PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Nokia 808 PureView در مقابل Canon EOS 5D

EmmaWLove
23-07-2012, 19:55
Nokia 808 PureView vs Canon EOS 5D

http://st2.gsmarena.com/vv/pics/nokia/nokia-808-pureview.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6b/Canon_EOS_5D.jpg/719px-Canon_EOS_5D.jpg

مقایسه تصاویر گرفته شده توسط Nokia 808 PureView و Canon EOS 5D
تنظیمات عکاسی در حالت Auto قرار گرفته و عکس برداری توسط 3 پایه مخصوص انجام شده.

http://mynokiablog.com/wp-content/uploads/2012/07/infokutije4-560x420.jpeg

http://mynokiablog.com/wp-content/uploads/2012/07/infokutije4crops.jpeg

نظر شما چیه؟؟

منبع (http://mynokiablog.com)

nokia603
23-07-2012, 20:06
808 و دیگر هیچ...

Hadi-hh
23-07-2012, 20:08
عکسهای 808 هم زنده تر هستند و هم حزئیات بیشتری دارند!

vahid579
23-07-2012, 20:15
اینطوری که چشمای من میبینه 808 بهتره !!!!!!!!!!!!!
یعنی واقعا بهتره ؟

#JOMJOMEH#
23-07-2012, 20:28
کانن رو کره تو قوطی کنسرو صادارتش کرده ارشیو..در این حد..چی زده لامصب:ai:

amirkalak
23-07-2012, 20:45
فکر نمیکردم با slr بتونه رقابت کنه . چه برسه دیگه بهترم باشه .
دم نوکیا گرم با این کمرا فونش

mido-mido
23-07-2012, 21:14
واقعا عالی بود...
توی نمونه اخر که چمن هست کاملا معلومه که نویز کمتری داره و تصاویر واضحتر هستن...
واقعا یه دوربین هست با قابلیت تماس...نه یه تلفن با دوربین خوب...
بهترین انتخاب برای کسایی هست که میخوان یه دوربین خوب داشته باشن ولی نمیخوان کلی کیف و لنز و این موارد همراه خودشون داشته باشن...

MAMAL25
24-07-2012, 00:15
به نظر من که همش تبلیغاته.
باید مشخص کنه که از چه لنزی برای کنون استفاده کرده
کنون 5d صرفا یه بادی و این لنزه که عکسو میگیره متاسفانه مردم عادی فک میکنن دوربینای DSLR مثل موبایل هستن که یه کیفیت مشخص داشته باشن ولی این دوربینها با لنزای متفاوت کیفیتهای متفاوتی دارن.
به نظرم مقایسه دوربین یه موبایل با کنون 5D با قیمت 7 میلیون تومن یه جور شوخی:ag:

zanakaka
24-07-2012, 00:38
دوستان عزیز در این شکی نیست که بهترین کمرا فون جهان هست
ولی با همین دو سه تا عکس نتیجه مشخص نمیشه !
به امید خدا در اولین فرصت یه رقابت بین 808 و یه دوربین حرفه ای میزارم تا دقیق معلوم بشه که 808 چه دوربین محشری داره

Hadi-hh
24-07-2012, 00:53
به نظر من که همش تبلیغاته.
باید مشخص کنه که از چه لنزی برای کنون استفاده کرده
کنون 5d صرفا یه بادی و این لنزه که عکسو میگیره متاسفانه مردم عادی فک میکنن دوربینای DSLR مثل موبایل هستن که یه کیفیت مشخص داشته باشن ولی این دوربینها با لنزای متفاوت کیفیتهای متفاوتی دارن.
به نظرم مقایسه دوربین یه موبایل با کنون 5D با قیمت 7 میلیون تومن یه جور شوخی:ag:

بله عزیز جان اگر شما روی این دوربین لنز هزار دلاری Canon EF 135mm f/2.0L USM رو بندازی مطمئنا از 808 بهتر عکس میگیره ولی بیایم از زاویه ی درست نگاه کنیم! الان این دوربین فقط خودش بدون لنز (body only) نزدیکه پنج میلیون و صد قیمتشه بعد باید یک لنز 300 دلاری هم برای خرید که بشه با 808 مقایسه اش کرد که خرج بسیار زیادی برمیداره در صورتی که میشه با مبلغی بسیار بسیار کمتر با 808 عکسهایی حتی با جزئیات بیشتر گرفت به علاوه حمل و نقل آسان و دسترسی ساده تر و ... پس واقعا این اوج هنر نوکیاست!این گوشی برای کسایی ساخته شده که دنباله ثبت خلاقیت خود در عکاسی در لحظه ها هستند شما نمیتونی یه دوربین مثل 5d رو بزاری جیبت هرجا خواستی دربیاری و یه عکس فوق العاده بگیری!آدم بعضی وقتها حتی اگر دلش نخواد تعریف کنه میتونه هیچی نگه ولی درست نیست که ارزش کار نوکیا رو پایین بیاورید
موفق باشید.

MAMAL25
24-07-2012, 00:55
دوستان عزیز در این شکی نیست که بهترین کمرا فون جهان هست
ولی با همین دو سه تا عکس نتیجه مشخص نمیشه !
به امید خدا در اولین فرصت یه رقابت بین 808 و یه دوربین حرفه ای میزارم تا دقیق معلوم بشه که 808 چه دوربین محشری داره

اولا ممنون اگه زحمت بکشید خیلی خوب میشه
ولی برا یه مقایسه کامل شما باید یه لنز مایکرو و یه لنز واید و یه لنز تله خوب داشته باشید که مجموع اینا حداقل سه تا جهار میلیون میشه در غیر این صورت مقایسه ناقصه
ولی من از الان نتیجه رو میدونم
البته اگه 808 ببره عکاسا باید توی اتلیه از این به بعد به جای 5d و لنز 55 250 از 808 نوکیا استفاده کنن

zanakaka
24-07-2012, 01:00
بله عزیز جان اگر شما روی این دوربین لنز هزار دلاری canon ef 135mm f/2.0l usm رو بندازی مطمئنا از 808 بهتر عکس میگیره ولی بیایم از زاویه ی درست نگاه کنیم! الان این دوربین فقط خودش بدون لنز (body only) نزدیکه پنج میلیون و صد قیمتشه بعد باید یک لنز 300 دلاری هم برای خرید که بشه با 808 مقایسه اش کرد که خرج بسیار زیادی برمیداره در صورتی که میشه با مبلغی بسیار بسیار کمتر با 808 عکسهایی حتی با جزئیات بیشتر گرفت به علاوه حمل و نقل آسان و دسترسی ساده تر و ... پس واقعا این اوج هنر نوکیاست!این گوشی برای کسایی ساخته شده که دنباله ثبت خلاقیت خود در عکاسی در لحظه ها هستند شما نمیتونی یه دوربین مثل 5d رو بزاری جیبت هرجا خواستی دربیاری و یه عکس فوق العاده بگیری!آدم بعضی وقتها حتی اگر دلش نخواد تعریف کنه میتونه هیچی نگه ولی درست نیست که ارزش کار نوکیا رو پایین بیاورید
موفق باشید.
منم که ارزش کار نوکیا رو پایین نیاوردم
ولی در کل عکسهای دوربین حرفه ای با دوربین موبایل فرق میکنه!

B6V
24-07-2012, 01:05
آدمهایی که این مقایسه رو انجام میدن با عرض معذرت از دنیای دوربین اطلاعات درستی ندارن

مثل این میمونه که بخوایم یه تونل حفرکن 800تنی رو با یه الماس شیشه بری مقایسه کنی
آخه اینا چه ربطی به هم داره که مقایسه می کنی عزیز دل
هرکدوم برای یه کاره
جالبتر اونهایی که اومدن می گن کدوم بهتره

MAMAL25
24-07-2012, 01:12
بله عزیز جان اگر شما روی این دوربین لنز هزار دلاری canon ef 135mm f/2.0l usm رو بندازی مطمئنا از 808 بهتر عکس میگیره ولی بیایم از زاویه ی درست نگاه کنیم! الان این دوربین فقط خودش بدون لنز (body only) نزدیکه پنج میلیون و صد قیمتشه بعد باید یک لنز 300 دلاری هم برای خرید که بشه با 808 مقایسه اش کرد که خرج بسیار زیادی برمیداره در صورتی که میشه با مبلغی بسیار بسیار کمتر با 808 عکسهایی حتی با جزئیات بیشتر گرفت به علاوه حمل و نقل آسان و دسترسی ساده تر و ... پس واقعا این اوج هنر نوکیاست!این گوشی برای کسایی ساخته شده که دنباله ثبت خلاقیت خود در عکاسی در لحظه ها هستند شما نمیتونی یه دوربین مثل 5d رو بزاری جیبت هرجا خواستی دربیاری و یه عکس فوق العاده بگیری!آدم بعضی وقتها حتی اگر دلش نخواد تعریف کنه میتونه هیچی نگه ولی درست نیست که ارزش کار نوکیا رو پایین بیاورید
موفق باشید.

دوست عزیز به نظر شما کسی که 5 میلیون میده دوربین لنز 300 دلاری میگیره براش؟
اگه بخاد مقایسه بشه باید یه مقایسه کامل بشه تا مردم عادی فک نکنن 808 از یه دوربین حرفه ای بهتره
در ثانی شما ارزش کار نوکیا رو میبری بالا به قیمت پایین اوردن ارزش کار کنون؟
کسی که دوربین حرفه ای میگیره کار حرفه ای میکنه این قابل مقایسه با عکسی که موبایل میگیره نیست
808 باید با دوربینای کامپکت مقایسه بشه نه با dslr
(5d مارک سه الان هفت ونیم میلیون پولشه ومارک دو پنج و نیم میلیون)

Hadi-hh
24-07-2012, 01:17
منم که ارزش کار نوکیا رو پایین نیاوردم
ولی در کل عکسهای دوربین حرفه ای با دوربین موبایل فرق میکنه!

من منظورم شما نبودی عزیز منظورم پستی بود که نقل و قول کردم

آدمهایی که این مقایسه رو انجام میدن با عرض معذرت از دنیای دوربین اطلاعات درستی ندارن

مثل این میمونه که بخوایم یه تونل حفرکن 800تنی رو با یه الماس شیشه بری مقایسه کنی
آخه اینا چه ربطی به هم داره که مقایسه می کنی عزیز دل
هرکدوم برای یه کاره
جالبتر اونهایی که اومدن می گن کدوم بهتره

عزیز من شما اصلا متوجه نیستی که مقایسه این دو از این جهت اشتباهه!
آقا جان شکی نیست که canon 5D با لنزهای های پرایس عکسهای به مراتب بهتر و با نویز کمتر و پیکسل بیشتر میگیره ولی بحث اینجاست که 808 با هزینه ای بسیار کم دوربینی فوق العاده و قابل مقایسه با لنزهای قیمت متوسط بازار که دوربین و لنز با هم فکر کنم نزدیک پنج میلیون و نیم یا بیشتر در بیاد رو داره! پس انقدر سعی نکنید اثبات کنید که این دوربین بهتر از 808 بله این دوربین با لنزهایی گرون قیمت و قدرتمند بسیار بسیار از 808 بهتر عمل میکنه ولی خب شما باید اون طرف قضیه که بحث مادی هست رو در نظر بگیری
یک نوکیا 808 یا قیمت یک میلیون و خرده ای قابل قیاس با یک دوربین حرفه ای با لنز مدیوم و قیمت تقریبی شش میلیون! افتخاری از این بالاتر برای یک کمرافون هست؟؟
به جای بزرگ نمایی و اشتباه مقایسه بهتره به بررسی حقایق و جزئیات این مقایسه بپردازید نه از ابتدا به قصد کوبیدن گوشی وارد بشید
موفق باشید.

E.R.M.I.A
24-07-2012, 01:18
به نظرم بهتر بود عکس هارو در کراپ 100% هم به مقایسه می ذاشتید! مخصوصا در ISO 3200 (البته اگر دوربین نوکیا این iso رو داشته باشه) اون وقت می شد مقایسه کرد کدوم نویز کمتری داره!
5D کم غولی نیست که یک camera phone بیاد اونو به چالش بکشه!

Hadi-hh
24-07-2012, 01:23
دوست عزیز به نظر شما کسی که 5 میلیون میده دوربین لنز 300 دلاری میگیره براش؟
اگه بخاد مقایسه بشه باید یه مقایسه کامل بشه تا مردم عادی فک نکنن 808 از یه دوربین حرفه ای بهتره
در ثانی شما ارزش کار نوکیا رو میبری بالا به قیمت پایین اوردن ارزش کار کنون؟
کسی که دوربین حرفه ای میگیره کار حرفه ای میکنه این قابل مقایسه با عکسی که موبایل میگیره نیست
808 باید با دوربینای کامپکت مقایسه بشه نه با dslr
(5d مارک سه الان هفت ونیم میلیون پولشه ومارک دو پنج و نیم میلیون)

بله حرف شما درسته ولی برای عامه مردم همین که دوربین گوشی که میخرن با یک لنز مدیوم که روی یک دوربین بسیار حرفه ای نصب میشه قابل قیاسه از عالی هم یه چیزی اونور تره!
مردم عادی چقدرشون توانایی پرداخت 5 میلیون برای خرید یک مارک 2 رو دارن حالا اصلا قیمت لنز معمولی رو هم بزاریم کنار! ولی با این گوشی میتونن پرفورمنس نزدیک به این خرید رو داشته باشند غیر از اینه ؟ حالا ما به امکانات بیشتر این دوربین در کارهای حرفه ای و لنزهای گرون قیمت که مخصوص عکاس های حرفه ای و شاغل در این زمینه هست کاری نداریم...
ولی در حقیقت این یه مقایسه درسته و نه گمراه کردن مردم چون واقعا مقایسه بین این دوربین و لنزی با نوکیا808 بوده! جزئیات هم که بالا گفتم
موفق باشید.

Hadi-hh
24-07-2012, 01:27
به نظرم بهتر بود عکس هارو در کراپ 100% هم به مقایسه می ذاشتید! مخصوصا در iso 3200 (البته اگر دوربین نوکیا این iso رو داشته باشه) اون وقت می شد مقایسه کرد کدوم نویز کمتری داره!
5d کم غولی نیست که یک camera phone بیاد اونو به چالش بکشه!

دراصل سعی کردن در این مقایسه از لنزی روی این دوربین استفاده کنند که دوربین 808 بتونه توانایی های خودشو در نبردی تقریبا برابر از نظر کارایی و نابرابر از نظر قیمتی بسنجه!
ولی درکل با یک لنز کمی قویتر 808 کاملا از این رقابت کنار میرفت
موفق باشید.

MAMAL25
24-07-2012, 01:29
من منظورم شما نبودی عزیز منظورم پستی بود که نقل و قول کردم

عزیز من شما اصلا متوجه نیستی که مقایسه این دو از این جهت اشتباهه!
آقا جان شکی نیست که canon 5d با لنزهای های پرایس عکسهای به مراتب بهتر و با نویز کمتر و پیکسل بیشتر میگیره ولی بحث اینجاست که 808 با هزینه ای بسیار کم دوربینی فوق العاده و قابل مقایسه با لنزهای قیمت متوسط بازار که دوربین و لنز با هم فکر کنم نزدیک پنج میلیون و نیم یا بیشتر در بیاد رو داره! پس انقدر سعی نکنید اثبات کنید که این دوربین بهتر از 808 بله این دوربین با لنزهایی گرون قیمت و قدرتمند بسیار بسیار از 808 بهتر عمل میکنه ولی خب شما باید اون طرف قضیه که بحث مادی هست رو در نظر بگیری
یک نوکیا 808 یا قیمت یک میلیون و خرده ای قابل قیاس با یک دوربین حرفه ای با لنز مدیوم و قیمت تقریبی شش میلیون! افتخاری از این بالاتر برای یک کمرافون هست؟؟
به جای بزرگ نمایی و اشتباه مقایسه بهتره به بررسی حقایق و جزئیات این مقایسه بپردازید نه از ابتدا به قصد کوبیدن گوشی وارد بشید
موفق باشید.

دوست عزیز شما متوجه نیستی که اینگونه خبرا جنبه تبلیغ داره
مردمی که هیچی از دوربین نمیدوننو گمراه میکنه ولی باز میگی با این قیمت میشه فلان کرد
درسته قبول دارم بهترین کمرا فونه ولی باز نباید مقایسه بشه با dslr
من نمیدونم چرا شما سعی داری بحث مادیو بکشی وسط این خبر فقط در مورد کیفیت بود
در هر صورت اگه شما میگی 808 بیشتر میصرفه حق با شماست
موفق باشید

B6V
24-07-2012, 01:30
[/quote/]
عزیز من شما اصلا متوجه نیستی که مقایسه این دو از این جهت اشتباهه![/quote]

عزیزم من اصلا" مقایسه ای انجام ندادم که شما میگی مقایسه ای که من کردم اشتباهه

این دو هیچ جای مقایسه ای با هم ندارن دوست من به هیچ وجه

M.E.G.O
24-07-2012, 01:34
واقعا قابل تحسینه

Hadi-hh
24-07-2012, 01:40
دوست عزیز شما متوجه نیستی که اینگونه خبرا جنبه تبلیغ داره
مردمی که هیچی از دوربین نمیدوننو گمراه میکنه ولی باز میگی با این قیمت میشه فلان کرد
درسته قبول دارم بهترین کمرا فونه ولی باز نباید مقایسه بشه با dslr
من نمیدونم چرا شما سعی داری بحث مادیو بکشی وسط این خبر فقط در مورد کیفیت بود
در هر صورت اگه شما میگی 808 بیشتر میصرفه حق با شماست
موفق باشید

ببخشید دقیقا میشه بگید مردم چرا گمرا می شوند؟؟ هیچ چیز دروغی نیست مقایسه نوکیا808 با دوربین CANON5D با یه لنز متوسط که 808 با اختلاف کمی پیروزه!
چرا نباید مقایسه بشه؟؟ مقایسه اش خیلی هم جالبه مشکل اینجاست شما مدام تاکید بر این داری که دوربین DSLR با یک لنز گرون و قوی از 808 خیلی بهتر عکس میگیره خب این یه چیزه مسلمه عزیز و مقایسه هم اصلا بین اینا نیست مقایسه بین 808 با یک لنز با مشخصات نزدیک به لنز و قابلیتهای دوربین 808
در مورد صرفه بیشتر هم که حسابش با خودتون...
موفق باشید.

[/quote/]عزیزم من اصلا" مقایسه ای انجام ندادم که شما میگی مقایسه ای که من کردم اشتباهه

این دو هیچ جای مقایسه ای با هم ندارن دوست من به هیچ وجه [/QUOTE]

منظورم ذهنیت شما بود در مورد این مقایسه
بستکی به حزئیاتش داره در یک شرایطی کاملا میشه با هم مقایسه شون کرد!
دیگه به این بحث ادامه نمیدم در هر صورت واضحه که این دوربین با یک لنز قوی خیلی از 808 قوی تر میشه و در اینصورت قابل قیاس نیستند
موفق باشید.

MAMAL25
24-07-2012, 01:52
ببخشید دقیقا میشه بگید مردم چرا گمرا می شوند؟؟ هیچ چیز دروغی نیست مقایسه نوکیا808 با دوربین canon5d با یه لنز متوسط که 808 با اختلاف کمی پیروزه!
چرا نباید مقایسه بشه؟؟ مقایسه اش خیلی هم جالبه مشکل اینجاست شما مدام تاکید بر این داری که دوربین dslr با یک لنز گرون و قوی از 808 خیلی بهتر عکس میگیره خب این یه چیزه مسلمه عزیز و مقایسه هم اصلا بین اینا نیست مقایسه بین 808 با یک لنز با مشخصات نزدیک به لنز و قابلیتهای دوربین 808
در مورد صرفه بیشتر هم که حسابش با خودتون...
موفق باشید.

[/quote/]عزیزم من اصلا" مقایسه ای انجام ندادم که شما میگی مقایسه ای که من کردم اشتباهه

این دو هیچ جای مقایسه ای با هم ندارن دوست من به هیچ وجه

منظورم ذهنیت شما بود در مورد این مقایسه
بستکی به حزئیاتش داره در یک شرایطی کاملا میشه با هم مقایسه شون کرد!
دیگه به این بحث ادامه نمیدم در هر صورت واضحه که این دوربین با یک لنز قوی خیلی از 808 قوی تر میشه و در اینصورت قابل قیاس نیستند
موفق باشید.[/quote]
من توی پست اولم نوشتم باید مشخص کنه با چه لنزی اگه درست خونده بودی سریع جبه نمیگرفتی.چرا مقایسه با یه لنز هم قیمت 808 نشه؟البته اگه عادلانه باشه نه جنبه تبلیغات
بازم میگم این 5d نیست که توی کیفیت عکس تاثیر مستقیم میزاره این لنزه که مردم عادی اینو نمیدونن.اگه واضح نیست تا یه جور دیگه بگم
در مورد قیمت هم شما داری بحث میکنی وگرنه نه ما نه خبر حرفی در این مورد نزدیم

Armada
24-07-2012, 02:00
چند نكته خدمت دوستان:
اول اينكه ميزان نويز هيچ ارتباطى به لنز نداره و صرفا به سنسور و سى پى يو گوشى مربوط ميشه و بس. دوم اينكه اين مقايسه و يا حتى قرار دادن عكسهاى يك dslr معمولى ( تا چه برسه به يك فول فريم) كاملا اشتباه و بى پايه و اساسه. اگر ميخواين تفاوت عكسهاى دوربين خرفه اى رو مورد بررسى قرار بدين اول اينكه حتما كراپ ١٠٠٪ عكسها رو مقايسه كنين ( كه يكى از دوستان اشاره كردن). دوم اينكه ارزش كار فول فريمها در نور كم و iso بالا معلوم ميشه وگرنه در نور عادى همه دوربينها مثل هم عمل ميكنن و واسه حرفه ايها هم تشخيص تفاوت عكس يك
كامپكت و يك فول فريم در نور عادى كمى سخته.
فقط كافيه سايز سنسورهاى اين دو رو مقايسه كنين تا متوجه بشين اين مقايسه از پايه و اساس باطله.

MAMAL25
24-07-2012, 02:12
حرف شما کاملا صحیح
در هر صورت با احترام به نظر شما به نظر من این مقایسه کاملا اشتباهه
موفق باشید

miladna
24-07-2012, 08:57
اصلا نمی دونم یه عده مشکلشون کجاست خب معلومه که کنن بهتره هیچ کسی هم نیست بگه نه اصلا شما فقط به این فکر می کنی که کنن بهتره چون میشه با یه لنز خوب یه کیفیت عالی رو ازش دید ولی به این فکر نمی کنی که کنون چه ابعادی داره ، چه قیمتی داره ، چه سیتم (حالا تقریبا) عاملی داره آیا میشه ازش به عنوان تلفن هم استفاده کرد یا نه؟؟؟
خب معلومه که نمیشه ازش به عنوان تلفن استفاده کرد چون یه دوربین حرفه ای هست نه یک تلفن ، درسته؟
ولی 808 قراره هم تلفن باشه و هم دوربین که به نظر مورد دوم رو حدود ی که آدم رو ارضا کنه انجام میده!!!
اصلا مگه میشه از لحاظ قیمت مقایسه نشن ، اگه این طوری منم می خوام پراید رو با لامبورگینی مقایسه کنم ، خب طبعا پراید یه مزیتی داره که مثلا لامبورگینی رونتون نداره ، اونم قیمت پایین ، مصرف سوخت پایین ، ولی لامبورگینی ، لامبورگینیه دیگه نه؟؟؟؟
به نظر من خیلی مقایسه خوبی هست چون مگه روی 808 لنز حتی 300 تومنی انداختن (درست هست که ساختار یه camera phone و یک DSLR خیلی متفاوت هست)

MoHaMaD
24-07-2012, 09:01
فقط كافيه سايز سنسورهاى اين دو رو مقايسه كنين تا متوجه بشين اين مقايسه از پايه و اساس باطله.
دوست من شما اصلا سایز سنسور 808 رو دیدین ؟!

miladna
24-07-2012, 09:05
البته من بگم من خودم از عکس های کنن بیشتر خوشم اومد چون گرم تر و خام تر (واقعی تر) هستن.

saeedfarzi
24-07-2012, 09:13
این مقایسه اشتباه نیست . برای اینه که ببینید که دوربین این موبایل تا چه حد در برابر دوربین های حرفه ای حرفی برای گفتن داره . به نظر من که مقایسه جالبیه .

amirkalak
24-07-2012, 10:29
به نظر من یکی بحث مالیه و یکی هم بحث اندازه و وزن هستش .
کسی که با این موارد مشکلی نداشته باشه بی شک کنن رو انتخاب میکنه .
ولی کسی که هم میخواد یک دوربین خوب داشته باشه و هم خیلی گرون نباشه 808 رو میتونه انتخاب کنه .
یک نکته دیگه اینکه گوشی همیشه پیش آدمه ولی دوربین همیشه نیست . وزن هم که کنن حدود 1 کیلو وزن داره و 808 فقط 170 گرمه .

LEON
24-07-2012, 10:36
از این مقایسه های احمقانه زیاد میشه
متاسفانه دوستان ما فکر می کنم که پیکسل بالاتر نشان دهنده ی بهتر بودن کیفیت دوربین موبایل و یا خود دوربین
در حالی که این ها همش یه بازی با اعداد هست...برای تشنه نگه داشتن شما ها...
با این اعداد فقط مشتری جذب می کنن
به این میگن سیاست کثیف اقتصادی تمام کمپانی های بزرگ
....
یه مقدار به خودتون بیایید....متاسفم که این گونه خبر ها خیلی خوب بازدید میشه..بعضی موقع ها نیاز به منبع نیست
خودتون با عقل خودتون قضاوت کنید کافی است....
موفق باشید

Armada
24-07-2012, 11:34
دوست من شما اصلا سایز سنسور 808 رو دیدین ؟!

دوست عزيز سايز سنسور ٨٠٨ معادل ١٠/٨ ميليمتر در ٧/٥ ميليمتره. مساحت سنسور ميشه ٨١ ميليمتر مربع.
سايز سنسور يك دوربين فول فريم ٣٦ ميليمتر در ٢٤ ميلمتره. مساحتش ميشه ٨٦٤ ميليمتر مربع. گرفتين مطلب رو؟

MoHaMaD
24-07-2012, 12:06
از این مقایسه های احمقانه زیاد میشه
متاسفانه دوستان ما فکر می کنم که پیکسل بالاتر نشان دهنده ی بهتر بودن کیفیت دوربین موبایل و یا خود دوربین
در حالی که این ها همش یه بازی با اعداد هست...برای تشنه نگه داشتن شما ها...
با این اعداد فقط مشتری جذب می کنن
به این میگن سیاست کثیف اقتصادی تمام کمپانی های بزرگ
....
یه مقدار به خودتون بیایید....متاسفم که این گونه خبر ها خیلی خوب بازدید میشه..بعضی موقع ها نیاز به منبع نیست
خودتون با عقل خودتون قضاوت کنید کافی است....
موفق باشید
امیر جان خودتو کنترل کن داداش گلم :4:
808 فقط یه دوربین با مگاپیکسل بالاتر نیست . اگه باهاش کار کنی و عکس بگیری هیچوقت این حرف رو نمیزنی .
808 به راحتی میتونه با دوربین های حرفه ای رقابت کنه که صد در صد در برخی موارد کم میاره و این طبیعیه !

دوست عزيز سايز سنسور ٨٠٨ معادل ١٠/٨ ميليمتر در ٧/٥ ميليمتره. مساحت سنسور ميشه ٨١ ميليمتر مربع.
سايز سنسور يك دوربين فول فريم ٣٦ ميليمتر در ٢٤ ميلمتره. مساحتش ميشه ٨٦٤ ميليمتر مربع. گرفتين مطلب رو؟
دوست عزیز منظور بنده این بود که سایز سنسورر این گوشی رو ببینین که فکر نکنین سایزش به اندازه همون n8 یا ... هستش !

EmmaWLove
24-07-2012, 13:04
متاسفانه یه سری از دوستان کیفیت بالای دوربین 808 رو باور ندارن و فکر میکنن با اعداد و مگاپیکسل بازی شده.

http://i.nokia.com/image/view/-/989922/highRes/3/-/PureView---Zoom--zoom-and-zoom-again---poster-frame.jpg

آقا اصلاً 41 مگاپیکسل الکیه. دوربین این گوشی در اصل فقط 3 مگاپیکسله!!!!
من نه به مگاپیسکل کار دارم... نه به اندازه سنسور...
در حال حاضر 808 با بهترین جزئیات و بهترین کیفیت داره عکس برداری میکنه و باید اینو قبول کنین. نوکیا برای PureView چندین سال زحمت کشیده. شاید در آینده نزدیک ما شاهد حضور این تکنولوژی در دوربین های حرفه ای باشیم!!! هیچ چیز غیر ممکن نیست...

http://i.nokia.com/image/view/-/821744/medRes/2/-/808-sample-image-1.jpg

هیچ کس قدرت خارق العاده دوربین Canon رو انکار نمیکنه. مسلماً همین 5D در خیلی از شرایط از 808 بهتر عکس میگیره. مثلاً در محیط کم نور و تاریک 100 درصد عکس های بهتری میگیره و حتی میشه با کمی تنظیم کیفیت عکس برداری رو بالاتر برد.
بحث ما اینجاست که 808 اونقدر فوق العاده و عالیه که میشه اونو با دوربین های حرفه ای مقایسه کرد.

http://i.nokia.com/image/view/-/821758/highRes/4/-/PureView---Low-light---poster-frame.jpg

808 اولین گوشی با تکنولوژی PureView نوکیاست. به زودی تکنولوژی PureView گسترش و پیشرفت میکنه.

PESAR AJIB
24-07-2012, 13:29
زیاد هم قوی تر و سر تر از کانون نبود . فقط مشکلی که کانون در برار نوکیا داشت . این بود که تصاویرش کمی تاریک بودن

sam123
24-07-2012, 13:29
شما حتی این مقایسه و عکسها رو درست بررسی نکردید

توی عکس اول لنز دوربین کنون رو مشخص کرده اتفاقا لنز سری ال دور قرمز هم هست !
17-40 F4L یکی از با کیفیت ترین لنزهای کنون با قیمت 1400 دلار !!!
که تو سایت امازون با تخفیف شده 800 دلار
http://www.amazon.com/Canon-17-40mm-Ultra-Angle-Cameras/dp/B00009R6WO

اتفاقا یه مقایسه دیگه هم هست که با کنون 5 دی مارک 3 و یه دوربین فوجی مقایسه شده بود
هر به کیفیت 808 شک کنه از روی تعصب و مشکلش با برند نوکیا هست
من این موبایل رو ندارم اما خودم با این موبایل عکس گرفتم واقعا عالی بود
ضمن اینکه خود من هم یه نیکون D90 دارم
فقط در حالت نور کم و ایزو بالا این موبایل نسبت به دوربین های حرفه ای کم میاره
در ضمن این گوشی تا ایزو 1600 داره و می شه با اون عکس گرفت.
بیایید واقعیت رو قبول کنیم

Armada
24-07-2012, 14:08
شما حتی این مقایسه و عکسها رو درست بررسی نکردید

توی عکس اول لنز دوربین کنون رو مشخص کرده اتفاقا لنز سری ال دور قرمز هم هست !
17-40 F4L یکی از با کیفیت ترین لنزهای کنون با قیمت 1400 دلار !!!
که تو سایت امازون با تخفیف شده 800 دلار
http://www.amazon.com/Canon-17-40mm-Ultra-Angle-Cameras/dp/B00009R6WO

اتفاقا یه مقایسه دیگه هم هست که با کنون 5 دی مارک 3 و یه دوربین فوجی مقایسه شده بود
هر به کیفیت 808 شک کنه از روی تعصب و مشکلش با برند نوکیا هست
من این موبایل رو ندارم اما خودم با این موبایل عکس گرفتم واقعا عالی بود
ضمن اینکه خود من هم یه نیکون D90 دارم
فقط در حالت نور کم و ایزو بالا این موبایل نسبت به دوربین های حرفه ای کم میاره
در ضمن این گوشی تا ایزو 1600 داره و می شه با اون عکس گرفت.
بیایید واقعیت رو قبول کنیم

دوست عزيز اينجا كسى با نوكيا مشكلى نداره. همه ما در يك مقطعكى نوكيا داشتيم. چيزى كه در موردش صحبت ميشه اينه كه اين مقايسه نا معقول و ناقصه. همين و بس. تعصبى هم در كار نيس. وگرنه من خيلى پيش از اين ميوندم مقاسه كنون 5D مارك ٢ با آيفون 4S رو ميذاشتم كه گوشى خودمه و توى اين مقايسه آيفون اصلا كم نياورده. اينهم لينكش:
http://m.guardian.co.uk/technology/gallery/2011/dec/04/photography-iphone-v-professional-camera?cat=technology&type=gallery

ولى اين مقايسه هم نادرسته. مثل مقايسه سيب و پرتقاله. اين نكته اى بود كه من بهش اشاره كردم.

payaaaaam
24-07-2012, 14:10
نمیشه اینو با slr like خوب مقایسه کرد که بحث لنز هم وجود نداشته باشه.مثل fz100-fz35-hx100-hs20

sam123
24-07-2012, 14:37
دوست عزيز اينجا كسى با نوكيا مشكلى نداره. همه ما در يك مقطعكى نوكيا داشتيم. چيزى كه در موردش صحبت ميشه اينه كه اين مقايسه نا معقول و ناقصه. همين و بس. تعصبى هم در كار نيس. وگرنه من خيلى پيش از اين ميوندم مقاسه كنون 5d مارك ٢ با آيفون 4s رو ميذاشتم كه گوشى خودمه و توى اين مقايسه آيفون اصلا كم نياورده. اينهم لينكش:
http://m.guardian.co.uk/technology/gallery/2011/dec/04/photography-iphone-v-professional-camera?cat=technology&type=gallery

ولى اين مقايسه هم نادرسته. مثل مقايسه سيب و پرتقاله. اين نكته اى بود كه من بهش اشاره كردم.

کسی دوربین کنون رو با موبایل نوکیا مقایسه نکرد
بحث من سر عکس هاشون در حالت برابر هست
چرا نشه مقایسه کرد؟
الان واید هر دو یکی هست ایزو یکی سرعت شاتر یکی هست هر دو هم عکس می گیرن
این مقایسه نباشه پس چیه؟؟؟
مطمئنن کسی که دروبین حرفه ای می گیره می خواد از امکانات اون استفاده کنه که یه موبایل اون رو نداره
مثلا می خواد شاتر رو 30 ثانیه باز بذاره که عکاسی نجومی کنه یا یه لنز تله بزاره از پرنده عکس بگیره یا یه لنز واید بذاره از منظره یا ماکرو ... یا 10 تا ..... رو لنز می ذاره که به عکس مورد نظرش برسه
بحث ما سر عکس در حالت برابر هست و این یه مقایسه کاملا درسته.
و الا هیچکی نگفته در مجموع 808 بهتره.

مثلا ماشین بوگاتی ویرون سریع ترین ماشین دنیا هست 2 میلیون هم دلار هم پولشه ولی شتابش از دوج وایپر که قیمتش 100 هزار دولاره کمتره .
چیزی که مسلمه اینه که بوگاتی سریعتر هست لوکس تر هست سر پیچ بهتر عمل می کنه کیفیتش بالاتره ایرگونومی بهتری داره و ....... ولی چیزی که واقعیت داره اینه که تو شتاب نسبت به دوج وایپر کم میاره.پس ما می تونیم این دو رو باهم مقایسه کنیم.

الان هم تو حالت برابر عکس 808 بهتره ولی خوب مشخصه تو عکاسی نجومی پرتره واید تله نور کم و ... کنون بهتره و در کل این دو رو نمی شه با هم مقایسه کرد ولی عکس شون رو در حالت برابر می شه با هم مقایسه کرد.

Wolfomid
24-07-2012, 14:51
عالی بود داداش رضا ولی بنظر من تا خود آدم تو دستش نگیره و مقایسه نکنه زیاد نمیشه ی مقایسه سایت های دیگه دل خوش کرد
از طرفی سلیقه ها فرق میکنه یکی از رنگ های روشن خوشش میاد یکی از رنگ های پر رنگ تر
در ضمن بنظر من اصلا اشتباه ک این دوتا رو با هم مقایسه کردن چون کانن 22 مگا پیکسله ولی 808 41 مگاست
باید دوتا دوربینی ک پیکسل هاشون هم یکیه مقایسه بشن
مثلا بنظر من اشتباه ک ما بیایم پراید موتور 1300 رو با 405 موتور 1800 مقایسه کرد موقعی مقایسه درسته ک 405 1800 رو با ماشینی ک 1800 هست مقایسه کنیم (پراید 1300 با ماشینی ک 1300 هست)
ولی در کل دوست دارم پول اومد دستم 808 رو بگیرم یه حالی با 41 مگا پیکسل بکنم

AMIN8282
24-07-2012, 15:05
سلام دوستان.
من حدود1ماهه 808 رو دارم به جرات میشه گفت تو زمینه عکاسی انقلاب کرده.
حالا بحث38 مگاپیکسلیش کنار.
این گوشی تو 8و5و3مگاپیکسل عکسهای فوق العاده ای تو حالت purewive برمیداره.
اینم در نظر داشته باشید حتی کوچکترین دوربین با کیفیت عالی رو آدم بعضا زورش میاد تو جیبش حمل کنه(بعلت محدودیت جا)ولی اینو راحت میتونی بخاطر کمرا فون بودنش حمل کنی.
خودم تا قبل از 808 با آیفون 4sعکس مینداختم که کیفیت عکسهاش واقعا عالی بود ولی از وقتی 808 رو خریدم دیگه عکاسی فقط با 808 حال میده.
خدایی عکسهاش تو حالت 8مگاپیکسل purewive بهترین هستش.

Hadi-hh
24-07-2012, 15:40
کسی دوربین کنون رو با موبایل نوکیا مقایسه نکرد
بحث من سر عکس هاشون در حالت برابر هست
چرا نشه مقایسه کرد؟
الان واید هر دو یکی هست ایزو یکی سرعت شاتر یکی هست هر دو هم عکس می گیرن
این مقایسه نباشه پس چیه؟؟؟
مطمئنن کسی که دروبین حرفه ای می گیره می خواد از امکانات اون استفاده کنه که یه موبایل اون رو نداره
مثلا می خواد شاتر رو 30 ثانیه باز بذاره که عکاسی نجومی کنه یا یه لنز تله بزاره از پرنده عکس بگیره یا یه لنز واید بذاره از منظره یا ماکرو ... یا 10 تا ..... رو لنز می ذاره که به عکس مورد نظرش برسه
بحث ما سر عکس در حالت برابر هست و این یه مقایسه کاملا درسته.
و الا هیچکی نگفته در مجموع 808 بهتره.

مثلا ماشین بوگاتی ویرون سریع ترین ماشین دنیا هست 2 میلیون هم دلار هم پولشه ولی شتابش از دوج وایپر که قیمتش 100 هزار دولاره کمتره .
چیزی که مسلمه اینه که بوگاتی سریعتر هست لوکس تر هست سر پیچ بهتر عمل می کنه کیفیتش بالاتره ایرگونومی بهتری داره و ....... ولی چیزی که واقعیت داره اینه که تو شتاب نسبت به دوج وایپر کم میاره.پس ما می تونیم این دو رو باهم مقایسه کنیم.

الان هم تو حالت برابر عکس 808 بهتره ولی خوب مشخصه تو عکاسی نجومی پرتره واید تله نور کم و ... کنون بهتره و در کل این دو رو نمی شه با هم مقایسه کرد ولی عکس شون رو در حالت برابر می شه با هم مقایسه کرد.

کاملا با این پست موافقم
دقیقا منم توی پستهای قبلیم دارم مدام روی این قضیه پافشاری میکردم ولی بازم میگفتن مقایسه نادرسته
راستی ارگونومی برای بدن انسان بکار میره برای خودرو از آیرودینامیک استفاده میشه (چشمک)

M o H o M o
24-07-2012, 15:57
سلام ببخشید بچه ها برام جالبه بدونم حجم عکساش با این کیفیت چه قدره ؟

MoHaMaD
24-07-2012, 16:01
سلام ببخشید بچه ها برام جالبه بدونم حجم عکساش با این کیفیت چه قدره ؟
من در مراسم رونمایی این گوشی یه عکس در حالت 38 گرفتم که حجمش نزدیک به 7مگ شد

habib_paeidarei
24-07-2012, 16:37
باسلام من خودم808دارم باهاش عکس تاحجم13مگابایت هم گرفتم(از بالای قله کوه عکس داخل دره روگرفتم)
:bp:

EmmaWLove
24-07-2012, 16:48
باسلام من خودم808دارم باهاش عکس تاحجم13مگابایت هم گرفتم(از بالای قله کوه عکس داخل دره روگرفتم)
:bp:

سلام دوست من:az:
ما که هر نمونه عکسی رو دیدیم واسه سایت های خارجی بود.
شما که 808 داری یه عکس خفن و پر حجم واسمون توی سایت آپلود کن.

sam123
24-07-2012, 23:45
کاملا با این پست موافقم
دقیقا منم توی پستهای قبلیم دارم مدام روی این قضیه پافشاری میکردم ولی بازم میگفتن مقایسه نادرسته
راستی ارگونومی برای بدن انسان بکار میره برای خودرو از آیرودینامیک استفاده میشه (چشمک)

درسته ارگونومی میشه همون راحتی انسان تو ماشین یعنی اگه ماشینی بعد از مسافرت طولانی احساس خستگی کمتری نسبت به ماشین دیگه داشتی می گن ارگونومیش بهتره ! منبع ندارم اینو از چند نفر شنیدم !
به هر حال مرسی از راهنمایی :ay:

JABER
25-07-2012, 17:27
یه نکته را خیلی ها توجه نمی کنند
مقایسه 808 با d5 نشان از قدرت فوق العاده 5d هست.
کسی منکر قدرت کانن نمیشه--چون کار دوربین حرفه ای تنظیمات دستی و تغییر لنز هست.
کارش عکس اوتو گرفتن نیست.

ولی واقعا 808 فوق العادست.
فکر کنم نوکیا اگه توی موبایل ورشکست بشه،بره یه شرکت دوربین بزنه سرآمد میشه:4:

keram
25-07-2012, 18:06
توی قسمت تخصصی این گوشی من توضیح دادم که سایز اصلی عکسهای این گوشی 5.3 مگاپیکسل هستش که زوم در عکاسی فوق العاده عمل میکنه .تنها ایرادی که میشه از دوربینش گرفت اینه که متاسفانه نمیشه در اوج کیفیت یعنی 38 مگاپیکسل از زوم در عکاسی استفاده کرد ولی باز 100 % یه روزی این گوشی رو میخرم الان قیمتش کمی کاذب هستش

shirbahram
26-09-2012, 17:24
من العان ن8 دارم ولي دارم پولمو جم ميكنم اول ميخواستم آيفون5 بگيرم ولي اپل شورشو دراورده چون خيلي ديگه گرونه و چيز خاصي هم نيست و بيشتر امكانات و قابليتهاي خوبش تو ايران كار نميكنه اما تصميم گرفتم نوكيا 808 بگيرم واقعا عاليه وهمچنين با اين دوربين محشرش و قيمتش هم از خيلي گوشيهاي پيشرفته مناسبتره و حتي نوكيا هميشه تو ايران خوب جواب داده دم نوكيا گرم من كه خودم طرفدار پرو پا قرسشم:bp::dh::bz: