PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نکات ممتاز bada

sina_d900
02-09-2012, 10:55
سیستم عامل bada توسط سامسونگ برای بدست گرفتن بازار smart phone های میان و ارزان قیمت طراحی شده و توانسته با دراختیار گرفتن 4% بازار حتی از windows phone هم بالاتر قرار بگیرد. گرچه سامسونگ توجه زیادی با این سیستم عامل نداشته و تنها 10 مدل گوشی با این سیستم عامل به بازار ارائه دهد از wave 1 تا wave 3 و نسخه های bada محدود به 1.0 ، 1.2 و 2.0 محدود میشود و قویترین مدل گوشی های این سیستم عامل wave 3 با پردازنده 1.4 ghz رم 512 صفحه نمایش 4 اینچ با فناوری super amoled و دوربین 5 با کیفیت hd است.گرچه bada با کم محلی شدیدی از طرف خالقش سامسونگ روبروست ولی این سیستم عامل مزایایی دارد که حتی در سیستم عامل های بزرگی چون iOS و android وجود ندارد در زیر نگاهی داریم به مزایای این سیستم عامل :

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=772004&stc=1&d=1346574485

1- این گوشی بدون نصب نرم افزار های اضافی میتواند تمام فایل های تصویری mp4 , mlv , wmv , avi , divx , xvid , h264 فایل های صوتی mp 3 , wma , aac , m4a , ra , ogg فرمت های گرافیکی jpeg , gif , png , tiff ,bmp , swf فرمت های اداری pdf , doc , docx , ppt , pptx , xls , xlsx , txt را اجرا کند حتی از اولین برنامه های مخصوص این سیستم عامل اجرای فرمت فتوشاپ psd و فرمت های جدیدتر flv نیز اجرا میشود که این از قدرت برنامه نویسی این سیستم عامل است.
2- یکی از نکته های جالب این سیستم عامل توانایی block list آن است که در جدیدترین نسخه های android و iOS نیز بصورت پیشفرض وجود ندارد و باید بکمک نصب برنامه ها آن را برطرف کرد بخصوص آنکه ممکن است delivery ها باعث آزار کاربر شوند ولی در bada میتوان با وارد کردن کلمه delivery در لیست block list تمام delivery ها به قسمت spam بروند .
3- یکی از نکات جالب bada یکپارچه بودن تمام firmware های عرضه شده است و نیازی به یافتن کرنل مرتبط یا modem نیست و همه firmware های تمام badaphone ها یکسان بوده فقط به مدل بستگی دارد و نیازی به یادگیری روش های مختلف تعویض rom نیست که اینکار باعث جلوگیری از dead شدن گوشی موقع نصب rom های مختلف میشود که در سیستم عامل های دیگر شایع است.
4- یک نکته جالب دیگر قدرت فشرده سازی برنامه هاست بعنوان مثال بازی جذاب asphalt 6 hd که بطور مشترک برای تمام پلتفرم ها عرضه شده برای iOS ها حجم نزدیک 1.1 gb برای android ها 900 mb و برای bada تقریبا 500 mb است که میتواند بخصوص در کشورهایی مثل ایران که سرعت اینترنت پائین و قیمت بالاست کار کاربر را راحت تر کند.
5- قدرت برنامه های عرضه شده bada بسیار بالاست بعنوان مثال برنامه winrar ویندوز که علاوه بر فرمت های پیشفرض میتواند فرمت هایی مثل smt , apk , jar را اجرا کند برنامه های ساخته شده برای bada مثل bada archiver نیز چنین قدرتی را دارند و علاوه بر اجرای فرمت های فشرده قادرند فرمت های ذکر شده بالا را نیز اجرا کنند.
6- تغییر rom های bada هم بسیار آسان است و کاربران مبتدی نیز میتوانند با کمی تمرین rom مورد دلخواه خود را بسازند همانطور که الان در بسیاری فروم ها چه خارجی و چه ایرانی rom های متنوعی برای bada فون ها وجود دارد در حالی که برای تغییر rom بخصوص برای آندروید باید بسیار با دقت عمل کرد که البته کاربر کمی باید حرفه ای باشد
7- قابلیت اجرای پیش فرض برنامه های java که معمولا ساخت آنها راحت تر از ساخت برنامه با فرمت اصلی هر پلتفرم است از توانایی های bada است که حتی با قدرت کم ، این گوشی ها قادرند تا 5 برنامه با این فرمت را همزمان اجرا کنند
8- با توجه به close source بودن bada در این 2 سال هیچ ویروسی برای این سیستم عامل بوجود نیامده حتی شرکت های آنتی ویروس مثل Kaspersky نیز بر این مطلب صحه گذاشته اند در حالی که android و iOS گریبان ویروس های متنوعی هستند
9- گوشی های این پلتفرم بسیاری از امکانات قویترین smart phone ها را دارا هستند قابلیت gps , WiFi Direct , ... , TV Out , multi touch , … از جمله این قابلیت ها هستند که به آنها پشتیبانی از انواع سنسورها (نور ، موقعیت ( را نیز باید اضافه کرد
10- گر چه بسیاری از کمبود برنامه برای این پلتفرم سخن می گویند ولی برنامه های مهمی برای این پلتفرم وجود دارد ، به دقت به این نام ها توجه کنید :
Viber , Polaris office , opera browser , dolphin browser , download manager , uc browser , gmail/yahoo/windows live messenger , Samsung navi iran , navitel , wamo camera , QR reader , All language dictionary , asphalt 6 hd , tintin , …
این ها فقط تعدادی از برنامه هایی هستند که برای bada عرضه شده اند گرچه سرعت افزایش برنامه های bada کم است ولی سعی شده همه نوعی از برنامه های عرضه شوند
11- این نکته که ایرانی ها میتوانند برنامه های دلخواه خود را بصورت کاملا اورجینال خریداری کنند اکنون برای bada محیا شده که در مقابل google play و app store و حتی ovi market که برای ایرانی ها در دسترس نیست نکته بسیار قابل توجهی است.
12- قابلیت تغییر فونت از جمله قابلیت های جالب bada است که بعنوان مثال برای تغییر فونت android باید گوشی root شود که اینکار باعث ابطال گارانتی میشود ولی برای پلتفرم bada اینکار بسیار راحت است و خود کاربر هم میتواند براحتی فونت خود را به گوشی اضافه کند
13- تنظیمات bada راحت تر از سایر پلتفرم ها است و پیچیدگی های آنها را ندارد همه چیز در جای خود است و نیازی به حرفه ای بودن و یافتن تنظیمات مختص خود مثل سایر پلتفرم ها نیست.
14- یکی از نکات جالب bada ایسنت که برنامه های نصب شده بصورت هوشمند به لیست تنظیمات اضافه میشوند مثلا برنامه هایی که از gps استفاده می کنند به تنظیمات آن قسمت اضافه شده و میتوان دسترسی آنها را قطع کرد یا برنامه هایی که نیاز به Notification دارند.
15- پلتفرم bada برای هکرها بسیار لذت بخش هستند این لذت از چند راه بوجود میآید :
 با توجه به close source بودن هکرها از استفاده از قابلیت های مخفی بیشترین استفاده را می برند مثلا در ارائه قفل pattern پلتفرم android و قفل گوشی عای iPhone برای bada و حتی ارائه file manager که نشان از رویکرد زیاد هکر ها به bada دارند
 با توجه به ارزان قیمت تر بودن گوشی های wave در مقایسه با گوشی های با همان سخت افزار و اینکه کاربران بدنبال استفاده از سیستم عامل android هستند هکرها حتی توانسته اند نسخه 4.1 این سیستم عامل را روی نخستین موج این پلتفرم نصب کنند حتی زودتر از ارائه android 4.1 برای گوشی های پرقدرتی مثل s II
 استفاده از توانایی های badaفون های دیگر در دیگری مثل قرار دادن مارکت wave 3 در wave 1 و wave 2 در زمانی که بعضی برنامه ها در wave 3 رایگان بودند .
16- نرم افزار kies نرم افزار ارتباطی badaphone با ویندوز و حتی مک است براحتی توانایی ایجاد نسخه پشتیبان از برنامه های نصب شده ، دفترچه تلفن ، پیام ها ، تنظیمات و ... و برگرداندن آنها پس از تغییر rom است
17- قیمت و سخت افزار مناسب و هوشمند بودن از دلایل مهمی است که میتواند کاربر را برای خرید bada phone ترغیب کند
18- Bada در آمار ارئه شده برحسب 3 ماه یکبار توسط موسسه gartner ، همواره فروشش بیشتر از 3 ماه قبل بودن و بجز یکبار که تنهاز 0.1% آمار فروشش نسبت به سایر پلتفرم ها کاهش داشت ولی در این آمار هم رشد صعودی داشته و اکنون 3% بازار را در اختیار دارد آنهم با این شرایط که خالق به آن بی توجه است
19- سازنده bada با عرضه sdk این پلتفرم از ابتدا همه را دعوت به برنامه نویسی و عرضه برنامه برای آن کرده دقیقا برخلاف iOS . حتی برنامه ساخت theme ، نیز برای آن عرضه شده و براحتی میتوان تم مورد نظر را ساخت
20- گرچه ممکن است بسته بودن پلتفرم کاربر را خیلی آزار دهد ولی اینکه ممکن است همین فردا یه نکته جدید در bada کشف و همگانی شود این پلتفرم را جذاب کرده بعنوان مثال در یک روز هک قفل android روز دیگر روش های مختلف نصب برنامه (spoof) بدون نیاز به اینترنت و ... و جدیدا طراحی صفحه boot ویژه خود روز بروز لذت استفاده ازbada را افزایش می دهد
21- روش های مختلفی برای نصب برنامه توسط هکر ها بوجود می آید و تاکنون چندین روش که اصطلاحا spoof نامیده میشود برای bada قرار داده شده و
این ها 21 مورد از مزایای جالب bada است که خیلی ها از آن غافلند گرچه من هم بر این مورد که گوشی بسیار پرقدرتی با پلتفرم bada عرضه نشده و یا قابلیت نصب برنامه براحتی آنچه در android وجود دارد نیست یا قابلیت فیلم برداری full hd یا داشتن حافظه بالا مثل سری ها galaxy و رم پائین badaphone (که گاهی روی اعصاب است) وجود ندارد ولی درصورت توجه بیشتر سامسونگ به bada این پلتفرم میتوانست حتی از رقیبان جدی اش android و iOS نیز پیشی بگیرد بخصوص آنکه بسیاری کیفیت برایشان اهمیت دارد نه کمیت.

S.H.A.H.R.O.K.H
02-09-2012, 11:52
ولی سیستم عاملش اعصاب من رو بعد یک هفته خورد کرد :4:
لگ میزد بابا...بازیها و نرم افزارها خیلی بامبول در میاوردن...
بازی نیم دلاری رو سامسونگ اپز 5000 تومان میفروخت...
در کل به نظرم بهتر که رفت...این سورس بسته بودنش اعصاب همه رو بهم ریخته بود...بنده خدا ها واسه اسپوف و اینا دیگه...هی وایی...
در ضمن تنظیماش خیلی مسخره بود..قبول کنید...همه چی جا به جا بود...تنظیمات درست یعنی اندروید...نه حتی ios...
قدزت فشرده سازیش رو قبول دارم...Ios آز همه بدتره نامرد...

در کل بادا چیز خاصی نداره غیر از یک چیز مهم...اینکه تم میخوره و تمهاش هم خیلی جالب هستن...

paradise_is4u
02-09-2012, 12:19
شاهرخ جان، لگ زدن مربوط به فیرمور نادرست هست، فیرمورهای بسیاری موجود هستن که خیلی روون و خوب کار می کنن. ضمناً من نمیدونم شما از کدوم ورژن بادا استفاده کردید، اما چون تو بادا 2.0 مدیریت حافظه و مالتی تسکینگ بهبود پیدا کرده، این مشکلات به مراتب کمتر شده.
خوب شما در نظر بگیرید، بادا توسط سامسونگی طراحی شده که خودش تو دنیای اندروید و ویندوز حرفهای زیادی برای گفتن داره و همینطور سیمبین تا زمانی که تولید میشد. برای همین بادا رو جوری طراحی کرده که مزایای اونها رو داشته باشه و معایبشون رو خیر.
اسپوف که شما فرمودید، الان دیگه روشش آسونتر شده، به هر حال این بخاطر امنیت خیلی بالاییه که سامی روی بادا ایجاد کرده و برای شکستن قفل برنامه ها باید از 7 خوان رستم عبور کرد.
و اما برای قیمت اپلیکیشن ها! حق با توه! البته نه دیگه نیم دلار، 5000 تومن! سامسونگ برای اینکه حق دولوپرها رو بپردازه، باید از دلار استفاده کنه. یعنی ریالی که ما میپردازیم تبدیل بشه و به اونها پرداخت بشه، حالا خودت ببین با این وضع قیمتی باید چکار بکنه. این رو خود مسئولان سامسونگ موبایل ایران هم میدونن و قبول دارن که قیمت بعضی اپلیکیشن ها خیلی بالا هست، اما چاره ای ندارند.
در کل بادا با بی مهری حتی خود سامسونگ مواجه هست. اندروید به مذاق سامی خوشتر اومده وگر نه، بادا میتونست بالاتر از این حرفا قرار بگیره. همه سیستم عامل ها در بدو ورودشون همین بودند، اما رشد کردن. سامی میتونست بادا رو بهتر از اینا رشد بده و یا حتی اون رو انحصاری خودش نگیره و برندهای دیگه هم ازش استفاده کن. اینجوری رشد می کرد و موفقیت خیلی بالاتری رو به دست می آورد. به هر حال بادا تموم نشده و پروژش با تایزن ادغام میشه و از این به بعد با اون جلو میره...

MEH D
02-09-2012, 12:21
به بخش مقالات منتقل شد ...
مدیران مربوطه بررسی کنن ... :4:

با تشکر ...

BABAK OTAKU
05-09-2012, 12:56
ولی منم با بادا مشکل داشتم حالا نمیدونم ایراد از ویو 3 بود یا نه ولی واسه منم با رام اورجینال خودش لگ داشت و اینکه سرعت خوندن رم 32 گیگ تو این سیستم دو برابره آندرویده و فایلهای داویکس رو هم این سیستم خوب پشتیبانی نمیکنه در کل من اصلا با بادا حال نکردم

sina_d900
05-09-2012, 13:01
ولی منم با بادا مشکل داشتم حالا نمیدونم ایراد از ویو 3 بود یا نه ولی واسه منم با رام اورجینال خودش لگ داشت و اینکه سرعت خوندن رم 32 گیگ تو این سیستم دو برابره آندرویده و فایلهای داویکس رو هم این سیستم خوب پشتیبانی نمیکنه در کل من اصلا با بادا حال نکردم

متاسفانه در سری اول ویو 3 که به ایران اومد رام نصب شده روی گوشی ایراد داشت و با نصب رام جدیدتر به کل ایرادات برطرف شدند

wave.
05-09-2012, 17:57
من که راضیم حتی بهتر اندروید قبولش دارم
بادا ی چیز دیگس
خعلی ممنون خسته نباشی

aerobic
17-09-2012, 11:39
من که راضیم حتی بهتر اندروید قبولش دارم
بادا ی چیز دیگس
خعلی ممنون خسته نباشی

به چه دلیل میگی از اندروید بهتره؟

sina_d900
17-09-2012, 12:20
به چه دلیل میگی از اندروید بهتره؟

به دلایلی که در پست اول گذاشته شده

Saleh-iOS
17-09-2012, 18:14
مقالت رو خوندم . یه چیزایی هم یاد گرفتم ، ممنون

اول که اومده بود خیلی تو کفش بودم بعد زده شدم ازش

با توجه به close source بودن bada در این 2 سال هیچ ویروسی برای این سیستم عامل بوجود نیامده حتی شرکت های آنتی ویروس مثل Kaspersky نیز بر این مطلب صحه گذاشته اند در حالی که android و iOS گریبان ویروس های متنوعی هستند

اندروید رو نمیدونم ولی من ویروس های متنوع برای ios ندیدم .
یکی از قابلیت های ایتونز اینکه فقط فایل مورد نظر رو انتقال میده به گوشی که از ورود ویروس جلوگیری میکنه
تو قسمت فایل شرینگ اپ ها انتقال فایل به صورت دستی هست که این خودش از انتقال فایل اضافی جلو گیری میکنه ،
تنها مشکلی که ممکنه به وجود بیاد انتقال ویروس سیستم عامل دیگه ای مثل ویندوزه از طریق فایل منیجری غیر از ایتونز باشه ولی چون هسته سیستم عامل یونیکسه مشکلی پیش نمیاد
این مورد میتونه برای هر سیستم عامل دیگه ای حتی مثل بادا هم پیش بیاد

masoud21
17-09-2012, 19:35
به نظر من آندروید و بادا قابل قیاس نیستند

tighoor
18-09-2012, 14:47
هر سیستم عاملی که یه غول نرم افزاری پشتش نباشه شکست میخوره....
bada
webos
blackberry os
meamo
meego

دلیلشم مشخصه.
الان کاربر نیاز به اکو سیستم داره ....

RASSOOL
13-10-2012, 19:14
هر سیستم عاملی که یه غول نرم افزاری پشتش نباشه شکست میخوره....
Bada
webos
blackberry os
meamo
meego

دلیلشم مشخصه.
الان کاربر نیاز به اکو سیستم داره ....

ببخشيد...ميشه درموردجمله آخرتون يه كم توضيح بدين؟

tighoor
13-10-2012, 23:34
ببخشيد...ميشه درموردجمله آخرتون يه كم توضيح بدين؟

حالا بر فرض ویندوز فون 8:
-از طرفی پشتیبانی Microsoft که اینقدر بزرگ هست که بتونه کلی برنامه نویس جذب کنه.
- در قسمت بازی در ویندوز فون 8---- داره توسط گروه xbox ماکروسافت ساپورت میشه.
- داره از طرف گروه office ماکروسافت پشتیبانی میشه.
- داره از طرف گروه emial و Live.com ماکروسافت برای سینک و skydrive به شدت پشتیبانی میشه
- بر فرض هماهنگی های خیلی عالی با ویندوز 8 ---- یعنی یه برنامه نویس که واسه ویندوز فون 8 برنامه بنویسه خیلی راحت میتونه برنامش رو برای ویندوز 8 پی سی و ویندوز RT تبدیل کنه.
- قسمت موسیقی رو در ویندوز فون 8 توسط xbox live music پشتیبانی میشه
و هماهنگی هایی که فقط و فقط از طرف شرکتی مثل ماکروسافت بر ماید.

مثلا رابطه ی اندروید با گوگل مپ - سرچ خوب گوگل - قدرت گوگل در بازار یابی و تبلیغات و جذب برنامه نویس و ......

کاربر الان اینجور هماهنگی ها رو نیاز داره.

یه سیستم عامل که هیچ غول نرم افزاری پشتش نیست با چی میخواد هماهنگ بش

sina_d900
14-10-2012, 00:10
-از طرفی پشتیبانی microsoft که اینقدر بزرگ هست که بتونه کلی برنامه نویس جذب کنه.
- داره از طرف گروه emial و live.com ماکروسافت برای سینک و skydrive به شدت پشتیبانی میشه
- بر فرض هماهنگی های خیلی عالی با ویندوز 8 ---- یعنی یه برنامه نویس که واسه ویندوز فون 8 برنامه بنویسه خیلی راحت میتونه برنامش رو برای ویندوز 8 پی سی و ویندوز rt تبدیل کنه.

مثلا رابطه ی اندروید با گوگل مپ - سرچ خوب گوگل - قدرت گوگل در بازار یابی و تبلیغات و جذب برنامه نویس و ......

درسته ولی سامسونگ شرکتی هست که میتونه برنامه نویس ها رو خیلی راحت جذب کنه و به سمت بادا بکشونه همونطور که بسیاری از برنامه ها و بازی های مربوط به اندروید واسه بادا عرضه شد ولی سامسونگ بدلیل برقولی ها و اینکه عنوان شد اندروید واسش مزه کرده بی خیال بادا شد وگرنه اکوسیستم بادا بهتر از سایرین بود مثلا اگه به آمار مربوط به هر سیستم عامل دقت کنین اقبال خیلی کمی واسه ویندوز فون 7 و 7.5 وجود داشته و در حالی که ویندوزفون خیلی پرقدرت تر از بادا بود (پشتیبانی و قدرت پشت پرده و این حرفا و نام مایکروسافت رو یدک میشکید) هرگز نتونست بادا رو پشت سر بگذاره و بعد از بادا بود . آمار دقیقا از 3 ماه دوم 2011 تاکنون بسود بادا بوده این در حالیست که سامسونگ برای بادا خیلی بدقولی کرد و کلا بی خیالش شد ولی روزبروز کاربرای بادا بیشتز شدن

RASSOOL
14-10-2012, 09:04
-از طرفی پشتیبانی microsoft که اینقدر بزرگ هست که بتونه کلی برنامه نویس جذب کنه.
- داره از طرف گروه emial و live.com ماکروسافت برای سینک و skydrive به شدت پشتیبانی میشه
- بر فرض هماهنگی های خیلی عالی با ویندوز 8 ---- یعنی یه برنامه نویس که واسه ویندوز فون 8 برنامه بنویسه خیلی راحت میتونه برنامش رو برای ویندوز 8 پی سی و ویندوز rt تبدیل کنه.

فرمايشتون متين
ولي نميدونم چرااقبال عمومي بسوي وينفون نيست !
شايدزمان ميبره تاجابيفته واونوقت توي ابن زمان باداهم ميتونه بارش روببنده.
كلاپيش بيني دراين زمينه سخته.

Mr X
21-10-2012, 19:49
یه دلایلی هم هست که میتونه ادم رو از بادا خسته کنه
1. نداشتن Wifi direct و امکانات دیگه ای که قرار بود بادا 2 داشته باشه ( که فکر میکنم اگه سامسونگ این امکانات رو روی بادا میزاشت واسه ویو 1 و2 قیمت بسیار زیاد میشد ( البته این نظر شخصیه ) فریمور چین رو داد گفتم اخ جون داره بادا 2 رو میترکونه دیدیم نه بابا هنوز کجای کاریم
2. بعضی از بازی ها فقط روی ویو 3 اجرا میشه ( در صورتی که من بهتر از اونا رو روی اندروئید ویو 1 بازی کردم ) نمیدونم اخه این سامسونگ چه مرگشه بازی 2010 رو 2012 میده واسه بادا
3. نرم افزارهای بسیار کم اونم پولی اگه بخوای پول ندی باید هزارتا کلک ملک بزنی تا بتونی بازی رو نصب کنی اونم توسط کامپیوتر نه به صورت افلاین روی گوشی ( در ضمن واسه اسپوف هم حتما باید رم داشته باشی شاید یه بنده خدا پول نداشته باشه بره رم بخره اونوقت تکلیف چیه؟ )
4. بسیاری از فرمت های قابل پخشی که بادا 1.2 داشت بادا 2 نداره مثل SWF بعضی از فرمت های AVI و ...
تا اون جایی که من یادم میاد بادا FLV نمیخوند شاید بیشترین فرمتی که ملت استفاده میکنن FLV باشه
خیلی هم توو پخش فیلم هجیم کنده در صورتی که رم من کلاس 10 هستش ( البته روی اندروئید که اصلا کند نشون نمیده )
5. و هزار دلیل دیگه که فکر کنم دستم موقع تایپ بشکنه دیگه :cd:

sina_d900
21-10-2012, 20:02
یه دلایلی هم هست که میتونه ادم رو از بادا خسته کنه
1. نداشتن Wifi direct و امکانات دیگه ای که قرار بود بادا 2 داشته باشه ( که فکر میکنم اگه سامسونگ این امکانات رو روی بادا میزاشت واسه ویو 1 و2 قیمت بسیار زیاد میشد ( البته این نظر شخصیه ) فریمور چین رو داد گفتم اخ جون داره بادا 2 رو میترکونه دیدیم نه بابا هنوز کجای کاریم
2. بعضی از بازی ها فقط روی ویو 3 اجرا میشه ( در صورتی که من بهتر از اونا رو روی اندروئید ویو 1 بازی کردم ) نمیدونم اخه این سامسونگ چه مرگشه بازی 2010 رو 2012 میده واسه بادا
3. نرم افزارهای بسیار کم اونم پولی اگه بخوای پول ندی باید هزارتا کلک ملک بزنی تا بتونی بازی رو نصب کنی اونم توسط کامپیوتر نه به صورت افلاین روی گوشی ( در ضمن واسه اسپوف هم حتما باید رم داشته باشی شاید یه بنده خدا پول نداشته باشه بره رم بخره اونوقت تکلیف چیه؟ )
4. بسیاری از فرمت های قابل پخشی که بادا 1.2 داشت بادا 2 نداره مثل SWF بعضی از فرمت های AVI و ...
تا اون جایی که من یادم میاد بادا FLV نمیخوند شاید بیشترین فرمتی که ملت استفاده میکنن FLV باشه
خیلی هم توو پخش فیلم هجیم کنده در صورتی که رم من کلاس 10 هستش ( البته روی اندروئید که اصلا کند نشون نمیده )
5. و هزار دلیل دیگه که فکر کنم دستم موقع تایپ بشکنه دیگه :cd:
1 در مورد WiFi دایرکت نیازمند قطعه سخت افزاری هستش که در ویو 3 این امکان فراهم هستش
2 در مورد بازی ها همشون بروش اسپوف رو ویو 1 هم نصب میشه ولی دلیل ندادنشون به ویو 1 بخاطر کمبود رم ویو 1 هستش البته بسیاری از بازی ها واسه ویو 3 هستن واسه ویو 1 هم ارائه شدن مثل آسفالت 6 ، تن تن و ...
3 در مورد پولی بدون برنامه ها تاحدود زیادی حق با شماست چون واسه ما ایرانی ها اینطوری هستش و در کشورهای دیگر آفلاین برنامه نصب نمی کنن تا آمار مارکت سیستم عامل بالا بره و سازنده حقش ضایع نشه
4 SWF درسته ولی تا اونجایی که میدونم فرمت های تصویری اکثرا پشتیبانی میشن اگه نگاهی به گالاکسی 2 بندازین در نسخه 4 اندروید پشتیانیش از بعضی فرمت های ویدئویی محدود شده در حالی که در نسخه 2.3 همشون اجرا میشدن
5 .........

Mr X
21-10-2012, 20:49
1 در مورد WiFi دایرکت نیازمند قطعه سخت افزاری هستش که در ویو 3 این امکان فراهم هستش
2 در مورد بازی ها همشون بروش اسپوف رو ویو 1 هم نصب میشه ولی دلیل ندادنشون به ویو 1 بخاطر کمبود رم ویو 1 هستش البته بسیاری از بازی ها واسه ویو 3 هستن واسه ویو 1 هم ارائه شدن مثل آسفالت 6 ، تن تن و ...
3 در مورد پولی بدون برنامه ها تاحدود زیادی حق با شماست چون واسه ما ایرانی ها اینطوری هستش و در کشورهای دیگر آفلاین برنامه نصب نمی کنن تا آمار مارکت سیستم عامل بالا بره و سازنده حقش ضایع نشه
4 SWF درسته ولی تا اونجایی که میدونم فرمت های تصویری اکثرا پشتیبانی میشن اگه نگاهی به گالاکسی 2 بندازین در نسخه 4 اندروید پشتیانیش از بعضی فرمت های ویدئویی محدود شده در حالی که در نسخه 2.3 همشون اجرا میشدن
5 .........

1. اول اینکه وای فای دایرکت نیازمند هیچ سخت افزار دیگه ای به غیر از بلوتوث 3 و وای فای نیست
( یعنی طرز کارش به این صورته که با وای فای فایل میفرسته و با بلوتوث همگام سازیش رو انجام میده ) البته اس هم میتونه این خواصیت رو داشته باشه
2. درسته رم ویو 1 و 2 نسبت به 3 کمتره ولی دلیل قانع کننده ای واسه ی اجرا شدنشون حتی جدیدترینشون روی اندروید پورت شده دارید که چرا روی اندروید به راحتی هر چه تمام تر اجرا میشه ( بازی هایی که الان واسه گوشی ها اومده حتی جدیدترینشون انقدر رم بالا هم نمیخواد اصل GPU هستش که GPU ویو 1 و2 از 3 بهتر و قویتره حتی شما میتونید مقایسه S و SL رو ببینید که چیپشون شبیه هم هستش
3. این مورد رو شما درست میگید تا امار مارکت دستشون بیاد ولی اینو در نظر داشته باشید که ما توو ایران زندگی میکنیم
4. بازی هاواکس یا برخی از بازی ها چرا توو بادا 2 اجرا نمیشن چون حاوی فایل SWF هستن که بادا 2 نمیتونه اجراشون کنه به همین دلیل باید بیخیال این نوع بازی ها شد
اگه S2 نتونه فرمت ها رو بخونه ولی خیلی از پلیرها هستن که این کار رو براشون انجام میده حتی فایل DAT وی سی دی دیگه از این بیشتر
5. .......... :ag: :4:

sina_d900
21-10-2012, 21:06
1. اول اینکه وای فای دایرکت نیازمند هیچ سخت افزار دیگه ای به غیر از بلوتوث 3 و وای فای نیست
( یعنی طرز کارش به این صورته که با وای فای فایل میفرسته و با بلوتوث همگام سازیش رو انجام میده ) البته اس هم میتونه این خواصیت رو داشته باشه
2. درسته رم ویو 1 و 2 نسبت به 3 کمتره ولی دلیل قانع کننده ای واسه ی اجرا شدنشون حتی جدیدترینشون روی اندروید پورت شده دارید که چرا روی اندروید به راحتی هر چه تمام تر اجرا میشه ( بازی هایی که الان واسه گوشی ها اومده حتی جدیدترینشون انقدر رم بالا هم نمیخواد اصل GPU هستش که GPU ویو 1 و2 از 3 بهتر و قویتره حتی شما میتونید مقایسه S و SL رو ببینید که چیپشون شبیه هم هستش
3. این مورد رو شما درست میگید تا امار مارکت دستشون بیاد ولی اینو در نظر داشته باشید که ما توو ایران زندگی میکنیم
4. بازی هاواکس یا برخی از بازی ها چرا توو بادا 2 اجرا نمیشن چون حاوی فایل SWF هستن که بادا 2 نمیتونه اجراشون کنه به همین دلیل باید بیخیال این نوع بازی ها شد
اگه S2 نتونه فرمت ها رو بخونه ولی خیلی از پلیرها هستن که این کار رو براشون انجام میده حتی فایل DAT وی سی دی دیگه از این بیشتر
5. .......... :ag: :4:

1 سخت افزار نه اون سخت افزار بلکه نوع WiFi تا اونجایی که هم می دونم گالاکسی اس هم نداره
2 در مورد اجرا بازی ها در اندروید نمی دونم سیستم ویو ها چیه چون رم ویو 1 دقیقا برابر 512 هستش که بادا 256 میشناسه ولی وقتی اندروید روش پورت میشه 512 رو میشناسه بازی ها همشون مثل آسفالت 6 اچ دی رو ویو 1 راحت اجرا میشن ولی مشکل کمبود رم می دن
3 مگه اندروید و ios و حتی سیمبین اجازه استفاده از مارکت رو می دن در کل هیچ شرکتی نمیاد منافع خودش و سازنده های برنامه ها رو بخاطر تنها یک کشور عوض کنه
4 نه اشتباه نکن مثلا برنامه BolaDeCristal هم که برنامه اصلیش با فرمت SWF هستش خیلی راحت در بادا 2 اجرا میشه من چندین برنامه اینطوری رو رو بادا 2 اجرا می کنم مثل همین بقیش رو دقیقا یادم رفته کدومشون swf بودن در بادا 2 swf بطور مستقیم قابلیت اجرا نداره ولی بطور غیر مستقیم مثلا در تم قابلیت اجرا دارن تازه یکی از راه های ساخت application واسه بادا 2 استفاده از همین فرمت هستش
5- فرمت dat فرمتی هستش که اکثرا قابلیت اجرای مستقیم در هیچ گوشی ای نداره و حتی سازندگان برنامه پلیر نیز رغبت چندانی برای اون ندارن به چند دلیل از جمله حجم زیاد و کیفیت پائین تا بحال هم پلیری برای اندروید نشنیدم که اون رو اجرا کنه من s2 رو که پسرخالم داره و به اندروید 4 اپدیت کرده بسیاری از امکانات 2.3 دیگه نیستن
6 .....

ضمنا در مورد خوبی هایی که در پست اول اومده نظرتون چیه بنظرتون سیستم عامل های دیگه اینا رو دارن تازه یه چیز دیگه به نظر شما با قیمت wave 1 که بشه چنین سخت افزاری و صفحه نمایش و دوربینی رو داشته باشه سراغ دارین ؟؟ از قدیم گفتن هر چی بدی همونقدر هم باید آش بخوری ولی این در مورد بادا زیاد نمی صدقه چون بادا مزایی داشت که بدلایلی سامسونگ قصد ادامه دادنش رو نداشت انعطاف پذیری بادا تو هیچ سیستم عاملی نیس

Mr X
22-10-2012, 09:55
من حرف شما رو قبول دارم
در مورد قیمت هم درسته اونم حق با شماست
در مورد هر چیزی حالا هر چی میخواد باشه ( در کنار یه چیز خوب یه چیز بد هم هست نمیشه فقط خوب باشه یا فقط بد )
اندروید برنامه های زیاد و کاربردی نرم افزارهای جدید و اپدیت و ... داره ( ویروس هم داره )
بادا نرم افزار بسیار کم که از 100 درصدشون شاید 10 الی 5 درصد مفید باشن باقیشون هم تم هستش ( بدون ویروس )
حالا از باقی موارد رد بشیم
من خودم به شخصه اندروید رو ترجیح میدم با این که ویروس داره ( البته بسیار از افراد هم همینطورن )
اون موقع که من ویو رو خرید نمیدونستم که بادا چی هست اصلا پیش خودم گفتم که سامسونگ یه شرکت بزرگ با نو اوری های جالب و اصاصی پشتش هست حتما باید یه چیز خوبی از اب در بیاد و پیشرفت کنه
اون موقع فهمیدم که کار از کار گذشته بود

BAHMAN
22-10-2012, 12:38
یک ماهی هست که به خاطر مشکلی که برای گلکسیم پیش اومده یدونه wave2 دستمه ... باید بگم سیتم عاملها اصلا قابل قیاس نیستن... مخصوصا از نظر ساپورت نرم افزاری...چه از طرف سامسونگ چه از طرف برنامه نویسا... انتظارداشتم بعد از این همه وقت که این گوشی رو خریدم حداقل بادا 2 براش ریلیز شده باشه... الان چند وقتیه دارم تو انجمن میچرخم بلکه یه مطلبی پیدا کنم که بشه باهاش یه حرکت اساسی زد رو گوشی ولی دریغ...

sina_d900
22-10-2012, 16:21
یک ماهی هست که به خاطر مشکلی که برای گلکسیم پیش اومده یدونه wave2 دستمه ... باید بگم سیتم عاملها اصلا قابل قیاس نیستن... مخصوصا از نظر ساپورت نرم افزاری...چه از طرف سامسونگ چه از طرف برنامه نویسا... انتظارداشتم بعد از این همه وقت که این گوشی رو خریدم حداقل بادا 2 براش ریلیز شده باشه... الان چند وقتیه دارم تو انجمن میچرخم بلکه یه مطلبی پیدا کنم که بشه باهاش یه حرکت اساسی زد رو گوشی ولی دریغ...

درسته ضعیفه ولی علت اصلیش خود سامسونگ هست ولی بادا 2 برای ایران ریلیز نشده بلکه برای بسیاری از کشورها ریلیز شده و حتی میتونین از کاستوم ها استفاده کنین

من حرف شما رو قبول دارم
در مورد قیمت هم درسته اونم حق با شماست
در مورد هر چیزی حالا هر چی میخواد باشه ( در کنار یه چیز خوب یه چیز بد هم هست نمیشه فقط خوب باشه یا فقط بد )
اندروید برنامه های زیاد و کاربردی نرم افزارهای جدید و اپدیت و ... داره ( ویروس هم داره )
بادا نرم افزار بسیار کم که از 100 درصدشون شاید 10 الی 5 درصد مفید باشن باقیشون هم تم هستش ( بدون ویروس )
حالا از باقی موارد رد بشیم
من خودم به شخصه اندروید رو ترجیح میدم با این که ویروس داره ( البته بسیار از افراد هم همینطورن )
اون موقع که من ویو رو خرید نمیدونستم که بادا چی هست اصلا پیش خودم گفتم که سامسونگ یه شرکت بزرگ با نو اوری های جالب و اصاصی پشتش هست حتما باید یه چیز خوبی از اب در بیاد و پیشرفت کنه
اون موقع فهمیدم که کار از کار گذشته بود

البته اگه الان بادا کمی ساپورتش از سوی سامسونگ بهتر بود قطعا بسیاری کاربرا به سمتش میومدن به شخصه من با چندین گوشی اندرویدی کار کردم حس و حاله کار کردن با اونا فقط به نصب برنامه و استفاده از اونا محدود میشه ولی بادا طوریه که خیلی میشه روش کارکرد برای پیدا کردن روش های مختلف هک و ... در هر صورت حرف خوبی زدین هر خوبی بدی ای داره ........

YEKESAVAR
25-12-2012, 15:04
عجب
خیلی وقت بود ندیده بودم کسی از بادا تعریف کنه.
هیچ جذابیتی در بادا وجود نداره که فردی رو به طرف خودش بکشه.
یک منو و رابط کاربری کاملا مشابه اندروید با ایکون های بزرگتر.
سرعت زجر آور
کم بود بازی و برنامه
چی داره بادا .جاوا بهتر از بادا .چون دیگه شما توقع یک اسمارت فون رو ندارید.
چه افرادی رو من دیدم که ناراحت از خریدن گوشی بادا بودن.کسایی که کل شهر رو به دنبال چندتا برنامه زیر رو کرده بودن.مغازه های اینجا از بادا وحشت دارن.
حالا پخش کردن 4تا پسوند فیلم و عکس و موسیقی چه مزیتی داره ؟
یا ویروس نگرفتن گوشی ؟ من 100 تا گوشی اندروید داشتم یکیشم ویروس نگرفته.
----------------
از زحمتی که کشیدی ممنون ولی هیچ دلیل قانع کننده ای واسه خریده یک گوشی بادا وجود نداره.

L.D.A EX
25-12-2012, 20:10
چه باحال

YEKESAVAR
25-12-2012, 23:20
سلام مجدد
اینم شکار جدیدم بود امشب
به خوبی های بادا اینم اضافه کنید.
شارژ شدن گوشی بدون شارژر ؟
کدوم شرکتی میتونه گوشی بسازه که بدونه هیچ منبعی گوشیشو شارژ کنه ؟

sina_d900
07-01-2013, 15:02
سلام مجدد
اینم شکار جدیدم بود امشب
به خوبی های بادا اینم اضافه کنید.
شارژ شدن گوشی بدون شارژر ؟
کدوم شرکتی میتونه گوشی بسازه که بدونه هیچ منبعی گوشیشو شارژ کنه ؟

این یکی از باگ های بادا 2 هستش و دلیلشم اینه که وقتی گوشی رو ریست می کنین مقدار شارژ رو خیلی پائین نشون میده مثلا 20 در حالی که گوشی 60 درصد شارژ داره این مقدار بالا میره تا به اون مقدار اصلی برسه