پس در اصل شاید الان برای پردازش سنگین ترین بازی ها فقط نیاز به 1 گیگاهرتز CPU و نهایتا 1 گیگابایت رم باشه...
اما دلیل اینکه الان گوشی های اندرویدی این همه در اجرای بازی ها مشکل دارن یا لگ دارن چیه!؟اگه وقعا اندروید 4 از سخت افزار نهایت استفاده رو میکنه چرا GalaxyS در برابر 3Gs توی اجرای بازی کم میاره؟!
اگه اندروید به درستی از سخت افزار استفاده میکنه پس چرا همچنان گوشی های 4 هسته ای با روشن شدن درایور Wifi چند ثانیه لگ میزنن؟!
این که میگین با رزولیشن بیشتر باید پردازنده هم قوی تر بشه فکرنمیکنم درست باشه البته تا حدودی...
در واقع بستگی داره این پردازنده قرار باشه چه تعداد Pixel در یه واحد مشخص یا چه تعداد مثلث گرافیکی رو پردازش کنه...
اما چیزی مه مشخصه با قرار دادن یه گوشی 4 هسته ای اندرویدی در برایر یه آیفون 4 کاملا میشه احساس کرد که اندروید هنوز توان استفاده درست و حداکثری رو از سخت افزار نداره!

SHERLOCK
06-06-2012, 20:22
شما الان مشکلت با اینه که تعدا هسته ها داره افزایش پیدا میکنه یا مشکل شخصی با one x داری :4: ؟!
من نمیدونم چه پدر کشتگی با این گوشی داری ولی فک کنم گوشی قبلیت tegra 2 بوده !

اگه نبوده که کلا بحث الکیه ...
اما اگه بوده باید بگم گوشیهای lg یا حتی تبلت asus هم آنچنان که باید مثل samsung و htc هوای گوشیهاشون رو ندارن !

خودتونم میدونید که پردازنده tegra توی گوشیهای lg حیف و میل شد ... !
حالا اینکه گوشی قبلی شما دوتا بازی رو نتوسنت مثل آدم اجرا کنه دلیل بر اینکه یه گوشی دیگه خوب نیست نمیشه که !

من galaxy s داشتم !
پردازندش خوب بود اما بعضی از بازیها رو اجرا نمیکرد ...
اه اه اه ... Powervr چیه ؟!
نخرین !

این چه کاریه برادر :دی

قربون امضای تبلیغاتیت برم :4: هر گوشی باید امتحانش رو پس بده !
نظر شخصی شما کاملا متین اما شما عملا داری برعکس به قضیه نگاه میکنی !

یه بازی رو بگو که روی این tegra یا گوشیهای جدیدش نیاد !؟ :)
شما نام ببر من دیگه بحثی ندارم ! ( البته اینجا نه ! Pm خصوصی بدین )

اگر قانونی توی فروم هست که بعضی حرف ها چون به مزاق بعضی ها (مخصوصا مدیران) خوش نمیاد نباید زده بشه همینجا بگید تا هم از توی امضاءام حذف کنم هم دیگه حرفی نزنم
در ضمن چرا باید حرفم رو توی پیغام خصوصی بگم وقتی شما نگفتید؟

بنده توی امضاءام گفتم که این یه نظره و میتونه غلط هم باشه
خیلی ها خیلی حرف ها رو زدند و اصلا درست نشد.
حداقل خودم هم اینو میدونم که درستی یا نادرستی حرفم پنجاه پنجاست. قرار نیست که همه موبایلستان یه نظر رو داشته باشند

من هم از روی تجربه شخصی و هم از روی سرنوشت تگرا های قبلی و بعضی چیزای دیگه نظرم رو گفتم و اگر غلط باشه قبول میکنم که غلطه
این مقاله رو هم CNet نوشته. اون هم میدونه که چهار هسته خیلی زوده و بیشتر جنبه تبلیغات داره تا کاربرد

در هر صورت اگر مشکلی یا قانونی یا چه میدونم چیزی هست که باید اون حرف رو از امضاءام حذف کنم تذکر بدید تا دیگه تکرار نشه. نه بی احترامی کردم نه 30یا30 حرف زدم

sabzefosfori
06-06-2012, 20:29
دوستان نميشه گفت تأثير نداره و تبليغاتی بيش نيست هرکی که 1 هسته آی داشته دو هسته آی گرفته متوجه منظور من دقيقاً هستش
تو نصب برنامه ، بازی
تو اجرای بازی و غيره
مخصوصاً تو پخش فيلمهای با کيفيت
منظورم اين نيست که هسته بيشتر ميتونه برای مثال فيلم full hd پخش کنه اينجا صحبت بيشتر سر زمان هست وقتی با s2 با انگشت خودم فيلم رو جلو عقب ميکنم واقعاً لذت ميبردم که نه تنها مکس نداره بلکه صدا هم باهاش در حال حرکت هستش نسبت به s1
وقتی بازی ها تا پلک ميزنيد باز ميشن و ، و
دقيقاً وقتی 2 هسته آی ها هم وارد بازار شدن همين حرفا بود ما کاربران هر روز درخواست های بيشتری از يک گوشی داريم خودم شخصه همين 5،6 ثانيه ها در load تو هر ضمينه در گوشی ازارم ميده :dn:

کیوان
07-06-2012, 09:05
[QUOTE=MoHaMaD;2970256]البته 2560×1600 هستش ! :ax:

بله حق با شماست اشتباه تایپی بود که ویرایش کردم.:dz:

whit tiger
07-06-2012, 09:49
والا من موندم بعضی از این دوستان(تعصبی ها رو عرض میکنم)با این علم بالاشون چرا دارن تو این آب و خاک حیف و میل میشن....خو قربونت برم بهتر نیست برید با کمپانی های سازنده ی تلفن همراه همکاری کنید و بگید چهارهسته زیاده و.....و خلاصه بهشون راهکار بدید؟؟؟؟؟؟؟
دوستان برای تبلیغات هزار مدل کار میشه کرد ..حتما باید سی پی یو چهار هسته ای باشد یا تگر 3 داشته باشه تا اسمش بشه تبلیغ؟؟؟؟؟؟؟
آقا چرا بعضی از دوستان اینقدر کم لطفی میکنن؟؟؟؟؟
خو برای تبلیغات میشه روی وجنات و ظاهر گوشی کارکرد...میشه یه سری قابلیت ها رو بهش اضافه کرد.....مثلا میشه مثله اس 3 گوشی ای طراحی کرد که مردمک چشم رو دنبال کنه....یا مثله اون گوشیه(شرمنده اسمشو نمیدونم)که بدنش میگن از موادی ساخته میشه که برای طراحی جلیقه های ضد گلوله کاربرد داره....
به اینا میشه بگی تبلیغات....اما اینکه یه گوشی قدرت پردازشش بالاتره که اسمش تبلیغ نیست.....
آقایون میگن برای تگرا 50 تا بازی اومده....آقا اصلا 10 تا اومده.....اما چرا نمیگین چی اومده؟؟؟؟؟؟؟
چرا نمیگین گرافیکش چیه و چه پردازنده ای میخواد برای اجراش.....
درسته ده تا بازی داره اما بازی داره.....به معنای واقعی کلمه
یه کمپانی با این همه عظمت اینقدر بیکار و علاف شده که بیاد برای تبلیغات پردازنده ی گرافیکی تگرا 3 با 12 هسته ی پردازشی و یه سی پی چهار هسته ای بذاره؟؟؟؟؟؟؟
آخه این کجاش منطقیه؟؟؟؟؟؟؟؟
تگرا تازه اوله کاره.....قول میدم بترکونه.....اونوقته که میبینیم باز میگن تبلیغه یا نه؟؟؟؟
فعلا که با همین 10 تا دونه بازیش ترکونده......
من معذرت میخوام.....از حرفهای بنده برداشت سوء نکنید دوستان.....بی ادبی بنده رو ببخشید....

gamer3000
07-06-2012, 11:51
دوستان این بحث بسیار کلیشه ای و تکراری هستش و بارها راجع بهش بحث شده و مشخص شده که اندروید نمیتونه از حداکثر قدرت سخت افزار موجود در گوشی ها استفاده کنه...
ببینید قدرتمند ترین و جدیدترین بازی ها از نظر گرافیکی هنوز روی پردازنده ی 600 مگاهرتزی iPhone 3Gs اجرا میشن...پس در اصل شاید الان برای پردازش سنگین ترین بازی ها فقط نیاز به 1 گیگاهرتز CPU و نهایتا 1 گیگابایت رم باشه...
اما دلیل اینکه الان گوشی های اندرویدی این همه در اجرای بازی ها مشکل دارن یا لگ دارن چیه!؟اگه وقعا اندروید 4 از سخت افزار نهایت استفاده رو میکنه چرا GalaxyS در برابر 3Gs توی اجرای بازی کم میاره؟!
اگه اندروید به درستی از سخت افزار استفاده میکنه پس چرا همچنان گوشی های 4 هسته ای با روشن شدن درایور Wifi چند ثانیه لگ میزنن؟!
این که میگین با رزولیشن بیشتر باید پردازنده هم قوی تر بشه فکرنمیکنم درست باشه البته تا حدودی...
در واقع بستگی داره این پردازنده قرار باشه چه تعداد Pixel در یه واحد مشخص یا چه تعداد مثلث گرافیکی رو پردازش کنه...
اما چیزی مه مشخصه با قرار دادن یه گوشی 4 هسته ای اندرویدی در برایر یه آیفون 4 کاملا میشه احساس کرد که اندروید هنوز توان استفاده درست و حداکثری رو از سخت افزار نداره!

سلام دوستان..
با این پست کاملا موافقم..
شما یه نگاهی به بخش ios و بازی هاش بندازین...با گرافیکترین بازیش که فکر کنم اگه واسه اندروید بیاد رو اس2 هم لگ میزنه ، 3gs راحت اجراش میکنه..
حتی اس2 هم با دو هسته ای بودنش گاهی اوقات دیدم که لگ میزنه تو منو!!...پس این هسته ها کی به کار میان؟
آدم یکم تو فکر فرو میره!
چرا اندروید نمیاد مشکل سیستم عاملش رو حل کنه...به جاش داره دایم با افزایش هسته این مشکل عدم استفاده بهینه از سخت افزار رو پوشش میده...
یادمه دو هسته ای ها که اومدن میگفتن برای فیلمبرداری فول اچ دی و اینا به درد میخوره اما چطور نوکیا 808 با اون 1.2cpuمگاهرتزی(فکر کنم) و یه چیپ گرافیکی ضعیف(نسبت به غول های اندروید) توانایی ثبت و خلق اون تصاویر و فیلم های با کیفیت رو داره ؟
امیدوارم روزی به جای اینکه بگن گالگسی جدید 8 هسته ای میشه بگن گالگسی جدید قراره از نهایت قدرت سخت افزار خودش استفاده کنه (بدون افزایش هسته:by:)
ببخشید سرتونو درد اوردم:cv:
(بچه ها من نه اندروید آنچنانی داشتم نه ios پس یکی نیاد بگه: مصداق بارزه تعصبه!:4:!!....دوستان هم جبهه گیری نکنن لطفا)

Suspected
07-06-2012, 12:07
مطمعا باشید اگه امروز ازش استفاده نشه (که داره میشه) فردایی پس فردایی
بهترین بازیا و برنامه ها فقط برا تگرا3 پورت میشه و همچنین مالی400! چون این
دوتا بودن که سامسونگ و اچ تی سی رو بالا بردن!
نمونش s3 & one x

MoHaMaD
07-06-2012, 12:39
به اینا میشه بگی تبلیغات....اما اینکه یه گوشی قدرت پردازشش بالاتره که اسمش تبلیغ نیست.....

دوست گلم کاملا باهاتون مخالفم . شک نکنین پردازنده های چند هسته ای هم یه راهه تبلیغه !!!! البته تبلیغ کاملا مفید . من خودم منکر قدرت پردازشی بالاتر و درنتیجه مفید تر بودن نیستم و اگه پول دستم بیاد در اولین فرصت یه گوشی 4 هسته ای خریداری خواهم کرد ...

چرا اندروید نمیاد مشکل سیستم عاملش رو حل کنه...به جاش داره دایم با افزایش هسته این مشکل عدم استفاده بهینه از سخت افزار رو پوشش میده...
یادمه دو هسته ای ها که اومدن میگفتن برای فیلمبرداری فول اچ دی و اینا به درد میخوره اما چطور نوکیا 808 با اون 1.2cpuمگاهرتزی(فکر کنم) و یه چیپ گرافیکی ضعیف(نسبت به غول های اندروید) توانایی ثبت و خلق اون تصاویر و فیلم های با کیفیت رو داره ؟
دوست گلم شما کدوم اندروید رو میگین ؟! اندروید 4 از لحاظ استفاده از سخت افزار خیلی نسبت به GB پیشرفت کرده ! اما به نظر من سامسونگ ( و الان بقیه شرکت ها هم ) دارن جلوتر از گوگل و اندرویدش حرکت میکنن !
و اما مسئله بعدی ...
دوست گلم فیلمبرداری Full HD به Soc و بیشتر GPU بستگی داره . 808 هم چیپ گرافیکیش فوق العاده قدرتمند هستش و به راحتی میتونه Full HD رو به صورت 30 فریم در ثانیه ضبط و پخش کنه .
فیلمبرداری Full HD رو گلکسی اس هم به راحتی میتونست ضبط و پخش کنه ولی ...

hichkas_67
07-06-2012, 13:07
سلام دوستان..
شما یه نگاهی به بخش ios و بازی هاش بندازین...با گرافیکترین بازیش که فکر کنم اگه واسه اندروید بیاد رو اس2 هم لگ میزنه ، 3gs راحت اجراش میکنه..
حتی اس2 هم با دو هسته ای بودنش گاهی اوقات دیدم که لگ میزنه تو منو!!...پس این هسته ها کی به کار میان؟
آدم یکم تو فکر فرو میره!
امیدوارم روزی به جای اینکه بگن گالگسی جدید 8 هسته ای میشه بگن گالگسی جدید قراره از نهایت قدرت سخت افزار خودش استفاده کنه (بدون افزایش هسته:by:)
ببخشید سرتونو درد اوردم:cv:
(بچه ها من نه اندروید آنچنانی داشتم نه ios پس یکی نیاد بگه: مصداق بارزه تعصبه!:4:!!....دوستان هم جبهه گیری نکنن لطفا)

من دقیقا با این دوستمون موافقم.من خودم الان اس 3 دارم.اما واقعا اندروید هیچ هماهنگی بین سیستم عامل و سخت افزار نداره.هنر یه کمپانی اینه که نهایت هماهنگی رو میون نرم افزار و سخت افزار ایجاد کنه.برای مثال ما در سیمبین و ای او اس و وین فون این هماهنگی رو می بینیم.یه طور مثال اپل فور اس با رم 512 داره از همه گوشیها روون تر کار میکنه یا مثلا ان 8 با سی پی یو 680 داره بهترین فیلم اچ دی رو میگیره که حتی گوشی های 2 هسته ای اندروید نمی تونن بگیرن..

I-Vahied
07-06-2012, 13:13
دوست عزیز گالکسی اس فیلمبرداریش 720p هستش نه فول اچ دی

mojtabaalemi
07-06-2012, 14:04
سلام دوستان..
آدم یکم تو فکر فرو میره!
قضیه اندروید و ios مثل قضیه ویندوز و مک هست روی لپ تاپ ها . توی هر دو زوج اولی سنگین تر ،با قطعات دهن پر کن تر ، دارای لگ و هنگ و ... وقتی پاش بیفته و صد البته پر فروش تر و ارزونتر هست.
ولی خداوکیلی سبکی سیستم عاملای اپل ، کلاسشون و پشتیبانی خارقالعادشون رو کجا میشه پیداکرد؟
کارایی که آیپد 1 با یک پردازنده یک هسته ای و 256 مگابایت رم میکنه یا آیفون 4 با پردازنده 800 تک هسته ای میشه با مشابهش توی اندروید مقایسه کرد؟ آقا 3gs فیلم 1080p رو باز میکنه !!

Crash_HooHoo
07-06-2012, 14:09
والا من موندم بعضی از این دوستان(تعصبی ها رو عرض میکنم)با این علم بالاشون چرا دارن تو این آب و خاک حیف و میل میشن....خو قربونت برم بهتر نیست برید با کمپانی های سازنده ی تلفن همراه همکاری کنید و بگید چهارهسته زیاده و.....و خلاصه بهشون راهکار بدید؟؟؟؟؟؟؟
دوستان برای تبلیغات هزار مدل کار میشه کرد ..حتما باید سی پی یو چهار هسته ای باشد یا تگر 3 داشته باشه تا اسمش بشه تبلیغ؟؟؟؟؟؟؟
خو برای تبلیغات میشه روی وجنات و ظاهر گوشی کارکرد...میشه یه سری قابلیت ها رو بهش اضافه کرد.....مثلا میشه مثله اس 3 گوشی ای طراحی کرد که مردمک چشم رو دنبال کنه....یا مثله اون گوشیه(شرمنده اسمشو نمیدونم)که بدنش میگن از موادی ساخته میشه که برای طراحی جلیقه های ضد گلوله کاربرد داره....
آقایون میگن برای تگرا 50 تا بازی اومده....آقا اصلا 10 تا اومده.....اما چرا نمیگین چی اومده؟؟؟؟؟؟؟
یه کمپانی با این همه عظمت اینقدر بیکار و علاف شده که بیاد برای تبلیغات پردازنده ی گرافیکی تگرا 3 با 12 هسته ی پردازشی و یه سی پی چهار هسته ای بذاره؟؟؟؟؟؟؟
تگرا تازه اوله کاره.....قول میدم بترکونه.....اونوقته که میبینیم باز میگن تبلیغه یا نه؟؟؟؟
من معذرت میخوام.....از حرفهای بنده برداشت سوء نکنید دوستان.....بی ادبی بنده رو ببخشید....

شما که اصلا متعصب نیستی صد البته!!!

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

gamer3000
07-06-2012, 14:14
دوست گلم کاملا باهاتون مخالفم . شک نکنین پردازنده های چند هسته ای هم یه راهه تبلیغه !!!! البته تبلیغ کاملا مفید . من خودم منکر قدرت پردازشی بالاتر و درنتیجه مفید تر بودن نیستم و اگه پول دستم بیاد در اولین فرصت یه گوشی 4 هسته ای خریداری خواهم کرد ...

دوست گلم شما کدوم اندروید رو میگین ؟! اندروید 4 از لحاظ استفاده از سخت افزار خیلی نسبت به GB پیشرفت کرده ! اما به نظر من سامسونگ ( و الان بقیه شرکت ها هم ) دارن جلوتر از گوگل و اندرویدش حرکت میکنن !
و اما مسئله بعدی ...
دوست گلم فیلمبرداری Full HD به Soc و بیشتر GPU بستگی داره . 808 هم چیپ گرافیکیش فوق العاده قدرتمند هستش و به راحتی میتونه Full HD رو به صورت 30 فریم در ثانیه ضبط و پخش کنه .

سلام دوست من..
خداییش خود شما قبول نداری که اندروید تو استفاده از سخت افزار خودش گند زده؟؟
واقعا دیگه نیاز به گفتن نیست...اگه اینقدر تعداد هسته ها مهمه پس چجوری 3gs هنوز که هنوزه هم ساپورت میشه از طرف apple و هم اکثر بازی های موجود رو میخونه(90 درصدشون) ؟؟
از طرفی میبینیم سامسونگ گوشی گالگسی اس رو از آپدیت محروم میکنه!(اونم با اون فروش بالاش)! و بهونش هم سخت افزارشه..!! در حالی که سخت افزار گالگسی اس به مراتب از 3gs اپل بهتره...
و همینطور xperia play که سونی ساپورتش رو قطع کرد...(اگه اشتباه نکنم)
آپدیت جدید اندروید مگه چقدر سنگین بود که دو گوشی فوق نمیتونن از پسش بر بیان؟؟
من نمیگم اندروید بده...اتفاقا خودم یه مدت دیگه ممکنه اس2 یا نکسوس بگیرم..
ولی خیلی جای کار داره..
موفق باشین:bt:

I-Vahied
07-06-2012, 14:22
ببینید دوست عزیزممکنه سیاست هر شرکتی در ساپورت دیوایس هاش فرق کنه
بعدشم اپل در ساپورت دیوایس هاش تو کل دنیا حرف اولو میزنه

Sent from new iPad using Tapatalk

کیوان
07-06-2012, 14:23

دوست عزیز مسئله زیر سوال بردن فعالیتهای بسیار خوب شرکت در جهت ساخت سخت افزار قوی تر نیست.
نکته اینجاست که آیا در حال حاضر از این قدرت یالا به درستی استفاده میشه؟
شکی نیست که در آینده نرم افزارها از قدرت سخت افزاری بهتر و بیشتر استفاده میکنند.

MoHaMaD
07-06-2012, 14:42
دوست عزیز گالکسی اس فیلمبرداریش 720p هستش نه فول اچ دی
اگه منظورتون با منه که بله خودمم نمیدونم . اگه جزئیات بیشتر رو در بغل یوزر من بزنین میبینین که گوشی خودم گلکسی اس هستش . نا سلامتی الان 2 ساله گلکسی اس دارم !
لطف کنین پست منو دقیق تر بخونین . من گفتم GPU ( یا بهتره بگم Soc ) گلکسی اس به راحتی میتونه Full HD رو به صورت 30 فریم در ثانیه ضبط پخش کنه ولی سامسونگ اونو محدود کرده ...

MoHaMaD
07-06-2012, 14:52
سلام دوست من..
خداییش خود شما قبول نداری که اندروید تو استفاده از سخت افزار خودش گند زده؟؟
واقعا دیگه نیاز به گفتن نیست...اگه اینقدر تعداد هسته ها مهمه پس چجوری 3gs هنوز که هنوزه هم ساپورت میشه از طرف apple و هم اکثر بازی های موجود رو میخونه(90 درصدشون) ؟؟
از طرفی میبینیم سامسونگ گوشی گالگسی اس رو از آپدیت محروم میکنه!(اونم با اون فروش بالاش)! و بهونش هم سخت افزارشه..!! در حالی که سخت افزار گالگسی اس به مراتب از 3gs اپل بهتره...
و همینطور xperia play که سونی ساپورتش رو قطع کرد...(اگه اشتباه نکنم)
آپدیت جدید اندروید مگه چقدر سنگین بود که دو گوشی فوق نمیتونن از پسش بر بیان؟؟
من نمیگم اندروید بده...اتفاقا خودم یه مدت دیگه ممکنه اس2 یا نکسوس بگیرم..
ولی خیلی جای کار داره..
موفق باشین:bt:
سینا جان کاملا موافقم . اندروید فعلا توی استفاده از سخت افزار ضعیفتر از IOS عملکرده و شکی هم توش نیست .
بالاخره اون قضیه برمیگرده به سیاست هر شرکت ! هرشرکت سیاست های مخصوص خودش رو داره ! مثلا یه عده میگن چرا نوکیا گیر داده به سیمبین و نمیاد سمت اندروید !؟

در مورد آپدیت ICS هم اینجا توضیح دادم :
http://forum.mobilestan.net/showpost.php?p=2973113&postcount=26

به نظر من کار خوبی کرد که ICS رو واسه گلکسی اس نداد ! :ax:

maxomid
07-06-2012, 14:59

و اما مسئله بعدی ...

سلام...
داداش محمد این قسمت از حرفت واقعا حق بود و حرف دل خودم هست..:ax::ax::ax::ax:

ولی ببینید الان برند ها هم فهمیدند دیگه اضافه کردن هسته تموم شده.. مثلا همین S3 رو بیبنید با هامون Mali-400 هست ولی سامسونگ روی درایور ها و نرم افزار کار کرده چه قدر عملکردش افزایش پیدا کرده؟
به نظر من از این به بعد برنده ها بیشتر روی این چیزها تمرکز خواهند کرد..
:loveit::loveit:

maxomid
07-06-2012, 15:06

سلام....
دوست عزیز.... لطفا قبل از اظهار نظر کمی تحقیق کنید.
افزایش رزولیشن یعنی خواهان سخت افزار بیشتر برای پردازش تصاویر و پیکسل ها بیشتر.
همینطور شما اگه دوگوشی که از سخت افزار مشابه ولی رزولیشن یکی بالاتر یکی پایینتر مقایسه کنید متوجه میشید در گوشی که رزولیشن بالاتری داره GPU حدود 30% عملکردش نسبت به اون یکی که رزولیشن پایینتری داره کمتر میشه

بزار یک مثلا دیگه برات بزنم.. دو گوشی ARC و XPERIA MINI
یک نگاهی به مشخصات دو گوشی بنداز... از نظر سخت افزاری دقیقا مثل هم هست. ولی داخل بنچمارک ها MINI نمره بیشتری داره به خاطر اینکه رزولیشن خیلی کمتر از ARC هست و در نتیجه سخت افزارش ازادتره..

موفق باشید..:loveit:

whit tiger
07-06-2012, 17:20
دوست عزیز مسئله زیر سوال بردن فعالیتهای بسیار خوب شرکت در جهت ساخت سخت افزار قوی تر نیست.
نکته اینجاست که آیا در حال حاضر از این قدرت یالا به درستی استفاده میشه؟
شکی نیست که در آینده نرم افزارها از قدرت سخت افزاری بهتر و بیشتر استفاده میکنند.

من با شما موافقم کیوان جان.....اما آخه یه تعدادی از دوستان نمیدونم چرا گیر میدن به اینکه مثلا تگرا 2 با 3 یکیه....آخه خداییش کجاش یکیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یا مثلا گیر میدن این فقط یه تبلیغه و دست از سره یه سری برندها چون نمیتونن بردارن میان میزنن تو سره چهار هسته ای ها...
الان شما یه کم بیشتر تو تایپیک ها سر بزنی مثلا یکی از دوستان داره آرک رو با وان ایکس مقایسه میکنه و جالب اینجاست که دو سه نفری هم گفتن :بله.....صفحه ی آرک بهتره....:df:
خو آخه چه دلیلی داره وقتی من تجربه ی کار با یه برندی رو ندارم بیام راجع به اش نظر بدم....:by:
من خودم چهار مدل مختلف از اچ تی سی رو داشتم....اما خداییش هیچ وقت نمیگم سامسونگ فلانه و بیسانه.....چون طرفداران این برند کم نیستن....پس حتما این برند یه سری مزایا برای این دوستان داره که طرفداره این برند هستن دیگه.....و چون بنده هیچ وقت یه برند سامسونگ نداشتم پس نمیام الکی جو بدم و بگم سامسونگ اله و بله.....
شاید این سخت افزار امروز خیلی زیاد به نظر بیاد اما درآینده ای نه چندان دور شاهد خواهیم بود همین ها هم هیچ حرفی برای گفتن نخواهند داشت.....
:dq:

کیوان
09-06-2012, 18:02
من با شما موافقم کیوان جان.....اما آخه یه تعدادی از دوستان نمیدونم چرا گیر میدن به اینکه مثلا تگرا 2 با 3 یکیه....آخه خداییش کجاش یکیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یا مثلا گیر میدن این فقط یه تبلیغه و دست از سره یه سری برندها چون نمیتونن بردارن میان میزنن تو سره چهار هسته ای ها...
:dq:
در تائید حرف شما ، همونطور که همه می دونن Tegra 2 دو هسته ای هستش و از حافظه DDR2 پشتیبانی میکنه اما Tegra 3 پنج هسته ای هست و از حافظه DDR3 پشتیبانی می کنه.

luckylock_2005
09-06-2012, 19:46
اینکه چرا اندروید لگ داره به خاطر ساختارش هستش. این یه ایراد بنیادیه که توی هسته ی اصلی وجود داره. اگر گوگل بخواد این ایراد رو برطرف کنه باید کل فریم ورک رو از اول بنویسه که منجر میشه به عدم سازگاری برنامه هایی که تا الان واسه نسخه های مختلف اندروید نوشته شدن با این نسخه ی جدید. پس میبینیم که ایراد وجود داره. حتی توی آیس کریم و روی گوشی های 4 هسته ای بازم این ایراد ( هرچند خفیف ) بازم دیده میشه. متاسفانه واسه این ایراد کلی کار خاصیم از دست کسی بر نمیاد... مثلا با فعال کردن شتاب دهنده ی گرافیکی 2 بعدی توی آیس یه مقدار شرایط بهتر شد ولی مشکل هنوزم هست.
اپل بحثش جداست. اگر اندروید وجود نداشت مطمئن باشید اولین آیفون 2 هسته ای آیفون 5 می بود! دلیل اینکه 4اس 2 هسته ای تولید شد فقط این بود که سیاست اپل اینه که همیشه تک باشه و تاپ ترین باشه محصولش! وگرنه با توجه به بیس سیستم عامل اپل و البته این نکته ی مهم که iOS مولتی تسکینگ واقعی نداره نیازی به سخت افزار آنچنانی نداره.
در کل می خوام یه نتیجه گیری کنم که 4 هسته ای ها واقعا به درد می خورن یا فقط واسه فروش ساخته و استفاده شدن؟ به نظر من اندروید به سخت افزار قوی نیاز داره. قدرتش بستگی به انتظار شما از گوشیتون داره. واسه عموم کاربرای امروزی یه گوشی مثل اس 2 کاملا راضی کنندس ولی اگر می خواید گوشی که توی دستتونه یه اندرویدی ( تقریبا ) بدون لگ باشه که از پس بازی ها با گرافیک و نرم افزار های آینده بر بیاد خوب انتخابتون حتما باید از بین 4 هسته ایها باشه.
توصیه شخصیم به اونایی که هنوز گوشی 2 هسته ای دارن اینه : صبر کنید تا گوشی های 4 هسته ای با تکنولوژی A15 تولید و ارائه بشن اونوقت با خیال راحت برید یکیشو بخرید. تفاوت 4هسته ی A9 ( مورد استفاده توی گوشی های وان اکس و اس 3 و ... ) با 4 هسته ی A15 از زمین تا آسمونه.

KARAMOOZ
09-06-2012, 20:11
بازاره گوشی بازاری هست که روز به روز اپدیت میشه!
و کسی هم که مثلا امروز گوشی های اند میخره انتظاره ساپورته کامل تا1.5 سال رو داره.برای همین باید گوشی ها رو جوری بسازند که برای اپدیت اخر کاملا بهینه باشه.مثله اس2 برای اندروید 4،اس3 برای اندروید 5.

sule
09-06-2012, 20:28
سلام جلوی پیشرفت تکنولوژی رو نمیشه گرفت و حتما پردازنده های چهار هسته ای کارایی و قابلیت های خاص

خودشون رو خواهند داشت شاید برای ورود به بازار یه همچین پردازنده های زود باشه ولی حتما ضرورت پیدا میکنه

هیچکس فکر نمیکرد که دوهسته ای بیاد ولی حالا مقایسه کنید موفق باشید

Hp_i3
10-06-2012, 03:20
به نظر من سیستم عامل خیلی نقش مهمی داره فقط به هسته نمیشه نگاه کرد واقعا این تیتر که انتخاب کردن یه چیزی بینش هست (امکان ویژه و ترفند تبلیغاتی)

METAL-MANIA
10-06-2012, 13:40
دوستان بهر حال این پیشرفت ها هم با پول بدست میاد و پول هم با فروش محصولات کمیاب!مثل سیپی یو 4 هسته ای!!!

ولی دوستانی که به آندروید کم لطفی کردند
من تا الان 6 تا گوشی آندروید داشتم با 7 8 مدل اچ تی سی و سامسونگ هم کار کردم

بخداوندی خدا من اون لگی که شما میگین رو نه توی سونی اریکسن دیدم نه تو اچ تی سی(بجز موارد خیلی خاص)
اون سامسونگی که لگ داره ایراد از برنامه نویسی و درایور نویسی اون هست
من هم لگ های اس2 رو دیدم
رفیقم که اس + داشت با سی پی یو 1.4 انقدر گوشیش لگ داشت(اونموقع من ری داشتم) که باورنکردنی بود

پس خرابکاری های یک کمپانی در برنامه نویسی رو نگید کل اندروید لگ داره و فلان و بهمان

Crash_HooHoo
10-06-2012, 14:01
دوستان بهر حال این پیشرفت ها هم با پول بدست میاد و پول هم با فروش محصولات کمیاب!مثل سیپی یو 4 هسته ای!!!

ولی دوستانی که به آندروید کم لطفی کردند
من تا الان 6 تا گوشی آندروید داشتم با 7 8 مدل اچ تی سی و سامسونگ هم کار کردم

بخداوندی خدا من اون لگی که شما میگین رو نه توی سونی اریکسن دیدم نه تو اچ تی سی(بجز موارد خیلی خاص)
من هم لگ های اس2 رو دیدم
رفیقم که اس + داشت با سی پی یو 1.4 انقدر گوشیش لگ داشت(اونموقع من ری داشتم) که باورنکردنی بود

پس خرابکاری های یک کمپانی در برنامه نویسی رو نگید کل اندروید لگ داره و فلان و بهمان

به خداوندی خدا دستگاه های سامسونگ 0/0001 دستگاه های دیگه ی اندرویدی هم لگ ندارن!
شما لگ دیدی تو s2!?
میخوای بگی الان Sense روون تره از TW?!
رفیق شما که تازه S+ داشته من S دارم بیا یه کاری کن لگ بزنه!!!
بیارم Sensation که اصلا نمیشه باهاش کار کرد؟!

mojtabaalemi
10-06-2012, 16:07
مثلا همین S3 رو بیبنید با هامون Mali-400 هست ولی سامسونگ روی درایور ها و نرم افزار کار کرده چه قدر عملکردش افزایش پیدا کرده؟
ربطی به دراویر نداره 99 درصد من پحدس میزنم یا mali 400 - MP2 روی s3 هست (یعنی دوهسته ای هست gpu ) یا اینکه با توجه به کاهش سایز ترانزیستورها بر اساس نانومتر تونستن فرکانسشو بالاببرن.

رفیق شما که تازه S+ داشته من S دارم بیا یه کاری کن لگ بزنه!!!
بیارم Sensation که اصلا نمیشه باهاش کار کرد؟!

یه جورایی این که گوشی لگ بزنه یا نه شانسی و رندومه من هم اس دیدم با لگ . اونم لگ شدید هم اس پلاس هم ایکسپریا x10 هم آرک .

MoHaMaD
10-06-2012, 18:44
ربطی به دراویر نداره 99 درصد من پحدس میزنم یا mali 400 - MP2 روی s3 هست (یعنی دوهسته ای هست gpu ) یا اینکه با توجه به کاهش سایز ترانزیستورها بر اساس نانومتر تونستن فرکانسشو بالاببرن.

دوست من این دیگه از اون حرفا بود ...
Mali400 MP2 ؟!؟!؟!؟ :ai:
کی میگه به درایور گرافیکی ربطی نداره ؟! اتفاقا دلیل اصلیش ارتقای درایور گرافیکی بوده !

لطف کنید یخورده منطقی تر بحث کنید !

METAL-MANIA
11-06-2012, 11:01
شاید هم بقول دوستمون شانسی هست

ولی من سامسونگ زیاد دیدم که لگ داشته حتی این آخری نت
در ضمن بجز s2 بقیه گوشیهای s s+ sl ,....بنچمارک های جالبی نداشتند(به نصبت neo arc ray mini ,....که سخت افزاری پایین تر بودند ولی در عمل نتایج بهتری تو گیم و بنچ داشتند)
اونهایی که دست من هم بوداصلن راضی کننده نبود و فقط s2 برام جالب بود

بحرحال بحث نمیخوام منحرف شه
من نظرم رو در مورد 4 هسته ای گفتم

در مورد صحبت محمد جان در مورد درایور گرافیکی 100% موافقم
درایور خوب هست که توان استفاده از سخت افزار رو توسط آندروید بالا میبره
نمونش xperia s و sensetion یا s+ سامسونگ با arc s و.....

farshidn900
11-06-2012, 12:22
ببینید دوستانت به نظر فعلا نمیشه گفت امکانی ویژه چون فعلا نرم افزار خاصی برا استفاده وجود نداره و فقط صرفا جهت تبلیغات هست

کیوان
11-06-2012, 17:13
ببینید دوستانت به نظر فعلا نمیشه گفت امکانی ویژه چون فعلا نرم افزار خاصی برا استفاده وجود نداره و فقط صرفا جهت تبلیغات هست

در مقاله ذکر شده بود که حدودا کمتر از 50 بازی طراحی شده است.

mojtabaalemi
11-06-2012, 17:40
دوست من این دیگه از اون حرفا بود ...
Mali400 MP2 ؟!؟!؟!؟
کی میگه به درایور گرافیکی ربطی نداره ؟! اتفاقا دلیل اصلیش ارتقای درایور گرافیکی بوده !

لطف کنید یخورده منطقی تر بحث کنید !

کجای حرفم مشکل داشت؟ Mali مثل Powervr امکان چند هسته ای استفاده کردنو داره . روی ipad 2 مگه powervr sgx 543 MP2 نداریم و روی new ipad هم MP4 ?
اگه از دراویر بود باید وقتی S2 هم آپدیت میشه به ics همین بنچمارکو بده ولی نمیده. پس یا 2 هسته ای شده یا کلاکش بالارفته .من خودم طرفدار دومین نظریم. کلاک Mali 400 روی ACE PLUS با S2 با S3 به احتمال 99 درصد فرق داره.
anandtech یک جورایی هردونظریه رو پذیرفته !! توی این لینک زیر ببینید. توی قسمتی از متن میگه Mali 400 MP4 !! و توی Final Words میگه صد در صد کلاک رو با 32 نانومتری شدن بالابردن. دوستان متوجه هستن که این سایت یکی از دقیق ترین و تخصصی ترین سایت های سخت افزاری هست.
http://www.anandtech.com/show/5810/samsung-galaxy-s-iii-performance-preview

farshidn900
11-06-2012, 19:29
در مقاله ذکر شده بود که حدودا کمتر از 50 بازی طراحی شده است.

ببینید دوست من به نظرت آدم بره یه هزینه بکنه و یه گوشی 4 هسته ای بخره که بیاد و فقط باهاش بازی کنه باور کنید من الان نزدیک به 12 ساله که دارم باکامپیوتر و موبایل و اینترنت کار میکنم ولی تا الان یاد ندارم که بشینم و یه بازی رو انجام بدم در کل من زیاد موافق بازی با گوشی و کامپیوتر نیستم البته این نظر منه شاید دوستان یه نظر دیگه بدن 4 هسته فقط واسه بازی معنایی نداره من الان اگه برای مثال یه سیستم کامپیوتری با مشخصات مثلا 2 گیگ گرافیک و cpu i7 با رم 8 گیگ داشته باشم محاله روش بازی بریزم

MoHaMaD
11-06-2012, 20:17
کجای حرفم مشکل داشت؟ mali مثل powervr امکان چند هسته ای استفاده کردنو داره . روی ipad 2 مگه powervr sgx 543 mp2 نداریم و روی new ipad هم mp4 ?
اگه از دراویر بود باید وقتی s2 هم آپدیت میشه به ics همین بنچمارکو بده ولی نمیده. پس یا 2 هسته ای شده یا کلاکش بالارفته .من خودم طرفدار دومین نظریم. کلاک mali 400 روی ace plus با s2 با s3 به احتمال 99 درصد فرق داره.
Anandtech یک جورایی هردونظریه رو پذیرفته !! توی این لینک زیر ببینید. توی قسمتی از متن میگه mali 400 mp4 !! و توی final words میگه صد در صد کلاک رو با 32 نانومتری شدن بالابردن. دوستان متوجه هستن که این سایت یکی از دقیق ترین و تخصصی ترین سایت های سخت افزاری هست.
دوست من تمامی سایت ها و خود سامسونگ گفتن چیپ گرافیکی این گوشی دقیقا همونیه که روی گلکسی اس 2 هست با این تفاوت که درایور گرافیکی بهینه شده !
ربطی نداره ! سامسونگ میتونه توی آپدیت های gs2 اون مورد رو لحاظ نکنه .

البته خیلی مهم نیست . چون براحتی میتونن اون درایور گرافیکی رو برای گلکسی اس 2 پورت کنن !

mojtabaalemi
11-06-2012, 21:45
دوست من تمامی سایت ها و خود سامسونگ گفتن چیپ گرافیکی این گوشی دقیقا همونیه که روی گلکسی اس 2 هست
منبع

maxomid
11-06-2012, 21:48
کجای حرفم مشکل داشت؟ Mali مثل Powervr امکان چند هسته ای استفاده کردنو داره . روی ipad 2 مگه powervr sgx 543 MP2 نداریم و روی new ipad هم MP4 ?
اگه از دراویر بود باید وقتی S2 هم آپدیت میشه به ics همین بنچمارکو بده ولی نمیده. پس یا 2 هسته ای شده یا کلاکش بالارفته .من خودم طرفدار دومین نظریم. کلاک Mali 400 روی ACE PLUS با S2 با S3 به احتمال 99 درصد فرق داره.
anandtech یک جورایی هردونظریه رو پذیرفته !! توی این لینک زیر ببینید. توی قسمتی از متن میگه Mali 400 MP4 !! و توی Final Words میگه صد در صد کلاک رو با 32 نانومتری شدن بالابردن. دوستان متوجه هستن که این سایت یکی از دقیق ترین و تخصصی ترین سایت های سخت افزاری هست.

سلام..
دوست عزیز ACE Plus که gpu از نوع Adreno 200 هست و سی پی یو هم Cortex A5 هست.. کلا تک هسته ای...

در ضمن دوست عزیز شما هرجا تحقیق کنید متوجه میشید gpu اس 2 و 3 دقیقا مثل هم هست و سامسونگ درایور ها و نرم افزار رو ارتقا و بهینه کرده...

Kamy-R
11-06-2012, 22:00
اینم منبع: http://en.wikipedia.org/wiki/Exynos
به GPU نگاه کنید هر mali-400 mp4 هستند

mojtabaalemi
11-06-2012, 22:40
سلام..
دوست عزیز ACE Plus که gpu از نوع Adreno 200 هست و سی پی یو هم Cortex A5 هست.. کلا تک هسته ای...
ببخشید منظورم ACE 2 بود.

در ضمن دوست عزیز شما هرجا تحقیق کنید متوجه میشید gpu اس 2 و 3 دقیقا مثل هم هست و سامسونگ درایور ها و نرم افزار رو ارتقا و بهینه کرده...
ما که ندیدیم.
توی xda هم یه تاپیک دیدم نوشته کلاک بیشتره.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1675348&page=2
روی S3 کلاک شده 400MHz منتها به لطف تکنولوژی ساخت بهتر . روی S2 اگه اورکلاک بشه به این مقدار، داغ میکنه.

Kamy-R
11-06-2012, 22:53
ببخشید منظورم ace 2 بود.

ما که ندیدیم.
روی s3 کلاک شده 400mhz منتها به لطف تکنولوژی ساخت بهتر . روی s2 اگه اورکلاک بشه به این مقدار، داغ میکنه.

اون مال جینجربرد بود که سخت افزار گلکسی اس 2 رو درست ساپورت نمی کرد نه ics 4.0.4 که چهارهسته ای ها هم ساپورت میکنه

aminjpo
11-06-2012, 22:56
ببینید دوستان اندروید سیستم عاملی که داره خودشو به پی سی نزدیک می کنه یعنی کلا خودشو نمی خواد محدود کنه خودشو اما بقیه سیستم عاملها کلا روی صرفه جویی کار می کنه اما اندرود پر مصرفترین گوشی از نظر رم و سی پیو هست و حتی دیتا اینترنت
در کل اندروید یعنی پی سی توی جیب پس نباید محدود باشه

maxomid
11-06-2012, 22:58
ببخشید منظورم ACE 2 بود.

ما که ندیدیم.
روی S3 کلاک شده 400MHz منتها به لطف تکنولوژی ساخت بهتر . روی S2 اگه اورکلاک بشه به این مقدار، داغ میکنه.

سلام..
داداشی ACE , Galaxy S Advance ,Galaxy Beam و XPERIA SOLA, XPERIA U کلا سخت افزارشون با S2 یا S3 فرق میکنه..

گوشی هایی بالای چیپستشون NovaThor U8500 هست که فناوری 45nm داره و از دو هسته Cortex A9 با کلاک 1GHZ و GPU Mali-400 استفاده شده. Mali-400 کلا حداکثر تا 4 هسته رو میتونه پشتبانی کنه. و Mali-400 استفاده در این چست یک هسته داره. ولی با این وجود در بنچمارک از Adreno 220 نمره گرافیکش بیشتره. همینطور من خودم الان s advance دارم قبلشم EVO 3D داشتم S Advance با همین Mali-400 Singel Core بازی ها رو بسیار روانتر و با فرم بیشتر از EVO 3D یا هامون Adreno 220 اجرا میکنه( در عمل)

ولی گوشی مثل S2 از چیپست Exynos 4210 استفاده میکنه که فناوری ساختش مثل هامون NovaThor یعنی 45nm هست این چیپست از دو هسته Cortex A9 با کلاک 1.2GHZ و چیپ گرافیکی Mali-400 استفاده شده. Mali-400 در s2 استفاده شده 4 هسته داره...

همینطور که میبنید قدرت بالا Mali-400 باعث شد سامسونگ این gpu رو واسه S3 هم در نظر بگیره.
ولی این دفعه با اپدیت و بهینه سازی و کار کردن روی درایور ها باعث افزایش میزان عملکرد و قدرت این GPU شده..

maxomid
11-06-2012, 23:06
ببینید دوستان اندروید سیستم عاملی که داره خودشو به پی سی نزدیک می کنه یعنی کلا خودشو نمی خواد محدود کنه خودشو اما بقیه سیستم عاملها کلا روی صرفه جویی کار می کنه اما اندرود پر مصرفترین گوشی از نظر رم و سی پیو هست و حتی دیتا اینترنت
در کل اندروید یعنی پی سی توی جیب پس نباید محدود باشه

سلام..
ولی دوست عزیز این راهی که اندروید داره میره .....
هر روز داره اندروید پراکنده تر میشه..
هر کیی ساز خودشو میزنه..

شما دقت کن برنده ها از اندروید و خود گوگل دارند جلوتر حرکت میکنند..
به نظر من گوگل باید یکسری قوانین الگاریتم و حد و مرز برای اندروید قرار بده..

مثلا شما یه نگاهی به ویندوز فون بندازید.. ماکروسافت این امکان و اجازه رو نداده فعلا برنده ای از سی پی یو دو هسته ای و.. روی این سیستم عامل استفاده کنه.. میخواد به تازگی اینکارو در ویندوز فون 8 انجام بده... سرعت رشد Market Place رو ببینید.. تازگیا تعداد apps ها به 100 هزار رسیده.. اینجور که ویندوزفون با برنامه و پیوسته و اهسته حرکت میکنه و اندروید داره هر روز پراکنده تر میشه مطمئن جیگاهش به خطر می افته.
اخبار اخیر رو که دنبال کردین.. مثلا یک شرکت برنامه نویس برای اینکه اطمینان پیدا کنه برنامش روی گوشی ها و تبلت های اندروید درست کار میکنه یا نه مجبوره اونو روی بیشتر از 100 تا گوشی و تبلت تست کنه... این باعث سختی و کاهش علاقه برنامه نویسان شده..

من الان هم اندروید دارم و هم ویندوز فون..
اگه اندروید اینطور پیش بره مطمئن باشید تا اینده تبلت ها گوشی ها در اختیار ویندوز فون و IOS خواهد بود..
البته این نظر شخصی بنده هست و نظر دوستان محترمه..

آقا مصطفی
11-06-2012, 23:07
ببینید دوست من به نظرت آدم بره یه هزینه بکنه و یه گوشی 4 هسته ای بخره که بیاد و فقط باهاش بازی کنه باور کنید من الان نزدیک به 12 ساله که دارم باکامپیوتر و موبایل و اینترنت کار میکنم ولی تا الان یاد ندارم که بشینم و یه بازی رو انجام بدم در کل من زیاد موافق بازی با گوشی و کامپیوتر نیستم البته این نظر منه شاید دوستان یه نظر دیگه بدن 4 هسته فقط واسه بازی معنایی نداره من الان اگه برای مثال یه سیستم کامپیوتری با مشخصات مثلا 2 گیگ گرافیک و cpu i7 با رم 8 گیگ داشته باشم محاله روش بازی بریزم

کاملا" موافقم؛ نه بخاطر اینکه اهل بازی نیستم،بلکه بخاطر اینکه مطمئنم هر کاری وسیله خودش رو میخواد...4هسته ای باشه که دیگه بدتر!

maxomid
11-06-2012, 23:34
کاملا" موافقم؛ نه بخاطر اینکه اهل بازی نیستم،بلکه بخاطر اینکه مطمئنم هر کاری وسیله خودش رو میخواد...4هسته ای باشه که دیگه بدتر!

سلام...
دوست عزیزم خب برای PC نرم افزار های بسیار زیادی هستند که از چنین سخت افزاری استفاده میکنند.... مثلا برنامه هایی مثل اتوکد یا نرم افزار های گرافیکی که گرافیک قدرتمند رو میطلبه یا از اینجور چیزها ....
ولی برای اندروید و کلا اسمارتفون ها چی؟ چنین نرم افزار هایی موجوده؟
البته حالا که گوشی های دو هسته ای و چهار هسته ای هستند شاید برنامه نویس ها یه کارایی کنند..:loveit:

JABER
12-06-2012, 01:33
2نکته:
اولا بحث داره منحرف میشه

دوما کاری به تبلیغاتی بودن یا نبودنش ندارم(که 80% تبلیغاتی بیش نیست.):
ولی همه کسانی که میگویند 4هسته ای تبلیغات نیست،موافق هستند که در آینده بازی های مخصوص 4هسته ای میاد و گوشی ها کلا سریع تر میشه
پس چرا همون آینده آدم 4هسته ای نخره و حالا پولش را دور بریزه!؟
مگر الان 2هسته ای ها کم آوردند!؟؟

ولی این را بدونید:
در دنیای گوشی و کامپیوتر همیشه سخت افزار، حداقل یک الی 2سال از نرم افزار جلوتره
پس شما همیشه جوری گوشی یا کامپیوتر بخرید که نرم افزار تقریبا از 90% سخت افزار بهره ببره

البته منکر این هم نیستم که اندروید سیستم عامل بسیار سنگینی هست.حتی 2برابر سنگین تر از مک و لینوکس و سیمبیان و ویندزو فون

Crash_HooHoo
12-06-2012, 03:18
آخه برنامه و بازی با کیفیت تر و بی دردسر تر از برنامه و بازی های iOS داریم؟!!!!!!!!!
3Gs باز هم ساپورت شد...
هنوز هیچ بازی نیست که 3Gs با پردازنده ی 600 مگاهرتزی و 256 مگ رم اجرا نکنه...
چی میخواد بیاد که نیاز به 2 گیگ رم و 4 هسته Cpu لازم باشه؟!
معلومه که تبلیغات هست...
همین دستگاه های 4 هسته ای عمرا اندروید بعدی یا 2 تا آپدیت بعدی رو بگیرن...
به هزار بهونه...
حالا شما برید 30 هسته ای بزنید...
خب InfinityBlade بیشتر از 256 مگابایت رم و 600 مگاهرتز Cpu نیاز نداره...
آقا نداره بخدا نداره!!!
حالا بعضیا دنبال چه برنامه یا بازی میگردن که از اون 4 هسته استفاده کنن دیگه خدا میدونه...
من باورم نمیشد اپل 3Gs رو هم به iOS6 آپدیت کنه!!!
درحالی که GalaxyS با 512 مگابایت رم و 1 گیگاهرتز CPU توان آپدیت به َAndroid4 رو نداره...
Android خیلی جای کار داره ولی روز به روز هم داره پراکنده تر میشه!
هر شرکتی یه GPU داره یه اینترفیس داره...خب همینه دیگه نهایتش میشه این!!!
واقعا اپل الان برای چی باید iPhone 4S رو آپدیت کنه؟!
اگه قابلیت نرم افزاری باشه که فورا آپدیت میکنه...
اما واقعا باید سخت افزار رو ارتقا بده؟!اخه چرا؟!
که بعد مجبور شه 4000 میلی آمپر باتری روش بزاره گوشی رو بکنه 5 اینچ!؟!
شک نکنید آینده مال iOs و WindowsPhone هستش...
و البته نهایتا باز هم iOS!

mojtabaalemi
12-06-2012, 10:35
همینطور که میبنید قدرت بالا mali-400 باعث شد سامسونگ این gpu رو واسه s3 هم در نظر بگیره.
ولی این دفعه با اپدیت و بهینه سازی و کار کردن روی درایور ها باعث افزایش میزان عملکرد و قدرت این gpu شده..
در مورد تعداد هسته حرف شما رو قبول کردم ولی هنوز معتقدم فرکانسش توی s3 بالاتره.

saeedfarzi
12-06-2012, 11:06
2نکته:
اولا بحث داره منحرف میشه

دوما کاری به تبلیغاتی بودن یا نبودنش ندارم(که 80% تبلیغاتی بیش نیست.):
ولی همه کسانی که میگویند 4هسته ای تبلیغات نیست،موافق هستند که در آینده بازی های مخصوص 4هسته ای میاد و گوشی ها کلا سریع تر میشه
پس چرا همون آینده آدم 4هسته ای نخره و حالا پولش را دور بریزه!؟
مگر الان 2هسته ای ها کم آوردند!؟؟

ولی این را بدونید:
در دنیای گوشی و کامپیوتر همیشه سخت افزار، حداقل یک الی 2سال از نرم افزار جلوتره
پس شما همیشه جوری گوشی یا کامپیوتر بخرید که نرم افزار تقریبا از 90% سخت افزار بهره ببره

البته منکر این هم نیستم که اندروید سیستم عامل بسیار سنگینی هست.حتی 2برابر سنگین تر از مک و لینوکس و سیمبیان و ویندزو فون

سلام . آخه جابر جون اگر 4 هسته ای نخریم چی بخریم؟ الان دیگه موبایلهای درست و حسابی همه دارن 4 هسته ای میشن . کلا تا یک سال دیگه برنامه و بازی برای این سخت افزار ها هم میاد و دیگه کسی نمیگه 4 هسته آخه به چه درد میخوره . ولی الان هم گوشی خوب بخوای همین 4 هسته ای ها هستن . در ضمن با قوی تر شدن سخت افزار ها نرم افزار های قوی تر به بازار میان . چون وقتی سخت افزار قابل قبولی نباشه تولید کنندگان نرم افزار که برنامه های خفن تولید نمیکنن . تو همین دنیای رایانه که شما فرمودید اگر پردازنده های 64 بیتی و چند هسته ای به بازار نمیاومد که بازی ها و نرم افزار های گرافیکی خفن تولید نمیشد . موبایل هم داره متحول میشه و تقریبا در آینده میخواد جای کنسول های دستی بازی رو هم بگیره . این پیش درامد یه انقلابه در موبایل .

JABER
12-06-2012, 13:15
سلام . آخه جابر جون اگر 4 هسته ای نخریم چی بخریم؟ الان دیگه موبایلهای درست و حسابی همه دارن 4 هسته ای میشن . کلا تا یک سال دیگه برنامه و بازی برای این سخت افزار ها هم میاد و دیگه کسی نمیگه 4 هسته آخه به چه درد میخوره . ولی الان هم گوشی خوب بخوای همین 4 هسته ای ها هستن . در ضمن با قوی تر شدن سخت افزار ها نرم افزار های قوی تر به بازار میان . چون وقتی سخت افزار قابل قبولی نباشه تولید کنندگان نرم افزار که برنامه های خفن تولید نمیکنن . تو همین دنیای رایانه که شما فرمودید اگر پردازنده های 64 بیتی و چند هسته ای به بازار نمیاومد که بازی ها و نرم افزار های گرافیکی خفن تولید نمیشد . موبایل هم داره متحول میشه و تقریبا در آینده میخواد جای کنسول های دستی بازی رو هم بگیره . این پیش درامد یه انقلابه در موبایل .

خب سعید جان من هم باهات موافقم
ولی خودت هم میدونی حداقل 1سال دیگه 4هسته ای عملا به کار میاد.
پس چرا حالا پول مفت برایش بدیم!؟؟!
همون موقع میخریم!

خب الان 4هسته ای تولید شده.پس چه ما گوشی را بخریم چه نخریم:4:،نرم افزار برایش نوشته میشه و پیشرفت میکنه:cb:

maxomid
12-06-2012, 13:19

سلام..
اخه داداشی وقتی دو هسته ای ها امدن همه همینو گفتند...
تا چند سال دیگه همه بازی ها و نرم افزار ها روی دو هسته ها میشه و......
ما که چیز خاصی ندیدیم..الان خودم دو هسته ای دارم...
بازی هایی مثل Gangester RIO , GTA 3 و... رو به راحتی روی xperia Pro و ARC با فرم بالا اجرا کردم..
هنوز که هنوزه تک هسته ای ها 95% بازی ها و تمام نرم افزار هارو اجرا میکنند...
دیگه دو هسته ای و چهار هسته ای ها به کنار...

اگه بودجه 4 هسته ای رو دارید خریدش اشتباه نیست. اتفاقا خیالتون از نظر ساپورت و... راحتره...
چون به هرحال برندها روی ساپورت گوشی های دو هسته ای و 4 هسته ای بیشتر حساب میکنه تا تک هسته ای ها...

موفق باشید...

mojtabaalemi
12-06-2012, 13:22
سلام..
اخه داداشی وقتی دو هسته ای ها امدن همه همینو گفتند...
تا چند سال دیگه همه بازی ها و نرم افزار ها روی دو هسته ها میشه و......
ما که چیزی ندیدیم..
من شخصا بازی هایی مثل gangester rio , gta 3 و... رو به راحتی روی xperia pro و arc با فرم بالا اجرا کردم..
هنوز که هنوزه تک هسته ای ها 95% بازی ها و تمام نرم افزار هارو اجرا میکنند...
دیگه دو هسته ای و چهار هسته ای ها به کنار...

اگه بودجه 4 هسته ای رو دارید خریدش اشتباه نیست. اتفاقا خیالتون از نظر ساپورت و... راحتره...
چون به هرحال برند روی ساپورت گوشی های دو هسته ای و 4 هسته ای بیشتر حساب میکنه تا تک هسته ای ها...

موفق باشید...
این یه دور باطله . پولتو بخوابونی یه گوشی بخری که یه روزی یه نرم افزاری روش بیاد که الان نمیدونی به کارت میاد یا نه . آدم یه آیپاد تاچ بخره برای گیمینگ . نگرانم نیست تا دوسال بعدش بازی میاد براش.

maxomid
12-06-2012, 13:41
این یه دور باطله . پولتو بخوابونی یه گوشی بخری که یه روزی یه نرم افزاری روش بیاد که الان نمیدونی به کارت میاد یا نه . آدم یه آیپاد تاچ بخره برای گیمینگ . نگرانم نیست تا دوسال بعدش بازی میاد براش.

سلام..
برندها باید تمرکزشون الان روی مچ کردن سخت افزار با سیستم عامل و درایور ها باشه...
تروخدا یه نگاهی به گوشی هایی مثل Iphone 4 یا اصلا 3gs بندازین...
از پس اجرا چه بازی هایی میتونند بر بیان.. همین سخت افزار در اندروید یعنی هیچ...
این واقعا ضعف اندروید رو میرسونه..
چند روز ایفون 4 داداشم دستم بود... بفرما. سی پی یو 1GHZ Cortex-A8 و 512MB رم و Power VR535 سرعتش که عالیه!!!!! بازی ها رو فوق العاده روان اجرا میکرد..تازه چه قدر گوشی هاشو بروزرسانی میکنه..
یا من الان خودم هم اندروید دو هسته ای ( Galaxy S Advance) دارم هم ویندوز فون ( HTC Mozart) یه نگاهی به مشخصات دو گوشی بندازید..Mozart با همین سخت افزارش روانتر و سریعتر از گوشی خودم یا هر دو هسته ای دیگه ای هست...
ولی اندروید فقط داره هسته به سی پی یو اضافه میشه. سخت افزار قویتر میشه. اینها کی میخواد به کار بیاد خدا میدونه.... امیدوارم بعدا بازی ها و نرم افزار های مناسب برای این گوشی ها بیاد.. به هرحال بابت چیزی که استفاده ای نداره هزینه کردن اصرافه...

همینطور که گفتم گوگل اینجور که پیش میره جایگاهشو از دست میده. نگاه نکنید الان بازار رو تو دست داره. سیمبین رو یادتون نرفته که از کجا به کجا رسید....
به نظر من الان وقتشه گوگل از این پراکندگی جلوگیری کنه و اجازه نده هربرنده که امد هر چیپستی که خواست با اندروید ست کنه.. بابا GLX هم اندروید داره:دی
همینطور به نظر من یه فکری برای اپدیت گوشی های اندرویدی کنه... ماکروسافت تمام گوشی های ویندوزفونی رو خودش اپدیت میکنه.. گوگل فقط گوشی خودشو اپدیت میکنه و هیچ سیاستی هم برای اپدیت گوشی توسط برندها قرار نداده....

mojtabaalemi
12-06-2012, 14:19
چند روز ایفون 4 داداشم دستم بود... بفرما. سی پی یو 1GHZ Cortex-A8 و 512MB رم و Power VR535 سرعتش که عالیه!!!!!
کاش 1 گیگاهرتز بود . روی آیفون و آیپاد تاچ 800 هست فرکانسش . فقط روی ipad بود که فرکانس 1 بود.این یکی رو مطمئنم.
http://www.anandtech.com/show/3794/the-iphone-4-review/12
http://us.generation-nt.com/isuppli-iphone-4-apple-a4-processor-news-2315631.html

روی 4s هم کلاک 800 هست .به خاطر اهمیت باتری لایف . اینو بایه سرچ کوچیک میشه فهمید.
http://news.softpedia.com/news/iPhone-4S-Is-Blazing-Fast-Despite-800-MHz-A5-Chip-226846.shtml
http://www.phonearena.com/news/A5-CPU-on-Apple-iPhone-4S-clocked-at-800MHz-while-dual-core-processor-makes-it-73-faster-than-iPhone-4_id22884
http://www.geekosystem.com/iphone-4s-benchmarks/

maxomid
12-06-2012, 16:22
کاش 1 گیگاهرتز بود . روی آیفون و آیپاد تاچ 800 هست فرکانسش . فقط روی ipad بود که فرکانس 1 بود.این یکی رو مطمئنم.
http://us.generation-nt.com/isuppli-iphone-4-apple-a4-processor-news-2315631.html

روی 4s هم کلاک 800 هست .به خاطر اهمیت باتری لایف . اینو بایه سرچ کوچیک میشه فهمید.
http://news.softpedia.com/news/iPhone-4S-Is-Blazing-Fast-Despite-800-MHz-A5-Chip-226846.shtml
http://www.phonearena.com/news/A5-CPU-on-Apple-iPhone-4S-clocked-at-800MHz-while-dual-core-processor-makes-it-73-faster-than-iPhone-4_id22884
http://www.geekosystem.com/iphone-4s-benchrmarks/

سلام..
من این مطلب رو خیلی جاها خوندم دوست عزیز..
ولی منابع معتبر و قابل اطمینان نیستند..
gsmarena فکر میکنم معتبرترین در زمینه مبایل باشه که برای ایفون 4 و 4اس کلاک سی پی یو رو 1ghz ذکر کرده..:
http://www.gsmarena.com/apple_iphone_4s-4212.php
http://www.gsmarena.com/apple_iphone_4-3275.php

Crash_HooHoo
12-06-2012, 18:30
سلام..
من این مطلب رو خیلی جاها خوندم دوست عزیز..
ولی منابع معتبر و قابل اطمینان نیستند..
gsmarena فکر میکنم معتبرترین در زمینه مبایل باشه که برای ایفون 4 و 4اس کلاک سی پی یو رو 1ghz ذکر کرده..:
http://www.gsmarena.com/apple_iphone_4s-4212.php
http://www.gsmarena.com/apple_iphone_4-3275.php

بله یک گیگاهرتز هستند که به 800 مگاهرتز آندرکلاک شدند...
فقط در آیپد 1 گیگاهرتز هستش...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Hp_i3
13-06-2012, 05:07

http://www.geekosystem.com/iphone-4s-benchmarks/
underclock 800 هستش ولی موقع بازی میشه 1
3gs هم همین طور 600 و 800
4س همین طور 1600 و 2000
همون طور one x از هسته 5 اوم استفاده میکنه در مواقع کم کاری 500 هستش

dk 313
13-06-2012, 23:45
اندروید داره همون راهی رو میره که سیمبین میره اونم با سرعت خیلی زیاد.
من خودم طرفدار اندروید بودم و فعلا هستم ولی با این اوضاع که گوگل ایجاد کرده(منظورم تعدد بیش از حد مدلها و سخت افزار هاست)ادم از اینده اندروید نامید میشه.
خدایش من فرقی بجز توی صفحه و دوربین مدلهای مختلف نمیبینم هین الان هم از تمام پتانسیلهای گوشیهای دو هسته ای استفاده نشده چه برس ه به 4 هسته ای ها.
به نظر من اپل حداقل یک چیز رو خوب ثابت کرد که همه چی سخت افزار نیست شما الان خودتون رو جای یک برنامه نویس بزارید مثلا یک بازی ساخته بعد اگه اون رو برای ios بنویسه راحتره یا android خدایش تنوع خوبه ولی الان واسه اندروید توی سال میبینی 20 مدل جدید از شرکتهای شناخته شده میاد توی بازار حالا شرکتهای متفرقه جای خودشون

langroud
03-09-2012, 13:28
نظرم به عنوان دارنده گوشی آرک اس و کسی که با گوشی های دیگه هم بگی نگی کار کرده اینه که شاید تبلیغات نباشه.ولی اونطوری ها هم نیست که میگن مثلا غول 4 هسته ای یا از اینجور حرفا.من با یه تک هسته ای 1.4تونستم تمام چیزایی رو بالا بیارم و اجرا کنم که گوشی ای مثل one x که چهار هسته ای هست اجرا میکنه پس نتیجه این که فعلا تفاوتی نیست.مطمِعنا سال های آینده نرم افزار ها یا بازی های بیشتری میاد که به 4هسته ای نیاز دارن.ولی شک نکنید که اون آینده به این زودیا نیست.تا اون موقع هم گوشی 8 هسته ای میاد(از این علم هر چیزی بر میاد)که شاید فرق زیادی با 4 هسته ای نکنه.نظر شما چیه؟:by:

aerobic
17-09-2012, 13:12
به نظر من لازم هست چرا چون حتما مهندس های سامسونگ از ما بیشتر میفهمن دیگه