PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رقابت بین سیستم عامل ها : Windows Phone 8 vs iOS 6.0 vs Android 4.0

MEH D
21-06-2012, 11:06
MTG

سال 2010 بود که مایکروسافت از سیستم عامل جدید خود ویندوز فون 7 رونمایی کرد و آن را معرفی کرد و لی علی رغم وجود رابط کاربری زیبا و جذاب آن نتوانست مانند دیگر سیستم عامل ها موفقیت هایی را کسب کند . دلیل این امر را میتوان در تاخیر در ورود multitasking برای ویندوز فون ، نبود برنامه های کاربردی زیاد ، محدود بودن امکانات شخصی سازی و ... . اما این بسیار روشن بود که ویندوز فون 7 برای رقابت با دیگر سیستم عامل ها همچون اندروید یا IOS پا میدان نگذاشته اما حالا مایکروسافت با معرفی ویندوز فون 8 سدی را در برابر فروش دیگر سیستم عامل ها قرار داده و غول واقعی خود را رونمایی کرده است .

از مهم ترین مشخصات ویندوز فون 8 میتوان به مواردی همچون یکسان بودن کرنال های وینفون 8 و ویندوز 8 اشاره کرد که خود سبب می شود که این سیتمعامل توانایی ساپرت از دو هسته ای ها را داشته باشد که باعث خواهد شد برنامه ها و بازی ها به راحتی در این سیستم عامل اجرا شود .
در زیر جدولی را مشاهده میکنید که به صورت خلاصه این سه سیستم عامل را با هم مقایسه کرده است :

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=746470&stc=1&d=1340265855

حال شما کدام را برنده ی این مسابقه میدانید ؟ Windows Phone 8 vs iOS 6.0 vs Android 4.0

Sandroid
21-06-2012, 11:21
تجربه بهم نشون داده اگه در چنین تاپیکهایی،بحثهای به دور از تعصب و تنگ نظری انجام بشه
خیلی میتونه مفید باشه
ولی نظر کلی من،مقایسه سیستم عاملها کار جالبی نیست.

چون نیازها فرق میکنه،انتظارات فرق میکنه و سلایق هم فرق میکنه
یکی نیازش رو میتونه حتی با جاوا برطرف کنه
یکی به سادگی و کارایی سیمبین علاقه و یا شاید عادت داره
یکی از نظم سخت افزاری و نرم افزاری ios بیشترین لذت رو میبره
یکی از ساپرت کمپانیهای بزرگی مث google و samsung و htc راضی میشه و از اندروید استفاده میکنه
و یکی هم سیستم عامل مایکروسافت رو برای کارهای روزمره اش مناسب میبینه

نظر تخصصی نمیدم.
فقط همین که،اگه قراره بقیه دوستان نظری بدن،به نظرات مخالف خودتون هم احترام بزارید

luckylock_2005
21-06-2012, 11:30
من به وین فون رای دادم. به نظر من بیشترین پیشرفت رو وین 8 داشت. آینده ی خوبی برای وین فون میبینم. خوبیش اینه که نه محدودیت سخت افزارای اپل رو داره نه مثل اندروید بی در و پیکره! یعنی همین که یه اکوسیستم تر و تمیز و جمع و جور داره با قدرت انتخاب سخت افزار برای مشتری یه حسن بزرگه. از لحاظ اسموت بودن که رودست نداره. البته هنوز شخصی سازی نداره.رابط کاربریش همچین به دل نمیشینه.مولتی تسکینگ هم میتونه خیلی بهتر و گسترده تر باشه با توجه به سخت افزارای امروزی.

saeedfarzi
21-06-2012, 11:33
من معتقدم وین فون 8 باید اقلا گرافیک و محیط کاربری قشنگی داشته باشه که بتونه افراد رو جذب کنه چون اجازه هم نمیده سنس یا از این چیزا بزارن روش قاعدتا هنوز کلی راه داره تا به اندروید و ios برسه

H.O.S.E.I.N
21-06-2012, 11:34
file manager : همین الان ویندوزفون 7 داره. نسخه بعدی هم آنلاک بشه روش نصب میشه
intelligent voice assistant :چرا نداره؟ از آی او اس و اندورید زودتر این ویژگی رو ویندوز فون داشت
centralized notification : این هم هنوز مشخص نیست. شایعه بود که به سمت پایین یا چپ صفحه رو بکشی این ویژگی رو داره. باید صبر کنیم ببینیم آیا چنین اتفاقی خواهد افتاد یا خیر
اسکرین شات هم با آنلاک کردن گوشی میشه انجام داد ...

gasemm
21-06-2012, 11:34
منم به ویندوز فون8 رای دادم چون هسته اش با ویندوز 8 یکی هستش و این یعنی خداااااااااااااااا

$ SCARFACE $
21-06-2012, 11:49
یه چیز دیگه هم هست
قراره مموری برای گوشیهای ویندوزفون 8 بیاد
اونهایی که 7.8 هستن در واقع همین گوشیهایی هستن که مموری داخلی دارن یعنی نسل اولی ها و دومی ها
پس 7.8 ها مموری خارجی نمیخورن

moien717
21-06-2012, 11:49
من تجربه کار با اندروید و ios را دارم ولی با ویندوزفون کار نکردم.و کرم استفاده از ویندوزفون با معرفی وین8 توی بدنم رفته به همین دلیل به وین8 رای میدم.

mjs001
21-06-2012, 11:53
تو اون عکسه یه اشتباهی هم فکر کنم باشه نوشته ویندوز7.8 از چندهسته پشتیبانی میکنه..بلفرض پشتیبانی کنه ولی وین فون تاحالا گوشی چندهسته نزده که:ce:

NovaX5
21-06-2012, 11:58
منم وین فون ۸ :br::cc::cn:

MEH D
21-06-2012, 12:07
البته اینم باید متذکر شد که اندروید 4 برای رقابت با این سیستم عامل ها نیمده
و بایذ منتظر jelly bean بود

aminstedio
21-06-2012, 12:11
من هم به wp8 رای دادم ف تا حالا فقط نگاه تخصصی به سیمبین داشتم ولی الان از wp8 خوشم اومده . قبلا که wp7 محدودیتهای زیادی داشت سیمبین رو لایق تر میدیدم ولی الان نه!(ولی هنوز بهش وفادارم)
در ضمن این تصویر مقایسه خیلی اشتباه داره ها! یه جورایی کار کاربر اندرویده:ds: (شوخی)
تازه از زبان فارسی هم کاملا پشتیبانی میکنه (احترام میزاره!)
موفق باشید.

mido-mido
21-06-2012, 12:15
من نظرم رو میگم...نسبت به کنفرانسی که کاملا دیدمش...و همچنین استفاده از اندروید 4 به صورت کامل...(و همچنین کم استفاده از iOS)

وین فون8:
بنظر من تا چند وقت دیگه که اومد کلی طرفدار داره...همین الان طرفداراش کم نیستن...
وقتی اسم هسته میاد وین فون 8 میتونه با قدرت سرش رو بالا بگیره و بگه من هسته ام ویندوز 8 هست...قویترین هسته ی دنیا (شاید بگین ویندوز هسته اش کلا داغون و هنگ توشه...بهتون پیشنهاد میکنم ویندوز 8 رو روی کامپیوتر نصب کنین تا ببینین 1% هم هنگ نداره...)
مایکروسافت یعنی سال ها تجربه از هماهنگ بین سخت افزار و تعداد هسته های قطعات مختلف با سیستم عامل...از وقتی cpu دو هسته ای اومده تجربه ی این کارو داره...پس کاملا میشه گفت توی هماهنگی سخت افزار کم نمیاره...عالی کار میکنه...(چیزی که حتی توی همین وین فون 7 هم نشونش داد...)

اندروید:
واقعا اندروید 4 اونقدر چیز زیاد نداشت...یه کسی مثل من که 3.2 استفاده کرده روی تبلتش با 4.0.3 هیچ تفاوت که به چشم بیاد ندیدم...اندروید سیستم عامل خوبی هست...
اما الان خوبه...در اینده کسی به طرفش نمیره...چرا؟؟؟
چون در اینده اینقدر وقت کم میاریم که دیگه وقت سر و کله زدن با ویدجت و این حرفا نداریم...حوصله نداریم که هی بریم و ویدجت بسازیم برای خودمون...کلی شخصی سازی بکنیم...همش بخاطر اینکه وقت کم میاریم...
این رو مطمئن باشین تا چند سال دیگه هر سیستم عاملی ساده تر باشه بیشتر پیشرفت میکنه...

iOS:
همیشه طرفدار های خودش رو داشته و باز هم همینجوری خواهد بود...
سیستم عامل کاملی هست...واسه همینه که نسخه ی 6 بنظرم با 5 زیاد فرقی نمیکرد...وقتی چیزی زیاد کامل باشه نمیشه خیلی دست زد بهش...چون کامله...
هماهنگی فوق العاده بین سخت افزار و سیستم عامل داره...چیزی که اپل و مایکروسافت بخاطر اینکه روی PC این تجربه رو دارن تونستن توی موبایل هم ازش استفاده کنن...و توی این عمر موفقن...
iOS همیشه طرفدار خاص خودش رو داره...
ولی یه کسی من که زیاد باهاش به صورت تخصصی کار نکرده علاقه داره کمی باهاش کار کنه...من در حد همین چند دقیقه کار کردن با گوشی و وب گردی و چک کردن اطلاعات و اینا کار کردم...در حد تخصصی مثل جیلبریک و اینا پیش نرفتم...پس خیلی قضاوت نمیکنم روش...

در کل:
اینده به چیزی تعلق داره که ساده باشه...هر چی ساده تر بهتر...وقتی زمان کافی برای هیچ کاری نداشته باشین دوست دارین همه چیز ساده باشه تا بتونین سریع با گوشی کار کنین...

Devil Kid
21-06-2012, 12:17
WP8

farshad2star
21-06-2012, 12:44
یه سوال وقتی میگه هستش از ویندوز 8 هست یعنی میشه برنامه هایی مثه فتوشاپ یا کلا برنامه هایی که واسه ویندوز نوشته میشه روش اجرا کرد؟

mido-mido
21-06-2012, 12:50
یه سوال وقتی میگه هستش از ویندوز 8 هست یعنی میشه برنامه هایی مثه فتوشاپ یا کلا برنامه هایی که واسه ویندوز نوشته میشه روش اجرا کرد؟

اگه اون برنامه های برای مترو نوشته بشه با کمی تغییر میشه برای وین فون 8 هم پورتش کرد....(هر چند اگر محدودیت سخت افزاری رو زیاد در نظر نگیریم...که اون بحثش خودش جدان...)
هنوز دقیقا این ویژگی معلوم نیست...و باید با برنامه های تخصصی بحث کنیم ببینیم اونا چی میگن...:4:...

NovaX5
21-06-2012, 12:50

دقیقا. منتهی با یه سری تغییرات جزپی برای برنامه نویسان که اونم زیاد وقتگیر نیست.

ویرایش: ای بابا، امید. باز تو پریدی میون کلام من :cv:

masouddr
21-06-2012, 14:31
من کنفرانس مایکروسافت رو از سایت مایکروسافت به صورت زنده نگاه کردم .
به نطرم تغییرات فوق العادست و نقطه عطف این تغییرات یکی شدن هسته وینفون با ویندوز هست که این یعنی ورود سیل عظیم نرم افزارها برای وینفون .
مطمئنا گوشی بعدی من نوکیا وینفون 8 خواهد بود .

rmv3x
21-06-2012, 14:33
من به ios رای دادم
اصلا کاری با بحث های تخصصی سیستم عامل ها ندارم

خودم یه کاربر عادی هستم از نظر یه کاربر عادی هم نگاه میکنم

مایکروسافت ترکوند دیشب قبول
ولی ایفون یعنی تکنولوژی رو تو دستات حس کردن
اصلا شما هر برنامه و بازی بخواید تو ایفون اول میاد
مسلما تو 8 و اندرویید هم میاد
ولی یه فرمول سادست:
2تا دونده با که با فاصله از هم میدوند با سرعت یکسان هرگز به هم نمیرسند

مطمئن باشید اپل هر گز نمیذاره سرعتش کمتر از مایکروسافت شه
فاصله هم که به حد کافی دارند پس هرگز عقب نمیوفته
مایکروسافت پبشرفت میکنه ولی اپل بیشتر

I-Reza
21-06-2012, 14:41
من به ای او اس رای دادم چون بنظرم کاملترین سیستم عامله

kasra scorpion
21-06-2012, 15:07
من وینفون رو خیلی دوست دارم.زیبا هست و کلاس خاص خودشو داره و به نظر من یه سیستم عامل عالیه.مایکروسافت چیز بد نمیده بیرون.من وینفون7 رو روی htc hd7 تجربه کردم که خیلی روون و عالی بود و هنگ تو کارش نبود-برنامه هایه لازم و ضروری هم تو مارکتش خیلی بود و بیشتریاشم مجانی بودن-در کل یه سیستم عامل روون و زیبا هست-
اما اندروید رو روی 3 گوشی تجربه کردم-galaxy note-xperia arc-desire hd-
اندروید سیستم عامل خوب و زیبایی هست ولی هنگ تو کارشه-و روون نیست-ولی برنامه هایه زیادی داره و بیشتریاشم مجانی هستن-ولی خوب اصلا امنیت و زیبایی وینفون رو نداره.

joje mohandes
21-06-2012, 15:18
من به ios رای دادم اما اینو یگم با توجه به تغییرات جدیدی که اپل روی ios 6 انجام داده 100% به طرفدارانش اضافه خواهد شد

akbarkarimir
21-06-2012, 15:27
فقط اندروید4

abbas.ir
21-06-2012, 15:42
سلام به همه
من به وین فون 8 رای دادم..... امکاناتش عالیه
البته از ios هم خوشم میاد ولی ویندوز چیز دیگه ای هست

hadinba
21-06-2012, 15:52
من به ویندوز فون 8 رای دادم! دلایلشم به اندازه کافی بحث کردیم تو تاپیک خودش! :bi:

mmargeen
21-06-2012, 17:43
من به ios رای دادم.دلیلش هم بروبکس آیفونی میدونن.نوکرم

pedramsanan
21-06-2012, 18:56
ببينيد با توجه به اونچه من اينجا ديدم و تجربه كاري كه با گوشيا داشتم ميشه گفت آندرويد در حال حاضر بيشترين كارايي رو ارائه ميده.اما سيستم عاملي مث ios پايداري داره.وين فون زيباييش با آندرويد برابري ميكنه.البته روي وين8 نميشه فعلا قضاوت كرد.اميدوارم چيز بهتري از سيستم عاملاي فعلي باشه تا همرو مجبور كنه يه تكوني به خودشون بدن

gasemm
21-06-2012, 20:42
من کنفرانس مایکروسافت رو از سایت مایکروسافت به صورت زنده نگاه کردم .
به نطرم تغییرات فوق العادست و نقطه عطف این تغییرات یکی شدن هسته وینفون با ویندوز هست که این یعنی ورود سیل عظیم نرم افزارها برای وینفون .
مطمئنا گوشی بعدی من نوکیا وینفون 8 خواهد بود .

گوشی آینده منم نوکیا ویندوزفون8 خواهد بود با اون دوربین های شاهکار و طراحی لوکس وای چه شود:bi:

gamer3000
21-06-2012, 20:52
منم شخصا به wp8 رای دادم..
چون که آینده اش رو واقعا روشن تر از بقیه os ها میدونم..
مخصوصا اینکه تقریبا با w8 ادغام شده..

mehrdad201
21-06-2012, 21:31
من hd2 دارم

کلا به دو دلیل روی وین فون نرفتم و فعلا اندروید 4 روی گوشیم دارم

1- عدم ساپورت زبان فارسی که ایشالله بزودی برطرف میشه
2- مصرف بالای باطری در رام های پورت شده وین فون روی hd2 که امیدوارم اینم حل بشه

اما بنده هم به وین فون 8 رای دادم. به نظرم اینده خوبی در انتظارشه

من شخصا وین فون رو بخاطر سادگی ، روانی و سهولت دسترسی به بخشهای مختلف گوشی دوست دارم.

dashsia2
21-06-2012, 21:57
تجربه بهم نشون داده اگه در چنین تاپیکهایی،بحثهای به دور از تعصب و تنگ نظری انجام بشه
خیلی میتونه مفید باشه
ولی نظر کلی من،مقایسه سیستم عاملها کار جالبی نیست.

چون نیازها فرق میکنه،انتظارات فرق میکنه و سلایق هم فرق میکنه
یکی نیازش رو میتونه حتی با جاوا برطرف کنه
یکی به سادگی و کارایی سیمبین علاقه و یا شاید عادت داره
یکی از نظم سخت افزاری و نرم افزاری ios بیشترین لذت رو میبره
یکی از ساپرت کمپانیهای بزرگی مث google و samsung و htc راضی میشه و از اندروید استفاده میکنه
و یکی هم سیستم عامل مایکروسافت رو برای کارهای روزمره اش مناسب میبینه
بزارید

دقیقا من هم این نظر رو موافقم باهاش.

ولی نظر من، چند سال (حدود 8 سال پیش) یکی از دوستان دور ما، از پژو 405 و خونه توی میدون توحید رسید به ماکسیما و خونه توی پاسداران! بعد از کل کنجکاوی فهمیدیم انار فرستاده اندونزی :ca:
حالا چرا اینو گفتم :ck: یکی از دوستان گفته بود سیستم عاملی در آینده پیروز هست که ساده باشه، ضمن تایید این حرف، ک نکته هم اضافه می کنم که هم ساده باشه و هم توان جذب بازار هند و چین و کشورهای پر جمعیت مانند اندونزی و ژاپن و ... رو داشته باشه.
باز یک مثال ساده می زنم، نوکیا (که خوب یک دنیا با سیمبینش مشکل دارند و اون رو بد می دونند و ...) تا همین چند وقت پیش سهم اصلی بازار گوشی تلفن همراه رو داشت، اپل و HTC و sony و سامسونگ و موتورولا و ... با تمام گوشی های چند هسته ای و همه کاره و ... باز هم به پای فروش نوکیا نمی رسیدند، علتش فقط در یک چیز بود! در جایی مثل هند کسی نه پولش رو داره و نه نیازش رو که مثلا گوشی چهارهسته ای بخره و ...
حتی در کشورهای اروپایی، اگر قراردادهای شرکت ها برای سمارت فون ها نباشه، مطمئن باشید کمترین سهم بازار رو همین اندروید و آیفون خواهند داشت. حتی در بازار شرق آسیا!

واقعیت این هست، دیگه کم کم همه دارند اشباع میشن از اپلیکیشن و بازی و ...، داشتن 650،000 برنامه و بازی برای یک تاجر و مدیر و معاون هیچ وقت ملاک نیست! و این کم کم داره برای مردم عادی هم از اولویت خارج میشه.
همین الانش نگاهی به لپ تاپ ها بکنید؟ گاهی پیش خودم میگم مثلا یک دکمه به بزرگی دکمه ی پاور که با زدنش سیستم از خودش بک آپ می گیره و ویندوز رو دوباره می ریزه به چه دردی می خوره؟؟ ولی بعد وقتی بفهمید که درصد بالایی از خریداران حتی نمی دونند برای دیدن فایلهاشون باید به کدام قسمت از سیستم بروند می فهمید که چرا امروزه همه ی سیستم ها سعی دارند با قیمت پایین و سادگی پا به بازار بگزارند.

شاید به نظر خیلی ها مسخره بیاد، ولی اگر نوکیا روند حمایت از سیمبین رو ادامه بده (البته اگر خود نوکیا باقی بمونه :ap: ) از نظر من سیمبین رقیب اصلی تمام این سیستم عامل ها خواهد بود. علت هاش هم جای بحث داره ولی به صورت لیست وار
نیاز به منابع کم سخت افزاری
سادگی در کار
برنامه های کاربردی و مورد نیاز درصد بالایی از کاربران
قابلیت شخصی سازی به صورت کاملا ابتدایی و در عین حال کاربردی
رابط کاربری مناسب برای هر قشر از کاربران (با توجه به قدمتی که داره)
...
موارد بالا باعث میشه، گوشی های کم قیمت و در عین حال پر کاربرد تولید بشه و مطمئن باشید در دنیایی که همه چیز داره به سمت کاربرد گرایی میره، بعد از گذشت شوک وارده به بدنه ی جامعه ی کاربران به خاطر سخت افزارها . نرم افزارهای پیچیده و پر تعداد و 100 البته گیج کننده، و بعد از خوابیدن تب ناشی از این شوک، گوشی ها و سیستم عامل هایی برنده ی بازار خواهند بود که توان جذب حداکثر کاربران رو داشته باشند.

(در رای گیری باز به دلایل شخصی خودم، بین این سه گزینه به اندروید رای دادم)

gasemm
21-06-2012, 22:12
الان دنیا فقط وین فون 8 رو میحرفه

+Salman
21-06-2012, 23:02
از نظر بنده هم اندروید 4 خیلی خوبه ولی در عین خوبی 1 عیب بزرگ داره که به صورت استوک چندان لطفی نداره اونم به خاطر مصرف بالای باتری و سرعت پایین در اکثر رام های استوک هستش. پس تا اینجا ما 1 وابستگی به 1 کوکر خوب برای یه رام خوب داریم. چند وقت پیش با نوکیا 603 کار کردم برام خیلی جالب بود که سرعت بالا و رابط کاربریش خوب عمل می کردند به نظرم اصل هم باید رو همین چیزها باشه که با حداقل امکانات حداکثر بهره وری تو دستورالعمل باشه .
ولی یه چیزرو همیشه مطمعنم گوگل کاری رو بدون برنامه و فکر انجام نمیده و باید دید سال بعد همین موقع چه اتفاقی میفته ( 1 سال تو دنیای تکنولوژی خیلی زیاده )

shahed-x
22-06-2012, 13:09
من بعنوان کسی که با ios و اندروید و وینفون7 کار کردم ، به اندروید رای دادم.
با وجود لذت بردن از سرعت و روونی دو سیستم عامل دیگه ، از محدودیت هاشون هم به اندازه کافی رنج بردم!بعلاوه باگهایی که توی وینفون7 دیدم.
بحث امنیت سیستم عامل ها هم که میاد وسط برای من که اطلاعات خاصی توی گوشی نگه نمی دارم چندان حائز اهمیت نیست.بجاش ترجیح می دم دستم توی انجام کارها باز باشه.
ریختن هرگونه فایل روی گوشی بدون نیاز به نرم افزار خاص و از روی هر سیستم هم برام اهمیت داره.
در کل با توجه به نیازهای شخصیم سیستم عامل اندروید به مراتب از دو سیستم عامل دیگه برام کارایی بیشتری داره.
مرسی.

amirreza_r143
22-06-2012, 14:45
من هم به اندروید 4 رای دادم چون
1-ازادی عمل بسیار زیادی داره (خیلی بیشتر از وینفون و ios )
2-نداشتن محدودیت های الکی و وابسته نبودن به نرم افزار خاصی (مثل زون و ایتیونز)
3-تنوع خیلی بیشتر در انتخاب گوشی بدلیل داشتن گوشی های زیاد با سخت افزار ها و امکانات گوناگون که حق انتخاب زیادی بهمون میده
4-تنوع بسیار زیاد در ظاهر سیستم عامل
5-شخصی سازی بسیار زیاد
6-داشتن کاستوم رام های بسیار زیاد
7-پورت شدن و اضافه شدن امکانات متنوع بدلیل اپن سورس بودن
8-نرم افزار های بسیار زیاد
خلاصه بگم توی اندروید صاحب واقعی گوشی خودتون هستید

MaKenZi
22-06-2012, 14:56
سلام

چند تا نکته اینجا هست که باید مورد توجه قرار بگیره ،

1- iOS 6 تغییر بنیادی نداشته که بخواد متفاوت باشه . از نظر من iOS 5.1 نوشته میشد فرقی با iOS 6
نداره ، ضمنا حتی اگر قرار باشه مقایسه بشه ، باید سیستم عامل عرضه بشه ، چند وقتی از کارکردنش
بگذره و بعد مورد مقایسه قرار بگیره .

2- ویندوز فون 8 هنوز عرضه نشده ، پس چطور میشه در موردش نظر داد یا تو نظر سنجی و مقایسه ازش
اسم برد ؟ مثل این میمونه که یک نظر سنجی بذاریم بین این گزینه‌ها ، تیم ملی فوتبال فعلی ایران بهتر
هست ، یا تیم ملی فوتبال 10 سال بعد ایران؟

از نظر من تا زمانی که این 2 مورد رفع نشن ، نمیشه در مورد سیستم عامل بهتر ،نظر داد .

ضمن اینکه بسیاری از دوستان با هر سیستم عاملی کار کرده باشن ، به همون سیستم عامل رای میدن!
برخی از دوستان مبنای مقایسه رو میذارن روی نسخه‌ی 7 یا 7.5 ویندوز فون ! حال که کاملا مشخص هست
نسخه‌ی 7 یا 7.5 هیچ ربطی به نسخه‌ی 8 ندارن .

دوست دیگری هم تو گزینه‌هاش ذکر کرده ، مشکل انتقال فایل و وابستگی به Zune داره ، در صورتی که دقیقا
در کنفرانس خبری معرفی ذکر شد که از حافظه‌ی جانبی پشتیبانی میشه و وابستگی موجود در نسخه‌های
قبلی از بین میره .

در هر صورت نتیجه‌ی فعلی نظر سنجی نمیتونه معتبر و قابل استناد باشه .

R ! N G
23-06-2012, 17:16
با 3 تاشون کار کردم هیچکدوم مثه ویندوز فون نبودن ... به ویندوز فون رای دادم

ayin
23-06-2012, 20:48
یک کلام <: I os

N.A.J.I
23-06-2012, 21:09
به نظرم زمانی میتونی خوب قضاوت کنی با هر سه تا کار کنی سخته قضاوت کردن..ولی من طبق تجربم با اندروید ای او اس وینفون وینفون رو انتخاب میکنم...سرعت که واضحه ویندوز فون یه سروگردن بالاتره اما support نرم افزاری خیلی جای کار داره که winphone 8 تا حد زیادی پیشرفت میکنه...امکانات شخصی سازی برای اندروید بیشتره اما تمام شخصی سازی ها برای این صورت میگیره که یه تنوع ایجاد بشه تو گوشی من هیچ وقت وینفون یکنواخت نشد برام نمیدونم دلیلش چیه با اینکه سادس.اما گوشی اندرویدم هی عوض میکنم و باز برام یکنواخت میشه.همه سیستم عاملها خوبن اما سلیقه من ویندوز فون

pooya.k
23-06-2012, 22:33
به نظرم هیچ برتری مطلقی نیست و کاملا سلیقه ایه... سلیقه من با وینفون و سادگیش بیشتر جوره...

نکته خوبی که وجود داره اینه که الان 3 تا سیستم عامله خوب داریم که کاملا ویژگی های متفاوتی دارن...
اینجوری خریدارا دستشون توی انتخاب بازتره....

EmmaWLove
23-06-2012, 22:56
من به ویندوز فون 8 رای دادم. دلیلش اینه که به آینده ش امیدوارم.
اما از بین سیستم عامل های فعال موجود، سیستم های آندروید و Belle رو انتخاب میکنم.

baha23
23-06-2012, 23:53
آندروید که پشتیبانش گوگله با این سورس باز بودنش خوبه ولی فعلا با سخت افزار خیلی مچ نیست البته اکثر پروژه های گوگل که مشکلی نداشته و همه موفق بودن :di:

ای او اس که خیلی روان و دوست داشتنیه بدونه گیر و گرفته بازی هاش همه بدونه لگه . کلا خیلی مهندسیه . من بهش رای دادم :dt:

دیگه درباره ویندوز نمیدونم چی بگم من که از نخسه های فعلیش خیلی خوشم نمیاد ببینی چی میشه :dj:

فقط اپل :ax:

edris_2009
24-06-2012, 18:03
منم مدت های مدیدی با سیمبین کار کردم خوب بود.... الانم آندروید 4 رو نصبیدم و از اندروید استفاده می کنم | سیستم عامل خوبیه .... با این حال چون از وین8 که رو کامپیوترمه خیلی خوشم میاد پس اونم میشه مث این و خیلی خوشم میاد به همین خاطر وین 8 رو زدم..

AmiHo3eiN
24-06-2012, 18:06
هرچه کاربر وین فون هست اینجاست :4:
من جرات ندارم از ایفون یا اندروید حمایت کنم میریزین سرم ... .:lol:
نوکر همتونم :mobilestan:

MEH D
25-06-2012, 09:58
نتیجه ی نظر سنجی در سایت phonearena

pishtaz611
25-06-2012, 10:12
من به وینفون رای دادم چون خداییش از یکپارچه گی اندروید و سیمبیان خسته شدم

GALAXAR
25-06-2012, 10:18
1- ios 6 چون آيندش روشنه
2- android 4 ساپورتش خوبه اما زياد خوشم نمياد ازش :4:

3- windoes 8 هيچ نظري نميتونم بابتش بدم ... تا تست نكنم

kral24
25-06-2012, 10:31
من به وینفون رای دادم چون خداییش از یکپارچه گی اندروید و سیمبیان خسته شدم

شرمنده دوستان میدونم نباید اینجا کل کل راه بیفته اما این حرف دوستمون خیلی بهم برخورد چون کاملا بی دلیله شما به اندروید میگی یک پارچه
اندروید ببین سیستم عاملها انعطاف پذیرترین و قابل شخصی سازی ترین سیستم عامله اونوقت یک پارچست؟>؟؟!!!!!!!!!!!!!!
من به اندروید رای میدم دلیل:
1.تعدد برنامه و بازی با کیفیت بسیار بالا
2.محدودیت نداره و کاملا قابل شخصی سازیه حتی میتونی واسه خودت رام با سلیقه خودت کوک کنی و بسازی میتونی تو مترو یا تاکسی رامتو عوض کنی و تمام بکاپ هاتو برگردونی بدون نیاز به کامپیوتر یا چیز دیگه ای
3.مولتی مدیای قوی و ساپرت تمام فرمتهای صوتی و تصویری و متنی و آفیس و ....
4.میتونی از میان مارکهای متعدد با سیستم عامل اندروید انتخاب داشته باشی و محدود به مارک خاصی نیستی .. سونی -ال جی-اچ تی سی-سامسونگ-موتورولاو............}

hamed gol
25-06-2012, 11:57
حتما آينده مطعلق به ويندوز8 و نوکياست شک نکنيد
ويندوز چيز ديگه اىست♛♕♔♚♧⇜✔(*¯︶¯*)