PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بررسي سيم كارت هاي اعتباري ( همراه اول )

Arash66
21-11-2007, 12:11
شركت ارتباطات سيار
سيم كارت هاي اعتباري(Prepaid)

تعريف : سيم کارت هاي اعتباري به آن دسته از سيم کارتهاي تلفن همراه اطلاق مي شود که ميزان مکالمات قابل انجام با آن سيم کارت ، بستگي به اعتبار خريداري شده ( از طريق خريد کارت شارژ) توسط شخص مشترک دارد. بنابراين مشترک متناسب با نياز ، ابتدا کارت شارژ مورد نظر خود را خريداري نموده وسپس از سيم کارت استفاده مي نمايد.
شايان ذکر است محدوده تحت پوشش شبکه ارتباطات سيار براي هر دو گروه سيم کارتهاي اعتباري و دائمي يکسان بوده بطوريکه سيم کارتهاي اعتباري هم در تمامي 1016 شهر و همچنين جاده هاي کشور قابليت آنتن دهي دارند.

http://i17.tinypic.com/6tpodog.jpg http://i15.tinypic.com/8ffl47b.jpg

سيم کارت های اعتباری يکی از سه وضعيت زير را دارا مي باشد:

فعال : با برقراري اولين ارتباط , مشترک وارد وضعيت فعال شده و مي تواند از تمام سرويسها و امکانات ، مانند سيم کارتهاي دائمي استفاده نمايد.
يکطرفه : هنگاميکه اعتبار سيم کارت يا دوره اعتبار آن به پايان مي رسد ، سيم کارت مشترک يک طرفه مي شود. مشترک ظرف مدت 2 ماه بايد اقدام به افزايش اعتبار نمايد. در طول اين مدت مشترک صرفا ً تماس يا پيام کوتاه را دريافت مي کند. اگر از اعتبار مکالمه دوره گذشته مبلغي باقيمانده باشد در صورت خريد کارت و اعمال در سيستم ، اعتبار باقيمانده به اعتبار جديد اضافه مي گردد.
غيرفعال : اگر مشترک در دوره وضعيت يکطرفه ، اقدام به افزايش اعتبار ننمايد وارد وضعيت غير فعال مي گردد. در اين مدت (12 ماه) کليه خدمات به استثناء امکان تماس با مراکز کمکهاي اضطراري ، غير فعال بوده و شماره مشترک حفظ خواهد شد و در صورت شارژ مجدد اعتبار باقی مانده از دوره قبل به دوره جديد منتقل نخواهد شد. و اگر مشترک اقدام به افزايش اعتبار ننمايد ، شماره و حق اشتراک تلفن همراه خود را از دست خواهد داد.

نحوه استفاده از سيم کارت :

با اولين تماس يا ارسال پيآم کوتاه ، سيم کارت شما فعال می گردد.

افزايش اعتبار و نحوه استفاده از کارت شارژ:

* افزايش اعتبار به 2 صورت حضوري (خريد کارت شارژ ) و غير حضوری (از طريق مراجعه به سايت www.mci.ir) انجام مي گيرد.

1- کارت شارژ مورد نياز خود را تهيه نماييد.

2- قسمت پوشش دار را بخراشيد.

3- دستور زير را بر روی گوشی خود وارد کنيد :

OK يا Send # شماره رمز کارت شارژ # *140*

4- با اجرای دستور فوق ، سيم کارت شما به ميزان اعتبار کارت خريداری شده شارژ خواهد شد.

نحوه اطلاع از باقيمانده اعتبار:

1- دستور زير را بر روی گوشی خود وارد کنيد :

OK بعد # 11*140*

2- با اجرای دستور فوق ، ميزان و مهلت اعتبار بر روی گوشی شما ظاهر خواهد شد

نحوه استفاده از سيستم پاسخگوی خودکار (IVR) :
مشترکين مي توانند از طريق سيم کارت اعتباری با شماره 444 تماس و سرويس و خدمات مورد نياز خود مانند افزايش اعتبار ، اعلام باقيمانده شارژ ، تغيير رمز عبور ، تغيير زبان و ... را دريافت نمايند.

1- با شماره 444 تماس بگيريد.

2- بر اساس راهنمايی صوتی ، سرويس مورد نظر را انتخاب نماييد.

3- در صورت نياز به کلمه عبور ، PUK2 سيم کارت خود را وارد نماييد.
توجه : کلمه عبور PUK2 مي باشد که توصيه مي شود برای امنيت بيشتر ، نسبت به تغيير آن اقدام نماييد.

4- سرويس ويژه :
در حال حاضر سرويسهاي ويژه ارائه شده براي سيم کارتهاي اعتباري عبارتند از : انتظار مکالمه ، انتقال مکالمه ، نمايشگر شماره ، محدوديت مکالمه و ارسال پيام کوتاه .

5- خدمات ويژه :
کليه خدمات ارائه شده در ادارات مشترکين تلفن همراه قابل انجام مي باشد:

-------قطع و وصل (مفقودي و تقاضاي مشترک)

------- تعويض سيم کارت

------- قطع و وصل سرويس ويژه

------- تغيير مالکيت

-------- تغيير آدرس

تعرفه هاي شارژ تلفن همراه اعتباري:

* شايان ذکر است به مبلغ کليه تعرفه ها وخدمات مبلغ 6% عوارض و ماليات اضافه مي گردد.

مدت اعتبار کارتهاي شارژ:

مبلغ شارژ (ريال) ---- فعال (ماه) ---- يکطرفه(ماه) ----- غير فعال با حفظ شماره (ماه)
....100.000 ..................2 ....................2 ..............................12
.....200.000 ................ 5 ...................2 .............................12

------ کارت شارژ فروخته شده و مبالغ مصرف نشده در اعتبار سيم کارت غير قابل استرداد می باشد.
----- مدت زمان اعتبار برای کارت های شارژ اعتباری متفاوت بوده و محاسبه زمان آن ، به محض ورود شماره رمز کارت شارژ آغاز می گردد.

قيمت سيم کارت اعتباری 340.000 ريال بوده که شامل اقلام ذيل مي باشد.

سيم کارت اعتباری : 200.000 ريال
20% ماليات : 40.000 ريال
اعتبار اوليه : 100.000 ريال

جدول تعرفه پيش پرداخت

.................................................. ... پيک (دقيقه به ريال) ...... غير پيک (دقيقه به ريال)
تماس های داخلی .... مکالمه استانی : --------- 670 ------------------------ 536
تماس های داخلی.....مکالمه بين استانی : ----- 1.139 -----------------------804
تماس های داخلی ..... پيامک : --------------------160 -------------------------160

ساعت پيک : 8 صبح الی 21 شب
ساعت غير پيک : 21 شب الی 8 صبح ، جمعه و روز های تعطيل

تعرفه سرويس ويژه (ريال)

سرويس ...... هزينه فعال سازي .....هزينه آبونمان ماهيانه .....تعرفه استفاده ...... وضعيت قراردادی
انتقال مکالمه ---- رايگان ------------------ رايگان ---------------معادل هر تماس --------- از ابتدا فعال می باشد
انتظار مکالمه ---- رايگان ------------------رايگان ----------------رايگان ----------------- از ابتدا فعال می باشد
نمايشگر --------- رايگان -------------------رايگان --------------- رايگان ------------------- از ابتدا فعال می باشد
پيام کوتاه --------- رايگان ------------------رايگان ----------- معادل هر تماس -------------از ابتدا فعال می باشد

تعرفه خدمات ويژه

نوع خدمت ............. هزينه (ريال)
تعويض سيم کارت ----- 70.000
تغيير مالکيت ----------- 100.000
تغيير آدرس ------------- 50.000

منبع: شركت ارتباطات سيار

HADI_MEDIA
21-11-2007, 12:26
یکی از عمده مشکلاتش اینه که کارت شارژش خیلی سخت گیر میاد ...!

ایرانسل خیلی راحتتر گیر میاد ...

Virous_Mobile
26-11-2007, 13:23
البته به نظر من بهتر از سیم کارتهای دائمی است

EHSAN
26-11-2007, 14:16
انتن دهی اینا از ایرانسل بهتره

sat star
26-11-2007, 16:16
انتن دهی اینا از ایرانسل بهتره

ايــــــــــــران ســــــــــــــــــل چون الان طرح ابي قرمز زرد و... وهر 30 دقيقه 3 دقيقه محاسبه ميشه الان شبكش شلوغه كيفيتش پاين امده اگه اينا نباشه ايران سل خيلي بهتر از همراه اول هست همراه اول كه همش قطع و وصل ميشه:beurk::115: بعدش شما با سيم كارت دائمی ايران سل 15000 تومان كه بدي واسه يك ماه همه چيزش رايگان هست

ShahabSAMSUNG
27-11-2007, 18:45
به نظرم بدتر از اعتباری همراه اول، هیچ سیم کارتی نیست.
تعرفه بسیار بالایی داره و زمان انقضا داره.
هیچ خدمات دیگه ای هم غیر از مکالمه و Sms نداره.

sat star
27-11-2007, 20:27
به نظرم بدتر از اعتباری همراه اول، هیچ سیم کارتی نیست.
تعرفه بسیار بالایی داره و زمان انقضا داره.
هیچ خدمات دیگه ای هم غیر از مکالمه و Sms نداره.
به سلام اقا شهاب سامسونگ
كاملا تاييد ميشه

تعرفه بسیار بالا و زمان انقضا و خدمات دیگه ای هم غیر از مکالمه و Sms نداره

EHSAN
27-11-2007, 21:28
پس با این وجود به هیچ دردی نمیخوره

Arash66
28-11-2007, 10:51
انقضاشو كه مطمئنا مثل تاليا بر ميداره !
تعرفه بالاشم خب ديگه از يه شركت دولتي چيزي از اين بيشتر انتظار نميره !

Ceramic
03-12-2007, 17:53
بدترین سرویس تماس رو این سیم کارتهای اعتباری همراه اول داره .

من هر بار خواسته ام با 0919 تماس بگیرم واقعا دچار مشکل شده ام .

حتی سیم های اعتباری ایرانسل بهتر از اینهاست .

HADI_MEDIA
03-12-2007, 19:58
یه مدت به ایرانسل وقت بدید رشد و از بین رفتن ضعفاشو شاهد هستین .. چون شرکت خصوصیه به شدت اگه چوب لا چرخش نکن رشد میکنه .. من امتحان کردم از تهران تا مشهد کلا انتن داشتم .. تو بعضی از جاده های اراک هم آنتن اومده .. همه این تغییرات عرض 3ماه شده ..

ImanKhan
14-12-2007, 12:42
یکی از عمده مشکلاتش اینه که کارت شارژش خیلی سخت گیر میاد ...!

ایرانسل خیلی راحتتر گیر میاد ...

البته الان دیگه به راحتی می شه از سایت همراه اول شارژش کرد و این یه مزیته دیگه هست نسبت به ایرانسل

mmshn_love
06-08-2009, 16:21
کسی میدونه چطوری میشه برداشت؟
موقعی که تماس رو قطع میکنی گزارش مانده اعتبارت روی صفحه نمایش داده میشه این از تنظیمات گوشی هست یا مربوط به خوده همراه اول

mmshn_love
06-08-2009, 16:23
موقعی که تماس رو قطع میکنی گزارش مانده اعتبارت روی صفحه نمایش داده میشه این از تنظیمات گوشی هست یا مربوط به خوده همراه اول

khankhaje
06-08-2009, 16:32

من هم همچین مشکلی دارم!!! البته من تنظیمات گوشی رو برای اعلام اعتبار فعال کردم ولی مثل اینکه شبکه ای شد و با اینکه بعدا غیرفعال کردم دیدم دوباره با هر بار قطع تماس میزان اعتبار کسر شده و نشون میده! احیانا به دلیل این سرویس از اعتبارم کم میکنن؟!!

khankhaje
06-08-2009, 16:36
در مورد شبکه هم باید بگم بعد از آنتن دهی کیفیت تماس و ارسال پیام مهمه که اصلا در این شبکه رعایت نمیشه و با اینکه فول سیگنال دارم ولی پیام باید چند بار ارسال بشه و چند بار هم برای برقراری تماس تلاش کنم،کیفیت مکالمه و قطع و وصل هم بماند...پیش از هز تماس گوشیم چند بار خطای network overload هم میده تا تماس برقرار شه،کسی میدونه دلیل این پیام چیه؟!!!