PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرویس کابل برای db2010-cid49 و برنامه SEMCTool 8.4 FREE ؛

Masoud57
05-10-2007, 02:48
با سلام
در این تاپیک با نحوه تبدیل و ساخت کابل سرویس برای گوشی های سونی اریکسون آشنا می شویم قبل از هر گونه اقدامی این چند بند را بخوانید:

""داشتن اطلاعات و وسایل و ابزار الکترونیک برای این کار از جمله مولتی متر و هویه ... الزامی هست.
از این کابل برای آنلاک کردن گوشی های db2010-cid49 و نیز تبدیل گوشی های براون به red استفاده میشود.
ساخت و راه اندازی این کابل برای افراد تازه کار و کسانی که اطلاعات زیادی از سیستم سونی اریکسون ندارند مطلقا پیشنهاد نمیشود ممکن است باعث خسارت مالی و صرف بیهوده وقت و هزینه شود.""

قسمت اول

آشنایی با کابل USB و سیستم کانکتور گوشی:

هر کابل USB دارای 4 سیم هست که از 2 پایه وسطی برای تبادل اطلاعات استفاده میشه و پایه های کناری +5V و صفر ولت هستند. شکل زیر :

http://irapic.com/uploads/1191627258.png

ساختار کانکتور گوشی های سونی اریکسون 12 پین

http://irapic.com/uploads/1191601957.png

در این شکل پایه های کانکتور گوشی نشان داده شده است برای کابل DCU-60 از 4 پابه استفاده میشود.

پایه شماره 1 برای اتصال به VCC یا +5v پورت USB
پابه شماره 9 برای اتصال به GND یا صفر ولت پورت USB
پایه 10 برای اتصال به D+ پورت USB
پایه 11 برای اتصال به D- پورت USB

همانطور که میدانید برای کانکت کردن گوشی با کابل همراه به برنامه های فلش کننده ابتدا کلید C را میگیریم بعد کابل را به گوشی وصل میکنیم که در این گونه اتصال گوشی توسط لودرهای erom به برنامه متصل خواهد شد ولی نوع دیگری از کانکت شدن هم وجود دارد که در این نوع erom بطور مستقیم استفاده نمیشود (کابل سرویس یا باکس)

پروتکل کابل سرویس با USB کاملا فرق میکند در این نوع از کابل ( باکس و یا کابل سرویس ) از مبدل های USB به سریال استفاده میشود و همچنین پایه 8 که VPPFLASH هست در این نوع به کار گرفته می شود. یکی از مدارهای مجتمع که برای این منظور استفاده میشود آی سی PL2303 هست از شرکت Prolific که یک مبدل هست و در کابل های دیتای گوشی های قدیمی اریکسون و سونی اریکسون مورد استفاده قرار میگرفت (از جمله K700)

برای هدف ما این نوع کابل که به نام DCU-11 در بازار به فروش میرسد بسیار مناسب هست و با چند تغییر میتوانیم این کابل را به نوع سرویس تغییر دهیم.

1- آموزش تبدیل یک نوع از کابل سرویس که مدار این کابل در نزدیکی کانکتور گوشی تعبیه شده است.

http://irapic.com/uploads/1191621791.png

مراحل:

قاب کانکتور را باز میکنیم (برای باز کردن از وسایل تیز و برنده استفاده میکنیم فقط باید مواظب باشیم که مدار داخل آن صدمه نبیند ولی اگر قاب کانکتور خراب شود مسئله ای نیست چون از این کانکتور استفاده نمیکنیم)

سر کانکتور به مدار لحیم شده است ابتدا آنها را بوسیله هویه و قلع کش آزاد کرده و سر کانکتور را جدا میکنیم به همین ترتیب سیم های USB را نیز جدا می کنیم (قبل از جدا کردن روی بک کاغذ مشخصات محل اتصال پورت و سیم های usb را یادداشت کنید)

راهنمای پورت DCU-11

http://irapic.com/uploads/1191605285.png

این مدار کاملا جدا شده از کابل USB و پورت کانکتور است.

http://irapic.com/uploads/1191607916.png

http://irapic.com/uploads/1191621346.png

محلی که پایه شماره 4 از آنجا جدا شده TXD هست (ارسال اطلاعات به موبایل)
محلی که پایه شماره 5 از آنجا جدا شده RXD هست (دریافت اطلاعات از موبایل)
محلی که پایه شماره 10 از آنجا جدا شده GND یا زمین را تشکیل می دهد)

از این سه پایه برای ساختن کابل سرویس استفاده میکنیم. همچنین پایه VPPFLASH و مثبت 5 ولت (کلا 5 پایه)

در کابل DCU-11 پایه ای که ولتاژ VPPFLASH را از آنجا باید بگیریم وجود ندارد، ولی روی مدار چاپی همچین پایه ای وجود دارد که باید یک سیم به آنجا لحیم کنیم این نقطه در شکل زیر نشان داده شده است. (انتهای خازن)

http://irapic.com/uploads/1191637453.png

در این نقطه ولتاژی برابر 3.3 ولت وجود دارد که برای VPPFLASH استفاده می کنیم.

در پایه دیگری که در شکل با +5 V نشان داده شده یک سیم وصل میکنیم که برای کابل سرویس استفاده میشود.

حال ما 5 سیم داریم که از آنها به این طریق استفاده میشود:

یک کانکتور معمولی گوشی های سونی اریکسون مثل K750 پیدا میکنیم که این کانکتور در اکثر مغازه ها با نام کابل SETOOL یا کروزر یا یونیورسال بفروش میرسد (فرقی نمیکند که از چه نوع سیم بندی استفاده شده چون آن را هم باز کرده و تمام سیم ها را از کانکتور جدا میکنیم)

ولی ساخت این کابل:

این مدار را در یک جعبه مناسب قرار میدهیم سیمهای کابل USB را طبق نقشه ای که قبل از سوا کردن سیم ها تهیه شده در محل مربوطه لحیم میکنیم.

یک سیم کوتاه 25 سانتی شیلد ( با 4 سیم مغزی و یک بدنه ) تهیه کرده و بدنه را به GND برد وصل کرده و 4 سیم مغزی را به محل های +5V و +3.3V و TXD و RXD وصل میکنیم.

رنگ سیم ها را حین لحیم کردن یادداشت میکنیم.

این سیم ها را مطابق راهنمای زیر به کانکتور جدید لحیم میکنیم.

سیم RXD را به پایه 11 کانکتور لحیم میکنیم
سیم TXD را به پایه 10کانکتور وصل میکنیم
سیم بدنه یا GND را به پایه 9 وصل میکنیم
سیم +3.3V را به پایه شماره 8 وصل میکنیم
سیم +5V را به پایه 12 وصل میکنیم.

حال کابل سرویس آماده شده است.

شکل کابل سرویس که توسط نویسنده ساخته شده و در یک جعبه جاسازی شده است.

http://irapic.com/uploads/1191616231.jpg

http://irapic.com/uploads/1191632522.jpg

این مبحث ادامه دارد لطفا برای نظم تاپیک تا پایان آموزشها پست نزنید.

-

کپی برداری از این مطلب با ذکر نام نویسنده و سایت بلامانع است

Masoud57
06-10-2007, 04:37
قسمت دوم

تبدیل این نوع از کابل DCU-11 به سرویس:

http://irapic.com/uploads/1191638298.png

روش اول:

در این نوع از کابل به قسمت مدار الکترونیکی که به سر USB وصل شده کاری نداریم و فقط قاب کانکتور را باز میکنیم مطابق راهنمای پست 1 رنگ سیم هایی که به پورت ها وصل شده را در یک کاغذ یادداشت کرده و سیم های کانکتور را بوسیله هویه جدا میکنیم.

قبل از جدا کردن، این کابل را به کامپیوتر وصل کرده و ولتاژ پایه 11 را بوسیله مولتی متر کنترل میکنیم (مولتی متر را در حالت ولت DC قرار داده و سیم مثبت را به پایه 11 و سیم منفی را به پایه 10 وصل کرده و ولتاژ را میخوانیم اگر ولتاژی برابر 5 ولت وجود داشت در این حالت کار بسیار راحت میشود).

سیمی که از پایه شماره 4 جدا شده آن را در کانکتور جدید به پایه 10 وصل میکنیم.
سیمی که از پایه شماره 5 جدا شده آن را در کانکتور جدید به پایه 11 وصل میکنیم
سیمی که از پایه شماره 10 جدا شده آن را در کانکتور جدید به پایه 9 وصل میکنیم.
سیمی که از پایه 11 جدا شده به شرط داشتن ولتاژی برابر 5 ولت به دو پایه 8 و 12 وصل میکنیم (دو باپه را در کانکتور جدید با یک تکه سیم کوتاه بهم وصل کرده و آنها را به سیم 5 ولت کابل لحیم میکنیم.

روش دوم :

اگر آزمایش کردید و در پایه 11 کابل اصلی ولتاژ 5 ولت وجود نداشت .

یک جاباطری 3 ولتی با سیم تهیه کرده (دو عدد باطری قلمی معمولی در این جاباطری جا میگیرد ) و سیم های مربوط به شماره 4 و 5 و 10 از کابل اورجینال را به کانکتور جدید لحیم کرده و در این حالت سیم مثبت جاباطری را به پایه 8 کانکتور جدید و سیم منفی را به پایه شماره 9 (در این پایه 2 سیم لحیم خواهد شد یکی از پایه 10 کابل اورجینال و یکی این سیم منفی جاباطری) وصل میکنیم و از پایه شماره 12 در این تبدیل استفاده نمیکنیم.

روش سوم :

اگر آزمایش کردید و در پایه 11 کابل اصلی ولتاژ 5 ولت وجود نداشت .

یک کابل USB از نوع پرینتر خریده و از قسمت انتهایی آن را از محلی که به پرینتر یا اسکنر وصل خواهد شد جدا میکنیم همانطور که در پست اول در شکل USB مشاهده کردید این کابل حاوی 4 سیم خواهد بود از سیم های D+ و D- را استفاده نخواهیم کرد و فقط از 2 سیم GND و +5 V استفاده میشود. بعد از وصل کردن 3 سیم که در نوع اول و دوم گفته شد ، 2 سیم این کابل usb را به ترتیب، سیم GND را به پایه 9 کانکتور جدید و سیم +5 ولت را به دو پایه 8 و 12 وصل میکنیم.

در موقع استفاده از روش سوم کابل سرویس در یک پورت USB قرار میگیرد و سیم USB دیگر که تهیه کردیم همزمان در یک پورت USB خالی قرار خواهد گرفت.

نتیجه کار هر سه روش یکسان است فقط نوع وصل کردن گوشی به کابل ساخته روش دوم فرق میکند که در ادامه مطالب توضیح داده میشود.

نوع وصل گوشی به برنامه های فلشر و آنلاک در این 4 نوع کابل سرویس که شرح داده شد:

کابل پست 1 : کافیست کابل را به گوشی وصل کنیم
کابل پست 2 نوع اول کافیست کابل را به گوشی وصل کنیم
کابل پست 2 نوع دوم بعد از وصل کردن کابل به گوشی کلید پاور روی گوشی را یک لحظه فشار میدهیم
کابل پست 2 نوع سوم کافیست کابل را به گوشی وصل کنیم.

ادامه دارد.... (در پیغام خصوصی سئوالات را مطرح نفرمایید چون به همگی آنها در این تاپیک پاسخ خواهم داد، همچنین تا آخر آموزشها در ساختن کابل سرویس صبر کنید).

-

Masoud57
08-10-2007, 00:55
قسمت سوم

توضیحات نکمیلی:

ممکن است این سئوال برای خواننده ایجاد شده باشد چرا در این تاپیک چند نوع تبدیل معرفی شده است؟ در یکی VPPFLASH با 3.3 ولت ساخته شده در یکی دیگر همان پایه VPPFLASH یا پایه 8 کانکتور جدید با 5 ولت ساخته شده یا در یک کابل پایه 12 به ولتاژ 5 ولت وصل شده و در یکی دیگر این پایه استفاده نشده است؟

این نوع از کابل را من برای اولین بار در سایت SE-NSE دیدم (پست آقای DARKMEN ) و در آن زمان این کابل را ساختم (حدود 9 ماه پیش) ولی از این کابل نتواسته بودم آن جوری که انتظار داشتم استفاده کنم. (به علت اطلاعات کم ) در چند ماه اخیر با به دست آوردن نقشه های اکثر باکس ها و وجود برنامه قدرتمندی همچون SETOOL2LITE و ... توانستم این کابل را با یک تغییر مهم به یک باکس تمام عیار (البته کابل سرویس) تبدیل کنم.

آن هم استفاده از پایه شماره 12 بود که در آموزش سایت SE-NSE بلا استفاده مانده بود. در تمام نقشه های باکس ها از این پایه استفاده شده که به نوعی به + 5 ولت وصل میشود (که برای کانکت شدن اتوماتیک گوشی به برنامه احتیاج میباشد و روند کار کردن با برنامه ها را بسیار راحت میکند.)

همانطور که در نوع کانکت شدن کابل (پست دوم تبدیل نوع دوم ) دیدیم از این پایه استفاده نکرده بودیم و در توضیحات اشاره شد بعد از وصل کابل به گوشی باید یک لحظه پاور گوشی را فشار دهیم تا برنامه با گوشی کانکت شود. که در این مورد باید خیلی تمرین کرد و اگر این فشار دادن خیلی طول بکشد گوشی روشن خواهد شد و .... ولی با استفاده از این پایه (وصل کردن به مثبت 5 ولت ) استفاده از این کابل همانند باکس خواهد بود یعنی به محض وصل کابل به گوشی برنامه کانکت خواهد شد.

و اما ولتاژ پایه 8 یا VPPFLASH
در اکثر منابع و شماتیک باکس ها این پایه دارای ولتاژ 3.3 ولت میباشد ولی در بعضی دیگر ولتاژ این پایه 5 ولت است طبق آزمایشی که کردم با هر دو ولتاژ این کابل به خوبی عمل کرد. ( من هم در پست دوم این نوع روش را استفاده کردم چون عملا استفاده از 3.3 یا 5 ولت باهم فرقی ندارند.

در مدار ارائه شده از طرف سایت باکس UNIVERSAL این ولتاژ 5 ولت در نظر گرفته شده است و در باکس های SETOOL و CRUISER این ولتاژ 3.3 ولت است.

ممکن است افرادی هم کابل پست دوم را هم کاملا (مدار الکترونیکی آن را ) باز کنند و مطابق میل خود آن را سیم بندی کنند (منظورم به دست آوردن 3.3 ولت مستقیم از مدار ) که برای این دسته از علاقمندان راهنمای پایه های چیپ ست را در اینجا میگذارم:

http://irapic.com/uploads/1191797721.png

این نوع از کابل تست شده است و قبل از ارائه شدن در این انجمن قبلا در اکثر انجمن های خارجی ارائه شده و توسط خیلی از افراد ساخته و مورد بهره برداری قرار گرفته شده است.

موردی که در پست دوم از قلم افتاده بود در مورد کابل روش دوم این است که موقع استفاده از این کابل دو باطری قلمی نو باید در جاباطری گذاشته شود.

قیمت این کابل در حدود 5 هزار تومان کمی بیشتر یا کمتر هست و قیمت کانکتور که برای ارتباط با گوشی استفاده خواهیم کرد هم حدود 5 یا 6 هزار تومانه (در پست اول گفته شد که هر نوع کانکتوری را که بصورت آماده برای باکسهای setool یا کروزر یا یونیورسال میفروشند میتوانیم استفاده کنیم یک طرف این کابل برای سوکت باکس پرس شده و طرف دیگر کانکتور هست که سیم بندی برای ما فرقی نمیکند چون سر کانکتور را از این کابل جدا خواهیم کرد و با سیم بندی گفته شده دوباره مورد استفاده قرار میدهیم) شکل زیر :

http://irapic.com/uploads/1191860365.jpg

ممکن است وقتی که مدار کابل DCU-11 را باز کردید روی چیپ آن شماره ای به جز PL2303 باشه که مهم نیست چون احتمالا ساخت کارخانه دیگری باشد ولی ساختار آن با آی سی های ساخته پرولیفیک یکی هست و با درایور آن هم شناخته خواهد شد. (در کابل ساخته شده خودم شماره چیپ AS8303DS بود که کاملا با PL2303 یکی هست.

در موقع خرید این کابل آن را با درایوری که گذاشتم امتحان کنید اگر شناخت حتما سری Prolific هست (این مطلب را بیان کردم بخاطر اینکه یک نفر در یک سایت چینی نوعی از کابل خریده بود که ساختار آن کلی فرق میکرد ولی من که در وب جستجو کردم تمام کابل های DCU-11 چیپ ست 2303 یا مشابه دارند.)

در دو پست بالایی با نحوه ساخت کابل سرویس آشنا شدیم حال در اینجا با نحوه راه اندازی این کابل آشنا میشویم.

این کابل ها باید به ویندوز معرفی شوند (از طریق راه انداز) کابل را به کامپیوتر وصل میکنیم از طریق راه اندازی که در ضمیمه برای راه اندازی تمام کابل های dcu-11 گذاشته شده آن را نصب میکنیم. در اولین کامپورت خالی نصب میشود. (در این شکل کابل در پورت 4 نصب شده است )

http://irapic.com/uploads/1191838853.png

بعد از نصب این کابل حالا از این در برنامه هایی که معرفی میشوند استفاده میکنیم.

1- برنامه SEMCTOOL 8.4 FREE یا همان ورژن کرک شده:

روزگارانی این برنامه USB SMART که قسمت ساپورت کننده سونی اریکسون که با نام SEMCTOOL معرفی شده بر دنیا حکومت میکرد و دوستانی که سابقه قدیمی در باره گوشی های سونی اریکسون و اریکسون دارند این مطلب را بخاطر می آورند. ولی بعد از کرک شدن پشت سر هم نسخه های این برنامه این سرور ساپورت کننده ورشکست شد و الان فقط هکرها و کسانی که باکس ندارند از این برنامه استفاده میکنند.

این برنامه ظرفیتی حدود 18 مگابایت دارد و در اکثر سایتها و سرورهای معروف دنیا آپ شده که با یک سرچ میتوان این برنامه را پیدا کرد (همچنین این برنامه در سایت topsony نیز موجود است).

قابلیت های این برنامه:
فقط گوشی های DB2010-CID49

ساپورت اکثر گوشی ها
آنلاک گوشی
تغییر IMEI
پاک کردن قفل SP
ریست یوزر کد
اصلی کردن سریال
فلش (حتی اسمارت فون فقط مدل های P800 و P900)
این ورژن کرک شده نمیتواند گوشی را کاستومایز کند.
رایت GDFS
اسکریپت GDFS
و چند قابلیت دیگر

فقط این نکته را یادآور شوم که گوشی های DB2010-CID49 نیاز به فایل رست دارند که در این برنامه فایل رست برای فریمورهای جدید وجود ندارد که در این مورد هم از برنامه SETOOL2LITE استفاده خواهیم کرد چون بعد از کار کردن با این برنامه گوشی روشن نخواهد شد چون همان طور که در فیلم نمونه خواهید دید در آخرین لوگ این پیغام مشاهده میشود .

ERROR: CXC VERSION NOT SUPPORTED FOR RECOVERY!

که بعد از اتمام کار گوشی را از طریق کابل DCU-60 به SETOOL2LITE وصل میکنیم و بدون ADD کردن چیزی در تب ها گزینه فلش را میزنیم تا گوشی ریست شود.

در این پست اصلی کردن IMEI

اصلی کردن سریال در 2 مورد کاربرد دارد.

1- سریال گوشی قبلا تغییر کرده است و با فلش گوشی در Please Wait گیر کرده.
2- یک GDFS تازه روی گوشی رایت شده است که در این گونه موارد باید سریال gdfs عوض شود و ضمنا دوباره گوشی آنلاک شود.

توجه شود این برنامه ضمن عوض کردن سریال گوشی آن را آنلاک هم میکند.

برنامه را باز میکنیم در قسمت Interface نوع کابل را Cruiser/Fighter انتخاب کرده و کامپورت را مطابق کامی که کابل سرویس نصب شده انتخاب میکنیم و بعد از انتخاب مدل تیک Change IMEI را زده و شماره سریال را در 15 رقم همانی که در برچسب قوطی یا پشت تلفن درج شده بدون فاصله وارد میکنیم.

http://irapic.com/uploads/1191877274.png

گزینه Do Selected Jobs را میزنیم و کابل را به گوشی وصل میکنیم برنامه به ما 10 ثانیه فرصت میدهد تا کابل را وصل کنیم (ممکن است در بار نخست که کابل را وصل میکنیم گوشی روشن شود که مسئله ای نیست و باطری را در آورده و مجددا وصل کرده و به برنامه وصل میکنیم)

در طول اجرا، برنامه از ما میخواهد 5 دفعه کابل را از گوشی جدا کرده و باطری را در آورده و مجددا وصل کرده و کابل را وصل کنیم. Switch phone ON (در این مورد باید سرعت کافی داشته باشیم چون فرصت کافی نداریم اگر هم در هر یک از مراحل کند عمل کنیم برنامه Error داده و باید مجددا مراحل را از اول شروع کنیم.)

دنبال کردن تمام مراحل لزومی ندارد همین که در لوگ برنامه Write IMEI: *************** را نشان داد و گفت که گوشی را Switch phone ON کنید گوشی را از کابل جدا کرده و میریم سراغ setool2lite چون ادامه کار برنامه برای ریست کردن گوشی هست و چون نمیتواند در آخر فریمور های جدید را رست کند ما هم تا اینجا ادامه میدهیم چون در این مرحله کار برنامه برای سریال اصلی کردن تمام شده است.

اگر سریالی بجز سریال گوشی در تلفن رایت شود برنامه گوشی را در همان سریال آنلاک خواهد کرد ولی در اینگونه موارد نصب پچ Please Wait الزامیست و اگر این پچ نصب نشود گوشی پیغام Insert correct sim را خواهد داد.

حتما دانلود کنید :

فیلم روند سریال اصلی کردن در فرمت SWF که برای نمایش آن از برنامه فلش پلیر استفاده کنید.

درایور کابل سرویس برای استفاده برای هر نوع کابل سرویس DCU-11

ادامه دارد....

-

iman_sfm
08-10-2007, 02:02
لینک برنامه SEMCTOOL v8.4 کرک شده با حجم 17.8 مگابایت.این فایل از طریق تمام برنامه های Download Accelerator قابلیت دانلودشدن را دارد اگر سرعت اینترنت شما پایین باشد میتوان در چند مرحله دانلود کرد.:merci:

SEMCTOOL 8.4 Cracked (http://download.punkers.eu/SEMCTool_v84_CRACKED.rar)

farafr
08-10-2007, 23:12
با سلام خدمت آقا مسعود گل، واقعاً ممنون از زحماتتون
در تائيد و تکميل صحبتتون در مورد ولتاژ مورد استفاده در اين کابل‌هاي سرويس که گفته بوديد 3.3 يا 5 است بايد بگم که در واقع اين ميزان 3+ ولت مي‌باشد يعني هر ولتاژي بيش از سه ولت. من خودم به شخصه از کابل Cruiser و تبديل Fighter براي کار با برنامه SEMCTool استفاده مي‌کنم که ساختاري کاملاً مشابه با کابل دوم پست دوم شما دارد و من آن را حتي به باتري 9 ولت هم متصل کرده‌ام و بدون هيچ مشکلي کار کرده است. در ضمن فکر مي‌کنم اگر ولتاژ مورد استفاده در اين نوع کابل بيش از چهار ولت باشد، حتي نيازي به نگه داشتن دکمه پاور گوشي هم نمي‌باشد و گوشي مستقيم متصل مي‌شود. (لااقل درمورد گوشي من که اين گونه است.)
توجه و اخطار: تمامي دوستاني که از اين نوع کابل که نياز به منبع تغذيه خارجي دارند استفاده مي‌کنند بايد حتماً توجه داشته باشند که قطب مثبت و منفي را درست وصل نمايند در غير اين صورت يکي از مدارهاي درون گوشي (مدار مربوط به شناسايي هدست) خواهد سوخت و بايد گوشي را براي تعمير پيش تعمير کار ببرند!!!

Masoud57
09-10-2007, 01:00
دوستان اگه اجازه بدید 2 پست دیگر از آموزشها باقی مانده که اگر خدا بخواهد در 2 روز تمام میکنم. بعد هر سئوالی داشته باشید در خدمتم.

اقا مسعود من یک مغازه باکس فروشی پیدا کردم.
میشه دقیقا بگین چه کابل و با چه اسمی(کامل) بگیرم؟

کابل DCU-11 یا کابل دیتا برای گوشی هایی نظیر K700

در تائيد و تکميل صحبتتون در مورد ولتاژ مورد استفاده در اين کابل‌هاي سرويس که گفته بوديد 3.3 يا 5 است بايد بگم که در واقع اين ميزان 3+ ولت مي‌باشد يعني هر ولتاژي بيش از سه ولت. من خودم به شخصه از کابل Cruiser و تبديل Fighter براي کار با برنامه SEMCTool استفاده مي‌کنم که ساختاري کاملاً مشابه با کابل دوم پست دوم شما دارد و من آن را حتي به باتري 9 ولت هم متصل کرده‌ام و بدون هيچ مشکلي کار کرده است. در ضمن فکر مي‌کنم اگر ولتاژ مورد استفاده در اين نوع کابل بيش از چهار ولت باشد، حتي نيازي به نگه داشتن دکمه پاور گوشي هم نمي‌باشد و گوشي مستقيم متصل مي‌شود. (لااقل درمورد گوشي من که اين گونه است.)
توجه و اخطار: تمامي دوستاني که از اين نوع کابل که نياز به منبع تغذيه خارجي دارند استفاده مي‌کنند بايد حتماً توجه داشته باشند که قطب مثبت و منفي را درست وصل نمايند در غير اين صورت يکي از مدارهاي درون گوشي (مدار مربوط به شناسايي هدست) خواهد سوخت و بايد گوشي را براي تعمير پيش تعمير کار ببرند!!!

به نکته خوبی اشاره کردید، ولتاژ 5 ولت را در پایه 8 به تنهایی امتحان میکنم و نتیجه را می نویسم.
ولتاژ بالاتر از 5 ولت ممکن است گوشی را راه اندازی کند ولی بدانید کلا برای مدارهای بر پایه دیجیتال بسیار خطرناک است. در این مورد خیلی دقت شود.

خوب در ساخت این کابل دقت شود که سیم ها اشتباه نشوند مخصوصا در VPPFLASH همانطور که دوستمون هم اشاره کردند این کابل شوخی بردار نیست!

یه سوال برام پیش اومد اگه کار ای سی pl2303 فقط تبدیل اینترفیس usb به سریال است در این صورت باید بتونیم که با استفاده از پورت سریال کامپیوتر و با استفاده از یک فیش rs232 همین مدار را سرهمبندی کرد ؟؟؟؟؟
ایا این کار امکان داره یا نه ؟؟؟

خیر امکان ندارد. خروجی آی سی PL2303 منطبق بر TTL است و همچنین CMOS ولی خروجی پورت سریال کامپیوتر فقط CMOS هست.

-

vahid_41853
09-10-2007, 16:00
سلام آقا مسعود خسته نباشي
من اين كابل نوع دوم رو درست كردم
http://i22.tinypic.com/1y5q1v.jpg

فقط دوتا سوال داشتم (شرمنده) :
1- اين IC من مدلش ARK31165 هستش آيا اين مدل فرق داره با آموزش شما ؟
2- من درايوري كه شما دادي رو نصب كردم ولي يه مشكلي هست و اون هم اينه كه طبق عكس زير اسمي از Prolific نداره چطورياست ؟ در ضمن من موقعي كه درايور شما رو نصب كردم شناخت ولي دوباره ازم CD نصبو خواست.!!!
http://i21.tinypic.com/71o7ch.jpg

saeid63t
09-10-2007, 23:13
[B]

خیر امکان ندارد. خروجی آی سی PL2303 منطبق بر TTL است و همچنین CMOS ولی خروجی پورت سریال کامپیوتر فقط CMOS هست.

-

خوب ttl باشه فرقی نمیکونه با یک max232 ,ولتاژ پورت سریال به ttl تبدیل میشه این که مشکلی نیست از نظر تعوری باید این کار امکان پذیر باشه نظر دیگر دوستان چیه ؟؟؟؟؟:coonfused:

max232

Masoud57
10-10-2007, 01:06
قسمت چهارم

آنلاک مستقیم گوشی

برنامه را باز کرده در تب Unlock تیک Read all Codes را میزنیم و بعد گزینه Do Selected Jobs را میزنیم طبق روال پست قبلی برنامه کار کرده و تمام کدهای گوشی را خوانده و دوباره آنها را روی سریال گوشی لاک میکند.

http://i22.tinypic.com/5l7v3r.png

برداشتن قفل SP

برای این کار هم از گزینه Clear SP Locks استفاده میکنیم همچنین در انجمن یک پچ هست که این کار را هم انجام خواهد داد (البته این پچ این قفل را دور میزند ولی آن را پاک نمیکند).

گزینه FLASH AVR هم مربوط به گوشی های PDA هست که فقط گوشی های قدیمی را ساپورت میکند.

گزینه FLASH ARM هم مربوط گوشیهای معمولی که در آزمایش صورت گرفته فقط MAIN و FS را فلش میکند و در کاستومایز کردن گوشی ناموفق است. (برای فلش کردن از این برنامه استفاده نشود چون کابل DCU-60 و برنامه های فلش کننده با این کابل در این مورد دارای اطمینان و سرعت بالایی هستند.)

Read FLASH که MAIN و FS و یا کل گوشی را READ میکند (این گزینه را تست نکرده ام)

تب GDFS هم که تا به حال آن را در سایر برنامه ها تجربه کرده ایدT مربوط به ادیت بعضی از قسمتهای GDFS است.
تب Repair هم باز مربوط به منطقه GDFS است که رایت و بازسازی این منطقه را برعهده دارد.
نکته قابل توجه اینجاست که این برنامه GDFS را با فرمت GDF روی گوشی رایت خواهد کرد.

به طور مختصر با این برنامه آشنا شدیم ولی این نکته یادآور شود مهمترین مزیت این برنامه در عوض کردن IMEI و آنلاک گوشی است.

2- برنامه SETool2 Full کرک شده

این برنامه هم یکی از برنامه های خوب در این مورد میباشد و فقط با کابل سرویس کار میکند (در توضیحات این برنامه گفته شده که گوشی های CID-49 را ساپورت میکند ولی در تستی که شد در این کار ناموفق بود البته روی گوشی خودم ، در وب چند پستی وجود دارد که با این برنامه روی CID49 کار کرده اند) ولی به طور کامل گوشیهای CID-36 هم قرمز و هم قهوه ای را ساپورت میکند. کسانی که کار با برنامه SETool2Lite را یاد گرفته اند میتوانند بدون مشکل با این برنامه کار کنند. فقط تمام گزیته ها در این برنامه باز هست.

از این برنامه برای تبدیل گوشی CID-36 براون به CID-49 red نیز استفاده کرده ام که در این کار موفق بود.

http://i24.tinypic.com/28tl3b5.png

این برنامه در سایت http://www.iprotebe.cz (http://www.iprotebe.cz/) موجود هست.

-

Masoud57
10-10-2007, 01:07
قسمت آخر

3- برنامه تبدیل گوشی K750 براون CID49 به RED

یکی از اهداف ایجاد این تاپیک بعد از آنلاک و چنچ IMEI در گوشی های CID-49-red همین موضوع است.

این برنامه در سایت SE-NSE معرفی شده و کار تبدیل EROM براون به red را در گوشی های K750-W800 و احتمالا W700 را انجام میدهد.

روش : در ابتدای راهنمای این برنامه گفته شده که مسئولیت این کار بر عهده کاربر است و سازنده Martin_sw در این کار مسئول پاسخگویی به مشکلات کاربر نیست.

خوب کار خیلی آسان هست cmd (محیط DOS در ویندوز) را باز کرده و از طریق دستورات DOS وارد پوشه برنامه میشویم. در خط فرمان این دستور را مینویسیم K750B2R -p /com4 در اینجا فرض بر این است کابل سرویس در com4 نصب شده است مطابق شکل زیر برنامه در COM مورد نظر فعال گشته و منتظر وصل گوشی میشود.

http://i23.tinypic.com/1zoz0y9.png

گوشی را وصل کرده و لوگ آن مشاهده میشود بعد از وصل گوشی برنامه منتظر فرمان ما میماند اگر کلید C از کیبورد کامپیوتر را بزنیم و بعد اینتر، برنامه شروع به فلش کردن EROM میکند و کار تبدیل brown به red خاتمه مییابد. (همانطور که در لوگ برنامه ملاحظه میکنید من تا مرحله آخر ادامه داده ام ولی چون گوشی من red بود در آخر فلش کردن EROM را انجام نداده ام)

http://i22.tinypic.com/1fa06t.png

این برنامه در سایت SE-NSE با موفقیت امتحان شده است ولی من تا این لحظه یک گوشی K750-brown به دستم نرسیده تا این برنامه را امتحان کنم.

کلام آخر :

ساخت و راه اندازی این کابل نیاز به تجربه دارد . اگر شما از آن دسته هستید که فقط یک بار از این کابل چه برای آنلاک و چه برای تبدیل BROWN به RED استفاده خواهید کرد ساخت این کابل عاقلانه نیست.

چون میتوانید در این مورد یک بار بدهید گوشی را آنلاک یا سریال اصلی کنند و از GDFS بک آپ بردارید و برای همیشه خیال خود را راحت کنید یا یک بار بدهید بیرون و گوشی را قرمز کنند (یا حتی این برنامه تبدیل K750B2R را در یک دیسکت زده و ببرید پیش یک تعمیر کار و در آنجا این عملیات را در کامی که باکس طرف در آن نصب شده انجام دهید و گوشی را red کنید--- این مورد برای کسانی هست که کار تبدیل brown به red را نمیتوانند با باکس انجام دهند---)

این کابل برای کسانی هست که حداقل مشکلات گوشی های خود و آشنایان و دوستان را شخصا انجام میدهند .... یک وسیله کار آمد هست و با این کابل میتوانند تمام کارهایی را که باکس های گرانقیمت انجام میدهند خود انجام دهند.

دانلود برنامه K750-cid49 brown2red

-

Masoud57
10-10-2007, 01:44
سلام آقا مسعود خسته نباشي
من اين كابل نوع دوم رو درست كردم

فقط دوتا سوال داشتم (شرمنده) :
1- اين IC من مدلش ARK31165 هستش آيا اين مدل فرق داره با آموزش شما ؟
2- من درايوري كه شما دادي رو نصب كردم ولي يه مشكلي هست و اون هم اينه كه طبق عكس زير اسمي از Prolific نداره چطورياست ؟ در ضمن من موقعي كه درايور شما رو نصب كردم شناخت ولي دوباره ازم CD نصبو خواست.!!!

این نوع از چیپ را ندیده ام ولی فکر نکنم مشکلی داشته باشید. (تو وب دیدم دیتا شیت این چیپ همگی چینی بودند که نتونستم بخونم.)

این کابل را با درایور CD خودش را ه اندازی کنید.

از شکل شما هم معلومه که کابل نصب شده. نتیجه؟

-

Masoud57
10-10-2007, 01:59
خوب ttl باشه فرقی نمیکونه با یک max232 ,ولتاژ پورت سریال به ttl تبدیل میشه این که مشکلی نیست از نظر تعوری باید این کار امکان پذیر باشه نظر دیگر دوستان چیه ؟؟؟؟؟:coonfused:

max232

بله این کار هم امکان دارد و خودم درست کرده ام فقط سرعت کابل کمی از USB پایین تره و نویز هم زیاد میگیره. ولی در عمل این کابل هم بخوبی کابل USB کار خواهد کرد.

شماتیک این کابل :

http://i24.tinypic.com/wks9xc.jpg

این نقشه یکی از بهترین مورد ها برای کابل سرویس هست.

برای 2 پایه 8 و 12 نیز ولتاژ را از خروجی چیپ رگلاتور 5 ولتی بگیرید. در ضمن یک عدد باطری 9 ولت هم ضمن کار با این کابل مورد نیاز میباشد.

این کابل به یکی از پورت های سریال کامپیوتر وصل شده com1 یا com2 و نیازی به راه انداز ندارد.

-

Masoud57
10-10-2007, 23:39
آقا مسعود من آين كابل رو با درايور شما تو يه كامپيوتر ديگه نصب كردم ولي كابل رو نشناخت
حالا من ميتونم يه دونه از اون Ic كه شما معرفي كردي رو بخرم و روي اين برد لحيم كنم آيا امكانش هست يا بايد يك كابل ديگه بخرم؟
در ضمن من زياد مطمئن نيستم كه كابل كار كنه چون خيلي فرق داره به نظر شما اگه كابل رو وصل كنم به گوشي مشكلي وارد ميكنه يا نه (ولي از نظر كابل برق كه خيلي تاكيد كرديد خيلي تست كردم حالا امان داره كابل به كوشي صدمه بزنه؟)

دوست عزیز شما گفتید که چیپ کابل من فرق میکند. خوب اشکالی نداره. همان کابل را با درایور خودش نصب کن. ظاهرا از شکل شما معلوم بود که درایور در کام 22 نصب شده است.

خوب الان همه چیز را کنترل کن که درست باشه و بعد به گوشی وصل کن. فرضا قبل از اینکه کاری کنی برنامه SETool2Lite را باز کن و در ابنترفیس آن را روی کام 22 تنظیم کن و گزینه Identify را بزن ببین لوگ گوشی بدست میاد یا نه.

خوب اگه جواب داد با خیال راحت کار کن.

تعویض آی سی لزومی ندارد حتما کار خواهد کرد. امکان صدمه دیدن وقتی احتمالش هست که شما پایه های 8 و 12 و 9 را اشتباه وصل کرده باشی. (که تاکید کرده ام ولتاژ 5 ولت مثبت در دو پایه 8 و 12 و ولتاژ منفی یا زمین در پایه 9 باشد که آن را با مولتی متر کنترل کنید)

-

Masoud57
10-10-2007, 23:49
1_تو این 4 نوع کابل بهترینش کدومه که ما درست کنیم.؟؟؟؟؟

2_اگر کانکتور خام گیر نیاوردیم ( چون همه تهرانی نیستند!!!) از کانکتورهای مشابه چه دستگاههایی میشه استفاده کرد..( هند فری ؟ شارژر ؟ تبدیل ها ؟ خروجی l+r ؟ ) ؟؟؟؟

هیچکدام فرقی ندارند و شرایط کار کردن همگی و نتیجه عمل یکسان هست.

برای این کانکتور میتوانید از هر کانکتور دم دست استفاده کنید به شرطی که پین 8-9-10-11-12 وجود داشته باشه، یک نوع شارژر تقلبی دیدم که همه پین ها توش بود از اونها هم میتونید استفاده کنید.

در مورد تهیه قطعات حق با شماست اکثر اینها مخصوصا کابل DCU-11 و کانکتور در اکثر شهرها موجود نیست. (من به خاطر آنها به تهران اومدم و از آنجا تهیه کرده بودم)

-

saeid63t
11-10-2007, 00:20
نقشه مدار pl2303 برای آنهایی که می خواهند مدار را دستی سرهمبندی کنند

zahedy2006
11-10-2007, 07:10
شماتيك اصلي آي سي كابل Dcu-11

دومي هم آموزشي براي تبديل است البته به روسي كه من به انگليسي كرده ام. ولي دنگ و فنگ زياد دارد.

vahid_41853
11-10-2007, 14:05
آقا مسعود شما لطف داري همين كه جواب ما رو ميدي كليه
اين هم از كم حجمش :
http://rapidshare.com/files/61782268/Cable_Service.zip.html
در ضمن اگه فايل وردش رو هم خواستي بگو بزارم تا هر تغييري خواستي بدي راحت باشي.

Masoud57
11-10-2007, 19:09
آقا مسعود من اين كابل رو گوشي W800i تستش كردم ولي تا وصل ميكنم كوشي روشن ميشه وشروع به شارژ ميكنه (دكمه C رو كه نميخواد نگهداريم؟)
امكان داره از CID گوشي باشه چون 36 هستش. بايد حتما با K750 CID49 تستش كنم؟
كامي هم كه كابل بهش وصله رو اكتيو ميزنه ولي گوشي به برنامه وصل نميشه.

این مشکل که موقع وصل روشن میشه یک بار برای من ایجاد شد.

کابل نصب نبود (البته در کامپیوتر نشان میداد که نصب شده) و دو روز مرا سر کار گذاشته بود که با عوض کردن درایور این مشکل درست شد.

بگردید تو وب و درایور این کابل را پیدا کنید. البته 3 نوع درایور دیگه امشب آپ میکنم تا ببینید با کدام یک نصب خواهد شد.

یکی هم کام را عوض کنید و در کام پایین تر ار 16 نصب کنید.

خیر در این نوع کابل دکمه C را نمیگیریم.

به cid گوشی هم ربط ندارد. (البته کابل را گفتم ولی برنامه semctool 8.4 با cid49 کار میکنه و برنامه setool2 crackrd با cid36 کار میکنه)

-

Masoud57
12-10-2007, 02:09
سلام
آقا مسعود ( یا هر کدوم از اساتید که واردند )من کابل نوع دوم رو به روش اول درست کردم (قبل از باز کردن کانکتور dcu-11 ولتاژش رو چک کردم 5.5 ولت نشون میداد ) کانکتور رو که باز کردم 5 سیم وجود داشت که 1سیم به پایه 11 ، 1سیم به پایه 10 ، 1 سیم به پایه 5 ، 1 سیم به پایه 4 ، و 1 سیم به دو پایه 2و 3 متصل بود . من طبق آموزش شما کار کردم (و چون راجع به اون سیم که به پایه 2و 3 متصل هست چیزی نگفتید من هم اون سیم رو نادیده گرفتم .) آیا تا اینجا کارم مشکلی داشت یا نه؟
خوب حالا هم که گزینه identify رو در نرم افزار setool2lit می زنم (البته بعد از انتخاب model=w810i و interface=COM9 ) اینطوری میشه :

welcome to setool2 lite edition v 1.08
supported DB2010/DB2012 CID49/50/51/52, DB2020 CID49/51/52
Loaded 51 flash descriptors
Open COM port OK
ChipID:8040,EMP protocol:0301
PHONE IS RED RETAIL PRODUCT
FLASH CID detected:49
Speed:921600
Can't load id loader !
Elapsed:8 secs.
ضمناً من وقتی کابل رو به کامپیوتر وصل می کنم فقط می تونم یک بار ازش استفاده کنم یعنی وقتی identify رو می زنم گوشی رو وصل می کنم و لوگ بالا رو نشون میده و برای دفعه دوم و سوم و ... که identify رو می زنم این لوگ رو نشون میده :

Open COM port OK
unknown ChipID (6036), RETRY
Can't load id loader !
Abort all operations.
و گوشی روشن میشه البته این رو هم بگم که وقتی بدون زدن دکمه identify گوشی رو به کابل وصل می کنم گوشی بلافاصله روشن میشه (زودتر از اونچه که فکرشو بکنید )
از اینکه صحبتهام طولانی شد ببخشید سعی کردم تا توضیحات رو کامل بدم تا اگه دوستان دیگه هم همچین مشکلاتی داشتن بتونن از همین پست استفاده کنن.
آقا خیلی دعا گوییم البته اگه دعای این دل سیاه ما مورد پذیرش قرار بگیره .

نخیر تا اینجا مشکلی نداشتید. (از لوگ اول شما هم معلومه کابل درست کار میکنه)

ببینید این کابل را نمیتونید با سرعت 921600 استفاده کنید سازنده این برنامه SETOOL2LITE در توضیحات این برنامه گفته اگه کابلی بغیر از DCU-60 و ftdi را استفاده میکنید باید حداکثر سرعت شما 115200 باشد.

و اما اگر بار اول فقط میتونید استفاده کنید و در دفعات بعدی نمیتونید این مشکل برمیگرده به درایور کابل. (درایور کام را فعال نگه میداره) تمام درایورهای موجود را پاک کنید و از نو نصب کنید. (حتی ممکنه ویندوز را یک بار دیگه نصب کنید)

برای شما و وحید 3 نوع درایور دیگه هم آپ میکنم ببینید با کدام یک از اینها میتونید کابل را بدون اشکال نصب کنید.

در ضمن از این کابل فقط در برنامه SCMCTOOL استفاده کنید من هم با کابل خودم در کار با برنامه SETOOL2LITE اشکال دارم و وسط کار قطع میشه.

اگر هم در کار با برنامه SEMCTOOL باز هم ارور داد ناامید نشوید و کار را تکرار کنید حتی اگر 10 دفعه هم باشه.

برای این مشکل باید برای کابل همانطور که قبلا گفتم از شیلد استفاده شود تا موقع کار قطع نشود. (از پورت USB تا موقعی که کانکتور به گوشی وارد میشه)

و اما موقعی که این کابل را وصل میکنید و گوشی روشن میشه.
این کابل درست مانند شارژر هست چون در پایه 12 دارای ولتاژ 5 ولت هست و طبیعی هم هست اگر بدون وصل به برنامه این کابل را به گوشی وصل کنید گوشی شروع به شارژ میکند.

در ضمن این کابل را میتونید بدون انداختن باطری به گوشی هم استفاده کنید. (گوشی بدون باطری)

فقط موقعی که برنامه از شما میخواهد پاور گوشی را بزنید در این موقع کابل را در میارید و 5 ثانیه صبر کرده و دوباره کابل را وصل میکنید.

3 نوع درایور دیگه دانلود کنید

-

Masoud57
13-10-2007, 03:31
سلام ..من موقع عوض کردن سریال این خطا رو دارم و سریالم عوض نمیشه ؟؟؟

witch phone ON
Get phone info
Flash CID: 49
Phone KEY: A1_DB2010_49_RED
OTP CID: 49
Phone IMEI: ************
Flash ID: 2019
Switch phone ON
Write Flashloader CID49
Waiting to finish
Switch phone ON
Start Flashloader CID49
Reading flash CXC version
Version: R4EA031_CXC1250316_GENERIC_HN
Send FLASH application
Write GDFS Flashloader
Switch phone ON
Start GDFS Flashloader
Recover first flash part
ERROR: CXC version not supported for recovery!

Switch phone ON
Get phone info
Phone IMEI: 35378501893711
Flash ID: 890D
Switch phone ON
Write Flashloader CID49
Waiting to finish
Switch phone ON
Start Flashloader CID49
Version: R1BC002_CXC1250092_EU_1_CA
Send FLASH application
Write GDFS Flashloader
Switch phone ON
Start GDFS Flashloader
Setup GDFS Loader
Write Imei: 353785018937119
Flash MAIN with xxxxxx_IMEI.MBN!
Switch phone ON
Write Flashloader CID49
Waiting to finish
Switch phone ON
Start Flashloader CID49
Send FLASH application
Recover first flash part

لوگ باید همین طوری باشه.

در لوگ برنامه شما رایت IMEI داده شده مشاهده نمیشود. آیا IMEI را در 15 رقم به برنامه داده اید؟

این ارور آخر مربوط میشه به رست کردن MAIN که همانطور که آقای زاهدی گفتند با setool2lite انجام میشه.

-

Masoud57
13-10-2007, 21:31
سلام آقا مسعود
من امروز اين كابلو رو گوشي K750 تست كردم واين هم نتيجش : (چند بار هم امتحان كردم)
http://i23.tinypic.com/rwus08.jpg

در این شکل کابل کار میکنه مطمئن باشید.
فقط مسئله همان نویز یا پارازیته که باعث میشه ارتباط قطع بشه.

احتمالا شما سیمها را از نوع شیلد (زره دار) استفاده نکردید. در این مورد باید چند دفعه امتحان کنید. در ضمن کابل را تا میتوانید از مونیتور PC فاصله دهید.

در ضمن نوع اینترفیس را T28 Serial cable انتخاب کنید تا سرعت ارتباط کمی کند شود(این خیلی مهم است)

موفق باشید.

Masoud57
14-10-2007, 04:00
سلام
اقا مسعود من تمام درایور ها رو امتحان کردم حتی سرعت رو ولی بازم وقتی کابل رو برای اولین بار به کامپیوتر می شناسی کار میکنه ولی دفعه دوم که می خوای کابل رو وصل کنی یا گوشی روشن میشه یا اصلا کار نمی کنه بد جور کلافم کرده

راستی بعضی از درایور ها به صورت فایل install که بعد از نصبش هیچ تاثیری نداره همینطور ic کابل من pl2303 هستش که توی details کابل می نویسه
اقا مسعود اگه میشه یه روش دقیق بگو تا من این کابل رو کامل راه بندازم خودت چی کار کردی راستی بعضی وقت ها وقتی که گوشی روشن میشه رو لاگ یه چیز اجق بجق می نویسه:merci:
کابلم همون پست اولی هست و خیلی خوب هم جواب میده.
با تمام درایورها هم امتحان کردم. در درایورهایی که install هستند ابتدا باید درایور را نصب کنیم و بعد کابل را به PC وصل کنیم. (اگر موقع نصب درایور های INSTALL کابل روی PC باشه، درایور نصب نخواهد شد.

روش خاصی نداره. همون آموزشها هست.

البته سری به سایتهای SE-NSE و ESATO هم بزنید ضرری نداره. من همون کارها را تشریح کرده ام. خیلی ها این کابل را درست کرده اند.

البته تاپیک اصلی این تبدیل در لینک زیر هست.

http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=3360&hl=service+cable

-

mnkha1829
15-10-2007, 23:31
سلام
آقا مسعود من کابل نوع دوم رو درست کردم ولی ارور 305010 رو نشون میده و هر کاری که می کنم باز هم جواب نمی ده واسه همین می خوام کابل نوع اول رو درست کنم ولی با این مشکلات روبرو هستم اگه امکان داره پاسخشون رو جامع بدید تا مورد استفاده همه قرار بگیره :
1) نام دقیق کابل یا سیم شیلد(زره دار) ؛ چون هر جا که رفتم (تعمیرات تلفن ، لوازم الکترونیکی ، موبایل فروشی و تعمیرات موبایل ) نمی دونستن چیه؟! اگه لطف کنید و بگید که از چه نوع مغازه ای باید بخرم ممنون میشم؟آیا سیم های داخلی حتماً باید 4تا بعلاوه یک GND باشد؟ آیا میشه هر سیمی رو که داخلش 5 مغزی باشه استفاده کرد؟ آیا این 5 سیم بصورت افشان است یا مفتولی ؟ آیا سیم مربوط به GND با بقیه سیم ها فرق می کنه ؟ یا میشه هر کدوم از سیم ها رو بعنوان GND استفاده کرد؟ اگه میدونید کاربرد اصلیه این نوع کابل در کجاست لطفا بگید تا شاید با دونستن کاربردش بشه به طرف بفهمون که چی می خوام .(دیگه فکر نمی کنم سوالی باقی مونده باشه!)
2) مورد بعدی کابل USB هست . من یه کابل (k700) خریدم که ازلحاظ ظاهر کاملاً شبیه کابل DCU-11 هست اما وقتی قسمت کانکتورش رو باز کردم با کانکتوری که شما توی تصاویرتون قرار دادید فرق می کنه . آیا از همین کابل میشه استفاده کرد یعنی از پایه +5 هم برای پایه 12 و وهم برای پایه 8 استفاده کرد (چون کانکتور، پایه +3.3 رو نداره یا اینکه من نمی دونم کجاست؟)

http://i23.tinypic.com/vrtwsl.jpg

این هم سوال آخر :
آیا این امکان وجود داره که در کابل نوع دوم ما کابل رو بطور کامل عوض کنیم و از یک کابل شیلد ( اگه پیدا کنیم !) استفاده کنیم یعنی این که کابل DCU-11 رو علاوه بر اینکه از قسمت کانکتور که جدا می کنیم از قسمت usb هم جدا کنیم ( البته قبل از جدا کردن رنگ سیم ها رو یادداشت کنیم) و بجاش از یک کابل شیلد استقاده کنیم ؟

Masoud57
16-10-2007, 02:18
سلام
آقا مسعود من کابل نوع دوم رو درست کردم ولی ارور 305010 رو نشون میده و هر کاری که می کنم باز هم جواب نمی ده واسه همین می خوام کابل نوع اول رو درست کنم ولی با این مشکلات روبرو هستم اگه امکان داره پاسخشون رو جامع بدید تا مورد استفاده همه قرار بگیره :
1) نام دقیق کابل یا سیم شیلد(زره دار) ؛ چون هر جا که رفتم (تعمیرات تلفن ، لوازم الکترونیکی ، موبایل فروشی و تعمیرات موبایل ) نمی دونستن چیه؟! اگه لطف کنید و بگید که از چه نوع مغازه ای باید بخرم ممنون میشم؟آیا سیم های داخلی حتماً باید 4تا بعلاوه یک GND باشد؟ آیا میشه هر سیمی رو که داخلش 5 مغزی باشه استفاده کرد؟ آیا این 5 سیم بصورت افشان است یا مفتولی ؟ آیا سیم مربوط به GND با بقیه سیم ها فرق می کنه ؟ یا میشه هر کدوم از سیم ها رو بعنوان GND استفاده کرد؟ اگه میدونید کاربرد اصلیه این نوع کابل در کجاست لطفا بگید تا شاید با دونستن کاربردش بشه به طرف بفهمون که چی می خوام .(دیگه فکر نمی کنم سوالی باقی مونده باشه!)
2) مورد بعدی کابل USB هست . من یه کابل (k700) خریدم که ازلحاظ ظاهر کاملاً شبیه کابل DCU-11 هست اما وقتی قسمت کانکتورش رو باز کردم با کانکتوری که شما توی تصاویرتون قرار دادید فرق می کنه . آیا از همین کابل میشه استفاده کرد یعنی از پایه +5 هم برای پایه 12 و وهم برای پایه 8 استفاده کرد (چون کانکتور، پایه +3.3 رو نداره یا اینکه من نمی دونم کجاست؟)
این هم سوال آخر :
آیا این امکان وجود داره که در کابل نوع دوم ما کابل رو بطور کامل عوض کنیم و از یک کابل شیلد ( اگه پیدا کنیم !) استفاده کنیم یعنی این که کابل DCU-11 رو علاوه بر اینکه از قسمت کانکتور که جدا می کنیم از قسمت usb هم جدا کنیم ( البته قبل از جدا کردن رنگ سیم ها رو یادداشت کنیم) و بجاش از یک کابل شیلد استقاده کنیم ؟

امروز یک باکس برای فلش گوشی های چینی دیدم (MTK) که دقبقا ساختارش مثل کابل سرویس ما هست یعنی از چیپست PL2303 در آن استفاده کرده اند و از همان 4 سیمی که گفتم ام استفاده کرده اند (بجز پایه 12)

پس در کار کردن آن شک نکنید.

1 - سیم شیلد یا زره دار با 4 سیم افشان مغزی و یک سیمی که افشان هست و دور این چهار سیم را گرفته است. این کابل در مغازه های فروش قطعات الکترونیکی موجود است. (شبیه سیم آنتن تلویزیون ولی با چهار سیم مغزی) سیمی که افشان و .... هست و دور این چهار سیم را گرفته را بعنوان سیم بدنه یا GND یا صفر ولت استفاده میشه.

2 - تا بحال این نوع کابل ندیده بودم تست کنید احتمال کار کردن بسیار هست. در ضمن ولتاژ 5+ ولت را از USB گرفته و به دو پایه 8 و 12 وصل کنید.
درایور را چک کنید ببینید با این چهار تا درایور نصب میشه یا نه.

3 - بله میتونید کابلی که من استفاده کرده ام شیلد هست.

موفق باشید.

Masoud57
20-10-2007, 03:12
سلام
اقا تو رو خدا کمک کنین
من کاب نوع اول رو درست کردم اما ناقص کار میکنه
مثلا وقتی میخوای imei عوض کنی تو مرحله دوم که می گه گوشی رو دوباره وصل کن کابل کار نمی کنه و حتی تو دیواس منجر می نیویسه رو کام 4 تو برنامه با کام 4 اولین مرحله رو میره ولی تو دومی نمی تونه و فرصت از دست میره حتی بعد از دومین مرحله وقتی کام برنامه رو تغیرر می دی و بر می گردونی میگه من رو کام 4 چیزی پیدا نکردم

باز هم مشکل از درایور کابله اینو مطمئن شوید. من هم قبلا این مشکل را داشتم ولی با عوض کردن درایور حل شد یک چیز دیگه شما کابل را در کامپورت بالاتر از همه وسایل نصب شده قرار دهید.

یک روش دیگه برای حل مشکل: درایورهای نصب شده گوشی را پاک کنید و بعد از کابل استفاده کنید. (به احتمال زیاد درایور کابل USB شما با درایور گوشی تداخل پیدا میکنه)

-

iman_sfm
20-10-2007, 23:45
مسعود جان تو پست اول گفتی این برنامه قبلا به اسم USB Smart معروف بود. تو بعضی از انجمنهای تخصصی تعمیر موبایل در قسمت باکسها باکسی هم با نام Usb Smart موجوده که از همین برنامه (SEMCtool) استفاده میکنه. میخواستم بدونم این کابلی که ما ساختیم دقیقا کار همون باکس رو انجام میده؟ اگه جواب مثبته میگن این باکس میتونه بعضی از گوشیهای دیگه مثلا برخی مدلهای موتورولا رو فلش کنه. میتونیم با تغییر سوکت و مدار از این کابل برای فلش گوشیهای دیگه استفاده کرد؟

Masoud57
21-10-2007, 01:07
مسعود جان تو پست اول گفتی این برنامه قبلا به اسم USB Smart معروف بود. تو بعضی از انجمنهای تخصصی تعمیر موبایل در قسمت باکسها باکسی هم با نام Usb Smart موجوده که از همین برنامه (SEMCtool) استفاده میکنه. میخواستم بدونم این کابلی که ما ساختیم دقیقا کار همون باکس رو انجام میده؟ اگه جواب مثبته میگن این باکس میتونه بعضی از گوشیهای دیگه مثلا برخی مدلهای موتورولا رو فلش کنه. میتونیم با تغییر سوکت و مدار از این کابل برای فلش گوشیهای دیگه استفاده کرد؟

USB Smart باکس نداره فقط دانگل داره که همان کار قفل سخت افزاری را انجام میده. و این برنامه از کابل سرویس یا باکس سایر برنامه ها هم میتونه استفاده کنه.

اصولا ما به چیزی باکس میگیم که در درون آن مدار کابل سرویس و دانگل را باهم داره. و در واقع باکس هم کابل سرویس هست ولی پورت آن یک کانکتور داره که میتونه گوشی های مختلف را ساپورت کنه. (یک باکس جدیدا اومده به نام MTK که مدار آن همان مدار کابل سرویس ماست ولی قیمت آن 240 هزار تومانه!!)

در مورد سئوال دوم شما جواب مثبت است. این کابل سرویس ما هم سونی اریکسون هم نوکیا هم موتورولا هم بعضی از مدل های زیمنس و هم تمام گوشی های جدید چینی را میتونه فلش کنه مهم اینست که ما TX-RX-VPPFlash-GND را در پایه های گوشی تشخیص بدیم.

-

iman_sfm
21-10-2007, 02:41
در مورد سئوال دوم شما جواب مثبت است. این کابل سرویس ما هم سونی اریکسون هم نوکیا هم موتورولا هم بعضی از مدل های زیمنس و هم تمام گوشی های جدید چینی را میتونه فلش کنه مهم اینست که ما TX-RX-VPPFlash-GND را در پایه های گوشی تشخیص بدیم.

با عرض معذرت شاید این پست ربطی به تاپیک نداشته باشه ولی شاید به درد کسانی بخوره که بخوان از این کابل برای گوشیهای دیگه استفاده کنند(به خصوص گوشیهای چینی)
این لینک رو تازه پیدا کردم.توش Pinout اکثر گوشیها به خصوص گوشیهای چینی رو داره. شاید به درد بخوره
لینک1 (A-N) (http://pinouts.ru/pin_CellularPhones-A-N.shtml)
لینک 2 (O-Z) (http://pinouts.ru/pin_CellularPhones-P-W.shtml)
یک برنامه هم پیدا کردم که میگن بدون باکس سریال گوشیهای چینی رو عوض میکنه.خودم تست نکردم(گوشی چینی دم دست ندارم)ولی اکثر کسانی که استفاده کرده بودند موفق بودند.

w810r4ea
25-10-2007, 09:27
گوشی من w810 با r4ea031 هست.
من کابل پست اول رو درست کردم و با SEMCTool 8.4 FREE برای عوض کردن سریال(imei) تلاش کردم ولی با این error مواجه شدم:
Switch phone ON
Get phone info
Phone IMEI: 359061005429319
Flash ID: 897E
Switch phone ON
Write Flashloader CID49
Waiting to finish
Switch phone ON
Start Flashloader CID49
Version: R4EA031_CXC1250316_GENERIC_HN
Send FLASH application
Write GDFS Flashloader
Switch phone ON
Start GDFS Flashloader
Recover first flash part

برای رفع این error ، گوشی رو با برنامه ی setool با w810_R4CE012_MAIN_GENERIC_HN.bin

فلش کردم ودوباره برای عوض کردن imei با SEMCTool 8.4 FREE تلاش کردم ، این دفعه recovery

رو انجام داد بعد write imei رو انجام داد و پیغام داد operation succesfull .

گوشی بدون نیاز به برنامه ی دیگری روشن شد و imei هم عوض شده بود.

گوشی رو دوباره با r4ea031 فلش کردم ، وتمام .

کاملا موفقیت آمیز بود.

نکته:
موقع کار با برنامه حتی الامکان جایی که کانکتور به گوشی وصل هست نباید حرکت داشته باشه تا با یه errore دیگه (مشابه E150365) مواجه نشید.

آقا مسعود خیلی آقایی.:merci:
هم کارت درسته هم کار درستی.:Great:

http://aycu23.webshots.com/image/33462/2000204948571096186_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2000204948571096186)

http://aycu28.webshots.com/image/30907/2000261690717359732_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2000261690717359732)

majhool_yf
27-10-2007, 02:25
سلام
دوستان
امروز یه درایور باحال برای کابل پیدا کردکم ام خودم تست نکردم ولی خیلی جامعه حتی برای ویندوز 2000 اونایی که با درایور مشکل دران حتما دانلود کنن شاید بدردشون بخوره
خدا کنه کار خودم رو هم راه بندازه
راستی یه برنامه دیگه که مثل secmtool اما به نامGOT_SEMC حجمش بالاست نتونستم بزارم اما میرم کافی نت از اونجا اپ میکنم نه انگار داره اپ میشه برنامه هم رو اپ کردم :110:

mnkha1829
29-10-2007, 23:58
سلام
من داره اعصابم خورد میشه این کابل ما درست نشد
اقا من یه سوال بپرسم من تو ساخت کابل از کابل شیلد استفاده نکردم از خود کابل باکس استفاده کردم اینم می تونه تاثیر بذاره
اقا مسعود اگه میشه چند تا عکس از کابلت بزار

اقای w810r4ea که هم گوشیمون و هم فریمورشون یکی شما چه جوری درایورت رو راه انداختی میشه قدم به قدم توضیح بدید

سلام
فکر کنم تجربه ام رو در اختیارتون قرار بدم بدردتون بخوره!
من هم کابل رو درست کردم (من کابل نوع دوم رو) و کابل با نرم افزار setool2lite بخوبی کار میکرد ولی هر کاری کردم با نرم افزار semc tool کار نکرد اون هم بخاطر سرعت نرم افزار بود ........
بعد از کمی تحقیقات متوجه شدم که کابلی که من درست کردم با کابلی که آقا مسعود آموزشش رو گذاشتن کمی فرق می کنه (چون من از کابل k700 استفاده کردم.)
در حالی که می بایست از کابل گوشی هایی همچون k600 و k500 و .... استفاده کنیم تا بتونیم با نرم افزارsemctool کار کنیم خلاصه اینکه من کابل رو درست کردم و imei گوشی w700 رو اصلی کردم و حدس می زنم شما از کابل k700 برای ساخت کابل سرویستون استفاده کرده باشین . ضمناً من فکر می کنم که بهترین درایور همان سی دی همراه کابل باشه .

w810r4ea
30-10-2007, 00:55
سلام
من داره اعصابم خورد میشه این کابل ما درست نشد
اقا من یه سوال بپرسم من تو ساخت کابل از کابل شیلد استفاده نکردم از خود کابل باکس استفاده کردم اینم می تونه تاثیر بذاره
اقا مسعود اگه میشه چند تا عکس از کابلت بزار

اقای w810r4ea که هم گوشیمون و هم فریمورشون یکی شما چه جوری درایورت رو راه انداختی میشه قدم به قدم توضیح بدید

من کابل پست اول رو درست کردم.

من برا ساخت کابل از dcu-11 که قربونش برم تو همه موبایل

فروشی ها هست(3500 تومن) و کابل یونیورسال که کمیاب هست و گرون(7000 تومن) استفاده کردم.

منم مثل شما کابل یونیورسال رو نصف کردم و استفاده کردم به جای یه کابل شیلد دیگه،

دیدم 4 تا سیم افشان توش هست یه سیم زاغارته دیگه گیر آوردم وهمون طور که تو یکی از

عکس های ضمیمه میشه دید ته کانکتور

سر کابل یونیورسال رو سوراخ کردم و حالا 5 تا سیم داشتم.

در مورد درایور:

مثل همه ی درایورهای ویندوز ، درایور dcu11 رو هم نصب

کردم.کابل رو بدون اینکه به گوشی وصل باشه به کامپیوتر زدم ، یه پنجره(عکس اولی) باز شد

ومطابق عکس ها ادامه دادم.(عکسهایی که پایین گذاشتم)

از درایوری که آقا مسعود تو همو پستای اول داده بود(98ME_20011_2kXP_20024) استفاده کردم.

ضمنا error هایی مثل 302741 بیشتر به خاطر لرزش کانکتور هست. من حدودا 20 دفعه انجام دادم تا تونستم imei رو عوض کنم چون دفعه های اول تو دستم می گرفتم و میلرزید ولی بعدش تا میتونستم گوشی رو ولش میکردم رو میز تا ثابت باشه.

آقا راستی چند تا عکس از کابلی که درست کردی بزار.

برا دیدن عکس ها تو اندازه ی بزرگتر روی اونا کلیک کنید، برا اینکه بازم بزرگتر ببینید تو صفحه

ای که باز میشه زیر عکس یه چیزی نوشته رو اون کلیک کنید.

امیدوارم سوالاتو فهمیده باشم.

:love::love::love::love::love::love::love:

http://aycu40.webshots.com/image/31679/2002604809014302728_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2002604809014302728)

http://aycu12.webshots.com/image/31251/2002614054769524480_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2002614054769524480)

http://aycu15.webshots.com/image/31414/2002684633388450514_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2002684633388450514)

http://aycu21.webshots.com/image/32060/2002696469335802076_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2002696469335802076)

http://aycu38.webshots.com/image/31917/2002699919193663594_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2002699919193663594)

http://aycu21.webshots.com/image/32940/2002642851090987861_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2002642851090987861)

http://aycu38.webshots.com/image/31917/2002668992870586349_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2002668992870586349)

http://aycu37.webshots.com/image/30156/2002652791659727691_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2002652791659727691)

http://aycu22.webshots.com/image/31221/2002641368294825268_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2002641368294825268)

http://aycu19.webshots.com/image/33858/2002626986863826370_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2002626986863826370)

http://aycu09.webshots.com/image/31488/2000279030683428757_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2000279030683428757)

http://aycu08.webshots.com/image/31127/2000279030378436239_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2000279030378436239)

http://aycu01.webshots.com/image/33960/2005659211089980080_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2005659211089980080)

w810r4ea
30-10-2007, 01:27
کابل dcu-11.

http://aycu18.webshots.com/image/32417/2002198889906175918_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2002198889906175918)

http://aycu06.webshots.com/image/31045/2002141798815188599_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2002141798815188599)

http://aycu04.webshots.com/image/29683/2002122998876097288_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2002122998876097288)

http://aycu34.webshots.com/image/31233/2002175856123534500_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2002175856123534500)

w810r4ea
02-11-2007, 03:55
سلام
پس اگه اینجوریه من یه کابل کامپیتر پیدا کردم که دوازده تا پینش هم پوره 6 تومن می گفت اگه رزش داره بگیرم ماله کابل گوشی به کامپیتر بود از همین ها که روی گوشی میدن dcu-60

نظرتون چیه راستی اگه این بشه اقا w810 او جریان رو بی خیال شو ممنون

راستی در مورد اون سیم دور کابلت بازم توضیح بده

اقا توحید در مورد کابل شیلد اگه استفاده نشه مشکلی پیش نمییاد راستی من اصلا نتونستم کابل شیلد دار افشان پیدا کنم
میشه خودمون دور کابل رو زرورق یا سفلون بکشیم و اگر شد یه جوری اون رو لحیم کنیم شاید بشه

در مورد کابل پست اول ما یه dcu-11 میخواهیم ویه کانکتور 12 پینه که پین های 8 تا 12 رو

داشته باشه.آره بگیر دیگه.

همونطور که تو عکسای زیر هم میبینی ، از مدار dcu-11 به طرف کانکتور 5 تا سیم لازمه ولی

کابل من 4 سیمه بود(درسته که 12 تا پین داشت ولی 4 تا سیم بیشتر توش نیست) ، خوب

منم یه سیم دیگه ضمیمه کابل کردم.

آقای shei2nak پست اول که آقا مسعود مارو با اون به چند لایه بالاتر از فضا بردن ، یکی از

دقیق ترین وکامل ترین متن هایی که من دیدم و با کابل هایی که خریدی و مطالعه ی اون می

تونی کابل رو درست کنی.

چند تا عکس در مورد کابل پست اول می زارم این عکسا رو میشه چکیده ی اون پست

دونست البته اگه آقا مسعود تایید کنن.

http://aycu01.webshots.com/image/33520/2004574312276751529_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2004574312276751529)

http://aycu39.webshots.com/image/29838/2004584393898731500_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2004584393898731500)

http://aycu18.webshots.com/image/32577/2004506655595732754_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2004506655595732754)

http://aycu39.webshots.com/image/33438/2004556649871105309_th.jpg (http://allyoucanupload.webshots.com/v/2004556649871105309)

majhool_yf
06-11-2007, 00:16
سلام
به تمامی دوستان
یه تجربه از خودم
کابل Dcu اونایی که من تا حالا دیدم البته از نوع پست اول دو نوع برد دارن
اولی 2 تا ic دارن
دومی هم این ماله عکس اموزش اقا مسعود 1 دانه ic با یه دونه مقاومت دارن
ماله من اولش از نوع اول بود و اصلا خوب کار نمی کرد و حدود 1 ماه منو معطل کرد
چند روز پیش دوباره یه کابل گرفتم و ایندفعه کاملا از نوع عکس های اموزش بود و درستش کردم و عرض 1 دقیق راش انداختم
و براحتی کار کرد مثل هلو
همین جا از تمامی دوستان مخصوصا اقا مسعود و اقا w810 تشکر می کنم:merci::merci:

Masoud57
06-11-2007, 01:41
پس نتیجه میگیریم بردهایی که آی سی قیری دارند با semctool مشکل دارند.

پس از این به بعد در خرید کابل دقت کنید.

momooo
04-12-2007, 03:35
نقل قول:
یه سوال برام پیش اومد اگه کار ای سی pl2303 فقط تبدیل اینترفیس usb به سریال است در این صورت باید بتونیم که با استفاده از پورت سریال کامپیوتر و با استفاده از یک فیش rs232 همین مدار را سرهمبندی کرد ؟؟؟؟؟
ایا این کار امکان داره یا نه ؟؟؟

دقيقا درست هست ... ولي ميشه ايمجوري هم عمل كرد كه سريال رو كانورت كنيم به TTL , CMOS
ميپورسين چه جوري ... اسنجوري
RS-232 Level Converters

--------------------------------------------------------------------------------

Almost all digital devices which we use require either TTL or CMOS logic levels. Therefore the first step to connecting a device to the RS-232 port is to transform the RS-232 levels back into 0 and 5 Volts. As we have already covered, this is done by RS-232 Level Converters.

Two common RS-232 Level Converters are the 1488 RS-232 Driver and the 1489 RS-232 Receiver. Each package contains 4 inverters of the one type, either Drivers or Receivers. The driver requires two supply rails, +7.5 to +15v and -7.5 to -15v. As you could imagine this may pose a problem in many instances where only a single supply of +5V is present. However the advantages of these I.C's are they are cheap.

Above: (Figure 6) Pinouts for the MAX-232,
RS-232 Driver/Receiver.

--------------------------------------------------------------------------------
Right: (Figure 7) Typical MAX-232 Circuit.

Another device is the MAX-232. It includes a Charge Pump, which generates +10V and -10V from a single 5v supply. This I.C. also includes two receivers and two transmitters in the same package. This is handy in many cases when you only want to use the Transmit and Receive data Lines. You don't need to use two chips, one for the receive line and one for the transmit. However all this convenience comes at a price, but compared with the price of designing a new power supply it is very cheap.

There are also many variations of these devices. The large value of capacitors are not only bulky, but also expensive. Therefore other devices are available which use smaller capacitors and even some with inbuilt capacitors. (Note : Some MAX-232's can use 1 micro farad Capacitors). However the MAX-232 is the most common, and thus we will use this RS-232 Level Converter in our examples.
http://www.beyondlogic.org/serial/max232a.gif
http://www.beyondlogic.org/serial/max232.gif
اين يه مزيت داره دنگ و فنگ داريور رو نداريم و درايور نصب نكردن ...
در ضمن فكر كنم بعد از اين بشه همون كابل T28 سريال قديمي
كه اين نرم افزار اون رو هم ساژورت ميكنه
در ضمن روش ديگه ايي هم بگم استفاده از
USB 2 Port Serial DB-9 RS-232 Adapters with Prolific Chipset
هست كه تو بازار ريخته و از ادامه سريال اون طبق نوشته هاي استاد كانكتور واسه گوشي ساختن
كه از فرمايشات استاد بزرگ استفاده كنيد. و نيم نگاهي هم به سايت :na:
http://pinouts.ru/pin_CellularPhones-A-N.shtml
بندازين (جهت درك صحيح پايه سوني اريكسون و ... )
در ضمن استاد دقيقا درست ميگم سيستم MKT مثل همينه:whistle:
روش كار بيشتر بشه فكر كنم بشه ساخت ..
چون اين گوشي هاي چيني مد شده .. استاد مرحمت كنن يك تاپيك مخصوص واسه اين گوشها بسازن
و من چند تا چنج كننده و غيره دارم كه با USB معمولي كار ميكنه :rules:
امشب كابل سريال اين هم ميسازم و عكسهاشو تا سايت ميندازم ..
يه چيز ديگه رو بگم اين نرم افزار SEMCTool 8.4 به راحتي با UFS هم كانكت مبشه و من چوت فقط كابل K750 رو داشتم راحت سريال عوض كردم :mdr:

Masoud57
05-12-2007, 01:33
بله این کابل هم کار خواهد کرد.

در ضمن در پست 19 این تاپیک یک نقشه حسابی از این Max232 گذتشته ام

برای کارکرد صحیح این کابل سرعت نباید از 115000bps بالاتر انتخاب گردد.

-

momooo
05-12-2007, 03:26
http://www.heidari-gsm.com/forum/attachment.php?attachmentid=532&d=1196573091

momooo
05-12-2007, 03:31
يك نگاه به اينها هم بندازين

طريقه ساخت كابل براي فلش گوشيهاي چيني

1. for flash/unlock/reset you must use only 3 wires: Rx, Tx, Gnd
2. other pins description (f.e. +v, USB etc.) only for your reference (f.e. if you need to build your own charger)

====================
phone bottom connector_2x6_mini
====================
phone bottom connector_2x7_mini
====================
phone bottom connector_2x5_mini
====================
phone bottom connector_1x8_mini
phone bottom connector_1x12_mini
m-448 gsm mpeg 4 dual simcard (simtray under ringer)

connector_2x6_mini
3: Rx
5: Gnd
10: Tx
====================
Nokia-N94s 2simcard phone with big LCD

connector_2x5_mini

3: Gnd
8: Phone Tx
9: Phone Rx
====================
Nokia-N95i-Bluetooth-PDA

keyboard top
1.........18

1: Gnd
2: Gnd
13: Gnd
4: Rx
5: Tx
====================
Motorola-L7+

keyboard top
1.........18
11: Tx
12: Rx
====================
M660
connector_1x8_mini

4: Gnd
8: Rx
====================
Nokia-8030

keyboard top
1.........18
4: +V
5: +V
17: Gnd
18: Gnd
====================
MP4-K18-PDA
connector_1x8_mini

4: Tx
====================
ZT-6618
ZTC-ZT6618
Xingtai-338

connector_2x5_mini

10: Gnd
4: D-
6: D+
2: +5V
====================
ZT-6618-PDA-2sim
connector_1x8_mini

====================
Huayu-K888

16 = rx red
17+18 = gnd
15 = tx white
====================
Bird: connector 18 pins

keyboard top
1.........18
13: Tx
====================
Bird: connector_2x5_mini

keyboard top
1..........5
====================
TCL-M580

connector 8 pins

keyboard top
1..........8
====================
TCL: connector_2x5_mini

6: Tx
====================
TCL-U80
test points under battery

1 2 3
4 5 6 7

5: Rx
6: Gnd
7: Tx
====================
TCL-V6

keyboard top
1.........18
8: Gnd
13: Rx
14: Tx
====================
TCL-V18

keyboard top
1.........18
15: Rx
16: Tx
====================
Porsche-Cayenne
connector_2x6_mini

2: Rx
7: Gnd
8: Tx
====================
MPEG4-A968

0---
0---vbat
0---tx
0---rx simtray here
0---gnd
====================
Nokia-N95(T99) 2 sim

connector_2x5_mini

1: +V
4: phone Rx (RJ45 pin 2)
5: phone Tx (RJ45 pin 3)
10: connect to phone pin-1
====================
Swatch-Mobile-M300

connector_2x5_mini

--- unlock/flash ---
1+6: Gnd
7: Rx
5+10: +5v
--- usb data cable ---
1+6: Gnd
9: white usb
4: green usb
5+10: +5v
====================
BMW-A8

connector 2x7
6-Gnd
5-vpp
4-Rx
9-Tx

Version info *#43*#
====================
V666

connector 2x7
====================
Motorola-K1

17: Rx
18: Tx
19: Gnd
====================
Nokia-V8-slim

connector 2x7
====================
MPEG4-touchscreen-PDA

keyboard top
1.........18
3: Tx
9: Gnd
====================
Nokia-5300
Nokia-3250
Nokia-6280 slider

keyboard top
1.........18
11: Gnd
13: Rx (RJ-45 pin-2)
14: Tx (RJ-45 pin-3)
====================
2GSM-2sim

keyboard top
1.........18
13: Tx
14: Rx
====================
Nokia-N95s
Nokia-N95-PDA
Cect-P168

connector_2x5_mini

4: Phone Rx (RJ45 pin 2)
5: Phone Tx (RJ45 pin 3)
====================
Nokia-N96i

connector_2x5_mini

1: Tx
5: connect to phone pin-10
10: connect to phone pin-5
====================
GStar-GM209
GStar-G851

connector_2x7_mini

13:Rx
====================
GStar-GM809

connector_2x7_mini
11: +bat
====================
Cect-V6
Vertu
Veptu

connector_2x6_mini

====================
Cect-N81

keyboard top
1.........18
12: Gnd
14: Gnd
====================
Malata-M696

keyboard top
1.........18
10: VBat
18: VCharge
====================
Cect-U8800
Sony-Ericsson-K800
Nokia-6700i

keyboard top
1.........18

9: Tx
10: Rx
====================
Cect-N1000
Cect-S500 O2 mini 3D
Vertu-8088
Veptu-8088
Narnia-8088
Xunchi-138
O2-S500

keyboard top, connector_1x8_mini

1:Vcc
2:
3:V changer
4:USB
5:USB
6:Rx
7:Tx
8:Gnd

====================
Nokia-N73 (new release, PDA screen big than old model)
Nokia-N75 small
Cect-V668
Pocket_PC-1688-2sim

2: Tx
4: USB D-
5: USB D+
6: +Vcc
7: +Vcc
8:
====================
Motorola-A1200
Cect-C600

6: Rx
====================
Samsung-E712D

3: Tx
====================
GStar-GM128
Samsung-E730+

keyboard top
1.........24

1: +Vcc
2: +Vcc
3: +Bat
4: +Bat
20: Gnd
====================
Cect Q300

keyboard top
1.........18
====================
Samsung-X810+
Samsung-D500i
Samsung-D600i

keyboard top
1.........18

====================
Nokia-N70C
TIANYU A699

keyboard top
1.........18

2: +Vcc
5: Rx
====================
Nokia-G6-Power-MPEG4

connector_2x6_mini
1:
2:
3:
4:
5:
6: Gnd ??
7:
8:
9:
10:
11:
12: Gnd ??
====================
Cect-S560
Cect-Q618
Nokia-N73
Nokia-N83
Nokia-N95
Nokia-N730

connector_2x6_mini
1:
2: Vcc
3: Vcc
4: USB D+
5: USB D-
9: HF ear
10: HF ear
11: HF mic
====================
Smarj-S70: points under battery near sim holder

ANTENNA
1 2 3 4 5

1: Rx
====================
GStart-GM238: points under battery near MMC

ANTENNA
1 2 3 4 5

1: Phone Rx
2: Phone Tx
====================
Nokia-8800i: points under battery near sim holder

ANTENNA
1 2 3 4

====================
Samsung-D900
Samsung-E900

keyboard top
1.........18

17: +Charge
====================
Samsung-D820
Nokia-N85
Nokia-6300

18 pin
====================
Cect-N168
Nokia-N800
A950

keyboard top, connector_1x12_mini
====================
Samsung-D820
Nokia-N77i
Nokia-N88
Cect-C600
Camry-V138
Everfo-E863

====================
Nokia-N95 slider

====================
Nokia-N95 slider

keyboard top, connector_2x6_mini
8: VBat
====================
Cect-T689
Nokia-N99

====================
Nokia-3280

1.........12

9: Gnd
====================
GStar-G2
GStar-GM208
GStar-GM238
GStar-GM308
GStar-GM508
GStar-GM608
GStar-GM618
Nokia-8800i
Samsung-E760
Samsung-E730C

connector_2x6_mini
2:
5: USB D-
7: +Vcc
8:
9:
10:
11: Tx
12: USB D+
====================
GStar-GM328
Samsung-D900

connector_2x6_mini

1: HF ear
3: +Vcc
4:
6: USB D-
7: HF ear
8: HF mic
9: +Vcc
10: +Battery
11: Rx
12: USB D+
====================
Nokia-N95 (T98)

connector_2x6_mini

1: Tx
5: connect to pin 12
12: connect to pin-5
====================
Nokia-N95

keyboard top
1.........18
13: Rx (RJ-45 pin-2)
14: Tx (RJ-45 pin-3)
====================
Nokia-N95-PDA

keyboard top
1.........18
====================
Cect-M1818

connector_2x7_mini

====================
Cect-N1818

connector_2x6_mini

9: Rx
====================
Cect-N1818
Cect-M901

connector_2x6_mini

====================
Cect-Y809

connector_2x6_mini

9: Rx
====================
L7

connector_2x6_mini

====================
GStar-GM108

KEYBOARD TOP
1.........24

====================
Motorola mpeg4 v3+

keyboard up
1........18
13: Rx
14: Tx
17: +Charge
18: +Battery
====================
Cect-P168-9900

Tx__. . ._Gnd

. .

Rx__.

mndvb
10-04-2008, 21:22
سلام در یکی از صفحات همین تاپیک یکی از دوستان نوشته بودند که مدل چیپ مدارشون Ark3116 است که میتونن از درایور زیر استفاده کنند.
البته بعد از نصب درایور باید کابل را به سیستم متصل کنند.در صورت نصب درایور دیگری روی سیستم باید آن را آپگرید نمایند ، خواهش می کنم دوستان تست کنند نتیجه را درهمین تاپیک اعلام کنند.
:3:

osmaan
02-11-2008, 22:54
سلام
ببخشید که وقتتون رو میگیرم
من مقاله شما رو درمورد ساخت کابل سرویس برای سونی اریکسون مطالعه کردم ولی از اونجایی که من مدتی به دنبال ساخت کابل سریال برای سامسونگ D900i بودم گفتم که با شما صحبت کنم و درمورد نقشه ای که برای D900i دارم اطلاعاتی کسب کنم.
اول از همه نقشه کابل D900i رو براتون میزارم و از اونجایی که می دونم کابلی مشابه همین را برای سونی اریکسون ساخته اید می خواستم بدانم که:
آیا میزان نویزی که این برد دارد مزاحم کار کابل می شود یا نه؟

و سوال دوم اینکه بهتر نیست برای ساخت این مدار از برد bered board استفاده کنم؟
http://rapidshare.com/files/157065039/untitled2.bmp.html

osmaan
04-11-2008, 07:01
کسی نیست به من کمک کنه؟

راستی یکی دو تا سوال دیگه داشتم
1-برای اینکه این کابل رو درست کنم باید از چه نوع کابلی استفاده کنم؟
2-سایز کابلی که می خوام درست کنم باید چند سانت باشه؟
3-دیوت نورانئی که تو مدار هست چه وظیفه ای رو به عهده داره؟
4-توی این مدار از چهار تا پین مورد نیاز(9،10،19،و20) فقط دو تا پین مشخص شده پین های 19و20 که جی ان دی هستن کجا باید وصل شن؟

Reza.Ahmadi
04-11-2008, 23:40
سلام
ببخشید که وقتتون رو میگیرم
من مقاله شما رو درمورد ساخت کابل سرویس برای سونی اریکسون مطالعه کردم ولی از اونجایی که من مدتی به دنبال ساخت کابل سریال برای سامسونگ d900i بودم گفتم که با شما صحبت کنم و درمورد نقشه ای که برای d900i دارم اطلاعاتی کسب کنم.
اول از همه نقشه کابل d900i رو براتون میزارم و از اونجایی که می دونم کابلی مشابه همین را برای سونی اریکسون ساخته اید می خواستم بدانم که:
آیا میزان نویزی که این برد دارد مزاحم کار کابل می شود یا نه؟

و سوال دوم اینکه بهتر نیست برای ساخت این مدار از برد bered board استفاده کنم؟
http://rapidshare.com/files/157065039/untitled2.bmp.html
در مورد سوال اولیتون باید بگم خیر.این کابل بدون مشکل کار کرده.
در مورد بقیه سوالاتتون هم بهتره به بخش سامسونگ مراجعه کنید.اونجا بهتر جواب میگیرید چون کابل شما مخصوص سامسونگ هست.

osmaan
06-11-2008, 12:48
ممنون بابت جواب
ولی در بخش سامسونگ برای اولین بار است که می خواهیم این کار را انجام بدهم به همین علت کسی اطلاعاتی در این مورد ندارد
میشه شما خودتون منو راهنمایی کنید؟

daynakopak
07-11-2008, 12:38
ممنون بابت جواب
ولی در بخش سامسونگ برای اولین بار است که می خواهیم این کار را انجام بدهم به همین علت کسی اطلاعاتی در این مورد ندارد
میشه شما خودتون منو راهنمایی کنید؟

خوب با توجه به اينكه اين كابل فعلا فقط براي سوني ساخته شده و نرم افزارهاي مربوط به هك براي اين گوشي وجود داره شما بايد اول ببينيد نرم افزار هك براي سامسونگ داريد كه بعد براش كابل سرويس بسازين
فكر نكنم اينجا كسي اطلاعات خوبي داشته باشه مگر جناب مسعود خان كه ظاهرا ديگه زياد سر نمي زنن
شايد بهتر باشه با يكي از تعمير كاران موبايل در اين باره مشورت كنيد چون اكثرا خودشون براي بعضي گوشيهاشون كابل ميسازن يا ميدونن از كجا بگيرن

abin66
09-12-2008, 03:12
سلام

این تبدل کایل dcu-11 پارسال تو سایتی دیدم ولی در حد تئوری خوندم حتی کابل خریدم اما منبع پیدا نکردم بیخیال شدم اما الان این تاپبک دیدم دباره ویرم گرفت درست کنمش اما!!!!!!!
ic اصلان اون نیست روی خود برد ساخته شده !!!
مدار من بکل متفاوته کسی میتونه کمک کنه عکس برد میزارم نظر بدین؟؟؟
برای بهتر دیده شدن مدارات عکس سیو کنید بعد روش زوم کنید.:7:
عکس از هر زاویه ای که بخواهید براتون میزارم.
mail: abin66@yahoo.com

shovaliesia
22-09-2009, 01:24
کسی نیست به من کمک کنه؟

راستی یکی دو تا سوال دیگه داشتم
1-برای اینکه این کابل رو درست کنم باید از چه نوع کابلی استفاده کنم؟
2-سایز کابلی که می خوام درست کنم باید چند سانت باشه؟
3-دیوت نورانئی که تو مدار هست چه وظیفه ای رو به عهده داره؟
4-توی این مدار از چهار تا پین مورد نیاز(9،10،19،و20) فقط دو تا پین مشخص شده پین های 19و20 که جی ان دی هستن کجا باید وصل شن؟

برادر من وقتی هیچ از الکترونیک و کامپیوتر نمی دونی بهتره بری یه کم مبانی یاد بگیری بعد صحبت کنی اولا دیوت نیست و دیود ثانیا هر بچه ای می دونه گه جی ان دی GND مخفف گراند Ground یا زمین است

MORTEZA
22-09-2009, 09:19
برادر من وقتی هیچ از الکترونیک و کامپیوتر نمی دونی بهتره بری یه کم مبانی یاد بگیری بعد صحبت کنی اولا دیوت نیست و دیود ثانیا هر بچه ای می دونه گه جی ان دی GND مخفف گراند Ground یا زمین است

سلام دوست عزیزم...
درمورد سوال دوستمون ..خوب بود یه نگاهی به تاریخ سوا مینداختی مربوط میشه به حدود یه سال پیش...
و مهمتر از همه لحن پاسخ گویی شماست که مجبورم کرد این پست رو بزنم!!!!!:027:
اگه شما تو این زمینه استادی دلیل نمیشه که به کاربری با این لحن جواب بدید....این یه فروم عمومیه و هر کس با هرقدر اطلاعات میتونه وارد شه و ازش استفاده کنه....:30:
علاوه بر این من متوجه نشدم هدفتون از پست چی بود...حالا که زحمت کشیدید و اطلاعاتتون زیاده خب سوال ایشون رو جواب میدادید...یا فقط هدفتون غلط گیری بوده!:45:

ممنون از اینکه افتخار حضور تو این بخش رو دادید وامیدوارم که دفعات بعد لحن صحبتتون با این پست فرق کنه....
موفق باشید
بای تا Hi:12::17::020: