PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا Windows Phone 8 میتونه Android و Google رو شکست بده؟؟

EmmaWLove
24-06-2012, 08:06
آیا Windows Phone 8 میتونه Android و Google رو شکست بده؟؟

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=747616&stc=1&d=1340514855

Nokia و Windwos Phone 8:
میشه به جرات گفت که شرکت Nokia سیستم عامل Windwos Phone رو زنده کرد.
هیچ شرکتی حاضر نبود مثل Nokia از همه چیزش بگذره و با تولید سری Lumia این سیستم عامل رو زنده کنه.
برنامه Maps و برنامه های جانبی Nokia کمک بسیار زیادی به سیستم عامل مایکروسافت کرد.
شرکت هایی مثل Samsung و HTC، اونقدر درگیر Android و گلکسی و سری One بودن که اصلاً حواسشون به Windwos Phone نبود.

http://cdn.digitaltrends.com/wp-content/uploads/2012/06/winphone8-title-card.png

HTC و Samsung:
HTC و Samsung هیچ وقت حاضر نمیشن از بازار فوق العاده ای به اسم Windwos Phone 8 بگذرن. درسته الان Windwos Phone وضعیت خوبی در بازار نداره ولی با عرضه Windwos Phone 8 کاملاً متوجه قدرت Microsoft میشین و مطمئناً وضعیت بازار تغییر میکنه.
اینجاست که Nokia و HTC و Samsung باید به مایکروسافت التماس کنن تا اجازه بده از سیستم عاملش استفاده کنن! البته Nokia نسبت به بقیه شرکت ها از اولویت بیشتری برای تولید گوشی های Windwos Phone 8 برخورداره.
مطمئن باشین همین Samsung و HTC که الان اینقدر روی Android مانور میدن با راه افتادن Windwos Phone 8 به سمت Microsoft حرکت میکنن. بازار همیشه اینجوری بوده... مثل الان که همه به سمت تبلت های Windwos Phone 8 گرایش پیدا کردن و فکر کنم رئیس شرکت گوگل هم حاضر نیست واسه تبلت های آندرویدی پول بده!!

http://go.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2012/06/microsoft-surface-rt-hands-on-table.jpg

حالا تصور کنین سیستم عامل Windwos Phone 8 بترکونه و Samsung یه گوشی در حد S III یا حتی قوی تر از اون رو با سیستم عامل Windwos Phone 8 تولید کنه. به نظر شما چه اتفاقی میفته؟
Windwos Phone 8 از هسته اصلی Windwos 8 استفاده میکنه و دیگه چیزی به نام محدودیت سخت افزاری در این سیستم عامل وجود نداره. این یعنی انقلابی در صنعت گوشی های هوشمند.
یعنی Samsung میتونه از CPU هشت هسته ای یا حتی بالاتر روی گوشیش استفاده کنه!!!. Windwos Phone 8 مثل آندروید محدودیت سخت افزاری نداره.

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=747614&stc=1&d=1340514855

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=747617&stc=1&d=1340514855

بالاخره مایکروسافت برگ برنده خودشو رو کرد.
عدم محدودیت سخت افزاری و نرم افزاری سیستم عامل Windwos Phone 8 باعث میشه شرکت های نرم افزاری و بازی سازی به راحتی بهترین و باکیفیت ترین بازی ها و برنامه هارو واسه این سیستم عامل تولید کنن.

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=747615&stc=1&d=1340514855

گوگل و سیستم عامل Android با مشکل بسیار بزرگی روبرو شدن و باید به دنبال راه چاره باشن:ea:

wwwq
24-06-2012, 08:35
فعلا قضاوت یکم زوده... ببینیم در عمل چه خواهد شد... اندروید امتحان خودشو پس داده

pishtaz611
24-06-2012, 08:59
والا من که از اندروید خسته شدم
60 % گوشیهاش رو تست کردم و چیز جدیدی دیگه ندیدم توش

دیگه هم گوشی نمیگیرم تا پولم جور شه برای آیفون 4س
حالا خدا کنه وین فون8 هم خوب از آب در بیاد
ولی ضرر نداره آده یه تستی بکنه
به امید موفقیت ماکروسافت و نوکیا

™EXITMOOD
24-06-2012, 09:11
به عنوان شخصی که داره رو آندروید 4 کار می کنه عرض می کنم آندروید خیلی وابسته به کوکر ها و دولوپرها هست.. این هم خوبه هم بد.. اما موضوع اینجاست که در واقع نمی شه گفت آندروید یه سیستم عامل کامله! در واقع باید تیون بشه.. اما ویندوز اونقدر کامل هست که می شه گفت به تنهایی کاربر رو ارضا می کنه...
در ضمن آندروید 4 واقعا یه افول بود از نظر من.. اونقدر ویژگی بزرگی نداشت که بشه بهش تکیه کرد و واقعا خیلی از نقیصه هاش رو برنامه نویس ها و کوکرها سعی کردند رفع کنند... اگر نسخه ی های بعدی آندروید هم به همین منوال باشه قطعا آینده از آن ویندوز خواهد بود :) همچنین هماهنگی بین گجت های ویندوزی می تونه خیلی وسوسه برانگیز باشه هم برای کاربر هم برای برنامه نویس (به خصوص هسته ی مشترک ویندوز 8 و وینفون 8)... چیزی که دستکم فعلا گوگل ازش بی بهره است... موضوع آخر هم اینکه به عنوان یه عکاس و کسی که از ساختار و ترکیب بندی چیزی حالیش هست عرض می کنم آدم با کار روی ویندوز هماهنگی گرافیکی و ساختاری کامل بین اینترفیس اصلی سیستم عامل و سایر نقاط و محیط های نرم افزاری می بینه که کاملا اصولی و برنامه ریزیی شده است و مشخصه که تفکری تخصصی پشتش خوابیده... (حتی هماهنگیش با نام ویندوز) این مورد رو هم آندروید کم داره و هم ای او اس...

ولی به هر شکل من آندروید رو دوست دارم.. چون اپن سورسه (برای من خوبه نه برای عموم دلیلش رو هم رو پست پایینتر می تونید ببینید) :4:

این نظر شخصی منه...

amirreza_r143
24-06-2012, 09:27
به نظر من که وین 8 اصلا حریف اندروید نیست و بیشتر حریف ios هست و واسه این حرفم هم دلیل دارم همانطور که همه پیش بینی ها هم میگه وین 8 در اینده جایگاه ios رو میگیره ولی همچنان اندروید در جایگاه اوله چون اندروید یک سیستم عامل اپن سورسه و ساختارش یا وینفون فرق داره ساختار وینفون بیشتر شبیه ios هست و به نظرم بیشتر این دو هستند که با هم رقابت دارند و سیستم عامل های اپن سورس قابلیت هایی دانرد که غیر اپن سورسی ها ندارند پس چندان قابل رقابت با هم نیستند چون هر کدام خصوصیات منحصربه فرد دارند(در ضمن به نظرم بهتره استارترهای هر تاپیکی کمی انصاف رو هم رعایت کنند و پست هاشون بی طرفانه باشه)

™EXITMOOD
24-06-2012, 09:32
نه امیر رضا جان اینطورها هم نیست.. تجربه لینوکس این رو ثابت می کنه.. چند سال از ارائش می گذره؟
مذیت های اپن سورس رو منکر نمی شم حتی برای ارتقا سطح علمی و پیشرفت تکنولوژیک... اما بیا از یک سوی دیگه به قضیه نگاه کنیم.. موافقی؟ اپن سورس یعنی بی انتها یعنی داده های بی شمار که خیلی هاشون استاندارد نیستند... یعنی انتخاب سخت میون انبوه اینها.. یعنی آزمایشگاه... یعنی عدم پایداری تا مدتها.. (یه نگاه به کارهای گروه سیانوژن بنداز هنوز یعد از این همه مدت که آندروید 4 رلیز شده دارن محصولاتشون رو با تایتل شبانه بیرون می دن و هر چند وقت آپدیت جدید رو ارائه می کنن که کاربر عادی رو کلافه می کنه)
ببین در آینده همه وقت ندارند که بخوان یه سیستم عامل رو سر و سامون بدند و تجربی کار کنند... دستکم کاربرها... اونها نیاز دارند به یک استاندار واحد و جهت دهی کاربردی که خیالشون رو راحت کنه و از قبل تمام موارد رو در نظر گرفته باشه... اینجاست که باید گفت ویندوز مثل دنیای کامپیوتر قدرتش رو پیدا می کنه که بقیه رو کنار بزنه.......

NovaX5
24-06-2012, 09:35
والا به نظر من اینجا چند تا فاکتور وجود داره که در موفقیت ویندوز فون می تونه نقش مستقیم رو ایفا کنه.

1- مهمترین مسئله به نظر من یکپارچگی این سیستم عامل با ویندوز ۸ هست. کرنل های یکسان. هسته یکسان و بطبع استفاده از نرم افزار و بازی های مشترک. و اینکه این محصول داره با موفقترین محصولات مایکروسافت از جمله ویندوز که گفتم، کنسول ایکس باکس، همچنین تبلت های آینده ویندوزی که بنده به شخصه در رقابت تبلتی بین ویندوز و اندروید خیلی به ویندوز امیدوارم یکپارچه می شه. اینا همه اولین برگ برنده مایکروسافته.

2- رفع کردن یه سری محدودیت های بیخودی که تو وین فون ۷.۵ هست

3- باز کردن کد های native و api های جدید برای توسعه دهندگان نرم افزار. همونطور هم که می تونید نرم افزار های ویندوز با کمی تغییرات جزئی ای که درشون داده می شه به راحتی قابل استفاده به روی وین فون هستن. همچنین نرم افزار های اندروید و iOS هم به راحتی قابل پورت شدن هستن

4- توجه به کاربردی بودن سیستم عامل در کنار سرگرمی

5- پشتوانه سخت افزاری قوی: بنده از زمانیکه موبایل خریدم هیچ وقت گوشی نوکیا نداشتم. ولی این بهم ثابت شده که گوشی های نوکیا اگه نخوام بگم از نظر سخت افزاری حرف اول رو می زنه ولی قطعا جزو بهترین هاست.

این چند نکته به نظر من از مهمترین نکته ها بود. اما به نظر شخصی من چه وین فون به اندروید برسه چه نرسه، ولی یه چیزی مسلمه. و اونم جهش بزرگ وین فون هست

amirreza_r143
24-06-2012, 09:45
نه امیر رضا جان اینطورها هم نیست.. تجربه لینوکس این رو ثابت می کنه.. چند سال از ارائش می گذره؟
مذیت های اپن سورس رو منکر نمی شم حتی برای ارتقا سطح علمی و پیشرفت تکنولوژیک... اما بیا از یک سوی دیگه به قضیه نگاه کنیم.. موافقی؟ اپن سورس یعنی بی انتها یعنی داده های بی شمار که خیلی هاشون استاندارد نیستند... یعنی انتخاب سخت میون انبوه اینها.. یعنی آزمایشگاه... یعنی عدم پایداری تا مدتها.. (یه نگاه به کارهای گروه سیانوژن بنداز هنوز یعد از این همه مدت که آندروید 4 رلیز شده دارن محصولاتشون رو با تایتل شبانه بیرون می دن و هر چند وقت آپدیت جدید رو ارائه می دن که کار بر عادی رو کلافه می کنه)
ببین در آینده همه وقت ندارند که بخوان یه سیستم عامل رو سر و سامون بدند و تجربی کار کنند... دستکم کاربرها... اونها نیاز دارند به یک استاندار واحد و جهت دهی کاربردی که خیالشون رو راحت کنه و از قبل تمام موارد رو در نظر گرفته باشه... اینجاست که باید گفت ویندوز مثل دنیای کامپیوتر قدرتش رو پیدا می کنه که بقیه رو کنار بزنه.......

من نمیگم با هم رقابت ندارند ولی هر کدام جذابیت های خاص خود را دارند ولی ترکیب کلی سیستم عامل ios و وینفون بیشتر شبیه همه در ضمن رام های استیبل سیانوژن الان برای اکثریت گوشی ها اومده گرچه خود رام های استوک هم به اندازه کافی خوب هستند در ضمن حداقل من نمیدونم اینده و الان چه فرقی داره اگه به وقت نداشتن باشه الان هم کاربران وقت ندارند پس فرقی بین حال و اینده نیست مزایای اپن سورس بون ازادیه عمله خیلی از امکاناتی که شرکت سازنده نمیزاره کوکر ها برامون در دسترسش میکنن و هیلی از امکانات هم که فکر نمیکنیم بهش اضافه میکنند و همینطور از دیگر مزایاش به وابسته نبودن به نرم افزار های جانبی تنوع بسیار زیاد در اینترفیس و شخصی سازی بسیار زیاده البته معایب هم دارند و به خاطر همینه میگم ساختار کلی این دو سیستم عامل متفاوته و بیشتر شبیه ios هست و نظرسنجی ها هم همین موضوع رو اثبات میکنه

saeedfarzi
24-06-2012, 09:59
والا الان نمیشه چیزی گفت . ویندوز یه مشکلاتی داره که اگر برطرف بشه و محدودیتهاش هم نادیده گرفته بشه شاید بتونه با اندروید رقابت کنه .

mmargeen
24-06-2012, 10:14
مذیت های اپن سورس رو منکر نمی شم حتی برای ارتقا سطح علمی و پیشرفت تکنولوژیک... اما بیا از یک سوی دیگه به قضیه نگاه کنیم.. موافقی؟ اپن سورس یعنی بی انتها یعنی داده های بی شمار که خیلی هاشون استاندارد نیستند... یعنی انتخاب سخت میون انبوه اینها.. یعنی آزمایشگاه... یعنی عدم پایداری تا مدتها.. (یه نگاه به کارهای گروه سیانوژن بنداز هنوز یعد از این همه مدت که آندروید 4 رلیز شده دارن محصولاتشون رو با تایتل شبانه بیرون می دن و هر چند وقت آپدیت جدید رو ارائه می کنن که کاربر عادی رو کلافه می کنه)

دمت گرم دادا.خدا وکیلی یه حرفی زدی که ما بایس چند سال فک میکردیم.کاملا درسته دمت گرم.ایول به دانشت

amirreza_r143
24-06-2012, 10:50
دمت گرم دادا.خدا وکیلی یه حرفی زدی که ما بایس چند سال فک میکردیم.کاملا درسته دمت گرم.ایول به دانشت

به جای به به و چه چه شما هم یه تفسیری از این تاپیک ارائه کنید

*DRAGON*
24-06-2012, 11:01
توی متن نوشته ویندوزفون8 مثل آندروید محدودیت سخت افزاری نداره!!!!
ازکی آندروید محدودیت سخت افزاری داره و ما نمی دونیم:bv::bv:
پس این cpu 4 هسته ای و صفحه اچ دی چیه:ag:

maxomid
24-06-2012, 11:03
سلام...
خب هنوز ویندوز 8 نه امده که بگیم اندروید رو شکست میده..
چون مطمئن تا اون موقع اندروید بیکار نمیشیه.. نسخه جدید اندروید 4.1 با لوبیا ژلیه هم داره ریلیز میشه..
ویندوز فون 8 هم با امکانات و قدرت هرچی تمام میخواد وارد مبارزه بشه.. قبلش ویندوز 7.5 به خاطر محدودیت ها از رقابت با اندروید و ios عقب افتاده بود.....

ولی من یک چیز رو مطمئنم... در بازار تبلت ها ویندوز فون 8 کاملا بازار رو از دست اندروید میگیره..
ولی در بازار اسمارتفون ها رقابت سختی شاهد خواهیم بود و اندروید به این راحتیا عقب نمیره..

EmmaWLove
24-06-2012, 11:29

شما میدونین ویندوز 8 و ویندوز فون 8 چند تا چند هسته CPU رو ساپورت میکنن؟؟؟؟
Windows Phone 8 will finally have support for multi-core processors up to 64 cores
64 هسته!!!
شرکت گوگل اعلام کرد که آندروید نسخه ICS به طور کامل از CPU های دو و چهار هسته ای پشتیبانی میکنه. نسخه Gingerbread به طور کامل نمیتونست از تمام توان CPU های دو هسته ای استفاده کنه.
بحث ما اینجاست که ویندوز فون 8 به خاطر اینکه از هسته ویندوز 8 استفاده میکنه از نظر محدودیت سخت افزاری هیچ مشکلی نداره و حتی میشه از 8 گیگ رم و CPU هشت یا 16 هسته ای روی گوشی ویندوز فون 8 استفاده کرد!!!

amirreza_r143
24-06-2012, 11:35
شما میدونین ویندوز 8 و ویندوز فون 8 چند تا چند هسته cpu رو ساپورت میکنن؟؟؟؟
windows phone 8 will finally have support for multi-core processors up to 64 cores
64 هسته!!!
شرکت گوگل اعلام کرد که آندروید نسخه ics به طور کامل از cpu های دو و چهار هسته ای پشتیبانی میکنه. نسخه gingerbread به طور کامل نمیتونست از تمام توان cpu های دو هسته ای استفاده کنه.
به نظر شما ics میتونه 8 هسته ای رو ساپورت کنه؟ جواب خیر
نسخه 4.1 و 5 آندروید میتونه هسته ای بیشتری رو ساپورت کنه.
بحث ما اینجاست که ویندوز فون 8 به خاطر اینکه از هسته ویندوز 8 استفاده میکنه از نظر محدودیت سخت افزاری هیچ مشکلی نداره و حتی میشه از 8 گیگ رم و cpu هشت هسته ای روی گوشی ویندوز فون 8 استفاده کرد!!!

جمله بندیتون اشتباه بود چون هر کسی که محدودیت سخت افزاری رو میبینه به همین موضوع فکر میکنه شما باید میگفتید انردوید بطور بهینه از سخت افزار استفاده نمیکنه که البته این موضوع در اندروید 4 خیلی بهتر شده و اینجور که میگن در نسخه 4.1 که تا چند روز دیگه میاد بهتر هم میشه ولی خب به هیچ عنوان فکر نمیکنم که بهینه سازی به وین 8 برسه چون سخت افزار های اندروید بسیار متنوع اند که همین کار رو سخت میکنه

maxomid
24-06-2012, 11:42
شما میدونین ویندوز 8 و ویندوز فون 8 چند تا چند هسته cpu رو ساپورت میکنن؟؟؟؟
windows phone 8 will finally have support for multi-core processors up to 64 cores
64 هسته!!!
شرکت گوگل اعلام کرد که آندروید نسخه ics به طور کامل از cpu های دو و چهار هسته ای پشتیبانی میکنه. نسخه gingerbread به طور کامل نمیتونست از تمام توان cpu های دو هسته ای استفاده کنه.
بحث ما اینجاست که ویندوز فون 8 به خاطر اینکه از هسته ویندوز 8 استفاده میکنه از نظر محدودیت سخت افزاری هیچ مشکلی نداره و حتی میشه از 8 گیگ رم و cpu هشت یا 16 هسته ای روی گوشی ویندوز فون 8 استفاده کرد!!!
سلام...
داداش رضا در اندروید ics گوگل گفته پشتیبانی و ساپورت از سی پی یو های چند هسته ای اپتیمایز شده.. حالا 2 هسته یا4 هسته ای یا بیشتر..
برای گوشی 4 هسته خیلی زیاده... دیگه هسته بیشتر میخواین چیکار؟
همین 2 هسته ای هنوز به معنای واقعای ازش استفاده نشده..
هنوز که هنوزه تک هسته ای از پس اجرا 95% بازی های hd اندروید بر میان...

البته.. بهینه سازی در ویندوزفون 8 مثل ویندوزفون 7 عالی خواهد بود که باعث میشه بازدهی بسیار عالی رو داشته باشه...

*DRAGON*
24-06-2012, 11:46
شما میدونین ویندوز 8 و ویندوز فون 8 چند تا چند هسته CPU رو ساپورت میکنن؟؟؟؟
Windows Phone 8 will finally have support for multi-core processors up to 64 cores
64 هسته!!!
شرکت گوگل اعلام کرد که آندروید نسخه ICS به طور کامل از CPU های دو و چهار هسته ای پشتیبانی میکنه. نسخه Gingerbread به طور کامل نمیتونست از تمام توان CPU های دو هسته ای استفاده کنه.
به نظر شما ICS میتونه 8 هسته ای رو ساپورت کنه؟ جواب خیر
نسخه 4.1 و 5 آندروید میتونه هسته ای بیشتری رو ساپورت کنه.
بحث ما اینجاست که ویندوز فون 8 به خاطر اینکه از هسته ویندوز 8 استفاده میکنه از نظر محدودیت سخت افزاری هیچ مشکلی نداره و حتی میشه از 8 گیگ رم و CPU هشت هسته ای روی گوشی ویندوز فون 8 استفاده کرد!!!
حرف شما درست ولی به نظر شما در حال حاظر گوشی با سی پی یو 8 هسته ای و رم 4 گیگ میتونه تولید بشه!!!:ai::ai:
جواب قطعا خیر هست پس فعلا آندروید محدودیت سخت افزاری نداره و در آینده که سخت افزار پیشرفت میکنه آندروید هم پیشرفت خواهد کرد
در ضمن باید وینفون 8 رو با آندروید 5 مقایسه کرد

SHERLOCK
24-06-2012, 11:49
مایکروسافت اگر تنها یک موضوع دیگه رو اجرا کنه قطعا اندروید به تاریخ خواهد پیوست: قیمت منصفانه
متاسفانه مایکروسافت در مقابل سخت افزاری که ارائه میده پول بیشتری نسبت به اندروید میگیره. اون پول بیشتر در واقع قیمت سیستم عاملشه
اندروید از اول اینقدر موفق نبود. تمام محدودیت ها رو برداشت و انگار یه موشک بهش بستند و با سرعتی بالا به صدر جدول اومد. اونوقت ویندوز از اول با اون همه محدودیت اومد که خیلی وقت ها واقعا حال آدم رو بهم میزنه
ویندوز فون دقیقا برعکس ویندوز بود (قبل از نسخه 8):
1. ویندوز از حافظه های جانبی میتونست استفاده کنه (مثل فلش و هارد و...) ولی ویندوز فون نمیتونست. اما اندروید چرا
2. ویندوز سخت افزار های متنوعی میتونه ساپورت کنه (واقعا تا چه رزولوشنی رو میتونه؟؟؟) ولی ویندوز فون با یه سخت افزار خسته کننده وارد بازار شد. اما اندروید اینطور نبود
3. یه قابلیت فوق العاده ساده: ویندوز از تعویض فونت بهره میبرد ولی ویندوز فون -تا اونجا که من میدونم- نه. اما جالبه که اندروید فونت های خود ویندوز رو ساپورت میکرد!
4. ویندوز نرم افزار های فراوانی داره ولی ویندوز فون نه. اما اندروید چرا
و...
حالا با این همه محدودیت که اصلا شبیه ویندوز کامپیوتر نیست میخواد قیمت کالاهاش رو هم ببره بالا. طبیعتا هر کس میگه بهتره برم سراغ اندروید که شبیه ویندوز کامپیوترمه! حتی تعداد ویروس های اندروید و ویندوز هم مثل همه (از نظر زیادی)

تا این قیمت های نجومی و غیر منصفانه باشه هیچکس ویندوزفون نمیخره

™EXITMOOD
24-06-2012, 12:14
البته بسیاری از این محدودیت ها رو که عرض کردید در ویندوز فون 8 برداشته شده و بحث هم الان رو وینفون 8 هست... بنابراین محدودیت دیگه مصداقی نداره...
اما در مورد قیمت موافقم.. :)

™EXITMOOD
24-06-2012, 12:19
حرف شما درست ولی به نظر شما در حال حاظر گوشی با سی پی یو 8 هسته ای و رم 4 گیگ میتونه تولید بشه!!!:ai::ai:
جواب قطعا خیر هست پس فعلا آندروید محدودیت سخت افزاری نداره و در آینده که سخت افزار پیشرفت میکنه آندروید هم پیشرفت خواهد کرد
در ضمن باید وینفون 8 رو با آندروید 5 مقایسه کرد

در مورد اینکه آیا می شه ساخت یا خیر باید عرض کنم ظرفیت های نرم افزاری رو باید نخست تعریف کرد تا سخت افزار توسعه پیدا کنه و یا برعکس... به هر شکل یک ارتباط دو طرفه است.. با این اوصاف می تونم بهتون بگم بله امکان تولید هست و چرا آندروید نمی تونه در این مورد رقابت کنه؟ به دلیل پشتوانه ی دیتابیس و کرنل قوی ویندوز در این مورد مقابل ر رقیبانش هست. تجربه جند دهه پشتش خوابیده دوست گلم..
من خوشبینانه امیدوارم آندروید هم موفق باشه چون این به نفع کاربر هست اما اگر روال به همین شکل باشه که از هانی کامپ به ای سی اس بود، نمی شه زیاد به آندروید دل بست.

M O H A M M E D
24-06-2012, 12:24
ممنون بابت ایجاد تابیک جالب ، البته من شخصا تریجح دادم تا عرضه افیشال ویندوز 8 نظر ندهم .

™EXITMOOD
24-06-2012, 12:28
جمله بندیتون اشتباه بود چون هر کسی که محدودیت سخت افزاری رو میبینه به همین موضوع فکر میکنه شما باید میگفتید انردوید بطور بهینه از سخت افزار استفاده نمیکنه که البته این موضوع در اندروید 4 خیلی بهتر شده و اینجور که میگن در نسخه 4.1 که تا چند روز دیگه میاد بهتر هم میشه ولی خب به هیچ عنوان فکر نمیکنم که بهینه سازی به وین 8 برسه چون سخت افزار های اندروید بسیار متنوع اند که همین کار رو سخت میکنه

سخت افزار آندروید متنوع تره حرف کارشناسانه ای نیست و تا حدی عامیانه به نظر می رسه...
ببنید آندروید که خودش سخت افزار تولید نمی کنه.. اون سیستم عامل رو تولید می کنه و شرکت های سخت افزاری بر اساس سیاست های اقتصادیشون باهاش همکاری می کنند. درست؟ حالا تصور کنید غولهای بزرگ جهان کامپیوترهای دسکتاپ که با مایکروسافت همکاری بسیار نزدیک دارند به حوزه ی اسمارت فون و تبلت وارد بشند (که شدند مثل اینتل) اونوقت چی می شه؟ یا فرض کنید اقبال از اندروید برگرده و توجه به وینفون بیشتر بشه.. به خاطر همون کرنل و اعتبار سخت افزاری ویندوز. اون وقت بازهم می شه از نبود تنوع سخت افزاری صحبتی کرد؟ از اینها گذشته ظرفیت همیشه تنوع میاره.. زمانی که یک سیستم عامل می گه من می تونم تا n هسته رو ساپورت کنم معنیش این نیست که بیاد برای من این کار رو انجام بدید، معنیش اینه که این ظرفیت منه.. حالا شما اونطور که دوست دارید از من بهره بگرید.

amirreza_r143
24-06-2012, 13:37
سخت افزار آندروید متنوع تره حرف کارشناسانه ای نیست و تا حدی عامیانه به نظر می رسه...
ببنید آندروید که خودش سخت افزار تولید نمی کنه.. اون سیستم عامل رو تولید می کنه و شرکت های سخت افزاری بر اساس سیاست های اقتصادیشون باهاش همکاری می کنند. درست؟ حالا تصور کنید غولهای بزرگ جهان کامپیوترهای دسکتاپ که با مایکروسافت همکاری بسیار نزدیک دارند به حوزه ی اسمارت فون و تبلت وارد بشند (که شدند مثل اینتل) اونوقت چی می شه؟ یا فرض کنید اقبال از اندروید برگرده و توجه به وینفون بیشتر بشه.. به خاطر همون کرنل و اعتبار سخت افزاری ویندوز. اون وقت بازهم می شه از نبود تنوع سخت افزاری صحبتی کرد؟ از اینها گذشته ظرفیت همیشه تنوع میاره.. زمانی که یک سیستم عامل می گه من می تونم تا n هسته رو ساپورت کنم معنیش این نیست که بیاد برای من این کار رو انجام بدید، معنیش اینه که این ظرفیت منه.. حالا شما اونطور که دوست دارید از من بهره بگرید.

این چیزی بود که ما شنیدیم و اکثریت بچه سایت از دولوپر تا کوکر همین رو میگفتند در ضمن فکر میکنم حرفشون هم درست باشه چون وقتی که سخت افزار متنوع باشه سیستم عامل هم کار سخت تری داره تا خودش ور با اون ها هماهنگ کنه(البته متوجه شدم که میگید اون ها باید با سیستم عامل هماهنگ بشن حالا یا اونا درست نمیتونن با اندروید هماهنگ بشن یا گوگل نتونسته با همه این ها به درستی هماهنگ بشه البته فکر میکنم گزینه اول درست تر باشه چون توی بعضی گوشی ها شاهدش هستیم که سخت افزار بسیار خوب مچ شده و در بعضی دیگر نه و همین علت بنچ مارک های متفاوت در حتی گوشی هایی با سخت افزار یکسان است)

Suspected
24-06-2012, 13:48
مگه وین فون 7 تونست جینجربرد رو شکست بده؟؟؟ :4:
حالا وین فون 8 میتونه اندروید 4 یا بیشتر رو شکست بده!؟

gamer3000
24-06-2012, 14:08

چه نظر منطقی و تخصصی :4:
............
به نظر من ماکروسافت با نبلت پرو مطمنا بازار تبلت رو میگیره من که هیچ شکی ندارم..
اما در مورد وین فون 8 نمیتونم بگم کل سهم بازارو میگیره و همه رو له میکنه..ولی با جرات میگم سهم زیادی از بازارو میگیره و رقابت تنگاتنگی با ios و اندروید میکنه..
ios سیستم عامل فوق العاده ایه..ولی یه سری محدودیت ها داره که اگه نتونی باهاشون کنار بیای نابودت میکنه!! :4:
اندروید هم مزیت هایی زیادی داره..ولی در مقابل تا بخواد مشکل داره..
اندروید خیلی پیچیده و درهم برهم شده! هر شرکتی یه کاری با اندروید میکنه یه نوع سخت افزار میزنه روش و رابط کاربری خودشو استفاده میکنه!!
اندروید در استفاده بهینه از سخت افزار خودش افتضاحه...بطوری که بازی رو که آیفون3gs اجرا میکنه رو شاید حتی دو هسته ای اندروید مثل نکسوس هم از پس اجرای روونش بر نیاد...در ضمن بعضی دو هسته ای های اندروید هنوز هم تو منو ها لگ دارن..(تجربه شخصی)
اپن سورس بودنش هم باعث شده که یکی از نا امن ترین os ها بشه..

ولی wp8 هیچکدوم از این مشکلات رو نداره..
یکپارچست و میتونه در استفاده از سخت افزار از ios هم بهتر عمل کنه..
شاید الان تعداد نرم افزاراش کم باشه ولی وقتی عرضه بشه تعدادشون به سرعت بالا میره به خاطر همین هسته ی مشترکش با وین 8 ..
.................................................. ...............
در هر صورت نمیشه پیشبینی کرد ولی به نظر من wp8 اگه قیمت مناسبی داشته باشه میتونه رقیب خیلی جدی برای رقباش باشه.

™EXITMOOD
24-06-2012, 15:01
این چیزی بود که ما شنیدیم و اکثریت بچه سایت از دولوپر تا کوکر همین رو میگفتند در ضمن فکر میکنم حرفشون هم درست باشه چون وقتی که سخت افزار متنوع باشه سیستم عامل هم کار سخت تری داره تا خودش ور با اون ها هماهنگ کنه(البته متوجه شدم که میگید اون ها باید با سیستم عامل هماهنگ بشن حالا یا اونا درست نمیتونن با اندروید هماهنگ بشن یا گوگل نتونسته با همه این ها به درستی هماهنگ بشه البته فکر میکنم گزینه اول درست تر باشه چون توی بعضی گوشی ها شاهدش هستیم که سخت افزار بسیار خوب مچ شده و در بعضی دیگر نه و همین علت بنچ مارک های متفاوت در حتی گوشی هایی با سخت افزار یکسان است)

خب اشتباه می گن برادر من.. مثل اصلاح دوربین عکاسی دیجیتال و آنالوگ که حتی بعضی از استادای دانشگاه عکاسی هم تکرارش می کنن.. در حالی که ما اصلا چیزی به نام دوربین عکاسی آنالوگ نداریم!
بگذریم حالا اصل حرف من یه چیز دیگه ای بود..
من حرف شما رو خوندم احساس می کنم حرفای من رو با دقت نخوندی چون ارتباطی به اصل حرف من نداشت.. حرف من در مورد این بود که این تنوع می تونه کاملا برگرده به سمت وینفون.. به اون دلایلی که عرض کردم... پس این نمی تونه مصداق قابل اتکایی باشه...

™EXITMOOD
24-06-2012, 15:04

اینگونه نظر دادن از کاربری با 902 پست، بعیده....
من هم متعجم به مثال حال شما!

Pop-Man
24-06-2012, 15:26
آقا ایلیا منطقت دوس داشتنیه
به نظر من مایکرو فقط زمان میخواد تا همون طور که دوستمون گفت بتونه یه استاندارد کامل رو تو بازار جا بندازه
و اینکارو میکنه

K A M I A R
24-06-2012, 16:27
به نظر من شکست نمیتونه بده حتی فک نمیکنم به اونا هم برسه، ولی مسلما سهمش از بازار بیشتر میشه. چون شما اینو هم در نظر بگیرید که این یه نسخه کاملا جدید از وین فون هست و تا بیاد شناخته بشه و دولوپرها سراغش برن طول میکشه، الان اندروید و ios کاملا شناخته شده هستن و نیازی به تبلیغ و معرفی ندارن ولی وین فون هنوز اول راهه و باید صبر کنه تا جایگاهش تثبیت بشه.
این رو هم در نظر بگیریم که تاحالا وینفون گوشی شاخی نداشته و شاخترینشون که فرض کنیم لومیا باشه با بهترینه های اندروید اصلا قابل مقایسه نیست. پس باید صبر کرد و دید گوشی های سری جدید وین فون چندمرده حلاجن.
.

من الان خودم اندرویدی هستم اصلا با ios حال نمیکنم، حتی گاهی از اندروید هم حالم به هم میخوره، و اگه گوشیم رو اینقد دوست نداشتم)گالاکسی اس2 ( همین الان اندروید رو ول میکردم و میرفتم سراغ وین فون.

MaKenZi
24-06-2012, 16:36
نمیدونم تاثیر عنوان بخش هست یا اینکه واقعا جو قبلی به کل عوض شده ، به نظر میاد حضور نظرات تخصصی
تر داره پررنگ تر از قبل میشه و واقعا امیدوار کننده هست ، در هر صورت ، از موضوع اصلی تاپیک فاصله نگیریم .

یکی از مهم ترین نکاتی که نباید فراموش کرد ، پشتیبانی از زبان های برنامه نویسی C و C++ هست ، خیلی
راحت میشه به این نکته پی برد که با وجود ویندوز فون 8 ، هر تعداد دولوپری که قبلا برای ویندوز فون برنامه
می‌نوشتند ، تعدادشون به 2 یا شاید 3 برابر یا شاید بیشتر برسه ، چون الان برنامه نویسان سیمبین و میگُ
که با C++ برنامه می‌نوشتند ، بدون اینکه نیاز باشه درگیر پیچیدگی‌های C# بشن ، می‌تونن برای ویندوز فون
8 برنامه بنویسن ، این واقعا یک پتانسیل فوق العاده هست که فکر میکنم بازدهش چند ماهی پس از عرضه
-ی رسمی ویندوز فون 8 به بازار ، مشخص میشه .

مابقی ویژگی‌ها هم به این امر کمک زیادی میکنن ، مثل هسته‌ی مشترک ویندوز فون 8 ، همچنین باید به QT
هم توجه داشته باشیم ، پروژ‌ه ای که بواسطه‌ی اون میشه هر برنامه و بازی رو از سیستم عامل‌های دیگه
به QT پورت کرد و سپس برای ویندوز فون کامپایل کرد .
اطلاعاتی در خصوص QT در ویندوز فون 8 که با پشتیبانی از C++ ممکن شده رو می‌تونید در لینک زیر ببینید:
http://qt-project.org/wiki/Qt-5-on-Windows-8-and-Metro-UI

این هم در خصوص درخواست کاربران از مایکروسافت برای استفاده از QT برای ویندوز فون بود :
http://wpdev.uservoice.com/forums/110705-app-platform/suggestions/2440602-qt-support
که در حال حاضر مدتی هست که تحت بررسی هست ، البته فکر میکنم دیگه باید انجام شده دونستش .

در هر صورت ، فکر میکنم ویندوز فون 8 میتونه هیجانی رو چند وقتی هست از بازار موبایل رخ بر بسته ،
مجدد احیا کنه و بزودی شاهد یک رقابت مهیج و نفس گیر خواهیم بود .

MoHaMaD
24-06-2012, 17:17
خب منم الان نزدیک 2 سال و خورده ای هستش که دارم با اندروید کار میکنم و کاملا راضی هستم .
به نظر منم اندروید 4 اون چیزی نبود که میگفتن . حتی جینجربرد هم اونی نبود که تبلیغش رو میکردن .

موقعی که بنده گلکسی اس رو گرفتم این گوشی اندروید 2.2.1 داشت . یادمه اونموقع این آپدیت به حدی پایدار بود که من تا ماه ها رام این گوشی رو عوض نمیکردم . اما بعد از یه مدت که جینجر برد اومد مجبور میشدم هر ماه رام رو عوض کنم . این نشون میده که اندروید روز به روز با اینکه داره از یه جهاتی پیشرفت میکنه اما توی بحث پایداری افت میکنه .
بگذریم ...
در اینکه اندروید پایدار نیس که شکی نیست ( منظورم از پایداری یه چیزی تو مایه های ios هستش ) ولی همین اپن سورس بودن مزیتی هستش که نمیشه ازش گذشت . توی دنیای اپن سورس تقریبا میشه گفت غیر ممکن غیر ممکنه .

اما شخصا دوست دارم این سیستم عامل رو تجربه کنم . اما از اونجایی که پولم از پارو بالا نمیره میمونم تا امتحانش رو پس بده :4:

N@V!D.N
24-06-2012, 19:04
کنفرانس مایکروسافت و اپل که تموم شد - بذارید کنفرانس گوگل هم که 3 روز دیگه هست برگذار بشه اون موقع میشه کمی در موردش نظر داد

amir aqa
24-06-2012, 19:57
اگر روند توسعه اندرويد مثل 2.3 به بعد باشه بعد از مدتي جذابيت فعليشو از دست ميده ومطمئنا سهمش از بازار كمتر خواهد شد كه اين موضوع با وجود يك جانشين قوي شديد تر خواهد بود اما اگه گوگل حركت خوبي انجام بده فكر نميكنم حداقل در كوتاه مدت متزلزل بشه

ios هم طرفداران متعصبي داره كه احتمال اينكه تركش كنند زياد نيست ولي احتمالا در جذب كاربران جديد به مشكل بخوره

در مورد ويندوز هم يه اصلي هست كه ميگه وقتي ديديد همه چيز خيلي خوبه شك كنيد پس تا زمان عرضه ومشخص شدن مواردي كه هنوز معلوم نيست بايد صبر كرد

تبلت ها هم به نظرم فعلا توقعي كه از يه دستگاه با اون قيمت وابعاد انتظار ميره بر اورده نميكنن و ويندوز فرصت خوبي تو اين بازار داره

farshidn900
24-06-2012, 22:02
دوستان به نظر من آندروید داره کم کمک شبیه سیمبین میشه
سیمبین زمانی ظهور کرد که سیستم عاملی یارای مقابله با آن نبود ولی با حرکت لاکپشتی که داشت از دور خارج شد
آندروید هم ابتدا شروعی طوفانی داشت ولی الان داره حرکتی لاکپشتی داره
ولی وین فون به نظر من این گونه نیست و الان هم با اخباری که در سایت های مختلف مشاهده میکنیم درصد بیشتری از برنامه نویسان راغب به برنامه نویسی برای وینفون هستند

Angel Of Death
24-06-2012, 22:38
ببینید دوستان مایکروسافت در بازار موبایل طرفدار زیاد نداره و برای اینکه تو این بازار موفق بشه نیازمند بازاریابی بهتری هست ولی یه نکته رو فراموش نکنیم اینکه ویندوز تاکنون نتونسته تو بخش همراه محبوب باشه.هم اکنون ویندوز یه رقیب جدی تو بازار دسکتاپ به نام Mac داره که شرکت محبوب و پولداری هم پشتیبانشه.
همین یکی دو سال پیش کانونیکال شرکت پشتیبان اوبونتو اومد و این سیستم عامل رو با دستگاههای همراه و لمسی همخوان و سازگار کرد ولی هیچ شرکتی استقبال نکرد و دوباره چسبیدن به همون دسکتاپها!!!
اینکه ویندوز 8 رو روی تبلت داشته باشیم خیلی خوبه ولی باید تا موقع عرضه صبر کرد و دید که آیا میشه از این سیستم عامل بدون موس و کیبرد لذت برد.ما فقط میگیم که فکرشو بکن اون نرم افزار با فلان سخت افزار ولی اگه اینها دل نشین نباشن،مفت هم نمی ارزند.
در خال حاضر برگ برنده گوگل مردم و طرفداراش هستند و همچنین شرکتهای پشتیبان اندروید اما مایکروسافت چی؟تهنا 4 شرکت حاضر به همکاری شدن و دوست ندارن که در این بازار پر از ریسک سرمایه گذاری زیاد بکنن چون هنوز هیچی معلوم نیست.
خود من به شخصه اصلاً از رابط کاربری ویندوز 8 خوشم نیومده و به نظرم ویندوز 7 خیلی بهترهومن کاری به مدرن بودن ندارم برای من راحتی و انعطاف پذیر بودن دسکتاپ کامپیوترم مهمه که این رو ویندوز 8 نتونسته برآورده کنه!
به نظر من ویندوز فون 8 نمیتونه اندروید رو شکست بده ولی میتونه سهم خوبی از بازار رو بدست بگیره.

pishtaz611
25-06-2012, 10:37
ببینید برادران
الان بحث استفاده و پایدار بودن سیستم گوشیمون هست
مثلا سیانوژن هر شب یه رام میده بیرون به حجم 100 مگ
خب کاربری که داره استفاده میکنه از رامهای آندروید هر شب که نمیتونه 100 مگ بریزه رو گوشی
بلفرض که پولدار هم نباشه و اینترنت رو با بدبختی جور کنه،دیگه ایندفعه میاد هر هفته رام گوشی رو عوض میکنه
این یعنی کاربر اندروید دچار یه جنون میشه که هر روز رام عوض کنه و کلافه میشه بعد از یه مدت
و میبینیم که کاربران اندروید کلا دوس دارن هرچی گوشی جدید اندروید میاد به بازار رو زود بخرن
واقعا اگه بیایم بریم تو بحرش سامسونگ اس2 با اس3 خدایی چندان فرقی نداره که میگن
چرا؟ چون سیستم یک پارچه نیست و تکلیفش با خودش معلوم نیست
مشکل دقیقا همینجاست

کاربر ایرانی یه سیستم عامل کاملا پایدار مثل ویندوز میخواد:ay:

love_boy259
25-06-2012, 16:26
دوستان چرا آخه اینقد ما تعصب بیجا داریم؟

آخه نه گوگل اقوام ماست نه ماکروسافت بحث ، بحث انتخاب بهتره

هر سیستم عاملی که بهتر باشه آخه چرا آدم نره طرفش؟

مثل اینه که ما بابامون پیاز فروشی داره پس به خاطر اینکه بابامون رو دوس داریم نمیریم از مغاذه بغلی سیب بگیریم بخوریم ؟ چون تعصبمون اجازه نمیده
میگیم خب این رنگش قرمزه اونم قرمز اما کاری به مزه اش نداشته باشیم؟

مشکل ما آدما اینه که همیشه به خاطر تعصب بیجامون هیچ وقت پیشرفت نخواهیم کرد

به خدا این تعصب رو بذاریم کنار ببینیم دنیا چقدر قشنگه فقط کافیه تصمیم بگیریم

amirreza_r143
25-06-2012, 23:12
ببینید برادران
الان بحث استفاده و پایدار بودن سیستم گوشیمون هست
مثلا سیانوژن هر شب یه رام میده بیرون به حجم 100 مگ
خب کاربری که داره استفاده میکنه از رامهای آندروید هر شب که نمیتونه 100 مگ بریزه رو گوشی
بلفرض که پولدار هم نباشه و اینترنت رو با بدبختی جور کنه،دیگه ایندفعه میاد هر هفته رام گوشی رو عوض میکنه
این یعنی کاربر اندروید دچار یه جنون میشه که هر روز رام عوض کنه و کلافه میشه بعد از یه مدت
و میبینیم که کاربران اندروید کلا دوس دارن هرچی گوشی جدید اندروید میاد به بازار رو زود بخرن
واقعا اگه بیایم بریم تو بحرش سامسونگ اس2 با اس3 خدایی چندان فرقی نداره که میگن
چرا؟ چون سیستم یک پارچه نیست و تکلیفش با خودش معلوم نیست
مشکل دقیقا همینجاست

اولا اینکه ما فقط مشکل دانلود داریم در کشور های دیگه در حد ثانیه این حجم دانلود میشه
دوما اینکه از کی تا حالا سیانوژن هر روز ورژن داده ما خبرداری نشدیم (شبانه نه ورژن استیبل)
سوما مگه کسی شما رو مجبور کرده از سیانوژن استفاده کنید رام رسمی واسه همینه هر گوشی اندرویدی رام رسمی روش هست و توسط اپدیتر خود گوشی هم میشه اپئیت کرد به همین راحتی
خواهشا دوستان اولا اطلاعات کامل جمع کنند بعد بیان این حرفها رو بزنند

pishtaz611
26-06-2012, 08:05
اولا اینکه ما فقط مشکل دانلود داریم در کشور های دیگه در حد ثانیه این حجم دانلود میشه
دوما اینکه از کی تا حالا سیانوژن هر روز ورژن داده ما خبرداری نشدیم (شبانه نه ورژن استیبل)
سوما مگه کسی شما رو مجبور کرده از سیانوژن استفاده کنید رام رسمی واسه همینه هر گوشی اندرویدی رام رسمی روش هست و توسط اپدیتر خود گوشی هم میشه اپئیت کرد به همین راحتی
خواهشا دوستان اولا اطلاعات کامل جمع کنند بعد بیان این حرفها رو بزنند

دوست عزیز شما انگار فقط خودتون گوشی اندروید دارین
ما هم داشتیم و داریم و از این کارا میکنیم
100 % مشکل ما دانلود هست
رام سیانوژن رامی هست که سرعتش بیشتر هست از همه رامهای دیگر - درسته؟
خب من کاربری که این گوشی رو خریدم مثلا باش بازی کنم یا فیلم نیگاه کنم نیاز به یه گوشی با سرعت بالا دارم با رام خوب - گالاکسی اس2

اطلاعاتمون هم کامل و جامع هستند برادر
شما هم تعصبی حرف نزنید خواهشا
دوستمون love_boy259 راست میگفت اگه تعصبی برخورد نکنیم همه چیز درست میشه

SHADOW FIEND
26-06-2012, 08:09
الان فكر نميكنين اسم تاپيك ربطي به سيانوژن و ورژنهاش نداره?!
زشته,نكنين اين كارارو.

به خاطر اينكه پستم اسپم هم نباشه,فكر نميكنم ديگه هيچ سيستم عاملي بتونه رو دست اندرويد بياد.
واقعا اندرويد يه چيز شگفت انگيزه,من با ويندوز فونهاي 7 به بالا كار نكردم ولي 6.5 كه مالي نبود.رابط كاربري 7+ به دل من اصلا ننشست.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

amirreza_r143
26-06-2012, 09:17
دوست عزیز شما انگار فقط خودتون گوشی اندروید دارین
ما هم داشتیم و داریم و از این کارا میکنیم
100 % مشکل ما دانلود هست
رام سیانوژن رامی هست که سرعتش بیشتر هست از همه رامهای دیگر - درسته؟
خب من کاربری که این گوشی رو خریدم مثلا باش بازی کنم یا فیلم نیگاه کنم نیاز به یه گوشی با سرعت بالا دارم با رام خوب - گالاکسی اس2

اطلاعاتمون هم کامل و جامع هستند برادر
شما هم تعصبی حرف نزنید خواهشا
دوستمون love_boy259 راست میگفت اگه تعصبی برخورد نکنیم همه چیز درست میشه

نه کی گفته سرعت سیانوژن بیشتره؟ اصلا چنین چیزی نیست بستگی به گوشی و کوکرهاش داره تو همین بخش خودمون داریم رام هایی با بیس سامسونگ که به راحتی با بهترین رام های کوک شده سیانوژن رقابت مبکنند و از نظر سرعت باهاشون برابر هستند
در ضمن برای شما رام رسمی دارید کسی شما رو مجبور نمیکنه که سیانوژن یا رام دیگه ای دانلود کنید این یک امکان اضافیه که این از خوبی های اندرویده نه بدی (مثل این میمونه من به شما یه امکان اضافه بدم و بعد چون شما خوشت نمیاد بگی به دلیلی که از این امکان اضافه خوشم نمیاد پس کلا خوب نیست در صورتی که شما اختیار دارید و میتونید از اون امکان استفاده نکنید دقیقا مثل سیستم عامل های دیگه) تعصبی نیست واقعیته فقط باید دیده بشه اگر دلایل دیگر بر ضعف اندروید میاوردید کاملا قابل قبول بود ولی این اصلا دلیل موجهی نیست و حتی اکثریت کاربران اندرویدی این امکان اضافه(نه اجباری) رو ملاکی برای خریدن گوشی جدید میدونند و کلا امکان جذابیه

Noob Saibot
27-06-2012, 19:08
از نظر من شکست دادنش به یه سری عوامل بستگی داره اولا اگه با ویندوز حال میکنی میری سمتش و امتحان میکنی یا مورد قبول واقع میشه یا نمیشه. طرفدار بودن از مهمترین عواملشه. دوما اگه طرفدار نداشت باید ایده پرداز و پرداخت خوبی نستب به ایده هاش داشته باشه تا بتونه طرفدار پیدا کنه. در حال حاصر iOS و Android به این هدف رسیدند و هر کدام با ایده های خودشون توانستند مشتری و متعصب پیدا کنند. ویندوز باید کاری میکرد که با ایده های حدید به این مهم دست پیدا کند. خوب با مشاهده کنفرانس ماکروسافت و نمایش ایده های جدید و فوق العاده خود مطمئن باشید که طرفدارای زیادی میان سمت ویندوز. ولی این کافی نیست. به قول دوستانی که گفتند ویندوز پتانسیل ساپورت سخت افزار بالا را دارد، همین امر سومین دلیل پیشرفت این سیستم عامل آشنا ( حداقل از نظر اسم ) میشه که خیلی ها برای امتحان هم که شده بیان سمتش. اگر یک نگاه دقیق به این مسیر طی شده بندازیم میبینیم که ماکروسافت بی گدار به آب نزده و کاملا از روی خط زمانی سیستمشو به خانه ها، گوشی ها و حتی کنسول ها رسونده. وجود شرکت های مهمی مثل نوکیا و اینتل مزید بر علت هستند. AMD هم با معماری جدید CPU های خود تا چند وقته دیگه به این عرصه پا میزاره. همین الان nVidia در تبلت سرفیس ماکروسافت میتونه دلیلی باشه برای خرید و بازی با این تبلت خوب. همه ی این حرفا را گفتم که بدونین تا جند وقت دیگر دنیای گوشی ها و لب تاپ ها به کلی عوض میشه و همه سورپرایز میشن. راه یافتن اینتل به گوشی ها و تکنولوژی PureViwe نوکیا در ویندوز همراه با نوکیا مپ و ...... میتونه ویندوز را کامل کنه و همین امر باعث پیشرفتش میشه. از بعد نرم افزار هم باید گفت از پاییز پارسال نسخه های دولوپر و کتابخانه ویندوز به تمامی برنامه نویسان ارسال شده و یکپارچگیه ویندوز 8 و ویندوز فون، منشاء تولید میلیون ها نرم افزار و بازی میشه. شرکت های بزرگی مثل Adobe و AutoDesck و همچنین سری آفیس ماکروسافت نسخه های مخصوص ویندوز 8 را طراحی کرده اند و تا چندی دیگر شاهد حضور پر رنگ این شرکت ها هم هستیم. تمام این نکات باعث میشه من یه عنوان یک گرافیست یا شخصی به عنوان برنامه نویس و حتی کاربر عادی به سمت ویندوز کشیده بشیم. به نظر من این شاهکار جدید ماکروسافت میتونه پای خودشو در بازار محکم کنه و حتی دلیل نگرانیه شرکت های رقیب بشه. حالا اصلا کاری نداریم که اندروید پایدار هست یا نه. به نظر من ویندوز اینقدر دلیل داره که بخواد پیشرفت کنه نه اینکه خیلی ها از اندروید خسته شدند یا بگن کنده و از این قبیل بهانه ها. ببخشید که سرتونو درد آوردم.

joje mohandes
27-06-2012, 23:50
فقط باید صبر کرد تا، نیاد اصلا نمیشه در مورد نظر خاصی داد

SHERLOCK
28-06-2012, 01:10
در مورد ویندوز -یا هر سیستم عامل دیگه ای- فقط خود سیستم عامل ملاک نیست؛ شخصی که از اون استفاده میکنه هم ملاکه. مثلا نقطه جغرافیایی طرف -که متاسفانه ما توی ایرانی هستیم که نصف مملکت روی برنامه های بی کیفیت جاوا می چرخه- یا شخصیتی که طرف داره یا هر چیز دیگه که مربوط به سیستم عامل نمیشه و در واقع مربوط به استفاده کننده است.
حالا فرض کنید اکثر مردم دنیا اون شخصیتی رو داشته باشند که با اندروید سازگاره. خوب طبیعتا آمار اندروید میره بالا. اما هیچوقت نمیتونیم بگیم اندروید برتره
یه مثال ساده: جمعیت فقیر نشینان (مثل مردم آفریقا) خیلی بیشتر از جمعیت مرفّهان هست. اونوقت چون تعداد آفریقایی ها بیشتره بگیم اونا برترند؟؟؟ کدوم عقلی اینو قبول میکنه؟

اینو در نظر بگیرید که بیشتر بودن به معنی بهتر بودن نیست و هرگز زندگی خودتون رو دست هیچکسی ندید

ParSa
28-06-2012, 02:06
واقعا اگه مایکروسافت دست از دله بازی برداره و قیمت رو متعادل کنه راحت اندروید رو شکست میده ولی بازم باید وینفون 8 بیاد ببینیم چی میشه...
اگه نرم افزار های ویندوز 7 و 8 کامپیوتر رو ساپرت کنه من دیگه هيچی از خدا نمیخوام :4:

JABER
30-06-2012, 10:46

نه فقط یک کاربر ایرانی-بلکه تقاضای کل کاربرای دنیا این هست.

یک نکته را اول باید روشن کرد-و اون هم افق آینده اندروید هست.
باهاتون شرط میبندم،چه ویندوز باشه چه نباشه:
اندروید به سراشیبی رسیده-و کم کم از اوج میاد پایین

چون راهی را رفت که سیمبیان رفت=یعنی تولید تعداد نامحدود مدل گوشی،در هر رنج قیمتی

ولی من هم به ویندوز فون خیلی خوش بین هستم.
چون رابطی میشه بین گوشی و دسکتاپ
وقتی نوکیا بجای اندروید،ویندوزفون را انتخاب کرد باید فهمید پشت ماجرا یه خبرایی هست.

gamer3000
30-06-2012, 11:12
شاید خیلیا از ساپورت ماکروسافت میترسیدند..
ولی ماکروسافت خیال همه رو راحت کرد.

مایکروسافت تاکید کرد که کاربران ویندوز فون 8 رها نخواهند شد. (http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=230022)

Suspected
30-06-2012, 13:05
دوباره من میام یچیزی میگم همه شاخ میشن :4:
وین فون جدا چی داره؟ من باهاش در حد فرستادن یه آهنگ کار کردم!که از بس تو سیتنگ گشتو گذار کردم
گوشی خودش داش زیره لب فوش میداد! خلاصه بگم! نه ایوس نه وین فون! حالا کاربرای نسخه قبلیش خیلی راضی بودن؟ خیلی شاخه!؟ پس چرا اینقد نسبت به باقیه فروشش کمه!؟
کل نمیخوام راه بندازم از هیچ کدومشونم خوشم نمیاد! چون واسه همش باید پول بدیم! ماله بابام که نیس مفت باشه! :4:
حالا میخواد بهترین بشه میخواد بدترین بشه! چیزیش تو جیبه من یا شما میره!(البته شما رو نمیدونم!) باید یچیزیم بدیم تا داشته باشیمش!
پس واسش تو سرو مغزه خودمون نزنیم بهتره!

hedayatvk
30-06-2012, 19:27
من ترجیح میدم در این مورد بحث نکنم! کلا هم علاقه‌ای به ویندوز ندارم (شخصا) و ترجیح هم میدم که نتونه با اختلاف قابل توجهی بشه سیستم‌عامل اول موبایل دنیا. اما نظرم رو میگم و چند تا انتقاد به صحبت‌های دوستان:
۱. به نظرم ویندوز فون می‌تونه جایگاه خیلی خوبی پیدا کنه. این که آندروید رو شکست بده یا نه رو نمیدونم ولی حتما به جاهای خوبی می‌تونه برسه. مایکروسافت تجربه‌ی خوبی توی به دست آوردن بازارها از طرف مختلف داره و کلی هم پول و تبلیغات. همین ویندوز فونش تا این لحظه خیلی از بقیه عقب‌تره اما از وقتی با نوکیا قرارداد بسته حسابی دارن ازش تبلیغ می‌کنن با وجود اون همه محدودیت ویندوز فون ۷ و خورده‌ای و اون ظاهر به نظر من زشتش! ولی قدرت لابی مایکروسافت رو اصلا نمیشه کم در نظر گرفت. لازم نیست ویندوزش بهتر از بقیه باشه تا بازار رو به دست بیاره! قراردادش با نوکیا (که یه شرکت خیلی بزرگه) برای جهشش کافیه. و بعید هم نیست که بتونه روی blackberry هم بیاد با توجه به اخبار اخیر.

۲. هیچ کدوم از ویژگی‌های ویندوز فون ۸ ویژگی‌های جدید و عجیب‌غریبی نیستن. در ضمن دوستانی که صحبت از «هسته‌ی ویندوز ۸» می‌کنن ... اگه می‌خوان اون رو با هسته‌ی اندروید که همون «لینوکس» هست مقایسه کنند بهتره بیشتر در مورد هسته‌ی لینوکس بدونن! محدودیت‌های سخت‌افزاری هسته‌ی لینوکس به مراتب از هسته‌ی ویندوز کمتره. می‌دونین هسته‌ی لینوکس تا چقدر رم، cpu و هارد دیسک رو پشتیبانی می‌کنه؟! مسلما هسته‌ای که ابرکامپیوترها رو می‌تونه مدیریت کنه توی گوشی به «محدودیت پشتیبانی سخت‌افزاری» بر نمی‌خوره. و در ضمن این هسته تقریبا از هر پردازنده‌ای که بگین پشتیبانی می‌کنه اون هم از مدت‌ها قبل. ویندوزبالاخره هستش رو آورده روی arm... مسلما خیلی عقب‌تره!

۳. در مورد native coding و راحتی انتقال برنامه‌های دسکتاپ، Qt مدت‌هاست این قابلیت‌ها رو داره.

۴. این که صحبت از به‌روزرسانی‌های مرتب سیانوژن می‌کنید خیلی جالبه! این به روز رسانی‌ها رو با چی مقایسه می‌کنید؟!! این‌ها که به روز رسانی رسمی شرکت‌ها نیستند. اصلا چیزی معادل modهای سیانوژن توی دنیای iOS و ویندوز فون وجود خواهند داشت؟!!‌ مطمئنا اگه وجود داشته باشند اون‌ها هم مرتب به روز رسانی میشند. ولی تا وقتی وجود ندارند شما حق ندارین به‌روز رسانی‌های سیانوژن رو با بقیه مقایسه کنید. شما باید به روز رسانی‌های رسمی خود شرکت‌های موبایلی روی اندروید رو مقایسه کنید. مثلا به روز رسانی‌هایی که sumsung یا htc منتشر می‌کنند. آیا اون‌ها هم مرتب به روز رسانی منتشر می‌کنند که شما دلیل بر مشکلات اندروید می‌گیرید؟!!! اصلا توی مقایسه‌هاتون نمی‌تونید این رو در نظر بگیرید. چیزی مثل سیانوژن نمیدونم اصلا برای گوشی‌های بسته مثل ویندوز به وجود می‌تونه بیاد؟!! این یکی از مزایای سکوهای باز در مقابل سکوهای بستست.

حیف که نوکیا میگو رو کشت... البته ویندوز آرم تجاری کاملا متفاوت و دهن‌پرکنیه. به هر حال، با وجود کشته شدنش من اون رو به ویندوز و iOS و حتی اندروید ترجیح دادم و میدم... از نظر نزدیکی به دسکتاپ (البته دسکتاپ لینوکس) هم همین بس که به راحتی VLC رو روش آوردن بالا.

خلاصه به نظرم ویندوز فون آینده‌ی نسبتا خوبی (بهتر از قبل!) خواهد داشت، اما نه به خاطر این که بهتره...

sonynokia
01-07-2012, 06:45
بنظرم تنها عاملی که میتونه به اولین سیستم عامل تبدیلش کنه قابلیت اجرا روی انواع دیوایس ها هست.
یعنی اگه شما بتونی هم روی pc و لپ تاپ و تبلت و گوشی یه سیستم عامل داشته باشی و بتونی هر نرم افزاری رو که میخوای روی همشون نصب کنی اونوقت یه انقلابه
اگر واقعا این امکان میسر بشه شک نکنید که تبدیل میشه به اولین و ماندگارترین سیستم عامل
اون موقع در حقیقت شما کامپیوترت رو با تمام نرم افزارهای مورد نیازت همیشه همراه داری و این واقعا فوق العاده هست

LiBeRaL
01-07-2012, 17:02
اول اینکه اون سوتی خودتون رو تصحیح کنید.

توجه به گزینه 2:
خیر. موفق نمیشه آندروید رو شرکت بده.

دوم اینکه اندروید کم کم داره به انتهای پیشرفت خودش نزدیک میشه ، چرا که هم اکنون اغلب با بالا بردن عدد سرعت پردازندهاش داره مشتری جمع میکنه.

در حالی که این پردازنده های چند هسته ای در واقع و عمل هیچ کاربرد خاصی روی این سیستم عامل ندارند.

ولی وینفون جای زیادی برای پیشرفت داره چرا که نو پا هست و پشتیبانی رو پشت سر خودش میبینه که بیشترین سابقه و تجربه رو در طراحی سیستم عامل داره.

Suspected
01-07-2012, 23:01
خدارو شکر هیشکی پست مارو نقله قول نگرفتو واسمون احدنامه
ترکمن چای حواله کنه! تشکر از کسانی که نقل قول نکردند
:dn:

hedayatvk
01-07-2012, 23:25
راستی یادم رفت یه نمونه از چیزهایی که می‌تونه تاثیر گذار باشه هم یه همچین چیزهاییه:
http://www.guardian.co.uk/technology/2011/jul/07/windows-phone-android-patent-seeking

mehran.bash
30-08-2012, 13:35
من الان گوشیم اندروید اپن سرس بودنش خوبه برنامه هم زیاد داره ولی فقط تا 1 هفته جذابه من که دیگه اندروید نمیگیرم ولی وینفون رشد خوبی میکنه.طبقه پیش بینی ها تا 2015 اول اندروید دوم wp سوم ios

mortezasp3
30-08-2012, 14:25
حالا چرا تصور کنیم سامسونگ یه چهار هسته ای با قابلیت های siii بزنه؟ فکر میکنید نوکیا نمیتونه چهار هسته ای یا بیشتر بزنه؟ وقتی برنامه و بازی وجود نداره که از این هسته ها استفاده کنه مطمئن باش وقتی ساخته بشه نوکیا هم میزنه. و اینکه گوشی 2 هسته ای نوکیا از چهار هسته ای سامسونگ بهتر کار خواهد کرد. اینو در اینده زود خواهیم دید

Mohammad_mehdi
30-08-2012, 17:25
به نظر من ویندوز بالاخره بازار رو میگیره...
وقتی لپتاپ ویندوز داشته باشه ، موبایل هم ویندوز فون داشته باشه هماهنگی زیادی شکل میگیره
این یه نکته مثبته.

ehssan2095
31-08-2012, 10:24
"به نظر من ویندوز بالاخره بازار رو میگیره..."

نظر منم همینه

PESAR AJIB
31-08-2012, 10:27
ویندوز هیچ وقت قادر به شکست اندروید نیست
بخاطر اینکه :
اندروید جا افتاده هست و خیلی ها بهش عادت کردن و اگه بخوان ویندوزی بخرن چون روش کار باهاشو زیاد بلد نیستن یه خورده خسته شون میکنه
ولی اندروید روون ، اسون ، و با امکانات هست

moh2733
31-08-2012, 10:49
به نظر من که وین فون هشت عالی هست اما توانای شکست اندروید رو ندار دلیلش هم این که اندروید ا÷ن سورس هست و گوگل به خوبی می تونه اون رو ا÷دیت و طق سلیقه های بازار وفق بده

اما فکر کنم وینفون8 بتونه ios رو شکست بده چون شما نگاه کنید ای او اس یک سیستم بسته هست و تغییر داد توش خیلی سخته اگه اپل بخواد توش تغییر بده ممکنه ترکیبت به هم بخوره

اما از طراحی های بسیار خوب و کیفیت سخت افزاری گوشی های نوکیا هم نباید به این سادگی بگذریم که این خود یک امتیازه برای وینفون 8 هست باید هم مایکرسافت بیشتر به گوشی های تولید با وینفون 8 توجه بکنه و اون ها رو خوب اپدت کنه و بلایی که سر گوشی های وینفون 7 اورد سر این گوشی ها در نیاره.

hahaha1361
31-08-2012, 13:33
ویندوز هیچ وقت قادر به شکست اندروید نیست
بخاطر اینکه :
اندروید جا افتاده هست و خیلی ها بهش عادت کردن و اگه بخوان ویندوزی بخرن چون روش کار باهاشو زیاد بلد نیستن یه خورده خسته شون میکنه
ولی اندروید روون ، اسون ، و با امکانات هست

من در حال حاضر هم گوشی وینفون دارم و هم اندروید
از نظر من اندروید فقط از نظر نرم افزار از وینفون قویتر هست و سراسر لگ و باگ هست
قبلا هم گوشی xperia x10 mini داشتم و کاملا سر همین مشکلات باهاش درگیر بودم و خیلی کند بود ، گفتم شاید به علت سخت افزار ضعیف انطوری هست و رفتم EVO 3D خریدم که در حال حاظر اندروید 4 روش هست ولی مشکلات همچنان باقی هست و فقط از نظر سرعت از اکسپریا بهتره
با قدرت سخت افزاری بیش از 2 برابر HD7 به جرات میتونم بگم اصلا به روونی HD7 نیست و من تا امروز حتی 1 بار هم با ارور تو HD7 مواجه نشدم ولی در مورد EVO 3D تقریبا میتونم بگم که هر روز ( البته بستگی به کارهایی که اون روز با گوشی انجام میدم داره ) حداقل 1 بار به ارور یا مشکل برخورد می کنم

PESAR AJIB
31-08-2012, 13:35
قبلا هم گوشی xperia x10 mini داشتم و کاملا سر همین مشکلات باهاش درگیر بودم و خیلی کند بود ، گفتم شاید به علت سخت افزار ضعیف انطوری هست و رفتم evo 3d خریدم که در حال حاظر اندروید 4 روش هست ولی مشکلات همچنان باقی هست و فقط از نظر سرعت از اکسپریا بهتره
با قدرت سخت افزاری بیش از 2 برابر hd7 به جرات میتونم بگم اصلا به روونی hd7 نیست و من تا امروز حتی 1 بار هم با ارور تو hd7 مواجه نشدم ولی در مورد evo 3d تقریبا میتونم بگم که هر روز ( البته بستگی به کارهایی که اون روز با گوشی انجام میدم داره ) حداقل 1 بار به ارور یا مشکل برخورد می کنم
بله دوست عزیز منم evo 3d دارم و بعد از اپدیت به 4 کند شده
ولی شما اگه از 4.1 استفاده کرده باشید کاملا روان هست و عالی هست (( کسایی که استفاده کردن میگن nexus دارها ))

amirreza_r143
31-08-2012, 15:35
قبلا هم گوشی xperia x10 mini داشتم و کاملا سر همین مشکلات باهاش درگیر بودم و خیلی کند بود ، گفتم شاید به علت سخت افزار ضعیف انطوری هست و رفتم EVO 3D خریدم که در حال حاظر اندروید 4 روش هست ولی مشکلات همچنان باقی هست و فقط از نظر سرعت از اکسپریا بهتره
با قدرت سخت افزاری بیش از 2 برابر HD7 به جرات میتونم بگم اصلا به روونی HD7 نیست و من تا امروز حتی 1 بار هم با ارور تو HD7 مواجه نشدم ولی در مورد EVO 3D تقریبا میتونم بگم که هر روز ( البته بستگی به کارهایی که اون روز با گوشی انجام میدم داره ) حداقل 1 بار به ارور یا مشکل برخورد می کنم

دو مورد اینجا هست اولا اینکه اندروید 4 خودش ذاتا کنده و پیشنهاد میکنم جلی بین نصب کنی تا روونی رو به وضوح احساس کنی (البته در اینکه ویفون روونتره شکی نیست) در ضمن به شخصه معتقدم ساپرت سامسونگ بهتر از htc هست (نظر شخصیه امیدورام کسی ناراحت نشه)

:.A.L.I.R.E.Z.A.:
31-08-2012, 15:53
با همه این تعریفات گوگل همیشه یه چیزی درست میکنه
که جای حرف نذاره
sent from my s+ rooted with cm9 using tapatalk 2

aamfx
31-08-2012, 16:22

اندروید تو این چند سال خیلی پیشرفت کرده و الان هر نرم افزاری که نیاز داشته باشی براش هست و فعلا فون 8 باید چند سالی تلاش کنه و اینقدر محبوب بشه که بتونه به این تنوع نرم افزاری برسه چون مایکروسافت قبلا بد جوری شکست خورده و تجربه تلخی بوده برای کسانی که وینفون داشتن

LiBeRaL
31-08-2012, 21:23
اندروید سیستم عامل امروز هست ، سیستم عاملی که داره به انتهای پیشرفتش میرسه

وینفون سیستم عامل آینده هست و غول نرم افزاری دنیا رو پشت سرش داره ...

radiat
31-08-2012, 21:25
من چندبار تلاش کدم با اندروید کنار بیام نشد
یکبار وقتی که اچ تی سی هیرو اومد و اون رو خریدم ...
یکبار هم یک مایلستون خریدم با هیچکدوم لذت نبردم و برگشتم دوباره به نوکیا و یک ای 7 خریدم
و با خودم گفتم تا ویندوز فون درست حسابی نیومده دیگه اسمارت فون نمیگیرم
الان هم چند ماهیه دارم جلوی خودم رو میگیرم که وان ایکس و گالکسی اس 3 رو نخرم تا وینفون بیاد
امروز با خوندن خبرهای وینفون جدید از خوشحالی بال در آوردم و دیدم انتظارم درست بوده

درضمن کسانی که میگن اندروید جا افتاده هست و وینفون نمیتونه جاش رو بگیره یک نگاه به سیمبین بکنن که روزگاری تنها سیستم عامل موبایل بود و الان دیگه هیچ چیز نیست:)
این رو هم در نظر داشته باشید که معماری وینفون به شکلی هست که نرم افزارهای مشترک با ویندوز داره و این یعنی عقب موندگی رو تو برنامه به سرعت جبران میکنه
و یکی دیگه از قابلیتهاش اینه که پردازنده تا 64 هسته ای رو پشتبانی میکنه ؛ البته شاید 5 سال دیگه چنین چیزی تولید بشه...ولی مهم اینه که قابلیتش از الان هست

still2sm3
01-09-2012, 12:24
ممنون میشم یکی راجع به 64هسته یکم برام توضیح بده
((((((((((((تابخواد پردازش کنه به هسته 20ام نمیرسه چه برسه 64تا)))))))))))))

N1M4
09-10-2012, 13:25
من خودم اندروید رو دارم. و خیلی هم راضی ام ازش. سرعت پردازشش عالیه. خیلی آسون و راحت به جاهای مختلف گوشیم دسترسی پیدا میکنم. اما چیزی که به نظرم وجود داره اینه که تمام رابط های کاربری از TouchWiz و Sense گرفته تا iOS دارن زیادی از حد به سمت سه بعدی شدن و شبیه سازی دنیای واقعی توی یه فضای مجازی میرن. مثلا الان ایمیل هاتو که میخوای باز کنی یه افکت مثل باز کردن پاکت نامه میاد. که دقیقا شبیه سازی دنیای واقعیه. اما کاری که مایکروسافت با سیستم عامل جدیدش کرده اینه که دیگه از اون آیکون های سه بعدی استفاده نمیکنه. از اون افکت های مکعبی خبری نیست. یه سیستم عامل کاملا مسطح، که علاوه بر سادگی بسیار هم زیباست. اون موقعی که سیستم عامل ها از فضای Terminal در اومدن و به سمت User Interface اومدن، چون انسان هنوز آمادگی ذهنیش رو نداشت، شرکت ها اومدن با مدلسازی های گرافیکی سعی کردن که بدون خوندن نوشته پیام رو برسونن. با کمک آیکون ها.
اما الان دیگه ما اون آدمای ۴۰ یا ۵۰ سال پیش نیستیم که با دیدن یه مانیتور تعجب کنیم. پس به چیزای جدیدتری هم احتیاج داریم.
مایکروسافت یه قدم خیلی بزرگ برداشته. که البته این رو هم باید گفت که خیلی هم ریسک بزرگی کرده. تو زمانی که همه به 3D عادت کردن سخته که بخوان یه سیستم عامل با ظاهر کاملا ۲ بعدی رو قبول کنند. من به شخصه یکی از طرفدارای این سیستم عامل نو پا و زیبا ام.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

raminhp
09-10-2012, 13:57
خوب به زیان های مختلف
نه
یوخ
لا
no

没有
нет
नही

nicht

Ahmad.HA
02-11-2012, 00:21
Nokia Lumia 920 قیمتش حدودا 540 یورو
LG Nexus 4 E960 قیمتش حدودا 230 یورو

کسی هست بتونه یه دلیل قانع کننده واسه این تفاوت قیمت بیاره؟

S.I.N.A
13-11-2012, 13:11
من که بعید میدونم حتی بتونه از محبوبیت اندروید کم کنه چه برسه به اینکه بخواد شکستش بده‌.

mortezasp3
13-11-2012, 14:45
بی شک میتونه. از همین پیش فروش لومیا 920 مشخصه که هم ویندوز فون هم نوکیا هر دو در این راه موفق خواهند بود. ویندوز فون 8 واقعا جذابه. من با همون 7 هم کلی حال کردم این که دیگه غوغایی به پا کرده

AmirSAMSUNG
13-11-2012, 14:49
با تمام احترامی که برای سایر سیستم عامل ها قائلم و مخصوصا مایکروسافت و ویندوز فونش، ولی بعیده شرکتی بتونه پابه پای اندروید بیاد چون اندروید سرعت پیشرفتش بسیار زیادتر از بقیس.

ld_sam206
13-11-2012, 19:55
همشه وقتی ماکروسافت ویندوز میداد بیرون همین قدر سر و صدا میکرد.
طرف داراش هم همین حرفا رو میزدن که بله دیگه این آخرشه ، خدا حافظ آندروید خداحافظ آی او اس.
اما آخرش چی شد ؟؟؟
هیچی.
حالا هم نیاید الکی جوگیر شد و وینفون8 رو بهترین دونست.
بعدشم میگن آندروید پایدار نیست خب وقتی به واسته اپن سورس بودن میزنن پدرشو در میارن و چپ و راستش میکنن خب معلومه فایلای سیستمیش دچار ایراد میشه.
از اون بدتر اینکه استارتر موضوع رو پرسشی گذاشته در حالی که تو پستش نتیجه گیری کرده بدون اینکه ویژگی های آندروید رو ذکر کنه.
البته اینکه هسته های ویندوز و وینفون یکی شده خیلی خوبه اما باید دید نتیجه چی میشه.
یه چیز دیگه هم میخواستم بگم که الان یادم رفت :4:

mehdimghi
13-11-2012, 21:29
یه برگ برنده بزرگ داره
به نظر من میتونه چون اندروید مشکل ساپورت هسته های بیش از 4 رو داره . اگه گوشی های 8 هسته ای یا بالاتر وین فون بیاد حتما اندروید شکست میخوره

saber nokia
13-11-2012, 21:38
میخوان جنجال تبلیغاتی راه بندازن و مردم رو کنجکاو کنن که ویندووز فون رو فروشش رو ببرن بالا

ولی اینا سطحی هستش
به نظر من ios و آندرویید خیلی خیلی خیلی جلو زدن از ویندووز فون

parviz.bahri
13-11-2012, 22:03
بنظر من شکستشم نده پا به پاش میاد چون این دفعه همونطور که گفته شد یه برگه برنده ای داره که اندرویید از داشتنش عاجز.
به هر حال خدا کنه این شرکتا برای رقابت با همم که شده سیستم عاملاشون رو بیش از پیش بهتر کنن و این وسط ما یه سودی برده باشیم./

R ! N G
15-11-2012, 09:31
سلام !
شما وقتی اسمه Microsoft رو میشنوین یه پیشینه طلایی میاد تو ذهنتون همین الان 90 درصد کسایی که با کامپیوتر آشنا میشن بدون اینکه بفهمنو بخوان دارن از مایکروسافت استفاده میکنن کاربران حرفه ای هم همینجور خب این از صابقه ای که داره ! الان ویندوز فون هم پیشرفتا خیلی خیلی بزرگی داشته تو این 1کی 2 ساله گذشته و شاید تو ایران خیلی طرفدار نداشته باشه نسبت به بقیه کشورا که البته اونم به خاطر این هستش که مردم دنبال راحتی کار هستن ایرانی جماعت هم که اصولا دنبال راحت کردنه خودشه ! مموری رو در بیاره 4 تا برنامه بریزه روش از رو گوشی هم نصب کنه یا موزیکو همینجوری بریزه رو گوشیشو دِ برو که رفتیم ! که همه ی امکاناتو محدودیت هایی که تا الان داشته رو میشه گفت داره تو ویندوز فون 8 از بین میبره مایکروسافت ! البته تو همین ویندوز فون 7 هم خیلی چیزاش عالی بود ! یکی همین امکان دریافت و ارسال فایل که نداشت که البته بعد فراهم شد خب یکی مثه من خیالم راحت بود که وقتی عکسو فیلمه شخصی تو گوشیمه هرکجا که گوشیمو جا بذارم کسی نمیتونه بفرسته واسه خودش یا از رو کامپیوتر بیارتش به لطفه برنامه zone . که البته واسه این اجنوی های از خدا بی خبر این موضوع بلوتوث خیلی پیش پا افتادس به خاطره اینترنتو این بندو بساط هاشون !این یه نمونه کوچیکش بود که تو ایران همه فک میکنیم محدوددیت هستش ولی تو کشور های غربی اینطور نیست !
چکیده ی مطلب اینکه همین الان با همین ویندوز فون 7 کاملا میتونه رقابت کنه با چیز که اسمشم نمیخوام بیارم آخه معلوم نیس از کجا پیداش شده اصلا این ننه مرده :4: البته به شرطی که یه کم زحمت بدی به خودت امنیته گوشیت برات مهم باشه به راحتی کار فکر نکنی و یه فظای شیکو ساده رو بپسندی ! ما که بودجمون نمیرسه تا اومد بریم بخریم شما بخرین به مام بگین چطوریاس این ویندوز فون 8 با این همه جنجالی که به پا کرده :4: انگشتام سوخت چقد نوشتم :4:

bager_60
02-12-2012, 22:58
تا وقتی این کاشیهای مزخرفشو کنار نذاره همین اش و همین کاسه
بیشتر اندرویدیها بخاطر همین شخصی سازیهای فوق العادست که رفتن سمتش