PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چهار 4 هسته ای در قلمرو اندروید به مبارزه میپردازند . کدام یک پیروز خواهند شد ؟

MEH D
14-07-2012, 14:28
mtg

عصر ، عصر تکنولوژی و سال ، سال 4 هسته ای ها ، هر کدام سر سخت و شکست ناپذیر، انتخاب سخت و دشوار ، هر کدام با قلب هایی اهنین ، در بهترین قلمرو جهان
در این هیاهو چه کار باید کرد ؟ کدام را باید انتخاب کرد ؟

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=755618&d=1342263683

در این تاپیک قصد داریم تا 4 تا از بهترین 4 هسته ای ها با سیستم عامل اندروید را مورد بحث و بررسی قرار دهیم . 4 اسمارت فون انتخاب شده Samsung Galaxy S III ، HTC One X، Meizu MX 4-core و LG Optimus 4X HD میباشد . این اسمارت فون ها از پردازنده های چهار هسته ای بسیار قدرتمند شرکت های سامسونگ و انویدیا ساخته شده اند مانند چیپست های Exynos 4 quad و Tegra 3 .

اما سئوالی که در پی جواب آن هستیم این است که کدام یک کار کرد بهتری را داشته اند ؟

هر دو اسمارت فون Samsung Galaxy S III و Meizu MX 4-core از Exynos 4212 Quad با 4 هسته با کلاک 1.4GHz گیگاهرتزی Cortex A9 استفاده میکنند و هر دو اسمارت فون LG Optimus 4X HD و HTC One X از چیپست Nvidia’s Tegra 3 چهار هسته ای با کلاک ۱.۵ گیگاهرتزی استفاده میکنند .

در نظر داشته باشید که این مقایسه فقط درباره ی پردازنده های این اسمات فون ها میباشد و اصلا ربطی به باتری ، وزن ، طرح این اسمارت فون ها و ... ندارد . سی پی یو ، GPU و رم این اسمارت فون ها مورد آزمایش قرار گرفته که شما میتوانید نتایج را در زیر ببینید .

BenchmarkPi و Linpack مربوط به کارکد CPU می باشند. این تست نحوه عملکرد ۴ هسته درون این اسمارت فون ها را نشان میدهد .

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=755643&stc=1&d=1342264793
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=755644&stc=1&d=1342264793

در مورد بازی ها این مورد باید بسیار مورد توجه قرار بگیر زیرا در مورد کارکرد GPU ها هست .

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=755645&stc=1&d=1342264904

این مورد درباره ی عملکرد HTML و JavaScript در وبگردی میباشد

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=755646&stc=1&d=1342264904

خوب پس از مشاهد ی مقایسه عملکرد کدام یک را بهتر میدانید ؟
در نظر سنجی شرکت کنید و نظر خود را برای ما به اشتراک بگذارید .

S.H.A.H.R.O.K.H
14-07-2012, 14:30
اول میخوام دلایل رو بیان کنم بعد نظرم رو بگم...

مهم ترین چیز در خرید گوشی اطمینان از ساپورت گوشی هستش...
اس3 mass storage نداره ولی برنامه نویس ها براش برنامه اش رو نوشتند....
اس3 منوش لگ میزد ولی کوکرها نسخه بهینه شدش رو عرضه کردند..
اس3 کمی داغ میشد و مصرف رو بالا میبرد...کرنل نویسها انواع کرنل سازگار رو براش زدن که به راحتی 3 روز هم جواب بده و به زور گرم بشه...
اس3 از فلش مموری ntfs پشتیبانی نمیکرد...کرنل نویسها این کمبود رو جبران کردن...
بیشتر از 15 تا تم متنوع و بینهایت زیبا...بیشتر از 30 رام مختلف و خیلی محشر...مدهای انتخابی و کار درست...تقویت کیفیت صدا و تصویر...
با سر زدن به کلوپ xda میتونید متوجه موضوع بشید...

خوب توصیه میکنم بعد از سه ماه به کلوپ گوشیهای بالا هم یه سر یزنید و برام تعریف کنید که چی دارند؟
من قبلا بنچمارکم 148000 شد ولی رام ناپایدار و مصرف بالا بود...الان 9400 هستش ولی مصرف بینهایت پایین و روانی فوق العاده رام رو دارم...

نظر شما چیه؟ بنچ میتونه ملاک و معیار باشه؟

MEH D
14-07-2012, 15:14
اول میخوام دلایل رو بیان کنم بعد نظرم رو بگم...

مهم ترین چیز در خرید گوشی اطمینان از ساپورت گوشی هستش...
اس3 mass storage نداره ولی برنامه نویس ها براش برنامه اش رو نوشتند....
اس3 منوش لگ میزد ولی کوکرها نسخه بهینه شدش رو عرضه کردند..
اس3 کمی داغ میشد و مصرف رو بالا میبرد...کرنل نویسها انواع کرنل سازگار رو براش زدن که به راحتی 3 روز هم جواب بده و به زور گرم بشه...
اس3 از فلش مموری ntfs پشتیبانی نمیکرد...کرنل نویسها این کمبود رو جبران کردن...
بیشتر از 15 تا تم متنوع و بینهایت زیبا...بیشتر از 30 رام مختلف و خیلی محشر...مدهای انتخابی و کار درست...تقویت کیفیت صدا و تصویر...
با سر زدن به کلوپ xda میتونید متوجه موضوع بشید...

خوب توصیه میکنم بعد از سه ماه به کلوپ گوشیهای بالا هم یه سر یزنید و برام تعریف کنید که چی دارند؟
من قبلا بنچمارکم 148000 شد ولی رام ناپایدار و مصرف بالا بود...الان 9400 هستش ولی مصرف بینهایت پایین و روانی فوق العاده رام رو دارم...

نظر شما چیه؟ بنچ میتونه ملاک و معیار باشه؟

اشتباه نکنین
این یه مقایسه کلی نیست
فقط درباره ی سی پی یو ، gpu و رم هست و کارکردشون

pedramsanan
14-07-2012, 15:21
جالب بود.طبق اين بنچ ماركا قطعا اس3 تو زمينه پردازنده بهتر عمل كرده.اما گوشي مزيو هم جالبه عملكردش.تو بيتر موارد دوم هست.خدا كنه پشتيباني ازش قوي باشه.آقا مهدي ميشه يه مقايسه كلي از مابقي موارد هم قرار بديد

MEH D
14-07-2012, 15:27
جالب بود.طبق اين بنچ ماركا قطعا اس3 تو زمينه پردازنده بهتر عمل كرده.اما گوشي مزيو هم جالبه عملكردش.تو بيتر موارد دوم هست.خدا كنه پشتيباني ازش قوي باشه.آقا مهدي ميشه يه مقايسه كلي از مابقي موارد هم قرار بديد

من که خودم نمیتونم بذارم چون هیچ کودومو ندارم

ولی اگه بقیه سایتای خارجی گذاشتن حتما ترجمش میکنم

MFORSPEED
14-07-2012, 15:28
خدایش من تگرا رو به هر سخت افزار با هر بنچمارکی ترجیح میدم..
حتی ساده ترین بازی ها رو یه جوری اجرا میکنه که ادم فک میکنه با یه سیستم عامل و سخت افزار جدید داره کار میکنه.
تا با تگرا کار نکنید متوجه حرف بنده نمیشید..:dz:

M0RT3Z4
14-07-2012, 15:28
تفاوت توی بنچمارک ها 90 درصد نرم افزاریه
وقتی lg و htc جفتشون تگرا۳ اور شده رو 1500 هستن و اون دوتای دیگه هم 4412 با کلاک 1.4 نباید بنچمارک هاشون هم زیاد اختلاف داشته باشه

MODERN
14-07-2012, 15:44
بابا ای ولا .. :4:

با حرف مرتضی عزیز موافقم ... به نظر من هم اگه فقط مبنای کار یه شرکت گذاشتن سی پیو یا جی پی یو قوی باشه ولی از نظر نرم افزاری و ساپورت به خوبی براش برنامه ریزی نکرده باشن .. خوب مشخصه بعد از یه مدت خود به خود کارایی یا بهتره بگم عدم فروش خودشو نشون میده ...
شما الان نگاه کنید ال جی هنوز برا گوشی هاش اندروید 4 رو نداده بیرون !!!! خوب این یه ضعف حساب میشه .. در حالی که اس 3 بعد از این مدت کم چند تا ساپورت و ارتقا براش اومده ...

maaroo24
14-07-2012, 16:53
الجی همیشه بلحاظ بنچمارک و تست از رقیب مستقیمش تو htc بالاتر بوده، و بلحاظ قیمت مناسبتر و هنوزم هست. انصافا" 4x طراحی زیبایی داره
منکه منتظر اومدنش ب بازار و مناسب شدن قیمتشم تا ببینم 4x با قیمت مناسب ارزشمنده واسه خرید یا اس3 با ظاهر تکراری و قیمت بالا و البته کامفیگ تاحدی قویتر..

K I N G
14-07-2012, 17:16
حاجی با همه احترام با نظرسنجی مخالفم
چون همه یا اس3 رو میزنن و یا وان ایکس
دلیل بپرسی شاید 70 درصد ندونن و بر اساس علاقه زدند

danial_sh69
14-07-2012, 19:22
در ادامه ی پست بالا :

بیش از 70 درصد اصلا حتی علاقه ای هم به دونستن پنچ مارک ها و مشحصات دو گوشیMeizu MX 4-core و LG Optimus 4X HD ندارن

و اصلا مطالعه نخواهند کرد.....

S.H.A.H.R.O.K.H
14-07-2012, 20:21
دوستان شما بنچ مارک رو مقایسه میکنید من خود گوشی رو...برام مهم نیست کی چی بگه ...
من با دو گوشی وان ایکس و اس3 کار کردم به صورت کامل...
میتونم بگم در کل اس3 بهتره ولی وان ایکس هم خیلی عالی هستش...
متاسفانه بنچ مارک این روزها خیلی معیار پز دادن و برتری گوشی محسوب شده...
در صورتی که یه نفر که کمی حرفه ایی باشه و اندکی با گوشیهای مختلف اندرویدی کار کرده باشه میفهمه که نوع مچ کردن قطعات و داریور خیلی مهم تر هستش...

ولی یک واقعیت مهم اینه که تا با گوشی کار نکنی بنچ مارک کشکه و نمیتونه معیار باشه...وسلام...

SAEED
14-07-2012, 20:30
حاجی با همه احترام با نظرسنجی مخالفم
چون همه یا اس3 رو میزنن و یا وان ایکس
دلیل بپرسی شاید 70 درصد ندونن و بر اساس علاقه زدند

با امیر کاملا موافقم

80 درصد شاید اصلا نمیدونن اس 3 با چه مشخصاتی هستش اما میخرنش !! چرا چون اسم در کرد این سری اس

من خودم هیچ کدوم ندارم و نمیخرم ولی در کل onexقبولش دارم از هر جهت

(این نظر من بود کاری به نظر سنجی نداشتم کلی گفتم چون خیلی از دوستام هستن مشخصات گوشی براشون مهم نیست اون کلاسشه که براشون مهمه :4:)

saeedfarzi
18-07-2012, 11:54
خوب معلومه که one x کاری هم به بنچ مارک ها ندارم .