PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی و مشخصات گوشی I9500 Galaxy S4 از شرکت Samsung

صفحه ها : 1 [2] 3

S.H.A.H.R.O.K.H
17-03-2013, 02:29
برای اجرای کرایسیس 3 کارت گرافیک باید از directx 11 پشتیبانی کنه . اخه چرا خالی میبندی :|

من تو کار ماست بندی هستم :4: خالی رو قراره برم تو کارش دی:

ول کن بابا...خوب شاید دوستش تعریف کرده با این گرافیک اجرا کرده شما چرا مچ میگیری؟

و اینکه دوستان با اینکه اس4 خیلی عالیه احتمالا من one رو بخرم...
این جنس دور بدنه اس4 یه کم نامیدتون نکرد؟ من یه ذره مردد شدم...بین این و One گیر کردم...نه دوربین برام مهمه نه قدرت بالای 20000 بنچمارک...چون اصلا کارایی نداره...لگ رو که مطمئن هستم میزنه و هنگ هم میکنه اتفاقا از زور خر زوریش :4:
البته منتظر میشم ببینم اندروید بعدی چه آشی هستش و چقدر روغن روشه که بمالم به سرم...
واقعا فکرش رو بکنید من بازی اندروید جمع میکنم آقا یه apk هستش با یه پوشه دیتا معلوم نیست بالا میاد یا نه...
پکیج آیفون جمع کردم هلو همه اش هم اجرا میشه یه تیکه...
چرا اندروید یک تیکه نمیکنه بابا....به خدا با یه آپدیت ساده شرکتها میتونن حالت mtp رو به گوشیهاشون اضافه کنن...غیر از اون گوشیهایی که حافظه داخلی ندارن...اونها دیگه گیم گرافیک بالا میخوان چیکار :4: والا...
یعنی اینجوری بشه معرکه ست...یه فایل میگیری هماهنگ با سخت افزار گوشیت گرافیکشتنظیم میشه...
شما یه بازی ios رو باز کن یه فایل xml بود فکر کنم بازش کنی میبینی همه دیوایسهای ios توش هست که جلوش نوشته با چه گرافیکی این گیم اجرا بشه...

blood eater
17-03-2013, 02:30
Video Yes, 1080p@60fps, 1080p@30fps, dual-video rec
http://www.gsmarena.com/samsung_i9500_galaxy_s4-5125.php

راستی داشتم دوباره عکس ها را نگاه میکردم
توی این عکس هم گفته شده !

http://st.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-galaxy-s-iv/hands-on/camera/gsmarena_004.jpg

808Pure
17-03-2013, 02:30
من نمي دونم چي بگم ديگه !
بدون فلش چنين عكسي امكان نداره !
مگر اينكه فلش زده باشه كه نور منعكس شده فلاش هم رو اون دوربين عكاسي كه ازش عكس انداخته شده مشاهده نميشه
بايد ته اين قضيه در بياد . چون چنين عكسي قدرتش 10 برابر بيشتر از 808 هس و اين غير قابل باوره

.:DRACULA:.
17-03-2013, 02:32
برای اجرای کرایسیس 3 کارت گرافیک باید از directx 11 پشتیبانی کنه . اخه چرا خالی میبندی :|

اینجا بخش کامپیوتر نیست

relaxtar
17-03-2013, 02:40
اینجا بخش کامپیوتر نیست

به اون رفیقمون بگو که کرایسیس 3 رو با 4870x2 اجرا کرده =))))

باند بازی راه نندازین باز :|

reza3soot
17-03-2013, 03:25
شاهرخ تمام ویدئوهای هندزآنی ک از اس4 دیدم ورژن اسنپدراگونیش بودن
انگار اصلا توی اون محل کنفرانس اس4 اکسینوس دار نبوده
اینم یه بنچمارک از ورژن کوالکامیش

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=826976&stc=1&d=1363352376

درواقع از دوتا cpu 4 هسته ای تشکیل شده ، یکی برای کارهای سبک ک باعث میشه تا 75 درصد توی مصرف صرفه جویی بشه یکی هم برای کارهای سنگین!
اینم بگم اون چهارتا هسته ی کم مصرف و البته ضعیف قدرتشون روی هم با دوتا هسته ی کریت باکلاک 1.5 برابری میکنه(یه نوک سوزن بیشتره!)

این ویدئو رو ببینی همه چی دستت میاد!(اشکم در اومد تا آپلودش کنم:4:)

http://www.mediafire.com/?qjbyqjvsyb4xhn1

مفید بود دوست عزیز.شرمنده کردی:ah:

mansour2023
17-03-2013, 03:31
چرا اندروید یک تیکه نمیکنه بابا....به خدا با یه آپدیت ساده شرکتها میتونن حالت mtp رو به گوشیهاشون اضافه کنن...غیر از اون گوشیهایی که حافظه داخلی ندارن...اونها دیگه گیم گرافیک بالا میخوان چیکار والا...

یه ایمیل دادم به شرکت گوگل که شما رو استخدام کنن :دی
اگه اینطوری میشد که خیلی عالی بود ( یه بازی دو گیگی گرفتم دیدم رو گوشیم نمیاره بعد متوجه شدم مربوط به گوشی دیگه ای گرفتم :| )

reza3soot
17-03-2013, 03:32
سادست دوست من
یعنی در این گوشی به هیچ وجه هشت هسته بطور همزمان بکار گرفته نمیشه
شما cpu این گوشیو بصورت دو 4 هسته ای در نظر بگیرین
4 هسته ضعیفتر 1.2 گیگاهرتزی برای کارهای معمول مورد استفاده قرار میگیره و 4 هسته قویتر 1.6 گیگاهرز برای کارهای سنگین
این باعث میشه فشار کمتری به cpu وارد بشه و در نتیجه مصرف باتری کاهش پیدا کنه
میشه بنوعی به خودروهای 8 سیلندری تشبیه کرد که در رانندگی شهری و آروم 4 سیلندرشون بمنظور کاهش مصرف غیرفعال میشه چون نیازی بهشون نیست

ممنون دوست عزیز.یه توضیح ساده و روان همونجوری که میخواستم:dn:

افتاد در حد لالیگا:bu:

Rmansh
17-03-2013, 06:38
درمورد صحت عکس ها همونطور که اشاره شد توسط gsmarena قرار دادم که فک نکنم بخاطر هیچ و پوچ بیان عکس رو دست کاری کنن و خودشون رو زیر سوال ببرن! در ضمن دیگه منبع ازین بهتر که نیس! پس نتیجه میگیریم که دوربین در حد عالی هست!(و فراتر از آن) :bu:
در مورد عکسی که دور بدنه خش ورداشته بود باید گفت که خودمم مردد بودم که فلز نباشه و اینطور که معلومه نیس و باید بیشتر مواظبش بود. ولی در مورد جنس در این دوستان اومدن در رو چلوندن و چه انتظاری از پلاستیک دارید؟ نهایت اینکه یه در دیگه روش میندازید... نتایج بنچمارک های اگزینوس هم که خیلی پیشرفت داشته!
راستی این 60 فریم بر ثانیه برای دوربین پشت حقیقت داره... یعنی یه سر و گردن از بقیه بالاتره! اینم به لطف Exynos 5 Octa

Mohimier
17-03-2013, 09:05
من یه دوربین عکاسی کامپکت 14.1 مگاپیکسلی کانن دارم
بعضی از عکسهایی که با sii میگیرم کیفیتش از دوربینم بهتره
حتی کیفیت فیلمبرداریشم از دوربینم بهتره
پس رو کیفیت بالای دوربینهای سامسونگ شک نکنین

اگه فکر می کنی که بالاتره فقط یه دلیل داره.
سنسور cmos سونی روشه و بس.روی اس 3. هم همینطور

adelarak21
17-03-2013, 10:03
دوستان یه سوال : جنس بدنه این گوشی چیه؟ الومینیوم یا بازهم پلاستیکیه؟!

ashkankhoshtip
17-03-2013, 10:15
بنام خدا.دوست عزیز پلاستیکه.

mehranm2000
17-03-2013, 10:18
دوستان یه سوال : جنس بدنه این گوشی چیه؟ الومینیوم یا بازهم پلاستیکیه؟!

سامسونگ گفته که جنس دور بدنه از آلمینیوم هست و جنس بنده گوشی هم از پلی کربنات.

saeedfarzi
17-03-2013, 10:26
نه داداش کلا جنس بدنه پلاستیکه هیچ آلومینیومی هم در کار نیست . مثل همیشه از همون پلاستیک اس 3 هست ولی کمی روزنه داره که حس بهتری بده .

mehranm2000
17-03-2013, 10:29
نه داداش کلا جنس بدنه پلاستیکه هیچ آلومینیومی هم در کار نیست . مثل همیشه از همون پلاستیک اس 3 هست ولی کمی روزنه داره که حس بهتری بده .

میشه یه منبع به من بدید که گفته از پلاستیکه؟ خود سامسونگ گفته پلی کربنات که اگه حتی پلاستیک هم باشه بازم بهترین گوشی دنیاست واقعا از هر لحاظ طراحیش حرف نداره 5اینچ رو توی همون سایز اس3 بزاری با ضخامت کمتر وزن کمتر باتری بزرگتر شاهکاره

.:1900:.
17-03-2013, 10:29
همون طور که گفتم ورژن جهانی که 8 هسته ای هست حدود 26000 امتیاز گرفته که 5000 تا بیشتر از ONE هستش)
http://mobilestan.biz/attachment.php?attachmentid=827298&stc=1&d=1363470593
راستی از دوستان کسی نیست لینک معتبردر مورد کیفیت بهتر صفحه نمایش S4 نسبت به one به من ناآگاه بده؟:by:

دوست عزیز این امتیاز 26000 که شما میگین واسه ورژن آمریکایی با پردازنده کوالکومه نه برای ورژن هشت هسته ای جهانی.

In our own AnTuTu benchmarks we found the U.S. Galaxy S4 to score even higher, almost 26,000 points

http://cdn01.androidauthority.net/wp-content/uploads/2013/03/Galaxy-S4-vs-Galaxy-Note-2-.jpg

در ضمن فعلا برنامه های بنچمارک گیری با چیپ Exynos 5 Octa سازگاری ندارن و امتیاز درستی ازش نشون نمیدن.

saeedfarzi
17-03-2013, 10:31
همین تاپیک چند صفحه بری عقب عکسش هم هست .

dr_shahrooz
17-03-2013, 10:41
دوستان این گوشی الان تو بازار ایران اومده؟
کسی میدونه که کی میاد ؟
قیمتش ؟!

mehranm2000
17-03-2013, 10:42
نا داداش من با عکس فرق پلاستیک و پلی کربنات مشخص نمیشه!
من خودم htc one x داشتم رنگ سفید اس3 و نوت 2 هم رنگ سفید داشتم تا گوشی رو دست نگیری فرق پلی کربنات و پلاستیک مشخص نمیشه! با عکس اصلا معلوم نیست بگذریم...
از دوستان هرکی نمونه جدیدی از کیفیت دوربین فوق العاده این گوشی داشت بزاره ممنون میشیم من خودم دارم سرچ میکنم اما جدید چیزی ندیدم اما همشون با کیفیت هستند.

mehranm2000
17-03-2013, 10:58
دوستان این گوشی الان تو بازار ایران اومده؟
کسی میدونه که کی میاد ؟
قیمتش ؟!

خیر
1ماه دیگه موجوده
قیمت هم اینجور که معلومه برای ورژن 16گیگ با مالیات حدودا 600دلار که نهایتش 2500 در روزهای اول و برای ورژن 32 هم 2700 و برای 64 هم اگه اگه وارد ایران بشه که خدا کنه بیاد چون من خیلی به حافظه داخلی بالا احتیاج دارم 3000 میشه! (نوت 2 و اس3 رو هر2 32گیگ گرفتم سری پر میشد از رم هم خوشم نمیاد)
اینها قیمت های منطقی هستند اما خوب هفته اول ممکنه شاهد قیت های فضایی باشیم.
قیمت ها خدا رو شکر داره توی ایران پایین میاد.
.
.
دیگه راجع به قیمت سوال نکنید چون الان مدیر بخش میاد میگه اینجا جای بحث راجع به قیمت نیست ممنون.

amir940
17-03-2013, 11:55
شما هیچ میدونید اولین شرکتی که تونست PPI بالاتر از رتینا اپل بزنه کی بود؟بله سونی بود،شما حدود 332 پیکسل در هر اینچ داشتید و سونی 342 پیکسل.اولین اندرویدی HD رو هم سونی زد که هیچ تبلیغی روش انجام نشد.
سونی اکسپریا اس در عمل سنسیشن ایکس ای که سخت افزار مشابه با سونی رو داره و رزولوشن خیلی کمتری داره رنده می کنه.
با کیفیت ترین و روشن ترین اسکرین صفحه نمایش ممکن برای سونی هست (به کلمه ممکن دقت کنید سوتفاهم نشه)
سونی تاچ شناور داره که سامسونگ اومد ایده اش رو کپی گرفت و اول با اس پن شروع کرد که رو نشه ایده اش رو کپی کرده حالا هم با اس 4 که airview داره.
و یکی از با کیفیت ترین بلندگوها در سونی یو هست.
قضاوت با خودتون........

در رابطه با ppi حق با شماس و سونی اس اولین گوشی بود که بالاتر از اپل در این زمینه بود.
در رابطه با صفحه اچ دی متاسفانه اطلاعات شما درست نیس.اولین گوشی اچ دی اندرویدی Galaxy Note 1 بود حدود 4 یا 5 ماه زودتر از سونی اس معرفی و عرضه شد.
در رابطه با اسپیکر هم به شخصه رو دست سری وان اچ تی سی اسپیکری ندیدم واقعا عالی..سری ایکس پریا متاسفانه اسپیکرهای اکسترنال جالبی نداره.
کیفیت صفحه نمایش هم متاسفانه باز هم حرف شما نادرست هست.و صفحات ips و super amold یه سر و گردن بالاتر از بک لایت های led سونی هست.

با اینکه من خودم سری گلکسی سامسونگ رو همیشه دوست داشتم و سپندیدم اما در کل صحبتامون به دور از تعصب باشه بهتره..

tardidd
17-03-2013, 12:12
همین که 1080p رو 60fps رکورد میکنه معلومه پردازنده بسیار قوی داره و چون دوربین 1080p رو با 60 فریم بر ثانیه ظیط میکنه پلیر فیلم پرقدرت تری هم باید داشته باشه

از یه گوشی چه انتظاری میشه داشت دیگه؟

mehranm2000
17-03-2013, 12:20
همین که 1080p رو 60fps رکورد میکنه معلومه پردازنده بسیار قوی داره و چون دوربین 1080p رو با 60 فریم بر ثانیه ظیط میکنه پلیر فیلم پرقدرت تری هم باید داشته باشه

از یه گوشی چه انتظاری میشه داشت دیگه؟

حرفت رو قبول دارم اما بعضی از دوستان انتظار دارند براشون نون هم بخره!

FL66
17-03-2013, 13:01
قاب دورش که هنوز مشخص نشده آلومینیومه یا پلاستیک طرح آلومینیوم ولی اگر آلومینیوم هم باشه در برخورد با سطوح سخت آسیب پذیره چون فلز نرمیه
هر چقدر مقاومت بدنه گوشی بالا باشه بازم اگه درست نگهداری نشه و در کاورش نباشه صدمه میبینه
با توجه به قیمت بالای این گوشیها برای کسانی که پول و گوشی ارزش داره بهتره حتماً از کاور استفاده کنن

اون دوستانی هم که میگن گرفتن گوشی 5 اینچی در کنار گوش خطرناکه یا مشکله باید بدونن راه عاقلانش اینه که برای مکالمه با چنین گوشیهایی از هندزفری بلوتوث استفاده کنن

sky_dvb
17-03-2013, 13:13
پارسال که ماکروتل و شرکتهای گارانتی کننده فقط 16 اوردن گند زدن همشون دیگه باید بفکر 32 و 64 باشن که طلبش زیاد تره من اومدم نت دو بگیرم هر چی گشتم 16 به بالا پیدا نشد کفرم درومد اخرم 16 نگرفتم امیدوارم تو اس 4 اینجوری نکنن دیگه نمایندگیا راستی جایی برای فروش انلاین نیست با خیال راحت بشه سفارش داد و خرید که از این ذغل بازیایی داخلی فروشگاها راحت بشیم؟ یا کسی مسمرکارت داشته باشه بتونه خرید کنه؟

FL66
17-03-2013, 13:18
خب قیمت نسخه 16GB این گوشی برای بازار آمریکا بدون در نظر گرفتن مالیات 579 دلار اعلام شده که با در نظر گرفتن مالیات باز هم از آیفون 5 ارزونتر خواهد بود
البته این قیمت هنوز توسط سامی تأیید نشده

یه فروشگاه اینترنتی هم در انگلیس اعلام کرده استقبال حیرت انگیزی ازS4 بعمل اومده و آمار درخواست برای خرید S4 در 48 ساعت اول نسبت به آمار مشابه S3 به میزان 40% افزایش داشته
همچنین بیشترین آمار پیش ثبت نامو در بین تمام گوشیهای جدید داشته :bu:

FL66
17-03-2013, 13:25
پارسال که ماکروتل و شرکتهای گارانتی کننده فقط 16 اوردن گند زدن همشون دیگه باید بفکر 32 و 64 باشن که طلبش زیاد تره من اومدم نت دو بگیرم هر چی گشتم 16 به بالا پیدا نشد کفرم درومد اخرم 16 نگرفتم امیدوارم تو اس 4 اینجوری نکنن دیگه نمایندگیا راستی جایی برای فروش انلاین نیست با خیال راحت بشه سفارش داد و خرید که از این ذغل بازیایی داخلی فروشگاها راحت بشیم؟ یا کسی مسمرکارت داشته باشه بتونه خرید کنه؟

منم وقتی میخواستم Note 10.1 بگیرم دلمو خوش کرده بودم یه 64 میگیرم یه 64 هم روش اضافه میکنم میشه 128 دیگه عالی میشه
در نهایت مجبور شدم به 16 بهمراه یه 32 اکسترنال رضایت بدم
امیدوارم نسخه 32ش هم بیاد ، دیگه برای چنین گوشی با قابلیتهای بالا و حجم بالای تصاویرو فیلمهاش 16 خیلی کمه

808Pure
17-03-2013, 14:43
درمورد صحت عکس ها همونطور که اشاره شد توسط gsmarena قرار دادم که فک نکنم بخاطر هیچ و پوچ بیان عکس رو دست کاری کنن و خودشون رو زیر سوال ببرن! در ضمن دیگه منبع ازین بهتر که نیس! پس نتیجه میگیریم که دوربین در حد عالی هست!(و فراتر از آن

اگر ممكنه يه لحظه به اين توجه كنيد كه داريد در مورد چه قضيه بزرگي صحبت مي كنيد ! نوكيا براي ساخت 808 به گفته خودشون نزديك به 5 سال وقت گذاشتن ! آخرش شد اوني كه ديديد . بعد اين در كمتر از دوسال فناوري دوربينشون در زمينه گوشي به اين حد رسيده ؟ نوكيا اون همه سر گوشي خودش تبليغ كرد . چرا سامسونگ در مورد اين دوربين فوق العادش كوچكترين صحبتي نكرده تا الان و به شرح megapixsel و رزليشن عكس بسنده كرده ؟ اگر قرار باشه بدون فلش چنين عكسي گرفته اين واسه خودش انقلابيه و حتي تمام dslr ها رو ميبره زير سوال . من ميتونم قبول كنم چنين عكس بدون نويزي (در هنگام زوم) ميتون با استفده از فلش گرفته بشه . حتي SIII هم ميشه چنين عكسي گرفت . اما بدون فلش امكان نداره . شما با 808 بدون استفاده از فلش هرچي زور بزني همچين عكسي نميتوني بگيري . چه برسه به اين

Nice Devil
17-03-2013, 15:03
ببخشید کجا نوشته 60 فریم ؟ ( ذکر منبع)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

http://st.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-galaxy-s-iv/hands-on/camera/gsmarena_004.jpg
اینم عکسی که با خوده گوشی GSIV گرفته شده و علیرضا محبت کرد و لینکش چند صفحه قبل گذاشته

kamran.t
17-03-2013, 15:15
اینم عکسی که با خوده گوشی GSIV گرفته شده و علیرضا محبت کرد و لینکش چند صفحه قبل گذاشته

بله درسته ملاحظه کردم .ولی خب اینجا یه مشکل پیش میاد : بیشتر اوقات فیلم هایی که با S3 گرفته میشه روی S3 با کمی لگ و ناهماهنگی صدا اجرا میشه بخاطر رایت اسپید کمی که S3 برخورداره حالا با 60 فریم دیگه چه شود مگر اینکه خیلی این موضوع رو ارتقا بده

Send From My GT-I9500 Using Tapatalk 3

mehranm2000
17-03-2013, 15:23
در رابطه با فیلمبرداری 60 فریم معتبر ترین منبع همین سایت gsmarena هست که گفته 60فریم میگیره!
والا من چه توی نوت 2 چه توی اس3 موقعه فیلمبرداری و باز پخش فیلم به کوچیکترین تاخیر پخشی بر نخوردم! (البته اس3 1ماه داشتم بیشتر نوت 2 داشتم)
اما
.
.
در رابطه با نسخه 32گیگ که دوستان نگران بودند و پارسال هم پیدا نکردند. من خودم هر 2 مدل رو نسخه 32گیگ خریدم.
باید به این موضوع توجه کنید که نسخه 32گیگ فقط واسه یه دوره محدود میاد و اصلا نباید فکر قیمتش رو بکنید که آره بزارم قیمتش پایین بیاد تا بخرم چون کمیاب میشه!
هر زمان که خودم نسخه 32 یا اگه اگه نسخه 64 وارد ایران شد خواستم بخرم به دوستان هم اطلاع میدم که از کجا بخرند نگران نباشید.

Nice Devil
17-03-2013, 15:33
بله درسته ملاحظه کردم .ولی خب اینجا یه مشکل پیش میاد : بیشتر اوقات فیلم هایی که با s3 گرفته میشه روی s3 با کمی لگ و ناهماهنگی صدا اجرا میشه بخاطر رایت اسپید کمی که s3 برخورداره حالا با 60 فریم دیگه چه شود مگر اینکه خیلی این موضوع رو ارتقا بده

send from my gt-i9500 using tapatalk 3

دوست عزیز من اس 3 دارم و هرگز به این موضوعی که اشاره کردید بر نخوردم و همیشه فیلمها بدون لگ اجرا شده و صدا هم با ویدیو هماهنگی داشته.(البته من همیشه برای ضبط ویدیو از حافظه داخلی (32 گیگ) استفاده کردم . شاید این مشکلی شما میگید در مورد حافظه خارجی صدق کنه)
با تشکر

808Pure
17-03-2013, 15:50
در رابطه با فیلمبرداری 60 فریم معتبر ترین منبع همین سایت gsmarena هست که گفته 60فریم میگیره!

كجاي سايت هس ؟ لينكشو ميدي ؟
چون تو First Look ش ديدم كه نوشته :
Video camera: Full HD (1080p) video recording at 30fps

blood eater
17-03-2013, 15:57
http://www.gsmarena.com/samsung_i9500_galaxy_s4-5125.php

m-535
17-03-2013, 16:20
یه چیزی دوستان

ایا پردازنده این گوشی این قدرت رو داره که فیلم های 1080p چند گیگی مثلا 7گیگابایت یا 8 گیگابایتی رو پخش کنه ؟

اس سه میتونست تا 3 گیگ رو راحت پخش کنه ایا این گوشی میتونه با این پردازنده پخش کنه ؟

s000t
17-03-2013, 16:54
دوستان نسخه snapderagonاین گوشی هم قابلیت ضبط 1080p 60فریم بر ثانیه رو داره؟
بر خلاف دوستان که معتقدند پردازنده قوی به درد نمیخوره ولی منی که هر گوشی رو3سال نگه میدارم اولویت اولم برای خرید گوشی پردازنده اش هست...من اس2 رو دیدم که یه خورده که باهاش کار سنگین انجام میشهcpuش به نزدیک100میرسه،مثل پخش فیلم.همین گوشی های 4هسته ای بازار هم ممکنه6-7ماه دیگه در بعضی جاها کم بیارن برای مثال پخش فیلم4k!

saeedfarzi
17-03-2013, 18:30
دوستان نسخه snapderagonاین گوشی هم قابلیت ضبط 1080p 60فریم بر ثانیه رو داره؟
بر خلاف دوستان که معتقدند پردازنده قوی به درد نمیخوره ولی منی که هر گوشی رو3سال نگه میدارم اولویت اولم برای خرید گوشی پردازنده اش هست...من اس2 رو دیدم که یه خورده که باهاش کار سنگین انجام میشهcpuش به نزدیک100میرسه،مثل پخش فیلم.همین گوشی های 4هسته ای بازار هم ممکنه6-7ماه دیگه در بعضی جاها کم بیارن برای مثال پخش فیلم4k!

دوست من شما که هر گوشی رو اقلا 3 سال نگه میداری باید اولویت اولت استحکام بدنه و کیفیت باشه . که در حال حاضر بهترین اچ تی سی و بعد نوکیاست و در مرحله بعد سونی .

SONY---SPACE
17-03-2013, 18:44
ممنون دوست من . سونی رو فراموش کرده بودم . ولی دوربین و السیدی سونی خیلی ضعیفه خصوصا دوربین که اصلا اونی که میگه و ادعا میکنه نیست . مثلا با دوربین 8 عکی میگیری وقتی تو اندازه واقعی میبینی متوجه میشی که بسیار کم کیفیته . . در خصوص 808 بله الان بهترین دوربین موبایل بازار 808 نوکیاست ولی در مجموع بهترین گوشی سامسونگه و دومین اپل . ولی من خودم اچ تی سی رو دوست دارم

راستش سامسونگ به خاطر قابلیت های نرم افزاری که تو گوشیش گذاشته یکم اسم در کرده...رنگ هارو گرم نشون میده بخصوص دوربین آیفون که تو رنگ ها اغراق زیادی میکنه
از لحاظ جزئیات که مهمترین رکن و اصلی ترین قسمت کیفیت عکس ها و فیلم های دوربینه سونی بهترینه...بازم میگم اگه زوم بشه روش کیفیت افت میکنه ولی در کل جزئیات رو خوب نشون میده...
من بنا بر این گوشی ای که خودم دارم نظر میدم و با عکس های دیگه که با گوشیهای دیگه هستن مقایسه میکنم...الان به نظرم اکرو اس خیلییییی بهتر از اس3 عکس میگیره(منظورم قابلیت های نرم افزاری نبود)).
حتی عکس هارو تو pc هم وارد میکنم گرچه رنگ ها اونی نیست که تو صفحه نمایش نشون میده ولی جزئیات فوق العادهههههههههههههههههههه هه بالاست
شما باید خودت یه گوشی سطح بالا ی سونی رو مثل اکرو اس یا تی ایکس یا ...ببینی تا باورتون بشه...البته اگه عکس های اس ال یا اس رو مد نظر گرفتین اره حرفاتو قبول دارم چون اون 2 تا کمی جزئیات رو کم نشون میدن و عالی نیست....ولی باز خوبندر مورد صفحه نمایشم که این به سلیقه افراد بستگی داره که صفحه نمایش (واقعی) ببینه یا (اشباع) شده...ممنون

kamran.t
17-03-2013, 19:23
دوست عزیز من اس 3 دارم و هرگز به این موضوعی که اشاره کردید بر نخوردم و همیشه فیلمها بدون لگ اجرا شده و صدا هم با ویدیو هماهنگی داشته.(البته من همیشه برای ضبط ویدیو از حافظه داخلی (32 گیگ) استفاده کردم . شاید این مشکلی شما میگید در مورد حافظه خارجی صدق کنه)
با تشکر

دوست عزیز من هم S2 دارم و هم S3 ، خیلی از موزیک ویدیوها و فیلم های 1080 رو مموری خارجی این مشکل رو دارن حتی با mx player هم همین طور ، رو one x هم امتحان کردم باز هم کمی لگ داشت

Rmansh
17-03-2013, 19:35
من تا حالا مموری ننداختم رو گوشی... با کلاس 10 هم 1080p لگ میده؟

s000t
17-03-2013, 19:35
دوست من شما که هر گوشی رو اقلا 3 سال نگه میداری باید اولویت اولت استحکام بدنه و کیفیت باشه . که در حال حاضر بهترین اچ تی سی و بعد نوکیاست و در مرحله بعد سونی .
سعید جان اتفاقا تا یک ماه پیشhtcداشتم و پدرمو در اورد اینجا شرحش رو نوشتم:
http://forum.mobilestan.net/showthread.php?p=3564984#post3564984
دوستان کسی جواب سوال ما رو نمیدونه؟

kamran.t
17-03-2013, 19:44

با کلاس 10 ،Toshiba لگ داره

masoomiyat
17-03-2013, 19:50
در جواب یکی از دسوتان که پرسیده بود آیا این گوشی میتونه فیلم های 1080 7 8 گیگی رو پخش کنه باید بگم فیلم 10 گیگی آواتار رو اس2 بدون مشکل رو لگ پخش میکنه بحث اس3 و اس4 که جداست

m-535
17-03-2013, 19:56
در جواب یکی از دسوتان که پرسیده بود آیا این گوشی میتونه فیلم های 1080 7 8 گیگی رو پخش کنه باید بگم فیلم 10 گیگی آواتار رو اس2 بدون مشکل رو لگ پخش میکنه بحث اس3 و اس4 که جداست

دمت گرم داداش ای کاش همه مثل شما بامعرفت بودن:dv::aa:

mehdimdi
17-03-2013, 20:04
جالبه وقتی htc one یا اکسپریا z معرفی شدن تاپیک هیچکدوم انقد شلوغ و داغ نبود !!!!
بنظرتون دلیلش چی میتونه باشه؟؟؟؟
بنظر من که اس۴ انقدر نکته های جدید و پیشرفت برای گفتن داشت . انقدر جذابیت داره و انقدر بزرگ هست که تاپیک معرفیش توی هر سایت معتبری جزو تاپیکای داغ اون فرومه .
یکی از دلابل دیگش موفقیت چشمگیر سه نسل گذشته این کهکشانیه که چشم همه بعد از کنفرانسهای اپل به معرفی کهکشانیهاست

m-535
17-03-2013, 20:09
به نظرتون کدوم رنگش قشنگتره ؟

به نظر من سفیدش معرکست . اما مشکیش هم خوبه مثل اس 1 هست پشتش

http://images.anandtech.com/doci/6832/DSC_9891_575px.jpg

SONY---SPACE
17-03-2013, 20:23
جالبه وقتی htc one یا اکسپریا z معرفی شدن تاپیک هیچکدوم انقد شلوغ و داغ نبود !!!!
بنظر من که اس۴ انقدر نکته های جدید و پیشرفت برای گفتن داشت . انقدر جذابیت داره و انقدر بزرگ هست که تاپیک معرفیش توی هر سایت معتبری جزو تاپیکای داغ اون فرومه .
یکی از دلابل دیگش موفقیت چشمگیر سه نسل گذشته این کهکشانیه که چشم همه بعد از کنفرانسهای اپل به معرفی کهکشانیهاست
اتفاقا موقعی که سونی زد معرفی شد سایت معتبر فون آرنا 1 هفته داشت از فرت اخبار زیاد میترکید...اینجا هم که انقدر شلوغه دلیلش اینه که سامسونگ یه مقدار جا افتاده بین مردم

به نظرتون کدوم رنگش قشنگتره ؟

به نظر من سفیدش معرکست . اما مشکیش هم خوبه مثل اس 1 هست پشتش

http://images.anandtech.com/doci/6832/dsc_9891_575px.jpg

به نظرم تیرش قشنگتره و کلا گوشیا رنگ تیرشون با کلاسترن

mofox
17-03-2013, 20:31
من 32 patriot کلاس10 دارم هیچ مشکلی نداره!

kamran.t
17-03-2013, 20:34
خانواده گلکسی اس : http://img.tapatalk.com/d/13/03/18/pe9aqasa.jpg

mehdimdi
17-03-2013, 20:56
اتفاقا موقعی که سونی زد معرفی شد سایت معتبر فون آرنا 1 هفته داشت از فرت اخبار زیاد میترکید...اینجا هم که انقدر شلوغه دلیلش اینه که سامسونگ یه مقدار جا افتاده بین مردم

قبل از معرفیش چی ؟؟؟؟‌ من که اپل بازم واقعا بجز کنفرانس اپل ندیده بودم مردم اینهمه پیگیر و مشتاق معرفی یه گوشی اندرویدی باشن .
شمام کافیه از خودتون بپرسید چرا بین مردم جا افتاده . فکر نمیکنید این یه مقدار یعنی ۵۰ میلیون برای نسل سوم گالاکسی از یه مقدار بیشتره؟
البته بنظر من از یه مقدار خیلی خیلی بیشتره وگرنه یه فن سونی مثل شما از همون صفحات اول تا این صفحه اینهمه پست نمیداد و پیگیر این تاپیک نمیشد

dr_ebi67
17-03-2013, 23:40
اخر گوشیه.من واقعا حال کردم باش.چه مشخصاتی داره.به نظر من طراحیشم خوبه

Mohsen
18-03-2013, 00:47

دلیلش فقط بازاریابی بسیار قوی و تبلیغات بسیار عالی و پر هزینه سامسونگ هست که بازار رو داغ می کنه!!!

یکی از نقاط مثبت S4 استفاده نکردن از چیپ گرافیکی Mali بود که واقعا تو این زمینه پیشرفت داشته سامسونگ.:bo:

فقط ای کاش بدنش رو هم دیگه پلاستیکی نمیزد! دیگه زمانه تغییر اساسی تو جنس و طراحی بدنه رسیده بود که متاسفانه طراحی و جنس بدنه به همون صورت قبل مونده! البته جنس و طراحیش خوبه ولی به عنوان پرچمدار یه کمپانی نطقه ضعف محسوب میشه:bl:

Dr.B.M
18-03-2013, 01:14
دلیلش فقط بازاریابی بسیار قوی و تبلیغات بسیار عالی و پر هزینه سامسونگ هست که بازار رو داغ می کنه!!!

یکی از نقاط مثبت S4 استفاده نکردن از چیپ گرافیکی Mali بود که واقعا تو این زمینه پیشرفت داشته سامسونگ.:bo:

فقط ای کاش بدنش رو هم دیگه پلاستیکی نمیزد! دیگه زمانه تغییر اساسی تو جنس و طراحی بدنه رسیده بود که متاسفانه طراحی و جنس بدنه به همون صورت قبل مونده! البته جنس و طراحیش خوبه ولی به عنوان پرچمدار یه کمپانی نطقه ضعف محسوب میشه:bl:

اولا اینکه این تبلیغات نیست که سری گالکسی رو پرفروش کرده بلکه سخت افرار مناسب در کنار نرم افزار قابل قبول و فلکسیبل تاچ ویزه که گوشی رو پرفروش کرده .همین الان کلی دولپر هستند که دارن تو فروم xda رامها و مودهای عجیب غریبی واسه گلکسیها میزنن که بقیه برندا حتی خابشم نمیبینند!!!
در مورد جنس باهات مخالفم.بدنه ی اس فور پلی کربناته که حتی اگه پلاستیک هم بود بازم مشکلی نبود.علتش خیلی ساده س .شما میدونه هزینه هر صفحه نمایش امولد سامسونگ واسش چقدر اب میخوره؟؟؟چیپست ها چی؟ کابلها و دوربینو انواع حسگرها رو چی؟میدونی خیلی از گوشیای گالکسی رو خود کره میزنه و هرینه ی یه کارگر و خط تولید کره ای چقر بالاتره؟!!!میدونی اگه قرار بود طراحیو عوض کنه و جنس دیگه ای بزاره چقر هزینه به خط تولیدش تحمیل میشد؟اونوخت شما باس میرفتی اس فور رو هزار تا میخریدی نه 600 تا!!!!
میدونی همین بدنه المنیومی اپل براحتی دچار کروژن(خوردگی فلزات) میشه؟(داشتم که میگما)میدونی بدنه شیشه ای بر اثر ضربه خورد میشه؟میدونی اگه قرار بود اس فور بدنه ای با جنس غیر از این داشته باشه وزنش حداقل ده گرم اضاف میشد؟یادت باشه بطری 2600 میلی امپری باطری سبک و کچیکی نیست....همین الن من باطری گوشیمو در ارم خودش انزه یه گوشیه!!!

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

tardidd
18-03-2013, 01:16
خیلی ها هر گوشی که بخرن یه کیس هم واسش میخرن واسه همین زیاد به جنس بدنه اعتقادی ندارم

اما...

یکم که بیشتر فکر میکنم می گم این همه سخت افزار از صفحه نمایش 5 اینچی و باتری 2600 و دوربین 1080p 60fpd و... چطور اینقدر کامپکت کرده طول و عرض و ضخاخمت این گوشی رو یک بار دیگه دیدم هم طول اس سه و عرض کمتر از اس سه و ضخامت فوق العاده 7.9 اونایی که ایفون 5 دارن می دونن که ضخامت زیر 8 میلی متر توی دست بسیار یسیار باریک هستش طوری که اصلا تو عکس ها یا فیلم هاش این ضخامت قابل درک نیست و چون صفحه نمایش 5 اینچی رو با این همه امکانات در فضایی حتی کمتر از اس سه جا داده واقعل جای تبریک به سامسونگ رو داره بقیه چیز ها هم بماند

Dr.B.M
18-03-2013, 01:19
به هر صورت من واسه خودم جالب بود ببینم سونی چیکار کرده...
خودمم از دنیای اندروید خارج شدم کلا ولی پیگیرم...
به قول دوستمون بله این مدل سونی برای کسی که استفاده ی معمولی داشته باشه بسیار عالیه...
به هر حال صفحه بزرگ داره به هر حال برند خوبی هست البته بسیار شیک و زیباست...
اما خب پول زیادی باید به خاطر یه استفاده ی معمولی پرداخت بشه...
فکر میکنم siv دقیقا منفجر کنه امسال...
اما سونی رو نمیتونید به هیچ وجه وارد رقابت سوپرفون ها کنید...
هرکسی هم مخالفه بره و از نزدیک ببینه هم توی تجریش هست هم پایتخت...
در یک نگاه متوجه همه چیز میشید...

گوشی با کلاس و شیک و محکم و با پرستیژ میشه یکی مث 8800 نوکیا.اینا همشون بیزنس فون هستند و باس مث چی کار کنن و کاربرشونو راضی نیکه دارن نه اینکه بری بندازی تو تنگ ماهی بگی وای ببین اسمارت فون من ضد ابه .!!!!!فک نکنم تعداد کسایی که بخان در حین شنا کردن.فیس بوکشونو هم چک کنن خیلی زیاد باشه!!!!!!

808Pure
18-03-2013, 02:30
در مورد يكي از عكس هاي تست شده G4 كه اين باشه :
http://st.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-galaxy-s-iv/hands-on/camera/gsmarena_001.jpg

در انجمن pureviewclub.com كه مخصوص گوشي 808 هست سوالي كردم كه ببينم واقعا چيز خاصي تو اين عكس ديده ميشه يا نه
مي تونيد نظراتشون رو اينجا بخونيد :
http://forum.pureviewclub.com/index.php/topic,430.0.html

Xenon360
18-03-2013, 02:40
در انجمن pureviewclub.com كه مخصوص گوشي 808 هست سوالي كردم كه ببينم واقعا چيز خاصي تو اين عكس ديده ميشه يا نه
مي تونيد نظراتشون رو اينجا بخونيد :
http://forum.pureviewclub.com/index.php/topic,430.0.html

خوب داداش خودت نظراتشون رو توضیح میدادی...

اون عکسی که از دوربین سونی گرفته شده واقعا منو بهت زده کرد... گفتم خداییش عجب کیفیتی داره... دیتیلز عالیه...
اما وقتی اون عکسه خانمه رو دیدم باز نظرم عوض شدش نسبت به دوربین اس ۴ ...

Sent From HTC One S Using Tapatalk 2

$or$
18-03-2013, 03:02
با توجه به توضيحاتي كه اينا دادن متوجه شدم سامسونگ كار خاصي نكرده . البته اگر تمام كامنت هاشو خونده باشي يكي گفت بايد صبر كنيم كه عكس هاي تست شده " توسط مردم " از منظره ها و ... ببينيم .

یکی از چیزایی که برام جالب بود این بود که گفتن سنسور این گوشی با Xperia Z یکیه، اگر اینجوری باشه قاعدتا کیفیت دوربین Gs4 باید شبیه باشه به Xperia Z چون سنسور یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار روی عکس های گرفته شده با یک دوربین هست

masoomiyat
18-03-2013, 06:30
یه نکته که راجع به عدم تغییر طراحی این گوشی فک میکنم درست باشه اینه که این طراحی طرحی هست که اگه سامی تغییرش میداد و میومد از گوشه های مربعی مثل اس2 استفاده میکرد باز محکوم به کپی برداری از آیفون میشد این طرح انحصاریه خود سامی هست و طرحیه که میتونه بدون هیچ دغدغه ای روش کار کنه و گوشی بسازه

در مورد جنش بدنه هم از تجره ای که از آیپاد 5 داشتم که اونم آلومینیوم بود باید بگم به دمای محطی خیلی حساسه تو این زمستونه که هوا سرد بود انگار همش یه تیکه سنگ دستت بود گرمای دست هم باعث میشد همش پشتش خیس شه ولی حداقل جنس پلاستیکی بودن اس3 اینتور نیست.

~DrunK
18-03-2013, 08:35
یکی از چیزایی که برام جالب بود این بود که گفتن سنسور این گوشی با Xperia Z یکیه، اگر اینجوری باشه قاعدتا کیفیت دوربین Gs4 باید شبیه باشه به Xperia Z چون سنسور یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار روی عکس های گرفته شده با یک دوربین هست

به هیچ وجه سنسور مورد استفاده در GS4 مثل زی نیست... زی از سنسور http://www.sony.net/SonyInfo/News/Press/201208/12-107E/8ido1800000fzfdx.png استفاده میکنه که در واقع نسل جدیدتر سنسور Exmor R در Xperia S هست...

سنسور دوربین های سری گلکسی معمولا نور بیشتری به تصاویر میدن و شفافیت خوبی دارن.. ( ولی وقتی از ی منظره طبیعی که پر درخت هست عکس میگیرین یکم بی جون به نظر میاد!!! )

سنسور های سری Exmor در طبیعی بودن رنگ ها و جزییات تصویر بیشتر تمرکز دارن.شب ها هم نویز کمتری دارن مخصوصا تو این http://www.sony.net/SonyInfo/News/Press/201208/12-107E/8ido1800000fzfdx.png
انتخاب تصاویر بین این دو کاملا سلیقه ای هست... مثل صفحه نمایش! :4:

Rmansh
18-03-2013, 09:47
http://www.sammobile.com/wp-content/uploads/2013/03/SamMobileS4.png

طبق عکس بالا که SamMobile اومده و پیش بینی هایی که کرده و حدس زده و چیزی که در آخر و بعد از رو نمایی معلوم شده رو نشون داده... و میبینید که تایید میشه جنس بدنه کاملا از پلی کربنات هست و هیچ آلومینیومی در دور گوشی بکار نرفته...

Mohsen
18-03-2013, 09:56
اولا اینکه این تبلیغات نیست که سری گالکسی رو پرفروش کرده بلکه سخت افرار مناسب در کنار نرم افزار قابل قبول و فلکسیبل تاچ ویزه که گوشی رو پرفروش کرده .همین الان کلی دولپر هستند که دارن تو فروم xda رامها و مودهای عجیب غریبی واسه گلکسیها میزنن که بقیه برندا حتی خابشم نمیبینند!!!
در مورد جنس باهات مخالفم.بدنه ی اس فور پلی کربناته که حتی اگه پلاستیک هم بود بازم مشکلی نبود.علتش خیلی ساده س .شما میدونه هزینه هر صفحه نمایش امولد سامسونگ واسش چقدر اب میخوره؟؟؟چیپست ها چی؟ کابلها و دوربینو انواع حسگرها رو چی؟میدونی خیلی از گوشیای گالکسی رو خود کره میزنه و هرینه ی یه کارگر و خط تولید کره ای چقر بالاتره؟!!!میدونی اگه قرار بود طراحیو عوض کنه و جنس دیگه ای بزاره چقر هزینه به خط تولیدش تحمیل میشد؟اونوخت شما باس میرفتی اس فور رو هزار تا میخریدی نه 600 تا!!!!
میدونی همین بدنه المنیومی اپل براحتی دچار کروژن(خوردگی فلزات) میشه؟(داشتم که میگما)میدونی بدنه شیشه ای بر اثر ضربه خورد میشه؟میدونی اگه قرار بود اس فور بدنه ای با جنس غیر از این داشته باشه وزنش حداقل ده گرم اضاف میشد؟یادت باشه بطری 2600 میلی امپری باطری سبک و کچیکی نیست....همین الن من باطری گوشیمو در ارم خودش انزه یه گوشیه!!!

Sent from my gt-n7100 using tapatalk 2

من نگفتم فقط تبلیغاته، سخت افزار و نرم افزار هم بسیار خوب و قوی هست و کسی منکرش نیست! ولی بقیه گوشی ها هم این امکانات رو دارند. بقیه کمپانی ها که 1100 تولید نمی کنن و سامسونگ s4 !!!
ببین این مه شما میگی پلاستیک هم بود مشکلی نبود حاصل کار تیم بازاریابی قویه و تبلیغات پر هزینه سامسونگ هست که برند سری s رو خیلی خوب جا انداختن وگرنه جنس بدنه پلاستیکی برای یه پرچم دار در حال حاضر که تمام برندها جنس بدنه ها رو تغییر دادن اصلا قابل قبول نیست! اگه پلی کربنات هم داره میزنه یه تغییری باید میداد که این حس پلاستیکی بودن به آدم القا نشه!
این همه کمپانی دارن گوشی تولید می کنن و تغییرات اساسی در ظاهر و جنس گوشی دادن و قیمت هم در سطح قابل قبولی نگه داشتن.
تازه در مورد ال سی دی و چیپست ها سامسونگ دارای مزیت رقابتی بسیار خوبی هست که خودش تولید کننده اونهاست و قرار نیست ال سی دی و چیپست از جای دیگه ای تامین بشه و به همین دلیل صرفه جویی بسیار زیادی در این زمینه میشه. و هیچ بهانه ای قابل قبول نیست.
هر گوشی در مورد ضربه و خش افتادن آسیب پذیره و این ها هیچ کدوم دلیلی مبنی بر استفاده نکردن اون ها در بدنه گوشی نمیشه! مشکل خورد شدن ال سی دی در s3 بر اثر ضربه هم که همه دیدن. ( البته دلیل بر بی کیفیتی نیست و این مشکلات وجود داره )
با این دلایل شما اچ تی سی وان باید قیمتش بالای 1000 دلار میشد چون تغییرات اساسی داده و تازه خودش هیچ کدوم از قطعات رو تولید نمی کنه ولی میبنیم که این طور نیست!

البته سامسونگ فروش خودش رو میکنه و موفق هم خواهد شد و این نقص ها رو هم بازاریاب های این شرکت به خوبی پوشش خواهند داد.

_ANONYMOUS_
18-03-2013, 10:42
من نگفتم فقط تبلیغاته، سخت افزار و نرم افزار هم بسیار خوب و قوی هست و کسی منکرش نیست! ولی بقیه گوشی ها هم این امکانات رو دارند. بقیه کمپانی ها که 1100 تولید نمی کنن و سامسونگ s4 !!!
ببین این مه شما میگی پلاستیک هم بود مشکلی نبود حاصل کار تیم بازاریابی قویه و تبلیغات پر هزینه سامسونگ هست که برند سری s رو خیلی خوب جا انداختن وگرنه جنس بدنه پلاستیکی برای یه پرچم دار در حال حاضر که تمام برندها جنس بدنه ها رو تغییر دادن اصلا قابل قبول نیست! اگه پلی کربنات هم داره میزنه یه تغییری باید میداد که این حس پلاستیکی بودن به آدم القا نشه!
این همه کمپانی دارن گوشی تولید می کنن و تغییرات اساسی در ظاهر و جنس گوشی دادن و قیمت هم در سطح قابل قبولی نگه داشتن.
تازه در مورد ال سی دی و چیپست ها سامسونگ دارای مزیت رقابتی بسیار خوبی هست که خودش تولید کننده اونهاست و قرار نیست ال سی دی و چیپست از جای دیگه ای تامین بشه و به همین دلیل صرفه جویی بسیار زیادی در این زمینه میشه. و هیچ بهانه ای قابل قبول نیست.
هر گوشی در مورد ضربه و خش افتادن آسیب پذیره و این ها هیچ کدوم دلیلی مبنی بر استفاده نکردن اون ها در بدنه گوشی نمیشه! مشکل خورد شدن ال سی دی در s3 بر اثر ضربه هم که همه دیدن. ( البته دلیل بر بی کیفیتی نیست و این مشکلات وجود داره )
با این دلایل شما اچ تی سی وان باید قیمتش بالای 1000 دلار میشد چون تغییرات اساسی داده و تازه خودش هیچ کدوم از قطعات رو تولید نمی کنه ولی میبنیم که این طور نیست!

البته سامسونگ فروش خودش رو میکنه و موفق هم خواهد شد و این نقص ها رو هم بازاریاب های این شرکت به خوبی پوشش خواهند داد.

سلام

علت گران تر بودن محصولات سامسونگ به دلایل زیر بر می گرده :

۱- صفحه نمایش های oled : این نوع صفحات از مواد آلی ساخته میشن ، ساختشون خیلی سخت تر از صفحات tft عادی هست که کمپانی های دیگه استفاده می کنن ! و البته اگه بخواهید تو بازار دنبال مدل ۱۵ اینچی مانیتور oled بگردید احتمالا زیر ۳ میلیون پیدا نخواهید کرد ( خرداد امسال حدود ۱.۵ میلیون بود ) ! اگه هم بخواهید صفحه ی امولد گوشیتون رو عوض کنید کافیه برید پیش یکی از تعمیرکار ها ، قیمت صفحه های تی ایکس و اس ۳ رو بگیرید بعد مقایسه کنید ، حداقل ۲ برابر اختلاف دارند !

۲- طراحی بورد : اگه محصولات سونی رو دنبال کرده باشید بورد تمامی سری ۲۰۱۱ بر یک بیس هست ! این باعث میشه که اولا کانفینگ یک کرنل برای سایر بورد ها خیلی ساده تر بشه دوما هزینه ی طراحی دوباره ی بورد روی کارخونه نباشه سوما بعضی از قطعات به شکل مشابه روی بقیه استفاده بشند ! در صورتی که برای محصولات سامی اینطور نیست!

۳- رام ، رابط کاربری ، برنامه ها و اپ های جانبی ، پتنت های نرم افزاری : خوب نیاز به توضیح نیست ! کافیه رام های سونی رو که میشه گفت تقریبا همون aosp هستند رو با رام های سامسونگ مقایسه کنیم ! البته تو این ضمینه اچ تی سی هم فعال هست و رام های خوبی داره ! لانچر تاچ ویز یکی از روان ترین لانچر هاست باینکه ا افکت های خیلی سنگین داره ولی این روانیش نشانه ی پشتبانه ی برنامه نویسی قوی ش هست ! در قسمت نرم افزار ها هم که سامسونگ معروف هست و هر ساله مد های جدیدی به رام ها اضافه می کنه !

۴- کرنل ، بوت لودر : قطعا کافیه یه نگاهی به سورس های کرنل های 7x30 سونی و 7x30 سامسونگ نگاه کنید بعد تفاوت رو می بینید ! بوت لودر هم که کافیه بگم که افتضاح ترین شرکت تو این ضمینه سونی هست ! هیچ نوآوری تو این ضمینه نداره ! حتی یک ریکاوری مود ! فقط طوری طراحی شده که دیوایس بوت بشه ! و یک فست بوت که خاص سونی نیست ! البته تو این ضمینه اچ تی سی خیلی خوب عمل کرده ، اچ بوت شاهکاری از اچ تی سی هست ! همچنین ساخت ریکاوری مود اختصاصی و محیط دانلودینگ و ابزار فلش با امکانات زیاد ادین چیزی هست که قطعا هزینه ی طراحی و ساخت بالایی داره !

خوب بقیه رو بعدا میگم خیلی زیاد هستند ! فقط بگم اگه قصد دارید جواب بدید برای حرف هاتون دلایل منطقی داشته باشید !

EmmaWLove
18-03-2013, 12:01
تاپیک پاکسازی شد و همچنان در حال پاکسازیه...
دوستان توجه کنن که بحث های مقایسه ای و حاشیه ای تنها سودی که برای این تاپیک داره، درگیری و توهین کاربران به همدیگه ست که متاسفانه در چند صفحه اخیر به شکل بسیار بدی مشاهده شد.
از همگی خواهش میکنم در تاپیک های معرفی گوشی، به هیچ عنوان بحث های مقایسه ای رو مطرح نکنن و فقط در مورد همین گوشی صحبت بشه.

Dr.B.M
18-03-2013, 12:36
به هر حال من مسلما من این گوشی رو بمحض ورودش و با چشم بسته خاهم خرید .مطمعنم حتی اگه اشغال ترین گوشیه دنیا هم باشه که نیست و بزرگترین مشکلات رو داشته باشه که نداره،بازم پشتیبانی عالی سامسونگ و تعداد زیادی دولپر پشتش اند که هر لحظه اونو ساپورتش میکنند و این مهم ترین چیزه واسه من.نه مثل زی که الان سه هفته است مردم دارن تو xda بال بال میزن که رام اصلاح شده سونی که هیچ،دو تا مودی فیکسی چیزی پیدا شه که مشکل اسکرین و باطری و ضعف وای فای ش رو کمتر کنه و هیچکی بدادشون نمیرسه!!!!

اینم یه مثال کوچولو واسه ساپورت سامسونگ.
http://www.sammobile.com/2013/03/18/galaxy-s-ii-galaxy-note-to-get-android-4-2-2-android-5-0-for-the-galaxy-s-iii-galaxy-note-ii/
دوستان دقت کنید اس دو گوشییه 2011 هستش.سامسونگ میخاد مث اپل محصولاتش موندگار بمونه!!!!

FL66
18-03-2013, 14:02
دقیقاً از ساختار پلی کربنات اطلاع ندارم ولی فکر میکنم ترکیبی از کربنو پلاستیک باشه که در اینصورت مسلماً از پلاستیک مقاومتره و حتی در مقایسه با فلز انعطاف پذیرتره
این حس پلاستیکی بودن هم ایراد به حساب نمیاد ، اتفاقاً از فلز خوش دستتره
در بعضی از خودروهای گرون قیمت هم بجای آلیاژ آلومینیوم و فولاد از فیبر کربن استفاده میشه که ظاهری مشابه قاب پشتی s4 و پلاستیک مانند داره
محض اطلاع فیبر کربن ماده ای گرانبهاست که تولیدش هم راحت نیست و همچنین مقاومترو انعطاف پذیرتر از فولادو آلومینیومه

ضمناً گوشی هایی که گوشه های گرد دارند در مقایسه با گوشی هایی که گوشه های تیزتر دارند در مقابل ضربه مقاومترن
چون در گوشی های با گوشه های تیز ضربه به یک نقطه وارد میشه ولی در گوشی های با گوشه های گرد ضربه در چند نقطه تقسیم میشه

_ANONYMOUS_
18-03-2013, 16:42
دقیقاً از ساختار پلی کربنات اطلاع ندارم ولی فکر میکنم ترکیبی از کربنو پلاستیک باشه که در اینصورت مسلماً از پلاستیک مقاومتره و حتی در مقایسه با فلز انعطاف پذیرتره
در بعضی از خودروهای گرون قیمت هم بجای آلیاژ آلومینیوم و فولاد از فیبر کربن استفاده میشه که ظاهری مشابه قاب پشتی s4 و پلاستیک مانند داره
محض اطلاع فیبر کربن ماده ای گرانبهاست که تولیدش هم راحت نیست و همچنین مقاومترو انعطاف پذیرتر از فولادو آلومینیومه

ضمناً گوشی هایی که گوشه های گرد دارند در مقایسه با گوشی هایی که گوشه های تیزتر دارند در مقابل ضربه مقاومترن
چون در گوشی های با گوشه های تیز ضربه به یک نقطه وارد میشه ولی در گوشی های با گوشه های گرد ضربه در چند نقطه تقسیم میشه

سلام

ممنون ، البته یه نکته اضافه کنم :

پلی کربنات اغلب در هنگام ضربه خوردن اون رو منتقل می کنه و نه جذب ! و در فشار های بالا خم میشه و نمیشکنه ، اما شیشه یا فلز معمولا تا حدی مقاومت داره و بعدش خورد میشه !

s000t
18-03-2013, 17:53
دوستان چرا سامسونگ برای بازار امریکا و کانادا از اسنپدراگون استفاده میکنه؟

TONYPB
18-03-2013, 18:38

برای اینکه سامسونگ نتونسته مودم lte یا 4G رو که تو آمریکا زیاد استفاده میشه رو بزاره رو soc خودش.در عوض کوالکوم تو چیپ های خودش این مودم رو قرار داده.

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2

M0RT3Z4
18-03-2013, 18:40

احتمالا چون چیپ اوکتا چیپ چیپ نسباتا بزرگی هست و فضا برای استفاده از یه تراشه برای lte روی برد نبوده از چیپ کوالکام ک خودش مودم lte هم داره استفاده کردن

http://www.sammobile.com/wp-content/uploads/2013/03/2013031420420293325.jpg

FL66
18-03-2013, 18:42
این قیمت اعلامی نسخه Octa Core در ایتالیا که توسط سامی تأیید نشده و احتمالاً تا زمان عرضه کاهش پیدا خواهد کرد

http://image.and-share.ir/out.php/i87277_sgs4leakitaly.jpg

برای بازارهای آلمان و هلند هم نسخه Qualcomm عرضه میشه
ابتدا در نسخه Qualcomm عرضه میشه و مدتی بعد نسخه Octa Core هم وارد بازار میشه

FL66
18-03-2013, 18:45
اینم اینوگرافی از سیر تکامل گوشیهای سری Galaxy S شرکت سامسونگ

http://image.and-share.ir/out.php/i87310_samsunggalaxysevolutioninfographic1.jpg

Mohsen
18-03-2013, 18:51
سلام

علت گران تر بودن محصولات سامسونگ به دلایل زیر بر می گرده :

۱- صفحه نمایش های oled : این نوع صفحات از مواد آلی ساخته میشن ، ساختشون خیلی سخت تر از صفحات tft عادی هست که کمپانی های دیگه استفاده می کنن ! و البته اگه بخواهید تو بازار دنبال مدل ۱۵ اینچی مانیتور oled بگردید احتمالا زیر ۳ میلیون پیدا نخواهید کرد ( خرداد امسال حدود ۱.۵ میلیون بود ) ! اگه هم بخواهید صفحه ی امولد گوشیتون رو عوض کنید کافیه برید پیش یکی از تعمیرکار ها ، قیمت صفحه های تی ایکس و اس ۳ رو بگیرید بعد مقایسه کنید ، حداقل ۲ برابر اختلاف دارند !

۲- طراحی بورد : اگه محصولات سونی رو دنبال کرده باشید بورد تمامی سری ۲۰۱۱ بر یک بیس هست ! این باعث میشه که اولا کانفینگ یک کرنل برای سایر بورد ها خیلی ساده تر بشه دوما هزینه ی طراحی دوباره ی بورد روی کارخونه نباشه سوما بعضی از قطعات به شکل مشابه روی بقیه استفاده بشند ! در صورتی که برای محصولات سامی اینطور نیست!

۳- رام ، رابط کاربری ، برنامه ها و اپ های جانبی ، پتنت های نرم افزاری : خوب نیاز به توضیح نیست ! کافیه رام های سونی رو که میشه گفت تقریبا همون aosp هستند رو با رام های سامسونگ مقایسه کنیم ! البته تو این ضمینه اچ تی سی هم فعال هست و رام های خوبی داره ! لانچر تاچ ویز یکی از روان ترین لانچر هاست باینکه ا افکت های خیلی سنگین داره ولی این روانیش نشانه ی پشتبانه ی برنامه نویسی قوی ش هست ! در قسمت نرم افزار ها هم که سامسونگ معروف هست و هر ساله مد های جدیدی به رام ها اضافه می کنه !

۴- کرنل ، بوت لودر : قطعا کافیه یه نگاهی به سورس های کرنل های 7x30 سونی و 7x30 سامسونگ نگاه کنید بعد تفاوت رو می بینید ! بوت لودر هم که کافیه بگم که افتضاح ترین شرکت تو این ضمینه سونی هست ! هیچ نوآوری تو این ضمینه نداره ! حتی یک ریکاوری مود ! فقط طوری طراحی شده که دیوایس بوت بشه ! و یک فست بوت که خاص سونی نیست ! البته تو این ضمینه اچ تی سی خیلی خوب عمل کرده ، اچ بوت شاهکاری از اچ تی سی هست ! همچنین ساخت ریکاوری مود اختصاصی و محیط دانلودینگ و ابزار فلش با امکانات زیاد ادین چیزی هست که قطعا هزینه ی طراحی و ساخت بالایی داره !

خوب بقیه رو بعدا میگم خیلی زیاد هستند ! فقط بگم اگه قصد دارید جواب بدید برای حرف هاتون دلایل منطقی داشته باشید !

دوست عزیز من کی حرفی از سونی زدم که شما داری S4 رو با سونی مقایسه می کنی. سونی نه تو جایگاه بازار نه تو فروش و نه تو هیچ چیز دیگه ای به سامسونگ نمیرسه و از نظر قیمتی هم 30 درصد ارزونتر هست و الان داره زور می زنه که جایگاهشو از هووای چین پس بگیره!! حا شما داری با سونی مقایسه می کنی.
این امکاناتی رو که شما ذکر می کنی اچ تی سی هم داره. حالا oled رنگ مشکلی رو بهتر نشون میده و super lcd3 اچ تی سی به جاش رنگ سفید رو بهتر نشون میده و دیگه سلیقه ای میشه و نمیشه گفت به به چه کاره شاقی کرده سامسونگ و به قول دوستمون چشم بسته می رم همینو می خرم.

تازه این همه داره رو سی پی یو 8 هسته ای مانور میده هنوز نتونسته یه مودم lte براش بزاره و این خیلی عجیبه!

در ضمن اون دوستون که گفتن چشم بسته می رم میخرم دقت کنید همیشه با چشمان باز خرید کنید و از رو احساسات حرف نزنید! اپل هم گوشی بده کسی نمیره چشم بسته بخره دیگه سامسونگ که جای خود داره.

M0RT3Z4
18-03-2013, 18:59
حالا oled رنگ مشکلی رو بهتر نشون میده و super lcd3 اچ تی سی به جاش رنگ سفید رو بهتر نشون میده
البته داداشی شما اگه دقت کرده باشین مشکل رنگ سفید آمولد توی نوت2 برطرف شده و ته رنگنش به کم ترین میزان رسید
اس4 هم همینطور
حتی مشکل mura هم توی نوت2 و اس4 برطرف شده
یه چیز جالبی هم ک دیدم این بوده ک آمولد هم مشکی خالص نداره و توی جاهای کاملا تاریک میشد اینو فهمیده ولی توی اس4 انگار مشکیش کاملا خالصه!

Rmansh
18-03-2013, 19:39
ببینم ایران exynos میگیره دیگه نه؟

zeeee
18-03-2013, 19:47

دوست عزیز پلی کربنات درسته که از پلاستیک گرون تره ولی فکر نکنم قابل مقایسه با فیبر کربن باشه . مثل این میمونه که : نوک مداد و الماس و فیبر کربن و پلی کربنات همه از ترکیبات کربن دارن . اما هیچ کدومشون ربطی به هم ندارن . نمیشه بگی که چون مداد و الماس جفتشون از کربن هستند پس :مزایای الماس هم برای مداد حساب کنیم . شما مزایای فیبر کربن برشمردیند ! ارتباطش با پلی کربنات چیه ؟
پلی کربنات:

http://en.wikipedia.org/wiki/Polycarbonate

فیبر کربن:

http://en.wikipedia.org/wiki/Carbon_fiber

FL66
18-03-2013, 20:29
دوست عزیز پلی کربنات درسته که از پلاستیک گرون تره ولی فکر نکنم قابل مقایسه با فیبر کربن باشه . مثل این میمونه که : نوک مداد و الماس و فیبر کربن و پلی کربنات همه از ترکیبات کربن دارن . اما هیچ کدومشون ربطی به هم ندارن . نمیشه بگی که چون مداد و الماس جفتشون از کربن هستند پس :مزایای الماس هم برای مداد حساب کنیم . شما مزایای فیبر کربن برشمردیند ! ارتباطش با پلی کربنات چیه ؟
پلی کربنات:

http://en.wikipedia.org/wiki/polycarbonate

فیبر کربن:

http://en.wikipedia.org/wiki/carbon_fiber

دوست گلم منم نگفتم پلی کربنات مقاومت فیبر کربنو داره
گفتم چون ترکیبی از کربن داره از پلاستیک عادی مقاومتره
از نظر ظاهری هم قاب پشتی s4 شبیه به فیبر کربنه
راجب فیبر کربن هم توضیح مختصری دادم که دوستان بدونن چه ماده ایه و با ظاهر پلاستیکی مانند میتونه چه مقاومتی داشته باشه
یعنی هر چیزی که ظاهر پلاستیکی داره بی ارزشو ضغیف نیست

M0RT3Z4
18-03-2013, 20:34
ببینم ایران exynos میگیره دیگه نه؟

داداش یه چیزی میگیا:4:
مگه ایران 4g lte داره ک بحواد اسنپ دراگونیش رو برا ایران ایران تولید کنه

call of wolf
18-03-2013, 21:02
سلام
تاریخ عرضه این گوشی دقیقا کی هستش کلا همه جای ذنیا یه تاریخ گوشی میدن به خدریدار
کدام مدل گوشی بهتره اخه cpu & gpu باهم فرق داره درست این حرف

Dr.B.M
18-03-2013, 21:13
دوست عزیز اگه من گفتم اس فور رو چشم بسته میخرم منظورم این بود که سامسونگ اونقدر ساپورتش خوب هست و اونقدر دولوپر داره که میشه نگران مشکلات و باگهای نرم افزاری احتمالی نبود گرچه سامی در گوشیای اخیرش نشون داده که تاچ ویز کم باگ ترین و روونترین لانچر سوار بر اندروییدی هست که بین برندها ساخته شده وگرنه سامی تو سری گالکسی بلاحاظ کیفیت سخت افزار هیچی کم نذاشته ینی یه خط مونتاژ عالی با کمترین ایراد ممکن!!! واسه حرفم دلیل دارم ولی از اونجایی که میگین بحث مقایسه ای نشه نمیگم!!!!

در باره اسکرین های امولد سامسونگ شک ندارم که بهترین ها هستند.نوت دوی من بهترین مشکی رو داره تا به امروز داره مدارکشم موجوده چون همین الان دارم باهاش کار میکنم.قطعا این اسکرین در اس فور بهتر هم شده .مقاله های زیادی در این مورد تو نت هست کافیه سرچ کنین .یکی از نقاط قوت این صفحه نمایش وجود ساب پیکسلهاست که در نوت دو ابی و در اس فور سبز هستش .وجود ساب پیکسلها شارپ نس رو افزایش چشمگیری داده .رویوی کاملش رو خاستین براتون میزارم.تنها نقطه ضعف در امولدها ( باید گفت بهتر بود اگر اینگونه بود) رنگ سفیده اونم دلیلش کاملا واضحه.ساختار ل ای دی به این شکله که رنک مشکی ینی دیود خاموش برای همین مشکیش در این حد مشکیه چون خاموشه ولی برای ایجاد سفید بعلت نبود بک لایت باس چند رگ با هم مخلوط شن و سفید بوجود بیاد برای همینه که سامی مجبوره برای اینکه مصرف باطری اسکرین کم باشه برایتنس و سفیدی رو کمتر میکنه که خوشبختانه بدلیل کنتراست بالای اسکرین این شدت روشنایی خیلی بچشم نمیاد ولی خب منم این مطلب رو که امولدها معمولن کم نورند رو قبول دارم و این تنها اشکال این تکنولوژیست که ظاهرا سامی در اس فور این نقطه ضف کوچیک رو هم تا حدی زیادی مرتفع کرده

Haswell
18-03-2013, 21:18
یه چیز جالبی هم ک دیدم این بوده ک آمولد هم مشکی خالص نداره و توی جاهای کاملا تاریک میشد اینو فهمیده ولی توی اس4 انگار مشکیش کاملا خالصه!
اتفاقاً دوست عزیز ، توی دنیای گوشی ها تنها توی نمایشگرهای ساخته شده با فناوری amoled میشه مشکی خالص رو دید! (+ نمایشگرهای پلاسما که در tv کاربرد دارند)
چون در amoled مثل فناوری lcd چیزی بنام نور پس زمینه که حاصل لامپهای ccfl و یا دیودهای نورانی(led) باشه وجود نداره. بنابراین پیکسلها برای تولید رنگ مشکی خاموش میشند.
پس وقتی خاموش باشند مشکی عمیق و کنتراست بینهایت رو تولید میکنند. در غیر اینصورت باید به کیفیت نمایشگر مورد نظر شک کنید.
همونطور که گفتم بستگی به کیفیت پنل و یا اشکالات احتمالی توی بعضی نمونه ها یا سری های تولیید هم میتونه داشته باشه
گرچه اینها توضیح واضحات بود ولی اگر خواستید با دوربین از یک نمایشگر amoled با کیفیت میتونم در تاریکی کامل براتون عکس بگیرم ...

m-535
18-03-2013, 21:29
اتفاقاً دوست عزیز ، توی دنیای گوشی ها تنها توی نمایشگرهای ساخته شده با فناوری amoled میشه مشکی خالص رو دید! (+ نمایشگرهای پلاسما که در tv کاربرد دارند)
چون در amoled مثل فناوری lcd چیزی بنام نور پس زمینه که حاصل لامپهای ccfl و یا دیودهای نورانی(led) باشه وجود نداره. بنابراین پیکسلها برای تولید رنگ مشکی خاموش میشند.
پس وقتی خاموش باشند مشکی عمیق و کنتراست بینهایت رو تولید میکنند. در غیر اینصورت باید به کیفیت نمایشگر مورد نظر شک کنید.
همونطور که گفتم بستگی به کیفیت پنل و یا اشکالات احتمالی توی بعضی نمونه ها یا سری های تولیید هم میتونه داشته باشه
گرچه اینها توضیح واضحات بود ولی اگر خواستید با دوربین از یک نمایشگر amoled با کیفیت میتونم در تاریکی کامل براتون عکس بگیرم ...

میشه عکس بزارین:dw:

~DrunK
18-03-2013, 21:30

سلام

کمی تا قسمتی ابری با پستت مخالفم :4:

طبق تجربه شخصی که با صفحات Super Amoled و Super Amoled Plus داشتم همشون این مشکل رو دارن...

کافیه شما ی تصویر که %100 رنگ مشکی داره رو تو فوتوشاپ ایجاد کنید... حالا انتقال بدید به گوشی و در جای کاملا تاریک تست کنید... ( با برایتنس %100 )

چیزی که مشاهده میکنید کمی نور و یسری لکه های زرد رنگه...

این رو روی I9100 و I9100G و دوتا N7000 تجربه کردم!

اما توی تصاویری که SIIII رو با اجدادش مقاسیه کرده بودن مثل اینکه این مشکل حل شده!!

Dr.B.M
18-03-2013, 22:10
سلام

کمی تا قسمتی ابری با پستت مخالفم :4:

طبق تجربه شخصی که با صفحات Super Amoled و Super Amoled Plus داشتم همشون این مشکل رو دارن...

کافیه شما ی تصویر که %100 رنگ مشکی داره رو تو فوتوشاپ ایجاد کنید... حالا انتقال بدید به گوشی و در جای کاملا تاریک تست کنید... ( با برایتنس %100 )

چیزی که مشاهده میکنید کمی نور و یسری لکه های زرد رنگه...

این رو روی I9100 و I9100G و دوتا N7000 تجربه کردم!

اما توی تصاویری که SIIII رو با اجدادش مقاسیه کرده بودن مثل اینکه این مشکل حل شده!!

دوست من سوپر امولد پلاس تکنولوژیست که سامسونگ فقط در دو گوشی اخیرش ینی نوت دو و اس 3 و با کیفیت بهینه تر در اس فور استفاده کرده.و حتی ساختار میکروسکوپیکش در نوت دو نسبت به اس 3 کاملا متفاوت شده و بلاحاظ ساختاری اس فور بیشتر شبیه نوت دو هست تا اس 3.میتونید به رویوی جی اس ارنا در خصوص تفاوت نوت دو و اس 3 مراجعه کنید!!! اگه دقت کنید متوجه میشید که برایتنس اس دو و نوت یک از سوپر امولد های اخیر بیشتره و ساختارشون متفاوت .من تو گوشیه خودم و در تاریکی مطلق و در رنگ مشکی هیچ اثری از بک لایت نمیبینم

~DrunK
18-03-2013, 22:22
دوست من سوپر امولد پلاس تکنولوژیست که سامسونگ فقط در دو گوشی اخیرش ینی نوت دو و اس 3 و با کیفیت بهینه تر در اس فور استفاده کرده.و حتی ساختار میکروسکوپیکش در نوت دو نسبت به اس 3 کاملا متفاوت شده و بلاحاظ ساختاری اس فور بیشتر شبیه نوت دو هست تا اس 3.میتونید به رویوی جی اس ارنا در خصوص تفاوت نوت دو و اس 3 مراجعه کنید!!! اگه دقت کنید متوجه میشید که برایتنس اس دو و نوت یک از سوپر امولد های اخیر بیشتره و ساختارشون متفاوت .من تو گوشیه خودم و در تاریکی مطلق و در رنگ مشکی هیچ اثری از بک لایت نمیبینم

خیر اینطور نیست...

چون :

سامسونگ صفحه نمایش Super Amoled Plus رو برای اولین بار در گوشی Galaxy S2 یا همون I9100 و I9100G استفاده کرد... بعد مدتی هم در Galaxy Tab 7.7 یا همون P6800 شاهدش بودیم...

صفحه نمایش های Galaxy S3 و Note 2 و Note 1 از Super Amoled Plus بهره نمیبرند! و نحوه ارایش Sub Pixel ها در Super Amoled Plus خیلی فرق داره با این ها...

چون حرف از Gsmarena زدید اینم ببینید بد نیست!

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=827662&stc=1&d=1363632723

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=827665&stc=1&d=1363633362

m-535
18-03-2013, 22:42
نگاهی به پردازنده های اکزینوس اکتا 5 - تکرا 4 و اسنپ دراگون 800

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?p=3567114#post3567114

dr_ebi67
18-03-2013, 23:22
دوستان ویدیو 4k میتونه پخش کنه ؟

Sent from my New iPad using Tapatalk HD

M0RT3Z4
19-03-2013, 00:08

داداشی نمیخاد عکس بگیری
من الان بیشتر 2 ساله فقط با آمولد کار میکنم و تمام مشکلاتش رو هم میدونم!
هیچ کدومشون بجز اس4(البته نوت2 رو تست نکردم) مشکیشون کامل نیست
کافیه یه گوشی آمولد دار مثلا اس3 رو توی یه اتاق تاریک یه عکس کاملا مشکی بزار روش تا ببینید مشکیش کاملا مشکی نیست و یکم روشنایی داره
بجز اون یه جاهایی از تصویر نقاط یا خطوط تیره هم میشه دید
این مشکل خالص نبودن مشکی هرچی عمر صفحه بیشتر میشه شدت پیدا میکنه و الان صفحه ی ویوم نسبت به اس2م عمق مشکیش کم تره
اس2 هم کم کم داره عمقش کم میشه

توی این عکس اگه دقت کنید اس3 هم مشکیش خالص نیست هم اون نقطه هایی ک گفتم رو داره
سمت راستی هم ک اس4 هست و توی مشکی عالی عمل کرده!

http://cdn.gsmarena.com/vv/newsimg/13/03/galaxy-s-iv-screen-compared/gsmarena_005.jpg

ویرایش:
اینم نگاتیوش برای اینکه بهتر معلوم بشه:
http://axgig.com/images/21523297503957217492.png

tardidd
19-03-2013, 00:53
یعنی اکسپریا زد اینقدر تو نمایش رنگ مشکی مشکل داره؟

M0RT3Z4
19-03-2013, 00:59
یعنی اکسپریا زد اینقدر تو نمایش رنگ مشکی مشکل داره؟

نه این دوربینه حساسیتش خیلی بالا بوده برا اینکه بتونه تفاوت اس3 و اس4 رو نشون بده
وگرنه افتضاح هست مشکیش ولی نه تا این حد
این ک دیگه سفیده نه مشکی

Dr.B.M
19-03-2013, 01:02
خیر اینطور نیست...

چون :

سامسونگ صفحه نمایش Super Amoled Plus رو برای اولین بار در گوشی Galaxy S2 یا همون I9100 و I9100G استفاده کرد... بعد مدتی هم در Galaxy Tab 7.7 یا همون P6800 شاهدش بودیم...

صفحه نمایش های Galaxy S3 و Note 2 و Note 1 از Super Amoled Plus بهره نمیبرند! و نحوه ارایش Sub Pixel ها در Super Amoled Plus خیلی فرق داره با این ها...

چون حرف از Gsmarena زدید اینم ببینید بد نیست!

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=827662&stc=1&d=1363632723

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=827665&stc=1&d=1363633362

بله حق باشماست من واژه HD super Amoled رو که روی برچسب گوشیم زده بود با super Amoled plus که در اس دو هست اشتب کردم...gsmarena میگه pentile با rgb فرق میکنه و البته حتما شما درست میگی:cg:
جالبه که چشم یه سری از دوستان در تشخیص رنگ مشکی در حد یه دوربین فوق حساس کار می کنه ...تبریک میگم!!!

M0RT3Z4
19-03-2013, 01:26
والا چی بگم.gsmarena که میگه pentile با rgb فرق میکنه ولی حتما شما درست میگی:cg:

اینو بگم پنتایل ینی ساب پیکسل اشتراکی
نوت2 پیکسل سفیدش از سه تا پیکسل سبز و قرمز و آبی تشکیل شده ینی ساب پیکسل اشتراکی نداره و پنتایل نیست
درواقع ماتریسی داره ک از rgb های معمولی lcd ها بهتره ( یه عکس هست از مقایسه ی صفحش با وان ایکس زیر میکروسکپ بود ک باتراکم کم تر هیچی از صفحه ی وان ایکس کم نداره! )

reza_17173
19-03-2013, 03:38
آقا چرا این سامسونگ دیگه از Super Amoled Plus استفاده نمی کنه و فقط در گوشی هایی که عرضه جهانی شدن در سری S II و تبلت Galaxy 7.7 استفاده کرد؟!!
من خیلی از تصویرش راضیم. الان S II دارم. شاید یکی از دلایلی که S III نخریدم همین بود! الان توی S 4 هم ازش استفاده نکرد!! هرچند که این یکی چون Full HD هستش رو می خرم.

Haswell
19-03-2013, 08:04
داداشی نمیخاد عکس بگیری
من الان بیشتر 2 ساله فقط با آمولد کار میکنم و تمام مشکلاتش رو هم میدونم!
هیچ کدومشون بجز اس4(البته نوت2 رو تست نکردم) مشکیشون کامل نیست
کافیه یه گوشی آمولد دار مثلا اس3 رو توی یه اتاق تاریک یه عکس کاملا مشکی بزار روش تا ببینید مشکیش کاملا مشکی نیست و یکم روشنایی داره
بجز اون یه جاهایی از تصویر نقاط یا خطوط تیره هم میشه دید
این مشکل خالص نبودن مشکی هرچی عمر صفحه بیشتر میشه شدت پیدا میکنه و الان صفحه ی ویوم نسبت به اس2م عمق مشکیش کم تره
اس2 هم کم کم داره عمقش کم میشه

توی این عکس اگه دقت کنید اس3 هم مشکیش خالص نیست هم اون نقطه هایی ک گفتم رو داره
سمت راستی هم ک اس4 هست و توی مشکی عالی عمل کرده!

http://cdn.gsmarena.com/vv/newsimg/13/03/galaxy-s-iv-screen-compared/gsmarena_005.jpg

ویرایش:
اینم نگاتیوش برای اینکه بهتر معلوم بشه:
http://axgig.com/images/21523297503957217492.png
آقا ممنون از تصاویر .
خوشبختانه شما هم اصل صحبت رو با این تصاویر تأیید کردید که فناوری AMOLED بطور ذاتی و دستکم تئوری، توانایی تولید مشکی عمیق و خالص رو داره که البته در مقام عمل بستگی به کیفیت ساخت نمایشگر داره.
همونطور که در S4 دیده میشه تئوری با عمل مطابقت پیدا کرده!

باید به سامسونگ تبریک گفت که ظرف کمتر از یکسال تا این حد در بهبود کیفیت محصول خودش کار کرده. انصافاً کار میکنند و نون حلال رو اونها در میارند:dn:

mehranm2000
19-03-2013, 08:05
بازم تکرار میکنم بهترین گوشی جهانه دیگه…
واسه اومدنش به ایران لحظه شماری میکنم…
امروز یه کلیپ از امکاناتش با کیفیت full hd دیدم حجم کلیپ ۳۲۶مگ بود کیفیت صفحه نمایشش رویایی بود
قسمت lock screen هم تغییرات خیلی خوبی کرده رابط کاربری هم که قبلا توی کلیپ های دیگه دیده بودم اما با این کیفیت دیدم آیکون ها هم تغییرات جزیی کردند.

mehdimdi
19-03-2013, 09:06
بچه ها بنظرتون با این اسمارت اسکرول و ... چون دوربین جلو همش باید فعال باشه باعث نمیشه باطری زیادی مصرف کنه ؟
اس۴ نباید زیر ۸ ساعت بروزر داشته باشه وگرنه خیلی ضد حال میشه .

masoomiyat
19-03-2013, 10:00
بازم تکرار میکنم بهترین گوشی جهانه دیگه…
واسه اومدنش به ایران لحظه شماری میکنم…
امروز یه کلیپ از امکاناتش با کیفیت full hd دیدم حجم کلیپ ۳۲۶مگ بود کیفیت صفحه نمایشش رویایی بود
قسمت lock screen هم تغییرات خیلی خوبی کرده رابط کاربری هم که قبلا توی کلیپ های دیگه دیده بودم اما با این کیفیت دیدم آیکون ها هم تغییرات جزیی کردند

دوست من لینک کلیپ رو قرار میدید فک میکنم دوستان زیادی مشتاق دیدن این کلیپ باشن من جمله خودم.

mehranm2000
19-03-2013, 10:47
دوست من لینک کلیپ رو قرار میدید فک میکنم دوستان زیادی مشتاق دیدن این کلیپ باشن من جمله خودم.

روی چشم
خدمت شما و دوستان
http://www.........com/watch?v=x8hMqTB896A

m-535
19-03-2013, 10:51
دوستان ویدیو 4k میتونه پخش کنه ؟

Sent from my New iPad using Tapatalk HD

تا اونجا که اطلاع دارم فقط قادر به پخش 1080 هست و بیشتر از 60 فریم رو نمیتونه پخش کنه:dy:

Rmansh
19-03-2013, 10:57
اینم تست گیگ بنچ 2
http://........ir/sites/default/files/articleimage/10629/13/handsets-march-2013-thumb.png

دیگه فک کنم حرفی واسه گفتن نمونه واسه بقیه..

m-535
19-03-2013, 11:03
اینم تست گیگ بنچ 2
http://........ir/sites/default/files/articleimage/10629/13/handsets-march-2013-thumb.png

دیگه فک کنم حرفی واسه گفتن نمونه واسه بقیه...

این بنچ متعلق به نخسه اسنپ دراگون هستش . نخسه اکزینوس 5 اکتا کمی ضعیف تر از نخسه اسنپ دراگون عمل کرده:dy::ak:

Rmansh
19-03-2013, 11:08
این بنچ متعلق به نخسه اسنپ دراگون هستش . نخسه اکزینوس 5 اکتا کمی ضعیف تر از نخسه اسنپ دراگون عمل کرده:dy::ak:

خیر هنوز که بنچمارک درست درمونی از اگزینوس نگرفتن به قبلیا هم اعتمادی نیس البته اگه بهتر از اسنپدراگون نباشه که صد در صد هست بدتر نیست... چون نسخه جهانیه و البته باید یه کمی بهتر باشه نه بدتر!:cf:

TONYPB
19-03-2013, 11:17
خیر هنوز که بنچمارک درست درمونی از اگزینوس نگرفتن به قبلیا هم اعتمادی نیس البته اگه بهتر از اسنپدراگون نباشه که صد در صد هست بدتر نیست... چون نسخه جهانیه و البته باید یه کمی بهتر باشه نه بدتر!:cf:

خیلی نظرت منطقیه...:bl:
به نظر من اگزینوس اکتا تو زمینه گرافیک حرف زیادی برای گفتن داره....من به قدرت power vr 544mp3 ایمان دارم ولی تو زمینه پردازش و cpu فکر نکنم تفاوت زیاده داشته باشند...
چون سامسونگ از معماری a15 اصلی استفاده کرده ولی کوالکوم معماری a15 رو به سبک خودش تغییر داده و بهینه ترش کرده...
بعدا نتایج معلوم میشه...اسنپ دراگون 600 کم چیزی نیست...800 که بماند...
سامسونگ هم پیداست فقط برای خودنمایی و بیشتر بودن عدد بنچمارک کلاک cpu رو گذاشته روی 1.9 GHz ولی اصلا نیاز نیست...

M0RT3Z4
19-03-2013, 11:18

اکسینوس ک 4 هسته ای a15 هست
تگرا4 با 4 تا a15 با کلاک2تونست حسابی انسپدراگون 600 رو تحقیر کنه
اکسینوس هم چون کلاک پایین تره نباید انتظار بنچ هایی در حد تگرا4 رو ازش داشت ولی احتمال زیاد بنچ هاش از اسنپدراگون باید بیشتر باشه(مگه سامسونگ توی نسخه ی خرده فروشیش کلاک رو بالا ببره مثه کاری ک با اکسینوس 4210 روی اس2 کرد و از 1 به 1.2 اورش کرد)

Sherytto
19-03-2013, 11:28
مشتاقانه منتظر بنچ های نسخه جهانی هستیم...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

SONY---SPACE
19-03-2013, 11:30
یکی از دلایلی که منو از خرید این گوشی منصرف میکنه بدنشه...

یکی دیگه هم نمایشگرش....من نمیدونم واقعا سامسونگ چی میخواد از این نمایشگر های سوپر ال ای دیش!!!بابا دنیا داره میره رو واقعیت...سونی و ال جی دارن نمایشگرهایی میزنن که هر چه بهتر رنگارو نشون بدن اونوقت سامی هر چه زیاد تر میره دنبال اغراق!!
:at:

mehdimdi
19-03-2013, 11:45

یکی دیگه هم نمایشگرش....من نمیدونم واقعا سامسونگ چی میخواد از این نمایشگر های سوپر ال ای دیش!!!بابا دنیا داره میره رو واقعیت...سونی و ال جی دارن نمایشگرهایی میزنن که هر چه بهتر رنگارو نشون بدن اونوقت سامی هر چه زیاد تر میره دنبال اغراق!!

با این کاورایی که ما میندازیم رو گوشی اگه بدنشم از فیبر کربن هم بزنن باز فایده نداره چون هیچیش معلوم نمیشه .
در مورد نمایشگر هم شما یه سرچی بکنی میفهمی تازه داره تلویزیونهای oled به بازار میاد که قیمتش هم خیلی بالاتر از نمایشگرهای امروزیه و بحث اغراق نیست بلکه مهم نمایش عمق رنگ و زنده بودن تصاویره وگرنه شما میتونید توی گالاکسی رنگ رو بزارین روی مودهای دیگش که اون رنگهای غلیظ رو نداشته باشین هر چند زیبایی یه صفحه نمایش به عمق رنگها و کنتراست بالاست و نه صرفا طبیعی بودن اون
------------------
یه چیزی هم گم که همین الان از پیگیریاتون معلومه این گوشی رو میخرید پس بهتره واقع نگر باشین

mehranm2000
19-03-2013, 11:48

آقای محترم میشه اینجا نظر ندی؟؟؟؟؟؟
تمام دنیا دارند از کیفیت این صفحه نمایش جدید تقدیر میکنند بعد شما توی توهمات خودت چی میگی؟
بهت اطمینان میدم یه هفته گوشی سامسونگ دستت باشه دور سونی رو به کل خط میکشی!
کیفیت بدنه هم گفته شده از پلی کربناته که htc one x هم از همین ماده بود خیلی خوب از آب در اومد!
شیشه گوریلا گلس 3 هم توی این گوشی به کار رفته غیر قابل خش افتادنیه که با چشم بشه دیدش پس اینم نشان از کیفیت ساخته!
سایز اس3 رو داره اما سبک تره و ضخامت کمتری داره باتری قوی تر و صفحه بزرگ تر! طراحی فوق العاده به چی میگند؟
ببخشی چند روزه دارم جلو خودم رو میگیرم چیزی به شما نگم اما مثل شما دست از این حرفات بر نمیداری

mehranm2000
19-03-2013, 11:53
شرکت کورنینگ می گوید، گوریلا گلاس سوم با ترکیب جدید اش، پایداری و کیفیت بهتری را در اختیار شما قرار می دهد. بنابراین تلفن شما را در مقابل شکستن و ترک برداشتن مقاوم تر از قبل خواهد کرد.

در گوریلا گلاس سوم فناوری به نام ndr استفاده شده که حتی اگر روی نمایشگر خراش بیوفتد آن را بدشکل نخواهد کرد. کورنینگ می گوید گوریلا گلاس جدید سه برابر نسبت به خراش ها مقاوم تر شده و ۵۰ درصد نیز مقاومت بیشتری دارد.

tardidd
19-03-2013, 11:59

سلام دوست عزیزم من حدود 2 هفته پیش ایفون 5 خریدم تو بخش مشاورم هم میتونید ببینید که بین ایفون 5 و وان ایکس گیر کرده بودم الان میفهمم صفحه نمایش اولد یعنی چی حتما باید کنار مقایسه بشه تا بفهمیدید منظورم چیه اگه اینطور باشه من چون ایفون 5 دارم باید از صفحه نمایش ایفون 5 دفاع کنم والی اولد رو بیشتر دوست دارم میدونم میلیون ها نفر مثل من اولد رو بیشتر دوست دارن مخصوصا هنگام بازی و مالتی مدیا

و توصیم اینه که حتما یه سر به بخش تنظیمات صفحات اولد بزنید چقدر غلظت متفاوته یعنی توی تنظیمات به قدری می تونید غلظت رو کم کنید که از ای سی دی هم بی روح تر بشه پش مشکل چیه؟

دوستان یه نفر که الان سری گلکسی داره از حالت داینامیک و یه بار هم روی حالت movie از صفحه نمایشش با یه دوربین دیگه عکس بگیره ایشون متوجه تفاوت بشن من یقین دارم شما تا به حال تنظیمات صفحه نمایش اولد رو از اس تو به بعد که این مود اضافه شده تغییر یافته ندیدید می دونید چرا؟ چون همه مثل من میذارن روی داینامیییییییییک.

یه بار گفنه بودید هیچ فرقی نمیکنه تنظیمات رو عوض کرد چون رنگ ها بازم غلیظ هستن با این حرفتون متوجه شدم به هیچ عنوان و باز هم به هیچ عنوان این تنظیمات رو ندیدید چون در حالت movie توی تنظیمات screen mode رنگ ها بسیار بسیار و باز هم بسیار بی روح هستن.
والسلام.

hamedesf
19-03-2013, 12:03
دوستانی که میگن htc one بهتره s4 هست باید قبول کنند که اینجور نیست دیگه از نتایج کاملا مشخصه s4 قدرته بیشتری نسبت به one داره پس لطفا هی نیاین بگین one میخوره s4 را
ولی تو دست امتحانش کردن یچیزه دیگس کاش زودتر بیاد

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

mofox
19-03-2013, 12:03

روزی یه با میای یه چیزی میگی میری؟؟
والا اگه نخری دیگه فک نکنم سامسونگ امیدی به تولید گلکسی بعدی داشته باشه!:ai:

Haswell
19-03-2013, 12:13

ببین دوست عزیز اینکه کسی میخواد این گوشی رو در آینده تهیه کنه یا خیر نه به این تاپیک ارتباط داره و نه به دیگران که بخوایم اینجا مطرحش کنیم
اینجا فقط داره بحث و گفتگوی علمی و فنی درباره ی این گوشی میشه نه درد دل و مشاوره ی خرید و...

اگر سوالتون درباره ی بدنه ی پلیمری اونه که توی 3-4 صفحه قبل بحثش کامل شد. ممکنه حسی که یک بدنه ی آلومینومی توی دست داره بشما نده ولی محض اطلاعتون پلی کربنات، بخش اصلی یک شیشه ی ضدگلوله هست. دیگه چی میخواید؟! :bx:

اگر هم درباره ی جزئیات نمایشگر گوشی به ویژه نوع OLED که موجب یک انقلاب بزرگ تکنولوژی و نسل آینده ی همه ی نمایشگرها از یک لنز چشمی هوشمند و گوشی ها گرفته تا بیلبوردها خواهد بود اطلاعات مقایسه ای بیشتری میخواید ، دو صفحه ی اخیر رو مرور کنید.

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=827759&stc=1&d=1363683151

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=827760&stc=1&d=1363683151

:dn: CHEERS

m-535
19-03-2013, 12:34
دوستان من هم با گوشی های Bravia سونی کار کردم xperia s - xperia t

هم با گوشی های امولدی سامسونگ galaxy s 1 , galaxy s 3

من در ابتدا با این صفحات امولدی مشکل داشتم به خاطر برایتس کم و عدم شفافیت رنگ سفید

اما به گفته بیشتر سایت ها در گوشی اس 4 این مشکلات برطرف شده

و حالا میتونم با قاطعیت بگم به نظرم بهترین صفحه نمایش از همه لحاظ صفحه نمایشه ای امولدی هستن

شما میتونی بهترین گوشی سونی از لحاظ کیفیت رو کنار گوشی های امولدی بزاری و یک تصویر ر وتو هردوشون پخش کنی تا خودتون عملی ببینید.

این صفحات بیشتر تو فیلم های اچ دی 1080 خودشون رو نشون میدن و ادم واقعا کیف میکنه از دیدن فیلم

http://cdn2.ubergizmo.com/wp-content/uploads/2013/03/samsung-galaxy-s4-hands-on-review-36-640x424.jpg

http://phandroid.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2013/03/Samsung-Galaxy-S4-hands-on-wm-640x424.jpeg

http://www.dvice.com/sites/dvice/files/styles/media_gallery_image/public/samsung-galaxy-s4-hands-on-16.jpg

m-535
19-03-2013, 12:53
http://www.forum.mobilestan.net/images/smilies/atten.gifدوستان گالاکسی رو ول کنید ببنید GLX امسال ترکونده .....

برای رقابت با Galaxy S4 گوشی بسیار قدرتمند GLX S4 را رونمایی کرد ..... به نظر میرسد نام GLX S4 مخفف Galaxy S4 باشد . http://www.forum.mobilestan.net/images/smilies/Animated/ca.gif

فقط اینو بگم گالاکسی اس 4 له شد . http://www.forum.mobilestan.net/images/smilies/yahoo/4.gif

http://www.forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=827766&stc=1&d=1363685027

mehdimdi
19-03-2013, 12:57
البته بعضی از دوستان حق دارن راجع به سامسونگ نظر خوبی نداشته باشن . من خودم بعد از سالها ابفون داشتن رفتم سراغ اندروید و اونو با وان ایکس تجربه کردم که بعد از دو ماه بخاطر باطری ضعیفش فروختمش و به اصرار یکی از دوستان و با اکراه زیاد اس۳ خریدم . با اینکه از همون اول هم ازش خوشم نمیومد ولی کم کم کیفیت و قدرت و سایر امکانات این گوشی مجذوبم کرد بطوریکه علنا اعتراف میکنم که تا اون موقع راجع به سامسونگ اشتباه میکردم . نوت ۲ که اومد سریعا اونو هم خریدم و واقعا میشه گفت همتراز با ایفون از نوت۲ راضی بودم و هیچ کم و کاستی توی این گوشی نمیدیدم . همه چیش در حد عالی و بسیار کامل و بهم ثابت کرد که اندروید و علی الخصوص سامسونگ چقدر عالی کار کرده و میشه غیر از ایفون گوشی دیگه ای هم دستت بگیری .
در مورد بدنه هم واقعیتش من خیلی روی گوشی حساسم و تابحال هر گوشی خریدم بدون استثنا کاور یا کیف و ... براش خریدم و واقعیتش برام خیلی مهم نیست جنس بدنه از چی باشه . مهم فیس گوشیه که برات قابل هضم باشه وگرنه مثلا من ایون داشتم که پشتشم فلزیه ولی بشدت مستعد رنگ رفتگی و خشه که با گزاشتن محافظ نه فلزش بچشم میاد و نه زیباییش .

sky_dvb
19-03-2013, 12:57
اخبار جدید از قیمت این پدیه
News
Samsung Galaxy S4 US price revealed, 16GB model to cost $579
16 March, 2013 | Comments (214) | Post your comment

At the official Galaxy S4 announcement in New York on Thursday, Samsung Mobile chief JK Shin mentioned the phone will hit store shelves at the end of April, but didn't say anything about the pricing.

Well, the beans have been sort of unintentionally spilled by the company’s website in the terms and conditions of an ongoing giveaway. There, each of the 48 Galaxy S4 phones that are up for grabs has been listed with an “approximate retail value” of $579.

However, the price is most probably before taxes, which are added at the point of sale. Still, the 16GB Samsung Galaxy S4 would be cheaper than the Apple iPhone 5, which currently retails for $649 SIM-free.

The official pricing of the S4 hasn’t been confirmed by Samsung yet so don't take it for granted, but $579 isn’t too far off what the Galaxy S3 cost last year when it was officially launched so.

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s4_us_priced_revealed_16gb_model_to _cost_579-news-5714.php

sky_dvb
19-03-2013, 13:04
http://www.forum.mobilestan.net/images/smilies/atten.gifدوستان گالاکسی رو ول کنید ببنید glx امسال ترکونده .....

برای رقابت با galaxy s4 گوشی بسیار قدرتمند glx s4 را رونمایی کرد ..... به نظر میرسد نام glx s4 مخفف galaxy s4 باشد . http://www.forum.mobilestan.net/images/smilies/animated/ca.gif

فقط اینو بگم گالاکسی اس 4 له شد . http://www.forum.mobilestan.net/images/smilies/yahoo/4.gif

http://www.forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=827766&stc=1&d=1363685027

خبری از رونماییش ندادن؟ کی عرضه جهانی میشه ؟فروش انلاین دارن؟ نسخه جهانیه اماده فروش احتمالا شب عید به صورت لایو از کیله شبکه های جهان پخش میشه از دست ندیمش وفقط با این سایز بازم خوب ار تو جیب در میاد؟
بریم دم فروشگاهاش برای خرید صف بکشیم

M0RT3Z4
19-03-2013, 13:21
دوستان من هم با گوشی های bravia سونی کار کردم xperia s - xperia t

من در ابتدا با این صفحات امولدی مشکل داشتم به خاطر برایتس کم و عدم شفافیت رنگ سفید

و حالا میتونم با قاطعیت بگم به نظرم بهترین صفحه نمایش از همه لحاظ صفحه نمایشه ای امولدی هستن

شما میتونی بهترین گوشی سونی از لحاظ کیفیت رو کنار گوشی های امولدی بزاری و یک تصویر ر وتو هردوشون پخش کنی تا خودتون عملی ببینید.

این صفحات بیشتر تو فیلم های اچ دی 1080 خودشون رو نشون میدن و ادم واقعا کیف میکنه از دیدن فیلم

نکته ی جالب دیگه اینه ک مصرف آمولد ها توی رنگ سفید واقعا بالا بود(میشه گفت فاجعه بود:4:) و اینو میشد از مصرف باتری گوشی هنگام وبگردی فهمید
ولی برای اولین بار توی یه گوشی ک آمولد داره رنگ سفید رنگ غالب منو های گوشی خصوصا منوی تنظیماته ک کلا سفیدش کردن!
این نشون میده سامسونگ توی صفحه ی اس4 مشکل مصرف بالای رنگ سفید رو هم حل کرده(شاید از همون پیکسل های فسفرسانس استفاده کردن!)
با تجربه ای ک از کار با صفحات آمولد سامی توی این دو سال خورده ای دارم با اطمیان میگم صفحه ی اس4 یه انقلاب توی آمولدهاست ک شروعش رو میشه توی نوت2 دید

SONY---SPACE
19-03-2013, 13:36
سلام دوست عزیزم من حدود 2 هفته پیش ایفون 5 خریدم تو بخش مشاورم هم میتونید ببینید که بین ایفون 5 و وان ایکس گیر کرده بودم الان میفهمم صفحه نمایش اولد یعنی چی حتما باید کنار مقایسه بشه تا بفهمیدید منظورم چیه اگه اینطور باشه من چون ایفون 5 دارم باید از صفحه نمایش ایفون 5 دفاع کنم والی اولد رو بیشتر دوست دارم میدونم میلیون ها نفر مثل من اولد رو بیشتر دوست دارن مخصوصا هنگام بازی و مالتی مدیا

و توصیم اینه که حتما یه سر به بخش تنظیمات صفحات اولد بزنید چقدر غلظت متفاوته یعنی توی تنظیمات به قدری می تونید غلظت رو کم کنید که از ای سی دی هم بی روح تر بشه پش مشکل چیه؟

دوستان یه نفر که الان سری گلکسی داره از حالت داینامیک و یه بار هم روی حالت movie از صفحه نمایشش با یه دوربین دیگه عکس بگیره ایشون متوجه تفاوت بشن من یقین دارم شما تا به حال تنظیمات صفحه نمایش اولد رو از اس تو به بعد که این مود اضافه شده تغییر یافته ندیدید می دونید چرا؟ چون همه مثل من میذارن روی داینامیییییییییک.

یه بار گفنه بودید هیچ فرقی نمیکنه تنظیمات رو عوض کرد چون رنگ ها بازم غلیظ هستن با این حرفتون متوجه شدم به هیچ عنوان و باز هم به هیچ عنوان این تنظیمات رو ندیدید چون در حالت movie توی تنظیمات screen mode رنگ ها بسیار بسیار و باز هم بسیار بی روح هستن.
والسلام.

دوست عزیز اینکه شما ال ای دی ها رو برتر میدونید به سلیقه خودتون بستس

صحبت های من هم هیچ ربطی به این نداره که تنظیمات رو دیدم یا نه...راستش دیدم و در اخر بگم اون قسمتی که تو حرفاتون قرمز کردم...معنیش این نیست که ما رنگ های بی روح رو میپسندیم...من منظورم رنگ های زنده بود نه بی روح

آقای محترم میشه اینجا نظر ندی؟؟؟؟؟؟
تمام دنیا دارند از کیفیت این صفحه نمایش جدید تقدیر میکنند بعد شما توی توهمات خودت چی میگی؟
بهت اطمینان میدم یه هفته گوشی سامسونگ دستت باشه دور سونی رو به کل خط میکشی!
کیفیت بدنه هم گفته شده از پلی کربناته که htc one x هم از همین ماده بود خیلی خوب از آب در اومد!
شیشه گوریلا گلس 3 هم توی این گوشی به کار رفته غیر قابل خش افتادنیه که با چشم بشه دیدش پس اینم نشان از کیفیت ساخته!
سایز اس3 رو داره اما سبک تره و ضخامت کمتری داره باتری قوی تر و صفحه بزرگ تر! طراحی فوق العاده به چی میگند؟
ببخشی چند روزه دارم جلو خودم رو میگیرم چیزی به شما نگم اما مثل شما دست از این حرفات بر نمیداری

دکتری...مهندسی...مدیری؟...کی هستی اخه میگی نظر ندم...نه فقط شما گوشیای سامی فقط دستت بوده...!!!...جلو خودتو نگیری چی دیگه میخوای بگی مودب باش

با این کاورایی که ما میندازیم رو گوشی اگه بدنشم از فیبر کربن هم بزنن باز فایده نداره چون هیچیش معلوم نمیشه .
در مورد نمایشگر هم شما یه سرچی بکنی میفهمی تازه داره تلویزیونهای oled به بازار میاد که قیمتش هم خیلی بالاتر از نمایشگرهای امروزیه و بحث اغراق نیست بلکه مهم نمایش عمق رنگ و زنده بودن تصاویره وگرنه شما میتونید توی گالاکسی رنگ رو بزارین روی مودهای دیگش که اون رنگهای غلیظ رو نداشته باشین هر چند زیبایی یه صفحه نمایش به عمق رنگها و کنتراست بالاست و نه صرفا طبیعی بودن اون
------------------
یه چیزی هم گم که همین الان از پیگیریاتون معلومه این گوشی رو میخرید پس بهتره واقع نگر باشین

خواهش میکنم....ولی گوشیه تاپ گوشی ایه که بدون کاور و اذیت کردن به کار خودش ادامه بده...
راستی اون کلمه ای که در حرفات قرمز کردم کاملا با ذاش نمایشگر های سامی تناقض داره دوست من

روزی یه با میای یه چیزی میگی میری؟؟
والا اگه نخری دیگه فک نکنم سامسونگ امیدی به تولید گلکسی بعدی داشته باشه!:ai:
چی میگی؟!!!!نفهمیدم منظورتو...

ببین دوست عزیز اینکه کسی میخواد این گوشی رو در آینده تهیه کنه یا خیر نه به این تاپیک ارتباط داره و نه به دیگران که بخوایم اینجا مطرحش کنیم
اینجا فقط داره بحث و گفتگوی علمی و فنی درباره ی این گوشی میشه نه درد دل و مشاوره ی خرید و...

اگر سوالتون درباره ی بدنه ی پلیمری اونه که توی 3-4 صفحه قبل بحثش کامل شد. ممکنه حسی که یک بدنه ی آلومینومی توی دست داره بشما نده ولی محض اطلاعتون پلی کربنات، بخش اصلی یک شیشه ی ضدگلوله هست. دیگه چی میخواید؟! :bx:

اگر هم درباره ی جزئیات نمایشگر گوشی به ویژه نوع oled که موجب یک انقلاب بزرگ تکنولوژی و نسل آینده ی همه ی نمایشگرها از یک لنز چشمی هوشمند و گوشی ها گرفته تا بیلبوردها خواهد بود اطلاعات مقایسه ای بیشتری میخواید ، دو صفحه ی اخیر رو مرور کنید.

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=827759&stc=1&d=1363683151

http://forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=827760&stc=1&d=1363683151

:dn: Cheers

انقلاب بزرگ در صنعت نمایشگر شما اسم سوپر ال ای دی هارو میذاری؟...اون از اس 2 که میگن بعد از 2 سال کار باهاش افت یدا میکنه شدید خود سامی هم تایید کرد....اون از اس 3 که تا اومد همه سایتا نقطه ضعفشو نمایشگر دونستم به خاطر نور کم و پنتایل بودن...و این هم از اس4 که همه چیش تو عکسا مشخصه...عکسای مقایسه ایشو که چند روز قبل اومده بود ندیدید؟؟؟

دوستان من هم با گوشی های bravia سونی کار کردم xperia s - xperia t

http://cdn2.ubergizmo.com/wp-content/uploads/2013/03/samsung-galaxy-s4-hands-on-review-36-640x424.jpg

http://phandroid.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2013/03/samsung-galaxy-s4-hands-on-wm-640x424.jpeg

http://www.dvice.com/sites/dvice/files/styles/media_gallery_image/public/samsung-galaxy-s4-hands-on-16.jpg

بله مقایسشون کردم ..رنگ هایی که سامی ارائه میده جلوی رنگ های شارپ گوشی های اچ تی سی و سونی هیچه...بیشتر به عمق و پر رنگ بودن رنگ ها توجه داره و نه شارپ بودن

SONY---SPACE
19-03-2013, 13:41
راستش کاربرایی که در جواب من به تندی پاسخ دادن تشکر زیاد داشتن ...کاربرایی که با منطق با من بحث کردن تو این چند پست تشکر کم داشتن از سوی بقیه فن ها....اینجاس دیگه شعور خودشو نشون میده

و یه چیزی هم بگم من نظرم رو در مورد نمایشگر دادم...و نظر درستی هم بود بقیه یه چیزایی میگن که!!

M0RT3Z4
19-03-2013, 13:43

صحبت های من هم هیچ ربطی به این نداره که تنظیمات رو دیدم یا نه...راستش دیدم و در اخر بگم اون قسمتی که تو حرفاتون قرمز کردم...معنیش این نیست که ما رنگ های بی روح رو میپسندیم...من منظورم رنگ های زنده بود نه بی روح

دکتری...مهندسی...مدیری؟...کی هستی اخه میگی نظر ندم...نه فقط شما گوشیای سامی فقط دستت بوده...!!!...جلو خودتو نگیری چی دیگه میخوای بگی مودب باش

خواهش میکنم....ولی گوشیه تاپ گوشی ایه که بدون کاور و اذیت کردن به کار خودش ادامه بده...
راستی اون کلمه ای که در حرفات قرمز کردم کاملا با ذاش نمایشگر های سامی تناقض داره دوست من

انقلاب بزرگ در صنعت نمایشگر شما اسم سوپر ال ای دی هارو میذاری؟...اون از اس 2 که میگن بعد از 2 سال کار باهاش افت یدا میکنه شدید خود سامی هم تایید کرد....اون از اس 3 که تا اومد همه سایتا نقطه ضعفشو نمایشگر دونستم به خاطر نور کم و پنتایل بودن...و این هم از اس4 که همه چیش تو عکسا مشخصه...عکسای مقایسه ایشو که چند روز قبل اومده بود ندیدید؟؟؟

بله مقایسشون کردم ..رنگ هایی که سامی ارائه میده جلوی رنگ های شارپ گوشی های اچ تی سی و سونی هیچه...بیشتر به عمق و پر رنگ بودن رنگ ها توجه داره و نه شارپ بودن

داداش شما از اون دسته آدم هایی هستین ک خیلی مقاومت میکنن ولی آخر سر نظرشون 180 درجه بر میگرده:4:
اگه یه هفته با اس4 کار کنی توی فن آمولد بودن همه ی مارو میزاری تو جیبت:4:
اونوقت وقتی به صفحات lcd خصوصا صفحات سونی نگاه کنی این شکلی میشی::at:

SONY---SPACE
19-03-2013, 13:52
داداش شما از اون دسته آدم هایی هستین ک خیلی مقاومت میکنن ولی آخر سر نظرشون 180 درجه بر میگرده:4:
اگه یه هفته با اس4 کار کنی توی فن آمولد بودن همه ی مارو میزاری تو جیبت:4:
اونوقت وقتی به صفحات lcd خصوصا صفحات سونی نگاه کنی این شکلی میشی::at:

خدا کنه موقعی که اس 4 بخرم نظرم عوض شه...ولی اچ تی سی وان رو میپسندم

راستش رفیق درسته امو ال ای دی های سامی خوبن ولی بعضیا میگن بهترینه برا همین نمیره تو کت ادم

حالا بزار بگم برات چرا:
من موقعی که میخواستم اکرو بخرم یکی از گزینه های جدیم اس3 بود...ولی وقتی نمایشگر اس3 رو جلو همین اکرو اس یا تی ایکس میزاری اینا رو متوجه میشت:

*تراکم بیشتر نمایشگر...بخصوص تو کتاب خوندن...و اینکه با توجه به پنتایل بودن نمایشگر اس 3 شاید به مشکل بر بخوری
نور فوق العاده بیشتر در مقابل اس 3 ....که بعضی موقع ها نور اس 3 رو تا 100 هم ببری با 50% سونی شاید برابری بتونه کنه
شارپ تر بودن رنگ ها...کلا رنگ ها در اس 3 توجهی به شارپ بودن نداشتن!!

حالا دوست من بیاییم اس4رو با اچ تی سی وان مقایسه کنیم:
رنگ های در وان فوق العاده با کیفیت شدن...به طوری که رنگ ها در اس 4 از اس 3 هم عمیق تر و پر رنگ تر نشون میدن :at: که این عمق فاجعس برای یه سوپر فون

حالا انصافا نمیدونم در عمل چجوری در بیاد ولی اس 4 هر چی هست جلوی نمایشگر های اینده و حال سونی کم میاره...البته زاویه دید منظورم نیست

Nitro X2
19-03-2013, 13:53
دوست عزیز پست های شمارو چندروزه دارم میخونم و همیشه باعث جدال تو تاپیک ها شده. خواستم خدمتتون عارض بشم که انتخاب گوشی سلیقه ای هست و کسی دست کسی رو نبسته واسه خرید گوشی پس انتخاب کاملا شخصی و از روی علاقه هست. اینکه سامسونگ کمپانی بد یا خوبی هست و محصولاتش خوب یا بده باز هم به عهده ما نیست و این رو امار و ارقام فروشش تو جهان نشون میده ! فعلا این کمپانی تو امار فروش یکه تاز هست و حتما دلایلی داره این مساله. و اینکه شرکت های دیگه مثل htc و sony و... محصولات خوبی دارند توش شکی نیست.با توجه به سوابق این برند ها چیزی غیر از این نباید باشه ! اما اینکه محصولات سامسونگ چند ساله با فروش میلیونی و چند برابر برندهای نام برده داره جلو میره مطمئن باشید دلایل منطقی داره که نمیخوام اونارو اینجا بیان کنم ولی این رو مطمئن باشید اگه 1 میلیون تو این سایت از شما کمتر بدونن 50 میلیون نفری که اس 3 خریدند حتما 60 درصدشون از شما بیشتر میدونند.
شخصا فن هیچ برندی نیستم و محصولات همه برندهارو امتحان میکنم و از شما هم خواهش میکنم که این بحث هارو تو تاپیک ها راه نندازید تا با کمک هم بتونیم به بالا بردن اطلاعات هم کمک کنیم
با تشکر

_ANONYMOUS_
19-03-2013, 14:13

یعنی شما به این اعتقاد دارین که ال سی دی از oled بهتره ؟ خدای من !!!

اگه یک بار اس ۳ دستتون گرفته باشین بعد کنار وان ایکس بزارید اونوقت یه منظره ی چمنزار روی دوتاشون بزارید می بینید که کدوم زنده تر هستند ! چیزی که بدیهی هست این هست که oled ها برترین نسل نمایشگر ها از لحاظ زنده بودن و طراوت رنگ ها هستند !

حاجی کسی که گوشی ۲ میلیونی دستش میگیره قطعا یک کاور میزاره روش چون نمی تونه خودش رو به احتمالات قانع کنه که گوشیش هیچیش نمیشه ! حالا بر فرض اینکه خودش رو قانع کنه به نظر. شما آلومینیم روی زمین بخوره بیشتر آسیب می بینه یا پلی کرنبات ؟!؟ آلومینیم یکی از نرم ترین فلز ها هست ! در حالی که فیبر کربن یا پلی کربنات انعطاف پذیری بالاتری داره و در ضربات ضربه رو انتقال‌میده !

حاجی بخش اس۲ دار ها هست دوست داشتی برو سوال کن ! افت کیفیت رو قبول دارم اما شما طوری میگید که اینگار بعد ۲ سال میشه سوپر ال سی دی ! در ضمن لینک پنتایل بودن ضعف نیست ! شما یه بار میگی اگه پنتایل بود ضعفش هست اگه نبود افت کیفیت داره ! میشه بگین بالاخره کدوم درسته !؟

به این ها میگن پارادوکس:

سوپر ال سی دی - شارپنس
سونی - زنده بودن رنگ و بی روح نبودن

یعنی دیگه این تعصبتون من رو کشته ! باید برید برای ریاست ترول های سایت ، یکی تو بخش اخبار پیدا کردیم ، رقیب شماست ، بعدا رای گیری می کنیم کدوم بره برای ریاست !

سلام

دوست خوب من جوابت رو با قرمز دادم
یه بار هم بدون تعصب به قضیه نگاه کن !

masoomiyat
19-03-2013, 14:30

بابا بسه دیگه آقای محترم چقدر اسپم میدی چقدر میخای وچهه این گوشی رو خرا کنی ا این بچه بازیات فقط داری خودتو خراب میکنی

zeeee
19-03-2013, 14:31

:dn: CHEERS

دوست عزیز این عکس که گذاشتی خودت قبول داریش؟ :) خود شما هم می دونید که این عکس از همون عکس های تبلیغاتی هست که برند ها برای نشان دادن برتری تکنولوژی جدیدشون نسبت به تکنولوژی قبلی استفاده می کنند و فقط جنبه تبلیغات دارد و واقعی نیست .
اگه اشتباه می کنم بگو :):az:

SAYYADY
19-03-2013, 14:34
دوستی که میگه lcd بهتره . حالا گوشی رو ول کن تا حالا به فروشگاههای صوتی تصویری سر زدی اونجا تفاوت میان lcd و led خیلی مشخصه چون هر دورو گذاشته به ویترین مغازه ... اصلا led یه چیز دیگه است چه برسه به oled

ضمنا سال نو رو به همه شما دوستان پیشاپیش تبریک میگم

_ANONYMOUS_
19-03-2013, 14:35
دوست عزیز این عکس که گذاشتی خودت قبول داریش؟ :) خود شما هم می دونید که این عکس از همون عکس های تبلیغاتی هست که برند ها برای نشان دادن برتری تکنولوژی جدیدشون نسبت به تکنولوژی قبلی استفاده می کنند و فقط جنبه تبلیغات دارد و واقعی نیست .
اگه اشتباه می کنم بگو :):az:

انشالا رفتی اونور

برو توی یه مغازه OLED و LCD گذاشته کنار هم میبینی ! حتی فرق oled و led هم خیلی فاحشه ! جدا هرکی از حرف ها که میگن ال سی دی از oled رنگ های بهتری میده ، بگه من به عقلش شک میکنم !

Dr.B.M
19-03-2013, 15:15
بچه ها بنظر شما کی میاد تو ایران....بعد از خرید زی و فروشش بدجوری سرخورده شدم و حالم گرفته است.کاش الان تو بازار بود!!!!

hamid abedinpour
19-03-2013, 15:32
سلام .یه سوال داشتم نمی دونم پرسیدنش خوبه یا نه؟اما می خواستم بدونم قرت gpu گلاکسی 4 با کارت گرافیکی gf 9500 pc برابری میکنه؟جی فورس 9500 540مگاهرزی ؟

TONYPB
19-03-2013, 16:03
سلام .یه سوال داشتم نمی دونم پرسیدنش خوبه یا نه؟اما می خواستم بدونم قرت gpu گلاکسی 4 با کارت گرافیکی gf 9500 pc برابری میکنه؟جی فورس 9500 540مگاهرزی ؟

اصلا به هم ربطی ندارند...
خیلی خیلی ضعیف تره...

sadegh93
19-03-2013, 16:14

9500 مدلهای مختلفی داره برای مثال 9500GT (بین GT و 9500 فاصله هست) با فرکانس 550 مگاهرتز که Pixel Fill Rate برابر با 4400 MPixels/sec داره و توان محاسباتی (FLOPS اگر درست ترجمه کرده باشم) برابر با 134.4 گیگافلاپس که این رقم برای جی پی یوی اس 4 حدود 51 گیگافلاپس هست البته GFLOPS تنها معیار مقایسه نیست و عومال دیگر هم هستند که مهم باشند

اگر براساس گیگافلاپس مقایسه کنیم جی پی یو اس 4 میتونه حداقل 2 برابر ضعیفتز از این جی پی یو یعنی 9500 جی تی باشه .

9500 جی تی در سال 2008 به بازار عرضه شده و اگر اشتباه نکنم جزء جی پی یو های سطح متوسط از سری 9000 هست

منبع :

http://www.gpureview.com/GeForce-9500-GT-PCI-E-card-574.html

Haswell
19-03-2013, 16:21
LG سامسونگ رو به استفاده ی غیر مجاز از فناوری انحصاری ردیابی چشم (یا بعبارتی eye-tracking) در گالاکسی S4 متهم کرد!
http://www.engadget.com/2013/03/19/lg-suspects-samsung-of-infringing-its-eye-tracking-patents-in-galaxy-s-4/

باید در پاسخ، این متن رو برای مدیران شرکت LG ایمیل کنیم:

ای مگس عرصه ی SAMSUNG نه جولانگه توست
عِرض خود می بری و زحمت ما میداری!

H@DI
19-03-2013, 16:25
تو سایتها خوندم سیانوژن از این گوشی پشتیبانی نمیکنه

http://www.cultofandroid.com/24475/samsung-galaxy-s4-wont-be-supported-by-cynogenmod/

ertiholiday
19-03-2013, 16:53
http://www.forum.mobilestan.net/images/smilies/atten.gifدوستان گالاکسی رو ول کنید ببنید GLX امسال ترکونده .....

برای رقابت با Galaxy S4 گوشی بسیار قدرتمند GLX S4 را رونمایی کرد ..... به نظر میرسد نام GLX S4 مخفف Galaxy S4 باشد . http://www.forum.mobilestan.net/images/smilies/Animated/ca.gif

نگو باز الان فنای glx میان سر ما خراب میشن هنوز تازه فنای سونی و اچ تی سی دارن بیخیال میشن :by:

Xenon360
19-03-2013, 17:02
نظرتون چیه؟؟ خداوکیلی ..راست و حسینی بگین کدومش بهتره؟؟؟

http://upcity.ir/images/73153259182715152690.jpg (http://upcity.ir/)

mehranm2000
19-03-2013, 17:35
یکی از نکاتی که دوستان بهش اشاره نکردند رم lpddr3 استفاده شده که نسل جدیدی از رم ها هست که گوشی های دیگه فاقد اون هستن
.
.
تیکه تیکه این گوشی ظرافت داره...

m-535
19-03-2013, 18:00

بی شک note:aa:

~DrunK
19-03-2013, 18:30

هیچکدوم از اونیکی بهتر نیست!!! هر کدوم ی برتری دارن...
مثلا یکی مثل من S-LCD 2 رو میپسنده یکی هم Amoled رو!
__

ولی ربطش به S4 ؟ :4: کاش حداقل تصاویر S4 رو مذاشتید برای مقایسه...

m-535
19-03-2013, 18:51
رزرو .........

دیدم خیلی ها هنوز xperia z رو ندیدن و درباره صفحه نمایش سونی و تفاوتش با امولدی نظر غیر عاقلانه و غیر منطقی میدن گفتم چند تا اسکرین شات بزارم از مقایسه با امولدی دیگه خودتون قضاوت کنین

اون دوستمون رو هم ناراحت کردین Sony-Space اونم میخواست شما با منطق صحبت کنین. سعی کنین به نظرات همدیگه احترام بزارین و باعث دلخوری کسی نشین .

http://www.forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=827812&stc=1&d=1363707605

http://www.forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=827813&stc=1&d=1363707605

http://www.forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=827814&stc=1&d=1363707605

اونا که میگن صحه ایکسپریا z بده فکر کنم تا حالا این گوشی رو حتی عکسشم ندیدن .

در کل بازم به خاطر بعضی امکانات نرم افزاری من galaxy S4 رو میپسندم . اما بهتر همیشه عاقلانه نظر داد و با منطق حرف زد و احترام به نظرات دیگران گزاشت نه ........

zeeee
19-03-2013, 19:13
انشالا رفتی اونور

برو توی یه مغازه oled و lcd گذاشته کنار هم میبینی ! حتی فرق oled و led هم خیلی فاحشه ! جدا هرکی از حرف ها که میگن ال سی دی از oled رنگ های بهتری میده ، بگه من به عقلش شک میکنم !

توی tv به نظر من زیاد تفاوتی بین lcd و led نیست . اما oled چندین برابر از lcd و led بهتره و البته قیمتش هم چندین برابر اوناس ( شایدم چند 10 برابر :) )
( من خودم توی tv طرفدار پلاسماهای پاناسونیکم )

اما توی موبایل :
خیلی خوشحال میشم دوستان لینک معتبر بدن که گفته باشه صفحه نمایش s4 بهتر از صفحه نمایش slcd3 هست که توی one استفاده شده .

به عقلم شک کردی یا نه؟ :) :x

m-535
19-03-2013, 19:19
رزرو .........

دیدم خیلی ها هنوز xperia z رو ندیدن و درباره صفحه نمایش سونی و تفاوتش با امولدی نظر غیر عاقلانه و غیر منطقی میدن گفتم چند تا اسکرین شات بزارم از مقایسه با امولدی دیگه خودتون قضاوت کنین

اون دوستمون رو هم ناراحت کردین Sony-Space اونم میخواست شما با منطق صحبت کنین. سعی کنین به نظرات همدیگه احترام بزارین و باعث دلخوری کسی نشین .

http://www.forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=827812&stc=1&d=1363707605

http://www.forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=827813&stc=1&d=1363707605

http://www.forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=827814&stc=1&d=1363707605

در کل بازم به خاطر بعضی امکانات نرم افزاری من galaxy S4 رو میپسندم . اما بهتر همیشه عاقلانه نظر داد و با منطق حرف زد و احترام به نظرات دیگران گزاشت نه ........

~DrunK
19-03-2013, 19:39
رزرو .........

سلام

والا شما خودتون از نت ی عکس دادین حکم هم صادر کردین رفت!!! :4:
خود شما هم که انقد میگید و منطق و عقل و... Xperia z رو ندیدین و فقط دارین از ی عکس در فضای نت قضاوت میکنید!!!

دیدن کی بود مانند دیدن!

اگر تهران تشریف دارید هم میتونید برید بازار موبایل یا مجتمع پایتخت و با Xperia z کار کنید و با گوشی های دیگه ک همراه دارین مقایسه کنید!

اولا : سونی از دو شرکت مختلف برای تامین صفحه نمایش Xperia z استفاده میکنه... و متاسفانه در پنل تولیدی این دو شرکت تفاوت کیفیت شدیدا زیاده...
__
دوما : حداقل نیم ساعت مداوم با Xperia Z کار کردم و از هر نظر با نوت 2 دوستم هم مقایسه کردیم!
فقط میتونم بگم صفحه نمایش Z = فاجعه به تمام معنا... ( گویا مدل های وارد شده در ایران از همون پنل بی کیفیت استفاده میکنند... )
این موضوع رو هرکسی که با Z تو ایران کار کرده باشه تایید میکنه! میتونید برید بپرسید از بچه هایی ک z دارن!
وقتی برایتنس رو میبرین بالا انگار ی نفر نشسته پشت گوشی چنتا مهتابی روشن میکنه! ی جور افزایش نور نا امید کننده!

شما تو تبلیغات و فضای نت ی چیز میبینید وقتی تو دست میبینیدو کار میکنید ی چیز دیگه!!!
بیشتر از این توضیح نمیدم خداروشکر اینجا دوستان متخصص زیاد هست!

امیدوارم زود هم ناراحت نشید مثل خیلی از دوستان! بالاخره اینجا هستیم تا از اطلاعات هم استفاده کنیم و بحث خوبی داشته باشیم :loveit:

m-535
19-03-2013, 19:47
سلام

والا شما خودتون از نت ی عکس دادین حکم هم صادر کردین رفت!!! :4:
خود شما هم که انقد میگید و منطق و عقل و... Xperia z رو ندیدین و فقط دارین از ی عکس در فضای نت قضاوت میکنید!!!

دیدن کی بود مانند دیدن!

اگر تهران تشریف دارید هم میتونید برید بازار موبایل یا مجتمع پایتخت و با Xperia z کار کنید و با گوشی های دیگه ک همراه دارین مقایسه کنید!

اولا : سونی از دو شرکت مختلف برای تامین صفحه نمایش Xperia z استفاده میکنه... و متاسفانه در پنل تولیدی این دو شرکت تفاوت کیفیت شدیدا زیاده...
__
دوما : حداقل نیم ساعت مداوم با Xperia Z کار کردم و از هر نظر با نوت 2 دوستم هم مقایسه کردیم!
فقط میتونم بگم صفحه نمایش Z = فاجعه به تمام معنا... ( گویا مدل های وارد شده در ایران از همون پنل بی کیفیت استفاده میکنند... )
این موضوع رو هرکسی که با Z تو ایران کار کرده باشه تایید میکنه! میتونید برید بپرسید از بچه هایی ک z دارن!
وقتی برایتنس رو میبرین بالا انگار ی نفر نشسته پشت گوشی چنتا مهتابی روشن میکنه! ی جور افزایش نور نا امید کننده!

شما تو تبلیغات و فضای نت ی چیز میبینید وقتی تو دست میبینیدو کار میکنید ی چیز دیگه!!!
بیشتر از این توضیح نمیدم خداروشکر اینجا دوستان متخصص زیاد هست!

امیدوارم زود هم ناراحت نشید مثل خیلی از دوستان! بالاخره اینجا هستیم با از اطلاعات هم استفاده کنیم و بحث خوبی داشته باشیم :loveit:

تایید میشه . درست میفرمایین من صحبت های هر کسی رو قبول نمیکنم شما رو میشناسم و اطلاعاتتون ماشالله زیاد هست و از سابقه دارای موبایلستانید. همونطور که گفتید نمیشه از روی عکس نظر داد ممکنه

برایتس یکی از گوشی ها رو بیشتر و یا کمتر کرده باشند.

من خودم گفتم امولدی رو بیشتر میپسندم . اما انقدر ها هم که میگن صفحه xperia z بد نیستا :dy:

~DrunK
19-03-2013, 19:51
تایید میشه . درست میفرمایین من صحبت های هر کسی رو قبول نمیکنم شما رو میشناسم و اطلاعاتتون ماشالله زیاد هست و از سابقه دارای موبایلستانید.

من خودم گفتم امولدی رو بیشتر میپسندم . اما انقدر ها هم که میگن صفحه xperia z بد نیستا :dy:

نه! بد نیست ولی خب شما فرض کن پرچمدار یک شرکت به بزرگی سونی با اون سابقه درخشان و قیمت 2.500 میلیون تومانی و کلی تبلیغات اینطور باشه!!!

اگر تهران تشریف دارین من میگم در اولین فرصت ک بتونم باهم بریم از نزدیک تست کنیم :4:
_
مثلا تاپیک s4 هست :4:
من دیگه حرفی ندارم :4:

m-535
19-03-2013, 20:01
من تهران نیستم به همین خاطر امکانش نیست .......ولی چون کار من دیدن فیلم های HD هست و ارشیو جمع میکنم

خیلی دوست دارم بهترین صفحه نمایش گوشی رو داشته باشم . و فیلم های 1080 رو با گوشیم ببینم .

بعد از خرید Galaxy S4 با فیلم Hobbit 1080p mkv DTS bluray یک سفر غیر منتظره گوشی رو افتتاح میکنم http://www.forum.mobilestan.net/images/smilies/yahoo/4.gif

http://www.hesetaze.com/wp-content/uploads/2013/02/The-Hobbit-An-Unexpected-Journey2-1.jpg

ببین بحث از اس 4 به کجا رسید.

SONY---SPACE
19-03-2013, 20:57
اومدم نظر ندم دیدم نمیشه ...
اون آقایی هم که جوابمو با قرمز داده بودی بابا قربونت خودت که اند ترول گر ها هستی...همیچین با قرمز جواب دادی که فکر کردم :bv:

به هر حال واقعیت رو نمیشه انکار کرد...اینجا من دارم نظرم رو میدم میگم اس4 نمایشگرش عالی نیست و در حد (خوب). دوستان 3 نفر خوشش نمیاد ...میاد با تندی بحث میکنه خوب از قدیم گفتنا حرف حق و درست تلخ میشه ولی خواهش میکنم با کنترل جواب بدید

ببینید چیزی که کاملا مشخصه اینه که نور نمایشگر گوشیهای اچ تی سی و سونی مخصوصا و حتی آیفون بیشتر از سامیه...اینو بیشتر درک میکنید وقتی زیر نور آفتاب باهاش کار میکنید...
این دوستمون در بالا که عکس های مقایسه ای از زد و 2 تا گوشیه سامی گذاشت ....دستت درد نکنه رفیق...ولی باز یه عده میگن فلان ...درست نیست و اینا خوب دارید میبینید که!!!!
البته قبول دارم باید اس 4 بیاد تا ببینیم عمق فاجعه داره یا نه

موقعی که زد معرفی شد و حتی الان همه دارن از دوربینش بدی میگن حتی تو قسمت خودش ولی من کمتر کسی رو دیدم بیاد با تندی جواب فن های سام رو بده!!!چرا شماها پس خودتون رعایت نمیکنید...اونجا هم میتونستیم ماها وقتی دارید از دوربین زد بدی میگین تند حرف بزنیم....ولی درست نیست...حالا حق هم با فن های سونی باشه...و ال حق دوربین خوبی هم داره z
این رو هم بگم نمایشگر های سامسونگ رو اگه با سونی ها مقایسه میکنید و میگید که مثلا زاویه دید بهترین داره ولی دیگه فکر نکنم حق داشته باشید بگید از اچ تی سی ها هم بهتره!!!یعنی واقعا دارید میگید سوپر ال ای دی ها بهتر از سوپر ال سی دی های 2 و 3 اچ تی سیه؟..بابا بیخیال حتی تو اون عکس مقایسه ای هم وان ایکس واقعا از نوت بهتره

حالا در هر حال به نظر من اس4 نمایشگر خوبی داره و از 10 میشه بهش 8 داد ولی اینکه بگیم بهترینه جوکه محضه....برتریه سوپر ال ای دی های سام بر سایرین فقط و فقط در زاویه دید هست....برتری های سونی بر سایرین بر شارپ تر بودن رنگ ها و نور بیشتر صفحه هست که اینو دیگه نباید انکار کنید انشاالله...برتری های اچ تی سی هم بر بیقه بر دلچسب بودن رنگ ها خلاصه میشه...دیگه ادامه ندید خواهش میکنم

52622
19-03-2013, 21:24
ســــی پــــی یــــو S 4 »

برای دوستانی که میخوان بدونن قدرت سخت افزاری این دستگاه چقدر هستش.

22.4 میلیارد Cpu CortexA15 به علاوه 9.1 میلیارد Cpu CortexA7 برابر است با:
حدود 31 میلیارد محاسبه در هر ثانیه توسط Cpu انجام میشه.برای S4 .
برای Xperia Z حدود 20 میلیارد محاسبه در هر ثانیه.
برای S 3 حدود 14 میلیارد محاسبه در هر ثانیه.
برای Note 2 حدود 16 میلیارد محاسبه در هر ثانیه.
برای HTC One حدود 22.5 میلیارد محاسبه در هر ثانیه.

و برای گرافیک »
گرافیک PowerVr با قدرت 7.2 میلیارد محاسبه در هر ثانیه در هر هسته،این 3 هسته ای هستش.پس میشه»
21.6 میلیارد محاسبه ی گرافیکی در هر ثانیه برای S4.
برای PsVita حدود 25.6 میلیارد محاسبه.
برای Adreno 320 که در Xperia Z استفاده شده محاسبه ی 19.2 میلیارد محاسبه در هر ثانیه.
برای Mali 400 که در S3 استفاده شده محاسبه ی 7.2 میلیارد محاسبه در هر ثانیه.

در حالت تئوری»»»
یعنی Galaxy S4 از لحاظ محاسبه ی Cpu حدود 55% از Xperia Z قوی تر هستش و از لحاظ محاسبه ی Gpu حدود 10% از Xperia Z قوی تر هستش.

----------------------------------------------------------------

با این تفاوت که برنامه نویسی برای 2 مدل Cpu چفت شده به هم با 2 معماری متفاوت،بسیار متفاوت و سخت تر هستش تا یک نوع سی پی یو چند هسته ای.
یعنی در حال حاظر هیچ ورژن Android وجود نداره که بتونه بصورت همزمان از 2 نوع Cpu بر روی یک دستگاه استفاده کنه.به این شکل هستش که یک Cpu برای یک مدل کار استفاده میشه و یک Cpu دیگه برای یک مدل کار و نمیشه تمامی قدرت Cpu های درون دستگاه رو برای یک نرم افزار استفاده کرد.
مگر اینکه ارتقاء جدیدی به سیستم اندروید اضافه بشه.
در غیر این صورت اگر Google اندروید رو ارتقاء نده (حتی توی ورژن 4.2.2 نیز استفاده از 2 نوع Cpu متفاوت برای یک نرم افزار وجود نداره) متاسفانه این دستگاه نمیتونه 55% قوی تر از Xperia Z بشه و به حدود 22.4 میلیارد محاسبه کاهش پیدا میکنه که میشه»
(اگر اندروید ارتقاء پیدا نکند»»»)
گلکسی اس4 حدود 13% قوی تر از Xperia Z از لحاظ Cpu
گلکسی اس4 حدود 10% قوی تر از Xperia Z از لحاظ Gpu
----------------------------------------------------------------
منابع»
http://en.wikipedia.org/wiki/PowerVR#List_of_PowerVR_chipsets
http://en.wikipedia.org/wiki/Android_version_history
http://en.wikipedia.org/wiki/Krait_(CPU)
منابع تخصصی»
http://www.anandtech.com/show/4413/ti-announces-omap-4470-and-specs-powervr-sgx544-18-ghz-dual-core-cortexa9
http://www.androidpolice.com/2013/02/11/breaking-android-4-2-2-build-jdq39-update-rolling-out-to-gsm-galaxy-nexus-nexus-7-nexus-10/
http://en.wikipedia.org/wiki/ARM_Cortex-A15_MPCore
http://en.wikipedia.org/wiki/ARM_Cortex-A7

kkevinloren2006
19-03-2013, 21:34
شما از صفحه نمایش tft چه انتظاری داری.n95 خدا بیامرزمم صفحه ش tft بود. سونی خیلی کم کاری کرده تو این زمینه. متاسفانه

52622
19-03-2013, 21:38
معرفی ویژگی های نرم افزای گلکسی S4

اوایل صبح دیروز، سامسونگ در مراسمی که در شهر نیویورک برگزار شد محصول جدید خود با نام گلکسی اس۴ را معرفی کرد. محصولی که دارای امکانات بسیاریاز جنبه های سخت افزاری و نرم افزاریست. تا اینجا اکثر موارد سخت افزاری این دستگاه در پی سی وار مورد بررسی قرار گرفته است و حال سعی داریم شما را با امکانات نرم افزاری موجود در این دستگاه بیشتر آشنا کنیم.

سامسونگ از زمان معرفی اولین پرچمدار سری S خود روندی تقریباً خاص را پیش گرفته است و آن معرفی امکانات نرم افزاری چشمگیر هنگام معرفی هریک از محصولات این سری است که معمولاً خاص دستگاه های سامسونگ می باشد.

این روند در مراسم دیشب هم پابرجا بود و سامسونگ همراه با اس۴ امکاناتی جدید نرم افزاری ای را معرفی کرد که خاص این دستگاه می باشند و البته بعداً قول داد برخی از آنها را برای اس۳ هم عرضه کند.

Touchwiz

Touchwiz نام رابط کاربری است که سامسونگ برای اندروید توسعه داده و برروی دستگاه های اندرویدی این شرکت مورد استفاده قرار میگیرد، نسخه جدید این رابط کاربری که برروی اس۴ پیاده شده است بسیار زنده تر و بهینه تر از نسخه پیشین است، بخش Menu bar تغییر چشمگیری را داشته است، از آیکون هایی کارتونی و زنده تر استفاده شده اما در کل هنوز هم رابط بسیار دلفریبی را شاهد نیستیم.

Dual Camera & Dual Video Chat

در این بخش با ۳امکان همسان روبرو هستیم که سامسونگ برای بهره گیری آن نرم افزاری را توسعه داده است، امکان اول این است که شما می توانید با دوربین جلو به مکالمه تصویری بپردازید و در عین حال با دوربین عقب ویدئو ضبط کنید یا به عکاسی بپردازید، امکان بعدی استفاده از هر دو دوربین جلو و عقب در مکالمات تصویری به طور همزمان است به نحوی که اگر شما در مهمانی ای قرار دارید و دوست دیگرتان در آن جمع غایب است می توانید تصویر هر دو طرف را با او به اشتراک بگذارید و امکان سوم استفاده از هر دو دوربین در عکاسی یا فیلم برداری است یعنی شما میتوانید در یک لحظه با هر دو دوربین عکس بگیرید و یا با یکی به فیلمبرداری و با دیگری به عکاسی بپردازید، البته باید گفت استفاده از این امکان کمی هم سخت است!

Sound & Shot

امکان بعدی ای را سامسونگ Sound & Shot می نامد، با این امکان شما می توانید تصویر بگیرید و بعد توضیح ۵ ثانیه ای را به شکل صوتی بدان اضافه کنید تا بعداً بتوانید خاطرات خود را با جزئیات بیشتری مرور کنید و یا آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

Drama Shot

با Drama Shot شما در ۴ثانیه با شات انفجاری دوربین سامسونگ ۱۰۰عکس خواهید داشت که می توانید آنها را با هم ترکیب کرده و احتمالاً تصویری خلاقانه بوجود آورید.

Eraser

باید این امکان را یکی از شاهکارهای سامسونگ نامید، وقتی شما اقدام به عکاسی میکنید دستگاه چندین تصویر متوالی را ثبت میکند، آنها را آنالیز میکند و به نحو شگفت آوری اشیای موجود را شناسایی میکند، حالا کافیست اگر بخش مزاحمی در تصویر شما وجود دارد آنرا انتخاب و حذف کنید به همین راحتی، پیشنهاد میکنم این امکان را حتماً امتحان کنید!

Air View

این قابلیت را پیشتر در نوت۲ با قلم مخصوص آن شاهد بودیم و خب تنها خلاقیت سامسونگ در این زمینه افزودن امکان استفاده از آن با انگشت دست بوده است، با این امکان شما قادر خواهید بود با نگه داشتن انگشت خود در فاصله نزدیک از صفحه نمایش و بدون تماس با آن یک پیش نمایش از بخش پیام ها، عکس ها و یا ایمیل ها مشاهده کنید.

Air Gesture

قابلیت بعدی مربوط به زمانی است که دست شما خیس است و یا به هر دلیلی نمی خواهید صفحه نمایش را لمس کنید در این حال قادر خواهید بود با حرکات دست خود در مقابل تلفن همراه، در بین آهنگ ها، کلیپ ها و یا صفحات وب حرکت کنید، منو تنظیمات را باز کنید، اسکرول کنید و یا تماس های تلفنی خود را پاسخ دهید!

S Translator

به کشور چین سفر کرده اید و حتی کلمه ای هم چینی متوجه نمی شوید، نظرتان چیست گلکسی اس۴ شما جدای از تلفن همراه، نقش مترجم شما را هم بازی کند؟ با قابلیت S Translator شما می توانید با اس۴ خود به ۹ زبان مختلف صحبت کرده و این دستگاه صحبت های شما را ترجمه کرده و آنها را بیان نماید یا به متن تبدیل کند، البته عکس این قابلیت هم وجود دارد و امکان ترجمه متن و تبدیل آن به نوشتار یا گفتار وجود خواهد داشت.

امکان دیگری هم که همراه با S Translator خواهد بود این است که شما می توانید نوشته های مختلف را توسط دوربین دستگاه به این برنامه بدهید و آنها را هم به صورت صوتی و یا نوشتاری به زبان مدنظر خود دریافت کنید.

جالب است بدانید شما S Translator را در بخش ایمیل، پیام و ChatON دستگاه خود هم خواهید داشت (اپلیکیشن Gmail جزو موارد پوشش این امکان نیست). (صحبتی در مورد زبان هایی که توسط این اپلیکیشن پشتیبانی میشوند تا اینجا مشاهده نکرده ایم ولی خب می توان انتظار داشت که زبان فارسی جزو زبان های اولیه که توسط این نرم افزار پوشش داده خواهند شد نخواهد بود)

Group Play

به یک مهمانی رفته اید و دستگاه پخش موسیقی در دسترس ندارید؟ سامسونگ پیشنهاد شگفت انگیزی برایتان دارد، می توانید با NFC موجود برروی اس۴ خود به ۸دستگاه دیگر به طور مستقیم متصل شوید و از قدرت صوتی تمام این دستگاه ها به صورت یکجا استفاده کنید. البته این قابلیت کاربرد دیگری هم دارد و آن انجام بازی به صورت گروهی و دست جمعی است.

S Health

S Health قابلیتی است که سامسونگ همراه با اس۳ تنها برای کشور کره فعال کرد و خب پس از ۱۰ماه راه اندازی آزمایشی اینبار با قابلیت هایی بیشتر آنرا به صورت عمومی در اختیار کلیه کاربران خود قرار داده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد این ویژگی میتوانید این مقاله را مطالعه کنید.

Samsung Knox

اگر از بینندگان سریال Person of Interest باشید، مطمئنا دیده اید که در برخی از کمپانی ها، تلفن های همراه دارای قابلیت های خاصی جهت کار برروی اطلاعات اداری است که توسط دپارتمان IT همان شرکت کنترل میشوند، سامسونگ قابلیتی را در این زمینه برای تلفن های همراه خود توسعه داده است که دارای ۲بخش مجزاست، یکی برای کارهای اداری شما که مطمئنا دارای رمزهای عبور ویژه، امکانات و اطلاعات خاص و… خواهد بود و دیگری برای اطلاعات و داده های شخصی شما.

samsung home sync

در ابتدا باید گفت این قابلیت خود به یک دستگاه سخت افزاری جانبی که توسط سامسونگ ارائه میشود نیاز دارد و شما با تهیه دستگاه Home Sync که دارای یک ترابایت فضا می باشد می‌ توانید ۸کاربر مختلف را از تکنولوژی NFC بدان متصل نموده و در واقع یک سرور خانگی راه بیندازید و تصاویر و ویدئو های خود را برروی دستگاه تلویزیون خود مشاهده کرده و یا با دیگر اعضای خانواده سنکرون نمایید.

Adapt Display

با این قابلیت با توجه بدین که شما در حال انجام چه کاری با تلفن همراهتان هستید، در صورتی که این عمل مدت زمان طولانی ای را به خود اختصاص دهد اس۴ صفحه نمایش خود را با آن مطابقت داده و مثلا اگر در حال تماشای فیلم هستید کنتراست های نوری و شفافیت های تصویر تغییر پیدا کرده و یا در هنگام مطالعه کتاب الکترونیکی با پس زمینه سفید آن را به رنگ تیره تری تغییر داده تا چشمان شما خسته نشوند.

Story Album

Story Album امکانی ساده و اما در مواردی کاربردی است، با این امکان در صورت تهیه عکس هایی زیاد خود تلفن همراه تصاویر شما را با توجه به زمان و مکان تهیه آنها در آلبوم هایی دسته بندی می کند تا دیگر در میان تعداد بسیاری از تصاویری که در یک مسافرت چند روزه تهیه کرده اید گم نشوید و البته میتوانید هریک از آلبوم ها را به طور مستقیم در شبکه های اجتماعی خود هم به اشتراک بگذارید.

Smart Switch

سامسونگ کاربران دیگر تلفن های همراه و بویژه آیفون را هم از امکانات خود بی نصیب نگذاشته و اگر شما قصد مهاجرت به اس۴ را دارید می توانید با تنها گرفتن یک بکاپ از تلفن همراه قبلی خود تمام اطلاعات تان را به گلکسی اس۴ جدیدتان بیاورید این امکان Smart Switch نام دارد.

S Voice Drive

قابلیت بعدی بخشی از دستیار صوتی سامسونگ S Voice است که حالا با رانندگان هم مهربان تر شده است، توسط S Voice Drive شما می توانید در هنگام رانندگی با فرمان های صوتی به زبان هایی که توسط S Voice پشتیبانی می شوند، متن پیام های خود را گوش کنید، تماس برقرار کنید، دنبال موزیک خاصی بگردید، اپلیکیشن های مسیریابی را اجرا کنید و یا با استفاده از بلوتوث ضبط ماشینتان مکالمات و یا موسیقی های خود را از بلندگوهای ماشین بشنوید.

Smart Pause

ویژگی Smart Pause داستان جالبی دارد، مدتی قبل بود که شایعاتی در مورد این قابلیت به بیرون درز کرد که نحوه کار Smart Pause بدین شکل است که دستگاه پس از اینکه توسط دوربین جلو تشخیص داد که شما در هنگام تماشای فیلم روی خودتان را به سمت دیگری کرده اید فیلم متوقف شده و با تشخیص دوباره تماشای آن ادامه فیلم پخش خواهد شد، اما بد نیست بدانید نسخه معرفی شده توسط سامسونگ قابلیت اول را داشته ولی برای پخش دوباره فیلم شما مجبور به لمس صفحه هستید. نکته جالب اینجاست که چند ساعتی قبل از برگزاری همایش سامسونگ، الجی به معرفی این قابلیت تحت عنوان Smart Video پرداخت که برای تلفن همراه Optimus G Pro توسعه داده شده است و مساله اینجاست که این نسخه بهتر از نسخه معرفی شده توسط سامسونگ است و با برگشتن چشم برروی تصویر به ادامه پخش ویدئو می پردازد.

Smart Scroll

شایعات در مورد Smart Scroll هم همانند Smart Pause کمی دور از واقعیت بود و آنطور که در شایعات گفته شده بود با تماشای بخش پایینی و بالایی صفحه گلکسی اس۴ به اسکرول نمی پردازد و برای اینکار شما می بایست علاوه بر تماشای این بخشها صفحه تلفن همراه را هم کمی به بالا یا پایین خم کنید.

Samsung WatchON

و اما آخرین قابلیت WatchON است که شامل ۲ ویژگی مجزاست یکی کنترل تلویزیون هوشمندتان با استفاده از اینفرارد موجود در اس۴ که ویژگی جدیدی نیست و آنرا قبلا برروی HTC One و Galaxy Note8.0 هم دیده بودیم و دیگری امکان خرید برنامه های تلویزیونی از طریق Samsung Hub و مشاهده آنها برروی دستگاه تلفن همراه و یا تلویزیون هوشمند سامسونگ که البته در داخل ایران کاربرد چندانی نخواهد داشت.

خب قابلیت های نرم افزاری سامسونگ گلکسی اس۴ را یک به یک با هم مرور کردیم و با ویژگی های هریک آشنا شدیم، اما سامسونگ این دستگاه را “همراه زندگی” نامیده است، شما با امکانات سخت افزاری و نرم افزاری ای که از این دستگاه دیده اید چه نظری در مورد آن دارید؟ اس۴ همراه زندگی شما خواهد بود؟!

Haswell
19-03-2013, 21:38
اومدم نظر ندم دیدم نمیشه ...
اون آقایی هم که جوابمو با قرمز داده بودی بابا قربونت خودت که اند ترول گر ها هستی...همیچین با قرمز جواب دادی که فکر کردم :bv:

به هر حال واقعیت رو نمیشه انکار کرد...اینجا من دارم نظرم رو میدم میگم اس4 نمایشگرش عالی نیست و در حد (خوب). دوستان 3 نفر خوشش نمیاد ...میاد با تندی بحث میکنه خوب از قدیم گفتنا حرف حق و درست تلخ میشه ولی خواهش میکنم با کنترل جواب بدید

ببینید چیزی که کاملا مشخصه اینه که نور نمایشگر گوشیهای اچ تی سی و سونی مخصوصا و حتی آیفون بیشتر از سامیه...اینو بیشتر درک میکنید وقتی زیر نور آفتاب باهاش کار میکنید...
این دوستمون در بالا که عکس های مقایسه ای از زد و 2 تا گوشیه سامی گذاشت ....دستت درد نکنه رفیق...ولی باز یه عده میگن فلان ...درست نیست و اینا خوب دارید میبینید که!!!!
البته قبول دارم باید اس 4 بیاد تا ببینیم عمق فاجعه داره یا نه

موقعی که زد معرفی شد و حتی الان همه دارن از دوربینش بدی میگن حتی تو قسمت خودش ولی من کمتر کسی رو دیدم بیاد با تندی جواب فن های سام رو بده!!!چرا شماها پس خودتون رعایت نمیکنید...اونجا هم میتونستیم ماها وقتی دارید از دوربین زد بدی میگین تند حرف بزنیم....ولی درست نیست...حالا حق هم با فن های سونی باشه...و ال حق دوربین خوبی هم داره z
این رو هم بگم نمایشگر های سامسونگ رو اگه با سونی ها مقایسه میکنید و میگید که مثلا زاویه دید بهترین داره ولی دیگه فکر نکنم حق داشته باشید بگید از اچ تی سی ها هم بهتره!!!یعنی واقعا دارید میگید سوپر ال ای دی ها بهتر از سوپر ال سی دی های 2 و 3 اچ تی سیه؟..بابا بیخیال حتی تو اون عکس مقایسه ای هم وان ایکس واقعا از نوت بهتره

حالا در هر حال به نظر من اس4 نمایشگر خوبی داره و از 10 میشه بهش 8 داد ولی اینکه بگیم بهترینه جوکه محضه....برتریه سوپر ال ای دی های سام بر سایرین فقط و فقط در زاویه دید هست....برتری های سونی بر سایرین بر شارپ تر بودن رنگ ها و نور بیشتر صفحه هست که اینو دیگه نباید انکار کنید انشاالله...برتری های اچ تی سی هم بر بیقه بر دلچسب بودن رنگ ها خلاصه میشه...دیگه ادامه ندید خواهش میکنم
اشکال کار اینجاست که یک چرخه ی باطلی شروع شده که یکی میاد جواب اون رو میده و اون یکی میاد باز جواب این یکی رو و بگیر برو تا 10 صفحه بعد همینه و جنبه ی بگو مگو پیدا میکنه.
البته اگر سوالی پرسیده شده باشه یا بحث علمی باشه مشکلی نیست ولی معمولا حالت حاشیه پردازی و تعصب هست

من فکر می کنم راه حلش بصورت ادامه دادن و اخطار و تذکر و... و آخرالامر هم قفل کردن تاپیک نیست. از این ببعد نقل قول گرفتن و جواب دادن به نظرات صرفاً سلیقه ای رو تعطیل کنیم خیلی بهتر باشه

masoomiyat
19-03-2013, 21:41
بهتر اینه من و شمایی که از گوشی زیاد سر در نمیاریم نظر کارشناسانه ندیم و کارشناسی و بحث و بررسی رو سایت های موبایل و برسی های معتبر ارائه بدن

m-535
19-03-2013, 21:49
دوستان خبر خوب :

رویوی گالاکسی اس 4 در GSMARENa امد :

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s4-review-910.php

m-535
19-03-2013, 21:52
بنچمارکش خیلی ضعیف عمل کرده اکزینوس اکتا 5

ای کاش نخسه جهانیش از اسنپ دراگون 600 استفاده میکرد .

دوربینش خیلی عالیه

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s4-review-910p5.php

m-535
19-03-2013, 21:57
نخسه دارای Snapdragon 1.9 گیگاهرتزی یعنی نخسه امریکایی الاکسی اس 4 فعلا قدرتمند ترین گوشی موبایل حال حاظره

اما اکزینوس اکتا 8 هسته ای نتونسته اسنپ دراگون رو شکست بده

رابط کاربری تغییرات جزئی داشته

کیفیت تصویر به گفته جی اس ام ارنا فوق العادست .

دوربین در بین بهترین 13 مگاپیکسلی قرار میگیره

باطری عملکرد فوق العاداده ای داره

دوربینش میتونه تا 60 فریم 1080 فیلم بگیره

نقطه ضعفش اسپیکر گوشی مونو هستش .

رادیو fm نداره

----------------------------------------

General: Optional 2G/3G/LTE connectivity
Form factor: Touchscreen bar phone
Dimensions: 136.6 x 69.8 x 7.9mm, 130 g
Display: 4.99" 16M-color Super AMOLED HD capacitive touchscreen with a resolution of 1920 x 1080 pixels (441ppi)
Chipset: Exynos 5410 Octa / Snapdragon 600
CPU: 1.6 GHz Quad-core ARM Cortex-A15 and 1.2 GHz quad-core ARM Cortex-A7 / 1.9GHz Krait 300
GPU: PowerVR SGX 544MP3 / Adreno 320
RAM: 2GB
Memory: 16/32GB/64GB storage, microSD card slot
Still camera: 13 megapixel auto-focus camera, face detection, touch focus and image stabilization, Dual Shot, Cinema Photo; 2MP front facing camera, video-calls
Video camera: Full HD (1080p) video recording at 30fps
Connectivity: Wi-Fi a/b/g/n/ac, Wi-Fi hotspot, Bluetooth 4.0, standard microUSB port with MHL features (TV Out, USB host), GPS receiver with A-GPS and GLONASS, 3.5mm audio jack, NFC, Infrared port
Battery: 2600 mAh
Misc: TouchWiz UI, Impressively rich video/audio codec support, built-in accelerometer, Smart stay and Smart rotation eye-tracking, Smart pause, Smart scroll, S Health, Air Gestures, humidity sensor, temperature sensor

SONY---SPACE
19-03-2013, 22:39
بهتر اینه من و شمایی که از گوشی زیاد سر در نمیاریم نظر کارشناسانه ندیم و کارشناسی و بحث و بررسی رو سایت های موبایل و برسی های معتبر ارائه بدن
تو رو نمیدونم ولی خودم معمولا سعی میکنم بنا بر حرف مراجع معتبر نظر بدم...مثلا اگه انگلیسیت خوبه برو ببین نظر جی اس ام ارنا در مورد نمایشگر یکی از گوشیهای تاپ سونی چی بوده؟...مثلا همین اکرو اس ...از همه چیش تعریف کرده اونوقت طرف میاد میگه صفحه نمایش های سونی افتضاحن!!!!!!!!!!!!!!!!!!:welcomeswing:... کرو رو هم برای مثال گفتم

اصلا فکر میکنی چند نفر از کسایی که گوشی شناسن واقعا گوشیا رو میشناسن؟این من و شما هستیم که میشناسیم باور کن خیلی ها نمیشناسن....برای مثال رفته بودم اس 3 بخرم تابستون یارو آشنا بود چندینننننننننننننننن ساله کارش تو یکی از فروشگاه های مثلا معتبر فروش موبایله از صبح تا شب 100 تا موبایل میفروشه...ازش پرسیدم فیلم برداریه اس 3 فول اچ دیه دیگه؟...گفت نه 8 مگه...گفتم میدونم عکس برداریش 8ه ولی فیلمش اچ دیه یا فول اچ دی...گفت هیچ کدوم ..8 مگاپیکسله!

Dr.B.M
19-03-2013, 22:43
با توجه به رویوی اخیر جی اس ام ارنا ظاهرا اسکرین اس ۴ هم روشتایی بالایی نداره (۴۰۴ نیت تقریبا اندازه نوت دو)!!!!حیف شد چون انتظار داشتم حداقل ۴۴۰ نیت باشه!!!برایتنس اسکرین از ایتمهایه که خیلی واسم مهمه .شاید تنها موردی که در نوت دو ام همیشه تو ذوقم میزنه همین کم نور بودن و رنگ سفیدش باشه!!!چیپست اسنپدراگونش هم که بما نمیرسه (شخصا با اینکه sgx رو برتر از ادرنو میدونم ولی ادرنو رو برای اندروید ترجیح میدم واسه ساپورت بهترش)
پس مجبورم اس ۴ رو بیخیال شم و به وان فکر کنم ...متاسفانه :)

zeeee
19-03-2013, 23:07
دوستان خبر خوب :

رویوی گالاکسی اس 4 در gsmarena امد :

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s4-review-910.php

خدایش بعد خوندن ریویو خیلی بشتر از s4 خوشم اومد . از کیفیت صفحه نامیش خیلی تعریف کرده و گفته همه رو متحیر می کنه . در مورد کیفیت دوربین صحبت نکرده ( به علت اینکه نسخه ای که دستشون بوه کوشی نهایی نیست ) . از اندازه خود گوشی خیلی تعریف کرده که با داشتن صفحه نمایش بزرگتر , باتری بزرگتر و ... از one و حتی siii خوشدست تر هست .
بنچ مارک هاشم که از همه بالاتر هست با یه اختلاف جزئی البته( البته توی عکس ها هم مشخصه به علت اینکه فرکانس رو 200 مگاهرتز بالاتر از one تنظیم کرده اختلاف جزئی با one داره و اگه هر دو سی پی یو رو یه فرکانس باشند نتایج احتمالاً بسیار نزدیک به هم میشه )

تنها ایرادی که از گوشی گرفته مربوط به متریال بدنه هست و احساس در دست گرفتن گوشی به هیچ عنوان به z و البته به one نمیرسه ( گفته حس یه اسباب بازی پلاستیکی رو میده به جای یک گوشی تاپ

feeling like a plastic toy rather than a flagship proper
یه چیزی . مطمئن هستید که 1080p 60fps فیلم برداری می کنه ؟ من فکر کنم منبعی که گفته 60 فریم اشتباه کردهبه این دلیل که همچین ویژگی مهمی اکه داشت حتماً توی مراسم رونمایی اعلام می کردند . نه؟
خلاصه گوشی عالی هست . مبارک کسانی که میخرنش :)

SONY---SPACE
19-03-2013, 23:12
خوب دوستان متن جی اس ام رو میزارم تا روشن بشید از نمایشگر اس4

One of the most important updates that the Samsung Galaxy S4 brings is the new 5" Super AMOLED screen of 1080p resolution. While it does have a PenTile matrix, the 441 ppi pixel density makes sure you won't be able to spot the hated cross-hatch pattern.

The defect wasn't easily spotted on the Galaxy S III either unless you looked from a closer-than-comfortable distance, which is to say it was as good as invisible to the naked eye. The design of the PenTile matrix has been changed too, so now green sub-pixels are twice as many as blue and red sub-pixels and the arrangement is changed. This however matters little to anyone not armed with a microscope.
impressive contrast and almost perfect viewing angles make everything on the screen pop-up regardless of your view point.
The brightness levels of the Samsung Galaxy S4 is slightly higher than the rest of the company's AMOLED displays, which is to say not very high. However, due to the low reflectivity this doesn't affect outdoor performance.

خلاصه ترجمشو بهتون بگم که از زوایای دیدش خیلی تعریف کرده ...مخصوصا از رنگ های عمیق و پر رنگش!
و اینکه داستان بد اینجا رقم میخوره که باز پنتایله...کلا سامسونگ اینجوری گوشی میزنه!!!یه جا باید به ذوق طرف بخوره...و اینکه روشنایی اونجور که جی اس ام تعریف کرده چنگی به دل نمیزنه!:dw:

و این هم تعریف از ظاهر که شاید به دید بعضی ها یکی از مهمترین اجزای گوشی باشه
After all, it doesn't come anywhere near the premium feel of a Sony Xperia Z, let alone the HTC One.

m-535
19-03-2013, 23:34
تنها مشکلی که منو از این گوشی ناامید کرد پردازنده ضعیف تر نسبت به Snapdragon 600 بود .

جای تگرا 4 و اسنپ دراگون 800 هم خیلی خالیه

Haswell
19-03-2013, 23:39
با توجه به رویوی اخیر جی اس ام ارنا ظاهرا اسکرین اس ۴ هم روشتایی بالایی نداره (۴۰۴ نیت تقریبا اندازه نوت دو)!!!!حیف شد چون انتظار داشتم حداقل ۴۴۰ نیت باشه!!!برایتنس اسکرین از ایتمهایه که خیلی واسم مهمه .شاید تنها موردی که در نوت دو ام همیشه تو ذوقم میزنه همین کم نور بودن و رنگ سفیدش باشه!!!چیپست اسنپدراگونش هم که بما نمیرسه (شخصا با اینکه sgx رو برتر از ادرنو میدونم ولی ادرنو رو برای اندروید ترجیح میدم واسه ساپورت بهترش)
پس مجبورم اس ۴ رو بیخیال شم و به وان فکر کنم ...متاسفانه :)
از دو حال خارج نیست:
یا نگران روشناییش در زیر نور مستقیم آفتاب هستید یا بطور کلی دنبال روشنایی بیشتر هستید

در حالت اول از اونجا که روی کنتراست پنل این گوشی خیلی کار شده حدس می زنم که روی دست نمایشگر AMOLED CBD مربوط به Nokia 808 بزنه که طبق اعلام gsmarena فعلاً روشنایی زیر آفتاب فوق العاده بیشتری نسبت به بقیه ی رقبا داره.البته باید نتایج رسمی رو در عمل دید و زود داوری نکرد

در حالت دوم هم نیاز به توضیح نیست که نصف حداکثر روشنایی صفحش در شرایط indoor بازم کافیه و بیش از اون میشه هدر رفتن سریع باتری

پس دیگه جای تأسف نباید باقی بمونه

...

یه چیزی . مطمئن هستید که 1080p 60fps فیلم برداری می کنه ؟ من فکر کنم منبعی که گفته 60 فریم اشتباه کردهبه این دلیل که همچین ویژگی مهمی اکه داشت حتماً توی مراسم رونمایی اعلام می کردند . نه؟
30fps !
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_iv-5125.php

sky_dvb
20-03-2013, 00:08
دوستان علت استفاده از دو کامفیگ تو این گوشی چیه؟ کدوم بالاتره؟
و چرا هر دو را با کامفیگ بالاتر تولید نکرده؟ تو اس سه هم هرچی منتظر i9305 شدیم که رم دو گیگ داشت خبری نشد این دفعه هم قراره تو این مدل بازم تکرار بشه

TONYPB
20-03-2013, 00:12
بازم ساب پیکسل اشتراکی اونم هم آبی هم قرمز...خیلی پیچیده شده ایندفعه...تعداد ساب پیکسل های آبی و قرمز فکر کنم نصف سبز باشه...

http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-galaxy-s-iv/preview/samsung-galaxy-s4.jpg

pooreya_2008
20-03-2013, 00:44
اگه ۸۵۰ دلار باشه تا آخره سال تو کف خریدش میمونیم!:bl:

M0RT3Z4
20-03-2013, 02:07
بازم ساب پیکسل اشتراکی اونم هم آبی هم قرمز...خیلی پیچیده شده ایندفعه...تعداد ساب پیکسل های آبی و قرمز فکر کنم نصف سبز باشه...

http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/samsung-galaxy-s-iv/preview/samsung-galaxy-s4.jpg

البته سبزها با اینکه بیشترن کوچیک ترن
به نظرم مجوع مساحت پیکسل های سبز در کل با آبی و قرمز یکیه!

داداش زیاد خودت رو درگیر پنتایل نکن ، مطمئن باش از non pentile ها جزییات رو بهتر نشون میده!
یکی از دوستام تازگی ایکسپریا تی خریده
یه مقایسه از صفحه تی با اس3 کرده بود ک من هرچی اصرار کردم خودش نیومد اینجا پست بده (تصمیم گرفته تو این سایت پست نده!)
من عینا حرفی ک در مورد جزییات توی صفحه ی اس3 و تی زده رو نقل قول میکنم!

اعتراف میکنم اصلا انتظار نداشتم اس3 با توجه به پنتایل بودنش جزییات بیشترس نشون بده

خود من هم با چشمای خودم دیدم ک صفحه ی وان ایکس جلوی اس3 مات به نظر میاد و اس3 جزییات رو بهتر نشون میده
خواستید از شاهرخ هم میتونید در مورد کیفیت صفحه اس3 بپرسید (از معدود کسایی هست ک از روی تعصب نظر نمیده!)

پنتایل برای میکروسکپ ها بده !
سامسونگ هم برای کار با گوشی زیر میکروسکپ صفحه نمیزنه !

Dr.B.M
20-03-2013, 02:14
از دو حال خارج نیست:
یا نگران روشناییش در زیر نور مستقیم آفتاب هستید یا بطور کلی دنبال روشنایی بیشتر هستید

در حالت اول از اونجا که روی کنتراست پنل این گوشی خیلی کار شده حدس می زنم که روی دست نمایشگر AMOLED CBD مربوط به Nokia 808 بزنه که طبق اعلام gsmarena فعلاً روشنایی زیر آفتاب فوق العاده بیشتری نسبت به بقیه ی رقبا داره.البته باید نتایج رسمی رو در عمل دید و زود داوری نکرد

در حالت دوم هم نیاز به توضیح نیست که نصف حداکثر روشنایی صفحش در شرایط indoor بازم کافیه و بیش از اون میشه هدر رفتن سریع باتری

پس دیگه جای تأسف نباید باقی بمونه

...

30fps !
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_iv-5125.php

حالت سومی هم هست .اوت دور زیر سایه یا اسمان ابری!!!!در حالت اول که گفتی من نوکیا رو امتحان نکردم ولی از اس 3 که داشتم و امتیاز بالایی هم گرفته اصلا خوشم نیومد ولی ایفون 5 رو هم که داشتم و بی نظیر بود ..در ایندور هم درسته روشنایی کم مناسبه ولی فک کنم همه دوس دارن مث مشکی سفید رو هم واقعی و در حد کمال ببینند..برا همین همیشه مجبورم در نوت دو ام از والپیپرهای تیره و مشکی استفاده کنم چون سفیدش زیاد دل چسب نیست و سامسونگ هم در این زمینه حرفه ای گری کرده و در بیشتر قسمتهای تاچ ویز تا حد امکان از رنگ سفید و روشن استفاده نکرده.شما کیپد و دیال پد سامی رو دقت بفرمایید.سفید نیست. در حالیکه ایفون فایو سونی زی و چند گوشی ال جی های اند رو که از نزدیک باهاشون کار کردم دیال پد های سفید دارند که در روشنایی روز کار کردن باهاش اسونتره!!!!
ظاهرا در اس فور هم این قضیه تکرار شده!!!

M0RT3Z4
20-03-2013, 02:18
برا همین همیشه مجبورم در نوت دو ام از والپیپرهای تیره و مشکی استفاده کنم چون سفیدش زیاد دل چسب نیست و سامسونگ هم در این زمینه حرفه ای گری کرده و در بیشتر قسمتهای تاچ ویز تا حد امکان از رنگ سفید و روشن استفاده نکرده.

عزیز میتونم بپرسم توی نوت2 شما توی قسمت تنظیمات صفحه نمایشش گزینه ای به اسم auto adjust screen tone یا همچین چیزی هست؟
اگه آره و چک مارک هم داره چک مارکش رو بردارید رنگ سفید گوشی خیلی عالی میشه
اما در مورد رنگ سفید اس4 ک باید بگم نمایش رنگ سفید توش عالیه و سامی هم بیشتر جاهای گوشی از جمله تنظیماتش رو به رنگ سفیید در آورده!

Dr.B.M
20-03-2013, 02:30
عزیز میتونم بپرسم توی نوت2 شما توی قسمت تنظیمات صفحه نمایشش گزینه ای به اسم auto adjust screen tone یا همچین چیزی هست؟
اگه آره و چک مارک هم داره چک مارکش رو بردارید رنگ سفید گوشی خیلی عالی میشه
اما در مورد رنگ سفید اس4 ک باید بگم نمایش رنگ سفید توش عالیه و سامی هم بیشتر جاهای گوشی از جمله تنظیماتش رو به رنگ سفیید در آورده!

اون گزینه همیشه در نوتیفیکن بار تشرف دارند و زیاد نمیخاد دنبلش بگردم!!!ولی نمیخام چکمارک رو بر دارم دوس دارم با وجود اون چک مارک روشنایی اونقدر کافی باشه که نخام اونو بردارم!!!!دیال پد و کیپد اس فور چه رنگیه؟ مهمه برام.لانچر هم دوس ندارم !!!

بلوچستان
20-03-2013, 02:32
بنظر منهرکی طرفدار گالکسی باشه خودش میفهمه گالکسی اس 4 از همه بالاتره من که هرچی زودتر میخوام بخرمش:welcomeswing:

بلوچستان
20-03-2013, 02:37
اخه هیچی کم نداره فقط قبول دارم تو طراحیش زیاد کار نکردن ولی خداییش دیگه هیچی کم نداره هم دوربینش خوب هم از نظر قدرت پردازننده

Rmansh
20-03-2013, 10:37
دوستان این بنچا مگه با اکتا 5 هست؟
چرا میگید ضعیف تره اکتا5؟

mehranm2000
20-03-2013, 12:02
اخه هیچی کم نداره فقط قبول دارم تو طراحیش زیاد کار نکردن ولی خداییش دیگه هیچی کم نداره هم دوربینش خوب هم از نظر قدرت پردازننده

قربونت برم کی میگه طراحیش بده؟؟؟؟
واسه هزارومین بار تکرار میکنم سایز اس3 رو داره با صفحه بزرگتر5 باریک تر7.9 سبکتر130 . باتری قوی تر2600 به این میگن شاهکار طراحی!
htc one همین سایز رو داره با صفحه کوچیکتر 4.7 ضخامت بیشتر 9.3 و ورزن بیشتر 143 و باتری ضعیف تر 2300
تورو به خدا تفاوت طراحی رو ببینید!!!!!

tardidd
20-03-2013, 12:07
خوب دوستان متن جی اس ام رو میزارم تا روشن بشید از نمایشگر اس4

One of the most important updates that the Samsung Galaxy S4 brings is the new 5" Super AMOLED screen of 1080p resolution. While it does have a PenTile matrix, the 441 ppi pixel density makes sure you won't be able to spot the hated cross-hatch pattern.

The defect wasn't easily spotted on the Galaxy S III either unless you looked from a closer-than-comfortable distance, which is to say it was as good as invisible to the naked eye. The design of the PenTile matrix has been changed too, so now green sub-pixels are twice as many as blue and red sub-pixels and the arrangement is changed. This however matters little to anyone not armed with a microscope.
impressive contrast and almost perfect viewing angles make everything on the screen pop-up regardless of your view point.
The brightness levels of the Samsung Galaxy S4 is slightly higher than the rest of the company's AMOLED displays, which is to say not very high. However, due to the low reflectivity this doesn't affect outdoor performance.

خلاصه ترجمشو بهتون بگم که از زوایای دیدش خیلی تعریف کرده ...مخصوصا از رنگ های عمیق و پر رنگش!
و اینکه داستان بد اینجا رقم میخوره که باز پنتایله...کلا سامسونگ اینجوری گوشی میزنه!!!یه جا باید به ذوق طرف بخوره...و اینکه روشنایی اونجور که جی اس ام تعریف کرده چنگی به دل نمیزنه!:dw:

و این هم تعریف از ظاهر که شاید به دید بعضی ها یکی از مهمترین اجزای گوشی باشه
After all, it doesn't come anywhere near the premium feel of a Sony Xperia Z, let alone the HTC One.

فدات شم اینجاشو جا انداختی.

The color saturation is beyond the reach of any LCD out there, which make even the dullest image appear remarkably vibrant. Still, if you are not a fan of the oversaturated look of the AMOLEDs Samsung gives you the option to tune down the saturation to more natural levels and enjoy the best of both worlds

به زبون خودمونی میگم گفته اشباع رنگی از هر ال سی دی دیگه ای بیشتره به طوری که به قول خومون بی طراوت ترین یا بی روح ترین عکس هم تو این صفحه نمایش بهش جان بخشیده می شه از نظر طراوت

اما اما اما این اما رو خیلی توجه کن ..................

گفته اگ کسی مثل شما از اشیاع رنگ ها خوشش نمیاد میتونه رنگ ها رو روی حالت طبیعی بزاره یعنی از هر دو وجه لذت ببره یعنی جای گله واسه کسانی که اشباع رنگ رو دوست ندارن
و از طرفی نمیتونن این کنتراست و شارپنس و زاویه دید رو در صفحه نمایش های دیگه ببینن این حق انتخاب رو دارن که علاوه بر کنتراست و شارپنس و زاویه دید بی نظیر از رنگ های طبیعی لذت ببرن

در مورد پنتایل هم دیگه بحث قدیمی شده دیگه همه می دونن نوع ارایش ساب پیکسل ها خیلی مهمه هر چند که نوع ماتریس پنتایل شده مثلا تو نوت دو ماتریس پنتایل با ارایش جدیدی اومد که یه جهش نیبت به پنتایل های قبلی بود این که دیگه بازم ارایش به روز تری حتی نسبت به نوت دو داره

ببینید من هنوز تو هیچ پستی از سونی بد نگفتم اما اصلا نباد با صفحه نمایش ایفون و سامسونگ و اچ تی سی مقایسه شه هر چقدر هم خوب باشه وقتی زاویه دید خوبی نداشته باشه چون سلیق ای هستش از نظر من صفحه نمایش یا زوایه دید نا مناسب از دور خارج هستش

لابد میخوایید بگید مگه چند بار در روز گوشی رو با زاویه نگاه میکنید؟ حالا سوال من اینه که در روز چند بار از فاصله زیر 10 سانتی متر به گوشی نگاه میکنید که گیر دادید به پنتایل یا روزی چند بار از میکروسکوپ برای دیدن صفحه نمایش استفاده میکنید که پیکسل ها رو تشخیص بدید؟

پس بهتره بحث صفحه نمایش رو تمام کنید اقا شما اصرار دارید که ضعف های زیادی داره نسبت به بقیه رقیا از جمله سونی و حرفتون رو به گوش همه رسوندید ما هم گفتیم چشم چون به سلیقه برمی گرده و ما بد سلیقه و از شما بخاطر این سلیقه عذر خواهی میکنم.

و در اخر من میگم خوبه شما میگید نیست و نظر هیچ کدوممون عوض نمیشه پس چرا ادامه بدیم؟ حوصل همه دیکه سر میره.

mehranm2000
20-03-2013, 12:15
فدات شم اینجاشو جا انداختی.

The color saturation is beyond the reach of any lcd out there, which make even the dullest image appear remarkably vibrant. Still, if you are not a fan of the oversaturated look of the amoleds samsung gives you the option to tune down the saturation to more natural levels and enjoy the best of both worlds

به زبون خودمونی میگم گفته اشباع رنگی از هر ال سی دی دیگه ای بیشتره به طوری که به قول خومون بی طراوت ترین یا بی روح ترین عکس هم تو این صفحه نمایش بهش جان بخشیده می شه از نظر طراوت

اما اما اما این اما رو خیلی توجه کن ..................

گفته اگ کسی مثل شما از اشیاع رنگ ها خوشش نمیاد میتونه رنگ ها رو روی حالت طبیعی بزاره یعنی از هر دو وجه لذت ببره یعنی جای گله واسه کسانی که اشباع رنگ رو دوست ندارن
و از طرفی نمیتونن این کنتراست و شارپنس و زاویه دید رو در صفحه نمایش های دیگه ببینن این حق انتخاب رو دارن که علاوه بر کنتراست و شارپنس و زاویه دید بی نظیر از رنگ های طبیعی لذت ببرن

در مورد پنتایل هم دیگه بحث قدیمی شده دیگه همه می دونن نوع ارایش ساب پیکسل ها خیلی مهمه هر چند که نوع ماتریس پنتایل شده مثلا تو نوت دو ماتریس پنتایل با ارایش جدیدی اومد که یه جهش نیبت به پنتایل های قبلی بود این که دیگه بازم ارایش به روز تری حتی نسبت به نوت دو داره

ببینید من هنوز تو هیچ پستی از سونی بد نگفتم اما اصلا نباد با صفحه نمایش ایفون و سامسونگ و اچ تی سی مقایسه شه هر چقدر هم خوب باشه وقتی زاویه دید خوبی نداشته باشه چون سلیق ای هستش از نظر من صفحه نمایش یا زوایه دید نا مناسب از دور خارج هستش

لابد میخوایید بگید مگه چند بار در روز گوشی رو با زاویه نگاه میکنید؟ حالا سوال من اینه که در روز چند بار از فاصله زیر 10 سانتی متر به گوشی نگاه میکنید که گیر دادید به پنتایل یا روزی چند بار از میکروسکوپ برای دیدن صفحه نمایش استفاده میکنید که پیکسل ها رو تشخیص بدید؟

پس بهتره بحث صفحه نمایش رو تمام کنید اقا شما اصرار دارید که ضعف های زیادی داره نسبت به بقیه رقیا از جمله سونی و حرفتون رو به گوش همه رسوندید ما هم گفتیم چشم چون به سلیقه برمی گرده و ما بد سلیقه و از شما بخاطر این سلیقه عذر خواهی میکنم.

و در اخر من میگم خوبه شما میگید نیست و نظر هیچ کدوممون عوض نمیشه پس چرا ادامه بدیم؟ حوصل همه دیکه سر میره.

قربون آدم چیز فهم منم بهش میگم تمومش کنه دست بردار نیست!
حوصله 20تا آدم دیگه رو برده خجالتم نمیکشه!

m2sh
20-03-2013, 12:20
حالا جدی نمیشه iOS رو پورت کرد رو این گوشی ؟

خیلی حیفه این همه باحالی و این همه قابلیت با اندروید خراب بشه

البته توهین نباشه ها من خودم یکی از طرفدارای اندروید هستم و کلی با اپن بودن حال میکنم ولی خوب راحتی iOS یه چیز دیگس

نمیشه ؟؟؟

ممنانیم :ax:

tardidd
20-03-2013, 12:32
حالا جدی نمیشه ios رو پورت کرد رو این گوشی ؟

خیلی حیفه این همه باحالی و این همه قابلیت با اندروید خراب بشه

البته توهین نباشه ها من خودم یکی از طرفدارای اندروید هستم و کلی با اپن بودن حال میکنم ولی خوب راحتی ios یه چیز دیگس

نمیشه ؟؟؟

ممنانیم :ax:

نه اصلا امکانش نیست. من الان ایفون دارم و پشیمون هم نیستم ولی باور کنید واسه کسی که اندروید داره ios یکم محدوه مثلا یادمه کلی برنمامه دانلود میکردم و میریختم تو گوشی راحت با خود گوشی نصب میکردم یا خونه هر کی می رفتم با کامپیوتر اونجا وصل میکردم و فایل ردو بدل میکردم و از همه مهمتر اگه به صفحه بزرگ عادت کردی ترک عادتش بسیار سخته

Fazel_R2
20-03-2013, 12:35

دوست عزیز این بنچمارک های اکتا 5 نیست
اگه توجه کنید این نسخه از گالاکسی اس 4 از چیپست اسنپدراگون 600 استفاده میکنه که مشابه اچ تی سی وان هست
این نسخه فک کنم مخصوص امریکا و ... باشه

the samsung galaxy s4 we're previewing is the one with the snapdragon 600 chipset

dr_shahrooz
20-03-2013, 14:02
این Wireless Charging داستانش چیه ؟ آیا واقعیت داره ؟ این گوشی این قابلیت رو داره؟
اگه میشه توضیح بدید... ممنون

m-535
20-03-2013, 14:08
بنچمارک اکتا نیز منتشر شد .
در کلاک 1.6 همتراز با نخسه اسنپ داگون 1.5

http://cdn.ndtv.com/tech/images/gadgets/galaxy-siv-benchmarks.jpg

Mohsen
20-03-2013, 14:12

نه با اسنپ دراگون هست! اکسینوس کلاکش پایینتره و تو بنچ مارک ها کمتر نشون میده. اینم از زرنگیه سامسونگه که با اسنپ و اونم کلاک ۱.۹ بنچ مارک میگیره که نسبت به بقیه بالاتر نشون بده! البته با این اوصاف هم تو برخی بنچ مارک ها اول نبوده و برخی جاها هم با کلاک ۲۰۰ تا بالاتر نسبت به اچ تی سی وان و ال جی اوپتیموس جی پرو با اختلاف جزیی اول شده!

این wireless charging داستانش چیه ؟ آیا واقعیت داره ؟ این گوشی این قابلیت رو داره؟
اگه میشه توضیح بدید... ممنون

بله قابلیت به صورت بیسیم شارژ شدن رو هم داره که البته باید شارژر پد مخصوصش رو بخرید. اولین گوشی هم که این قابلیت رو داشت نوکیا لومیا ۹۲۰ بود که پد شارژرش حدود ۴۵۰ هزار تومن قیمتشه.

masoomiyat
20-03-2013, 15:07
بله قابلیت به صورت بیسیم شارژ شدن رو هم داره که البته باید شارژر پد مخصوصش رو بخرید. اولین گوشی هم که این قابلیت رو داشت نوکیا لومیا ۹۲۰ بود که پد شارژرش حدود ۴۵۰ هزار تومن قیمتشه.

البته قبل 920 باید به اس3 اشاره کرد که این ابلیت رو هم داشت

Mohsen
20-03-2013, 16:20
البته قبل 920 باید به اس3 اشاره کرد که این ابلیت رو هم داشت

نه S3 همچین قابلیتی نداره!

یه سری accessories (http://www.mobilefun.co.uk/samsung-galaxy-s3-qi-wireless-charging-plate-kit-p37396.htm?referer=G&utm_source=google%2Bproducts&utm_medium=comparison&utm_campaign=google%2Bproducts&gclid=CKaOu9-pi7YCFY6e4AodGGoASQ) هست که باید بخرید و برای S3 هم موجوده و درب پشت عوض میشه و به این صورت میشه قابلیت شارژ بیسیم رو به S3 هم اضافه کرد

M0RT3Z4
20-03-2013, 19:27
بنچمارک اکتا نیز منتشر شد .
در کلاک 1.6 همتراز با نخسه اسنپ داگون 1.5

http://cdn.ndtv.com/tech/images/gadgets/galaxy-siv-benchmarks.jpg

عزیز این اسکرین شات ها ک مال یه ماه و نیم پیشه!
تاپیکش هم تو بخش خبر بود!

_ANONYMOUS_
20-03-2013, 20:54

به همین دلیله که میگم پنتایلی نیست که توی اس ۳ بود !

البته توی میکروسکوپ ( بزرگنمایی خیلی کم ) خیلی از اس۳ بهتر عمل کرده بود ،

البته رندرینگ تصاویر rgb و پنتایل متفاوته مثلا اگه اروما اینستالر رو روی rgb و پنتایل بزارین ، چون رندرینگش مخصوص rgb هست توی پنتایل کلا پیکسل های قرمز خاموش می مونند !

M0RT3Z4
20-03-2013, 21:20
سوالات زیادی در مورد مدل پردازنده ی استفاده شده در پرچمدار سامسونگ وجود داره
سامسونگ اس4 رو در بیشتر کشورهای اروپایی با ورژن اسنپدراگون دار عرضه میکنه اما برخی کشورها ورژن اکسینوس دار رو بعدا دریافت خواهند کرد
در زیر لیستی از کشورهای که ورژن اسنپدراگون دار با کلاک 1.9 یا ورژن اکسینوس دار با کلاک 1.6 رو دریافت میکنن اومده
ما این لیست رو در صورت لزوم آپدیت خواهیم کرد.
در حال حاظر ما فقط (لیست) اروپا رو انتخاب کردیم اما بعدا تمام کشور ها رو اضافه میکنیم
راهنمای لیست:

GT-I**** = هنوز در موردش تصمیم گرفته نشده!
GT-I9500 = Exynos
GT-I9505 = Snapdragon
GT-I9500 / GT-I9505 = سامسونگ قراره هر دو ورژن رو برای این کشور عرضه کنه!

:Europe
GT-I9505 – Austria
GT-I9505 – Baltic
GT-I9505 – Belgium / Luxemburg
GT-I9505 – Bosnia and Herzegovina
GT-I9505 – Bulgaria
GT-I**** – Croatia
GT-I9505 – Cyprus
GT-I9505 – Czech Republic
GT-I9500 / GT-I9505 – France
GT-I9500 / GT-I9505 – Germany
GT-I9505 – Greece
GT-I9500 / GT-I9505 – Italy
GT-I9500 – Kazakhstan
GT-I9505 - Nordic Countries
GT-I9500 / GT-I9505 – Poland
GT-I9505 – Romania
GT-I9500 – Russia
GT-I**** – Serbia
GT-I9505 – Slovania
GT-I9505 – Spain
GT-I9505 – Switzerland
GT-I9505 – The Netherlands
GT-I9500 / GT-I9505 – United Kingdom
GT-I9500 – Ukraine
GT-I9500 – Uzbekistan

ترجمه اش هم با اینکه هیچ نداشت ولی کار خودم بود:4:

http://www.sammobile.com/2013/03/20/sammobile-explains-which-galaxy-s-4-get-exynos-and-which-get-snapdragon/

M0RT3Z4
20-03-2013, 21:23
تا جایی ک من دیدم تمام اس4 هایی ک توی هندزآن ها بودن ورژن اسنپدراگون دار بودن!
یعنی هنوز سامی نتونسته ورژن اکسینوس دار رو به تولید انبوه برسونه!
سامسونگ یا باید نصف گوشی هاشو با اسنپدراگون عرضه میکرد یا مثه پارسال ک معرفی اس3 رو عقب انداخت میشد تا بتونه به اندازه کافی اکسینوس تولید کنه
فراموش نکنید ک بار تولید چیپ های اپل هم به دوش سامی هست !

m-535
20-03-2013, 21:56
بدون شرح :

http://www.forum.mobilestan.net/attachment.php?attachmentid=827991&stc=1&d=1363803865

http://mobilesyrup.com/wp-content/uploads/2013/03/gs4-10.jpg

http://mobilesyrup.com/wp-content/uploads/2012/09/iphone5-27.jpg

http://mobilesyrup.com/wp-content/uploads/2013/03/gs4-7.jpg

http://mobilesyrup.com/wp-content/uploads/2013/03/gs4-8.jpg

m-535
20-03-2013, 22:04
http://elie.im/blog/wp-content/uploads/2011/11/lock.png

دوستان عزیزم ادامه بحث خواهشا در تایپیک بررسی مقدماتی I9500 Galaxy S4 انجام بدین .

این تایپیک توسط مدیران بزودی قلف خواهد شد.

حیف هستش این بحث های مفید در اینجا بحث بشه .

http://forum.mobilestan.net/showthread.php?t=272690&page=2

sky_dvb
20-03-2013, 22:22
سوالات زیادی در مورد مدل پردازنده ی استفاده شده در پرچمدار سامسونگ وجود داره
سامسونگ اس4 رو در بیشتر کشورهای اروپایی با ورژن اسنپدراگون دار عرضه میکنه اما برخی کشورها ورژن اکسینوس دار رو بعدا دریافت خواهند کرد
در زیر لیستی از کشورهای که ورژن اسنپدراگون دار با کلاک 1.9 یا ورژن اکسینوس دار با کلاک 1.6 رو دریافت میکنن اومده
ما این لیست رو در صورت لزوم آپدیت خواهیم کرد.
در حال حاظر ما فقط (لیست) اروپا رو انتخاب کردیم اما بعدا تمام کشور ها رو اضافه میکنیم
راهنمای لیست:

gt-i**** = هنوز در موردش تصمیم گرفته نشده!
Gt-i9500 = exynos
gt-i9505 = snapdragon
gt-i9500 / gt-i9505 = سامسونگ قراره هر دو ورژن رو برای این کشور عرضه کنه!

:europe
gt-i9505 – austria
gt-i9505 – baltic
gt-i9505 – belgium / luxemburg
gt-i9505 – bosnia and herzegovina
gt-i9505 – bulgaria
gt-i**** – croatia
gt-i9505 – cyprus
gt-i9505 – czech republic
gt-i9500 / gt-i9505 – france
gt-i9500 / gt-i9505 – germany
gt-i9505 – greece
gt-i9500 / gt-i9505 – italy
gt-i9500 – kazakhstan
gt-i9505 - nordic countries
gt-i9500 / gt-i9505 – poland
gt-i9505 – romania
gt-i9500 – russia
gt-i**** – serbia
gt-i9505 – slovania
gt-i9505 – spain
gt-i9505 – switzerland
gt-i9505 – the netherlands
gt-i9500 / gt-i9505 – united kingdom
gt-i9500 – ukraine
gt-i9500 – uzbekistan

ترجمه اش هم با اینکه هیچ نداشت ولی کار خودم بود:4:

http://www.sammobile.com/2013/03/20/sammobile-explains-which-galaxy-s-4-get-exynos-and-which-get-snapdragon/

دوستان علت ساختن دو کامفیگ چیه؟ کدوم کاملا برتره؟وچرا؟

M0RT3Z4
21-03-2013, 01:04
دوستان علت ساختن دو کامفیگ چیه؟ کدوم کاملا برتره؟وچرا؟

نمیتونم با قطعیت بگم ولی دو دلیل هست
اول اینکه چیپ اسنپ دراگون مشکلی از بابت ساپورت 4g lte نداره و نیازی نیست روی برد تراشه ای جدا قرار داد خصوصا اینکه اکسینوس 5410 بخاطر همون هشتا هسته چیپ بزرگی هست و تقریبا جایی روی برد اس4 برای مودم lte نیست(چیپ اوکتا مودم 4g lte نداره تو خودش!)
دومی هم ک توی پست قبلی گفتم
سامسونگ توی تولید چیپ اوکتا تحت فشار هست
از یه طرف باید برای اپل چیپ های a5 ، a5x ، a6 ، a6x و شاید a7 و a7x رو تولید کنه و از طرفی چیپ جدید خودش رو تولید کنه
تازه خط تولید اکسینوس 4412 هم هنوز فعاله!
برا همین نمیرسه برای 100 میلیون اس4 چیپ اوکتا تولید کنه
توی متن همون خبر هم گفته شده اول ورژن اسنپ دراگون دار عرضه میشه و بعدش اکسینوسی ک خود این میگه هنوز چیپ اوکتا به تولید انبوه نرسیده!

M0RT3Z4
21-03-2013, 01:13
در مورد برتری نمیشه نظر داد هنوز تا وقتی ک ازیه ورژن اوکتا دار اونم موقعی ک توی بازار عرضه شده بنچمارک گرفته بشه!
ولی میشه حدس زد توی قدرت cpu باید توی یه رنج باشه(اختلافشون اصلا مهم نیست!)
توی گرافیک به نظر powervr sgx 544 mp3 باید توی کلاک 533 از آدرینو320 قوی تر باشه!
ضمن اینکه من گیم پلی بازی هایی مثه مدرن کمبت رو روی نکسوس4 ک آدرینو 320 داره دیدم
بازی ها برای آدرینو320 اصلا خوب اپتیمایز نشدن ، حتی نوت2 با مالی400 ک از 320 ضعیف تره بازی ها رو خیلی قشنگ تر میاورد!

توی مصرف هم احتمالا به لطف معماری big.LITTLE باید اوکتا عملکرد خیره کننده ای توی کارهای عادی و روزمره داشته باشه
پس در کل میشه حدس زد ورژن اکسینوسی بهتر باشه!

meysam944
21-03-2013, 10:30
مشخصات اپدیت شدند.
مدل cpu و gpu تغییر کرد.

M0RT3Z4
21-03-2013, 13:04
خوب سام موبایل لیست کشورهایی ک سامسونگ قصد داره و اس4 رو بهشون عرضه کنه آپدیت کرده و معلوم شده برای ایران میخاد نسخه ی اوکتا دار (GT-I9500) رو عرضه کنه (به سلامتی:4:)
چیزی ک جالبه اینه ک بر خلاف اروپا ، استرالیا و امریکا ک اکثرا ورژن اسنپدراگون دار عرضه میشه توی آسیا و آفریقا بیشتر ورژن اکسینوسی قراره عرضه بشه
میترسم چیپ اوکتا آش دهن سوزی نباشه ک سامی داره بیشتر تو بازار آسیا و آفریقا عرضش میکنه!
اس2 جی هم مخصوصا آسیایی ها بود!

لیست کامل رو از اینجا ببینید

http://www.sammobile.com/2013/03/20/your-country-will-get-exynos-or-snapdragon-variant-of-the-galaxy-s-4-we-have-the-answer/

sky_dvb
21-03-2013, 13:09
خوب سام موبایل لیست کشورهایی ک سامسونگ قصد داره و اس4 رو بهشون عرضه کنه آپدیت کرده و معلوم شده برای ایران میخاد نسخه ی اوکتا دار (gt-i9500) رو عرضه کنه (به سلامتی:4:)
چیزی ک جالبه اینه ک بر خلاف اروپا ، استرالیا و امریکا ک اکثرا ورژن اسنپدراگون دار عرضه میشه توی آسیا و آفریقا بیشتر ورژن اکسینوسی قراره عرضه بشه
میترسم چیپ اوکتا آش دهن سوزی نباشه ک سامی داره بیشتر تو بازار آسیا و آفریقا عرضش میکنه!

http://www.sammobile.com/2013/03/20/your-country-will-get-exynos-or-snapdragon-variant-of-the-galaxy-s-4-we-have-the-answer/

پس یعنی اسنپدراگران بهتر بودشن قطعیه دیگه؟ بین این دو مدل گرافیکشون هم فرق داره کدام بهتره؟
بقیه دوستانم نظرشون رو بدن که برای خرید کدوم نسخه بهتره که وقتی اومد با مشکل روبرو نشیم با تشکر

mehranm2000
21-03-2013, 13:14
خوب سام موبایل لیست کشورهایی ک سامسونگ قصد داره و اس4 رو بهشون عرضه کنه آپدیت کرده و معلوم شده برای ایران میخاد نسخه ی اوکتا دار (GT-I9500) رو عرضه کنه (به سلامتی:4:)

این رو که همه میدونستند!!!! مگه ایران شبکه مخابرات 4G Network LTE داره که بخواد با پردازنده اسنپدراگون بیاد!!! تازه نظر سامسونگ اینه که پردازنده Exynos 5 قوی تره اما چون با شبگه مخابراتی آمریکا سازگار نیست مجبوری با اسنپدراگون میده مثل سال قبل!

sky_dvb
21-03-2013, 13:56
تفاوقت چیپ گرافیک هم دارن ظاهرا؟ خوب اون دیگه چرا دو مدله؟

Amir-inFo
21-03-2013, 14:00

به یاد دارم گالکسی اس ۳ واسه بازار امریکا به دلیل ساپورت نکردن نسل چهار دو هسته ای گذاشته بود

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Sobhan_23
21-03-2013, 14:26
در مورد پردازنده ها باید با تجربه شخصی که ازشون دارم عرض کنم که اسنپدراگون ها اصلا مشکل داغ شدن گوشی را ندارند به هیچ عنوان ولی خوب اکسینوس چرا داره و با توجه به این که در کشورهای اروپایی و آمریکا از اینترنت پر سرعت روی گوشی استفاده میکنن و گوشی با این کار خیلی داغ میشه و مصرف باتری هم خیلی بالا میره قابل توجه دوستان باشه که اسنپدراگون مصرف خیلی کمتری داره پس اسنپدراگون واسه وبگردی و کارهای اینترنتی بسیار مناسبه
یه نکته دیگه رو هم توجه کنید دوستان که حقیقت محضه در کشورهای شرقی مثل آسیا تعداد هسته برای کاربران خیلی مهمه!نمیدونم چرا ولی در کشورهای غربی مصرف و کارایی پس بنابراین سامسونگ نسخه اوکتا رو برای آسیا و افریقا ریلیز میکنه

sky_dvb
21-03-2013, 15:03
پس با این تفاصیر باید به بفکر خرید نسخه اسنپدراگون باشیم
در مورد چیپ گرافیکشون چطور کسی اطلاعی داره کدوم نسخه بهتره یا هر دو یکی هستن؟

meysam944
21-03-2013, 15:09
مشخصات مجددا اپدیت شد و تغیراتی در پردازشگر و چیپست ها داشته است.(در پست اول تغیرات اعمال شده را میتوانید مشاهده کنید.)

sky_dvb
21-03-2013, 15:14
مشخصات مجددا اپدیت شد و تغیراتی در پردازشگر و چیپست ها داشته است.

ممنونم از اطلاع رسانیتون چه میکنه این سامی با گردباد s4
اطلاعی از نوع تغیرش مشخص شده؟

meysam944
21-03-2013, 15:15
http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/samsung/samsung-galaxy-s-4-i9500-black-mist.jpg

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/samsung/samsung-galaxy-s4-i9500-1.jpg

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/samsung/samsung-galaxy-s4-i9500-white.jpg

meysam944
21-03-2013, 15:17
ممنونم از اطلاع رسانیتون چه میکنه این سامی با گردباد s4
اطلاعی از نوع تغیرش مشخص شده؟

خواهش میکنم.
بله در مشخصات تغیرات رو اعمال کردم. و میتونید ببینید.

Sobhan_23
21-03-2013, 15:25
دوست عزیز در حقیقت این پردازنده های گرافیک اینقد قدرتمند هستن که همه بازی های روشون اجرا میشن و فرق آنچنانی ندارن تنها پردازنده گرافیکی که کمی قدرتش و افکتاش از بقیه بیشتره تگرا هست که نسل جدیدش فعلا رو هیچ گوشی معرفی نشده

Mohimier
21-03-2013, 16:22
سلام دوستان
عیدتون همگیتون مبارک
خواستم با یه نگاه دیگه به اس 4 مقایسه کنم،همینطور عذرخواهی از جناب haswell داشته باشم که فکر می کنم اون موضوع توسط مدیران عزیز پاک شد.
ببینید،به نظر من سامسونگ در ابتدا که اس 1 رو داد بیرون همه شگفت زده شدند،قیمت بسیار بسیار معقولی نسبت به ایکس 10 داشت و از طرفی کاستی های ایکس 10 به جز فلاش که اس 1 نداشت در اون برطرف شده بود.سامسونگ با اس 1 بسیار معروف شد و خلاصه حسابی اسم در کرد(گرچه فروشش نسبت به الان کمتر بود و بگی نگی هم اپل داشت به شکایت فکر می کرد.)
اس 2 که معرفی شد یه شاهکار بود.با خودم فکر می کردم که واقعا هیچ گوشی نمیتونه جلوشو بگیره.سنسیشن هم که بهتر بود حرفشو نزنیم.فقط ایرادی که میتونستم از اس 2 بگیرم و دلم به اون خوش بود اینه که رزلوشن پایینی داشت و برای از طرفی هم گرافیک مالی 400 روی اون به کار رفته بود که باعث قوی شدنش و سهولت مالی در کارشد.
سونی هم تا اینجا بیکار نشسته بود،منتها گوشیهاش امکانات خوبی داشتن اما قیمتشون نسبت به سامسونگ بالاتر بود پس فروش کمتری داشتند.
شد سال 2012....سونی اس و پی و یو و سولا و.... رو معرفی کرد.قیمت هاشون هم نسبت به گوشیهای قبلی مثل آرک اس بهتر بود وامکانات بهتری رو به خریدار می دادند.یواش یواش اسم سونی که از دهن افتاده بود دوباره رو شد تا اونجا که رنج متوسط فقط مال سونی شد.
سامسونگ هم توی اس 3 خداییش خوب کار کرد و ساپورتش هم بهتر شده بود.اما قیمتش برد بالا و باز هم مشتریاش بیشتر و بیشتر شدند.استفاده از قدرت سخت افزاری بالا و امکانات خوب برگ های برنده سامسونگ بودند.خودمن هم تا مدتی به فکر خرید اس 3 بودم.
خلاصه....اس 4 اومد...در یک کلام میشه گفت فوق العاده....اما تنها نیست....وان و زد هنوز دارن نفس می کشن..سونی تلاش کرد و زد رو داد بیرون...خواست یکم بازار رو بسنجه که الان مردم چه سلیقه ای دارن...آیا ضد اب بسه یا باید رو امکانات نرم افزاری هم کار کرد؟؟؟به نظر من زد فقط یه واسطه برای شناخته شدن بازار هست و نه چیزی بیشتر....واقعا از سونی انتظار نداشتم....اما خبر های دیگه هم داره میاد...سونی داره روی یه سوپرفون جدید کار می کنه...بازار رو سنجیده....فهمیده فقط بدنه مهم نیست....باید رو نرم افزار هم کار کنه...
در مورد صفحه نمایش هم باید بگم که خداییش خداییش اگه برایتنس بیشتری از وایت مجیک داشته باشه من به سوپر امولد ایمان میارم....
موفق باشید.

m-535
21-03-2013, 16:46
یکی به ما بگه اخرش کدوم پردازنده گرافیکی قدرتش بیشتره ؟

Adreno 320
-

PowerVR SGX 544MP3

sky_dvb
21-03-2013, 17:55
خواهش میکنم.
بله در مشخصات تغیرات رو اعمال کردم. و میتونید ببینید.

منظورتون کدوم لینک هستش اگه محبت کنید منون میشم

Mohimier
21-03-2013, 18:17
یکی به ما بگه اخرش کدوم پردازنده گرافیکی قدرتش بیشتره ؟

Adreno 320
-

PowerVR SGX 544MP3

ادرنو مصرف فوق العاده کمی داره و بسیار بهینست.
اما مصرف پاور وی ار بیشتره اما فکر کنم anti aliasing. بالاتری داشته باشه،یعنی نویز کمتری داره.

M0RT3Z4
21-03-2013, 18:38
این رو که همه میدونستند!!!! مگه ایران شبکه مخابرات 4G Network LTE داره که بخواد با پردازنده اسنپدراگون بیاد!!! تازه نظر سامسونگ اینه که پردازنده Exynos 5 قوی تره اما چون با شبگه مخابراتی آمریکا سازگار نیست مجبوری با اسنپدراگون میده مثل سال قبل!

پس یعنی اسنپدراگران بهتر بودشن قطعیه دیگه؟ بین این دو مدل گرافیکشون هم فرق داره کدام بهتره؟
بقیه دوستانم نظرشون رو بدن که برای خرید کدوم نسخه بهتره که وقتی اومد با مشکل روبرو نشیم با تشکر

به یاد دارم گالکسی اس ۳ واسه بازار امریکا به دلیل ساپورت نکردن نسل چهار دو هسته ای گذاشته بود

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

در مورد پردازنده ها باید با تجربه شخصی که ازشون دارم عرض کنم که اسنپدراگون ها اصلا مشکل داغ شدن گوشی را ندارند به هیچ عنوان ولی خوب اکسینوس چرا داره و با توجه به این که در کشورهای اروپایی و آمریکا از اینترنت پر سرعت روی گوشی استفاده میکنن و گوشی با این کار خیلی داغ میشه و مصرف باتری هم خیلی بالا میره قابل توجه دوستان باشه که اسنپدراگون مصرف خیلی کمتری داره پس اسنپدراگون واسه وبگردی و کارهای اینترنتی بسیار مناسبه
یه نکته دیگه رو هم توجه کنید دوستان که حقیقت محضه در کشورهای شرقی مثل آسیا تعداد هسته برای کاربران خیلی مهمه!نمیدونم چرا ولی در کشورهای غربی مصرف و کارایی پس بنابراین سامسونگ نسخه اوکتا رو برای آسیا و افریقا ریلیز میکنه

پس با این تفاصیر باید به بفکر خرید نسخه اسنپدراگون باشیم
در مورد چیپ گرافیکشون چطور کسی اطلاعی داره کدوم نسخه بهتره یا هر دو یکی هستن؟

بابا حالا ما یه شوخیی کردیم شما به دل نگیرید:4:
همنطوری کدوستان گفتن برای اینه ک اکثر کشورهای آسیایی و آفریقایی 4جی ندارن
و البته معلومه ک یکم دیر تر اس4 میرسه دست این کشورها

خدمت دوست عزیزی ک توی شک هستن کدوم رو بگیرن بگم اکسینوسی رو من به احتمال 99 درصد بهتر میدونم

خدمت سبحان عزیز هم بگم احتمالا تجربه ی شما مال استفاده از اکسینوس 4210 توی اس2 یا نوت بوده ک خب طبیعیه چون اونا چیپ های 45 نانومتری هستن و راحت بخاری میشن(به زمان عرضه ی این مدل چیپ هم دقت کنید)
چیپ 4412 اس3 32 نانومتری بود و من تا حالا ک با اس3 دوستم کار کردم اصلا متوجه ی گرم شدنش نشدم
مصرف اس3 هم ک توی تستا gsmarena از اکثرا دیوایس های برپایه چهار هسته ای اسنپدراگون کم تر بود
بجز مصرفش توی وب گردی ک بیشتر تخصیر صفحه ی آمولدش بود تا cpu!

mehdimdi
21-03-2013, 23:44
لیست کشورهای دریافت کننده اس۴ به تفکیک پردازنده
http://www.gsmarena.com/heres_a_list_of_which_country_gets_which_samsung_g alaxy_s4_model-news-5739.php

r_you168
22-03-2013, 01:40
تست کیفیت فیلم برداری هم زمان الدر مرتازین از اس4 ایفون 5 و اچ تی سی وان
نسبت به ایفون تنظیم نور به نظر من بهتر بود . وان هم ندیدم برام اهمیتی نداشت

http://www.mobilegeeks.de/videos-samsung-galaxy-s4-kamera-im-vergleich-mit-iphone-5-htc-one/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

Sobhan_23
22-03-2013, 02:16
بابا حالا ما یه شوخیی کردیم شما به دل نگیرید:4:
همنطوری کدوستان گفتن برای اینه ک اکثر کشورهای آسیایی و آفریقایی 4جی ندارن
و البته معلومه ک یکم دیر تر اس4 میرسه دست این کشورها

خدمت دوست عزیزی ک توی شک هستن کدوم رو بگیرن بگم اکسینوسی رو من به احتمال 99 درصد بهتر میدونم

خدمت سبحان عزیز هم بگم احتمالا تجربه ی شما مال استفاده از اکسینوس 4210 توی اس2 یا نوت بوده ک خب طبیعیه چون اونا چیپ های 45 نانومتری هستن و راحت بخاری میشن(به زمان عرضه ی این مدل چیپ هم دقت کنید)
چیپ 4412 اس3 32 نانومتری بود و من تا حالا ک با اس3 دوستم کار کردم اصلا متوجه ی گرم شدنش نشدم
مصرف اس3 هم ک توی تستا gsmarena از اکثرا دیوایس های برپایه چهار هسته ای اسنپدراگون کم تر بود
بجز مصرفش توی وب گردی ک بیشتر تخصیر صفحه ی آمولدش بود تا cpu!

مرسی از اطلاع رسانی دوست عزیز آخه من اس 2 داشتم و توی وبگردی باتری زود خالی میشد حالا اگه اکسینوس با پردازش ناهمگون بتونه مصرف رو کم کنه خیلی خوب میشه ولی اگه بتونه اسنپدراگون 600 رو شکست بده بازم بهتر میشه ولی خیلی واسه من جای تعجبه که واسه بیشتر کشورها با اسنپدراگون عرضه شده

zeeee
22-03-2013, 02:59
دوستان به نظر من 8 هسته ای که سامسونگ میگه فقط و فقط و فقط برای تبلیغات هست و هیچ مزیتی نداره ! احتمالاً من اشتباه می کنم و خوشحال میشم دوستان دیگه هم نظرشون رو بگن .
در یک زمان و در سخت ترین شرایط هم s4 از 4 هسته استفاده می کنه و 4 هسته غیر فعال هست . 4 هسته اضافی فقط برای پایین آوردن مصرف انژی هست . یعنی اگه پروسس سنگین باشه سوییچ میشه روی 4 هسته قوی تر و اگه پروسس ها سبک تر باشن سوییچ میشه روی 4 هسته ضعیف تر . نمی دونم درست گفتم یا نه اکه اشتباه خوشحال میشم راهنماییم کنید
اگه درسته :
در سخت ترین شرایط هم , شما فقط 4 هسته دارین و قرار نیست در بنچ مارک ها امتیاز یه گوشی 8 هسته رو داشته باشین. (درست شبیه یه گوشی 4 هسته ای . نه 8 هسته ای ! )
در شرایطی که فشار کمتری رو cpu هست باز هم یه 4 هسته ای ساده .
پس : بجای واژه 8 هسته ای بهتره از واژه 4+ 4 استفاده کنیم . اونم 4 تا هسته فقط برای تبلیغات :)
به نظر من سامسونگ پول 8 هسته رو حساب میکنه در حالی که در هر شرایطی فقط 4 هسته فعال هستند !
4 هسته هم فقط برای کم کردن مصرف انرژِی ! خوب همین الانشم گوشی من که ماله عهد بوقه در شرایطی که فشار روی سی پی یو کم هست فرکانس و همچنین ولتاژ سی پی یو رو پایین میاره ( فرکانس متغیر بین 1400 تا 250 ) . به نظر من سامی می تونست از همون 4 هسته قوی استفاده کنه و در شرایط فشار کم روی سی پی یو هم فرکانس و هم ولتاژ هسته ها رو پایین بیاره و یه چند تا از هسته ها رو غیر فعال کنه و فکر نکنم هیچ تفاوتی در مصرف بین حالت فعلی و حالتی فرضی که گفتم می بود .

یه کار جالب تبلیغاتی دیگه سامی در این گوشی البته اسنپ دراگونیش اینه که اومده 200 مگاهرتر فرکانس سی پی یو رو بالا برده و اینجوری با اختلاف کمی از دیگر گوشی ها که از همین اسنب دراگون 600 استفاده می کنن در بنچمارک ها اول شده . یه جا خوندم که حتی gpu رو هم اورکلاک کرده !
دوستان می دونن که برای پایدار بودن سی پی یو و یا جی پی یو در حالت اورکلاک معمولاً باید ولتاژ رو تا اندازه ای بالا برد (البته شایدنیازی هم به بالابردن ولتاژ نباشه) در هر صورت این کار باعث : مصرف بیشتر باتری و حرارت بالاتر تولیدشده در فشار زیاد و ... میشود . البته سامی با تیزهوشی از این ترفند استفاده کرده . چون 200 مگاهرتز تاثیر چندانی در مصرف , پایداری و ... و حتی بالارفتن قدرت نمی کنه اما همین که این گوشی رو در صدر بنچ مارک ها حتی با اختلاف جزئی نگه داره کافیه . چون بیشتر افراد از جمله خود من نگاه می کنیم ببینیم کی در صدره لیست هست حتی اگه اختلاف ها جزئی باشه.

من اطلاعاتم خیلی خیلی کمه . خوشحال میشم دوستانی که اطلاعات بیشتری دارند نظرشون رو در این مورد بپن تا من هم استفاده کنم.

با آرزوی سالی خوش خرم برای همه ایرانی های عزیز

Haswell
22-03-2013, 05:50
دوستان به نظر من 8 هسته ای که سامسونگ میگه فقط و فقط و فقط برای تبلیغات هست و هیچ مزیتی نداره ! احتمالاً من اشتباه می کنم و خوشحال میشم دوستان دیگه هم نظرشون رو بگن .
در یک زمان و در سخت ترین شرایط هم s4 از 4 هسته استفاده می کنه و 4 هسته غیر فعال هست . 4 هسته اضافی فقط برای پایین آوردن مصرف انژی هست . یعنی اگه پروسس سنگین باشه سوییچ میشه روی 4 هسته قوی تر و اگه پروسس ها سبک تر باشن سوییچ میشه روی 4 هسته ضعیف تر . نمی دونم درست گفتم یا نه اکه اشتباه خوشحال میشم راهنماییم کنید
اگه درسته :
در سخت ترین شرایط هم , شما فقط 4 هسته دارین و قرار نیست در بنچ مارک ها امتیاز یه گوشی 8 هسته رو داشته باشین. (درست شبیه یه گوشی 4 هسته ای . نه 8 هسته ای ! )
در شرایطی که فشار کمتری رو cpu هست باز هم یه 4 هسته ای ساده .
پس : بجای واژه 8 هسته ای بهتره از واژه 4+ 4 استفاده کنیم . اونم 4 تا هسته فقط برای تبلیغات :)
به نظر من سامسونگ پول 8 هسته رو حساب میکنه در حالی که در هر شرایطی فقط 4 هسته فعال هستند !
4 هسته هم فقط برای کم کردن مصرف انرژِی ! خوب همین الانشم گوشی من که ماله عهد بوقه در شرایطی که فشار روی سی پی یو کم هست فرکانس و همچنین ولتاژ سی پی یو رو پایین میاره ( فرکانس متغیر بین 1400 تا 250 ) . به نظر من سامی می تونست از همون 4 هسته قوی استفاده کنه و در شرایط فشار کم روی سی پی یو هم فرکانس و هم ولتاژ هسته ها رو پایین بیاره و یه چند تا از هسته ها رو غیر فعال کنه و فکر نکنم هیچ تفاوتی در مصرف بین حالت فعلی و حالتی فرضی که گفتم می بود .

یه کار جالب تبلیغاتی دیگه سامی در این گوشی البته اسنپ دراگونیش اینه که اومده 200 مگاهرتر فرکانس سی پی یو رو بالا برده و اینجوری با اختلاف کمی از دیگر گوشی ها که از همین اسنب دراگون 600 استفاده می کنن در بنچمارک ها اول شده . یه جا خوندم که حتی gpu رو هم اورکلاک کرده !
دوستان می دونن که برای پایدار بودن سی پی یو و یا جی پی یو در حالت اورکلاک معمولاً باید ولتاژ رو تا اندازه ای بالا برد (البته شایدنیازی هم به بالابردن ولتاژ نباشه) در هر صورت این کار باعث : مصرف بیشتر باتری و حرارت بالاتر تولیدشده در فشار زیاد و ... میشود . البته سامی با تیزهوشی از این ترفند استفاده کرده . چون 200 مگاهرتز تاثیر چندانی در مصرف , پایداری و ... و حتی بالارفتن قدرت نمی کنه اما همین که این گوشی رو در صدر بنچ مارک ها حتی با اختلاف جزئی نگه داره کافیه . چون بیشتر افراد از جمله خود من نگاه می کنیم ببینیم کی در صدره لیست هست حتی اگه اختلاف ها جزئی باشه.

من اطلاعاتم خیلی خیلی کمه . خوشحال میشم دوستانی که اطلاعات بیشتری دارند نظرشون رو در این مورد بپن تا من هم استفاده کنم.

با آرزوی سالی خوش خرم برای همه ایرانی های عزیز
صحبت شما رو از لحاظ تبلیغات قبول دارم چون فقط اسم 8 هسته ای رو هم آوردن خودش لرزه به تن رقبا می اندازه ! و چند درصد افراد روزانه نیاز به 4 هسته ی قویتر دارند؟

ولی خوبیش اینه کاربر دو تا حق انتخاب داره. اگر مثل من اهل بازی توی گوشی نیست(بخاطر کوچکی و محدودیتهای گوشی) پس میتونه نسخه ی 4 هسته ای رو انتخاب کنه
وگرنه اگر اهل بازی هست 8 هسته ای. من کاربرد دیگه ای جز بازی و بنچمارک برای اون 4 هسته ی قویتر توی یک گوشی سراغ ندارم. بقیه ی فرایندهای گوشی با همون 4 هسته ی ضعیفتر هم مثل آبب خوردن اجرا میشه. بحث استفاده از 4G هم بجای خود
البته اشکال کار اینه که توی همه ی بازارها هر دو نسخه عرضه نمیشند تا بحث انتخاب بخواد عمومی باشه

ضمناً 1 هرتز فرکانس بیشتر، بهمون اندازه انرژی بیشتری رو می طلبه. درست مثل پدال گاز رو فشار دادن هست
پس اگر اورکلاک کنه مطمئن باشید مصرف باتری هم بیشتر میشه
توی pc که شما اورکلاک میکنید و گاهی ولتاژ رو دست نمیزنید دلیلش اینه که خودش بطور خودکار مصرف برق رو افزایش میده و نیازی به تنظیم دستی نیست ولی برای اورهای سنگین نیاز به تغییر دستی تنظیمات ولتاژها هست

ashegheparyshun
22-03-2013, 06:43
دوستان عزیز یه سوالی این دو نوع چیست و جی پی یو و سی پی یو متفاوتی دارن و کدوم قدرتمند تر هست
تفاوت قیمتشان چقدره

error.2012
22-03-2013, 10:28
قیمت ها متفاوت هست دیگه برای نسخه 4هسته ای و 8هسته ای؟ خیلی فرق دارن؟ هنوز مشخص نیست؟ آخه کار مارو همون 4هسته را میندازه! پول اضاف نداریم! پول 4هسته رو فراهم کنیم شاهکاره!

FL66
22-03-2013, 14:13
ببینین شما در نسخه 4 هسته ای این گوشی که قدرت بیشتری داره در هر حالتی از توان این 4 هسته استفاده میکنین که نیازم نیست
ولی در نسخه 8 هسته ای وضعیت بهینه شده و با توجه به نوع مصرف شما تقسیم وظایف میشه و در نتیجه فشار کمتری به cpu وارد میشه و به طبع مصرف هم کاهش پیدا میکنه
همیشه که قرار نیست کار سنگین با این گوشی انجام بدین و بالعکس همیشه که قرار نیست کار سبک باهاش انجام بدین
4 هسته 1.6 گیگاهرتزی برای کارهای سنگین به اندازه کافی قدرت داره و 4 هسته 1.2 گیگاهرتز هم حالت اکونومی داره
حالا شاید در آینده و در ورژنهای بالاتر آندروید ، 8 هسته بطور همزمان بکار گرفته بشه که این موضوع میتونه پتانسیل لازمو برای تداوم رقابت s4 ایجاد کنه
تابحال مدل گوشی ندیده بودم که هنوز وارد بازار نشده و درست بررسی نشده اینقدر راجبش بحث بشه
امیدوارم تا زمان ورود این گوشی به کشور ، شرایط برای همه دوستداران ساسونگ و خصوصا سری گالکسی فراهم بشه تا بتونن این گوشی قدرتمندو دوست داشتنیو بخرن و ازش لذت ببرن

sky_dvb
22-03-2013, 14:52
این همه سامی از نوع پخش و کافیگ ارایه میگه چرا قیمت کشوارای دریافت کننده و از جمله ایران مشخص نشده الان ی ماه بیشتره اس 3رو فروختم منتظر خرید اس 4 هستم همچنان خبری نشده

_ANONYMOUS_
22-03-2013, 15:20
ببینین شما در نسخه 4 هسته ای این گوشی که قدرت بیشتری داره در هر حالتی از توان این 4 هسته استفاده میکنین که نیازم نیست
ولی در نسخه 8 هسته ای وضعیت بهینه شده و با توجه به نوع مصرف شما تقسیم وظایف میشه و در نتیجه فشار کمتری به cpu وارد میشه و به طبع مصرف هم کاهش پیدا میکنه
همیشه که قرار نیست کار سنگین با این گوشی انجام بدین و بالعکس همیشه که قرار نیست کار سبک باهاش انجام بدین
4 هسته 1.6 گیگاهرتزی برای کارهای سنگین به اندازه کافی قدرت داره و 4 هسته 1.2 گیگاهرتز هم حالت اکونومی داره
حالا شاید در آینده و در ورژنهای بالاتر آندروید ، 8 هسته بطور همزمان بکار گرفته بشه که این موضوع میتونه پتانسیل لازمو برای تداوم رقابت s4 ایجاد کنه
تابحال مدل گوشی ندیده بودم که هنوز وارد بازار نشده و درست بررسی نشده اینقدر راجبش بحث بشه
امیدوارم تا زمان ورود این گوشی به کشور ، شرایط برای همه دوستداران ساسونگ و خصوصا سری گالکسی فراهم بشه تا بتونن این گوشی قدرتمندو دوست داشتنیو بخرن و ازش لذت ببرن
سلام

موافق هستم ،

البته اینطور که به نظر میرسه به احتمال A7 و A15 نتونند به صورت همزمان فعال بشن ، به نظر من علتش این هست که معماری ( نه معماری کلی ، چون اون arm^7 هست ) در اون ها فرق می کنه ، حتی تنظیمات گاورنر ، CPU schedule ها ، سی پی یو کانفینگ ها و غیره فرق می کنه پس مثلا مثل این می مونه که شما بخواهید با یک پژو ۴۰۵ و سمند یک کامیون رو بکشید ، باک هر دو ماشین هم از یک منبع تامین بشه ! خیلی سخته بشه کاری کرد هر دو با هم فول لود کار کنن ! البته همیشه باید احتمال داد که حرفی که میزنیم درست نباشه ! شاید هم بشه !

mehdimdi
22-03-2013, 16:34
:
این همه سامی از نوع پخش و کافیگ ارایه میگه چرا قیمت کشوارای دریافت کننده و از جمله ایران مشخص نشده الان ی ماه بیشتره اس 3رو فروختم منتظر خرید اس 4 هستم همچنان خبری نشده

حالا مثلا فرض کن ۶۰۰ دلار . چه توفیری داره ۵۰ تا بالا و پایینتر؟در ضمن نمیاد که به ریال قیمتو مشخص کنه . یه قیمت برای هر کدوم از کانفیکا ارایه میده که ما هم ضرب در سه هزارو خورده ای میکنیم و میریم میخریم . ولی اگه ضرب در دو هزار و خورده ای مبادله ای بشه چه حالی میده:bd:

m-535
22-03-2013, 16:53
فعلا این گوشی بهترین گوشی که دیدم هم از HTC one بهتره و هم از Xperia Z فاجعه سونی !

ولی دوستان به خدا من اصلا تعصبی نیستم ولی به نظر اگه گوشی دارید نگهش دارید و این و سایر گوشی های فعلای HTC one ,Sony Xperia Z , .. ... فعلا وقت خریدشون نیست به چند دلیل که بهتون میگم .

http://s2.bloggerscdn.com/media/t/5555654/5555654_l_1361600337.jpg

1- Android 5.0 Key Lime Pie

مهمترین دلیل اینه که قراره اندورید 5.0 پای لیویی بیاد ( با توجه به مقالاتی و ترجمه هایی که کردم و خوندم دیدم که این نخسه

امکانات بی نظیری را برای ساخت بازی در اختیار شرکت های بازیساز میزاره و دست تمام بازی ساز ها رو برای استفاده از حداکثر

توان سخت افزاری گوشی باز میزاره و این یک انقلابه بر خلاف نخسه های قبلی اندروید که نمیتوانستند از حداکثر توان سخت افزاری

استفاده کنند .) و از این به بعد شاهد بازی های همچون بازی های Horn , Nova 3 , .... خواهیم بود.

2- اینتر فیس یا ظاهر کاربری اندروید 5.0

همچنین با توجه به همون موارد بالا و مطالعه مقالات انگلیسی و ترجمه ان خوندم ک در اندورید 5 قرار ظاهر نرم افزاری یا اینترفیس به

صورت کامل تغییر کنه و گوگل بر روی پروژه ای Anderiod X کار میکنه که مهندس های گوگل دارن یه مدت اینتررفیسی برای اندورید

طراحی میکنن که به زیبایی و کارپسندی IOS ایفون باشه و قراره این اینترفیس رو روی اندروید 5.0 قرار بدن و از اندورید 5 سیاست

اپل رو در پیش بگیرند یعنی ظاهر رو حفظ کنند و فقط هسته سیستم عامل رو تغییر بدن

3- امدن پردازنده های بسیار بسیر قوی تر از پردازنده های فعلی

قراره که در پردازنده های اینده تغییر بسیار چشم گیر ایجاد بشه . فکر نکم پردازنده های فعلی اسنپ دراگون 600 و حتی اکزینوس

بتوانند با ان رقابت کنند . این نوع پردازنده ها از نظر قدرت تفاوت بسیار بسیار قابل ملاحظاه ای با پردازنده های فعلی خواهند داشت .

و بازی های انحصاری (نه همه بازی ها ) برای ان ها ساخته میشوند که با توجه به اخلاف فاحش قابل اجرا در ردازنده های فعلی

نخواهند بود . این پردازنده ها قابلیت استفاده و به کار گیری محتوای 4K را خواهند داشت .

نمونه ای از پردازنده ها : Snapdragon 800 2.0 Ghz -تگرا 4 ولتا ( که همونطور که میدونید تگرا امسال از بستن قرارداد ها با شرکت ها موبایل خودداری کرد و امسال هیچ پردازنده ای تگرا 4 را روی گوشی های خود نمیبینید . اما سال بعد تگرا با پردازنده تگرا 4 ولتا
می اید که قابل رقابت با اسنپ دراگون خواهد بود . و همچنین اکزینوس اکتا با کلاک 2 گیگاهرتز خواهد امد.

پردازنده های گرافیکی سال اینده : Adreno 420 - mali-658

4- انقلاب در دوربین های موبایل به لطف پردازنده های پر قدرت قابلیت عکاسی تا 55 مگاپیکسل و فیلم برداری 4K , و 1080p 120Fps

5- صفحه نمایش ایی با رزولیشن 2160*3840

و ..........

همشون با عقل جور درمیان با توجه به خبر ها و در کنگره جهانی سال بعد همه اینها بدون شک خواهند امد .

اگر موارد بالا برایتان اهمیتی ندارد تصمیم با شماست .....

_ANONYMOUS_
22-03-2013, 17:15
:

حالا مثلا فرض کن ۶۰۰ دلار . چه توفیری داره ۵۰ تا بالا و پایینتر؟در ضمن نمیاد که به ریال قیمتو مشخص کنه . یه قیمت برای هر کدوم از کانفیکا ارایه میده که ما هم ضرب در سه هزارو خورده ای میکنیم و میریم میخریم . ولی اگه ضرب در دو هزار و خورده ای مبادله ای بشه چه حالی میده:bd:

البته اگه این ۲۰٪ گمرک مالیات + این ۱۰۰٪ دلال ها هم نباشه ، با دلار ۴۰۰۰ تومنی هم قابل قبوله ! مثلا نکسوس ۷ رو شما دلار + گمرک + سود فروشنده رو بزار روش باز هم با قیمتی که میری میخری ۳۰۰-۴۰۰ تومن فرق داره !

Haswell
22-03-2013, 17:30
فعلا این گوشی بهترین گوشی که دیدم هم از HTC one بهتره و هم از Xperia Z فاجعه سونی !

ولی دوستان به خدا من اصلا تعصبی نیستم ولی به نظر اگه گوشی دارید نگهش دارید و این و سایر گوشی های فعلای HTC one ,Sony Xperia Z , .. ... فعلا وقت خریدشون نیست به چند دلیل که بهتون میگم .
....

اگر موارد بالا برایتان اهمیتی ندارد تصمیم با شماست .....
همیشه دنیای سخت افزار رو به جلو هست نه عقب!
n سال دیگه که نمایشگر 4K و پردازشگر n هسته ای که شما میگید بیاد دو سال بعدش گوشی 8K با 2n هسته معرفی میشه! و باز هم این روند ادامه داره و متوقف نمیشه.:dn:

m-535
22-03-2013, 17:41
درسته ولی اینا 7 ماه دیگه همشون میاد و انقلابی هستند اما دیگه از سال بعد سیرشون دیگه انتقلابی نخواهد بود

m-535
22-03-2013, 17:47
چرا این گوشی رادیو FM نداره ؟! چی کار کنیم .....:cf:

mehdimdi
22-03-2013, 18:12
چرا این گوشی رادیو fm نداره ؟! چی کار کنیم .....:cf:

ای بابا یادشون رفته . هیچی دیگه نمیخریم

Haswell
22-03-2013, 18:27
درسته ولی اینا 7 ماه دیگه همشون میاد و انقلابی هستند اما دیگه از سال بعد سیرشون دیگه انتقلابی نخواهد بود
دستکم تا دو سال دیگه نمایشگر fhd بالاترین رزولوشن دنیای گوشیها خواهد بود.
پردازنده هم هر قدر قویتر بشه بازم به کار خیلیها مثل من نمیاد. به هزار دلیل. پس تشویق برای صبر کردن در این زمینه کاملاً بیهودست.
دوربین هم تا یکسال دیگه بالاتر از همین 16mp رو نه سامسونگ و نه هیچ گوشی ساز دیگه ای ارائه نمیکنه. البته غیر از 808 pureview
بزرگترین تحولی که ممکنه بعد از یکسال دیگه ایجاد بشه نمایشگر 3d و فیلمبرداری 3d خواهد بود نه این چیزهایی که شما نوشتید

چرا این گوشی رادیو fm نداره ؟! چی کار کنیم .....:cf:
طبیعیه
توی کشورهای پیشرفته به موازاتی که کانکتور کامپوزیت (ویدئو) رده خارج محسوب میشه و (بجاش از Wi-Di یا HDMI استفاده میشه) رادیوی fm هم کم کاربرده
و در عوض رادیوهای ماهواره ای و رادیوهای اینترنتی رواج پیدا کرده
البته نوکیا همچنان خروجی کامپوزیت و رادیو رو جزو امکانات استاندارد گوشی های غیر ویندوزیش قرار داده

M0RT3Z4
22-03-2013, 18:34
توی این مقایسه ای ک بین فیلم برداری وان و اس4 و آیفون5 بود و آقارضا عزیز زحمت کشیدن و لینکشو قرار دادن ک آیفون توی تمام چیزایی ک من دیدم جلو اس4 نابود شد ( میدان دید ، جزییات ، کیفیت صدا و ...)
وان ولی بهتر از آیفون5 بود ، البته اونم توی کیفیت صدای ضبط شده و جزییات توی فاصله ی دور جلوی اس4 کم میاورد
سامسونگ این چند ساله همیشه فیلم برداری گوشی هاش از عکاسیشون یه قدم جلوتر بوده
راستی اس4 رنگ ها رو از وان غلیظ تر میگرفت شایدم هم وان بی روح تر میگرفت!

sky_dvb
22-03-2013, 19:03
این نداشتن رادیو صدر صد هستش؟ اخه درسته خیلی مهم نیست ولی خیلی هم بکار میاد مخصوصا جاای که در سرکار دسترسی به تی وی ندارن حیف شد این همه کارایی خوب و عالی ولی رادیو رو حذف کردن

m-535
22-03-2013, 19:07
نمدونم میخواد از اپل کپی کنه رادیو رو هم حذف کرده ....وقتی ادم تو مغازست و یا توی یه جای دیگست حوصلش سر میره رادیو خیلی به کار میاد برای مسابقه فوتبال .........

m-535
22-03-2013, 19:12
تلوزیون دیجیتال تنها با ... هزار تومن در گوشی شما DVB-t شبکه های تماشا - پویانمایی - ای فیلم - مستند - و ...... رو با کیفیت عالی و بدون نیاز به اینترنت تماشا کنید .

http://traceable.de/wp-content/uploads/2012/10/icube_tivizen_pico_android.jpg

http://www.shoppingfever.de/images/p_bild/472521.jpg

اینم تست روی گالاکسی اس 2

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQPOIZePKIjwTmWwmCCCVvk8r7bsaPhj zL5OPq4MGGg6KM3D5lwkA

نمیدونم چرا این همه فروشگاه موبایل هست از اینا وارد نمیکنه قیمتش تو امازون و Ebay با توجه به پول ایران :

برای اندورید 95 هزارتومن
برای ایفون 110 هزار تومن

رادیو Fm , Am رو بدون اینترنت تمامشو عین اینه میگیره

_ANONYMOUS_
22-03-2013, 19:16
نمدونم میخواد از اپل کپی کنه رادیو رو هم حذف کرده ....وقتی ادم تو مغازست و یا توی یه جای دیگست حوصلش سر میره رادیو خیلی به کار میاد برای مسابقه فوتبال .........

سلام

اگه واقعا به صورت پیش فرض رادیو نداشته باشه ، به احتمال 20% قابل اضافه کردن ساپورت رادیو هست اون هم با تغییرات در کرنل ؛ اگه کسی لطف کنه یه لینک از سورس های کامل کرنلش بده یه نگاهی بکنم خیلی ازش ممنون میشم ٪ :dw:

m-535
22-03-2013, 19:18
نظرتون درباره اون DVB-t TV چیه که گفتم . خیلی پر کاربرده ...

error.2012
22-03-2013, 19:21
از اینجور وسایل کاربردی خیلی زیاده، منتها تا به ما برسه، منقرض میشن و یه چیز جدیدتر جاشونو میگیره و باز هم همون داستان!!:bv:

saber nokia
22-03-2013, 19:39
نظرتون درباره اون dvb-t tv چیه که گفتم . خیلی پر کاربرده ...

قيمتش فك كنم بياد ايران خيلي گرون تر در مياد
ولي واقعا دستگاه خيلي خوبي هستش كه اگه بياد من حتما ميخرم

_ANONYMOUS_
22-03-2013, 20:09
قيمتش فك كنم بياد ايران خيلي گرون تر در مياد
ولي واقعا دستگاه خيلي خوبي هستش كه اگه بياد من حتما ميخرم

آره همینطوره اما تا کشور دوست و برادر CHINA هست نگران این چیزا نباشید ،

البته از این جور چیزا زیاده ، قبلا یکیش بود که روی هر دیوایسی با قابلیت otg بالا میومد !

saber nokia
22-03-2013, 20:24
دوستان سايتي هستش كه مقايسه كرده باشه عكس برداري و فيلمبرداري اين رو با گوشي هاي مطرح ديگه ؟
البته چيتلر نباشه

sky_dvb
22-03-2013, 20:37
تلوزیون دیجیتال تنها با ... هزار تومن در گوشی شما dvb-t شبکه های تماشا - پویانمایی - ای فیلم - مستند - و ...... رو با کیفیت عالی و بدون نیاز به اینترنت تماشا کنید .

http://traceable.de/wp-content/uploads/2012/10/icube_tivizen_pico_android.jpg

http://www.shoppingfever.de/images/p_bild/472521.jpg

اینم تست روی گالاکسی اس 2

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:and9gcqpoizepkijwtmwwmcccvvk8r7bsaphj zl5opq4mggg6km3d5lwka

نمیدونم چرا این همه فروشگاه موبایل هست از اینا وارد نمیکنه قیمتش تو امازون و ebay با توجه به پول ایران :

برای اندورید 95 هزارتومن
برای ایفون 110 هزار تومن

رادیو fm , am رو بدون اینترنت تمامشو عین اینه میگیره

اقا کسی از دوستان یا مدیران یا دوستی خارج از ایران نداریم که مستر کارت داشته باشه بخره و هزیننشو بپردازیم واقعا نیازه من حدود 12 ساعت در روز سرکارم و کمک بزرگی به من امسال منه واقعا اگه کسی پیدا بشه کار بزرگی میکنه واقعا

m-535
22-03-2013, 20:44
خدا شاهده منم میخوام ..... تا 120 تومن هم براش میپردازم.

kkevinloren2006
22-03-2013, 21:20
اقا کسی از دوستان یا مدیران یا دوستی خارج از ایران نداریم که مستر کارت داشته باشه بخره و هزیننشو بپردازیم واقعا نیازه من حدود 12 ساعت در روز سرکارم و کمک بزرگی به من امسال منه واقعا اگه کسی پیدا بشه کار بزرگی میکنه واقعا

یه سری سایت ها یا افراد تو فروم هاس مختلف هستند که کالا رو از خارج برات میارند یه سرچ تو گوگل کن

_ANONYMOUS_
22-03-2013, 21:47
سلام

البته یه راه دیگه هست ، می تونید از این گیرنده های لپ تاب ۳۰ تومنی بخرید ، درایور هاش رو آنپک کنید ، سپس برای لینوکس ماژولش رو بنویسید و کمپایل کنید و به کرنل تزریق کنید و البته یه سری تغییرات ریز در کرنل ، این کار یه مقداری سخت و زمان بره اما اگه کسی انجام بده سودش به همه میرسه ؛ الان این کار در حد elite recognized developer ها هست مثلا گوخان یا CodeworkX اگه‌ یکی بتونه راضی شون کنه که خیلی خوب میشه ! دونیتش رو هم بهش میدیم :)

M0RT3Z4
22-03-2013, 22:04
سلام

البته یه راه دیگه هست ، می تونید از این گیرنده های لپ تاب ۳۰ تومنی بخرید ، درایور هاش رو آنپک کنید ، سپس برای لینوکس ماژولش رو بنویسید و کمپایل کنید و به کرنل تزریق کنید و البته یه سری تغییرات ریز در کرنل ، این کار یه مقداری سخت و زمان بره اما اگه کسی انجام بده سودش به همه میرسه ؛ الان این کار در حد elite recognized developer ها هست مثلا گوخان یا CodeworkX اگه‌ یکی بتونه راضی شون کنه که خیلی خوب میشه ! دونیتش رو هم بهش میدیم :)

یه راه ساده ترم هست
بردار Android DVB-T TV رو بنصب !

_ANONYMOUS_
22-03-2013, 22:09
یه راه ساده ترم هست
بردار android dvb-t tv رو بنصب !

اگه اشتباه نکنم اون گیرنده ی دیجیتال مخصوص خودش رو میخوره ؟

sky_dvb
22-03-2013, 22:17
یه سری سایت ها یا افراد تو فروم هاس مختلف هستند که کالا رو از خارج برات میارند یه سرچ تو گوگل کن

دوست گرامی خدا خیرت بده اگه میشناسی یا لینکی دارید اگه اینجا نمیشه تو پیام خصوصی بدین ممنون میشم با تشکر

ALLINONE
22-03-2013, 22:24
نظرتون درباره اون dvb-t tv چیه که گفتم . خیلی پر کاربرده ...

منم یه عمره دنبالش هستم آخر به خاطر اینم که شده میرم سربازی پایان خدمت میگیرم میرم ویزا میگیرم میرم آلمان میخرم و میام.!!!

لامصب با روح و روان آدم بازی میکنه ، اگه واسه ما ایرانیا هم جواب بده دیگه غمی نداریم میشیم ته امکانات!!!

FL66
22-03-2013, 22:50
این گیرنده دیجیتال خیلی جالبه ، فقط باید دید وضعیت آنتن دهیش در ایران به چه شکله و در داخل ماشین تا چه سرعتی جوابگوست
از نظر ساپورت کردن هم مشکلی نداره و مشابه گیرنده های دیجیتال خانگی یا مخصوص خودروهاست و در کنار تمام کانالهای ایران کانالهای رادیو رو هم دارین
منم اگه بیادو قیمتش مناسب باشه و پول دستم باشه میخرم
واسه تبلت خیلی خوبه

M0RT3Z4
22-03-2013, 23:00
اگه اشتباه نکنم اون گیرنده ی دیجیتال مخصوص خودش رو میخوره ؟

چرا ولی تعداد اونایی ک ساپورت میکنه کم نیست!

pooreya_2008
22-03-2013, 23:04
از همه اینها بگزریم به فکر شارژ موبایلتونم باشیدا!چون زیاد با اینا مصرف میکنه!من otg وصل میکنم ۲برابر میشه مصرف چه برسه به این دانگل تی وی!

m-535
23-03-2013, 08:16
یه راه ساده ترم هست
بردار android dvb-t tv رو بنصب !

اینم نرم افزار فیک بود و به کلی از گوگل پلی حذف شد .

دوستان رسما اعلام میکنم هر کی این دستگاه رو وارد کنه اولین خریدارش من خواهم بود.