PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رونمایی دو تبلت شرکت glx

Mobile-OS
11-06-2012, 18:33
اولین تبلت ایرانی با برند دیمو رونمایی شد
اولین تبلت ایرانی با نشان تجاری دیمو ظهر امروز با حضور اصحاب رسانه در نشستی خبری رونمایی شد.

نود آی سی تی – مریداوی، مدیرعامل شرکت ارتباط ایرانیان در مراسم رونمایی از اولین تبلت ایرانی در مورد انگیزه اش از تولید تبلت ساخت داخل گفت: می خواهیم تبلت را جایگزین انواع مختلف ابزارهای ارتباطی به ویژه لپ تاپ کنیم.

وی افزود: کاربران می توانند از تبلت به عنوان وسیله ای برای ویدئو چت، وبگردی و بسیاری موارد دیگر همچون مصارف پزشکی، مدارس و دانشگاه ها از آن استفاده کرد.

مریداوی به انگیزه مهم دیگری که در تولید تبلت ایرانی برای وی نقش موثری داشته است اشاره کرد و گفت: جلوگیری از خروج ارز به واسطه تولید داخل همواره برای من از اهمیت بالایی برخوردار بوده و هست.

وی که پیش از این مدیرعامل شرکت تولیدکننده گوشی های ایرانی جی ال ایکس بوده است، گفت: تولید تبلتی با این کیفیت که در حال حاضر تمامی ویژگی های تبلت های متداول بازار را داراست در نوع خود شروع بسیار خوبی محسوب می شود.

مدیرعامل شرکت ارتباط ایرانیان در مورد قیمت عرضه تبلت دیمو گفت: تا آنجا که توانسته ایم سعی کردیم قیمت ها را کاهش دهیم تا تبلت های موجود بازار با تبلت دیمو قابل رقابت نباشند.

وی افزود: تبلت های 7 اینچی خود را با قیمت 350 هزار تومان به فروشنده می دهیم و قیمت آن برای مشتری نهایی 390 هزار تومان خواهد بود. همچنین قیمت تبلت های 9.7 اینچی برای فروشنده 540 هزار تومان و برای مصرف کننده نهایی 580 هزار تومان خواهد بود.

وی در مورد خدمات پس از فروش تبلت های دیمو نیز گفت: این تبلت ها دارای دو ماه گارانتی تعویض و یکسال گارانتی خواهند بود.

به گفته مریداوی تبلت دیمو همان گونه تولید می شود که سایر برندهای معروف تبلت های شان را تولید می کنند؛ به عبارت دیگر قطعات مختلف تبلت دیمو به سفارش شرکت ایرانیان ارتباط توسط شرکت های خارجی تهیه می شود و سایر امور از قبیل مونتاژ قطعات روی بردهای الکترونیکی، تزریق و غیره در کارخانه انجام می شود.

وی در مورد ظرفیت تولید کارخانه نیز گفت: ظرفیت اصلی کارخانه تولید 20 هزار تبلت در ماه است ولی در حال حاضر شرکت قصد دارد تعداد 10 هزار تبلت در ماه تولید کند.

وی با اشاره به اینکه ایجاد کارخانه تولید تبلت تا به امروز 283 شغل ایجاد کرده است، گفت: با توجه به اینکه به عنوان اولین تولیدکننده تبلت در خاورمیانه هستیم قصد داریم ظرفیت تولید خود را افزایش دهیم و به صادرات این محصول بپردازیم، در آن صورت حتما سهم مهمی در تولید شغل های جدید خواهیم داشت.

در ادامه جلسه نقشینه، مدیر فروش شرکت ارتباط ایرانیان در مورد استراتژی های شرکت در ارایه تبلت ایرانی دیمو گفت: در سه فاز برنامه های توسعه ای شرکت را خواهیم داشت؛ در فاز اول ضمن تحقیق بازار تعدادی از شهرها را پوشش خواهیم داد، در فاز دوم ضمن افزایش تعداد شهرها با اپراتورها تعامل خواهیم کرد و در فاز نهایی نیز تمامی شهرهای ایران نمایندگی فروش خواهیم داشت.

به گفته نقشینه آموزش کاربران و فروشندگان یکی از استراتژی های مهم شرکت است به گونه ای که فروشگاه ها، نمایندگان فروش و حتی شاگرد مغازه ها می باید تحت آموزش همه جانبه در مورد آنچه می فروشند قرار گیرند و از طرفی خریداران تبلت های ایرانی نیز باید در صورت داشتن هر گونه سوال پاسخ خود را به راحتی دریابند که این موضوع از طریق پایانه مرکز تماس هپی کال امکان پذیر است.

مدیر فروش شرکت ارتباط ایرانیان در مورد آینده بازار تبلت ها در ایران نیز گفت: در سال 2013 امیدواریم سهم 43 درصدی از بازار و در سال بعد از آن نیز 54 درصد از بازار تبلت ها را خواهیم داشت.

http://www.90ict.com/index.aspx?pid=99&articleid=8919

این تصویر از سایت خبرگذاری مهر هست :
http://www.mehrnews.com/mehr_media/image/2012/06/808193_orig.jpg

----
البته من با توجه به نام شرکت که ارتباط ایرانیان هست و خط تولیدشون در خوزستان هست برداشتم این بود که همون شرکت تولید کننده گوشی های GLX یعنی شرکت ارتباط ایرانیان اروند هست.

AminMzh
11-06-2012, 18:37
20 هزارتا در ماه!!!!!!!!!چه خبره بابا اول 10 تا بزنه ببینه فروش میره بعد اینطور سرمایه ملی رو بریزه تو جوب!!!!!!

Mobile-OS
11-06-2012, 19:50
20 هزارتا در ماه!!!!!!!!!چه خبره بابا اول 10 تا بزنه ببینه فروش میره بعد اینطور سرمایه ملی رو بریزه تو جوب!!!!!!

اینکه اینقدر با اعتماد به نفس و دقیق اعلام کردن که 43 درصد بازار رو امسال و 54 درصد بازار رو در سال دیگه در اختیار می گیرن جالبه.

البته خدا کنه که همینطوری که ایشون میگن بشه، من به شخصه خوشحال میشم ببینم یک شرکت داخلی اونقدر توانمند بشه که بتونه در رقابت با بسیاری از شرکت های بزرگ، 43 درصد بازار تبلت کشور رو در اختیار بگیره.
ولی با این وضع اطلاع رسانی و ارتباط با مشتری و خدمات پس از فروشی که افرادی که گوشی جی ال ایکس خریدند صحبتشو می کنند، باید تغییر جدی در رویشون بدن.

به نظر من مهمترین اولویت برای یک شرکت داخلی باید خدمات پس از فروش و ارتباط مناسب با مشتری باشه حتی اگه به لحاظ فنی محصولاتش در مقایسه با شرکتهای معتبر در سطح پائین تری باشه. این یعنی نشانه احترام به مشتری، و مشتری ایرانی هم اگه مطمئن باشه این محصولات خدمات پس از فروش مناسبی داره مطمئنا استقبال می کنه.

در یکی دیگه از خبرهای مربوطه مدیر شرکت گفته که تا سه ماه آینده تبلتی با قیمت زیر 200 هزار تومان به بازار عرضه می کنن. البته تو سایت جی ال ایکس هم تنها تبلیغ یک تبلت 7 اینچی با قیمت 199 هزارتومان و آندروید 4 و سی پی یو Cortex-A8 1Ghz دیده میشه.

...
وی وعده داد تا سه ماه آینده تبلتی دیگر با همین کیفیت و با قیمتی زیر 200 هزار تومان به بازار عرضه شود.
آقای مریداوی با بیان اینکه در سال حمایت از تولید ملی این تبلت ایرانی تولید شده است، گفت: ما خواهان حمایت مسئولان از تولید این تبلت ایرانی هستیم.
...

http://www.iribnews.ir/NewsBody.aspx?ID=10648

----
البته باز هم می گم من هیچ جایی تو اخبار مربوطه نامی از جی ال ایکس ندیدم، فقط نام شرکت ارتباط ایرانیان ( و بعضی جاها ارتباط ایرانیان اروند) رو دیدم بر همین مبنا می گم همین جی ال ایکس هست ، شاید من اشتباه کنم.
دوستان اگه اطلاعات بیشتری دارند اصلاح کنند.

still2sm3
11-06-2012, 20:02
کسی از مشخصات سخت افزاریش اظلاعاتی نداره؟

Mobile-OS
11-06-2012, 20:24
جالبه این سایت این تبلتو برای فروش گذاشته بدون ذکر هیچ اطلاعاتی!:

http://marshal.ir/product.php?id_product=519

موجود هم داره! با قیمت 340 هزار تومان!!!

تبلت اسپین هم که تو سایت خودش زده 499000 تومان، همین سایت گذاشته برای فروش 360 هزار تومان!!!

http://marshal.ir/product.php?id_product=518

Haswell
11-06-2012, 20:49
این خیلی خوبه که تبلت تولید داخلی با قیمت کم هم توی بازار داشته باشیم مخصوصاً که فارغ از شعار دادن، من شخصاً همیشه موقع خرید هر جور کالایی اعم از خوراکی یا پوشیدنی یا... نوع داخلی مرغوبش رو همیشه بر خارجی ترجیح میدم(البته به استثنای موبایل!)
ولی اینجور شرکتها که معمولا مدیران احمق و بیسوادی دارند رو بنظرم باید یک مدتی ..... کنیم تا یاد بگیرند درست اطلاع رسانی کنند...
کل گوگل رو باید بگردین تا ببینین این شرکت اصلا وبسایتی داره یا نه یا مشخصات این محصولات ادعاییش چیه
دقیقاً از روشهای خودرو مونتاژکن های داخلی یاد گرفتند که اول اومدن یک محصول چینی رو به اسم ایرانی به ما معرفی کردن و بعد بدون دادن کمترین اطلاعات فنی یا اطلاع رسانی بروز و مثل سایر شرکتهای معتبر ، تازه ادعای تصاحب 54 درصد سهم بازار رو دارند.
بله مگر اینکه بازم مثل خودرو مونتاژکنهای ما زور بیارن روی دولت تا جلوی واردات گرفته بشه اونوقت بدون رقیب بتونن یکه تازی کنند.
در قرن 21 پناه بر خدا از چنین تولید کنندگانی که هنوز تفکرات قاجارها رو دارند.

Kamy-R
11-06-2012, 20:54
جالبه
تبلت ایرانی با اندروید هانی کام!
اینم مثل اون g1 آشغالی بیش نیست!

Mobile-OS
11-06-2012, 21:07
البته باز هم می گم من هیچ جایی تو اخبار مربوطه نامی از جی ال ایکس ندیدم، فقط نام شرکت ارتباط ایرانیان ( و بعضی جاها ارتباط ایرانیان اروند) رو دیدم بر همین مبنا می گم همین جی ال ایکس هست ، شاید من اشتباه کنم.
دوستان اگه اطلاعات بیشتری دارند اصلاح کنند.

نام شرکتی که محصولات glx رو تولید می کنه، "شرکت ارتباط همراه گویا اروند" هست، و در خبرهای مربوط به تبلت دیمو ، نام شرکت "ارتباط ایرانیان اروند" هست.

بنابراین مدیران محترم اگه لطف کنن عنوان تاپیک رو اصلاح کنن فکر کنم بهتر باشه، چون مشخص نیست که این تبلت ها محصول جی ال ایکس باشه.

Mobile-OS
11-06-2012, 21:46
در ادامه جلسه نقشینه، مدیر فروش شرکت ارتباط ایرانیان در مورد استراتژی های شرکت در ارایه تبلت ایرانی دیمو گفت: در سه فاز برنامه های توسعه ای شرکت را خواهیم داشت؛ در فاز اول ضمن تحقیق بازار تعدادی از شهرها را پوشش خواهیم داد، در فاز دوم ضمن افزایش تعداد شهرها با اپراتورها تعامل خواهیم کرد و در فاز نهایی نیز تمامی شهرهای ایران نمایندگی فروش خواهیم داشت.

به گفته نقشینه آموزش کاربران و فروشندگان یکی از استراتژی های مهم شرکت است به گونه ای که فروشگاه ها، نمایندگان فروش و حتی شاگرد مغازه ها می باید تحت آموزش همه جانبه در مورد آنچه می فروشند قرار گیرند و از طرفی خریداران تبلت های ایرانی نیز باید در صورت داشتن هر گونه سوال پاسخ خود را به راحتی دریابند که این موضوع از طریق پایانه مرکز تماس هپی کال امکان پذیر است.

این هپی کال یعنی چی؟ تلفظش چیه؟

با توجه به نحوه اطلاع رسانی این شرکت و سیاست های اعلامیش به نظر میاد که این شرکت واقعا با جی ال ایکس متفاوت هست.

Smigel
11-06-2012, 23:35
به گفته مریداوی تبلت دیمو همان گونه تولید می شود که سایر برندهای معروف تبلت های شان را تولید می کنند؛ به عبارت دیگر قطعات مختلف تبلت دیمو به سفارش شرکت ایرانیان ارتباط توسط شرکت های خارجی تهیه می شود و سایر امور از قبیل مونتاژ قطعات روی بردهای الکترونیکی، تزریق و غیره در کارخانه انجام می شود.

کدوم خارج ؟؟؟؟!!!!چین؟؟؟شیب؟؟بام؟؟؟؟
چین که از کشورای داخل حساب میشه نه خارج :ca:

Kamy-R
11-06-2012, 23:37
این هپی کال یعنی چی؟ تلفظش چیه؟

با توجه به نحوه اطلاع رسانی این شرکت و سیاست های اعلامیش به نظر میاد که این شرکت واقعا با جی ال ایکس متفاوت هست.

خیالت راحت یه تز جدیده. به دلیل کمبود اسم تصمیم گرفتن اسم این ماهی تابه هارو بزارن روی ارتباط گویاشون! :ag:
http://www.metroo.ir/members/upload/2008-07-10/1694a_happy%20call2.jpg

خیالت راحت همون آشه و همون کاسه! در حال حاضر باید تغییر اسم این شرکت هارو تحمل کنیم
حالا ببین پس فردا همین glx رو میکنن 405 slx!

شرمنده واسه نقض قوانین نتونستم جلوی خودمو بگیرم!

#MEHDI#
12-06-2012, 00:21
آقا من یه جا خوندم جی پی یو.ش Mali400 هست!!!!!
درسته؟کسی اطلاعاتی در این مورد داره؟

reza3soot
12-06-2012, 03:24
بازم یه زباله چینی به اسم ایران
بازم کاهش واردات گوشی و تبلت
بازم افزایش قیمت گوشی و تبلت
بازم توهین به ایرانی
بازم ...

M0RT3Z4
12-06-2012, 03:34
یه چیز جالب ک دیدم اینه ک توی pdf مشخصات نوشته نسبت تصویر 16:9 ، بعد رزولوشن رو نوشته 800*480 ک میشه 5:3
اینا کلا تعطیلا :021:

http://meco.ir/files/ME503.pdf

sabzefosfori
12-06-2012, 04:10
آقا کی گفته 43% طرف اصلاً روش ميشه اينو بگه اشتباه تايپی هستش 4.3% :ca:

alireza2af
12-06-2012, 07:21
فکر نکنم جایی در بازار داشته باشه

aminartor
15-06-2012, 02:31
چقدرم سریع توی ویکی پدیا جاش دادن !!!!!!!

تو ویکی نوشته :
نمایشگر لمسی ۹٫۷ اینچی دارای 1024x768 پیکسل
:dj:

Mobile-OS
19-06-2012, 07:45
لینک فیلم تولید و معرفی این تبلت :
http://www.aparat.com/v/87d7515a647f2f8ff7d92f38820dd8c7225279
لطفا یکی از مدیران عنوان این تاپیک رو ویرایش کنند، چون به نظر نمیاد که این تبلت محصول GLX باشه.

bache_mosba
05-07-2012, 16:36
این تبلت از شرکت ارتباطات اروند با برند dimo هست که سال 90 در اهواز راه اندازی شده
اینم سایتش واسه اطلاعات بیشتر
www.dimomobile.ir

simorghmmm
28-08-2012, 15:29
660 تومن میدیم nexus میگیریم

wings
29-08-2012, 00:44
:hello:
اول از همه این شرکت باید یک میلیارد دلاری کنار بذاره چون هر وسیله ی مستطیل شکلی با گوشه های گرد مال اپل میباشد و بس

iPad-Galaxy Tab1
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=770687&stc=1&d=1346188430
-----
dimo
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=770688&stc=1&d=1346188430

vista_66
01-09-2012, 16:11
درسته، گویا این شرکت دمون، با شرکت GLX فرق می کنه، البته جقتشون یه .... ن و همونجور که تو متن خبر نوشته،گویا مدیر عامل فعلی این شرکت، مدیر عامل قبلیه GLX بوده...
البته GLX هم کم نیاورده و ۳ مدل تبلت جدید معرفی کرده، که اگر برید تو سایتش می بینید:
http://fa.glxphone.com/?product=gt2
اما در کل، از کل قیافه این شرکت ها و تبلت ها می باره که نه تنها ایرانی نیستن، بلکه خود شرکت به اصطلاح سازنده اش چیزی از سخت افزار این تبلت ها سرش نمی شه.
مثلا توروخدا نگاه کنید، تو همین لینکی که دادم، توی مشخصات ذکر کرده که صفحه لمسی حرارتی!!!!
آخه مرد حسابی، تو که حتی نمی دونی تکنولوژی ساخت این صفحه های لمسی چیه؟ و اصلا کاری به حرارت دست و این حرفا نداره، چطور ادعا می کنی که خودت داری این تبلت ها رو می سازی؟(این حرارتی ، کلمه ایه که مغازه دارها برای تاچ های خازنی از خودشون درآوردن تا توجیه کنن که چرا این تاچ ها با قلم کار نمی کنه اما با دست کار می کنه).
یا اون یکی شرکت، همین شرکت دمون ، تورو خدا یه سر به سایتش بزنید.
اصلا سایتش در حد و اندازه یه شرکت نولید کننده تبلت هست؟؟؟
اومده سایت رو کامل با فلش ساخته، اونم فلشی که در حال انقراضه و دیگه روی هیچ تبلتی امکان باز کردن فایل هاش وجود نداره، جالب نیست، یه شرکت به اصطلاح تولید کننده تبلت،‌سایتش رو با فلشی بسازه که تبلت های خودش نمی تونن بازش کنن ;)
از اون ور، یه دوری تو سایتش بخورید، یه قسمت داره تبلت می زنی روش، فقط دو تا عکس تبلت زدخ همین، نه مشخصات سخت افزاری ، نه نرم افزاری نه حتی یه اسم صافی، خیلی زوره که همچین شرکتی بیاد ادعا کنه ما داریم تبلت می سازیم.
از همه جالب تر، با وجود ..... صد در صدی ایران از طرف گوگل، به صورتی که اجازه وارد شدن به  Google Play رو به ایرانی ها نمی ده و codes.google.com کاملا برای ایرانی ها بسته اس، چجور دو شرکت ایرانی تونستن اجازه استفاده از سیستم عامل گوگل رو روی تبلت های ساخت خودشون(!!!!) بگیرن، درسته که اندروید متن باز هست و هرکسی می تونه برای تبلت خودش بهینه سازیش کنه، اما برای نصب قانونیش روی سخت افزار خاص، و فروشش، باید از گوگل مجوز داشته باشی.

به نظرم کاملا مشخصه که این شرکت ها فقط و فقط اسم ایرانی بودن رو یدک می کشن، و نهایتا یه اسمبل خیلی خیلی ساده تو ایران انجام می شه‌(حتی باور کنید، اینا ممکنه تبلت رو کامل از چین بخرن، همونجا از هم بازش کنن و بیارن ایران ، دوباره سرهم کنن)‌، به این صورت اولا هیچ مالیات و گمرکی ازشون گرفته نمی شه، در ثانی به اسم تولید ملی پول های زیادی رو به جیب می زنن و یک سری شرکت های دولتی رو موظف می کنن که از این محصولات استفاده کنن، بعد دلمون رو خوش کنیم که داریم تبلت ایرانی می سازیم.

saeid_32
02-09-2012, 12:59
نام شرکتی که محصولات glx رو تولید می کنه، "شرکت ارتباط همراه گویا اروند" هست، و در خبرهای مربوط به تبلت دیمو ، نام شرکت "ارتباط ایرانیان اروند" هست.

بنابراین مدیران محترم اگه لطف کنن عنوان تاپیک رو اصلاح کنن فکر کنم بهتر باشه، چون مشخص نیست که این تبلت ها محصول جی ال ایکس باشه.

دقیقا مال شرکتیه که GLX رو ساخت. مدیرعاملش هم همونه.......
به نظرتون بین گوشی تو قیمت 300 تا 400 بهتره یا دیمو ؟ ؟ ؟ :dz:

Haswell
02-09-2012, 17:52
من به دلایلی قدری نظرم نسبت به صفحه ی قبل که گفتم .... عوض شد

این تبلت به احتمال زیاد کاربر حرفه ای رو راضی نمیکنه . در این زمینه بحثی نیست .

اما برای عموم افراد جامعه چه کم سواد و چه متأسفانه بظاهر دانشگاه رفته و تحصیلکرده که :
1-با حداقل های زبان انگلیسی آشنایی ندارند و بهمین دلیل طرف کامپیوتر و... نمیرند ( تسلط نداشتن به امور تخصصی IT جای خود )
2-نیاز به سخت افزار قوی و سیستم عامل آپدیت ندارند
3-امور عادی عمدتاً شامل مالتیمدیا رو میخوان مدیریت کنند
4-نیاز به کالایی نسبتاً ارزان و دارای پشتیبانی داخلی (البته اگه داشته باشه) هستند

این تبلت های تولید شرکتهای خصوصی که از زبان فارسی هم استفاده میکنه مفید فایده هست بدون شک .

اگه بخوام با دنیای گوشی مقایسه کنم، افراد متعددی از جامعه ی تحصیلکرده و حتی متخصص سخت افزار رو سراغ دارم رفتند سراغ گوشی GLX . چرا؟ شاید چون نیازشون رو برطرف میکنه .
در نقطه ی مقابل، یکی از دوستان که از متخصصین کامپیوتر هست Nokia N8 رو اخیراً دست من دید رفت و تهیه کرد . هنوز یکبار هم سیستم عاملش رو آپدیتش نکرده و نرم افزاری هم روی گوشی نصب نکرده و شاید حتی چندان هم بلد نباشه .

گذشته از اینکه تولید تبلت و گوشی داخلی تجربه ای برای شرکتهای خصوصی در کارآفرینی و تولید کالاهای تکنولوژیک هست ، به این نتیجه رسیدم که اکثریت جامعه هم نیازی به تبلت اپل یا گالاکسی و امثالهم ندارند ...

KHOOR_4U
17-09-2012, 12:15
کسی اطلاعتی در مورد این تبلت جدی که تو سایت glx زده داره قیمتش 199 هزار هست

mehran 92
17-09-2012, 14:13
اینو حتما بخونید!!!
بررسی تخصصی تبلت به اصطلاح ایرانی dimo در نارنجی:
http://........ir/5336-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%AA%D8%A8%D9%84%D8%AA-%D8%AF%DB%8C%D9%85%D9%88-700