PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : xperia z hans on توسط خودم

METAL-MANIA
08-03-2013, 01:43
با سلام خدمت دوستان

این تاپیک مربوط به مقایسه گوشی خاصی با گوشی خاص دیگه نیست!!
در مورد مقایسه اکسپریا z با بقیه گوشی ها و پرچمداران ست

امروز حدود ساعت 8.30 برای انجام کاری رفتم پاساژ قائم طبقه موبایل که دیدم استند سونی مدل z رو گذاشته

کارم رو سریع انجام دادم و به بررسی z پرداختم
ابتدا در مورد طراحی گوشی میشه گفت بسیار خوش دست سبک شیک و با متریال با کیفیت بالا تهیه شده
در دست گرفتنش کمی حس آیفون رو یه آدم منتقل میکنه
شاید القای این حس بی دلیل هم نباشه چون طراحی صاف و صیقلی پشت اون بی شباهت به آیفون نیست
گوشی ضد آب هست و خودم به شخصه توی آکواریوم کنار استند سونی اندختمش و در آوردم!!
بدون هیچ مشکل مثل go acro v به راحتی به کارش ادامه داد

ورژن آندروید 4.1.2 با کرنل 3.4 بود

طرح رابطه کاربری دقیقن شبیه xperia t بعد از آپدیت به 4.1.2 بود بدون هیچ کم و کسری
سرعت گوشی خیلی خوب بدون هیچ لگ و کندی و....
سرعتش در اجرای بازی ها خیلی خوب بود و البته چه میشه گفت!!به 4 هسته کریت با آدرنو 320!

کیفیت واکمن بسیار بسیار شبیه به مدل تی هست
بسیار با کیفیت
بدون نویز و اغتشاش هارمونی
با کراس تاکی بسیار تمییز و شفاف
و البته سطح ولوم اندکی پایین تر از( onex iphone5) طبق معمول!!

آلبوم و سایر بخش ها هم عینا مدل T بود

METAL-MANIA
08-03-2013, 02:01
کیفیت صفحه:

صفحه 5 اینچ با رزولوشن 1920*1080

در همین اول بگم که این رزولوشن و ppi واقعا یک امر تجاری است تا یک قابلیت تاثیر گذار
به راستی که چشم انسان توان تشخیص بالاتر از 326 پیکسل در اینچ رو ندارد!!
من که به شخصه چه در دمو و کلیپ و چه در عکس هیچ تفاوت محسوسی بین رزول hd گوشی های خودم با رقم های ppi~323 و~312
با رقم 441در اکسپریا زد ندیدم
بنظرم در باتر فلای و وان و سایر گوشی های fhd در این سایز و ppi هم این مسعله صدق میکنه و این نکته کاملن یک امر بازاریابی و تجاری است

حالا جدای بحث ppi نکته اصلی کیفیت صفحه نمایش است

متاسفانه و متاسفانه صفحه نمایش این گوشی من رو کاملن نا امید کرد
رنگ ها بسیار کم و حالت رنگ پریده داشتند
شارپنس کم بود
و پایین بودن کنتراست تو ذوق میزد

عکس ها و دمو ها و فیلم های زیادی هم توش دیدم!!!
واقعا روشن بودن مشکی تو ذوق میزد و حتی مسئول استند هم بالاخره دید که ماله کشی هاش جواب نمیده قبول کرد!!
در عکس ها و زمینه های شارپ انگار تصاویر رو شسته اند و رنگ پریده شدند
دقت کنید این متن رو کسی مینویسه که خودش صفحات ریالیتی رو بیشتر از AMOLED قبول داره!! منتها ...

من بشخصه کیفیت صفحه این گوشی رو در حد و اندازه xperia sl میبینم! و برای یک گوشی 2800 ای واقعا مایوس کنندست!
حتی قابل قیاس با t/tx و گوشی onex نبود
بهترین رقیب میتونید مدل sl رو بدونید

خلاصه صفحه نمایشش خیلی من رو نا امید کرد مخصوصا بک لیتش که مثل مهتابی روشن بود حتی تو زمینه مشکی
البته در حالت نور اتوماتیک و یا روشنایی در حد 75 درصد وضع تا حد زیادی بهتر میشه!!ولی فقط میشه گفت بهتر!!!

من در ابتدا حرف سایت هایی مثل gsm arena رو باور نکردم چون قبلن مثال های نقض زیادی ازشون دیده بودم و با توجه با گاف هایی که دادند تصمیمم این بود که تا با چشم ملاحضه نکنم نظر قطعی ندم!!
منتها با چشم دیدم و خب بهتون میگم:مایوس کننده

متاسفانه انقدر در بحر تست کردن و چک کردن بودم که ساعت 9.15 شد و ساعت کاری پاساژ تموم شد
و من نتونستم عکسی بگیرم

حالا فردا میرم پاساژ و اگر باز بود و استند سونی پا بر جا بود حتمن براتون نمونه میزارم
اگر نه من شنبه عازم سفر هستم و 4 شنبه که بر گشتم حتمن حتمن براتون نمونه عکس ها و قیاس با t و one x رو میزارم
امیدوارم نوشته هام رو فعلن قبول کنید تا زمانی که عکس میزارم

حرف نهایی:
بنظرم با توجه به قدرت بالا طراحی شیک ضد آب بودن و.... بدلیل کیفیت متوسط صفحه(که اصلن در حد یک پرچمدار نیست) اصلن این گوشی رو توصیه نمیکنم
فعلن سعی کنید با ONEX T TX S3 NOTE2 بسازید شاید فرجی شد و در مدل ZL یا کانسپت های اخیر سونی تحولی دیدیم
در غیر اینصورت میتونم بگم متاسفم میشم کسی 2700 2800 پول پای گوشی بده که صفحه نمایشش نهایتا در حد XPERIA SL 1050 تومنی هست

LOVE Story
08-03-2013, 10:20
نا امیدم کردی!!!
بعد از اکسپریا تی میخواستم زد بگیرم
یعنی انقدر بده؟؟تا از نزدیک باهاش کار نکنم باور نمیکنم!!!

m-535
08-03-2013, 10:58
عکس بزار داداش تا مقالت کامل بشه

LOTUS
08-03-2013, 13:58
نا امیدم کردی!!!
بعد از اکسپریا تی میخواستم زد بگیرم
یعنی انقدر بده؟؟تا از نزدیک باهاش کار نکنم باور نمیکنم!!!

صحبت های آقا بهزاد (metal_militia) دقیقا تایید میشه! من هم این گوشی رو برای یکی از دوستانم خریدم و دو سه روزی حسابی باهاش کار کردم. واقعا پشیمون شدم سمتش نرین حتی کسانی که صفحه نمایش براشون مهم نیست!!
کیفیت رنگ ها و نور زمینه صفحه به شدت ضعیف و ابتدایی هست (تو اسمارت فون هایی که دیدم تا به الان بدترین هست) رنگ ها مرده هستن و وقتی نور زمینه رو برای جبران کمبود کنتراست زیاد میکنید وضعیت به مراتب بدتر میشه مثل این میشه که یه لامپ مهتابی را بالای صفحه روشن کردی و همه چی سفید دیده میشه! رنگ سیاه کاملا بنفشه چیزی به اسم سیاه وجود نداره! توسری XPERIA بهترین صفحه نمایش که دیدم واسه گوشی XPERIA ION بود.

ضعف بزرگ بعدی دوربینش هست که فکر کنم باید 13 مگاپیکسل باشه ولی اصلا کیفیت خوبی نداره به مراتب از 8 مگاپیکسلی های قدرتمند بازار مثل لومیا 920 و آیفون 5 و... پایین تره!

بزرگترین نقطه قوتش سریع و بدون لگ بودن سیستم عامل هست و کیفیت صوتیشم خوبه (نه خیلی خوب!)

POUYA
08-03-2013, 14:02
پس اینجوری کلا باید بیخیال کیفیت صفحه شد و برا یه اسمارت فون با 5 اینچ صفحه این یعنی........

Fantome
08-03-2013, 14:06
یعنی کیفیت صفحه sl این قدر ناامید کنندس!!! بابا صفحه sl اونقدرا هم مشکیش پرنور نیست! البته مقایسه نمی شه کردش با sc-lcd و ips-lcd

lthawker
08-03-2013, 14:16
تو سری اکسپریا بهترین صفحه ها برای ion-v-tx هست...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2169031&highlight=screen

persianboy_i
08-03-2013, 14:46
تو سری اکسپریا بهترین صفحه ها برای ion-v-tx هست...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2169031&highlight=screen

البته xperia p رو جا انداختي، بهترين زاويه ديد رو داره بين گوشي هاي سوني
الان اين لينك XDA رو كه بررسي كردم به نكته هاي جالبي رسيدم
جالبه كه بعضي ها ميگن كه حتي سوني براي TX نسبت به منطقه فروش دو نوع صفحه استفاده كرده كه يه نوعش داراي زاويه ديد و كنتراست بهتري هستش و بندگان خدايي كه اين گوشي رو خريدن ميگن كه تو مشخصات نرم افزاري اونا دو نوع TOUCH FIRMWARE B و TOUCH FIRMWARE C زده كه نوع B كيفيت بهتري داره
تازه اين تفاوت فقط مربوط به يه مدل گوشي هستش، شايد سوني واسه همه گوشياش ازين كلك استفاده ميكنه
ديگه داره گندشو درمياره اين سوني
http://talk.sonymobile.com/thread/59071?start=0&tstart=0
اين لينك هم مربوط به يه بنده خدايي هستش كه با دوستش رفتن 2 تا tX خريدن گذاشتن كنار هم ديدن صفحه هاشون فرق داره بعد از اون جالب تر جواب سوني هستش كه گفته تمام صفحات استفاده شده در توليد LT29i از تست كنترل كيفيت سوني رد ميشن پس يا تست كنترل كيفيت سوني مورد داره يا اينكه داره سر مشترياش كلاه ميزاره

M O H A M M E D
08-03-2013, 15:12
راستش من زیاد موافق نیستم / شاید هم چون قصد خریدش رو دارم:
http://www.pcwar.com/wp-content/uploads/2013/01/Sony-Xperia-Z-screen-comparison-more-camera-samples-emerge-2.jpg

http://xperian.ir/%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-xperia-z-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%AF-lt36-%D8%A8%D8%A7-iphone5%D8%8Cgalaxy-s3%D8%8Cxperia-s/

kkevinloren2006
08-03-2013, 15:46
پس این سایت جی اس ام فارسی چرت نوشته بوده. نوشته بود صفحه نمایشش عالیه!.! :d

MFORSPEED
08-03-2013, 17:44

شنیدن کی بود مانند دیدن../
هیچ وقت نباید به تبلیغات و حرف این جور سایت ها اعتماد کرد تا ادم با یه محصولی کار نکنه نمی تونه در موردش نظر بده../
.................................................. ......
دوستان یه حرفی میزنم ولی جدی بدون تعصب و عرض بدون هیچ کینه ای بهش جواب بدیم../؟
به نظر شما سونی میدونست این نمایشگر اینطوریه چرا گذاشته رو گوشیش..>؟
خوب قیمت جهانی این گوشی هم گرونه نمیشه گفت یه گوشی میان رده هستش../
این گوشی یعنی زحمت چند ساله یه شرکت یعنی معرف قدرت و کیفیت یه شرکت../
خوب چرا باید همچین نمایشگری داشته باشه../؟
واقعا سونی خودش یهش فکر کرده../؟
خوب ادم وقتی این همه هزینه میکنه معلومه که انتظاراتی داره به نظر شما این گوشی برآورده کرده یا نه.؟

meysam944
08-03-2013, 18:32

اخطار میکنم به دیگر سایت ها برندها و گوشی توهین و بی احنرامی نکنید.

ALIHALEH
08-03-2013, 21:23
البته با این قیمت بالای این گوشی مشتری تی و تی ایکس بیشتر میشه.

kkevinloren2006
08-03-2013, 21:47
اخطار میکنم به دیگر سایت ها برندها و گوشی توهین و بی احنرامی نکنید.

عزیز من چه بی احترامی کردم من خودم طرفدار سونی ام گوشیم هم ارک سونی اریکسونه به سایت هم توهین نکردم واقعیت رو گفتم. به نظرم این سایت بود که به شعور مخاطباش توهین کرد و چیزی رو برعکس تحلیل کرد. شما میدونی چند نفر ممکنه گمراه بشوند شاید کسی پولی رو به هزار امید و ارزو برمیداره و به استناد این سایت گوشی رو میخره شما جواب میدی
اگرم فکر میکنید بنده بی احترامی کردم عذر خواهی میکنم:)

Fantome
08-03-2013, 22:49
البته xperia p رو جا انداختي، بهترين زاويه ديد رو داره بين گوشي هاي سوني
الان اين لينك XDA رو كه بررسي كردم به نكته هاي جالبي رسيدم
جالبه كه بعضي ها ميگن كه حتي سوني براي TX نسبت به منطقه فروش دو نوع صفحه استفاده كرده كه يه نوعش داراي زاويه ديد و كنتراست بهتري هستش و بندگان خدايي كه اين گوشي رو خريدن ميگن كه تو مشخصات نرم افزاري اونا دو نوع TOUCH FIRMWARE B و TOUCH FIRMWARE C زده كه نوع B كيفيت بهتري داره
تازه اين تفاوت فقط مربوط به يه مدل گوشي هستش، شايد سوني واسه همه گوشياش ازين كلك استفاده ميكنه
ديگه داره گندشو درمياره اين سوني
http://talk.sonymobile.com/thread/59071?start=0&tstart=0
اين لينك هم مربوط به يه بنده خدايي هستش كه با دوستش رفتن 2 تا tX خريدن گذاشتن كنار هم ديدن صفحه هاشون فرق داره بعد از اون جالب تر جواب سوني هستش كه گفته تمام صفحات استفاده شده در توليد LT29i از تست كنترل كيفيت سوني رد ميشن پس يا تست كنترل كيفيت سوني مورد داره يا اينكه داره سر مشترياش كلاه ميزاره

البته من تو اکثر نقد و بررسی ها خوندم که اون ساب پیکسل سفید اضافی تو صفحه P کار درست بازسازی رنگ ها داده و وقتی نورش رو زیاد باشه رنگ ها کم رمق میشن.
ولی خوب تو همین سایت GSMArena تو بلاگش دو تا Xperia Z رو کنار هم گذاشته بود یکی واسه ژاپن و یکی هم مال بقیه کشور ها که به وضوح کیفیت سفارش ژاپن بالاتر بود. طوری که نویسنده حدس زده بود که مال ژاپنش IPS باشه.

METAL-MANIA
08-03-2013, 23:07
دوستان امروز با چه عجله ای رفتم پاساژ قائم

دلیل اولش هم کم کردن روی مسئول استند که میگفت ppi صفحه روی 433 هست و من میگفتم 441 و شرط هم بستیم!! و البته قاعدتا من میبردم!!!
و دلیل دومش هم تهیه عکس و مقایسه برای شما دوستان تا خیالتون در مورد کیفیت متوسط صفحه این گوشی راحت شه
متاسفانه جمعه بود و نبودند!!!

حالا بهر حال دوستانی که من رو شناختند و نوع وسواس من رو میشناسن ازشون خواهش میکنم صحبت های من رو پبدیرند و شکیبا باشند
من فردا عازم سفر هستم و سه شنبه به محض اینکه رسیدم حتمن حتمن براتون نمونه عکس میزارم
هم در کنار تی و هم در کنار وان ایکس

در مورد یکی از دوستان که در مورد sl گفته بودند
صفحه sl بد نیست ولی برای یک گوشی 4.3 اینچی و رده قیمتی متوسط (تازه بنظرم مشکی اس ال تا حدی بهتره)
نه برای یک پرچمدار 2800 ای!!!

در مورد دوستی که میگفت تست کردند و صفحه 2 تا tx با هم متفاوت بودند و... بگم این مسعله در مورد همه گوشی ها و برند ها صدق میکنه خودم به چشم دیدم
htc samsung و....
این مسعله رو از شاهرخ هم میتونید بپرسید چون نمونه های زیادی هم خودش دیده
از سونی اچ تی سی سامسونگ اپل نوکیا و....

METAL-MANIA
09-03-2013, 00:52
البته یک نکته ای رو مجدد یاد آوری کنم که در نور حداکثر(90 100) تصویر فاجعه میشه

در حالت نور اتوماتیک و یا نور کمتر از 75 درصد تصویر بهتر و کنتراست بهتر میشه و میشه بهش گفت خوب!!!!نه عالی!!!!!!
(البته باز هم در حد یک پرچمدار نیست)

Sheil
09-03-2013, 01:14
من نمی خوام بگم ، حرفت اشتباهه . چون خودمم قبولت دارم .

اما تو اکثر سایت ها گفته بودن صفحه تمایش این گوشی بهترین صفحه در بین گوشی های سونی هست و تو بعضی سایت ها نقطه ضعف این گوشیو زاویه دید اعلام کرده بودن .
یعنی اکثرا کیفیت از روبرو رو تایید کرده بودن .

یعنی هیچ احتمالی نمیدی این گوشی که واسه تست گذاشتن مشکل دار باشه ؟؟
به نظر من اگه با یکی ، دو تا گوشی دیگه کار میکردی ، بعد تاپیک می زدی بهتر بود .

قصد جسارت ندارم ، بازم ممنون بابت بررسی

METAL-MANIA
09-03-2013, 01:34
من نمی خوام بگم ، حرفت اشتباهه . چون خودمم قبولت دارم .

اما تو اکثر سایت ها گفته بودن صفحه تمایش این گوشی بهترین صفحه در بین گوشی های سونی هست و تو بعضی سایت ها نقطه ضعف این گوشیو زاویه دید اعلام کرده بودن .
یعنی اکثرا کیفیت از روبرو رو تایید کرده بودن .

یعنی هیچ احتمالی نمیدی این گوشی که واسه تست گذاشتن مشکل دار باشه ؟؟
به نظر من اگه با یکی ، دو تا گوشی دیگه کار میکردی ، بعد تاپیک می زدی بهتر بود .

قصد جسارت ندارم ، بازم ممنون بابت بررسی

خود من هم همین نظر رو داشتم و قرار شد وسط این هفته میرن برای ترینینگ مجدد مطرح کنن
ولی فکر نکنم!!مشکل از گوشی باشه
چون همین جی اسم ارنا (هر چند برای من زیاد قابل اعتنا نیست) و نظرات بعضی از دوستان که دیده بودند هم همین بوده!

مگر سونی سری صفحه نمایشش رو عوض کنه یا منتظر zl باشیم

S.H.A.H.R.O.K.H
09-03-2013, 13:04
مقایسه صفحه نمایش اکسپریا اس با اکسپریا z

http://itresan.com/wp-content/uploads/2013/02/dis4.jpg

http://itresan.com/wp-content/uploads/2013/02/dis2.jpg

http://itresan.com/wp-content/uploads/2013/02/dis3.jpg

http://itresan.com/wp-content/uploads/2013/02/dis1.jpg

MOoHAMMAD
09-03-2013, 13:11
دوستان امروز با چه عجله ای رفتم پاساژ قائم

دلیل اولش هم کم کردن روی مسئول استند که میگفت ppi صفحه روی 433 هست و من میگفتم 441 و شرط هم بستیم!! و البته قاعدتا من میبردم!!!
و دلیل دومش هم تهیه عکس و مقایسه برای شما دوستان تا خیالتون در مورد کیفیت متوسط صفحه این گوشی راحت شه
متاسفانه جمعه بود و نبودند!!!

حالا بهر حال دوستانی که من رو شناختند و نوع وسواس من رو میشناسن ازشون خواهش میکنم صحبت های من رو پبدیرند و شکیبا باشند
من فردا عازم سفر هستم و سه شنبه به محض اینکه رسیدم حتمن حتمن براتون نمونه عکس میزارم
هم در کنار تی و هم در کنار وان ایکس

در مورد یکی از دوستان که در مورد sl گفته بودند
صفحه sl بد نیست ولی برای یک گوشی 4.3 اینچی و رده قیمتی متوسط (تازه بنظرم مشکی اس ال تا حدی بهتره)
نه برای یک پرچمدار 2800 ای!!!

در مورد دوستی که میگفت تست کردند و صفحه 2 تا tx با هم متفاوت بودند و... بگم این مسعله در مورد همه گوشی ها و برند ها صدق میکنه خودم به چشم دیدم
htc samsung و....
این مسعله رو از شاهرخ هم میتونید بپرسید چون نمونه های زیادی هم خودش دیده
از سونی اچ تی سی سامسونگ اپل نوکیا و....

سلام
خوبی بهزاد جان؟ :)
آقا این قسمت که مشخص کردم میخواستم بگم که فروشنده درست گفته:دی شما اگر محاسبه عددی کنی میشه 441 ولی در معماری صفحه نمایش های سونی خیلی با دقت و مرتب پیکسل ها چینش شدند که در سونی z تعداد ppi به 443 میرسه.
این لینک معرفی و مشخصات از سایت خود سونی:
http://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/xperia-z/features/#tabs

این هم اینک phonearena:

http://www.phonearena.com/phones/Sony-Xperia-Z_id7539

درمورد کنتراست هم والله من کاری به گفته های سایت های دیگه ندارم ولی تصاویر و فیلم هایی که از صفحه نمایش گوشی دیدم اونقدرا هم بد نیست ولی با این توصیفات شما اگر قصد خرید داشتم فعلا منصرف شدم و منتظر آپدیت 4.2 میمونم ببینم تغییر میکنه یا نه چون اینطور که گفتن نوع صفحه این گوشی طوری هست که نرم افزاری میشه کنتراستشو کم و زیاد کرد.

Fantome
13-03-2013, 21:27
امروز من هم با این ایکسپریا زد کار کردم و خوب مخصوصا می خواستم ببینم صفحش چطوره! واقعا اون قدری که انتظار داشتم از یک فلگ شیپ خودشو نشون نداد. مشکی های صفحه عمیق نبودن و خوب لانچر سونی که هی پسرفت می کنه! این گوشی هم که من باهاش کار می کردم نمی دونم چش شده بود که یهو قاطی کرد شروع کرد به باز کردن برنامه های مختلف و بستنشون!!
در کل گوشی بسیار شیک و خوشدستیه اما خوب ای کاش صفحش همون کیفیتیو داشت که ورژن ژاپنیش داره!

SONY---SPACE
14-03-2013, 13:07
شما اگه عکس میذاشتی مطلبت خیلی خوب تر میشد
نظر من اینه که بهترین صفحه نمایش رو تا به حال در محصولات گوشی سونی xperia acro s xperia v دارن
دلیل هم دارم:dh:
دلایل برتری اکرو اس
استفاده شده از ال سی دی بک لایت ال ای دی به جای تی اف تی
کنتراست بیشتر حتی نسبت به وی

ذلایل برتری وی
براویا انجین 2

SONY---SPACE
14-03-2013, 13:08
نظر من اینه که بهترین صفحه نمایش رو تا به حال در محصولات گوشی سونی xperia acro s xperia v دارن
دلایل برتری اکرو اس

ذلایل برتری وی
براویا انجین 2

SONY---SPACE
14-03-2013, 13:12
عذرخواهی میکنم بابت اینکه نظرم 2 بار ارسال شد..و این رو هم بگم که اکرو اس که خودم دارم در زاویه دید (هیچ) مشکلی نداره من نمیدونم بقیه چرا از زاویه دید ایراد میگیرن نمیدونم شاید فقط اکرو اس هست که دید خوبی داره!

Fantome
14-03-2013, 13:17
دلایل برتری اکرو اس

ذلایل برتری وی
براویا انجین 2

در مورد ال ای دی بکلیت بودن، صفحه sl هم همینطوره اما زاویه دیدش باز نیست. براویا انجین هم فقط در گالری کار می کنه و ویدئو پلیر و تاثیری تو کیفیت تصویر تو منوی گوشی و بقیه جاها نداره.

SONY---SPACE
14-03-2013, 13:24
در مورد ال ای دی بکلیت بودن، صفحه sl هم همینطوره اما زاویه دیدش باز نیست. براویا انجین هم فقط در گالری کار می کنه و ویدئو پلیر و تاثیری تو کیفیت تصویر تو منوی گوشی و بقیه جاها نداره.

:bw: بله اس ال البته یه استثناس مه اون مشکل رو داره ولی خوب اگه حرف شما هم 100% درسته باز من از اکرو اس حرف زدم نه اس ال..براویا انجین هم کیفیت عکس و فیلم رو بهتر میکنه و به نظر من منوهای گوشی رو تغییری هم نده زیاد مشکلی نیست و منوهای گوشی هم گرافیک خوبی دارن

S.H.A.H.R.O.K.H
14-03-2013, 13:30
دوستان zl صفحه نمایشش خیلی بهتر از z هتسش....نگفتم؟ این ضد آب بودن گوشی کار دستش میده...اجباری از این نوع صفحه نمایش استفاده کردن...همون داستان t tx رو اینجا هم تکرار کردن...
دوستان با خیال راحت zl بخرید و مطمئن باشید صفحه نمایشش معرکه ست....بزودی تصاویر و ویدئو های مقایسه شون رو هم میذارم...

Fantome
14-03-2013, 13:31
آخه Acro S هم که مقاومه در برابر آب

Sheil
14-03-2013, 13:52
دلایل برتری اکرو اس

ذلایل برتری وی
براویا انجین 2

من با acro s کار نکردم اما با xperia v کار کردم ، صفحه نمایشش عالی هست .
به نظر من تا الان xperia v بهترین صفحه نمایش سونی هست .
اگه واسه xperia v تاپیک درست کنن ، عکساشو می ذارم .

S.H.A.H.R.O.K.H
14-03-2013, 14:05
نه منظور من این نیست....این z کلا صفحه نمایشش جنسش فرق میکنه....پول ضد آب بودنش رو میگیره...
وگرنه zl عالیه...

METAL-MANIA
14-03-2013, 14:33
دوستان zl صفحه نمایشش خیلی بهتر از z هتسش....نگفتم؟ این ضد آب بودن گوشی کار دستش میده...اجباری از این نوع صفحه نمایش استفاده کردن...همون داستان t tx رو اینجا هم تکرار کردن...
دوستان با خیال راحت zl بخرید و مطمئن باشید صفحه نمایشش معرکه ست....بزودی تصاویر و ویدئو های مقایسه شون رو هم میذارم...

سلام بالاخره از سفر برگشتم!! امروز
نمیدونم فرصت کنم برم پاساژ یا نه
ولی حتمن حتمن براتون تا شنبه نمونه عکس میگیرم و میزارم تا خیالتون راحت باشه

شاهرخ جان اختلاف صفحه تی با تی ایکس زیاد نیست! 2 3 %(تازه اون هم برای سری اول بود)

ولی باید zlبا z خیلی تفاوت کنه!! تا بتونه در زمینه صفحه نمایش خودش رو یعنوان یک فلگ شیب مطرح کنه

Nice Devil
14-03-2013, 14:45
با سلام. چند روز پیش پایتخت بودم و با اکسپریا زد کار کردم. اولین چیزی که واسم جالب بود.پوشش شیشه ای اون بود که حس استفاده از یه گوشی خاص رو به آدم میده.
بعد از اون صفحه نمایشش بود که آدم رو از خریدن این گوشی تا حدی پشیمون میکنه(با اس 3 خودم مقایسه کردم و بنظرم اس 3 بهتر بود)
کار با گوشی راحت بود و توی منوها و گالری کندی و تو پخش فیلمها هیچ لگی احساس نمیشد اما چیزی که واسم خیلی جالب بود دوربینش بود. بعد از باز کردن آیکون دوربین تقریبآ با یه دوربین حرفه ای مواجه میشیم. کیفیتش واقعآ خوبه و از اون مهمتر حدود چندین ثانیه انگشتمو رو دکمه شات گرفتم و در عین ناباوری دیدم که دوربینش در کمتر از چند ثانیه 56 تا عکس گرفت که کیفست همه عکسها هم بالا بود و با کیفیت خوبی گرفته شده بودن.
و یه ایرادی که میتونم از گوشی بگیرم این بود که دکمه فیزیکی شاتر نداره و اگه بخوایید زیر آب عکس بگیرید این کار غیر ممکنه (چون زیر آب صفحه نمایشش کار نمیکنه) یا اینکه قبل از انداختن به آب دکمه ششاتر رو بزنین و فقط فیلم بردتری کنید نه عکس برداری.
با تشکر.

METAL-MANIA
19-03-2013, 13:36
دوستان تا الان سه بار به پاساژ رفتم منتها متاسفانه استند سونی خالی بود

گفتند برای 6 عید به بعد میان
شرمنده بد قول شدم

اینهم مدرکش:
http://www.uploadtak.com/images/k5896_DSC_0232.jpg