PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رفع کدری و کثیفی بر جای مانده بر روی قاب n9

fixxer
20-06-2012, 16:21
سلام خدمت تمامی دوستان
تجربه به من نشون داده که کاورهای مخصوص موبایل ها اکثرا به گوشی صدمه می زنند تا محافظت کنند!مثلا باعث چسبیدن کاور به قاب و از بین بردن رنگ قاب یا جمع کردن کثیفیها و غبار لای درزهای ریز و.... می شوند.
به همین دلیل معمولا از کاور استفاده نمیکنم.اما چون تو جعبه n9 یک کاور فابریک خود کارخونه وجود داشت ازش استفاده کردم چون گفتم این یکی دیگه استاندارده.
اگر به داخل کاور فابریک n9 دقت کنید پرداخت سطح داخلش که قاب گوشی روی اون قرار میگیره با پرداخت سطح بیرونش متفاوته و دارای خلل و فرج هستش و همین باعث میشه که به مرور زمان قاب گوشی کثیف بشه.
اول که گوشی رو خریده بودم معمولاً هر 3 روز یک بار کاور رو در میاوردم و قاب گوشی رو تمیز میکردم چون تجربه داشتم که این کثیفیها به مرور زمان به قاب آسیب می زنه.اما جنس کاور و سوراخهایی که اطرافشه طوری هست که اگر کاور زیاد در اورده بشه خاصیت الاستیک اولیه اش رو از دست میده و دیگه مثل روز اولش فیت گوشی نمیشه.به خاطر همین دیگه دستش نزدم.

چند روز پیش بعد از چند ماه گوشی رو از کاور در اوردم و دیدم که قاب گوشی به شدت کثیف و کدر شده.فکر کنم به مرور زمان قاب داخل کاور عرق کرده و باعث کدری قاب شده بود.
همه دوستانی که n9 دارند ببینند که برای اونها هم همین طور شده یا نه.

نتیجه:هر 2 یا 3 روز یکبار کاور رو از قاب خارج کنید و قاب گوشی رو تمیز کنید.فوقش کاور خراب میشه که میرید یه دونه نوشو می خرید اما حداقل دیگه قاب گوشی خراب نمیشه.

باور کنید با هرچی محلول و شوینده بود افتادم به جون قاب گوشی.از آب و شیشه شور بگیر تا اتک و الکل.اما هیچ کدوم پاکش نکرد.انگاری اصلا به خوردش رفته بود.به قدری این کدری قاب دلمو زده بود که می خواستم برم بفروشمش و یه دونه دیگه خریداری کنم.هرچی فحش هم بلد بودم یه دور واسه کارخونه نوکیا مرور کردم!

به پیشنهاد یکی از همکاران دلو به دریا زدم و از براق کننده جلاسنج که مخصوص فلزه استفاده کردم.نتیجه فوق العاده بود!نه تنها کدری و کثیفی رو از بین برد بلکه به قدری قاب رو براق کرد که دلم نمیومد بهش دست بزنم که کثیف نشه!
نتیجه کار:

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=746144&stc=1&thumb=1&d=1340197862

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=746143&stc=1&thumb=1&d=1340197862

اگه دقت کنید داخل کاور جایی که برای تزریق کاور تو قالب دارای برآمدگی هستش که باعث خط انداختن روی قاب میشه.می تونید اون خط رو هم با سمباده فوق العاده نرم از بین ببرید.دقت کنید کاور نه قاب!یه وقت سمباده به قاب نکشید!

تذکر 1: برای رقع کثیفی و کدری قاب گوشی ابتدا از روش های دیگر استفاده کنید و به عنوان آخرین روش، از جلا سنج استفاده کنید.
تذکر2:این روش توسط بنده تست شده و هیچ مشکلی برای گوشی ایجاد نکرده اما مسوولیت استفاده از این روش کاملاً به عهده خودتان است.

m_sports2006
20-06-2012, 16:46
سلام .دمت گرم مدتی دنبال این بودم پاکش کنم خیلی بد بود پشت گوشیم.الان دیگه خوب شد

DeV!L
20-06-2012, 17:07
من همون اول که گرفته بودم
یه هفته ای بود که داشتم ، تا کاورشو برداشتم دیدم ای داد بیداد !x(
یه جاهاییش تک تک افتاده که منم مثل تو هرکاری کردم پاک نشد
روش استفاده از براق کننده جلاسنج رو میگید ؟
ممنون

fixxer
20-06-2012, 17:16
من همون اول که گرفته بودم
یه هفته ای بود که داشتم ، تا کاورشو برداشتم دیدم ای داد بیداد !x(
یه جاهاییش تک تک افتاده که منم مثل تو هرکاری کردم پاک نشد
روش استفاده از براق کننده جلاسنج رو میگید ؟
ممنون

روش خاصی که نداره.یه دونه جلا سنج از ابزار فروشی ها تهیه می کنید.مثل خمیر دندون می مونه.

از مایع داخل جلاسنج یه لایه خیلی نازک و کم روی قاب گوشی پخش می کنید و با پنبه تمیز شروع به تمیز کردن کل سطح می کنید.بعدش هم با یه پنبه تمیز دیگه دوباره روی سطح رو پرداخت می کنید.به مدت 10 دقیقه هم می ذارید که قاب گوشی در معرض هوا باشه.
فقط اینکه مراقب باشید که لای درزها جلاسنج نره یا اگر هم رفت حتماً تمیزش کنید چون جلاسنج یه ماده خورنده هستش.

بنده پست شما رو ندیده بودم و گرنه هیچوقت کاور نمی ذاشتم!

Abteen
21-06-2012, 06:55
دوست عزیز حتما از کاور استفاده کنین!
من روزی که گوشیو خریدم کاور نداشت،یه چند ماه که استفاده کردم دیدم از کناره های دوربین و فلش زیر قاب هوا کشیده و مثل در usb و سیمکارت داره پوسته پوسته میشه!(مثل این عکس!)

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=746367&stc=1&d=1340250924

از جنس قاب این گوشی متنفرم!!نمیدونم چرا هیچ بحثی هم در موردش نمیشه اینجا،یعنی فقط من این مشکلو دارم؟!

bardareh
21-06-2012, 10:27
احتمال زیادشما گوشیتونو زیاد داخل جیبتون میذارید و باعث مرطوب شدن گوشی میشه و این مشکل پیش اومده
شایدم گوشیتون ساخت کارخانه چین هست و فنلاندی نیست...به هر حال اگر گوشیتون گارانتی داره ببرینش پیش نمایندگی نوکیا...واستون تعویض میکنه قابشو

در کل به تمامی n9 داران پیشنهاد میکنم از کیس زیر استفاده کنن ....من خودم سفیدشو دارم...فوق العاده زیباست و جنسش مثل نوکیا سفید هستش...اصلا انگار نه انگار که کیس هست....هر کی دیده فکر کرده بدنه خود گوشی است...توی علاالدین هست...طرف 24 گفت ولی من 13 خریدم!!!:lol:

http://40.76.my/Malaysia/korea-sgp-ultra-thin-cover-case-nokia-n9-n9-00-free-screenprotector-1112-28-taste@2.jpg

ایران98
21-06-2012, 11:08
راجع ب اینکه زیر قاب ان۹ هوا میره مخصوصا اطراف دوربین و فلش فکر کوم بخاطره لایه پلاستیکیه ک روی قاب هستش ک برای اینه ک اثر انگشت روی قاب گوشی نمونه و هم یکم براق باشه ک فکر کنم میشه اون پلاستیکو دراورد!البته من خودم درنیاوردم ولی یکی از دوستام دراورده ک باعث میشه یکم قابش زبرتر ب نظر بیاد و راحتتر کثیف بشه

JABER
21-06-2012, 19:09
من روی اون پلاستیک اضافی یک چسب ناقابل زدم
همینطور روی استیل دوربین هم یه نصفه چسب زدم-اصلا هم معلوم نیست:4:

برای تنوع هم هردفعه این قاب را مینددازم رویش:

http://up.vatandownload.com/images/vts2cc2ow568oxnellv.jpg

یا این:

http://up.vatandownload.com/images/9juer8crdg0556jzscy9.jpg

البته بیشتر از قاب فابریکیش اسفاده میکنم.

دوست عزیز حتما از کاور استفاده کنین!
من روزی که گوشیو خریدم کاور نداشت،یه چند ماه که استفاده کردم دیدم از کناره های دوربین و فلش زیر قاب هوا کشیده و مثل در usb و سیمکارت داره پوسته پوسته میشه!(مثل این عکس!)

از جنس قاب این گوشی متنفرم!!نمیدونم چرا هیچ بحثی هم در موردش نمیشه اینجا،یعنی فقط من این مشکلو دارم؟!

کیفیت پلی کربنات این گوشی خارق العاده و یکی از مزیت هایش است.
دیگه همه دارند به این سمت میایند.
ولی جنس در سیمکارت و یو اس بی را درست میگی.پوسته میکنه
همه هم به مرور زمان همین میشه

احتمال زیادشما گوشیتونو زیاد داخل جیبتون میذارید و باعث مرطوب شدن گوشی میشه و این مشکل پیش اومده
شایدم گوشیتون ساخت کارخانه چین هست و فنلاندی نیست...به هر حال اگر گوشیتون گارانتی داره ببرینش پیش نمایندگی نوکیا...واستون تعویض میکنه قابشو

گارانتی ایران اگر این چیزا را قبول میکرد که الان کسی گوشی بی گارانتی نمیخرید.

یکی از گوشیهای من گارانتی فیلیپین هست.لامسبا حتی شارژر و رابط یو اس بی را هم گارانتی 1ساله کرده اند.و هولوگرام داره

fixxer
21-06-2012, 21:34
ذوستان اگه قاب یا کاور خیلی خوب دارن اینجا معرفی کنن.
البته جابر عزیز و bardareh عزیز کاور های خوب و زیبایی معرفی کردن.
ایده چسب زدن داخل کاور هم ایده خوبیه.
جابر جان از کاور دومی عکسهای بیشتری می ذاری؟چند قیمته؟

JABER
21-06-2012, 23:22
ذوستان اگه قاب یا کاور خیلی خوب دارن اینجا معرفی کنن.
البته جابر عزیز و bardareh عزیز کاور های خوب و زیبایی معرفی کردن.
ایده چسب زدن داخل کاور هم ایده خوبیه.
جابر جان از کاور دومی عکسهای بیشتری می ذاری؟چند قیمته؟

دیگه تبلیغات و.. نباید داشته باشیم:4:
اینجا هم فقط معرفی بود.
خودم اتفاقا با دومیه بیشتر کیف میکنم
چون هم کامل از استیل دوربین محافظت میکنه-هم رنگ گوش پیداست.
آخه از هر10نفر که گوشیم را میبینند،9نفرشون فکر میکنند کاور فابریک گوشی،قاب گوشیه:4:

DeV!L
22-06-2012, 00:24
دوستان کیف مخصوص n9 هم تو بازار موجوده ؟
من دبی رو زیر و رو کردم ولی از کیف مخصوص ان9 خبری نشد :((
من با کیف بیشتر حال میکنم ، چون کاور ها همیشه بدی داشته واسم ، کاور اصلی و فابریک که تو جعبه هستش مثل اولین پستمون که زدن گرو خاک میره داخلش و باعث میشه جاش بمونه پشت گوشی
کاورهایی هم که معرفی کردین که محکه ، شاید اولش خوب باشه ولی بعدش بعد از چند مدت به دلیل هی بیرون اوردن و هی جا زدنش شاید کناره های گوشی رو خراب کنه .
ولی اگه کیف مخصوص باشه راحت میزاری تو کیف و هر وفت هم میخوایی میاریش بیرون . اینجوری دیگه هم کاور نداره و گوشی خیلی راحت تر دو دستت جا میشه .
من خودم وقتی با کاور کار میکنم انگار گوشی فیت دستم نمیشه .
من همیشه از کاور فابریکش استفاده میکنم ولی 2 روز یک بار در میارم و تمیزش میکنم ، اطراف گوشی و داخل کاور

bardareh
22-06-2012, 10:01
دوستان کیف مخصوص n9 هم تو بازار موجوده ؟
من دبی رو زیر و رو کردم ولی از کیف مخصوص ان9 خبری نشد :((
من با کیف بیشتر حال میکنم ، چون کاور ها همیشه بدی داشته واسم ، کاور اصلی و فابریک که تو جعبه هستش مثل اولین پستمون که زدن گرو خاک میره داخلش و باعث میشه جاش بمونه پشت گوشی
کاورهایی هم که معرفی کردین که محکه ، شاید اولش خوب باشه ولی بعدش بعد از چند مدت به دلیل هی بیرون اوردن و هی جا زدنش شاید کناره های گوشی رو خراب کنه .
ولی اگه کیف مخصوص باشه راحت میزاری تو کیف و هر وفت هم میخوایی میاریش بیرون . اینجوری دیگه هم کاور نداره و گوشی خیلی راحت تر دو دستت جا میشه .
من خودم وقتی با کاور کار میکنم انگار گوشی فیت دستم نمیشه .
من همیشه از کاور فابریکش استفاده میکنم ولی 2 روز یک بار در میارم و تمیزش میکنم ، اطراف گوشی و داخل کاور

شما از کیسی که من توی پست قبلیم عکسشو گذاشتم استفاده کنید...هم گوشی تو دستتون فیت میشه(انصافا اگه بخوام راستشو بگم با کیسی که روی گوشیم انداختم بیشتر حال میکنم تا از خود قاب گوشی...هم زیباتره هم جنسش بهتره... واقعا لذت میبرم...گفتم که جنسش مثل قاب n9 سفید هستش
در ضمن محاله با این کیس دور گوشیتون کثیف بشه...:ag:

راستی جابرجان توی سایت گفتگو چند نفر که مشکل داشتن با گوشی حتی گوشیشون رو عوض کردن با گارانتی...یه نفر 4 بار n9 شو عوض کرده بود...:ai:خدمات نوکیا عالیه بنظرم...بصورت رایگان گوشی رو اپدیت میکنه یا اگه گوشی مشکلی داشته باشه برات فلش میزنه...خوبه دیگه !!

wwwq
22-06-2012, 12:19
دقیقا دوست من... من هم قبلا این کارو کرده بودم و مشکل تو رو داشتم... نتیجه فوق العادس

Abteen
22-06-2012, 17:29
کیفیت پلی کربنات این گوشی خارق العاده و یکی از مزیت هایش است.
دیگه همه دارند به این سمت میایند.
ولی جنس در سیمکارت و یو اس بی را درست میگی.پوسته میکنه
همه هم به مرور زمان همین میشه

متاسفانه تو یه سری فروم های خارجی هم این مشکل رو دارن.البته امیدوارم برای شما پیش نیاد،ولی تمام دور دوربین و فلش به مرور زمان عین در سیمکارت میشه!منم اوایل فکر کردم فقط در سیمکارت مشکل داره،ولی...

راستی جابرجان توی سایت گفتگو چند نفر که مشکل داشتن با گوشی حتی گوشیشون رو عوض کردن با گارانتی...یه نفر 4 بار n9 شو عوض کرده بود...:ai:خدمات نوکیا عالیه بنظرم...بصورت رایگان گوشی رو اپدیت میکنه یا اگه گوشی مشکلی داشته باشه برات فلش میزنه...خوبه دیگه !!

یعنی واقعا به نظرتون میتونم با گارانتی تعویض کنم؟گوشیم خیلی زشت شده :ac:!

fafarnana
23-06-2012, 07:14
به نظر من کیفیت جنس این گوشی خوب نیست. من الان 2-3 ماهی هست که گرفتم علاوه بر پوسته شدن درب سیم کارت و شارژ ، پشت گوشی به علت اینکه در کیف اتوبوسی میذارم و زیاد بیرونش میکشم ، اثر گذاشته و تو چشم میاد. نوکیا اینبار در ضمینه کیفیت این گوشی بد عمل کرده دوستان.

bardareh
24-06-2012, 09:06
این عکس ها رو به درخواست fixxer عزیز میذارم...ببخشید کیفیتشون پایینه!!!

http://up98.org/upload/server1/02/j/nliduzmxmxwbxjh8j8y.jpg

http://up98.org/upload/server1/02/j/jybby9s0ebe3iy2i3yom.jpg

http://up98.org/upload/server1/02/j/c659e5z9jd9a31bwq9m.jpg

http://up98.org/upload/server1/02/j/r860scc4w4di32amnh3z.jpg

measam313
24-06-2012, 11:09
میشه یه تیکه پارچه یا دستمال کاغذی نرم هم زیر گوشی گذاشت

sajjad_z
07-08-2012, 00:19
ای بابا کاش اینا رو قبل خرید این گوشی میدیدم،تازه دیروز گوشیو گرفتم،اسمبله چینه
این بحث ها رو که دیدم بدجور خورد توو ذوقم :bh:
ای بابا خیلی اعصابم خرد شد!!!!!

JABER
07-08-2012, 12:52

چرا خورد تو ذوقت؟!؟!
این اتفاق ها نادره--برای من حتی 1مشکل کوچیک هم پیش نیومده
نگران نباش

fixxer
07-08-2012, 13:24

مبارک باشه گوشی قشنگت.اصلا تو ذوقت نخوره.بهترین گوشی بازار و گرفتی.
تنها نکته ای رو که باید دقت کنی اینه که 2 یا 3 روز یه بار کاورشو دربیار و قاب گوشی رو تمیز کن.هیچ اتفاقی واسش نمیفته.
از موقعی که من اینکارو می کنم قاب گوشی مثل روز اولش برق می زنه.

meego1
08-08-2012, 15:11

سلام
اصلا تو ذوقتون نخوره من 5ماهه این گوشی رو خریدم خداروشکر خداروشکر هیچ مشکلی نداشته و مثه ساعت کارمیکنه حتی یکبارهم هنگ نکرده ایشالا هم که مشکلی پیدا نمیکنه
من وقتی این مطلبو خوندم یه ماه بود گوشیمو از کاور خارج نکرده بودم اولش ترسیدم شاید مال منم کدر شده باشه ولی دیدم هیچ مشکلی نداشت و مثه روز اولش برق میزد
گوشی منم ساخت چینه:ad:

Rove
15-08-2012, 20:24
سلام دوستان از اینکه راهنمایی کردین از همتون ممنونم با این کار بسیار خوبتون باعث میشین که کسی ضرر نکنه از همتون تشکر میکنم و اما من مطلبی رو خواستم ارائه بدم در این خصوص . با اینکه از کاور ژله ای اصلی کارخونه که روز اول تو جلدش بود استفاده میکنم ولی پیشنهادی دارم حالا من خوندم و از شرکت های مختلف شاید هم خود نوکیا بود که شنیدم هر موقع که خونه تشریف دارید اصلا هیچ کاوری رو روی گوشیتون نذارین چه هر مدلی باشه من از اول روز تا حالا هر موقع خونه هستم درش میارم اول از همه میگفتن آنتن دهی میاره پایین که واقعا هم درش میارم میره بالا و میندازم روش میاره پایین نوکیا فنلانده ، و دوم اینکه تو خونه که آهن و براده و موزاییک که خیلی کم هست اگه خدایی نکرده بزنه زمین میزنه رو یه قالی یا فرشی چیزی که هیچ خطی نمیخوره که قاب خراب بشه و اگر هم قصد ضربه خوردن رو دارین اگر هزار تا کاور رو بندازین روش باز ضربه خودش رو میخوره البته ناگفته نمونه کاور خیلی چیز خوبی ولی من در کل همیشه توی خونه هستم تو کاور ژله ای درش میارم همیشه هم هوای خنک بهش میخوره اصلا هم اتفاقی براش نیفتاده ولی میرم بیرون میندازم روش خوب به هر حال هر چیزی تو دست انسان باشه نیاز به زحمت کشیدن داره چه ماشین باشه چه هر چیز دیگه ای منم زحمت زیاد میشکم و تمیزش میکنم چون خودم رو خوب میشناسم بعدا میفروشم حداقل بزار تمیز و سالم باشه و از همه مهمتر زیاد به فکر نظم و اینجور چیزا هستم . به هر حال قصدم این بود زیاد به فکر کاور انداختن نباشین البته تو خونه چون به جای اینکه گوشی رو نگهداری کنه خرابترش هم میکنه اگر هم به فکر کاور بودین حتما حتما رفتین بیرون اون رو بندازین روش که هوای خنک هست ولی تو خونه گرمه دیگه عرق میکنه و خراب میشه . از همتون نهایت تشکر رو دارم انشالله هیچ وقت برای وسایلتون مشکلی پیش نیاد ، امیدوارم هر جا هستین سلامت و تندرست باشین . با اجازه

Rove
15-08-2012, 20:35
راستی یه سوالی داشتم خدمتتون همونطور که خودتون اطلاع دارین روش گوشی نوکیا ان 9 نمیشه خش گیر انداخت چون شیشه ان 9 کاملا صاف نیست و من این مدت که خریدمش هنوز ننداختم روش ، اما سوالم این بود شما برای پاک کردن شیشه از چه چیزی استفاده میکنین ؟ من از پارچه ای که برای پاک کردن عینک استفاده میکنن استفاده میکنم تا حالا اتفاقی براش نیفتاده اگه چیز دیگه سراغ دارین ممنون میشم بگین . با تشکر

sajjad_z
10-10-2012, 22:28
آدم از هرچی میترسه سرش میاد
با این همه مراقبت از گوشی اما بازم قیمت بالایی گوشی اینجوری شده!!!
خیلی ضد حاله که قسمتی از گوشی اونم جلوی دید ترین قسمتش اینجوری بشه

MirMEHDi
14-10-2012, 12:24
راستی یه سوالی داشتم خدمتتون همونطور که خودتون اطلاع دارین روش گوشی نوکیا ان 9 نمیشه خش گیر انداخت چون شیشه ان 9 کاملا صاف نیست و من این مدت که خریدمش هنوز ننداختم روش ، اما سوالم این بود شما برای پاک کردن شیشه از چه چیزی استفاده میکنین ؟ من از پارچه ای که برای پاک کردن عینک استفاده میکنن استفاده میکنم تا حالا اتفاقی براش نیفتاده اگه چیز دیگه سراغ دارین ممنون میشم بگین . با تشکر

سلام
منم از دستمال لنز استفاده می کنم.
چند ساله یه دستمال لنز با کیفیت از یه فروشنده عینک گرفتم، تا حالا کارمو راه انداخته.
برای دو سه تا دوربین عکاسی و چند تا دوربین موبایل استفاده میکنم. و واقعا ازش راضی ام.
اگه دستمال جنس خوبی داشته باشه، هیچ پاک کننده ای به گردش نمیرسه.
کافیه هرچند وقت یه بار بشوریش که چربی و کثیفیش بره.

آدم از هرچی میترسه سرش میاد
با این همه مراقبت از گوشی اما بازم قیمت بالایی گوشی اینجوری شده!!!
خیلی ضد حاله که قسمتی از گوشی اونم جلوی دید ترین قسمتش اینجوری بشه

سلام
حالا که دیگه کار از کار گذشته و انگار قصد فروش گوشی را دارین.
ولی کاش از همون روز اول کاور رو استفاده می کردید.
من از همون روز و ساعت اول کاور انداختم روش تا الان.
تو این چند ماهه، سر جمع یه ساعت هم نشده که گوشی بدون کاور باشه!
هم از خط و خش بدنه گوشی جلوگیری می کنه، هم از اثر رطوبت.
رطوبت به شدت باعث آسیب بدنه پلی کربناتی گوشی میشه.

چند تا از دوستان اینجا و در تاپیک بررسی تخصصی و حتی حضوری گفتند که رطوبت و عرق دست و بدن باعث پریدگی و لایه لایه شدن بدنه گوشی شده.

دوستانی که هنوز n9 خودتون رو دارید و فعلا قصد یا امکان تعویض و فروشش رو ندارید، حتماً حتماً حتماً از کاور استفاده کنید. هم به نفع گوشیه، هم به نفع شما و جیبتون.

موفق باشید.

sajjad_z
14-10-2012, 22:40
سلام
حالا که دیگه کار از کار گذشته و انگار قصد فروش گوشی را دارین.
ولی کاش از همون روز اول کاور رو استفاده می کردید.
من از همون روز و ساعت اول کاور انداختم روش تا الان.
تو این چند ماهه، سر جمع یه ساعت هم نشده که گوشی بدون کاور باشه!
هم از خط و خش بدنه گوشی جلوگیری می کنه، هم از اثر رطوبت.
رطوبت به شدت باعث آسیب بدنه پلی کربناتی گوشی میشه.

چند تا از دوستان اینجا و در تاپیک بررسی تخصصی و حتی حضوری گفتند که رطوبت و عرق دست و بدن باعث پریدگی و لایه لایه شدن بدنه گوشی شده.

دوستانی که هنوز n9 خودتون رو دارید و فعلا قصد یا امکان تعویض و فروشش رو ندارید، حتماً حتماً حتماً از کاور استفاده کنید. هم به نفع گوشیه، هم به نفع شما و جیبتون.

موفق باشید.

سلام
آره والا،الان که اون کاور ژله ای خودشو نیگا کردم دیدم اون قسمت رو دقیق پوشش داده بود اما من اونو بخاطر این نزاشته بودم که دوستان گفته بودن بعد مدتی پشت گوشی خراب میشه وگرنه از اول همون رووش بود اما بعد اینکه این تاپیک رو خوندم دیگه نزاشتم
البته من همین الانشم خیلی از گوشی راضیم و ازش خوشم میاد اما یه جورایی دل چرکی شدم بالای گوشی اونجوری شده
یه سوال هم داشتم،شما که میگین از روز اول یه ساعتم نشده که کاور ژله ایشو از گوشی در نیاوردین بعد الان پشت گوشیتون اونجوری که دوستان گفتن خراب نشده؟؟
اختمال داره بخاطر اینکه گوشی من اسمبل چینه اینجوری شده باشه؟؟
بازم ممنون از راهنماییتون

MirMEHDi
15-10-2012, 08:42
سلام
آره والا،الان که اون کاور ژله ای خودشو نیگا کردم دیدم اون قسمت رو دقیق پوشش داده بود اما من اونو بخاطر این نزاشته بودم که دوستان گفته بودن بعد مدتی پشت گوشی خراب میشه وگرنه از اول همون رووش بود اما بعد اینکه این تاپیک رو خوندم دیگه نزاشتم
البته من همین الانشم خیلی از گوشی راضیم و ازش خوشم میاد اما یه جورایی دل چرکی شدم بالای گوشی اونجوری شده
یه سوال هم داشتم،شما که میگین از روز اول یه ساعتم نشده که کاور ژله ایشو از گوشی در نیاوردین بعد الان پشت گوشیتون اونجوری که دوستان گفتن خراب نشده؟؟
اختمال داره بخاطر اینکه گوشی من اسمبل چینه اینجوری شده باشه؟؟
بازم ممنون از راهنماییتون

سلام
خدا رو شکر که خوبیهای گوشی و علاقه تون بهش، باعث شده که اون یه ذره مشکل، تو چشمت نیاد.

من گمون نمیکنم اسمبل بودن گوشی دلیل اون مشکل بوده باشه.
چون خودتون هم میفرمایید اسمبل، یعنی قطعات از جای دیگه است و مونتاژشون با چینه. پس نباید کیفیتشون با همدیگه فرق بکنه.
ضمن اینکه نوکیا هم اصرار داره که باور کنیم گوشیهای ساخت فنلاند و خارج از فنلاند، فرقی با هم از نظر کیفیت ندارند.

خب منظورم از یه ساعت، همین زمانهایی بوده که کاور رو برمیداشتم که داخل اون و پشت گوشی رو تمیز کنم.
هر دفعه نهایتاً 5 دقیقه وقت گذاشتم برای اینجور تمیزکاریها. بعدش هم سریع کاور رو سر جاش گذاشتم.
و البته تا جایی هم که تونستم، گوشی رو در جای خشک و خنک :) نگهداری کردم!

البته یه چیزی هم بگم:
کاور گذاشتن رو گوشی، کلی از جلوه گوشی کم میکنه.
ما از ترس زخمی شدن گوشی، اونجوری که باید از زیبایی و جلوه گوشی لذت نمی بریم و بیشتر خوش به حال اونی میشه که گوشی رو بعداً از ما میخره!!!
و الا قسمتی از پول گوشی، مال قشنگیش هست که ما با توی پر قو گذاشتن گوشی، اون رو از سکه میندازیم! ولی خب در مورد این گوشی انگار واقعاً چاره ای از کاور گذاشتن نیست.

موفق باشید.