PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بررسی قابلیت وجود سیم کارت در تبلت ها

S-AJAD
15-10-2012, 18:33
بررسی سیم کارت در تبلت ها

سیم کارت ها در تبلت ها کارا هستند یا نا کار آمد؟

امروزه و با افزایش تولید و تقاضا برای تبلت ها ، تعداد زیادی از شرکت ها به سمت این بازار جدید هجوم می اورند.
همه روزه تعداد بسیاز زیادی تبلت معرفی میشوند و هر روز که پا به جهان مجازی میگذاریم با تعداد زیادی تبلت جدید و نو روبرو شویم.
بازار تبلت ها به گونه ای در این سال ها دچار تحول شده است که از شرکت های تاپ جهان مانند اپل تا شرکت هایی که شاید حتی نشود اسمشان را شرکت گذاشت و بیشتر به کارگاه هایی در شرکت چین شبیه هستند ، همگی به سوی این بازار پر سود و منفعت روی اورده اند ، تا شاید آنها نیز از این بازار سودی کسب کنند.

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=783119&stc=1&d=1350313083
http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=783116&stc=1&d=1350312988

اما در این مقاله قصد پرداختن به داستان پیدایش تبلت ها را ندارم.
در این مقاله قصد بررسی قابلیت سیم کارت خور بودن تبلت ها را دارم.

در میان شرکت های معروفی که تبلت هایشان در بازار رونق فراوان دارند میتوان به اپل و سامسونگ و ایسوس اشاره کرد.
وقتی اپل ایپد 1 را در دو مدل وای-فای و 3جی معزفی کرد ، شاید بسیاری از ما فکر کردیم ایا وجود سیم کارت در تبلت ها لازم است؟
و شاید جواب ما با بسیاری از مردم جهان متفاوت باشد.در ایران ، در جایی که بسیاری از افراد به اینترنت وای فای دسترسی ندارند ، وجود اینترنتی که از شبکه های مخابراتی استفاده کند میتواند بسیار مفید باشد.در حالی که در کشور های اروپایی وجود اینترنت وای فای یک عمر کاملا عادی تلقی شده و اکثر مکان های عمومی دارای این نوع اینترنت میباشند که ان را به طور رایگان در اختیار کسانی که گذرشان به این مکان ها افتاده است قرار میدهند.
اما در همان زمان معرفی ایپد نیز وجود شبکه های مخابراتی پیشرفته ای مثل 3جی با سرعت های بالا در کشور های پیشرفته عمری عادی به حساب می آمده است.
به همین دلیل شرکت اپل با قرار دادن این قابلیت در تبلت خود باعث شد تا اینترنت ، که شاید برای مردم کشور های خارجی بسیار با اهمیت تر از اینترنت برای ما باشد ، در همه جا در دسترس آنها باشد.

اما امروزه شرکت های دیگر ، فلسفه وجود سیم کارت در تبلت را به کلی تغییر داده اند.در جایی که شرکتی مانند سامسونگ علاوه بر اینترنت سیم کارت ها ، قابلیت هایی مانند مکالمه و پیام های کوتاه با استفاده از سیم کارت را نیز به تبلت های خود افزوده است.

سامسونگ در ابتدا برای تبلت اولیه خود یعنی تب 7 ، سیم کارت و قابلیت مکالمه را قرار داد.
اما پس از ان در چند مدل مانند 10.1 و 8.9 قابلیت مکالمه را حذف کرد.
اما رفته رفته در تبلت های جدید خود ، به این قابلیت ، قابلیت مکالمه را نیز بازگرداند
تا جایی که پس از امدن تبلت های 7 و 7 پلاس و 7.7 ، اکنون قابلیت مکالمه به تبلت تب 2 10.1 اینچ نیز رسیده است.که حتی اگر تبلت های 7 اینچی را گوشی به شمار اوریم ، دیگر در نظر گرفتم تلفنی با صفحه 10.1 اینچ دور از ذهن است
هرچند سامسونگ در این بین نسخه ای بدون قابلیت اضافه کردن سیم کارت ، از تبلت هایش روانه بازار کرد اما در کشوری مانند ایران مدل های بدون سیم کارت بسیار کم یاب تر از مدل معمولی میباشد

اما قابلیتی مانند مکالمه چقدر در تبلت ها کارایی دارد؟
ایا واقعا به حدی است که برای مصرف کننده ای مانند من ارزش پرداخت پول اضافه را داشته باشد؟
در نگاه اول اکثر مردم میگویند اگر باشد بهتر است.در بدترین حالت فرد از ان استفاده نمیکند.
ولی نتیجه این دیدگاه پرداخت مقادیر زیادی پول اضافه از جیب مردمی که شاید این پول را به سختی پس انداز کرده باشند ، میباشد.
در جایی که این مبلق در تبلت های اپل مقدار 130 دلار میباشد.که حتی بدون در نظر گرفتن آشفته بازار ارز ، مقدار بسیار بالایی میباشد.
در حالی که اپل سیم کارت را تنها برای اینترنت قرار داده است.و با پرداخت آن امکان مکالمه و پیام کوتاه را نخواهید داشت

در حالی که مکالمه با تبلتی که حداقل 7 اینچ سایز دارد و حداقل دو برابر یک گوشی هوشمند سایز دارد ، در نگاه مردم بسیار خنده دار میباشد.
دیگر مشکل مکالمه با تبلت ها این است که به دلیل وزن نسبتا بالا در دست گرفت انها با یک دست کار چندان راحتی نیست.و در هنگامی که آن را در کنار گوش خود گرفته باشید ، حفظ آن در دست بسیار دشوار است
هرچند برای این مشکل استفاده از هنذفری های بلوتوث پیشنهاد میشود اما استفاده از انها صرفا جهت پاسخ دادن و مکالمه است.در حالی که اگر بخواهید با استفاه از تبلت با فردی تماس بگیرید ، مجبور به استفاده از ان هستید.
و از آنجایی که سایز بزرگ آنها معمولا بزرگتر از جیب شلوار انسان میباشد ، یا باید انها را در کیف قرار داد یا در دست گرفت.که در آوردن ان از کیف دردسر جدا گانه ای دارد و با توجه به خصلت راحت طلبی ذاتی انسان ، بعد از مدتی از آن زده شده و به دنبال روش دیگری میگردد و در دست گرفت آن در طولانی مدت نیز باعث خستگی میشود.
تا جایی که بسیاری از افرادی که از چنین تبلت هایی استفاده میکنن ، به استفاده از گوشی های ارزان روی اورده و یا تصمیم به فروش تبلت خود میگیرند ، تا با خرید یک تلفن همراه هوشمند ، از این مشکل رهایی یابند
در نهایت از این که این مقاله را مطالعه کردید نهایت تشکر را دارم.
اگر اشتباهی دیدید به بزرگی خود ببخشید.

کپی برداری تنها با ذکر نام نویسنده و انجمن مجاز میباشد

نویسنده : jajam

nematiali
15-10-2012, 18:49
سلام
بد نیست ولی هنوز جا نیفتاده من خودم بعضی وقتها مجبور هستم با تب جواب بدم،دور برمو که نگاه میکنم می بینم نیش ها همه بازه ،،،عادت کردم به رفتار مردم ،،اینم هم عادی میشه داداش سجاد
به هرحال مقاله خوبی بود و ممنون

S-AJAD
15-10-2012, 18:54
سلام
بد نیست ولی هنوز جا نیفتاده من خودم بعضی وقتها مجبور هستم با تب جواب بدم،دور برمو که نگاه میکنم می بینم نیش ها همه بازه ،،،عادت کردم به رفتار مردم ،،اینم هم عادی میشه داداش سجاد
به هرحال مقاله خوبی بود و ممنون

ممنون علی جان.

من خودم از تبلت برای مکالمه و اینترنت استفاده نمیکنم.
چون تو خونه که وایرلس دارم و بیرون هم اینترنت لازمم نمیشه.فقط برای مسافرت استفاده شد:bn:
ولی از نظر امنیت هم خیلی جالب نیست.تو دست گرفتنش خطر ناکه.
و از طرف دیگه یه ذهنیتی هست که میگه هرچی بزرگتر باشه پس بهتره.
جمله همانا و دزدان نیز همانا

masoud21
15-10-2012, 20:01
سلام دادا سجاد
مقاله ی کوتاه و خوبی بود
ممنون
البته بسته به نیاز داره - ولی به نظر من هم وقتی یه تبلت میگیریم خیلی نیاز نیست باهاش حرف بزنیم باید یه گوشی ساده(برای کسی که می خوام بودجه کمی صرف کنه) کنارش داشته باشیم

مرسی

mahdivakili
15-10-2012, 20:16
سلام دوستان گل
ممنون بابت مقالت جالب بود آره زیاد احتیاجی بهش نیست ولی برای استفاده از gprs واقعا مفید و خوبه

vestaboy
15-10-2012, 20:25
به نظر من میشه با یه هندزفری با سیم هم به تلفن جواب داد و تلفن زد
در کل ویژگیه خوبیه که تبلت قابلیت تماس و اس ام اس داشته باشه
البته برای کسانی که 2 تا سیم دارن و یکی از سیم هاشون کمتر استفاده میشه مناسب تره چون برای کسی که مدام خطش زنگ میخوره و اس ام اس میاد براش واقعا سخته در اوردن تبلت از جیب به طور مداوم